“Yves rocher sexy pulp maskara” için 59 yorum

 1. Sert¸ yapışık ve ağsı görünen kirpiklerden hoşlanmayanlar için çok iyi bir alternatif. Tüy gibi hafif ve akmayan bi maskara. Çıkarması da epey kolay. Hacim verirken dur şu kirpiklerin üstüne parça parça konayım da gürmüş gibi dursun demiyor bu ürün. Bildiğin kirpikleri tüymüşçesine çoklaştırıp hafifçe uzatıyor.Bir artısı da çok sulu ve bulaşan bir ürün olmaması.Dramatik makyajlarda kullanılmasını pek beklemiyorum tabii¸ çok soft bir ürün çünkü.

 2. Goz makyajimda dramatik goruntuyu sevdigim icin benim beklentilerimi karsilamamis maskaradir. Kirpikleri tek tek ayirmasi¸ uzatmasi ve hafifce kivirmasi guzel ama hacim vermesi cok zayif. Ancak topaklanma yapmamasi gibi bir de artisi var. Dogal ve yokmus gibi bir gorunumden hoslananlar seveceklerdir.

 3. kürkçü misali dönüp dolaşıp yine takılıp kaldığım rimel. her ihtiyaca cevap veriyor¸ beni üzmüyor. olmadık yerde akmıyor¸ batmıyor¸ alerjik bir durum oluşturmuyor¸ fiyatı uygun.. naif¸ kendi içinde şirin¸ sevilesi.

 4. En sevdiğim maskara. Kirpikleri çok güzel kıvırıyor ve hacim veriyor. Ama maalesef bir damla su bile gelse akmaya başlıyor.

 5. Bir buçuk ay önce alıp¸ bugün emniyet ambalajını sökerek kullanmaya yeltendiğim ancak nedense kurumuş maskara. Yorumlara bakarsam tekrar şansımı denemem gerekiyor galiba. En azından yapısının bugün karşılaştığım gibi olmadığını öğrenmek ümit verici 2 gün sonra gelen edit: mağazaya uğrayıp tester ürüne baktığımda kıvamının aynı olduğunu gördüm. personele sorduğumda ürünün kıvamının bu şekilde olduğunu öğrendim. evet bu haliyle bile hacim veriyor ama sanki kirpikleri birbirine yapıştırıyor. bir daha alacağımı sanmıyorum

 6. Yaklasik bir haftadir kullaniyorum guzel gunluk bir maskara bence. Artilari akma bulasma yapmamasi¸ kolayca temizlenmesi¸ topak topak olmamasi. Kivami da gayet guzel ne su gibi ne de agda kivaminda. Ancak verdigi hacim yogun degil¸ daha cok gunluk kullanima uygun bence. Asiri yogun ve hacimli kirpikler elde edemiyorsunuz¸ sadece uzatiyor ve belirginlestiriyor.Gunluk kullanim icin tekrar alabilirim bittigi zaman. Begendim 🙂

 7. Eski maskaramı artıp dün yeni açtığım maskaram. Ben böyle birşey görmedim bu zamana kadar denediklerimin en iyisi diyebilirim. Günlük kullanım için paha biçilemez. Kirpiklerimi tek tek ayırdı¸ öyle doğal bir görüntü ki anlatamam. Aynı zamanda hacim verip kıvırdı. Ben iki kat sürdüm ve kirpiklerimi kesinlikle yapıştırmadı. Tek olumsuz yanı Water proof olmaması bir de dün gece birazcık dökülme yaptı. Bunun sebebi kullandığım bazda olabilir. Fırçası inanılmaz güzel ve kocaman¸ birsürü minicik kılı var.

 8. aslı özdel’in çok beğenmesiyle bir şans vermek istedim fakat kesinlikle beğenmedim benim kirpiklerimi siyaha boyamaktan başka hiç bir etkisi olmadı. fırçası biraz fazla büyük kirpik dibine girmeyi engelliyor bana ne dolgunluk ne de uzunluk kattı köşede öylece duruyor. eğer uzun ve dolgun kirpikleriniz yoksa almanızı tavsiye etmiyorum.

 9. Kahverengi olanını severek kullandığım maskaradır. Kirpikleri uzatma konusunda çok verim alamasam da taraması¸ ayırması ve hiç ağırlık yapmaması konusunda gayet başarılı.

 10. Gözlerden bir türlü çıkmayan maskara. Kendisi ilk ve son waterproof maskaram oldu. Waterproof olduğunu Bilmeden almıştım (o zaman bu kadar ilgili değildim kozmetiğe). Verdiği hacim güzel ancak çıkması imkansız olunca ve her seferinde üç dört pamuk (üstlerinde birkaç kirpiğim) kirletince benim için ilk ve son oldu.

 11. Aslı özdel’in¸ şule karaok ile beraber çektiği yves rocher alışverişi videosunu izledikten sonra aldığım rimel. Dış görünüşü de¸ fırça yapısı da çok güzel görünüyordu. Fırçasının kontrolü çok kolay ama istediğim verimi alamadım. Ben kirpiklerimin uzun ve dolgun görünmesini istiyorum. bu rimel uzattı ama cılız kaldı. Sanki rimel sürmemişim gibi duruyordu ki bence makyajı belirginleştiren en önemli şey rimel. Tek tek ayırdı kirpiklerimi yapışma sorunu yaşamadım ama cılız kaldıktan sonra ne biliyim başka bi rimel arayışına geçtim. essence i love extreme’i keşfettikten sonra valla hiç elim gitmedi sexy pulp’a. Haftada bir sürmeye çalışıyordum bitireyim bari çok para verdim diye. Gerçi şimdi kardeşime verdim o kullanıyor. Düşününce essence’in 4 katı fiyatında (indirimde aldığım haliyle). Gerçi sexy pulp¸ bitkisel içerikli. Ya ne kadar bitkisel içerik yazsalar da onun içinde kimyasal var yani. Dört rimel fiyatında olduğunu düşünürsek pahalı bence ve benim en çok tükettiğim kozmetik ürünü rimel¸ her ay 40 tl bayılmak istemem açıkçası. Gerçekten doğalından dolgun kirpikleriniz varsa uzatmak ve ayırmak için ideal bi rimel. Ben bir daha almam..

 12. Bekleyen yedeği olduğu halde 9-10 aydır kullandığım rimel.Tabi ki her gün bunu kullanmıyorum ama favori rimelim kendisi ve hala kurumadı¸kullanılır durumda.ilk açtığım zamanlar çok ıslaktı ve mağazada denediğim rimel bu olamaz diyordum biraz zaman verince normal halini aldı ve ne zaman kendisine dönsem ”oyy bebeğim” diyorum

 13. param oldukça alıp kullandığım bir maskara. fırçasının şekli kirpikler için oldukça ideal. Tüm kirpikleri tutup hacim kazandırıyor ve kıvırıyor. fakat sürerken biraz göz çevreme bulaştırıyordum. (fırçası benim için biraz büyüktü.) çözüm olarak kirpiklerimin ön tarafına kağıt ya da kartvizit koyup rimeli o şekilde uyguluyorum ve bulaşma sorunu ortadan kalkıyor. (bunu da bir videoda öğrenmiştim.) İçeriği oldukça doğal. özellikle peygamber çiçeği suyu olduğu için hassas gözler için çok ideal. normalde bu laflar bana palavra gelirdi ama yine yves rocher’den hediye edilen çift bazlı ve yağlı bir yapıya sahip göz makyaj temizleyicisi de peygamber çiçeği suyu içeriyordu ve aynı şekilde o da gözlerimi hiç rahatsız etmedi. (neutrogena çift bazlı makyaj temizleyicisini kullandığımda gözlerim kör olacak sanmıştım.) rimelin kalıcılığı da çok iyi. tüm gün kirpikleriniz kıvrık dolaşabiliyorsunuz. benim çok hoşuma gitti. özellikle kahverengisini daha çok seviyorum¸ daha doğal bir duruşu var.

 14. Makyajda belirgin ama abartılı durmayan¸ tek tek ayrılmış kirpik görüntüsünü seviyorum. Bu maskara tarif ettiğim görüntüyü veriyor. Hem kahvesini hem siyahını kullanıyorum. Kahvesi daha doğal bir görünüm sağlıyor¸ siyahı koyu kahve gözlerimi daha çekici yapıyor. Yeni başladım¸ ne zaman bitecek bilemiyorum. Bitince süresiyle ilgili dönüş yapacağım.

 15. kahverengisini alıp cok sevdiğim bir mascara tek tek ayırıp kıvırmasını çok seviyorum keşke biraz daha uzatsa dediğim zamanlarda da uzatma etkisi veren bir mascara sürüyorum tabi böyle yapınca kahverengiden siyaha dönüyor ama olsun ne yapalım her türlü seviyorum ben onu 🙂 yalnız biraz kurumasını beklemek gerek ilk hali ıslak çünkü¸ 2 hafta sonra istediğim etkiye kavuşmuştum.

 16. ilk çıktığında dergide görmüştüm ve ayılıp bayılmıştım. tabii o zamanlar yves rocher markasını filan hiç bilmiyorum¸ nerde satılır nasıldır çok pahalı sanmıştım. (chanel gibi filan) yaklaşık dört sene sonra rast geldim¸ maskarayı yine elime almış bulundum ve anılarım depreşti¸ unutmuşum gitmiş. hazır indirimdeydi ve aldım çok güzel hacim veren bir maskara ben iki kat sürüyorum günlük kullanıma uygun¸ topaklanma yapmadı

 17. Kahverengisi en sevdiğim maskaradır. Hem uzatıyor hem kıvırıyor hem de indirimde uygun fiyatlı ve görüntüsü gercekten doğal kahverengisinin tonu da sarışın ve kumrallar için mükemmel kesinlikle tavsiye ediyorum

 18. Kirpikleri birbirine yapıştırmadan hepsini ipek gibi tek tek uzatan¸ adeta uzaya çıkaran maskara. Alerjik gözlerime hiçbir şekilde rahatsızlık vermedi. Kendisiyle tanışmam da gözümden geçirdiğim bir rahatsızlık sonucu tüm göz ürünlerimi çöpe atıp yenilerini almam sayesinde olmuştu. İyi ki bu maskarayla tanışmışım diyorum¸ o günden beri başka bir maskaraya elimi sürmedim. Ürünü sevmemdeki en büyük neden alerji yapmaması ama elbette ki tek neden bu değil. Daha önceden kullandığım rimelleri ne kadar dikkatli sürersem süreyim o yapay ve yapış yapış görüntü oluşuyordu. Bu üründe ise dikkatli bir uygulama yaptığımda neredeyse rimel olduğu anlaşılmayacak kadar doğal bir belirginleştirme ve tatmin edici bir uzunluk sağlıyor. Günlük tek kat uygulamayla kullanırken daha yoğun bir görünüm istediğimde kat sayısını arttırıyorum. Her katta daha siyah ve uzun hale geliyor kirpiklerim.Bir gün mağazada gezinip yeni çıkan ürünlere bakarken görevlinin kirpikleri daha çok ilgimi çekince siz hangi ürünü kullandınız diye sorduğumda sexy pulp kullandığını söyledi. O gün ben de tabii ki bu ürünü kullanmıştım ama ikimizdeki duruşu çok farklıydı. Şaşkınlığımı fark etmiş olacak ki 5 kat sürdüm deme gereği duydu. Ben o kadar yoğun bir görünüm sevmediğim için hiç bu kadar çok kat üst üste geçmedim ama 5 katta bile diğer maskaraların iki katta oluşturduğu topaklanmayı yapmadığını gözümle görmüş oldum.

 19. Çok yeni sahip oldum kendisine.Soru-cevap aparatında gelen yanıtlar doğrultusunda almaya karar verdim.Gözlerim çok sorunlu benim.Sürekli enfeksiyon¸ alerji belasıyla uğraştığımdan bu sefer kıydım paraya:)Ayrıca rimel en sevdiğim makyaj malzemesidir.Hiçbir şey yapmasam bile mutlaka rimel sürerim.Uzatması¸kıvırması ve siyahlığı çok güzel çok beğendim.Kolay çıkıyor hiç zorlanmadım.Benim için tek eksiği fazla dolgunlaştırmıyor.Ben de bitmeye çok yaklaşmış eski maskaramı üstünden geçiyorum.Tam istediğim kirpik görüntüsünü elde ediyorum.Genel olarak memnunum gözüme hiç alerji yapmadı.Ki en büyük sorunumdur.Bazı cicişler kirpiklerimi yapıştırıyor demiş öyle bir sorunla karşılaşmadım.İlk açılan rimeller fazla sıvı olur sürmesi zordur.İlginç bir şey yves rocher da bu da sorun olmadı.Tavsiye ederim cicişler:)

 20. Kirpikleri dolgunlaştırmada çok başarılı olan maskaradır kendileri. Verilen parayı sonuna kadar hakeder. Siyahlığı çok hoş¸ gün içinde akma dağılma yapmıyor. Ve diğer tüm Yves Rocher ürünleri gibi doğal olması ile hayvanlar üzerinde deney yapılmaması tercih edilirliğini artırıyor.

 21. bu maskaradan asla vazgeçemiyorum ben ya kendisini one by one ile aldattım uzunca bir süre şimdi tekrar buna dönünce dünya varmış dedim yahu! bir kere tam olarak günlük kullanıma uygun¸ asla ağırlık yapmıyor. benim gün içinde elim sürekli gözüme gider işte o zaman kirpiklerimde hiçbir ürün yokmuş gibi hafif hissediyorum. gelelim kıvırma uzatma özelliklerine¸ benim kirpiklerim düz kıvrık arası¸ boyu da orta. ve dediğim gibi günlük kullanım için tercih ediyorum ve uzatma özelliği kıvırma özelliğine göre daha fazla ama iki üç kat sürünce iyi bir kıvırma da elde ediyorsunuz. kirpik diplerim açık renk başlıyor ama dipten sürünce güzelce boyuyor. kıl fırça olduğu için gözünüze batmıyor bu da çok önemli bence¸ sürümü kolay içeriği temiz indirimlerde de 37tlye geliyordu sanırım. çok memnunum cicişler tavsiye ederim:)

 22. kullandığım maskaralar arasında en iyisi. hacim vermesi ve uzatması kesinlikle fazlasıyla yeterli olan birazcık tuzlu bir rimeldir kendileri. ama kirpikleri dökmemesi ve güzel durması bence bu parayı vermeye değer.

 23. Yves rocher’in çok beğendiğim maskarasıdır. Yves Rocher her ne kadar makyaj markasından çok bakım markası olsa da bu maskarada çok güzel bir iş çıkardıklarını düşünüyorum. Kıl bir fırçaya sakhip. Hacimden çok¸ güzel bir uzunluk sağlıyor. Kat kat arttırılabilir bir yapıya sahip. Ben genelde 2 kat kullanıyorum. Hem kahverengi hem siyah rengine sahibim. Genelde maskaralar gün içinde dökülme ve kaşıntı yapar gözlerimde fakat bu maskara yapmıyor bu sebeple düzenli kullanıyorum.

 24. Yani şu ana kadar kullandığım en mükemmel maskara¸ illaki daha iyileri vardır ama bütçem gereği şimdilik bununla yetiniyorum. Dolgunluk¸ uzatma az biraz da kıvırma bir arada¸ tek eksiği rengi¸ öyle aman aman siyah değil. Kalıcılığı da fena değil¸ sabah 8-9 civarı sürülen maskara akşam 6 da benzer şekilde duruyor. Maskara konusu sanırım biraz şans¸ kimi cicişler bu maskaranın ilk açıldığında vıcık vıcık olduğunu¸ çok sürünce maskara topuna döndüğünü yazmış. Ben kesinlikle öyle birşeyle karşılaşmadım¸ bilakis tam kıvamında¸ ne vıcık vıcık ne de kuru. Ürünü alalı baya oluyor açmamıştım¸ belki de o esnada bir miktar kurudu bilemiyorum. Hatta içine biraz lens solusyonu damlatasım var. Ama şu an bu maskara ile aşk yaşadığım kesin::))

 25. hacim vermek ve dolgunlaştırmak konusunda kullandıklarım arasında en iyisi diyebilirim. istediğim örümcek ağı görüntüsüne ilk katta sahip oluyorum 2.katı uyguladığımda topaklanma yapıyor bana göre başka kusurlu bir yanı yok

 26. şahane¸ muhteşem¸ mükemmel¸ olağanüstü.. bu maskarayı hangi sıfatlarla süslesem¸ hangi isimlerle taçlandırsam bilemiyorum. maskaranın iyisini kısa küt kirpiklilere sormak lazım. aynı anda kirpikleri hem uzatan¸ hem dolgunlaştıran¸ tek tek ayırıp kirpikleri yapıştırmayan¸ gözden ılık suyla kirpiklere zarar vermeden çıkartılan¸ gün içinde akıp yarı yolda bırakmayan ve en en önemlisi pahalı olmayan bir maskara piyasada henüz yok. o kadar acayip bir maskara ki¸ tek kat sürülürse makyajsız görünüm makyajları için biçilmiş kaftan olur. yok akşam partideyim¸ kutlamadayım derseniz üç kat¸ hatta beş kat sürün¸ ve istediğiniz o etkili¸ yoğun ve dolgun görünümü elde edin. öyle örümcek bacağı gibi beş altı kalın kirpiğim var görüntüsü bu maskarayla tarihe karışıp gider. sürekli maskara değiştiren biriyken¸ bu maskara sayesinde yeni heyecanlara hayatımda yer kalmadı. yok şu daha iyimiş¸ bu akmazmış¸ bu kokmazmış¸ geçiniz. aşırı reklam alıp ben dürüstçe yorumlarım diyen youtuber’ları¸ önerdikleri ateş pahası maskaralarıyla birlikte lütfen sahneden alalım ve ilk bulduğumuz yves rocher mağazasına girelim. bu maskaraya mutlaka bir şans verelim.

 27. Her yeni çıkan maskarayı bir umut denememe rağmen şu ana kadar denediklerimin arasında en çok sevdiğim maskara bu maskaradır. Kirpiklerim kendiliğinden kıvrık ama oldukça kısa ve seyrek. Kıvırma özelliğini bilemem ancak uzatması da yoğunluk vermesi de oldukça iyi. Yine her ürünü deneme isteğimden dolayı kendisinin kahverengi ve lacivert reklerini de almıştım. Eğer açık renk tenli ve saçlıysanız kahverengisi çok güzel duruyor. Siyahıyla daha dramatik bir görüntü elde etmek mümkünken kahverengisiyle yoğun ama ben burdayım diye bağırmayan bir göz makyajı ortaya çıkarılabilir

 28. soru cevap aparatında arpacık nedeniyle doğal içerikli maskaraya geçeceğimi söyleyip aldığım öneriler sayesinde son birkaç haftadır kullanıyorum kendisini. eğer maskarayı kat kat sürmenize rağmen topaklanma yapmasın ben burdayım diye bas bas bağırmasın istiyorsanız kahverengisi bu iş için ideal bir maskaradır. maybelline nin sarı paketli artık üretilmeyen bir maskarası vardı colossal go extreme serisinin kahverengisi¸ kullanan varsa anlayacaktır¸ ben aynı performansı aldım bu maskaradan da. tek farkları indirimsiz fiyatlarının arasında 2-2.5 kat gibi bir fark olması. bir de maybelline suyla bile kolayca çıkarken yves rocher bioderma h2o ile temizleyip banyoda ovalamaya rağmen banyo sonrası yine panda görüntüsü veriyor yüzüme sağolsun varolsun. yine de kahverengi maskara arayışımda iyi bir seçenek oldu. fiyatı indirimliyken 38 civarı idi¸ içeriğinden tam emin değilim çünkü o minik arpacıklar tamamen yok olup bitmedi.

 29. kirpikleri uzatıyor ancak türkan şoray kirpikleri gibi hacim vermiyor.2. kat sürmeye elverişli bir yapısı var. kuruduktan sonra kirpikler taş gibi olmuyor ancak bu yumuşaklığa rağmen herhangi bir dökülme yok ve ürün kirpiklerde kalıyor. gün içinde yanlışlıkla elim değdiğinde bile bozulmuyor.kirpikleri ağırlaştırmıyor.bu maskaradan evvel Loreal Paris Mega Volume Collagen 24H maskara kullanıyordum.belki de onun fırça yapısı nedeniyle ürün daha fazla geliyordu ve bundan dolayı daha yoğun görünümlü kirpiklerim vardı bilemiyorum.yoğunluk bu maskarada az geldi.indirim zamanında alınabilir. alerjik bünyelere tavsiye ederim.

 30. Amiyane tabirle ne akarı var ne kokarı.. Ben siyah ve lacivert tonlarında kullandım genelde. Hiç pişman olmadım. Dolgun bir görüntü vermiyor belki¸ dolu dolu bir bakış sağlamıyor ama hassas olan gözlere iyi geldiği kesin. Günlük kullanım için ideal. Bu arada birazcık dolgunluk ararsanız şayet üç kat sürmenizi tavsiye ederim.

 31. Mağazadaki görevli kirpiklerimin tipime bakarak alın pişman olmayacaksınız diyerek övmüştü bu ürünü.benim kirpiklerim kıvrık ancak dolgun değiller o yüzden bu maskara beni tatmin etti açıkçası.maybelline maskaralarını da denedim ama hiç beğenmedim birbirine yapıştırıyor kirpikleri ve çok sıvıydı.onlarla karşılaştırınca bitkisel kozmetik firması olduğundan hergün kullanılabilir bir ürün. Sonuç olarak bittikçe yenisi alınan bir ürün benim için

 32. bence dünyanın en naturel¸ en tatlı maskaralarından biri. çok makyaj yapmayan bir arkadaşımın mezuniyet için alıp kenara bırakması sayesinde kendisiyle tanışmış oldum. günlük makyaj için bence gayet ideal bir ürün¸ kendisiyle derin bir aşk yaşıyorum. üstüne daha ağır bir maskarayla destek çıkarsanız¸ gece makyajı için de gayet kurtarıcı.

 33. Suya dayanaklı bir maskara değil¸ kirpiklere bu yüzden zararı yok. Kirpiklere ağırlık hiç vermiyor¸ sürdüğünüz zaman (özellikle iki kat) kalın kalın boya kalıntıları kalmıyor. Kirpikleriniz için çok özellikli bir şey aramıyorsanız¸ doğru bir tercih diyebilirim.

 34. Kendisiyle tanıştıktan sonra başka marka kullanamadım. Rengi koyu kahverengi ama kirpiklerde kötü bir görüntü oluşturmuyor. Hafif¸ bulaşmayan¸ pul pul dökülmeyen bir maskara. Çok doğal bir görünüm sağladı ve kirpiklerimi dökmedi. Sanırım tek kötü tarafı suya dayanıklı olmaması onun dışında gayet iyi olduğunu söyleyebilirim. 

 35. Bir maskara gözde bu kadar mı yokmuscasına hissettirir. Sanki rimel sürmemisim. hissiyat olarak bunu veriyor ki içeriğinden kaynaklandığını düsünüyorum. Sırf gözde ki bu rahatlık hissi icin bile kullanabilirim.Ben kahverengisini aldım. Sebebine gelirsek hani nomakeup tarzı makyaj yaparsınız ama en son maskara sürersiniz ve gayet kaş göz yerinde durur ya¸ chanelin makeup artistleri aslında bu tarz doğala yakın makyajlar da kahverengi kullanılması gerektiğini¸ gözlere daha yumusak bir ifade verdiğini eğitimlerinde söylüyor. begendiğim makyaj videolarının hepsinde tercih edilen rengin bu olduğunu farketmemle aldım. İyi ki de almısım.

 36. yıllardır bittikçe aldığım¸ birçok high-end maskara kullanmış biri olarak oldukça beğendiğim maskara. Kahverengi olanını nomakeup makeuplarımda kullanıyorum¸ siyah olanı da sıkça tercih ediyorum. Suya dayanıklı değil ama denizde denedim akmıyor. Çok çok kolay temizleniyor diyemem ama they’re real gibi çıkmak nedir bilmiyor gibi bir durumu da yok. İçerik konusunda sanıldığı kadar temiz değil (ileri düzey bir içerik araştırıcısı olarak bayağı araştırdım) ama çok sakıncalı olduğunu da düşünmüyorum. Fırçası yeni ambalajında azıcık incelmiş sanki¸ o iyi olmamış ama olsun. Almayı düşünenlere kesinlikle deneyin derim.

 37. Benzer fiyatli diger maskaralarla karsilastirildiginda en guzel maskaradir bana göre. Ikinci ucuncu katta bile kirpikleri birbirine yapistirmaz.Benim kirpiklerim gür ama fazla kivrik degil epey hacim veriyor ve kiviriyor.Gun icinde hic gozlerinizde agirlik yapmiyo¸ suya dayanikli makyaj temizliyiciyle kolayca cikariyorum ben.Ilk aldiginiz zamanlar biraz daha sivi formda oluyor o yuzden akma bulasma yapabiliyor dikkatsiz surulurse bence tek eksi tarafi bu. Onun disinda mukemmel bi maskara bence ustelik kabi da cevreye daha az zararli olacak sekilde yenilenmis su an 2. tüpündeyim bittikce alicam <3

 38. Uzun ve hacimsiz kirpiklere sahibim fakat bu maskara tam anlamıyla aradığım o doğal hacimli kirpikleri verdi. (Ben kahverengine sahibim bu arada. ) Kirpiklerimde herhangi bir dökülme ya da akma yapmamasıyla 1 numaralı maskaram oldu . 

 39. Bir maskara ne kadar iyi olabilecekse o kadar iyi! Kirpikleri uzatıyor¸ dolgunlaştırıyor. Kirpik kıvırıcıyla destekler¸ iki kat uygular ve bir kaç dakika ayırırsanız takma kirpik etkisiyle sizi şaşırtacaktır.Çok abartılı kirpiklerden hoşlanmayan ben¸ yalnızca tek kat sürüyor ve uzuun uzun taramıyorum. Böylece nispeten daha doğal görünüyor. Bir kaç saniyede mükemmel kirpikler için kıtmetli bir maskara!

 40. Canım maskaram <3 Geçen yıllarda bi bloggerdan görüp "360° Çevreleyen Ekstra Uzun Maskara" yı almıştım ve gerçekten çok memnundum sadece uzatma vaatli olduğu için yeterince dolgunlaştırmıyordu. Bi indirimde bu sefer değişiklik olsun diyerek Sexy Pulp ı satın aldım hiç de pişman olmadım. Çok doğal uzatan dolgun gösteren bi maskara. Alın aldırın cicişlerim.

 41. kahverengisini kullandığım ve çok beğendiğim maskara. kirpiklerimi kıvırdıktan sonra kullanıyorum. gün sonuna doğru kirpiklerim biraz düşmüş oluyorlar ama yine de içeriğinin nispeten temiz olduğunu düşündüğümden almaya devam edeceğim bir maskara

 42. nasıl buraya yazmamışım bilmem. 3. tüpü bitirdim¸ şimdiyse yves rocherden alışveriş yaptığımda hediye ettikleri maksarayı kullanıyorum (üşenmedim adına bakmak için yves rocher sitesine girdim ama nedense açılmıyor). adını bilsem almayın diye yazacağım maskaradan soğuttu beni o denli :Dneyse sexy pulpa gelelim¸ kirpiklere çok doğal bir hacim veriyor. üstelik brown seçeneğinin olması da benim gibi beyaz tenli açık renk kaşları olanlar için harika çünkü siyah maskara bi tuhaf duruyor. yalnız sabah sürdüğüm maskarayı akşama doğru gözaltlarımda bulabiliyorum. eğer gün içinde temizlerseniz pek sorun kalmıyor bence.koşun alın. ^^

 43. bir zamanlar avuç avuç dökülme hastalığına yakalanmış kirpiklerime yaklaşık 2sene boyunca rimel süremedim. sonra görevli kız adını tam hjatırlayamadığım bir maddeden bahsetti. bu rimelin içinde var kirpikleri besliyor diye. bi deneyelim diye alıp bayıldıgım maskara. hem dökülmem kesildi. hem de yokmuş gibi hafif yapıştırmayan doğal bir maskara. şöyle uzattı böyle hacim verdi tarzında yorum yapamayacagım çünkü açıkçası çok dikkat etmedim bu duruma. dökmemesi rahatsız etmemesi doğal durması kahverengi seçeneği benim için yeterliydi. ayrıca ne zaman sürsem iltifat aldım. almasanız bile bence bir deneyin.

 44. Tam günlük kullanım maskarası. Tek kat sürdüğünüz zaman rimel sürmüş gibi değil de sanki kendi kirpiklerinizmiş gibi durur. Yeni çıkan seride iki çeşit siyah var. Eğer daha dikkat çekici olsun isterseniz koyu siyah(ekstra siyah) seçeneği de var. Kokusu da böyle badem yağı gibi sanki çok yararlı birşey sürüyormuş gibi hissettiriyor insana (içerik o kadar da temiz değil o ayrı). indirim döneminde alınır.

 45. uzun zamandır¸ kirpiklerimi dökmediği için kullandığım maskara. Arada başka markalar denediğimde kirpiklerimin döküldüğünü fark ediyorum. Ama bu maskara kesinlikle dökmüyor. Kirpikleri ayırması da güzel. Ancak çok çok siyah değil malesef. ağır bir görünüm de vermiyor¸ gece için çok uygun değil Yani¸ günlük makyaj için ideal.

 46. Arkadaşımda görüp bayıldığım¸ ama kendimde beğenmediğim maskara. bana maskaranın ne kadar kişisel olduğunu gösterdi. eğer önceliğiniz uzunluk ya da kıvrıklıksa bu rimel size göre değil. ama hacim konusunda baya başarılı olduğunu söyleyebilirim.

 47. Harika bir maskara! Daha önce bu markanın volume vertige diye bir maskarasını kullanmış ve hiç memnun kalmamıştım tam bir daha bu markadan rimel almam derken fırçasının benim sevdiğim tarzda olmasından dolayı merak ederek almıştım. İyi ki almışım¸ yumuşacık¸ kirpiklerimi dökmüyor¸ acıtmıyor¸ istediğim dolgunluk da cabası. Tekrar tekrar alırım.

 48. Sahip olduğunuz kirpik boyu: orta uzun¸ kirpik sıklığı: orta-çok ve kirpik  kıvrıklığı: orta   ise… İstediğiniz siyahlık¸  uzunluk¸  dolgunluk ve kıvrıklık:  Sexy Pulp!

 49. burada okuduğum tavsiyeler üzerine edindiğim maskara. kısa düz¸ seyrek ve açık renkli (saçlarım koyu olmasına rağmen) kirpiklerim var. genel performansını beğendim. hacim veriyor ama uzatma ve kıvırma etkisi çok iyi değil. en büyük sorunu daha önce bahsedildiği gibi sürerken bulaşma yapması. yani kullanımı çok pratik değil¸ dikkatli sürmek gerekiyor. genel olarak beğensem de benim sorunlu kirpiklerime en iyi gelen lash sensational (bkz: maybelline lash sensational maskara ) olmuştu. bunu bitirdikten sonra kürkçü dükkanına geri dönüş yapacağım sanırım.

 50. geçen yaz aldığım ve hala çok iyi kıvamda olan kıl fırçaya sahip maskara. kirpikleri kıvırması¸ uzatması ve tek tek ayırması beni tatmin etti. ancak çok fazla dolgunluk verdiğini söyleyemem günlük kullanım için tavsiye ederim 

 51. Hacim veren kirpikleri tek tek ayıran etkisi mükemmel bir maskara fakat topaklanma ve akma gibi bir etkisi de var. Ürün kabında kısa sürede katılaşıyor.

 52. .Bir iyi bir kötü özellik ile geldim. Aşırı hassas gözlerimde yanma¸akma yapmayan tek maskara bu yüzden bunu tek başına sürmesem bile ilk kat her zaman bu maskara. Peki bu kız neden uğraşıyor birkaç kat ? Çünkü öyle vaad ettiği dramatik hacim yok¸ keşke olsa da hayatımın maskarası desem. Ama günlük olarak hep kullanacağımdır¸ yedeklerim¸ ama indirimde 😉

 53. Sanırım hayatım boyunca kullanacağım maskaradır. Hem dolgun gösteriyor¸ hem kıvırıyor¸ hem de içeriği dolayısıyla kendimi iyi hissettiriyor. Daha ne olsun. Çok özel günler¸ geceler dışında kendisini aldatmayacağıma söz verdim. 

Siz ne düşünüyorsunuz?