“Yves rocher kayısı çekirdeği özlü peeling” için 274 yorum

 1. Herkes ölüp biterken ben neden sevemedim acaba dediğim peeling. Öncelikle kokusunu hiç sevmedim meyveli uyduruk sabun kokuyor bana göre. Cildimi ölü derilerden atiyor mu yoksa sadece sebumu kurutup cildimi gicir gicir mi yapiyor onu da anlamis degilim siyah noktalarimda bi azalma goremedim cunku. Fiyatinin makul olmasi disinda bana gore pek artisi olmayan peeling.

 2. Bloglarda bu kadar övülmesine dayanamayıp aldığım peeling. Sanırım herkes benim gibi etkilenmiş olacak hiçbir mağazasında bulamıyordum¸ iki gün önce yeni gelmişken yakaladım. Arayanlar Tunalı hilmi caddesi’ndeki mağazasında nokta atışı yapabilirler. Bir kez kullandım ama Yapısı hafif geldi. Ne kadar fazla tanecikli olsa ve yüzüme bastırırsam¸ acıtsam daha iyi temizlenir gibi manyakça bir mantığım olduğu için de olabilir tabii. Kokusu çok güzel¸ bir de nemlendirme özelliği var sanırım. Ama Taneciği az¸ fazla olsa süper olurmuş bence. Sanırım bir daha almam.

 3. Kullandıktan sonra ciltte bıraktığı tertemiz hissi o kadar hoşuma gidiyor ki sırf o his için hafifçe yüzüme sürüp peeling yapmadan duruladığım oluyor.

 4. Muhteşem ötesi derecede kayısı kokan¸ minik tanecikli¸ cildi yumuşatan peeling. ayrıca üzerinde yazdığı kadarıyla da içinde paraben bulunmuyormuş.

 5. Minicik 50 ml tüpte olduğuna bakmayın¸ o kadar bereketli bir ürün ki. Benim sevme nedenim¸ yüzümden tek su darbesiyle çıkması. Yani öyle diğer peelingler¸ jeller gibi ovalanmaya gerek duymaması. Mis gibi kokuyor¸ bir de karaborsa yani bulursanız 2¸3 tane kapın zira çoğu indirim dönemi mağazalarda bulunmuyor.

 6. kısa süreli işe yarayan ürün. en azından benim karma cildimde. uyguladığım günün ertesi günü cildimde bir değişiklik yok. bir tane bitirmek üzereyim benim için öylesine ürünlerden biri. ama kokusu ve uygulandıktan sonraki rahatlık harika. sorun bu rahatlamanın çok kısa süreli olması.

 7. kayısılı peeling ine bayıldığım marka. partiküllerinin küçük olması günlük kullanıma uygun hale getiriyor¸ kokusu ve cilde verdiği ışıltıysa ürünün en bayıldığım yönleri oldu. eksileriyse çoğu zaman çoğu şubesinde stoklarda bulunmaması ve buna karşın gramajının düşük olması.

 8. Aldığım günden beri “hadi akşam olsun da kullanayım” diye sabırsızlandığım ürün. Ufacık paketi yüzünden gıdım gıdım kullandığım¸ mis kokulu¸ şirin şey. Peeling/scrub tarzı ürünlerle hiç yıldızı barışmamış biri olarak bu ürünü bu kadar seveceğimi asla tahmin etmemiştim. Geç olsa da kavuştuk ne de güzel oldu.

 9. Merakımdan denemek için almaya onlarca defa teşebbüs ettiğim¸ fakat hiçbir şubede bulamadığım ürün. Bu kadar mı kapış kapış gidiyor yahu?

 10. 2 gün önce rafta tek bir tane kalmış olanını kaptım ve dün kullandım. ilk izlenim olarak gayet beğendiğimi söyleyebilirim kokusu çok güzel ve içindeki partiküller büyük olmadığı için cildimi tahriş etmedi. ben sevdim bu ürünü. fiyatı da gayet uygun 12.90 tlye aldım.

 11. Bu zamana kadar kullandığım en iyi peeling desem yalan olmaz sanırım. Her cilt türüne uyacak cinsten. Bir de gramajı daha fazla olsa ne güzel olur. Gerçi mini minnacık paketi çok şirin. Eğer hassas bir cildiniz varsa ve peeling arıyorsanız tam size göre.

 12. nişantaşı şubesinde her daim var sanırım¸ benim çok ilgimi çekmiyor ama ilgilenenlere duyurmuş olayım.

 13. hakkında o kadar çok şey okudum ki¸ dayanamadım aldım önceki gün. kokusu harika. verdiği parlaklık da çok hoş ama tanecikleri az geldi bana. daha yoğun olsa memnun olurdum. yine de bittikçe alırım sanırım.

 14. Bulduğumda iki tane alıyorum¸stokluyorum.Çok güzel gerçekten¸tanecikleri bana yeterli geliyor.Belirli zamanlarda kullanmıyorum canım istediğinde veya cildimin ihtiyacını olduğunu hissettiğimde yapışıyorum hemen.Küçüçük ama bereketli.Ve kokusu aşırı doğal hani bazı ürünlerin kokusundan rahatsız olursunuz çünkü bildiğiniz parfüm kokar ama bu o kadar doğal kokuyor ki sanki kayısıyı alıp yüzünüze sürüyorsunuz.Çok seviyorum!

 15. bu üründe plasebo etkisinden yardırıp alınmış bir ürünse bozuşuruz.alacağım kullanacağım editleyeceğim dostlar.önceden gelen edit:ben kimim ki millet benim önerimle koşup almaya gitsin.ahahha kendi kendimi rencide ettim gece gece.

 16. bir kutu kullanıp bitirdim ama mucize bir ürün değil. fiyatına göre performansı yüksek olduğu için övgüyü hak etse de uygun fiyatlı sıradan bir peeling maalesef.

 17. Cildi tahriş etmeyen¸ inanılmaz güzel kokan ve fakat bir peeling olarak göstermesi gereken etkiyi göstermediğini düşündüğüm ürün.

 18. içindeki granülleri çok sert olan peelingdir. ayrıca kokusu da çok güzel. ama sivilceli bi cildim olduğundan kullanmak için pürüzsüz yüzüm beklemek zorunda olduğum için düzenli kullanamadım. fakat kullandığım zamanlarda cildim adeta bebek poposu gibi olur.

 19. Severek kullandığım peeling. Sevgili (bkz: L’Arc en ciel) sayesinde almıştım zamanında. Pişman olmadım. İlkini severek kullanınca ikincisini edindim. Kayısı kokusunu sevmesem de hafif ve doğal bir kokusu olduğundan beni rahatsız etmedi. Tanecikleri ince¸ cildimde bir soruna neden olmadı. Yumuşacık yapan¸ tahriş etmeyen (bana öyle geldi) bir peeling. Ama peeling denen şey her gün kullanılmaz. Her gün kullanana da uymayınız. Haftada en fazla iki kere kullanılmalı diye düşünüyorum. Ayrıca peeling sivilceli ciltlerde daha çok sivilceye sebep oluyor diye duydum. Dikkat etmekte fayda var.

 20. Çok agresif çeşitlerinin bana göre olmadığını anlamamla araştırmalarım sonucu keşfettiğim¸ ciltteki ölü deriyi güzel temizleyen ve geride yumuşacık bir his bırakan peelingdir kendisi. 2. paketini bitirmek üzereyim ayrıca.

 21. Abartıldığı kadar övgüyü hak eden bir ürün olduğuna inanmıyorum.Ben de kullandım peeling haliyle yumuşattı cilde bir bebeksilik kattı.Bunu kahve telvesi ve zeytin yağı karışımıyla da yapabiliyorken hem de doğal doğal bir daha alacağımı düşünmüyorum.Güzel kokulu bir peeling işte fazlası değil.

 22. yaptıktan hemen sonra cildimde bıraktığı etkiyi çok seviyor olsam da ben de sivilce yaptığını düşünmeye başladım. daha iki gün önce yaptım ve uzun zamandır çıkmıyor olmasına rağmen cildimde iki tane sivilce pörtleyiverdi. ayrıca etkisinin uzun süreli olduğunu da düşünmüyorum.

 23. Ankara Kızılaydaki şubesine (İzmir Caddesindeki değil) bu ürünü sorduğumda kalmadığını söyledikten sonra başka şubeyi arayarak sordu. Kadın telefonda “hangi ürün sence tabiki de kayısılı peeling” diye dert yanınca anladım ki kara borsa bir ürün. Halbuki dogumgunu ayım oldugu için 1 alana 1 bedava birde hediyem vardı.. Gittim 2 tane 3 dklık maskelerinden aldım kayısılı peeling boyutlarında.Portakallı duş jeli de hediye oldu. Hesaplı bir alışveriş oldu ama kayısılı peeling diye diye öldüm be! Hep bu merak işte …..

 24. Ürünün bloggerlar ve vloggerlar tarafından çok fazla abartıldığını düşünüyorum. Öyle aman aman bir artısı¸ farkı yok bu peelingin. Evet granürleri faha büyük ve sert. Peeling sonrası gerçekten ‘peeling yaptım’ hissi yaşatıyor. Ciltde yumuşuyor. Ama zaten bunlar her peeling sonrası hissedilen şeyler (eğer peeling aşırı dandik birşey değil ise)

 25. bu kadar meşhur olmadan önce kayısılı her ürünü çok sevdiğim için aldığım peeling. ancak ne zaman kullansam cildimde sivilce patlaması yaşadım. bu üründen sonra da yves rocher ile bağımı kestim. son 1 yıldır sephora’nın kocaman bir kavonozda sattığı ikili peelingini kullanıyorum. çok da memnunum.

 26. Kendisinden her mecrada bu kadar söz edilince ve her cilt tipine uygundur denilince aldım. İki kez kullanımdan sonra yüzüm uzun zamandır olmadığı kadar sivilce doldu. Elbette ki suçu bu harika kokulu ürüne atmak istemiyorum. Ancak düşündüğümde makyaj ve cilt bakım rutinimde sadece bu ürünün yeni olduğunu görüyorum. Maalesef ki benim yağlıya dönük cildime yaramadı. Şimdi kuru ciltli annemle çok mesutlar.

 27. zamanında bende kullandım ama overrated ürünlerin başında gelen -bence- özelliksiz ürün. formülü değiştimi bilmiyorum ama 3 sene öncesine kadar iri taneli son derece sert bir üründü bu ne ara bu kadar sevildi¸ şaşırtıcı.

 28. mis gibi kokan peeling.kayısıya pek bayılmam ama bu miniş peelingin kokusu çok güzel. tanışalı ve kullanalı baya oluyor. anlayacağınız¸ bir mazimiz var. bu peeling içinde içinde ne küçük ne büyük¸ büyüklüğü tam kıvamında tanecikler içeriyor ve çoğu peelingin yaptığı gibi yüzü çizmiyor. kıvamı çok yoğun değil ve uygulamadan sonra iyi bir temizlik ve ferahlık hissi veriyor. bana kalırsa kuru ciltlere değil¸ yağlı ciltlere göre bir peeling. benim cildimse karma¸ ancak uygun bir nemlendirici ile cildimi nemlendirdiğimden kendisi bende herhangi bir kuruluk problemi yaşatmadı.kendisi benim sürekli kullandığım peelingim değil¸ dediğim gibi kokusu çok hoş ve cildimde ters bir durum yaratmadığından buldukça alıp arada kullanıyorum. ancak kendisi cidden denk gelip alınacak bir ürün çünkü satın alanı çok ve çoğu zaman stoklarda bulunmuyor.

 29. Kokusu çok güzel sürdüğünüz an miss gibi bir koku yayılıyor ama sadece o kadar. Peeling namına bir etkisini göremedim ben sıradan bir temizleyici gibi bitince de bir daha almam heralde.

 30. Sanırım kendisi üretimden kalkmış ve bir daha gelmeyecekmiş ¸sevenlerine kötü bir haber ¸instagramda yorumlarda görmüştüm.

 31. Ne işe yaradığı belli olmayan peeling. 1 tüp bitirdim bir değişiklik yok¸ bıraktım hala aynı. Demek ki fosmuş bu. Kokusu güzel¸ ama o kadar.

 32. Gerçekten kaldırıldıysa kendimi atarım. Ciddi ciddi başarılı bir üründü¸ içeriği temizdi¸ cildimi aydınlatıp pürüzsüzleştiriyodu. Rahmetli gibi konuştum. 🙁 umarım kalkmamıştır. Hep güzel ürünler kaldırılır zaten…

 33. Yenice deneyip beğendiğim¸ akşam uyguladıktan sonra sabah uyandığımda bile cildimde aynı temizlik hissi ve parlaklıkla karşılaşmama neden olan¸ beni şaşırtan enfes kokulu peeling. Çok sevdim tavsiye ederim.

 34. yaklaşık 2 hafta önce bu başlığa kesinlikle ‘overrated’ bir ürün olduğunu yazmayı düşünüyordum ama son zamanlarda kendisini yeniden kullanmaya başladım ve cidden bayıldım! yağlıya dönük karma cildimi temizleyen¸ parlatan ve birkaç gün boyunca yağdan kirden arındıran bu peeling artık benim de vazgeçilmezim.minik bir miktarı duşumun son demlerinde yüzüme uygulayıp dağıtıyorum¸ yuvarlak hareketlerle yüzüme masaj yapıyorum. her ne kadar sevsem de taneciklerin hassas ciltler için biraz büyük ve fazla olduğunu düşünüyorum. benim cildim hassas değildir pek¸ sadece biraz geriliyor peelingten sonra.Çıktıktan sonra nemlendirici kesin kullanıyorum¸ ya da termal su sıkıyorum yüzüme gerginliği alması için. termal su daha güzel bir seçenek bence.öte yandan ben birkaç kere yanlışlıkla sivilcelerimin üzerine uyguladım ama dağıtması gibi bir durumla karşılaşmadım. yine de böyle tanecikli peelinglerde dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum. bir de haftada maksimum 2 gün yapın -aslında 1 bile yeterli- sakın ola ki (bkz: duygu özaslan ) gibi her gün kullanmak hatasına düşmeyin¸ cildinizi inceltmeyin.son olarak¸ bu entry başka bir peeling kullanmayan bir kız tarafından yazılmıştır. tek bir peelingim var ve onu değerlendirdim¸ ona göre

 35. tuborg yeşili¸ denemem için göndermişti¸ 5-6 sefer kullanma şansım oldu ve ben de çok beğendim¸ kokusu çok güzel bir kere ama tek özelliği o değil¸ cilde gerçekten gıcır gıcır tertemiz bir his veriyor ve hafiften bir yumuşaklık da kazandırıyoriçinde¸ minicik ama bol miktarda tane olduğu için fazla kullanmaya gerek olmuyor da¸ az bir miktarı yetiyorsanırım denk geldiğimde ben de kendisinden alicam

 36. abartıldığını düşündüğüm ürün. bir kampanya dahilinde hediye olarak bana verildiğinden beri kullanmaktayım bir faydasını göremedim. ancak ışıl ışıl yapısı gerçekten güzel. sadece ürüne bakmak için alınabilir fiyatı da oldukça uygun

 37. Yüzümde kullanamadığım üründür. Tuhaf bir yapısı ve durulandıktan sonra yapış yapış hissetiren bir etkisi var.

 38. la roche posay¸ nivea¸ neutrogena¸ garnier gibi drugstore markaların peelinglerini deneyip hiçbirinden memnun kalmamış biri olarak yves rocher tam da peelingten vazgeçmek üzereyken imdadıma yetişti. diğer cilt bakım ürünleri tamam da peelinge para vermek nedense hiç içimden gelmiyor. fakat bu güzel peelingimiz hem fiyatı hem yapısıyla overratedliği hak ediyor bence. ne sivilcelerimi artırdı¸ ne tahriş etti cildimi bir güzel yumuşatıp parlattı. durulandıktan sonra verdiği gıcır gıcır his de cabası. haftada iki kullanmak en ideali.

 39. harikalar yaratmiyo tabi ki ama daha önce clarins gentle peelingte kullandım¸ caudelie nin de kullandım ikisininde bundan farklı bir etkisini görmedim. bastaki yazımı düzeltiyorum harika yaratan tek kısmı fiyatı:)

 40. drputanesk gibi övgülere dayanamayıp alanlardanım. 4 kere kullandım 2/hafta şeklinde. memnunum diyeceğim ama daha önce karşılaştıracak bir ürün denemem olmadı açıkçaı. ben de koku almıyorum bu arada.

 41. Birkaç ay önce satın aldığım fakat taneciklerini çok iri bulduğum için kullanamadığım üründür. İçinde minik parçacıklar olanları daha rahat kullanıyorum . Bu ürünü ise¸ her aldığım peelingde yaptığım gibi¸ öncelikle elimin tersinde denedim. Sanki elimi hatır hutur tırnaklarımla kaşıyormuşum gibi bir sonuç hissettiğim için “Elimi böyle yapan yüzümü ne yapar kim bilir” düşüncesiyle kullanamadım. Bir de artık nemli mi dersiniz¸ yağlı mı dersiniz öyle bir sonuç bırakıyor durulandıktan sonra. Bu olumlu bir şey olabilir fakat ben yağlıya dönük karma olduğumdan yüzümü temizlenmiş hissedemiyorum. Olumlu tarafı ise kokusu¸ missss!

 42. bi sürü blogta görüp burada da 60’dan fazla yorum alınca bi deneyeyim diye aldım. ama karma cildimde sevemedim. çünkü kremsi yapıda olan peelingleri sevemiyorum zaten nedense jelin verdiği temizlik hissi bunlarda olmuyor. bunun da verdiği his yumuşaklık değil sanki yağlı gibi olunca hoşlanmadım. çok fazla temizledi gibi gelmedi yine o krem gibi oluşundan. ayrıca ışıltı vermesi de tamamen illüzyon çünkü ürünün içinde simler var. kısacası biterse almam zaten vücut peelingi olarak kullanmayı düşünüyorum.

 43. yüzüme sürmekten çok yemeyi düşündüğüm peelingtir. cildi yumuşacık yapar. ama bende öyle aman aman parlatma aydınlatma falan yapmadı. sadece yıkayınca kurutmama hissini sevdim.

 44. neden popüler olduğuyla ilgili komplo teorimi açıklayayım ama pek memnun kalmayacaksınız bence. bu ürün sanırım hiç satmadı (tanecikleri aşırı büyük haşır huşur zımpara gibi yavrularım¸ scholl’un ayyynen böyle pedikür kremi vardı diyim siz anlayın). sonrasında hem doğum günü indiriminde¸ hem diğer bazı promosyonlarda vermeye başladılar¸ lokomotif ürün gibi dağıttılar¸ muhtemelen aynı dönem bloggerlara da dağıttılar çünkü bir ara herkes anlaşmış gibi (!) ay çok güzel falan yazmaya başlamış.sonra da işte olaylar olaylar.

 45. 10 liraya alabileceğiniz en iyi peeling. bir kere markanın bikisel olması artı bir şey. fiyat ürün performansı açısından gayet iyi. peelingi yaptıktan sonra gün boyu yüzünüzde bir ışıltı oluşturması da cabası. 🙂

 46. hiçbir yerde bulunmayan¸ sitesinde bile kaç haftadır “stokta bulunmamaktadır” yazan peeling. burada bu kadar övülünce alıp deneyeyim dedim ama hiçbir yerde yok. hepsini alıp stokladınız mı cicişler¸ ne yaptınız?

 47. herkes övdüğü için abartıldığını düşünürdüm ama alıp denedikten sonra anladım sanırım neden övüldüğünü. hani bir şeyi temizlersin de elini sürünce gıcır gıcır eder ya¸ bunu kullandıktan sonra yanaklarıma elimi sürttüğümde gıcır gıcır ediyor =) bunun sebebi gerçekten işini iyi yapması mıdır bilmiyorum ama iyi hissettirdiği kesin.

 48. bunu ve ahududulu maskesini kullanınca cildim resmen sağlıktan parlıyor. cilde hiç zarar vermiyor¸çizmiyor güzelce temizleyip sağlıklı bir görünüm sağlıyor.bittikçe alıyorum. minik olması da çok iyi bence raf ömrü dolmadan bitirebiliyorum.

 49. kullanıp da memnun kalanların bir çeşit psikolojik sebepten ötürü bu sonuca vardığını düşündüren peelingimsi. sebebi insanların ürünü çok büyük bir inançla alması mıdır bilemem. fakat gerçekten bu ürünü ana peeling’i olarak nasıl kullanır insan¸ hayret. küçücük bir kutusunu bile bitiremeden kenara koydum.

 50. Bugün Carousel şubesinde denediğim. Dokusu¸kokusu beni aşırı derecede irrite etti yüzüme kesinlikle süremem. bana kalırsa bu tarz bir peeling yerine şekersiz türk kahvesi telvesine yarım limon on dakikada masaj mis:)

 51. Cildi bana göre derinlemesine temizleyen ancak kesinlikle kurutmayan bir ürün.Bazen her ne kadar düzenle makyajımı temizlesem de herkes gibi biri iki kez üşengeçliğim tutuyor.(Özellikle gece dışarı çıkıp dönmüşsem).Temizleyemediğim zamanlar oluyor.Sonraki gün o iğrenç hissi bilirsiniz böyle sanki cildim siyah nokta kaynıyormuş gibi geliyor ve güzel bir temizlikten sonra elim bu ürüne gidiyor.Sonuç tertemiz ve parlak bir cilt.Normalde kolay kolay tavsiye vermem çünkü ürünleri çok düzenli kullanmam.Ama bu ürünü gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

 52. overrated bir ürünbir zararını görmediysem de harika bir ürün diyecek faydasını da görmedim. sıradan

 53. çok abartılmaması gereken üründür. maalesef temizlik hissi yaratmıyor bende. neutrogena nın yada garnierin peelingleri çok daha başarılı.

 54. övüldüğü için aldığım peeling. bana yetersiz geldi. kokusu çok hoş. cildimi yumuşatıp canlandırıyor ama gerçek bir peel etkisi yaşatmadı. bitene kadar kullanacağım. tekrar almayı düşünmüyorum.

 55. taneciklerini çok iri bulduğum peeling. aşırı hassas ciltli biri olarak hayal kırıklığına uğradım. belki de yorumlar çok olumlu olduğundan beklentim fazla yüksekti. tabii fiyatı çok uygun olduğundan isteyen denesin yine de ama siz benim gibi yüksek beklentiler içine girmeyin.

 56. kullandığım kadarıyla sevdim¸ hiçbir işe yaramadığını düşünmüyorum sonuç olarak yüzümü temizliyor uyguladıktan sonra. zaten hangi peeling siyah noktalarımızı yok etti ki? bende sivilcelenme falan yapmadı doğal olduğuna inanıyorum ben bunun nedense.

 57. iki tane bitirdim bundan. iyiydi de yani¸ fena değildi hiç de¸ hele fiyatına falan oranla. ama kendisinden daha iyi ve ince peeling yapan ve daha iyi nem veren bir alternatif buldum. aslında okumuşsunuzdur burada da¸ çok yazan vardı. türk kahvesi¸ bal¸ yoğurt maskesi. içine limon suyu da eklenebilir biraz¸ ben hep unutuyorum. hatta vücut peelingi olarak da kullanabilirsiniz. bu malzemeleri karıştırıp tanecikli bir macun oluşturuyorsunuz ve normal peeling gibi¸ hafif hareketlerle masaj yaparak yüzünüze uyguluyorsunuz. bütün yüzünüze yaklaşık bir dakika masaj yaptıktan sonra maskenin kurumasını bekleyip sonra ılık suyla yüzünüzü arındırıyorsunuz ve pürüzsüz ve hiçbir nemlendiricinin veremeyeceği bir yumuşaklıkta cildiniz çıkıyor ortaya. baldan kaynaklanıyor sanırım ama bu peelingi yaptıktan sonra ciltte oluşan kadifemsi doku çok güzel oluyor gerçekten. varsa ballı nem maskesi tarifi bulacağım. yani şu hissin kalıcı olması için yüzümü bal kasesine bile sokarım.kahveden dolayı ortalık biraz battığından duşta uygulanması tavsiye edilir. 🙂

 58. herkes bu kadar övünce bende hazır yves rocherde bulmuşken alayım dedim ve ürüne bayıldım.Benim cildim kuru olduğu için sivilcelenme sorunu yaşamadım diğer scrublardan ayıran en önemli özellik cildi germemesi ürünü kullandıktan sonra yüzünüzde hoş bi kayganlık hissi oluşuyor ve yüzünüz yumuşacık oluyor minniş bi tüpü olduğuna da bakmayın özellikle duştan sonra az bi miktar yüzünüzü temizlemeye yetiyor vee tabiki kokusu çok güzel ancak stoklarda genellikle bulunmayan bir ürün ben denemek için aldığımdan bi tane aldım ama ürünün müdavimi iseniz bir kaç tane alıp stoklamanızı öneririm

 59. %40 indirimle şaka gibi bir fiyata son kalan bir taneyi aldım bugun¸az önce kullandım kokusu yapısı hoş¸birkaç kullanımdan sonra belli eder kendini bu minnoş.

 60. Cildimi asla kurutmayan mis kokulu peeling. günlük kullanıma uygun hafif bir ürün. fakat ciltte gözle görülür bi farklılık yaratmıyor. ona rağmen Kendimi kullanmaktan alıkoyamıyorum. 🙂 minicik kutusuna rağmen oldukça da bereketli¸ bitirmesi pek kolay olmuyor.

 61. Kokusuna aşık olduğum peeling. Yapısı da çok başarılı. Hafif ve günlük kullanıma uygun. Keşke bunun yüz temizleme jeli olan versiyonunu da çıkarsalar. Koşa koşa gidip alırım.

 62. Bir bu bir de kil maskesi¸ favori ürünlerim. Kullandıktan sonra cildinizi yormayan bir yapısı var. Derinlemesine temizlikle birlikte nemlendirmeyi de vaat ediyor. Haftada bir kullanılması en uygunu diye düşünüyorum.

 63. bugün aldığım hede. memnun kaldım sanırım germe yapmıyoedit. bursa zaefr plazada onlarcası var şuan bulunmayan bir ürün malum

 64. bayılarak kullanıyorum karma cilde sahip olmama rağmen hiçbir sivilcelenme yapmadı bende nemlendirmesi şahane bir ürün

 65. Maalesef ben bu ürünü çok beğenemedim. Gözüme çarptıkça¸ bitsin diye kullanıyorum. Kullandıktan sonra sabah uyandığımda sabah yüzümde extra yağlı¸ yapış yapış bir hisle uyanıyorum.

 66. ikincisine başladığım ve bundan sonra da daima alıcak olduğum¸ temizlik hissini gerçekten veren¸ siyah noktalara bi etkisi olmayan¸ cildi germeyen güzel bir peelingdir.

 67. Kaç yıl önceden beri kendisini kullanırım. O zaman blog veya youtube kanalları bu derece aktif değildi. Şimdi anlam veremiyorum gördüğümde hayatımın peelingi bilmem başka şeyler deniyor hakkında ve insanlar öve öve bitiremiyor bana çok saçma geliyor. Sanırım bu olay Duygu Özaslan’la başladı. Alt tarafı peeling ne gibi bir özelliği olabilir ki diyemeden geçemeyeceğim.

 68. benim de beğenemediğim¸ yüzümden arındıramıyormuşum hissi veren ve garip bir kaşıntı yapan peelingidir. cildim karma ve alerjik yapıda. kokusu şahanedir ama o ayrı.

 69. çokça abartıldığını düşündüğüm ürün. herhangi bir temizleyiciden farklı bir tarafını görmedim. temizleyiciden diyorum çünkü tanecikler cilt üzerinde bir peeling etkisi yaratmıyor. düzenli kullanıyorum fakat bahsedildiği gibi yere göğe sığmayan efsane bir ürün değil.

 70. Normalden kuruya dönük yüzümün sevip sevmediğini bilemediğim peeling. Bunu uyguladığım zaman cildim çok güzel parlıyor. Aşırı kuruluk hissi olmuyor. Ama bir daha da dönüp kullanasım gelmiyor. İlk denediğim dönemde cildimde pul pul dokülmeler vardı (bu peeling mi yaptı¸ bu peeinge rağmen geçmedi mi hatırlamıyorum) Bunları arındıramadı. Vücut peelingi olarak kullanıyorum. Çok güzel oluyor.

 71. Kesinlikle amacına hizmet etmediğini düşündüğüm peeling. Benim bir peelingden beklentim hiç değilse yapıldığı gün için cildimi pürüzlerden arındırmasıdır. Bu ürünü kullandıktan sonra bir fark görmüyorum desem yeridir. Kokusu mükemmel cildimde herhangi bir probleme de neden olmadı ama sonuçta fazlasıyla şişirilmiş bir ürün.

 72. Kokusu müthiş olan peeling. Haftada bir kere duş alırken uyguluyorum. Gayet memnunum fakat bitince tekrar almayı düşünmüyorum. Çünkü artık düzenli olarak kahve telvesiyle peeling yapmayı düşünüyorum.

 73. karmadan yağlıya dönük cildimi kupkuru yapan peeling. Nefret ettim diyebilirim. Duştan çıkmadan önce gözeneklerim buhar etkisiyle açılmışken uyguluyorum. Durulamaya başladığım an suratım kayış gibi olup geriliyor. Nemlendiriciden sonra cilde sağlıklı bir görünüm veriyor ama uygulamadan sonraki his sebebiyle 2 kullanım sonrası bi arkadaşıma hediye ettim.

 74. Bende seviyor(dum) açıkçası. Birini bitirdim. Şimdi ikincisinin yarısından fazlası bitti. Bu son indirimde üçüncüsünü almayı planlıyorum. Cildim hassas¸ partikülleri büyük olmadığı için cildimi rahatsız etmiyor. Kokusu¸ yapısı felan iyi. Ama son zamanlarda farkettim ki cildimdeki ölü hücreleri tamamen arındırmıyor. Cildim karma¸ yanak bölgem zaman zaman kuruluktan pul pul durur. Ve bu peelingle tamamen o pullu görüntüden kurtulamadım. Peelingin amacı zaten o pullu görüntüden cildi arındırıp pürüzsüz yapması. Bunu sağlayamayacaksa almak pek mantıklı değil yani.

 75. Tanecikleri cilde zarar vermiyor gözenekleri temizliyor ve bunu cildi çok kurutmadan yapıyor daha ne yapsın 15 liracık ürün.. Gel gelelim bununla ilk tanışma hikayeme¸ ne blogdan ne vlogdan ne tavsiye üzerinden aldım. Malatyalı ve bir Malatya aşığı olmamdan mütevellit eneee kayısılı ya bu dedim attım sepete. İyi ki de atmışım¸ ben de sevenlerdenim

 76. Bloglardan görüp aldığım daha sadece bir kere kullanabildiğim peeling.Bir tane sivilcem vardı sürünce onu yaydı normal olarak.O zamandan beri sivilcesiz zamanım geçmedi evet bir tane bile olunca korkuyorum¸kullanamadım aylardır.Hala sivilcelerim geçse de kullansam diye bekliyorum bozulmasından korkarak.Kokusu da muhteşem 🙁

 77. önce bi tereddüt ettim çünkü cildim çok kuru peeling konusunda çok hassas olmam gerekiyor ama o kadar çok konuşuldu ki almasam çatlardım 🙂 iyi ki de almışım duşta uygulayıp çıkıyorum sonra bi güzel nemlendiricimi uyguluyorum ooh mis 🙂

 78. zaten hassas olan yanaklarımı tahriş eden ve gözenekelerimi büyüten ürün. bence hassas cilde sahip olanlar dikkatli kullanmalı tüm peeling ürünlerini hele ki benim gibi yüzünüzün bir kısmı aşırı hassas ise

 79. Neden bu kadar ovuldugunu anlayamadigim urun. Sanirim fiyat/performans orani yapildiginda avantajli oluyor sadece. 3 haftadir banyoya kullaniyorum. Herhangi bir peeling den cok da otesini goremedim. Ambalaji sevimli bir tek.

 80. dün sırf gidip meraktan aldım veeeeeee¸ bayıldım! cildi gerçekten derinlemesine temizliyor ve sabki burun bölgemdeki siyah noktaları da temizledi (ya da bana öyle geldi.) Yalnız ürünün üzerinde belirtildiği gibi haftada bir ya da iki kez kullanılması yeterli. Çok sık kullanımda cildi kurutacağını ve cildin ph değerini bozacağını düşünüyorum. Hassas ve kuru ciltler az miktarda¸ karma¸ yaglı ve normal ciltler normal niktarda kullanabilirler. Kullanırken mümkünse parmaklarınızla cildinize bastırmayınız. Uygulama sonrasında çok az bir nemlendirici uygulayarak haftalık peelinginizi tamamlayabilirsiniz. afiyet olsun ¸)

 81. benim de severek kullandığım peeling. çok tatlı. kullandıktan sonra yüzüm pürüzsüz oluyor¸ ferah hissettiriyor. bir zararını da gözlemlemedim.

 82. Ben bu ürünü bulmak için iki şehir iki mağaza gezdim numara falan bıraktım gelince haber edin diye ama kullanınca o kadar da merak etmeye değmedi benim cildimde. Ama arkadaşım kullandı burun üstü epey pütürlü hatta fondoten sürdüğü gün maske gibi kaldı orası işte bu peeling sonrası o burundaki pütürler gitti pürüsşezleşti yani demek istediğim her popüler olan ürün demekki herkese iyi gelmiyor ben kullanmaya devam ederim verdiği yumuşak his güzel ama tekrar almam kokusu bir harika ama son olarakta minicik geldi bana ilk aldığımda ama çalışanın dediği gibi aylarca gideri var .

 83. Kokusunu ve ciltte bıraktığı hissi beğendiğim ancak etkisi çok da uzun sürmeyen peeling. Cildim karma¸ özellikle burun bölgemdeki siyah noktalardan çok rahatsızım. Bu peeling kısa süreli de olsa siyah noktaları geçiriyor ancak kullandıktan 1-2 saat sonra cildim yine eski haline dönmeye başlıyor. Ufak bir miktarı cildinizi temizlemeye yetiyor¸ bu nedenle küçücük tüpün uzun bir süre gideceğini söyleyebilirim. Bu tüp bittikten sonra başka markalarda şansımı deneyeceğim¸ onlarda da istediğimi bulamazsam belki tekrar almayı düşünebilirim.

 84. Öncelikle kokusu kokusu kokusu:) İlk kez hediye olarak verilmişti bana mağazada bir alışverişimden sonra o kadar küçük tatlı bir paketi var ki işe yaramaz sandım (bende böyle bi algı var nedense sanki satamayacakları şeyi küçük tatlı paketlere koyuyorlar gibi)En iyi sonucu duştan sonra yaptığımda aldım. Çizmiyor¸ çok germiyor¸ güzel temizliyor. Bittikçe alıyorum ama derinlemesine temizlik için daha nadir kullanmalık peeling arayışındayım:)

 85. her kokladığımda yemek istediğim peeling yüzüme bir ya da iki hafta aralıkla uyguluyorum ve gerçekten çok başarılı buluyorum. ince tanecikli olduğu için çizme vs olmuyor aynı zamanda güzel de nemlendiriyor.

 86. ekmeğin üzerine sürüp yemek istediğimdir. izmir agora mağazasında fazlaca vardı dün. stok yapmak isteyen ya da arayıp bulamayan izmirli bebeklere müjde olsun.

 87. çok güzel kokulu¸ içinde sert peeling tanecikleri barındıran güzel bir ürün. ben bunu 3 günde bir kullanıyorum. hemen sürdükten sonra yıkamıyorum ama . az sertleşip maske kıvamına gelmesini bekliyorum. siyah noktaları tam olarak tabi ki süpürmüyor. ama geriyor cildi ve yumuşacık yapıyor. bitmek üzere benimki. ve bir daha alır mıyım evet kesinlikle. ayrıca kabı çok küçük olmasına rağmen bitmeyen bir ürün. fiyat olarak da çok uygun.

 88. Ara ara kendisi karaborsa olan peeling. Başıma bir şey gelmeyecekse¸ ben bunu sivilcem çıkmadığı sürece her sabah cildimi temizlemek için kullanıyorum. Çünkü yapısı bence inanılmaz hafif ve cildimde hiçbir tahrişe sebep olmadı. Şu an dördüncü veya beşinci tüpümdeyim. Geceleri daha ağır temizleyiciler kullanıyorum¸ sabah da kendimle çok uğraşasım gelmediği için böyle hafif yapılı ürünlere yöneliyorum. Açıkçası peeling olarak tamamen siyah noktaları geçirdiğini söyleyemem ama cildi yumuşacık yapıyor ve fiyatı da çok uygun olduğu için denemeye kesinlikle değer.

 89. kayısı çekirdekli peeling’leri asla yüzüme sürmeyeceğim için uzak durduğum peeling’tir. adı kayısı kalıp içeriğinde sentetik mikro-küreler varsa bilemem. peeling’lerin içindeki o tanecikler mükemmel bir küre olmak zorunda. yoksa cildinizi çizer. bu yüzden yüze şeker¸ tuz¸ kayısı çekirdeği tozu¸ badem unu vs. sürülmemeli. bu peeling’i abartanlara kulak asmayınız efendim.

 90. hassas cildime vura vura uyguladığım ama yine de cildime dokunmayan peeling. oooo güzel mi güzel¸ yumuşak filan ama ben temizlendiğini hissedemedim¸ o ağırlığı atamadı tam yüzümden sanki. pek peeling tecrübem yok ama hoş kokuyor¸ biterse (?????) alırım belki.

 91. bi naneye yaramayan peeling.hiçbir etkisi olmaz mı arkadaş? olmuyor. sadece kokusunu çok beğendim¸ bütün tüpü ağzıma sıkıcam hastanelik olucam galiba.ben daha sert ve iri taneli peelinglerden hoşlanıyorum zannımca.

 92. Eminim bi çok kişi kokusu için bile alır bu peelingi . ben bayılıyorum kokusuna da kendisine de. Çok hafif bir peeling. Ne cildi yoruyor ne de yıkarken çıkarmak için 10 dk uğraşıyorsunuz. Bence fiyatına göre performansı çok iyi .

 93. Kokusuyla insanı etkileyen bir peeling.Ancak beklediğim gibi çıkmadı.-Beğendiğim yönleri¸Kokusu:çok ama çok hoş¸insanın her gün süresi geliyor.Temizlenme biçimi:Daha önce tüm temizleme jellerinde ve peelinglerinde yaşadığım şeydi bu.Yüzümden çıkmamış gibi hissediyordum.Yapış yapış kalmış gibi ama bunda öyle olmadı.Yumuşatması:Valla cildimi yumuşacık ve arınmış hissediyor.-Beğenmediğim yönleri¸Bıraktığı his:cildimde kuruluk yaptı.Kullandıktan sonra ağız kenarlarım ve burnumda kuruluk getirdi.Huzursuz hissettim.Yağ:ilk başta arınmış gibi hissetsem de bir kaç saat sonra yağlı kaldığını belki de çabukça yağlandığını fark ettim.Fiyat:pahalı değil ancak küçük bir kutusu var ondan daha aşağıfiyatlarda ve daha iyi performanslarda ürün bulabiliyorum zaten.Genede alırım¸acımam.

 94. Karma cildim icin olmasa da olur dedirten bir peeling.Evet kokusu cok guzel¸ evet benim yuzumde sivilce vs yapmadi ama tanecikleri az geldi bana yani sanki olu deriyi temizleyemiyomus gibi hissediyorum ya da bende bir sorun var. Onun disinda biraktigi his guzel. Karma cildimde yaglanma yapmadi. Bir daha alir miyim sanirim almam.

 95. son 3 senedir düzenli olarak kullandığım peeling. Araya başka hiç bir ürün sokmadım 🙂 Kıvamı çok güzel¸ uygularken fazla bastırsam bile kuru-hassas cildimi hiç tahriş etmedi. Fiyatı da oldukça uygun. Zaten genelde indirim dönemlerine denk getiriyorum. Bolca stoklayınız¸ benden tavsiye 🙂

 96. bloglarda ve youtube’da öve öve bitiremedikleri peeling kendisi. ben kokusundan başka pek bir özelliğini görmedim diğerlerinden farkı minicik kutusu olabilir. Bunun yerine indirimlerde 10 liraya kadar düşen ve yaklaşık 3 katı büyüklüğündeki lorealin kayısılı peelingi tavsiyemdir¸ ben kullandım ve çok memnun kaldım

 97. Duygu Özaslan videolarında sık sık methettiğinden dünkü alışverişimde edindiğim ürün. Eve gelir gelmez denedim ve herkesin de bahsettiği üzere kokusundan başka hiçbir şeye odaklanamadım! O parlak¸ kremsi¸ çekirdekli ve mis kokulu tüpü resmen ağzıma sıkasım geldi. Kokusu haricinde… Evet maalesef gramajı oldukça düşük. Ancak peelingi uyguladıktan sonra cildimdeki kuru olmayan ancak mat görüntü ve enfes koku beni bu peelingi sık sık almaya itecek gibi görünüyor. Paraben içermemesi ve taneciklerinin cildi tahriş etmeyecek boyutta oluşu benim için diğer artılar. Ve tabii bir de benim gibi ürünlerin görünüşü de sizi cezbediyorsa mutlaka bi şans verin derim.

 98. kokusuyla sizi kendine aşık eden¸ içerisinde minik minik kayısı çekirdekleri parçacıkları bulunan peeling . Tanecikleri yüzümü tahriş etmedi¸ alerjik bir durum yaratmadı. hem bu kadar doğal bir ürün hem etkisi güzel¸ fiyatı da çok uygun bittikçe alırım ben bunu. fiyatı da unutmadan 12.90’dı sanırım. 🙂

 99. Haftada iki kere banyodan çıktıktan sonra yaptığım hede.Yer yer kuruluktan yarılan pullanan su ile bile yıkasam gerilen cildime kullanıyorum.Ben bu ürünü pek umutlu olmayarak son 15 liramla almıştım(öğrenci kafası).Nemlendirici üstü fondöten uygulasam kuru kuru pırtık pırtık kabuklu duran cildime çoook iyi geldi¸ tabiki iki üç günümü ancak kurtarıyor sonra yine bir peeling seansı gerekiyor.Kremsi bir yapısı olmamasına rağmen nası nemlendirdi diye düşünürken kuruluğumun biraz da ölü deriden olduğunu farketmemi sağlamıştır.Kokusu harika bir kayısı kokusu ufacık tüp oldukça bereketli geldi bana bayağı yayılıyor.Islattığım yüzüne hafif ovalayarak kullanıyorum.Siyah noktayı kökten silecek kadar etkili medikal bir ürün değil tabi ki ama temizlendiğinizi de bariz hissettiriyor.

 100. Duygu özaslan tavsiyesi ile alıp bayıldığım perling hem çok uygun hem beklentimi karşıladı hem de sadece 12 lira mı ne şahane bir ürün

 101. Yakında üçüncü paketini açacağım peeling. haftada iki kere duştan çıktıktan hemen sonra yumuşamış yüzüme uyguluyorum. alerji veya gerilme gibi bir durum yaşamadım. özellikle t bölgemde yağlanma kaynaklı kalıntıları güzel temizliyor.

 102. benim cildime birazcık sert gelen peeling. 2 paket bitirdim¸gramajı az¸fiyatı uygun. ama nedense farklı peelingler denemek istiyorum. yinede aklımda büyük ihtimalle dönüp dolaşıp yine onu alacağım.

 103. Çok abartılacak¸göklere çıkartılacak¸uğrunda ölüp bitilecek bir ürün mü? diye sorarsanız bence değil.Kötü değil evet kokusu¸bereketli oluşu iyi fakat yazın kullandığım için mi bilmiyorum sanki gözenek görüntüsü arttırdı.Bilmiyorum ki hayatında bütün ergenliği boyunca alnında¸yanağında¸çenesinde 1 tane sivilce çıkarmamış¸siyah noktası aşırı az bir cildim vardır ama gözenek oldu nedensizce.Bir de kışın kullanmayı deneyeceğim belki güzel sonuçlar alabilirim.

 104. 133 liralık l’occitane peelingden çok daha güzel temizlenmiş hissi veren peeling. ikisinin de kokusu çok güzel ama bunun verdiği temizlik hissi çok daha net. bana kalırsa hiç bir ürün¸ hiç bir peeling kalıcı bir etki bırakamıyor zaten. yine de cilt bakımına olan ilgim sebebiyle ısrarla yeni peelingler¸ maskeler denesem de bu da bittikçe mutlaka aldığım ürünlerden.

 105. İnternette çoğunluk övdüğü için gittim aldım. İlk defa bugün denedim ve bence çok başarılı. Tabi başka insanların sevmemelerini de anlıyorum. Şöyle açıklayayım benim yanaklarım pürüzsüz ve normal ancak alnım ve burnum hem kuru hem yağlı (ben de bilmiyorum) hele burnum… Cakey görüntüler mi dersiniz¸ peelinglere rağmen duran ölü deri mi dersiniz (nivea¸ garnier¸ neutrogena gibi markaları tek tek denedim) en sonunda kabullenmiştim bu böyle diye hatta bu peelingden böyle bi beklentim yoktu temizlik hissi falan olsa güzel olur diyodum çünkü nivea yanaklarımı kurutuyor garnier yağlı his bırakıyor ara ürün hiç denk gelmedi.Asıl ürün yorumum ise şu burun¸ alın neresi isterseniz pürüzsüz ve rahatsız edici kuruluk veya yağlılık hisleri yok. Üstelik sabah yaptığım peelingin üstüne bi ton makyaj yaptım akşam silince tekrar mı yıkasam yüzümü diye düşündüm ama gerek kalmadı hala pürüzsüzlük ve temizlik hissi devam ediyor. Sadece yüzümü makyaj suyuyla silip ılık suyla duruladım.

 106. temizlik hissi bile çok güzel değil fakat anlamadığım konu ben öyle aman aman bir peeling olduğunu düşünmüyorum. tekrar almam büyük ihtimalle.

 107. yorumlara bakınca şaşırdım çünkü bu ürünün temizlik ile uzaktan yakındana alakası yok bence. artıları fiyatının çok uygun olması¸ cildi nemlendirmesi ve uzun süre kullanabilmeniz (haftada bir kez kullanıyorum). eksileri ise taneciklerinin az ve büyük olması daha ince yapılı peelingleri daha başarılı buluyorum. taneleri bence iri ama cildinizi tahriş edecek boyutta değil. sonuç olarak fiyatına göre gayet iyi bir ürün

 108. Aslında benimde çok memnun olmadığım bir üründü. ciciş’de bu kadar beğenilince dedim vardır bir iş. Yukarı da ili yoruma katılıyorum. Tanecikleri daha ufak ve daha sık peelingler bence daha iyi iş görür. Ben 3 paket almıştım ve kalan 2 paketi daha açmadım bile. Tek artıdı kokusu. Bir daha alacağımı sanmıyorum.

 109. Ben şahsen beğenmedim¸ yani daha doğrusu herhangi bir etki görmedim. Ben peelingleri banyoda hafta bir ya da iki ihtiyacıma göre hazır cildim yumuşamışken kullanıyorum ve bunun da fark yaratan bir etkisi olmadı¸ sadece iri tanecikleri yüzünden cildimi çok yıpratıyormuşum hissi uyandı bende. Bunun yerine lila kutudan (bkz: natura house fior di ulivo scrub) ını almıştım¸ % bilmem kaç doğal içerikli. Fiyatı da miktarına göre gayet uygundu. Onu tavsiye ederim.

 110. kokusu için bile alınabilecek peelingdir. iki haftada bir siyah noktalarımı sıkarım¸ genelde bu işlemi duştan çıktıktan sonra gözeneklerim açılmışken yapıyorum. arkasından hemen bununla peeling yapıyorum. miss. her duş sonrası da mutlaka peelingimi yapıyorum. gözeneklerimin yeniden dolması da bu şekilde iki hafta sürüyor.

 111. Fiyatına göre oldukça başarılı bulduğum peeling. Hafif yapısından dolayı da ben iki günde bir uyguluyorum bu ürünü. Çünkü bir hafta bekledim mi burnumun üstü pütür pütür oluyo ve makyaj çok kötü duruyo. O yüzden hem kokusundan hem cildi çok yormamasından dolayı bittikçe alıcağım bir ürün

 112. aşırı aşırı beğenerek kullandığım ürün. kullanım sonrası cildim bebek cildine dönüyor sanki. sanırım çoğu kişi Duygu Özaslan sayesinde tanıştı bu ürünle benim gibi¸ ama gerçekten bütün övgüleri hak ediyor. haftada 2-3 uyguluyorum tanecikleri biraz sert çünkü. tek eksi yanından bahsedecek olursam ürünün tam olarak bitirilememesi. parmaklarım acıyıncaya kadar sıkıyorum bitmeye yakın ama tüpte yine kalıyor¸ yani ziyan oluyor bir kısmı. bunun haricinde kokusu¸ verdiği temizlik hissi ve hafif yapısıyla dört dörtlük bir üründür. üçüncü tüpüm de bitti gelsin dördüncü!

 113. Bir çok marka araştırması yaparken siz sevgili cicişlerin bu peeling için söylediği olumlu yorumları göz önünde bulundurarak en yakın yves rocher mağazasında buldum kendimi. Denedim çok beğendim yves rocher benim sürekli alışveriş yaptığım bir mağaza ve ben nasıl bu peelingden habersizdim bilmiyorum.

 114. karma ve hassas bir cilt tipim var ve ben bu ürünü hiç beğenmedim. bence amacına hiç hizmet etmiyor. başarılı bir peeling etkisi sağladığını düşünmüyorum. kokusu güzel¸ taneciklerinin iri olması güzel yüzü acıtmıyor ancak temizlemiyor da. o nedenle para kaybı olduğunu düşünüyorum.

 115. yaklaşık bir yıl önce bir yves rocher alışverişimde hediye olarak verilmişti ve yüzüne dahi bakmamıştım. Sonra tesadüfen duygu özaslan’ın bir videosunda övgüyle bahsettiğini duyunca bir şans veriyim dedim ve o zamandan beri nerdeyse her banyo sırasında kullanıyorum ve kullandığımdan beri sanki cildim daha parlak ve cilt rengim daha eşit. Güzel bir ürün.

 116. kendisini uzun zamandır çok sevmem ve kullanmama rağmen son zamanlarda hiçbir etkisini göremedim. eskiden yumuşacık olurdu hemen cildim şimdi aşırı kurutuyor. artık kullanmıyorum¸ tavsiye edilir ama daha iyileri var zaman kaybetmeye değecek bir ürün değil.

 117. Zaten bu markanın ojelerini ekstra seviyorum ama bu peelingide oldukça başarılı hem yumuşacık hem etkisi kalıcı hemde kokusu bir harika dostum..

 118. Yüzümü tahriş etmeyen ve çok güzel kokan bir peeling. Tanecikleri ne çok büyük ne de çok küçük. Paketinin küçük olması bir dezavantaj ama parmağımın ucuna mercimek tanesi kadar sürdüğümde onu tüm yüzüme yedirebiliyorum. Bu yüzden paket küçük olsa da uzun süre gidiyor. Fiyatı da gayet uygun. Çok tutulan bir ürün olduğu için bulmak zor olabiliyor. Bu yüzden bitmesini beklemeden yedeklemek en iyisi. Yves Rocher ürünleri doğal ürünler olduğu için kullanım süresine dikkat etmek gerekiyor. 6 ay içerisinde tüketilmesi öneriliyor. Bu yüzden fazla bekletmemek en iyisi.

 119. Herkesin aşırı tavsiyesi üzerine dayanamayıp ben de aldım bu peelingi¸ üstelik doğum günü kampanyasıyla 2 adet 15 liraya geldi ve yanında 1 adet şampuan hediye ettiler. Dokusuna gelecek olursak Almanya’dan aldığım rituals’ın peelinginden sonra içeriğindeki tanecikler biraz büyük geldi¸ ama genel olarak çoğu peeling ürünü bu şekilde zaten. Kokusu gerçekten yeme isteği uyandırmıyor değil. Sevdim. Temizledi¸ ferahlattı ve Nemlendirici ile uygulandığında başarılı diyebileceğim bir ürün.

 120. Herkes çok övdüğü için denemek istedim. Kokusu gerçekten çok hoş. Düzenli kullanımda ışıltı verdiğini söylüyor. Bunu nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama mesela normal bir ürünle yüzünüzü yikadiniz eliniz yüzünüzde kayar ama bunu kullandığım zaman yüzüm ıslak dahi olsa matlaşıyor böyle elimi yüzümde gezdiremiyorum sanki. Köpüren bi yapısı yok. Ama temizliyor baya garip bi ürün.

 121. Bayılarak kullandığım peeling. Bloggerların o kadar övdüğü şeyleri kullanmaya zaman zaman çekinsem de bu peeling konusunda kesinlikle çok haklılar. Yüzü germeden¸ kurutmadan pırıl pırıl yapan¸ hatta sonrasında hafif nemli bir his bırakan harika ötesi peelingdir.

 122. azıcık bile sivilceniz varsa kesinlikle kullanmayın benim bir iki tane vardı onlara dokunmadan uyguluyordum baya da bi uyguladım sivilcelere getirmediğim için bi şey olmaz sanıyordum sonra bir öğrendim meğer cildim çok fazla tahriş olmuş ve hatta çene bölgende ten rengim koyulaşmaya başlamışaman dikkat cicişler ben ettim siz etmeyin

 123. Bir tek bende mi küçük pütürcük sivilce yaptı acaba? roaccutanne tedavim biteli 2 ay oldu peeling kullanıyım dedim¸ sonra fark ettim ki bunu kullandıkça minik şeyler çıkıyo¸ ödüm koptu. Neyseki kullanmayı kestikten sonra bir daha çıkmadı. Valla yüreğime iniyodu¸ roaccutanne tedavim işe yaramadı diye.

 124. Benim cildim kuruya yakın karma. Valla ben hiç sevmedim bu ürünü. Hiç bir şey yapmıyor. Taneleri çok iri ve az¸ bir işe yaramıyor yüzü çizmekten başka. Kendim şekeri tuzu karıştırır zeytinyağı da döker onunla peeling yaparım daha iyi¸ daha doğal.

 125. Birkaç kere yüzümde kullandım ama içim rahat etmedi bir.türlü¸ Yüzümü çiziyormuş gibi geldi ben de vücut peelingi olarak değerlendiriyorum arada dudak peelingi olarak da kullanıyorum.

 126. Tanecikleri çok az ve iri. Bir kez denedim ve sevemedim. Boyun ve dekolte bölgem için kullanmaya karar verdim.

 127. Bu hafta denk gelince merakımdan aldım ve bir kere kullandım. Dün de küçük sivilceler çıktı yüzümde. animus ‘un entrysini okuyana kadar bende de oluşan bu pütür pütür küçük sivilcelerin sebebinin çekirdek yemem olduğunu sanıyordum. Burnumdaki siyah noktaları iyi temizlediğini söyleyebilirim ama bence övüldüğü kadar iyi bir ürün değil.

 128. haftada bir olmak üzere 3 aydır kullanıyordum ki tek tük çıkan sivilcemsi pütürcüklerin gitgide artması ve abarması nedeniyle yeni bir peeling arayışına girmeye karar verdim. kullanım sonrası yaşattığı his güzeldi ama üzdü.

 129. sanırım herkesin duygu özaslan’dan görüp aldığı peeling. çok çok iyi bir peeling değil peelingde partiküllerin sık ve küçük olmasından yanayım ama iş görür mü görür.

 130. Cildi gıcır gıcır yapan peeling. Ayrıca cildi yormaz¸ yıpratmaz. Duştan sonra haftada 2 kere kullanıyorum. Kokusu güzel¸ fiyatı normal. Daha ne olsun?

 131. Yves Rocher mağazalarında genelde kasa kenarında duran ve kokusuna dayanamayıp aldığım ürün. Yaklaşık 1 yıldır düzenli olarak duşta kullanıyorum. Harika kokusunun yanı sıra cildimi oldukça yumuşatıyor ve temizliyor. Dönemsel çıkan sivilcelerime herhangi bir yan etkisini görmedim. Tek kötü özelliği paketinin kullanışlı olmaması. Klasik krem kutularında satılması gerektiğini düşünüyorum zira ürünün dörtte biri pakette kalıyor.

 132. Yağlı burnumu tamamen arındırmıyor maalesef. Normal ciltler için uygun olabilir. Sırf kozmetik olsun¸ eh herkes de kullanıyor diye alınabilir ama yağlı ciltlere yetmez. Yetmedi.

 133. Kullandığım diğer peelinglere göre ufak tanelere sahip olan kayısılı scrub.Ben mümkün mertebe ufak taneli ürünleri sevdiğimden buna da bayıldım. Kayısı özlü olması cilde yumuşaklık sağlıyor. Yani aslında bu ürünü güzel yapan etken kayısı. Himalayanın kayısılı peelinginde de aynı güzel hisle karşılaşmıştım. O yüzden bu ürünü sevdiyseniz kayısılı herhangi bir peeligi de aynı şekil seversiniz bence. Himalayanınki büyük tanelere sahip. benim için tek dezavantajı o. bir de ince taneli ürünler sanki daha bereketli oluyor. Priori’nin 50 ml’lik peeligini üç ayda ancak yarıya indirdim. hoş bitmese sevinirim pahalı çünkü. 🙁

 134. burada okuyup gidip aldığım peelingi mağazada görünce şu minnacık şeye mi 15tl vereceğim demiştim ama o minnacık şey 3 ayda daha bitmedi. Tabii haftada bir parmak ucu kadar kullanmam da etkili bunda. Aşırı hassas ciltli biri olarak peeling çok yapamıyorum¸ cildimi tahriş eder diye. bu üründe çok gerilme¸ kızarma vs yaşamadım. kokusu çok tatlış¸ kendimi öpesim geliyor. :d ayrıca tanecik var gibi ama ele bile gelmiyor ve gayet iyi temizliyor. Sivilce sorunu da gözlemlemedim. Kısacası severek kullanıyorum.

 135. başıma birşey gelmeyecekse sevmediğim peeling. peeling etkisi yok. bunu da loeralin bir peelingini kullandıktan sonra farkettim cidden o ne kadar fark yaratıyorsa yves rosher o kadar yaratmıyordu ha kullanmışım ha kullanmamışım.

 136. İçindeki granüller miniminnacık ve yüzü çizmiyor ve cildi yıpratmıyor. Kapağı açtığınızda muhteşem kokusu direkt burnunuza geliyor¸ yiyesiniz geliyor. Sürüp bekletmek yerine yumuşak hareketlerle ovalayarak masaj yapmanın daha etkili sonuç verdiğini düşünüyorum.

 137. İçerisinde küçük kayısı çekirdeği tanecikleri olan¸ krem kıvamında bir ürün. Cildi çok tahriş etmeyen güzel bir yapısı var. Kokusu zaten harika¸ buram buram kayısı kokuyor. Renginde metaliklik barındırıyor. Uygulaması rahat ve cildi germeden kurutmadan güzel bir sonuç elde ediyorum¸ benim gibi cildi peelinglere karşı hassas olan kişiler için oldukça başarılı.

 138. Bir yılı aşkın süredir kullandığım¸ fiyatı indirimde oldukça uygun¸ bereketli¸ nefis kokulu bir peeling. kayısıdan nefret eden ben bile deli oluyorum kokusuna öyle harika. yalnız hakkını vererek peeling etkisi yarattığını asla düşünmüyorum. kalburüstü ölü deri hücrelerini temizliyor ve ışıltı katıyor cilde o kadar. nadir makyaj yaptığımdan dolayı fondöten öncesi kullanıyorum ben. bu şekilde performansını daha çok seviyorum. kuru olan cildimde herhangi olumsuzluk yaratmadı aksine cildim gerilmek yerine yumuş yumuş oluyor.^^

 139. o kadar övülünce indirimde 2 tane aldığımdır. Gel gelelim ben anlayamadım onca beğeniyi evet ince tanecikler¸ çizmiyorlar o kadar. Yüzümde de bi etkisini göremedim¸ nemlendirme temizleme gibi. Bunun yerine 1 tatlı kaşığı türk kahvesine 1 çay kaşıgı su ekleyin hafif çamur kıvamına gelince hafifçe masaj yaparak yedirin yüzünüze ve yıkayın. Böyle bir yumuşaklık¸ nemlilik ve pürüzsüzlük yok. Bu tarz ürünlerin en iyi alternatifi bu ev yapımı peelingdir bana göre.

 140. 2 yıldır düzenli olarak kullandığım ve ürün arayışımı sona erdiren peeling. Cildim kışın kurudan çok kuruya dönük¸ yazın kuru. Temel problemim fondötenin kuruyan alanlarda birikmesi ve ciltle bu nedenle bütünleşememesi olduğu için peeling benim için en önemli cilt adımlarından bir tanesi. 2 yıllık deneyimim sonuçları-peelinglerin cogunlugu gibi cildi kurutmuyor. Yüzümü kuruladıktan sonra gerilme hissi duymuyorum aksine oldukça nemli hissediyorum. Ki kuru ciltten muzdaripler ne büyük nimet bilirler. – cildi çizmiyor¸ herhangi bir hasar vermiyor. Alerjik cilde sahibim¸ alerjik reaksiyon almadım. – burun bölgesinde ardından düzenli tonik kullansam da siyah noktaları azaltmadı. Ancak soyulma gibi durum da oluşmadı. Şans verilmesini düşündüğüm ürün kesinlikle.

 141. öldürmez de güldürmez de demek istiyorum kendisi için.hatta elimde iki tane varmış birini arkadaşa hediye ettim geçen gün.siyah noktalar için herhangi bir faydası yok ama hafifliği¸kokusu¸cildi çizmemesi güzel yönleri.

 142. bu peelingten çok medet umulmaması gerekir. kokusu güzel¸ yıkadıktan sonra kadifemsi bir his bırakıyor. cildi tahriş etmemesi de ürünü alınabilir kılıyor. indirimlerde fiyatı gayet makul. alınabilir.

 143. Yeni edindiğim ve henüz bir kez kullanılmış olduğum peeling. Satın Alma sebebim ise bu kadar çok konuşuması ve övülmesi oldu¸ normalde peeling satın almıyorum evde kendim yapıyorum ama bunu çok denemek istemiştim. Neyse gelelim benim yorumuma öncelikle kullanımdan sonra yüzü aydınlattığı doğru¸ yüzü yumuşacık yapıyor falan denmiş ama benim bal¸ Hindistan cevizi yağı¸ şeker Vs ile yaptığım peeling bundan kat kat daha yumuşak yapıyor cildi. Bunun dışında taneciklerini iri ve az buldum. Tanecik miktarını arttırıp¸ boyutlarını küçültürlerse ve içine belki biraz daha fazla doğal yağ koyanlarsa bence mükemmel bir peeling olabilir ama bu ürünü bitirdikten sonra bir daha satın alacağımı sanmıyorum.

 144. Daha geçen gün ikincisini satın aldığım ürün. 15-16 lira gibi bir fiyatı var¸ indirimde 12 liraya satın aldım. Bu fiyata oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum. Tanecikleri oldukça hissedilir olduğu için haftada iki günden fazla kullanmamaya özen gösteriyorum. Genellikle banyoda sürüp 2-3 dakika bekletiyorum¸ kokusu inanılmaz güzel. Ölü deriden cildi çok güzel arındırıyor. Herhangi bir tahriş¸ çizik vs yaşamadım. Duştan çıkınca üstüne bir de güzelce nemlendirince yumuş yumuş bir cilde sahip oluyorum. Ben herkese şiddetle tavsiye ederim.

 145. Bir katkı da ben yapıp konuşulmuşluğunu arttıracağım galiba ama ben burdan görüp aldım yani pek bir etkisini de göremedim sadece güzel kokuyor öyle yumuşaklık aydınlık falan bana olmadı maalesef

 146. İndirim zamanı bir hevesle aldığım ve hiçbir etkisini göremediğim peeling şeysi. öylesine bitsin diye kullanıyorum¸ kullandığım an güzel bir his bırakıyor fakat bazen ölü derileri temizlemediğini fark ediyorum. bende sivilce yapmadı.

 147. burada çok övüldüğü için almıştım¸ tanecikleri iri ve yetersiz (bazıları yüzümü çiziyor)¸ bende hiçbir mucizevi etki yaratmadı ama yapısının yumuşaklığından atmaya da kıyamadığım için avucumda eser miktarda türk kahvesiyle karıştırıp kullanıyorum¸ işte o zaman peeling gibi peeling oluyor. bir daha alır mıyım? indirimde belki¸ yine türk kahvesiyle karıştırmak için.

 148. Ben de bittikce yeniden yeniden aliyorum. Kokusuna bitiyorum. O kadar dogal ve guzel kokuyor ki… Burnumdan cekmeyi basarabildigimde surebiliyorum. Icerisinde paraben yok. Yapisini begeniyorum kivami muhallebi gibi cok akiskan degil. tanecikleri yuzu acitmayacak buyuklukte. Gayet iyi temizliyor.

 149. Çok bereketli bir ürün 8 ay kullandım. Yine de bitmedi. Bitsin hemen yenisini alacağım. Çok derin temizlemiyor. Narin bir şekilde cildi ölü hücrelerinden arındırıyor. Sonrasında mis bir koku ve yumuşak bir ten kalıyor size.

 150. namını o kadar çok duydum ki cidden övüldüğü kadar var mı diye ben de gidip aldım daha iki kez denedim ama yüzünü yıkar yıkamaz hissedilen nem bence çok iyi hissettiriyor ya. ne nemlendirici sürmüş gibi vıcık vıcık yoğun ne çok kuru orantılı bir nem hissettim ben. ayrıca cidden kirin pisliğin arınıp gittiğini anlıyorsunuz. kokusu zaten mükemmel. bi de böyle ürünler 3-4 kullanımdan sonra beni iyi hissettirmezse kullanmayıp bir kenara atıyorum kapağı açıldığından kullanım ömrünü de doldurunca çöpe tabii :/ ama umutluyum ben bundan bitiricem sanki.

 151. Bir dönem kullanmıştım kötü diyemem ama benim gibi çok hassas¸ ince derili ciltlere önermem. Bayağ gerginlik oluşturmuştu cildimde. Kullanacaksanız bile şöyle 10 günde bir filan.

 152. ben de kullandım ancak freeman peelingleri ve clarins in peelingini denedikten sonra bu bana peeling gibi gelmedi açıkçası. meğer ne kadar çiziyormuş yüzü. bitmek bilmiyor bir de. kokusu da bir süre sonra acı şuruplar gibi olmaya başladı¸ halbuki saten yapısı gibi bir kremi vardı ama tanecikleri çok sert. bir daha almayacağım.

 153. övüldüğü kadar verim alamadım ben bu üründen. bir kere taneleri iri bence ayrıca daha önce kullandığım peelingler kadar yumuşatamadı yüzümü tamam güzel kokuyor da şaapmayın o kadar

 154. Çok güzel cildi arındıran fakat ciltteki ölü tabakayı alıp almadığını anlayamadığınız peeling ürünü yine de kullandıktan sonra pürüzsüz hissedersiniz.

 155. Zonguldak’ta bulunmadığı için Ankara’dan 2 tane almıştım ki bitince yana yakıla aramayayım. İlk paketimi açalı kaç mevsim geçti hatırlamıyorum ama hala bitmedi. Kısacası bütün güzel özelliklerine ek olarak bitmeyen peelingtir.

 156. hayatımın peelingi değildir. indirimde yakalanırsa alınabilir¸ yoksa değmez. garnier üç etki bir arada daha başarılı gibi geliyor. sanırım elimdeki bitince yine onu alacağım.

 157. 3 senedir vazgeçilmezim¸ hem yüzü yırtmaz hem işlevini yerine getirir. nemlendirerek yumuş yumuş yaparak gerçekten peeling yapar yüzünüze. fiyatı da 15 tldir indirimsiz. garnier’i de severim¸ ancak kil özlü olduğu için yazın haftada 1 maske olarak kullanmayı seviyorum onu.

 158. Öyle aman aman hayatıma renk katan bir peeling değil ama indirimde yedeklediğim bir peelingdir kendisi. Bir peelingden beklentimi tamamen karşıladığını düşünüyorum. yüzü gıcır gıcır yapıyor tam anlamıyla ve fiyatına göre de iyi bir performansı var.

 159. 1 sene öncesine kadar çok severek kullandığım peelingti. stokçu mantığımla sürekli elimin altında bulunurdu. geçen sene bu zamanlar niyeyse sıkıldığımı düşünüp başka şeyler denedim kimisinden memnun kaldım kimisinden kalmadım. hafta başı yves rocher’in önünden geçerken aklıma geldi alayım dedim -ki elimdeki ürünler bitmeden bir şeyler almama konusunda gayet iyi gidiyordum.- cicişler bunun yapısı mı değişti ben mi 1 senede unuttum acaba? Ben bu peelingi en çok burnuma kullandığım için agresif yapıda bir ürün olmasından memnundum. şimdi gayet kremsi¸ içindeki çekirdek parçaları hiç hissedilmeyen bir şey olmuş. krem mi sürdüm peeling mi yaptım anlamadım.:( Kokusu hala güzel tabi.edit: imla.

 160. Arkadaşımın tavsiyesine uyup aldığım¸ annemin ilk kutuyu bitti zannedip çöpe atmasıyla ikinci kutusunu aldığım peelingtir. Hoş atmasaydı da bittikce alırım. Kış aylarında kuruyup pul pul dökülen¸ beni makyajdan soğutan cildime bir mucize gibi geldi. Şöyle ki ben güzel sıcak bir duş alırken önce özellikle yüzümde kullanmak için aldığım yumusak diş fırçamla (curaprox kullanıyorum şimdiye kadar kullandığım en yumuşak diş fırçası) yüzümde kuru olan t bölgemi fırçalıyorum. Hemen ardından bu peelingi yapıyorum ve tekrar duruluyorum. Çıkar çıkmaz burnuma siyah nokta bandı yapıştırıyorum ve sonuç inanılmaz. Siyah noktalarım gözle görülür sekilde kayboldu. Tabii siyah nokta bandını her duştan sonra (günlük) kullanamayacağım için haftada bir kez uyguluyorum. Ama aradaki farkı fark edebiliyorum. Yani altı ay önceki kadar siyah nokta gelmiyor banda ve bu da kimdeen ötürü? peelingten ötürüü

 161. büyük umutlarla aldığım¸ camdan görünce depar attığım ama hayal kırıklığına uğradığım peeling. ama bu peelingi kötü yapmaz tabii benim okuduğum yorumları kötü yapar çünkü peelingin öyle bir vaadi yokken “ay siyah noktalarımın hepsi geçti¸ ilk kullanımda fark etti” tarzı yorumlara kandım. verdiği aydınlık bayağı kısa bir süre için geçerlidir¸ geçer.

 162. Bu kadar övgü okudum¸ indirimde gördüm 11 TL Bi alayım dedim. Normalde peeling kullanmam¸ bu hafif bir peeling olduğu için bir deneyeyim dedim. T bölgeme kullandım fakat tüylenme yaptı. Alnımda görünmeyen tüylerin kökleri nokta nokta belli olmaya başladı gözle görülür şekilde. Hemen bıraktım.

 163. bu peelingi çok övdükleri için kullandım ve pek de beğenmedim¸ tanecikleri çok büyük geldi bana ve temizlik hissi de almadım. gratis’ten Himalaya markasının kayısılı peelingini aldım¸ kokusu vs. aynı ve bunu daha çok beğendim.

 164. benim için kokusu dışında güzel bir özelliği olmayan peeling. olsa da olur olmasa da olur. çok övüldüğü ve popüler olduğu için beğeneceğimi düşünerek satın almıştım ama beklentilerimi karşılamadı. yorumlarda nemlendirdiğinden ve yumuşak his bıraktığından bahsedilmesine çok şaşırıyorum bende sanki yüzümü kurutan bir sabunla yıkamışım gibi sert¸ mat ve gergin bir his bıraktı¸ ilk kullandığımdan beri sevemedim o hissi. tanecikleri sert ama bende bir tahrişe neden olmadı. çok bereketli bir ürün yalnız¸ uzun süre kullandım yarısı duruyor hala. bir tane fazladan almıştım¸ bitirene kadar bir şekilde değerlendirmeyi düşünüyorum. tekrar satın almam.

 165. çok seviyordum bu peelingi.sürekli sivilce çıkaran tedavi sonrası izler kalan cildimi soymada baya etkili olduğu için doğum günü kampanyası ile de stoklamıştım¸ ta ki yüzümde başlayan gül hastalığına kadar.yüzümü peelinglerle¸ sürekli akne tedavileriyle haşat ettiğimden cildimde rozasea oluştu ve de ben artık peelinglere falan dikkatli yaklaşmak gerektiğini düşünüyorum.Bunun dışında ürün olarak güzel ve etkili bir üründü¸ cildimi yumuşatırdı baya.

 166. Yves rocher ürünlerinden genelde memnunum ama bununla anlaşamadım. haftada 2 gün uyguladım ama ne zaman yapsam yüzümde sivilce yaptı. nemlendirme yapıyo diyolar ama yok ne nemi benim cildim yağlı olmasına rağmen gerildi. ben hiç beğenmedim. o kadar çok övdüler ki almadan geçemedim. ne zaman çok beğenilen bi ürün alsam bende patlıyor

 167. Yves Rocher ürünlerinden su ana kadar en en sevdiğimdir. Hassas ve Alerjen bir cildim olmasına rağmen kullanıyorum ve şu ana kadar hiç bir problemle karşılaşmadım. Kokusu muhteşemdir. Yves rocherden tekrar alırım dediğim nadir ürünlerdendir

 168. Haftada bir kez banyo sonunda kullandığım ürün. Kokusu harika. Uyguladıktan sonra sanki yüzün nemlenmiş ama aynı anda da arınmış oluyor. Bir daha alır mıyım¸ alırım!

 169. Sevdiğim bir peeling. Cildimi güzel temizliyor¸ pürüzleri gideriyor ve cok güzel kokuyor. Kısacası cildi yormadan temizlemek isteyenler için ideal bir peeling. Ancak cildini daha iyi temizlemek isteyenler için çok etkili bir peeling değil. Haftada 1 kez yeterli olmuyor genelde 2 yapmam gerekiyor. Bir daha satın almam.

 170. Uyguladıktan sonra hem cilde nem ve yumuşaklık verip aynı zamanda inanılmaz da temiz bir his bırakıyor. Kokusu da baya güzel. Tanecikleri de iri olmasına rağmen benim cildimi tahriş etmedi hiçbir şekilde uzun süredir severek kullanıyorum.

 171. kokusuna bayıldığım iri tanecikli bir peeling. kabının küçük olması hoşuma gidiyor¸ seyahatlerde taşıma kolaylığı sağlıyor. ben haftada 2 kereden fazla kullanmamaya çalışıyorum. tüm yüzüme değil de sadece sorunlu olan bölgelerime uyguluyorum. tenim geçmişe göre daha aydınlık duruyor¸ katkısı vardır az buçuk ama bittiğinde yeniden alır mıyım bilemedim.

 172. hayatımda hiçbir peeling hakkında bu kadar övgü duymamıştım gerçekten. herhangi bir peelingi de değil direk adres kayısı çekirdeği özlü peeling. aşırı merak uyandırdı özellikle bu ara ölü derilerden düzenli olarak kurtulmak için çeşitli yöntemler denediğim için hemen şuan alasım geldi

 173. Benim hiç hoşuma gitmeyen bir peeling. Kayısı seven biri için kokusu güzeldir muhtemelen çünkü çok yoğun kayısı kokuyor. Ama kokusu değil benim sevmeme sebebim tabiki. Tanecikler minicik ve çok dağınık asla yüzümde bir peeling görevi görmüyor yani sanki yuz temizleme jeli gibi sadece. Ne bir ölü deri kaldırma ne bir yumuşatma hiçbir şekilde fark edemiyorum. Ayrıca minicik yani çok bereketsiz bir ürün haftada iki ya da üç gün banyoda kullanıyordum ben. Nasıl bu kadar çok seviliyor anlamadığım bir peeling.

 174. Hayatımda gördüğüm en güzel kokan peeling. O klasikleşmiş greyfurt özlü peelingimin yerini bu aldı. Boyutu küçük ama sadece t bölgesine uygulandığında epey bereketli diyebileceğimiz ürünlerden biri. Faydasını göremeyen cicişler olmuş zaten bence bir peeling sonrasında kızarıklık bırakmamalı¸ tahriş etmemeli. Bu anlamda bu ürün kesinlikle benim gönlümü kazandı.

 175. Çok popüler olduğu dönemde alıp¸ daha sonra bana göre olmadığını anlamamla kardeşime verdiğim ürün. Yaklaşık bir buçuk-iki ay haftada bir gün düzenli bir şekilde kullandım¸ gözeneklerimi açtığını hissettiğim ve cildimi kurutmayan bir ürün oldu. Ancak nazikçe ovaladığım halde yüzümü hep kıpkırmızı bırakıyor ve çiziyordu. Keşke sorunsuz bir şekilde kullanabilseydim çünkü fiyatı uygundu ve kokusunu çok seviyordum. Ancak kardeşimin karma cildine iyi geldiğini de söyleyeyim:)

 176. benim küçük cadı kullanıyodu bunu¸ kokusu pek hoş da¸ benim estee lauder’a verdiğim paraya laf eden cüce bülbül büzüğü kadar peelinge verdiği paranın da ml-lira performansında aynı fiyata geldiğinin farkında değil¸ onu napiciz bilmiyorum! matematiği olmamış bu cücenin. 🙂 liveislife

 177. Hassas ciltlere uygun olduğunu düşünüyorum¸ tanecikleri küçük. Çoğu peelinge kızaran yüzüm bunda reaksiyon göstermedi. Temizleme açısından beklentinizi karşılamayabilir¸ hafif yapılı bir peeling.

 178. Peeling olarak çok yeterli bir ürün değil ancak fiyat olarak gösterdiği performans iyi sayılır.içeriğinde küçük granüller var cildi kurutmaması kayısı içermesi ile ilgili sanırsam. Bazı kişilere yeterli gelmeyebilir. özellikle ben çok sık kullanamıyorum çünkü sivilceli ciltlerin kullanmaması gerekiyor. Bu nedenle sivilce olmayan zamanlarda da buna çok gerek kalmıyor zaten cildim düzelmiş oluyor

 179. merakımdan aldığım ama mucize yaratmayan bir ürün. zaten ben siyah nokta akne vs gibi sorunların bakım ürünleri ile tamamen çözümleneceğine de inanmıyorum. ben kendimi bildim bileli sivilcelerim hep olmustur¸ siyah noktam hep var onlara bir etkisi olmadı. ancak yüzünüzde kullandıktan sonra verdiği yumuşaklık ve o kayısı kokusu için alınmaya değer görülebilir.

 180. Cildimi yormayan¸ germeyen hatta hafif nemli bırakan ama çok da bir işe yaradığını düşünmediğim için bitince almayacağım bir ürün. 6 ay ömrü olduğu için dolana kadar kullanacağım çünkü sivilce sorunu vs. yaratmadı.

 181. yves rocher’in kayısılı peeling’i favorim. indirimden 10 tl gibi komik bir fiyata almıştım. küçük ama çok uzun süre giden bir ürün bence. hafif peeling isteyenler için ideal¸ öyle tüm ölü derileri atan bir etkisi olmuyor.

 182. kayısı aromalı meyve sularına bile yaklaşamayan bana kayısı sempatisi kazandıran ürün. peeling partikülleri ne büyük ne küçük¸ benim için tam ayarında ve çok rahat yayılıyor. yüzüme buhar banyosu yaptığım zaman uygulayıp 5 dakika beklettikten sonra soğuk suyla duruluyorum. sonuç¸ hem mükemmel bi tazelik hissi hem de nemli ve yumuşacık bir cilt.

 183. Tanecikleri cilde peeling yaparken kremsi yapısı cildi yağlandırmadan yumuşacık bir his bırakıyor¸ kapağı açar açmaz yeme isteği yaratması da cabası… kokusu efsane güzel. gramaj olarak az olsa da almaya değecek bir ürün .

 184. Şu ana kadar 3-4 tane bitirdim sanırım.çok üstün özellikleri yok normal bir peeling.çok soğuk suyla beraber haftada 2 veya 3 kez uyguluyorum.sonrasında ise sanki niagara şelalelerindeymişçesine bir his. kokusu herkesin de dediği gibi mükemmel.parfümü çıksa hemen kaparım bir tane.

 185. Seveni çok fazla olan¸ kayısı kokulu¸ kuru ciltlerin sevebileceği bir peeling olabilir.Ancak bana aşırı gereksiz gelen bir ürün oldu. Şöyle ki ben bunu ilk aldığımda kokusu çok güzel gelmişti¸ fakat kullanıyorum kullanıyorum hiç bir etki yok. Yani peeling demeye bin şahit ister. Ne kadar kuru ciltli olsam da insan bir parlaklık¸ bir canlılık istiyor cildinde¸ bu bildiğiniz her gün kullanılabilecek yüz temizleme ürünü gibi. Tamam hoş kokusu var¸ tanecikleri tahriş etmiyor ama adına peeling denmeseymiş daha mantıklı olurmuş diye düşünüyorum.

 186. Ben bu peelingi çok seviyorum.Hafta da iki kez banyodan önce uyguluyorum¸gerçekten de cildim pürüzsüz ve ışıl ışıl oluyor¸ bittikçe alıyorum. Yalnız hem gramajı çok az hem de fiyatı pahalı. Bu arada innova nin ve lr nin peelinglerini de tavsiye ederim.

 187. hassas cildimi tahriş etmeyen nadir peelinglerden. bir tüpü hala bitiremedim¸ az ama bereketli bir ürün. haftada iki defa kullanıyorum genelde¸ siyah noktaları azaltmada bir etkisini göremedim ama peeling etkisi güzel. cildi kurutmuyor. ben banyoda kullanıyorum hep¸ cildim epey berrak oluyor duş sonrası. severek kullanıyorum¸ bitirince tekrar alabilirim.

 188. Güzel kokulu cildi tahriş etmeyen peeling. Ama ben fazla abartıldığını düşünüyorum kokusu dışında müthiş harika muhteşem diyebilceğim bi özelliği yok şahsen öyle cildimi parlattığını pürüzsüzleştirdiğini falan görmedim

 189. Bukadar yaygınlaşıp övülünce geç kaldığımı da düşünerek geçenlerde 8 tlye indirimden aldım indirimsiz hali sanırım 15 tl gibi bişeydi. Ürüne gelirsek benim yanaklarım cidden hassas ve peeling yapamam normalde ama bu ürün cildimi tahriş etmedi ve kurutmadı banyodayken önce alnım ve burnuma sonra ise çok yavaş yanaklarıma uyguluyorum banyodan sonra daha akça pakça oluyorum sanki fakat siyah noktalara çözüm değil

 190. bu ürün mükemmel mi? hayır. çok mu kötü? hayır.kokusu efsane evet ama o kadar. cildimi tam anlamıyla arındırdığını düşünmüyorum. ince yapılı oluşu arada sivilce çıkaran cildim için iyi aslında ama temizlik hissi vermedikten sonra napayım ince yapılı peelingi.

 191. Genelde piyasadaki çoğu peeling ölü deriden arındırmayı bi şekilde beceriyor da sonrası benim yüzüm için hezeyan oluyor. Cildim gerim gerim geriliyor ve bolca kremle bile sakinleşmiyor. Bu peeling onlardan değil¸ resmen peelinglerin hanımefendisi bence. Narin¸ kibar ama işini de yapıveriyor. Seviyoruz =)

 192. aşırı kuru ve hassas cildime bırak peelingi¸ her yüz temizleme sütünü bile kullanamazken¸ bu peelingde ne kuruluk ne de tahriş söz konusu oldu. cildi germeyen¸ yormayan bir peeling. evet partikülleri biraz sert ve umarım zarar vermiyordur. Onun haricinde kuru ciltte bıraktığı yumuşak his ve kokusu olumlu. ama cilde ışıltı veriyor mu¸ hakikaten ölü hücreleri¸ gözenekleri temizliyor mu bilemiyorum!

 193. Peeling amacıyla kullanılan diğer ürünlerden farklı olmayan ürün. Ben bunu da meşhur olduğu zaman merakla almıştım. Ürün kullanım amacı sebebiyle çok uzun süre gidiyor. Ama geride bıraktığı o yağlı hissi sevemedim. Nemlendiriyormuş gibi değil de sanki cilde yapışıp çıkmıyormuş¸ durulanmıyormuş gibi rahatsız edici bir his. İçindeki parçaçıklar çok sert ve çok nazik davranmazsanız yüzünüzü acıtabiliyor. Nivea’nın peelingini hem kokusu hem de geride kötü bir his bırakmaması sebebiyle buna tercih ederim.

 194. Ne kadar sevdiğimi bittikten sonra anladığım peeling.tanecikleri öyle büyük ve sert değil günlük kullanılabilecek gibi hatta.cildi pırıl pırıl yapıyor.ustune yaptığım ten makyajini misler gibi gosteriyor.ayrica kullandigim dönemde alnimdaki puturler nasil yok oldu cozememistim bittikten sonra anladım ki bu peelingin etkisiymis rutinimde değişen baska bir şey olmadı çünkü.bi sure sonra yapısının değiştiği de doğru¸ içeriğinin doğal olmasına bağlıyorum¸hos kokusuyla¸paril paril rengiyle seviyoruz efendim 🙂

 195. Kokusunu çok sevdiğim alerjik bünyeme yan etkisi olmayan temiz içerikli ve uygun fiyatlı severek kullandığım peelingtir.

 196. Partikülleri biraz sert olduğundan hassas ciltlilerin kullanırken daha dikkatli olması gereken muhteşem kokulu peelingimsi. Bir peeling olarak görevlerini tam olarak icra etmiyor ancak fiyatı uygun ve kokusu güzel bir de birazcık yumuşatıyor¸ başka da bir numarası yok. Ben banyodayken sürüp biraz ovalayıp bekleterek soğuk suyla duruluyorum.

 197. peeling’den ziyade yüz temizleyicisi etkisi yapıyor bende. ama yine de seviyorum kullanmaya devam ediyorum. bugün baktım uzun zamandır wlime almamışım öyle bir köşede boynu bükük duruyor. acnelyse kullanımım bitince tekrar bir el atacağım.

 198. Kokusu harika olan peeling. Koklamalara doyamıyorum. Tanecikli olduğu için hassas ciltler için kullanıma uygun olduğunu düşünmüyorum. Diğer cilt tipleri için ise t bölgesini siyah noktadan arındırmak için etkin bir peeling.

 199. kış ayları için tercih ettiğim peeling.cildi yumuşacık yapıyor fakat peeling etkisi bence bir garnier değil.

 200. duygu özaslan ın sürekli övmesiyle almaktan vazgeçtiğim peeling.Seveni olduğu kadar sevmeyeni de çok fazla¸ bununda bir Youtuber şişirmesi olduğunu düşünüyorum 🙂

 201. Tanım: burun bölgemde uyguladığım peelingHassas ama yağlı olan bir cilde sahibim¸ bu yüzden çok yoğun olmasa da sivilcelerim olabiliyor. Sivilcelerim yayılmasın diye tüm yüze uygulamıyorum¸ burnuma ve yanakların üstündeki gözeneklere uyguluyorum. Aman aman mükemmel bir ürün değil¸ mucizeler yaratmıyor ama yumuşak yapıyor cildi¸ germiyor. Bende yedeği de var¸ sanırım onu arkadaşıma hediye edeceğim. Elimdeki bitince de başka markalara yönelmeyi düşünüyorum¸ dermokozmetik gibi 🙂

 202. Misler gibi kokan iri tanecikli peeling. Yüzüm hassaslaşmadan önce severek kullanıyordum ancak hassasiyet başlamasıyla bana fazla sert gelmeye başladığından bıraktım. İçinde kayısı çekirdeği parçacıklarından olan iri tanecikler bulunuyor. Çok yoğun olmadığı için cildi çok yormuyor bence. güzelce temizliyor ölü derileri ve yumuşacık bir his kalıyor geriye. En son 15TL civarındaydı fiyatı. sık sık da indirime giriyor. fiyat/performans açısından 10 üzerinden 8 diyebilirim.

 203. hakkında okuduğum iyi yorumlar doğrultusunda aldığım ürün.açıkçası neden bu kadar çok seveni var anlayamadım.benim hiç sevemediğim bir ürün oldu çünkü partikülleri bana iri taneli geldi.tabi ki bunun nedeni benim cilt yapımdan kaynaklanıyor çünkü oldukça hassas bir cildim var.cildimi çok kuruttu¸ayrıca kullandıktan sonra özellikle burun çevremde gene soyulmalar devam etti yani görevini pek de yerine getiremedi bana göre.cildimi kuruttuğundan bahsetmiştim ama şöyle bir olay var kullandıktan sonra cildimi kurutuyor ama bir kaç saat sonra sanki cildim yağ kusuyor gibi oluyordu sanırım en nefret ettiğim özelliği bu oldu.kısacası bana göre yeterli bir ürün değil ve cildim bu ürünle anlaşamadı.hassas cildi olanlara önermiyorum.

 204. O kadar övülüp popüler olunca aldığım ama asla sevemediğim asla anlaşamadığım yves rocher ürünü…Sivilce mi çıkarmadı¸ yüzümü mü kızartmadı¸ üstelik sıfır temizlik hissi…Tanecikleri çok kalın¸ kokusu çok yoğun¸ yapısı ise çok yapay bir kremsilikte…Kesinlikle hayatımda kullandığım en başarısız peeling ürünü.

 205. Sadece ve sadece overrated bir ürün. Temizleyicim bitti bunu kullandım yenisini alana kadar her gün¸ yani bunun neresi peeling¸ neresi scrub??

 206. Overrated ürün. bunu kullandıktan sonra kendimi peeling yapmış gibi hissetmiyorum. Alırken her gün kullanmayın haftada 3 kere kullanın dedi satan kadın ama her gün kullansam bile bir işe yarayacakmış gibi gelmiyor bana. Pütürcükleri tam temizlemiş gibi olmuyor. Sadece canım taze kayısı yemek istiyor bunu kullandıktan sonra. Bir daha alınmayacaklar listesine çoktan eklendi.

 207. overrated olduğuna katıldığım ürün… fiyatı 15 TL olduğu için alıp bir deniyim dedim ama pek bi etksini göremedim. her kullanımda yüzümü çiziyormuş gibi hissediyorum. Kokusu güzel.

 208. peeling görevini yerine getirmediğini söylemek zorundayım ammavelakin yüzümü bebek poposu gibi yaptığı doğrudur.

 209. Kokusu güzel¸ bir ara her gün de kullanmıştım ancak cildimi kötü etkilemedi. Anlık güzel temizliyor ama başarılı olup olmadığını tam anlayamadım. Cildimi temizleme amacıyla haftada bir maske öncesi kullanıyorum.

 210. 1 tüp bitirip 2. Sini aldım ama galiba artık eskisi kadar sevmiyorum. Sanki pek fazla Peeling yapmıyor gibi. Ben biraz daha büyük tanecikli peelinglerden hoşlanıyorum. Bu bana artık yetersiz geliyor maalesef.

 211. kesinlikle siyah noktaları geçiriyor vaadine kanıp almayın. azalma bile gözlemlemedim. yaptıktan sonra güzel bir ışıltı verdi fakat geçiçi yani saatlik bir şey. kokusu güzel ama.

 212. bir zamanlar bir youtuberın ayılıp bayılıp önermesi sonucu aldığım ama pişmanlık yaratan ürün. fazla beklentiye girmeden kullanılabilir belki.

 213. Kokusu gerçekten çok güzel.Kullandıktan sonra bir ferahlama ve ışıltı katıyor¸evet.Pek bir değişiklik gözlemleyemedim.Siyah noktalara veda ettirmedi.Öneri üzerine kullandım ama ben başarı elde edemedim.

 214. hayatımın peeling ürünü! bittikçe alıyorum. cildimi inanılmaz pürüzsüz yapıyor ve hiiç kurutmuyor hatta nemlendiriyor sanki. gözeneklere bir etkisi yok ama maske öncesi kullanıldığında sonuç mikemmel!..

 215. Siyah nokta geçirme¸ gözenekleri pür-i pak yapma gibi bir özelliği¸ tek başına kullanıldığında¸ bence de yok. Ama ben kullandıktan sonra cildimin yumuşacık olmasını¸ kurumamasını¸ nemli kalmasını seviyorum.Benim cildim nem maskelerinden veya basit bir yüz temizleyiciden sonra bile kupkuru kabuk kabuk oluyor. Dolayısıyla kurutmaması sebebiyle bu ürün benim canım.

 216. benim gozumde overrated urunlerden biridir. Malum șöhretine kapılıp almistim ama yaeraabbiim zımpara mübarek¸ resmen yüzümü cizip¸ acitiyor¸ tek iyi yanı kokusu o kadar¸ dușta anca dirseklerime ve diz kapaklarima¸ topuklarima kullaniyorum o da aldim madem ziyan olmasin diye. Bundan memnun kalmayınca yves rocher hydra vegetal peelingini almistim. Zerrecikleri tam ayarinda kocaman degil yuzunuzu cizmiyor ve kesinlikle cok iyi nemlendiriyor¸ daha cok dușta kullaniyorum¸ sonrasinda da siyah nokta bandi kullaniyorum¸ baya ise yariyor. Kayısılıdan benim gibi memnun kalmayanlara bir de bunu denelerini onerebilirim.

 217. benim cildimin hakkından anca bu tip ürünler geliyor sanırım. kokusu mükemmel¸ gözenekleri açıyor¸ siyah noktalar gidiyor üstüne bir de cildimi kurutmuyor daha ne olsun?

 218. geçtiğimiz sene deneyip bir türlü sevemediğim¸ birkaç kullanımdan sonra da çöpe attığım bir ürün. bir aralar stokları tüketilecek kadar nasıl meşhur oldu anlamadım. tanecikleri çok büyük¸ yüz çizmekten başka ne yapar onlar bilemiyorum. yüzümü yıkadıktan sonra hafif bir yumuşaklık oluyor ama uzun süreli bir his değildi. nemlendirici sürmek bunun kat kat fazlasını yapabilir. ölü derileri güzel soyduğunu da düşünmüyorum çünkü sonrasında sürdüğüm ten ürünleri pürüzsüz durmadı. bir tek kokusu güzel.

 219. Ününü fazlaca duyup almaya karar verip mağazaya gittiğimde karşılaştığım boyutuyla şaşkına döndüğüm ürün 😀 biraz şaşırmıştım minicik boyunu görünce¸ bir kere kullandım henüz yıkadıktan sonra temizlenmiş bir his verdi. Kullanmaya devam bakalım uzun süre kullanımda nasıl etkileyecek 🙂

 220. Kullandıktan sonra cilde ışıltı veriyor¸ taze bir his bırakıyor. Yine de abartıldığını düşündüğüm ürün.

 221. methini duyup almaya gittiğimde boyutun bu kadar küçük olmasına şaşırmıştım.hayallerimde daha büyüktü çünkü:))ama olsundu.bence baya uzun süre gidiyor.kullandıktan sonra gerçekten temizlenmiş bir cilt hissi bırakıyor bende.böyle gıcır gıcır bir cilt :p ben çok memnunum.

 222. Ben bu peelingi elimde ılık suyla eritip köpüğümsü bir hale gelince yüzüme hafif masaj yaparak uyguluyorum hem yüzümü çizmiyor hem de böyle biraz daha işe yaradığını düşünüyorum. Haftada iki kez aklıma geldiğinde genelde duştan çıktığımda uyguluyorum harika bir ürün değil ama bu şekilde kullanınca birazda olsa arındırdığını düşünüyorum.

 223. Yerini yves rocher nin leblebi tozu gibi sattigi yikama jeli icine katilarak kullanilan toz peelingine birakmistir. Ey emektar kayisili! vakti zamaninda gicir gicir yaptigin cildim icin tesekkurler. Kucuk olduguna bakmayin oldukca bereketli ve uygun fiyatli.

 224. Buradaki yorumlardan yola çıkarak ben de vakti zamanında bu ürünü aldım¸ ancak peeling partikülleri oldukça büyüktü¸ yüzümde kullanamadım. Kullansaydım da benim gibi sorunlu bşr ciltte çok etkili olmayacağını düşünüyorum. Kokusunun güzelliğinden mütevellit duşta vücuduma kullanıp bitirdim. En sevdiğim peelingi¸ ilginçtir Garnier 3’ü bir arada saf ve temiz¸ çünkü normalde Garnier ürünleriyle aram pek iyi değildir.

 225. Bu ürünü çok seviyorum. Yüzümü cidden bebek poposu gibi yummmuşacık yapıyor. Herhangi bir olumsuzluk gözlemlemedim fakat yumuşatması dışında faydası nedir derseniz bu soru yanıtsız kalır maalesef.

 226. bir dönem benim de kullandığım ürün. cildim üzerinde harikalar yaratmamış olsa da¸ daha yumuşak yaptığını söyleyebilirim. olmazsa olmaz bir ürün değil bana göre.ambalajının küçük olmasına aldanmayın bu arada. bayağı bereketli bir ürün.

 227. Küçük boyuna aldanmayın oldukça uzun süre kullanılıyor. Kokusu efsane ki ben kayısı¸ şeftali kokularına bayılmadığım halde. Ama uzun lafın kısası pek bir etkisini göremedim ben öyle duştayken peeling yapmak için kullanıyordum.

 228. Boyu umduğumdan da küçük aman yarappi . Gidip geliyorum alıp almamak için değermi diye .elimdeki Himalaya meyan köklüsünden memnun değilim sanırım buna şans vercem hadi inş beğenirim

 229. Bu ürünü 2 sene önce Duygu Ozaslan’ın övgülerini duyduktan sonra almıştım. Verdiği hissi¸ kokusunu çok sevmiştim ama diğer suslulerin de dedigi gibi tanecikleri yüzünüzü ovarken biraz kendini hissettiriyor. Yuzumdeki etkisini cok net bi sekilde gordum diyemem ama fiyatina gore sizi mutlu edecek¸ tatli bi urun.

 230. Arkadaşımın hediye etmesiyle edinmiştim. Cilde bir aydınlık parlaklık veriyor fakat yüzümde arınmamış pislenmiş ağırlaşmış bir his oluşturuyor¸ sönmüş sivilceleri biraz canlandırıyor o yüzden almayı düşünmüyorum.

 231. Arındırıyor evet ama 10 saniye falan sürüyor hissi. 1 tüp yüzümde¸ bir tüp vücudumda bitirdim. Bir tüp de yedeğim var ahahahah:D vücudumda bitirmeyi düşünüyorum.

 232. bir işe yaramadığına karar verdiğim peeling.arındırma ve aydınlatma etkisi sadece anlık. sadece kokusu için alınabilir¸ ben kokusunu çok seviyorum.

 233. Her şeyden önce küçük ambalajina bakip almamazlik yapmayin çunku gerçekten bitmiyor kullanim suresi 6 ay oldugu için 6 ayda size yeter hatta artar bile bende yarisi artti. Hassas cildimde herhangi bir kötü etkisini görmedim kokusu çok çok güzel içeriği de temiz tavsiye ederim.

 234. Benim gibi yağlı ciltliler için iyi bir ürün. gerektiği kadar kuruttuğunu düşünüyorum.ben bunu abartıp boynuma¸ dekolte kısmına ve omuzlarıma kadar yapıyorum duşta. onun verdiği gıcır gıcır hissi seviyorum. çünkü cildime ne zaman parmak atsam fiyuv diye elim kayıyor. temizlenmiş hissi harika. öyle çokta germiyor cildi. ama siyah nokta azaltma vaadi veriyorsa sınıfta kaldı. sadece temizliyor ve 3-4 saate aynı yağlı cilt yerine geliyor.Edit: Ha bu arada harika kokuyor ya

 235. Güzel kokuyor. Tek özelliği bu. Karmadan yağlıya dönük cildimde hiçbir işe yaramadı.Himalaya’nın cevizli peelingini kusmuk kokusu yüzünden atan ben¸ bu ürüne kıyamadım. Bir köşede kendi ambalajı içinde güzel kokmaya devam ediyor.Tşkkrlr.

 236. Yağlı ciltler için bana göre yetersiz bir peeling. Günlük olarak temizleme jeli niyetine kullanılabilir yani o kadar etkisiz.  Hemen kardeşime pasladım Edit: Duştan sonra bakımımı yapacak vaktim yoksa hızlıca bu peelingi yapıyorum ve üzerine makyajımı yapıyorum. Pratik kullanımı nedeniyle hoşuma giden bir ürün şu an. 

 237. İlk başlarda kullanırken çok beğendıgım ama daha sonra daha eczane ürünlerine baktıgımda ve bir doktor tarafından içindeki tanecıklerın yuzumu cızebılcegı ve sivilcelerimi dahada yayabılceğini söyledi. Yani yağlı ve sivilceli ciltlerin kesinlikle uzak durması gereken bir ürün. Sadece buna özel değil bir çok peelingden daha uzak durulmalı ve taneciksiz peeling tercih edilmelidir.

 238. Yüzü çok hırpalamayan yumuşak peeling ve aşırı güzel kokuyor. Verdiği etki olarak tabii ki yüzdeki pütürleri yok ediyor ve geriye yumuşak bir cilt bırakıyor. Çok bir şey beklemek doğru olur mu bilmiyorum ama yüz peelingi olarak ipek kese çok daha kalıcı bir yöntemdir nazarımda.

 239. Kendisi peeling olduğu için cildimde harikalar yaratmasını beklemediğim ürün. Peeling olarak ölü derilerden arındırıyor mu? Evet¸ ancak duşta teniniz yumuşamışken kullanmanızı öneririm¸ benim cildimi gıcır gıcır ediyor sanki üstüne de nemlendirici oh mis..

 240. cilt bakım rutinime bir peeling eklemek istiyordum. 2-3 günde bir duşta bunu kullanmaya başladım. herhangi olumlu bir değişim göremedim. siyah noktalarıma en ufak bir etkisi bile olmadı. hatta alnımda minik sivilcelere sebep olmuş olabilir.kokusu güzel¸ verdiği temizlik hissi güzel ama bir ben peeling yaptim hissi yok. yani bu kadar konuşulmuş hakkında ama ne iyi ne kötü.

 241. Kesinlikle uygularken kokusuna hasta kaldığım bir peeling. Cildi yumuşacık yapıyor¸ yanak bölgelerini güzelce kalıntılardan temizliyor fakat benim iki kaşımın ortasında ve alnımın sol tarafındaki soyulmayı atamıyor. Ama gayet güzel¸ cildi parlatan bir peeling. 

 242. sanırım 18¸50 tl gibi bir fiyata aldım. iki ay kadar oluyor alalı ve çok düzenli kullandığım bir ürün sayılmaz. ama kokusuna bayıldım ve verdiği nem çok güzel. düzenli kullanıyor olsam cildime parlaklık ve kalıcı nem vereceğini düşünüyorum. bu arada cildimin t bölgesi aşırı yağlı¸ geri kalan kısımlar ise kuru. yüzümün her yerindeki nemi dengeliyor kullandığımda ve uzun bir süre yağdan parlamıyor cildim. tavsiye ederim 🙂

 243. Muhteşem kokan maske. Peeling tanecikleri biraz buyuk. Hassas ciltler dikkatli kullanmalı. Sivilceler varken yapilmamali zaten peeling sivilceyi artırıyor. Maske yıkandıktan sonra yumuşak bir cilt bırakıyor geriye. Küçük ama bereketli urun. Kullan kullan bitmiyor.

 244. yves rocher ‘ın cildi yumuşacık yapan¸ nazik ve güzel kokulu¸ cildi ölü hücrelerden arındırmayı vaad eden bir ürünü. Beklentinize göre memnuniyet oranı değişebilir. Ben makyaj yaptığımda pürüz görmek istemediğimden kullanıyorum¸ işimi görüyor. Beğendim.

 245. Kalıcı bir etki bekleyenleri hayal kırıklıgına ugratacaktır muhtemelen.Ben her dustan önce olacak sekilde kullanıyorum¸etkisi gayet güzel hem cilde zarar verip de çizmiyor.Fazla beklentiye girilmemesi gereken ancak kullanıslı ve güzel bir ürün

 246. Satın alırken çok minik bu diyip bereketli olduğunu görünce altı ayda nasıl bitirilir diye beni düşündüren peelindir. Elinize azıcık alsanız bile tüm yüzünüze yetiyor¸ cildi çizmeden ölü hücrelerden arındırarak yumuşak bir his bırakıyor. Bu güne kadar kullandıklarım arasında en beğendiğim olur kendileri.

 247. En güzel yanı kokusu olan peeling.Ben de birçok arkadaş gibi bloggerların gazına gelip almıştım. İnsan¸ o kadar övülünce gerçekten büyük beklentiye giriyor ama sonuç öyle değil maalesef. Kokusu gerçekten güzel ona lafım yok bir de bu ürünü kullandıktan sonra yarım saat boyunca cildinizde yumuşak bir his oluyor o kadar. Bir daha almam başka ürünlere şans veririm.

 248. Severek kullanıyorum. Hem tanecikleri cildimi çizmiyor. Hem de peeling ile birlikte nemlendirme de yapıyor. Ama siyah nokta vs. temizlemiyor. Zaten siyah nokta temizleyen bir ürün henüz bana denk gelmedi. Sadece beyaz nokta ve kapalı komedon sorunu varsa düzenli kullanımda ilgili bölgeyi pürüzlerden arındırıyor.

 249. en bi sevdiğim. siyah noktalara etki etmiyor ancak çok güzel ölü deriden arındırıyor diğer peelingler gibi yaptıktan sonra cildimi germiyor. ilk aldığım zaman içindeki tanecikler çok sert ve su ile erimiyor¸ cildimi çizeceğini düşünmüştüm ancak çizmiyor. her duşta mutlaka uyguluyorum ona rağmen rahat 3 ayı buluyor bitmesi.

 250. Çok bereketli bir ürün aylardır bitmedi ama bu çok kullanmadığımdan da olabilir. Cildim hassas ve tanecikleri iri ve sert geldi. Anlatıldığı gibi kokusu güzel ve yıkadıktan sonra yüzü çok germiyor ama onun dışında çok bir etkisini göremedim. Bitince tekrar almayı düşünmüyorum.

 251. Bu ürünle biraz geç tanışma fırsatı bulabildim ancak ilk kullanımımla birlikte beğendiğimi söyleyebilirim¸fazla beklenti içinde olmadığım için kokusuuu¸dokusu ve temizlik hissini sevdim

 252. Bütün övgüleri hak eden¸ mükemmel kokulu¸ güzel temizleyen bir peeling. İlk gördüğümde ben de oldukça küçük buldum tüpünü ancak çok uzun zaman kullanılıyor ve bitmiyor. Çok bereketli bir ürün. Bittikçe almayı düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz?