“Yves rocher sebo vegetal serisi” için 24 yorum

 1. Karma ve sivilceye yatkın alna sahip cildim için maske önerisi sorunca görevli bu serinin maskesini vermişti ve hiç sevemedim. Ne zaman kullansam hiç sivilce çıkmayan yanağımda bir adet kocaman sivilce çıkarıyor ve izi kalıyor. Bir de parfümü basmışlar içine. Buram buram kimyasal hissi veriyor o parfüm kokusu sanki gözeneklerimi onunla dolduruyormuşum gibi geliyor.başta cildimi kupkuru yapıyor bir de maskeyi çıkarınca ama aşırı kuruluk böyle. Bir daha bu seriye ve yves rocher yüz ürünlerine sırf o maske yüzünden ön yargılıyım.

 2. 1¸5 yıldır bu serideki serumu kullanıyorum¸ kaç şişe bitirdiğimi hatırlamıyorum. işten eve gelip makyajımı temizledikten sonra yüzüme avene termal su sıkıp su yüzümde tam emilmeden serumu uyguluyorum. çok çabuk emiliyor¸ verdiği temizlik hissi ve nemlendirmesi de çok güzel. serumun gözenekleri küçültme etkisine gelince bu konuda pek etkisini görmedim. aynı serideki nemlendiricinin nem vermesini yeterli bulmadığım için beğenmedim. cidim karma olmasına rağmen hydra vegetal serisindeki nemlendirici bana daha iyi geldi.

 3. kokusunu çok seviyorum bu serinin bende tonik serum ve nemlendirici kremi var. düzenli olarak kullanınca gerçekten işe yaradığını gördüm. toniğini sevmedim yüze sürdükten sonra sanki sabunlu kalmış gibi bi his oluşuyor ve aşırı hızlı tüketiyorum. kremine bayılıyorum kalp kalp kalp

 4. Bu serinin yüz temizleme jelini¸ kil maskesini¸ toniği ve ultra matlaştırıcı jel kremini kullanıyorum. Karma/yağlı arası bir cildim var. Bugüne kadar kullandığım ve cildimde sivilce yapmayan tek yüz temizleme jeli bu. Jelden çok memnun kalınca gidip serinin diğer ürünlerini de topladım:) Özellikle de ciltte yağlı görüntüden ve yağ içerikli kremlerden nefret eden biri olarak ultra matlaştırıcı jel kremine ba-yıl-dım. Makyaj bazı olarak kullanıyorum ben ve parlamayı-yağlanmayı gerçekten minimuma indirgiyor Bir de gözenek sıkılaştırıcı kremi varmış. Onu da merak ediyorum sanırım onu da alacağım.

 5. bu seriyi kullanmaya başlamadan önce satış danışmanı ile konuşup hem cildimi dengeleyecek¸ hem de gözeneklerimi kapatacak bir ürün aradığımı söyledim. haftaya yeni bir ürün geliyor o zaman uğrayın dedi. (bahsettiğim şube bologna şubesi¸ türkiyedeki satış danışmanları gibi satış yapmaya değil müşteri memnuniyetine odaklı bir şube). ertesi hafta uğradığımda yine satış danışmanının önerisi ile serinin yüz yıkama jelini¸ toniğini ve nemlendirici kremini aldım. üçünden de aşırı derecede memnunum. yüzümü yıkar yıkamaz yumuşacık oluyor ve nefes aldığını hissediyorum. karma bir cilde sahibim¸ ürünü yaklaşık 3 senedir kullanıyorum ve arkadaşlarım değişikliği fark edip hemen ne kullandığımı soruyor. cildim çok dengeli görünüyor¸ yıllardır burun ve çenemde geçmeyen siyah noktalardan eser kalmadı. cildimdeki belirgin ve iri gözenekleri kapattı. Jeli nohut tanesi kadar sıkmanız yeterli¸ bu yüzden ürün uzun süre gidiyor. yüzümü akşam yatmadan önce yıkıyorum ardından tonikle temizliyorum¸ sabah ise yüzümü normal su ile yıkadıktan sonra ( çünkü sabah kalktığınızda yağlı bir ciltle uyanmıyorsunuz artık) nemlendirici ve gözenek sıkıştırıcı kremini uyguluyorum. karma ciltlere şiddetle önerimdir.

 6. Yuz yikama jeli¸ tonik ve nemlendirici kremini aldığım seri. Tonik normal¸ nemlendirici kremi eh iste ama yuz yikama jeli benim cildime resmen iskence oldu. Daha once cilt temizliği için Garnier 3in1 kullanmistim ki gayet mutluydum tertemiz ve canlandirici bir etkisi vardi. Yves Rocher serisini sadece yeni bir urun denemek istedigimden aldim. Ancak bence en onemli olan parca yuz yikama jeli pul pul soyulacak kadar kuruttu yüzümü. Ürünlerin etkisi her kullanicida degisir biliyorum ama bir daha asla.

 7. Şu anda bu serinin yüz temizleme jelini¸ gözenek sıkılaştırıcı toniğini¸ kremini ve peelingini kullanıyorum. Yani büyük oranda yüzüme uyguladığım her şey bu seriye dahil. Yağlı ve karma arası bir cildim var. Kendi haline bırakınca sabah duş aldıp çıkınca¸ öğleden sonra oldukça rahatsız edici şekilde yanaklarımda ve alnımda parlama görülmeye başlıyor ve tekrar yüzümü yıkayana kadar kurtulmak mümkün olmuyor¸ yıkasam da kısa sürede tekrar parlıyordum. Çeşitli parlama karşıtı ürünler kullandım ama hepsi de sivilce oluşumuna neden oldu. Sonra bu seriyi buldum¸ denedim. İyi ki de denmişim¸ önce yüz temizleme jeliyle yüzümü temizleyip ardından tonik uyguluyorum. Bir süre sonra ise kremi sürüyorum. Gün boyu yüzüm hem nemli kalmaya devam ediyor hem de hiç parlama sorunu yaşamıyorum. Bu seri bildiğim kadarıyla esasen benim cilt tipime yönelik üretilmiş bir seri¸ bunun da etkisi vardır muhakkak¸ ancak satın aldığım sırada görevli özellikle kremi elimde ısıtıp kullanmamı¸ aksi takdirde tam verim alamayacağımı söylemişti. Sanırım bu gibi küçük ayrıntılara da dikkat edilmeli kullanırken.

 8. nemlendiricisinin kıvamından ve kokusundan hiç hoşlanmadım¸ ben de de pek faydalı olmadı açıkçası 🙁 Toniğini yarılamıştım duruyor dolapta belki yine kullanırım bir ara :/

 9. Tüm seriyi kullanıp bitirmiş biri olarak tek tek yorumlamam gerekirse Temizleme jeli: son derece basit ve her yerde bulabileceğiniz türden bir temizleyici. Tam olarak temizlenmiş hissini alamadım. t bölgesini mat tutma ya da sivilceye karşı herhangi bir etkisini de gözlemlemedim. Bir daha alacağımı sanmıyorum. Piyasada çok daha iyi temizleyiciler mevcut.Tonik: Gözenek sıkılaştırıcı etkisini gözlemlemedim. Ancak germeden kurutmadan iyi temizlediğini düşünüyorum. Temizleyici jele göre oldukça iyiydi. Karma ciltli olup fazla geren ve yakan toniklerden hoşlanmıyorsanız bakabilirsin. Ben biraz daha geren yakan asitli toniklerden hoşlanıyorumNemlendiricisi (Kavanoz versiyonu) ¸ İşte bunu sevdim! Yağsız gerçekten sivilceye neden olmayan çok güzel bir nemlendirici. Yağlı ve karma ciltliler için piyasada sivilce yapmayan nemlendirici bulmak zor seriden geri dönüp tekrar satın alabileceğim tek ürün bu oldu.Arındırıcı peeling: Cildim sivilcelenmeye çok müsait olduğundan tüm yüzümü değil sadece t bölgemİ peelingliyorum. Bu yüzden daha sert tanecikli yapıda olanları tercih ediyorum. Ama tüm yüzüne uygulamak isteyenler için gayet ideal kremsi¸küçük tanecikli peeling. Arındırıcı maske: uzun uzun yazmaya gerek yok. Piyasada çok daha arındırıcı olanları mevcut. Gayet vasat

 10. havalar ısındığından kullandığım nemlendirici ağır gelince daha hafif bir şeylere geçeyim dedim. o sırada da yves rocherde kampanya vardı. satıcı da bana bu seriyi çok övdü¸ sizin cildinize göre şöyle iyi böyle iyi diye. aldıktan sonra galiba kakaladı bana dedim ve bir iki hafta kullanasım da gelmedi açıkçası ama açtıktan sonra çok beğendim. özellikle nemlendiricisini. makyaj altına çok iyi oturuyor¸ anında emiliyor. yağlandırmıyor. ben toniğini de kullanıyorum ve ilk tonik kullanışım.o yüzden çok bir fikrim yok aslında performansı hakkın ama kötü bulmadım. yağ dengesini sağlıyor bende. bir daha alır mıyım? nemlendicisini evet alırım.

 11. her hafta mağazasının önünden geçiyordum. ışığı rengi kokuları içeri girmeme cezbediyordu adeta. merakıma en sonunda 3 gün önce yenik düşüp daldım içeriye. malumunuz karma cilde ancak yazları aşırı yağlı cilde sahibim ve nemlendirici kremlerden muzdaribim. en son ki loreal skin perfection un sivilce çıkarması faciiasından sonra bi krem arayışındaydım aşırı yağlandırmayan mat bitişli ve nem dengesini koruyan kreme ihtiyacım vardı girip durumu görevli çalışana anlattım. kendisi bu serinin yıkama jeli ve yeşil kapaklı gözenek sıkılaştırıcı matlaştıcı kremini tavsiye etti. nedendir bilmem evde yıkama jelim olmasına rağmen nasıl ikna olduysam şans verdim. 3 gündür sadece ikisini kullanıyorum. açık konuşmam gerekirse jelini ambalajından ve yapısından dolayı pek sevmedim yerine başka muadil jeller daha iyiler mutlaka var. gereksiz buldum. yapısı ve yağı emmesi çok yetersi geldi bana bilemedim. ancak kremi (sebo vegetal gel cream zero ) oldukça sevdim diyebilirim. cildi yağlandırmıyo matlaştırıyor ve nemi dengeliyor şimdilik gözenekler için yorum yapmam erken 2hafta daha kullandıktan sonra buralara editlerim.

 12. İlk başta nemlendiricisini aldım nemlendiricisinden memnun kalınca tonik ve jelinide aldım.Nemlendiricisini ben beğendim nemlendirmesi gayet güzel.Yüzümde sivilce veya başka bir yan etkiside olmadı biterse bir daha alırım gibi geliyor.Jelini ilk açtığım zaman poff diye bir hava çıktı 🙂 hem kutunun tamamı dolu değil hemde pompalı olmadığı için elime sıkarken hep fazladan geliyor o yüzden pek beğenmedim.Toniğini kullanalı 1 hafta oldu umarım 1 ayın sonunda gözeneklerimin sıkılaştığını görürüm.gerçi pek bi beklentim yok :)edit:nemlendiricisi maalesef kış aylarında bir hiç işe yaramadı karma cildimde.Tersine sürdükçe kurutuyor gibi hissediyorum :/ yazları kullanılabilir bence sadece

 13. hafif yapılı¸ hafif kokulu ve genel olarak çok hoş bir nemlendiricisi ve toniği olan seri. nemlendirme etkisi oldukça zayıf ve karmadan kuruya dönük cildim için yeterli değil. ancak çok kolay emilmesi¸ ilk anda cildi yumuşacık yapması ve cildimin herhangi bir tepki vermemesi nedeniyle günlük kullanmaya alışabildiğim tek ürün oldu ve bitince yeniden aldım. gözeneklere bir etkisini de görmedim ama en azından ne kokusundan¸ ne dokusundan ne de herhangi bir tepkiden rahatsızlık duyuyorum. günlük olarak da iş görüyor.

 14. Yaklasik 1 aydir sabah aksam duzenli kullandigim seri.Akneye meyilli karma bir cildim var. Kucuk kucuk sivilceler haftada bir iki cildime ugrar gider. Yves rocher icerigi temiz diye tercih ettim. Deneyimlerime gelirsek¸Purifying cleansing gel: cildimi tertemiz yapiyor hissi almadim. Bitene kadar kullanir sonrasinda alternatiflerine bakarim. Purifying micellar water 2in1: pek bir fark hissetmedim cildimde.Mattifying gel cream: nemlendirmesini sevdim. Sanirim tek memnun kaldigim urunu bu oldu.Genel olarak benim cildime aaa super harika nasil oldum hissi vermedi. Bu yuzden bittikten sonra hicbirini almayi dusunmuyorum.

 15. Önceden (bkz: yves rocher hydra vegetal serisi) nemlendiricisini kullanıyordum memnundum.Bitince bir de bunu deneyeyim dedim daha da memnun kaldım.Hydra versiyonu fazladan yağlandırmıyordu ama açıkçası destek de olmuyordu parlamaya karşı mücadelemde.Sebo versiyonu mat bir yüzey sağlıyor¸daha hızlı emiliyor zaten yapısı da daha katı.Sivilce yapmadı.Başta sürerken parfümü rahatsız etmişti ama şimdi alıştım.Kışın eskisi gibi cildimi hırpalarsam nemlendirmesi yetersiz kalabilir.

 16. Bu seri benim lanetim gibi bir şey. Ne kullanırsam kullanayım kendimi hep sebo vegetal yıkama jeli-tonik-nemlendiricisi üçgenine dönmüş buluyorum:d hele geçen doğum günümde 390 mllik pompalı yıkama jelini aldım¸ resmen evladiyelik. Cildi kurutmadan sebumu güzel dengeliyor. Agresif değil¸ hele o tonik o kadar güzel nemlendiriyor ki… Ben karma cilde tavsiye ederim fakat çok da yağlıya dönükse cildiniz¸ işe yaramaz gibi

 17. kremi sürdükten 10-15 dakika sonra kremli bölgeye dokunacak olursam pütür pütür dökülüyor. içerisinde alkol de var. kokusu hoş ama tekrar alınmaz¸ almam.

 18. Ben bir ara indirimdeyken bu serinin yuz temizleme jeli¸ nemlendirici(kavanozdaki jel krem)¸ tonik ve maskesini almistim. Bir ay falan kadar da duzenli kullanmistim. Temizleme jelinin bir islevi yoktu¸ suyla yikamak da ayni sonucu saglar bence yuzumde. Nemlendiricisi hos gibiydi. Tonigi yuzumde vicik vicik kaliyordu. Maskesini ise sevmistim¸ yuzumde tatli bir gerginlik hissi birakiyordu. Ancaaak¸ artik ne olduysa benim cilt bakim rutinimde bu urunleri kullandigim sure boyunca yuzumde yuzeye cikmayan sivilceler olusmaya basladi. Hani sivilceler olusmadan derinin altinda bir kabarti olur ya¸ onlardan ama buyukce. Once anlam veremedim¸ sonra bunlari kullanmayi kestim birkac gunde topladi cildim kendini. Tekrar kullanmaya basladim¸ hooop yine ayni sonuc. Maskesinden iki tane almistim¸ o ve krem disindakileri attim. Kremi de sonradan nemlendiricim bittiginde ara sira kullandim¸ tek basina o bir zarar vermedi. Yine de bir daha kullanmam bu seriden bir sey¸ cok tuhaf yapmisti yuzumu.

 19. Sadece zero blemish gel cream nemlendiricisini kullandığım seri. Fakat benim aldığım mı bozuk bilmiyorum ama kremi sürünce bi 15-20 dk sonra krem yüzümde topak topak olup yüzümden soyuluyor. Sanki kese yapmışım gibi krem kendini dışarı atıyor. Denemek icin boyun bölgeme ve hatta elime de sürdüm . Yine aynı şey oldu. Sanırım tanışmamız pek hoş olmadı kendisiyle.

 20. temizleme jelini kullandım yeni bitti tüpü¸ düzenli kullanmama rağmen pek bir faydasını görmedim¸ olumlu yönde yüzümde hiçbir değişiklik olmadı¸ yüzü germiyor ve fresh bir kokusu var ama bunların dışında bir artısı yok¸ fiyatının da çok uygun olduğu söylenemez illa muadil bir ürün arıyorsanız marketlerde kolaylıkla bulanabilir.

 21. hassas ve alerjik cildime iyi gelir diye düşünerek aldığım jeldi. iyi gelmesi namına pek bir faydasını görmedim açıkçası. belki daha az kurutur diye ümit ediyordum ama malesef yıkadıkan sonra 30 saniye içinde nemlendirici sürmezsem ajda pekkan gibi kalakalıyordu yüzüm. he kötü yönde bişey yaptı mı derseniz onu da yapmadı ama yine de dediğiniz gibi daha uygun fiyatlı ürünler tercih edilebilir.

 22. Elimde nemlendirici kremi olan seri. Yağlı ve karma ciltler için öneriliyor. Yapısını beğendim. Yapış yapış bir his bırakmıyor. Umarım bir sivilce sorunu çıkarmaz.

 23. temizleyici jelini ve toniğini kullanmakta olduğum seri. temizleyici hakkında düşündüğüm en küçük detay bile zaten yazılmış. kesinlikle ufacık sıkmada bile çok fazla akıyor¸ alışana kadar iki hafta geçmişti. 10 liralık pompalı turuncu neutrogena’dan pek bir farkı yok ne yazık ki¸ belki biraz daha nazik olduğunu söyleyebilirim. ancak temizleme hissi de nispeten az. ikinciye almayı düşünmüyorum.toniği ise tamamen kafamı karıştırdı. birkaç gündür kullanmıyorum¸ eksikliğini hissetmedim hatta ağız kenarımdaki ve yanaklarımdaki pullanmalar bitti diyebilirim. tüm suçu da toniğe atamıyorum çünkü beyaz¸ yağlıya dönük karma ve hassas bir cilde sahip olunca en gereksiz faktörler bile çok etkili olabiliyor. belki de sadece termal su kullanılmalı. on sene önce alkollü tonikleri çok matahmış gibi sürüyorduk¸ paraben de birçok üründe kol geziyordu. bu tonik nispeten daha zararsız görünüyor ama gözenekleri iyi sıkılaştırmayan ve etkisi tartışmalı bir ürüne 40 lira vermek elzem mi? biraz daha kullanıp son kararımı vereceğim.

 24. tonik¸temizleme jeli ve nemlendiricisini kullandığım seri.yağlı bir cilde sahibim ve alnımda¸yanaklarımın buruna yakın yerlerinde gözeneklerim var. satış görevlisi nemlendirici ve toniğin gözenekleri küçülttüğünü vadettiğini söyledi ve etkili olabileceğini düşünerek aldım.sabah kalktığımda yüzümde resmen bir yağ tabakası oluştuğu için serinin yüz temizleme jeli ile yüzümü yıkayıp ardından nemlendiriciyi sürüyordum.başlarda gayet fresh ve yağsız his verdi fakat 2 saat geçmeden tekrar yüzümün yağlanmasına engel olamadı.nemlendiricinin vaadettiklerini yerine getiremediğini söyleyebilirim…toniğin kokusu ve bıraktığı hissi sevsem de gözeneklerimin sıkılaşmasına bir etksi olmadı. yüz temizleme jeli ise herhangi bir yağlı ciltler için olan yüz temizleme jelinden farksız.açıkçası serinin bu 3 ürününü beraber kullanınca daha etkili olacağını düşünerek almıştım.beklentilerimi karşılamadığı için bir daha alacağımı sanmıyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz?