“Vicks” için 14 yorum

 1. otrivine’den uzak durmak isteyen bana çok yararı olmuştur. nane kokusuna bayılan biri olarak vicks’i burun kenarlarıma sürmek bir zevk benim için. daha rahat uyumamı sağlıyor burnumun tıklalı olduğu gecelerde. ve çok ilginçtir ki 3 senedir bitmedi. büyük ihtimalle bozulmuştur ama kokusunda yapısında bir tuhaflık yok. anlamadım gitti.

 2. çocukluktan beri astımdan müzdarip olduğumdan ilk arkadaşlarımdan birisidir. ayaklarımın altı olsun boynum boğazım göğsüm olsun. vücudumda sürülmedik yeri kalmamıştır herhalde. gerçekten çok etkilidir. gece öksürüğünü alır götürür. balgam konusunda çok yardımcı olur. binbir türlü kullanım alanı vardır yani. fakat ben yeni bir şey keşfettim. eğer sadece ben de işe yaramıyorsa çok güzel olacak. şu siz kimsiniz kanalındaki nane yağı olayından sonra dudaklarıma biraz vicks sürdüm herhangi bir şişme gözlemlemedim ama o soğuktan kurumuş¸ çatlamış¸ yarısı soyulmuş dudaklarım resmen peeling yapmışçasına pürüssüzleşti. tek yaptığım şey vicksi dudaklarıma sürdükten sonra arada birbirlerine sürtmek oldu. özel bir çaba bile göstermedim. bunu uygulayıp da benzer sonuçlar alanınız olur mu ki?

  2
  1
 3. Nurgül Yeşilçay’ın bir filminde dudaklarının çok dolgun gözükmesinin sebebiy-miş. bi yerde okumuştum. ben de denedim hakikaten dolgunlaştırıyor.

 4. bu yıl iflah olmaz bir gribe tutulduğumda eczaneden kataljin almıştım¸ burun tıkanıklığının baş düşmanı¸ dudaklarıma da sürdüm ama şişirmedi¸ artık her aklıma gelişinde sürüyorum¸ o soğuk etkisini ve mentolü çok seviyorum 🙂

 5. ağır griplerimde göğsüm nefes aldıkça ağrır. öyle böyle bir ağrı değil ama uyutmaz bile. bende göğsüme sürüp üzerine havlu üzerinede sıcak su torbası koyarım. 7-8 sa sonunda ağrım geçer. aynı zamanda ayaklarımın altına da sürerim. üzerinede kalın çorap giyip sıcak tutunca hiç birşeyim kalmaz.

  1
  1
 6. Gecen sene bitmek tukenmek bilmeyen ve ardarda tekrar ederek iyilesmeme izin vermeyen hastaliklarimdan birinde ayak tabanlarima surmuslugum ve ise yaramasini bekleyemeden “allahini seven uzerime serum atsin” diye hastaneye kostugum¸ bu yuzden bendeki anısı ayakkabinin icinde kayan serin ayaklar olarak kalacak urun.

 7. Geleneksel grip sonrası aylar süren kuru öksürüğümün doğal iyileştiricisi. gece yatmadan önce ayak tabanlarıma güzelce sürüyorum ve çoraplarımı giyiyorum. iki gece sonunda öksürük kesiliyor.

 8. Hasta olduğum zaman hala kokusu burnuma gelen üründür. Sanırım çocukluğumdan bir alışkanlık ne zaman hasta olsam hala kullanırım kendisini. etkilidir.

 9. Çocukluğumun ürünü. Ne zaman amansız öksürük nöbetleri geçirsem¸ göğsümü yumuşatmak için annem bundan sırtıma sürer¸ gazete kağıtları ile de o sırt bölgemi kaplardı. Bütün gece haşır huşur sesler eşliğinde üst üste yorganlar eşliğinde sabaha kadar terler¸ sabah son derece dinç ve hastalığı atlatmış olarak uyanırdım. Hey gidi…

 10. hayatta en sevdiğim şey. başım ağrır alnıma sürerim¸ boğazım ağrır boğazıma sürerim¸ araba tutar bunu koklarım. bence dünyada vicks ile çözülmeyecek bir problem yok. çantamda ve baş ucumda genelde olur. aşkım ya.

Siz ne düşünüyorsunuz?