“Yves saint laurent touche eclat kapatıcı” için 24 yorum

 1. Aslında aydınlatıcı bir ürün olarak geçen fakat benim gözaltlarımda ki morluğu tek başına başarılı bir şekilde nötrleyen üründür kendisi. Sarı alttonlu buğday tenime çok fazla aydınlık durmayacak (bülent ersoy vari bir aydınlıktan bahsediyorum)¸ ten rengimle bütünleşecek bir rengin daha uygun olacağını düşünerek 3 numarasını aldım. Çok fazla göz altı morluğunuz varsa tabi ki tek başına yeterli olmayacaktır. Onun için corrector denilen ürünlere yönelmek daha mantıklı bir seçim olacaktır. Touche eclat bende ki göz altı çizgilerimde birikme yapmadı ve dediğim gibi göz altlarımda düzgün bir görünüm sağladı. Göz altlarınız çok sorunlu değilse bence bir şans verebilirsiniz.

 2. Fiyatına göre çok az mıktarda ürün içeren aydınlatıcı. Şimdi beni seri eksilemeyin ama size benden bir tavsiye. Ben bu ürünü kullanmadım fakat görsellerden gördüğüm¸ bloglardan okuduğum kadarıyla rimmel london’ın match perfection kapatıcısı ile de benzer sonuca ulaşabilirsiniz. Paranız cebinizde kalır. Bu ürün kapatıcı olarak geçiyor. Fakat kapatması minimum düzeyde fakat güzel bir aydınlık veriyor.

 3. yanlışlıkla koyu tonda aldığım correctorumun üzerine uyguluyorum ve çok güzel bir sonuç alıyorum..Ayrıca burun ve dudak üstünede sürüyorum canlı bir görüntü veriyor.Kapatıcılığı orta diyelim ¸az yada hiç yok diyemeyiz ..

 4. fiyatını miktarına göre fazla bulduğum bir ürün evet çok güzel ama düzenli kullanıldığında 2 ay dayanmıyor.ayrıca¸ bu ürüne çok benzeyen bir ürün buldum cicişler hem de 10 da biri fiyatına.avon magix multi benefit illuminator. Denerseniz pişman olmayacağınıza eminim.

 5. ne bir concealer ne de bir highlighter benim için¸ ikisi için de yetersiz kalıyor¸ ya da bana yakışmıyor¸ bundan sonra almayı düşünmüyorum açıkçası.

 6. işime yarayıp yaramadığına halen tam vakıf olamadığım ama bittikçe de huylanıp illa yenisini ala ala¸ bugüne kadar 3 adet tükettiğim malzeme.. onsuz olamıyom netce itibariyle¸ nasıl oluyosa artık..

 7. 3 ayrı rengini kullandım yetmedi hepsinden 2 tur daha döndüm mutlaka var bişey ben bulamıyorum diye ama yok kardeşim kaç kere daha alırsam alayım asla o çok bahsedilen övgüleri gözlemleyemedim. alelade bir aydınlatıcıdan öteye gidemedi bende en fazla hafif ve hoş bir aydınlatıcı diyebilirim ki bundan fazlasını diyebileceğim binlerce marka tercihim var…

 8. uzun zamandır bu ürünün 2 numaralı rengini kullanıyorum. kapatıcı özelliği az olsa da hafif formüllü olması ve ciltte birikme yapmaması bu ürünü tercih etmemdeki en önemli sebep. sadece göz altı bölgesine değil¸ kaşlarımın alt kontürüne de uyguluyorum. böylelikle hem kaşın şekli hem de göz makyajı ön plana çıkıyor.

 9. kapatıcı özelliği olmamasına rağmen kaş altı¸ burun kemiği¸ göz pınarları gibi bölgelere sürüldüğünde gerçekten sağlıklı bir aydınlık veren mucizevi ürün. daha çok kontürleme gibi ağır makyajlarda işe yaradığını da söylemem gerekiyor¸ onun dışında günlük makyaj için yerini tutabilecek daha mütevazi bir ürün elbet bulabilirsiniz.

 10. Bu urunu aydinlatici kalem olarak satiyorlar. Bana etkisi oyle az geliyor ve cizgilerime oyle doluyor ki acikcasi tekrar satin almayi hic dusunmedim. Bunun yerine mac prip+prime satin aldim. İki tup kullandim. Cok begendim. Essence all stay concealer ile tanismasa idim kesinlikle mac ile devam ederdim.

 11. bu ürün ilk çıktığında dupe’ları yoktu. şimdi her markada neredeyse benzeri bulunurken touche eclat bence gereksiz pahalı kaçıyor. insan bunu sürünce yüzüne nur inmiş gibi hissediyor o ayrı 🙂

 12. Bu ürünü yıllardır çantamdan eksik etmem. Çünkü bir çok yerde kullanabiliyorum. Kapatıcılığını beğenmeyenler var fakat benim gözaltıma yeterli geliyor. Kalın bir tabaka halinde olmadığı için kırışıkklara dolup çizgi sorunu yaşatmıyor. Aydınlatma işini de çok iyi yapıyor. Verdiğim parayı hakediyor.

 13. Bir çok kişi yazmış ama ben de eksik kalmayayım:Kapatıcı değil kendisi¸ göz altınızı sadece bununla kapatmaya çalışırsanız sonuç hayal kırıklığı olurTouche eclat’yı kapatıcıya ilave olarak aydınlık bir görünüm vermek için kullanmak gerekir (ben öyle yapıyorum)

 14. Aydınlık görüntü için çok sevdiğim aydınlatıcı kalem. Gözaltıma concealer ya da corrector sürdükten sonra büyük üçgen çizip dağıtıyorum. Yine burnumun üstüne kaş kemiğimede uyguluyorum sonuç gerçekten çok iyi ışık yansıtma özelliği var sanırım bu yüzden fotoğraflarda çok iyi çıkıyor. ama gramaj=fiyat hesabı yaptığınızda benim için alınabilcek gibi değil. 2. Kutumdayım hergün kullanmak için muadil gösterilen loreal lumi magic aydınlatıcıyı denemek istiyorum.

 15. ince yapılı¸ aydınlık bir görüntü yaratan ürün. yoğun morlukları kapatmakta tek başına etkili olmayı vaadettiğini düşünmüyorum. ben concealer kullanmıyorum¸ yüzümde aydınlık istediğimde bu ürünü göz altlarıma uyguluyorum.muadilleri varmış ama o güzel altın rengi kabının muadili olduğunu sanmıyorum. 🙂

 16. adı üstünde¸ kapatıcı değil aydınlatıcıdır. dudak kenarı olsun¸ kaş altı-ortası olsun güzelce aydınlatır. sürerken de ferah bir his verir. her eve lazım değil ama olursa da tadından yenmez.

 17. İlk makyaj malzemem eskiden concealer olduğunu düşünüp kullanıyordum hiç bir kapatıcılığı yok ama doğal bir aydınlatma sağlıyor.Corrector kullanmışsam bazen üstüne uyguluyorum.Yıllardır alışkanlıktan hep alıyor olsamda benim için olsa da olur olmasa da olur bir ürün.

 18. Gerçekten ciltle bütünleşen ve asla cildin üzerinden görülmeyen bir göz altı ürünü arıyorsanız¸ ben bunun dışında başka bir tane bile bulamadım. Evet kapatıcı değil¸ evet çok pahallı ama makyajsız ve doğal bir biçimde “awake” görünmek istiyorsanız¸ en doğru tercih bu ürün bence. Yalnız renk seçiminde dikkatli olmak gerek¸ ara numaralar da mevcut. Örneğin 1.5 numara bana biraz açık geliyordu¸ meğerse çok sarı alt tonlu olduğu için bende açık duruyormuş. 2’yi yanına swatchladım ve aslında numaralarla birlikte alt tonlarının da değiştiğini gördüm çünkü 2 tamamen somon/pembe alt tonluydu ve çok açık kalmadı göz altımda.

 19. Ürün kapatıcılığı hemen hemen hiç olmasa da aydınlatıcılığı konusunda cok iyi. Ben bu kadar ince dokulu fondötenle doğal eşleşme yapan bir aydınlatıcı görmedim.

 20. Pudrayla sabitlemeye ihtiyaç duyuyorum¸ o yüzden aydınlatıcı etkisi biraz azalıyor ama çizgilere dolmamasıyla ve kalıcılığıyla vaat ettiği herşeyi fazlasıyla yapıyor. Yine de fiyatını da düşünürsek bence benim gibi göz altı mosmor ve cildi yağlı olanlar için iyice aydınlatmak için pek doğru seçim değil. Şu bir gerçek ki somon rengi gibi olan corrector’ların üzerine sürünce çok daha doğal görünmesini sağlıyor. Kaş altına falan sürünce de hoş bir ışık veriyor. Ama öyle hafif bir aydınlık için de bu kadar paraya değer mi bilmiyorum.

 21. Bu ürünü her gün kullanıyorum. Gözümün altında makyajsızken oldukça koyu renkli daireler var¸ kapatmak için normal bir kapatıcı kullanıyordum. İlk önce bir makyaj tezgahında denemiştim ve güzellik yardımı uygulayarak uyguladım. gözün altındaki birkaç noktadan ürüne dokundu ve parmak ucuyla yineleyerek uyguladı ve (mendil hareketi yerine) göz altı alanının tamamına uyguladı. mü-kem-mel!!! çok iyi karışıyor ve ışığı öyle yansıtıyor ki yenilenmiş ve parlak gözükmeye başladım. işin en güzel tarafı çok kalıcı olması. 4 ay önce aldım ve her gün kullandım. Ben de bütün gözümü tazelediği için onu ‘makyajsız’ günlerimde de kullanıyorum. Aşık oldum resmen¸ bu ürünü seviyorum ve kesinlikle herkese tavsiye ederim.

 22. Kesinlikle olmazsa olmaz bir ürün olduğunu düşünüyorum. Çok yoğun bir kapatıcılık vermiyor ama bende aşırı doğal duruyor. Bu yüzden bittikçe alacağım bir marka benim için. Çok çok seviyorum. Ben şahsen ürünün kalitesi dışında pek çok kadın gibi sunuma ve paketlemeye de düşkün biri olduğum için her iki anlamda da ihtiyacımı karşılıyor. <3

 23. Hayatımda kullandığım en ince en doğal bitişli kapatıcı. Pembe alt tonluyum oldukça beyaz tenliyim ve sorunlu göz altlarım var. Çok fazla mimik çizgilerim olmasına rağmen bu kapatıcı dolma yapmadı çok güzel kapattı. Bendeki 1 numarası. Pudrayla sabitlemesem bile yerinden oynamadı gün boyu performansını korudu. High end ürün düzeyinde mükemmel bir kapatıcı. Fiyatı biraz pahalı . Ben bir yıl kadar önce free shop dan almıştım. Ama kesinlikle tekrar alacağım bir ürün. Kapatıcının makyajdaki yeri sizin için önemliyse mutlaka bunu denemenizi öneririm.Fakat olsa da olur olmasa da olur diyorsanız bu kadar yüksek bütçe ayırmanıza gerek yok.

Siz ne düşünüyorsunuz?