“Versace bright crystal parfüm” için 11 yorum

  1. bu parfümü sevil parfümeri de denedim saatlerce çıkmadı üstümden EDT olmasına rağmen oldukça ilginç geldi. sevil parfümeri nin TESTER larının içindeki esans oranının satın aldığımız parfümlerden kat ve kat üstü olduğunu düşünüyorum çünkü aynı durumu dior addict de de yaşadım. duty free den alınan ürünler bu kadar kalmıyor.

  2. teyzemin nişan hediyesi olarak yurtdışından bana hediye olarak getirdiği ama bir türlü kullanamadığım parfüm:( kokusunda neyin baskın geldiğini ben bulamadım. ama kardeşim lcw’de giysilerin üzerine sıkılan parfümlere benzetiyor kokusunu herkes çok hafif demiş. ama alerjik bir bünyem olduğu için bana çok ağır geliyor kokusu. kesinlikle tenime sıkamıyorum. ama mide bulantısı yaptığı için kesinlikle kullanamıyorum. manevi değeri olduğu için takasa da koymaya ya da birine hediye etmeye de içim elvermiyor. günde bir fıs sıksam da kullan kullan bitmez. giysi dolabımın içine bir fıs sıkıyorum arada sırada.

  3. Nedense cok ucuz fiyatlara bulunabilen bir parfum bu. Ilk ciktiginda daha forsluydu. Ben bi kac sise kullandim yaza ilkbahara cok yakisir dus sonrasi dusun hissettirdigi tazelik yenilenmislik temizlik hissini devam ettirir. Cok kalici degildir oyle cok carpici bir kokuda degildir. Ciceksi ve fresh kokar. Yas sinirlamasi yapilmayan bir parfum genc kizlara daha uygun olmakla birlikte 30 40 yasta kullanabilir gayet fakat dinamik bir havasi var karakter ariyorsaniz o koku bu degil. Cok tarzim olmamasina ragmen seviyorum begeniyorum bu parfumu enerjik hissettiriyor beni.

  4. kokusunu sevdiğim¸ fakat parfüme para verme konusunda iflah olmaz bir cimri olduğum için dupe versiyonlarını merak ettiğim parfüm. bilenler mesaj kutumu morartabilir.

  5. 20li yaşların ilk yarısına kadar kullanılabileceğini düşündüğüm cıvıl cıvıl pırıl pırıl kıpır kıpır bir koku. Absolu versiyonu çok daha kalıcı olmakla birlikte geçtiğim yerlerde çiçekler açsın diyenlerin gözünü kırpmadan almalarını öneririm.

  6. douglas mağazasındaki çalışan denetmişti bana¸ çiçeksi kokusuna aşık olup da adına bakmayı unutmuştum. günlerce “pembe şişeli parfüm” diye ortalarda dolaşa dolaşa aradım kendisini ve sonunda buldum ama bana ilk denediğim kadar çekici gelmedi alt notalarındaki bir kokudan dolayı. buhur olduğuna yemin edebilirdim ama fragrantica diyor ki bunlar misk¸ amber ve maunmuş.yine de bahar ve yaz ayları için hoş bir koku olduğuna karar verdim¸ kokunun beni yansıtmamasını hayatımda bir değişiklik olarak görüp geçen ay versace bright crystal absolu parfüm adlı edp´sini aldım. kalıcılığı iyi¸ güzel yorumlar da aldım¸ yani ben memnunum.

  7. versace’ın 2006 yılında piyasaya çıkardığı meyve ve çiçek notaları barındıran parfümü.birkaç yıl önce sephora’da denemiştim ve bende günlerce kendisini sayıkladım durdum¸ internetten fotoğraflarına baktım¸ aşık oldum. o gün denediğim parfümler içerisinde beni en çok çarpan kokuydu. aşkım sönmemiş olacak ki yıllardır kullandığım parfümü kenara bırakıp kendisini aldım ancak nedense hayal kırıklığına uğradım.bu koku ben birkaç sene önce denediğimden daha farklı sanki¸ bilemiyorum. o zaman denediğimde meyve notaları daha baskındı şu an daha çiçeksi ve daha fresh bir kokusu var. kokusu şu haliyle de güzel geldi ancak koklamaya doyamadığım şekilde değil hatta birkaç farklı parfüme de benzettim.o zaman denediğimde kalıcılığı gene azdı ancak tenimde azalarak da olsa ertesi güne kaldığını hatırlıyorum şu an ise uçtu gitti resmen ki daha 4 saat oldu olmadı. araştırdım ve birkaç yerde de bu durumu gördüm sanırım formülü biraz daha yumuşatılmış. zaten hafif bir yaz parfümüydü¸ bu haliyle yine güzel ama hiç kalıcılığına o parayı vermek biraz koydu açıkçası. şişesini¸ kokusunu hala seviyorum ama kalıcılık benim tenimde gerçekten ciddi sorun oluşturdu ki zara parfümleri bile bende nedense daha uzun süre dayanıyordu. kalıcılık ortalaması maksimum 6 saat olarak belirlenmiş. tabi tene göre değişedebilir deneyiniz efendim.

  8. Tamamen bir bahar kokusu¸ o kadar hafif ve canlı ki insanın enerjisini bile arttırıyor diyebilirim. Aldığım günden beri kokumu alan çoğu kişi aşırı beğendi ama arkadaşım denediğinde bende durduğu gibi alamadım kokusunu¸ sanırım ten uyumu burada devreye giriyor. deneyip birkaç gün sonra almak daha mantıklı sanırım¸ uyumu anlamak açısından. Kalıcılığı da iyi sayılır¸ yaklaşık 5-6 saat burnuma kokusu geliyor.

  9. fresh bir koku ararken denk geldiğim ve bayılarak aldığım koku. böyle temizlik hissi uyandıran¸ insanları çiçeğe-meyveye-tatlıya boğmadan sıkabileceğiniz hafif bir parfüm. kalıcı değil kesinlikle¸ şişesi çantada taşınamayacak kadar iri.

  10. bahar ve yaz aylarında kullanmalık¸ hafif¸ taze ama asla basit olmayan şık bir koku. her gün kullanmak için tercih edilmese bile¸ ciciş günlerinizde kullanabilirsiniz. çünkü bir ortama girdiğinizde kendini belli ediyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?