“Too faced chocolate bar” için 32 yorum

 1. Akasya sephoraya henüz gelmemiş olan palet. Ay sonuna kadar tüm sephoralara geleceğini¸ dağıtımda olduğunu söylediler. Telefonla bilgi alınabilirmiş. Ve sezonluk geliyormuş. Devamı olmayacakmış. Çok heveslenmiştim too faced geri dönüyor diye.

 2. i heart make up death by chocolate adında çakması çıkmış. ingiliz markasıymış ve oldukça başarılıymış. üstelik de 50 tl ymiş. sebi bebi nin ocak şubat favori ürünler videosunda tanıttığı ürünlerden biriydi. çok mışmışlı konuştum ben de kendisinin yalancısıyım çünkü 🙂

 3. tunalı hilmi ve ankamall sephora’da henüz bulunmayan ürün. işin tuhafı ürünün geleceğine dair bir bilgi henüz bu mağazalara ulaşmamış.

 4. Capitol magazasinda 15-20 tane olan far paleti. Az once bir tanesini kaptim. Standta degil gorevliye sordugum zaman cekmeceden cikardi. Fiyati 129TL

 5. Tunalı Hilmi mağazasında 2 gün önce olduğu söylenen ürün. Fotoğraf paylaşılmıştı hatta.Aynı zamanda Sephora’ya geldiğini duyduğumda başta çok heyecan yaptığım¸ sonra herkes alınca hevesimin kaçtığı ve pek istemediğimi fark ettiğim ürün.Ona vereceğim paranın 2 katını gittim holika holikada çatır çatır harcadım. pişman mıyım? hayır.

 6. Maalesef parlak renkler ağırlikta olduğu için ilgimi çekemeyen ama tasarımı cok hoş olan bir palet. Urban decay’ın türkiye’ye geleceğini duyduğumdan beri mat far sever olarak pusuya yattım 🙂 naked basics ve naked basics 2 yi bekliyorum.

 7. Mersin sephoraya gelmis ama henuz satista degil diyerek beni postaladilar. Ne zaman satisa cikar bilmiyorlarmis ben arayip sorabilirmisim. Mersin’e bile geldiyse tum sephoralara gelir. Bir de semi palette gelmis sanirim¸ konusmalarindan oyle anladim.

 8. Ankamall sephora da elemanlardan biri ellerinde böyle bir ürünün hiç olmadığını hiç olmayacağını söylerken¸ aynı mağazadaki diğer eleman ellerinde bulunduğunu satışa sunulmadığını söylüyor. Utanmasalar karaborsada satacaklar….

 9. sephora’ın resmen saçmaladığı palet. sanki bulunmaz hint kumaşı satıyorlar. o kadar saçma sapan tavırlara girdiler ki. birisi satar¸ hah satışta dersin almaya gidersin yok satmıyoruz der. kaç kişinin başına geldi bu saçmalık. madem böyle yapıyorsunuz bari sunun artık satışa. neyi bekliyorsa sephora. kısacası sırf bu abuk sabuk hareketleri sebebiyle protesto ettim ve beautybay’den sipariş verdim. alsınlar turşusunu kursunlar.

 10. Sephora’nın satışa koymak için Black Card’a özel yüzde yirmi indirimin bitmesini beklediğini düşündüğüm palet. Her türlü satacağım nasıl olsa¸ indirimli satmayayım diyor sanırım. Çakallar.

 11. İyi ki zamanında instagram hesaplarının birinden almışım da şimdi bu sephoranın saçmalığını çekmiyorum. Bence şuan %20 indirim olduğu için satış konusunda netliği yok.

 12. geçen gün gittiğim sephorada ki mua arkadaşıma sordum¸yahu nedir bu chocolate bar olayı¸geldi diyorlar¸kimse alamıyor ne iş dedim.evet geldi ama satışa çıkmadı sınırlı sayıda dedi.kaç tane mesela dedim¸20 adet falan dır net bilmiyorum dedi.ne bu ya gelinlik kız gibi saklıyorlar dedim bende¸insanlarla dalga geçiyorlar resmen¸alsınlar sarılıp yatsınlar.yok böyle bir saçmalık.size kendi fikrimi söyleyeyim¸bence o ürünler ‘belli kişiler’i bekliyor¸ne alaka bencede ama bu mantıksızlığı saçmalığı bizim gibi normal insanların anlayabileceği bir açıklama yok.almayı düşünmüyordum zaten¸alacak olan arkadaşlar varsa ben yerinizde olsam sephoranın bu kasıntı hallerine prim vermem¸başka şekilde edinirim.

 13. Sanki lorac pro paletinin renklerini bi palete gelişi güzel dağıtmışlar gibi hiç heveslenmedim getirdiklerine o kadar para verdikten sonra lorac pro alırım tabi. Her şeyi geçtim hem burdaki sephoralarda sorup sorup 3 kuruşa çalışan prenseslerin trip tavırlarına maruz kalıp hem de alamayıp paletsiz kalacağınıza muadili olan makeup revolution’ın I heart chocolate paletini alın kullanın bir sürü instagram hesabı var satan.

 14. Renk düzenine bir bakınca bu kadar büyütülecek nesi var demekten kendimi alamadığım çikolata koktuğu söylenen standart ayarda bir palet. İçerdiği renkler bulunmadık ahım şahım renkler kesinlikle değil. İster tek tek ister paletler halinde selektif markalarda birçok muadili bulunacak farlar. İnsanların heyecanına anlam veremedim gitti.

 15. içinizdeki küçük prensesi uyandıran ürünlerden birisi kızlar. sakin olun ve buna gerçekten ihtiyacınızın olmadığını ve gereğinden fazla abartılmış ve ücretlendirilmiş bir ürün olduğunu kabul edin. far paletlerinizi açın ve içindeki hiç bir rengin özel olmadığını görün çünkü paletlerinizde chocolate bardaki tüm renkler var. Yoksa bile daha uygun fiyata kapış kapış yapmadan başka markalardan bulabilirsiniz.yok ben kokusuna vuruldum diyeniniz varsa bir kavanoz nutellayı açık bırakın makyaj yaparken koklaya koklaya yapın makyajınızı.kalmayacak diye panik atak krizlerine girmeyin¸ sephora’nın çirkin pr oyununa gelmeyin.

 16. hayatta far paletlerine ilgim olmadı ki. far da kullanmam ama blog ve vloglarda yeterince incelediğime inanıyorum. ben gerçekten anlamıyorum insanlar neden bu kadar olay yaptı. içindeki renkler o kadar sıradan ki. sırf tüketim olsun kullanmasam da bende var derim hastalığı bunlar. alınca ne yapacaksınız sanki ilk paletiniz. önce elinizdekilerle idare edin eminim elinizde buna benzer renkler vardır

 17. Elime dün geçti sonunda. Burdan bu vesileyle lumiere’ye tekrar teşekkür ediyorum. Gerçekten gönlü çok geniş bir insanmış. Kendine alırken bana da aldı paleti¸ üşenmeyip gidip ptt’ye kargoya verdi. Dünyada karşılıksız iyilik yapan insanların varlığını hatırlattı bana. Teşekkürler. Neyse palete gelecek olursak çikolata değil ama hafif bir toz kakao kokusu var. Ikinci olarak ne lorac ne de naked kadar tozutmuyor¸ ama onlar kadar yumuşak da değil. Özellikle içinde sim barındıran farlar baya baya sert ve renk vermesi zor. Bu konuda baya hayal kırıklığına uğradım çünkü paleti alma amacım olan mor¸ bordo ve yeşilde bunu yaşadım. Renk konusunda en güzeli sanırım mat krem renginin ve aydınlatıcı olarak kullanılabilecek ışıltılı pembe-krem rengin büyük olması. Onun dışında üşenmedim oturdum hem naked’ı hem lorac’ı karşılaştırdım¸ bi kaç rengi benzese bile üç paletin birebir aynı hiç bir renginin olmadığını bilirtmek isterim. Bir de kabını gerçekten çok beğendim ben. Tam kapanıyor¸ mıknatısı çok sağlam¸ açılma dökülme problemi olmaz.

 18. çokça bahsedilmiş¸ uzun uzun anlatılmış ama evet kokusu tam olarak çikolata olmasa da kakao gibi. renkleri bence sıradan değil. elimde zilyon tane palet var ama bire bir aynı görünen renkleri karşılaştırdım¸ bulamadım. ayrıca zerre tozutmuyor! insan bir paletten başka ne isteyebilir ki..

 19. bir ay kadar önce istiklal caddesindeki sephora’da bulup aldığım palet. hakkında yazmak için biraz kullanmayı bekledim. yüzü yağlı değilken göz kapakları aşırı yağlı biri olarak far bazı kullanmadığım zamanlarda yine sonunda çizgilere doldu ama kullandığım diğer drugstore farlara göre çizgilere dolmadan çok daha uzun zaman dayandı. pigmentasyonu bana orta düzeyde geldi ama bu benim farı almak için fırçayı sadece dokunduruyor olmamla alakalı olabilir. sonuçta herkesin tozutuyor dediği the balm ve wet n wild farlarında ben hiç tozutma yaşamıyorum. öte yandan bu chocolate far paletindeki bazı renklerin tozuttuğunu söyleyebilirim. neticede güzel bir palet ama benim için olmazsa olmaz değilmiş.

 20. En sonunda dayanamayıp aldığım palet. Elimin üzerine far bazı sürüp renkleri test ettim. Pigmentasyonu çok başarılı. Çikolata değil¸ çok hafif ve rahatsız etmeyen kakao kokusuna sahip. Büyük ihtimal haftasonu makyajımda kullanıcam kendisini.

 21. Akşam işten eve geldiğimde hala gözlerimde durduğunu gördüğüm zaman beni mutlu eden¸ verdiğim paraya da biraz daha az üzülmeme yol açan tatlı palet.

 22. şu sıralar sonbaharın gelmesiyle en çok elimin gittiği far paleti olmaya başladı. aslında biraz biraz buna verdiğim paraya acıyorum ve tarihi geçmeden en azından yarılamış olmak adına diğer farlar yerine bunu kullanmaya yöneliyorum sanki psikolojik olarak.1 seneyi aşkındır bende olduğu için rahat rahat söyleyebilirim ki¸ bu farlar fırçaya gelmiyor! o kadar güzel kahveler var ki içinde¸ her türlü fırçayla uygulamayı denedim¸ kat kat üstünden geçtim¸ yok¸ bana mısın demedi. çareyi bu paleti parmaklarımla kullanmakta buldum. böyle olunca muhtemelen parmağıma daha çok far geliyor ve daha çabuk bitecek ama olsun. sonunda o canlı renkleri yakalamayı başardım ben de. eğer aynı sorunu yaşayan ve paleti elinden çıkarmayı düşünen varsa bir de parmaklarıyla kullanmayı denesin derim. bazen en pahalı en ünlü fırçalar bile derdinize derman olamazken kendi parmaklarınız muhtemelen ısıdan dolayı daha çok işe yarayabiliyor.

 23. türkiye’ye gelmeden önce aylarca takip ettiğim¸ yabancı sitelerden almak için defalarca elimin gittiği¸ sonunda türkiye’de sephora’dan alıp bir-iki ay sonra yarı fiyatına sattığım palet. neden diyeceksiniz ? çünkü¸malum o kadar ay bekleyince insanda inanılmaz bir beklenti oluşuyor¸ görür görmez aldım. daha önce de bahsedilmiş olduğu gibi farların yapısı aslında sert¸ çok iyi karıştırılmıyor altına baz sürüldüğünde dahi (her zaman kullanırım) rengini çok da iyi vermiyor.sonra efendim¸ bence renkler palette göründüğü kadar güzel değil. bir şekilde güzellik dünyasında abartıldığını düşünüyorum bu paletin. ya da bilmiyorum ben kendimi çok fazla beklentiye sokmuş olabilirim. sattım ve aramıyorum kendisini.

 24. Mukemmel kahve cikolata tonlari barindiran kahve tozundan yapildigi iddia edilen palet. Ulkemizden too faced cekildigi icin bulmak neredeyse imkansiz…

 25. bu palet geçen sene sephora’ya geldiğinde iyi bir fiyata gelmişti ve o ara herkes chocolate bar paylaşırken¸ hiç ilgimi çekmemişti¸ almamıştım. ne olduysa bu sene kahve tonlarına ilgim arttıkça ve bu paletle yapılan youtube videolarına seyrettikçe oldu ve paleti almaya karar verdim. ilk dikkatimi çeken¸ herkesin abartarak anlattığı gibi aman aman harika çikolata kokmamasıydı. hatta bir benimki mi kokmuyor derken¸ sağolsun benden önceki cicişler de belirtmiş hafif bir kakao kokusu var. en güzel özelliği içeriğindeki renkler çok uyumlu¸ her rengi istediğinle kombinleyebilirsin. yeni başlayanlar ve makyaja az vakit ayıranlar için büyük bir kolaylık sağlayacaktır. ambalajı çok sevimli. içeriğinin temiz olması ve too faced’in hayvanlar üzerinde test yapmaması da büyük bir artı. ben tozutma problemi ile karşılaşmadım ve bir kaç far dışında pigmentasyonu da zayıf gelmedi. genelde sigma fırçalarla uygulama yapıyorum.benim için en büyük eksisi mac paintpot üzerine kullanmama rağmen kalıcılığı oldu. önümüzdeki günlerde farklı bazlarla deneyeceğim. olumlu bir gelişme olursa güncelleme yaparım.

 26. kathleenlights’ın son zamanlarda bu paletle yaptığı makyajlardan sonra dikkatimi çekmeye başlayan palet. Paletteki renkler chocolate bon bons paletindeki renklere göre günlük kullanıma daha uygun görünüyor. Çok geç kalmışım sözlük. Ulta’da lorac unzipped gold¸ tarte tartelette in bloom arayacağıma buna baksaymışım keşke.

 27. Too faced’in ağırlıklı olarak doğal tonlardan oluşan far paleti. İçindeki renklerin çoğu günlük kullanıma uygun toprak tonlarında farlar. Hem ışıltılı hem mat farların bir kaç tonu var¸ bu nedenle seyahatlerde hep bu paleti yanıma alıyorum¸ istediğim tonda ve yoğunlukta makyaj yapabiliyorum böylece. Açık ve doğal tonların yanında daha koyu¸ gece makyajı yapmak için de uygun renkler barındırıyor bu nedenle her ihtiyacı bu paletle görebilirsiniz göz makyajı anlamında. Farların yapısı da gayet güzel¸ dağıtması kolay¸ kalıcılıkları iyi. Bu nedenlerle ben fiyatını hakeden ve oldukça kullanışlı bir palet olduğunu düşünüyorum.

 28. mis gibi vanilya kokan palet. kokulara karşı hassas bir yapını varsa daha paketi açar açmaz hoşunuza gidecektir. hediye olarak geldiği güne kadar adını sanını duymamıştım. strawberry bon bon gibi şeker pembe bir rengin bu palette ne işe yaradığını çok çözemesem de¸ paletteki diğer renkler hayatımın bir parçası oldu. göz kapaklarıma baz sürmeden hiç kullanmadım¸ bazsız kulanılsa uçup gidecekmiş gibi bir izlenimi var ama (bkz: mac paint pot) ile tüm gün dayanıyor. ayrıca içeriğinin temiz olması beni ayrı bir cezbetti.

 29. bütün bir hafta önüne gelip bakıştık ama kendimi almaya bir türlü inandıramadım açıkçası. Elinizde toprak tonlarında far paleti yoksa olabilir ama elimde zibilyon adet palet olduğu için boşa para vermek istemedim. Bu yorumum semi sweet¸ bon bon ve şu yeni sweet peach icin de geçerli. Tüketim çılgınlığı tamam bende de var ama artık bu tür renklere doyduk gibi (ya da ben öyleyim). Şu ara zoeva nın çıkaracağı mat ve renkli paleti beklemedeyim.

 30. Kakao falan değil toz nesquick kokan palet.Ayrıca beyaz farın içinde kakao tozu olduğuna nasıl inanılıyor anlamıyorum sayın cicişler.Satış stratejisi..

 31. Hani derler ya all time favorite ya da tek bir ürün seçsen hangisi olur ya da dünya yansa hangi ürünü kurtarırdın ya da ıssız adaya bla bla bla. Benim için the eyeshadow palette budur! Her rengi o kadar işlevsel basic ve bir o kadar da şık ki. Hemen hemen her makyajı kurtarabilecek son derece ideal bir far paleti benim için. Makyaj yaparken birkaç paleti mix yapıyorum ama elim mutlaka buna gidiyor. :3

Siz ne düşünüyorsunuz?