“The balm time balm kapatıcı” için 117 yorum

 1. Göz altıma neyle uygulayacağımı şaşardığım kapatıcı. Fırça homojen dağıtmıyor ve kıvamı koyu olduğundan tahriş ediyor¸ elimle bire sürünce aralara doluyor. Belki beauty blender la ya da herhangi ıslak bir süngerle uygulanırsa daha rahat olacak gibi ama henüz bu yöntemi denemedim.

 2. Çok memnun olduğum kapaticim. Bende olan renk light¸ sarı alt tonlu cildimle uyumlu. Yapısı biraz kuru ve sert¸ evet. Ama parmakla isitarak uygulandığında ben gayet rahat dagitabiliyorum gozaltlarima. Real techniques starter setteki crease brushla da güzel uygulayabildim. Kalıcı bir ürün¸ cizgilerime dolmadi. Yüzde de gayet iyi bir performansı var. Yuzumdeki izler küçük olduğu için parmakla uygulamiyorum. Core collectionun accent brushi ile uyguluyorum ve gayet iyi oluyor.

 3. arkadaşım hem göz altına hem de göz kapaklarına baz olarak kullanıyordu özendim gittim aldım. bir süre sonra içindeki süngeri iğrenç kokmaya başladığı için onu atıp fırçayla sürmeye karar verdim ama bir türlü memnun kalamadım ben bu üründen. göz altımı nemlendirip sürmeme rağmen kalıp gibi bir türlü yayamıyorum beni dinç göstereceği yerde göz altlarım şakaklarımdan çekiliyormuş gibi gösteriyor.

 4. Gerçekten memnun kaldığım kapatıcı.Tabi gerçekten yoğun ve katı bir yapısı olduğu kesin.Ben bu nedenle birazcık kapatıcı ve birazcık fondöteni nemli süngerin üzerinde karıştırıp uyguluyorum ve böylece sonuçtan gerçekten memnun kalıyorum.

 5. büyük bir hevesle alıp ilk kullanımdan sonra ‘bu muymuş yaa’ diye kenara attığım kapatıcı. kendisinin seveni de çok ama biz hiç anlaşamadık. ne sürebiliyorum ne sabitleyebiliyorum. resmen the balm’a küstüm.

 6. the balm markasının sevmediğim tek ürünü sanırım kapatıcıları. kireç sürüyormuşum gibi hissettiriyor. genel olarak kapatıcılarla aram bozuk ama bunla da hiç olmadı yahu :/

 7. indirime girmişken büyük umutlarla alıp hayal kırıklığına uğratan kapatıcı. 2 kere bile kullanamadım. sert yapısını geçtim süngeriyle uygulaması bile ayrı dert. bundan sonra likit concealardan asla vazgeçmem.

 8. dibini gördüğüm kapatıcım. o fiyata mor gözaltlarımı kapatabilen tek kapatıcı. evet nemlendirici sürmezsem çizgilere dolabiliyor ama sürdüğüm zaman gerçekten gözaltlarımda da yüzümde de gayet iyi iş çıkarıyor. bir de ürün inanılmaz bereketli her gün kullanmama rağmen 1.5 sene falan sürdü dibini görmem daha da 1 yıllık ürün var içinde. ama şunu belirteyim eğer üzerine herhangi likit bir kapatıcı uygularsanız hem kapatıcılığı artar hemde daha aydınlık durur ve çizgilere dolmaz ben öyle yapıyorum ve daha iyi verim alıyorum.

 9. Kesinlikle korktuğum kadar katı olmayan¸ parmakla tampon hareketlerle uygulandığında parmağın ısısıyla kolayca yedirilen kapatıcı.Bazen Gözaltına da uyguluyorum ancak beni hayran bırakan özelliği burun yanındaki kırmızılıkları ve sivilceleri kapatması oldu.Şöyle anlatayım¸ burnumun yanı oldukça kırmızıdır¸ o yüzden normalde bir ton uğraşmam gerekir o kırmızılık kapansın da allık sürebileyim diye.Şimdiye kadar krem olarak  avène antirougeurs crème ve fort kullandım¸ üstelik lisa eldridge ‘in tavsiyesiyle. Kapatıcı olarak da inglot’un hem refill olan (daha kremsi¸ kuru ciltler için) ve tüpteki (yağlı ciltler için) yeşil concealerlarını kullandım. Hiçbiri istediğim etkiyi yapmadı¸ aksine özellikle inglot’un tüpteki concealeri burun kenarlarımı sanki kuruymuş da deri kalkmış gibi pütür putur yaptı. O bölgeye uyguladığım tüm kapatıcılar hep daha tuhaf görünmesine yol açmıştı üstelik ise yarasa bile yarım saat içinde eski haline dönüyordu.Üstte bahsettiğim gibi bunu tampon hareketlerle ve az mıktarda burun kenarlarıma uygulayınca hem cilt tonumla mükemmel bütünleşti hem kızarıklıklarımı uzun süreli kapattı. Günlerdir fondoten veya renkli nemlendirici kullanmıyorum.Elbette oldukça yoğun kıvamlı bir kapatıcı¸ göz altlarıma nadir kullanıyorum ama henüz bir sorunla karşılaşmadım¸ umarım böyle gider.

 10. Geçen hafta makyaj çantamı evde bıraktığım bi gün¸ aniden bir akşam randevusu olunca koşa koşa temel şeylerden uygun fiyatlı bisiyler alayım¸ arabada acil makyaj setim olsun dedim. Kapatıcı olarak da uygun fiyatlı ve güvenilir olarak balm’in bu ürününü aldım. Tövbeler olsun. Bu ürünü parmaklarımla sürmeye çalışırken göz altlarım o an çekelemekten kırıştı bence. Çizgilere dolma süresi tam olarak fındıklı ışıklardan karaköy ışıklara kadar. Kapatıcılığı alt seviyede olduğundan en açık iki renk cildimde birebir aynı durdu. Gratis’in elinde üç renk kaldığı için elinde ne varsa onu aldım. Dışarda gün ışığında da baktığımda renkler arasında hiç bir fark yoktu. Göz altıma sürmem ama yüzmde kırışmayan noktalarda kapatmak için kullanırım sanırım. Highlight için deneyebilirim belki.

 11. Göz çevremi ne kadar nemlendirirsem nemlendireyim sürdükten kısa bir süre sonra çizgilere dolup beni 10 yaş büyük gösteren kapatıcı. Yapısı gözaltlarında kullanmak için hem kalın hemde çok ağır. gözaltlarımla bütünleşmiyor yapay¸ kuru kuru bir görünüm veriyor. Yüzde ki kusurları kapatmak için bile yapısı ağır. The balm markasını çok seviyorum ama bu kapatıcısında umduğumu bulamadım aldığıma pişman oldum.

 12. the balm markasının başarısız kapatıcısı¸ gratis’e girip denemiştim gözümün altında çok yapay ”cakey” durdu kapatıcılığını 10 üzerinden 4 .

 13. Kullandığım the balm ürünleri arasında tek sevmediğim üründür. Uygularken zorlanıyorum çünkü yapısı biraz katı ve gözaltlarımı kurutuyor¸ ayrıca pudrayla sabitlesem bile göz kapaklarıma ve çizgilerime doluyor bazen farketmiyorum eve geldiğimde tüm gün öyle dolaştığım için AMAA BEĞĞNİİİM CİĞERİM YANAAR diyerek utanıyorum kendimden. Ayrıca uyguladıktan 1 saat sonra kaybolup gidiyor ben de mor gözlerle dımdızlak kalıyorum ortada.

 14. Esmer olduğum halde lighter than light tonunu aldığım¸ katı oluşu ve çizgi çizgi toplanmasıyla üzen kapatıcı.

 15. Açık rengini aytınlatıcı olarak da kullandığım kapatıcı. Şu an için memnunum ancak bir sonraki concealer alışverişime dahil olmayacak sanırım.

 16. Gözaltı için uygun değil yazılarının hepsini okumama rağmen gidip aldığım kapatıcıdır. Memnun değilim gözaltları için gerçekten çok ağır bir kapatıcı garnier’in roll-onunu denemek istiyorum bu aralar 🙂

 17. gözcevresine asla kullanılmaması gereken kapatıcıdır. ama bunun dısında yüzdeki hafif izleri kızarıklıkları kapatmada oldukça iyidir the balmın o ciciş ambalajlarından olmaması beni üzmüştür

 18. Kimsenin sevmemesine üzüldüğüm¸ benim severek kullandığım kapatıcım. katı ve yoğun olması beni de başta korkutmuştu ama parmakla kıvama geliyor hemen. ben ara sıra çıkan tek tük sivilce izleri için kullanıyorum¸ yağlı cildimde kıpırdamadan duruyor. göz altlarım için bir kere denedim ağır geldi çizgilere doldu. tek tük kapatılacak yerler için ideal¸ alalı bir yıl oldu önümüzdeki bir yıl daha biteceğini hiç sanmıyorum.

 19. yüzdeki kusurları kapamada başarılı olabilir fakat¸ göz altlarında kesinlikle başarısızdır. çizgilere dolup belirginleştirerek hem yorgun hem de kırışık bir görüntüye neden oluyor. ayrıca ambalajı çok kullanışlı olmasına rağmen kapakları çok dayanıksız. belki de benim kullandığım o şekildeydi bilemiyorum. en sevmediğim the balm ürünü oldu kendileri.

 20. aşırı kalın yapılı kapatıcı.bundan bir kaç yıl önce kullanmıştım o yüzden hayal meyal hatırlasam da sanki iyiydi. ama benim kuru göz altlarım yok onu söylemem kerekir çünkü kuru gözaltlarında çizgilere dolacak kadar kalın ve kuru bir kapatıcı. onun dışında örtücülüğü 10/8

 21. Göz altları için ağır geleceği yüz metre öteden belli olan ama sivilce izleri için çok iyi olan kapatici. Parmak ısısıyla kıvamı düzeliyor. Ayrıca son derece bereketli. Bir yıldır hala dibini göremedim.

 22. yapısını çok kalın buldum sanırım bu yüzden gözaltı çizgilerimde birikme yaptı ama yüzdeki sivilce izlerini vs. kapatmada başarılı olabilir.

 23. göz altı için bu ürünü kullanmak bana göre oldukça saçma. zaten yapısı incelendiğinde ağır olduğu bariz belli.cilt kusurlarını kamufle etmede gayet başarılı ortalama bir ürün. kabı aşırı dayanıksız bu arada.kapağı elimde çat çut parçalandı kısa zamanda.

 24. 1. Ambalaj : Her zaman kullanışlı ve eğlenceli ambalajlar kullanan The Balm bu sefer hayal kırıklığına uğrattı. plastik ve ucuz bir şeffaf kabın içinde ürün sunuluyor. İçinden uygulamanız için sünger çıksa da ben fırça ya da elle uyguluyorum. Üzerindeki o süngeri saklamayı başarırsanız hijyeni belki sağlayabilirsiniz ama ambalaj bu konuda çok başarısız. 2. Yapısı: Likit bir kapatıcı değil¸ bu sebeple likit kapatıcı sevenler için çok da uygun değil. Krem kapatıcı kapsamında değerlendiriliyor. Yapısı oldukça yoğun ve aynı zamanda kalın. 6 renk skalasına sahip¸ benim sahip olduğum “lighter than light”. Çok sert gibi görünse de elinizle uyguladığınızda elinizin ısısıyla birlikte çok rahat uygulanabiliyor. 3. Yararları: Yüzümdeki o kırmızı sivilce izlerini güzel kapattığını düşünüyorum. Ayrıca kalıcılığından da memnunum. Üzerine bb krem ya da pudra ile geçildiğinde tüm gün idare ediyor. Ayrıca pigmentasyonunu seviyorum. İyice yedirildiğinde doğal durduğunu düşünüyorum. 4. Eleştiriler: Çok kalın ve yoğun bir yapısı var¸ elle uygulanmadığı zaman kullanmak için biraz sert. Bu sebeplerle gözaltlarıma çok yoğun uygulamayı tercih etmiyorum. Aynı zamanda ambalajı çok ucuz. 5. Kullanımı: İyice nemlendirdiğim bölgeye işaret parmağımla ya da Real Techniques concealer brush ile uyguluyorum. Üzerinden pudra ya da bb krem ile geçiyorum. 6. Fiyatı:7.5 g için 30-35 TL civarına Gratis’den edinebilirsiniz.7.  İnceleme yazısı ve Uygulama videosu

 25. yaklaşık 1 yıldır bu ürünü kullanan birisi olarak şunları söylemek isterim ki ¸ şimdi öncelikle ürün likit bir ürün olmadığı için gözaltındaki çizgilere çok da dolma yapmıyor. kapatıcılığına 5 üzerinden 3 verebilirim. içerisinden çıkan minik bir süngerle uyguluyorum ben ürünü. yüzük parmağımla uyguladıktan sonra homojen bir dağılım olmadığını gördüm. o minicik sünger ziyadesiyle yetiyor. gün içerisindeki kalıcığı oldukça iyi. gözaltında kuruma yapmıyor. indirimsiz fiyatı da uygun.

 26. uzun zamandır kullandığım ve pudrayla sabitlendiğinde kesinlikle çizgilenme yapmayan seyirlik değil ömürlük kapatıcı.

 27. Balma yakışmayan performansta bir ürün¸ o ne kuruluk¸ o ne sertlik¸ resmen göz altını kapatırım ama canınada okurum diyor.

 28. eğer göz altlarınız çok mor değilse işe yarayan üründür. ben light tonunu kullanıyorum ve gayet de memnunum. yanındaki pamuk ürünün sertliğine çok fazla direnemiyor¸ bir kaç yapışta hemen parçalanıyor. yüzden parmak uçlarınızla uygulamak en mantıklısı¸ hem o sert kapatıcı vücut sıcaklığınızda biraz yumuşadığı için uygulaması da kolaylaşıyor.

 29. göz altı morluklarım sayesinde kapatıcılara saldırdığım bir ara şuurumu kaybettiğimde aldığımı düşünüyorum bunu. zira hiçbir şekilde bana uymadı¸ bir tek renk konusunda sıkıntı yok. skalası çok geniş. dandik diyenler olmuş ama ben minik kutusunu da çok sevdim¸ her ne kadar hijyenik olmasa da.yapısı sert dursa da parmakta yumuşuyor. lakin ince çizgilerime öyle bir doldu ki 5 yaş yaşlandım. dokusu bir garip durdu böyle “cakey” gibi. transparan pudrayla bile sabitlenmedi¸ elime falan bulaştı hep. morluklarımı kapamadı-ki zaten henüz kapayan bir tanesini bulamadım. cildimde kızarıklık¸ leke¸ sivilce vs gibi kapanacak bir kusur olmadığı için sadece göz altımda deneme imkanım oldu ama göz altı için kullanımının çok doğru olduğunu düşünmüyorum. the balm da ironik bir şekilde not düşmüş arkasına “gece¸ gündüz¸ her zaman¸ her yerde sür anacım bu besler senin göz altlarını” diye. tişikkirlir cinim almiyim.

 30. nasıl kullanabileceğimi bu sabah bulduğum¸ vasatın altında kapatıcı.  şurada zaten daha önceki düşüncelerimi belirtmiştim kendisi ile alakalı. ziyan etmemek için bu sabah farklı bir şekilde uygulayıp performansını denemek istedim. sabah uyanıp makyaj çantamdan malzemeleri çıkardığımda kendisinin l’oreal skin perfection awakening and correcting eye cream ile yanyana olduğunu gördüm ve kafamda şimşekler çaktı. daha önce kullandığım bu hafif ten rengindeki göz kreminden çok memnun kalmadım¸ sırf nemlendirmesi için kullanıyorum. kapatıcılar da gözlerimin altını kurutuyor¸ pul pul çirkin görüntülere sebep oluyor. dedim ki bu hafif renkli göz kremiyle bu kapatıcının birazını karıştırsam? bendeki light/medium tonunda da böylece çok fazla bir renk farkı olmaz.nitekim ikisini iyice birbirine geçirecek şekilde karıştırdım. krem daha sıvı olduğu için uygulaması daha kolay bir hale geldi. her zaman yaptığım gibi pıtpıtlarla göz altlarıma sürdüm. ilk etapta göz kreminin verdiği nemlendiricinin etkisiyle biraz parlak/ıslak bir görünüm verdi ancak morluklarımı kapamada tek başına olduğundan daha başarılı oldu. göz altlarımda genelde mat bir görünüm tercih ettiğim için üstünden transparan pudrayla çok çok az geçtim. makyajı yapalı 1 saat oldu ve henüz çizgilere dolma yok.ellerinde bu kremden ya da buna benzer renkli kremlerden olan cicişler ikisini karıştırıp deneyebilirler. takas’ta çok görüyorum çünkü bu kapatıcıyı. göz altlarına kullanıp da memnun olan yok gibi bir şey. belki bu şekilde değerlendirdiğinizde memnun kalabilirsiniz.

 31. Aldığım ilk dönemde bir türlü kullanmayı beceremediğim üründür kendisi fakat makyaj süngeri kullanmaya başladıktan sonra kutusundan süngerin sivri ucuyla aldıktan sonra göz altlarına uyguladığımda daha kolay sürüldüğünü ve göz altlarında kalıp gibi durmadığını fark ettim. Yine de başarılı buluyor muyum? Hayır tabii ki de çünkü göz altı çizgilerine dolmasına engel olamıyorum. Size önerim Rival de Loop natural touch concealer! Gözaltı için doğal bitiş sevenler bayılacaktır.

 32. yanaklarımdaki sivilce izlerini ve kırmızılıkları başarıyla kapatan fakat göz altları için uygun olmayan kapatıcı. kıvamı çok katı¸ çizgilere dolma ve kalıp gibi durma ihtimali çok yüksek.

 33. Ilk aldığımdan beri hep çekmece diplerine ittiğim benim için Likit kapatıcıların önüne geçmeyen bir üründü.Lakin YAŞ ilerledi malum Likit arkadaşlar artık çizgilerimle pek içli dışlı olmaya başlayınca “time Balm” ismiyle dikkatimi çekti. Fakat kıvamı göz altları için çok katı olduğu için farklı bir Yöntem denedim.Herhangi bir makyaj bazını Kapatıcı fırçamıza Alıp time Balm ile karıştırıp bölgeye uyguluyoruz. Sonuç enfes!

 34. Light/medium tonunu kullandığım the balm’ın anlaşması en zor ürünü. Ben bu ürünle gözaltlarım çok iyi nemlendirip ürünü sürmeden hemen önce parmaklarımla ısıtarak anlaştım. Aksi halde feci şekilde çizgileri ortaya çıkarmakta. Ayrıca üzerine kesinlikle pudra uygulayamıyorum. cakey bir görüntü ortaya çıkarıyor. Almak isteyenler bunları göz önüne almalı.

 35. Mandalinacoli gibi bende göz kapağımdaki renk eşirsizliğini gidermek için kullandım ve fazlasıyla işe yaradı önce put a lid on it ardından kapatıcı daha sonra walking on eggshells kullandım saat 6 da yaptığım makyaj onikiye doğru neredeyse hiç bozulmamıştı farların rengini de daha iyi aldım bu kapatıcı sayesinde ama gözlerimde hafif bir yanma var sanırım çok kuru göz bölgem. Ayrıca göz altıma da uyguladım fakat sonuç olarak çizgilerime dolan berbat bir kapatıcı olduğunu hatırladım. Mandalinacoli sağ olsun bu yeni kullanım şekliyle beni çok mutlu etti :).

 36. bir gratis indiriminde çalışanın zoruyla elime tutuşturulan kapatıcı. kendisi çok katı formdadır.ilk kapatıcım olduğu için deneyimsizdim kullanmaya başladım oh iyi güzel falan diyordum. bir gün uyandım gözlerimin altı nasıl acıyor nasıl. göz altlarım pul pul dökülüyor ve dokundukça yanıyor. bir iki gün geçti¸ göz altlarımın yanması geçmedi. soluğu doktorda aldım. göz altımı nasıl kuruttuysa ürün¸ egzama olmuş gözlerimin altı. o günden sonra bir daha da kullanmadım elimden çıkarttım.

 37. Göz altlarım çok kuru¸ yoğun morluklar var evet mor görünümünü oldukça kapatıyor fakat iki gün üst üste kullanmam sonucundan göz altlarımda pul pul dökülmeler meydana getiriyor ve 1 hafta boyunca advantan tarzı deri merhemleri kullanmak zorunda bırakıyor. Yüzümün neresinde kullansam kuruluk yaptığı için ve ambalajının tırtlığı sebebiyle çöpe giden üründür.

 38. Kendisi ilk ve tek kapatıcım olur. Göz altım için kullanıyorum. Bazen çok güzel uygulanırken bazen çizgilerime doluyor. Yapısı gerçekten çok yoğun bu yüzden parmaklarımla ısıtarak kullanıyorum. Çok bereketli bi ürün¸ alalı bir seneyi geçti bitmedi. Rengi cildime uyuyor ve uygulamayı becerebilirsem çok doğal duruyor. Ten makyajı yapmadığım için çok kapatıcı olan ürünlerden uzak duruyorum kalıp gibi durmaması için. Bu yüzden cildimde bir reaksiyona sahip olmadığı için bitene kadar kullanmayı düşünüyorum. Ondan sonra da likit ürünlerden devam etmeyi düşünüyorum. Ancak yüz için daha başarılı bence.

 39. bahsedildiği gibi çok bereketli olmasına rağmen¸ gratis indiriminde henüz bitirmeden ikincisini aldığım ve 1 yıldır ilkini bitiremediğim kapatıcım. tek sevmediğim yanı kapağının çok çabuk kırılması¸ yedek olanın kapağını kullanmaya başlamıştım ki birkaç hafta içerisinde o da kırıldı. göz altı ve sivilceler dışında kaşımın üstüne ince bir fırçayla uygulayıp dağıtıyorum¸ kaşın şeklini belirginleştiriyor.

 40. her sürdüğümde sen ne ayaksın dedirten kapatıcı..sivilce¸iz kapamada tamam kullanılır ama göz altına asla..tam kullanayım dediğim anda ise üstteki kapağı tam ortadan kırıldı(uzun süre kapama tırtıkları kırıktı ama onu lastik toka ile kapatıyordum idare ediyordum) şimdi tamamen kapaksız öyle duruyor..kızlar bana bir fikir verin ben napayım bunu şimdi %80i duruyor?

 41. Ben bu ürünün kapatıcılığını seviyorum fakat gün sonunda baktığımda çizgilere dolmuş oluyor.içine koydukları pamuğada anlam veremedim anında parçalandı.kutusu kalitesiz kapağı anında kırıldı.

 42. O katı¸ ağır yapısıyla kendisiyle hic anlaşamadık hemen elimden çıkarttım. Çizgilere doluyor topak topak oluyor birde. Gerci benim hiçbir kapaticiyla mutlu olmadığımı düşünürsek çok da şaşırtmadı.

 43. bir türlü sevemedim gitti. o kadar kuru ki uzun sürede ellerimde eriyor ve sanırım rengi bana çok koyu geldi. denemeden almayın derim.

 44. benim de beğenmediğim ürün. 2 yıl önce sephoranın gözenek küçültücü bazı ile birlikte kullanmaya başlamıştım¸ umutlarım vardı. ama hepsi yıkıldı umutların sözlük¸ 1 hafta içinde cildimin değil sivilceyi çıkarmak direkt kustuğunu ve yüzümün parça parça kızardığını görünce attım çöpe aynen. balm ın sevmediğim tek ürünü oldu sanırım.

 45. erimeyen ne yaptıysam kupkuru formda kalan bir yapısı var. sanki makyaj ürünü değilmiş de başka bir amaç için üretilmiş gibi. sevemedim.

 46. Çok büyük umutlarla aldığım ama bi’kaç kullanımdan sonra bir kenara atılan ürün. Gözaltımda biriktiği ve daha sonra da sivilce yaptığı için kullanamadım.

 47. Aylarca çiğ beyaz kuru tenim için Casper rengi olan lighter than light olanını aldığım kapatıcı. Uzun süren araştırmalarım sonucu fondöteni ile arasında alt ton dışında hiçbir renk farkı olmadığını öğrendim. Fiyat açısından daha makul olduğunu düşündüğümden fondötenini zaman kaybetmeden bir heyecanla edindim. Kapatıcı küçük minnak bir kavanozda geliyor. Her gün kullanılsa 6 ay yeter gibime geliyor. Ben taşıması kolay olur düşüncesiyle fondöten yerine kullanmak için almıştım. O halde dahi ince bir tabaka halinde tam kapama sağlıyor. Fondötenine göre sarı alt tonlu aydınlık soluk göstermeyen bir renk. Mac skalasında nc 15 denebilir. Gözaltına uygulanmış hali ile gece morluk bakım kremi gibi yatılabileceğini vaat etmesi ayrıca bir gönlümü fethetmiştir. Lakin hiç denenmemiştir. Yapısına gelirsek¸ kışın biraz sert. Ben bunu stippling fırçayla ince bir tabaka halinde sürüyorum. Göz altlarıma fırçada kalanı geçiyorum. Çünkü orada çizgilere doluyor ve ağır duruyor. Gün sonunda parlama problemi mevcut. Pudrayla un kurabiyesi gibi görünecek cinsten¸ sabitlemek tehlikeli olabilir. Fondöteni de yapısal olarak aynı denebilir. Rengi daha pembemsi buna da nw 10-15 denebilir.

 48. Kapatıcılığı yüksek¸ kalın ancak çizgilere dolma eğilimi yüksek olan bir kapatıcı. Gratis indirimine denk getirirseniz fiyat performans açısından memnun kalırsınız.

 49. Son gratis indiriminden aldığım kapatıcı. Sevenleri kadar sevmeyenleri olduğunu bilerek denemek için aldım. Evet daha sürerken derhal çizgilere doluyor ama bunu önlemek için o minik süngeri Koyduklarını düşünüyorum. Üzerinden pudra ile geçince de sorun kalmadı. En açık rengini aldım cildimle bütünleşti (nc 25 kullanıyorum pudrada). yeni açtığım için sert değil zamanla katılaşırsa bilmem. Özetle ilk izlenimlerim olumlu¸ fiyatına göre performansı iyi.Edit: hala aynı fikirdeyim alınır mı alınır gözaltı değil sivilce ve ameliyat izlerinde daha başarılı renginin ne sarı ne turuncu olması artı puan

 50. Makyaj yapmaya ilk başladığım yıllar göz altlarım için kullanıyordum 19 yaşındayken falan. Verdiği aydınlık ve kapaticilik muhteşemdi ancak göz altlarım sayesinde o kadar kırıştı ki. Bu göz altlarimda varken ne zaman aybaya baksam bir irkiliyordum tüm gün böyle mi gezdim diye. 40 yaşındaymışım gibi kırış kırış bir göz altıyla karşılaşıyordum çizgilere dolup derinleştirince. Neyse ki sonra diğer birkaç makyaj malzemem ile birlikte çalındı ve kurtuldum böylelikle¸ maybelline affinitone kullanıyorum şuanda bence o daha iyi yani o kadar kapatmıyor morlukları ama çizgilere bunun kadar derin dolmuyor en azından.

 51. Tam bir aşk nefret ilişkisi. Lighter than light rengi bendeki. Kapatıcılığı orta düzeyde kutunun dibini gördüm ama severek bayılarak kullanmadım. Gratis’in %40 indiriminden 13 tl gibi bir fiyata almıştım. Benim cildim kuru. Dolayısıyla göz altı çizgilerime doluyor ve pütürlü bir görünüm oluyor. ama verdiği aydınlığı seviyorum. Bir de göz altlarım çok koyu olmadığı için Kapatıcılığı beni tatmin ediyor.Bir daha alır mıyım? -hayır.

 52. gevrekin girdisinden sonra elimdekini ziyan etmemek için bir şans daha verdim. göz kremimi sürdükten hemmmen sonra hiç beklemeden parmak uçlarımla çok çok ince bir tabaka halinde sürüyorum. hem altta ıslak nemlendirici olduğu için kolayca dağılıyor¸ hem de daha az cakey bir bitiş oluyor¸ gün içinde kupkuru gözükmüyor. böyle uygulayınca bende çizgilere dolma sorunu da bitmiş oldu (ki olmayan çizgilerime daha sürerken falan doluyordu.) yüzümde pek bir leke sivilce yok ama burun kenarlarındaki renk farkını ve burnumun üzerinde güneş gözlüğünden ötürü oluşan renk farkını kapatmak için de kullanıyorum. bende parlama yapmadı¸ fondoteninin de aynı olduğunu duyunca çok şaşırdım açıkçası çünkü bu ürünü bütün yüzüme homojen olarak yayabilmem sanırım bir saat falan sürer akıl almaz bişey. neyse.

 53. göz altlarımda asla kullanamadığım ama lokal olarak sivilce veya yara izlerinin üzerinde nispeten başarılı olduğunu düşündüğüm kapatıcı. cildin iyi nemlendirilmesi gerekiyor. nemli bir süngerle uygulandığında cakey görünümde yaratmıyor.edit: he bu arada bir daha almam ne yalan söyleyeyim. elimdeki bitsin diye uğraşıyorum. bazen daha sıvı bir kapatıcıyla avucumun içinde inceltiyorum o şekilde kullanıyorum.

 54. Geçen sene yılbaşı indiriminde alışveriş çılgınlığına kapılıp ve gratis’teki kızın “ay bu çok iyi” diyip kanıma girmesiyle edindiğim ve hiç memnun kalmadığım tek balm ürünü . Bir kere göz altına çok zor sürülüyor¸ akşam geldiğimde sanki çamura bulamışım gibi bir hal alıyor. Ürünü bitirmekse tamamen eziyet. Göz kapağımda ve elmacık kemiğimin üzerinde belirgin damarlarımın görünümünü hafifletmek için kullanıyorum¸ bence göz altı dışında kullanımı fena değil.

 55. bu ürün ne zaman kullansam çizgilerime doluyor. bir yıldan fazla süredir sahip olmama rağmen sanırım bir yıl daha bitiremeyeceğim. kulanamama sebebim¸ yüzümde herhangi bir sivilce izi veya ton farkı olmaması olabilir¸ o sebeple artık (bkz: maybelline age rewind concealer) işimi fazlasıyla görüyor ve çok daha hafif olduğu için kek gibi katmanlaşmıyor.

 56. göz altı morluklarını değil ama sivilceleri çok güzel kapatıyor. yapısı çok yoğun bu yüzden de göz altındaki çizgilere doluyor ve uygulamak gerçekten çok zor.

 57. Bir yıldır severek kullandığım kapatıcı. Kalın yapıda ancak göz altlarına parmak yardımıyla ince bir şekilde tampon hareketlerle uyguladığımda sorun yaşamadım. Bir de ben göz altına kapatıcı uygularken kapatıcıyı sadece mor bölgenin üzerine sürüyorum¸ kirpik diplerine yaklaştırmıyorum. Böylece çizgilere kadar gelmediğinden çizgilere dolma olasılığı da ortadan kalkmış oluyor. Bu şekilde uygulamayı da lisa eldrige’nin videolarında görmüştüm. Sivilce izlerini kapatmakta da çok iyi fakat kullandığım light/medium rengi sarı alt tonlu olmasına rağmen benim yeşil – sarı ( cilt alt tonumdan hala emin değilim ) yüzümde somon – turuncu kalıyor. Bu nedenle yanaklarımdaki sivilce izlerinde kullanmaktan pek hoşlanmıyorum. Burun kenarlarındaki kırmızılıklarda da başarılı buldum. Benim için kötü yani ambalajı oldu. Kapak kısmının yanları kırılıp ayrılmaya başladı. Sanırım başka bir kaba boşaltıp kullanmam gerekecek¸ çünkü kapak tamamen gidecek gibi.

 58. göz altlarımı gri gösteriyor¸ acayip kuru ama güzel yanları da var kapatıcılığı 5 üzerinden benden 4 aldı diyebilirim ve sıvı olanlar gibi çabuk bitmiyor.

 59. gözümün üstüne renk eşitleyici olarak kullandığım ürün. onun üstüne de tekrar kemik rengi far uyguluyorum. bunun sebebi de göz altlarım için son derece başarısız bulmam. zor dağılıyor¸ tuhaf bir bulaşma hali de cabası. çizgilere de doluyor. tamamen bitmesi için uğraşıyorum parama yazık olmasın diye¸ bir daha almam.

 60. göz çevreniz kuruysa gördüğünüz yerden koşarak uzaklaşın. hem kuru hissettirip rahatsız ediyor hem de pul pul hiç hoş olmayan bi görüntüye sebebiyet veriyor. sonradan falan da değil¸ daha sürdüğün gibi pul pulsun.

 61. mysotiss ‘e kelimesi kelimesine katılıyorum. Yüzdeki renk eşitsizleri icin başarılı ancak göz altlarında çizgilenme yapıyor ve yapısı katı olduğu için dağıtırken gözaltını bayağı ovuşturmak gerekiyor. Bu nedenle ben föndöten altına kullanmıştım kırmızı yerleri nötrlemek için. Ayrıca içindeki sünger ve kapak çok dayanıksız biri parça parça oldu diğeri ürün yarıya gelmeden kırıldı. Bir daha almayacağım¸yollarımız sonsuza dek ayrıldı kendisiyle.

 62. yağlı cildi olan kardeşimin çok memnun kalarak kullandığı¸ oysa kuruya dönük karma ciltli benim süngerle uygulayınca yediremediğim¸ fazla katı bulduğum kapatıcı. bu nedenle nemlendirilmiş göz çevresine fırçayla uygulamayı tercih ediyorum. burada yazılan yorumları okuyunca parmakla uygulamayı da denemeye karar verdim.

 63. Sürümü çok zor olan kapatıcı. Ben süremedim yediremedim. Baktım göz altlarımı çekiştirmekten kırışık iz ne verdiyse zedeleyeceğim bıraktım. Süs diye duruyor.

 64. The balm’ın krem formlu kapatıcısı. Göz altlarına bahsedildiği gibi katiyen uygun olmayan bir ürün. Fondöten kullanmak istemediğiniz günlerde kızarıklıkları saklamak için ise bire bir.

 65. The balm’dan alıp da memnun kalmadığım tek ürün olur kendisi. Özellikle de kapatıcı olarak kullanılan ürünler kullanıldığını belli etmeyen ürünler olmalıdır (renkten bahsetmiyorum) bu resmen bas bas bağırıyor burda kapatıcı var diye. Haliyle de bu kadar kendini belli eden bir ürüne kapatamayıcı diyebiliriz. Şahsen ben yapısı itibariyle göz altına uygun olduğunu düşünmüyorum.

 66. Kendisine biraz haksızlık edildiğini düşündüğüm kapatıcı. En açık rengini kullanıyorum yapısını¸ kıvamını¸ dokusunu çok sevdim. Parmak uçlarıyla sürünce daha iyi oluyor gibi ısıyla daha rahat yayılıyor. Yapış yapış değil¸ aşırı sıvı değil¸ kalıcı ve doğal görünüyor ben epey sevdim.

 67. En açık rengini kullanıyorum bu ürünün. Çoğu yorumda da denildiği gibi çok ağır ve yoğun bir ürün. Ben sadece sivilce lekeleri üzerine uyguluyorum gözlerin altına uygulamak için fazla yoğun¸ gün içinde çizgilere dolabiliyor ve üzerine pudra sürmek imkansız. Fakat kapatılıcılığı çok harika yüzde herhangi bir kırmızılığa izin vermiyor. Eğer amacınız sivilce gizlemekse kendinize uygun olan renk tonunu seçip rahatça kullanabilirsiniz.

 68. bugün indirimden 23 liraya aldım ve ilk uygulama açısından çok memnun kaldım. en açık rengi lighter than light’ı aldım. yumuşacık yapısı ve morlukları kapatmaya yetti. fırçayla sürmek daha güzel gibi geldi bana çünkü parmakla uygulandığında çok yoğun bir tabaka gibi görünüyor.

 69. hakkı yenilen bir kapatıcı… Bobbi brown¸ Mac vs… çok abartılırken bu kapatıcının da onlardan bir farkı olmadığını düşünüyorum. Yapısı ağır olsa da parmak ısısıyla gayet kolay uygulanıyor. Öncesinde göz altınızı nemlendirirseniz sorun yaşanacağını da düşünmüyorum. Çok seviyorum net ! 🙂

 70. the balm ürünlerine olan merakımdan aldığım kapatıcı. light rengini aldım. bir kapatıcı olarak ehhh işte denilebilecek düzeyde. ne çok kötü ne çok iyi. gözaltıma rahatlıkla uyguladım parmaklarımla ama bana da fırçayla uygulamak daha iyi gibi geldi. çok az bir miktarı tüm gözaltınız için yeterli oluyor. kutusunun küçüklüğüne aldanmamak lazım çok uzun süre kullanılabilir. ama açıkçası indirimsiz olarak alınabilecek bir ürün değil. fiyat performans ters orantıda diye düşünüyorum.

 71. bir gratis indiriminde light/medium rengini aldığım ama bir türlü sevemediğim kapatıcı. yapısı çok yoğun olduğundan kullanamıyorum. sivilce lekelerime kullandığımda kapatıcılığı iyi olmasına rağmen çok belirgin bir tabaka görünüyor. göz altlarıma sürdüğümde ise çizgilere birikme yapıyor. aldığım the balm ürünlerinde beğenmediğim tek şey.

 72. Çok kalın¸ aşırı yağlı¸ çizgilere doluyor. Nefret edilesi bir üründü The Balm¸ sana yakıştıramadım canısı :)Pudrayla sabitlense çamur gibi sabitlenmese yağlı yağlı vicik vicik. Nasıl kullanacağımı bilemedim. Hadi dedim sivilcelerin üzerine süreyim¸ hiç kalıcı değil. Almayın aldırmayınız efendim. The balm olmamış 🙁

 73. Gratis indiriminden uygun fiyata aldım. En açık rengini aldım¸ kapatıcılığı benim için çok iyi. Hatta fazla bile. Kullandığımda çizgilere dolmadı¸ çok da güzel aydınlık verdi. Bu ürünü kullanmak istiyorum ama içerisinde talc var ve ayrıca göz altını KUPKURU yapıyor. Sabah uyandığımda inanamadım. Hemen nemlendirici krem sürdüm. Çok ağır bir kapatıcı. Özel günler hariç kullanmıyorum. Malum göz altı hassas

 74. Gratiste after dark rengi kimse almadığı için 17 liraydı¸ ben de mantıken krem kontur ihtiyacımı karsilamasini umaraktan geçen hafta aldım. Zaten yapısını çok merak ediyordum¸ gözaltı için asla uygun olmaz gibimee geliyordu ama yanılmışım¸ ilk indirimde ten rengime uygun olanını alacağım. Fakat şöyle birşey var. Fondoten ve kapaticinin içerikleri birebir aynı¸ yapıları da aynıysa kazık yiyoz yani direkt fondotenini almak daha mantıklı. Neyse gelelim kontur için işlevine¸ çok çok çok başarılı buldum. Ya hafifçe fondoten üzerine uygulayın youtube videolarinda yapılan gibi aydınlatıcı ile beraber¸ ya da yoğun bir şekilde uygulayıp üzerinden sungerle fondoten geçin Wayne Goss abinin yaptığı gibi. Maybelline kontur stiginden daha mantıklı bence. Gozaltimda Çizgilere dolmadi zenci gibi göstermesi dışında 🙂 gozaltim köyü¸ mor¸ cokuk¸ çizgil¸ kuru. Daha nooooolsun.

 75. Yara izi¸ lekeleri kapatmakta bayağı başarılı iken¸ göz altı morluklarında aynı şeyi söylemek imkansız. Hem tam olarak kapatmıyor¸ hem de çizgilere doluyor. Ama kucucuk kutusu uzun sure yetiyor bunu da belirtmek lazim.

 76. inanılmaz ağır¸ yağlı bir yapısı olan¸ pudra ile sabitlendiğinde bile toz toz görünen bence gereksiz bir kapatıcı

 77. Yapısı kalın,uygulaması zor pek sevemedim. Bir dahaki sefere farklı bir kapatıcı almayı düsünüyorum. Ama ne alacağımı da bilemiyorum…

 78. her kullanışımda kapağı biraz daha kırılan kapatıcıdır.sonunda kapaksız kalacak ve ben de hiç sevmediğim bu üründen bahaneyle kurtulacağım.zira çok yoğun ve çizgilere dolma yapıyor.fırçayla ya da süngerle uygulamak çok zor.ille elle müdahale etmek gerekiyor.ambalajından da alması zor. offf¸ ne çektim ben bundan! bir daha asla almayacağım .

 79. Bir defa alanın artısıyla eksisiyle ortalama 50 sene kadar kullanacağı kapatıcı. Çünkü göz altına sürmek için çok başarılı değil ¸ aydınlatıcı olarak kullanılabilecek bir yapıda da değil . Yüzümüzde bir sivilce¸ leke vs. çıkacak da biz bunu süreceğiz de kutu bitecek¸ ki sivilce ya da leke kapama konusunda fazlasıyla başarılı olduğu için minicik bir nokta yeterli gelecek ve bu kapatıcı yine bitmeyecek . Eksisi ise¸ kapağı bir saniye açık bıraksam ben fırçaya uzanana kadar içi toz doluyor¸ nasıl iştir anlamadım.Peki biterse? Tekrar almam¸ elimin gittiği bir kapatıcı değil. Ama macera aradığım bir güne denk gelirse en koyu renklerinden birini alarak krem kontür deneyebilirim.

 80. herkes gibi benim de şikayetçi olduğum koyu kıvamını üzerine essence stay natural kapatıcı sürerek inceltmek suretiyle tüketmeye çalıştığım¸ dikiş izlerini bile gayet iyi kapattığı halde cildimi çok kuruttuğundan kusurları belirginleştirdiğini düşündüğüm¸ bir daha satın almayacağım kapatıcı. gerek yapı gerek kıvam açısından göz altları için uygun değil bence. ama sürekli kapatmaya ihtiyaç duyulan iz¸ leke vs. için başarılı olabilir.

 81. insanı varoluşsal ikilemlere sürükleyen fantastik kapatıcı. sivilce üzerine sürülmesini kesinlikle tavsiye etmiyorum zira sürüldüğü yerde daha beter sivilce yapıyor¸ hem de kistiğinden. gözaltına sürülmek için fazla yoğun zaten¸ çok sevimsiz duruyor. eeee o zaman elimizde ne kaldı? manasız bir ürün.noktasal kapatma için krem kapatıcı arayanlara bunun yerine catrice camouflage cream kapatıcı öneriyorum¸ hem sivilce yapma veya gözenek tıkama durumu kesinlikle yok¸ hem yapısı daha pürüzsüz hem de kapatıcılık konusunda time balm’dan eksik kalır yanı yok. alın sürün sürüştürün gönlünüzce.

 82. Göz altları o kadar hassas ki¸ Nasıl kullanırım ben bu ürünü? Çok kurutuyor. Sabah kalktığımda gözlerimi açıp kaparken acıdı resmen. Kapatıcılığı çok güzel¸ göz altı çizgilerine de dolmuyor. Sadece göz altlarıma zarar verdiği için kullanmıyorum. Yoksa performansından çok memnun kalmıştım 🙁

 83. light rengini kullandığım the balm’ın orta-yoğun kapatıcılıkta kapatıcısı. sivilcelerim¸ sivilcelerden oluşan yaralarım ve lekelerim var. ne yazık ki sadece fondöten¸bb/cc kremi sürüp bir şey elde edemiyorum kolay kolay. bu üründen o kadar memnunum ki 3-4 yıldır kullanıyorum. fiyat-performans açısından çok başarılı ve 6 ay içinde bitirmek imkansız ben 1 yılda zar zor bitiriyorum. nasıl kullandığıma geçelim¸ ben bu kapatıcıyı eklips’in ruj fırçasıyla kullanıyorum. sivilce-leke-yara artık ne varsa hepsinin üstüne bu fırçayla uygulayıp biraz bekletiyorum. beklettiğiniz sürece dağıtmaya çalıştığınızda hemen etrafa bulaşmayacak¸ sivilceyi kapatmanız daha kolay olacaktır. dağıtma işlemini de cc krem vs süreceksem önce rt süngerle dağıtıp¸ cc kremi de uygulayıp ardından bir kat daha uygulayıp parmakla dağıtmayı seviyorum. bu şekilde istediğim pürüzsüzlüğü yakaladım. fakat şu sıralar kat kat ürün kullanmak istemediğimden 2 kat uygulayıp parmağımla dağıtıp pudrayla sabitliyorum. her iki türlü de lekeleri vs. kapamada çok başarılı ki yerine geçecek bir kapatıcı bulamadım daha.gratislerde satılıyor¸ indirimsiz fiyatı 35 tl civarı.

 84. göz altları kuru olmayanlar ve çizgileri olanlar için mükemmel bir kapatıcıdır. pudralı bir yapısı var. günlük kullanıma uygun olmakla beraber kapatıcılığı kesinlikle ortanın üstünde. aydınlık konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim sanırım onun için ekstra bir ürün kullanılabilir gece makyajı vs. yapılıyorsa.son zamanlarda sadece okula gidip geldiğim için eski kapatıcım l’oreal true match kapatıcı bana fazla gelmeye başladı o daha çok aydınlık veren bir üründü. bir de likit olmasından dolayı göz altlarım yağlı olduğu için pudrayla sabitlesem de gün içinde mutlaka çizgilere doluyordu.bu üründe de çizgilere dolma oluyor ama anında pudrayla hafifçe üstünden geçerseniz kesinlikle o görüntüyü yok ediyorsunuz. ben the balm’ın bütün ürünlerine hayran olan biri olarak bunu da çok sevdim.

 85. Bu kadar insanın begenmemesinin tek sebebinin doğru kullanmama olduğunu düşünüyorum. Çünkü yapısı kalın değil¸ parmak isisiyla sıvı gibi resmen¸ ayrıca incecik bir pudrayla sabitlenmesi gerekiyor. Ben bu kapaticiyi yüzük parmağımı üzerinde bikaç tur döndürerek (elimi antibakteriyel sabunla yıkıyorum her kullanım öncesi) alıp direkt gozaltima yediriyorum. İnce olsa bile iki üç kat cikilabiliyor¸ kapaticiligi maximuma çıkıyor. Göz kapaklarıma da kullanıyorum farı mikemmel tutuyor¸ göz kapaklarımi da sabitliyorum tabi. Gözaltı cizginiz varsa gözlerinizi iyice açıp¸ çizgi aralarinin görünmesini sağlayın. Parmak sünger veya fırça yardımıyla cizgilenmis yerlerin üstünden geçip gözünüzü kapatmadan pudranizi uygulayın. İşin ilginç kısmı bu kapatıcı 24 saate yakın performansını korudu¸ çıkmadı¸ olduğu yerde kaldı. Ağır da değil. Gozaltlarimi gerçekten yormuyor.. Aylarca aman allahım bu nasıl kapatıcı olabilir¸ çizgilere dolar¸ hayvan gibi ağır bişey bu diye almadım¸ kaç tane indirimi kaçırdim¸ after dark rengi 15 liraya düşmüştü kimse almıyor diye¸ krem kontur niyetine kullanmalik aldım ve yapısı beni sasirtti. Gozaltlarima uyguladım¸ renk uygun değil tabi yapı testi yaptım ve ilk indirimde koşup rengimi aldım. Beni mest etti. O gün bugündür kullandığım en kolay en hızlı¸ sorunsuz¸ güvenilir kapatıcı. Tonla kapaticim var. Gorkitodan çok var ya valla. Gozaltlarim harbi cokuk¸ mor çizgili. Cildim de kuru ve gozaltlarim da kuru. Ama fondoten olarak bile kötü durmuyor stippling fırçayla mis gibi yüzü esitliyor. After dark desen kontur çok hoş oluyor. Alın yani.Edit: paint pot dediginiz ürün bunun 100 karı ağıri. Göz kapaklariniza bunu sürün¸ hem farı tutuyor hem esitliyor işte. Okadar para vermeye ne gerek var. Manyak mısınız olum.Uzunca bir süredir kullanıyorum¸ artık yorum yazma vakti geldi.

 86. Kesinlikle göz altı kapatmaya uygun bir ürün değil. Çok sert¸ yaymak neredeyse imkansız. Çizgilere deli gibi dolmasından bahsetmeyeceğim bile. Yüz için¸ cildinizle birebir uyarsa¸ sürdüğünüz yere pıt diye koyar ve yaymaya çalışmazsanız belki işe yarayabilir. Bendekinin rengi yüzüm için çok koyuydu¸ kaderi çöp oldu malesef.

 87. Direkt olarak fondotensiz sivilcenin üstüne uygulaninca sivilcede sağlam iltihaplanmaya sebep oluyor. Halbuki çok kapatıcı ve güzeldi. Kırdın beni goddamit. Çok güzel oturuyordu yüzüme kolaycana fondoten diye kullanıyordum. Bugün sönük 1 değil¸ 3 değil 5 değil tam 6 sivilcemi (tekrar ediyorum sönük¸ şiş değil¸ kızarmış eski sivilce izleri) yüzümde hiç görmediğim birşekilde beyaz beyaz iltihaplandirdi. Sanırım benimkini bi dezenfekte etmem gerek. Son bi iki kere elimi yıkamaya usenmistim. Hemen bakteri hemen. Of. Yılın mali ödülünü kaparım.

 88. The balm’ın çoğu ürününü çok severek kullansam da¸ bu kapatıcıdan memnun kalamadım. Kıvamı fazla katı geldi ve de gözaltı bölgemde çizgilere çok doldu. Artık kullanmıyorum.

 89. Bir seviyorum bir sevmiyorum. Bazen ”harika oldu tüm morluk gitti!” diyorum bazen ”ay bu ne ya yine dolmuş çizgilere!!!” diyorum. Ara ara denemelerime devam ediyorum. Bu kapatıcıyı öyle ya da böyle bitireceğim. Yalnız o ne iğrenç ambalaj!

 90. Sürdüğüm an harika gözüken ancak birkaç mimik hareketimle dolmadık çizgi bırakmayıp beni 30 yaş büyük gösteren kapatıcı. Ayrıca paketinde bakım yaptığını iddia etmesine rağmen içeriğinin aynı serinin fondöteniyle aynı olduğunu gördükten sonra gözümden düşmüştür.

 91. Kuru cildim olduğu için mutlaka altına nemlendirici sürerek kullanıyorum yoksa ürün çok yoğun geliyor. Ürünü aldığımda stant yetkilisi fırça ile sürmemi önerdiyse de ben kesinlikle elimle dağıtma taraftarıyım. ürünün kapatıcılığı oldukça başarılı. Bendeki rengi en açık ton olan lighter than light. Bayağı beyaz tenliyim ve ürün tenimle oldukça iyi uyum sağladı. Yazları aşırı sıcak havalarda kullanımı zor olsa da kesinlikle önereceğim bir ürün.

 92. Çok koyu kıvamlı ama kapatıcılığı iyi bir ürün. Bazla kullandığımda çizgilerime dolmuyor. Fırça ve süngerle kullandım ama en iyi sonucu elle kullanımda aldım. Çok büyük bir beklentiyle almamak lazım.

 93. Bu ürünü maalesef yedirip dağıtamıyorum elimle bile uyguladım olmuyor¸ çok kalın yapıda ve bunu sürüp pudrayla sabitlediğimde olmayan çizgiler beliriyor ve 60 yasında görünüyorum. Ben mi yanlışım yoksa kapatıcı mı bilemiyorum.

 94. the balm’ın en kötü ürünü bence. çok katı ve göz altını kurutuyor. hiç kırışıklık olmadığı halde¸ patihanim’ın dediği gibi yaşlı bir görüntü ortaya çıkarıyor.

 95. Bir zamanlar severek kullandığım kapatıcı. Kullanmadan mutlaka göz altlarımı nemlendiriyordum¸ o halde bile çizgilere doluyordu ama olsundu¸ çünkü mosmor göz altlarımı gerçekten güzel kapatıyordu. Yüzümde de sivilce izlerini kapatmak için kullandım¸ o konuda oldukça başarılı. Çok katı¸ yoğun bir ürün¸ fırçayla uygulamamak gerektiğini düşünüyorum parmağın ısısıyla eriyince daha başarılı sonuç alınıyor. Benim kendisinden vazgeçişim¸ ambalajının kalitesizliği yüzünden oldu. Kaç tane aldıysam hepsinin kapağı kısa sürede kırılıverdi. Beşinci ürünün de kapağı hemen elimde kalınca altıncıyı almadım artık. Kendisinden böylece vazgeçtim.

 96. Aldığıma bin pişman olduğum kapatıcı. Göz altlarına kesinlikle denemeyin aşırı kurdu pütür pütür duruyor nemlendirsem ve pudrayla sabitlesem bile olmayan çizgilerimi bulup doluyor

 97. Çok memnunun olduğum belki 6-7 tane bitirdiğim kapatıcım.ürün biraz yoğun.fikrimce kuru göz altına sahip kişilere uygun olmayabilir.bendeki light/medium rengi.göz altı kuru olmayan herkes sanş verebilir bence.ürünü süngeriyle değil de elimle uyguluyorum kesinlikşe daha başarılı sonuç elde ediliyor.ürünün kapagı zamanla kırılma çatlama yapabiliyor.

 98. bugün en koyu rengini satın aldığım kapatıcı. gratis’te indirimdeydi 12 tl gibi bir fiyata aldım. yorumları okuduktan sonra en koyu rengi de bayağı kahverengi olduğu için bunu krem kontür ürünü ya da krem göz farı niyetine kullanmaya çalışacağım.

 99. Balm markasına güvendiğim için kapatıcısı güzel olur diye indirimdeyken aldığım fakat hiç de beğenmediğim bir kapatıcıdır kendileri. Göz altımda denediğimde grileşme yapmıyor ama çizgilere doluyor ve kuru bir görüntü veriyor. Sivilce lekelerine uyguladığımda ilk başta güzel sonuç alsam da sonradan ürünü bir türlü cildimle bütünleştiremedim bir kaç saat geçtikten sonra lekeler üzerinde kuruması da cabası. Ambalajının kapağı da çok dandik. Burada yazıldığı için dikkatli kullanmaya çalıştım ama nafile 2 haftaya kalmadan kırıldı. Bir daha almayı düşünmüyorum kesinlikle.

 100. Yaz tatili sonrası bronzlaşınca¸ her yerde koyu renkli kapatıcı arayıp en sonunda karar kıldığım minnoş kapatıcı. Küçük kavanozda olması tek dezavantajı. Onun dışında yoğun yapılı ve iyi örtücülüğü var. Benim gibi göz altı morlukları ile başı dertte olanlar sever eminim ki. Yapısı kuru olmasa da¸ çizgilere dolmasını engellemek için göz altlarını nemlendirmek veya sabitlenmeden incecik pudralamak işe yarayabilir.

 101. göz altı kapatıcısı olan ama burnumdaki kırmızı benekleri kapatmak için kullandığım süper kapatıcı. fondötenle kapatamadığım benekleri gizlemekte çok başarılı oldu. yapısını da seviyorum. küçücük kutuda olması da taşımak için çok pratik. light rengini almıştım ama yazın bronzlaşınca tenime çok açık kaldı.

 102. kapatıcılığı iyi ama çizgilere dolma sorunu var. ayrıca ürünün kapağını kırılsın diye özel olarak tasarladıklarını düşünüyorum artık.

 103. Light-medium rengini far bazı olarak kullandığım kapatıcı. Kapatıcı olarak kullanmak için almıştım çünkü gerçekten çok iyi kapatıyor. Ama ne kadar iyi nemlendirirsem nemlendireyim hep daha kuru gösterdi. Dolayısıyla kapatmak istediğim yerler daha çok dikkat çeker hale geldi. Ürünleri çöpe atmayı seven biri de olmadığım için değerlendirme yolları arıyordum ki far bazı olarak hiç de fena olmadığını fark ettim. Farın hem kalıcılığını arttırıyor hem de rengin göz kapağına daha yoğun geçmesini sağlıyor. Zaten bir far bazından başka ne istenir ki.

 104. Yaklaşık 2 yıldır kullandığım kapaticidir kendisi. Ne denersem deneyeyim tüm kapaticilar çizgilere dolar bende ve tabiki bu da doluyor. 2 tane var bende biri mid medium diğerı light medium. Mid medium baya kontur rengi olarak da kullanilabilecek bir ton benim için. Bir de ben turuncu corrector almadan önce önce koyu olanı sonra ten rengime uygun olanı suruyordum göz altlarıma. Üstüne transparan pudra. Mis. Tüm gün kıpırdamıyor yerinden. Yüze fondöten gibi de kullanmayı deneyeceğim ihtiyacım olursa. Bence kapaticiliği çok güzel. Benim göz altlarımda beliren damarlari kapatıyorsa herşeyi kapatir bence 🙂 ve evet kabi çok dandik bi yere giderken yanıma almaya korkuyorum. Genelde tazeleme ihtiyacım da olmuyor aslında ama bazen bi anda sivilce bitiveriyor insanın yüzünde 🙂

 105. Birçok farklı kapatıcı kullanmış birisi olarak favori kapatıcılarımdan biridir.Gözaltlarımı¸ yuzumdeki lekeleri ve sivilcelerini çok iyi kapatıyor. Gözaltlarımda diğer kapatıcılara göre daha az doluyor. Yapısı çoğu kapatıcı gibi tabi kii kalın ama onlara kıyasla daha da ideal. İlk bu ürünü uyguluyorum¸ arkasından fondöten¸ince likit bir concealer ve pudra uygulaması yapıyorum. Kapatıcı arayan cicişler bence bu ürüne bir şans verebilir.

 106. bikaç favori kapatıcımdan biri. fakat yapısının biraz kuru olduğunu düşünüyorum. gözaltımı nemlendirsem bile bi zaman sonra çizgilere dolma problemi yaşıyorum pek çok kapatıcıda olduğu gibi. kapatıcılığı ortanın üzerinde ve sürdüğüm günlerde akşama kadar bozulmadan duruyor¸ tazeleme gereği duymuyorum.

 107. İçine iki damla mucizevi yağ damlatarak kendine getirdiğim göz altı kapatıcım. En iyi sonucu fırça ya da süngerle değil parmaklarımla göz altı kremi sürüyormuş gibi pıt pıt hareketlerle yedirdiğimde alıyorum. Makyajımı çıkartana kadar kalıcı¸ çizgilere minimum dolan¸ grileşme yapmayan başarılı bir kapatıcı.Tanım: The Balm’ın plastik kavanozlardaki krem kapatıcısı.

 108. Kapatıcı olarak değil fondöten niyetine kullanıyorum. Bence öyle kalın yapılı ama bu demek değil ki memnun değilim tam tersi çok memnunum dün katıldığım düğünde fondöten yerine kendisini kullandım. Bütün gece yüzümden kıpırdamadı¸ yağlanma yapmadı. E daha nolsun. Fakat göz altı kuru olanlar için kullanmadan 10-15 dk önce nemlendirici sürmelerini öneririm.

 109. Yapısı öyle katı ki¸ hiçbir zaman düzgün bir şekilde kullanamadım. Benim de başarısız bulduğum bir üründür.

 110. kaç tane bitirdiğimi hatırlayamadığım göz altı kapatıcım.the balm türkiye’ye geldiğinde ilişkimiz başladı hala devam ediyor.kalıcılığı uzun sürüyor.tek eksi yanı surekli kırılan kutusu.muadili var mıdır bilinmez ama (varsa mesaj kutuma beklerim) benim vazgecilmezim.

 111. ilk aldığımda çok hoşuma gitmişti¸ indirim döneminde bir tane de yedek almıştım. ancak kullandıkça kuruttuğunu¸ çizgilere dolmaya başladığını ve gün içerisinde aslında hiç de zannettiğim gibi gözükmediğini fark ettim. çok kısa bir süre içerisinde kapağı kırıldı¸ sürmesi zorlaştı. The Balm’ın primeri¸ balm shelter kremi ve bu ürünü diğer renkli kozmetikleri kadar iyi değil maalesef.

 112. Bence the balmın en kötü ürünü. Aşırı kuru aşırı kalın yapılı anında çizgilere doluyor. Morlukları güzel de kapatmıyor gerçekten çok gereksiz bir ürün. Ne yüzde ne gözde asla kullanmayı sevmediğim benim için çöp olan ürün. Birçok kapatıcı alternatifi varken bence almaya hiç gerek yok.

Siz ne düşünüyorsunuz?