“Too Faced” için 34 yorum

 1. Kirpikleri yapıştırmadan hacim veren ve kıvrık tutan maskara. Fırçası biraz büyük ama alışınca sorun olmuyor. Günün sonunda göz altlarıma dökülmeseydi en sevdiğim maskara olabilirdi.

 2. En ama en sevdiğim maskara.İki yıl önce almıştım ilk.hergün kullandım ve çabuk bitirdim .sonra ülkemizde satılmıyor diye uzun süre alamadım.şimdi de izmir de hangi sephoraya sorsam suan yok dediler artık aramaktan vazgeçtim.Bugün de boş kutusunu atmadığım için maybelline in bi maskarasının tüpüne daldırdım fırçasını.fırçası benzersiz bence çok güzel.hacim uzunluk her şeyi en iyi şekilde sağlıyor.göz şeklimi değiştiriyor bu maskara.yenisini alana kadar bu şekilde kullanmaya devam edicem.

 3. Kirpiklerimi kıvırdıktan sonra fırçayı döndürerek uyguladığım maskara. Kirpiklerimi ayırışı¸ uzatışı¸ o kıvrık görüntüyü tutması ve dolgunlaştırması çok güzel fakat gün içinde göz altlarıma dökülüyor. Başta o değildir farla eyeliner sürüyorum far dökülüyordur dedim ama bugün far da sürmemiştim¸ artık eminim. Bundan sonra waterproof unu deneyeyim bari yoksa kendisi şimdiye kadar duruşunu¸ uygulanmasını en beğendiğim maskara olabilir.

 4. mini boyunu kullanıyorum ve kirpiklerime her sürdüğümde inanamıyorum gördüklerime sözlük. kirpiklerim uzun fakat az ve açık renktir ve bu maskara dolgunlaştırıyor¸ kıvırıyor ve uzatıyor¸ dolayısıyla süper bir fark yarattı¸ hem de tek kat sürmüştüm. fakat ilk kullandığım bir iki seferde dehşet kirpik döktü (bts’den olduğuna neredeyse eminim çünkü her zamankine göre kullandığım tek değişik malzemeydi)¸ şu an ise öyle bir problem yok¸ bitince büyük boyunu alırım ben bunun.

 5. şu ana kadar kullandığım en iyi rimel kendisi ama waterproof ve çıkarırken kirpiklerimin yarısını kaybediyorum şu rimeli zorlanmadan çıkarabilecek ve kirpiklerime zarar vermiycek bi önerisi olan lütfen yardımcı olabilir mi yoksa daha fazla kullanamıycam :'(

 6. 5 üzerinden 4 vereceğim maskara. bitmek bilmeyen maskara arayışıma son vermemiş olsa da kirpik günü ilan ettiğim göz makyajına üşendiğim zamanlarda elimin sık gittiği maskaralardan biri oldu. artıları:*gerçekten dolgunluk veren bir maskara¸ kirpiklerim daha çok gözüküyor*yapısı ideal açıldığı zaman ne çok ıslak ne çok kuru*kirpik kıvırıcı ile kıvrıklığı gün sonuna kadar tutuyor*tek katta doğru uygulamayla hafif görüntü verirken ekstra uygulamaya müsait bir maskaraeksileri*bu maskarayı tüpden çıkarıp süremezsiniz¸ fazlasını almanız gereken bir maskara yoksa makyajınızı sildirip yeniden yaptırabilecek kapasitede*azar azar ve dikkatli uygulamak gerekiyor*bence farla yapılan makyajlarda farı baskıladığı için uygun olduğunu düşünmüyorum bunun için ben kullanıyorum.* alt kirpik maskarası kesinlikle değil*bende gün sonunda az da olsa dökülme yaptıyani sadece kirpiklerimi görmek istediğim doğal sade ama çarpıcı makyajlarımda kullanıyorum kendisini¸ bir daha alır mıyım kikonun bahsettiğim maskarasına ulaşabildiğim sürece pek sanmıyorum. bu arada gördüğüm en ağır maskaralardan biri¸ makyaj çantasına atmak istemiyorum bu yüzden.

 7. bu palet geçen sene sephora’ya geldiğinde iyi bir fiyata gelmişti ve o ara herkes chocolate bar paylaşırken¸ hiç ilgimi çekmemişti¸ almamıştım. ne olduysa bu sene kahve tonlarına ilgim arttıkça ve bu paletle yapılan youtube videolarına seyrettikçe oldu ve paleti almaya karar verdim. ilk dikkatimi çeken¸ herkesin abartarak anlattığı gibi aman aman harika çikolata kokmamasıydı. hatta bir benimki mi kokmuyor derken¸ sağolsun benden önceki cicişler de belirtmiş hafif bir kakao kokusu var. en güzel özelliği içeriğindeki renkler çok uyumlu¸ her rengi istediğinle kombinleyebilirsin. yeni başlayanlar ve makyaja az vakit ayıranlar için büyük bir kolaylık sağlayacaktır. ambalajı çok sevimli. içeriğinin temiz olması ve too faced’in hayvanlar üzerinde test yapmaması da büyük bir artı. ben tozutma problemi ile karşılaşmadım ve bir kaç far dışında pigmentasyonu da zayıf gelmedi. genelde sigma fırçalarla uygulama yapıyorum.benim için en büyük eksisi mac paintpot üzerine kullanmama rağmen kalıcılığı oldu. önümüzdeki günlerde farklı bazlarla deneyeceğim. olumlu bir gelişme olursa güncelleme yaparım.

 8. Mukemmel kahve cikolata tonlari barindiran kahve tozundan yapildigi iddia edilen palet. Ulkemizden too faced cekildigi icin bulmak neredeyse imkansiz…

 9. türkiye’ye gelmeden önce aylarca takip ettiğim¸ yabancı sitelerden almak için defalarca elimin gittiği¸ sonunda türkiye’de sephora’dan alıp bir-iki ay sonra yarı fiyatına sattığım palet. neden diyeceksiniz ? çünkü¸malum o kadar ay bekleyince insanda inanılmaz bir beklenti oluşuyor¸ görür görmez aldım. daha önce de bahsedilmiş olduğu gibi farların yapısı aslında sert¸ çok iyi karıştırılmıyor altına baz sürüldüğünde dahi (her zaman kullanırım) rengini çok da iyi vermiyor.sonra efendim¸ bence renkler palette göründüğü kadar güzel değil. bir şekilde güzellik dünyasında abartıldığını düşünüyorum bu paletin. ya da bilmiyorum ben kendimi çok fazla beklentiye sokmuş olabilirim. sattım ve aramıyorum kendisini.

 10. şu sıralar sonbaharın gelmesiyle en çok elimin gittiği far paleti olmaya başladı. aslında biraz biraz buna verdiğim paraya acıyorum ve tarihi geçmeden en azından yarılamış olmak adına diğer farlar yerine bunu kullanmaya yöneliyorum sanki psikolojik olarak.1 seneyi aşkındır bende olduğu için rahat rahat söyleyebilirim ki¸ bu farlar fırçaya gelmiyor! o kadar güzel kahveler var ki içinde¸ her türlü fırçayla uygulamayı denedim¸ kat kat üstünden geçtim¸ yok¸ bana mısın demedi. çareyi bu paleti parmaklarımla kullanmakta buldum. böyle olunca muhtemelen parmağıma daha çok far geliyor ve daha çabuk bitecek ama olsun. sonunda o canlı renkleri yakalamayı başardım ben de. eğer aynı sorunu yaşayan ve paleti elinden çıkarmayı düşünen varsa bir de parmaklarıyla kullanmayı denesin derim. bazen en pahalı en ünlü fırçalar bile derdinize derman olamazken kendi parmaklarınız muhtemelen ısıdan dolayı daha çok işe yarayabiliyor.

 11. Akşam işten eve geldiğimde hala gözlerimde durduğunu gördüğüm zaman beni mutlu eden¸ verdiğim paraya da biraz daha az üzülmeme yol açan tatlı palet.

 12. En sonunda dayanamayıp aldığım palet. Elimin üzerine far bazı sürüp renkleri test ettim. Pigmentasyonu çok başarılı. Çikolata değil¸ çok hafif ve rahatsız etmeyen kakao kokusuna sahip. Büyük ihtimal haftasonu makyajımda kullanıcam kendisini.

 13. bir ay kadar önce istiklal caddesindeki sephora’da bulup aldığım palet. hakkında yazmak için biraz kullanmayı bekledim. yüzü yağlı değilken göz kapakları aşırı yağlı biri olarak far bazı kullanmadığım zamanlarda yine sonunda çizgilere doldu ama kullandığım diğer drugstore farlara göre çizgilere dolmadan çok daha uzun zaman dayandı. pigmentasyonu bana orta düzeyde geldi ama bu benim farı almak için fırçayı sadece dokunduruyor olmamla alakalı olabilir. sonuçta herkesin tozutuyor dediği the balm ve wet n wild farlarında ben hiç tozutma yaşamıyorum. öte yandan bu chocolate far paletindeki bazı renklerin tozuttuğunu söyleyebilirim. neticede güzel bir palet ama benim için olmazsa olmaz değilmiş.

 14. bugün arkadaşımdan erken doğum günü hediyesi olarak aldım. renklere göz gezdirdim¸ bi iki rengi dışında gayet kullanabileceğim renkler. yalnız mıknatıslı kapağını pek kullanışlı bulamadım.

 15. Elime dün geçti sonunda. Burdan bu vesileyle lumiere’ye tekrar teşekkür ediyorum. Gerçekten gönlü çok geniş bir insanmış. Kendine alırken bana da aldı paleti¸ üşenmeyip gidip ptt’ye kargoya verdi. Dünyada karşılıksız iyilik yapan insanların varlığını hatırlattı bana. Teşekkürler. Neyse palete gelecek olursak çikolata değil ama hafif bir toz kakao kokusu var. Ikinci olarak ne lorac ne de naked kadar tozutmuyor¸ ama onlar kadar yumuşak da değil. Özellikle içinde sim barındıran farlar baya baya sert ve renk vermesi zor. Bu konuda baya hayal kırıklığına uğradım çünkü paleti alma amacım olan mor¸ bordo ve yeşilde bunu yaşadım. Renk konusunda en güzeli sanırım mat krem renginin ve aydınlatıcı olarak kullanılabilecek ışıltılı pembe-krem rengin büyük olması. Onun dışında üşenmedim oturdum hem naked’ı hem lorac’ı karşılaştırdım¸ bi kaç rengi benzese bile üç paletin birebir aynı hiç bir renginin olmadığını bilirtmek isterim. Bir de kabını gerçekten çok beğendim ben. Tam kapanıyor¸ mıknatısı çok sağlam¸ açılma dökülme problemi olmaz.

 16. hayatta far paletlerine ilgim olmadı ki. far da kullanmam ama blog ve vloglarda yeterince incelediğime inanıyorum. ben gerçekten anlamıyorum insanlar neden bu kadar olay yaptı. içindeki renkler o kadar sıradan ki. sırf tüketim olsun kullanmasam da bende var derim hastalığı bunlar. alınca ne yapacaksınız sanki ilk paletiniz. önce elinizdekilerle idare edin eminim elinizde buna benzer renkler vardır

 17. almamak için çok uzun süredir direndiğim ve Lorac Pro paletten daha başarılı olup olmadığını merak ettiğim palettir.

 18. içinizdeki küçük prensesi uyandıran ürünlerden birisi kızlar. sakin olun ve buna gerçekten ihtiyacınızın olmadığını ve gereğinden fazla abartılmış ve ücretlendirilmiş bir ürün olduğunu kabul edin. far paletlerinizi açın ve içindeki hiç bir rengin özel olmadığını görün çünkü paletlerinizde chocolate bardaki tüm renkler var. Yoksa bile daha uygun fiyata kapış kapış yapmadan başka markalardan bulabilirsiniz.yok ben kokusuna vuruldum diyeniniz varsa bir kavanoz nutellayı açık bırakın makyaj yaparken koklaya koklaya yapın makyajınızı.kalmayacak diye panik atak krizlerine girmeyin¸ sephora’nın çirkin pr oyununa gelmeyin.

 19. Renk düzenine bir bakınca bu kadar büyütülecek nesi var demekten kendimi alamadığım çikolata koktuğu söylenen standart ayarda bir palet. İçerdiği renkler bulunmadık ahım şahım renkler kesinlikle değil. İster tek tek ister paletler halinde selektif markalarda birçok muadili bulunacak farlar. İnsanların heyecanına anlam veremedim gitti.

 20. Sanki lorac pro paletinin renklerini bi palete gelişi güzel dağıtmışlar gibi hiç heveslenmedim getirdiklerine o kadar para verdikten sonra lorac pro alırım tabi. Her şeyi geçtim hem burdaki sephoralarda sorup sorup 3 kuruşa çalışan prenseslerin trip tavırlarına maruz kalıp hem de alamayıp paletsiz kalacağınıza muadili olan makeup revolution’ın I heart chocolate paletini alın kullanın bir sürü instagram hesabı var satan.

 21. millet bir çıldırmış¸ bir çıldırmış.yahu kuzum siz iyi misiniz?altı üstü bir far paleti!insanlar arzularını yönlendirmeyi bilmiyor.anlamıyorum¸ anlayamıyorum.yok efendim sayılı sayıda gelmişte¸ yok efendim ne zaman satışa çıkarmış bilmiyorlarmış da.bu ne be?nefret ettim şu algıdan. bu vloggerlerin işi hep bu.insanların algılarını resmen yönetiyorlar. sadece makyaj da değil bu her şeyde böyle.türk insanı kadar kafası boş bir millet de bilemiyorum var mıdır! tanım¸ google görsellerden renklerine bakıldığında asla bulunamayacak renkler barındırmadığı görülen benim için herhangi bir far paletinden farksız olmayan too faced ürünü.

 22. geçen gün gittiğim sephorada ki mua arkadaşıma sordum¸yahu nedir bu chocolate bar olayı¸geldi diyorlar¸kimse alamıyor ne iş dedim.evet geldi ama satışa çıkmadı sınırlı sayıda dedi.kaç tane mesela dedim¸20 adet falan dır net bilmiyorum dedi.ne bu ya gelinlik kız gibi saklıyorlar dedim bende¸insanlarla dalga geçiyorlar resmen¸alsınlar sarılıp yatsınlar.yok böyle bir saçmalık.size kendi fikrimi söyleyeyim¸bence o ürünler ‘belli kişiler’i bekliyor¸ne alaka bencede ama bu mantıksızlığı saçmalığı bizim gibi normal insanların anlayabileceği bir açıklama yok.almayı düşünmüyordum zaten¸alacak olan arkadaşlar varsa ben yerinizde olsam sephoranın bu kasıntı hallerine prim vermem¸başka şekilde edinirim.

 23. İyi ki zamanında instagram hesaplarının birinden almışım da şimdi bu sephoranın saçmalığını çekmiyorum. Bence şuan %20 indirim olduğu için satış konusunda netliği yok.

 24. Sephora’nın satışa koymak için Black Card’a özel yüzde yirmi indirimin bitmesini beklediğini düşündüğüm palet. Her türlü satacağım nasıl olsa¸ indirimli satmayayım diyor sanırım. Çakallar.

 25. sephora’ın resmen saçmaladığı palet. sanki bulunmaz hint kumaşı satıyorlar. o kadar saçma sapan tavırlara girdiler ki. birisi satar¸ hah satışta dersin almaya gidersin yok satmıyoruz der. kaç kişinin başına geldi bu saçmalık. madem böyle yapıyorsunuz bari sunun artık satışa. neyi bekliyorsa sephora. kısacası sırf bu abuk sabuk hareketleri sebebiyle protesto ettim ve beautybay’den sipariş verdim. alsınlar turşusunu kursunlar.

 26. Ankamall sephora da elemanlardan biri ellerinde böyle bir ürünün hiç olmadığını hiç olmayacağını söylerken¸ aynı mağazadaki diğer eleman ellerinde bulunduğunu satışa sunulmadığını söylüyor. Utanmasalar karaborsada satacaklar….

 27. Mersin sephoraya gelmis ama henuz satista degil diyerek beni postaladilar. Ne zaman satisa cikar bilmiyorlarmis ben arayip sorabilirmisim. Mersin’e bile geldiyse tum sephoralara gelir. Bir de semi palette gelmis sanirim¸ konusmalarindan oyle anladim.

 28. Maalesef parlak renkler ağırlikta olduğu için ilgimi çekemeyen ama tasarımı cok hoş olan bir palet. Urban decay’ın türkiye’ye geleceğini duyduğumdan beri mat far sever olarak pusuya yattım 🙂 naked basics ve naked basics 2 yi bekliyorum.

 29. Tunalı Hilmi mağazasında 2 gün önce olduğu söylenen ürün. Fotoğraf paylaşılmıştı hatta.Aynı zamanda Sephora’ya geldiğini duyduğumda başta çok heyecan yaptığım¸ sonra herkes alınca hevesimin kaçtığı ve pek istemediğimi fark ettiğim ürün.Ona vereceğim paranın 2 katını gittim holika holikada çatır çatır harcadım. pişman mıyım? hayır.

 30. Capitol magazasinda 15-20 tane olan far paleti. Az once bir tanesini kaptim. Standta degil gorevliye sordugum zaman cekmeceden cikardi. Fiyati 129TL

 31. tunalı hilmi ve ankamall sephora’da henüz bulunmayan ürün. işin tuhafı ürünün geleceğine dair bir bilgi henüz bu mağazalara ulaşmamış.

 32. i heart make up death by chocolate adında çakması çıkmış. ingiliz markasıymış ve oldukça başarılıymış. üstelik de 50 tl ymiş. sebi bebi nin ocak şubat favori ürünler videosunda tanıttığı ürünlerden biriydi. çok mışmışlı konuştum ben de kendisinin yalancısıyım çünkü 🙂

Siz ne düşünüyorsunuz?