“Yves rocher tendre jasmin parfüm” için 15 yorum

 1. sanırsam kalıcılığı kişiden kişiye değişen parfüm. şahsen bir şişeyi mutlu mesut bitirdim¸ sabah evden çıkarken sıktığımda gün boyu ara ara kokusu burnuma gelir hep.normalde coco chanel kullanıyorum¸ ama çok pahalı olduğu için kıyamıyorum¸ ikisi de güzel çiçekli kokular oldukları için arada bunu sıkayım bari demiştim¸ o nedenle aldım. memnun da kaldım¸ hem yaza hem kışa yakışan ve ucuz ucuz kokmayan çok güzel bir parfüm.

 2. kokusunu benim de beğendiğim ancak kalıcılığından memnun kalmadığım parfüm oldu. indirimsiz fiyatıyla almıştım¸ bitince bir daha edineceğimi sanmam.

 3. j’adore ile tommy girl’ü birleştirip çalkalasak bu parfüme benzer bir parfüm çıkar¸ kokusu burnuma her geldiğinde ya j’adore’u ya da tommy girlü hatırlıyorum:)vanilyasız ve oryantal bir floral olduğu için burnumu aşırı derecede yordu ve bunun sonucunda baş ağrısına neden oldu(lanet olası migren 🙁 )Kalıcılık ve yayılım açısından tatmin edici bir parfüm bence¸ ilk bir saat buram buram ardından yayılım hızla düşüyor ve tene yakın kalıyor. Gün içinde bir kez tazelenmesi sıcak havalar için yeterli olacaktır.

 4. çok çook seviyorum. yasemin kokusunu zaten çok seviyorum. kalıcığı evet pek iyi değil gün içerisinde tazelemekte fayda var.

 5. yasemin kokulu her şeyi çok sevdiğim için bunu da kokusuna aşık olarak aldım ama bende kesinlikle kalıcı olmayan bir parfüm. 1 saat anca dayanıyordur belki. tenden tene kalıcılığı nasıl değişiyor çok merak ediyorum sebebini.

 6. Yasemin sevenler için muhteşem bi parfüm ama diğer bütün yves rocher parfümleri gibi hiç kalıcı değil. Fiyatı da bence biraz fazla ama yine de beni bu kadar mutlu eden bi parfüm daha yok.

 7. Geçen gün mağazada atkıma sıktım denemek için¸ bi hoşuma gitmedi. Ama yirmi dakika sonra falan şahane bi şeye dönüştü. Ayrıca kalıcı da. Sıktığım atkıyı çantama atmıştım çantamı bir açtım içindeki koku mis gibi geldi burnuma. İki gün geçti ve hala duruyor. Mükemmel bir koku¸ enler listeme eklendi.

 8. Şimdiye kadar kullandığım en etkileyici parfümdür kendisi. ilk kez kız kardeşimin paris’ten hediye olarak getirdiği ve bu sayede tanıştığım bir ürün. sadece boynunuza iki fıs ile bütün gün boyunca size yanaşanların ” ne güzel kokuyor” diyeceği ve kendinizi çok özel hissedeceğiniz bir koku. gerçekten yasemin çiçeğinin kokusunu bu parfüm sayesinde bütün gün üstünüzde taşıyabilirsiniz. Ayrıca kıyafetinize de sıktığınızda da bir sonraki yıkamaya kadar her elinize aldığınızda o baygın ve mis kokuyu alabileceğiniz bir parfüm. Bir şişesi bana 3 ay gitti¸ kış aylarında kullanımı daha idealdir çünkü yasemin çiçeğinin baygın kokusu yaza biraz ağır kaçabilir.

 9. Aylardır forumlarda orda burda yasemin kokulu parfüm araştırmalarım sonucu  geçenlerde indirimden dayanamayıp aldığım parfümümsü. Parfümümsü diyorum çünkü kutusunda edp yazmasına rağmen ilk sıkıldığında gelen o uçucu asetonumsu his ve kalıcılık bakımından daha çok edt olması gerektiğini düşünüyorum. Fiyatı bilindik markalara göre oldukça uygun olduğundan kalıcılık konusunda anlayış gösterebilirim sanırım. Şişe bitene kadar kullanır mıyım evet¸ tekrar alır mıyım maalesef hayır.

 10. Kokusuna bayıldığım indirimde 2 tane stokladigim fakat kalıcılık konusunda beni yeni yasemin kokulu edt arayışına iten parfümdür.

 11. açık ara sevdiğim parfümlerden kokusu inanılmaz güzel sıcacık bir yasemin ama ne yazık ki kalıcı değil gün içinde tazeliyorum sürekli. Vazgeçemiyorum da öte yandan. Gene indirimden bulsam alırım açıkcası.

 12. buram buram çiçek kokan bir parfüm. bana sanki hiç üst nota¸ alt nota¸ dip nota yokmuş gibi geliyor. varsa da o kokuları kesinlikle fark etmiyorum.. ilk sıkıştan itibaren yasemin kokusu. kesinlikle ağır¸ baş ağrıtan bir parfüm değil. ama maalesef kalıcılık çok az. kesinlikle gün içinde tazelenmesi gerekiyor.

 13. Kokusuna bayıldığım ancak tenimde muhtemelen maksimum 5 ya da 10 dakika kalan¸ buram buram yasemin kokusuyla bana yaz akşamlarını hatırlatan güzel parfüm.

Siz ne düşünüyorsunuz?