“Yves rocher ekspres göz makyajı temizleyici” için 53 yorum

 1. alışverişimde hediye edilmişti kullanayım dedim ama tek kelimeyle sevmedim. Yanlış mı kullandım diye düşündüm sonra bir bi makyaj temizleyiciyi nasıl yanlış kullanırım dedim. Önce bir dakika gözlerimde pamukla beklettim baktım güzel çoğu aktı sonra tampon hareketlerle sildim en son ovuşturdum artık. Ovuştur allah ovuştur hala çıkmıyor. En son mor olan göz altlarım ovuşturmaktan artık simsiyah olmuştu. Sonuç: çöpte buldu kendini.

 2. çok yağlı ve tam olarak temizlemesi için baya ovuşturmam gerekiyor. ayrıca kirpiklerimi döktüğünü düşünüyorum. hediyeydi bir daha asla almam yarı fiyatına olan garnier’le devam edeceğim

 3. indirim zamanında fiyat/performans açısından iyi olan bir ürün bence. makyajı güzel çıkarıyor. cildi tahriş etmiyor. ama dediğim gibi¸ normal fiyatında alacağım bir ürün değil¸ indirimde cazip.

 4. Hiç beğenmediğim makyaj temizleyici. Göz makyajını temizlemiyor. Kendisinden memnun kaldığım tek alan fırça temizliği. Özellikle krem formdaki ürünlerin kullanıldığı fırçaları temizlemede çok başarılı.

 5. Her kullandığımda kirpiklerimi dökmüştü. Yves Rocher hediye olarak vermişti ve ben de denemek istiyordum. İyi ki para verip almamışım kullandığım en berbat makyaj temizleyici. Bıraktığı yağlı his çok kötü. kaşıntı yapmıştı göz çevremde. zaten bitirmedim yarım bırakmıştım.

 6. yves rocher hediye olarak vermişti bunu bana. yalnızca 1 kez kullandım ve 1 hafta dayak yemiş gibi gezdim. müthiş bir alerji yaptı bende. derhal başkasına verdim.

 7. yves rocher’nin çift fazlı göz makyaj temizleyicisi.benim izlenimlerim şu şekilde¸kuru ve hassas bir cilde sahibim¸ bu üründeki 4. şişem bitmek üzere ve şimdiye kadar hiç bir problemle karşılaşmadım.yağlı olmasına rağmen hafif bir yapısı var ama tabi ki durulama gerektiriyor.waterproof makyajı da kolay çıkardığını iddia eden bir ürün¸ ben tecrübe edinmedim ama yoğun göz makyajını cilde zarar vermeden temizleyebiliyor.daha iyisini bulana kadar almaya devam ederim.

 8. kuruluk olan göz kapağımda yanmaya sebep oldu benim de. ve bence fazla yağlı. ayrıca gözümü de yaktı. benim için hiç olmadı.

 9. Hassas bir cildim olmamasına rağmen gözümü yakan bir ürün oldu. Yağlı bir his bırakıyor ama ben seviyordum o hissi sanki bitkisel yağlarla kirpiklerimi besliyor gibi geliyordu hem de o yağlı his hemen geçiyor.

 10. yağlı yapısı sebebiyle beğenmediğim temizleyici. waterproof ya da zor çıkan ürünler kullananlar ya da sonrasında temizleme jeliyle yüzünü yıkayanlar memnun kalabilir. ama yağlı histen rahatsız olmayanlar da sevecektir muhtemelen. ben (bkz: yves rocher pure calmille yüz temizleme jeli) ile göz de dahil tüm makyajımı çıkardığım için kullanamadım ve anneme verdim.

 11. Dedikleri kadar varmış dediğim nadir ürünlerdendir. Makyajı güzel çıkarıyor (waterproof rimel kullanmıyorum bunu belirteyim) yanma yapmıyor¸ aşırı yağlı değil yüz yıkama jeli bıraktığı yağlı hissi gidermeye yeterli oluyor¸ yağ bezesi gibi bir sorunla hiç karşılaşmadım zaten. İlkini beğenince bir alana bir bedava kampanyasından tekrar iki tane aldığımdan bir süre beni göz makyajı temizleyicisi arayışından kurtarmıştır. Daha ne olsundur.

 12. makyajı çok iyi temizleyen çift fazlı bir göz makyaj temizleyici.3 şişe bitirdim daha önce. çok yağlı bir his bırakıyor gerçekten¸ üzerinden misel suyla mutlaka geçiyorum. ürünü iyice çalkalayıp disk pamuklara döküp 10-15 saniye kadar gözlerimin üzerinde bekletiyorum. sonuç gerçekten çok başarılı.indirim dönemlerinde tadından yenmiyor.

 13. kullandığım temizleyiciler içinde göz çevremi tahriş etmeyen ender ürünlerden. hindistancevizi yağı kullanmak istemediğim zamanlarda bunu kullanıyorum. ardından gözlerimi bebek şampuanıyla yıkıyorum.

 14. Çok yağlı. Iki kere hediye verildi¸ aşırı göz makyajı yaptığımda kullana kullana zor bitirdim. Parayla da kolay kolay almam. Ama iyi mi¸ evet güzel temizliyor makyajı.

 15. klasik bir çift fazlı göz makyajı temizleyicisi. yağ oranı yüksek¸ göz çevresinde yağlı bir his bırakıyor. bu kadar yağa temizleme gücü orta seviyede. max factor calorie 2000 maskarayı göz çevreme bulaştırıp iyi temizleyemezken the balm maskarayı temizliyor. gözlerimi yakmadı¸ tahriş etmedi. ortalama bir ürün. performansına göre etiket fiyatını hak etmediğini düşünüyorum. bitince gidip tekrar alacağım bir ürün değil.

 16. Anneme hediye verilmiş gayet memnunum. Tek pamukla rimel¸far¸eyeliner ve kaş rimeli mi temizliyor. Alerji¸yanma¸ kaşınma yapmadı¸ sonrasında yüz yıkama jeliyle yüzümü yıkadığım için yağ sorunum da olmadı.

 17. Makyajınızı temizledikten sonra bir de kendisini temizlemek için ayrı bir çıkarıcıya ihtiyaç duyacağınız¸ yağ hissi asla gitmeyen¸ göz çevresinde minik pütürlere yol açması oldukça muhtemel¸ aynı fiyat aralığında 10 kat daha efektifinin bulanabileceği göz makyaj temizleyici.

 18. Benim gözümü yakan makyaj temizleyicisi oldu:(niye anlamadım.arkadaşımla beraber aldık hatta o tavsiye etti.yaktı sulandırdı gözümü.makyajı iyi temizliyor o yağlı his ben de olmadı.yıkadığımdan olabilir.Ne loreal de ne başka çift bazlı bir üründe böyle bir sorunla karşılaşmadım

 19. Benim bayıla bayıla kullandığım¸ etrafımdaki çoğu kişinin nefret ettiği göz makyajı temizleyicisidir. Sanırım en çok¸ yağlı göz çevresi olanlar sevmiyor.

 20. Kendisiyle dün tanıştık. Alışveşimde hediye olarak geldi. Sevip sevmediğime karar veremedim. Gözlerimi yaka yaka Garnier kullanıyordum. Hatta sonrasında bir süre dünyayı bulanık görmekte cabası. O tek seferde çıkarıyordu fakat yves rocher gözlerimi hiç yakmadı ve bulanık görme olayımı ortadan kaldırdı. Lakin bir hayli ovmam gerekti. Daha iyisini bulana kadar şimdilik favorim.

 21. Çift bazlı¸ ciltte yağlı his bırakan¸ hassas gözlerimi yakan¸ aman aman bir başarısı olmayan göz makyaj temizleyicisidir. Yves Rocher çalışanlarına bu ürünü beğenmediğimi söylediğimde en çok satan ürünlerimizden deyip bana şaşırdıklarını bilirim.

 22. memnun kalmakla memnun kalmamak arasında kaldığım ürün. en koyu farlarla yaptığım göz makyajlarını tahriş etmeden zorlanmadan çıkarması takdirimi kazanırken rimelleri olduğu yerde bırakması sinir bozuyor. bir de çok yağlı olduğu için kullanılan bölgeyi epey yağlı bırakıyor. onu da temizlemek gerekiyor. o yüzden uğraştırıcı. bitti¸ daha da almadım.

 23. enteresandır kalem far eyeliner alıp rimeli öyle bırakıyor ama gene denk gelirsem gene alırım marka güvenilir çünküsü

 24. Waterproof göz makyajımı temizlemek için mecrubiyetten aldığım ve hiç memnun kalmadığım ürün. Aldığımdan beri iki kez kullandım¸ şişe olduğu gibi durmakta. çok yağlı bir ürün. kullandıktan sonra ne kadar yıkasam da o yağlı histen bir türlü kurtulamıyorum. üstelik kullandıktan sonra göz kapağımda yağlı bir kat oluşturdu. o gün bu gündür yves rocher’nin hiçbir ürününü almam.

 25. gözlerimde yanma yapmayan¸ en koyusundan göz makyajlarımı bile kolayca çıkaran ürün. bana bir alışverişte hediye edilmişti¸ daha önce kullandığım bütün ürünleri bir kenara attırdı. çok memnunum ama bir daha alır mıyım bilemiyorum¸ daha temiz içerikli ürünlere yönelmek istiyorum.

 26. Yves rocher kart sahiplerinin ilk alışverişlerinin yanında hediye edilen göz makyajı temizleyicisi. Normal fiyatı da 25 tl civarındaydı sanırım. Çok yoğun göz makyajlarımı çıkarmak için kullanmıyorum çünkü makyajı çıkartırken biraz etrafa yayıyor. Ama fiyatına göre idare eder bir performansı var zaten bana ilk alışverişimde hediye edilmişti bu ürün. Ama para verip alacağımı sanmıyorum.

 27. Eğer yves rocher kartınız varsa ilk alışverişinizde hediye edilen ürün. Zaten yoğun bir göz makyaji yapmadığım için çok memnun kalıp para vererek tekrar almıştım. Yanılmıyor isem 23 lira idi. Bazen yoğun makyaj yaptığım zamanlarda da kusursuza yakın performans sergiliyor.

 28. kullanalı çok oldu ama çok sevmiştim. bi sürü ürün denemekten alamadım ama tekrar alabilirim. lens kullanıyorum hassas ötesi gözlerim var ve yumuşacık temizledi hep. göz çevrem kuruya yakın o yüzden kıvamı beni mutlu etmişti.

 29. kendisi hakkındaki ikinci girdiyi yazma gereği duyduran göz makyajı temizleyicisi.no: 26416 şu girdimde ne kadar başarılı olduğundan bahsetmişim ama uzun süre kullanıp test ettikten sonra bir girdi daha girmem gerektiğini düşündüm. şimdik ben bunu baya bir kullandım. şişenin dörtte biri kalmışken uygun fiyatlı başka bir göz makyajı temizleyicisi bulup¸ bunu kullanmaya kıyamayıp¸ sadece çok ağır göz makyajı yaptığımda kullancağıma dair kendime söz vermiştim. bahsettiğim uygun fiyatlı göz makyajı temizleyici için :(bkz: garnier göz makyajı temizleyicisi express çift etki )garnier’a alıştım tabi ona elim gitmeye başladı. daha sonra ben bu yves rocher’i unuttum gitti. az önce kıyamayıp bıraktığım yves rocher temizleyicisini görüp üzüldüm. bir performans testi yapayım dedim garnier’la ikisi arasında. beklentim ise garnier’dan soğumak. ikiside tek pamukla temizledi. fakat daha sonra yüzümü yıkadığmda¸ yves rocher’le yıkadığım gözümde rimellerin tam çıkmadığını bu sebeple hafif aktığını gördüm. garnier ise tamamen temizlenmişti. sonuç: gidin garnier alın. bence.

 30. Memnun olduğum bir ürün. Pamuğa az bir miktar döküp gözümün üstünde birkaç saniye bekletmem yeterli oluyor. Bu arada waterproof makyaj yapmadığımı belirtmek isterim. Yorumum günlük bir göz makyajı için geçerli. Uyguladıktan sonra bıraktığı yağlı his olmasa daha da iyi olurdu tabi ama her halükarda makyajı temizledikten sonra yüzümü yıkadığım için sorun olmuyor. Bitince tekrar alabilirim .

 31. Yves Rocher’den kart çıkarınca hediye edilen göz temizleme ürünü. Bence iyi bir ürün değil¸ rimeli temizlerken göz altına doğru akma yapıyor. İlk ve son olacaksın benim için¸ üzgünüm.

 32. Günlük göz makyajı temizlemek icin başarısız ama ufak hataları -makyaj temizleme cubuguna bir miktar dökerek -düzeltmek icin gayet işlevli bir ürün.

 33. Ben bunu bi türlü sevemedim. Zaten çift fazlı ideal göz makyaj temizleyicimi de bi türlü bulabilmiş değilim. Yağlı his beni rahatsız etmedi¸ zaten göz makyajımı sildikten sonra yüzümü mutlaka yıkıyorum. İstediği kadar yağlı olabilir yeter ki uğraştırmadan rimelimi çıkarsın¸ bence bu konuda abartıldığı kadar başarılı olamadı. Sanırım en iyi ihtimal makyaj temizleme yağı alacağım¸ gidişatım bu yönde.

 34. Yves rocher nin bana göre en başarılı ürünlerinden biri. Fiyat olarak biraz pahalı ama çoğu zaman indirime girdiğinde bi tane kapabilirsiniz. Gelelim ürünün özelliklerine şimdi bu minnoş temizleyicinin üstteki yağ tabakası mavi renkten oluşuyor ve ürünü kullanmadan önce güzelce bi çalkalamak gerekiyor. Kendisi waterproof yani suya dayanıklı göz makyajını kolayca çıkarmayı vaadediyor ve kesinlikle dediğini yapıyor. Yalnız sevmediğim yanı birazcık yağlı bi his bırakıyo temizledikten sonra o yüzden bende üstüne suyla tekrar bi yıkama gereği duyuyorum. Onun dışında çok başarılı buldum zaten 5 aydır da severek kullanıyorum.

 35. Çok yağlı olduğu için asla tahriş etmiyor. Tüm göz makyajını çok güzel temizliyor. Sadece çok yağlı olduğu için bu yönünü sevmiyorum. Yıkadıktan sonra bile yağ gitmiyor. Onun için az kullanmaya çalışıyorum. Kirpiklerimde rimel kalıyor bazen. Rimelleri tam çıkarmıyor. Yıkadığım Zaman da yağlı olduğu için su da çıkaramıyor öyle kalıyor anlamadım

 36. Son derece memnun olduğum göz makyajı temizleyicim. Bana göre tek handikabı¸ ambalajı¸ çift fazlı olduğu için kullanmadan önce şişeyi çalkalamak gerekiyor¸ çalkalarken kapağında sıvı birikiyor ve açtığınız anda oraya buraya dökülüyor¸ bu da beni son derece rahatsız ediyor. Daha kullanışlı bir ambalajı olsa belki kullanmaya devam ederdim ama yoluma garnier göz makyaj temizleme suyuyla devam edeceğim galiba.

 37. benim çok memnun kalarak kullandığım üründür. göz çevresinde yağlı his bırakıyor¸ bunu da çok normal buluyorum çünkü çift fazlı ürünlerin hepsi doğası gereği yağlı olmak zorunda. ama makyaj temizleme sonrasında temizleme jeliyle yüzünü yıkayan bir insan olduğumdan benim için sorun teşkil etmedi.neutrogena ile bunun arasında gidip geliyorum sürekli. karşılaştırma yapacak olursam¸ tek dezavantajı fiyatı. 29 TL civarında bir fiyatı var¸ neutrogena ise 15-20 TL civarlarında.ancak minik kafası nedeniyle pamuğa istediğiniz kadar dökebiliyorsunuz. bu da neutrogena karşısındaki avantajı.

 38. Bana da geçen yıl yaptığım ikinci alışverişimde hediye edilen üründü. Biraz yağlı bir his bırakıyor fakat çok da rahatsız edici değil. Ortalama bir ürün bence. Ayrıca¸ oldukça bereketli çok uzun süre bitiremedim ve atmak zorunda kaldım. Yves rocher hayvan deneyi politikasından dolayı tercih etmediğim bir marka olduğu için almam.

 39. Gözümün içinde hani bu nude kalemleri sürdüğümüz yerde minik bir yağ bezemsi varlıkla tanışmama vesile olan makyaj temizleyici. Bir iki kullanımlık ömrü kaldı sonra garnieri deneyeceğim

 40. Arındırıcı şampuan ve kayısılı peeling satın aldığımda yanında hediye olarak verilmişti. Başka bir markanın çift fazlı temizleyicisini kullanmadım fakat bu ürün oldukça yağlı bir his bırakıyor. Ayrıca göz çevremdeki yağ bezelerinin de sebebi olup olmadığını merak ediyorum.

 41. bir alışverişimde hediye olarak verilmişti kullanmamıştım hiç garnier in micellar suyuyla makyajımı çıkarıyodum ya da direk loreal in yeşil karma ciltler için olan yüz temizleme jeliyle yüzümü yıkıyordum zor çıkan eyelinerlarımda bile tertemiz oluyordu yüzüm makyaj kalıntısı olmuyordu bu gece garnierim bitince bu temizleyiciyi kullanayım dedim demez olaydım tüm makyajı gözaltlarıma akıttı ve de çıkmadı¸ çıkaramadım nemlendirici sürüp onunla rekrar sildim de biraz düzeldi gözaltlarım tahriş oldu silmeye çalışırkenMakyajlı yatsam daha iyi olacakmış gece gece hayattan bezdiren makyaj temizleyici (!)

 42. Garnier çift fazlı micellara geçmeden önce en sevdiğim üründü. Evet yağlı his bırakıyor ama gözlerimi asla yakmıyordu makyajlıda rahat çıkarıyordu o açıdan kesinlikle tavsiye ediyorum.

 43. Olumsuz yorumları okuyunca çok şaşırdım. ben çok memnunum hatta indirim zamanı bi tane daha yedekledim. çok azı göz makyajımı çıkarmaya yetiyor. Bu nedenle bi şişe bana uzun zamandır gidiyor. Fiyatını ben de çok pahalı buluyorum keşke daha ucuz olsa. ama indirim zamanları biraz daha ucuza geliyor. yağlı his bende de bırakıyor. ben zaten makyajımı temizledikten sonra mutlaka yüzümü yıkıyorum yağ da bu arada akıp gidiyor. bi şişe alıp denenebilir.

 44. En sevdiğim göz makyaj temizleyicisi. Genelde waterproof maskaralar tercih etmeme rağmen gık demeden çıkarıyor makyajı. Yağlı bir his bırakması pek sorun yaratmıyor nasıl olsa jelle yıkıyorum yüzümü. Bana göre tek eksisi o o küçüklüğe rağmen (125ml) gereksiz fazla olan fiyatı. Ama geçenlerde Garnier’ın şu mor olan temizleyicisinden o kadar bıkmışım ki gidip Yves Rocher’ninkini tekrar aldım¸ rahatladım.

 45. yves rocherdaki bilgisiz bir çalışan yüzünden tüm yüzümü sildiğim¸ buram buram yağlandığım temizleyici. şişenin yarısında öğrendim ki¸ ürünü kullanırken çok cimri olmak gerekiyor ve asla göz çevresinden başka bir yerde kullanmamak.ürünü tek başına kullandığımda yağlı histen dolayımutlu değilim fakat biodermanın yüz temizleyicisi ile üstünden geçersem sonuç mükemmel. Verim/fiyat oranı oldukça iyi.

 46. Pamuğa çok önyargılı bir biçimde döktüm ama beni yanılttı. Makyajı çözmesini başarılı buldum¸ tek sorunu bıraktığı yağlı his. Yüzümü yıkadıktan sonra da yağlı his devam ediyor gibi geldi. Bilemedim.

 47. Yves rocher ürünleri arasında en beğendiğim ürün bu. Fiyatı da indirimlerle gayet uygun oluyor. Kullanımı çok rahat¸ Gözde yanma aşındırma yapmadan kolayca makyajı temizliyor. Gözde bıraktığı Yağlı hissi bende sorun olmuyor çünkü ardından yüzümü temizleyici ile yıkıyorum. Bittikçe aldığım ve yedeklediğim de nadir ürünlerdendir.

 48. Göz makyajı olarak bu aralar sadece rimel sürüyorum göz makyajı bile denemez buna gerçi¸ işe yarar diye bikaç güzel yorum okumuştum ama bu tam bir kiyasko. İçerisinde paraben var ve her kullanışımda birkaç kirpiğime veda ediyorum. Fiyatı da 30tl gibi bir şeydi sanırsam¸ gerçekten üzüldüğüm ve memnun kalmadığım bir ürün oldu.

 49. Uzunca bir süredir kullanıyorum artık yorum yapabilirim. Kendisi nefret ettiğim temizleyicidir. Waterproof ürünler kullanmamama rağmen makyajımı tamamen çıkarmıyor¸ çok ovuşturmak gerekiyor ve yağlı bir his bırakıyor. makyajımı çıkardıktan hemen sonra yüzümü temizleyiciyle yıkamama rağmen göz altımda milialar çıktı çok sayıda. ben sebebinin bu temizleyici olduğunu düşünüyorum. Ben her ne kadar hiç sevmesem de bu ürünün çok seveni var. Zaten yves rocher’nin birçok ürününde aynı şeyi yaşadım. lip balmı hariç çok güzel diyebileceğim hiçbir ürünü yok.Edit: fikrim değişti. Milliaların sebebi bu temizleyici değilmiş. Hediye verilirse kullanıyorum ama satın almam.

Siz ne düşünüyorsunuz?