“Yves rocher günlük roll on” için 23 yorum

 1. laos nilüferi ve pamuk çiçeği çeşitlerini kokularına bayılarak almıştım . içerikleri nispeten iyi diyebiliriz belki e tahrişe de yol açmadı bu yönleriyle sevdim. ama ne yazık ki ter kokusunu önlemede koruyucu değiller ve çok zor kuruyorlar. kampanya dışında tekli alındıklarında hiç de uyguna gelmiyor fiyatları sanırım bu yüzden sürekli ikili olarak satılıyorlar.

 2. çeşidinden çeşidine göre değişen ürün. bende meksika limonlusu ile çin yeşil çaylısı var.meksika limonlusu açık bir şekilde terlemeyi önlüyor¸ pudralı gibi bir yapısı var koltuk altına dokunduğunuzda da anlıyorsunuz. içeriğinde paraben bulunmuyor fakat yanılmıyorsam alüminyum maalesef ki var.çin yeşil çaylısı alüminyum içermiyor ki zaten %0 diye ambalajının üzerinde yazıyor¸ aynı zamanda parabensiz. fakat terlemeye karşı bir etkisini göremedim¸ pek başarılı bir ürün değil.almadan önce iyice okunmalıdır neye karşı etkili olduğu ^.^

 3. içeriğinin temiz olduğuna ikna olarak geçen yıldan beri düzenli kullandığım ürün. lotus çiçeği¸ hint keneviri¸ lavanta ve yeşil çay olanı denediklerim arasında. yapış yapış kalması ve kurumaması en lanet özelliği. bu sorunu roll onu sürdükten hemen sonra koltuk altımı saç kurutma makinesiyle kuruttuğum için aştım ve böylelikle uzun süre kullandım. ama asla bu çabaya değecek bir ürün değil. son bir tane kaldı elimde¸ o bitsin yeni arayışlara gireceğim.

 4. Doğal olduğunu düşünerek aldığım ancak 3-4 kullanımdan sonra çöpe attığım deodoranttır kendisi. Doğal diye bunu sürmektense¸ paranız cebinizde kalsın hiçbir şey sürmeyin daha iyi. Ne ter kokusunu ufacık önledi ne de terlemeyi azalttı.

 5. lotus’lu olanını severek kullandığım roll on. kimseler beğenmemiş ama kokusunu o kadar çok seviyorum ki kurumasının 7 hafta falan alması umrumda olmuyor kullanırken 🙂 içeriğinin temiz olması¸ bende ter kokusunu önlemesi hatta giydiğim şeyi mis gibi kokutması sürekli elimin bu ürüne gitmesine sebep oluyor valla. yanında sattıkları duş jeliyle bunu 20 liraya almıştım sanırım¸ duş jeli de mis gibi kokuyor ve hala kullanıyorum. seviyorum seni ıvroşe 🙂

  1
  1
 6. alüminyumsuz olan iki çeşidini¸ yani yeşil çaylı ve narlı olanını çok seviyorum. terlemeyi önlemediği yazılmış ama çok şaşırdım¸ aksine tüm gün etkili benim vücudumda. daha önce kullandığım alüminyumsuz roll on’lardan kat kat daha iyi¸ onları 1-2 saatte bir yenilemek gerekiyordu. iki koku birbirine çok benziyor ama çok güzeller¸ ferak ferah. alüminyum içeren çeşitlerinden pamuk çiçekli olanı almıştım kokusuna bayılıp ama o bembeyaz bir tabaka halinde kuruduğu için kullanamadım. alüminyumsuz olanları tavsiye ederim.

 7. Yaklaşık üç gün önce “aa organikmiş¸ doğalmış¸ hemen alayım¸” diye düşündüğüm¸ normal bir roll-on’dan beş lira fazla olduğunu görsem de caymadığım¸ “ne de olsa yves rocher bu¸” dediğim ama sinirlerimi attıracak kadar kötü bir biçimde kazıklanmama yol açmış ürün. Yeşil misket kokulu olanını aldım paraben yokmuş diye¸ eve gidip etiketi kaldırınca gördüm ki aliminyum içeriyor. yabancı dildeki etikette gayet açık yazıyor. Bu kırk derece yaz gününde bile terlememi engelliyor ki bu çok sağlıksız¸ oysa ter kokusunu pek engellediğini göremedim. Öyle dediği gibi yirmi dört saat süren koku engeli yok. Dört saat bile yok. Mümkün olduğunca az kimyasal koyup organik demişler¸ yine de hâlâ sağlık için en az tehlike arz eden durumda değil. Bitsin diye kullanacağız artık¸ sonra da crystal essence’e geri döneceğim. Annem atmamı önerdi ama o kadar para ödedim¸ içim gidiyor. Sonuçta sağlık bu. Önermiyorum. Mümkün olduğunca uzak durun derim.Edit: cicişler¸ bu roll-on alüminyum hidroksit değil¸ klorohidrat içeriyor. crystal essence’de de potassium alüm var. Hangisi daha az zararlı tartışılır. Ama en azından roll-onlar arasında en iyi olanlardan bir tanesi de bu ikisi¸ fikrim değişti¸ alınabilir diye düşünüyorum.Ama kokuyu bir yere kadar engelliyor. Bir yerden sonrası ise roll-on’un kokusu ve ter kokusu birleştiği için feci olabiliyor. Az terliyorsanız alınabilir tabii.

 8. İçerik olarak temiz olmasına¸ hafif kokularına aldanarak aldığım roll on. İçeriği temiz olsun diye de bu kadar işlevini yerine getirmeyen bir ürün üretmeye gerek var mıydı? Diye soruyor insan. Terlemeye etkisi yok¸ ter kokusuna da aynı şekilde. İçeriği ne kadar temiz deyip iç geçirmelik¸ roll on olduğunu idda eden kişisel bakım şeysi.

 9. son 2 senedir alüminyum içermeyen deodorant sevdam içinde denediklerimden biri. bu alüminyumsuz deodorantların zaten terlemeyi önleme işlevi yok¸ böyle bir beklentiyle alanlar hayal kırıklığına uğrarlar. iddiası kokuyu önlemek. daha önce nivea’nın fresh natural’ını kullandım ama kokuyu önlemeyi bırakın hayatımda hiç kokmadığım şekilde ter kokmama sebep olmuştu¸ çöpü boyladı tabi. crystal fena değildi ama sürekli ıslatmak zorunda olmak da bir süre sonra sıkılmama sebep oldu. en son bu serinin narlısını aldım. baymayan¸ fazla tatlı olmayan¸ fresh bir nar kokusu var. kışın güzel idare ediyor¸ yazın gün ortasında tazeleme ihtiyacı duyuyorum bazen. ama tazelediğimde sorunsuz çıkarıyor beni akşama kadar. 14 lira gibi bir fiyatı da gayet uygun. denenebilir diye düşünüyorum.

 10. Yeşil çaylısını almıştım ama elim pek gitmiyordu bana yeterli gelmediği için az evvel evdeyim diye öyle bi kullanayım dedim sapık gibi kokluyorum hoşuma gitti kokusu bi gün de dışarısı için deneyip şans vericem.

 11. Yeşil çaylı ve narlı olanına sahibim. Bu seri paraben ve aliminyum içermiyor. Ben terlemeye karşı bir insan değilim. İnsan doğası gereği terliyoruz. Kokuyu bastırması yeterli benim için. Zaten diğer koltukaltı deodorantların terletmemesinin sebebi aliminyum tuzunun gözenekleri tıkamasından kaynaklı. İçeriğinin temiz oluşu içimi rahat ettiriyor. Şimdilik memnunuz kendileriyle.

 12. kokuları güzel ama bende leke yapan deodorantlar. alimünyum sanırım bazı modellerinde var. paraben içermiyorlar ama özel olarak koruyucu bir özellikleri de yok.

 13. yaklaşık iki haftadır deniyorum. genelde Rexona Roll-On Deodorant Shower Fresh ya da farklı çeşitlerini kullandım hep fakat son zamanlarda kokusunu ağır bulduğum için değiştirdim. yoksa onun da korumasından çok memnundum. bendeki hint pamuğu çiçeği olanı. öncelikle fiyatını fazla buldum. 50 ml ve 13.90 lira. almadan önce araştırdığımda yorumlarda ter kokusunu önleyemediğini okumuştum satıcıya da kullandınız mı diye sordum. terlemeyi engellemiyor ama kokuyu önlüyor dedi. terlemeyi engellemesini zaten beklemiyoruz.ben çok beğendim. ağır bir kokusu yok hatta hatırladığım¸ tarif edeceğim bir kokusu bile yok çünkü burnuma gelmiyor. her gün duş alıyorum akşamdan sürüyorum öbür akşama kadar beni gayet iyi koruyor. kaşıntı yok¸ terleme ıslaklığı da yaşatmıyor ama bu konuda doğru bir yorum yapamam çünkü terleme sorunum çok yok. bu da ilginçtir 20 li yaşlarımda çok terlerdim ne giysem ne sürsem geçmezdi. uzun yıllardır yaşamıyorum.fiyatı düşerse tekrar almak isterim açıkçası. koltuk altıma daha temiz bir şeyler kullanmak istiyorum çünkü. hani ne derece zararsız ondan da çok emin değilim ama değişiklik iyi geldi.

 14. şimdi ben bunların iki çeşidi var diye biliyorum¸ biri şeffaf olmayan şişelerde paraben yok ama alimünyum var¸ gayet koruyor pamuklu mu ne baya güzel de kokuyor. şeffaf yeşil şişelerde olanlarda da alimünyum yok ama korumuyor kesinlikle efil efil kokuyorum yani ben. sık duş alınan ve tekrar sürme imkanı bulunan yaz günleri için alimünyumsuz olanlar alınabilir diğerleri de paraben içermemesi bakımından diğer roll onlardan daha iyidir gibi düşünüyorum. çabuk bitmesinden bahsetmiş birisi buna da katılıyorum benim üçüncü şişem falan ikisi birlikte 20 tlye annemle aldığımdan diğer roll onlarla aynı fiyata geliyor gibi.

 15. artık demirbaşım haline gelmiş ürün¸ nispeten daha temiz içerikli diye asetonu¸ roll-on’u devamlı burdan alıyorum. yeşil ambalajlı olanların içinde alüminyum olmadığını¸ (açık pembe ambalajlı olan) diğerlerinin az miktarda da olsa alüminyum içerdiğini söylemişti satış görevlisi. salatalık özlü olan bana fazlasıyla ter kokusunu çağrıştırıyor¸ onun dışında güzel.

 16. Sanırım lisede aniden başlayan ter kokuma gerçekten iyi gelen yegane ürünlerden. Öyle bir ter kokum vardı ki¸ banyodan çıktığım anda dahi kokardım. Annem bile koktuğumu söylerdi. Hani birinin yanında durunca direk kokuyu almazdı belki¸ ama kolumu kaldırınca malesef leş gibi kokardım. Nivea¸ Rexona falan da kullandım ama¸ bir iki saate o koku geri gelirdi. Deneme amaçlı¸ kokusunu da beğendiğim pamuklu olanı almıştım. Alüminyum ve paraben içermeyenlerden galiba emin değilim şu an. 24 saat boyunca ter kokusunu önleme vaadi var ve bu vaadi gerçekten yerine getiriyor. Akşam uyumadan önce kendimi koklardım ve gerçekten kokmuyordum. O leş koku gitmişti. Hatta o ferah kokuyu da alıyordum. O günden beri kendisini kullanmaya devam ediyorum. Bu arada ter kokum da zamanla azaldı. Hormonal bir şey miydi¸ bilmiyorum ama çok kötü gibi günlerdi. Kısaca kendi ter kokusundan rahatsız olanlar bir şans verebilir bence. 

 17. Pembe ambalajlı “cotton flower” olanı kullandım ve memnunum diyebilirim.En büyük artısı yapışmıyor¸ cildi kurutmuyor¸ ve öyle çok parfümlü bir roll on da değil.Performans orta¸ çok terleme halinde bu ürün tek başına yeterli gelmez. Alüminyum vs. Gayet içeriyor¸ o sebepten doğallık arayanlara öneremem. Kullanımını zevkli bulduğum bir ürün¸ kurumasını beklemeden giyindiğim halde tişörtlerimi de lekelemedi.Genel puanım 10 üzerinden 7¸5.

 18. ilk başta temiz içerikli bir deodorant kullanayım diyerek almıştım. internette pek iyi yorumları yoktu ama şansımı denemek istemiştim¸ yapış yapış olan yapısına alışmam zaman almıştı¸ önceden pudralı deodorant kullandığımdan olsa gerek. sonra hiç bırakmadım ama 1¸2 sene hep bunu kullandım. en sonunda gerçekten temiz içerikli bir deodorant alayım diyip all free’nin deodorantını aldım ama ter kokusunu önlemede hiçbir işe yaramadı. sonrasında da tıpış tıpış yves rocher’in roll onuna geri döndüm.  fiyatları gayet makul bence. sürekli 2li kampanyaları oluyor. ben her seferinde narlı ve pamuklu olanını alıyorum¸ bence en temiz his

 19. .İyi hoş güzel koruyor terden. Fakat koltuk altına sürdükten sonra kuruması o kadar uzun sürüyor ki… Çok sıvı olduğundan sanırım. Bir de doğal içerikli olmasından ötürü sanırım (açıkçası ben çok da inanmıyorum doğal olduğuna) çok çabuk bozuluyor bu ürün. Kısa sürede çöp oluyor. En güzel kokanı lavantalı olan bence eğer siz de benim gibi koku manyağıysanız diye belirteyim dedim😌

 20. hint pamuk çiçekli olanını yıllardır kullanıyorum. kokusu gerçekten çok güzel¸ parfümü olsa kullanırım o derece. ama sürdükten sonra o ıslaklığın geçmesi ve tişörtlere bulaşıp beyaz leke bırakmaması için en az 15 dk giyinmemek gerekiyor. bazen sıkılıp saç kurutma makinesini koltuk altıma tutuyorum. kokusu baya kalıcı¸ ter kokusunun oluşmasını da engelliyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?