“The body shop çay ağacı yağı” için 19 yorum

 1. Sivilce ilaçlarına taş çıkartan body shop ürünü. Çok memnunum ve lekelerime de iyi geldi tabi ciltten cilde farklılık gösterebilir. Alerjik cilde sahip değilim o yüzden hassas ciltler için kesin konuşup yanıltmak istemem.

 2. sivilcelerimi hızla kurutan mucize. son çare olarak almıştım. ve ciddi anlamda çalışıyor. kokusu berbat kabul ama varsın olsun 1 günde kuruttu sivilcelerimi.

 3. Sivilceleri gerçekten çok hızlı kurutan üründür. Kendisi antibakteriyel bir ürün dolayısıyla ağzınızda Oluşan aft ve Uçuk başlangıcında kulak çubuğuyla kullandığınızda olumlu sonuç alabilirsiniz. Kokusunu bende sevmiyorum ama bitince hemen alacağım bir ürün.

 4. yaklaşık 1 aydır sadee sivilce üzerine sürmek suretiyle kullanıyordum. bir yerlerde gene sadece sivilce üzerine bir pamukla sürüp yatmak sabaha sivilcenin sönmüş olması ana fikirli bir yazı okudum. okumaz olsaydım. 2-3 sivilcem aynı bölgede olduğu için her iki yanagıma da bozuk para büyükliğünde pamuk koydum¸ tv izlemeye koyuldum. dikkatinizi çekerim¸ yara bandıyla vs sabitleme durumu yok¸ öyle koydum ve bıraktım. taş çatlasın yarım saat durmuştur yüzümde.ardından bi tuhaflık oldugunu fark ettim. bol suyla yıkadım¸ hametanlar bepantenler. şu an her iki yanagımda da rezalet¸ kahve kırmızı tahriş var. inanılmaz sinirim bozuldu anlatamam. kime neye kızacağımı şaşırdım. kendime kızgınlığım apayrı tabi. umarım bir kaç gün içerisinde soyulmaya başlar. bu şekilde iz kalabileceğini düşününce kalbime ağrı giriyor. dikkat ediniz süsülüler. ben ettim siz etmeyin 🙁

 5. bu yağın kullanımıyla majoraccent in tahriş öyküsü yüreklere su serpmiştir¸ kalıcı bir iz kalmayacaktır¸ umarımdır 🙁 bir tanım daha gelsin ki bu entry uçmasın: dikkatli kullanılması gereken yağdır. zaten içeriğine baktığımızda çay ağacı yağı sondan 2.3. filan. ilk iki madde su ve alkol. alkol dezenfekte ederken aynı zamanda cildimizin gelmişini geçmişini siliyor malesef. çay ağacı yağına değil tribim¸ the body shop çay ağacı yağına. yakın zamanda içerik listesini de göz önünde bulundurarak alternatif arayışına gireceğim. önce bu şu izleri halledelim de…

 6. hava sıcaklığına bağlı olarak oldukça fazla terleyen bir yüze sahibim. bunu sonucu ise alnımda isilik görünümde fakat çoğu zaman renksiz olarak beliren küçük¸ nefretlik sivilceler çıkar. yıllar önce bu ürünü kullanmıştım. çok da iyi gelmişti sivilcelerime. üstelik öyle kulak çubuğuyla falan değil bildiğiniz elime döküp alnıma sıvıyordum. demek ki cildim özellikle alın bölgem eşek derisi kıvamındaymış benim. üstte yazılanlardan anladığım kadarıyla da herkesin kendi cilt tipine göre ya da öncesinde küçük bir noktada uygulama yöntemini deneyerek kullanması gerektiği üründür. bir de her ürün -satış elemanları ne derse desin- herkese yaramıyor kızlar.

 7. Yazın öyle çok sivilcelenmiştim ve avm’de depresyonda olduğum bi vakit kendimi body shop a attım. İlk sadece bu yağı aldım. Lokal olarak uyguladım zaten yakıp geçiyo o bölgeyi. 3 4 güne baya bi düzelme oldu. Sonra gidip serinin 2 3 ürününü daha aldım. Ama kızlar genel olarak haklısınız çünkü tbs çay ağacı yağı diye piyasaya sürmüşler ama içindeki çay ağacı yağı o kadar az ki ihmal edilicek nerdeyse¸ ama ilginçtir ki bana iyi geldi bu yağ

 8. sadece sivilce üzerine uygulandığında sivilcenin şişliğini aldığını ve daha çabuk iyileşmesini sağladığını vaadeden ürün. ancak benim cildimde işe yaramadı. ben sudocrem’i aynı şekilde uygulayarak daha iyi bir sonuç aldım. sivilcelerimi kuruttuğu gibi aynı zamanda lekeleri de geçirdi.

 9. Bir kaç yıl önce kullandım ama harikalar yaratmadı. Sadece kokusu harika bana göre çok ferah. Cildim kuru olsa da ara sıra sivilce problemi yaşadığım için almıştım. Düzenli kullanmadım. Düzenli kullanımda etkisi belki de kayda değerdir. Ancak daha sonra aktardan daha pahalı bir çay ağacı yağı almıştım ithal demişti. Adını unuttum. O daha keskindi ve daha etkili olmuştu. Şampuanlara¸ toniklere döküp kullanmıştım. Kokusu için tekrar alıp kullanasım geldi.

 10. An itibariyle üçüncü şişesini bitirdiğim ve tavsiye ettiğim ürün. Her gece cildimi temizledikten sonra yalnızca akneli bölgelerime uyguladım. Kokusu oldukça keskin¸ çam terebentine benziyor. Akneli bölgede iltihabı kuruttuğuna dair bir yangı duyabilirsiniz. Ama kuruduktan sonra o keskin kokudan da yangıdan da eser kalmıyor. Kısa sürede kurutmayı ve lekeleri gidermeyi vaat ediyor ve bu konuda oldukça başarılı.

 11. bir tek ben mi memnun kalmadım diye düşündürtmüştür.Neredeyse herkesin çay ağacı yağını methetmesiyle kendimi satın almaktan alıkoyamadığım ancak hiçbir etkisini göremediğim üründür. Üstelik çok keskin bir kokusu olmasıyla birlikte yenilenen son şişesini kullanmayı bir türlü beceremedim. İlk damlatmaya çalıştığımda içinden çıkmıyor¸ sonra 4-5 damla birden çıkınca yüzüm yağ içinde kalıyor ama en kısa zamanda yeniden şans vereceğim zira herkeste işe yarayıp bende yaramamasına dayanamıyorum.

 12. Şimdiye kadar sivilcelerim için sadece cleocin¸sudo krem ve imex kullandım. Cleocinin bir etkisini göremedim. İmex ise yatarken kullanınca yastığa yorgana bulaşıyordu etkisi de benim istediğim kadar değildi. Sudo krem ise sivilce geçireceğine sivilce yaptı ama nemlendirici olarak gayet güzel. Bir arkadaşım sürekli bana bu yağı övüyordu ve bende en son indirimde İstanbul Forumdaki The body shop un önünden geçerken bir şans veriyim dedim ve küçük boyunu indirimli 27¸50 tl ye satın aldım. Orijinal fiyatı 34 tl. Şişenin başlığı biraz problemli. Elinize yağ almak isterken biraz boşa gidebiliyor. Kulak çubuğuyla almak içinse çok küçük. İlk kullanımda kokusu çok keskin geldi. Yüzümü biraz gıdıkladı. Gece yatmadan önce kullandım ve sabah kalktığımda yeni çıkmakta olan sivilcelerimi söndürmüş¸ çıkmış olanları kurutmuştu. Yapısı yağ gibi değilde hemen kuruyan bi yapıya sahip olduğu için makyaj altına da kullanılabiliyor. 2-3 dakika içinde hemen emiliyor. Sivilce yok etmek üzerindeki etkisi muazzam. Sivilcelerden kalma 2-3 kırmızı lekemin rengini sanki biraz açtı gibi geldi ama koyu lekelerde işe yarayacağını sanmam. Serinin diğer ürünlerini de denemek istiyorum. Bu bittiğinde büyük boyunu satın alacağım. Hormonel değil de dönemsel¸ stres vs sivilcesi problemi yaşayanlar bence bi denesin.

 13. öncelikle belirteyim karma ciltliyim ve ara ara sivilce problemim oluyor. özellikle çene bölgemdeki sivilceleri henüz çıkmadan kurutması için aldım bu ürünü. zaman zaman eşimde de stres kaynaklı büyük sivilceler çıkıyor ve ona da uyguluyorum. sonuç şu arkadaşlar¸ yukarıdaki arkadaşın da söylediği gibi stres sivilceleri için güzel bir yağ. bir gecede etkisini gösteriyor¸ bölgeyi kurutmadan sivilce oluşumunu engelliyor.fakat benim sivilcelerim hormonal¸ regl öncesi çıkanlardan. yine de kullandım¸ evet acıyla gelen sivilcenin acısını alıyor¸ irin varsa kurutuyor fakat iz bırakıyor arkadaşlar. izler daha belirgin bir şekilde görülmeye başlıyor.içeriğindeki tea tree özü önceden yaralanmalarda kullanılırmış. antibakteriyel özelliği var dolayısıyla sivilcelerin yayılmasını önlüyor¸ kaşıntıyı alıyor. çok keskin bir kokusu var mentollü gibi¸ benim için sorun olmadı. fakat ilk vadettiği şey pürüzsüzlük ve malesef bu konuda sınıfta kaldı. normalde sivilce lekelerim azalarak biterken¸ bu ürün sonrası kırmızı kırmızı gözümün içine bakıyorlar. yüz temizleme jeli ve toniğiyle birlikte kullanmıştım. bence fiyat performans aralığı iyi. 34 TL fiyatı var. denenebilir.

 14. Sivilceleri söndürme¸  lekeleri geçirme vaatleri herkeste çalışmayan yağ. Sivilcenin üstüne sürdüm¸ ertesi gün geçti gibi bir durum bende olmadı. Lekelerimde de işe yaramadı.  Sanırım bunun sebebi¸ sivilce ve leke tiplerine göre sonucun değişmesi. Kokusu çam reçinesi gibi. Avcuma damlatıp parmağımla alıyorum ve o sırada avcumun serinlediğini hissediyorum. Yani uçucu bir yağdır kendisi. 

 15. Son indirimde ikinci kez aldım. Kaç yaşıma geldim hala çocuk kilidi açmayı beceremediğim için kapağı başkalarına açtırıyorum yaşadığım tek sorun bu oldu.Tabi ki mucizevi bir şekilde sivilceleri geçirmiyor ama kesinlikle faydasını gördüm¸ ağrılı kocaman sivilcemi iki günde kuruttu. Bir güzel deneyimim daha oldu kendisiyle¸ sivrisinek ısırıklarına alerjim var ve kaşındığımda su toplayıp şişiyor. Bunu da birkaç günde kurutmayı başardı. İndirimdeyken almaya devam ederim.

 16. Her indirim de stokları süpüren 3 indirim sonra almayı başarabildiğim yağ. The BodyShop sitesindeki yorumları baz alarak kullanmayı denedim (çıkmak üzere olan sivilceye minicik uygulayıp bütün gece bırakmak gibi) ancak bende kesinlikle işe yaramadı bu yöntem. Toniği alana kadar Watsons’ dan aldığım %98 aloe vera jelini elime yarım ceviz büyüklüğünde sıkıp çay ağacı yağını da 2 damla ekleyip karıştırmaya başladıktan sonra işe yaradığını 3 gün sonra fark etmeye başladım. Aloe vera’ yı tabi ki bütün yüzüme hatta elimde kalırsa boynuma bile uyguluyorum. Varolan sivilcelerim azalmakla beraber yenileri de çıkmamaya başladı diyebilirim. Toniğini de aldıktan sonra (yine de aloe vera’ lı karışıma devam ettim çünkü işe yarayan birşeyi neden bozayım¸ değil mi?) benim cildimi aşırı kurutan bir tonik olduğu için bütün yüzüme uygulamak yerine sadece sivilce çıkan bölgeye (çene bölgeme) uygulamaya başladım. Yüzümü yıkayıp¸ tonikle silip¸ aloe vera+ çay ağacı karışımını yüzüme uyguladıktan sonra gerçekten 1 hafta içerisinde sonuçları fark ettim cidden işe yarıyormuş dedim. İndirimde bir tane daha kapabilmeyi umuyorum. Bazıları kokusunu beğenmemiş ama ben bayıldım. Çam ağacının daha yeni kesilmiş dalını hiç kokladınız mı bilmem ama aynı koku resmen biraz nostaljik bir kokudur benim için. Eğer hassas cilde sahipseniz almanızı önermem.

 17. Abartıldığı kadar sivilcelere iyi geldiğini düşünmüyorum. Kokusu çok ağır kolay kolay bitmiyor. Bir iki sefer değil düzenli olarak 3 ay felan kullandim nerdeyse. Ayrıca bunu bitirdiğimde farketmem benim için üzücü oldu ama kendisi saf çay ağacı yağı değil başka yağlar içinde seyreltilmiş şekilde. Açıkçası ben saf olarak düşündüğüm için o parayı vermiştim.

 18. bacağımın arkasında oluşan ve oturmamı bile zorlaştıran kıl kökü iltihabına iyi geldiğini okuyunca denediğim yağ. günlerdir sürdüğüm ilaçla bir gelişme görmezken bunu sürdüğüm gece uyurken iltihap patlamış ve nasıl bir rahatlama sağladı anlatamam. sadece sivilceyle sınırlı düşünmemek lazımmış.

Siz ne düşünüyorsunuz?