“The balm time balm makyaj bazı” için 38 yorum

 1. indirimdeyken hiç araştırmadan etmeden alıverdiğim the balm ürünü. Hakkındaki eleştirileri abartılı buluyorum ancak tabi ki herkesin cilt hassasiyeti farklıdır. Öncelikle bu ürünü sık kullanmıyorum. Sivilce yapmadı¸ gözlerimi yakmadı¸ gözenek görünümünü beni memnun eden seviyede azalttı. Silikonlu kadifemsi bir his veren bir yapısı var. Ben primer sevmediğim için almayacağım bir daha ancak iyi bir ürün kendisi.

 2. gözenek küçültme ve kalıcılığı arttırma konusunda etkisi gözle görülmeyecek kadar az oldu bende. kuru bölgelerdeki kabuk kabuk görünümü de pek hafifletmedi. e zaten başka ne kaldı. hem kuru hem geniş gözenekli cilt mi olur şeklindeki isyanımı coşturdu kendisi. bir de indirimsiz fiyatıyla almıştım. bir pişmanlık olarak duruyo öyle kenarda.

 3. bir başka (benim için) kabul edilemez kokulu makyaj ürünü. the balm put a lid on it far bazı ile beraber çok methedildiği için bir heves denedim bugün¸ kontür yaparken altta kaygan bir baz olması iyi olur gibi gelmişti¸ uygun fiyatli bir bazla denemek istiyordum. the balm ürünlerini %90 beğensem de hem dokusu içimi gıcıkladı boyle kaygan kaygan kımıl kımıl (kivi de yiyemem mesela ben¸ bakamam da¸ kivi de diyemem zaten)¸ hem de kokusu oooooo yooo bebeğim biz burada bu kokuları sevmeyiz. kokusu yüzünden zararlı maddeler içerdiğine %100 inandı bilinç altım. iyi bir baz olabilir belki¸ hala bilmiyorum. ama kokuyor. fena kokuyor. kokulu kokulu kokuyor.

 4. Bir alışveriş çılgınlığında gereksiz yere aldığım ne zaman kullansam yüzümde sivilce yapan baz. Gözeneklere etkisi konusunda yorum yapamam gözenek problemim yok. Bu bazın bende etkisi yüzümü yumuşacık kadife gibi yapması. Makyajımın dayanma süresini biraz uzatıyor yani Mucizevi bir ürün değil tüm numarası içinde ki yoğun silikon. O da zaten her defasında sivilce sorununa neden oluyor. Eğer bitirebilirsem bir daha almayacağım.

 5. tereyağı. cildi yağlı veya karma olanların kesinlikle kullanmaması gereken baz. kuru ciltlerde mükemmel sonuçlar verebilir tabii.ben çok övüldüğü için dayanamayıp almıştım. tamam sürdüğümüz zaman ciltte çok güzel pudralı bir his bırakıyor¸ fondöteni sürmek çok daha kolay oluyor ve makyaj ciltte daha uzun süre kalıyor bunlar gerçek fakat t bölgesi epey yağlı olanlarda bir süre sonra bu bölgelerde kusmalar meydana gelebilir zira ürünün kendisi çok yağlı. kokusu bile ben aslında bir tereyağı alt ürünüyüm diye bağırıyor.

 6. Kesinlikle Yağlı ciltlerin kullanmaması gerekir. Benim cildim Yağlı bunu kullandım üstüne bb krem sürdüm bi kaç saat sonra inanılmaz derecede kustu cildim. Yer yer birikme oldu cakey face oldum bildiğiniz. Arkadaşıma verdim o kullansın diye.

 7. saf silikon kıvamı devamlı kullanımda gözenek problemine sebep olabilen¸ hassas ciltlerde alerjik reaksiyon göstermesi hiç de zor olmayan¸ makyaj kalıcılığı/kusursuz cilt görünümü vaat eden¸ indirimden 28 liraya sahip olduktan sonra bu vaatlerin hiçbirini yerine getirdiğini gözlemleyemediğim yüz bazı. (tabii tüylendirme gibi bir vaadi varsa ayrı¸ çünkü onu kesinlikle yapıyor.)

 8. Cildi pamuk gibi yapan makyaj bazı. Her gün düzenli kullanmıyorum ama her sürdüğümde sevgi gösterileri yapıyorum resmen. Silikonsuz olsa bu kadar güzel olmayacağını kabullendiğim için çok ses etmiyorum. Sivilce yapmıyor ve benim yarım saatte makyajdan zerre kalmayan yüzümde çok işe yarıyor. Bitince yine alacağım çok güzel.

 9. gratisin %50 indirimi sırasında aldığım ürün. dedikleri gibi ipeksi bir his bıraktı ama bu bana pek normal gelmedi. kendimi bildim bileli cilt bakımına ciddi bir ilgim var¸ devamlı kremler¸ sağlık¸ bakım tüm boş zamanımı bunları okumaya ve denemeye harcarım. o kadar ürün denedim kullandım¸ bunun ipeksilik olarak adlandırılan dokusu beni ilk kez rahatsız etti. sanki yüzüme tereyağı sürüyormuşum gibi bir his uyandırdı. gözeneklerimi doldurmadı. makyajı tutuşuna da ahım şahım bir katkısını gözlemlemedim. ayrıca karma olan cildimde çene bölgesinde sivilcelenmeye sebep oldu. kendisine bir şans daha vermek istiyorum ama tekrar aynısını yaşarım korkusundan kullanamıyorum bir süredir makyaj çantamda duruyor öyle.

 10. Gözenekleri fazlaca kapadığını düşünmüyorum. Fakat aşırı gözenek problemim olmadığından bana yeterli geliyor.Makyaj tutuşundan çok memnunum. Bütün gün bozulmadan kalıyor makyajım.Silikonlu olduğu için cildime verdiği hissi seviyorum ben ne kadar zararlı olsada.Sivilce vb. hiç bir sorun yaşamadım. Fakat cildimi yağlandırıyor açıkcası. O yüzden tekrar tercih ediceğimi düşünmüyorum. Yağlı cildi olmayanların daha memnun kalıcağını düşünüyorum.

 11. Karma/yağlı cilde sahip olanların bu ürünü kullanmaması gerektiğini düşünüyorum. Karma bir cilde sahibim ve bu ürünü kullandıktan çok kısa bir süre sonra¸ yoğun derecede parlama yaptı bende. Ayrıca¸ makyajın kalıcılığına olumsuz etki ettiğini farkettim. Normal cilt tipine sahip olanlar için¸ standart bir makyaj bazı olarak kullanılabilir. Nispeten daha pürüzsüz gözüken bir yüz makyajı görünümü sağlıyor.

 12. Aylardır makyaj kutumda yatıyor¸ geçenlerde gözüme takıldı bir şans daha vereyim dedim kendisine ama sonuç aynı. Tek artı yönü verdiği pürüzsüzlük hissi ama gözenekler ve makyaj kalıcılığı konusunda sınıfta kaldı maalesef. Yattığı yere geri yolluyorum kendisini.

 13. şu başlığı sol framede görünce hemen bir bakayım dedim. bir süredir neredeyse her gün kullandığım bazdır kendisi. karma cilde sahibim. gün içinde öyle cildimdeki yağı alayım telaşım olmazdı. ama bir süredir burun kenarlarım o kadar yağlanıyor ki gün içinde¸ o yağa yumurta kırsan olur yani ! ben de diyordum neden benim cildim 1 aydır yağlandı diye. resmen bu başlıkta cicişlerin yazdıklarını okuyunca aydınlanma yaşadım. zaten bitmişti de ben artık tokayla sıkma derecesine getirip öyle kullanıyordum. hemen çöpe !

 14. Makyajı tutuşunu sevdim ancak asıl amacım t bolgemin parlama süresini uzatmakti. O konuda sınıfta kaldı malesef

 15. Kuru ciltte makyajın uzun süre pul pul görünmeden kalmasını sağlıyor Max 2 -4 saat arası yüzümde duran fondotenin kalma süresi 12 saatten fazla oldu. İlk defa bir primer kuru suratımda fondoteni iğrenç durdurmadi. Mutluyum tekrar alırım.

 16. bu ürün makyaj alışverişlerim içinde yapmış olduğum en büyük sazanlıktır. t bölgesi yağlıya dönük karma ciltli biri olarak yüzümü lamba gibi parlattığı yetmedi¸ yanağında ömründe sivilcesi çıkmamış beni bile sivilcelendirdi. ürün belki kuru ciltlerde müthiş bir etkiye sahiptir bilemem ama yağlı ve karma ciltliler kesinlikle uzak dursun!

 17. kesinlike baz almayı düşünüyorsanız başka markalara yönelmeniz gereken ürün. çoğu ciciş yazmış ama kısaca ekleyim¸- makyaj tutuşu orta seviyede bile değil- sivilce yapıyor- gözenek falan kapatmıyor vs.bazlardan çok fazla anlayan¸ denemiş biri değilim o yüzden kıyaslama yapamıyorum ama bunu almayın gerçekten. çöp.baz yerine artık 5dk daha erken kalkıp cilt bakımımı ve nemlendirmemi yapıp makyajımı yapıyorum geceden ekstra olarak. sonuç çok daha verimli oldu.not: karma cilt.

 18. Takasla elime geçen ürün. Deneme imkanı buldum¸ ilk görüşlerimi paylaşayım dedim. Ürün beyaz renk ¸ jelimsi bir yapısı var. Ben kendi yüzüme uyguladığımda bir fındık tanesi büyüklüğünde ürünün yeterli geldiğini hissettim. Benim bir primerden en büyük beklentim gözenekli görünümü azaltmasıdır çünkü burun kenarlarımın¸ elmacık kemiklerimin üstündeki gözenekli görüntüden şikayetçiyim. Bu ürünün bu açıdan benden düşük not aldığını söyleyebilirim. Herhangi bir gözenek sıkılaştırıcı¸ küçültücü¸ daraltıcı etkisi olmadı benim cildimde. Sadece sürdüğüm zaman tenim yumuşacık oldu ve fondötenin sürümünü kolaylaştırdı diyebilirim. Diğer bir yandan buram buram slikon koktuğunu da belirtmeliyim ki normalde makyaj ürünlerinin kokularından pek etkilenmeyen bir insan olmama rağmen beni bile biraz rahatsız etti. Cilde dost bir ürün olduğunu sanmıyorum. Çok fazla gözenek probleminiz yoksa¸ bir primerden beklentiniz yumuşatsın bebek poposu gibi yapsın¸ fondöteni kolayca sürmemi sağlasın ise sizi memnun edebilir.

 19. Yağlı/karma cildimde işe yaramayandır.Bolca da silikonlu bir ürün olmasına rağmen gözenek küçültücü etkisi yok. Parlamayı engellemiyor.Normal/kuru ciltlerde belki işe yarar ama yağlı ciltlerde yoo dostum yoo.İki kez kullandım kuzu kuzu yatıyor şimdi çekmecemde.

 20. Bloggerların Benefit porefessional ile karşılaştırdığı silikon içerikli ürün. Kesinlikle silikon içeren bir ürüne göre gözenek kapatma¸ cildi pürüzsüz hale getirme etkisi yok.

 21. ben kendisinden gayet memnunum. çok sorunlu bir cildim yok ama bunu sürdüğüm zamanki pürüzsüz hissi çok seviyorum. sürümü de kolay¸ azıcık bir parça tüm yüze yetiyor. indirimden alındığı zaman fiyatı da göze batmıyor. ama kalıcılığı aman aman artırmıyor cicişler. beklentiniz kalıcılıksa eğer başka bir ürün bakmanızı tavsiye ederim.

 22. Görünümde ve kalıcılıkta fark yaratmadı. Ama fondötenin ince bir şekilde yüzde dağılmasını çok kolaylaştırıyor. Fakat bu bir daha almam için bir sebep değil.

 23. silikon içerikli bir ürüne “cildimi yağlandırdı” demek tuhaf değil mi cicişler? yaklaşık 5 ay her gün kullandım (deliyim) ve her kullanışımda bıraktığı his beni mutlu etti. cildimi kesinlikle yağlandırmadı ¸ bunun sebebi kullandığım mat bitişli fondöten de olabilir ama yağlanma gibi bi sorun yaşamadım. beklentim zaten yüksek değildi ve istediğim şeyi de aldım. -az biraz kalıcılık ve fondöteni kolay dağıtıp yağlandırmaması-

 24. Benim için yüz bazı değil dudak bazı olarak kullanabileceğim bir üründür kendisi Makyajda kalıcılık sağlamiyor¸ bol silikonlu ¸ tek faydası fondotenin daha iyi yayılmasıWet n wild’in bazı bundan daha iyi ¸ daha uygun fiyatlı daha az silikon içeriyor.Silikon yumuşak yapıyor fakat gözenekleri dolduruyor daha da genişletiyor.bunu kullandığım dönemlerde gozeneklerim daha belirgin oluyor .

 25. Gözenekli ve yağlı cildimle hiç anlaşamayan baz. yalnızca fondotenimi daha kalıcı hale getirsin¸ oraya buraya bulaşmasın diye kullanacaksanız tercih edilebilir. ama gözeneklerimi küçültsün¸cildimi mat tutsun¸ pürüzsüzleştirsin diyosanız o ürün bu değil.

 26. ben ancak düğün bayram ve özel günlerde kullanıyorum ama vallahi de bende çok güzel duruyor cicişler¸ pürüzsüz bir görünüm veriyor. makyajı sabitliyor¸ deli gibi oynayıp terlesem de ben dokunmazsam asla akmıyor makyajım. seveni kadar sevmeyeni de olan bir ürün ancak ben bir kumara layık görürdüm

 27. Makyajımın kalıcılığını arttırıyor ama benzin gibi kokuyor ve yüzümde minik minik sivilcelere sebep oldu 🙁

 28. inanılmaz bir yumuşaklık hissi verse de¸ yeniden birkaç kez denemek dışında kullanmayacağım primer. yeni aldığım ürünleri evdeyken tüm gün denemeden asla önemli bir gün için kullanmam¸ bu kurala sadık kalmış olmam the balm’ın primerı bağlamında harika bir karar oldu. zira bu baz sonrası yaptığım makyajı 1¸5-2 saat sonra cildim kustu ve bir pembe kutu hayal kırıklığı kaldı elimde.silikon yapıdan daima kaçınmak gerektiğini yeniden anlamış olduk. the balm put a lid on it far bazı için aynı durum kesinlikle geçerli değil elbette. zaten uzun zamandır kullandığım bu far bazına güvenerek primerı almıştım ancak makyajı değil tutmak¸ kusturdu kendisi.mükemmel tercihimize devam ediyoruz o halde: mac prep+prime skin base visage.

 29. Gratış’te indirim zamanında mutlaka alınması gerekli bazdır. Gözenekleri küçültür makyajı sabitler yumuşacık bir his verir.

 30. silikon bazli primer. vasat olmakla beraber bir primerdan beklenen kosullari saglayamiyor. tek olayi yuze yaydiktan sonra ele smooth gelen surat. ama ten makyajini tutma konusunda pek elinden bi sey geldigini goremedik.ki bence pahali da¸ yanilmiyorsam indirimsiz 70 80 lira civarinda satiliyor. bedava verirlerse alin¸ yoksa hic paraniza yazik etmeyin derim.

 31. Ürün kırmızı renkli hafif kremsi bir yapıda. Ama yüzüme sürdüğüm zaman hafif kırmızı bir pigment veriyor ve gerçekten kötü gibi görüntü oluşuyor. Sivilcelenme yapmadı¸ yapısı fena değil ama kesinlikle bir daha almam. Onun yerine (bkz: wet n wild coverall primer) tercihimdir <3

 32. bu ürün karma ciltlerde genellikle sivilce yapıyor.bir kaç arkadaşımın da başına gelmiş.nyx studio perfect primer ımın bittiği bir gün indirimsiz şekilde mecburiyetten almıştım.aşırı silikon içerikli olduğu için ve bir bazın sahip olması gereken özellikleri taşımadığı için bir daha almayı asla düşünmüyorum.

 33. The balm time balm makyaj bazı en sevdiğim yanı pürüzsüz bir his bırakıyor. gerçekten de gözenek ve lekeleri dolduruyor gibi. ancak bu doldurma işlemi çok kullanıldığında zararlı olduğundan çok mecbur kalmadıkça kullanmıyorum. el altında tutmalık¸ diğer yüz bazlarına göre fiyatı uçuk olmayan gramajı yüksek bir ürün.

 34. Gratis indiriminde denk gelip denemek istedim. İlk izlenimim silikonumsu bir yapıya sahip olduğu bu sayede gözenekleri kapatmayı vaad ediyor ama verdiği yumuşaklık hissinden başka bir etkisini göremedim ben. Kullandığımdan beri yanak bölgemde bir kuruluğa da neden olduğunu söyleyebilirim.

 35. ben de büyük bir hevesle aldım. özel günlerde kullanabileceğimi düşündüm. ancak uzun zamandır kullanmadığımı fark ederek geçenlerde sabah işe gelirken kullanmak istedim. üzerine de fondötenimi süngerle uyguladım. yüzümde bir deri katmanı daha varmışcasına ağırlaştırdı ilk saatler. sonra aman allahım öğle arası eve giderek yüzümü yıkayıp güneş kremimi sürüp tekrar çıktım evden. yüzüme direkt silikon boca etseydim daha iyiydi sanırım. üründen kurtulmaya çalışmaktan etkisini gözlemleyemedim. indirimsiz de almıştım verdiğim paraya üzüldüm açıkçası. ben sadece bana verdiği histen hiç hoşlanmadım. sürekli o dokuyu yüzümde hissettim. bu sebepten pudra bile kullanamam¸ belki bu benim hassas olduğum bir konu olduğundandır. siz de bu konuda hassassanız önermiyorum maalesef.

 36. -dikkat çok fazla olumsuz yapılacaktır dikkat-sorun ya bende ya da bu üründe. sürüp çıkmanın mümkünatı yok maksimum 10 dakikaya etki kayboluyor(pudra sürsem de aynı) hadi diyelim üstüne ten ürünü sürelim¸ yapış yapış oluyor sürülen yerler ve temas edilen her yerde makyaj kalıntıları kalıyor. oysa ki almak için gittiğimde ne kadar mutluydum. ilk balm ürünüm beni çok kırdı.

Siz ne düşünüyorsunuz?