“Wet n wild photo focus fondöten” için 123 yorum

 1. Acayip merak ettiğim fakat ülkemize sadece soğuk alt tonlu renkleri geldiği için deneyemediğim çoğu Amerikalı youtuberın çok beğendiği fondöten. Umarım en kısa zamanda renk skalasına bi el atarlar

 2. Ülkemize geldiği için çok sevinmiştim tam da bayram indirimine denk geldi. Ancak akasya avm gratise gittiğimde yerinde yeller esiyordu… Umarım gratis indirime sokmamak için standlardan kaldırmak gibi bir çakallık peşinde değildir zira etiketi bile yoktu. Yakın zamanda elime geçse de bebeğim olsa daha ilk günden dediğim fondöten

 3. Bendeki rengi nude ivory olan fondöten. cildim kuru ve nemlendirmezsem pul pul dökülüyor. Fondöteni cildimi nemlendirmeden hiç kullanmadım. bence fiyatına göre gayet başarılı bir ürün. Cildi gerçekten pürüzsüz gösteriyor ve kalın yapılı değil. Kokusu çok ağır. Kokuya karşı hassasiyetiniz varsa hiç bulaşmayın derim çünkü öyle böyle değil.

 4. Kendisini O kadar beğendim ki yüzüme sürmeye kıyamıyorum¸ adeta lıkır lıkır içmek istiyorum Normalde yazın aktığı için fondöten¸ bb ya da cc krem kullanmıyorum/kullanamıyorum. Fakat bu fondötende akma¸ uçma gibi bi şey yaşamadım¸ kalıcılığı bence harika. Yapısı incecik¸ resmen hiçbi şey sürmemişim gibi hissediyorum. Kapatıcılığı yüksek. İlk katta bile kapatamadığı bi leke olmadı. Zaten çok ince olduğu için denemek amaçlı 2. katı sürdüm¸ asla maske gibi olmadı. Mat bitişli¸ Pudralı bi yapısı var. Kokusu boya gibi¸ hoş değil ama rahatsız etmiyor¸ yüzde de kalmıyor zaten.Kısacası kapatıcılığının ve kalıcılığının yüksek olması¸ doğal durmasıyla benim bütün beklentimi fazlasıyla karşıladı. Testerı bile kalmadığı için Risk almış oldum ama iyi ki de almışım¸ çok memnunum <3 Edit: sonraki girdileri görünce rengini bulduğuma bayağı sevindim şu an

 5. valla fondoten iyi hoş da gelen renkler hiç olmuyo bana. buğday tenliyim. 3 rengin en açığı kesinlikle bana olmaz. diğer iki rengi de bildiğin turuncu durdu swatcladığımda. üzdün wet n wild

 6. sevgili ladynin girdisini görüyor ve bir arttırıyorum. alın benden de o kadar. sıcak alt tonlu bugday ten olarak ben de kendime uygun renk bulamadığım için alamadım. sadece soft beige rengini deneyemedim testerı olmadığı için. ondan birazcık umutluyum bulursam deniycem.

 7. fondötenim bittiği ve ucuz olduğu için indirimde almıştım. bana uymadı¸ Yine hüsran. Gözlemlerim:- kuru ciltlere uygun değil¸ kuru bölgeleri daha da kuru gösteriyor¸ pul pul duruyor.- çabuk kuruyor¸ önce yüzün bir yarısına sonra diğer yarısına şeklinde uyguluyorum ben.- kapatıcılığı fırça ile orta¸ süngerle azalıyor.- sünger yerine fırça bu fondöten için daha uygun ama kuru durduğu için yine de süngeri tercih ediyorum.- çok kalıcı bir fondöten¸ yorumlarda boyle okumadım ama sabah sürdüğüm gibi pamukta görüyorum ben akşam.- Renk seçeneği az uyacak renk bulmak zor.

 8. bence net olarak hayal kırıklığı yaşatan bir fondöten. renk tonu sıkıntısı kadar¸ o tutkalımsı yapısıyla da itti beni. elimde (gratislerde satılan) en açık tonda olanı var.

 9. bunu bir tek ben sevdim herhalde. Karma ciltliyim burun kenarlarım genelde kurudur ama bunda pütürlenme vs yaşamadım. Çok güzel oturdu cildime hem rengi hem yapısı. Kalıcılığını ve duruşunu çok sevdim. yarı mat bitişli sağlıklı durdu

 10. yüzünüzde uzun süre tutmamanız gereken fondöten. uzun derken 5-6 saatten fazla demek istiyorum. hem durdukça rengi koyulaşıyor hem parlama yapıyor hemde kuruyup parça parça duruyor!? bunların hepsi aynı anda nasıl oluyor hiçbir fikrim yok¸ parlamayı bir nebze tolere edebilirim ama o kurumuş gibi parçalı duran görüntüyü asla¸ ever. ama fiyatına göre kendi klasmanında kapatıcılığının iyi olduğunu düşünürsek¸ gece bi kaç saatlik şeyler için kullanılabilir bence. bende en açığı ya da en açığının bi koyusu var emin değilim.

 11. hayatımda kullandığım en kötü fondöten diyebilirim kendisi için. wet n wilde ta ilk çıktığında arkasında made in china yazısını görünce bi önyargı oluşmuştu bende¸ o zaman made in china yazısını nerede görsem sevdiğim birşey bile olsa bu yüzden bırakıyordum. sonra brulee gönlümü fethetti¸ kaç tane bitirdim bilmiyorum ama markanın başka da bir ürününe elim gitmedi açıkcası. bu fondoteni çok merak ediyordum. arkasında da usa görünce denemek için hiç düşünmeden hiç yorum okumadan aldım ama direkt çöp benim için. bu kadar kötü olduğunu düşündüğüm bir fondoteni birine de veremem yazık. kokusu¸ dokusu¸ duruşu direkt badanayı hatırlatıyor bana¸ hem de yağlı boya olanını:(((

 12. Gratis indiriminden 17 tl’ye aldım.daha fazlası etmez zaten.bendeki nude ıvory rengi.ilk izlenimim yüze bir türlü oturmadığı yönünde.renkle alakalı değil ama.böyle parça parça durdu.bütünleşmedi bir türlü.özellikle burnumda çok belirgin oldu.karmadan yağlıya giden bir cildim var yani kuru değil.kısaca beğenmedim değil tekrar almak kullanamam bile.boşa giden parama acıdım.sadece hep bahsedilen kokusundan ben rahatsız olmadım.tek artısı bu oldu benim için

 13. Akşam kullanımı için makyaj çantamda şimdilik bulunan üründür. Akşam için çünkü çok hafif bir cakey duruşu oluşturuyor. Aslen günlük değil¸ kamera karşısında kullanım için olduğundan ve fotoğraflarda gerçekten harika durduğundan bunu olumsuz özellik olarak görmeye hakkım olmadığını düşünüyorum. İncecik yapıda olmasına rağmen orta ile yüksek arası bir kapatıcılığa sahip. Mat bitişli. İlk sürüşte “bu ne yaaa” dedirtse de 15 dakika kadar sonra yüzünüze oturuyor. Mükemmel bir kalıcılığı yok. Her fondöten gibi baz ve pudra ile desteklenmesi gerekiyor. Sonuç olarak beğendiğim fakat gün ışığında kullanılmaya uygun olmadığını düşündüğüm bir ürün. Yine de bana pembe kaçtığı için tekrar almayacağım.

 14. shell ivory rengi gelse çokzel olurdu dediğim nude ivory ile idare etmek zorunda kaldığım fondöten.artılarına gelirsek:1) uygun fiyatlı. gratis indiriminden 20 tlye aldım.2) arttırılabilir kapatıcılıkta. günlük kullanım veya mermer modu var. 3) oksitlenme/turunculaşma yapmadı bende.4) günün sonunda pamukta hala fondöten vardı. tamamen silinip gitmiyor yani.5) üstüne uyguladığım bronzer uçup gitmedi ayrıca dağıtma problemi de yaşamadım.eksileri:1) karma ciltliyim¸ birkaç saatin sonunda t bölgemde yağlanma yapıp özellikle burnumdan uçtu. nude ivory rengi nötr olduğundan ve cilt tonuma da tamamen uyum sağlamadığından absürt bir görüntüye yol açtı. pudra kullanımı istiyor.2) renk skalasının yetersizliği. bkz. madde 1bunlar ilk izlenimlerimdi. sivilce veya alerji yaparsa editlerim. ayrıca parmaklarımla uyguladım fondöteni. sünger ve fırçayla da elde edilen sonuçları yazacağım. kısaca notum drugstoreda 9/10.

 15. Öncelikle Ben fondöten konusunda oldukça seçici bir insanım belirteyim. Yotuber Tati’nin de övdüğü büyük beklentilerle aldığım fondötenim. Benim için hayal kırıklığı oldu açıkçası. Kapatıcılığı orta. Ama cakey durmaya müsait. Bir daha alacağımı sanmıyorum. Zaten kapağı hemen kırıldı¸spatulalı olması da ne pratik ne de hijyenik. Bir ara içine 2-3 damla yüz yağı kattım o zaman baya güzelleşmişti sadece.

 16. Youtuber şişirmesi ürünlerden biri. Öyle kapatıcı böyle güzel dediler aldık¸ hayalkırıklığı. Bebeksi cildi olanlar için güzel olabilir ama benim sorunlu cildimde pul pul durdu. Kapatıcılığı da asla yetmedi. 

 17. nude ivory rengini kullanıyorum. biraz açık geliyor ama içine çok az pure beauty cc creamin natural renginden karıştırıyorum. hem rengi tam uyuyor tenimle hem de matlığını biraz kırıyor. tek başına kapatıcılığı orta ama arttırılabiliyor. pudrayla sabitlemediğimde bulaşma yaptı. fiyatına göre güzel bir fondöten. bir de fırçayla güzel durmadığını söylüyorlardı izlediğim videolarda ama kaşık fırçayla gayet güzel oturdu cildime.

 18. Gidip tenime koyu gelen rengini aldığım fondöten. Yine yazın kullanabiliyorum ama kışın mümkün değil. Ayrıca bir şey daha paylaşmak istiyorum:Yazın 1 hafta boyunca her gün kullandım. Bir hafta sonunda aynaya baktığımda gözeneklerimin genişlemiş olduğunu gördüm. Bence müsebbibi bu.

 19. Wet n wild markasının mat bitişli fondötenidir. Photofocus serisi ilk çıktığında aldım bu çirkin fondöteni. Sadece 3 rengi vardı ve hem koyu hem de sarı alt tonlu olan tek renk classic beige olduğu için almış bulundum. Süngerle uyguladım kapatıcılığı yeterli gelmedi. Fırçayla uygulayayım dedim¸ çizgi çizgi oldu. Evet fotoğraflarda gerçekten pürüzsüz gösteriyor cildi peki ya aynada? Berbat ötesi. Benim yağlı cildimde gözenekleri ayın üzerindeki kraterlere çevirdi ve normalde fondöten sürdükten 5-6 saat sonra yağlanan yanaklarım bu fondötende daha 2. Saatte şeyma subaşı’nın highlighteri gibi parlıyordu. Kısaca beğenmediğim bir ürün oldu.

 20. Soft beige rengini aldığım fondöten. Soğuk alt tonlu olmama ve soft beige’in sıcak alt tonlu olmasına rağmen çok da kötü durmadı bence ama rengi biraz koyu geldi. Fotoğraflarda gerçekten çok güzel gösteriyor yüzü. Karma cildimde sabah sürdüğümde akşama kadar kaldı pudra uygulamadan. Renk skalası biraz daha geniş olsa çok iyi olurdu. Bir de malesef kokusu çok kötü.

 21. Biraz önyargılı yaklastigim bir fondötendi fakat aksine çok sevdim¸ duruşu ¸ ince yapısıyla günlük kullanım için çok uygun¸ herhangi bir sivilce yapmaması ve yarı mat olmasını da çok sevdim sadece kokusu kötü biraz¸ onun dışında gayet iyi bir fondöten 🙂

 22. wet n wild in uretim yerinin cin oldugunu ogrendigimden beri kullanmayi biraktigim fondoten. evet fiyati uygun¸ diger urunlerinde oldugu gibi memnunum az -cok ancak kizlar cin diyoruz yahu :/ bir dusunun derim.

 23. Merakla beklediğim bir fondötendi ve gerçekten beklediğime de değdi. Kokusu rahatsız edici ama kısa süre sonra gidiyor zaten. Ben bu fondöteni¸ yassı bir fondöten fırçası ile yüzüme uyguladıktan sonra sünger ile yediriyorum. Kapatıcılığı ortadan yükseğe doğru¸ pudralı bir yapısı var üstüne renkli değil transparan bir pudra geçilse daha iyi olur diye düşünüyorum. Renk skalası oldukça dar ama beyaz/buğday tenli biri olarak soft beige rengini kullanıyorum ve tam oluyor. Mac Studio Fix Fluid fondötende rengim NW20¸ ton bulmak isteyenler için belirtmek istedim.

 24. soft beige rengine sahip olduğum fondöten. fırçayla sürmek isterseniz fırçayı nemlendirin¸ böylelikle günlük kullanıma uygun oluyor iz de yapmıyor. ve günlük uygulayacaksanız da beauty blender çok kapatıcılık sağlıyor porselen bebek gibi dolaşırsınız tüm gün 🙂 kuru ciltliyseniz ya nem bombardımanı yapıcaksınız uygulama öncesi ya da cc kremlerinizden biriyle karıştırcaksınız. diğer türlü pul pul görüntüsü gitmiyor. ve evet her ışıkta fotoğraflar awesomee…

 25. Uzun zamandır istiyor olmama rağmen elimde fondötenim olduğu için almamıştım¸ son gratis indiriminde dayanamayıp bir tane edindim. Bendeki soft beige rengi. Açık buğday tenimle neredeyse aynı renk oldu ve çok iyi oturdu. Orta kapatıcılıkta ve sürdükten bir süre sonra daha iyi oturduğunu düşünüyorum. Bence indirimde şans verilebilecek bir fondöten.

 26. nude ivory rengi¸ ten rengimle neredeyse tam olarak örtüştüğünden bu fondöteni çok seviyorum. sünger kullandığınızda ve miktarı abartmadığınızda kalıp gibi durma riski yok bence. yoğun kapatıcılık istediğim zamanlarda fırçayla uyguluyorum.ve evet¸ yoğun bir kokusu var¸ benim hoşuma gidiyor ancak parfümün yoğun olduğu ürünlerden hoşlanmayanlar denemeden almasın.

 27. 2 3 aydır kullandığım bir fondöten. yapısı gerçekten ince kapatacılığı orta günlük kullanım için çok uygun fakat birkaç saat sonra ilk halinden eser kalmıyor. yüzümde pul pul görünmeye başlıyor. bittikten sonra yenileyeceğimi sanmam.

 28. Ben çok sevdim rengi uygun çok fazla parlama yapmıyor ama biraz donuk duruyor gibi geliyor gerçi bu ara temiz yüzüm de canlılığını kaybetti biraz sanırım onun da etkisi var aydınlık bazla kullanmaya başladım böyle daha çok sevdim bir diğer sıkıntımız da gözenek görünümünü azaltmaması onu da yapsa tadından yenmezdi yine de üç beş fondöten denemesinden sonra bulup sevdiğim fondöten oldu 

 29. Sarı alt tonlu bir tenim olmasına rağmen ilk defa sanırım gerçekten bilgili bir gratis çalışanına denk geldim ve tam benim rengim olanını buldum. ayrıca kesinlikle maske gibi durmuyor. Örtücülüğü de az-orta gibi. Daha çok sürerek daha kapatıcı hale getirebiliyorsunuz. Kendi cildiniz gibi durduğunu eğer cildiniz çok kuru değil ise siz de görürsünüz zaten. Karma ve normal ciltlilere öneririm.Edit: maalesef oksitleniyormuş.

 30. burada birçok ürünün kokusunun kötü olduğuna dair yorumlar okuduğumda¸ ne kadar kötü olabilir ki diye düşünüp çok önemsemiyordum. fakat bu fondöten olabileceği en kötü kokuya sahip sanırım. resmen yağlı boya kokuyor. bir değil¸ iki değil her seferinde bu kokuya maruz kalmak insanı sinir ediyor. zaten fondötenin zararlarını hepimiz biliyoruz. bir de buna yağlı boya kokusu eklenince insanın ruh hali alt üst oluyor. her sürüşte yüze eziyet ediyormuşsunuz gibi.. yani koku hassasiyeti olanlar elini bile sürmesin derim.kokusunu geçersek¸ yapısı oldukça sıvı ve kolay dağılan bir fondöten. ilk sürünce yüze güzel uyum sağlamış gibi görünüyor. fakat bir saat için ne kadar çizgi¸ gözenek varsa hepsini belli ediyor. tabi bu benim cildimdeki etkisi. problemsiz ciltte yeterli olabilir.

 31. Bir arkadaşımın dediğine göre macın bir fondoteniyle yapısı¸ kokusu falan aynı olan fondoten. Ben almakn için gittiğimde renk skalasında bana uygun bir şey yoktu. Renk nude ıvory sanırsam¸ light demiş ama bana baya köyü geldi. Başka gratışte daha açığı var mıdır bilmiyorum. Mac rengim nw10.Edit: rengimi yanlis biliyormusum.

 32. ülkemize gelen renklerin hiçbiri tenimle uyuşmadığı için anlaşamadığım fondöten. ten rengim mac’te nc15¸ mufe ultra hd’de 117¸ nars all day luminous’ta siberia¸ yani sarı alt tonluyum ve seboreik eğilimi olan bir cildim olduğu için -özellikle burun kenarları olmak üzere- kızarıklık problemim var. bunun en açık rengi pembe alt tonlu¸ çok kapatıcı bir yapısı olmasına rağmen kızarıklıklarımı çok iyi nötrlemiyor bu yüzden. yapısını beğeniyorum¸ çok da iyi fotoğraf veriyor ama renklerle anlaşamadığım için elimdekini başka fondötenlerle karıştırarak bitirmeye çalışıyorum. 

 33. Az renk skalası olan¸mat ama asla oksitlenmeyen wet n wild fondöteni.fondötenin oksitlenmesine o kadar alışmışım ki oksitlenmeyen fondöten yok sanıyordum.ben de nude ivory aldım¸nötr alt tonluyum tam uydu ve akşama kadar rengi hiç değişmedi¸hiç bulaşma yapmadı¸kalıcılığı da muazzam.fiyatını hak ettiğini düşünüyorum¸günlük kullanıma biraz ağır kaçabilir.şu sıra roaccutane yüzünden cildim kuru olduğu için yapısı beni biraz rahatsız etti ama karma ve yağlı ciltlerde daha iyi durur diye düşünüyorum.

 34. İlk izlenim: Tüm gün kullandıktan sonra yazıyorum¸ oldukça güzel¸ beklentilerimi karşılayan¸ fiyat performansı nirvana olan fondöten. Kapatıcılığı oldukça tatmin etti beni. Kalıcılığı keza öyle. Alınız aldırınız lakin benim kendi rengim bu 4 rengin hiçbirine tam uymuyor¸ bunun için de markayı suçlayamayız¸ usa’de geniş bir renk skalaları var. Bunun dışında tek bir kötü yanını bulamadığım¸ kokusunun da beni bother’lamadığından bittikçe almaya devam edeceğim fondöten.EDİT: ne yazdıysam¸ bu entryde ne okuduysanız unutun. 4 gün üst üste kullandım ve şuan 4 tane kocaaaman -abartmıyorum¸ neredeyse 1 cm çapında!!- kucuk kucuk de yanlarinda sivilce çıkardım. Ben hayatım boyunca kendimde böyle kıpkırmızı sivilceyle karşılaşmadım. Rutinimde tek değişiklik bu fondöteni kullanmam olduğu için bu kadar emin olabiliyorum. Cildim alerjik falan da değildir genelde¸ çok kötü yaptı yüzümü. Bu kadar iyi kapatması ve güzel durmasına rağmen vazgeçmek zoruna kaldım. Şişe dolu¸ eşe dosta bile hediye edilmez çöpe gider.

 35. evet belki rakiplerine ve hatta çoğu high-end ürünlere göre çok daha güzel¸ ama yine de bu denli ağır ve resmen kimyasal kokan bir şeyi yüzüme sürme düşüncesi bile beni son derece rahatsız ediyor. içeriği çok temiz ürünler mi kullanıyorum? hayır. ama burnumuza burnumuza bunu vurgulamasından da hiç hoşnut olmadım. bunun içinde neler var böyle diye de düşünmeden edemiyor insan. 

 36. en açık renginin bile cildimde koyu ve çok sarı durduğu fondöten¸ belki sorun bendedir. ayrıca kokusu cidden midemi kaldırmıştı.

 37.  şuradan serideki renklerin alt tonlarına bakabilirsiniz cicişler. bizde maalesef tüm renkleri yok. nude ivory’yle ilişkimiz şimdilik güzel gidiyor ama diğer yandan gözüm rose ivory’de. gittiğim hiçbir gratis’te bu rengi göremedim¸ çoğu renk gibi o da bizde yok galiba.gratis bi’ zahmet getir şu serinin tüm renklerini yahu -_-

 38. ilk aldığımda kokusundan dolayı bunu nasıl yüzüme sürücem dediğim uygun fiyatlı fondöten. renk konusu biraz sıkıntılı ancak genel itibarı ile memnunum. ürünün çok azı bile geniş bölgelere yayılabiliyor bu açıdan iyi. kapatıcılığı bence gayet iyi ancak kalıcılığı iyi sayılmaz. ben bazsız kullanıyorum belki az ile kullanırsanız daha iyi gidebilir veya daha az terleyen biriyseniz sizde daha kalıcı olabilir

 39. evet kokusu berbat¸ama bi süre sonra uçuyor o koku. benim nötr alttonlu cildime nude ivory rengi cuk oturdu. cildim karma bende kusma yada pul pul durma yapmadı.fiyatına göre oldukça başarılı olduğunu düşünüyorun cicişşler.

 40. bende classic beige rengi var. mağaza ışıkları sağolsun açık buğday tenime rengi oldukça koyu durdu. tenime açık gelen fondotenler (evet renk seçme konusunda sıkıntılarım olduğu doğrudur) veya loreal lumi magic ışıltılı baz ile rengini kırarak kullanıyorum. kokusu oldukça kötü¸ aşırı kimyasal kokuyor. buna rağmen alerjik cildimde herhangi bir iritasyona sebep olmadı. bu bir artı. fakaaaatttttt ilk sürüldüğünde mat ve pudralı bir bitişi var gibi gözükse de kullandıktan bir kaç saat sonra cildimden kusuyor parça parça bir görüntü oluşuyor. akşama kadar yüzümde neredeyse hiçbir şey kalmıyor. pudra ve baz ile sabitlemeye çalışmam da fayda etmiyor. bu sebeple sevemedim. bittikten sonra bir daha almayı düşünmüyorum.

 41. Büyük heveslerle alıp memnun kalmadığım fondöten. Evet cildim çok kuru¸ evet kremi boca edercesine nemlendiriyorum cildimi ve evet baz da kullanıyorum lakin olmuyor olmuyor. Sürdükten dakikalar sonra pul pul oluyor. Öyle vaad ettiği gibi fotoğraflarda da aşşırı güzel çıkmıyorsunuz. Bu markanın birçok ürününü severek kullanırım ama bu ürüne defalarca şans vermeme rağmen yıldızımız barışmadı. Kuru ciltlilerin uzak durması gereken hede.

 42. Youtuberların insan olsa evleneceğini söylediği bu fondötene bir şans vermek istemiştim. indirimde de görünce satın aldım¸ vallahi de billahi de bir daha Youtuber önerisi ile bir şey almayacağım. Benim aşırı gözenekli ya da kuru bir cildim yok¸ pul pul durma durumunu nadir yaşamışımdır. ilk sürdüğümde ürünü wow dedim ne güzel durdu dedim¸ fotoğraf bir iki saat geçmeden çekildi. Oksitlenmeyi¸ cakey görüntüyü görüyorsunuz. Biraz üstü asıl cildim¸ altı fondotenin iki saat sonraki duruşu.. ilgili medya: 1

 43. yoğun bir fondöten arayışından sonra birçok youtuber’ın ve blogun tavsiyesiyle aldığım ve tabii ki pişman olduğum fondöten. daha gratis’teyken ilk tester’ını sürdüğümde bile gözüme çok hoş gelmemişti ama genelde gratisteki ışıkların etkisiyle bir garip durabiliyor. bu kadar insan beğendiğine göre bi bildikleri vardır dedim. alıp eve geldim ve denedim. sonuç: denemez olaydım. sonrasında birkaç kez daha şans verdim. ama hayatımda hiçbir fondötenin yüzüme bu kadar oturmadığı kalıp gibi kaldığı olmamıştı gerçekten. aplikatörü çok garip¸ kokusu çok garip¸ kapatıcı mı değil mi belli değil¸ kalıcı mı asla. rengi ilk sürüşümde uydu gibi dursa da bir iki saat içinde koyulaştı. normalde burun kenarlarında çatlama sorunu yaşamamama rağmen burun kenarlarım bir saat sonra çatlamaya başladı. bu arada cildim karma ve nemlendirmeden fondoten kullanmıyorum. seven arkadaşlar gerçekten nasıl metodlarla sürdü de sevdi anlayamıyorum. o kadar pudra pudra duran bir ürün ve o kadar beğenmedim ki daha da bir şey diyemiyorum.

 44. nude ıvory rengine sahibim. nötr alttonlu açık bir renk cildime tam uydu. çok kimyasal kokuyor ama zamanla o koku kayboluyor. orta kapatıcılıkta ne mat ne parlak bir duruşu var. buraya kadar çok sevmiştim ama ok-sit-le-ni-yor! 4-5 saatin sonunda Tıpkı görseldeki gibi benim de yanaklarımın belli bölgelerinde dalga dalga 3-4 ton koyu fondöten sürmüşüm gibi durdu. sadece bir kere kullandım bir daha asla kullanmayı düşünmüyorum bu fondötenle ne yapacağımı da bilmiyorum. almayın¸ aldırmayın.

 45. indirim döneminde denemek üzere en açık rengini aldım. kullandığım ilk wet n wild ürünü ve gerçekten beklentimin çok üzerinde bir performans gösterdi. incecik¸ hiç kalıp gibi durmuyor yüzde. ne kuruluk¸ ne parlama yaptı gün içerisinde. kapatıcılığı tam değil¸ belki kat kat arttırılabilir ancak henüz denemedim o şekilde. cildi güzel ve sağlıklı gösteriyor. 

 46. Ülkemize ilk geldiğinden beri çok merak ettiğim ama almaya çekindiğim bir fondötendi. Elimde de çok fondöten olunca ve kullanan arkadaşımınkinin ten rengime uygun olduğunu görünce tester kabına bir kullanımlık koymasını rica ettim ve bugün denedim.gözlemlerimi maddeler halinde yazacağım.1)Çabuk sabitlenen bi yapısı var bu yüzden ürünü tüm yüzünüze sürüp sonra dağıtmaya kalkmayın ürün hemen sabitleniyor. azar azar uygulayıp dağıtıp sonra yüzün diğer tarafına uygulayıp dağıtmak gerekiyor.2) ne kadar yedirmeye çalışırsanız çalışın hep bir maske gibi görünüyor¸ ama zaman geçtikçe yüzünüze oturuyor.3) kapatıcılığı orta¸ mat ve pudralı bir fondöten bu yüzden pudra istemiyor ( ben kullanmadım cakey durma ihtimali yüksekti çünkü)4) sadece fotoğrafta değil¸ gün içinde aynadan baktığınızda da yüzü bebek gibi gösteriyor (ama sadece uzaktan¸ yakından baktığınızda özellikle ağız çevresi çene etrafı dalga dalga parçalanmış ve kuru duruyor)5) gözenekleri harika kapatıyor.6) kalıcılığı çok iyi. Öğlen 12de yaptığım makyaj saat 19.00 itibariyle yüzümde zamk gibi (bahsettiğim parçalanmalar hariç)7) kokusu cidden çok kötü.8) parlama yapmıyor.Burdaki maddelerin %90ı Estee Lauder double wear için de geçerli. Sadece Estee lauder daha kalıcı¸ parçalanma¸ kuru gösterme sorunu Estee lauderde de var. Esteenin de sevmeyenİ çok bu fondötenin de. Aklında double wear almak olan kesinlikle önce wet n wild denesin severse double wearı da sevecektir bence. Sevmeyen ikisini de sevmezBen sevdim mi? Fiyatına göre kesinlikle çok beğendim. Hatta Estee Lauder almam belki bi daha¸ biri diğerinin 10 katı fiyatında.

 47. ilk defa bir photo focus adında fondöteni çok ama çok beğendim. fiyat-performans olarak gerçekten harika. kuru ciltliler hatta normal ciltliler beğenmeyecektir çünkü mat ve pudralı yapısı var. kokusu çok kötü cidden. ama harika bir fondöten. hızlı sabitlendiğinden dolayı azar azar sürerek kullanın. fırça ile iyi sonuç alıyorum¸ sünger denemedim henüz. bendeki rengi nude ivory ve cildime cuk oturdu. yapısı ince¸ kapatıcılık orta ama bunu arttırmak sizin de elinizde. gözenek konusunda ortalama bir kapatması var ama ben baz ile idare ediyorum. yapyağlı cildimle çok iyi anlaştı. benim cildim yağlı olduğundan her ihtimale karşı pudra geçiyorum. oksitlenme olayını yaşamadım bana normal geldi. oksitlense de çok umrum değil¸ high endlerin bile çoğu o problemi yaşatıyor. ben çok memnun kaldım. bitince alacağım fondötenden biri oldu. fiyatını hakediyor kesinlikle. şişesi şık¸ içinde spatula tarzı bir şeyle sürebiliyorsunuz yüzünüze. eksisi tabii ki pompasız olması. ama ona da katlanılır.

 48. Benim için gerçekten yeterli bir fondöten.kapatıcılıgı fiyatına göre gerçekten mükemmel.Sabitlenmesi mükemmel hemen sabitleniyor.Ama bir süre sonra burun kenarlarında pullanma oluyor buda benim için pek sorun teşkil etmiyor kesinlikle şans verilmesi gereken bir fondöten.İndirimli 20 lira gibi komik bir rakama edinmiştim fiyatına göre piyasadaki çoğu fondötenden güzel

 49. Sarı alt tonluyum ve aldığım renk cildime çok pembe kaldı.Cildim yağlı olmasına rağmen maske gibi ve pul pul durdu¸ tüm yüzümü kuruttu. Kesinlikle çöpe gidiyor

 50. bir cicişden takasla en açık rengini edinmiştim¸ kargoyla geldiğinden beri bunu sürüyorum 🙂 iki sıkıntısı var bir pompası yok üşengeçliğimden iyi bir şey olmadığını bilsemde direk suratıma sürüyorum¸ iki kokusu gerçekten kötü fırçamı bile kokuttu yani. onun dışında baya sıvı kolay dağılan orta kapatıcı bir fondöten¸ kaşık fırça ile sürüyorum ve cildim karma.

 51. cildim yağlı öğlenden sonra biraz parlama yapıyor ama incecik ve yeterli kapatıcılıkta teniniz gibi duran bir fondöten. ben sabah üzerine pudra geçmiyorum öğlen gibi parlamaya başlayınca biraz pudra ile hallediyorum. gözenekleri ben burdayım diye bağıtmıyorda e daha ne olsun. başarılı bence kuru ciltliler dışında tüm cilt tipleri beğenir.

 52. yapı olarak kendisini popstar alaturkada ileride kocası olacak armağanı baygın bakışlarla öven bülent ersoy gibi övüyorum¸ fevkaladenin fevkinde diyorum ama o renk. allahım o renk. bir duygu gibi norveç kökenli olmasam da buğday tenimde sanayi tipi tüp patlamış gibi oldum¸ lütfen renk çeşidini yap cruelty free tavşanım.

 53. çok övüldüğü için aldığım indirimli fiyatı 20 tl olan fondöten. ucuz olduğu için gratise girmişken aklımda olmadığı halde aldım. 20 lira zaten beğenmezsem de sorun olmaz dedim¸ övüldüğü kadar varmış gayet beğendim fondöteni. oldukça kapatıcı ve kadifemsi bir görüntüsü var. cildim kuru ancak bu ara burnum çok yağlanıyor¸ bu fondöten de bu yağlanmayı tetikliyor gibi geldi bana. o yüzden kullanınca burnuma hafif bir şekilde transparan pudra geçiyorum. sabah işe gitmeden sürüyorum ve akşam gelip makyajı çıkarana kadar kalıyor fondöten¸ oldukça kalıcı bir yapısı var.renk skalası evet biraz sıkıntılı. bendeki rengi nude ivory ve yüzümde biraz pembe kaldı. sarı alt tonluyum aslında ivory isimli olan ürünler sarı alt tonlular için diye biliyorum ama bu tam olmadı bana. aslında daha çok renk çeşidi var ama ülkemize gelmemiş maalesef. bu markalar niye böyle yapıyor anlamıyorum¸ türk kadınını tek ton mu sanıyorlar acaba?mezuniyetler yaklaşıyor¸ öğrenci cicişler kapatıcı ve fotoğraflarda güzel çıkaracak uygun fiyatlı bir fondöten arayışındaysanız bu fondöteni mezuniyetlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz bence.

 54. Taticiğimin övmesiyle gidip indirimde aldığım¸ güzelmiş ama delicesine övülecek kadar değilmiş dediğim fondöten. Anlayamadığım bir garipliği var¸ acaba gözeneklere mi dolması yoksa renginin tuhaflığımı tam çözemedim. Bir de çok garip kimyasal bir kokusu var. Sürerken biraz rahatsız ediyor.

 55. Herkes çok övünce ve ihtiyacım da varken aldığım fondötendir. En açık rengini aldım. Bayağı pembe alt tonlu ama sorun benim için pembe olması değil. Sorun¸ çok açık renk olması. Bir koyusu ise çok sarı kaldı cildimde. O yüzden aldım en açık rengini. Cildim karma ve ben pudralı fondöten hiç sevmiyorum aslında. Kalıp gibi durması hoşuma gitmiyor bu yüzden hep bb krem falan kullanırım. İlk denediğimde yüzümdeki o kuruluğu hiç sevmedim. Bu yüzden ikinci kullanımımda içine tinted moisturizing (bkz: the balm balmshelter tinted moisturizer) karıştırdım. Tam istediğim gibi oldu. Hem rengi biraz koyulaştı hem de kuruluğunu aldı. Üzerine ekstra pudra sürmedim. Kalıcı ve fotoğraflarda pürüzsüz çıkan bir fondöten. İndirimlerde bayağı uygun fiyata geliyor. İhtiyacı olan varsa denenebilir bence.

 56. bendeki nude ivory rengi. pembe alttonlu ve açık bir renk. bense nötr altton ve açık-orta arası ten rengindeyim. fondötenlerde renk seçimi konusunda korkak değilim çünkü üstüne sürdüğüm kapatıcıyıdı¸ aydınlatıcıydı¸ bronzerdı derken altton uyuşmazlığı bile sıkıntı değil benim için. kapatıcılığı benim için orta¸ sivilce lekelerimi tam olarak kapatmadı bu yüzden öncesinde her zamanki gibi yeşil corrector¸ üstüne kapatıcı¸ üstüne de bu fondöten şeklinde uyguluyorum. kalıcılığıda iyi ama ne kuru ne yağlı olan normal cildimde en ağır yapılı fondötenlerin bile bana yaşatmadığı pürüzlü görüntüye sebep oldu¸ cildime tam anlamıyla oturmadı bu yüzden bitince bir daha almam herhalde. bitirmek için kalıcılığından şu şekilde faydalanıyorum: sivilce kapatma rutinimden sonra o bölgeye bu fondötenden ince bi kat sürüyorum sonra üstüne ve yüzümün diğer bölgelerine sevdiğim fondöteni uygulayıp süngerle yediriyorum.

 57. Gerçekten fotoğraflarda mükemmel görünen fondöten. Karma cildime golden beige rengi çok hafif pembe kalsa da güzel oturuyor. Yalnız bunu kullandığım zamanlarda birkaç sivilce çıkardım. Sebebi bu fondöten midir bilemem.

 58. .Fındık kadarı tüm yüzüme neredeyse fazla gelecek kadar kapatıcılığa sahip bir fondöten. Sürerken kokusu badana yapıyormuşum gibi gelse de regl dönemi öncesi çirkin hissettiğim için makyaj yapma isteği duyduğum ve istediğim kapatıcılığı alabildiğim için kullanmaya devam edeceğim. Sadece sürdükten yaklaşık üç dört saat sonra burnumda normalden fazla bir yağlanma görüyorum¸ bu yüzden benim için üzerinden pudrayla geçmek zorunlu hale geliyor. Makyajını tazelemek istemeyenler için biraz sıkıntı olabilir ancak cilt tipinize bağlı bir durum. Denemekten zarar gelmeyeceğini düşündüğüm¸ sevdiğim bir markanın minnoş bir fondöteni🐇

 59. Ilk çıktığında herkesin deli gibi övdüğü fondoten. İndirime girince dayanamadım nude ivory renginden kaptım bir tane. Gratiste denediğimde rengi mükemmel uyan fondoteni eve gidip sürdüğümde benim için fazla pembe olduğunu fark ettim. Ayıp yani valla sadece 4 renk getirmişler bana uyanı da yok. Kapatıcılık açısından benden geçer not alamadı. Ama nasıl oluyorsa fotoğraflarda yüzüm pürüzsüz çıktı. O konuda tam not veriyorum. Övdükleri kadar iyi bulmadım ama fiyat performans açısından gayet iyi

 60. Youtuberlarin ve suslulerin ovgusuyle aldigim suan kullanmakta oldugum fondotenim. Urun vadettigi gibi fotograflarda puruzsuz bir cilt sunuyo size ama gunluk kullanimimda tenimde puruzlerimi daha cok belli edip kalip gibi duruyor. Ayrica inanilmaz bi kasinti yapiyor suratimda. Belki de benim cildimle alakali bir durumdur. 

 61. Aşırı yağlı ve yüzüne sürdüğü her ürünü yüzü kusan biriyim. Ben bu fondötene BA-YIL-DIM. Sabah evden çıkarken fondöteni evde bırakma rahatlığı da yaşattığını belirtmek isterim. Yanıma ne olur ne olmaz diye kapatıcısını alıp çıkıyorum sadece. Kokusu çok çok kötü. Süngeri her kullanımdan sonra yıkıyorum kokuya hassas birisiyim beni benden alıyor resmen. Her şeye rağmen photo focus kalp ben.

 62. Sivilceye yatkın cildimde ucu çıkmayan¸ kistik sivilcelere sebep olduğunu düşündüğüm fondöten. Yapısını ve kapatıcılığını çok seviyorum. Ancak kullanmaya başladığımdan beri 1 senedir az buçuk toparladığım cildimde ağrılı sivilceler çıkıyor. Şimdilik kullanmayı bıraktım nedenini bulana kadar. Benzer sıkıntılar yaşayan cicişleri mesaj kutuma bekliyorum.

 63. Duvar boyası gibi kokan. Yüzümdeki bütün gözenekleri ortaya çıkaran¸ normalden karmaya dönük cildimi aşırı kurutan ve insanin yüzünde yoğun tabaka fondöten varmış hissi bırakan çok kötü bir fondöten.#8ay sonra güncellemeKendisi hergün kullandigim normal ciltler için aşırı ideal ozellikle ilk 3 4 saatte yüzde fondoten varmiş hissi göruntüsu olmadan hafif yapisiyla bütün kusurları gene de kapatabilen aşık olduğum fondotenimdir kendisi ikinci sisesini aldim ve bittikce de almaya devam edeceğim. Daha önce sevmeme sebebim buyuk ihtimalle yagli ciltler icin oldugunu okuyup ekstra ekstra kremler sürüp uygulayip fondoteni kusturmamdan dolayi diye düşünüyorum. Özür dilerin photofocus ay lav yu

 64. Çoğu kullanan youtuber “yok gibi fondoten” kategorisine koysa da benim yok gibi fondoten algıma uymuyor. Yine de sigma kabuki fırçaya nyx’in due finish spreyini sıkıp öyle uygulayınca daha doğal duruyor. Denenmesini tavsiye ederim.

 65. Bir acayip kokulu¸değişik ve aşırı kullanışsız aplikatörlü fondöten. Gözeneklerim fondötenle sürdükten sonra çoğalıyor sanki o derece belli ediyor yani. Gözenek sorunu olmamış olsa bile sırf kokusundan dolayı çöpe attım¸pişman değilim

 66. fiyatına göre çok iyi bir fondöten bence. wet n wild’ın vegan ürünler listesinde yer alıyor. cildiniz yağlıysa veya cildinizi iyi nemlendirdiyseniz daha güzel duruyor. cildinizde pullanma vs. varsa ciltte duruşu o kadar iyi değil ama rezalet de sayılmaz. süngerle uygulamanızı öneririm.

 67. Kusurları doğal bir şekilde kapatan¸ ağırlık yapmayan¸ fotoğraflarda kusursuz görünmenizi sağlayan bir fondöten. Cildim yağlı olmamasına rağmen burnumda parlama yaptı biraz ama o görüntü çok hoşuma gitti. Severek kullanıyorum¸ bitince tekrar tekrar alacağım bir üründür kendisi. Mucuk wetn wild.

 68. 5.geçen sene ilk çıktığında kuzenimin düğününde kullanmak için almıştım iki rengi olduğu için koyu olanı almak zorunda kaldım ama keşke renk seçenekleri daha fazla olsa çünkü fotoğraflarda aşırı güzel çıkıyo 👍🏻

 69. Fotoğraflarda blur efektini hakkıyla veren bir fondöten. Ama yüzde duruşu fazlasıyla pütürlü. Büyük bir hevesle aldığım halde elim kullanmaya gitmiyor tam olarak oturup pürüzsüz durmadığı için. Ayrıca oksitlenme problemi var benim tecrübeme göre. Yağlı ciltler için bile çok kuru yapısı kötü bir fondöten¸ fotoğraflardaki performansı hariç.

 70. Bu fondoteni kışın almıştım.Daha yeni bitirdim. O yüzden net fikirlerim oluştu. Benim cildimin ¸ t bölgesi yağlı diğer yerleri kuru. Fakat bu fondoten ekstra kurutmadı beni¸ yağlı olan kısımları da güzel matlaştırdı.Kokusu mac fondotenler gibi¸ hatta ben bunu studio fix fluide benzettim. Renk skalası öyle geniş degil. Gerçekten acayip derecede kalıcı. Öğlen yaptığım makyaj gece hala suratımdaydı. Fakat sivilce yapıp yapmama konusunda tam emin olamadım ¸ bazen sadece bunu kullandığım zaman yüzümde sivilceler oluştu. Bazen de bunu hiç kullanamadığımda da oluştu o yüzden bu konuda yorum yapamayacağım. Artık fondoten kullanmama kararı aldım o yüzden suan almayacagim. Ama seneye mezuniyet balosu makyajimi yaparken bu fondoteni kullanacağım.

 71. Kapatıcısını denedikten sonra çok beğenip bunu da aldım ama vaadettiği özellikleri göstermedi¸ kusma yaptı. rimmel londonun kırmızı kapaklı kuru ciltliler için olan fondöteni bile yağlı cildimde daha uzun süre tutundu. belki benim cildimle alakalı bi durumdur ama ben beğenmedim 🙁

 72. Seveni kadar sevmeyeni de olduğundan indirimdeyken denemek için aldığım fondöten. Eğer kızarıklıkları olan¸ hafifte olsa sivilceli bir cildiniz varsa tek katta kapatmıyor. Benimki öyle ama ben bu aralar tam kapatıcılık takıntımdan kurtulduğum için rahatsız değilim. Cildim yağlı fakat nemsiz¸ bu yüzden çoğu fondöteni rahat kullanamam. Ama bunu tek başına sürdüğümde ne ekstra yağlanma ne pul pul bir görünüme sebep olmadı. Beyaz tenliyim¸ nude ivory tonunu aldım. Önce çok pembe gibi geldi mağaza ışıklarında ama gün ışığında gayet iyi duruyor. Kolayca akıp dağılmıyor benim yüzümde¸ hatta cildim kuru  gibi geldiğinde loreal yüz bakım yağı ile karıştırıp sürüyorum. İndirimde denenmesi kesinlikle tavsiye edilir.

 73. Ayşe Çakar’ın aşırı övmesi sebebiyle aldım ne yalan söyleyeyim¸normalde Kore cc kremden başka bir şey sürmek istemiyorum yüzüme ama ben de beğendim bu fondöteni.Hafif kuruttu mu dedim ama gün icinde o kuruluk hissi kayboldu.Sadece spatulavari fırçamsı sopası sinir bozucu bunun haricinde renk olarak gayet güzel ve iyi bir kapatıcılığı var.Benim pek kapatılacak şeyim yok ama kalıp gibi durmadan düzgün bir cilt goruntusu verdi. NARS tinted’lara benzettim¸kuru hissiyata ragmen hafif glowy etkisi de yok değil¸gayet alınır¸alın deneyin. İndirimde çok uygun fiyatlara geliyor¸her hafta da bir bayram seyran indirimi oluyor çok şükür.

 74. Cuerlty free olmasıyla beni mutlu eden fondöten. Öncelikle kuru cildimi iyice nemlendirip ışıltılı baz uygulayarak kullandığım fondötenim. Bende pul pul dökülme ya da cakey görüntüye sebep olmadı aksine saatler sonra bile hiç oynamadan sürdüğüm sekilde kaldı yine de karma ya da yağlı ciltrelerde daha iyi olucağını düşünüyorum. Sağlıklı¸ mat-doğal arası bitişe sahip. Yüze çabuk oturuyor bu nedeniyle hızlı uygulama yapılması gerekiyor¸ kapatılıcığı ince bir kat olarak uygularsanız orta ama çok rahat bir sekilde arttırıp yüksek kapatıcılık da alabilirsiniz ve kesinlikle adının hakkını verip fotoğraflarda çok güzel duruyor. Renk seçenekleri dar olması ciddi bir dezavantaj denemeden almamak lazım eğer renginiz uygunsa bence bir şansı hak ediyor. 

 75. Yakından kurulukları ve pütürleri belli eden¸ uzaktan güzel gösteren¸ fotoğrafta harika gösteren bir fondoten. Bu arada nude ivory rengine nötr alt tonlu demişler ama bildiğiniz pembe alt tonlu¸ ilginenlerin haberi olsun…

 76. kullandığım en kötü fondöten sanırım. yüzümden kabuk kabuk dökülüyor ne yaparsam yapayım olmadı. cildimle alakalı veya uygulama şeklimle alakalı bir sorun da değil zira sünger fırça el her şekilde denedim yine de beceremedim. cildimden kaynaklandı desem en ağır fondötenleri bile pürüzsüz uygulayabildim bir şekilde ama yok ultra nemlendirmeme¸ baz strobe cream vs her şeyi denememe rağmen asla ama asla oturmuyo yüzüme¸ kokusu da cabası. mac studio fix en azından o kokuya katlanmaya değer bir görüntü bırakıyo yüzümde.. üstteki girdiye de katılıyorum en açık ton kesinlikle pempe alt tonlu bu arada

 77. Söylenenlerin aksine bende cakey¸ kurulukları belli eden bir halde olmuyor. Genel olarak cildimi çok nemlendirdiğim için de olabilir bilemiyorum. Tek katta kapatıcılığı yetersiz geldiği için iki hatta belli bölgelere bazen üç kat uyguladığım oluyor. Kat at uyguladığım zamanlar bile beni hayal kırıklığına uğratmıyor

 78. O kadar övüldü ki¸ Estee Lauder’un Double Wear’ine transfer olma isteğimi kalbime gömüp indirimden aldım. 20 TL idi sanırım geçtiğimiz bayramda. Çok kötü kokuyor ama bir kaç dakika sonra yüze çok güzel oturuyor. Kapatıcılığı fena değil. Yüksek fiyatlı bir ürüne geçmediğim için pişman değilim. Zira fiyatının çok üstünde bir memnuniyet sağlıyor.Tek kötü yanı biraz yağlı geldi bana.

 79. Bana tekrar fondöten kullandırtan ürün oldu.Makyajlarımı fotoğraflamayı sevdiğim için sadece çekim yaparken kullanırım diye aldım ama o kadar sevdim ki. Ben fondöteni cildimde belli oluyor diye almayı bırakmıştım ama bu hem orta kapatıcı hem de benim kendi cildim giib duruyor alnımdaki çizgileri bbelirginleştirmeyen tek fondötenim oldu. Dün indirimden 20 liraya aldım benim rengim soft beige.Cidden galiba hayatımın fondötenini buldum wnw amerikadan geldiği için çok feci zam yiyecek napsam bir sonraki indirime kadar stoklasam mı diye kara kara düşünmekteyim

 80. Çevirmeli kapağı açtığınızda önce kapağa bağlı plastik bir spatulayla karşılaşacaksınız. Spatula mantığını hiç sevmedim. Kullanım kolaylığı da sunmuyor zaten.Kokusu baya baya kötü neyseki sürdükten sonra kayboluyor. Kullanmadan önce iyice çalkalamak gerekiyor. Yapısı ince¸ örtücülüğü ilk katta orta. Üzerinden tekrar geçip yüksek kapatıcılık elde etmeye müsait.Çabuk sürüp dağıtmak gerekiyor¸ hızlı sabitleniyor. Sabitlenmesi oldukça iyi¸ havanın çok nemli olduğu zamanda telefona varla yok arası bulaştı. Buna rağmen yüzümde düzgün kalabilme süresi 4-5 saat. Süngerle¸ fırçayla ve elimle sürdüm. Süngerle duruşu güzel fakat kapatıcılığı azalıyor¸ fırçayla kapatıcılığı iyi ama iz bırakıyor¸ elimle en hoşuma giden sonucu aldım. Yine de tenimle iyi kaynaşmadığını düşünüyorum.

 81. Dün soft beige rengini kapatıcısıyla beraber kofre şeklinde gratis’ten aldım. Kofre ve tek fondötenin fiyatı aynıydı. (38 tl.) O nedenle kofreyi aldım. Bu sabah kullandım ve bingo. İş arkadaşımdan övgü aldım yüzüne ne yaptın çok güzel olmuş diye. Gerçekten çok güzel duruyor ve kapatıcılığı da iyi. Kötü kokması benim için sorun değil ama keşke pompalı şişede yapsalar. Yağlı cildim var ama herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir ürün bence. cosdna sitesinden de baktım içinde öyle aman aman komedojenik maddeler yok ki bu benim için en önemli kriterlerden biri.

 82. kuru ciltler için uygun değil. benim yüzümde pudraya abanmışım gibi durdu. kapatıcılığı da o kadar iyi değil. küçük sivilcelerimi kapatamadı. kokusu da çok kötü

 83. Bir haftadır kullandığım ürün. Şunu söylemeliyim ki cilt tonunuza uygun rengi bulduysanız gayet güzel durabilir. Ama ben yanılıp açık bir tonunu almışım. Görüntüsü biraz rahatsız etti. Kapatıcılığını yüksek buldum. Fiyatına göre performansı yeterli bence. 

 84. Sanırım aradığım¸uygun fiyatlı fondöteni buldum. Cildim karma¸gün içinde genellikle alnım parlama yapar fakat yaklaşık bir haftadır kullandığım bu fondötende böyle bir sorun yaşamadım. Çok kuru ciltler sevmeyebilir.kuru ciltler iyi nemlendirme sonrası memnum kalır. Normal¸karma ve yağlı ciltler bayılır diye düşünüyorum. Yapısı sıvı¸incecik.Kupkuru bir matligi yok¸yani bende doğal durdu. Cakey görüntü asla oluşmadı. Kapatıcılıgi arttırılabilir¸ama ben tek kat süngerle uyguluyorum bana tam geliyor. Cabuk sabitleniyor bu sebeple once bir yanagima sonra diger yanagima nemli sungerle uyguliyorum. Ciltle aninda butunlesiyor¸gun icinde oksitlenme sorunu da yasamadim.Yok gibi ama eşit ve pürüzsüz cilt görüntüsüne kavuştum sonunda. Fotoğraflarda gercekten filtreli gibi çıkıyor teniniz.Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum sivilce yapmadı. Kokusu şişesinde gerçekten biraz ağır fakat sürdüğümde hissetmiyorum. Spatula uygulaması pek hoşuma gitmese de istediğim görüntüye kavuştugum icin sorun etmiyorum. Ben 37.90 a satın aldım¸ertesi gün indirimde 22.90 a denk geldim¸ bir şok yaşamadım değil. Nude ivory rengi icin pembe alt tonlu denmiş. Tester olmadığı için çok çekinerek satın almıştım ama hiç öyle durmadı. Cilt alt tonum nötr¸her markada en açık rengi alırım cunku boynumla sırıtmaya müsait oluyor diğer renkler.bunda o sıkıntıyı da yaşamadım. Başka arayışa girmeden devam edeceğim bir urun oldu.

 85. Karma cildimde rezil duran fondoten. Alta origins ultra hydrating nemlendirici geçtiğimde de¸ içine nemlendirici primer karıştırarak sürdüğümde de pütür pütür duruyor. Varsa yöntemini bilen bana söylesin. Ben kullanamıyorum. Doğru oran nedir mesela bu üründe? Spatuladan ilk çıkandan fazla almamak mı lazım? Edit: Otacı’nın gül kürünü şöyle uzaktan sıktığımda sanki daha iyi gibi. Yöntemi bulmuş olabilirim. Ama hala daha nasıl doğal bitişli deniyor bu fondoten için aklım almıyor. 

 86. ben bu fondoteni geçtiğimiz sene aldım¸ çok severek kullandım. fakat araya yaz girdi ve daha ince yapılı bir ürün aradığımdan mac face’n body’e geçtim. geçtiğimiz hafta zamanı geldi diye düşünerek tekrar kullanmaya başladım ama zaten nahoş olan kokusu daha da kesif olmuş¸ ve sürer sürmez sivilce yaptı bende. fondotenlerimi kapalı bi ortamda ve sıcaktan uzak muhafaza ediyorum ama¸ sorun nedir anlamadım.

 87. Ciltte duruşunu çok sevdiğim ama kullanmadan önce yüzün çok iyi nemlendirilmesi gerektiğini düşündüğüm fondöten.

 88. nemlendiricisiz sürülmemesi gerekiyor bence. üstüne dahi yazmalılar. ve kokusu elma gibi. bunların dışında çok güzel¸ doğal bitişli¸ çok kalıcı denilemez. fiyat skalasında en iyilerinden.

 89. biraz zor dağılıyo yüzde hemen kuruyo. kapatıcılığını hiç sevmiyorum¸ yüzümdeki kusurlar yine görünüyor sürünce. bu kadar övülmesine anlam veremediğim bir fondöten

 90. en açık tonu inanılmaz bir pembelik barındırıyor¸ gün ışığında gördükten sonra bir daha kullanmadım kendisini. ama cilde verdiği yumuşacık his ve dağılması kesinlikle güzel. keşke drugstore markalar en açık ten rengi seçeneklerini daha geniş tutsalar. en koyu ve en açık renklerde hep çuvallıyorlar.

 91. normalde fondöten kullanmayıp bb krem kullanan biri olarak oldukça sevdiğim bir fondöten oldu kendisi. cildimi eşitleyip çillerimi kapatmaması dolayısıyla kapatıcılığı benim için tam kararında.yapısı mat ancak diğer mat fondötenler gibi cildin kendi ışıltısını yok etmiyor. bunun dışında fotoğraflarda cildi gerçekten mermer gibi göstermesi açısından özel günler için de çok uygun bir fondöten. uygun fiyatı dolayısıyla da alınmaya değer.

 92. Bendeki rengi soft beige.Yüzde maske gibi durmuyor ve ben cidden memnun kaldım.Fazla kapatıcı değil orta derecede.Spatula şeklinde bi aparatı var.

 93. en son indirimde soft beige rengini aldım alırken de biliyordum birazcık koyu geldiğini ama bir alt tonu da pembe alt tonlu gibiydi pembik olacağıma azıcık bej olurum dedim. şimdilik eh şeklindeyim ama almasam aklımda kalacaktı herkes sevip kullanıyor. 2 kere kullandım¸ sandığımdan daha mı koyu yoksa koyulaşıyor mu bilemiyorum ama tonundan çok memnun kalmadım. yapısı da biraz pudralaşmaya pul pul durmaya meyilli gibi yada benim cildim zikko¸ cildime iyi bir peeling ve nemlendirici gerekiyor olabilir. biraz daha kullanıp en son kararımı vereceğim ama bu şişeyi bitirsem bile tekrar alacağımı sanmıyorum en azından aynı tonu almam. onun dışında wnw markasını seviyorum ürünleri iyi fiyatı çok çok iyi¸ amerikadakiler niye çıldırıyor anlıyorum ama bize bile gayet uygun¸ güncel fiyatı 6 dolarmış direkt dolar karşılığı bile 35 liraya geliyor ben indirimde 21 liraya aldım.

 94. bana biraz yüzüme hafif uhu sürüyor hissi verse de (koku itibariyle) güzel bir fondoten.bir de uygulama aplikatoru biraz değişik¸spatulavari uygulama seylerini sevmiyorum.her halukarda pompalı olmasını tercih ederim ürünlerin.bunun dışında wet ‘n wild’ı çok severim¸ against animal testing olduğundan ne yapsa da sineye çekerim.uygun fiyatı da cabası.güzel fondoten¸var gibi ama yok gibi de¸gayet başarılı.

 95. İlk önce herkes abartıyor diye düşündüm. Aslında kendime uygun rengini hiç bir gratiste bulamayınca fondotenden kendimi soğutmaya çalıştım. Son gratis indiriminde kendi rengimi bulunca aldım. Tek kelimeyle efsane bir fondoten fakat renk skalası yok gibi bir şey sanırım. En açık rengi pembe alt tonlu. Islak süngerle uygularsam istediğim kapatılıcığı elde edemeyecekmişim gibi hissettiğimden dolayı ben direkt kuru beauty blenderla uyguluyorum. Çizgilere dolmuyor (çok derin çizgilere azıcık doluyor) kokusu çok kötü ama sürdükten sonra 10 sn. de kokusu gidiyor.

 96. Ya bunu Youtube’da baya bir pompaladılar¸ tüm dünyaya aldırdılar. Direndim almadım inanmadım gerçekten iyi olduğuna ama en son dayanamdım aldım. Bu nedir yahu???!!!! Kokusu desen fail¸ yapısı desen fail¸ duruş desen fail eeeeeee nesini beğendiniz?? Kaç defa şans verdim¸ farklı fırçalar farklı süngerler hatta elimle sürdüm ama bence bu fondotenin asla oluru yok. Bi kere zaten yüzde direkt maske etkisi yaratıyor¸ hissiyatı günün sonuna kadar yüzümde bir katman varmış gibi. Sürdükten kısa bir süre sonra direkt çizgileniyor¸ benim özellikle yanak çizgilerimde belli oldu -ki yanak çizgim yok idi¸ bu fondoten olmayan yanak çizgime doldu. Bir daha asssssla!

 97. Geçen gratis indiriminde aldığım fondöten. O gün denediğimde he bir toncuk koyu geldi neyse idare ederim sıkıntı değil derken dün akşam makyaj yaparken baya koyu durduğunu farkettim. Tüp patlamış gibi bir koyuluk değil cicişler onu belirteyim ama ben gratiste kadına dedim bu koyu bana diye of neyse mecbur catrice fondöten açıcısını alacağım. Gelelim ürüne.Cilt tipim: karma¸ gün sonunda t bölgesi yağlı. Bu ürün altına swiss image günlük nemlendirici sürmeyin¸ çünkü t bölgesini yağlandırınca bu fondötenle uzaydan bile parlayabilirsiniz. Ben onun altına bee beauty günlük nemlendirici ya da la Roche posay effeclar h nemlendirici kullandım.Cilt problemleri: burunda ve yanakta gözenek¸ ufak tefek eski sivilce izleri¸ herhangi bir kızarıklığım yokArtıları:Güzel bir kapatıcılığı var ortadan yükseğe diyebilirim. Yapısı baya akışkan dikkatli sürmelisiniz¸ damlayabilir.Parçalanma¸ yapısında hamurlaşma gibi bir şey olmadı. 8 saat falan kullandım ben pudrayla tabi t bölgemi sabitledim.Fotoğrafta gayet efektli falan çıkıyorsunuz gayet iyi hoş.EksileriKokuyor arkadaşlar¸ sürerken Allahım töbe bu ne diyorum ama sonradan uçuyor koku.Spatula ile pek hijyenik olmasa da elinize alın sürün buna rağmen sivilce çıkarmaması bence artı sayılır.Renk problemi oldu bende. Kendi rengimi bulsam efsane olurdu.Sonuç¸ bu girdimi okuyan cicişler almayı düşünüyorsanız öneririm ama kendi renginiz olduğundan iyice emin olun öyle alın. Ben gene alacağım çünkü.

 98. henüz daha ülkemize gelmemişken tati’nin övmesiyle dikkatimi çeken fondötendir. youtuber önerilerine çok güvenmeyen biri olarak¸ tati bu kategoride tek diyebilirim. türkiye’ye geldikten sonra ihtiyaç da duyunca indirimden makul bir fiyata aldım.ilk dikkatimi çeken 2 nokta oldu: kokusu ve dokusu.inanılmaz yoğun ve neredeyse “beni suratına sürme” diyen bir kokusu var ama eminim bu kimseyi durdurmamıştır. bu bir yana¸ yahu bir fondöten nasıl bu kadar yumuşak olabilir? ben mi kafayı yedim acaba? resmen yumuşak!yüzümdeki duruşunu çok beğendim¸ süngerle uygulayınca iz problemş yaşamadım ve gayet doğal durduğunu düşünüyorum. kapatıcılığı ise orta diyebilirim. problemli bölgelere parmağımla ikinci katı geçtiğimde tamamen kapatıyor.kokuna rağmen seviyorum seni photo focus.

 99. Kuru ciltliyseniz almayın paranıza yazık pul pul duruyor ki yağlı ciltli arkadaşım da sevmedi çünkü gözenekleri aşırı belirginleştiriyor:(

 100. kapatıcılığı maks sevıyede olan uygun fiyatlı fondaten.ben altına elseve mucizevi yağı uygulayıp kullanıyorum çünkü cildim kuru. o zaman herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. tam bir özel gün ürünü.

 101. Genel olarak beğendiğim¸ bittikçe almaya devam edebileceğim fondöten. Cildime pürüzsüz bir bitiş veriyor¸ fotoğraflarda güzel çıkıyor. Cildimde lusma¸ çatlama¸ çizgilere dolmada yapmıyor. Kapatıcılığı ortadan yükseğe artırılabilir. Tek kötü yanı amma yarabbim kokusu. İnsan içinde ne var diye düşünüyor yağlı boya mı? Tiner mi? Formaldehit mi?

 102. uygun fiyatlı fondöten arayışına alternatif olduğunu düşünüyordum ama turunculaştığını duymak şüpheye düşürdü

 103. yağlı- karma cildim var. yazın almıştım ve ancak yazın kullanabiliyorum çünkü renkleri bence açık tenlere çok uygun değil. Öncelikle kokusu beni rahatsız etmedi¸ bence mac studio fix ile benzer kokuya sahipler. kapatıcılığı orta¸ ben ilk sürdüğümde pudra kullanmıyorum üstüne¸2 saat sonra ihtiyaç oluşmaya başlıyor. dağıtması kolay çünkü yapısı ince. spatula olayı kolaylık sağlıyor ancak çok hijyenik değil. bir de cam ambalajının camı aşırı ağır. bu nedenle taşırken gereksiz ağırlık yapıyor. ancak bence highend fondötenle kapışacak performansı var. açık rengini bulursam¸ alabileceğim güzel bir fondöten.

 104. Yurtdışındaki youtuberlar deli gibi övüyordu bu fondöteni ama kokusuna bakınca almaktan vazgeçmiştim.Uygun fiyatlı biliyorum ama çok kimyasal kokuyor psikolojik sivilce çıkarabilirim o derece.Bir kere denedim sonra cidden duruşu çok güzel canlı gösteriyor yüzünüzü ama o kokuya dayanabilecekseniz alın derim.

 105. nude ivory rengini kullandığım fondöten. cildim kuru¸ bembeyaz değil ama açık tenliyim¸ yüzümde kızarıklık ve kapalı komedonlar var ancak büyük sivilce izleri vb yok. bu fondöten orta kapatıcılıkta¸ benim işimi görüyor. yalnız kokusu biraz değişik¸ sanırım parfümsüz. ince yapılı¸ yüzümde kalıp gibi durmuyor. 3 ay önce 37 tl almıştım sanırım¸ indirimde fiyatı biraz daha düşüyor diye biliyorum¸ tavsiye ederim.

 106. O kadar çok övgü duymuştum ki hakkında gratis indirimde dayanamayıp aldım. Soft beige tonunu kullanıyorum çok hafif koyu kalsada renginden memnunum. Günlük kullandığım bir ürün değil uzun süre dışarıda olacaksam kullanıyorum. Kusma akma¸ çatlama gibi bir sorunla karşılaşmadım. Ürün ağır bir şişenin içerisinde ve spatula yardımıyla alabiliyorsunuz bu da her an damlayacakmış gibi hissettirip geriyor beni. Orta kapatıcılıkta bir ürün ancak fiyatına göre performansı gayet iyi. Uygulamasına gelince fırçayla değil de nemli beauty blenderla uyguladığımda daha güzel bir sonuç aldım. Kuru cilt tipine sahip olduğum halde pütürleşme olmadı tabi bunda benim peeling ve nemlendirmeye dikkat etmemin etkisi daha çok sanırım. Mat ve pürüzsüz bir bitiş ve fiyatına göre iyi performans arıyorsanız bir şans vermelisiniz diyorum.

 107. 4 aydır elimde indirimden 22 liraya almıltım heralde. Ben severek kullanıyorum. Fotoğraflarda bence harika çıkıyor ve bereketli bir ürün olduğunu düşünüyorum. En iyi rt nin expert face brush fırçasıyla uygulanıyor. İnce bir pudra sürdüğümde de bütün gün idare ediyor beni. Genel olarak seviyorum.

 108. ne zaman gratis’e girsem kendisiyle bakıştığım sonra da hızla uzaklaştığım fondöten. renk skalası neden bu kadar dar anlam veremedim. evet kendi rengime uygun fondöten bulmam zaten çok kolay olmuyor ama en açık tonu bile bariz pembe. bir de oksitlenir mi acaba diye düşününce kendisine bir şans vermem imkansız hale geliyor.

 109. Sadece foto çekinmek için kullanılabilir çünkü üç dört saat sonra cilt kusuyor. Başlarda iyi gelmişti yeni her zaman iyidir düşüncesiyle sanırım. Arkadaşlarım da denedi. Kapatıcılığı iyi ancak memnun kalmadık. Biraz yapısında sorunlu olduğunu düşünüyorum. Resimlerde ise kusursuz diyebilirim

 110. Öncelikle sorunlu bir cildim olduğunu söylemeliyim. Yanaklarım ve burun kenarlarım çok kuru ve gözenekli. Ama ben bu fondöteni çoğunluğun aksine çok severek kullanıyorum¸ ama biraz farklı bir yöntemle. Fırça ile denedim (rt buffing¸ stippling ve expert face brush) çok fazla kalıp gibi durdu beni çok zorladı. Sünger ile denedim duruşu güzel oldu fakat bu sefer de bir iki saat sonra ağırlık yapıp beni çok rahatsız etti. Acelem olduğu bir sabah dirty works facial oil sürdüğüm yüzüme spatulayla nokta nokta dokundurup (Sadece tek tarafı ile yani çok az) ellerimle yaydım ve voila! Hem çok doğal duruyordu¸ hem de gerçekten güzel görünüyordu. Gün içinde hiç rahatsız etmedi¸ kusma yapmadı¸ hissetmedim bile. Alıp kullanamayanlar bir de böyle denesin derim.

 111. uygun fiyatlı güzel bir fondöten arayışındayken okuduğum yorumlar sonrasında edindiğim fondoten. soft beige rengini kullanıyorum buğday tenliyim diyebiliriz ve inanılmaz doğal bir duruşu var. Evet kokusu garip geliyor ilk başta ama sonra rahatsız etmiyor. uygun fiyatlı iyi fondoten arayanlara tavsiyemdir kendileri.

 112. Fotoğraflarda cildi mermer gibi gösteren muhteşem fondöten. Kapatıcılığı orta¸ problemsiz bir cildiniz varsa sizi fazlasıya memnun edecektir. Bende kusma¸ renk değiştirme¸ kurutma vs. etkileri olmadı. Sabah sürüyorum¸ akşama kadar kalıyor. Yalnız kokusu felaket kötü¸ bildiğin boya kokuyor. Kullandıkça kokusu da zamanla hafifliyor.

 113. en sevdiğim fondöten diyebilirim aplikatörü harika kullanırken elinize kolunuza bulaştırmanıza gerek kalmıyor kokusu ilk başta biraz rahatsız edebilir aöa o kadar da sıkıntı edilecek kadar değil orta kapatıcılıkta ve arttırılabilir. hissiyatını çok seviyorum ayrıca uygun fiyatlı renkleri de uyuyor

 114. wet n wild’ın çok övülen fondöteni. ben de bu övgülerden dolayı merakımdan aldım. benim hoşuma gitmedi¸ sebepleri ise¸*kuru ciltliyseniz almamalısınız. tahminimce yağlı/karma ciltlere uygun. *renk skalasında bir değişiklik olmadıysa en açık rengi buğday tenlilere uyacaktır. fazla beyaz tenli kişilere koyu kalabilir. denemeden almamalısınız. *kullandığımda beni hafiften sararttı. bu görüntüyü sevmiyorsanız haberiniz olsun sevgili cicişler.

Siz ne düşünüyorsunuz?