“Wet n wild megaclear brow and lash maskara” için 58 yorum

 1. çok kalın olmayan kaşlarımı bile 1 saatten fazla tutamayan kaş jeli.1¸5 2 saat sonra da beyaz beyaz topaklanıp dökülmeye başlıyor kaştan. çok güçlü saç spreyi veya jöle kalıntısı gibi görünüyor. bunu alacağınıza essence kaş jelini alın¸ hem daha uygun hem daha iyi.

 2. Orta kalite bir marka olan wet n wild in kaş jeli fiyatına ve kalitesine göre fena bir ürün değil ama tavsiye etmem kaşı sabitlememesini geçtim çok fena kaşı döküyor.

 3. Buna boşuna para vermeyin. Beyaz beyaz tortulara dönüşüyor kaşta ve asla şekil veremiyorsunuz. Tuhaf ıslak ıslak duruyor uzun süre bi de.

 4. kaşlarımı aldırmaya başladığımdan beri düşük kaş sorunu yaşıyorum bu ürün de bu sorunum için aldığım ilk ürün¸ aldığım günden beri kullanmadan dışarı çıkarsam eksik hissediyorum fakat bugün gördüm ki fırçası kaş kıllarımla dolmuş kıl bakımından zengin olduğum için görünüşte fark etmemiştim ama benim kaşlarımı da dökmüş be sözlük -kalıcı da değildi ayrıca- bu bitince essenceinkini denemek istiyorum

 5. çok ıslak bir ürün bence. bir de o ıslak görüntü geçmiyor . bıraktığı topaklar ve kaşlarımı dökmesiyle bir daha almayacağım kesin.

 6. 2015’in mayıs ayından beri kullandığım bir ürün. Başlarda arada bir kullanıyordum ama yaklaşık 4 aydır neredeyse hergün kullanıyorum. Gür ve kalın kaşlarım olmadığı için sabitlemesinden memnunum¸ herkesin dediğinin aksine ıslak bir görünüm ve kaş dökülmesi yaratmadı bende. Bittikten sonra essence’inkini de deneyeceğim¸ ikisinden biriyle yoluma devam ederim diye düşünüyorum.

 7. yazılanların aksine bende ıslak bir görüntü olmadığı için severek kullandığım ürün. bitince tekrar alırım.

 8. Buradaki yorumları okuyana kadar güzel olduğunu sandığım ürün. Yapısı ıslak¸ kaşları da döküyor ama bunları bir sorun olarak görmemiştim. Ayrıca kalıcı da değil¸ birkaç saatte bir yenilenmek istiyor. Fiyatı uygun¸ kaşlarımı taraması açısından da benim için yeterli. Farklı alternatifleri denemem gerekiyor anlaşılan. Önerisi olan varsa mesaj atabilir.

 9. Ben çok sevdim bunu.*ıslaklık bırakmadı¸ ıslak görüntü yaratmadı*beyazlık bırakmadı ki bu olacak diye gün içinde takip ettim kendisini*kaşlarım sık ama ince yani son dönemde ‘kız kadar kaş’ modasının kapısından geçemezler ama Allah affetsin şu küçücük kaş bir düşüyor ki devamlı elimle düzeltmek zorunda kalıyordum. Sayesinde sağ elimi başka işlerde de kullanmaya başladım.*biterse naparım bitmeden alır yedeklerim.

 10. Benim de 3 günlük kullanım sonrası sevdiğim ürün. ıslak bir duruşu yok¸ jölemsi bir doku bırakmıyor. Benim kaşlarım aşağı düşmedi kullanım sonrası¸ belki tüy yapısıyla ilgilidir.

 11. İlk iki ay gayet iyiydi ama sonra kıvamı değişti kokusu değişti ve artık sabitlememeye başladı. Bir daha almayı düşünmüyorum ama uygun fiyatli renksiz kaş sabitleyicisi sıkıntısı olduğu için mecbur kalabilirim.

 12. hiç sevmediğim kaş maskarası. daha önce kaşlarım için bir ürün kullanmamıştım. uygun fiyatlı diye bunu aldım. ilk sürdüğümde gayet güzel bir sıkıntı yok ancak 2-3 saat içinde kaşlarımda beyaz beyaz kepek gibi durmaya başladı. Çok kötü bir görüntü oluşturuyor. Ayrıca çok kullanmama rağmen kıvamı değişmeye¸ rengi şeffaftan beyaza doğru kaymaya başladı. Fırçası çok büyük bir rimel fırçası kadar neredeyse. Çöpe gitmek için bir köşede bekliyor şu anda. Bunu kullanıp kaşlarımın beyaz beyaz gözükmesindense hiçbir şey kullanmam daha iyi.

 13. Herkeste görüp merak etmiştim ¸ amaaa Düşmeyen ince kaşlarıma ne diye bu ürünü aldım bilmiyorum ¸ kullandım ama bir işe de yaradıgını da sanmıyorum kaşlarımın yapısı aynı düşmeyi engellemesi icin sertlık filan da hissetmedim ¸ 10 tl mi meraktan çöpe atmıs oldum ¸ saglık olsun

 14. Bir essence kas jeli değildir¸ essence bulamayınca yerine bunu aldım bi youtuber ikisinin de ayni olduğunu söylemişti sanırım¸ asla değil¸ sanki sadece kasları suyla taramak gibi bir sabitleme etkisi göremedim.

 15. bir süredir neredeyse her makyajımda kullandığım şeffaf kaş sabitleme jeli.ben de essence almak için gidip wet’n wild ile dönmüştüm.eğer kaşlarınız çok gürse veya sokmak istediğiniz şekle yatkın değillerse pek işe yarayacağını düşünmüyorum.ben kaşlarımın normal şeklini azıcık korusun¸ birkaç tel kaşım düşmesin diye kullanıyorum¸ memnun sayılırım. yani bayılmıyorum ama eh¸ idare ediyor.ancak ilk sürdüğümdeki ıslak hissi hiç sevmiyorum. kaşlarımı doldurmaya ihtiyaç duymuyorum ama bu şeffaf jel sanki ıslatıyor¸ birbirine yapıştırıyor ve seyrek görünüyor kaşlarım jelin sürüldüğü ilk dakikalarda. bu fırçasından kaynaklanıyor olabilir¸ sonrasında temiz bir kaş fırçasıyla geçince düzeliyor.bir de kaşlarımı döküyordu özellikle ilk kullandığım zamanlarda. bir kez kirpiklerimde kullandım şeffaf maskara olarak¸ temizlerken 4 kirpiğim birden döküldü tövbe ettim. ama artık çok nadir dökülüyor kaşlarım.bu bitince essence almayı düşünüyorum¸ bulamazsam yine bunu alırım herhalde çünkü kaş jeli çok ihtiyacım olan bir şey değil ve çok para dökmek istemiyorum.

 16. Kullandığım ilk ve tek kaş maskarası. Kaş tellerimi çoğu zaman kısaltıyorum ama uzunkende gayet güzel tutuyor. Sertleştirmeden sabit tutuyor. Annemin sürekli kaşlarını düzelt demesinden beni kurtardı. Yalnız ürünü sürerken fırçasını şişenin ağzına sürüp fazla ürünü sıyırın. Fırçada az ürün kalsın aksi takdirde kuruduktan sonra kaşlarınıza dokunursanız beyaz beyaz dökülebiliyor. Onun haricinde çok memnunum.

 17. şehir efsaneleri başlığında kendisini örnek gösterdikten sonra bugün ilk defa *tekrarlıyorum ilk defa* gördüğüm ve merak edip aldığım kaş maskarası. zaten tek kalmıştı. essence’i kullanmıştım no: 276094 ve hiç hiç sevmemiştim. bunu daha çok sevdim çünkü ne essence gibi ıslak bi görüntü bıraktı¸ ne de fırçası kaşlarımı yapıştırdı. güzel tarıyor¸ sabitlemesini de sevdim. beni idare eder gayet¸ben sevdim.

 18. daha önce hiç şeffaf maskara kullanmadım¸ bundan dolayı çok objektif yaklaşmış olmayacağımı belirterek 4 gün içinde edindiğim izlenimlerimi yazmak istedim cicişler.fırçası sık kıllı ve elim alışık olmadığından sanırım¸ kaşlarıma haşur huşur girişmemden¸ ilk sürdüğümde epey bi kaşındırdı. ama diğer kullanımlarımda böyle bir sorunla karşılaşmadım. kaşlarımı¸ alnımın epey terlemesine rağmen 3.5-4 saat ilk sürdüğüm şekilde tuttu.kaş dökmesi şu an için yaşamadımkaşlarımda dahi kepeklenme var¸ onların dökülmesini ve görünürlüğünü de büyük oranda engelledi. kısaca çok sevdim ben.

 19. Üç ya da dördüncü tüpünü kullandığım maskara. Kaşı süper mi sabitliyor hayır¸ ama günlük makyajı gayet idare ediyor¸ acelem olup da kaş doldurmaya vaktim olmadığında hep bunu kullanıyorum. Fiyatı da uygun¸ ben çok memnunum bittikçe alıyorum.

 20. kaşları abartilmadigi surece sertlestirmeyen ve güzel sabitleyen şeffaf maskara. kirpiklerimde baz olarak kullandigimda lash sensational ‘ı daha kolay cikarmami sagliyor. sadece çok kötü kokuyor ve çabuk kirleniyor. bitmeden bakmaya tahammül edememeye başlayıp değiştirmek istiyorum görüntüden

 21. Bendeki artık şeffaf olmayan maskara. Kaşlarımı doldurduktan sonra bununla tarıyorum¸ daha doğal duruyor kesinlikle fakat bu yüzden jeli artık kahverengi. Rahatsız mıyım? Değilim¸ hatta daha iyi bile oldu artık kaşlarımı doldurmadan bu maskarayla taradığımda çok hafif de olsa renklendiriyor. Jelin kaptaki görüntüsü ise korkunç tabi. Kalıcılığı uzun değil ama günlük makyajı idare ediyor. Fırçası da daha küçük olsaydı daha iyi olurdu tabi. Kaşlarımda dökülme olmadı ve fiyatı uygun bu yüzden her zaman almaya devam edeceğim ürünler arasında olacak

 22. Bugun aldigim ve bir sorun oldugunu dusundugum urun. Cunku bir arkadasim da kullaniyor ve benimki onunki gibi sivimsi(?) degil baya bildiginiz jole kivaminda bir sey. Fircaya neredeyse hic gelmiyor¸ fircayi icine daldirip cikariyorum ama kupkuru resmen¸ azzicik bir sey geliyor. Burdaki islak duruyor yorumlarina tamamen zit benimki¸ cunku kendisi bile islanmiyor 😀 Elimdeki urunde bir sorun oldugunu dusunuyorum ama 6 liraya aldigim sey icin 5 lira yol masrafi edip¸ hadi onu da gectim calisanlarin beni *kusura bakmayin ama* bi taraflarina takmayacagini bile bile de gidemem. Varsin kuru olsun fircasi¸ taramak icin kullanirim ben de artik :)(:

 23. şeffaf kaş Jeli ararken bulduğum bir ürün. Kaşlarım gür ve kalın. Bu ürünü kullandığımda kaşlarım bir iki saat sabit kalıyor bu bana yetiyor. Ancak son zamanlarda kaşlarım biraz seyreldi ve kaşıma kullandığım tek ürün bu olduğu için dökülmenin bu üründen kaynaklandığını düşünüyorum. O yüzden sanırım başka bir şeffaf kaş Jeli arayışına gireceğim:/

 24. Kaş tarağı.sabitleme jeli falan değil kesinlikle sabitlemedi 8-9lira bişeydi yanlış hatırlamıyorsam açıkcası 8-9 lirama üzüldüm essence denemek istiyorum ama arada kullanıyorum belki bu sefer sabitler diye benden eksi aldın:(

 25. Ben bu ürünü kaş için değil kirpik için almıştım. Uzun ve gür kirpiklerim var ama ne yazık ki kıvrık değiller. Sadece kıvırsam üzerine rimel sürmeden öyle kalmıyor kirpiklerim ama normal rimel sürersem de çok abartı duruyor ve kaşlarıma değiyor. Ben de kirpiklerimi kıvırdıktan sonra sabitlemek için kullanmak amacıyla şeffaf rimel ararken bunu gördüm ve fiyatını da o kadar uygun görünce alayım dedim. Demez olaydım. Hiç hassas olmayan¸ daha önce en dandik makyaj malzemesinden bile etkilenmeyen gözlerim çılgınca kaşınmaya başladı. Dedim bari kaşlarıma kullanayım. Bu sefer de minik beyaz pütürcükler oldu kaşlarımda o da olmadı. Şimdi dolabımın bir köşesinde bekliyor öyle atmaya da kıyamadığım için.

 26. kaşlarımı sabitlemede oldukça başarılı olmasına rağmen kaş etrafımda minik minik sivilcelere sebep olduğunu fark ettiğimden beri kullanmadığım kaş jeli 🙁

 27. kaşlarım gün içinde aşağıya doğru düştüğü için sabitleme amacıyla bu ürünü almıştım. 4 5 kere kullandım sabitlemedi¸ her sürüşümde kaşımda beyaz tortular bıraktı(kuruduktan sonra beyazlıklar daha çok belli oldu) kullandığım zamandan beri kaşlarımda hafif dökülmeye sebep oldu belki benimkinde bir sorun vardır bilemiyorum ama almaya değer olduğunu düşünmüyorum fiyatı da 13 ile 15 arasında bir şeydi

 28. Kaş sabitlemek için gayet uygun fiyatı ile dilkatimi çeken ürün.mac renkli bir kaş maskarası kullanırken dibini gördüğüm zamanlarda mali durumumdan ötğr yenisini alamayınca denedim gayet güzel

 29. Çoğu ciciş gibi benimde ilk ve tek denediğim kaş jeli. Kesilmiş kaşlarımı sabit tutuyor gün içinde aşağı düşme olmuyor fakat çok da önemli değil benim için kaşda duruşu. Rimel sürmeden önce kirpiklerimi kıvırıp bu jeli kullanınca rimeli daha iyi uygulayabildiğimi düşünüyorum. Fiyatına göre iyi bir performansı var.

 30. Bir süre bunu kullanıp watsonstan nyc marka şeffaf kaş maskarasını satın almıştım nyc bundan kat kat iyi ne kalıntı bırakıyor ne de kaşları aşağı düşürüyordu ama malum watsons boykotu nedeniyle bir daha nyc kullanamayacağım. Bu ürün kaşları sabitlemiyor ve beyaz kalıntılar bırakıyor kuruyunca daha da kötü görünüyor

 31. kullandığım ilk ve tek kaş maskarası olduğu için kıyaslama yapamayacağım. ben memnunum. kaşlarım dağınık gözükür normalde. bu maskarayı sabah sürünce akşama kadar sabit tutuyor.

 32. Urunun fazlasini fircadan temizleyince iyi is cikaran seffaf kas maskarasidir. Simdi dusununce tupunun icinde ben de tuy gormustum¸ ufaktan kas dokuyor sanirim.

 33. Gün içinde yer çekimine yenik düşen kaşlarımı sabitlemeyemeyen kaş jeli. Ayrıca ıslak bir görüntü bırakıyor. Kaşlarımda bu görüntüyü sevmesem de kirpiklerime hoş ve doğal görünüm veriyor¸ bundan dolayı kirpikler için önerebilirim.

 34. Kaşımın bazı kısımlarında kaşımın biri bir tarafa diğeri zıt tarafa baktığından dolayı şeffaf bir kaş maskarası uygulamak ve kaşlarımın sabit kalması benim için önemli Bu ürünü bir indirimde 9 tl ye görünce almıştım ki alalı baya oluyor sanırım. İlk başta fırçası işlevsiz daha kısa olsa daha iyi olabilirdi kaşları sabit tutmuyor çok ıslak ve eğer fazlasını kabına sıyırmazsanız kaşlarınız da ıslak ıslak durabiliyor. Fiyat perfomans açısından çok memnun kalınacak bir ürün değil.

 35. kapağını açar açmaz bir kimyasal kokusu yayan¸ kıvırcık olan kaşlarıma da sanırım yetmeyen ama cruelty free bir marka olduğundan dolayı kendisini tercih ettiğim üründür. napalım¸ kaşlarımı da az sabitleyiversin:)

 36. kaşımı dökmedi¸ sertleştirmedi hatta güzelce sabitledi¸ fiyatı da uygun. kısacası beklentilerini karşıladı ama ne gerek var yani ben üşengeç insanım¸ arada kirpiklerimi boyamaya bile üşendiğim oluyor¸ şeklini çok beğenmesem de öyle aman aman problemleri olan bi kaşım da yok¸ o zaman neden kullanayım da vakit kaybedeyim diye düşünür¸ kullanmam¸ garibim de öyle kenarda köşede durur

 37. fiyatına göre idare eder şeffaf maskara. kaşlarım gür¸ sık ve kalın telli. aslında düşündüğümden iyi performans verdi ama ince telli kaşları olan cicişler daha çok beğenebilir. ancak fırçaya çok ürün geliyor onu sıyırmak lazım yoksa gün içinde beyaz döküntülere sebebiyet veriyor.

 38. daha önce essence ve flormar’ın Kaş jellerini kullanmıştım. Flormar çok kötüydü¸ kaşta şeffaf tortular bırakıyordu. Ben de essence jeli daha çok sevmiştim. Hem uygun fiyatlı hem kaşta bir abukluk yapmıyor diye. Ama bu ürünü kullandıktan sonra farkettim ki essence kaşımı hiç doğru düzgün sabitlemiyormuş. Wet n wild seni sevdim aslanım. Bundan sonra birlikteyiz.

 39. Ben kaş dökülmesi gibi bir sorun yaşamadım ama sürdükten bir süre sonra beyaz tortu bırakıyor ve tutmuyor sadece kaşlarım dağınık durmasın diye sürüyorum bunun yerine essence’inki kullanılabilir hem fırçası daha küçük-sürümü kolay hem de tortu bırakmıyor¸kaşları sabit tutma konusunda ise aralarında bir fark göremedim

 40. Yıllardır ünlü olmasına rağmen bugün ilk defa denedim ve hiç memnun kalmadım. İlk sürdüğünüzde güzel tarıyor ancak hiç de sabitlemiyor. Tabii kaşa göre de değişir ancak ben bunun yerine golden rose multivitamin şeffaf rimeli tavsiye ediyorum hala bulunabilir ise. O gerçekten çok güzel sabitliyor

 41. Yıllardır memnuniyetle kullandığım kaş ürünü.Tek sorun artık maalesef şeffaf değil. Oldukça başarılı buluyorum.

 42. Çok övgü almasina ragmen ben kullanip da memnun kalamayanlardanim. Ürünü sürdüğünde kaşlarım patlıyor gibi. Kaşlarımı da sabitlendiği pek söylenemez.

 43. Kullandıktan bir kaç saat sonra böyle beyaz beyaz soyuluyor mu desem dökülüyor mu desem garip çirkin bir görüntü oluşuyor¸ ben bunu 2. Tüpü kullanırken fark ettim. İyi de sabitlemiyor. Uygun fiyatlı diye kullanmaya devam ediyordum ama artık beni rahatsız etmeye başladıı. Bu sebeplerden dolayı bittiğinde yollarımızı ayıracağız.

 44. Kuruduktan sonra beyaz beyaz kalıntı bırakıyor diye içine kahverengi farımı biraz kırıp ekledim. Yapısını değiştirmek için işe yaramış olsa gerek artık öyle bir sorun yaşamıyorum¸ hem de kaşlarımı daha dolgun gösteriyor.

 45. Öncelikle kaşlarım oldukça kalın telli ve uzun. Gün içinde sürekli aşağı düşmelerinden rahatsız olduğum için bu ürünü denemek istedim. Ürünün şeffaf oluşu güzel ancak fırçaya çok fazla ürün geliyor. Kullanmadan önce mutlaka bir peçeteye fazlalığı almanız lazım. Yoksa kaşlarınız parıl parıl parlıyor. Fiyatı uygun ancak ben hiç memnun kalmadım. Kaşlarımın aşağı düşmesini engellemedi ve gün içinde kaşlarımın üstünde beyaz beyaz pütürler varmış gibi durdu.

 46. Sürdükten bir süre sonra topaklanıp pütür pütür duruyo. Sabitlemesi de yeterli değil param boşa gitmesin diye kullandım şimdi essencenin şeffaf rimelini aldım kesinlikle kat kat daha iyi.

 47. kaşlarımda pul pul duran ve hiçbir kalıcılığı olmayan ürün.ayrıca artık kahverengi çok kötü duruyor.tamam uygun fiyatlı falan ama bunu da öneremez bir insan hiçbir işlevselliği yok.çöpe 10 tl atmakla aynı.

 48. Elimdeki tek şeffaf kaş jeli¸ hiç ama hiç kalıcı değil. Kaşları belki 1 saat yukarıda tutuyor¸ kılları çok sertleştiriyor. Kirpiklerimde de kullandım yine yukarıda tutmadı asla. Burada çok bahsedilen beyaz beyaz durma olayını yaşamadım ama fiyatının indirimde yaklaşık 10 tl olması bile başarısız bir ürün olduğu gerçeğini değiştirmiyor maalesef.

 49. boşuna gaza gelip alıp pişman olduğum ürün. benim kaşlarım uzun zamandır almaduğım için uzun durumda olmasına rağmen yukarı doğru taradığımda istediğim şekli veremedi. pek bir işe yaramıyor sadece tarıyor gibi ama o taraması da pek bir işe yaramıyor.

 50.  4-5 saat içinde kaşlardan pul pul soyulan jel. “Kaşında beyaz bişey var” lafını birkaç kere duyduktan sonra bıraktım kullanmayı. Buraları okusaydım hiç almazdım zaten cicişler yazmış. 

 51. f/p oranı iyi olduğu için kullandığım kaş-kirpik maskarası.7 tl’ye alıyordum. dün gratiste 20.90 tl gördüm.başka alternatiflere yöneleceğim çünkü kesinlikle o para etmez.

 52. benim kaşlarımda beyaz kalıntılara ve kaş dökülmesine sebep oldu. uygun fiyatlı ancak bir daha alınacak bir ürün değil.

 53. Fırçası büyük olduğu için kalın kaşlarımda bile uygulamakta zorluk yaşıyorum. Kuruduktan sonra beyaz beyaz dökülmeleri ben de yaşadım. Kaş şeklim genel olarak düzgün¸ asi birkaç kılı bile sabitlemiyor. Kirpiklerde de işe yaramıyor. Fiyatı ne olursa olsun işe yaramadığı için kesinlikle tavsiye etmiyorum. Bu üründen belki açık renk kaşlı ve kılları çok ince olan cicişler memnun kalabilir. Kaşları ince kıllı olduğu için sabitleme etkisi biraz daha fazla olabilir ve beyaz beyaz dökülmeler yaşasalar bile zaten açık renk kaşlı oldukları için onları rahatsız etmeyebilir. Koyu renk kaşlılar kesinlikle almasın.

 54. Kaşlarım çok seyrek ve ince telli. Hiç dokunmadığım hâli bile inceyken derleyip toplayınca çok daha ince oldu. Bu nedenlerle kaşlarımı kesmiyorum ve gün içinde çok aşağı düşüyorlar. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve kullandığım ilk kaş jeli de bu. Ön bilginin ardından başlıyorum.Öyle zamk gibi sabitliyor diyemem kesinlikle¸ ben müdahalede bulunmazsam makyajımı yaparken bıraktığım gibi kalıyor ama sabahtan akşama kadar. Kaşlarımda tortu bırakmıyor benim¸ birkaç dakika içerisinde de jelin parlaması yok oluyor kaşlarımda.Maalesef kaşlarımı döküyor¸ bazı akşamlar makyajımı çıkarırken pamukta görüyorum 1-2 tel. Oysa benim kaşlarım hiç dökülmezdi. Ama en sevmediğim özelliği jelin renginin kirlenmesi oldu. Kaşlarımı doldurduktan sonra allık/bronzer sürüp kaş jeline geçiyorum genelde ve daha ilk haftanın sonunda kaş jelinin rengi kirlenmeye başladı. Şu anlık çok pis bir görüntü yok ancak ilerleyen zamanlarda daha da kötü bir görüntü olacağını düşünüyorum.Renk değişimi sonrası kirpiklerime kullanmadım¸ içimden gelmedi açıkçası kullanmak.Ürün 8.5ml ve son kullanım tarihi açıldıktan sonra 6 ay olarak belirlenmiş. 6 ay içinde düzenli kullanımla biteceğini düşünüyorum. İndirimsiz fiyatının 20 lira civarında olması lazım. Kaşlarımı çok fazla dökerse kullanmayı bırakırım. Bitirince de kaş dökmeyecek bir jel arayışına gireceğim için tekrar almayacağım.

Siz ne düşünüyorsunuz?