“Wet n wild mega last ruj bare it all” için 256 yorum

 1. Bugün gratiste deneyimlediğim ama beğenemediğim ruj. Yapısı dudağım kuru olmadığı halde kuru geldi. En önemlisi tenim açık renk olmasına rağmen dudaklarım çok açık renkte değildir. Bu yüzden rujun rengi dudak rengime göre açık kaldı ve yakışmadı. Bunun Bi ton koyusu olsaydı alırdım.

 2. burada okudum sanırım kinda sexy’e dupe olduğunu¸ gidip alıyım dedim malum bir ruja 50 küsür lira vermek koyuyor biraz. dudaklarıma defalarca kez peeling yapmama¸ ölü deriden arındırmama rağmen bu ruj inatla oluk oluk duruyor. altına lip balm sürüyorum renk vermiyor¸ sürmüyorum guaj boya sürmüşüm gibi duruyor. bir türlü ısınamadık 🙁

 3. bana göre kinda sexy ile dupe olmayan rujdur.bu rujda bildiğin kahvelik var kinda sexyde şeftalimsi bir ton da var.tonunu geçtim yapıları da farklı.her türlü kinda sexy candır ama dupe olarak düşünmeyince bu ruj da güzel bir alternatif.

 4. kinda ile alakası yok bence¸ sanırım dudağa göre değişiyor diyeceğim ama arkadaşlar bu ruj kahve tonlarında koyu bir ton? görsellere baktım orada açık nude dudakları görünce şaşırdım. ben bugün aldım¸ tam benlik bir renk. mac’in taupe rujunun açık rengi bu. edit: bir sn bir sn. evet çok koyu değilmiş bu¸ olay şu¸ rujun dışında koyu bir katman var¸ içi daha açık aslında. o yüzden dışardan bakınca kahverengi gibi duruyor. oysa koyu değil. ama yine de kinda sexy’e dupe değil bu dostum¸ yo.

 5. Kinda sexy ile alakası yoktur. Görsellere ekliyorum. Olsa olsa Velvet Teddy’e benziyor bence. (Not :benim tenimde böyle gözüküyor¸ farklı ten renklerinde değişiklikler gösterebilir. Bare it all dudağıma ve cildime maalesef pembe kaçıyor¸ altına nude kahverengi dudak kalemi uygulayarak kullanabiliyorum.)

 6. Mac’ten aynı anda ‘kinda sexy’ ‘honey love’ ve ‘velvet teddy’ ye dupe gösterilen ruj. kafam çok karışık sözlük.

 7. Dudaklarıma peeling yapıp güzelce nemlendirdikten sonra sürüyorum. İlk sürdügümde güzel duruyo ama 5 dk geçmeden tüm çizgilere dolup kabuk kabuk gösteriyo dudaklarımı. yok mudur bi çaresi cicişler?

 8. Üşenmedim bugün mac’a gidip denedim. kinda sexy e göre kesinlikle daha kahve duruyor. Bu yüzden muadili olabileceğini düşünmüyorum. Ama kinda sexy nin tatlı kokusu bu rujda yok.

 9. bugün 9.75 e gratisten aldığım ruj. şeftaliden çok kahverengiymiş gibi geldi bana¸ cilt alt tonumla alakalı olabilir. evet birazcık kuru bi his bıraktı ama bi nemlendiriciyle çözülmeyecek kadar vahim değil sanki. hayvanlar üzerinde test edilmediği için bu olumsuzlukları göz ardı edip bağrıma basarım bu ruju 🙂

 10. Malum Rujla alakası yok bence ikiside elimde var ikiside deli gibi kurutuyor dudaklarim zaten sabıkalı iki büyük çizgi var alt dudağımda birde dolup deli ediyor ama hakkını vereyim fiyatına göre oldukça güzel lakin llipbalm olmadan bu ruju kullanmak benim için imkansız.

 11. ciciş görsellerinden aşık olup hemen aldığım ruj. ama maalesef sonumuz gene hüsran -_- Roaccutane’lı dudaklarda hoş durmuyormuş¸ bunu tescilledim. Zaten kupkuru olan dudaklarımı daha da kuruttu¸ kabuk kabuk heterojen bir görünüm oldu. Birde nedense sizde durduğu gibi durmadı bu ruj bende. Baya çok açık bir kahverengi gibi oldu. Doğal olmadı kesinlikle. Roaccutane tedavim bittikten sonra yeniden değerlendiricem bu ruju 🙁

 12. herkes bi ruja dupe göstermis¸ ben de (bkz: rimmel london lasting finish by kate ruj) siyah seri 03 numaraya dupe gösteriyorum kendisini. bare it all azicik daha mat ama tonlari birbirine çok çok yakin.

 13. iki gün önce aldığım ve bayıldığım ruj. Sanırım herkeste farklı etki yaratıyor¸ genelde kuru olan dudaklarımı lip balm sürmediğim halde pek kurutmadı. Oldukça hoş bir nude¸ ölü gibi göstermiyor¸ alt tonunun kahverengi mi şeftali mi olduğuna henüz karar veremedim ama sarımtırak tenime çok güzel uyduğunu düşünüyorum. Fakat ambalajı cidden sıkıntı yahu. Kaparken açarken çok dikkat etmek lazım. Yoksa hasar görüyor¸ bulaşıyor falan.

 14. Ben de bu ruju çok sevenlerdenim hatta o kadar seviyorum ki aldığımdan beri yirmi kez ruj kullandıysam on beşinde bunu tercih ettim. 2-3 saat yenilemeye gerek kalmadan yerli yerinde duruyor – ki benim için yeterli – dudaklarımı oldukça dolgun gösteriyor¸ her türlü göz makyajıma uyum sağlıyor ve benim sarı alt tonlu beyaz tenimde kesinlikle kahverengi durmadı. bittikçe alacağım.

 15. İnce üst dudağıma botoks yaptırmışım efeği veren¸ dudaklarımı Kylie Jenner yaptım diye aynalara bakmaya doyamadığım yapısı¸ dokusu¸ fiyatı her şeyiyle muazzam ruj.

 16. girdileri ilk sayfa dışında okumadım. ancak bu ruj kesinlikle kinda sexy’e benzemiyor. kinda sexy’nin rengini anlayabilmiş değilim¸ herhangi bir mac mağazasına gidip dudağımda denemem lazım çünkü bir fotoğrafta turuncu bir fotoğrafta pembe alt tonlu görüyorumgelelim bare it all adlı rujumuza¸ bu bildiğiniz velvet teddy ile ayynı renk. ha yapı olarak biraz farklıcalar¸ ama kesinlikle renk aynı. sadece velvet teddy daha kadifemsi bir mat ruj¸ bare it all mat olmasına rağmen çok hafif bir ıslak görünüşü veriyor dudağa¸ yalnız dudaklarınız çatlıyorsa asla peeling yapmadan kullanmayın.velvet teddy sahibi olarak gidip bu ruju seçmem de ayrı bir olay¸ bi renge takınca insan algıda seçicilik oluyor galiba

 17. tam anlamıyla aradığım renk ama o kadar kötü bir yapısı var ki kuru dudaklarıma altına lipbalm sürmüş olmama rağmen testerı sürdüğümde kusurlu kupkuru bir görüntü oluştu 🙁 iyi ki denemeden almamışım¸ asla kullanamazdım.

 18. Sonunda bulabildim. İki gündür kullanıyorum aradığım tonlarda bir nude ruj oldu. Evet fazla mat bir yapısı var fakat önce lip balm sürdükten sonra gayet hoş duruyor. Sırada hedefim de cherry bomb var tabi bulabilirsem.

 19. her türlü makyajla kullanılabilecek bir rujdur. Rengi sahiden güzeldir¸ ancak yapı olarak aynı şey söylenemez. dudakları kuruttuğu için bir lip balm ile uygulanması daha uygun olabilir. ilerleyen saatlerde dudak çizgilerine toplanabiliyor ve kabuk¸ kabuk bir görüntü oluşturabiliyor.

 20. dudağımı sürdüğüm andan itibaren kurutan¸ ancak rengini çok sevdiğim için kullanmaktan vazgeçemediğim ruj.

 21. mac ın bir çok rujuna dupe olan ruj. diğerleriyle karşılaştıramıyorum çünkü elimde yoklar. ancak çok güzel nude bir ruj. wet n wild in rujlarını hala çözemedim.kimisi çok güzel kimisi pastel boya gibi.renklerse çok hoş. çözümünü altına bepanthen sürmekte buluyorum. rengi her alt tona uyabilir bence. ben bu ruju flormarın waterproof 201 numaralı lipliner i ile uyguluyorum. birebir değiller ama çok farklı da değiller bence.

 22. yapısıyla herhangi bir sorun yaşamadığım fakat kış geldiği için rafa kaldırdığım ruj. kalıcılığı oldukça iyi bu arada. ama kışın bu tarz renkler beni oldukça solgun gösterdiği için elim direkt koyu renklere yöneliyor. bahar gelse de sürsem.

 23. Her Gratis’e girdiğimde denediğim ama her denediğim mağazada duruşu farklı olan ruj. Sanırım mağaza ışıklandırmasından. Just peacy’i de günışığında görüp beğenip almıştım

 24. nude tonlarda ruj sevmeyen biri olarak benim bile favorim olmuştur kendileri. hem uygun fiyatlı hem de yapısı¸ rengi bir harika.

 25. Mat ve tam bir şeftali rengi olan ruj. Ne yazık ki bende kahverengi durdu.çok heveslenmiştim ama olmadı¸ olduramadım.

 26. eğer dudaklarınız benim gibi kupkuruysa wet n wild’in rujlarıyla pek barışık olamıyorsunuz maalesef ki. ben renk bakımından mac’İn velvet teddysine cok benzettiğim ama onun biraz daha peachysi olan bir renk¸rengini çok beğenerek aldım ama kesinlikle yapısı benim dudaklarım için çok yoğun nemlendirsem bile berbat.

 27. kendisi bugünlerde en sık kullandığım ruj. ten rengime harika uydu gerçekten de.tatlı mı tatlı dream of horses ile takasımdan aldığım bu ruju ne zaman sürsem övgü alıyorum. üstelik çok kalıcı¸ çizgilere dolmuyor ama yine de sorunsuz dudak istiyor ve tam mat değil bana göre. günlük kullanım için enfes. bende biraz kahverengi duruyor ama yine de şeftalimsi tonu da kendine hasta ediyor.

 28. dolgun dudak rujum. dudak kalemiyle kullanınca bu etkiyi yaratıyor en azından.bu ruju çok seviyorum. hem ten rengime çok yakışıyor hem de kalıcılığı çoğu rujuma göre iyi. bir çok blogger’a göre mac kinda sexy muadili.şeftalimsi/kahvemsi rengi güzel. bende şeftalimsi dururken kardeşimde kahverengi gibi duruyor. yapısı mat¸ dudak kusurlarını belli ediyor. kullanmadan önce peeling yaparsanız tadından yenmez.

 29. Çok güzel bir ruj kalıcılığı gayet yerinde olan bir yapısı var. Olur da denk gelirseniz mutlaka alın. Zaman içinde sertliği azalıyor ve yumuşacık sürüş deneyimleri sizleri bekliyor 🙂

 30. en severek kullandığım nude rujlarımdan. tek başına kullandığım da oluyor ama genelde dudaklarımı önce flormar 201 numaralı dudak kalemiyle çerçeveleyip içini dolduruyorum¸ sonra üzerine bare it all’u sürüyorum. ikisini karıştırınca ortaya çıkan renk bence hem daha hoş oluyor hem de dudakta kalıcılığı artıyor. bir deneyin derim.

 31. Çok güzel nemlendiren¸ rengi¸ bitişi bir çok high end markaya bin basan ruj. Daha kalıcı olması için dudağın etrafını bir kalemle çerçevelemenizi ve aynı kalemle dudağı doldurmanızı tavsiye ederim. Altına sürdüğünüz kalemin rengine göre rengi değişiyor rujun¸ mesela emily 211 sürünce daha pembemsi dururken¸ essence honey bun gibi kahve kalem sürüce daha kahve bir nude oluyor. Alın¸ üretildikçe başka nude ruj almam artık.

 32. öldüm ben evet bakmayın bana dedirten rujdur. Ruj yapısı olarak gayet başarılı mat bitişli ve oldukça kalıcı. zira bana yakışmıyor.

 33. kalın yapılı ve örtücülüğü iyi olan bir rujdur. dudakları bir tık daha dolgun gösterir sanki. Ancak sürdüğünüzde hem renk hem de yapı olarak iyi görünürken sonrasında dudak çizgilerine dolmaya ve topaklanma yapmaya başlıyor.

 34. Mac velvet teddy isimli ruja dupe gösterilen mat seriye ait wet n wild marka ruj. Ne zaman kullansam iltifat aldığım için yanından ayırmadığım bir ruj oldu.

 35. Öyle turuncumsuymuş pembemsiymiş falan pek anlamam ama bariz kahve tonunda bu ruj. Ambalajında da öyle duruyor dudağımda da kahve tonlarında bir renk bırakıyor. Çantamın vazgeçilmezi oldu. Gündüz gece habire sürüyoruz kendilerini durduramıyoruz efendim. Kalıcılığı da iyi. Dudakları da kurutmuyor. Tatlı munis beni de çok seviyor. buldunuz mu kapıverin bir tane.

 36. Agora gratis sağolsun ürünleri hiçbir şekilde yenilemediğinden bulamadığım bulmayı geçtim testerını bile deneyemediğim ruj 🙁

 37. İlk nude rujum.mac velvet teddy almayı düşünürken karşıma çıktı ve bi farkları yokmuş çok fazla para vermek istemeyenlere tavsiye ederim.esmer ve buğday tenli olup nude ruj arayışında olanlar gratise gidip alabilirler.

 38. son zamanlarda bir günü bir gününe uymayan ruj bir sürüyorum çok hoş bir sürüyorum rezil rüsva bazen de üst dudak da güzel dururken alt dudakta da parça parça öyle olduğu zamanlar rujun üstüne essence in the nude ya da emily 211 dudak kalemi uyguluyorum biraz olsun toparlıyor yazın eritip içine nemlendirici azıcık da pembe ruj eklemeyi düşünüyorum

 39. Tonu¸ kalıcılığı¸ sürümü o kadar güzel ki bence dupe olarak gösterildiği kinda sexyden daha iyi dudağımdaki duruşu olarak. Çok çok çok severek kullanıyorum. M.a.c 55 wnw 9 küsür. Aslında içerikleri kıyaslnsa daha bilgilendirici olur. O rujları gün içinde mideye indiriyoruz çünkü. 🙂

 40. Pastel boya kıvamı ve her kullanımda kirlenen kapağı ile kendinden bıktıran ve dudaklar nemsiz ise kurutan rujdur.

 41. Bugün indirimden yararlanıp aldığım¸ kinda sexy’nin dupe u olarak gösterilen nude ruj. İlk başta gözüme çok kahverengiymiş gibi geldi ama sürünce gerçekten çok beğendim.Not: görsellere resmi ekledim

 42. Yeni aldığım ve bu ara elimden düşürmediğim ruj. Ama sonradan farkettim ki Rimmel London 03’le aynı renklermiş. Birini üst dudağıma birini alt dudağıma sürdüm bir fark göremedim. Wet N Wild’ı daha kalıcı bulduğum için elimden düşürmüyorum. Kurutuyor diyenler birde Rimmel London’a baksın.

 43. bende kinda sexy’den çok farklı durdu. Görsellerde benzer renk gibi görülen cherish’ten de oldukça farklı rengi. bir çok forumda velvet teddye dupe olarak gösteriliyor. Belki onunla benziyordur.

 44. uygun fiyatlı ve çoğu ten rengine uyumlu bir nude rengi olduğu için kolay kolay bulunmayan ruj. kalıcılık konusunda bu serinin çoğu ruju sınıfı koşullu geçer ama renkleri ve fiyatları göz önüne alınınca muhteşem rujlar.

 45. kesinlikle kinda sexy dupe’u değildir benim gözümde. kinda sexy’i kendime hiç yakıştıramazken¸ bare it all’ı çok seviyorum. kinda sexy daha turuncu alt tonlu iken bare it all daha kahvemsi.

 46. Yakın zamanlarda aldıgım ve emily 211 ile çok yakıştırdığım bir ruj. Ve klasiktir ki bayılarak kullanıyorum bu aralar

 47. nude tonları çok tercih etmesem de elimin altında bulunsun diye aldığım ve hoşuma giden bir renk¸ kinda sexy daha şeftalimsi duruyor bende severek kullanamıyorum ama buna daha çok alıştım sanki.

 48. bir çok blogda ‘bence her tene yakışacak mükemmel bir ruj herkes alsın’ filan yazmışlar.ben bu arada esmerim belirteyim ¸ neyse bu yazılara güvenerek anneme bu ruju aldırdım denemeden.bir sürdümki allahım dedim beni heralde öldürmeden mezara koydun ¸ böyle rezil bir görüntü olamaz.dudağıma monami nin beyaz pastel boyasını sürsem daha güzel görünürdüm.o yüzden sevgili blogger arkadaşlar ¸ her tende ürünlerin duruşunu görmeden ‘bence her tene yakışır harika’ demeyin.harika değil çünkü.teşekkürler.

 49. wet n wild ülkemize ilk geldiğinde gratiste yağmadan kalanlar arasından bulduğum ruj. böylesine güzel ve güzel yapıda olabileceği aklıma gelmezdi. siyah smoky lerle üzerine parlatıcı sürerek¸ mat haliyle de günlüğe kullanıyorum. uygun fiyatlı nude severlerin muhakkak denemesi gereken bir ruj bence.

 50. yıllarca nude rujların hiçbirini kendime yakıştıramazken ”işte bu tam istediğim gibi” dediğim tek ruj olmuştur. altına pembe tonlarında kalem ile de çok tatlı bir renk alıyor. yedeklemek gerek.

 51. Ben de kahverengi duran ruj. Kinda sexy ile alakası yoktur¸ illa bir düpe göstermek istersek ben en yakın velvet teddy derim. Rengi çok çok güzel¸ ama yapısı ve dudakta duruşu kötü olduğu sürece rengi güzel olsa kaç yazar. Benim dudaklarıma gerçekten olmadı¸ çizgi çizgi görüntü oluşuyor. Altına bin bir tane lip balm ve nemlendirici sürdükten sonra normal görüntüye ulaşıyor ama pastel boya kıvamındaki kalın yapısı nedeniyle¸ rujda wet n wild bir daha tercih edeceğim bir marka olmayacak.

 52. Esmer tenliyim¸ soluk benizliyim. O sebepten nude rujlar bende hayalet etkisi yapardı. İçime sinen en sevdiğim nude rujum bu. Yapısı beni öyle rahatsız etmedi. Çok az pembe alt tonlu olması daha da hoşuma gidiyor.

 53. Kapağı inanılmaz dandik hem ruj kapağa bulaşıyor hem de her an kırılcak gibi¸ pastel boya kıvamında ruj¸ öyle mac matte rujlarla alakası dahi yok bildiğin pastel boya gibi. Çok nemlendirilmiş dudağa uygulayınca bir nebze bu pastel boya etkisinden kurtulunabiliyor. Yine de fiyata göre idare eder bir ruj ama kesinlikle mükemmel değil.

 54. Bana nude ruj sevdirendir. Bayılıyorum¸ yapısını da çok beğendim ben. Rengi dolayısıyla dudaklarımı da bi tık daha kalın gösterdi

 55. Bugün gratise girince aklıma gelen ve testerını görmem sonucu denediğim fakat beğenemediğim ruj. Neden bilmiyorum ama bende çok olgun bi görüntü yarattı sürünce sanki 21 yaşında değil de 30larındaymışım gibi. Rengi de benim ten rengime gitmedi gibi¸ kötü bir kahverengi durdu dudaklarımda. Her tene gidecek bir ruj olduğunu düşünmüyorum. Denemeden almamakta fayda var.

 56. Çok övüldüğü için uygun fiyatına da kanıp koşarak aldığım ruj. Dokusunu hiç beğenmedim çok kuru bir bitişi var¸ ayrıca kokusu da bi garip. Nude rujlar konusunda biraz önyargılıyım¸ beyaz tenli olmama rağmen kendime hiç yakıştırmam¸ pembeye dönük rujları daha çok beğenirim. Belki beğenmeme sebebim budur. Çünkü arkadaşlarım görünce bayıldılar bu ruja. Hemen ne olduğunu öğrenip aldılar¸ ben de heralde en fazla iki kere kullanmışımdır.

 57. mac’in kinda sexy rujuna bayılan ama asla kendine yakıştırmayan biri olarak hazine bulmuş gibi beni sevindiren ruj. kinda sexy’i kaç kere sürüp denediğimi hatırlamıyorum. hiç yakıştıramadım kendime. koyu buğday tenliyim. kinda sexy hep turuncu durdu yüzümde. bu ruj ise kinda sexy’e aşırı benzer ama bir tık daha pembe. buğday¸ beyaz tende duran kinda sexy gibi duruyor esmerlerde. fiyatı da rujun kendisine küfür gibi bir fiyat (9 küsür tl).

 58. ben mac honeylove ruja dupe olduğunu düşünmüyorum bunun. açık buğday tenliyim ve en azından benim tenimde farklı duruyorlar. bare it all birkaç ton daha koyu ve daha kahvemsi. bronz makyaja en çok yakışan doğal rujumdur bu arada.

 59. ilk aldığım wet n wild rujum. bana mac velvet teddy’yi unutturan¸ içinde asla şeftalilik barındırmayan harika bir nude. yapısı da örneğin aynı serinin sugar plum fairy’sinden daha iyidir. sugar plum fairy parça parça kalırken¸ bare it all dudakla bütünleşir. kalıcılık¸ çizgilere dolmama¸ kolay tazelenmesi açısından fiyat/fayda oranı oldukça yüksek. high end ürün takıntılı bloggerlar sevmez bunu. esmerlere de hiç yakıştıramadığım rujdur ek olarak.

 60. Kinda sexy’i bayılarak kullandığımdan ve herkes muadili diye bağırınca dayanamayıp aldım ama alakası yok! Bu çok koyu ve kahvemsi ki nude değil kesinlikle. En azından benim ten rengimde hiç nude gibi olmadı. Esmer arkadaşlar için bir alternatif olabilir ama beyaz tenli arkadaşlara kinda sexy’den şaşmayın diyorum. Çünkü wet n wild hem paketleme olarak kötü hep bir yerlere bulaşıyor çantaya atmalık asla değil hem de nude ruj asla değil her şeydem önemlisi kimse bir kinda sexy olamaz bunu anladım. İyi ki varsın mac iyi ki varsın kurtarıcım kinda sexy! 🙂

 61. İlk nude rujum oluyor kendileri. Daha sonra pek çok nude ruj denedim. Fakat bu rengi kendime çok yakıştırıyorum.Her sürdüğümde birisi mutlaka markasını soruyor. Herkeste güzel durmadığını düşünüyorum.O yüzden denenmeden alınmamalı. Bence fiyatına göre performansı yüksek bir ürün. Hele indirim dönemlerinde tadından yenmez cicişler.

 62. aferin sana ciciş sözlük! sanırım sözlükten öğrendiğim en güzel şeylerden biri bu ruj oldu (diğeri duş jelinin sivilce yapması!) wet n wild markasına şoööööyle bi göz ucuyla bakıp ürünlerini pek beğenmemiştim. sürekli burada methedilmesine anlam da veremiyordum¸ öğrenci bütçesi tabi hmmhm diyordum içimden. geçen gün markette devasa iki standı olduğunu farkedince biraz merak ettim¸ aklıma kında sexy’nin dupesi olduğu geldi. çok da uygun fiyatlıymış deneyemesem de aldım. normalde dudaklarım çok hassas¸ bir çok ruju özellikle de drugstore rujları (golden rose velvet matte dışında) pek kullanamıyorum mesela- l’oreal’ın maybelline’in max factor’un flormar’ın rujları ağzımı burnumu şişirir hemen. bu alerji de yapmadı! üstelik mac’ten zırıl zırıl aldığım nude rujlara gerek olmadığını farkettim¸ mat ama tam kapatıcılığı da var yani öyle dalga dalga olmuyor mac honeylove falan gibi. param cebimde kaldı. şimdi başka ne renklerini alabilirim diye bakıyorum. buradan günde 5 posta bi sürü başlıkta yazıp bu ruju beynime kazıyan bütün cicişleri öptüm 🙂

 63. yaz malum güneşten koyulaşan ten rengimde inanılmaz şekilde pembe duran¸ büyük heveslerle aldıktan sonra bir kere sürüp bir daha dudağıma değdirmediğim ruj.

 64. bende rengi bir garip durdu adeta çamur gibi. ayrıca ambalajları o kadar dandik ki aynı seriden olan cherry bomb isimli ruj daha önce bir çantamı mahvettiği için yanımda taşımaya dahi korkuyorum. elimde kinda sexy olmadığı için dupe konusunda yorumda bulunamayacağım ancak gözlemlediğim kadarıyla rengi daha çok ‘velvet teddy’e benziyor

 65. wet n wild mega last serisini gerek yapı olarak (yumuşak mat) gerekse fiyatından ötürü hep beğendim.. bu seriden olan 2. rujum çok övüldüğü için bare it alldu.. kuru.. ne yapsam etsem kupkuru donuk kalıyor maalesef cherry bomb kadar memnun olamadım bare it all’dan..

 66. Bugün denemeden aldığım ve dudagimla birebir aynı renk olmasına Hayret ettiğim ruj¸ hayatımın nude rujunu buldum galiba.

 67. Neyin muadilidir ben bilmem ama çok güzel bir rengi var ki herkese de yakışacağını düşünüyorum.Ama üzgünüm ambalajı çok dandik.Makyaj çantamda tasıyamıyorum çünkü kapağı açılıp duruyor.Rujun bir kısmı dışarıda kaldığından etrafa bulaşıyor.Bu yüzden markanın diğer renklerini almayacağım.

 68. Wet n wild markasının ambalajlarının ne kadar gudubikmoldugunu bu serideki rujlarımalarak anlayabilirsiniz.Bare it all rengi kinda sexy e muadil gösterilmiş olsa dahi benim görüşümle benzerlik göstermemektedir..ilk sürdüğümde kahverengiye yakın bir görüntü verip gün içinde aynaya baktığımda “rujum ne güzel durdu yeaaa” dememe sebebiyet vermiş rujdur kendisi.Denemeye değer

 69. bu ruju sevmeyen nadir insanlardan olabilirim. internette o kadar övülüyor ki hiç düşünmeden aldım ama sonuç hüsran. fiyatı bakımından düşünürsek pek kaybım olmadı o yüzden şans verilebilir. herkesin cilt tonu farklı demek ki yakışana çok yakışıyor ama bendeki sonucu hüsran. zaten bu serideki wet n wild rujların yapısını sevemedim. yapılan pastel boya benzetmeleri bana göre çok yerinde.

 70. Mac velvet teddy’yi aldıktan sonra pabucunu dama attigim ruj¸ yapisi da hem mat hem yağlı gibi cozemedim.velvet teddy tek aşkım sevgilim.

 71. 3 aydır peşinde olduğum wet n wild rujudur kendisi. arkadaş beğendiyseniz fanilere bırakmayacak şekilde mağazaları talan ediyorsunuz. yine de hala peşindeyim!

 72. Kendisinin şanını duyduğumda kesin almalıyım dedim.Şeftali nude’leri kendime yakıştırdığım için açıkçası bunu da istedim kendisinin w&w olması ise daha büyük avantaj çünkü 8.5 lira gibi bir şey ancak gel gör ki şehrimdeki 3 gratiste de yok her gittiğimde o koca ruj standını tek tek inceleyip ‘bare it all’u arıyordum.1 aydan biraz fazla olacak şekilde süren aramalarım sonuç vermiyordu.Şans eseri ekmekbulamiyorlarsarujyesinler ‘den hibe aldım.Konuşmalarımız üzerine listesinde olmamasına rağmen bana hediye olarak bare it all’u gönderdi.Bare it all arama çılgınlığımı sonlandırdığı ve bana ‘hediye’ olarak yolladığı için çok teşekkür ediyorum.Sonuç olarak gerçekten benim rengim çıktı ve aldığımdan beri günde 2-3 kere kullandığım için yarısına geldim. artık bittiğinde ruj bitirmek başlığında entrymi direkt gireceğim.

 73. Bir insan bu markanın ürünlerini neden sever anlamış değilim. övüldüğü için alıp çöpe attığım¸ dudaklarımı kurutup soyan pastel boya kıvamındaki rujumsu şeydir

 74. siz buna mat demişsiniz ama¸ bu bildiğiniz yağlı.bir tek bende mi yağlı duruyor diye merak ettiğim nude ruj. ayrıca bunun yerine the balm-committed kullanmayı tercih ederim. hem aynı ton¸ hemde tam olarak mat.

 75. Wet n wild rujların yapıları mı değişti bana mı öyle geliyor? Eskiden daha mat daha kalıcı rujlarken satin olmuşlar yahu ???

 76. rengi gördüm¸ bayıldım ve denemeden aldım. 🙁 sonuç¸ hüsran… açık-orta arası buğday tenliyim ve dudaklarım renkli. sanırım bu yüzden anlaşamadık ve çöpü boyladı¸ kıyamam. 🙁

 77. serinin elimde bulunan diğer renklerine göre sürümü çok daha kolay ruj. koyu göz makyajlarıyla çok rahat kullanılabilir. altına herhangi bir şekilde lipbalm kullanmamama rağmen çizgilenme¸ dudak kusurlarını öne çıkarma gibi sorun yaratmadı. diğer renklere göre yapısı biraz daha satine dönük¸ biraz parlak ama halen mat kategorisine girebilir bana göre. riskli bir renk¸ her ten grubuna gidebileceğini düşünmüyorum¸ deneyerek almakta fayda var cicişler. dudaklarımda 3 saat durdu sigara kullanmasam muhtemelen bu süre biraz daha uzardı.

 78. neye muadilmiş bilmeden aldığım ortalama bir ruj. her zaman çantamda olmasına rağmen bir kez bile kapağının açılması sorunuyla karşılaşmadım. pastel boya kıvamında olduğunu düşünmüyorum çünkü sürümünde zorlamıyorum açıkçası. kalıcılığı içinde şöyle söyleyebilirim: yemek yemeden geçen 4 saatimin öncesi ile sonrası arasında hiçbir fark yok. yemekte tabi dağıldı gitti ama 4 saat de 11 liralık 1 ruj için yeterince iyi. bazı olumsuzluklar belki yine de idare edilebilir ama benim için en büyük eksisi bulaşmasıdır sanırım. dudağımı kurutuyor¸ kendisi de kuruyor ama bulaşmasından ödün vermiyor.

 79. bugün edindiğim¸ mat bitişli bir ruj. deneyimlediğim kadarı ile dudağımı kurutmadı. kıvamı golden rose velvet matte serisi kadar iyi olmasa da idare ediyor. pembe alt tonlu tenimde kahvemsi durdu. günlük tercihlerimden biri olacak gibi.

 80. bende tek başına sürülmüş hali ile bir lip balm üstüne sürülmüş hali arasında dağlar kadar fark olan bir ruj. pastel boya benzetmesine katılıyorum. tek başına sürüldüğünde tüm dudak kusurlarını belli eden¸ homojen görünmeyen¸ dudağı kurutan ve çabuk uçan bir ruj. ama altına herhangi bir balm sürdüğümde rengi¸ yapısı ve duruşuna bayılıyorum. dudak rengimden biraz daha pembe bir nude haline geliyor.

 81. bare it all rengine sahip olduğum ruj serisi. kalın yapısı¸ dudaklarımı kurutması ve verdiği kalıp gibi durma hissi yüzünden kullanamıyorum maalesef. kabı da pek sağlam sayılmaz. kapağı her an açılacakmış izlenimi veriyor.

 82. Bu kadar muhabbeti geçince sonunda sepete atıverdiğim ruj. Esmerim ve kuru duran rujlardan da nefret ediyorum. Altına lipbalm sürüp sürdüğümde tadından yenmeyen bu ruj¸ ilk tazelemede topaklanma yapıyor. Nefret ediyorum dedim¸ topaklanma yapıyor dedim fakat yine de seviyorum bu ruju. Meşhurluğu mu cezbetti ki beni¸ bilemedim. Bu arada ambalajı ciddi anlamda sıkıntı. Makyaj çantasından çıkarmayın¸ hele hele kol/sırt çantanızın içine rastgele atmak gibi bir hata asla yapmayın zira kırılıp kullanılamayacak hale geliyor. Yine de seviyorum tekrar söylemiş olayım. Duruşunu görsellere ekliyorum.

 83. seride ki diğer renklere oranla sürümü diğerlerinden daha zor olan renk. (bkz: mac velvet teddy) muadili diye biliyorum. iyidir.

 84. rengi güzel ama ne zaman denesem dudak içim boyanmadı¸ açık kaldı¸ olmadı olamadı. rengin çok çok çok benzeri hatta aynısı gosh’un mat rujlarından üç numarası¸ bulduğum an alacağım.

 85. Haftaiçi elim hep bu ruja gidiyor¸ dudağımda hiç “ben burdayım” diye bağırmıyor ki okulda çok belirgin rujlar kullanmayı sevmiyorum. Kendisiyle tek sıkıntım sadece ambalajı¸ fazla dandik ve hunharca açılıp duruyor ama olsun be diyorum¸ seviyorum

 86. Kendisini mac velvet teddye muadil gösterildiği için almıştım zamanında ama bence pek de benzemiyorlar belki de benim dudak rengimden dolayıdır. Bunun dışında bir ruj olarak pek kalıcı değil¸rengi güzel her renk tene olur diye düşünüyorum. Ambalajı zaten yoruma gerek yok wet n wildın kanayan yarası.

 87. Gerçekten iyi bir renktir¸ sür çık rujdur. Benim gibi kan içmiş kırmızısı veya cart pembeleri suremeyenler icin super secenektir. Yağmalanmış rujdur ayrıca. Zira girmedigim Gratis kalmadi¸ hepsinde bitmiş. #arzederim

 88. aldığım günden beri başka ruj kullanmaya elim gitmiyor. mac kinda sexy rujuna muadil gösteriliyor. fakat bare it all daha pembe alt tonlu iken kinda sexy daha şeftali/turuncu.bare it all dudaklarımı kurutmuyor¸ oldukça kalıcı¸ örtücü¸ her makyajla uyum sağlayabiliyor¸ dişleri daha beyaz gösteriyor gibi geliyor bana bu yüzden soğuk alt tonlu demek geliyor içimden.

 89. çok severek çok beğenerek kullanıyorum. dudağımı kurutmuyor uzun süre kalıyor.. çok da bereketli fiyatı uygun.. alalım aldıralımm 🙂

 90. benim pigmentsiz dudaklarımda çoğu kişiden daha koyu hatta tam kendi renginde duran bir ruj. genelde yoğun göz makyajına yakıştırıyorum. ama günlük olarak da hoş bir nude. yapısı biraz sert olduğu için zor sürülüyor ve kusurları belli ediyor evet. nemlendirilmiş dudağı da kuruttuğu için ruju sürdüğüm gün yanımda nemlendiriciyle gezmek zorunda kalıyorum. ama sanırım rengi için bunlara katlanabilirim.

 91. Ambalajında pembeye kaçan kahve gibi duran fakat süren kişinin dudağında farklılık gösteren çok amaçlı nude rujdur. Bana mı öyle geldi yoksa yapısından mıdır bilinmez¸ acayip katı. Mat bitişli olmasından dolayı dudaktaki pütürlükleri çizgileri maalesef belli ediyor. Sürmeden önce nemlendirildiği takdirde dudağın kusurları (varsa) aza indiriyor. Ayrıca çok kalıcı. Çok uzun saat aralıklarıyla tazelemeye ihtiyaç duyuyorum. Ben bu ruju¸ yoğun göz makyajı yaptığımda tercih ediyorum. Ha bu arada herkes gibi ben de ambalajından şikayetçiyim. Sanırım firma¸ rujun kapağını açıp kapatırken kıralım ve durmadan yenisini alalım diye dandirik bir paketleme tercih etmiş.

 92. bende görsellerdeki kadar açık renk durmadı.kahveye yakın şeftali renkli bir görüntü oluştu.kuruluk olarak mac’in mat rujlarıyla aynı ayarda bence. kindadaki pembelik kadar şeftalilik var bunda.kinda’yı da severim bunu da çok beğendim.edit: mac rujlardan daha kuru.

 93. hemen hemen bütün makyajlarımda kulladığım rujum. En çok da koyu gözlerle kullanmak hoşuma gidiyor. Wet n wild’ın rujlarını zaten başarılı buluyorum¸ bare it all favorim!

 94. söylenildiği gibi yapısı malesef pastel boya gibi.benim dudaklarım çok kurudur. üstüne üstlük bu ruju ilk sürdüğümde mevsim kıştı. pek güzel durmamıştı dudaklarımda. ama bu aralar havalar güzelken sürdğümde bi problem yaşamadım. ama yine de siz bu ruju sürmeden önce peeling yapıp güzelce krem sürerseniz dudağınızda daha güzel duracaktır.rengi tatlı bi turuncu renk. rengini tam veriyor.çok fazla kalıcılık beklemeyin. bol bol yenilemek lazım.fiyatı 11 tl idi bu kış aldığımda. durduk yere kolayca kapağı açılmıyor. belki de sonradan aldığım için son üretimlerinde buna dikkat etmiş olabilirler.tavsiye edebileceğim güzel bir ruj.edit: dudakları dolgun gösteriyor.

 95. Bu rujun sorunu ambalajı. O kadar kötü ki her kapağını kapatışımda bir kısmı kapağa bulaşıyor. Benim dudağımı kurutmadı rengini de seviyorum ama ambalajı nedeniyle kullanmak istemiyorum. Bir de bu ruj bende golden rose velvet matte 27 ile tamamen aynı duruyor. O yüzden çok kullanmıyorum.

 96. Dudağın rengine göre çok farklı duran rujdur. Kendi pembe tonlu dudaklarımda pembe kahve karışımı¸ kendisinden oldukça farklı bir renkte dururken¸ arkadaşımın kahverengi dudaklarında denediğimde açık kahve bir renk vermiştir. Performansı ise fiyatına göre idare eder denebilir. Dudağı çok fazla kurutmasa da kurumaktan korumuyor. Biraz bulaşıcı ama renk uzun süre dayanıyor. Ambalaj konusunda sorun yaşamadım¸ kapağını iyi oturttuktan sonra açıldığını sanmıyorum.

 97. Aylardır elimden düşürmediğim harikulade rujum. Alın aldırın. Üretenden allah razı olsun alnından öperim.

 98. Bende turuncumsu kahverengimsi bir renk gibi gözüken rujum. Uzun süre dudakta kaldığında dudakları çok kurutuyor. Dudak kusurlarımı göstermedi benim. Ayrıca yeniyken rujun bir kısmı kapağından gözükecek gibi kalması çok kötü kapatırken kapağın her yeri boyanıyor.

 99. Ambalaja bakınca kahverengi görünen¸ uygulayınca şeftalimsi bir nude renk. Mat ve kalıcı. altına nemlendirici sürmemek gerekli¸ çamur gibi oluyor. Beyaz tenlilerde daha iyi durduğunu düşünüyorum. Kesinlikle favorim üçüncüsü bitmek üzere. Ambalajı ürünün kalitesinden çok uzak¸ o kapak çantada çıkıp her yeri batırabiliyor.

 100. dudağımda da kolumda da gr 27 ile nerdeyse aynı duran ruj. oysa ben velvet teddye muadil diye almıştım onu. ilk izlenimime göre gr’ye göre daha homojen durdu gibi bir de gün ışığında test edip tarafımı seçeceğim.

 101. bare it all rengine sahip olduğum ruj çeşidi. diğer renklerini de almak istiyorum. flormarın 201 numaralı dudak kalemini uyguladıktan sonra bu ruğu sürüyordum. hiç ama hiç beğenmedim daha çabuk çıktı ilginç bir şekilde pütür pütür oldu. çıplak dudağa uyguladığımda ise daha çok beğendim. altına bir lip balm uyguluyorum tabii ki. kurutmuyor böylelikle. fiyatı da uygun. ancak kabı plastik ve çabuk kirleniyor.

 102. rengi değişmiş resmen bir farkeden ben miyim? bir-iki ton koyulaşmış ve bir tık daha pembemsi olmuş. benim için olumlu yönde değişim olmuş¸ tenime daha çok gitti ama seveni çoktu.

 103. Gerçekten de wet’n wild rujlarını testerla denemek çok imkansız¸ ben de denemeden aldım tonunu çok beğenip. Kuruluğundan muzdaribim. Kokusundan hele ayrı muzdaribim. Benim dudaklarım sanırım kuru¸ bu yüzden altına bi balm geçmeden olmuyor. Ruj resmen sürülmüyor kuruluktan. Ama altına ve üstüne bir nemlendirici geçince çok güzel duruyor. Serinin en güzel renklerinden. Bitse tekrar alırım¸ zaten çok pahalı da değil¸ bayağı uygun. Keşke şu ambalaj işine de el atsalar. Rujun yarısını kapağına değe değe kaybettim. Temizliyorum¸ tekrar kapağı ruj oluyor. Hiç sevmiyorum bu durumu. Ama hem bare it all hem de sand storm benim bebeğim. Bunun gibi uygun fiyatlı ve ambalajı daha kullanışlı bi ruj olsa¸ hatta eğer varsa¸ ona geçiş yapmak isterim açıkçası.

 104. rengi icin korkunc otesi ambalajina katlaniyorum.o kadar adi bir ambalaji varki kapagi ne zaman acsam kirilacakmis gibi ¸ surekli bulasma yapiyor¸ ruj koptu tekrar yerlestirdim falan.naylon posete sarip satsalar daha saglam olurdu sanirim.

 105. herkese yakışıyorsun da beni neden ölü gibi gösteriyorsun diye sormak istediğim ruj. herkeste değişik duruyor. buğday tenlilere çok yakıştırıyorum. kalıcılığı orta üstü bence.

 106. Sarışınların kullanabildiği nadir mat nude rujlardan. Diğerleri ile ruh gibi görünürken bare ıt yüzüne renk gelmesine sebep olur. fiyatı da sevmeye sebep

 107. en sevdiğim rujum olan mac velvet teddy’nin bitiyor olması ve artık hayvan deneyi yapan markaları kullanmama kararı almam neticesinde velvet teddy’ye muadil gösterilmesine dayanarak satın aldığım ruj. bugün üst dudağıma bare it all’u¸ alt dudağıma velvet teddy’yi sürerek karşılaştırdım. bare it all¸ velvet teddy’ye göre çok azıcık daha pembelik içeriyor. velvet teddy biraz daha kahverengiye yakın. ayrıca velvet teddy daha matken¸ bare it all biraz daha kremsi (her ne kadar sürülürken çok matmış gibi gelse de).bare it all’un iki dezavantajı var bence¸ birincisi herkesin değindiği gibi korkunçlu ambalajı. ruj ambalajın içinde dans ediyor resmen. kapağını kapatırken milimetrik hesaplar yapıyorsunuz. ikinci dezavantajı ise dudak çizgilerine daha fazla doluyor. fakat sonuçta indirimde 6 liraya düşen bir rujdan bahsediyoruz. tolere edilebilir sanırım. en azından cruelty free ya¸ canını yediğim.

 108. Nude mat rujun karşılığı bu rujdur bence. Tam bir dudak rengi. Yapısı kalıcılığı fiyatına göre çok iyidir¸ bence her ten rengine de gider diye düşünüyorum.

 109. nedenini anlamadım ama bu ruj bende bildiğin turuncu gibi durdu. oysaki herkeste ne kadar güzel durduğunu görüp ne hayallerle almıştım. altına herhangi bir nemlendirici sürmeden de gayet kolay uyguluyorum ama ambalajı gerçekten kötü her sürüşte kapağı temizliyorum. ve asla çantama koyamıyorum.

 110. ambalajina deginmek istemiyorum¸ defalarca yazilmistir. bir baska kusuru da benim icin dudaklar olu deriden arindirilmadikca kotu bir goruntu olusturmasi. normalde problemli dudaklara sahip degilim ama niye bende boyle yapiyor anlamis degilim. yine de rengi ve fiyatiyla sevilendir.

 111. Gerçekten her dudakta farklı duruyor sanırım. Velvet teddy muadili diye aldım ama ona nazaran çok daha şeftali pembe duruyor. Golden rose velvet matte 27 ile çok benziyor. Bence denemeden almayın.

 112. Benim rujum bu.günlük kullanımda rengi çok güzel.doğal ve sağlıklı görünüm kesinlikle sağlıyor.gratış indirimi ile 5.85tlye aldım.

 113. cicişde çok övüldüğü için alacaktım¸ denedim ve hiç beğenmedim iyi ki denemişim. Beğenmememin sebebi de bende biraz cansız durması. Dudak rengim ne çok koyu ne çok açık. Ama bunu sürünce sanki dudaksız gibi durdu rengi. Flormar dc28 bundan daha canlı ve güzel duruyor bende¸ flormara sahip olduğumdan hiç almak istemedim. Daha sedefli ve bir tık daha koyu olduğu için my lips but better rujum oldu. Herkeste farklı durur tabi ama keşke bende de güzel dursaydı yaşasın tüketim çılgınlığı :d başka rujları da denedim elimde olan diğer rujlara benziyorlardı o yüzden elim gitmedi. Severek kullandığım sand storm var bir

 114. özellikle buğdaylar için tam bir günlük nude ruj. fiyatı çok uygun¸ özellikle indirimlerde 5-6 lira civarına satılıyor. bana göre güzel bir matlığı var¸ yalnızca ambalajından dolayı tak diye çantaya atmamak lazım:(

 115. Mac velvet teddy’e dupe olarak gösterilir¸ ben golden rose velvet matte 27 ile de benzediğini düşünüyorum. Sürerken dudağıma pastel boya sürüyormuş gibi bir his oluşuyo bende ama rengi ve dudakta duruşu harika. Bittikçe tekrar alacağım rujlardan biri ama keşke ambalajı da biraz kaliteli olsaymış.

 116. Önceden bu ruju övgülerinden dolayı alıp kendime pek yakıştırmadığım için kardeşime vermiştim. onun teni benden daha açık ve onda çok güzel duruyordu. indirimde bir arkadaşa alınca ben de tekrar denedim ve çok hoşuma gitti. indirimin 3. Günü birkaç yer gezip bulunca kaptım ve o günden beri elimden düşmüyor ama bir fark olduğunu anlamıştım. bugün kardeşimdekiyle karşılaştırınca farkı anladım¸ benim yeni aldığım daha mat ve biraz daha kahvelik içeriyor. seri mi değişti yoksa bizdekilerde mi sorun var bilmiyorum¸ ama bu yeni ruju çok sevdim 🙂  rujların farkı  gün ışığında

 117. Kesinlikle bitirince almak istediğim rujlardan biri. Mat rujlarımı gün içinde tazelemek istediğimde biraz uğraşıyorum. özellikle koyu renklerin kat kat olmaması için silip baştan sürmem lazım. Kendisi bana göre my lips but better rengi olduğu için resmen aynasız bile sürebiliyorum ve dudaklarımı kuru hissettirmiyor. İyi bir f/p ürünü. Spectra approves.

 118. Ben bu ruja kendi çapımda ‘barely there’ diyorum¸ daha güzel bir isim bence. Cidden var gibi yok gibi. Hiç bir ruju bu kadar çok sürmedim¸ neredeyse renk vermiyor gibi olduğu için nemlendirici gibi devamlı kat kat sürüyorum ama nedense bu durum çok hoşuma gidiyor. Sanırım durmadan ruj sürerek içimdeki makyaj yapma arzusunu tatmin ediyorum

 119. rengi harika¸ sürümü rezalet olan ruj. bir ruj nasıl bütün çizgilere dolabilir? ancak dudak kalemi üstüne pat pat -tampon hareketler?- rengini verecek şekilde uygulayabiliyorum.

 120. Kesinlikle şişirilmiş olan rujdur.Öncelikle öyle her tene yakışan bir renk kesinlikle değil.Kinda sexy veya velvet teddy ye dupe hiç değil. En sazından bende dağlar kadar fark oldu.ambalaja hiç girmiyorum..

 121. Resmen mylipsbutbetterdır benim için. Hastasıyım valla. Evet pastel boya gibi ama onu bile göz ardı ediyorum. Flormar 231 numarayla da çok güzel gidiyorlar. 231 le dudaklarımı çevreleyip içini birazcık dolduruyorum sonra bare it all’dan sürüyorum. Gün içinde 1 kere tazelemem yeterli oluyor.

 122. bana en çok yakıştığını düşündüğüm nude ruj. hafif şeftali tonları var ama çok az. sarı alt tonlu beyaz bir teniniz varsa çok yakışacağını düşünüyorum.

 123. esmerseniz asla nude durmayan mat ruj. en azından benim ten rengim için. yine de kullandıkça gözüm alışıyor¸ ayrıca fiyat/performans açısından da başarılı.

 124. gittikçe rengi ve yapısı değişiyor. zaten aldım alalı bir-iki defa sürdüm¸ dişlerimi sapsarı gösteriyor sanki. 🙁

 125. bende olmasına rağmen ne zaman wet n wild standına gitsem “ne güzel bi renk buuu” diye elimi attığım ilk ruj. Arkasına bi bakıyorum bare it all. Her seferinde gözüme bi farklı güzel görünüyor. Bu şimdi kesin kabine gider editi: yüzü ölü gibi göstermeyen tam bir dudak rengi nude ruj.

 126. Bende golden rose velvet matte 01 ile aynı renk duran rujdur. Yapısı gr kadar yumuşak değil¸ pembemsi bir nude.

 127. Çok güzel bir renk. Şeftalilik içeren bir nude. Benim dudaklarımda şeftali duruyor. Fakat wet and wild’ın bu dandik ambalajlarından bıktık. Benim rujum şu an ambalajının içinde dönüyor. Sürmek zorlaştı iyice. İçi beni dışı seni yakar hesabı…

 128. dudağımda “my lips but better” gibi duran ruj. no makeup makeuplar için¸ koyu renk göz makyajları için ideal. bayıldım. daha önce wet n wild’dan aldığım tek ürün cherry bomb rujdu. bloggerların gazına gelip gratis’in tester kıtlığından dolayı denemeden almış¸ ne yapısını ne rengini sevmemiştim. bunu pırıl pırıl testerlarla dolu bir mağazada tüm wnw rujları tek tek deneyerek aldım ve çok sevdim. aklımı çelen diğer renkler ise in the flesh ve mocha licious. onlara da göz koydum valla¸ alırım gibi geliyor.

 129. Son zamanlarda Alev Karslı’nın nude üzeri lipgloss kullanımını aşırı beğeniyorum¸ bayadır bare it all ile denemek istiyordum. Sunum hazırlarken aşırı aklıma takıldı kalkıp denedim şimdi Alev Karslı kadar ölü dudak kullanamıyorum benim ideal nude rujum bare it all. üzerine hafif pembelik içeren bi glossla kullandım elimde tek o vardı çünkü. Açıkçası beklediğimden daha çok hoşuma gitti sağlıklı ve daha dolgun geldi gözüme dudaklarım.

 130. Mükemmel bir rengi olan nude ruj. Mat yapıda lakin dudağı asla kurutmuyor. Biraz satin bir bitişi var. Rengi meşhur mac kinda sexy’nin biraz daha pembemsi hali¸ kinda sexy gibi turuncu durmuyor. Özellikle koyu göz makyajıyla müthiş uyum sağlıyor. kalıcılığı da hiç yabana atılmayacak kadar başarılı. velhasılıkelam alın¸ aldırın.

 131. Durdukça renginin değişmesi gibi bir durum söz konusu mudur bilmem (max. 1 sene) ama bu aralar yüzümde çok çiğ bir pembe gibi duruyor. Ya da durdukça kanım düştü sarı bir tende öyle gözüküyor bilemedim 🙂 Ama ben bunu o tonlarda dudak kalemiyle çerçeveleyip dağıtıyordum o zaman daha hoş duruyor. Zannediyorum bir daha almam.

 132. nude tonlarda yumuşak dokulu ve dudakları dolgun gösteren ruj. Çok beyaz tenli olduğumdan bu tonlarda ruj sürdüğümde hepten hayalet gibi gözüküyorum¸ serinin diğer tonlardaki rujları da oldukça başarılı¸ hepsini kullanıyorum tavsiye ederim.

 133. Kahve tonlu nude ruj. Günlük yaşamımda sürekli kullanıyorum. Kalıcığılığı bence golden rose velvet mattelardan daha iyi. Herkesin çantasında bulunması gereken bir ruj.

 134. Bare it all ruju hayat kurtarır fakat ambalajının dandikliği¸ kırılması-bulaşması beni benden alıyor¸ 5 lira fazla yap adam gibi kaliteli görünsün be wet n wild!

 135. Yapısı o kadar güzel olmasa da rengi bende çok güzel olduğu için zamanla nasıl kullanmam gerektiğini öğrendim. Akşamdan nemlendirdiğim dudaklarıma sürdükten sonra fazlalığını peçeteyi öperek alıyorum¸ etrafına da bir dudak kalemi geçince cillop gibi oluyor. İster günlük ister smokey eyesla gece çok güzel oluyor.

 136. Bu aralar en çok kullandığım nude rujum. Mevsimi olmayan bi renk ama ben sonbahar/kışa daha çok yakıştırıyorum.

 137. Ne zaman sürsem iltifat aldığım adı sanı sorulan¸ dudağımda pembelikten yoksun ve ten rengine daha yakın duran ve buna rağmen nasıl oluyorsa yakışan rujdur. Bir ara deli gibi sürüyordum ama bayadır elim gitmiyor nedense. Tahta yine oturursun cınım üzülme ¸)

 138. yapısı ve kokusu pastel boyayı hatırlatan bir rujdur. sürmeden önce dudaklarımı çok iyi nemlendirdiğimden hiç kurutmuyor. ambalajı ısrarla değiştirmemeleri dışında fiyat performans olarak çok başarılı. rengi ben de çok koyu kahverengi duruyor ama yine de günlük kullanıma uygun.

 139. Dudaklarım kuruduğu için mua ashley ben’i gibi duran bir pütürtüyle birlikte wnw bare it all  Swatchum¸ az önce çektim hiç filtre kullanmadım. Bence sürümü yumuşak ama dudakları kurutan bir ruj. Ürün ilk elime geçtiğindeki yorumlarımı  Şuraya yazmıştım.

 140. Beğenilmemesine şaşırdığım biricik rujum. Pembe alt tonlu çok güzel bir nude. İlk gördüğümde golden rose kalem rujlardan 14 numara’ya benzettim ki onu da çok severim ama yan yana alakaları yok o daha kahve tonlu bir nude.Gratislerde mütemadiyen indirimde. 6.5 lira gibi komik bir fiyata alabilirsiniz. 6.5 liraya dudak kalemi zor alıyoruz.

 141. rengine bayılsam da dudaklarımı aşırı kuruttuğu için evde bir kez deneyip anneme verdiğim ruj. annemin dudakları benimki kadar kurumadığından sorun yapmadı. fakat sonra paketin kalitesizliği sebebiyle o da kullanamadı. sadece sabah sürüp¸ evden çıkarken çantaya atamayacağımız bir ruj pek işimize yaramayacaktı. sevmeyi çok istedik ama olmadı 🙁

 142. Makyaja başlarken bir lip Balm sürüp en son peçeteyi öpüyorum. Çok daha güzel ve pürüzsüz duruyor. Kurutma¸ çizgilere dolma problemi yaşamıyorum bu şekilde. Kahvelik içeren şeftali ve pembeleri çok seviyorum. Tam benlik bu ruj.

 143. Valla bende hiçbir şeftalilik barındırmıyor çok net bir pembe. Hatta dudak rengimin bir tık soluk hali diyebilirim. Günlük kullanıma çok uygun. Bugün pembe farlarla yaptığım makyajda kullandım. Dudak rengime en yakın ruj bu olabilir.

 144. Şeftalilik içeren bej bir ruj. Sarı alt tonlu buğday tenliyim. Dudaklarim pek pigmentli değildir ama rengi pembemsidir. Bende tam olarak mlbb ruju oldu.

 145. Çok uygun fiyatlı ve çok tatlı bir rengi olan mat ruj. Benim en sevdiğim rujlarımdan. İçinde hafif kahvelik de barındırıyor ama bende daha çok şeftali rengine dönük duruyor. Tam bir nude. Günlük kullanıma uygun özellikle toprak tonlarında farla çok güzel duruyor. Ambalajı çok kalitesiz benimkinin kapağı kırıldı bile. Ama fiyat/performans açısından çok iyi bir ürün olduğunu düşünüyorum. Sürümü kolay¸ kalıcılığı orta seviyede.

 146. benim dudaklarımda kinda sexy ile aynı duruyor bu ruj¸ şeftalimsi bir nude. aşığım bu ruja ama keşke benim dudaklarımda da kahvemsi dursaydı. açık sütlü kahve rengi beklerken¸ şeftalimsi bi renk görünce üzülmedim değil ama hala aşığım tabii ki

 147. Nedense sürmeye kıyamadığımdır. Elimde çok fazla nude ruj birikti ve en sevdiklerimden biri bu olduğu için sanki diğerleri bir an önce bitmeli daha sonra bare it all tadı çıkarıla çıkarıla sürülmeli gibi hissediyorum. Ben yemekte de önce en sevmedigim parçaları yer en sevdiklerimi sona saklarım huy meselesi 🙂

 148. ruj nasıl bitirilir acaba merakımı gideren rujum¸ canım… wet n wild standına her baktığımda yine bu rengi görüp beğeniyorum sonra bare it all olduğunu farkediyorum. ben de görsellerdeki gibi durmuyor sanki daha farklı bir renk ama çok seviyorum

 149. mega last serisinin kullandığım renkleri arasında en kolay sürülen yapıya sahip ruju. hafif kahvelik barındıran ve her makyaja uyum sağlayan¸ tam kıvamında bir nude ruj benim için. görsellerdeki rengin bare it all olduğuna görmesem inanmazdım sanırım. her tende ve dudakta bu denli farklı durabilen değişken bir renk çünkü. başka renklerdeki rujlarla birlikte kullanmaya gerek yapı gerekse renk olarak da çok uygun bir ton. kesinlikle bu serinin en kullanışlı ve en özel rengi benim için. genelde emily’nin 208 numaralı dudak kalemiyle birlikte kullanıyorum ve birbirini güzel tamamlayan bir ikili olduklarını söyleyebilirim.

 150. sanırım 2 sene önce almıştım ve aşırı seviyordum içime sinen tek nude rujumdu¸ geçenlerde bitince tekrar aldım ama rengi değişmiş maalesef¸ yeni aldığım tenime swatchladığımda öyle durmasa da dudağımda hafif somon görünüyor¸ hayal kırıklığı yaşadım resmen.

 151. tenime yakışan 2 tane nude ruj var. biri kinda sexy biri de bare it all. hatta bare it all daha iyi daha kalıcı. bende kurutma vs vs yapmadı.

 152. İlk göz ağrım diyebileceğim rujum. WNW Mat serisinin tutturmuş olduğu en güzel renk karışımlarından birine sahip bence. Kahve¸ pembe ve şeftali¸ şeftali biraz daha fazla ancak buğday tenli olmama rağmen kesinlikle bağırmadı dudaklarımda¸ hatta ve hatta yazın almıştım ben bu ruju¸ ona rağmen son derece yumuşak ve fresh durdu. Baya seviyorum¸ çoğu makyajın altına uyup¸ neredeyse her ten rengiyle de uyumlu oldugunu dusunuyorum.

 153. Çok sevdiğim bir ruj olmasına rağmen bende velvet teddynin muadili gibi durmayan rujdur. Velvet teddy dudaklarımda daha kahvemsi dururken bare it all daha pembemsi duruyor. Benim için velvet teddy muadil arayışı hala bitmedi

 154. Megalast serisindeki rujların yapıları birbirinden farklı bazılarının pigmentasyonu daha fazla bazıları daha kremsi. Hepsi birbirinden farklı. Bare it all bana pigmentasyonu orta düzeyde ve diğerlerine gore oldukça kremsi geldi.Bu ruju elimde deneyip almıştım rengini beğenip ama dudağımda sandığım kadar guzel durmamıştı. Bir sure kullanmadım. Sonra farklı şekillerde nasıl uygularım diye düşündüm.En iyi yöntem benim için peçeteyle fazlalığını almak oldu. Dudaklarım rujdan daha koyu renkli olduğu için denediğim diğer yöntemler hep yapmacık durdu. Peçeteyle sildiğimde rengi bir tık koyulaşıyor diyebilirim. Daha doğal duruyor en azından bende.Bir de koyu rujların rengini açmada çok başarılı. edit: ekleme yapma ihtiyacı hissettim. bunu mac velvet teddy’ye dupe gösterdiklerini biliyorum ama kesinlikle bu ruj velvet teddy’nin yerini tutmaz. neden diyecek olursanız bu ruj ilk olarak velvet teddy’den daha açık tonlu. ayrıca bu ruj daha pembemsi¸ velvet teddy ise daha kahvemsi. velvet teddy’i sür çık yapabilirken bunu kendime yakıştırmak için cidden çok uğraşmam gerekiyor. birisini kendinize yakıştırırken diğerini yakıştıramayabilirsiniz yani¸ nasılsa aynılar diye atlayıp hemen almayın

 155. sen ne güzel bir rujsun yahu. indirimli fiyatını kesinle hak eden bir ürün. ben de daha pembemsi¸ pastel 20’ye benzeyen ama saten bitişli bir ruj şeklinde durdu. çok sevdim kendisini 🙂

 156. gerçekten mac kinda sexy’nin şu ana kadar gördüğüm en yakın muadili olan ruj. mata yakın bir yapısı olması ama dudakları kurutmamasından dolayı çok sevdim. şimdiden bitince tekrar alma derdindeyim cicişler.

 157. bugün gratiste indirimde görünce denemek için aldığım¸ buğday ten rengime hiç yakışmamış ruj. daha önce bir ruj daha almıştım yine beğenmemiştim wet n wild’dan. sürüşü¸ paketi¸ buna özel olsa da rengi beni mutlu etmedi. hoşça kal wet n wild rujlar.

 158. hem çok ucuz hem de yapı¸ renk¸ kalıcılık bakımından çok güzel bir ruj. fakat wet n wild’ın nerdeyse her ürününde olduğu gibi bunun da paketlemesi çok kötü. sürekli çantada açılıp yol arkadaşlarını zehirliyor. dostum wet n wild¸ canım cicim wet n wild. milyon dolarlık firmasın sen¸ şu rujlara doğru düzgün bir paket yap.

 159. Tam dudağımın renginde olan yumuşak yapılı ve uygun fiyatlı ruj.sanırım nude rujumu buldum.kalıcılığı serinin diğer koyu renk rujlarına göre daha az.gün içinde yenilemek gerekiyor.

 160. Kendime çoğu ruju yakıştırmayan ve dudağımın doğal tonunda ruj bulamayan biri olarak yeni tanıştığım ve çok sevdiğim ruj. Harika bir ürün olduğu söylenemez ama fiyat performans oranının yüksek olduğunu düşünüyorum. Bir ruja çok para dökemem diyenlerdenseniz ucuz ve güzel bir tercih bence. Tek eksisi çabuk silinmesi¸ yanınızda taşımak zorunda kalıyorsunuz. Çoğunluk kapağının dandikliğinden bahsetmiş ama ben çantamda durup dururken açıldığını görmedim henüz. Kısaca şans verilebilir bir ürün bence.

 161. iki sene evvel velvet teddy’e muadil olduğunu duyup almış ve sadece bir kez kullanıp anneme vermiştim . sorun bende mi anlayamadım¸ hayatımda kullandığım en kötü sürümü olan ruj olabilir ki mat ruj kullanmayı severim ama bunu bir türlü sevememiştim. rengi de bana uymamıştı neyse ki.

 162. geçtiğimiz aylarda gratis indiriminden aldığım ruj. hem bloglarda hem cicişde bu kadar övüldüğünü görünce 7 küsür liralık fiyatıyla bir deneyeyim dedim.canlar¸ canlarım! bu rujun formülü değişti de içine plastik mi kattılar? beyaz tenliyim¸ ruj elimde sütü bol bir sütlü kahve rengi. Dudağıma sürüyorum¸ krem rengi.dudağımda parça parça durdu¸ parçalar çok keskin geçişlere ev sahibi oldu¸ dudağım oldu bir şölen alanı! geçenlerde bir daha denedim de kokusuna da tahammül edemeyip attım. Halbuki ne kadar güzel bir sütlü kahveydin sen.

 163. hiç kullanılmamış testerdan denedim mükemmel durdun. Kaptım bir tane geldim evde hiç sürmeseydim bu ne dedirttin. Bana neden bunu yapıyorsun anlamıyorum…

 164. bende sürdükten yarım saat sonra çingene pembesine dönen rujdur kendisi. İlk sürdüğümde her şey çok güzel¸ mükemmel gidiyordu. O şirin kahve pembe arası ton beni mest etmişti. Bir süre sonra aynaya bir baktım ki şu yeşil olup sonradan renk değiştiren rujlardan hallice¸ kötü bir pembe. Sildim¸ yok! Çıkmıyor. O pembe o gece yapıştı dudağıma¸ üstüne sürdüğüm nude rujun altında patladı… kıssadan hisse benden on üzerinden bir bile alamadı…

 165. benim için birini bitirip ikincisini aldığım nadir rujlardan biridir. birini de dandik kapağı kaybolduğu için yenilemiştim ya¸ neyse. evet¸ ambalaj bir rezalet. yani fiyatına göre ne bekliyorsun diyebilirsiniz ama essence’in rujlarının ambalajları taş gibi¸ aşağı yukarı aynı fiyattalar. o plastik kapak 2 hafta sonra falan çantada kendi kendine atmaya başlıyor¸ makyaj çantanızı rezil bir şekilde bulabilirsiniz akşam. ama renk¸ pigmentasyon¸ duruş¸ kalıcılık muazzam. mat ama o kadar kremsi ki asla kuru durmuyor dudakta¸ çizgilere dolmuyor. kalıcığı standart bullet rujlara göre baya iyi. nude makyajların baş tacı.

 166. Ben de rengini beğenip aldım bu ruju. Yapısı gerçekten bi tuhaf pastel boya gibi. kokusu da kötü bunun ya ama rengi hoşuma gidiyor pembemsi seftalimsi Nude duruyor bende. Tek başına sürünce çok kuru pürüzlu duruyor altına Lip balm sürünce daha kremsi duruyor böyle çok seviyorum. Ayrıca paketi gerçekten uyuz ne kadar dikkatli kapatsam da hep bulasiyor kapağına.

 167. Benim dudaklarımda şeftali tonlu duran ruj. Sürmeden önce lip balm kullandım ki bence her mat ruju sürmeden önce lip balm gerekli. Ve gayet güzel oldu hiçbir şekilde kurutmadı¸ yapısı da kuru değil zaten yumuşacık. Rengi de tam istediğim gibi durdu gayet doğal. Normalde ruj kullanan bir insan değilim¸ dudağımdaki o kalıp varmış gibi hissini sevmiyorum o yüzden dudak kalemlerini tercih ediyorum genelde ama bare it all’ın verdiği tonu çok sevdim¸ ara ara kullanırım diye düşünüyorum.  bir Ne zaman almaya niyetlensem indirim dönemlerinde bulamazdım ama geçen indirimde buldum¸ oh be.

 168. çok güzel bir rengi olmasına rağmen cizgilere dolup dudaklarımı kurutması da bi o kadar üzücü. ama kullanmaktan vazgecer miyim vazgecmem. seni seviyorum bare it all

 169. En sevdiğim rujum. Kuruttuğu doğrudur ama duzgün bir lip balm ile çözülür. Bulaşma yapmaz¸ düzgünce sürülür¸ rengi aşağı yukarı herkese gidebilir. Wet n wild in kalitesiz paketlemelerinden dolayı çabuk kirleniyor kapağı ama olsun¸ temizleriz.

 170. Kesin bana yakışmaz diyerek almadığım günlere yandığım bir ruj. Flormarin 201 numarali kalemi vazgeçilmez nude rengim ona uygun farklı birşeyler ararken dedim alayım yakışmazsa farklı şeylerle karıştırıp kullanırım. İyiki almışım cicişler sürümünün kolaylığı rengi enfes. Bendeki tek sıkıntı tüm rujları yedigim için çabuk tazelenmem gerekiyor. Onun dışında enfes 

 171. Rengi sürekli değişiyor gibi geliyor .Ve kalıcılığı yok ¸sürdükten bir süre sonra dudağı kurutuyor ¸çizgilere doluyor çok çirkin bir görüntü oluşturuyor.

 172. Güzel bir renge sahip¸ sürümü kolay ama genel olarak markanın tüm rujların da var sanırım . kalitesiz ambalaja sahip kendi kendine açılıyor kapağı ¸ kapağının içi ruj olmuş¸ buna çözüm bulursalar benden tam yıldız

 173. Rengi kendi dudak rengime çok yakın olan günlük hayatımda en çok tercih ettiğim ruj. Sürmesi biraz zor¸ kalıcılığı ise fiyatına göre yeterli bir düzeyde. Herkes gibi ben de ambalajından şikayetçiyim. Kapağı kırıldı¸ çantama atıp çıktığımda ise kendi kendine ağzı açılıyor.

 174. dışarıdan görüldüğü gibi durmadı benim dudağımda. turuncu ve kesinlikle mat değil¸ çok kremsi uçup gidiyor. esmerlere daha çok uyacağını düşündüğüm bir nude olabilir bu açıdan. bir de ambalajı çok dandik. genel olarak drugstore ürünlerin problemi de bence bu. yere bile düşmeden aldığım hafta kırıldı.

 175. Bu başlıktaki girdiler sebebiyle bir kaç ay evvel aldığım ama ‘pembemsi bej’ renginden dolayı çok fazla kullanamadığım wet n wild markasının megalast serisinden mat ruju. Pıt pıt dudaklarıma dokundurduktan sonra peçeteyi öpüp¸ olabilecek en iyi sonucu aldığımı düşündüğümden öyle kullanıyorum.

 176. Her dudakta inanılmaz farklı duran bir nude ruj bende kahverengi alt tonlu bir nude oldu pastel 15 numaranın 2 -3 ton daha açığı gibi. Günlük kullanışlı bir renk ama inanılmaz dudak kurutuyor. Bir de ambalajı inanılmaz dandik ama ben geçen sene indirimde 5 tl gibi komik bir fiyata aldığımdan çok umursamıyorum. Seveni ve mac muadili olarak göstereni çok ama ben sırf kurutmasından dolayı bir daha alacağımı sanmıyorum

 177. Rengine bayılarak almama rağmen kokusundan ve çizgilere doluşundan dolayı elimin gitmediği bir ruj oldu son zamanlarda.Üstelik dudaklarımı da gün içinde kurutuyor ve ne yazık ki kalıcılığı çok az.Ambalajının kalitesizliği de beni üzen ayrı bir özelliği.Henüz 1 kere yere düşürmeme ragmen kapağında hemen çatlaklar oluştu.İndirimde tercih edilmeli mi derseniz¸bence yine de renginden dolayı şans verilecek bir ürün.

 178. Velvet teddy e muadil diye aldım ama alakaları yokmuş. En azından benim ten rengimde. Velvet teddy nude dururken bu rujla ölü gibi oluyorum. Esmer olanlar ya direkt uzak dursun ya da denemeden asla almasın 🙁

 179. mac velvet teddy muadili olduğu söylenen ancak bende velvet teddy’den daha güzel duran ruj. velvet teddy’nin içindeki hafif morluk bu rujda yok¸ bende tam bir kahve-şeftali nude oluyor. fakat ne zaman alsam kırılıp çantamı berbat etti. çok beğeniyorum ama ambalajı yüzünden artık almıyorum.

 180. rengi muhteşem¸ içindeki o şeftaliliğe bayılıyorum. bende tam bir my lips but better ruju gibi duruyor. yalnız dokusu inanılmaz rahatsız edici¸ bana ucuz kozmetikçilerdeki çakma rujları hatırlatıyor. pastel boyadan pek farklı değil. sürümün biraz daha kolay olsa seni pamuklara sarmalar sarardım bare it all’cum.

 181. Doğal duran¸ rengi şeftali-kahve arasında¸ çok güzel bir nude ruj. Yapısı mat ama kremsi bir bitişinin olduğunu söyleyebilirim. dudakları önceden nemlendirip sürmekte fayda var. Çünkü dudak kuruluğunu ve çizgilenmesini ön planda göstermeye çok müsait. Benim için ambalajı vasat¸ performans açısından ise tatmin edici bir ruj oldu. Son olarak¸ bu ruja yakışan bir dudak kalemi emily markasının 202 numarasını söyleyeyim. İkisi birbirini gerçekten güzel tamamlıyor. 

 182. ben bu rujun dudaklarımda duruşunu beğendim fakat bu ruju kullandığımda dudaklarım çok çatlama yapıyor.Yapısı pastel boyaları andırıyor ve ambalajı maalesef çok kötü fiyatı uygun olmasına rağmen tekrar alacağım bir ürün değil .

 183. Rengini beğendiğim fakat çok fazla abartıldığını düşündüğüm ruj. Yapısı çok sert ve pastel boya gibi kokuyor hatta daha kötü. Kullanılmayacak kötü değil hoş bir ruj fakat -herkes almalı- denecek kadar iyi olmadığını düşünüyorum. Aynı ya da benzer tonda daha iyi rujlar bulunabilir bence.

 184. Bir türlü kendime yakıştıramadigim ruj belki dudaklarım pigmentli olduğundandir pigmentsiz dudaklar da güzel duracağını düşünüyorum

 185. Özellikle güldüğümde beyaz duran alt dudağımı my lips but better haline getiren kapağı nedeni ile evden çıkmadan sürebildiğim ya da dikine çantaya sıkışık bir şekilde atabildiğim bu aralar çok sevdiğim rujum. azalmasından acaip keyif alıyorum tabi anca kapalı iken siyah yerin az altına girdi. Böylece  daha az bulaşır sanırım. Makyajsız iken sürebildiğim tek ruj.

 186. Yorumlara bakıp çok büyük umutlarla aldığım ruj. Lakin rengi çok güzel olmasına rağmen bende hiç güzel durmadı. Yüzümü çok soluk gösterdi. Sanırsam ten rengi-dudak rengi kombinasyonuyla alakalı bir durum. Yakışmayan ruj yakışmıyor işte..

 187. Ambalaj tasarımı gerçekten kötü. Çok da sık kullanmamama rağmen kapağı ruj içinde kaldı. Açık buğday tenli ve warm alt tonluyum. Bu kombinasyondaki kişilere yakışacağını düşünüyorum. Dudak rengimden biraz açık ve şeftali-pembe tonlu gibi görünüyor. Bir eksisi daha var ki sürünce dudaklarınızı çok fazla kurutuyor. Altına blistex sensitive lip balm sürerek de denedim. Ancak durum değişmedi. Zaten çok sık ruj sürmem dudaklarım kuru olduğu için. Günlük kullanarak bitirmeyi deneyeceğim rujdur.

 188. rengine vurulduğum rujdur¸fiyat/performans oranı çok çok iyidir ama kalitesiz kapağı ürünü çantaya atmalık klasmandan çıkarıyor

 189. kışın dudağımda kırmızı alt tonlu bir nude gibi görünüp¸ yazın bronzlaşmamla birlikte tatlı bir şeftaliye dönüşür. sürümü kolay olsada nedense tebeşir sürmüş gibi durur (dudağımdaki ölü deriyi arındırmama rağmen tabii).

 190. Hakkındaki övgüleri duyunca koşup almıştım. Renginin güzelliğine rağmen hem dudaklarımı kuruttu hem de dişlerimi sarı gösterdi. Halbuki ne umutlarla almıştım. Yazık oldu 🙁

 191. İlk sürdüğümde çok çok güzel pembemsi alt tonlu ama nude bir renk. Saatler geçtikçe pembe oluyor dudağımda. İlk aynaya baktığımda renk değişimine inanamamıştım. Bildiğiniz pespembe. O haliyle de kalıcılığı fena değil. Silinse de tam çıkmıyor rengi kalıyor hafif. Değişse de yine de kötü değil rengi o yüzden kullanmaya devam ediyorum. Ben kullanamadan çantamda açılıp her yeri boyadığı için ben gönlümce süremeden bitebilir ama.

 192. Öncelikle Velvet Teddy ‘e de sahibim ve bence muadil değiller 😀 Fakat bu kötü mü demek ¸ hayır. Ben bu ruju çok seviyorum¸ makyajsızken sürünce bile ruj ruj durmuyor. Emily 121 kalem ile de çok güzel yakışıyor. Kapağına dikkat ederim güzel korurum diyorsanız indirimde 8₺ ye kesin koleksiyonunuza katın derim.

 193. Esmer tenliyim ve soğuk alt tona sahibim. Mağazada testeri yoktu ben alırken dedim herkese yakışan elbet bana da olur . Yok böyle bi duruş. Hakikaten yok ! Ruju sürüyorum var mı yok mu belli değil ¸ sürmesi ayrı dert zaten bana bozuk olan mi denk geldi bilmiyorum çok sert yapısı. Kiremit rengi olan aldım 1 tane de o öyle değil ve gayet güzel. Sevemedim bare it all seni.

 194. bu ruju çokövüldüğü için adım çok da uygun fiyatı var. hatta şu an gratisin sepetlerinde 9 liraya mı ne satılıyor¸rengi bulmak bile çok zordu bir aralar.ama yapısı aşırı kuru¸mermer gibi¸çatır çatır ediyor benim dudaklarımı¸ara sıra kullanıyorum.onun yerine golden rose no:16 kullanırım¸bir de kapağı çok kötü.çantada taşımaya dayanmıyor açılıyor tüm makyaj çantası nude oluyor.

 195. Velvet Teddy e muadil gösterilmiş ama rengi pek benzemiyor bence. İnsanların dudak renkleri farklı olduğundan ruj herkeste farklı durabilir. O yüzden kiminde daha nude kiminda daha pembe duruyor fiyat performans açısından iyi bir ruj ama şu ambalaj kalitesizliği giderilebilse daha iyi olabilirmiş.

 196. Dudak kalemine ekstra bir dikkate bile ihtiyaç olmadan sürdüğüm caanım rujum ben burdayım diye bağırmaması fazlasıyla doğal durmasını çok seviyorum. Tek beğenmediğim tarafı sürdükten biraz sonra dudağımı sanki nemlendirip balm sürmemişim gibi kuru göstermesi bunun dışında fiyatının hakkını fazlasıyla veren bir ürün.

 197. Mac’in velvet teddy adlı rujuna muadil olarak gösterilen¸ mat yapılı wet’n wild ruju. sürmesi gerçekten çok zor ve rengi çok açık. Dudakta homojen olarak da yayılmıyor. Bir süre dudakta durduktan sonra çok kötü bir hal alıyor¸ dudağı kurutuyor. Hem renk hem yapı hem ambalaj olarak sınıfta kaldı benim için.

 198. kapağının yani ambalajının çöp kalitesinde olması dışında rengi güzel ürün. ancak mega last bir ruj değil¸ fiyatı uygun alınabilir.

 199. Ambalajı gerçekten vasat. Kirilmasa bile illa ki kapağına ürün bulaşıyor. Hâl böyle olmasaydı bittikçe alacağım bir ruj olurdu. Çünkü ben yapısını ve rengini çok seviyorum. Sürdüğümde satın gibi fakat durdukça yarı mat bir hal alıyor ki ben bundan rahatsız değilim. Rengi benim dudagimda içinde şeftalilik barındıran kahve gibi duruyor. Tam sevdiğim¸kendime yakistirdigim nude rengi. Kokusu beni rahatsız etmedi hatta dudağıma sürdüğümde kokusunu almıyorum. İş yerimde masamin üstünde tutuyorum¸gün içinde sürüyorum. Çünkü bahsettiğim gibi çantaya atmalik bir ruj değil. Çantamda onun yerine kokusuna bayıldığım¸ambalajı da gayet başarılı olan maybelline wooden brown oluyor.Rengi de yapısı da birbirine çok benziyor.

 200. diğer cicişlerin dediklerine katılıyorum ama yapısından bahsetmek istiyorum. belki benim rujumda bi sorun vardır raf ömrü dolarken almışımdır belki ama yapısı tamamen yağlı boya gibi. dudağıma sürdüğümde aşırı yağlı bişey yemişim de dudağıma yapışmış kalmış gibi hissediyorum. onun dışında bence rengi çok güzel ve ambalajına da katlanılabilir

 201. Ben bu ruju hiç cicişde filan araştırmadım. Ya da birinin tavsiyesiyle almadım. Nişanımda kuaförün sürdüğü ruj nasıl olsa uçup gidecek akşama kadar bari elimin altında yedek bir rujum olsun mantığıyla gratise gidip nerdeyse tüm rujların bu tonlarını kıyaslayarak yaklaşık bir saat bakarak karar verdim. Şu an günlük hayatımda da kullanıyorum gerçekten çok güzel¸ buna yaklaşan renklerde rujlar var ama ben bunun rengini tam 12 istediğim renk bu diyerek aldım. Fiyat olarak zaten uygun bir ruj. Çok severek kullanıyorum.

 202. Normal bir ruj abartılıyor bence gereksizce. Günlük kullanıma uygun fiyatlı bir ruj. Bence Mac’e hiç ama hiç muadil değil. Ayrıca dudağınızda çatlak bile yoksa o dudak çizgilerine dolup kötü bir görüntü oluşturuyor

 203. ben de bu ruja bayılıp paketlemesinden nefret edenlerdenim¸ gerçekten nefret ediyorum ama kullanmam mümkün değil. şimdi sizinle bunun için bulduğum formülü paylaşmak istiyorum. aliexpressten oldukça ucuza ruj kalıbı ve boş ruj kabı aldım 1¸5 dolar civarına(hoş bugün dolar fırlamışken mantıklı bulunmayabilir de tabi) ikisinde de değişik modeller seçebiliyorsunuz kalıp olarak şunu  paketleme olarak bunu seçtim ben. siz kendi zevk ve tercihinize göre seçebilirsiniz elbette. gelince ruju eritip kalıba döküyor¸ soğuyunca kaba yerleştiriyorsunuz youtube’da videoları var oldukça basit bir işlem. bunları eskiyene kadar kullanabilirsiniz¸ ruj bittikçe tekrar koyabilirsiniz. wet n wild’ın 3 rujunu bu hale getirdim¸ baya da güzel oldu bence. kap olarak daha düz gösterişsizler de var ama ben biraz daha değişik bir model tercih ettim¸ en çirkin paketli rujum en güzeli oldu ama en önemlisi artık her yere bulaşır diye endişe etmeden çantamda taşıyabiliyorumedit ek not: iki rujunuzu karıştırıp yeni bir renk de elde edebilirsiniz bu yöntemle

 204. Bende pembemsi gözüken nude ruj. Günlük makyaj için rengi oldukça uygun. Tek bende olmuyormuş benim de ince dudaklarımı dolgun gösterdi bu özellik benim için mutluluk verici <3 birisi yapısı pastel boya gibi demiş epey haklı. ondan olması muhtemel bir durum akdkakksal.

 205. rengi sanki böyle göz makyajını abarttığımda kullanmalık neden bilmiyorum ama özellikle bronz tende baya bi hafif duruyor 

 206. hep pembe alt tonlu nude rujlar deneyip istediğimi bulamadığımı düşünürken¸ bütün dudakların pembe alt tonlu olmadığı konusunda aydınlanmam sonucu denediğim rujdur. yıllardır aradığım mlbb rujmuş efendim. gün içinde sürekli bir şeyler içen biri olarak kalıcılığı da iyi bence. fiyatına söyleyecek bir şey yok zaten. herkesin hoşuna gidebilecek bir renk ama sıcak alt tonlu cilde sahip cicişlerin denemesini kesinlikle tavsiye ederim.

 207. ten rengim açık ve soğuk alt tonlu. dudaklarımın kendi rengi de koyu pembe nerdeyse kırmızı gibi. bare it all bende hiç nude durmadı. aksine dudaklarımı sildi turuncu renkli bir şeye dönüştürdü.sıcak alt tonlularda daha iyi duracağını düşündüğüm ruj. bir de dudaklarınız kuruysa altına nemlendirici sürmekte yarar var.

 208. Sarı (sıcak) alt tonluyum ve bu ruj benim tenime çok güzel gidiyor. Yapısı biraz garip bazen pastel boya gibi oluyor o yüzden öncesinde bir dudak balmı sürüyorum. Bazen de yağlı ve kremsi oluyor¸ o zaman parmağımla dağıtıyorum. Kendall Jenner da öyle yapıyormuş¸ Alp Kavasoğlu da demişti bir miktar dokundurun ruju dudağınıza sonra da parmaklarınızla dağıtın diye. Daha dolgun gösteriyormuş dudağınızı. Velvet Teddy’ye muadil olabilir mi bilmiyorum çünkü henüz bir tane alabilmiş değilim:( ama rengini beğeniyorum.Bence tek sıkıntı ambalajı. Yani o rujun kapağa bulaşmaması mümkün değil¸ bulaşınca da aşırı kirli bir görüntü oluyor insan rahatsız oluyor.2017 Aralık ayında gratis indiriminde 7 türk lirasına almıştım muhtemelen bir daha da o fiyata alamam..

 209. tenimde mükemmel duracak nude ararken aldıklarımdan bir tanesi. ben 1 sene kadar önce 6 liraya almıştım diye anımsıyorum. rengi çok güzel. hafif şeftali durdu benim tenimde. öyle nude değil de nude renge yakın bir şeftali ruj diyebiliriz. kalıcılığı eğer yağlı bir şey yemezsem 2 3 saat duruyor. direkt sürersem eğer kalıp gibi duruyor dudağımda ama sürüp parmağımla yedirince o -ben mat ruj sürdüüümm- diye bağıran görüntüyü hafifletebiliyorum. ambalajı çok çok kötü. aslında geçen yıl 2. ye aldım çünkü ilk aldığım ruj çantamda kapağı açıldığı için dağıldı. bu nedenle çok çantaya at çık ruju değil. makyaj çantası taşıyorsanız içine atmak daha mantıklı. ya da tek ruj koymalık bir kutu varsa elinizde o da olur. fiyat performans olarak 10 üzerinden 7

 210. Velvet teddy’e muadil oldugunu duyunca aldigim¸ fakat bende velvet teddy den cok daha pembe ve nude duran ruj. Daha cok soguk alt tonlulara yakisacagini dusundugum bir urun. 

 211. Beyaz tenlilerde makyaj olmadan sürüldüğünde ölü gibi gösteriyor:( Mac velvet teddy rujuyla birebir nerdeyse. 

 212. saç rengimi açık kahveye boyayınca ¸ kendime çok yakıştırdığım ilkbahar/yaz/sonbahar da kullanılabilecek uygun fiyatlı güzel bir ruj.

 213. Elimden düşmez kurtaricim favori rujum seviyorum seni. Kışın rengi biraz soluk kaçıyo ben de altina morumsu kalem ruj sürüyorum tadindan yenmiyor

 214. rengini çok beğendiğim fiyat performansı gayet tatmin edici bir ürün ama dudak kusurlarını çok belli ediyor ve tam da burada sağolsun kendi kaleme gol atıyorum resmen.dudaklarım çok çizgi çizgi ve bende diğer insanlar gibi durmuyor maalesef.

 215. Çok tatlı bir rengi var ancak benim gibi tam esmer olmayan dedemin tabiriyle boz renkli -.- kadınlarda bu renk rujlar hoş durmuyor bknz g.rose 1¸ 27. Bknz maybelline wooden brown 🙁

 216. sadece 2 ayda oksitlenip hiç alakası olmadığı halde pembe kırmızı arası bir renk alan ruj. bilmiyorum sorun sadece bende mi ama nude bir ruj ruj sürüp 20 dakika sonra faber kırmızı kalemi ıslatıp sürmüşüm gibi oluyor. üzdü.

 217. Bu kadar çok seveni olmasına şaşırdığım ruj. Rengi güzel fakat yapısı o kadar sert ve dudağı o kadar kurutuyor ki tebeşirden hallice resmen. Fiyat olarak uygun gibi gözükse de hem ambalajının adiliği¸ hem yapısı sebebiyle aldığıma pişman oldum. 

 218. Fiyatına göre performansını çok başarılı bulduğum bir ruj. Bugün indirimden 10 lira gibi komik bir fiyata yeniledim elimdekini. Buğday tenli biri olarak tam günlük kullanmalık bir renk olduğunu düşünüyorum¸ mac velvet teddye benzediği de doğru. Bende bir tanesi bir yıldan uzun süre durdu herhangi bir bozulma olmamıştı gözlemlediğim. Sadece wnw ruj paketlemesine kurban gidiyor¸ kapağını kapatmak isterken ruju bölüveriyosunuz.

 219. rengi çok güzel ama hakikaten o ambalajın kalitesizliği nasıl birşeydir öyle. sadece 2-3 defa kullandım ve bi gün içindeki ruj pıt diye düştü yere. o günden beri almadım elime :((

 220. Benim yüzümde “my lips but better” kıvamında bir çıplak dudak rengi gibi değil de hafif kuru gül pembesi tonlarında¸ dişleri sarımsı gösteren bir ruj olarak duruyor. Ambalajını bir daha almamaya karar verecek kadar sorun etmiyorum. Bütün rujlarım gibi bu seriyi de çantanın küçük gözlerinde taşıdığım için kapak çıkması¸ çantaya bulaşması söz konusu olmuyor. Sürerken kaygan zeminde sürer gibi yumuşakça değil¸ biraz zorlanarak sürülüyor ama bu da rujun kalıcılığını artırdığı için tercih sebeplerimden biri. Ölü deriyi fırçayla veya peelingle attıktan sonra bende çizgi çizgi durmuyor.

 221. Zamanında ya 9 yada 6 tl gibi bir fiyata almıştım.Rengi çok güzel.Her makyajla gidebilecek bir rengi var.Siyah ve ağır bir göz makyajı ile de olur renklo ve canlı bir göz makyajı ile bile olur.Tek sıkıntısı sürümü çok kolay değil.Katı bir yapısı var.Belko fırça ile sürülebilir.Ama dudakta kalıcılığı gayet iyi.

 222. Mac velvet teddy ile muadil olan ve bana nadir yakışan rujlardan biri. Benim dudağımda çok doğal şeftali tonlar içeren bir kahverengi. Rujun yapısını ve rengini ne kadar beğendiysem ambalajını da bir o kadar beğenmedim. Rujun kapağını kapatmak isterken hem ruja zarar verdim hem kapağı kırdım.

 223. Asla sevemediğim kokusu bir depişik olan rengini kendime asla yakıştıramadığım uygun fiyatlı ruj. Mac muadili diyorlar tabi bilemiyorum ama ben sevemedim yapısını da rengini de herkese yakışmaz bence denemeden almayın derim

 224. Fiyatının uygun olması başta korkutsa da performansı oldukça yüksek bir rujdur. Gül kurusu tonlarında mat rujun özellikle buğday tenlilere çok yakışacağını düşünüyorum.

 225. soğuk altton için biraz turuncu kaçan ancak dudak kalemi ile rengi dengelendiğinde çok hoş duran bir ruj. kalıcılığı fena değil¸ çizgilere dolup kabuk kabuk oluyor ne yazık ki. ambalajı tüm mega lastlar gibi berbat¸ yanınızda taşımaya uygun değil. Emily 203 kalem ile¸soğuk tonda çok güzel bir ikili oluyorlar.

 226. Daha bugün mac kinda sexy rujun altına yazmıştım. Bence kinda sexy için güzel bir muadil. Şahsen ben bir daha kimse sexy almadım ve yoluma bare it all ile devam ediyorum. Renk güzel ama evet biraz şeftalimsi. Belki de kinda sexy ile arasındaki fark bu olabilir. Bu bir tık daha şeftali. Ama çok da şeftali durmuyor bende. Soğuk alttonluyum. Sadece yapı olarak biraz fazla dağılmaya müsait gibi geliyo bana. Bir de kalıcı değil. Ama çanınız kinda sexy ister de malum fiyatlarla alamazsanız alınabilir bence. Yalnız şunu eklemeliyim ki kabı aşırı aşırı dandik. Tamam plastik yani bir şey beklemiyorum zaten ama benim bir tanesinin kabı kırıldığı için yenisini almak zorunda kaldım. Kapak kısmı çok kolay şekilde bir defa yere düştü ve direk kırıldı.  Bir de diğer rujlarım için bunu yapmıyorum ama bu rujun yapısı gereği yazın buzdolabında bekletiyorum en sıcak dönemlerde. Durduğu yerde eriyor çünkü. 

 227. Velvet teddy’e muadil olarak aldığım¸ ondan daha pembe tonlu olan ruj. Fiyatina göre başarılı olsa da yapısı idare eder¸ dudakları çok kurutuyor.

 228. Nasıl bu kadar geç keşfettim anlamış değilim hep aradığım nude ton tam olarak buymuş oysa ki deste deste stok yapasım var

 229. ton olarak maybelline NEW YORK Color Sensational Creamy Mattes serisinden 930 Nude Embrace’e çok benziyor. yapı olarak pek benzetemesem de muadili olarak alınabilir. tek hoşuma gitmeyen kat kat sürüldükten sonra içten dışa doğru soyuluyor olması.

 230. Muhteşem bir rengi var. Ne çok pembe ne de çok kahve. Tam bir dudak rengi. Yapısı biraz kuru. Dudakları da kurutuyor. Fakat kalıcılığı çok iyi. Fiyatı ise çok uygun.

 231. Kendimde doğru nude olacağını çok umarak aldığım ancak yoğun göz makyajlarında bile bana yakışmayan ruj. Beyaz tenli bir arkadaşıma hediye gitti sonuç olarak¸ kendisine çok yakıştı ve severek kullanıyor. 

 232. Maalesef rengi çok pembe. Ben daha kahverengi olduğunu düşünerek almıştım. Dudaklarımı inanılmaz kuruttu.

 233. bu wet n wild’ın rujlarına renkleri hoşuma gittiği için ve ucuz fiyatından dolayı hep şans veriyorum ama bu rujlar bende pastel boya sürmüşüm gibi duruyor ve dudağımın içini boyamıyor. içi dediğim kısım da ağzım kapalıyken karşıdan bakan kişinin görebileceği bi kısım yani resmen dudaklarımın yarısına ruj sürmemişim gibi. yapı olarak da beğenmiyorum¸ ambalaj açısından çok dandik. 5 tl daha fazla verip pastel-golden rose tercih ediyorum. 

 234. Benim dudaklarımda kahverengi bir duruşu var. Kahverengi ve pembe arası bir renk veriyor normalde. Yapısal olarak ise fazla kuru .

 235. Rengi göründüğü gibi durmadı bende. Daha pembe durdu ama güzel bir pembe de değil. Başka bir renkle karıştırsam mı diye düşündüm ama sürümü o kadar zor ki değmez diye düşünüyorum. Yapısı kuru¸ sürümü zor ve rengi bana gitmedi. Ne umutlarla almıştım oysa 🙁

 236. Sürümü her ne kadar pastel boya gibi olsa da¸ renginin güzelliğinden vazgeçemediğim rujdur. O kadar tatlı bir pembe-kahve ruj ki bu. Benim dudaklarımı hiç kurutmadı -ki zaten hiçbir ruj dudaklarımı kurutacak sürede dudağımda kalmıyor- herkesin ortak sorunu olan ambalajı ise ben de hiçbir sorun çıkartmadı. Sadece o bant izi asabımı bozuyor… golden rose velvet matte 31 numara ile renk olarak birebir muadil olduklarını düşünüyorum. Alt dudağıma wnw üst dudağıma golden rose sürdüm ve 0 fark. Bare it all’un rengini çok seviyorum ama sürümünden dolayı kullanmıyorum diyorsanız iyi bir seçenek olabilir. 

 237. sürünce dudağı kupkuru yapıyor ve kalıcılığı sıfır. bide lip balm ile kullanınca kalıcılık sıfırın altında

Siz ne düşünüyorsunuz?