“The body shop himalayan charcoal maske” için 13 yorum

 1. gerçekten etkili olduğunu düşündüğüm bir ürün. kil ve kömürün siyah noktalar ve ölü deri için önemini hepimiz biliyoruz bu maske vaadettiklerini kesinlikle yerine getiriyor¸düzenli kullanımda siyah noktalarımı azalttığını söyleyebilirim¸cildimi derinlemesine temizleyip ölü deriden arındırdığına da inanıyorum. sivilce ya da irritasyon sorunu yaratmadı bende ama birazcık yakan bir yapısı var cildi hassas olanlar sevmeyebilir. son olarak da kokusundan bahsedeceğim maskeyi yüzüme sürdükten sonra odama bile yayılıyor kokusu gerçekten mükemmel bir kokusu var. fiyatını hakettiğini düşünüyorum.

 2. yorumların aksine ilk kullanımdan itibaren gerçekten memnun kaldığım maske oldu kendisi. ilk sürdüğümde yakma değil adeta bir ferahlama hissediyorum. yüzümde mentollü bir ferahlama hissi ile karşılaştım. yüzümdeki siyah noktaların hepsini ilk kullanımda çıkarttı. bir de baya bereketli ürün bence. bir ufak spatula ile sürdüm tüm yüzüme yetti zaten sabitlenmesi uzun sürmüyor. yüzünüzü baya geriyor ve konuşamayacak duruma bile geliyorsunuz. ama bu olay benim hoşuma gidiyor açıkçası. içindeki yeşil çay yaprakları ve çay ağacı yağı özü yağlı-sivilceli ciltler için harika içerikler. bunu da yabancı vloggerlardan görüp gözümü karartıp internetten almıştım. korkmuştum ne yalan söyliyim çünkü çoğu ürün işe yaramaz bende. mucize bir ürün değil¸ fiyatı da cidden çok pahalı ama uzun süre kullanacağım için başka maske almayacağım bitene kadar bunu kullanacağım. indirime girerse alırım ama girmezse almayacağım. yüzünüzü yıkadıktan sonra o yumuşaklık hissi bir gün ve ertesi güne de devam ediyor. en azından benim için öyle oldu. hatırlatayım¸ cildim çok problemli¸ aşırı yağlı¸ sivilceye çok meyilli. lekelerim de var. ama herhangi bir sivilce çıkartmadı ve yüzümü kızartmadı. şaşırdım çünkü maskelerin çoğu bende kızarıklık yapar özellikle kil maskelerinin. neyse uzatmayayım daha da kısaca memnunum verdiği etkiler işime yaradı.

 3. Baslikta yazanlari okuyamadim ama maalesef benim cildimi mahveden yakan sivilceye bogan maske bu maske melodi elbir… in tavsiyesiydi sanirim. Ben web sitesideki cok basarili yorumlarina kanip almistim cildim mahvoldu kesinlikle tavsiye etmiyorum bir de fiyati oldukca yuksek…

 4. yaklaşık 100 tl civarlarında olan¸ siyah noktaları temizlemesi umuduyla aldığım kil maskesi. cildi çok yakıyor¸kuruması uzun sürüyor ve cildiniz yıkarken acı çekiyorsunuz.verdiği tek fayda ferahlama ve canlanma hissi onun dışında siyah noktaları pek temizlemiyor.

 5. hayatımda ilk defa bir maskenin işe yaradığını gördüm. cildim yağdan siyah noktadan dolduğu zamanlarda uyguladığımda güzel arındırıyor. ilk sürdüğümde epey yakıyor çünkü içerisinde bitki yaprakları mevcut. hassas ciltlere fazla kaçabilir. fakat sonrasında yağdan tamamen arındırıyor mevcuttaki sivilcelerin kurumasını sağlıyor. kısacası beğendim. benim gibi yağlı ciltli olanlar alın¸ aldırın 🙂

 6. İsmini sık sık duyduğum için duty free de indirimde görünce alıp denemek istedim.Yaklaşık 2 aydır haftada 2 kere banyo sonrası kullanıyorum.Genel olarak hafif hassas karma bir cildim var kullanılan ürünlere göre sivilce meyilli olabiliyor ama bu maske diğer yorumların aksine bende dayanılmaz bir yanmaya sebep olmadı¸sadece sürdükten sonra ilk 2-3 dk kısa süreli fresh bir his verip yosun maskesi gibi cildi gererek kurumaya başlıyor.Ciddi anlamda o gözenek temizliğini hissedebiliyorum¸özellikle ertesi günün sabahı cildim daha pembe ve canlanmış oluyor.Ambalaj olarak cam olduğu için çok hoşuma gitti az gibi görünsede çamurumsu bir yapısı olduğu için oldukça bereketli.Bir daha alırım evet hatta bu serinin diğer maskelerini de denemek istiyorumedit: 2 ay sonra bir edit yapma ihtiyacı hissettim.Nisan ayında bu maskeyi baya övmüşüm ama düşüncelerin değişti.Evet ürün gerçekten temizliyor¸arındırıyor¸canlandırıyor ama inanılmaz parfüm kokuyor¸son zamanlarda sürdükten sonra midem bulanmaya başladı 5-10 dk zor dayanıp hemen yıkadım.Kavanozun çoğu dolu olsa da artık o bulantıdan sonra kullanamıyorum¸ismini görünce bile o ağır parfüm kokusu burnuma geliyor.Bir cilt temizleme ürünü için bu kadar baskın bir koku olmamalı diye düşünüyorum.Koku hassasiyeti olanlar önce testerını bulup denesinler.saygılar

 7. %40 indirimde görünce dayanamayıp bir şans verdiğim maske. Öncelikle cildim oldukça hassas ve kuru. Önce sadece burun ve alnımda uygularım diye düşündüm ama sonra dayanamayıp tüm yüzüme uyguladım¸ yanaklarımda hafif bi yanma ve karıncalanma oluştu ama şiddetli olmadığı için rahatsız etmedi¸ yüzümü yıkadıktan sonra herhangi bi’ tahrişe de sebep olmadığını gördüm. Etkisine gelecek olursak ayılıp bayılmadım¸ güzel temizlediği doğru ama parasına değer mi meçhul. 

 8. Bir şey çok popüler olunca ben de soğuyorum evet¸ fakat bence bu maske gerçekten etkili. the body Shop’un web sitesinden ilk alışverişte %20 indirimle (merhaba20 koduyla) 103 liraya alınabiliyor. Evet pahalı¸ fakat ufacık bir miktar bile bütün yüze yetiyor bitirmek kolay değil yani. Dediğim gibi çok az alıp yüzüme dağıtıyorum¸ başta cayır cayır yakıyor ama dayanılamayacak gibi değil bence. Kuruduktan sonra ılık suyla ovalayarak çıkartıyorum (çıkarması biraz zor onu söyleyeyim) ve bence gerçekten cildi epey bir temizliyor. Çok dolu olan gözeneklerimi güzelce temizlediğini söyleyebilirim ben. Sonuç olarak¸ benim gibi gözenek doluluğu probleminiz varsa bir şans verin derim.

 9. Cildim inanılmaz yağlı¸ ciddi gözenek problemim var. Bir de hassas ve nemsiz. Bu maskeyi üçüncü alışım. Haftada iki kere uygulandığında benim cildimde hem gözenekleri gözle görülür şekilde azalttı hem de kullandığımın ertesi günü cilt makyajım çok daha güzel görünüyor. Yıkadığınızda ise pamuk gibi bir cilt ortaya çıkarıyor. Eksi yön olarak cildimi çok yakıyor. İlk kavanozunu¸ aldım bari bitireyim diye kullanmıştım etkisini beğenince yanmayı kabullendim. Benim kullandığım kil maskeleri arasında en zor temizleneni ve yıkandıktan bir süre sonra kurutuyor¸ üzerine nem maskesi kesinlikle istiyor benim cildimde. Fiyatı indirimsiz değer mi pek emin değilim bence body shop alışverişleri %40 ve %50 indirimler beklenerek yapılmalı.

 10. Misler gibi gözenek temizleyen maskedir. Aktif akneleriniz varsa önermem zira biraz agresif bir maske. İndirime girdiğinde alınasıdır.

 11. beğenerek kullandığım maskedir. ilk sürdüldüğünde hafif yanma yapar dedikleri¸ benim neredeyse gözlerimi yaşartıyor 🙁 ama 2-3 dakika sonra geçiyor allahtan. ben genelde duştan önce kullanıyorum (5 saat lavaboda yıkamaya çok üşeniyorum :D). cildimin resmen rengini açıyor. bittikçe indirimlerden alırım.

 12. indirimden almıştım bu maskeyi ve iyiki indirimden almışım. öncelikle ben duştan sonra¸ cildimi temizleyip¸ peelingimi yaptıktan sonra kullanıyorum. cilde sürünce bir süre yakıyor (eşim bu maskeye dayanamıyor¸ kız kardeşim de ama bende çok bir yanma yapmadı) sonra geçiyor. cildi güzel arındırıyor. fakat¸ loreal in detoks kil maskesi de bende aynı etkiyi yapmıştı. bu sebepten sevsem de bir daha maskede değişiklik yapmak istersem ve indirimde denk gelirsem alırım. onun dışında normal fiyatını verip almalık vaov bir ürün değil benim için.

 13. Kullandım¸ memnun kaldım baya. Sert bir maske¸ cidden yağlı ciltleri olanların kullanması lazım-keza benim cildim öyle. Ama ben gramajını düşük buluyorum fiyatına göre.Bundan önce de the body shop ın başka bir kil maskesini kullanıyordum. o da en az bunun kadar iyiydi. the body shop ın kil maskeleri bence çok çok iyi. parasına değer diye düşünüyorum. ben zamanında 100 liraya almıştım ve 7 ay kullandım haftada iki kez olmak şartı ile. şu anki fiyatını bilmiyorum kesin yükselmiştir. elimde denediğim başka bir maske var o bitince buna geri döneceğim sanırım çünkü en iyisi bu.

Siz ne düşünüyorsunuz?