“Tresan ısırgan otu şampuanları” için 40 yorum

 1. hem yağlı hem de kepekli saçlar için olan çeşitlerini uzun süre kullandım. yıkarken sanki saçları sertleştirmiş gibi hissettirse de kuruyunca saçlar yumuşak oluyor. bu yüzden de kullanırken krem falan kullanmadım. yıkadıktan sonra verdiği hafiflik de güzel¸ temizlendiğini hissediyorum. ama sadece bu kadar. o kadar kullandığım halde ne yağlanma süresini uzattı ne de olan kepeği hafifletti.bu arada watsons¸ gratis¸ migros gibi yerlerde çok pahalıya satılıyor. bizim mahalle marketinde 13 tl’ye alabiliyordum¸ o yüzden küçük marketlere bakılabilir.

 2. Saç dökülmeme belki iyi gelir umuduyla içine çam terebentin ekleyip 4 gündür kullandığım şampuanım.söylenenlerin aksine saçımı sertleştirmedi.neyse dökülmesi dursun da sertleşse de bi şekilde çözülür diye düşünüyorum.Saç dökülmesi konusunda da bikaç hafta sonra burayı editleyeceğim

 3. Şampuanı yeni kullanmaya başladım. Saçlarım açılmıyor kazık gibi.. Kutu bitsin bir daha almam:( Durulanmayan saç bakım kremiyle tarayabiliyorum saçlarımı. Dökülmeye iyi gelecek mi. Zaman gösterecek

 4. Biberiye olanı çabuk yağlanan saç derime ilaç gibi gelen şampuan. Yağlı saçlar için olan pek çok şampuan denedim¸ bunu deneyince arayışlarıma son verdim. Gerçekten saçın yağlanmasını geciktiriyor¸ derinlemesine temizlediğini de hissediyorsunuz. Üçüncü kutuyu bitirmek üzereyim¸ en sonki gratis indirimi alışverişimde iki kişi de tavsiyem üzerine aldılar. Çabuk yağlanma sorunu yaşayan¸ bir de ince telli olunca daha kötü belli eden saçlara sahip olanların kesinlikle memnun kalacağını düşünüyorum.

 5. Ben bu şampuanı düzenli olarak dört yıldır kullanırım içine de bepenthen ampul katarak krem ve sıvı saç spreyleri ile kullanıldığında bitkisel şampuanlardaki sert ve karışık saçlar problemine çözüm bulabilirsiniz ki ben bundan şikayetçi değilim uzun zamandır kullandığım için saçlarım alışmış da olabilir başka bir şampuan kullandığım. zaman ince olan saçlarımı hacimsiz ve sönük hissediyorum saçları beslemesi ve doğal olmasının yanı sıra onarması da cabası ben papatyalı olanını kullanıyorum

 6. Saç dökülmesi problemim için 3 ay süreyle kullanmıştım dökülmeyi azalttı fakat kullanmaya devam ettikçe saçlarımı çok kuruttu ve bırakmak zorunda kaldım. Ara ara kullanılabilir.

 7. Saç uçlarına serum desteği yapılmazsa saç dibini temizleyip¸ saç uçlarını oldukça kurutan şampuandır.

 8. Yağlı saçlar için olanını kullanıyorum.Hacim konusunda memnun kaldım fakat onun dışında aman aman bir faydasını henüz görmedim. İlerleyen zamanlarda çok mucizevi bir etkisini görürsem editlerim.Not: 15 gündür kullanıyorum.

 9. Yaglanma ve kepek sorunu yasadigi icin nisanlima aldigim ve bana askim bu şampuan saclarimi kazik gibi yapti geridonusu aldigim sampuan.

 10. Saçlarımı yakmadan önce uzuuuun uzuuuun yıllardır kullandığım ve annemin efsanevi vazgeçilmez şampuanı olmuştur. İçie de 10 15 damla terebentin ( çam esansı ) damlattığınızda saçlarınızdaki uzamayı ve sağlığı görün! Saçlarımı açma işleminden sonra yakmamla birlikte yolllaırmız ayrılmıştır haliyle yanık saçlar için marka arayışına girdim…

 11. Bu şampuanın her türlü saçlar için olanını kullandım. Asıl sorunum saç dökülmemleydi ve bunu gerçekten azalttı. Hala saçı dökülen herkese öneririm¸ benim kurtarıcım bu şampuandır. Ama son zamanlarda fiyatı çok arttı. Ayrıca içerik konusunda bilinçlendikçe içeriğinin hiç mi hiç temiz olmadığını fark ettim. Üzülerek de olsa yollarımızı ayırmak zorunda kalacağım. Ama bu konulara takmıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.Saçları yıkayınca çok sert yapıyor ama ben hep krem kullandığım için sorun yaşamıyorum. Bazı arkadaşlar kuruyunca düzeliyor demiş¸ o kısmı bilemiyorum maalesef.

 12. Amacınız saçlarımın yağlanma süresi uzasın 2. gün kurtulsun ise çareniz olabilecek ama amacınız kepeği gidermekse o kadar iş görmeyen bitkisel içerikli şampuan.

 13. Bu şampuan benim dört yıllık dostumdur. ilk başlarda saçı biraz sertleştirdiğini düşünürdüm fakat sıvı saç kremleri bunu önemli ölçüde azaltıyor. özellikle ince telli saçlarım olduğu için kabarık bir görüntü vermesi hoşuma gidiyor. ayrıca bu şampuanı her zaman b ve e vitamini katarak kullandım¸ sonuçtan memnunum ve kullanmaya devam edicem. fakat ara ara başka şampuanlar da kullanıyorum

 14. Asla şekil almayan¸ dümdüz ve aşırı yağlı saçlarım için¸ bir arkadaşımın önerisi üzerine aldığım şampuan. Bir şişeyi bitirdim¸ bugün ikinciyi alacağım. 1. Tuhaf bir şekilde köpürmüyor. Köpürtmeye çalıştıkça saçlarım karman çorman oluyor ama yine de istediğim gibi köpürmüyor ve ben sanki saçlarım temizlenmiyormuş gibi hissediyorum.2. Kokusu ilaca benziyor.3. Banyodan çıktıktan sonra ortaya çıkan saçı açabildiğim tek tarak Tangle teezer…4. İnanılmaz şekilde saç dökülmelerim azaldı. 5. Saçlarım artık eskisi kadar yağlanmıyor¸ maşa ile hafif kıvırmaya çalıştığımda şekil alıyor ve en azından 8-9 saat şeklini koruyor. (bu kısmı beni¸m için mucize gibi bir şey) 6. artık saçlarım daha hacimli.Sonuç olarak benim için artıları eksilerinden daha fazla. Kullanmaya devam edeceğim. Edit7-8 aydır saç diplerimde ve tüm vücudumda asla geçmeyen ve elimi sürdükçe daha da artan kaşıntılar başladı. Herhangi bir kabartı veya kızarıklık yok¸ sadece kaşınıyorum. Geçenlerde internette araştırırken bir forum sitesinde tresan kullanmaya başladıktan sonra kafasında asla geçmeyen kaşıntılar başladığından bahseden bir hanım’a rastladım. Henüz emin olamasam da¸ ısırgan otu’nun benim cildimi de kaşındırıyor olabileceğini düşünüyorum. 2 gündür tresan kullanmıyorum. Henüz farkı görmem için çok erken ama aynı sorunu siz de yaşıyorsanız¸ şampuanın etkisi olabilir. Eğer öyleyse çok üzüleceğim 🙁

 15. saçımı kısa kestirdikten sonra kabarıyor diye dert yanıyordum. şampuanı kullandıktan sonra saçlarım eskisi gibi kabarmıyor. şampuandan cidden memnunum ama durularken illallah dedirtiyor.

 16. indirimdeyken aldığım biberiyeli yağlı saçlar için olan şampuandır. diğer kullandığım şampuanlara göre daha az köpürüyor. saçlarımdaki yağlanmayı geciktirmedi ve kokusuda uzun süre kalmadı saçlarımda. olumsuz bi etkisi olmamasına rağmen olumlu bi etkisini de görmedim.

 17. Geçen yaz çabuk yağlanan saçlarım için kullanmıştım. Maalesef benim saçlarıma iyi gelmedi¸ saçlarımı açmakta çok güçlük çektim¸ dolgunluğu gitti ve o dönem vücudumdaki tüylerin daha çabuk uzadığını farkettiğimi hatırlıyorum.

 18. 2 haftadır kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum. Saçlarım o kadar çabuk yağlanıyordu ki¸ her akşam yıkıyorum ertesi gün öğleden sonraya doğru yağlanmış oluyordu! Bu şampuanla beraber gün içerisindeki yağlanma kesildi¸ zorlasam 2. günü de çıkarır gibi duruyor 🙂 Kokusu da fena değil. Biraz uçları sertleştiriyor¸ ben saç kremi ile beraber kullanıyorum kolay taranıyor. Benim gibi çok ince telli¸ çok çabuk yağlanan saçlar için kesinlikle öneririm.

 19. Sürekli bir saç dökülmem var. Kimi zaman kansızlık¸ kimi zaman yükselen tiroid değerleri¸ kimi zaman dönemsel¸ çoğunlukla da strese bağlı olarak her daim saç dökülmesi yaşarım. Yaklaşık 5 aydır yağlı saçlar için olanını kullanıyorum ve saç dökülmemin ciddi şekilde azaldığını fark ettim. Dediğim gibi saç dökülmesinin her çeşidini¸ her mevsimde yaşarım¸ dolayısıyla azalmasında doğrudan bu şampuan etkilidir diyemem ancak ekstra bir şey kullanmadığım için sebebin bu şampuan olduğunu düşünüyorum.

 20. Bu şampuanı kullanımımda çok fazla sertlik oldu gerçekten taramakta güçlük çektiren cinsten. Ama yağlı saçlar için ve hacim vermesi açısından iyi bir ürün.

 21. düz saça sahip olmamdan mı bilmiyorum ama saçım 2.günde hemen yağlanır. uçları kuru¸dipleri yağlanan bir saç yapım var ve saçıma en iyi gelen şampuan bu. yıkarken saçlarımı tomar gibi yapsa da banyodan çıkınca yumuşacık. ne saç kremi ¸ne de başka bir yağa gerek kalmıyor bende. yağlanmayı da geciktiriyor. içerisine çam terebentin yağı damlatıp bu şekilde kullanıyorum. kokusu diğer şampuanlar gibi çekici gelmese de orman kokulu gibi gayet kullanılır¸ o değilde almanlar bu işi biliyor.

 22. Bu şampuanı öylesine alıp kullandım ve kullanmaz olsaydım. Kafa derimi soydu resmen. Kaşıntı¸ alerji ne varsa yaptı. Korkunç kere korkunç¸ asla tavsiye etmem.

 23. Tee 2008 yilinda universiteyi kazandigim zaman bir aile dostumuz bana ufak bir paket hazirlamisti. İcinde bu sampuandan vardi. Keskin kokusu haric ekstra bir ozellik gozlemlemedim. Su ayrintiyi da vereyim¸ saclarimda boya yoktu (hala yok :D) ince telli bir yapisi vardir. 

 24. normal-kuru saçlar için olanını kullanıyorum. saç dökülmesi için önerildiğinde almıştım. pek köpürmüyor ama saçımın temizlendiğini çok iyi hissediyorum. mentollü de değil ama saç derim rahatlıyor kullandiktan sonra. bir de artık bunun dışında tüm şampuanlar kremli gibi gelmeye başladı. saçı o kadar kurutuyor ki  durularken birbirine giren saçlarımı çözemiyorum. resmen gıcır gıcır ses çıkarıyor saçlarım. o yüzden sadece saç diplerine uyguluyorum. tüm saça uyguladığımda da saç kremi kullanıyorum mutlaka¸ yoksa o kadar kuru saçı taramam mümkün değil.

 25. Saçlarım ince telli¸ düz ve tabii ki çabuk yağlanıyor dolayısıyla yağlı saçlar için olanını kullanıyorum. İlk kullanmaya başladığımda çok memnun kalmıştım¸ 3 gün götürdüğü bile oluyordu. Tabii ki her güzel şey gibi etkisini zamanla yitirdi. Ben de yeni arayışlara girip farklı şampuanlar denedim ama hiç birinden memnun kalmadım. Aradan epey zaman geçtiği için tekrar deneyeyim bakayım yer mi dedim ve yedi. 3 gün olmasa bile 2 gün götürüyor. Bakalım şimdilik yine gittiği yere kadar 🙂

 26. Gittiğim her kuaför “Saçların çok kuru¸ hangi şampuanı kullanıyorsun?” demesine rağmen uzun yıllar kullandım¸ yaklaşık 10 yıl. Ama son zamanlarda saçlarımın uçları o kadar inceldi¸ kırıldı ve bakımsızlaştı ki bırakman zorunda kaldım. Belki ara ara yine kullanırım. Not: Saçlarım az ve ince telli olduğu için kurutup kabartması benim işime geliyordu.

 27. üçüncü kutusunu bitirdiğim şampuan¸ saçlarım hızlı yağlanır ve baya da yıpranmıştı. yağlanmayı büyük ölçüde azalttığını söyleyebilirim¸ önceden dalin kullaniyordum ve belki de sac kremi kullanmadığım için baya sertleşmişti¸ ama saçımı tresanla şampuanlarken yumuşacık oluyor duş sırasında ellerimle tarıyorum ve çıkınca hem yumuşak hem de tararken zorluk çıkarmayan saçlarımla aşk yaşıyorum. kokusu benim çok hoşuma gidiyor temiz ve doğal hissettiriyor ancak fiyati biraz pahali¸ gratis rossmanlarda indirim zamanlarında uygun fiyata bulabilirsiniz cicişler 

 28. Dökülen saçlarım için şampuan arayışındayken büyük umutlarla aldığım¸ umutlarımı söndüren¸ bir işe yaramayan şampuan. Köpürmüyor¸ kokusu koku değil¸ dökülmeye hiç ama hiç bir faydası olmadı. Önermem.

 29. İçerisinde sls bulunan bir şampuan nasıl saç dökülmesini önlediğini iddia edebilir gerçekten anlamıyorum. Şu bitkisel ürün etiketli kandırmacalardan ben bıktım firmalar bıkmadı. Artık içeriğe bakmadan hiçbir ürün almıyorum. Bu şampuanı saç dökülmem için kullandım etkisi oldu mu¸ hayır. Market şampuanlarından iyi mi¸ evet. Çünkü onlarla yıkandıktan sonra kaşındığım gibi hiç kaşınmadım. Fiyatına değmeyen bir şampuan bence doğal bir sabunla yıkasam saçımı daha iyi sonuç alırım gibime geliyor.

 30. uçları kuru ve kırılgan dipleri yağlı saçlarımın diplerini temizlediğini hissettiğim uçlarını da yıpratmayan mandalina kokulu şampuanım. sebamed’in saç dökülmelerine karşı etkin şampuanıyla dönüşümlü olarak kullanıyorum.  saçım ince telli olmasından dolayı ürünle birlikte bir saç kremi uygulaması yapmamaktayım¸ saçım yalnızca şampuan uygulaması ile de yumuşacık olmakta. Papatyalı olanı saç uçlarımı kurutmak ile birlikte saç rengimi açmakta bu bilgiyi de eklemek istedim.Edit: içeriğiniokumayı yeni akıl etmemle hayal kırıklığına uğradığım cağnım şampuanım. ilk sırada yazmasından anladığım kadarıyla yüksek dozda SLS olduğunu belirtmek isterim. Uzun vadede hormon problemleri dahi yaşatabilir.

 31. Eskiye nazaran gösterdiği etkileri azaltsa da küçüklüğümden beri vazgeçemediğim şampuan olur kendisi. Yağ konusunu bitirdiğini veya azalttığını söyleyemem ama güçlendirme konusunda cidden kullandıklarım içinde üstüne tanımıyorum. Çok sıkıntılı bi saç yapım var küçüklükten beri dökülme sorunları vs. yaşadım ve dökülmemin durmasındaki etkisi çok büyük ayrıca resmen küçük küçük saçlar çıkarttı kafamda abartmıyorum.  Ayrıca içine çam terebentin dökünce daha da etkisi oluyo bi aktar söylemişti uzun zamandır uyguluyorum cidden ekstra yumuşak yapıyor.

 32. Pantene¸ yves rocher¸ head&shoulders¸ elsevein yağlı saçlar için olan şampuanlarından kesinlikle daha iyi geldi. Saçlarıma hacim verdi ve o hafif hissi daha uzun süre koruyor diğerlerine oranla¸ uçları iyi kremlemek lazım ama.

 33. İçeriği çok temizmiş gibi pazarlanan ama maalesef sls içeren “bitkisel” şampuan. Tabi diğer market şampuanlarına göre daha iyi olduğu kesin hatta sanırım yarın bim’e gelecekti.Saçımı çok güzel arındırdı ama uçlarını maalesef kuruttu ve sertleştirdi. Bitmeye yakın saç derimde kepek oluştu. Bu yüzden bitirince tekrar almadım. Ben biberiyeli olanını nedense daha çok sevdim.

 34. Saçlarım yağlı¸ bu şampuanı kullandığımdan beri kafa derim kaşınıyor. Bi ara bırakıp tekrar denedim yok yine aynı. Kokusu da o kadar güzel değil. Yağlanma konusunda da bir fayda göremedim. Tekrar almayı düşünmüyorum.

 35. Normal-kuru saçlar ve yağlı saçlar için olmak üzere 2 ayrı çeşidi vardır.Benim deneyimlediğim çeşidi normal-kuru saçlar için olanıydı.Şeffaf¸renksiz ve jöle kıvamındadır.Kullandığım süre boyunca dökülme problemim olmadığı için dökülmeyle alakalı bir gözlemim olması mümkün olmadı.Ben kokusunu beğenen kesimdeyim ¸fakat beğenmeyenler de olabilir¸bu sebeple koku hassasiyeti olanlar için uygun olmayabilir.Tüm kozmetik marketlerde ve dün itibariyle Bim marketlerine 19.90 tl gibi bir fiyatla gelmiştir.Saça ayrıca bir yumuşaklık verdiğini düşünmüyorum fakat bende bir sertliğe sebep olmadı.Dipnot:Faydalı olması için saç tipim: normal kalınlıkta telli¸gür¸ne kuru be yağlı¸elektriklenmeye meyilli.

 36. Yağlı saçlar için olanını geçen gün bimden aldım. Çok fazla köpürmüyor bu da bana temizlenmiş gibi hissettirmiyor. Kokusu bence gayet güzel. Yağlanmayı geciktirdiğini düşünmüyorum. Tekrar alır mıyım kararsızım

 37. saçım döküldüğü dönem satın almıştım ilaç gibi gelmişti kullanmayı bırakmadım uzun süre devam ettim ama son zamanlarda çok kuruttu ki mevsimden dolayı kurumaya müsait açığa çıkmış olabilir ve dökülme yaptı bende artık ara ara ihtiyaç duydukça kullanmaya karar verdim

 38. Normal kuru saçlar için olanını uzun süre kullandım. Şu anda da kullanıyorum. Öncelikle dökülme mevzusuna gelirsek¸ evet mucize yaratmıyor. Yani şıp diye dökülmem kesildi diyemem. Ama azaltıyor. Bitki özlü bir şampuan olduğu için¸ ot kokuyor. Ama beni rahatsız etmiyor¸ banyodan çıkınca falan çok kalmıyor o koku zaten. şeffaf ve akışkan bir kıvamı var. Bir elidor kadar falan köpürmese de bitkisel bir şampuana göre iyi köpürüyor. En güzel kısma geliyorum. Isırgan falan deyince kimisinin aklına saçı kurutması falan gelir ya hani? Bu şampuan kuruma yapmadı bende. Ayrıca dolgunluk verdiğini kesinlikle söyleyebilirim. Saçım dökülmeden dolayı azaldı ama şampuan biraz da olsa katlanılır hale getiriyor. Yani ne yalan söyleyeyim sırf bunun için kullanırım bu şampuanı. 🙂

Siz ne düşünüyorsunuz?