“The body shop camomile silky temizleme yağı” için 11 yorum

 1. baz-fondöten-pudra-allıktan oluşan ten makyajının yarısını bile temizleyemeyen yağ. dakikalarca masaj yaparak pompa pompa da uygulasam olmuyor. makyaj temizleme suyu dökülmüş bir pamukla üzerinden geçtiğimde buram buram fondöten çıkıyor hala. yumuşacık bir cilt bırakıyor geriye¸ o hissi seviyorum bir tek.yoğun sürülmüş rimelleri çözmede iyi diyebilirim¸ ama benim gözlerimi çok fazla yakıyor. dakikalarca bulanık görüyorum sonrasında.çöpe gidecek ilk body shop ürünüm olacaktı ki kullanacak şöyle bir alan buldum. bıyıklarıma ve favori bölgemde sir ağda bandı kullandığımda bu yağı sürüyorum. bu kullanım şekliyle de bana 10 yıl yeter herhalde. bir daha asla almam.

 2. Black friday indirimde 2 tane aldigim temizleyici. Deli isi oldu biraz denemeden 2 tane almak ama cok memnunum. 1 aydir kullaniyorum sadece 2 parmak eksilmiş ten makyajimi da çıkarıyorum¸ goz makyajimi da 🙂 kirpik de dökmedi ben bundan bittikçe alırım

 3. Oldukça başarılı bir ürün. Özellikle nazikçe gözünüzü ovaladığınızda ağır göz makyajını bile tek defada kolayca çıkarıyor. Cildim karma olduğu için tüm yüz makyajımı bununla çıkarmayı denemedim¸ ciltteki kalıntıları yağ ile çıkarmaktansa önce yüzüm için misel sularla kabasını alıp gözümü bu yağ ile temizleyip en sonda temizleme jeliyle makyajdan çok güzel arınıyorum. Fakat bir dahakine butter versiyonunu alacağım.

 4. Jezebelamme’nin girdisine ek olarak¸ ben de korkunc derecede yagli ve hassas cildime kullanip kıpkırmızı olmustum. Ertesi gun kalktigimda yuzum yer yer kabuk baglamisti¸ tuz ruhu mu koyuyorlar icine nedir?

 5. Pamuk kullanmadan makyajı cilidinizden arındırmaya yarayan yağdır. Bir kaç kutu bitirmiş olmama rağmen pek de memnun değilim. Sadece cilt makyajı için iş görmektedir. Göz makyajını özellikle waterproof maskarayı malesef çıkaramamaktadır. Piyasada makyaj temizleme yağı çok fazla olmadığından dolayı şimdilik bu ürüne devam ediyorum.

 6. Kışın yoğun makyaj yaptığım günlerde cilt temizliğinde ve lisa eldridge tekniğiyle cilt masajımı yapmak için kullanıyorum¸ çok memnun kaldım. Cildim karma yağlı olmasına rağmen sivilcelenme yapmadı 🙂 Lisa eldridge yüz masaj tekniği

 7. tek kelimeyle aşık olduğum yağ. denemeden indirimde sipariş ettim ama keşke iki tane alsaymışım diyorum. muhteşem¸ hiç zorlanmadan özellikle rimeli çıkarıyor oluşu kalplerle bakmamı sağlıyor. sonrasında ciltte bıraktığı his de yağlı yağlı değil ama nemli. çok çok sevdim. kiehlsin yağını alacaktım ama 135 lira vermeden bunu deneyeyim dedim iyi ki de demişim.

 8. Black friday İndiriminde edindiğim makyaj temizleme yağı.Artık hepimiz duble cleansing kavramını biliyoruz sanırım. Benim cilt bakım rutinimi köklü bir değişime uğratan bu kavram aynı zamanda cildimdeki bir çok sorunu da çözüme kavuşturdu. En çok da güneş kremi¸ fondöten ve Spfli nemlendiricilerin sebep olduğu sivilce ve kapalı komedonlarda. Bu yağdan önce dermalogica precleanse kullanıyordum. Malum zamlar sonrası precleanse yerine bu yağa şans verdim.İkisini karşılaştırmak gerekirse¸ bu kadar pahalı olmasa dermalogica açık ara önde benim için. Tbs daha yoğun bir yağ. Dermalogica su ile buluştuğunda %100 e yakın oranda süt kıvamına gelerek ciltte tabaka bırakmayacak şekilde temizleniyor. Tbs da böyle bir şey söz konusu değil. Aksine suyla buluşunca adeta tereyağ sürülmüş gibi bulamaç şeklinde ciltte kalıyor. Dolayısıyla¸ Dermalogica tek başına kullanılmaya imkan sağlarken¸ tbs u kesinlikle bir temizleme jeliyle arındırmak zorundasınız.Dermalogica göz makyajında bir tık daha başarılı. Ten makyajında pek fark göremedim.Tbs u arındırmak zahmetli. İyice köpürte köpürte temizlemek gerekiyor. Özellikle gözlerden çok zor çıkıyor. Dolayısıyla cildi çok hırpalıyorsunuz. Buda benim cildimde gerginliğe sebep oluyor. Kullanılmaz mı? Kullanılır ama Biterse gözümü karartıp dermalogica ya dönme planım var.

 9. ten makyajı yaptığım zaman kuru cildime bunu masaj yaparak güzelce yediriyorum. göz makyajımı çıkartmayı ilk zaman denemiştim ama sonrasında bulanık görme yaptı bende (makus kaderim) bir de rimelimi tam çıkartmamıştı. ten makyajını çıkarmada kışın bunu kullanırım yağlı his bırakmadı pek yumuşacık yaptı. Sonrasında bi temizleyici kullanıyorum ama ben yine de içim rahat etmiyor. İndirimde yakarlarsam yine alabilirim. Yazın kullanmam ama yağlandırır büyük ihtimalle (yazın karma kışın kuru cilt was here)

 10. ten makyajını başarılı bir şekilde çıkarıyor. ama bazen göz içime çektiğim kalem veya maskarayı tam anlamıyla çıkaramıyor. gözüme kullandığım zaman çok azıcık da olsa bulanıklık yapıyor. ama kısa sürede geçtiği için bence sıkıntı yok. severek kullanıyorum ama bitince daha uygun fiyatlı alternatiflerine şans verebilirim.

 11. epeydir kullandığım hiç biseyi yazmamisim¸ kafam nerdeydi acaba? satın alırken tek istediğim kirpiklerimi dökmeden temizleyebilmekti. öyle çok ikircikli hassas alerjik bir cildim yok¸ karma kendi halinde dertsiz tasasizim. pompasından çok şarıl şarıl akmasinin dışında hiç bir sorun yaşamadım¸ ve aşırı aşırı sevdim çünkü çok pratik. ben öyle yağ temizleyici tonik krem voodoo falan uzun uzadıya ritüeller sistemler yapabilen bir insan değilim iki gün yapsam üçüncü gün sıkılırım. bu yüzden bu yağ işimi çok kolaylaştırdı¸ eve gelir gelmez avcuma bir kaç pompa alıp gözlerimi yüzümü güzelce ovuşturdum¸ ılık suyla yıkadım¸ verdiği nem bile çoğu zaman yetti¸ yatarken nemlendiricimi sürdüm oh bitti. hafif yağlı bir his bırakıyor ama o da havluyla kurulayinca gidiyor. gozeneklerimi tıkadığını gözlemlemedim¸ o yüzden üzerinden bir tur da jelle yikamadim ben. nedense hassas ciltler için diye pazarlanıyor ama ben hassas ciltlere uygun olduğunu düşünmüyorum çünkü çok ciddi şekilde parfümlü. bu yağların kendi doğal kokusu mu bilmiyorum (sanmam) ama bence epey ağır bir koku. yalnız su an artık cin’deyim ve tbs ürünleri satılmıyor (çünkü cruelty free olması mümkün değil.) alternatifini arıyorum¸ asian markalarda henüz bulamadım ve çok bedbahtim.

Siz ne düşünüyorsunuz?