“Toni and guy casual sea salt texturing spray saç spreyi” için 217 yorum

 1. pırasa saçlarımda hiçbir şekilde işe yaramayınca ‘o kadar para verdik¸ ziyan olmasın bari’ mantığıyla saçlarımı şekillendirmeden önce sıkıyorum bunu. kullanım amacıyla uzaktan yakından alakası yok biliyorum ama yine de bunu sıkarak yaptığım buklelerin daha dayanıklı ve daha bi şekilli durmasını sağladı.

 2. sea salt spreyi yıllardır özlemini çektiğim ürünmüş meğerse. ben yıllardır saçıma hafif perma yaptırırım çok yağlı saçımdaki yağı kontrol eder pırasa gibi düz saçlarıma hayat verir. bu spreyle de köpük kullanma ihtiyacım ortadan kalktı. kıtır kıtır saçlara elveda diyorum!!

 3. yazın sıcak şekillendiricilerden uzaklaşmak isteyen özellikle uzun hafif dalgalı saçlıların tercih edebileceği doğal hafif ıslak görünümlü bukleler yaptırıyor.

 4. Tam istediğim bukleleri vaat ettiği için denemek istediğim¸ ama hakkında olumsuz yazılanları okuyunca denemeye cesaret edemediğim sprey. Hayır ucuz da bir şey değil¸ toni&guy’ın kendi hazırladığu  videoyu izleyince koşup alasım geliyor¸ sonra gerçekler böyle olamayacak diyerek oturuyorum 🙂

 5. İşlevsizlikte çığır açmış bir ürün.Daha öncede bir çok şey alıp çöpü boyladığı çok olmuştur ama onlar zaten çok dandik markaların dandik fiyatlarıyla aldığım ürünlerdi.Bu söylediğim ürün güya yurtdışında bile 15$ falan.Öyle duruyor evde işte çok da şans verdim oysa kendisine…

 6. Büyük boyu şuan Gratis lerde 23 tl dir. İndirimi kaçırmayın kızlar ! (indirim 27-28 haziran da geçerli sanırım.)

 7. inanılmaz merak ettiğim ama başlığındaki entryler yüzünden hayal kırıklığına uğradığım ürün. saç ürünlerine totalde inanmayan¸ saç kremi¸ spreyi¸ yağı ıtı bıtı asla kullanmayan¸ en sevdiği şampuan klasik blendax olan bir insanım ama bu çok gerçekçiydi¸ hayallerimdeki üründü. neyse cicişler dişiyim sonuçta¸ gider en azından küçük boy bir hayal kırıklığı satın alırım kendime elbet.

 8. Bence vaadini yerine getiren bir ürün. Deniz dalgalarını elde ediyorsunuz kesinlikle fakat zaten sert olan saçlarımı çok daha sertleştiriyor. Ben gün içinde saçlarımla çok oynarım¸ parmaklarımı aralarından geçiririm ve takılırsa rahatsız olurum. Bu ürün saçımı çok serleştiriyor ve saçıma dokununca rahatsız oluyorum. Ayrıca saçlarınız benimkiler gibi kırıksa saçları daha da sağlıksız gösterdiğini düşünüyorum. Eğer saçlarınız yumuşak ve sağlıklıysa çok doğal dalgalar elde edersiniz sadece biraz sertlik sorunu yaşarsınız. Fakat saçları zaten sert olanlar uzak dursun derim.

 9. Hafif dalgalı dipleri yağlı uçları kuru saçlarıma o vaad ettiği dalgaları kazandırır diye aldım¸ kesinlikle kötü bir ürün diyemem ama ben öyle nemli saça sık çık yapamıyorum¸ olmuyor yani. Ben de bu ürünü akşam nemli saçımı döndürerek örme tekniği ile Sabah oldukça güzel dalgalar oluyor bu spreyin etkisi ise ekstra kalıcılık ve hacim oluyor. Sonuç olarak sevdim ama vazgeçilmez olmadı.

 10. Benim adıma tam bir fiyasko oldu. Verdiğim her bir kuruşa acıdım. Öncelikle saçlarımda sert yapış yapış bir his bıraktı. Elimi bile sokamadım içine. Ikincisi buna rağmen vaadettiği şeyi yapamadı. benim saçlarım zaten dalgalı ama belirgin denizden çıkmış gibi doğal dalgalar yerine son derece elektrikli yolunmuş gibi oldu saçlarım¸

 11. Kıvırcık saçlıyım. Biraz daha hacim verip daha doğal dursun diye kullanayım dedim. Sonuç: Kazık gibi ve yağlanmış saçlar¸ ki benim saçlarım çılgıncasına kurudur. Üzgünüm Toni. Benimle deyılsın.

 12. Benim için tam bir hayalkırıklığı olan saç spreyi.Istenilen deniz suyunun saçlara yaptığı o hacimli dalgalı etki iken sonuç birbirine yapışmış bir tutam pörsümüş saç. Zor bitirdim tekrar alacağımı sanmıyorum

 13. toni&guy’ın şampuanları ve nemlendirici maskesi yanında ne bu dediğim ürün. Düz saçlı olanlar almasın büyük hayal kırıklığı yaratıyor.Bende bıraktığı izlenim inek yalamışçasına yapışan saç ve aşırı kuruluk hele ki benim gibi saçınızda boya varsa yaklaşmayın hiç paranıza yazık.

 14. Saçlarım zaten dalgalı olduğu için işe yarayıp yaramadığını bilemem ama o kokusu yok mu ah o kokusu..Saçıma zarar veren bir ürün bile olsaydı kullanırdım sanki Ah o kokusu

 15. gratis indiriminden 20 tlye aldığım¸ kullanıp sevdiğim ürün. doğal hali yarı düz yarı dalgalı olan saçlarımın hepsini dalgalı yapıp havalı havalı yürüyorum. mis.

 16. gratis indiriminden aldığım düz saçlarıma güzel dalgalar veren sprey. nemli saçlarıma şekil verip uyguladım. hiçbir şekilde saçımı kurutmadı.annem de çok beğendi ki alırken gereksiz bir ürün olduğunu söylemişti. bitince bir daha alırım dediğim ürünler listeme girdi.

 17. dalgalı ama dalgaların bir düzen içinde dağılmadığı saçlarımı yola getiren yegane ürün. ister duştan çıkıp saçlarımı taradıktan sonra kurutmadan sıkıyorum ellerimle şekil veriyorum. ister kuru saçlarıma sıkıp topuz yapıp yatıyorum sabaha dalgalarımı öpmelere kıyamıyorum.

 18. benim için yüzyılın mucizesi gibi bişey olan üründür. yağlı ve yapışan saçlarım var. hem saçıma hacim versin hem ağırlaştırmasın diye hayal eder dururdum. duştan sonra saçlarıma sıkıp tepeden topuz yapıp bi kaç saat sonra açıyorum hacimlenmiş ve dalgalı oluyo. tuz saçımı kuruttuğu için de yağlanmıyo. çoğu insan şişirilmiş ve işe yaramadığından bahsetse de bittikçe alacağım bi ürün.

 19. su + tuz + toni guy şişesi = 35 liraekleme: asıl kullanım şeklini biz bilmiyormuşuz. saç topuz yapılacakmış¸ ardından bu spreyi sıkıp yatacakmışız. kalkınca ‘spreyin etkisiyle’ saçlarda denizden çıkmış efekti olacakmış. saçımı topuz yaptıktan sonra şehriye çorbası bile sıksam sabah kalkınca o şekli alacak¸ ölme eşşeğim ölme.

 20. bu şey bende işe yarıyor. düz¸ baya uzun ve katlı saçlarım var¸ banyodan sonra saçlarım hafif nemliyken bunu sıkıyorum. saçlarımı tutam tutam kıvırarak makineyle kurutuyorum başımı öne eğerek. sonra tutamları açıyorum. voilaaa

 21. sevdim mi bilmiorum ama saçı sertleştirdiği kesin.. benim saçım dalgalı¸ hiç bir şey yapmasam da maşa mı yaptın sorusunu alabiliyorum¸ o yüzden belki çok objektif bir yorum olmaz benimki.. hediye geldiği için bitiririm ama para verip almam.. Lakin bu ürünün muadillerinden sayılan ve sephora’da fahiş fiyata satılan o bumble and bumble surf spray’in tüm stokları derhal yakılmalı :/

 22. mamontenka ya yüzde yüz katıldığım dünyanın en gereksiz¸ gereksiz olmakla birlikte faydasız ürünü olarak bu spreyi seçiyorum.Kuru saça sıkayım dedim olmadı¸ nemli saça sıkayım dedim o da olmadı¸ ıslak saça sıkayım kendi kurusun belki sonuç değişir dedim o da olmadı¸ amuda kalkıp yine sıksam değişen hiçbişey olmayacaktı. Saçının kalitesi hali hazırda iyi olan bir insan için ortalama olabilir (ortalama diyorum dikkatinizi çekerse) ama saçında birazcık bile kırık veya kuruluk olan biri için kesinlikle facia bir ürünKesinlikle almayın aldırmayın

 23. Kesinlikle çok beğendiğim üründür kendisi..Çok sert ve sprey sıkılmış saçları sevmediğimden çok doğal geliyor yapısı…Bandana etrafına saçımı dolayıp gece yatıyorum¸sabah lüle lüle saçlarla kalkıyorum..Üstüne Toniyide sıktımmı 3 gün gidiyor dalgalar..Not:Saçlarım ince tellidir ve maşa yaptığımda 2 saatte dümdüz olur..

 24. Benim pırasa düzlüğündeki saçlarım bu ürünü reddediyor. Yani kaç kere uyguladım ne şekillerde uyguladım inanın hiçbir faydasını görmedim. İyi yönü yok mu bana göre? Sadece kokusu. Dümdüz ve çok saçınız varsa sakın almayın a cicişler.

 25. Pırasa saçlarıma istediğim dalgayı veren ürün. Elinizle biraz şekil vermeniz gerekiyor. Sıkıp bekleyince etki etmesi mucize demek.

 26. Neden bilmiyorum ama tadina baktim bu urunun ve ayni deniz suyu gibiydi 🙂 onun disinda saci sertlestiriyor biraz daginik gorunmesine yol aciyor ama islevini 10 uzerinden 5 le yerine getirdigini dusunuyorum

 27. Dalgalı saçlarıma kullanmayı sevdiğim şekillendirici ürün. Islak veya kuru saça uygulamada bi farkını göremedim ben. Hatta kuru saçta ki duruşu çok daha hoşuma gitti. Fakat ben bunu yazın kullanırım kışın zaten rüzgarlı soğuk ankara havalarında saçlarımı ağırlaştırmak istemem. Sevdim ben bunu ya olmuş 🙂

 28. hakkında yazılan övgüleri kesinlikle hak etmeyen bir ürün. vadettiği gibi bir hacim sağlamıyor ama zor şekil alan ve elektriklenen saçıma birkaç püskürtmeyle istediğim şekle sokabiliyorum en azından. çöpe atar mıyım? hayır. bir daha alır mıyım? hayır.

 29. duz saclara sadece bunu sikip dalgali olmasini beklemek tabiki hata olur. benim saclarim pirasa gibi olmasa da duzdur¸ islak sacima sikip vigoyla kurutunca tel tel sonuk sacma sapan bi hal aldi. daha sonra cozumu kuruttuktan sonra orup¸ orgunun uzerine sikmakta buldum. orguyu acip hafif elle karistirinca al sana beach wave. dalganin yerlesmesi icin biraz beklemek gerekiyor¸geceden yapip yatinca daha etkili. yapisinda deniz tuzu oldugu icin biraz sertlestiriyor tabi¸ama kopuk ya da spreyin yaptigi cinsten degil. fiyati biraz fazla gelebilir ama pek bereketli. bitince kosarak alacagim.

 30. Herkesin övdüğü ancak hafif dalgalı saçlarımı simpsons’larda bulunan crazy cat lady kıvamına getiren bir daha asla almayacağım ürün.  Crazy Cat Lady

 31. Ambalajı değişmiş sanıyorum çünkü 3 gün önce indirimde denk gelip aldığımda üzerinde çiçek deseni olanı vardı fakat etiketinde yazan ibareler aynı olduğu için tereddüt etmedim aldım. Bu benim 3.şişem ve severek kullanıyorum içeriği değişmemiş fakat pompa kısmını sağlamlaştırmışlar artık daha kolay sıkılıyor. Kokusunu¸ ferahlık hissini¸ temizlik hissini her şeyi ile çok seviyorum. Yazın duştan çıkınca ıslaklığını havlu ile aldığım hafif nemli saçlarıma uyguluyorum saçlarımı elimle yukarıya doğru avuçlayarak şekil veriyorum ve kendi halinde kurumaya bırakıyorum. Kışın ise duştan çıktığımda kuruttuğum saçlarıma örmeden önce ve ördükten sonra sıkıp yatıyorum. Sabah uyandığımda açıyorum ve inanılmaz güzel sanki aynanın karşısında iki saat uğraşmış yapmışım gibi zahmetsiz ve doğal bir saç elde ediyorum. Ben tek başına kullanıldığında da dalgaları saçı sertleştirmeden sabitlediğini ve belirginleştirdiğini düşünmekteyim. Hayatım boyunca vermiş olduğu katı ve sert pürüzlerden dolayı asla saç spreyi kullanmadım¸kullanmam. Bu yüzden bu ürünün yarattığı doğal ve dağınık görüntüyü çok seviyorum çünkü saçlarım her zaman ipeksi bir yumuşaklık elde ediyor tabi bunun için orantılı sıkmak gerek. Dümdüz saçlarda ne kadar işe yarar bir fikrim/bilgim yok. Kokusunu beğenmeyenler de var ancak benim hoşuma gidiyor ve şampuanı ile saç kremini de kullanmış birisi olarak hepsinin aynı koktuğunu söylemeliyim. Ürün 200 ml¸ benim saçlarım uzun olduğu için en fazla 3-4 ay gidiyor hemen hemen her duştan sonra¸saçlarımı öreceğimde uygulamama rağmen yine de oldukça yeterli.Fiyat / Performans ilişkisi bakımından verdiğim her kuruşu hak ediyor. Mutlaka küçük boyunu da olsa denemenizi tavsiye ederim. Ayrıca Youtube kanalında oldukça bilgilendirici¸ faydalı videoları mevcut¸ mutlaka izlemelisiniz.Saçlarımı Balık Kılçığı modeli ile örmeyi buradan öğrenmişliğim var.youtube.com/user/toniguy/videos

 32. Galiba bir sevmeyen ben varim su spreyi. Bir turlu anlasamadim kendisi ile.Sacimi islakken siktim olmadi¸ kuruyken siktim olmadi. Ustelik sacim agirlasti ve kirli gibi hissettim.Kokusu mukemmel tabi orasi ayri.

 33. tanım: mucizevi sprey. dün saçlarımı toni and guy’ın bu deniz tuzlu spreyini kullandım¸ bugün herkes ‘saçların ne kadar güzel olmuş’ dedi. iyi ki indirim yapmış (bkz: gratis)’ciğim. Ben  şu yöntemi uyguladım saçlarıma. zaten kıvırcık olan saçlarım çok daha güzel oldu. buklelerini tek tek ayırdı. bayıldım ben buna.daha önceden köpük gibi kullanmışlığım vardı kendisini¸ ama bu yöntemle çok verim aldım. yani toni and guy sea salt¸ alınmaya devam ediceksin. kalbimi çalmayı başardın.

 34. düz uzun saçlarda pek de işe yaramayan sprey¸ olmayan dalgalarınız tabii ki ortaya çıkmıyor. örerek dalga elde ettiğim zamanlar içinse saçımı sertleştirmekten başka işe yaramadı.

 35. Bence bu spreyi¸ saçı katlı olanlar kullanmalı. Saçım uzun ve katsız. Ben de kısa süreli hoş kokudan başka hiç bir işe yaramadı.

 36. popülerliğini karşılamayan bir ürün. sea salt türündeki ürünlere kıyasla iyi yada kötüden çok¸ olumlu veya vazgeçilmez bir etkisini göremedim.özellikle beklenti yüksekse düz saçtan su dalgası çıkarmaz ancak şekillendirmeye destek olabilir. benim beklentim de çok yüksek değildi saçlarım dalgalı¸ fakat kullanımı pratik gelmedi. bahsedilen burarak kurutma¸ saç toplama gibi yöntemler bir şey sıkmadan yapılsa zaten işe yarar. herhalde bu ürünün tek ekstrası saçı sertleştirip uzun vadede kurutması. özellikle ilk sıkıldığında iyi dağıtılmazsa saç spreyi gibi saçı yapıştırıp sert yapabiliyor.

 37. Pirasa saçlı olmama rağmen çok severek kullandığım spreydir. Saçıma şekil vermem gerektiği zaman önce bunu sıkıp kurutuyorum. Daha sonra ne şekli versem uzun süre hacmini koruyor ki benim saçıma kuaför bile şekil yapsa hemen düşer ve sonerdi. Şimdi her şekli veriyorum. Masa çok kalıcı oluyor ama benim favorim akşamdan dolama yöntemiyle tepeme yerleştirdiğim saçlarımın sabah bıraktığımda shakira saçı gibi olması. Asla vazgeçmem. Bu arada bu sprey (bkz: kerastase sprey a porte) için mükemmel bir alternatif. Hatta daha iyi bile diyebilirim. Fiyatı da yarısı. O yüzden bizimlasın Toni n guy

 38. Direkt saçıma sıktığımda yapış yapışmış kirliymiş gibi bi görüntü veriyordu.Şimdi saçımı şekillendirdikten sonra iki fış avcuma sıkıyor ve ellerimle dalgalarımı dağıtıyorum.Hem dalgalar diri duruyor hem de o kötü görüntü ve his oluşmuyor.

 39. saçlarımın dalgalarını düzgünleştirip daha da belirginleştirir diye almıştım ama o konuda resmen bir balon çıktı. hatta bir kaç kez bunu sıkıp ördüğüm saçlarla yattım ama sabah sonuç kötü oldu. şimdi ise yıkayıp vigo ile kurttuğum saçlarımın dalgalarını belirginleştirsin¸ tüy tüy görüntüyü azaltsın diye kullanıyorum. yalnız saçta bıraktığı koku çok hoş. o paraya bu sprey resmen saçmalık.

 40. Denizden çıktıktan sonraki saçlarımın haline bayılıyorum. Çok büyük umutlarla ve severek aldım o yüzden. Ama hüsran. Kesinlikle yapış yapış ve kirli görüntüye katılıyorum. İlk gün çok güzel oh¸ ama ikinci gün o saçla evden çıkamıyorum. Kokusu güzel¸ ama benim saçımda kalmıyor. Bu markanın saç spreyini de almıştım¸ ekstra güçlü tutuşu hem de. Bu deniz tuzunun biraz daha fazla tutucu olanını düşünün işte. Çok yetersiz¸ hiç saç¸spreyi sıkmamışım gibi kesinlikle sabitlemiyor saçımı¸ ama yine yapış yapış yapmayı başarıyor. Kısacası başarısız bir markadır bana göre¸ hele de o fiyatlara gore. elimdekiler bitsin daha da almam. 😀

 41. şurada ki  uygulamayla tam istediğim¸ enfes dalgaları elde edebiliyorum. saçı sertleştirip sertleştirmemesi de saç yapısıyla ilgili bir şey sanırsam. benim saçlarımda ise hafif bir bir sertlik oluyor ama gün içinde o da geçiyor zaten.

 42. Saçlarıma çok zarar verdiğini farkettiğim şekillendirici. Bende saçlarımdaki kırıkları bulup koparma takıntısı var ellerim sürekli saçlarımda. Bugün kullandım¸ verdiği etkiyi de çok seviyorum ama elimi saçıma atınca oldukça fazla kırık olduğunu farkettim. Saçımın Normal halini bildiğim için baya şaşırdım hergün görüyorum aynı şeyi sonuçta¸ çatır çutur kırmış resmen

 43. ben bunu bayılarak kullanıp bitirdiysem de çok zararını gördüğüm için bir daha almayacağım. saçlarımı çok fazla kırdı ve içeriği hiç temiz değil. yazık çok güzeldin. sonra kendim bir deniz tuzu spreyi yaptım ama yerini tutmadı ne yazık ki.

 44. normalde saçlarım dümdüz olmadığı için ne kadar bol kullansam da saçlarımı taranmamış ve dağınık göstermekten başka bir işe yaramayan¸ üstüne üstlük yapış yapış bir his bırakan sprey.birkaç denemeden sonra daha da kullanmadım zaten¸ bitince tekrar almam da nasıl bitecek bu meret¸ ağzına kadar dolu 🙁 Sanırım düz saç benim kaderim.Belki saçları normalde de hafif dalgalı ya da kolaylıkla şekil alanlarda daha çok işe yarayabilir? Benim kuaförümün bir yığın emek harcadığı maşam bile daha kuaförden çıkmadan akıyor

 45. saçı yıpratması çok doğal olan ürün. bir düşünün sırf deniz tuzunun saça zararlı etkilerinden dolayı yaz bitimi saçlarımızı kürlere sokuyoruz. denizden çıkar çıkmaz durulanmaya özen gösteriyoruz. bu nedenle kullanıldığı süreçte saçlarınıza ekstra bakım yaparsanız¸ olumsuz etkilerinden kurtulmuş olursunuz.

 46. benim pırasa saçlarımda da asla işe yaramayan¸ sürdükten sonra bırak denizden çıkmış görünümü kazık gibi birbirine yapışmış rasta görünümlü saçlar yaratan saç spreyi.

 47. o kadar övülmeden sonra almadığıma şükrettiğim saç spreyi. watsons’da testerına denk geldim deneyeyim dedim bir sıktım heyecanla bekliyorum¸ elimle şekil vermeye çalışıyorum saçlarıma ve ta taaa sonuç yapış yapış olmuş 10 yıldır taranmamış gibi duran saçlar. bence adı deniz tuzu değil de şekerli su spreyi olmalıymış.

 48. bir sohbette iyi yorumlar duyduktan sonra gratisten aldığım sprey.Ufak bir şişe ve ben indirimi beklemedğim için 19¸95 TL gibi bir fiyata aldım.Amacım bu ara dalgasını kaybeden saçlarıma dalgasını kazandırmak.Şişenin üzerindede böyle bir vaat belirtilmiş.Şu ana kadar belirgin bir etkisini (yumuşaklık¸ dalgalandırma vs.) gözlemlemedim.beklemedeyim.

 49. kokusu ve etkisine bayılsam da saçımı sertleştirdiğini hissettiğim ürün. rahatsızlık hissi veriyor bilmiyorum bitirince alınır mı.

 50. saçlarımda tek başına pek işe yaramadığını fark ettiğim sprey. dümdüz¸ ince telli¸ şekil almayan saçlarım var evet. azıcık deniz dalgası yapıyor sağ olsun¸ sonra düşüyor hemen o dalgalar. belki de ondan sonra tutucu bir spreyle üzerinden geçmem lazım. ama hafif dalga oluyor¸ neden geçeyim diyorum. her kullanışımda farklı şeyler deniyorum bakalım şişe bitene kadar işime yarayacak bir formülünü bulacağım.

 51. Dalgalı saçları olanlara önerdiğim saç bakım ürünleri aralarında top 5’im olan üründür. Eğer saçlarıma ısı işlemi uygulamayacaksam bunu sıkıyorum uçlarına. Çok pratik hatta yanımda da taşıyorum. Başta kullanımını bilmezseniz sevmeyebilirsiniz¸ bende öyle olmuştu. Denizden çıktığınızda saçlarınızın duruşunu beğenmiyorsanız almayın. Eğer dalgalarınız¸ bukleleriniz varsa doğal bir şekilde berlirginleştiriyor¸ köpük sıktığınızda nasıl oluyorsa ondan 2 tık daha doğal ve uğraşılmamış duruyor. Düz saçlı birisinde nasıl durur bilmiyorum ama. Ben gratis indiriminde küçük boyunu almıştım ve benim için yeterli. Saçları kurutuyor bu arada ve kokusunu sevmeme ihtimaliniz var. İlkbahar sonları ve yaz aylarında kullanmak için ideal. Tekrar tekrar alacağım deniz tuzu spreyidir.Edit: aussie 3 minute miracle light ile ideal ikilidir. Aussienin ürünü saçlarıma 3x hacmi verirken bunu da sıkınca hoş dalgalar oluyor¸ aslan yelesi gibi 🙂 ne zaman ikisini bir arada kullansam iltifatlar alıyorum saçlarıma. Ama aussienin beni yarı yolda bıraktığını anlatmıştım 🙁 aussie 3 minute miracle lightedit 2¸ saçlarım ince telli¸ dalgalı ve seyrektir. Küçükken sahip olduğum dalgalara bu ürün ile döndüm. Banyodan sonra tarayıp¸ havluyla ıslaklığını alıp¸ sıkın spreyi çok abartmadan. Isterseniz parmaklarınızla şekil verin isterseniz kendi halinde bırakın kurusun. Ben kendi haline bırakıyorum.

 52. Duygu ozaslan sayesinde almistim. En en en sevdigim kokusu. Ya inanilmaz kokuyor ve bana cidden denizi hatirlatiyor. Tutusu oldukca guzel. Ben saclarimi kazik gibi yapan urunlerden pek haz etmiyorum. Evet sprey bir sertlik birakiyor fakat bu sac kopukleri yada normal spreylerin yani solda 0 kaliyor. Ben indirimden almistim ama fiyatini suan hatirlamiyorum. Denemek isteyenler gratiste kucuk boylarida mevcut oncelikle bi onlara bakabilirler.

 53. saçlarım çok kabarık olduğu için düzleştirdikten sonra doğal görünüm için kullanıyorum¸ biraz ironik bir durum ama kabarık saçın bakımsız görüntüsü gitmiş oluyor.

 54. beğenmediğim sprey. kendi kendine kuruduğunda bukle bukle olan saçlarım var. bunu sıkıp kuruttuğumda dalgaları daha karışık oldu. denizden çıkınca böyle olmuyor¸buklelerim daha belirgin oluyor. bunun yapamadığı her şeyi mükemmel bir şekilde yapan ürün için –>  elidor 7/24 belirgin bukleler

 55. yalnızca saçımın uçlarına maşa yaptıktan sonra sanki sabitleyici saç spreyiymişcesine kuru saça uyguladığım ürün. saçlarım kalın telli ve maşayı genelde tutuyor¸ ama maşadan sonra bu ürünü uygulayıp saçlarımı uçlardan diplere doğru hafifçe sıktığımda gerçekten de o “beachy waves” görünümünü elde ediyorum. ıslak görünümlü¸ parlak ve karışık dalgalar. ayrıca kokusuna da ayrı bir hastayim.

 56. nefis kokulu saç spreyi. deniz tuzu etkisi ibaresini görür görmez satın almıştım¸ zira denizden çıkmış saçlara bayılırım. nemi güzelce alınmış saça¸ bölümler halinde sıkıp parmaklarımızla şekil veriyoruz¸ sonra fönle hafifçe kurutuyoruz¸ saçı bir iki öne arkaya atıp karıştırıyoruz¸ al sana denizden çıkmış saçlar. ama elbette saçın kendinden hafif de olsa dalgalı olması lazım. bir de saçı biraz yapış yapış yaptığı için ben öncesinde pantene ya da elseve’in yağından kullanıyorum¸ mis gibi oluyor.

 57. Ben bunu şimdiye kadar maşa sonrası öylesine sıkarak bitirmeyi amacliyordum ama bugün saçımı ıslak bırakıp bunu sıktım herzamanki gibi ama sıkıntıdan ördüm sonra saçlarımı yarım saat bile olmadan açtım ve tam istediğim kabarmayan doğal ince ince hafif dalgalar oluşmuş yaz boyunca bu şekilde severek kullanırım .

 58. başıma bir iş gelmeyecekse sevmediğim spreydir. saçlarım dalgalı hatta denizden çıktıktan sonraki haline bayılırım. ben burda yazılanların gazına gelip denedim dalgalarımı belirginleştirir gibi olup vazgeçti sprey sanırım. ayrıca aşırı yağlandırdı saçımı. birkaç kere daha deneyip öyle karar vericem kullanmaya devam etme durumuna ama pek umutlu değilimedit: haha nesini eksilediniz tamam en mükemmel saç spreyi bu.

 59. saçlarım doğal dalgalı olduğundan ve çok önerildiğinden aldım buklelerimi belirginleştirir diye. hem saçımı inanılmaz sertleştirdi hem de saçımın doğal dalgasını bozup saçımı tel tel ayırıp değişik bir şeyler yaptı. düz saçlı kuzenim inanılmaz güzel ve rahat kullanıyor. ona verdim¸ pişman değilim.

 60. Vazgeçemediğim güzel kokulu spreyim. Benim saçlarım zaten doğal dalgalı¸ az olmasına rağmen hacimli fakat elektriklenme problemi var. Bu sprey saçlarımı elektriklenmeden koruyor. Hem normal zamanlarda hemde denizden çıktıktan sonra kullanabiliyorum. Alternatif olarak yağda kullanılabilir ama sprey olduğundan ötürü yapısı daha hafif olduğu için ben daha cok seviyorum.

 61. Ben bu urune ba-yil-dim. Almamak icin neden anlamsizca direndiysem…Saclarim normalde dalgali ve banyo sonrasi elektriklenmeyi vs onlemek icin illa ki yatistirici bir yag ya da sac kopugu uygularim. Kopuk sacimi kurutup sertlestiriyor¸ yag da asagi cekiyor. Durulanmayan sivi sac kremleri de kullandim ama tek baslarina bir ise yaramiyorlar. O yuzden zaten bir arayis icindeydim.Bu urunu banyodan sonra saclarimin islakligini alip diplerini kuruttuktan sonra uclara uyguladigim cok az argan yaginin uzerine sıktım. Bir kere kokusu harika. Saclarimi koklamaktan bir hal oldum. Saclarim nemli oldugu icin etkisini kuruyana kadar goremedim ama kurumaya baslayinca karsimda kendi dalgasini bulmus hafif kabarik saclarimi gordum ve cok sevdim zira aradigim goruntu kontrol edilmemis daginik dalgalardi.Daha once yazilan kurutma olayini sanirim altina gectigim bakim yagindan dolayi hissetmedim. Ayni sekilde yapis yapis olmasini da gormedim. Bence kopuk daha yapis yapis ve saclari kurutuyor.Kesinlikle yaz kis alacagim ama su bir gercek ki yaza daha cok yakisiyor.

 62. Bıraktığı görüntüyü beğeniyorum ama saçımı kazık gibi yapıyor. Kokusu güzel fena değil. Tekrar alır mıyım bilmiyorum ama performansı fena değil. Fiyatı da fazla gereksiz bence.

 63. Benim saçlarım kabarık ve dalgalı. Bu ürünü ilk olarak Duygu’da görüp aldım. Duştan çıktıktan sonra nemli saça önce l’oreal mucizevi yağ sürüyorum daha sonra bu spreyi tüm saçıma sıkıyorum ve kurumaya bırakıyorum. Öyle güzel dalgalar oluyor ki bayıldım. Düz saçların kullanmaması gerektiğini düşünüyorum.

 64. uzun ve dümdüz saçlarıma biraz hareket katarım umuduyla¸ biraz da duygu özaslan’a güvenerek aldığım fakat saçımı yapış yapış ve yine dümdüz halde bırakan saç spreyi. saçı yağlıymış gibi gösteriyor ve ağırlaştırıyor. belki bunda saç tipimin yağlı olmasının da etkisi vardır bilemiyorum.

 65. Kokusu çok güzel. Biraz Pahalı. Kuru saça sıkıp sosis bigudi ile sarınca düz olan saçlarıma çok güzel dalga veriyor. Ama sabitlemek için başka bir spreye gereksinim duyuyorum. Olmazsa olmaz bir ürün değil. Aynı sonucu normal saç spreyi ile de elde edebilirim diye düşünüyorum.

 66. düz saçlıyım ve bu ürünü severek kullanıyorum.saçlarım oldukça uzun-en uzun kısmı belime geliyor ve katlı. bu spreyi saçlarıma sıkıp¸ kafamı ters tutarak kurutuyorum. denizden çıkmış gibi değişik dalgalar yaratıyor. bazen de tembel hissettiğim zamanlarda hafif nemli saçıma uygulayıp örüyorum. sabaha kalktığımda çok güzel oluyor. ancak eylt nin dediği gibi benim de saçımı yağlandırdı. şöyle ki: ilk gün her şey çok güzel ama ikinci gün dipler bir garip oluyor¸ böyle yağlımsı gibi bir his geliyor elime. görünürde yağlı durmuyor ama ayh anlatamadım :d buna rağmen seviyorum böyle de mazoşistim.

 67. Tek kelimeyle bayılıyorum. Saçlarım kıvırcık¸ banyo sonrası kuruduğunda aşırı kabarıyor¸ hafiften şekilsiz oluyor kıvırcıkları. İlk sıktığımda hiç beğenmedim¸ aşırı sert yaptı¸ tuhaf oldu ama banyodan çıkar çıkmaz elseve’in krem yağını saçıma sürüyorum¸ biraz bekletiyorum sonra bunu sıkıyorum¸ sonuç gerçekten denizden çıkmışçasına saçlar. Beğenmeğenler biraz daha şans verin derim.

 68. Kendisine kullanan kişilerden gelen övgüler sebebiyle sahip olmuştum.Önce gidip büyük boyunu almıştım ardından ‘ya beğenmezsen?’ diye bir soru ablam tarafından aklıma düşürüldü ben de ‘çok seversem alırım bir büyük boy şimdilik küçüğünü alayım’ dedim. İyi ki de öyle yapmışım. Hiç beğenmedim¸ abartılan bir ürün olduğunu düşünüyorum. Saçlarım dümdüz değil¸ hafif dalgaları¸ yer yer de -ense dibi- bukleleri olan bir saç ama gel gör ki vaat ettiği ‘denizden çıkmışcasına dalgalı saç’ yani messy tarzda bir şey yaratmadı. Yanından bile geçemedi hatta. Saçlarımı kabarttı (ki kendisi oldukça hacimli bir saçtır¸gereksiz bir kabarıklık oldu) ve yapış yapış yaptı.

 69. Erkek arkadaşımı “saçıma bişey sürdüm çok güzel kokuyor ve Ağzıma saç girince tadını da çok beğendim dilinin ucunu değdirsene” diye kandırıp¸ tuz tadını Alıp “ne bu?!!” Dediğinde “yemekhanede sulu Yemeğe girmişti Zaaa” diye trollediğim ürün.

 70. Dalgalı ve çok da ince telli olmayan saçlarımda bir işe yaramamış üründür. dalgaları belirginleştirmekten ziyade sertleştirip saçımın elektriklenmesine neden oluyor. saçtaki o kalıntı hissi de biraz rahatsız edici. belki düz saçlarda daha istenen sonuçlara ulaşılabilir.

 71. O kadar gereksiz bir ürün ki bu. Allahtan para verip almamıştım. Lila kutu üyeliğimde mini boyu gönderilmişti. Saçta yapış yapış bir his bırakıyor. Kuruyunca saçta rahatsız bir his. Yahu¸ denizden çıkınca da sevmem ki o tuzlu¸ kirli¸ gırç gırç öten saç hissini. Bir de üstüne para verip neden alalım? Zaten tuzun kurutucu bir etkisi yok muydu saçlar üzerinde? Makul¸ fazla el değmemiş¸ temiz sayılabilen bir deniz bulursanız¸ daldırın spreyli bir şişeyi doldurun denizin tuzlu suyunu¸ üstelik denizin mineralleri de karışsın içine. Al sana salt sprey. Biz kadınları tavlamak ne kolay¸ hepimiz yapıyoruz itiraf edelim. Yahu ben bu ürünü neden aldım…? Arada kendimize sorduğumuz bir soru değil mi?

 72. saçlarımı katır kutur yaparken denizden çıkmış görüntüsü ile uzaktan yakından ilgisi olmayan yapışık bir hale getiren sprey¸ bunun yerine bir şişeye deniz suyu doldursam buzdolabında saklasam olmaz mı ki?

 73. saçıma limon sıksam daha iyi sonuç alırım dediğim kullandığım en kötü ürünlerden. sıktığınız anda duşa girme ihtiyacı hissediyorsunuz. burdan toni ve guy’a sesleniyorum¸ sizi çok fena kerizlemişler (seni mi beni mi) bunu bulan kimyagerin diplomasını bi kontrol ettirin.

 74. watsons’ta görevli sıktığında çok güzel dalgalanmıştı saçlarım¸ üstüne o ‘vlogger’lar da üstüne basa basa önerince gittim aldım¸ eve geldim güçsüz kollarımla sıkamadım zaten sıktıklarım da saçımı sertleştirdi. sanırım bunu takasa koyacağım gibi

 75. İlk aldığımda ben de bu üründen tam randıman alamamıştım.Ancak¸ ürünü saçıma bolca sıktıktan sonra saç kurutma makinasının ucundaki difuzor aparatıyla kurutunca çok güzel çok doğal dalgalar elde ediyorum sevgili cicişler.

 76. İlk (bkz: lilakutu )nun kutularından birinin içinden çıkmıştı. Ben çok sevmiştim. Saçları aynı denizden çıkmıs gibi dalgalı yapmasa da saçlarım bu spreyi çok sevmişti. Saçlarımı sertleştirmedi¸ yapıştırmadı.Ama fiyat açısından aşırı uç noktalardaki bir ürün. Sevsem de bence bu uçuk fiyatı kesinlikle haketmiyor.

 77. İleri derecede düz saçlara sahip biri olarak ¸ en ihtiyacım olan şey yıllardır sahip olmak istediğim -ay canıım maşa yapmadım saçımın doğal hali bu – tarzı dalgalardır. Yıllar boyu en saçma sapan şeyleri denedim. Saçlarımı sardım¸ maşa yaptım dağıttım¸ 90ların minik topuzlarından yaptım. Sonuç: Kuzu lülesi gibi ya da istediğim türden dalgalı saçlara ulaştıktan iki saniye sonra saçımın inmesiydi.Geçen sene bu spreyi Boyner’den dayanamayıp satın almıştım. Fakat tatile gidemediğimden İstanbul’da kullanmak zorunda kaldım. Yine sıktım saçıma topladım yattım vs. şeklinde bir sürü yöntemle denedim ama yine de sonuç değişmedi. Üstelik saçımı kuruttuğuyla kaldı.Bu yaz fütursuzca İzmir’de tatil yapma imkanı bulunca valizime atıverdim¸ hadi bi de orada deneyeyim diye. Bu sefer saçlarımı iki yandan balık sırtı örüp üzerine bu spreyi sıktım ve bir gece yattım saçımla. Sabah kalktım yine aynı kuzu lüleleri olunca hafifçe dağıttım ve hacimli dalgalara kavuştum. O gün denize girene kadar saçım öyle kaldı. Ben de oldukça sevdim o halini.Şimdi bu kadar niye yazdın derseniz¸ açıkçası ince telli ve düz saçlarda bu spreyin akıbeti anca bulunduğunuz ortamın nem oranına bağlı. Nemliyse vaadini yerine getirse bile iniyor¸ nem daha düşük orandaysa hakkını veriyor valla cicişlerim 🙂

 78. bana saçlarımın doğal halini sevdiren saç spreyi. ürünün seveni de çok sevmeyeni de bende kararsız kalmıştım ancak indirim döneminde aldım ve inanılmaz memnun kaldım.kuru¸işlem görmüş ve dalgalı saçlara sahibim. saçımın doğal dalgası maalesef yıpranmadan dolayı sönmüş¸ düz saç ile dalgalı arasında bir yerde. ancak bu ürünü kullandığımda beklemediğin şekilde maşa yapılmış gibi buklelerim oldu. dalgalı saçlarda güzel bir performans gösterecektir. düz saçlarda ise hafif bir dalgalanma yaptığını gördüm.ancak ürün saçı çok sertleştiriyor. saça doğrudan sıkmak çok büyük bir hata olur. ben saç serumumla beraber elime sıkıp saçıma kullanıyorum.böylelikle sertleşmiyor hemde tüm saçıma yetiyor. ve bence nemli saça kullanılması daha iyi sonuç veriyor. kuru saçı çok yıpratıyor.ben saçımı yıkadıktan sonra havluyla nemini alıp ürünü serumla saçıma yediriyorum sonra saç kurutma makinesiyle biraz kurutuyorum. ve oluşan bukleler o şekilde kalıyor. ertesi güne bile saç buklelerim bozulmuyor.yıka-çık tarzı bir saça sahip değildim ancak şimdi saçımın doğal halini daha çok kullanabiliyorum.indirim döneminde alıp denenebilir.

 79. ilk kullandığım bir kaç seferde boşa para verdim buna ben dedim sonra kullanmayı bıraktım. fakat elimde kalmasın diye tekrar kullanmaya başladım. bir kere çok düz saçlarda kesinlikle bir işe yaramıyor. kuruttuktan sonra da pek işe yaramadı bende. en etkili sonucu ıslak saçıma sıkıp kendi haline kuruması için bıraktığımda alıyorum. çok güzel dalgalı bir hale geliyor kuruduğunda ve yapay bir dalga olmadığı için hiç bozulmuyor¸ doğal dalgalı saçlarım varmış gibi sevindiriyor beni.

 80. Bu ürüne zeval gelmeden nasıl kullanırım?İşte benim aşk nefret ilişkisi yaşadığım bir diğer ürünüm de bu sprey.Önce duş¸Sonra güzel bir milkshake¸Daha sonra çok az parmak uçlarıma aldığım the lifeco organik hindistan cevizi yağı Ardından morfose argan yağını çok az sürüyorum ve son olarak havlu ile saçımı kurutur gibi ürünleri karıştırıyorum. bu spreyi sıkıyorum tarıyorum ve bırakıyorum. kuruyunca muhteşem saçlarla havamı atıyorum huhu. 🙂

 81. sanıyorum daha çok ince telli ve cılız saçlarda işe yarıyor. zira bu saç tipine sahip olanlar gayet memnun iken kalın telli ve gür saçlara sahip olanlar herhangi bir etki görmüyor. ben ikinci grupta yer aldığımdan böyle bir yorum getirdim zira gayet kalın telli ve gür saçlarıma en ufak bir etkisini göremediğim ürün olmuştur kendisi ayrıca yine kokusunu hiç beğenmediğimi de eklemeliyim.

 82. Öncelikle kokusu harika. Şekil vermek için bol miktarda sıkmak gerekiyor. saçlarım zaten dalgalı ama gün içinde düzleşip kabarıyordu. bu spreyle sabit kalıyor. etkisini yitirir gibi olduğunda suyla mincikliyorum saçlarımı daha iyi oluyor. Kuru saçta daha çok etki gösteriyor. Saçları yıprattığını duydum ama ne denli doğru bilemem. Elimdeki bitince de indirimde falan denk gelirsem alırım ama onun dışında almam aynı işi köpükle de yapabilirim.

 83. saçlarım ıslakken bol miktarda sıkarak uyguladığım sprey. denemek için şimdilik küçük boyunu aldım. zaten dalgalı olan saçlarımda buklelerimi belirginleştiriyor ve sertleşme gibi bir durum görmedim ama bu düzenli olarak nemlendirici ürünler kullanmamdan kaynaklı da olabilir. böyle bir sorununuz var ise yine toni and guy’ın nemlendirici spreyiyle birlikte kullanmanızı önerebilirim.

 84. benim hacimsiz¸ bir o kadar düz tabiri caizse ‘pırasa’ saçlarımı adam etmiş üründür. daha önce neden almamışım çok sevdim çok! işin sırrı saç tipinize göre doğru yöntemi kullanmak. ben mesela saçlarımı yıkadıktan sonra hafif nemli kalacak şekilde kurutuyorum. ardından istediğim kalınlıkta parçalara bölüp burkuyorum. tabi şekil de almadığı için benim canım saçlarım genelde bu işlemi yapıp gece boyu bu şekilde uyuyorum. sabah kalktığımda da saçımı açıp bunu sıkıyorum ve doğal¸ dalgalı saçlara kavuşuyorum. gün boyu da bu görüntü sabit kalıyor ki kuaförde yapılan maşa akşamına kafasında dümdüz olmuş insanım ben. aynı zamanda kokusu da çok güzel ve sıktığınız anda saça hacim de kazandırıyor.benim saçlar gibi bir umutsuz vakada işe yaradıysa bir deneyin derim.

 85. aldığıma pişman olduğum sprey. kalın telli¸ gür ve iri dalgalı saçlara sahibim. her ne kadar şans versem de her defasında hayal kırıklığına uğradım. bir sprey bu kadar mı uyum sağlamaz bir saça. buklelerimi daha belirgin yapsın diye almıştım ama onu yerine saçlarımı tiftik tiftik yapıyor aynı zamanda hafif sertleştiriyor da. saçım başım yolunmuş gibi oluyorum.

 86. saçlarımı sertleştiren ürün. denizden çıkmış gibi de olmuyor ayrıca saçlarımı yapıştırıyor. galiba ben kullanmayı bilmiyorum. düz saçlıyım evet.

 87. Sert saç sevmeyenlerin kullanmaması gereken ürün. Ben kesinlikle kuru saça uyguluyorum ıslak saça uyguladığımda fazla kıvırcık oluyor. Hafif dalgalı ince telli saçlarıma dağınık bir hava verip çıkıyorum. Bukleler daha düzgün saçımsa daha hacimli oluyor.

 88. Bence bu ürünü kullanabilmek için saçların çok az da olsa doğal bir dalgası olmalı. Benim dümdüz¸ pırasa saçlarımda asla işe yaramayacağını düşündüğümden cesaret edip de alamadım.

 89. saçıma ne zaman sıksam¸ etrafımdaki insanlar “bu güzel koku nereden geliyor?” diye aranıyor. saçlarım kısa¸ omuz hizamda ve düz. ben bu spreyi saçıma doku versin diye sıkıyorum. sıkıp saçımı aşağıdan yukarıya doğru mıncıklıyorum. böyle biraz karışık¸ biraz kabarık bir hal alıyor. bazen sadece kokusu için bile kullandığım oluyor. saçlarım uzamaya devam ettikçe daha çok kullanacağımı düşünüyorum¸ çünkü saçlarım hem seyrek hem de ince telli. bu sprey benim saçımda güzel bir hacim sağlıyor¸ bitirdiğimde yenisini düşünmeden alacağımı sanıyorum.

 90. bugün gevrek ile yaptığımız takas ile bu spreye kavuştum¸ bakalım kıvırcık saçımla uyum sağlayabilecekler mi. deneyimlerimi kullanınca yazarım.

 91. geçen yıl aldığım ara sıra kullandığım sprey. söylendiği kadar dalga vermemekle beraber saçların sertleşmesine sebep oluyor.ama mükemmel bir kokusu var bazen sırf onun için kullanıyorum *.*

 92. kuru saça da denedim¸ nemli saça sıkıp kurutarak da denedim¸kuru saçta yaptığı etki çok olmasa da saçlarınızı acil şekillendirmek istediğinizde(şekil derken bedhead modundan bahsediyorum) hayat kurtarabiliyor. saçı yapıştırmıyor¸ kurutmuyor.nemli saça sıkıp kuruttuğumda daha çok etki aldım. ancak bu sefer kurutmadı diyemem. yine de diğer spreylere göre kurutma oranı daha düşük.ben genel olarak başarılı buldum. özellikle kısa saçta çok başarılı sonuçlar yaratabiliyor.

 93. Bu ürünü yazın almıştım. kuru saça uygulama yapıp elimle şekil vermiştim ve nefret etmiştim. saçlarım bayağı kabarmıştı ama geçen gün yine bir şans vereyim istedim ve duştan sonra nemi alınmış saçıma sıkıp kuruttum. arkasından ördüm¸ sabaha kadar bu şekilde kaldı ve sabah sonuç MÜ KEM MEL. su dalgası oldu saçlarım ve ilginç şekilde yumuşacıktı. bir de böyle deneyin cicişler.

 94. İçeriği sodyum bombası olduğundan saçları kurutması ve uzun vadede zarar vermesi normal olan ürün. INGREDIENTS: Aqua (Water)¸ Sodium Chloride¸ Glycerin¸ PEG-40 Hydrogenated Castor Oil¸ Polyquaternium-11¸ Parfum (Fragrance)¸ DMDM Hydantoin¸ Disodium EDTA¸ Phenoxyethanol¸ Methylparaben¸ Ethylparaben¸ Butylparaben¸ Propylparaben¸ Isobutylparaben¸ Alpha-Isomethyl Ionone¸ Benzyl Alcohol¸ Benzyl Salicylate¸ Butylphenyl Methylpropional¸ Citral¸ Citronellol¸ Coumarin¸ Geraniol¸ Hexyl Cinnamal¸ Hydroxycitronellal¸ Limonene¸ LinaloolSevenlerinin¸ düzenli ve uzun süreli kullanımında¸ “survivor adasında finale kalmış kadın” saçına ve yapısına kavuşması ne yazık ki kaçınılmaz. Denizden çıktıktan sonra¸ tüm gün tuzlu saçla dolaşılmadığı gibi¸ bu ürün de her gün kafaya boca edilip¸ akşamı da yıkamadan uyunmamalı.

 95. 2 yıl önce aldığım fakat aldığıma bin pişman olduğum¸ meğerse evde kendimin de hazırlayabileceği saç iğretici şeysi. tuzlu suyu çalkala¸bitti. Saçları yapış yapış ediyor. Ya da biz beceremiyoruz….

 96. yazılanlara aldırış etmeyip indirimin büyüsüyle aldığım bir ürün. yapış yapış olması¸ saçı grunge değilde basbayağı kirli gibi göstermesi¸ zaten yağlanmaya meyilli saçımı daha da yağlandırması beni hüsrana uğrattı. 3-4 kere denediğim halde sonuç hep aynı.

 97. eğer benim gibi böyle nasıl diyim aşırı ince telli ve pis(kirli anlamında değil karışık anlamda) kabarık yani hani tiftik tiftik denir ya öyle saçınız varsa bu ürün daha da kabartıyor. acaba fönlüyken ya da düzleştirince daha mı iyi durur diye düşünürken¸ kardeşimin dümdüz saçlarında da pek işe yaramadığını görünce hayal kırıklığı yarattı.

 98. hacimli ve dağınık saç seven biri olarak saçlarımın uzun olduğu dönemde bayıla bayıla kullandığım bir üründü. saçımın kendinden olan geniş dalgasına bir de hacim kattığından çok beğenmiştim. fakat hafiften bir yapışıklık oluyor¸ bu da düz saçlarda sıkıntı yaratabilir.

 99. saçma sapan dalgalara sahip¸ kuru ve gür sayılabilecek saçlara sahibim. deniz suyu saçlarıma istediğim mükemmel dalgayı ve hacmi verdiği için bunu bir hevesle aldım ve gratis’den topuklarım totoma vura vura eve geldim.no.ilk kullanımda güzel bir performans sağladı¸ saçlarımı daha gür gösterdi ancak gün sonunda iğrenç¸ resmen iğrenç. saçlarım yapıştı¸ kaskatı oldu¸ dalgalarım söndü ve yıkamasam 5 gün dayanan kupkuru saçlarımı ertesi gün yağlandırdı. üstelik kendi doğal dalgalarım daha belirgindi¸ bu spreyi sıkınca saçın dalgası bi acayipleşti yolunmuş tavuğa döndüm.pes etmedim her türlü kullandım: ıslak saça¸ kuru saça¸ taradıktan sonra¸ taramadan önce¸ kurutmadan¸ kuruturken¸ 3-5 dk ellerimde şekil vererek¸ kendi haline bırakarak vs vs ( bendeki hırsa bak ahsgd) en kabul edilebilir sonucu ıslak saça sürdükten sonra elimle şekil vererek ve kendi halinde kurumasını bekleyerek aldım.ama bitince bir daha almıycam¸ net

 100. neden bu kadar övüldüğünü anlamadığım saç spreyi. evet saçlarda dalga yaratıyor ancak uhu kullanmışsınız gibi bir dalga. bir kere aldım daha da almam.

 101. Uzun süredir dolabımda duran ama elimin bir türlü gitmediği spreydir. Pek bir özelliğini görmedim. Benim deneyimlerime göre saçı birbirine yapıştırıyor ve söz verdiği hacmi sağlamıyor.

 102. kıvırcık saçlarıma iyi gelen ürün. ben küçük kıvırcık değil de ayrı ayrı duran sert¸ geniş ve belirgin bukle seviyorum. istediğimi bana veriyor. yalnız kurutma özelliği var evet¸ ekstra nemlendirici ürünler kullanılabilir ya da bakım rutinine nem maskeleri eklenebilir.

 103. Maşa¸ düzleştirici gibi tüm şekillendiricilerimi çekmeceye tıkmama vesile olan üründür. Duştan sonra sık¸ şekil ver 2-3 gün boyunca müthiş dalgalar.Ya hiç beğenilmiyor ya da aşık olunuyor sanırım. Saç tipi ve yapısından olabilir. Benim saçlarım kuru ve dalgalı¸ bu yaşıma kadar saçımın yağlandığına şahit olmadım. Ve durduk yere bir tutam saçı oynasam bukle falan olur. Eğer kolay şekle giren saçlarınız varsa kullanabilirsiniz. Ha dipnot olarak da bu ürünü kullandığımda saçımı kurutmuyorum.

 104. Saçı kurutan ama bir o kadar da güzel şekil veren ürün. Benim saçlarım kıvırcık ama saçları düz olan ve şekil almayan arkadaşımın saçlarını bile bukle bukle yaptı.Şekil verme konusunda başarılı buluyorum.

 105. Ben mi kullanmayı beceremedim bilmiyorum ama benim saçlarıma hiiiç iyi gelmedi. Aksine saçlarımı birbirine yapıştırdı. Saçlarımı ellediğimde yapış yapış his yarattı ellerimde. İyi ki almamışım da arkadaşımdan denemişim dedirtti bana.

 106. Suslu dostlarim bu urun o kadar cok ovuldu ki her platformda¸ kosarak gidip aldim indirimde. bir suredir kullaniyorum¸ olumsuz hicbir etkisini gormedim. yalniz problem olumlu etkilerini de gorememis olmam. saclarim muthis kivircik¸ elektriklenmeyen tipte. saclarimi topladigimda toka izi oluyordu¸ bir miktar kivircikligini kaybediyordu vs. bu urunu de boyle zamanlarda -ozellikle haftasonu seyahatlerimde- kurtarici olmasi icin aldim. evet sacimi duzene soktu ama duz sacli arkadaslarim¸ dalgasi az olanlar mucize beklemesin. bir de kokusu cok ovulmustu ama inaninki ilk siktiginizda bile belli belirsiz bir kokusu var.edit: olayi cozdum. bu urunun sekillendirici/sabitleyici (keza saci katilastiriyor da) etkisini gorebilmek icin nemli saca bolca sikmaniz gerekiyor. elinizi korkak alistirip iki uc fisla yetinirseniz hicbir etkisini goremiyorsunuz.

 107. benim saçlarımı birbirine yapıştırdı ve sanki dalgasını da olduğundan az gösterdi gibime geldi anlayamadım oysa tüm bloggerler öve öve bitiremiyorduben gene tatlış john friedama döneceğim

 108. Muhteşem bir ürün. Bittikçe yenisini alabilirim. Neden mi ? Hafif tutuş ile doğal dalga yaratıyor saçımda. Kokusu çok hoş. Saçı ağırlaştırmıyor. Islak iken 20 cm mesafeden eşit bir şekilde fısfıslıyorum saçıma doğru ve saha sonra Vigo ile baş aşağı eğilerek saçlarımı kurutuyorum.

 109. az uygulandığında ve saça uzaktan püskürtüldüğünde başarılı sonuç aldığım ürün ancak fiyatını biraz abartı buluyorum

 110. merve özkaynak’ın kanalında tavsiyesi üzerine aldığım ve ilk kullanımdan sonra koşa koşa merve özkaynak’ın kanal üyeliğinden çıkmama neden olmuş olan sprey. bu kadar korkunç bir ürünü nasıl oluyor da denedim çok memnun kaldım diye kanalında gösterebiliyor hakikaten hayret ediyorum. insan en azından bir kere olsun dener ve bu ürünün saçları nasıl yapış yapış yaptığına¸ yepyeni yıkanmış mis gibi saçları resmen pislettiğine şahit olur da sırf insanların güvenini kırıp diğer ürün tavsiyeleri konusunda da şüphe uyandırmamak için alacağı reklam parasından vazgeçer.kısacası¸ bu ürünün tek kullanılabileceği yer mankenlere 5 gündür saçını yıkamamış pis ve karman çorman bir saç imajı yapmaya çalışılan bir moda şovu olabilir. günlük hayatta herhangi bir kullanım yeri olacağını sanmıyorum.

 111. ben kullanmayı beceremedim sanırım. kuru saçlarıma şekil vermek için sıkıyorum sonra elimle şekillendiriyorum¸ hafif dalgalar çıkıyor ortaya. vloggerlarda çok daha yoğun ve gerçekten denizden çıkmış efekti veriyordu. belki de ıslak saça uygulanmalı¸ bir de o şekilde deneyeceğim.genel olarak ne düşünmem gerektiğini bilemediğim bir sprey oldu. herhangi bir şekillendirici saç spreyi de aynı etkiyi verir diye düşünüyorum. bir de saçlarımın hızlı yağlanmasını tetikledi gibi bir his var içimde.

 112. saç spreyinden daha sıvı güzel kokulu sıkıştırılılmış değilde direk sıvı sprey olan bi ürün.net olarak hiç bi şekilde hiç bi özelliği yok saça şekil verdikten sonra sabitliyo sayılabilir ve aynı sonuç saç spreylerinde daha iyi üstelik sertlikse sea salt yeterince sertleştiriyo.planım bumble and bumble’ınkini almak baya övdüler ama bakalım maşallah küçücük şey sea salttan daha pahalı o fiyata da hala şekillendirip sertleştirmiyosa fiyatı neden öyle diye sorgular sephorayı yakarımedit:istediğim ürün bumble

 113. Sanırım biriyle takas yaparken çok az kalmış bir kutusunu denemek için almıştım.denedim¸iyiki satın almamışım.bir işe yaramadı.su sıkmışım gibi oldu saçıma.

 114. Kolay bir anketle saçınıza göre olup olmadığını anlayın. (Bana aittir)1- saçınız zaten dalgalı ama nem ve suya göre anlamsız bir düzlüğe dönüşebiliyor mu?2- saçınız ince telli mi?3- kullandığınız 30-40 liralık gayet drug store üründen mucize falan bekleyen çılgınlardan değil misiniz?4- saç spreyini hafif nemli olacak şekil de mi sıkıyor sunuz? Yoksa duştan çıkmışa mı dönüyorsunuz?5- saçınıza yumuşatıcı ürünler kullanmıyor musunuz?O zaman bu spray size uygun.Ben antalyanın tuz karışan şehir suyundan sonra istanbulun az tuzlu ama ağır suyundan dolayı yoğun dalgalı hafif kıvırcık saçlarımı ancak bu sprayle o halinde tutuyorum. Saçıma krem genelde sürmem bazen desteklesin diye Lush ın big şampuanıyla yıkarım hatta ya da sabunla yıkarım. Ve üzerine taramam. Saçımda yapışma olmuyor. Ama dalgalar gün aşırı tekrar sıkım istiyor.

 115. bildiğin kazık gibi yapan sprey. aldığıma pişman olduğum saçma sapan bir şey¸ denemeden almayın diyeceğim de nasıl denenecek. en ağır 5 numaralı spreyler olur ya¸ öyle yaptı saçıma sıktığım yeri. ben hafif su gibi sanmıştım oysa. gaza gelip aldığım şeyler gibi¸ bu da pişman etti.

 116. Banyodan çıkınca ıslak saç ile durup onun kurumasını asla bekleyemeyeceğimden ve dursam bile hasta olacağımdan bu spreyi en fazla yazın nemli saçlarıma uygulayabildim ancak böyle de denizden çıkmış etkisi vermedi çok hafif saçlarımda bir hareketlenme yarattı diyebilirim. Şu halde bana göre fazla şişirilmiş bir ürün olduğunu düşünüyorum.

 117. saçlarım zaten kıvırcıktı daha etkili olur kabartmaz diye aldım fakat hiç memnun kalmadım saçları keçe keçe yapıyor. elinizle dokunduğunuzda ipeksi yumuşaklıktan eser kalmıyor.

 118. kokusu haricinde hiçbir şeyini sevmediğim sprey. belki de benim saçlarımın yapısı ve kısalığından dolayı istediğim sonucu elde edemedim ama ne türlü denediysem olmadı hiçbir şeye benzetemedim.

 119. denizden yeni çıkmış o doğal dalgalı saç görünümünü sağlamayı vaat eden deniz tuzlu saç spreyi. saçlarım dümdüz ve hacimsizdir. bu ürünü saçımın boyunun ortasından uçlarına doğru banyodan sonra veya saçım kuruyken saçımın dibine gelmeden getirmeden sıkıyorum. saçlarımı tabiri caizse tiftik tiftik yapıyor ve ben bu görüntüye bayılıyorum. aynı zamanda maşa yaptığım zaman buklelerime de uyguluyorum¸ beni gayet iyi idare ediyor¸ bukleleri güzel tutuyor. aman aman bi hacim verdiğini söyleyemem ama fena da değil. en azından saçlarım kafama yapılık durmuyor.

 120. geçen yaz 1 kutusunu bitirirken indirim döneminin cazibesine kapılıp yedeklediğim sprey.tatildeyken oldukça sevmiştim¸ buklelerimi aşırı olmasada bana yetecek kadar belirginleştirmişti¸ kokusunuda çok sevmiştim sadece verdiği sertlik benim için eksiydi ama 2. kutuya geçmeden farklı bi ürüne başlayıp daha iyi sonuç aldığım için geri dönmedim ve 2.kutu öyle duruyor. sanırım yazın tatildeyken bol bol kullanıp bitireceğim. sevmekle sevmemek arasındayım ama saçım için çok daha başarılı ürünler olduğu için sanırım tekrar almam.

 121. zamanında o kadar övgüler almıştı ki dayanamayıp satın almıştım beğenerek kullanan varsa ne mutlu ama ben bir denedim olmadı iki denedim olmadı üç denedim olmadı sonra anladım ki sorun bende değil onda! saçlarımı sertleştirdi tuhaf bir doku yarattı dalgalı saçlarımı değişik tuhaf bi hale getirdi. gidip büyük boyunu aldığım için kıyamadım da atmaya hediye ettim¸ sonra bi gün baktım şişe lazım olmuş hediye ettiğim kişi de beğenmemiş dökmüş içindekini şişesini kullanıyomuş.

 122. Hakkındaki övgüleri okuyunca dayanamayıp almıştım. öncelikle kokusuna bayılıyorum parfümü çıksa düşünmeden gider alırım hatta bunu parfüm gibi kullansam mı diye düşünmedim değil.saçımdaki etkisine gelince¸ saçlarım küçükken kıvırcık olmakla birlikte büyüdükçe işlem göre göre dalgalı düz arasında garip biçimsiz bişey oldu. saçıma dalga verdi evet ama istediğim hayal ettiğim şekilde değil :/ yine de kokusu için kullanmaya devam ediyorum. bitince indirim döneminde bulursam kokusu için alabilirim.

 123. saçlarınız orta¸uzunsa sıkıp örüp yada kıvırıp tutturabileceğiniz¸ kısaysa şöyle her tarafına sıkıp elinizle tutup tutup bırakıp dalgasını belirginleştireceğiniz saç spreyidir. anam en uzun tanımımı yaptım. saçınızı sertleştirebiliyor¸kabarabiliyor ıslanmayan taraflar onunda çözümünü buldum. (bkz: loreal elseve mucizevi yağ ) ı yada güzel bir saç kremini elinize iyice yedirip dipler haricinde saçınıza şöyle bir uca kadar geçiyorsunuz. böylece hem kokusunu bastırıyor hemde yumuşatıyor.

 124. dalgalı saça işe yarar¸düz saç için resmen bi israf yani.hiçbi işe yaramıyo gerçekten.duruyo köşede öyle bakışıyoruz

 125. bayıla bayıla kullandığım¸ evdeki bütün saç şekillendiricilerini rafa kaldırtan ürün. yukarıdaki yorumlara bakınca seveni de sevmeyeni de mevcut¸ ben şöyle anlatayım¸ benim saç tipime uygun olduğu için ve de ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşıladığı için son derece memnunum. saçlarım dalgalı¸ kabarık ve asi. dalgaları belrginleştirmek ve kabarıklığını almada bir numara. ayrıca saçımı ağırlaştırmaması ve yumuşacık yapması da cabası. tek dezavantajı saçımı çabuk yağlandırması¸ ama onun da gün aşırı duş almamdan kaynaklandığını düşünüyorum.

 126. saçım dalgalı- yer yer kıvırcık (aslında kıvırcık ama fazlaca yıpranmış demek daha doğru olur) bukleleri belirginleştirmede işe yaramıştır sanıyorum ama bende katur kutur böyle saçımı sertleştirmiş gibi bir his yarattı. ağırlaştırmış hissetmiyorum ama bi şekillendirici saç spreyi etkisi oluyor tuzlu deniz suyundan ziyade.

 127. Açıkçası beni tatmin eden bir ürün. Saçlarımı kısa kestirdiğimden beri salaş dağınık ama kabarmamış bir görüntü elde etmek istiyordum. Çok absürt bir saç yapım olduğu için uzayınca kıvırcığa benziyor ama şu an düzgün kurutursam düze benzer bir dalgalı. Salak bir saç yani. Ama uysaldır. Neyse işte sabah kalkınca iğrenç oluyor haliyle. Bugün bütün saçıma uzaktan 5-6 pıst sıkıp elimle saçlarımı karıştırdım iyice. Biraz mıncıklayıp bıraktım. Ve direkt olarak messy hair denilen görüntüye ulaştım. Ben kendimi zaten beğenmiştim ama bir erkekten saçların çok havalı olmuş iltifatını alınca sizlerle de paylaşmak istedim. Kokusu zaten güzel.Sertleştirmeye gelince evet saçları sertleştiriyor. Ama bu sertlik köpük ya da tutucu sprey sertliği değil. Tuzun verdiği susuz kalmışlık sertliği. Bir saça göre sert¸ bir katı cisme göre elastik saçlarınız oluyor.Saçımı ani bir kararla kestirmeden önceki gün almıştım. Bu yüzden uzun dalgalı saçta sadece aldığım gün deneyebildim. Saçımın yarısına sıkıp parmaklarımı arasından geçirip düzeltme hareketi yaptım ve o tarafın daha uysal ancak daha belirgin dalgalara sahip olduğunu gördüm. Diğer yarı kabarık ve tülerik olduğundan dalgalar blurlanmış gibiydi.Elbette ki beklentiler farklı. benim “dağınık ancak benim kontrolümde dağınık” saç beklentimi karşılıyor. Seviyorum.Not: ilk sıkıldığında yağlımsı bir hissi var. Diplere denk getirmeyi pek hoş bulmuyorum bu yüzden. Ona göre dipten 3-4 parmak alttan başlamak lazım sanki sıkmaya.

 128. Pirasa gibi duz ve uzun bob modelinde saclarim var. Dogal olarak hafif dalgali bir gorunum istedigimde ne masa tutuyor ne bisey. Klasik sac spreyleri de ise yaramadigindan bu spreye bir sans vereyim dedim¸ ilk kullandigimda ellerimi saclarimin içinden dahi geciremedim kuruttu oylece. Nemli iken denedim yine verim alamadim bu sefer istedigim sekli almadi. Sonra spreyin saca verdigi sertligin aslinda homojen dagilmayip saca yapisan urun oldugunu fark ettim. kendimce soyle bir cozum buldum ve benim saclarimda ise yaradi¸ spreyi direkt sacima degil avucuma sıkıp hafif elime dagitip kuru sacima oyle uyguluyorum. Boylece sacim hem direkt sprey uygulandigindaki gibi sert sert olmadi hem de o anda verdigim sekli korumus oldu. Kalicilik olarak da benim sacimi 2 saat idare ediyorsa ki ediyor bence basarili.

 129. Kesinlikle muh te şem! İki sene boyunca kullandım şimdi kopkoyu saçlarımda beğensem yine kullanırım.Düz¸ ince telli ve nefret derecesinde hacimsiz saçlarım bu spreyden sonra deniz kızı gibi hafif ve doğal dalgalı bir şekil alıyordu. Asla da yağlandırmadı ki benim saçlarım yağlanmak için yer arar 🙁 Kolay kolay serumlar¸ spreyler kabul etmez. Kokusu da müthiş fakat hassassanız önce bir denemenizi tavsiye ederim.

 130. Çevremde ince telli saçlara sahip olan kim varsa aldırdığım üründür. Özelliği denizden çıkmış gibi dalgalar yaratması. Düz saçlarınız varsa verdiği dalga çok tatmin etmeyebilir ama benim gibi zaten dalgalı saçlara sahip olanların hayatını kolaylaştırır. Dalgaları belirginleştirir. Güzel ama çok uğraşmadım yeaa görüntüsü verir.Ama benim için asıl kullanım amacı hacim ve çok iyi tutuş sağlaması. kırık fön ya da maşa yaparken önce volume veren bir kuru şampuan sıkıyorum daha sonra 3-4 tutam aralara sea sult spreyi sıkıyorum. Başımı öne eğip herhangi bir saç serumundan 1-2 damla alıp dalgalarımı açıyorum. Ve taa taam bütün gün hacimli dolgun ve asla düşmeyen güzel dalgalara sahip oluyorum. İnce telli hacimsiz saçlara şiddetle tavsiye olunur. Yaşasın ince telli saçlar ( yersen papaz eriği

 131. seveni olduğu kadar sevmeyeni de var ama ben tek kelimeyle bayıldım. saçlarımın saçma bi dalgası var genelde pek sevmem onu. geceleri örüp yatarım sabah bi nebze daha iyi olur. bunu aldığımdan beri takmıyorum şeklini. her iki taraftan sıkıyorum saçıma¸ ellerimle şekil veriyorum ve sonuç denizden çıkmış gibi hacimli doğal görünümlü saçlar. kısaca çok sevdim. umarım saçlarımı kestirdikten sonra da aynı verimi alacağım.

 132. kıvırcık saçlar için değil bence anlaşılanın aksine. hafif dalgalı ve pürüzsüz saçları daha iyi gösterdiği doğru ama benim saçlarım için geçerli olmadı¸ katur kotur yaptı. ama yine de kokusunu seviyorum

 133. hafif dalgalı saçlarım var. yıkanıp ıslak saçla uyuduğumda çok güzel dalgalarla uyanıyorum nedense. bu sprey de aynı etkiyi veriyor. sıkıp ellerimle şekil verdiğimde güzel görünen dalgalar elde ediyorum. ıslak saçla uyumama gerek kalmıyor. kısacası seven taraftayım.

 134. bu ürünün isminin telaffuz edilişini merak edenler için duygu özaslan tamamen abartısız bi şekilde telaffuz etmiştir¸  buyrun

 135. Benim düz saçlarımda çok da işe yaramayan ama kıvırcık saçlı eşimin çok sevdiği sprey. Buklelerini yapıştırmadan¸ formunu bozmadan saçını rahatça şekillendiriyormuş ama kendisi fiyatını biraz yüksek bulduğu için indirim bekliyor.

 136. Daha hafif bir kokusu olsa canım ciğerim olacak sprey. Gerçekten de her saç tipinde mucizeler yaratmıyor. dalgalı¸ gür ve kalın telli saçları olanlara minik bir öneride bulunabilirim. nemli saçlarınıza spreyi yatmadan önce sıkarsanız ve saçlarınızı toplamadan uyursanız¸ uyandığınızda oldukça doğal dalgalar sizi bekliyor. Spreyi bir gün önceden sıkmak sert yapıyı ve jöle sürmüş görünümünü de yok ediyor. Kokusu bana dokunmasa ve sıktığım an öksürmeye başlamasam çok mutluyuz çok.

 137. İndirim zamanında alınması makul olduğunu düşündüğüm sprey. Saçım kıvırcık büklelerimin daha düzgün durması için şekillendirici kullanmak zorundayım. Kullandığım Saç kremi ağırlaştırıyor¸ saç köpüğü sertleştiriyor. Bir de bunu deneyim dedim indirimde aldım. Kullandıktan sonra herkes saçımı kestirdiğimi düşündü demek ki işe yaradı. Ama benim için asıl güzel sonucu bu sabah farkettim. Sabah uyandım buklelerim hala canlı kıpır kıpır. İlk defa bir üründe bunu görüyorum. 40 kusur tl nedir insaf yahu.

 138. bence düz ve uzun saçlıların hiç bir işine yaramayacak saç ürünü. indirim zamanında kız kardeşimin bol ısrarları sonucu aldım. ben saçlarımda kabarık volümlü görünümü seviyorum. saçımda da 6 ay öncesinden kalma azalmış perma var. duş aldığım bir sabah saçıma uyguladım ve işe geldim o nasıl bir ağırlık¸ nasıl bir saçı kirli yağlı gösterme durumu arkadaş. saçımdan soğudum bütün gün topuzla gezdim.

 139. Düz saçlarıma bunu hafif sıkıp ellerimle yukarı hareketlerle saçımı kurutuyor gibi yapıyorum (wtf) ve saçım denizden değil de banyodan çıkmış¸ kurutmuş ama tam kurutamamış hafif dalgalı gibi oluyor. 😀 ama saçlarımı maşaladıysam harika gidiyor.

 140. Bittikçe aldığım müthiş ürün. hafif dalgalı¸ ince telli ve sönük saçlarımı¸ bol hacimli denizden çıkmışcasına dalgalı gösteren tek üründür sanırım. başlarda hiç sevmemiştim¸ yapış yapış ve sönük gösteriyordu. ama sonra farkettim ki yanlış kullanıyormuşum. banyodan çıkar çıkmaz havlu ile kurulanan ıslak saça sıkıp kurutunca çok yapış yapış oluyor ve saçımda ağırlık yapıyor. saçımı hafif kurutup sıktım. sonrasında tekrar kurutmaya devam ettim. ellerimle dalgalar belli olsun diye tutam tutam avuçlayıp kurutunca daha da güzel oluyor. sadece o muhteşem kokusu için bile alırdım zaten. doğal dalgalı hacimli saçlar istiyorsanız şiddetle tavsiye.

 141. duştan çıktıktan sonra kafayı öne eğip sıkmak suretiyle mükemmel dalgalara ulaşmama olanak sağlayan ürün

 142. saçlarım kısa olduğundan mıdır bilmem hiç memnun kalmadığım ürün. spreyi sıktıktan sonra saçın yapış yapış olmasından bahsetmeyeceğim bile.

 143. yoğun kıvırcık saçlarım var. duştan çıkıp bi saat geçtikten sonra tüm saçıma bolca uyguluyorum. Başta biraz yapış yapış olsa bile verdiği dalgayı oldukça seviyorum. Ertesi gün de kullanabilirsiniz ancak biraz dolaşabiliyor gece saçlar. Bunun dışında düzleştirici ile saçımı dalgalı yaptıktan sonra bunu da uygularsam eğer saçım çok güzel bi şekil alıyor. Şu son moda olan sexture gibi oluyor. Severek kullanıyorum.

 144. herkes övüyor ama ezberden konuşmamak lazım. her saç tipine göre değil kesinlikle. saçımı yıllardır saç köpüğü ile şekillendiririm tek başına besleme gibi kalın¸ kabarık ve belli belirsiz dalgalarım var. ama denizden çıkınca herkes gibi ben de dalgalarıma bayılırım. böyle bir saç girizgahından sonra madem herkes övüyor ben de bir şans vereyim dedim biraz geri zekalı olduğumdan da iki şişe kullandım. ama yok kesinlikle abartılmış bir ürün. isana’nın kendi saç spreyi bile daha başarılı. bunun sadece kokusu güzel başka da bir işe yaramıyor.ama göreceli olarak daha ince telli ve düz saçınız varsa işe yarabilir. milletin sea kissed sun kissed etkisi dediği deği bence¸ benim beklentim french kiss herhalde çünkü bu sprey en fazla uzaktan blow kiss yapıyor resmen.

 145. uçları kendinden hafif dalgalı¸ ince telli omuz hizasındaki saçlarımın sadece çok az miktarda uçlarına uygulayabildiğim fazlasına müsaade etmeyen şu aralar kullandığım tek saç şekillendirici.peki dalgalarım belirginleşti mi evet¸ saçıma gözle görülür bir hacim verdi mi kısmen ona da evet¸ peki memnun muyum işte o kısmı göreceli biraz 🙂 çünkü sadece 2 fıs kullanmama rağmen bile saçlarımı müthiş yapıştırdı¸ ister istemez sertleştirdi (gerçi bunu bekliyordum) ama asıl beni çıldırtan yönü kullandıktan sonra acayip dökülmeye başladı saçlarım. yani benim saç tipimdekilerin biraz da bunları göze alarak kullanması lazım.acil durumlarda biraz daha belirgin ve hacimli dalgalar istediğimde kullanırım tabii ama sürekli ve uzun süre kullanılacak bir ürün değil bana göre .çünkü uzun vadede her saç şekillendirici gibi zarar vermesi kuvvetle muhtemel. bir de kullanılan günün akşamına mutlaka saçtan iyice arındırmak gerekiyor yoksa ertesi sabah kazık gibi birbirine dolanmış saçlar elde edebiliyorsunuz.üzerindeki her saç tipi için kullanıma uygundur ve nemli ya da kuru saça uygulanabilir ifadeleri satış politikası doğrultusunda biraz da yanıltıcı ifadeler bana kalırsa. dümdüz ve ince telli saçlarda bir fark yaramadığına çokça şahit oldum çünkü. bir de bu tip bir ürünü kuru saça uygulamanın doğru olduğunu düşünmüyorum kendi adıma mesela. hatta deneme yanılmalarım sonucu en sağlıklı uygulama şeklinin bir havluyla saçın fazla nemi alınmış ne tam nemli ne de kuru olacak şekilde saçlara uygulamak olduğunu fark ettim. benim için en kolay ve saçıma en az zarar vererek uygulama şekli bu oldu son zamanlarda.

 146. Dalgalıdan kıvırcığa dönük olan saçlarıma bir etkisinin olup olmadığını anlamadan biten ürün. Çok abartılmış bir ürün. Watsonslarda satılan Superdrug Style Expertise Salt Spray’inden hiç bir farkı yok. Köpük saçlarım için çok daha etkili kesinlikle.

 147. deneme amaçlı 75 ml lik mini boyunu almıştım. 7.5tl idi. saçlarım dalgalı ama gün içerisinde şekli bozuluyor dip kısımlar kıvırcık gibi kaldıkça boy kısmı dalgalarını kaybediyor. 🙁 bende bu şekilsiz dalgaları bozulmasın diye almıştım. baya beklenti içerisinde banyo sonrası önce toni and guy ın nem veren şekilendirici kremini kullandım önce daha fazla etki gösterir belki diye daha sonra bu spreyden sıkıp bildiğimiz başı öne eğip dalgalandırma işlemini yaptım. dalgalı saçlarım başta kıvırcıkmışçasına şekil aldı. ancak gün içerisinde çok fazla beklentilerimi karşılamadığını gördüm. öncelikle saçlarımı kupkuru yaptı jöle sürmüşüm gibi oldu. boy kısımları yine bozuldu. eğer belirgin dalgalarınız varsa¸ saçınız elektriklenmesin bakımlı dursun istiyorsanız bu mini boyu alıp bir iki kere sıkıp şekil verin yeter. ama saçlarınız benim gibi hafif dalgalı ise uzak durun. düz ise reyon önünden geçerken bakmayın bile.

 148. Maşa ile şekil verdikten sonra nem yüzünden hemen bozulan saçlarıma sıkıyorum. Şekli tekrar toparliyor. Onun dışında¸ banyodan sonra sık harika saçların olsun diye birşey yok. Küçük boyunu alın çantada dursun. Ara sıra sıkıp ellerinizle saçınıza tekrar şekil verin yeter. en azından rüzgar ve neme karşı bir nebze korursunuz saç şeklini

 149. Ince telli¸ çok hafif dalgalı saçlarım var. Duştan çıktıktan sonra bu spreyden avcuma püskürtüp saçlarımı aşagıdan avuçlayıp yukarı doğru mıncıklıyorum¸bilirsiniz bu hareketi. Sağ ve sol taraf için üçer fıs yetiyor bana¸ fazlası yapış yapış yapıyor kesinlikle.Kullandığım zamanlarda saçlarım elektriklenmiyor¸ bir tık daha hacimli görünüyor ve dalgalarım belirginleşti evet. yani aldığıma pişman olmadım ama o beklediğim “deniz suyuyla ıslanıp kurumuş saç” efektini tam alamadığım için bir daha satın almam sanırım.

 150. kokusu klasik toni guy ürünlerinin kokusu gibi geldi bana. zaten kuru olan saçımı iyice kuruttu. saçlarım dalgalı olduğu için çok bir işe yaramadı. biraz daha düzgün durmasını sağladı ama saç spreyi sıkarak da bunu sağlayabilirim bence. eğer dümdüz bir saçınız yoksa akşam duştan sonra örüp sabah açarsanız çok daha işe yarayacaktır

 151. benim saçlarım kıvırcık ve kabarık hiç bir zaman kendi şekliyle kullanamadım her gün düzleştiriyordum saçlarımı. Takas ile bu spraye sahip oldum bir büyük boy bitti ve ben a şı rı sevdim! Tek yaptığım duştan çıkıp havluyla saçlarımın suyunu aldıktan sonra bunu sıkmak oldu benim elimin ayarı yok bol bol kullandım bugün dibi geldiği için az kullandım sonuç aynı mükemmel. Herkes öyle bayıldı ki saçlarıma doğal hali ne güzelmiş kendimi aynada sevdim ahah. Saç dökülmesine etkisini bilemiyorum benim saçlarım dökülüyor zaten maalesef

 152. Duştan sonra havlu ile kurulayıp önce milkshake ile şekil verip bununla sabitliyorum. Dalgaların görünümü güzel oluyor kabarma problemimi de çözüyor. Her saça önermem. Ağırlık yaptığı doğru. Ben kabaran dalgalı saçımda duruşunu beğendim. Saçlarımı gün içinde dalgası bozulmasın diye çok ellemediğim için sertlik hissi de problem değil.Ama kendisine biçilen fiyat şekillendirici bir sprey için bence fazla. Üstelik gür saçlarım için çokca sıkmam gerektiğinden çabuk bitiyor. Uygun fiyata muadil arayışındayım.

 153. Büyük heveslerle denediğim ama hiçbir kullanım sonucu memnun kalmadığım bir ürün. Ürünü boşa çıkarmayayım¸ hakkını vereyim diye de kaç tane video izledim kim bilir. Verdiği yapış yapış hissin haricinde¸ doğal dalga vermeyi bırak¸ saçı saçma bir şekle sokuyor bir de. Fazla övülmüş bir ürün.

 154. Büyük umutlarla alıp beni hayal kırıklığına uğratan ürün. Saçlarımın tipi yağlı ve gün içerisinde sönüp cansız durmaya oldukça eğilimli yazın deniz sonrası halini gerçekten severim fakat bu ürün sadece saçları yapış yapış yapıyor o yüzden insanın maalesef ki kullanası gelmiyor.

 155. benim saçlarım çok hafif dalgalı ve şekillendirdigimde çok kolay bozuluyor. Masa yapmayı da hiç beceremem. Sürekli sekilsiz saclarla dışarı çıkmaktan gına geldi ve çözümü deniz tuzu spreyinde buldum. Ben bunu biraz garip kullanıyorum. Şöyle ki¸ saçımın uçlarına maşa yapıyorum. Sonra parmaklarimla dalgaları ayırıp saçlarımı öne atıp bunu sıkıyorum. Ellerimle dalgalari yukarı doğru sıkıp şekil veriyorum. En son olarak da saç tutucu hafif bi sprey sıkıyorum. O doğal yapamadığım¸ gelinin kız kardeşi maşası birden Aşırı doğal oluyor. Ve saçım 2 gün bozulmuyor.Bu tarz ürünlerden saçları kurutmamasını beklemek biraz hayalperestlik gibi geliyor bana. Kullanıyorsan kurutacak yani. Bunu engellemek için başka ürünler kullanacaksın. Saç maskeleri¸ hindistan cevizi yağı vs çok etkili şeyler var.

 156. Geçen hafta gratis indiriminden aldım henüz bir haftadır kullanıyorum ama sonuctan memnun kaldim.saçlarım kendinden dalgali ürünü banyoda sonra ıslak saça uygulayıp elimde şekil veriyorum daha bi hacimli ve kıvırcık oluyorlar

 157. ürünün amacı denizdeki tuzlu su saçınızda kaldığında oluşan dalgalı görünümü vermek. ürün grubu casual. dolayısıyla rahat¸ gündelik¸ dağınık¸ biraz elektriklenmiş görünüm kalıyor saçta. yapılı gibi duran¸ belirgin bukleler istiyorsanız bu ürün sizin beklentinizi karşılayamaz. tertemiz görünen¸ yeni yıkanmış saçları seviyorsanız bu ürün size göre değil demek ki. ben denizden çıktığımda¸ saçımı yıkamazsam eğer¸ saçlarım biraz birbirine yapışarak¸ sertleşerek¸ hafif bir dalga alıyor. hatta öyle ki saçımı tarayamayacağım kadar sert ve yapışık oluyor. deniz tuzu saçta hafif kuruluk¸ matlık yapıyor. saçlar biraz kirli gibi duruyor. ürün aynen denizden çıkıp saçımı yıkamadığım zaman oluşan görünümü veriyor. bence tam olarak amaca uygun iş çıkaran bir ürün.bu arada sahilde hafif rüzgarda kuruyan saçlar gibi niteleyebileceğim görüntü için bu ürünü kullandıktan sonra başımı aşağıya eğerek kurutucuyla kısık ayarda kurutuyorum. kuruturken saç tutamlarını hafifçe kıvırarak daha dalgalı saçlar elde edebilirsiniz.

 158. amacını anlayamadığım sprey. Hatta bende olduğunu unutmuşum attım bir kenara o kadar işime yaramadı ki. sadece saçımı hafif şekillendirdiğimde dalgalı yaptığımda bitsin de çöpe gitmesin diye iki fıs sıkıyordum. belki saçım normalde dalgalı olsa severdim ama çok sanmıyorum açıkçası

 159. Saçınızı ısıya maruz bırakmadan doğal şeklini belirginleştirmek istiyorsanız doğru üründür. Fakat nasıl uyguladığınız çok önemli çünkü ürünün verimi düşebiliyor. Benim tavsiyem ise saçınızın “ıslaklığını” havlu ile aldıktan sonra önünüze eğin ve parmaklarınız ile tarar gibi hacim verin ve saçınız önünüzdeyken yine ürünü uçlardan başlayarak saç boylarına eşit miktarta sıkın ve fön makinesinin yuvarlak dişli başıyla(adını bilmediğim zamazingosu yani) uçlardan yukarıya hareketle kurulayın. Sonuç¸ kısa süre uğraşla¸ saçımda asla birşey yok tarak bile vurmadım ama müthiş efekti

 160. Kuru ve kıvırcık saçlarımın denizden çıktıktan sonraki kıvırcıklığını sağlayacağını düşünerek aldığım¸ kullandıktan sonra yapış yapış ve kabarık saçlarla gezdiğim ürün. Belki düz saçlılarda daha iyi iş görür

 161. Saçlarım dalgalı-düz arası gidip gelen ne istediğini bilmeyen cinsten. Geceden Duşta tangle teezer ile tarayıp nemini aldıktan sonra kendi kendine kurumaya bırakıyorum. Sabahda saçımı öne eğip hafif ıslatacak kadar spreyden sıkıp ellerimle aşağıdan yukarıya sıkıştırıyorum. Ta-daamm kıvırcık saçlar! Normalde spreysiz yaptığımda iki saate dalgalarım bozulurken böyle sabahtan akşama kadar dayanıyor.

 162. yapış yapış¸ vıcık vıcık¸ çok hızlı sertleşen¸ saç kurutma makinası ile kullandığınız anda saçları birbirine yapıştıran¸ saçta püskürtüldüğünde iz bırakan gereksiz bir pazarlama mucizesi. kokusu başarılı¸ ancak 3. kalite saç spreyleri de aynı görevi görebilir.

 163. Geçen internetteki yorumlardan görüp aldığım ürün. İlk defa toni and guy ürünü kullanan biri olarak güzel bir başlangıç oldu. Saçlarımın yapısı kabarık ve dalgalı¸ yazın denizden çıkınca bukle bukle olan saçlar varya işte onlardan. Bu üründen bu kadar hızlı ve olumlu geri dönüş sağlayacağımı düşünmedim. Ancak saçlarım denizden çıkmış gibi ve buklelerimde belirginleşti. Düz saçlılarda çok işe yarayacağını sanmıyorum ancak kabarık ve dalgalı ise saçlarınız kesinlikle alıp deneyin.Tavsiyem benim gibi önce küçük boy (20 tl sanırım) alın deneyin benim gibi işe yararsa büyütürsünüz boyunu. Bir de çok fazla sıkmayın ki katılaşmasın çok fazla 2 şer kere kere sağ ¸ sol ve arka yeterlidir.

 164. Sanırım saçlarım kalın telli olduğundan bu ürünle bir türlü anlaşamıyorum. Benim saçlarımı inanılmaz sertleştiriyor ve zaten kabarık olan saçlarımı iyice kabartıyor ama güzel dalgalı bir kabarma değil kesinlikle. Saçlarımdaki dalgaları belirginleştirsin diye almıştım ama bir daha almayı düşünmüyorum. Kuru-ıslak saça her türlü denedim ama pek beklediğim messy hair görünümünü elde edemedim. Bence saç kesimi düz ve kalın telli olanlara göre bir ürün değil.

 165. Saçlarım dalgalı yer yer bukleler var. Ben bu ürünü çok sevdim. Bunu ve frizz ease köpük ile birlikte satın almıştım. Köpükten de memnunum fakat sanki sprey daha hoşuma gitti. Çünkü köpükledikten sonra kurutunca saçlarım inanılmaz kıvrılıyor ama tek tek kıvırcık yani yapışmış gibi. Bazı yerlerde vigonun şekline göre garip kıvrılmalar zigzaglar görüyorum. Ama kendi haline biraz bırakıp daha sonra son dokunuş gibi kurutursam sorun yok. Bu sprey daha hafif geldi bana tutuş olarak. Sertleştiriyor biraz evet ama kafamı öne atıp aralara sıktığımda çok güzel hacim veriyor. Ayrıca sertleşen kısmı elimle bukleyi açmadan böyle sağa sola kaşır gibi yapıp dağıtıyorum. Bazen köpükle ikisini aynı anda yaptığım da oluyor ki saçlarım beş kişi saçıymış gibi hacimli duruyor. Genelde ıslak saça yapıyorum kurumaya bıraktığımda yine ara ara avuçlarımla sıkıp bukleleri kıvırma hareketi yapıyorum. Kokusu zaten mükemmel. Bitecek diye kullanamaz oldum¸ kendimi şuraya giderken kullanmasam da olur diyerek ikna ederken buluyorum.

 166. ben bunu hic sevmiyorum ya. dalgali kivircik arasi saclarim var. cok umitle almistim saclarimin dalgasini guzellestirir diye. sunu soylemem gerek saciniz 2 ya da 3. gununde boyle bi civitir ne oldugunu sasar ya -siz anladiniz kivirciklar- o zamanlarda dalgalari guzellestiriyor cidden yeni yikanmis gibi update oluyor dalgalar resmen vdjdj. ama o katir kuturluguna tahammul edemiyorum. sacima dokundugumda yumusak olmasini isterim ama bunu kullandigimda dokununca elime tuz geliyor. tuz.

 167. Bir kere arkadaşımdan alıp denemiştim düz saçlarıma sıkıp elimle hafif şekillendirdim ve saçımı topuz yapıp yattım ancak sabaha hiç dalgalı olmadı benim istediğimi yerine getirmedi. Bir başka arkadaşımın ise dalgalı saçları var buklelerini biraz daha belirginleştirmek için sıktı ancak kirli bi görünüm oluştu. Kesinlikle parasını hak etmez bence

 168. Böyle ben aşırı severken ama almak için para ayıramazken siz sevmeyip çöp oldu diyorsunuz ya çöplerinizi karıştırasım geliyor 🙁 Dalgalı saçlarımın çok sevdiği canım sprey.

 169. herkesin az buçuk şikayeti olmuş üründen. verdiği şekilden ben memnunum¸ kuru¸ kabarık¸ dalgalı saçlarımı biraz söndürdüğü ve yoluk yoluk görünmesini engellediği içindir belki. ama yıkadıktan sonra aşırı bir kuruluk bırakıyor¸ ben de bu yüzden kullanamıyorum.

 170. Benim orta dalgalı saçlarıma bir tık daha fazla dalga veriyor bi de biraz kalıcı hale getiriyor ama verdiği sertlikten ben de nefret ediyorum ki benim saçlarım normalde gereğinden fazla yumuşaktır. Denedim beğendim ve bir kutuyu bitirebildim ama tekrar almam

 171. küçük boyunu alarak yazın tatilde denediğim ürün. saçlarımın dalgasını biraz daha belirgin hale getirdi fakat ertesi gün verdiği yapışkanlık hissini sevmedim. tatilde günübirlik kullanım için güzel ama şehirde kullanım için uygun olmadığını düşünüyorum.

 172. Dümdüz¸ yaglı¸ ince telli ¸çene hizasında saçlarım var ¸duştan cıktıktan sonra saçımın suyunu havluyla şöyle bi alıp elime 4 5 fıs bu spreyden alarak yukarı dogru mıncıklama hareketi yaparak saçlarıma yediriyorum¸sonra saçımın kendi kendine kurumasını bekliyorum ¸ sanki maşa yapıp iyice dağıtmısım gibi dalgalar oluşuyor çok seviyorum ayrıca denildiği gibi sertleştirmiyor da .ama saclarıma spreyi uygulayıp makineyle kuruttugumda saclarım çok kuru oluyor ve de dalga falan olusmuyor .bu yüzden saçlarımı kurutmam gereken soğuk havalarda kullanamıyorum 🙁

 173. şu zamana kadaar saçlarımın dalgası belirgin olsun¸ aman sertleşmesin vs diye tonla köpük sprey vs kullandım. artık köpük sertleştirmesinden bezdiğim zaman gratisten almıştım bunu. ve bingo! hayatımın spreyini bulmuş oldum. indirim dönemi itinayla stoklanır efenim. ben saçlarımı çok zor durumda kalmadıkça kurutmam¸ kendi halinde dalgalarıyla öyle kururlar. ıslaklığını alıp elimle yukarı doğru mıncıklayıp sonra havluyla aynı hareketi yapıp en son bu spreyi sıkıyorum ve normalde olandan daha çok kıvırcık oluyor saçımda.spreyi çok fazla ve çok yakından sıkmayıp iyice dağıttığınızda herhangi bir sertleşme¸ yapışkan bir his vs bırakmıyor.

 174. Deneme boyunu alıp denedim ve aşırı memnun kaldım.Saçımda kalıcı etkisi olması en güzel yönü.İnce telli oluşu yüzünden şekil almayan yada çabuk bozulan saçlara sahipseniz bir kurtarıcı.

 175. dümdüz pırasa gibi olan saçlarımı belki dalgalandırır ümidiyle ben de alıp rafa kaldırmıştım işe yaramayınca ama burada bazı cicişlerimizin yazdığı şekilde kullanıyorum ben de duştan sonra havluyla nemini aldıktan sonra sıkıp topuz yapıp yatarak¸ sabahki dalgaları biraz düzeltince beni ortalama dışarıda durduğum süre içerisinde idare ediyor. bunun dışında ben şu şekilde kullanıyorum bir haftadır ve çok sevdim: saçlarımın düzlüğüyle doğru orantılı olarak maşa tutma süresi de az¸ tutacak şekilde yaparsam düğün saçı gibi oluyor. saçlarımı asla kurutan biri değilim¸ yine duştan çıktıktan sonra nemini alıp elimle bunu saçlarıma dağıtıp sıkıp bırakıyorum (anlatabildim inşallah fskdjfsk) ve uyuyorum. Sabah bunun üzerine maşa yapınca hem dalgalarım doğal duruyor hem saçlarım tuzdan dolayı çok çok yumuşak olmadığı için maşa tutma süresi artıyor. düz saçlı bir kızın dram mektubunu dinlediniz¸ iyi akşamlar efenim

 176. yukardaki girdi +1düz ve ince telli saçlarınız varsa bahsedilen denizden çıkmış gibi iri dalgalı etkiyi vermiyor ayrıca benim saçlarımı sertleştirerek birbirine yapıştırdı ve her elimi saçlarıma attığımda o yapış yapışlık akşama kadar devam etti

 177. Saçlarım dalgalı¸ ne ince ne de kalın telli. Ama bazen taramaktan olsun¸ havadan olsun dalgaları bozuluyor ya da elektriklenip kötü gözüküyor. O güzel dalgaları elde edebilmek adına denedim¸ ıslak saça olsun kuru saça olsun¸ taramadan önce sonra. Yok olmadı. Bir de bu değişti mi yoksa hep mi böyleydi bilmiyorum ama çatır çatır sertleştirdi saçımı. Oysa YouTubeta önerenlerden böyle bir şey duymamıştım. Saç köpükleri yaygınlaşınca bırakmıştım bunu. Şimdi ise hiçbir şey kullanamıyorum¸ orası ayrı

 178. Saçlarım¸ kıvırcığa yakın dalgalı¸ tülerik ve kurudur. Denize girip çıktığımda¸ bayağı bukleli bukleli dururdu. Hatta bugün dahi arkadaşım¸ ‘saçın permalı gibi duruyordu.’ Dedi. Ben de¸ bu ürünün saçıma iyi geleceğine inanarak 2016 yazında almıştım. Malum saçlar her gün yıkanıyor ve nemden düzleştirme işlemi de yalan oluyordu. Küçük boyunu büyük beklentilerle aldıktan sonra¸ benim için sonuç tam bir fiyaskoydu. Saçımdaki bukleler belli bile olmadığı gibi inanılmaz sertleşti. Deniz suyunda deli daha az sertleşiyordu. Bir iki kere daha denedim¸ ama sonuç değişmedi. Ne saçımın kabartasını aldı ne de şekil verdi. O yüzden Benim açımdan tam bir balondur kendisi. 

 179. Benim için de hayal kırıklığı olan saç ürünü. Saçlarım düzensiz dalgalı¸ bu spreyle biraz hacim verip dalgalarımı belirginleştirmeyi istemiştim. Ya ben beceremedim ya da ürün asla saçı tutmuyor. Uygularken ellerimle saçlarımı destekleyerek dalgaları belirginleştiriyorum fakat o görüntü 5 dakika sonra kayboluyor.Tutorial videolarını izledim¸ orada da etki almak için yarım şişeyi saça boca ediyorlardı. Benim 5-6 kez sıktığım sprey saçlarımı delice sertleştiriyorsa¸ bu modellerin saçları nasıl dayanıyor ki bu spreye?Kokusu değişik bir şekilde hoşuma gitmişti ama.

 180. bir hevesle alıp sonu hüsranla biten sprey. saçlarımı öyle bir kuruttu ki katır kutur sesler geliyor saçlarımı elleyince. hafif nemli saça uygulayıp şekil veriyorum ama çok fazla kuruttu benim saçımı. fiyat performans açısından düşük buldum. saçlarımın güzel dalgaları var ve destekleyeceğini önerdim. bunun yerine elidorun yeşil seri belirgin bukleler kremini öneririm cicişler. gerçekten kurutma¸ sertleşme bu ürüne göre daha az seviyede ve fiyat olarak çok daha uygun.

 181. Saçlarımı yapış yapış yapan kirliymiş gibi bir his bırakan saç spreyi. Ben bunu saçlarımı topladığımda bebek saçlarımı yatıştırmak için kullanıyorum. Bu konuda gerçekten işimi görüyor diyebilirim. Diş fırçası yardımıyla alnımdaki bebek saçlarımı geriye doğru tarayıp spreyi sıkıyorum. Diğer sabitleyici saç spreylerinden daha doğal bir görünüm oluyor. Bebek saçlarına çözümüm budur tamamiyle. 

 182. Saçlarım ince telli ve düze yakın dalgalı. Denizden çıktığımda saçlarımın dalgası baya belirginleşiyor hatta sırf dalgalarını korumak için vücudumu yıkayıp¸ saçımı akşam yıkadığım bile olmuştur skdkfl hevesle bu spreyi denememe rağmen hiç bir naneye yaramadı. Sadece kokusu için bir kaç fıs sıkıp saçlarımı karıştırıyorum. 

 183. Saçlarım zaten çok dalgalı fakat dalgasını kaybettiği bir gün kendisini alıp denedim.İlk sıktıktan sonra yaklaşık bi 20 dakika falan bekledim sonuç alamayınca miktarını arttırarak tekrar sıktım fakat yine sonuç alamadım ki dediğim gibi saçlarım normalde maşa yapmışım gibi iri ve sık dalgalara sahip.Bu saça bile etki edemediğine göre pek faydalı bir ürün oldugunu dusunmuyorum.

 184. Bundan birkaç sene önce blogger önerisiyle aldığım saç spreyidir.sea salt falan o denizden çıktıktan sonraki iğrenç yapış yapış hissi vermede gayet başarılıydı :d saçlarım güzel şekilleniyordu ama yapış yapış olunca bir anlamı kalmıyordu malesef¸ bir daha da almadım

 185. tam bir hayal kırıklığı. Bir heves alıp sadece bir kere kullanıp kenara attım. saçlarımı yapış yapış smsert yapan sprey. Sadece kokusu güzel o kadar.

 186. hayatımın ürünü saçımın o kabarık ve dağınık dalgalarını düzenli¸ çirkin görünmeyen ve cidden denizden çıkmış etkisi veren ürün ben saçımda ağırlık yapan ürünler kullanamam ama bu hiç öyle bi sorun yaşatmadı bana tek sorunu birazcık pahal olması ama olsundu

 187. Beni Denizden cikmis dogal dalgali ve havali saclardan ziyade¸ tepeden yumurta aki saldirisina maruz kalmis gibi katur kutur ve kalip haline gelmis saclara kavusturan F/p orani dusuk sprey. Tavsiye etmiyorum. Ayrica Kendisine laflar hazirladim.

 188. saçıma doğal dalga versin diye aldım ve vermedi. o parayı verince sadece vaadini yerine geitrmedi diye bile sinirlenecekken bir de saçımı yapışık ve basık gösterdi¸ hatır hutur yapıştı saç tellerim birbirine. i said no dedim kendisine.

 189. saçı kuru olanların kullanmaması gereken sprey. Saça sürüldüğünde kalas gibi yapıp¸ kupkuru bir his bırakıyor. Saçım kıvırcık olduğu halde şekil vermiyor. Şampuanıyla beraber kullandım pek bir işe yaramıyor. Yapış yapış bir his bırakıyor. Sadece kokusu çok orjinal ve güzel o kadar.

 190. düz saçlarıma belki bir hareket katmama yardımcı olur diye aldığım sprey. ıslak saça uygulayıp¸ üstüne kuruttuğum zaman çok hafif bir hareketlenme oldu. sertlik hissetmedim saçımda ama çok büyük bir fark da olmadı maalesef. bir dahaki sefere saçımı kendi kendine kurumaya bırakacağım¸ o zaman fark etmesini umuyorum.

 191. 2 sene önce küçük boyunu almıştım kenarda duruyor öyle. dalgalı saçlarımın dalgasını bozduğu için ve sertleştirdiği için sevemedim. denizden çıkınca bile güzel şekil alıyor bu saçlar¸ deniz suyu etkisi vaadi veren bir spreye göre fazla sertleştiriyor. normal bir saç spreyi gibi kullanılsa desem o bile olmaz. başlığı görünce aklıma geldi denemek isteyen bir cicişye hediye edeyim dedim ama son kullanma tarihi geçmiş tabii ki. doooğru çöpe.

 192. 2-3 sene önce neyin gazını gelip aldığını hatırlamadığım saç spreyi. vaatleri deniz dalgası yapıp saçı doğallaştırmakken benim saçım kaskatı olmuştu. acaba bir yöntemi var da biz mi bilmiyoruz bilemedim

 193. Duygu özaslan gazabına uğrayıp ablamla küçük şişesine yüklü miktarda aldığımız saç spreyi.kendisi denizden çıkmış gibi dalgalar yapıcağını vaad etse de saçı sadece kaskatı yapıyor ve çabucak kırıyor. geçen gün bulup tekrar deniyim dedim saçıma bolca uyguladığım halde saçım hala düzdü:palmayın aldırmayın.

 194. saçlarım kuru¸düz-dalgalı arası¸elektriklenmeye çok müsait.saçlarımı örüp örgülü yere sıkıyorum uyuyorum o şekilde.sabah güzel dalgalarım oluyor ama maşa efekti gibi değil de saçlarım dalgalıymış ben üstleri düzleştirmişim gibi duruyor.ama saçımı örmezsem asla dalga efekti vermiyor sadece sertleşmiş karışmış bir saç buluyorum.saçı bir miktar sertleştiriyor ama asla saç spreyi sıkılmış saç sertliği gibi değil.kırıklarınız çoksa vurgulaması olası.organix markasının da sea salt spreyini denemiştim toni&guy daha iyi.bumble and bumble deneyemediğim için onunla karşılaştıramam.

 195. boyner’deki çalışanın gazına gelip aldığım saç spreyi. tabi ki sonradan pişman oldum. ince telli saçlarımı iyice kafama yapıştırdı resmen. bi de elimi saçıma her attığımda yapış yapış bi his oluyodu ellerimde.

 196. denize girip çıktığımda¸ saçlarım bayağı bukleli bukleli durur ve cok hosuma gidiyor denizden sonra saclarim. ben de¸ bu ürünün saçıma iyi geleceğine inanarak aldim. aldıktan sonra¸ benim için sonuç tam bir fiyaskoydu. saçımdaki bukleler belli bile olmadığı gibi inanılmaz sertleşti. deniz suyunda deli daha az sertleşiyordu. bir iki kere daha denedim¸ ama sonuç değişmedi.

 197. kendiliğinden dalgalı ya da kolay şekillenen saçlarınız varsa çok güzel sonuç veriyor. Ancak mikatarını fazla kaçırırsanız saçlar yapış yapış oluyor hemen yağlanıyor. ben tüm saçıma (saçım omuz hizasında) 2-3 fıs sıkıyorum. Dalgalarımı hizaya sokuyor ve kalıcılığını arttıyor.

 198. öncelikle toni&guy ürünlerini indirimde alacağınız zaman dikkat edin son kullanma tarihi geçmeye yaklaşmış ürünler daha yoğun oluyor. Aldığınız koca şişeyi bitirmeye tarihi geçmiş oluyor diye notumu düşüp izlenimlerime geçeyim. ne zaman bu deniz tuzu ürününü kullansam çıldırmış gibi duş alma hissi yaşıyorum. saçlarımı inanılmaz ağırlaştırıyor ve çok pis kirliymiş gibi bir his veriyor. Eğer önemli bir yere gideceksiniz veya kendinizi güzel hissetmek önemliyse¸ hataya yer yoksa o gün kullanmayın derim. Ne zaman saçlarımı yapmaya üşenip sıksam sonrasında yapış yapış sepsert saçlarımı tepeden toplayıp çıktım. Belki de ben becermiyorum bilemiyorum tabi ama ben memnun kalmadım. Bir daha almam.

 199. saçlarım kabarmaya müsait olduğu için tarayamıyorum¸ parmaklarımı saçlarımın arasından geçirerek halletmeye çalışıyorum. fakat bu ürün saçımı çok karıştırdı¸ parmaklarla falan da halledilmiyor. dalga verdi mi vermedi mi o karışıklıktan anlayamadım valla saçlarım kuruyken uyguladığımda ise keçe keçe yaptı saçımı. bir süre kullanmamayı düşünüyorum. belki kış gelince yine denerim

 200. ev arkadaşım almış¸ saçları kıvırcık ve kuru¸ hiç memnun kalmadı beceremedim mi kullanmayı acaba siz de deneyin bakalım bi dedi. sonuç çok çok kötü. saçlarım aslında dalgalı fakat bu ürün saçımın kendi dalgasını bozdu abidik gubidik bi şey yaptı. bi de inanılmaz sertleştirdi¸ tülertti. bi daha asla kullanmam ve eve asla girmeyecek ürünler listesine ilk sıradan giriş yaptı. oysaki çok istemiştik denizden çıktığımızda nasıl güzel oluyosa saçlarımız yine öyle olsun..

 201. kendinden hafif dalgalı saçlarımı bigudiyle sardıktan sonra sabitleyici olarak kullandığım sprey. ne sertleştirme¸ ne yağlandırma hiçbir sorun yaşamıyorum. aksine 4-5 saatte bozulacak buklelerim tüm gün bozulmadan sabitleniyor.

 202. kuru saça sıktığımda keçe yaptı¸ ıslakken uyguladığımda saçım daha tam kurumadan yağlandı. ya ben beceremedim kullanmayı ya da hiç bana göre değildi.isminin hakkını veriyor gerçi. saçı keçe yaparak¸ denizden çıkınca saçlarda oluşan sertliği yakalamış 

 203. benim için koca bir hayalkırıklığı olan ürün. cicişlerim sizin yorumlarınızı okumamıştım¸ bir sevmeyen ve kullanmayı beceremeyen benim zannedip çöpe atmadım. yıllardır da bir köşede bekliyor¸ küçük boyunu bile bitiremedim. benim saçım düz ama deniz sonrası saçım yolunmuş pırasa gibi değil de daha hacimli geniş dalgalarla kuruyor. güya bu sprey bana bunu verecekti. bunu sağlamak şöyle dursun ne zaman bir hataya düşüp şans versem ve sabah sıksam¸ gün içinde kafam kaşınıyormuş gibi huylanıyorum. ben tabi yine çöpe atmadım hani efsane bir üründü ve bütün youtuberlar övüyordu ya saçımı şekillendirirken sabitleştirici olarak şans vereyim dedim. aman aman öyle bir etkisi de yok ve yine o yapış yapış his var. ben almayayım.

 204. Saçım kıvırcık olduğu için bukleleri güzel göstermesi ve belirginleştirmesi amacı ile almıştım. fakat saçım kaskatı kesilip sertleştirdi pek bir etkisi olmadı.

 205. deniz suyunu alıp saçınızı ıslatsanız daha iyi bence kızlar. Saçlarımda istediğim etkiyi vermemesini geçtim bir de üstüne çok ama çok sert bırakıyor saçımı. Kalın telli kolay şekil alan bir saçım olmasına rağmen bende hiç bir işe maalesef yaramadı 🙁

 206. Kıvırcık saçlarımın kurtarıcısı¸ saçlarımın sönükleştiği zamanlarda saçıma hacim veren ürün. Sertleştirmese baş tacım olacak

 207. Bu ürünü seviyor muyum yoksa nefret mi ediyorum bilmiyorum. Aynı şekilde kullanmama rağmen saçlarımı bazen sertleştiriyor. İnce telli saçlara sahip bir insan olarak saçlarımı sertleştirdiğinde saçlarım daha hacimli oluyor ki ben bu durumu seviyorum. Bazen de saçlarımı yumuşacık yapıyor o zaman ise ince telli saçlarımdan dolayı saçlarım çok basık ve sönük duruyor. Bittiğinde yeniden alır mıyım? Hayır almam. Ben çok sevemedim

Siz ne düşünüyorsunuz?