“Wet n Wild” için 354 yorum

 1. muhteşem haberlerle buradayım cicişler. WET N WILD ürünlerinin gratislerde satışı başlamış bulunmakta. detaylarını aşağıda uzun uzun anlatacağım¸berbat geçen¸ boşu boşuna 3 saatimi harcadığım bir günün ardından ağlamaklı bir şekilde otobüsle eve dönmekteydim. evimin durağına yakın olan talatpaşa gratisin önünden geçerken WET N WILD standının yazısı gözüme çarptı¸ ve ürünlerle dolu olduğunu gördüm. tabii ki anında koşa koşa girdim ve standın başına koştum. ürünler besbelli yeni yerleştirilmişti¸ çoğunun etiketi yoktu. zaten daha dokunulmamıştı¸ testerlar da yoktu. ilk alışveriş yapan bendim¸ bir nevi standın bekaretini bozdum :):)fotoğraf çekemedim ancak hatırladığım kadarıyla fiyatları ve gelen ürünleri sıralayayım:Rujlar gelmişti ve iki çeşitti¸ biri bildiğimiz siyah kaplı olanlar¸ diğeri gri kaplı. fiyat:9.75pek çok lip gloss çeşidi vardı. fiyatlar 9-12 lira arası değişiyordu bunlarda. ayrıca chubby stick benzeri balm stan isimli bir ürün vardı¸ fiyatı 12¸60 idi.allıkların 4 rengi gelmişti¸ onlar da 12.60Bronzerlar¸ pudralar¸ iki çeşit kapatıcı¸ kapatıcı paleti gelmişti. fiyatları yazmıyordu¸ ben de satın almadığım için öğrenemedim. ama hiçbir ürünün 20 tlden fazla olacağını zannetmiyorum.pek çok oje gelmişti. maskaralar¸ göz kalemler¸ jumbo göz kalemleri¸ dudak kalemleri gelmişti. 5¸5 lira göz kalemleri ve dudak kalemlerinin fiyatı. jumbolar ya 9 ya 12 liraydı. megaliner ve waterproof eyelinerlar gelmişti. 10.25 idi fiyatları. tabii ki standın kraliçeleri far paletleri gelmiş¸ ben hemen comfort zone’u kaptım. 3 çeşit 8li palet vardı¸ fiyatı 19¸5 lira. ayrıca 3 lü ve 4 lü paletlerle tekli farlar da mevcuttu. fiyatlarını bilmemekle beraber tahminim 9-15 lira civarı olduklarıdır. standı çekemedim ancak aldıklarımı çektim: toplu comfortzone mega last rujlar  diğerleri stick ruj ve eyeliner swatchBen kendimi tutamayıp palet¸ allık¸ 2 ruj¸ dudak kalemi¸ kahverengi eyeliner¸ stick ruj aldım¸ toplamda 80 lira ödeyerek öğrenci bütçemde göçük yarattım. ama kötü geçen günümü ödüllendirmem gerekiyordu açıkçası :)Ayrıca essence in yeni bir koleksiyonu gelmişti.  bloom me upbir de The Balm’ın CINDY LOU MANIZER aydınlatıcısı gelmişti. testeri olmadığı için deneyemedim ancak bir şey dikkatimi çekti: Mary Lou’nun fiyatı 50 lira olmuş¸ daha 2 ay önce 32 lira olan bir ürüne bu kadar zam yapmak gratise olan güvenimizi azaltıyor¸ wet n wild getirmiş olmasına rağmen.

 2. izmir bostanlı ve mavişehir gratislere henüz gelmemiş olan marka. izmir geneline 5 mayıs’ta geleceği bilgisi verdi çalışanlar¸ henüz ürünler ellerine geçmemiş. izmir’li cicişlere duyurulur..

 3. iyi guzel markadir da sephora’nin turkiye’ye girisini animsatiyor bana su gunlerde. insallah buyuk bir hayal kirikligi olmaz.

 4. Geçen gün kardeşimin ısrarı sonucu gratiste sepette duran ve daha standına yerleşmemiş ürünleri inceleyip alma şansı yakaladığımız marka. Başta henüz satmıyoruz deseler de tatlı dille kabul ettiler. 2 far paleti bir ruj bir oje bir de eyeliner aldık. Far paletleri renklerini iyi veriyor ve kalıcı bir gün kullandım henüz ama göz kapağımda toplanma falan yapmadı koca gün sabit durdu. Ruju da yumuşak ama kalıcılığından henüz emin değilim kullanmadığımdan sadece evdeyken biraz denedim. Ojesi biraz fiyasko hızlı kuruyanlardan tamam güzel ama 2.katta bile rengi zor verdi. Belki de yanardönerli bir oje olduğundan onu da bilemiyorum. Eyeliner da normal abartacak bir şeyi yok kalıcılığı ve rengi iyi. Genel itibariyle almadığımız ama Gratiste incelediğimiz kadarıyla da hem fiyat hem kalite bakımından tercih edilebilir bir marka diye düşünüyorum.

 5. far paletleri ve rujları için merakla beklediğim marka. gratis in kızılay şubelerinde dün bile yoktu. avm sevmez bünyemi ankamalle gitmek zorunda bırakmasalar bari.

 6. istanbul avrupa yakasında oturanlar için bakırköy carousel ve istanbul caddesi şubelerinde stantlarına rastladım. Ancak elbette comfort zone paletin yerinde yeller esiyordu. haziran ayında birçok istanbul şubesinde satışta olacağı da gratisin söylediği bir bilgi. Clairvoyant beylikdüzünden bildirdi

 7. Ambalajına bakmadığım¸ içindekilere vurulduğum drugstore kozmetik markası. Sırf comport zone paleti ve sugar plum fairy ruju bile flormarın tüm ürünlerine bedel. Bir de hayvan testi yapmıyor ki dadından yinmez.

 8. Kalem rujlarının kapağı kendi kendine açılandır. Çekmeceye koyarken bile kapağı yerinden oynuyor¸ çantaya atmaya kalksam kim bilir başına neler gelecek. Başka kimse bahsetmediğine göre sadece benimkinde sorun olduğundan şüphelenmeye başladım.

 9. Son bir haftada comfort zone¸ silent treatment¸ walking on eggshell far paletlerini¸ brulee ve nutty tekli farlarını¸ siyah mega liner eyelinerını¸ mega last rujlarından rose bud rengini¸ under your spell ojesini denediğim marka. Fiyat/performans değerlendirmesi yapacak olursam farları muhteşem¸ ruj ve eyelinerı güzel¸ ojesi kötü.

 10. izmir’de yaşayanlar için: mavişehir ege park’daki gratis şubesine gelmemiş olup yalnızca bostanlı şubesinde bulunan markadır. bunun dışında bir de alsancak’ta kıbrıs şehitleri’ndeki şubelerinde bulunduğu bilgisini verdi çalışanlar. diğer ilçeleri¸ şubeleri bilmiyorum (:

 11. Ilk furyayı kaçırdıktan sonra nerdeyse iki güne bir gratise gidiyorum yok hala yok. Ve ben hala alamadım o çok istediğim far paletlerini

 12. Özellikle rujlarının ambalajı benim için sınıfta kalan kozmetik markası. Her seferinde ya kapağı düşer ya çantamın içinde açılır pislenir.

 13. rujları renk olarak bolca alternatife sahiptir ve oldukça kalıcıdır. rimel ve tekli farından da aldım¸ kullanmaya başladım. rimel gayet başarılı fiyatına göre. kirpiklerimi upuzun gösterdi.¸ memnun kaldım. fiyatları da aşırı uygun. iyi ki gelmiş türkiye’ye dedirtti.

 14. Farlarına bayıldığım marka. Türkiye’ye gelmiş olması çok sevindirici. Bloğumda far paletlerini bol bol inceledim.  bakınız…  bakınız…

 15. Fiyat-kalite açısından başarılı olmakla birlikte ambalaj konusunda feci çuvallamış bir markadır bence. Uygun fiyatlı güzel bir ürün alıp paketinin kendi kendisini imha etmesi üzerine mutsuz gözlerle kırılan ürüne bakakalabilirsiniz.

 16. sevdiğim birkaç vloggerin markanın çok abartıldığını söylemesinden sonra almaktan vazgeçtiğim markadır. yurt dışında yüzüne bile bakılmadığını arka raflarda durduğunu söylemişti hevesim kırıldı.

 17. yurt dışında kullandığım en kötü göz kalemi bu markadandı ve gayet de dandik bir markadır. kalemi de aşırı ucuza almıştım. buradaki bloglarda göklere çıkarıldığını gördükçe bıyık altından gülüyorum.

 18. Birçok far rengi mac’e dupe olan hatta yarışan . Amerikan markası. Farklı glitter ve efektlerde ojeleri de mevcuttur ve çok da güzeldir.

 19. Comfort zone paleti ile meşhur olan markadır kendisi.Farlarının geneli pigmentasyon olarak güzeldir. Rujları harikadır. Gel gelelim ki kalem eyeliner konusunda tam bir fiyaskodur.

 20. Essie’nin very structured ojesinin dupeunu bulunduran markadir. Essie’de ojeyi bulamayinca beautyjointten çakmasi alindi. Haydi hayirlisi. Wet n Wild Casting call bahsettiğim dupe 🙂

 21. bana göre yıllarca ülkemizde olmaması da popülerliğini etkiledi. komşunun tavuğu komşuya kaz görünür hesabı yani doğru bir benzetme oldu mu emin olmasam da öyle:)

 22. Ben bloggerların fazla övdükleri markalar grubuna çok da girmediğini düşünüyorum. Evet¸ bazı ürünleri gereksiz yere övülüyor olabilir. Sonuçta hiçbir makyaj ürünü mucizeler yaratmıyor. Denemediğim çok ürünü olduğu için kesin konuşamam. Evet¸ ambalajları çok kalitesiz. Ama yurt dışında 2 dolara satılıyor¸ hatta indirimde 1 dolara satılıyor mesela bir ruju¸ daha ne beklenebilir?Evet¸ farları tozutuyor. Ama drugstoreda gördüğüm en iyi pigmentasyon ve kalıcılığa sahip farlar olduğunu söylesem yalan olmaz. Çok sevilen The Balm da tozutuyor. Toz ürün yahu¸ birazcık -tamam çok tozutuyor- tozutmasını da normal buluyorum. Bu fiyata bu yumuşaklık¸ daha ne olsun? Ben tozutmaya tebeşirimsi ürünlerde deli oluyorum…Evet¸ megalast rujları oldukça kuru. Ama çok beğenilen Mac’in mat serisi de bana dudağımda hemen hemen aynı hissi veriyor. Kalıcılıkları da benziyor. Beşte bir fiyatına benzer bir performansı yakalamak oldukça iyi bir şey bence. Evet¸ Türkiye fiyatları normaline göre pahalı. Ama asla bir L’oreal olamaz. L’oreal hemen hemen 4-5 katı fiyatına satılıyor. Fiyat- 7/10Performans 8/10Farları- 8/10Megalast rujlarının bazı renkleri 9/10Ojeleri: 4/10Far¸ ruj ve oje harici ürünlerini denemedim. Kısacası fiyatına oranla performansı yüksek olan ürünler barındıran bir markadır.

 23. bence blogerların gereksiz övdüğü ürünler. çok fala tozutuyorlar¸ dağıtmakta da zorlanıyorum çünkü bütün göz kapağına bulaşıp kötü bir görünüm verebiliyor ayrıca bence ambalajları da çok dandik bendeki palet comfort zone kullanabildiğim kadar kullanmayı planlıyorum

 24. cicişde bu kadar anlatılınca evde de bir tane ruju olduğunu hatırladım. gidip baktım¸ sürdüm. rengi kahve alt tonlu kırmızı¸ bana baya yakıştı. tesadüfen kendi kırmızı rujumu bulmuş bile olabilirim. brilliant yazısını okudum silinmemiş kısımdan. artık değişik vakitlerde yapışırım kendisine. linknot: sürümü epey zor¸ pamuk çubukla yaymak zorunda kaldım. yumuşak lipstick üstüne denenmeli.

 25. yine bir ‘komşunun tavuğu komşuya kaz görünür’ vakası. türkiye’de satılmayan her ürüne zaafımız olduğundan bu dandik paketlemeye sahip vasat ürün¸ instagram’dan fahiş fiyatlarla satıldı. üstelik ülkemizde bundan çok daha kaliteli ve uygun fiyatlı muadilleri varken.

 26. Suslulerin beni istahlandirip meraklandirmasindan sonra kendisinden bir far paleti bir de ruj aldigim marka. Palet ve ruj hakkindaki yorumlarimi ilgili basliklara yapacagim.(bkz: wet n wild comfort zone far paleti )(bkz: wet n wild silk finish ruj )

 27. Pek fazla beğenemediğim marka. Gerçekten de bazı arkadaşların dediği gibi bizde olmayan ürünler daha cazip geliyor¸ evet artık Türkiye’de de satışı var fakat ben doğu görevinde olduğum ve başka illere de pek gidemediğimden benim için hala ulaşılmazdı .beautyjoint vasıtasıyla aldım. Ambalajların uydurukluğu doğru ama asıl sorun paketlenmesi bence ürünleri açana kadar akla karayı seçtim. Açabildikten sonra da walking on the eggshells farı benzer renklerde olan 6-7 yıllık golden rose farımla karşılaştırdım golden rose açık ara önde pigmentasyonu olsun kalıcılığı olsun 🙂 Bir de mellow wine allık almıştım onu aşırı pigmentasyonlu olduğu için sevemedim. Ürünü fırçaya çok çok az almak gerekiyor bu seferde istenenden değişik bir renk elde etmiş oluyorum . kısacası ben memnun kaldığımı söyleyemem 🙁

 28. Mega last ojeleri dışında diğer ürünlerini pek de beğenemediğim marka. Comfort zone paleti¸ siyah eyelinerı da var bende. Ama en güzel ürünleri ojeleri. en kötü ürünleri de eyelinerı. akıyor¸ göz kızartıp sulandırıyor…rujlarının ambalajını ve yapısını da beğenemedim bu arada…

 29. yarin baslayacak olan gratis indiriminde %40 indirime girecek olan wet n wild urunlerini dusunmekten hala uyuyamadim. sabah 9’a saat kurdum¸ ilk comfort zone paletimi almak icin kosa kosa gidicem.

 30. Benzer kalitede ürünleri¸ hele o rujları¸ Türkiyeden bir firma satsa¸ atıyorum catherine arley¸ elestire elestire bitiremezler.

 31. Fiyat/performans açısından başarılı bulduğum marka.Ten ürünlerini hala denemedim ve oje konusunda da sadece tek bir tecrübem var. Ancak kalem ruj¸eyeliner ve elbette farlarını başarılı buluyorum. Nutty’nin biraz abartıldığını düşünsem de sadece Brulee bile bu markayı sevmeye yetebilir bence.

 32. Mat rujlarının fazla abartıldığını düşündüğüm marka. Henüz Tr.ye gelmeden önce merak ettiğim tüm ürünlerini zaten beautyjoint ten almıştım.3 renk mat ruju ve 2 tane üçlü far paleti.Mat rujlarının renkleri muhteşem tamam ama hayatımda sürdüğüm en sert rujlar yahu.Çok kuru ve zor sürülen yapıları olduğundan¸benim de dudak şeklim biraz bombeli olduğundan resmen kabus oluyor sürmesi¸o yüzden elim gitmiyor 🙁 ama knock on wood ve silent treatment paletlerini severek kullanıyorum ki onların da en açık renkleri maalesef daha sert ve az renk veren yapıda. ama ojelerini baya beğendim diyebilirim¸sürümleri ve yapıları çok güzel. özellikle wild shine serisini tavsiye ederim.

 33. aşırı derecede şişirilmiş marka.ojelerinde hiç bir kalıcılık yok.ben iki seri rujunu gördüm.mat serisindeki renkler hoş ama gerçekten pastel boya gibi.diğer serininse renkleri çok çirkin.allıklarına şans vermek istedim.hepsi ayni renk gibiydi ve hot mamayla çok yakındı.pudrası ve farları ise aşırı tozutmakta.bu kadar övülcek nesi var anlamıyorum.evet farların rengi hoş ama bulunmayacak renkler değiller.kapatıcılarınınsa bi yeri kapattığını göremedim.

 34. bir çok marka gibi ecotools¸ real techniques vb. abartılan marka. far paletleri aslında o kadar da iyi değil. bazıları renkleri bile zor veriyor. hatta temptalia I’m His Breezey paleti için swatch bile yapmakta zorlandığını belirtmişti.

 35. benim nazarımda pek alınası bir ürünü yok hatta hiç yok…tmm illaki mid-end yada high-end olmasın ama azcıkta kaliteli olsun..rujları bildiğin pastel boya:/

 36. Bir kac ay once comfort zone paletini aldigim marka. 20 liraya 8 far aliyoruz yeaa diye kendimi de avutmustum. Bugun de petal pusher ini alsam mi almasam mi diye cok dusundum. Sonra ne kadar tozuttugunu hatirladim. Asiri tozutuyor. Renkleri guzel evet. Ama cok tozutuyor. Onun yerine gidip flormar dan ayni tonlardan 5 li far alirim daha kalici olur diye dusundum almadim. Bence iyi yaptim almayarak. Renklerinin guzelliginden kazanan bir marka. Ama bana cok da kaliteli degilmis gibi gelmeye basladi. Ayrica iki tane rujunu da bir gazla almistim ama maybelline rujlarimi daha cok seviyorum. Bu gidisle o rujlari swap e koyabilirim gibi geliyor.

 37. en son gratis indirimiyle 3 rujunu¸ bir rimelini ve bir göz kalemini aldığım marka. daha önceden de iki rujunu almıştım. uygun fiyatlı¸ renkleri güzel ve rahat sürülüyor. en son aldığım java tonunu oldukça doğal ve dudağımla uyumlu buldum. diğerlerinden sunset peach fazla pırıltıklı geldi sanırım onu anneme vereceğim. daha önceden aldığım hot red’in tonuna ise bayılıyorum ama kardeşim ruju ağzının üstüne düşürüp kırdı şu an yımık yımışık bir hot red’im var ^.^ o yüzden indirimden¸ birde MegaLast stoplight red aldım.

 38. Gratis indirimiyle Corel-ine¸ Bare It All rujları¸ Mega Glo Illuminating ve Coverall pudrasından oldukça memnun kaldığım marka. Herkes gibi Gratis’te ilk gördüğümde küçümsediğim¸ elimin üzerine sürdüğüm yeşil eye linerının inatla çıkmaması üzerine dikkatimi çekmiş¸ nadide pigmentlere sahip¸ gelecek vaadeden yeni starımız kendisi.

 39. knock on wood isimli üçlü farını ve blue had me at hello isimli sekizli farını da artık türkiyede görmek istediğim marka.getirseniz ölür müsünüz?nedir yani olayı?gelen mesaj üzerine edit: türkiyeye gelmiş bu paletler.ama ben ne hikmetse hiç göremedim.

 40. Gratis’teki raflarda rujları kendinden geçmiş olan marka. Erimiş¸ bulaşmış¸ yapış yapış… Sağda solda övülüyor¸ alayım diyorum¸ o görüntüye şahit olunca vazgeçiyorum.

 41. Başka hiç bir ürününü denemesem de¸ Mat serisindeki rujlari şahane olan marka.iyi ki Türkiye pazarına girmiş de¸ deneme şansımız olmuş.

 42. Bir çok ürünü inceledim. Bizim golden Rose¸ pastel¸ flormar bunlara bin basar. Tamamen Blog şişirmesi¸ muhtemelen hediye dağıttıkları için övülen bir marka. Bu kadar kötü Ruj başka markada var mıdır bilmiyorum. Fiyatlar ucuz gibi dursa da amerikaya göre beş katı. Oje çeşidi yok. Ten ürünlerini beğenmedim. Şu farlarını da aldım ama aynı renkleri başka markalarda uygun fiyata eminim bulursunuz. Zavallım Türk mallarının reklam yapanı yok ki şu mac ürününün dupe olarak gösterilen diye tanıtsın. Kuzey Avrupa ülkeleri vloggerları bizim markalara bayılıyor. Hatta biri türkiyede video çekmiş gelir gelmez bizim suratına bile bakmadığımız Türk kozmetikçilere ibadet etmeye gelmiş gibi heyecanla bakıyordu.

 43. çok da kötü bulmadığım renkli kozmetik markası. farları güzel¸ pek çok türk markasıyla aynı kalitede diyebilirim lakin kalıcılığı daha başarılı. Rujlarını beğeniyorum. bende öyle aşırı derece kurutma falan yapmadı. hatta flormar ve golden rose’a göre çok daha kalıcı. ten ürünlerini kullanmadım fikrim yok.

 44. Ülkemize geldiğinde merakımdan ve gratisin yüzde 40 indirimine denk geldiğimden bir çok ürününü denediğim marka. Gözlemlerimse şöyle far paletleri kalitesizlikten dökülüyor evet bildiğiniz yanaklara göz altlarına bütün gün dökülüyor¸ aşırı tozutma var. Açıkçası verdiğim paraya pişmanım. Tekli farları creme brulee ve nutty güzel. Allıkları pigmentli fakat kalıcılık zayıf ve içeriği çok kötü. Gözenekleri tıkayacak¸ komedonlara sebep olabilecek her türlü zararlı maddeye sahip. Kapatıcıları çok başarısız likit kapatıcısı hiçbir şeyi kapatamıyor çizgilere doluyor ve göz altlarını kurutuyor. Cover all palet adlı 4 renkli kapatıcısıda aşırı yumuşak ve cıvık yapısından dolayı çizgileniyor ve kısa sürede uçup gidiyor¸ kalıcılık sıfır hiç tavsiye etmem. Mat rujlarının ambalajları çok kalitesiz olsada bende ki renklerin think pink hariç yapılarıni ve kalıcılığını çok beğendim. Fiyatına göre başarıli rujlar.

 45. Fiyat-performans değerlendirilmesi yapıldığında orta sınıf bir renkli kozmetik markası.Kendisiyle ilk farları aracılığıyla tanıştık efendim Farlarına diyecek lafım yok yumuşacık¸ tozutmuyor¸ kalıcı Ancak rujları benim dudağımı çok kuruttu ordan bir puan kırdım 🙂

 46. Comfort zone paletine sahibim bloggerlardan görerek aldım yani pişman mıyım değilim ama çok da gerekli bir palet değil. Gözüme sürerken yarısı gözaltıma dökülmesi de ayrı bir dert. Rujlarının rengi çok güzel seçenekleri de geniş ama dudaklarım kupkuru oluyor. Nemlendirici sürsem matlığı gidiyor nasıl anlaşırız bilmiyorum. Başta hevesle aldığım sonradan acaba diye düşündüğün dandik ambalajlı marka.

 47. küçükken evimizin ordaki migros’ta satılırdı. ucuz fiyatı ve ilginç renkleri sebebiyle hep dikkatimi çekerdi¸ aynı zamanda zamanın moda dergileri o zamanlar sık sık hediye olarak bu markanın rujlarını verirlerdi.hatırlıyorumda çağla şikel o zamanlar sedefli mor/gümüş bir ruj sürerdi¸ wet n wild’ın bu renk ruju da çağla şikel ruju diye satılırdı. açıkçası ürün kalitesi de çok düşüktü o zamanlar…ne zaman bu kadar popüler ve talep edilir oldu¸ ne zaman tr piyasasından kalktı da bir süre önce geldi şaşırdım açıkçası duyunca.

 48. Allıkları bende ne yazıkki akneye sebep olan ancak fiyat-kalite performansı çok iyi olan markadir. Özellikle far konusunda pek çok uygun fiyatlı markaya taş çıkarır.

 49. bugün gratiste çalışan hanımın bana “no neutral ground” isimli YENİ paletini gösterdiği markadır.buna bu kadar şaşırmamın sebebi ise no neutral ground isimli limited edition paletin 2013 holiday koleksiyonuna ait olmasıdır.

 50. uzun bir süre çok ucuz olmalarından dolayı bakmaya bile değer bulmadığım sonra makeupbytiffanyd adlı bloggerdan farlarının kalıtesini duyup ben de bir bakayım bari dediğim marka. Üstelik baktığım gün Rite Aid’de bir alana ikincisi %50 kampanyası vardı ki 13$ gibi bir fiyata 2 tane 8li 3 tane de 3lü palet alıp çıktım. Gerçekten de çok kaliteliymiş farlar.

 51. ben bu markayı sevemedim bir türlü.O kadar övüldü o kadar övüldü ki gratis’e gelince bir kaç ürünün deneyeyim dedim.Ama elim o far paletine gitmedi bir türlü ambalajı gerçekten çok çirkin fazlasıyla basit oyuncak gibi.aynı şekil de rujları da öyle.Tamam fiyatı bir hayli ucuz olabilir ama paletin dışı o kadar kalitesiz olmamalı bir iki tl daha fazla olsun adam gibi ambalaj yapın.Rimmel london da pahalı bir marka değil ama ambalajları gayet hoş.

 52. sırf yabancı marka ve eskiden türkiyede yok diye abartılan marka. bir flomar¸ golden rose vs kendini bu kadar geliştirmişken yabancı bir markaya neden bu kadar önem veriliyor anlamıyorum

 53. Ürünlerinin yüzde sekseninin üretim yeri Çin. Amerika’da drugstore markaları arasında yeri sonlarda ve fiyatları da oldukça ucuz. Essence kullanmayı kendisine tercih ederim.

 54. insanı¸ dünyada hiç mi hiç isim bulamamışlar diye düşünmeye iten firmadır. bu markanın isim babası yaratıcılıkta adeta bir uzay¸ yatakta aklına gelen ilk iki kelimeyi birleştirip marka yapmış gibi hissettiriyor. –

 55. Indirim zamani cok ucuz diye uzun olan goz kalemlerinden almistim. Is goruyor ama kalici degil ve goz kapagima da bulasma yapiyor. Baska bi urun de almadim markadan. Ama farlarini gidip gelip parmakliyorum.

 56. cruelty free ve çoğu ürünü vegan olmasıyla kalbimi çalmış¸ her gratise girdiğimde bir şey almayacak olsamda standına bakıp bakıp salya akıttığım marka. evet¸ belki paketleri dandik olabilir ama benim gibi demir eksikliğinden genç yaşta kurumuş bir insan evladının bile dudaklarını kurutmayan mat rujlar üretmiş. e daha napsın?

 57. brulee farı ve mat rujları fena modadır şu ara. Gerçi benim için golden rose keşfinden sonra rujları çok fazla dudak kurutuyo hissi yaratmıştır. Ama ne olursa olsun fiyatları uygun bir markadır.

 58. Ruhların neden bu kadar abartıldigina anlam veremedigim marka. Sugar plum fairy isimli olanını aldım Dudaktan çıkarması¸ sürülmesi böyle zor bişey görmedim ben. Bizimle değilsin!

 59. Rujlarının neden bu kadar abartıldigina anlam veremedigim marka. Sugar plum fairy isimli olanını aldım Dudaktan çıkarması¸ sürülmesi böyle zor bişey görmedim ben. Bizimle değilsin!

 60. Gerçekten mega lasting rujlarının kalıcılığı konusunda yiğidi öldür hakkını yeme fakat bazı renkleri çok sorunlu (bkz: wet n wild just peachy ruj). farlarının ise fiyatına göre iyi olduğunu düşünsem bile 3lü far paletleri bence çok kötü ve tozutuyor. Yine de şans verilebilir ama bunu alacağıma biraz daha üstüne katar the balm alırım.

 61. Rose bud isimli rujuna sahibim. Keske almasaydim yapisi berbat rengi bana gitmedi. Pastel boya gibi geliyor sanki daha once dudagima pastel boya surdum…. Belki cinnamon spice ve cherry bomb renklerini alarak tekrar sansimi deneyebilirim.

 62. Yeni çıkan paletleri ile yine aklımı çelmiş marka. Sanırım üçünden birini alacağım. Sürmesem de bakar bakar mutlu olurum ki ben bu şekerliklere.

 63. Bugün hep birinin yeni gelen limitli üretim farlardan bahsetmesini beklemiştim ilk mesaj gelmiş 🙂 Gratis’in sayfasında gördüğüm Venice Beach Renkli far paleti çeşitleri 3 seçenek var Ülkemize yeni gelmiş sanırım çünkü internette arattırınca başka ülkeler çoktan denemiş¸ yazmış¸ çizmiş. Çok canlı çok güzel renkler. Biliyorum belki sadece 2 yada 3 kere kullanacağım ama almak istiyorum 🙂 Capacity şubesine baktım bugün henüz yoktu.

 64. felaket yorumlar alan kapatıcısının havayla biraz temas etmesiyle işe yaradığını keşfettiğim ve her makyaj yapışımda kapatıcıyı sürüp yaymadan önce aval aval duvara bakarak saniye geçirmeme sebep olan cruelty-free marka.

 65. far paletlerini çok severek kullanıyorum. comfort zone ve mor/pembe tonlarında olan paletinin renkleri oldukça başarılı.

 66. far paletleri ve mat rujları en başarılı olduğu kısımlar. ten ürünleri ise normalde tavsiye edemeyeceğim kalitede fakat ürün fiyat performansı oldukça iyi çünkü çok ucuz.

 67. az önce internette 2 güzel far paletini keşfettim. bu paletlerin ikisi de türkiyede yok diye biliyorum yanılmıyorsam. wet n wild walking the red carpet far paleti ve wet n wild silver lake eyeshadow palette vinyl collection bu paletlere ayrı ayrı başlık açmak yakışır diye düşünüyorum. renklerine bayılıcaksınız. Neden saçma sapan venice beach collection color icon serisini türkiyeye getirdiler de bu paletleri getirmediler hiç anlamadım. Umarım yakın zamanda gelirler.

 68. sadece pearlescent pink rose nacre adlı allığına sahip olduğum¸ verdiği doğal pembeliği çok sevdiğim için aldığım ama içeriği ve üretim yerinin çin olmasından mütevellit kullanmaktan vazgeçtiğim¸ markadır kendisi. Yine de elim gitmiyor desem yalan olur çünkü çok tatlı bir pembelik veriyor yanaklara¸ üstelik alırken çok uygun olması da beni cezbetmişti.

 69. O çok çok övülen kaş maskarasını¸ comfort zone paletini ve naked truth mini paletini denedim. Beğenmedim değil. fakat aşırı abartıldığını düşünüyorum. ben ortalama bir ürün olduğunu düşünüyorum. özellikle rujları da çok övülüyor ama çok ucuz durduğu için almadım¸ alamadım… bu arada ucuzluktan kastım fiyat değil¸ kalite. yoksa kim laf eder ki uygun fiyatlı kozmetiğe?

 70. 3 adet far ( siyah beyaz ve yanılmıyorsam kahve ve tamamı mat) bir maskara ve bir eyeliner den oluşan bir set çıkarmış marka. Fiyatı da 35 lira. Ay bi de çekici görünüyor ki.. keşke bir ciciş ile ortak alsak¸ ben farları alsam kalanı onun olsaa..Edit: Nesini sevmediniz¸ haberi mi yoksa paylasma fikrini mi ? Tuhaf¸

 71. Wet n wild benim için uygun fiyatlı harika rujlara sahip marka. Mac rujlarına muadil denilebilicek güzellikte rujlara sahip olduğunu düşünüyorum hala denemediyseniz bir göz gezdirmekte fayda var.

 72. Bugun karsiyaka gratis magazasinda 2 yeni renk tekli far getirdigini gordum biri gri digeri de pembe. Gri olani aldim pembenin tonu da oldukca hosuma gitti ancak ten rengime pembe tonlarini yakistiramadigim icin onu alamadim. Pembe far sevenlerin bayila bayila kullanacagini dusunuyorum denk gelirseniz bakin derim

 73. mega last rujlarından mocha-licious isimli olanını türkiyeye getirmelerini şiddetle istediğim drugstore markası.edit: gelmiş

 74. Bare it all hariç hiçbir mega last rujunu sevmiyorum ¸ nutty isimli tekli farı mükemmel bir far rengi olup tozutmanın dozunu kaçırıyor. Ama alıyorum yine de bu markadan ürün. Ben de anlamadım.

 75. Çok övülen ama hiç bir ürününü deneyesim gelmeyen marka.Yurtdışından gelmiş olması mı acep onu ünlü yapan. Flormar pastel gibi kendini oldukça geliştirmiş türk markalarımız varken tercih etmem açıkçası. Ayrıca ambalajları fazla dandik. Flormara girince bile ürünlerin hepsine bakasım geliyor. Göze hitap ediyor. Wet and wild ismi de çok manidar. Belki de sırf bu isim beni kendinden soğutmuş olabilir.

 76. kaş maskarası ve nutty isimli farı dışında denediğim hiçbir ürününden memnun kalmadığım marka.özellikle rujları tam bir hayal kırıklığı.

 77. Ürün ambalajları vasat¸ ürünleri bana göre çok güzel olan marka. Tekli farlarından iki tanesine sahibim. biri herkeste olan meşhur brulee farı¸ diğeri de en az brulee kadar başarılı olan nutty. Brulee tam bir kaş altı aydınlatıcısı¸ hem tamamen mat hem de çok yumuşak. bu özelliğiyle tüm göz kapağına zemin olarak kullanmak için de uygun¸ hatta bu farı göz altı kapatıcısını sabitlemek için kullananı bile duydum :D. Nutty ise hafif parlak (sim değil bence) kahverengi gri bronz arası bir renk. Ben iki rengi de severek kullanıyorum. Markanın bir brow kiti var ki benim hiçbir farı barındırmayan kaşlarıma bile ben silene kadar dayanıyor¸ tam olarak bayılarak kullanıyorum. Göz kalemleri resmen ömürlük¸ aç aç bitmiyor. hem yumuşak hem kocaman hem de bütün ürünleri gibi uygun fiyatlı. Mat rujlarının renkleri muhteşem¸ yalnız yapıları çok sert. dolayısıyla sürümü de zor oluyor¸ yalnız renkler için değer bence. Rujlar arasındaki favorilerim cherry bomb¸ just peachy ve bare it all gerçekten güzel rujlar. Bir de meşhur far paleti var tabii ki comfort zone bir tane paletim olsun hem gece hem gündüz makyajı yapabileyim diyosanız kesinlikle bu paleti öneririm. 🙂

 78. şu meşhuuur megalast lipstick serisine yeni birsürü renk eklenmiş cicişler. ben heyecandan mocha-licious ve sand strom u kaptım çıktım ama bir iki tane değişik kırmızı tonu¸ bir tane açık nude¸ wamp it up ve bir tane de mürdüm gözüme çarptı. Hepsi de çok güzel gözüküyordu.

 79. Yeni allık¸ aydınlatıcı ve kontür kalemini mutlaka türkiye’ye getirmesi gerek gratisin zira şahane gözüküyorlar ve artık ambalajında tavşan logosu olan marka.

 80. rujları ve farları fevkalededir¸ hem renk hem pigmentasyon hem de fiyat açısından¸ ancak ten ürünleri oldukça başarısız.

 81. bu markanın ürünlerine pek hakim olduğumu söyleyemeyecem zira denediğim tek ürün grubu tekli farları. fakat tekli farlar mi -kem- melll! görkem karmanın tavsiyesi üzerine brule ve nutty isimli farlarını almıştım. mac farlar kadar pigmentlisine ilk defa rastladım bu fiyat aralığında. hatta bir tane brule bitirmişliğim vardır 🙂 hele o nutty farı.. anlatamam cicişler gidin görün muhakkak harika bir renk her rujla bi şekilde uyum sağlıyor çözemedim.

 82. Far paletleri beklentimin çok daha üzerinde çıktı. Özellikle comfort zone paletindeki yanarlı dönerli renge bayıldım. Ne zaman kullansam makyaja en uzak kişi bile göz makyajımın çok iyi olduğunu söyledi.

 83. Mariah leonard ın videosunu izledikten sonra sinirlendiğim marka. Yine ünlü ürünler bizde yok. Hala comfort zone la idare ediyoruz.

 84. ilk geldiğinde tuzla koştuğum marka.comfort zone o zamanlar karaborsa olduğu için mor renk ağırlıklı olan far paletini almıştım ve kalitesini hiç beğenmemiştim. senelerdir bunu mu övüyolar bize diye bya atar gider yapıp¸ siyah farı depot edip gerisini attım paletin. hızlı zamanlarım tabi swhdaha sonra 3lü farlardan edindim. yine beğenmedim bir arkadaşıma verdim.geçen yaz(dı galiba) (bkz: kırmızı far) başlığında bahsettiğim neon renkler içeren paletlerinden aldım¸ bu defa çok sevdim. onlar pressed pigmentti zaten yanılmıyorsam¸ kompakt halde uç renkler içeren güzel bir paletim olmuş oldu.takasla elime brulee geçti sonra. onu da sevdim gayet ponçik basic bir renk yapısı kötü değil.şimdilerde reserve your cabana’ya sahip olmak istiyorum.ilk deneyimimin korkusundan ne o övülen rimellerine yanaştım¸ ne de rujlarına. olmasa da olur bir marka benim için ama far paletleri dolayısıyla çok insan için cep dostu. bu marka yerine milani olsa daha mı iyi olurdu diye de bir düşünüyorum ama.

 85. fiyat/performans olarak gerçekten iyi bir marka. rujları herkesin bildiği üzere kalıcı¸ renk çeşidi oldukça doyurucu. farlarının pigmentini seviyorum ve güzel karışıyorlar.geçenlerde sekizli far paletinden iki tane aldım. ikili renkler var o paletlerde. alacalı gibi mi desem nasıl desem resmen ba-yıl-dım! özellikle bordo-yeşil karışımı gibi olan bir tanesi var. hayatımın farıdır bundan sonra.

 86. Herhalde bir tek benim sevmediğim marka¸rujları bana göre kalıcı ve yoğun pigmentli değil yada bana mı garezleri var anlamadım çünkü bir çok mac ruja muadil gösterilen geniş bir renk skalasına sahip ama bana olmuyor da olmuyor fakat Gratis’te denediğim kadarıyla farlarının pigmentasyonları gayet başarılı bir çok markaya göre.Çok fazla far kullanan biri olmadığım için indirim zamanında edinmeyi düşünüyorum.

 87. Hayvanlar üzerinde deney yapmadığını belirten peta listesinde yer alarak gönlümü kazanmıştır. Fiyatları çok makul olup brulee tekli farı senelerden beri alır günlük makyajımda kullanırım . Farın pürüzsüz bir yapısı var ve sürerken tozu dumana katmasına rağmen renginden dolayı kötü görünüme neden olmamaktadır . Ortama fiyatı 6¸5 iken şu an gratiste 4¸2 tl civarında.

 88. farları çok başarılı olan aynı zamanda uygun fiyatlı ve cruelty free bi marka. bence daha çok tekli far ve palet üretsinler ya da türkiyede olmayan koleksiyonları gelsin standda hep aynı ürünleri görmekten biraz sıkıldım açıkçası

 89. çok sevdiğim ve özellikle cruelty free olması nedeniyle de tercih ettiğim bir marka. fakat az önce internet sitesini dolaşırken¸  çin’de de satılıyor olduğunu görmem kafamda soru işaretlerine neden oldu¸ malum çin’in kozmetik ürünler için hayvan deneylerini zorunlu tutmasından ötürü. şimdi bunu nasıl yorumlamamız gerekiyor bilemiyorum gerçekten. peta bünyesinde de yer alan bir marka¸ %100 cruelty free olduğuyla ilgili beyanatı var ve çin’de satış yapıyor. kafamda deli sorular. her seferinde senin yüzünden kalbim kırılıyor çin.

 90. son zamanlarda sık sık alışveriş yaptığım drugstore marka. rujlarının koyu renkli olanları(bkz: wet n wild mega last ruj mocha-licious)(bkz: wet n wild mega last ruj cherry bomb)bence çok güzeller. Ama benim asıl beğendiğim far paletleri.3 adet far paletine sahibim ve bir ton makyaj kombinasyonu çıkarıyorum.Ayrıca öğrenci olduğumdan uygun da geliyor.Tavsiye ettiğim markadır.Alınız¸aldırınız.

 91. çoğu ürününde bayağı bayağı talc bulunduruyor¸ hem de içindekiler bölümünde ilk sırada yazıyor. gafletime gelip bir tane paletini almıştım¸ minik bayağı renkli¸ sarı¸ turuncu¸ mavi¸ mor renklerden oluşan. arkasında içindekiler kısmını bulamadım. sanırım içerik bakımından en güvendiğim şu anlık the balm.

 92. Bu markaya bayılıyorum. Özellikle farları¸ rujları¸ ojeleri¸ primerı¸ fondöteni¸ bronzerı çok iyi ve kalıcı. Ucuz¸ o zaman kötüdür az pigmentlidir deyip geçmeyin. Gerçekten kaliteli ürünleri var. Ben özellikle primerını smashbox olana muadil görüyorum. Farları zaten efsane! Rujları da altına iyi nemlendirici geçtiğiniz zaman dudakları kurutmuyor ve çok pigmentli. Fondöteni full coverage ve o kadar ucuza böyle güzel fondöten… Kesinlikle es geçmeyin! çok iyi bir marka!

 93. ben de comfort zone far paletini ve rujlarını kullanıyorum. geçenlerde merak edip far paletinin içeriğine bakmıştım “talc powder” diye bir şey yazıyordu. biraz internette araştırınca çok zararlı bir madde olduğunu öğrendim. hatta diğer makyaj malzemelerime baktığımda birkaç tanesinin daha içeriğinde talc olduğunu gördüm. bu madde daha çok pudra yapıdaki ürünlerde matlaştırma amacı ile kullanılıyormuş ve kanserojen bir maddeymiş özellikle yumurtalık kanseri riskini arttırıyormuş.

 94. Tekli farlarının indirimde kaçırılmaması gerektiğini düşündüğüm marka. İlk aldığım tekli farı klasik siyahtı açıkçası 4 liraya öyle aman aman bişey beklemiyodum ama aldığımdan beri her türlü eyeliner’ı kenara attım eklips’in açılı fırçasıyla hem kaşlarımı dolduruyorum bu farla hemde incecik bi eyeliner görünümü elde ediyorum gözlerimde. Nutty isimli farı da muazzam böyle yanar dönerli falan tam benlik dağıtımı çok güzel pigmentasyonu olaaaay! Crem brulee de tam göz kapağı rengini eşitlemelik. Megalast serisinden de meşhuuur bare it all’u var elimde esmer nude’u denmesine rağmen pek yakıştıramıyorum kendime ama ne zaman sürsem iltifat alırım ama dudakları çok kurutuyor cicişler. Alınıcaklar listemde de indirimde comfort zone paleti ve denk gelebilirsem (!) mocha ruju var.

 95. kanserojen olmasına şaşırdığım ürün. hayvanlar üzerinde deney yapmayan bir marka olarak biliyordum çünkü. şimdi düşündüm de hayvan hakları açısından güzel ama ürünlerin hayvanlar üzerinde denenmemesi sağlıklı maddeler içerdiği anlamına gelmez. aksine hayvanları korurken¸ kendimizi mi riske atıyoruz acaba ? olabildiğince organik ürünlere yönelmeliyiz. daha sağlıklı ürünlere ulaşım kolaylaşmalı¸ arz oluşturmalıyız.

 96.  su paletine bayildigim marka. Turkiye’de var mi bilmiyorum keske olsa. Ayrica naked 3 palete muafil farlarda barindiriyor kendisi. Goren duyan susluler bans yazarsa duacilari olurum. Resmen  ha ri ka

 97. Burada bir suslunun aklima tekrar sokmasi ile koyida kosede unuttugun ticket to brasil bronzer ina tekrar asik oldugum marka. O nasil bir dogal isilti nasil dogal bir goruntu tekrar hasta oldum.

 98. sanırım bu markanın sadece kaş setini kullandım. aynı kutuda 2 renk seçeneyi ve sabitleyicisi bulunuyor. güzel mi evet güzel. fiyatı da gayet uygun. alınabilir.

 99. çok istedim sevmeyi ama comfort zone paletinden başka hiçbir ürünü ilgimi çekmiyor¸ elimde sadece bare it all ruju var comfort zone haricinde ve diğer rujlarını hiç merak etmiyorum çünkü yapıları pastel boya gibi¸ kalitesiz bence. şimdi eksileyenler olacaktır uygun fiyatlı ürünler bunlar sonuçta diye¸ flormar’ın supermatte serisinin rujları da uygun ve harikalar.

 100. Uygun fiyatlı ve kalitesi güzel olan kozmetik markası. Farlarının yapısı¸ kalıcılığı çok güzel. Rujları çok güzel. Ben bu markanın concelarını kullanmistım geçtiğimiz yıllarda. 2 şişe bitirmiştim. O da gayet güzeldi.

 101. bugün bir arkadaşım wet n wild paletleriyle gözüme makyaj yaptı. ama kız göz altımı sürekli silmekten nerdeyse tahriş edicekti. böyle bi tozutma yok. sürekli dökülüyorlar. bir de simliler. pırıl pırıl bir göz altım oldu¸ bildiğin disko topuna döndü göz etrafım.evet renkler¸ pigmentasyon harika ama tozutma¸ dökülme everest zirvesinde.

 102. şu ana kadar 4 farklı tür ürününü kullanıp rujlarına ve comfort zone paletine hasta olduğum¸ h2o diplinerı ve coloricon göz kalemlerinden nefret ettiğim makyaj markası.

 103. üşendiğim için kalkıp palet allık ve ruj isimlerine bakmayacağım ama 3 far paleti¸ 2 allık¸ 8 9 kadar ruju var bende.her makyajda hiç olmasa kaş altımı aydınlatmak için comfort zone paletini kullanıyorum. ilginç ama the balm paletlerimden daha çok seviyorum bu paleti. Tozutmadığını söyleyemem ama the balm kadar tozutmadığını düşünüyorum en aydınlık yapıdaki farı bile gündüz kullanıma uygun. baz kullanmadan bile renkleri hakkıyla görebilirsiniz. Allıkların pigmentasyonu gerçekten çok başarılı. Yanlış uygulamayla heidi olabilirsiniz diye düşünüyorum pakette duran rengin aynısını yüzünüzde görecek kadar pigmentli.rujlar sanırım markanın en sevdiğim ürünleri. fiyatının hakkını veriyor. ben üşengeç biriyim yanımda ruj taşıyamıyorum sabah sürüp çıkıyorum akşam döndüğümde eh denecek kadar kalıyor yemek yedikten sonra dudak çizgimde kalanla dudağımın içini doldurabiliyorum

 104. Çin mali Olduğunu gördüğümden beri bana itici gelen markadır efendim. Bugün 10 TL ilk bir rujunu aldım¸ esti öyle bir¸ içimde meraklı bir kedi. Pek sevdim ruju. Dudaklarımda ne varsa silip süpüren ben bunu yemiyorum¸ yumuşacık kalıyor dudağımda. Rengi de çok doğal¸ tatlı. Ah bilemiyorum sevdim. Ya ben hep saten rujları kullandığım için bana değişik geldi. Bunu gözlemleyeyim ben bi.

 105. Fırçalarınını merak ettiğim marka.Buralara gelir mi bilmiyorum ama fiyat aralığı çok iyi ve sanırım kullananların memnuniyetleri de yüksekmiş.Tatlı da görünüşleri var eklerim görsellere¸ ne diyelim umarım gelir çünkü uygun fiyatlı fırça alternatiflerine ihtiyacımız var :/

 106. Dun Alsancak Subesi’ nde yeni ürünler geldigini gordum. Ama daha once diger sehirlerde vardi da en son yine Izmir’e getirmeye tenezzul mu etmisler bilemedim. Su an icin kontur paleti¸ Dual Ended Contour Stick ve Far bazini aldim. Gorsellere ekliyorum.

 107. Farlarıyla aşk yaşadığım marka. Bu kadar uygun fiyata bu kadar güzel renk ve yapı¸ maşallah diyelim de bozmasın. Bunun dışında şeffaf maskarasından kaş sabitlemek için üç tüp kadar kullandım¸ tavsiye ederim¸ aşırı bir tutuşu yok ama günlük makyajı götürüyor. Megalast rujlarını geçen sene denemiştim¸ yapıları çok kuru geldiği için dağıttım etrafa ama yeni serinin yapısı daha yumuşak diyorlar ama şimdilik tekrar denemeyi düşünmüyorum. Başka ürününü kullanmadım ama bence markanın olayı far.

 108. mega last rujları biraz daha içeri girebilse tadından yenmeyecek markadır. her kapağı açtığımızda etrafa bulaşıyor.

 109. Neden farlarının yüzde doksanı sedefli simli diye düşündüğüm marka. kaliteli uygun fiyatlı far bulmak zor mat farlara ağırlık verse tadından yenmez…

 110. yabancı bir bloggerda mac rujlarının renklerine eşdeğer olduğunu görüp 4 rengini birden gratis indiriminden aldığım ruj markası evet çok memnunum 60tl verip bir ruj alacağıma 26 tl’ye 4 ruj aldım yuppi

 111. Yeni highlighterını çok güzel ancak türkiyeye getirmemiş markadır. Yurtdışından gelecek olan ya da tanıdığı aracılığyla getirebilecek cicişmüz var mıdır ki mesaj kutumu renklendirse ne iyi olur.

 112. güzel farlara sahip marka. şöyle bordolu-sıcak kahveli mat bir palet falan yapsa çok sevinirdim. ayrıca fırçalarını da hevesle bekliyorum.

 113. Bir fırçası var ki acayip aseriyorum kendilerine. Blending brush hem de yurtdışında sadece ve sadece 0.90 dolara satılıyor kullananların yorumlarını okudum herkes harika diyor acaba ülkemize ne Zaman teşrif ederler

 114. sonunda kontür paleti türkiye’ye gelmiş olan marka. yabancı youtuberlarda görüp özenmiştim. bembeyaz tenime yakışan kontür ürünü bulmakta zorlandığım için koşarak gidip almak istiyorum. hemen şu an.

 115. kuzenime doğum gününde hediye almayı düşünürken gratisten danışmanın önerisiyle karşıma çıkan bir kozmetik markası. fiyat/performans oranı olarak başarılı bir bordo ruja sahip markadır. (bkz: cherry bomb ) Ayrıca ojeleri rujlarına nazaran daha kalitelidir.

 116. Duygu Özaslanda I’m Getting Sunburned 3lü farlarını görüp farlarını ilk defa denediğim ve tekrar aşık olduğum marka. Şahsen bronz rengi bana gitmedi fakat en üstteki pembe ışıltılı renge hasta oldum böyle değişik herkesin tercih etmediği renkler kullanmak daha hoşuma gidiyor benim neyse o rengi her şekilde kullanırım ben. Zaten siyah ambalajlı rujlarına bayılıyordum şimdi marka iyice gözümde büyüdü. Yabancı youtuberlarda gördüğümüz o pembe fırçalar Türkiye’ye gelirse tadından yenmez çok minnoş çok şeker görünüyorlar. Şimdi yeni hedefim tekli simli farımsı ürünleri onlardan da iyi not alırsa olmuştur bu marka.

 117. Far paletleri çok hoşuma gidiyor önümüzdeki indirimde comfort zone ve walking on eggshels paletini alacağım.Cover all fondotenini kullandım ancak yapısını sevmedim pek rujlarından bare it all var elimde ve rengi çok güzel tenime yakıştığını düşünüyorum ama ambalajlar maalesef çok kötü çantaya falan koysam paramparça olur sanırım

 118. kontür kitinin koyu rengini bileğimde swatchladım¸ çok turuncuydu. açık olan daha küllü duruyordu ama testerı yoktu.

 119. bu markanın comfort zone adlı paletinde yeşil ördek başı rengi bir far var. yanlış hatırlamıyorsam görkem karman bahsetmişti. bu farı tek başına sürünce bile sanki 3-4 far karıştırarak çok güzel geçişli bir göz makyajı yapmışsınız gibi duruyor.

 120. Rujları çok güzel olup bence testerları sürekli yenilenmesi gereken marka. Bu gözler o rujlarda ne saçlar ne pislikler gördüüü. Edit:Uygun fiyatlı ve çoğu zaman indirimli olan bir marka ister istemez öylesine girmiş bile olsak mağazaya elimizin gittiği bir köşe. Herhangi bir ürüne laf etmedim sadece hijyende biraz daha özen olunabilir dedim neyi yanlış buldun ey beğenmeyen

 121. ya kendimde hiçbir şeyi beğenmeyen ben bare it all sürdüğüm zaman kendime aşık oluyorum nasıl güzel bir şeysin sen yaa

 122. waterproof eyelınerı çıkmayan marka. göz kapağımı fırçalamam gerek çıkarabilmek için. çıkarmasam 1 hafta dayanır sankim

 123. farları çok tozutuyor gibi geliyor bana. sadece kaş paletini kullandım gayet memnun kaldım. onun dışında çok da şans verilmemesi gereken bir marka.

 124. En sevdigim ürünü Max volume maskarası olan marka. Pembe renk çok hoş bir görünümü var. Çok çok iyi bir maskara degil ama benim gibi çok sık¸ orta uzunlukta olan kirpikler için çok ideal bence. Çok hafif ayrıca.

 125. ilk defa zebramo’da bir rujunun hediye gelmesiyle tanıştığım marka. rujlar malesef bir süre sonra (özellikle dudak kenarlarında) topaklanma yapıyor. ama renklerine hasta olduğumdan sürekli tazeliyorum.

 126. Sequins & Stardust Holiday 2016 koleksiyonunun ülkemize gelip gelmeyeceğini merak ettiğim marka. Özellikle pigmentlerini denemeyi çok istiyorum. Musingofamuse ‘un sayfasından ürünlere bakabilirsiniz.  link

 127. geçen gratis indiriminde klasik standda bulamadığım ürünler için çekmecelere dadandığımda megaglo illuminating powderlardan gördüm 1 2 tane. muhtemelen yakında raflarda da görebiliriz diye düşünüyorum. ürünü görsellere ekledim. yurtdışında piyasayada bulunan ürünlerini yavaş yavaş buraya da getirmeye başlayan marka.

 128. Dun iki ayri gratis magazasinda standi degismekte olan cruelty free kozmetik markasi. Sanirim yeni urunler geldi ^^ ama ben artik kozmetik diyetinde oldugum icin sadece rafta minciklarim…

 129. Normal toz simli farları assolist gibi gösterdiği için sevmiyorum ve uzun araştırmalarım sonunda wetnwild simli farları keşfettim. İçinde renksiz jel kıvamında bir madde var¸ gözlerde inanılmaz bir etki yaratıyor¸ favorim bakır rengi.

 130. son zamanlarda color icon allıklarından Rosé Champagne ve color icon bronzer serisinden Reserve Your Cabana’ya bayıldığım marka. reserve your cabana kullandığım en iyi aydınlatıcı olabilir. Rosé Champagne her türlü makyaja uyan bir allık.

 131. Ambalaj konusunda iyi olmasa bile fiyat performans açısından iyi bir marka. Rujların renk skalası oldukça geniş. Kalıcılıkları memnun edici. Tekli farların pigmentleri harika. Far paletleri ambalaj konusunda zor kullanılmakta ancak pigment özellikleri bunu gözardı etmeyi sağlıyor. Makyaj bazını beğendim.(yağlı cilt benim cildim) aşırı yağlanma ya da parlama yaratmadı. Allık renk skalasında orta tonlar mevcut. Aşırı pigmentli değil doğal duruş sevenler için ideal.

 132. rujlarını ve farlarını denediğim hem ucuz hem güzel marka. aslında ilk olarak cherry bomb ve sugar plum fairy renklerini almıştım ve sürümünü çok zor ve renklerini çok koyu bulmuştum. o yüzden o markanın rujlarına pek şans vermeyi düşünmüyordum. farlarını ise çok beğeniyordum. geçenlerde indirimde görünce rujlara tekrar bir şans vermek istedim ve iyi ki vermişim. koyu rujları genelde dokundurarak sürdüğüm için pek kullanışlı gelmemişti aldığım rujlar ama açık rujları direkt sürebildiğim için çok beğendim. üstelik kalıcılığı da çok güzel. indirim bitmeden gittim 3 4 tane daha aldım.

 133. bu markanın “casting call”diye bir ojesi var ki¸ gördüğünüz yerde kapın bence. yani bunu sürdüğüm günlerde¸ ojemin sorulmadığı bir gün bile olmadı diyebilirim.

 134. Bu markanın bir illuminate-allık-far olarak kullanılan “megaglo illuminating powder” diye bir ürünü vardı ki son 1 yıldır artık yok¸ benim en favori allığımdı. Hem hafif hem ışıltılı hem abartısız renkleri vardı. Çok özledim keşke geri dönse

 135. gelin makyajı için bile kullanılabilecek¸ çok belirgin¸ güzel göz makyajları yapabilmemi sağlayan bir marka. yok bulamaçmış da renk vermiyormuş da¸ yok öyle bir şey. özellikle petal pusher 8li paleti ve tekli far olan nutty için konuşuyorum¸ renk vermeleri mükemmel. oldukça da kalıcılar.

 136. Bugün bu markanın 2 tane far paletini gördüm Gratis’te. Ah aklım kaldı. Fiyatı da uygundu hani ama elimdekiler azalıp bitene kadar yedek almıyorum dikkat ediyorum. İndirime girse indirim kartını oynayıp alıcam ama…biri simli mor ağırlıklı bir paletti. Diğeri de kahveli tonlara sahipti. İkisi de çok güzeldi ya. Bi de cruelty free ürün. Ahh.İhtiyacı olan koşup alsın¸ 36.9 mı neydi fiyatı da.

 137. Comfort zone paleti zaten herkesin dilinde ve bu kadar lafı da hak ediyor gerçekten çok başarılı. Tekli farlarından creme brulee rengi artık her gün kullandığım bi renk oldu. Ama şu simli farları yok mu böyle sadece sim yapış yapış¸ beğenemiyorum 🙁

 138. Wet n wild ‘ ın kaş kitini ve farını kullanıyorum. Kaş kiti gerçekten oldukça başarılı. Ama farlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Aşırı derecede tozutuyor. Makyajımı yaptıktan sonra gün içerisinde farla yüzüme doğru dökülmeye başlıyor. Sonuç olarak fiyatına göre değerlendirmek gerekirse başarılı bir marka.

 139. wet n wild’ın ürünleri fiyatına göre başarılı.Farı olsun ruju olsun pigmentasyonu güzel.Tozutma zaten çoğu farda olan bir sorun.Comfort zone palet brulee tekli far ve rujlardan sugar plum fairy¸rose bud ve bare it all var.yalnız ambalajlarını çok dandik buluyorum.rujunu direkt çantaya atmaya korkuyorum.Üst kapağı güven vermediğinden çantama bulaştırmaktan çekiniyorum.fiyat performans açısından denebilecek bi marka.Gözümü ojelere attım.Elimdeki ojeler azalırsa aklımda birkaç rengi var.

 140. Far paletini ve Mascarasını kullanıyorum (turuncu renkte olan). Mascarası şuana kadar kullandığım en iyi mascra diyebilrim. (Rimmel¸ maybeliene¸ lorelial¸max factor kullandım). Gür fırça şeklinde olduğu için kirpikleri ayrık ve dolgun gösteriyor. Birbirine yapışan¸ kalıntılı kirpiklere yok açmıyor. Her kirpik tane tane oluyor ve diplerini doldunlaştırıyor. Son dönemlerde çıkan plastik rimelleri hiç sevmiyorum¸ göz diplerimi acıtıyor sanki. Ayrıca far paletinin renkleri de uygun ve belirginliği yüksek. Ancak pek kalıcı değil. Ben yeşil ve kahverengi yoğunlukta olanlar ile siyah ağırlıkta olan paletini kullanıyorum.

 141. Uygun fiyatli en sevdigim markalardan biri. ten urunlerini henuz deneme firsatim olmadi ama far paletleri tekli farlari rujlari cok kullanisli urunler. Tek kotu yani ambalajlarinin fazla uyduruk olmasi onun haricinde fiyat performans olarak oldukca basarili.

 142. Kaç gündür instagramda 8li far paletini görüyorum. Adı: downtown browns. Türkiye’ye gelirse alacağım bir ürün. Görselini ekleyemiyorum¸ yapamıyorum 🙁 Renkler bana göre muh-te-şem :)edit: ciciş sözlük yazarı nolduki (isim etiketlemeyi de yapamıyorum ki) başka bir markaya ait olduğunu yazmış. Teşekkürler düzenleme için :)edit 2: instagram da gördüğüm kişi de “wet n wild” diye yazınca ben bu markaya ait zannettim

 143. ankaralibirkiz ve balpetegi’nin bahsettiği downtown browns paletini bugün instagramda bir makyaj hesabında gördüm. İsmini hatırlamıyorum. Onu da bir takipçisi uyarmış. Bu palet wet n wildın değil¸ black radiance adlı bir markanınmış.  şurda comfort zone ile yanyana fotoğrafı mevcut.Blog yazısında dediğine göre Black radiance da wet n wild gibi Markwins Beauty firmasına aitmiş. Sanırım paket benzerlikleri de buradan geliyor. Bütün masraflardan kaçınmışlar. )))))

 144. Ben seviyorum bu markayı ya¸ uygun fiyatlı¸ performansı yüksek ve ulaşılabilir ürünler üretiyor. Ayrıca trend ürünleri takip edip ona göre kendi ürün yelpazesini geliştiriyor. ar/ge si oldukça iyi bir firma bence. Paketleri çok iyi olmasa da önemli olan işlev diyenlerden olduğum için satın almaya devam edeceğim.

 145. İlk makyaj yapmaya başladığımda kullandığım marka. O zamanlar pek memnundum ancak sonraları daha kaliteli markaları kullanınca elim buna pek gitmez oldu 🙂 farlarında renkleri harika ama bazılarının pigmentasyonu inanılmaz zayıf. Yine de hafif günlük makyaj için tercih edilebilir ürünleri var. Fiyatlar da uygun.

 146. pegmentasyonu sağlam¸ paketlemesi ve korunması oldukça vasat kozmetik markası. keske 3 kuruş fazla olsa ama kapları daha sağlam olsa.

 147. yılbaşına özel iki yeni far paleti gratis’e gelen kozmetik markası. paletlerden birisi bordo-mor-kahverengi tonlarında oldukça simli renkler içerirken diğer palet daha nude tonlardan oluşmaktadır. fotoğrafını  buradan görebilirsiniz.

 148. arkadaşlar iki tane ruj aldım¸ biri in the flesh diğeri de ona yakın bir renk. Bu rujlar su içseniz silinen cinsten¸ aynı zamanda da tasarımı çok kötü. Ruju sürüp kapağını tekrar kapatırken kapağına çılgınca bulaşıyor ve kapağını ıslak mendille silip milim milim değdirmeden kapatmak zorunda kalıyorum. Benim gibi obsesif insanlar için eziyet oluyor.

 149. Geçen gün hızlıca evden çıkmam gereken bir zamanda yine gaflete düşüp elime gelen ilk ruj olan mocha licious’u çantamın küçük gözüne attım. Bir kere de şaşırt beni be. Yine kapağı açılmış. Sırf kapağı açılsa neyse. Ruj yerinden çıkmış düşmüş çantanın içine. Çantanın o gözü tamamen rujla kaplı şuan. Renkleri çok güzel olabilir ama bir daha asla almıycam wnw ruj. Hep aynı terane. Yeter da.

 150. keşke rujlarının ambalajı bu kadar dandik olmasa. ben de üstteki girdi gibi mochalicious’ı çantamın ön gözüne attım¸ sabah o gözden krem alırken fark ettim çizgi çizgi sanki birisi alıp boyamış gibi. kremin kapağı keza öyle. rujun rengini sevmesem direkt çöpteydi benim için ama kıyamadım¸ boştaki baby lips kabını güzelce temizleyip ona koydum. keşke daha önce akıl etseymişim.

 151. Rujlarının rengi¸ yapısı ve fiyatı çok övülüyor fakat o ambalajları yüzünden elim almaya gitmiyor. Burada da açılıp çantayı falan boyadığını duyunca iyice soğudum. Eğer ambalajları değişirse mutlaka şans vereceğim marka.

 152. Şeffaf kapaklı rujlarının içerisinde renkleri efsane olanlar var. Örneğin: Spiked with rum¸ cinnamon spice¸ mochalicious¸Sand storm. Ama yapıları korkunç. Pastel boya gibiler. Ambalajları yine korkunç. Ayrı bir yerde muhafaza etmeniz gerekiyor. Ne makyaj çantanıza ne kendi çantanıza atamazsınız kapakları ne zaman açılır belli olmuyor. Dandik olan Sırf kapakları da değil. Ruj tabana sağlam oturmuyor. Siz sürdükçe sağa sola hareket ediyor. Kapağı çıkınca ruj da tamamen yerinden çıkıyor falan. Rujun şeklini de beğenmiyorum. Ucu küt kesildiği için¸ giderek incelmediği için dudak çizgilerine uyum sağlamıyor. Buğulu buğulu kalıyor kenarlar. Mutlaka kalem kullanmayı gerektiriyor. Asla elim gitmiyor o yüzden rujlarına. Öylece bir köşede duruyorlar. Şu ambalajın dandikliğine bi el atsalar hayat daha katlanılabilir olacak.

 153. şu nutty adlı tekli farkı efsane. çok güzel. bir keresinde allığımı bulamadım sonra gözüm buna çarptı denemekten ne zarar gelir dedim hafifçe alıp allık sürermiş gibi dağıttım sanki aydınlatıcı ve allığı aynı anda kullanmışım gibi bir görüntü verdi. ne biliyim benim gozume çok güzel göründü yanağımdaki duruşu. ayrıca kalıcı. bilmiyorum benim gibi yapan var mı ama şu ana dek rastlamadım. bence bi deneyin derim.

 154. Rujlarından Bare it all favorim. Sürümü kolay yumuşacık bir mat ruj. Tek kusuru ambalajı. Ruj her tarafına bulaşabiliyor dikkatli kullanılmazsa. Onun dışında bir de wet n wild likit kapatıcı var ki bedava verseler alınmaz. Ucuz diye alıp kullanamadım.Genel manada uygun fiyatlı ve mat rujları güzel olan marka diyebilirim ¸)

 155. kesinlikle ambalajları çantada taşımaya uygun olmayan marka. cinnamon spice ruju çantaya atmıştım ve mahvoldu. kaş kitini daha çantama bile atmadan kapağı ayrıldı gitti. yine de kullanışlı ürünleri olduğunu düşünüyorum. bir de şu ambalaj işini çözseler çok güzel olacak.

 156. Farlarını çok seviyorum ve yapı¸pigmentasyon olarak da başarılı buluyorum.denediklerim¸tekli farlardan brulee&nutty¸üçlü olanlardan walking on eggshells¸beşli olanlardan bare and beautiful ve tabiki comfort zone.Rujlarını ise renk olarak beğensem de em ambalajından dolayı hem de yapısından dolayı başarısız buluyorum¸pastel boya gibi dudağıma sürmekte zorlanıyorum.

 157. Şimdiye kadar sadece farlarını kullandım ve memnun kaldığım marka. rujlarını da denemek isterdim ama okuduğum yorumlardan sonra elim gitmiyor.

 158. megalast rujlarına bayılıyorum fakat ambalaj için söylenenlere de fazlasıyla katılıyorum. rujların kapaklarının içi kirleniyor ve o görüntü sinirimi bozuyor sürekli içini silmek durumunda kalıyorum. yapı olaraksa kalıcılık açısından iyiler ancak benim dudaklarımı kuruttuğu için iyi nemlendirilmesi gerekiyor.

 159. dudak ürünleri dışında sevdiğim bir marka. Şu ana kadar bi tane rujunu aldım sonra da bir daha asla dedim yani. Rujun tek olumlu yönü uygun fiyatlı bir de gratis indirimine denk gelince baya ucuza geliyor fakat bu nasıl bir ruj ?! kapağı zaten tutsan kopacak gibi hadi onu geçtim sürüyorum tamam iyi hoş ilk sürdüğümde güzel duruyor fakat dudağım asla bi yere değmemeli yoksa ruj alnıma kadar bulaşır o kadar kalıcı değil yani¸ ki zaten bi iki saate ruj yok oluyo dudağımda. Bunun dışında color icon dudak kalemini aldım. ilk gördüğümde ömür boyu kullanırım heralde bu ne çok uzun dedim fiyatı da 7 tl civarıydı fakat bahsettiğim ruj gibi bu da fail… sanki kursun boya kalemlerini sürüyormuşum gibi öyle kalitesiz¸ renk vermiyor. Kısacası dudak ürünleri dışında seviyorum.

 160. performansı yüksek ürünlerinin uygun fiyatlı oluşunu ambalaj kalitesine¸ daha doğrusu kalitesizliğine bağladığım marka. 3-5 lira fazla vermeye razıyım¸ hiç değilse şu rujların doğru düzgün bir ambalajı olsun artık. o gün sürdüğü ruju çantasında taşıyan¸ hatta bir süre orada unutabilen biri olarak ortaya çıkan görüntüden vallahi yıldım.

 161. Ben artık cruelty free ürünler kullanmaya dikkat ettiğim için sevdiğim bir markaydı.Farlarının yapısı¸duruşu fiyat performans olarak gerçekten iyi.Birkaç ruju da var bende onlar da güzeldi.Ancak geçenlerde içeriğine baktığımda içerik olarak pek temiz olmadığını gördüm.Farlarının içinde talc gibi kanserojen maddeler var ve içinde paraben olan ürünleri de var.Gerçekten hayal kırıklığı oldu benim için.Yani tabi ki zararsız makyaj malzemesi bulmak zor ama en azından içeriğinde bunlar olmasın istiyorum.

 162. Rujlarına aşığım! Bare it all¸ Cinnamon Spice ve In the Flesh var bende ve hepsini çok severek kullanıyorum. Sandstorm’u da almayı düşünüyorum 🙂 Meşhur Comfort Zone farının bugün gratiste indirime girdiğini duydum¸ 3 gratis gezip 14.90’a aldım¸ mutluyum 🙂 Ve son olarak kaş sabitleyici jelini de çok severim¸ öneriyorum. Ürünlerinin fiyatı performanslara göre çok çok iyi¸ indirimde hele 🙂

 163. yeni likit mat ruj serisini dort gozle bekledigim marka. tati omg videosunda pembe-fusya bir rengi surmustu ve o gun bir vlogger etkinligine katilmisti. o kadar guzel duruyor ki dudaklarinda. diger renklerin swatchina bakmadim bile. evet gene ben ve gene rujlara agzim sulaniyor.

 164. Megalast lip Color serisinin hem tonları hem dokusu hem de kalıcılığı fiyatına göre çok güzel. Özellikle cinnamon spice En sevdiğim bordo rujlarımdan. Ama ya o kapakları? Acilen ambalajı değiştirilmeli çünkü çantanın içine atarsanız bütün çantanız bir cinayet mahali gibi oluyor. Sevgili wet N Wild Lütfen ürün ambalajlarına biraz dikkat!!

 165. Comfort zone paletiyle aşk yaşıyorum. O nasıl güzel renklerin bir araya gelmesi öyle. Herkeste bulunması gereken bir far paleti.

 166. Cruelty free olduğu için tercih ettiğim ama kullandığım allığı yüzünden¸ yüzümde (allık bölgemde) minik yağ bezeleri oluştu¸ ayrıca içeriği de ne yazık ki temiz değil. Bundan sonra azıcık daha paraya kıyıp hem cruelty free hem de temiz içerikli kozmetik ürünü alma niyetindeyim.

 167. Aydınlatıcılara bayılıyorum. Sizde seviyorsanız eğer wet’n wild highlighting gold barını deneyin. Muhteşem duruyor ve çok kalıcı. En iyi uygulama parmaklarla oluyor.

 168. Kalitesi çok standart¸ öyle üstün bi performansı yok makyaj malzemelerinin ama ojelerini tek geçerim¸ renklerin pigmentasyonu ve kuruma süresi gerçekten mükemmel¸ fiyatlarıda çok uygun ve boyutları diğer ojelere göre daha gramajlı…

 169. bu markayı seviyorum ¸ rujları da güzel ama bu rujların mide bulandırıcı derecede berbat kokusunu alan bir ben miyim ? balm stain serisinde de mega last serisinde de var ve cidden dayanılır gibi değil. bir de koktuğunu bildiğim için takıntı oluyor ne zaman sürsem sürekli dudaklarımı uzatıp uzatıp kokluyorum.

 170. cover all fondotenindenini almaz olaydım dediğim marka. yüzüme ne kadar bakım yapıp nemlendirsem de sürerken bile kuruma özelliğine sahip. pul pul oluyor cildim.

 171. Color icon tekli far serisine 1 rosegold¸ 1 bakır¸ 1 turuncu¸ 1 bordo ekleseler de arayıştan kurtulsak¸ tek renk için koca paletler almasak falan. Farların yumuşak mı? Yumuşak. Pigmentli mi? Pigmentli. Uygun fiyatlı mı? Uygun fiyatlı. e ne duruyosun wet n wild¸ tekli farlarını çeşitlendirsene. Tanım: en sevdiğim¸ kullandığım tüm ürünlerinden aşırı memnun olduğum marka. duygusal bağım var.

 172. çok çok sevdiğim uygun fiyatlı marka. makyaj bazı olsun¸ farları olsun ne bileyim rujları olsun yani hastasıyım. özellikle coverall primer favori wet n wild ürünüm

 173. uzun süre fiyat performans bakımından eyelinerını severek kullandım. tekli farlarından brulee dışında bir renk beğenemiyorum ve renk çeşidi artsın çok istiyorum. daha fazla mat tekli farı olsa yok satar bence.

 174. aldığım ve memnun olmadığım tek ürün var onun da renklerini sevmediğim için memnu değilim. ama en sevdiklerim şunlarfar bazı mükemmel ötesi tekli farlardan nutty rengi allıklardan rose champagne mat rujları güya bronzer olan reserve your cabana isimli cildi kendinden ışıltılı gösteren pudrabir de şu yeni çıkan ve tatinin bayıldım dediği likit mat rujlar¸ fondötenler¸ pudralar da gelse

 175. ojelerini ve farlarını severek kullanıyorum ancak rujlarının matlığını beğensem de dudaklarım kuru olduğu zaman çatlakları ve soyulmaları daha belirgin gösteriyor. bundan dolayı uzun süredir rujlarına elimin gitmediğini fark ettim. bir golden rose – velvet matte serisi olamadılar benim için.

 176. wet n wild megalast rujlarını severek kullanıyorum.pigmentasyonu harika yalnız mat olduğu için çok kurutuyor ve çizgilere doluyor.kullanmadan önce dudakları vazelin ya da lip balm ile nemlendirip kullanmadığınız diş fırçasıyla hafif fırçalayın .fazla nemi peçete yardımı ile alın.ruj fırçası ile ürünü kullanın.pişman olmazsınız 😀

 177. The balmla beraber drugstore da en sevdiğim marka olabilir. Hatta The balm olan birsuru ürünü elimden çıkardım ama bir durup düşündüğümde wetn wild Markalı hiçbir şeyi elimden çıkarmadım(Bare and beautiful hariç) demek ki daha çok seviyorum 🙂 kaç tane ürününü alıp kullandıysam hepsinden de memnun kaldım. Hayatımda ilk defa bir far paletini yedek yaptırdı¸ yedek olarak hangisi diye sormayın hemen o gelir zaten aklınıza comfort zone:)¸ nutty olan tekli farı yukarıda da denildiği çok joker bir renk¸ bunu yere düşürüp kırdım preslemek istemedim ve gidip yenisini aldım 🙂 bu ikisini bittikçe gidip alırım. Pigmentasyon zaten mukemmel ötesi kalıcılık evet çok güzel. Başka bir en sevdiğim ürünü ise kaş kiti. Allahım iyi ki bloggerlara güvenip bu ürünü almışım ve hayatımın kaş kitiyle tanışmışım. Bildiğiniz aşk yaşıyorum. İkinci defa bir farı bitirmek üzereyim. İlk olarak da yine wet n wild dan comfort zone palet sağ alttaki mac club a muadil gösterilen rengi bitirdim 🙂 (farı çok beğenince Mac club aldım ama sevemedim pigmentasyon wnw ın yakınından geçemez 🙁 elimde başka far paletleri de var Ve onları da çok severek kullanıyorum. Rose champagne allığı var 2 kez filan kullandım ama yazın kullanmaya devam edeceğim. Kaş maskarasını almıştım sevip yedeklemiştim. Rujları zaten çok güzel demeye gerek bile Yok. Bence biraz kurular ama renk olarak çok güzeller 🙂 kahverengi kalem eyeliner ı var biraz siyaha benziyor ama kullanımı Ve kalıcılık açısından çok güzel. E zaten cruelty free daha nE olsun sevgili cicişler 🙂 seviyoruz seni wet n wild şakın ülkemizden çekilme <323 Nisan indiriminde kaş kitini yedeklemeyi ve bazlarını almak istiyorum.

 178. Bende comfort zone far paleti ve şeffaf maskarası var. Far paleti o kadar güzel ki gerek pigmentasyonu gözdeki duruşu gerekse sim sim durmayışı ile gönlüme taht kurdu.Çok yumuşak bi yapısı var ve kolay sürülüyor. Paletteki farların tamamı simli ve günlük kullanılacak renkler. Özellikle sağ en köşede olan yanarlı dönerli rengi var ki beni benden alıyor. Farların üstüne nerelere kullanacağınızın damgasını basmışlar ama o amaçla kullanmıyorum çünkü her şeye gidiyor. Şeffaf farını kaş sabitlemek için kullanıyorum. Kaşlarımı çok güzel sabitliyor ve kaşlarımı düşürmüyor ve mutlaka alınması gerekenlerden.

 179. Farlarını cok seviyorum ama rujlarından da bir o kadar nefret ediyorum. Hele o son mat ruj serisinden cherry bomb u her gördüğümde cinlerim tepeme çıkıyor. Kendisi ile kötü bir anımız var.Bir de şu coverall paletini almıştım o da kötü üzgünüm.Velhasıl bundan sonra sadece farlarını ve şeffaf rimelini kullanacağım bir marka.

 180. Gratis’ten indirimle 13 liraya aldığım makyaj bazı gayet başarılı. Beyaz renk parlak tekli far ve glitter tekli farı da tanesi 5 liraya almıştım. Özellikle beyaz farı oldukça başarılı. Genellikle eyeliner sürdüğümde göz kapağımın üzerine uyguluyorum. Güzel görünüyor.

 181. Fiyatların bende hiç fahiş olduğunu düşünmüyorum.ayrıca cruelty free bir marka birçok high-end markada olmayan bişey bu. Bu arada ultimate brow kitini severek kullanıyorum .

 182. Xp ile bu markayı karşılaştırmak nedir? Xp Pazarda satılan mal hani ne olduğu belirsiz olan marka ¸ tanıdığım herkese öneriyorum pazardan ne olduğu belirsiz şeyler almak yerine 2-3 lira fazladan verip bu markanın ürünlerini almak daha mantıklı uygun fiyatlı ve çok güzel ürünleri var

 183. Ülkemizde gratislerde satılan uygun fiyatlı kozmetik markası. Bu markadan denediğim ve memnun kaldığım ürünler far bazı¸ makyaj bazı ¸ far paletleri ve mat rujları. Sevmediğim ürünleri ise maskaraları. Farların pigmentleri gayet iyi tozutması minimal renk seçenekleri geniş. özellikle comfort zone paletindeki renkleri¸ tekli farlarının yapısı ve kalıcılığı oldukça güzel. Rujlar fiyat performans olarak iyiler ama mat oldukları için dudakları çöle çeviriyorlar. Güzel bir lip balm la kullanılmalı. Makyaj bazı ve far bazı fiyatına göre oldukça uygun iş gören bir ürün. Kullanıp memnun kalmadığım tek ürünü maskaraları. İsmi mega volume olması lazım dışı sarı renkli ve turunculu olan iki maskarasını kullandım. İkisi de çok kötü. Dökülme yapıyor kalıcılık sıfır. En ufak bir su değse ( yağmur gibi ) çözülüp gidiyor. Fırçası standart ekstra bir özellik taşımayan aşırı gereksiz bir ürün. İndirimde fiyatına kanıp almıştım asla değmez. Aynı klasmanda golden rose çok daha başarılı maskara konusunda.

 184. sahip olmanız gerekenler listesi:-sand storm¸spiked with rum¸mochalicious rujlar (bu rujlar muhtelemen herkese yakışacaktır.çok güzel başka renkler de var bence bakmalısınız)-comfortzone palet (ışıltılı far severler için çok güzel günlük¸her derde deva)-rose champagne allık (bronz-altın çok doğal ışıltılı hoş bir allık)

 185. Gratise çoğu gittiğim zamanlar reyonundaki rujların talan edilmiş olduğunu -hayır kapış kapış alındığını kastetmiyorum bildiğimiz rujlar parçalanmış testerlar her yere bulaşmış- görüyorum ve bu çok ucuz bir izlenim yaratıyor bende. Nutty/noisette tekli farını almıştım öyle far süren biri değilim ama bu farı çok seviyorum pek kullanmasam da. (bkz: swh) Böyle sürdükçe rengi değişiyor daha bir yaldızlı oluyor renk farklılıkları oluşuyor mesela spor kıyafetle tek veya iki kat sürünce gayet spor kalan¸ klasik şık bir kıyafetle 3-4 kere daha sürünce şık duran çift yönlü kullanılabilecek bir far. Tek bug olarak gösterebileceğim nokta kalıcılığı sıfıra yakın.

 186. bugün kaş kitini yeniledim. uygun fiyatlı mat rujlarını da çok seviyorum.cherry bomb¸ sand storm¸ mochalicious¸ ravin raisin’ ve sugar plum fairy’den sonra favorim kesinlikle vamp it up!vamp it up ayarında bir tık daha kalıcı ruj önerilerine de açığım bu arada.

 187. Yabancı blogger ve vloggerlarin çok övdügü Photo focus fondöten ve concealerlari gelmiş gratise. Concealer 19.90₺¸ fondöten ise 34.90₺.

 188. highlighter’ı 22lira¸photo focus kapatıcısı 20 liraydı.indirim zamanı ilk alacağım ürünler olacak kendileri.indirimsiz fiyatları ile hayal kırıklığına uğrattılar orası ayrı.

 189. photo focus kapatıcı/pudra¸ likit mat ruj ve yeni nude farlarını çok merak ettiğim uygun fiyatlı drugstore markası. keşke şöyle delikanlı bir blogger incelemelerini bizlerle paylaşsa da faydalansak.

 190. brulee farını severek kullanıp bitirdiğim¸ kohl liner kalemlerinden siyah ve kahverengisine sahip olduğum marka. paketlemeleri beni çok daraltıyo neden bilmiyorum hiç gidip aa wetnwild a bakayım diyemiyorum malesef. rujlarını da denedim iki rengini ama yapılarını sevemedim. genel anlamda standı bana çok sıkıcı geliyor. comfort zone paleti ise hiçbir zaman çekici gelmedi. yeni gelen ürünlerinde de ilgimi çeken bişey bulamadım.

 191. Alışverişte güzel bir alternatif oluyor. Ben farlarını beğeniyorum¸ rujlarının renkleri de güzel evet ama o kapak kısmı gerçekten hoş durmuyor ve rujun israfına neden oluyor. Maskaralarını pek beğendiğimi söyleyemem. Ülkemize yeni ürünleri geliyor ve evet bunlar popüler olan ürünler. Jefree Star’ın oldukça beğenisini almıştı Photo focus fondöten. Ama ben açık tenli biri olarak en açık renklerinin geleceğinden şüpheliyim¸ sağolsun Maybelline bile yollamıyor. Fiyatlara gelirsek yabancı yotuberlar tarafından sürekli bahsedilen denenen bu fondöten¸ kapatıcı ve aydınlatıcının bizlere kalkıp da 5$ dolar karşılığı olmayacaktı herhalde 🙂

 192. Yeni çıkan serisinin fiyatları normale göre biraz daha yüksek sanki. Aydınlatıcı çok güzele benziyor¸ fondöteni de merak ediyorum. Seriden ürünleri Instagram’da @makyajdeneyimleri ve @ hepsibenimbebeklerim ‘in çekilişinden kazanıcağım bu sefer hissediyorum.

 193. yeni gelen ürünlerden megaglo highlighting pudrasını epey merakla bekliyordum. bir de şu sağdan sağdan göz kırpan unicorn tüyünden yapılmış gibi duran pofuduk fırçaları gelse keşke ^^ bir süredir renkli kozmetik namına bir şey almadım ama gratise adımımı atar atmaz far paleti¸ highlighting pudra ve birkaç likit rujuna göz atacağım. f/p oranı aşmış birkaç drugstore markadan biridir benim için. kullandığım bütün farlarından memnunum¸ anlaşamadığım birkaç tane ruju olsa da spiked with rum ve sand storm gibi elimden düşmeyen rujları da var. asla o kadar para veremeyeceğim markaların fiyatlarını neredeyse her ay yirmi yirmi elli elli artırmasının yanında bu fiyat artışını mevcut dolar kuruyla şaşırtıcı bulmadım ama yeni gelen ürünlerin yorumlarını da bir okumak gerek¸ çünkü yurt dışında yere göğe sığdırılamayıp da buraya gelince meeeh olan birçok ürün oluyor.

 194. Bugün daha önce görmediğim bir far paletini gratiste 41 tl ye gördüğüm marka.Ucuz ve kaliteli derdik senin için wet n wild¸ noldu böyle?

 195. gratis’e yeni gelen ürünlerin çoğu rengi yok. 13 likit rujdan 5-6 tanesi¸ 20 fondötenden 3 tanesi gelmiş. aylardır beklediğim  rujun aralarında olmadığını söylememe gerek yok¸ ayrıca gelen en açık renk fondötenin rengi de  şöyle falan >_>gratis¸ türkiye’de sadece buğday tenliler yok¸ beyaz tenliler ve esmerler de var. ayrıca herkes de yalnızca pembe ruj sürmüyor. uyuz musunuz?

 196. yabancı sitelerde en iyi drugstore allık olarak ilk sıralarda gösterilmekte olan allıkları var. örnek olarak da genellikle benim de sahip olduğum color icon serisinden pearlescent pink allık görselleri kullanılmış. yanlış hatırlamıyorsam bu rengin bütün cilt alt tonlarına uyduğu da söyleniyor.

 197. fırçaları gratise gelmiş olan markadır.fiyatları uygundu böyle pembeli beyazlı şirin görünüyorlardı.kılları da yumuşacıktı¸tabii ki sentetik.eklips fan fırçasından hayal kırıklığına uğramıştım acaba fan fırçasını alsam mı diye düşünmekteyim.

 198. sadece waterproof olmayan kahverengi diplinerını kullandığım markadır. aslında fena değildi ancak çok siyaha yakın duruyordu ve bir noktadan sonra aplikatörünün ucunda çok fazla ürün birikmeye başlamıştı. yine de diğer diplinerlarının da iyi olduğunu biliyorum. fiyatı uygun cruelty free dipliner arayan cicişler bir bakabilir.

 199. Karıştırma fırçasını ülkemize getirmemişler. Neden acaba ? Ben sırf o fırça icin gelmelerini istiyordum. Diğer fırçaların hepsini inceledim aşırı dandik duruyorlar p

 200. bir rujunu daha çöpe attım bugün.yok arkadaş kapakları o kadar dandik ki mutlaka açılıp sağa sola bulaşıyor rujlar kırılıyor.almayacağım bir daha rujlarını bu kapaklar böyle olduğu sürece.

 201. 3 tane ruju var bende 3ününde ilk haftadan kapakları kırıldı ve tutmuyor onun dışında kullanımı rahat ve fiyatları gayet uygun.

 202. cruelty free ve hesaplı oluşundan dolayı sıkça tercih ettiğim marka¸.sabitleme spreylerini gratis gibi yerlerde bulmak benim için işkence çünkü uygun fiyatlı markalarda yok bu tarz ürünler. yeni sabitleme spreyleri çıkarmış ve lütfen buraya gelsin  spreyler

 203. herkes gibi ben de mat ruj serisindeki kapak kalitesizliğinden şikayetçiyim. rujum aldığım hafta kırıldı¸ kapak deseniz artık kapak görevi görmüyor bantlayarak sabit tuttum 🙂

 204. ürünlerinden çoğunlukla fiyat performans olarak memnun kaldığım marka.beyaz saplı pembe uçlu kontür fırçasını almıştım indirimden. aldığımdan beri severek kullanıyorum. yumuşacık ve çok güzel uygulama yapıyor. bunu hem ihtiyacım olduğundan hem de merak ettiğim için almıştım¸ indirimde diğer fırçalarına da bakmayı düşünüyorum.edit: yazım yanlışı.

 205. Bir önceki girdi sağolsun yeni paletlerini şuan gördüm. Galiba geldiklerinde bir çoğunu alırım. Fazladan palet fln demeyeceğim alacağım uleeeyn. Bu markanın rujlarından bir hayli almışım yakın zamanda farkettim. Kontur kiti de güzel sevdim. Fiyatına göre baya iyiler. Öpüyorum seni

 206. O yeni farlarin renklerinin guzelligi nedir oyle. ben ki far insani degilimdir (gunluk makyajda biraz agir buluyorum ya da ben beceremiyorum) sadece kirpik dibime gecerim farlari ve sadece bu islem için bile hepsini istiyorum cok tatli ve farkli renkler var

 207. Far kalitesini beğendiğim bir marka. Favori paletim comfort zone’a ve nuty farına güvenerek o yeni palet geldiği gibi kesinlikle alırım. Tüketmiyoruzu¸ elimdeki ürün bittikce ihtiyacımı almayı bu yeni palet için esnetiyorum. Gayet abh paletinde ki bir kaç rengin aynısı gibi çünkü. 

 208. bir tek kahverengi diplinerıyla nutty farına sahip olduğum marka. nutty far yumuşak¸ az tozutuyor¸ rengi de güzel ama beni yaşlı gösterdi nedense¸ anneme verdim. kahverengi diplinerı da aslında güzeldi ama aplikatörün ucu biraz sivri ve sert geldi¸ bir de çok ürün alıyor en ucuna ve ince çekmek zor geldi. tabi o zamanlar çekmeyi de yeni öğreniyordum¸ onun da etkisi olmuştur. yine de fiyat performans olarak iyiydi.

 209. gratis’in ana sayfasındaki reklamlardan anladığım kadarı ile yılbaşı setleri ülkemize gelen marka.wet and wild mini mascara collectionwet and wild golden shimmer setwet and wild prep and prime set ve bir de wet and wild haute holiday collection isimli sekizli palet¸ maskara ve eyeliner içeren set gelmiş. resimleri yükleyeceğim hemen. gratis instagram sayfsındaki  paylaşıma göre fiyatları 44¸90-tl olarak belirlenmiş. bunun dışında benim en çok merak ettiğim  MegaGlo Highlighting Palette ile  17 parçalık minnoş fırça setini katalogda göremedim.

 210. Yılbaşı setleri nişantaşı gratış şubesine gelen marka. Fiyatları wet m wild skalasına ve öğrenci bütçeme fazla geldiği için hiçbirini almayı düşünmüyorum. Çantalı¸ kutulu paketlet yaptıkları için hiçbirini malesef deneyemedim.

 211. Sadece farlarını sevdiğim bir marka. Diğer ürünleri için idare eder diyebilirim. En son photofocus serisindeki pudrasını merakımdan aldım iş görüyor ama daha iyisini aramaktayım.

 212. kızlar açılın gratisten geldim. yılbaşı setine vurulup hemen gratise koştum sabah bir far paleti¸ bir eyeliner bir de maskaradan oluian seti 41¸90’a aldım. açıkçası sadece far paletine vurulduğum için aldım diğerleri de promosyon oldu ne diyeyim edit: görsel yüklendi.

 213. saç boyası almak için girdiğim gratisten wet n wild yılbaşı özel koleksiyonundan iki ürünle ayrıldım.biri coloicon metallic liquid eyeshadow aquatic prism rengi¸ diğeri magalast liquid catsuit harbor a crush rengi. sınırlı sayıda gelmiş bu ürünler ben kasa arkasında buldum.

 214. hiç güvenmediğim bir marka. ürünlerinin sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. geçen sene önyargılı davrandığımı düşünüp gratis indiriminde 3 tane ruj aldım. berbat kokuyorlar ve ne zaman sürsem uçuk çıkarıyorum. bu rujları sürünce ertesi gün istisnasız dudağım uçukluyor. önyargılarımda haklıymışım.

 215. 2018 yılına tekli farlarının ve paletlerinin formülünü yenileyerek girecek marka. yeni ürünler amerika’da sitesine şimdiden eklenmiş.makyaj spreyleri¸ kaş kalemi¸ cushion fondöten¸ likit aydınlatıcılar¸ likit correctorlar gibi öne çıkan pek çok yeni ürünü var. wetnwild virali gibi oldu ama son zamanlarda bu marka bir atılım içinde. bir de son günlerde kylie jenner’a diss attılar instagram hesaplarında. onunla da gündeme geldi baya. Severek takip ediyorum markayı

 216. trio göz farı paletlerine crease rengi ekleyerek dörtleyip yenilemiş olan marka…formüllerin de yenileceğini söylemişler¸ ama ilk inceleyenlerden gelen yorumlara göre değişen bir şey yok. kesinlikle eskisinden kötü değil¸ yani o paraya performans hala gayet yüksek… comfort zone paletine de açık ve koyu iki crease rengi eklemiş. ayrıca rose in the air isminde abh modern renaissance palet muadili bir palet de geliyor.

 217. yılbaşı koleksiyonu için gelmiş olan setlerden pigment ve aydınlatıcı içerikli olanı  tati 2016 yılında incelemiş yayınlamış. mağazalarda tester göremedim ben¸ almadan önce araştırmak isteyen olursa bir bakabilir.

 218. Photofocus far bazı şimdiye kadar denediğim farı tutuşu en iyi olan far bazı. Kuzenimin düğününde kullanıp glitter lı bir makyaj yapmıştım saat 11 civarı¸ gece eve döndüğümde makyajım bozulmamış yerinde duruyordu ama kapatıcıyla değmesini engellemek lazım kapatıcıda garip pütürlü bir görünüme neden oluyor.

 219. ya kızlar¸ almıyorum¸ almayacağım diye kendimi yırtıyorum hanidir ama bu paletler¸ bu renkler de ne demek oluyor?!yoldan çıktım sanırım¸ far paletlerinin hepsini alacağım¸ vatana millete hayırlı olsun. yarın ders çıkışı gratis’e gideceğim. istediğim hiç birşey kalmamış olacak sonra sinirlenip “başlarım böyle işe ya!” Diyip hiç birşey almadan çıkacağım nasıl olsa. inşallah kalmamıştır ya. Bir palet fiyatları ne civarda bilenler yazmasa mı acaba ya. örneğin bir cicişnün paylaştığı linkte gördüğüm kadarıyla fırça seti 29$ gibi gözüküyor¸ wet n wild bile 100 liralara gelecekse beni artık atın bu ülkeden. O highlighter paleti gelmemiş mi yani şimdi?  nolur hepsini bitirin¸ bana kalmasın. Almaya başlarsam durduramayacakmışım gibi geliyor. 

 220. the balm far paleti bile ol(a)mayan¸ flormar ve wet n wild’ın paletleriyle takılan biri olarak en sevdiğim renkleri bünyesinde toplanmış yeni paletleri görünce ben de bayağı bi heyecanlandım. comfort zone kaç zamandır aklımdaydı ama bu yeniler bir başka. not a basic peach color ve rose in the air paletleri gerçekten çok hoş görünüyor. elinde abh¸ too faced ya da the balm olanlar geri dursun biraz ben alacağım önce 🙂

 221. geçen sene en dandik far paletlerini 12 lira gibi fiyatlara alıp hiç kullanmadan sakladığım markadır. ara ara swatch yaparak kendimi tatmin ediyorum.

 222. Şu yeni gelen setlerden far paletli olandaki paleti swatchlayan inceleyen hiç mi yok ya.googleda da youtubeda da bulamıyorum.bir yanım al diyor diğer yanım da geçen hafta hiç swatch bakmadan aldığım under the midnight sea adlı aydinlaticisinin faciası geliyor aklıma.-elimden çıkardım 1 kez kullandıktan sonra-yeniAlan arkadaşlar hayrına bir de swatch görseli yükleseniz çok sevinirim.

 223. merakınızı gidereyim. yeni gelen setlerdeki far paletlerinden birine bakma fırsatını buldum. malesef o simli farlar beklediğiniz gibi yüzyılın icadı değil. hatta tekli simli farları var ya yapış yapış olan¸ hah işte onlar aslında paletteki simli olanlar. bende simli toz far bekliyordum ama jel yapıda olan simli far çıktı. tabi ki bu simli jel farlarında meraklısı vardır ama takdiri size bırakıyorum.palete ilk baktığımda benimle beraber mağaza çalışanlarıyla beraber bi “aaaaaaaaa yok artık” çektik :(edit: yani palette¸ o simli uhu gibi yapısı olan farları bir araya getirmişler.

 224. selamlar… gelen yoğun istekler üzerine yatağımdan kalkıp güzel paletimi mıncıkladım. soldaki 4lü glitter¸ sağdaki 4lü ise normal far bilginize…edit: fotoğrafı yükleyince renkler terse dönmüş lol. sağdakiler glitter soldakiler normal far

 225. heyecanla yeni paletlerini beklerken cushion fondoten çıkardığını görüp şaşırdım. bebeğim wet n wild bir sakin ol ne yapıyorsun. içinde spf 15 de varmış ve 8 renk toplamda. zor tuttum kendimi almamak için¸ diğer fondotenini beğenmediğimden ama review’ler güzel olursa duramam herhalde 😀

 226. bence gratis yüksek indirime sokup eski paletleri farların stoklarını bitirecek sonra da yeni paletleri getirecek. bekleyin ve görün. hem de yılbaşı indirimini 60’dan varan indirimler gibi bir rakamla reklam yapabilecek ama diğer markalar her zamanki gibi 40% 50% indirimde olacak.uyanıksın gratis. biliyorum. bu uyanıklığı düşünemedilerse de marketing departmanına bir davet beklerim. asdfgh

 227. Kesik uçlu eyeliner fırçasına tam anlamıyla taptığım marka. Göz kapaklarım dar olduğu için eyeliner çekerken ince olmasına dikkat ediyorum¸ yalnız diğer denediğim markaların eyeliner fırçalaları avcum kadar olduğu için ince çekmenin imkanı yok. Bir indirimde gratiste gezerken 4.5 liraya almıştım sanırım. Ne kıl döktü¸ ne açıldı¸ ne yamuldu. Mis gibi incecik eyeliner çekiliyor. Kıl kısmı geniş değil¸ kısa ve uclarda daha ince. Bu yüzden eyelineri kontrol etmek çok daha kolay oluyor. Muazzam bir fırça. Denk gelirsem yedeklemeyi düşünüyorum. Tşkler wet n wild.

 228. sadece benim far paletimde mi böyle bir sorun var yoksa hepsi mi böyle bilmiyorum ama farı sürmeden önce paletin üstünde bambaşka gözde bambaşka duran renkleri var…

 229. Herkes comfort zone paletinden bahsederken not a basic peach paleti beni tam kalbimden vurmuş kozmetik markasıdır. Bir sürü paletim var artık almayacağım demiştim hepsi bu renkleri görene kadarmış anlaşılan. Mavi rengi kullanamam ama onun dışında hepsini kullanırım ya. Bildiğiniz cıvıl cıvıl bir palet yapmışlar tam yazlık bir palet olmuş. Kendimi tutamazsam alacağım galiba ki. Yani Türkiye’ye gelirse…

 230. dün indirimde görünce dayanamayıp bir adet tekli farını aldım 🙁 pembemsi gibi bir renk böyle¸ tam tanımlayamam rengi ve fiyatı 6.5 liraydı. bugün comfort zone’a da baya niyetlendim ama sonra neden bilmiyorum¸ indirime girer belki falan sonra hayıflanırım diyerekten yine bıraktım¸ yine comfort zone¸ yine basireti bağlanan ben… 🙂

 231. Kendilerinin max volume pluse maskarasi ile ask yasamaktayim. Silikon fircali¸ kirpikleri topaklanmadan cok guzel ayiriyor ve dolgunluk veriyor. İndirimde 11-12 lira gibi bir fiyati var.

 232. Her geçen gün kendini aşan marka 🙂 Yurt dışında çıkmış olan paletlerin renkleri efsane.Tabi ki buraya gelince alıcaz:)))Megalast rujları ¸far paletleri müthiş.Rimellerine ısınamadım mesela.son çıkan photofocus fondötene mesafeliyim.Kokusu bana evde yapılan boyayı andırıyor.Kapatıcılığı güzel ama kokusundan dolayı sevmedim.Aynı zamanda aydınlatıcısına da mesafeliyim.Yüzümde aşırı simli durdu.Bir kere yüzümde deneyip azcık dağıtayım dedim.Çenem¸gözlerim¸dudaklarımın üstü hep sim olmuş.Almaktan vazgeçtim.ama cushion fondöteni merak ediyorum bak:)Eyelinerı çok güzel.Far bazı çok güzel.Hele ki rujlarının çoğu mac rujlara muadiller:)))Fiyat olarakta uygunlar.İndirime girdiklerinde tadından yenmez durumuna geliyor.

 233. rujlarının renk skalası¸ yapısı¸ kalıcılıkları bana göre mükemmel olan ama o iğrenç ötesi dandik kaplarıyla puanlarını gözümde sıfırlayan marka. sandstorm rujumu özellikle tek geçerdim ¸ rengi beyaz tenlilerde efsane duran ve gayet kalıcı bir rujdu taa ki çantamda kapağı açılıp tüm çantamı kahverengiye boyayana kadar … kaç kere şans verdim kaplarına hepsi mi açılır yani 2 tl fazla olsun ama şu kap sorununu halletseler keşke.. 

 234. çok sevip ruj alıyorum¸ kapak kırılıyor¸ ruj ziyan. tamam çok büyük bir şey beklemiyoruz¸ yoksa ruja da zam gelecek ambalajıyla ama yani avon da uygun fiyatlı¸ bu kadar kötü ambalajı yok. yapmayın lütfen¸ sanstorm ve bare it all dan bahsediyoruz. yapmayın.

 235. bugün gratis indiriminden mermaid serisindeki üç pigmenti de almış bulunuyorum. indirime dahillerdi ve tanesi 12tlye falan geldi. bu sezonun trend rengi oldukları için baya mutluyum ne zamandır gözüm vardı. açık lila olan kullanılabilir bir renk lakin bana biraz “sıradan” gözüktü. mavi olan ise efsane bir renk. cart mavi değil hafif petrole kayıyor ve içinde altın büyük sim taneleri var. ben bayıldım ve şimdiye kadar muadilini görmediğim bir renk. koyu mor olan ise asıl bomba. hudanın desert dusk paletindeki o meşhuuuuur mora çok yakın. aslından twilight rengi biraz daha mor-bronz duruyor tek başına. bu pigmenti comfort zone paletinde en alttaki rengin üstüne uygularsak twilighta daha benzeyeceğini düşünüyorum. tek başına biraz daha morumsu kalıyor. ama twilightın amethyst üzerine uygulanmış haline de baya benziyor. ilgili medya: 3

 236. fiyatına göre (tr fiyatı) ambalajları leş olan marka. rujların ambalajları herkesin malumu zaten. far paletleri de bir türlü açılmıyordu her seferinde zorlanıyordum derken bütün farları depot ettim¸ çünkü beğeniyorum. ancak gel gelelim rujları depot etmek gibi bir şansımız yok. napıyorum asla çantama atmıyorum¸ çekmecede kıpırdamayacakları şekilde saklıyorum¸ benzeri olan rujları da elden çıkardım. ojeleri kalıcılık yönünden flormarla aynı ancak renk skalası gerçekten çok güzel.kısacası en kısa zamanda ambalajlarını yenilemesini umut ettiğim markadır kendisi.

 237.  Color Icon Eyeshadow 10 Pan Palette Rosé in the Air ile  Not a Basic Peach paletleri çok hoşuma gitti.  Rosé in the Air  ABH MODERN RENAISSANCE  muadiliymiş .

 238.  ⚠️ Bu girdiyi uyarı niteliğinde olsun diye yazıyorum ⚠️ Bu yılbaşında gratisin sattığı seti biliyorsunuzdur. 4 pigment ve 1 highlighter vardı içinde. O set 2015 yılından kalma bi setti ve muhtemelen tarihi geçmişti. Ben bunu bilmeden almıştım ama açınca highlighterın yapısı zaten bozuktu ve attım. Dün pigmentleri kullanmak için elime sürdüm birini. Daha önce denemiştim ama yapıştıracak bi şeyim olmadığı için kullanamamıştım. Elimden sildiğimde ise elimin haline inanamadım. Alerjik reaksiyon mu pigment bozulduğu için renk mi akıttı bilmiyorum. Ama fotoğraflara ekliyorum elimin halini. 

 239. hayvanlar üzerinde deney yapmaması sebebi ile tercih ettiğim marka. Bu güne kadar ürünlerinden ruj¸bronzer¸allık¸oje denedim denediklerimide oldukça beğendim bence f/p açısından da tercih edilecek bir marka

 240. ne demek yeni far paletleri gelmiş 🙁 tüketmiyoruz’a ayak uydurmaya çalışırken..iki adet rujuna¸bir adet ojesine¸bir adet dudak kalemine ve meşhur far paletine sahibim. hepsinden de memnunum.

 241. megalast iridescent lip color immortal tears adlı üzerinde unicorn olan bir rujunu aldım. sınırlı üretimmiş. Ruj rengi holografik bir renk. Çok yoğun parlak¸ geröekten holografik etki veriyor <3

 242. eve shop’ta essence ve catrice ürünleri satılıyor. wet n wild da artık orada veya başka bir online sitede satılmalı. çünkü gratislerde aradığım şeyi bulamıyorum . diyelim şansım döndü de buldum¸ o zaman da kullanılmış veya kırılmış oluyor. bantını çıkarınca ambalajın yapış yapış kalması da iyice insanın hevesini kaçırıyor. aseton veya kolonya ile çitilemekten fenalık geldi. yeni çıkan farlarına bakmaya gittim bugün optimum şubesine ama yoktu. ee biz her gün her gün gidip kontrol etmek zorunda mıyız geldi mi diye? üstelik sirkülasyonun çok olduğu bir mağaza. neden her mağazaya gelmemiş anlamadım. fakat şu kesin ki gratis’ten oje dahil renkli kozmetik almak istemiyorum artık. soğudum.

 243. Yeni far platleri gelmiş olan marka. Bulamayanlar ve istanbulda olanlar için ümraniyedeki iki gratiste de paletleri gördüm. Kasa önünde duruyorlar. Sanırım ilk alan ben oldum. Çalışanlar bile bilmiyordu fiyatını kasadan baktılar. Yalnız her paletten sadece birer tane gelmiş. Rose in the airi ben aldım zaten. Comfort zone pek değişmemişti. Toplam 6 palet vardı zaten. Yalnız yapıları muazzam olmuş. Balm paletlerimden soğudum o derece. Stoklar güncellenir. Bu paletlere mutlaka şans verin

 244. Yeni paletleri sanırım bütün şubelere aynı anda gelmedi. Ben dün buradan paleti alan bir cicişmüzün entry’sini okuyup almaya gittiğimde yoktu. Ancak bugün biraz moralim bozulmuştu ve çıkayım biraz dolaşayım diye dışarı çıkıp gratise uğradım. Biraz gezindikten sonra hiç bir şey almadan tam çıkıyordum ki bir çalışanın yeni far paletlerini kasa arkası rafa dizdiğini gördüm ve tabiki kaptım. Yapıları gerçekten mükemmel olmuş yumuşacıklar ve pigmentasyonları şahane. Comfort zone palete zaten sahiptim ancak rose in the air paleti bana ondan daha yumuşak yapılı geldi açıkçası.

 245. fiyatına göre gayet kaliteli ürünler üreten¸benim çok sevdiğim marka. Özellikle makyaj bazı¸farları ve allıklarını çok başarılı buldum. Farları ve allıkları hem kalıcı hem pigmentasyonlarıda başarılı.Makyaj bazı gözenek görünümünü azaltıyor ve makyajın kalıcılığını arttırıyor.Kontür paletini kullandım ondan da memnunum sadece biraz tozutma problemi var ama oda benm için büyük bi sorun değil.

 246. yeni far paletlerinden rose in the air’ın renklerine bayıldım. tüketmiyoruz kampanyasını ”oksijen dışında bir şey tüketmiyorum” noktasına getirdiğim ve artık bir far paletine gerçekten ihtiyacım olduğu için bulduğum yerde alırım. ama bulabilir miyim o ayrı mesele.

 247. yeni gelen far paletlerinde gramaj düşmüş¸ ambalaj kalitesizleşmiş. üstelik fiyatı da yükselmiş. tester olmadığı için de yapılar hakkında pek bir fikir sahibi olamadım. far paletlerine el atana kadar şu rujların ambalajını bir revize etseler ya biz de rahat etsek .

 248. bu markanın en çok da rujlarını seviyorum. çok sayıda renk seçeneği var¸ mat yapıda olmalarına rağmen dudaklarımı kurutmuyorlar. denemek istediğim bir çok rengi var. tek sıkıntı ambalajda. rujun kapağını kapatırken illa ki o ruj o kapağa bulaşıyor. ne kadar dikkatli kapatmaya çalışsam da. olsun¸ gülü seven dikenine katlanır.

 249. yeni gelen far paletleri ile aklımı kaçırıp h&m x balmain izdihamındaki kadınlar gibi gratise koştum ama yoktu¸ aradım taradım ve buldum! cevahirde tek bir tane vardı¸ hatta paletin ucu da azcık kırılmıştı ama yakaldım. cruelty free tavşanını sevdiğim.

 250. farlarını¸ rujlarını¸ fondötenlerini¸ aydınlatıcılarını herşeyini çok sevdiğim¸ şu goth-o graphic serisini artık getirse de alsam dediğim marka. bir yerlerde gören eden bilen varsa istanbul içi¸ seslenin haber verin bana cicişler nolur.

 251. yeni far paletlerini o kadar merak ediyorum ki wetn wild. 4 gratis gezdim yok. indirim bitince muhakkak getirirler. dün de kontür stik aldım wetn wild markasının. çok hoşuma gitti kasa arkası 12 liraya aldım sanırım. çok seviyorum ben bu markayı yeniliklere hep açık indirimsiz dahi uygun fiyatlı aşığım sana wetn wild. tekli farları kalp ben

 252. ben bu markayı o kadar çok övüyorum ki bence bana maaş bağlamalılar. Özellikle farları bence çok başarılı. Ürünlerin tek sıkıntısı ambalajları. Ne kadar wet n wild ürünüm varsa hepsinin ambalajı kırık. Türkiye’ye yeni gelen far paletinde de gözüm var. Bi görebilirsem¸ bakalım.

 253. çok sevdiğim ve tatlış bulduğum bir marka ama aslında çok fazlada ürünüm yok.ama ojeleri çok güzel.glitter ojesinden var bende gerçekten çıkmıyor.farları aşırı pigmentli.i’m getting sunburned olanı kullanıyorum¸ hem gözde aşırı uzun süre dayanıyor hemde özellikle o ortadaki kahverengine fırçanın ucunu bile dokundursam o kadar pigmentli ki¸ nasıl bitecek belli değil.cruelty free olması da en güzel yanı.

 254. yeni gelen paletlerini ya herkes üçer beşer aldı ya da gerçekten bir çok şubesine hiç gelmedi. her yerde aradım yok. o kadar heveslenmiştim dandik paketlemesine rağmen alacaktım ama uzun bir süre stokta bulamayacağız sanırım. teşekkürler gratis¸ yine şaşırtmadın.

 255. Dün gittiğim gratiste yeni paletlerin geldiğini ama hemen bittiğini söylemişti bir çalışan. Daha sonra çalışanlar sadece 2 şer tane geldiğini ve onları da kendilerinin aldıklarını itiraf ettiler. Eğer çalışanlardan fırsat bulabilirsek alabiliriz paletlerden.  

 256. Cruelty free ve vegan olmasi sebebiyle en çok bu markayı tercih ediyorum. Maalesef herşeyi vegan ya da cruelty free alamıyorum (keşke alabilsem) ama başka markalardan birşey beğendiysem wet n wild’a da bakıyorum benzeri varsa burdan alayım diye. Ayrıca bir drugstore markanin herşeyi mı çok güzel olur ya. Jeffree star bile bu markayı begendikten sonra iyice sevmeye başladım. Rujları çok uygun ve çok kaliteli¸ renkleri çok güzel. Photofocus fondotenini alın aldirin. Yalnız açık tenli ve sicak alttonluysaniz hemen en açık renk fondotenlerini almayın çünkü bildiğiniz pembe. Pespembe. Zaten genelde arkalarında yazıyor warm/cool diye. Neutral yazıyorsa da kanmayin o da pembe. Yalnız ben fırçalarını pek beğenmedim. Bı begenmedigim o var.

 257. fondöten¸ pudra¸ ruj¸ farları bence çoğu markadan başarılı hatta en başarılı drugstore markası. indirimde en çok para yatırdığım marka oldu. max volume maskarası favorimdir. bence kesinlike şans verin.

 258. çoğu ürününü kullandığım ve abartıldığını düşündüğüm kozmetik markası. comfort zone paletini o kadar övdüler ve buna bağlı olarak öylesine tükendi ki her yerde hırs yapmıştım almak için. sonunda aldığımda ise tamamen hayal kırıklığına uğradım¸ çünkü hayatımda bu kadar tozutan bir far paletiyle karşılaşmamaıştım. Evet renkleri güzel fakat bu kadar tozutması beni çok sinirlendirdi. Bir sabah bu palet yüzünden makyaj silmek zorunda kaldım çünkü. rujlarına gelirsek toplam 4 adet ruju var bende. renkleri çok hoş yine. ama nasıl bir amalaj yapmışlarsa bu rujlara¸ hepsi çantamda kırıldı ve tüm çantamı ve eşyalarımı boyadı. aşırı dandik bir ambalaja ve plastiğe sahip rujları. onun dışında rimellerini pek sevmiyorum¸ zaten rimelleriyle ünlü bir marka da değil. photofocus fondotenleri ise yüzümde pütür pütür oldu. zaten yüzüm çoğu fondotenle anlaşamaz¸ kuru ve alerjik olduğu için.

 259. bu markanın ojeleri güzel.2 sene önce şu yanar döner farı bulunan 8li paletini de almıştım.o dönem baya kullandım.şu an daha kaliteli far paleti elimde olduğu için dolabımda bekliyor. rujları da çok övülünce bare it all rujunu da sevgililer günü indiriminden aldım. rengi pembeye yakın bir ton.renginden dolayı yazın sürülecek bir ruj olduğunu düşünüyorum.uygun fiyatlarına göre kaliteli ürünleri olan bir marka.

 260. h2o waterproof eyeliner’ını kullandıktan (ya da kullanamadıktan mı demeliyim) sonra adını duyunca içim bir tuhaf olmuştur hep. ah bir de coloricon allığı vardı! eyeliner fırçası çok çok sert¸ çekiyorsunuz çizginin içi boş kalıyor¸ çıkarması deseniz¸ gözünüz çıkıyor eyeliner aynı yerde! allık deseniz¸ fırça çok kötü¸ çok tozutuyor yüzünüzde dağılmıyor.sevemedim

 261. Ambalajlarını acil sağlamlaştırması gereken marka. Far paletlerine bayılıyorum. Herkesin gözdesi comfort zone’ a sahibim. Tabii ki kapağı kırıldı. İçindeki bir iki renk dışında tüm renkler kullanışlı. Mat rujlarından cinnamon spice¸ mochalicious¸ sand storm ve adını unuttuğum bordo rujuna sahibim. Renkleri ve kalıcılıkları güzel¸ sürümü biraz zor ama halledilmeyecek bir şey değil. Sıkıntısı kapağına ve kenarlarına ruj dolması ve rujun ambalajın içinde sağa sola oynaması. Kapatıcısına ve far bazına da sahibim. İkisinden de çok memnunum. Genel olarak seviyoruz kendisini

 262. son çıkan paletlerini ekmeğin arasına koyup yemek istiyorum o kadar güzeller. ama stokta yok. şaşırdık mı? hayır.

 263. Uzun zamandır kozmetik diyetindeydim eski comfort zone’u bile almamıştım.Kızıl tonları barındıran paleti almak istiyorum renkleri çok beğendim uzun zamandır aradığım yanık turuncuyu bulduğumu hissediyorum.yalnız içindeki koyu pembe fuşyamsı renk gereksiz geldi hiç pembe insanı değilim¸yakıştırmıyorum.illaki her palette kullanmayacağım renk olması üzüyor.Keşke tekli farlarını da çıkarsalar diğerlerinden de alacağım bir iki tane far çıkardı.

 264. Mega last rujlarından var dört tane bende de. En iyisi sand storm¸ çok tatlı bir kahverengi. Sürümü de kolay. Spiked with ise eh öyle çok iyi bir renk değil¸ kırmızı ile vişne çürüğü arasında soğuk bir ton. Cinnamon ise çok çok güzel bir bordo¸ öyle sert falan da değil rahat sürülüyor. Ama en berbatı kesinlikle Chery bomb. Tebeşir diyeyim¸ siz anlayın. Ama genel olarak fiyatına göre iyi diyebilirim.

 265. Yeni cikan paletlerinin donemsel 1 kez geldigini ve stoklarinin yenilenmedigini soyledi bugun calisan. Umarim dogru bilgi degildir. Tanım: nispeten uygun fiyatli kozmetik markasi.

 266. hepsinde kaldırdılar mı bilmiyorum ama mesela bazı gratisler gigi x maybelline serisini kaldırdı dönemlik seriymiş¸ o yüzden wetnwildin yeni gelen farlarında da aynısının olacağını söyledi bi kaç çalışan tam güvenmesem de doğru olabileceğini düşündüm

 267. yeni çıkan far paletini arayıpta bulamayan cicişlere benden bir müjde! Anastasia beverly hills muadili far paleti ve yeni megaglo likit aydınlatıcısı mayıs ayında gratislere gelmeye başlayacakmış¸ takipte kalın ^.^

 268.  Az önce girdiğim gratiste stand yeni paletlerle doluydu. Eskileri de en tepeye kaldırmışlardı. Rose in the airdan iki ¸ comfort zone dan altı ¸ nude awakingten de tam dört tane vardı. Ben de aynı gratisten almıştım ve o zaman kasa önünde birer taneydi. Demek yeniden gelmiş 

 269. bugün ankara bahçelievlerdeki 2. gratise baya bi rose in the air palet getirmiş markadır kendileri. lakin fiyatları 33tl de olmuştur aynı zamanda. 

 270. Unicorn Glow Limited Edition serisindeki Immortal Tears rujunu 13.90 tl’ye aldım. Görünümü bembeyaz ancak duruşu sedefli¸ mavili¸ morlu bir renk. Dudakta tek olarak da başka renk rujlar üzerindeki durusu da muhtesem. Bana gore abartılı bir duruşu olmadığından günlük olarak çok rahat kullanilir.

 271. çin’de üretilmesi cruelty free olmasına engel değildir cicişler¸ hayvan deneyleri çin’de satış yapılırsa ancak gerekli.regülasyonlar bu yönde¸ üretim yapılması bunu değiştirmez.ucuz işgücü zaten çin’de var¸ orada satış yapılmasına da gerek yok yani¸ içiniz bu konuda rahat olabilir. tanım: cf marka

 272. Arkadaşlar marka peta logosunu ürünlerine basan nadir kozmetik markalarından biri  tabiki cf yapmayın etmeyin çin pazarına girerken bir deney söz konusu oluyor sadece 

 273. bu kadar uygun fiyatlı olup nasıl bu kadar güzel farlar ürettiğine şaşırdığım markadır. ürünlerini genel olarak başarılı buluyorum. benim makyaja ilk başladığım zamanlarda sürekli tercih ettiğim markaydı. hala da tercih ediyorum. bazı ön yargılı arkadaşlar çok ucuz diyip alanları falan fakir olarak görüyor onları allaha havale ediyorum.

 274. ciciş sözlük sayesinde ürünleriyle tanıştığım marka. hep bir ön yargım vardı ancak genel olarak aldığım ürünlerden yani önerdiğiniz ürünlerden memnunum. özellikle comfort zone’un en alt sağdaki farıyla aşk yaşıyorum. elim başka fara gitmez oldu.

 275. hem cruelty free oluşuyla¸ hem de bütçemi zorlamayışıyla kozmetik alışverişimin neredeyse tamamını yaptığım marka¸ özellikle farları high end ürünlere taş çıkaracak seviyede. bence tek sıkıntısı ambalaj¸ ne yazık ki hiçbir ürününü çantaya atamıyorum. tekli farlar düşürdüğüm an parçalanıyor¸ rujları zaten malumunuz¸ bugün de bir eyeliner kurban ettim. keşke üzerine üç beş lira daha koyup daha sağlam bir ambalajlama yapsalar. ilgili medya: 1

 276. bazı rujlarının yapı ve rengine bayıldığım fakat o berbat ötesi dandik paketleri sebebiyle her sürüşten sonra soğuduğum marka. kaç kez ambalajı kırıldığı için yeniden almak¸ çöpe atmak zorunda kalmışlığım var. rujun kapağın açarken bile kapağa bulaşıyor hemen¸ iğrenç bir görüntü. aynı fiyatta olup çok daha kaliteli ambalaja sahip ürünler varken nedir bu kalitesizlik gerçekten anlam verebilmiş değilim. internetten boş ruj ambalajı satın alıp onun içine altarmayı düşünüyorum artık¸ bu konuda önerisi olan yazarlar beni de bilgilendirlerse çok makbule geçer <3

 277. (bkz: tüketmiyoruz kampanyası)ndan özür diliyorum¸ben de yaklaşık 6 aydır gerçekten ihtiyacım olan şeyler dışında kozmetik alışverişi yapmayıp elimdekileri değerlendiriyordum.Demek ki buraya kadarmış.Az önce yeni koleksiyonunu gördüm.sorarım sana wet n wild¸bunlar türkiye’ye gelecek mi¸gelirse cebimdeki para yetecek mi?Koleksiyonun adı fire&ice.Adından belli heyecan verici olduğu. merak edenler için sitesinden bakabilirsiniz.medyaya da resim ekleyeceğim.not:sitenin “limited edition” kısmında çok aşağılara inmeyin ben az önce ekranı severken anneme yakalandım. ilgili medya: 2

 278. f/p oranı mükemmel marka.cruelty free oluşuyla gönülleri ekstra fethediyor.ürünlerinin kalıcılığı ve kalitesi çok başarılı.cep yakmıyor.tek sıkıntısı paketlemeleri.kurban olam 3-5 lira daha verelim ama kalbimden daha kırılgan ambalajlara koymayın şu ürünleri.

 279.  şu paleti gördüğüm gibi vuruldum.  bu palet ise kesin gratis’lere düştüğü gibi bulunamayacak.son çıkardığı limited edition paletlerin tek eksisi l.e. olması herhalde. başka markadan ışıltılı far almıyorum asla.

 280. hayırlı olsun bizim minnacık çıtkırıldım paletler 41.90 olmuş…. repertuarımda marka falan kalmadı artık¸ karadut suyuyla lipstain yapma günlerine hızlı bir giriş yaptım.

 281. cicişler ice and fire koleksiyonu gelmiş. ben gratiste gördüm bronzer¸ aydınlatıcı¸ likit ruj ve sanırım likit farını.bronzerı almak istiyordum¸ tam bir güneş rengi gibi duruyordu paketten kontür ürünü gibi değil. indirimi bekleyelim bakalım¸ umarım kalır.

 282. Her gün gratise gidip ürün araştırıyorum gibi olacak ama iki gündür böyle denk geldi cicişler hahah kendimi açıklama gereği duymam :d Wnw’nin limited edition ürünlerine denk geldim. Coloricon serisinin bronzerını swatchlayamasam da soğuk tonlu bir bronzera benziyor¸ şans verilebilir. Bir de megaglo aydınlatıcısı var winter falls in LA diye. Beyaz aydınlatıcılar hiç mi hiç ilgi alanım değil ama bakmak istersiniz belki. İki tane de fırça çıkarmış bronzer ve aydınlatıcı İçin. Bunları çok beğendim bi alsam mı diye düşündüm hatta. Özellikle o aydınlatıcı fırçasıyla aydınlatıcı sürmeyi çok isterdim kskfkskv hastayım galiba.  ilgili medya: 4

 283. Her ürünü iyi hoş da şu ojelerine bir türlü ısınamadığım marka. Bir kere fiyatı kalitesine göre çok yüksek. Renklerine aldanıp alıyorsun fakat tırnakta öyle durmuyor zaten fırça izi kalıyor kuruduktan sonra. Hadi her şeyi geçtim çok çabuk deforme oluyor. Bilmiyorum bir tek bende mi böyle ama bu ojeleri sürüp kuruttuktan sonra elim bir yere çarpacak¸ sıkışacak diye ödüm kopuyor. Bütün izleri belli ediyor¸ çiziliyor¸ kalkıyor. Kısacası bir ojede sevmediğim ne varsa bu ojede toplanmış sanki.

 284. instagramda beauddiction sayfasında gördüğüme göre abh paletlerinin muadillerini çıkarmaya devam eden marka. abh soft glam¸ abh prism ve abh norvina için de birer tane palet çıkarmış. türkiye’ye gelir mi bilemiyorum. görsel ekliyorum. ilgili medya: 3

 285. Tekli farlarının kalitelerini çok seviyorum. Mat ve sedefli olanlar için konuşuyorum¸ simli olanlar için değil. Fakat renkleri artık çoğu palette bulunan ve tekli almaya gerek olmayan renkler halini almaya başladı. Keşke¸ son zamanlarda ilgi çeken ama bir iki renk yüzünden de palet almaya çekindiğimiz renkler için yapsalar. Hardal sarısı mat¸ lila sedefli gibi.

 286. Tekli farları¸ far paletleri¸ mat rujları¸ aydınlatıcısı¸ makyaj fırçları¸ dudak kalemi¸ göz kalemi¸ fondoten ve göz altı kapatıcısına sahibim. Ambalajların sorunları konusunda yazılan herşeye katılıyorum. Ruj çantayı boyayabilir¸ falar kırılıp her yere dağılabilir ancak bir tık sağlam ambalajı olan ürünlerin minimum 2 kat fiyata satılması da bütçem açısından kırılganlık yaratıyor. Tekli farlardan Nudecomer rengini herşeyi dışarda tutarak tavsiye ederim. Krem yapılı¸ simli bir far ancak bu kadar uygun ve güzel olabilirdi.

 287. basta cruelty free olmasiyla beraber kullandigim her urunu mukemmel olan ustune ustluk uygun fiyatlariyla kalbimde taht kuran markadir. <3

 288. gelen bir sürü zamlara rağmen hala fiyatına göre çok kaliteli olan marka. Bana göre koleksiyon ürünleri kalıcı ürünlerinden daha da kaliteli fakat o kadar sınırlı geliyorlar ki bir gördüğünüzü bir daha görmeniz pek mümkün olmuyor.

 289. yeni çıkardığı dört kalıcı paletlerde abh soft glam¸ abh prism¸ natasha denona lila paletlerine dupe paletler çıkarmış olan marka.  şurada görülebilir.bu gidişle başka bir markadan far aldırtmayacaksın wet n wild. gratis duy sesimizi¸ takipteyim.

 290. Rujlarının renkleri başarılı olsa da aşırı kuru buluyorum. Düzgün bir uygulama için bol miktarda lip balm ile birlikle sürüldüğünde daha iyi oluyor. Ama bu pastel boya gibi Oldukları gerçeğini değiştirmiyor..

 291. tekli simli farları alınmaması gereken marka. 8 tl’m boşa gitti. Ambalaj etiketlemesi dahil komple berbat diyebilirim. Kapağı açmak için marka etiketini komple yırtmanız gerkiyor ve yırtılınca altından yapış yapış bir yapı çıkıyor. Farın üst katı kuru sim bir alt katı yapış yapış. Makyaj bazı kullanmama rağmen göz kapağımdaki simler¸ göz altlarıma elmacık kemiklerime doldu¸ ne fırçadan en gözümden çıktılar¸ bin pişmanım.

 292. 1979 yılında Brooklyn’de kurulduktan sonra Markwins grubu tarafından satın alınmasıyla merkezini 2003’te Los Angeles’a taşıyan¸ yeni ürünleri piyasaya sunma konusunda hızına yetişemediğim¸ son haftalarda parlak likit rujlar¸ jel formda makyaj bazı¸ aydınlatıcı ve far¸ salatalıklı¸ güllü¸ Hindistan cevizli makyaj bazları¸ stik formda makyaj temizleyici ve nemlendirici¸ kaş pomadı¸ uzunluk¸ hacim ve protein özellikli maskaralar çıkartan¸ ülkemize gelmesini ve “youtuber grubuna” ücretsiz gönderilmemesini umut ettiğim Rebel rose adlı içerikleri farklı üç koleksiyonla adından söz ettiren¸ ülkemiz sınırları içerisindeki en sevdiğim¸ hayvansever marka. Rebel rose adlı koleksiyona gelecek olursak¸1. Cilt bakımı ürünlerinin bulunduğu kutuda çok amaçlı yağ¸ tonik¸ serum ve jel formlu bazlar ve ölü dudak derisi soyucu var.2. Renkli kozmetik ürünlerinin bulunduğu kutuda krem allık¸ üç adet dörtlü far paleti¸ ikişer adet mat ve parlak likit ruj¸ allık ve far fırçası var.3. Son kutudaysa yukarıdaki iki maddede saydığım tüm ürünler bulunmakta.Belki abartılı olacak ama bana göre wet n wild ülkemizdeki kozmetik markalarının şahıdır.Ekleme 1: yukarıda kendi sitesinden  Alıntı yapılmıştır. Ekleme 2: para vererek aldığım ürünlerin birilerine ücretsiz verilmesini hiçbir zaman kabullenemeyeceğim. Aramızdaki “youtuberlar” eksileyebilir.

 293. Photofocus stik fondöten ve yeni bronzer çeşitleri gelmiş. Stik fondöten 42 tl¸ bronzerlar 30 tl ydi. Bi de yeni bir allık gelmişti. Tester yoktu görevli kadın da stantı düzeltiyordu sadece üstünkörü bakabildim. Umarım yeni far paletlerini de getirirler

 294. rujlarını rengini muadil bulup alıyordum.dudakta mat olanların durusunu sevmedim pastelle boyamıs gibi duruyor sanki.peelingsiz ve iyi nemlendirilmemiş dudakta çizgilere yerleşip kötü duruyor.kolay sür çık ruju değil.değişik renklerine uygun dudak kalemleri de aynı isimle çıkarsalar keske.

 295. -Far paletleri¸ tekli farları oldukça başarılıdır. Far paleti bitirebilen biri değilim¸ bitirebilen de görmedim o yüzden bir palete 80 tl ve üzeri para verirken içim acıyor. Sonuçta 3-4 ayda bir yeni bir far paletine kayıyor insanın gönlü¸ al al al bir yığın far paleti kullanılmadan köşede bekliyor. Bu noktada wet n wild harika bir marka. Çeşit bol¸ pigmentasyon gayet başarılı¸ tozutma tolare edilebilir düzeyde¸ kalıcılık desen günlük makyajda çok iyi gece makyajında far bazıyla desteklersen çok iyi. Çok pahalı da değil insan verdiği paraya acımıyor. -Rujları da çok güzel¸ yine çeşit bol¸ günlük kullanım için gayet yeterli¸ özel makyajlarda farklı markaların daha kalıcı rujlarını tercih ediyorum. Çoğu rujun muadili var wetn wild da. Ambalajları çok kötü hele kapakları¸ bir kapak bu kadar kapak olduğunun farkında olamaz. Sürekli açılıyor kırılıyor vsvs.-2 li toz kontör paleti var¸ ben sürekli onu kullanıyorum¸ kızıllık yok tam olması gereken bronzer rengi¸ kalıcılığı da 3-4 saat. Uygulaması pratik.-toz aydınlatıcılarından çok memnunum¸ renk skalası geniş herkes kendi zevkine uygun bulabilir.ciltle çok güzel bütünleşiyor dağıtması kolay. Çok bereketli 6 aydır kullanıyorum daha dibini görmedim.-ojelerini sevmiyorum daha 1 gün olmadan ucundan atmaya başlıyor-eyelinerları aşırı kalıcı¸ gözümden zor çıkartıyorum o yüzden sevmedim¸ bu kadar kalıcılık fazla.Genel olarak benim çok çok sevdiğim iyiki var dediğim bir marka wetn wild

 296. drugstore markalar arasında en sevilenlerden biridir. kendisiyle ilk olarak comfort zone paleti aracılığıyla tanıştım. bence ilk çıkan comfort zone pek iyi değildi. paletlerin tozutmasıyla bir problemim yok¸ karıştığı sürece memnun kalıyorum. ancak bu palet kocaman kocaman tanelere sahip. sıkıştırılmış far paleti gibi değil yani. bunu nasıl tarif edebilirim bilmiyorum. mesela comfort zone’daki ışıltılı şampanya rengi bunun için en temel örneğim. o rengi ne zaman göz kapağıma sürüyor olsam kocaman parçalar kirpiklerime ve oradan da gözümün içine dökülüyor. sanırım bu sorunu çözmek için de yeni versiyonunu çıkarttılar. o versiyonu denemedim ama bu kadar tozutuyor gibi durmuyor. bunun dışında en severek kullandığım iki ürünü¸ kontür paleti ve kaş farı. ikisinden de çok memnunum. başlarda kaş farına pek alışamadım ama zamanla daha hakim oluyorum ürüne. şu şeffaf kapaklı rujlarından ise nefret ettim. turuncu makyajımla uysun diye turuncu rengini almıştım. sadece bir kere sürebildim. dudağa sürülmüyor. yani dudakla entegre olamayan bir ruj yapmışlar. rengini tam vermiyor ne kadar sürerseniz sürün. kalıp gibi dudağın üzerinde kalıp dudağa oturmuyor. pastel boyaya benzetmiş bir cicişm¸ çok haklı. fondöten rengi uyuyor olsaydı onu da deneyecektim ama olmadı. şimdi merak ettiğim ojeleri. genel olarak benden 5 üzerinden 3’ü alır marka bazında.

 297. sand storm isimli harika bir ruju olan marka. bence her tene gidecek bir renk. özellikle kış ve sonbahar aylarına çok yakışıyor. yapısı ne çok mat ne çok parlak¸ tam ayarında. evet ambalajları çok kalitesiz fakat ürünler f/p açısından oldukça iyi. ilgili medya: 1