“The ordinary niacinamide 10% + zinc 1%” için 13 yorum

 1. Vazgeçemediğim cilt bakım ürünü.2. şişemin sonuna yaklaşmaktayım¸ haftada 2-3 defa akşamları uyguluyorum. 3 damla fazlasıyla yetiyor. Uygulama sonrası ciltte yapış yapış bir doku bırakıyor ancak birkaç dakikada emildiğinden bu doku kayboluyor. Bu arada makyaj öncesi denediğimde¸ fondötenin pütür pütür durmasına neden oldu. Benim için gözle görülür en büyük etkisi¸ gözenek görünümünü ciddi anlamda azaltmış olması. Diğer bir artısı da elmacık kemikleri ve burun çevresindeki kızarıklıklarımı yok etmesi oldu. Cilt tonum eşitlendi¸ gözeneklerim küçüldü ve kısmen T bölgemde sebum dengesi sağlandı. Fiyatını da göz önünde bulundurduğumda¸ beni bu kadar memnun eden başka bir cilt bakım ürünü kullanmadım diyebilirim.

 2. Bir kaç aydır kullanıyorum öyle ahım şahım bir etkisini göremedim. Cildim yağlı olmasına rağmen aşırı kuruttu bütün yüzüm pul pul döküldü. Öyle gözenek küçültücü bir etkisini de görmedim hala gözeneklerim yerinde duruyor. Ayrıca ilk sürdüğünüzde yüzünüz yapış yapış oluyor. Ben memnun kalmadım. Şişem yeni bitti bir daha almam.

 3. alalı birkaç ay olmasına rağmen daha yeni yeni düzenli olarak kullanmaya başladığım ürün. yağlı&karma bir cilde sahip olduğum için özellikle burnum ve yanaklarım arasında yoğun gözeneklerim var. sabahları t bölgeme ve burnumdan yanaklarıma doğru uyguluyorum¸ gözenek görüntüsünü kesinlikle azalttığını düşünüyorum çünkü artık gözenek küçültücü baz sürmesem de fondoten düzgün duruyor. sivilceler üzerine bir etkisini gözlemlemedim.

 4. yaklaşık bir yıldır kullandığım¸ vazgeçemediğim tek cilt bakım ürünü.seboreik dermatitimin atak yaptığı dönemlerde bile cildimi sakinleştirdiğini düşündürdüğüm¸ ergenliğe girdiğim günden beri istisnasız her sabah tereyağı sürülmüş gibi bir ciltle uyanmama engel olan¸ cildimdeki o fazla sebumu artık hissetmeme sebebim¸ yüzümdeki sürekli varolan ve gitmek bilmeyen sivilcelerin gitme sebebi¸ baltanem¸ bitanem¸ canım¸ ciğerimdir.the ordinary markasının kullandığım ilk cilt bakım ürünüdür aynı zamanda. aslında markayı tanımak için oldukça iyi bir seçim olduğu söylenemez¸ yapısı itibariyle biraz yapış yapış. hatta sürerken ciltte beyaz beyaz kalacakmış hissiyatı ve görüntüsü veriyor. ama gerçekten hızla emilen 3 damlası oldukça yeterli¸ fazla sürseniz bile emiliminden zerre ödün vermeyen ürün. üstüne mutlaka başka bir nemlendirici uyguluyorum. yaz geldiğinden mütevellit sadece akşamları uygulayabiliyorum¸ zira sabahları üst üste güneş kremiyle beraber kullanmak yağlı cilde sahip olduğumdan eziyet gibi geliyor.not olarak gözeneklerimi küçültmediğini daha çok blurladığını düşündüğüm bir etkiye sahip. nedense gözenek küçültmek için dermaroller¸ dermapen gibi uygulamaların şart olduğunu düşünüyorum.

 5. öncelikle ürünü temin etme şeklimden bahsedeyim¸ avrupa ülkelerinde yoktur diye düşünmeyin kızlar¸ budapeşte’de gayet merkezi yerdeki bir mağazadan aldım¸ gideceğiniz ülkenin adı + the ordinary yazarsanız ürünlerini satan yerel kozmetik mağazalarını bulabilirsiniz. fiyatı 45 tl civarıydı.ürünü yaklaşık bir aydır her gece kullanıyorum ve azalan miktarına bakarak bereketli bir ürün olduğunu söyleyebilirim. sürdükten sonra gergin ve yapış yapış gibi bir his bırakıyor ama çok kısa zamanda emiliyor¸ üzerine nemlendirici sürülmesi gerekiyor ben acnecinamide sürüyorum. cildimde iz¸ sivilce vs. gibi bir sorun yok¸ malesef çok gözenekli bir buruna ve renk eşitsizliği olan yanaklara sahibim. ürünün en bariz etkisi kızarıklıklara oldu¸ aşırı memnun kaldım¸ cildim resmen berrak ve beyaz¸ bu vaadini sonuna kadar yerine getiren bir ürün. gözeneklere direkt bir etki gözlemlemedim ama blur efekti vermiş olabilir biraz. şişeyi bitirince bu girdi kendini editleyecektir¸ sevgiler.

 6. özellikle akne rozası olduğum için vazgeçilmez bir ürün niyasin rozalı  ciltler için biçilmiş kaftan çinko oranı gayet yerinde çünkü fazlası kapalı beyaz noktalar yapabilir ama kararında olması oluşacak akarları önler b3 vitamini zaten gözeneklerin baş düşmanı ve lifting kaldırma etkisi de olduğunu düşünüyorum başarılı bir ürün

 7. Bu ürünün alerji yaptığı talihsiz azınlıktayım. Cildimin ihtiyaçlarına çok uygun bir üründü ancak sürdüğümün ertesi günü cildimde öbek öbek ucu beyaz¸ dibi kırmızı minik kabarcıklar çıkıyor. Dozu mu fazla geliyor bilmiyorum. Ziyan olmasin diye sivilcem çıkar gibi olduğunda üzerine nokta olarak sürüyorum. 

 8. amerika’da stajdayken denedigim (yanlis hatirlamiyorsam 10 dolar civariydi) gozeneklerimi kesinlikle kuculttugune inandigim urun. ben yatmadan once uyguluyordum ilk anda biraz yapis yapis duruyor sonra kuruyor hatta ustune nemlendirici surmezseniz biraz fazla kuruyor. ama genel olarak gozenekleri kucultup cilt yagini dengeledigine inaniyorum. bence yurtdisinda tatildeyken yolunuz dusmusken denenmesi gereken bir urun.

 9. sebum aktivitesini dengelemeyi vaadeden TO serumu.benim satın aldığım ikinci TO ürünüydü bu yaklaşık 8-9 aydır aralıklarla kullanıyorum. ilk aldığım lactic + ha ürününü çok sevememiştim. o nedenle bu üründen de çok beklentim yoktu. yanılmışım. gözenek görünümünü cidden azaltıyor. gece cilt temizliğinden sonra sürüyorum ve sabah kalktığımda resmen daha minik oluyor gözenekler. yapısı ilk aldığımda çok garip gelmişti. bana sanki yüzüme inceltilmiş yumurta akı sürüyorum gibi geliyor. herhangi baskın bir kokusu da yok. bana the ordinary nin neden abartıldığını kanıtlayan ürünlerden biri oldu kendisi. biterse tekrar almayı düşünürüm.

 10. rozaseayla ve türlü hassaslikla verdigim savas beni buralara getirdi okudugum yorumlardan ve izledigim videolardan sonra almaya karar verdim.ben mykoreastore sitesinden temin ettim urunum henuz gelmedi geldiği ve kullanmaya basladigim zaman editleyeceğim tekrar.ayrica instagram sayfasina bakabilirsiniz hemen geri dönüş sagliyorlar koreden almak istediginiz bi sey varsa ya da kore markalarini kullanmak istiyorsaniz.son olarak eger vaadlerini yerine getiriyorsa fiyatı gerçekten cok uygun bence cunku hem hassas cilde sahip olup hem de sivilce kurutmaya çalışmak deveye hendek atlatmaktan zorduredit:iki haftadır düzenli kullaniyorum ve diyebilirim ki sen neymişsin be abi.resmen bebek poposu yaptı cildimi aynaya bakıp allah allah falan diyorum bu gazla bir de azelaic acid suspension u aldım¸onu da denemek istiyorum eğer dedikleri gibi rozaya da iyi geliyorsa değmeyin keyfimize

 11. markanın birçok ürününü kullanmış biri olarak en en iyilerinden biri olduğunu düşünüyorum. gözenek problemi olanlar için mükemmel bir ürün kullandıktan sonraki her sabah mükemmel bir görüntü ve hissiyatla uyanıyorum¸ sıfır gözenekli aydınlık ve dolgun bir cilt ama şöyle de bi gerçek var ki ürün promlemi çözmüyor¸ blurluyor. kullandığınız her gün evet mükemmel ama kullanmayı bıraktığınız anda saat 12’yi geçiyor ve külkedisi eve geri dönüyor 🙁

 12. Yanaklarımdaki gözenekler için cosrx markasının bha toniği ile niacinamide kullanmaya başladım¸ 2 hafta oldu. Bir akşam bha bir akşam niacinamide dönüşümlü olarak ve her sabah niacinamide kullanıyorum. Karma cildim var¸ diğer girdiler gibi bende sebumu azaltmadı bu ürün. Sabah bi kalkıyorum burnum yine pırıl pırıl ya da sabah sürüyorum bir saat içinde çılgınlar gibi yağlanıyor yüzüm:( Yine de kullanmaya devam edicem tabii şişe bitene kadar umarım etkilerini görürüm

 13. Yaklaşık bir aydır kullanıyorum¸ cildim yağlıya dönük karma¸ bendeki etkisi üst deriyi hafifçe kurutup soyma ve cildi pürüzsüzleştirme şeklinde oldu. Yalnızca gece yatarken ince bir tabaka sürüp üzerine nemlendirici veya sivilce kremi sürüyorum. Gözeneklerde gözle görülür bir küçülme yaratmadı ama cildi biraz blurlaştırdığından gözenek görünümünü azalttı¸ ki kalıcı bir etki olduğunu sanmıyorum. Böyle giderse bittikçe alacağım ürünlerden oldu diyebilirim. 

Siz ne düşünüyorsunuz?