“The balm sexy mama pudra” için 148 yorum

 1. yağlı ciltliler için yeterli olmayacağını düşündüğüm pudra.ancak parlama sorununuz çok değilse yeterli olabilecek pudradır.ve diğer tüm the balm ürünleri gibi kapağı pek bi cicidir.

 2. Fırçaya gelmeme sorunu dışında çok başarılı olan¸ özellikle fondoten Yada bb kremden sonraki oluşan “makyajlı” görünümü azaltan pudra. Parlamayı çok az engelliyor ama güzel sabitliyor.

 3. Transparan pudra olma özelliğiyle esmerlerin bile kullanabileceği çok fazla kapatıcılık özelliği olmamasına rağmen makyajı sabitlemede ve yüzü gayet doğal göstermesiyle kalbimde taht kurmuş pudra

 4. bir türlü elimin gitmediği pudra. seriyi tamamlamak adına almıştım. fazla renk vermeyen¸ uzun süre parlamayı engellemeyen normal bir pudra.

 5. 2.sini bitirmek üzere olduğum pudra. ince yapılı¸ hafif transparan bir görünüm oluşturuyor bende. parlamayı azalttığı bir gerçek ama 2 3 saatte bir yenilemek gerekiyor¸ çok kalıcı değil. özellikle yaz aylarında çok kullanıyorum¸ dibini görmek kolay gibi bu açıdan. bu bittikten sonra nars ya da mac in pudralarına bakacağım sanırım.

 6. alıp kullanamadığım pudra. benimkinde çok garip¸ rahatsız edici bir koku vardı. hepsinde var mı bilmiyorum ama kimse şikayet etmemiş. belki ben bozuk bir tanesine denk geldim. koku sadece pakette de değildi pudrayı sürdüğümde yüzüme geçiyordu. düzeltme umuduyla üstüne parfüm sıktım ama bu sefer de pudranın dokusu bozuldu. elimdeki diğer pudralar bitince bunu yeniden alıp denemek istiyorum

 7. Galiba bitireceğim ilk kozmetik ürünü.Dibi göreli birkaç hafta oldu.Gerçekten sabitleme ve doğal görünüm verme konusunda çok iyi. Kapatıcılık beklememeliyiz elbette.Zira zaten transparan pudra.Özellikle yaz aylarında kesinlikle kullanmak gerek.Hele bir de indirimde alınırsa tadından yenmez.

 8. bu pudrayı beğenmeyenleri anlamakta güçlük çekiyorum. un kurabiyesi efekti vermiyor¸sağlıklı bir görünüm kazandırıyor ambalajından hiç söz etmeyeyim bile. stay matte parlamayı ne kadar uzun süre kontrol ederse etsin yüzüme kireç bulamışım efektini verdikten sonra asla bir sexy mama olamayacak.

 9. stay matteye gore daha bir sevdigim pudra. fazla kacinca putur putur durmuyor. dibini goreli 1 ay kadar oldu. bir dahaki indirime biter heralde. yenisi alinacak.

 10. ciciş’de aylak bakkal ile yaptığımız takas sonucu sahip oldum.paketleme çantada taşımak için ideal.açıkcası ilk gördüğümde çok turuncu geldi ama transparan kesinlikle¸ kapatıcılığı yok ama parlamayı engelledi. 3 gün üst üste kullandım ve baya sevdim bu yüzden.yapısı ince¸ ben özellikle ince yapılı arıyordum elimde pudra-fondöten vardı bu da olunca harika oldu.Biraz tozutuyor¸ fırçadan kaynaklı olabilir başka fırçayla da deneyeceğim. o kadar da kusuru olsun. ben mikemmillll mac pudraları bile tozuturum. 🙂 edit: yaklaşık iki haftadır kullanıyorum evet hala memnunum ama çok tozutuyor sözlük fırça tercihim mi yanlış anlayamadım ama bu kadar tozutmasını beklemiyordum¸ şaşkınım sözlük.

 11. yapısı çok hafif¸ ambalajı falan güzel hoş evet ama kesinlikle uzun süre parlamayı engellediğini söyleyemem. gün içinde¸ yüzünüzde parlamayı farkettiğinizde o bölgelere uyguladığınızda anında mat görüntüye ulaşabileceğiniz¸ pratik¸ aynalı¸ mıknatıslı ambalajı sayesinde yanınızda taşıyabileceğiniz güzel bir ürün ama mucizevi bir antishine etkisi göremedim. benim için rimmel london stay matte’dan daha iyi değildir.

 12. geç tanışmış olmamıza rağmen çok severek kullandığım transparan pudra. Hafif sürdüğümde bile parlamayı önlüyor hem de bir doğallık vererek. Yılbaşı indirimi yaklaşırken hiç düşünmeden alabilirsiniz.

 13. paraben içermeyen bir pudradır kendisi. Bu iyi bir özellik ama görevini yerine getirdiğini düşünmüyorum¸ yani parlamayı yeterince kontrol altına alamıyor. O yüzden abartılan bir üründür benim nazarımda.

 14. Herhalde kullanmayanı olmayan pudra 🙂 incecik bir yapısı olduğu için göz altlarında kullanması çok uygun. Cakey durmuyor/duramıyor en önemlisi.

 15. Kullandığım en iyi pudra diyebilirim düzgün bir fırça ile dağıtıldığında hele fondötenle tonu çok tutmasa bile mükemmel bir uyum sağlıyor-en azından benim kullandığım markalarda. Diğer pudralar gibi yüzü kaskatı göstermiyor aksine daha kusurları kapatmaya yatkın olduğunu düşünüyorum. Yüzüme dokunduğumda makyaj yaptığımdan çok yumuşaklığı hissediyorum cilt havasız kalmıyor.

 16. gündüz ise giderken pudra sürmek aklıma bile gelmiyor. Ama işyerinde öğleden sonra parıl parıl parlamaya başlayan suratıma hemen sexy mamadan bi iki dokunduruyorum ve bütün yağlı görüntü sona eriyor. Uzun süredir elimde kullanmaya kıyamıyordum ama biterse bitsin yenisini alırım diyorum şu an. Cildim çok hassas olmasına rağmen bir kuruluk kaşıntı olmadı. kapatıcılığı elbette yok. Ama zaten kapatıcılık da aramayan ben misal biri iseniz kesinlikle öneririm. Yağlanmayı almaya birebir. Utanmasam yağlı sac diplerime de süreceğim. Ama onu da deneyeceğim bi aklımda.

 17. Hafif yapılı¸ renkli gibi duran ama renk vermeyen transparan pudra. Ben makyajımı sabitlemek ve parlamayı engellemek için kullanıyorum. Maalesef yağlı olan cildim 1-2 saat sonra parlamaya başlıyor. Olsun 2 saat 2 saattir. İndirimde alınmalıdır bence. Ayrıca içinde talc da bulunmamaktadır. Bu da iyi bir şeydir.

 18. ben de yaklaşık 1 senedir bu pudrayı kullanıyorum. o dönem kullandığım güneş kremi aşırı parlama yaptığı için almıştım. çok yağlı bir cildim var. özellikle alnım gün içinde beni rahatsız ediyor. sexy mama’yı real techniques blush brush ile alnıma burnuma ve çeneme uyguluyorum. * bir anda matlaştırıyor. cilt cansız veya toz toz görünmüyor. esmerim ve benim cildimde gerçekten transparan durdu.* verdiği matlık birkaç saat gidiyor. benim gibi çok yağlı ciltlere işte bu dedirtecek bir performansı yok ama az yağlı ve normal ciltler sevecektir.* içeriği muadillerine kıyasla temiz. nişasta bazlı pudralardan.* ambalajı hafif ve küçük ama içinde küçük de olsa bir fırça veya puf konabilecek yer olsaydı daha iyi olurdu.* tozutuyor.* 7 gramlık bir ürün. ben haftada 4-5 gün¸ günde de 1 kez kullanarak 6 ayda dibini gördüm¸ şimdi tam 1 yıl oldu ve artık bitmek üzere. * makyaj sabitlemekte çok başarılı değil. göz altı kapatıcımı wet n wilde brulee tekli far ile sabitleyince çok daha iyi sonuç alıyorum. içeriği¸ gerçekten renksiz olması¸ ciltte pudralı/tozlu görüntü yaratmaması¸ hafifliği çok güzel. yine de insan tüm bunların yanında daha uzun süre matlık sağlayan¸ makyajı daha iyi sabitleyen bir pudra olamaz mı diye düşünüyor. şimdi başka bir matlaştırıcı pudra arayışındayım. önerilere açığım.

 19. popülerliğine aldanıp bir heves aldığım fakat yaptığım makyajı söndüren transparan pudradır. Öyle ya da böyle dibini gördüm ama “belki bu kez olur” hevesiyle denerken geldim o aşamaya. nars light-reflecting pudra ile de tanışınca pabucu tamamen dama atıldı.

 20. En iyi transparan pudra. incecik yapısı var¸ ciltte tabakamsı bir görüntü oluşturmuyor. Kesinlikle çok memnunum bittikçe alacağım.

 21. alır almaz rimmel stay matte pudramı anneme makyaj koleskiyonlarının arasına yollamamı sağlayan¸ gün içinde disko topuna dönen yağlı cildimi kontrol altına almayı başarabilen inanılmaz bir pudra. tozutmaması ile de gönlümde ayrı bi taht kurdu.

 22. dibini gördüğüm pudra. yağlanma sorunum olmadığı için sadec gözaltlarımı sabitliyorum gayet başarılı olduğunu düşünüyorum. bir daha alır mıyım almam denenecek o kadar pudra varken onlara şans vermeyi planlıyorum.

 23. Kullandığım ve dibini gördüğüm tek pudra kendileri. Ben çok memnun kalmasam da ortası baya açılınca mutlu oldum. T bölgem ve göz altı kapatıcımı sabitlemek için kullandım. 2 saat sonra parlamaya başlıyordum ne yazık ki. Şu an sivilce tedavisi görüyorum ¸ten ürünleri kullanamadığım için bitiremesem de bittiğinde başka ürün deneyeceğim kesin.

 24. cakey görünmeyen harika bir pudra. Fakat keşke şekli down boy veya mary lou gibi olsa da fırçayla alması daha rahat olsa dediğim pudra şekli. The balm bu çığlığımı duymalı :):)

 25. Bayıldığım pudra! Şu gratis indirimi başlasın da alıp kenara atayım bir tane diye bakıyorum. Karma bir cilde sahip olmama rağmen aman aman parlama yapmadı ve genelde cildime ne sürersem süreyim suratımda bir ağırlık hissederim ister istemez ama bu pudrada öyle bir durum söz konusu olmadı. Hem dokusu güzel hem dışı çok ciciş¸ at çantaya taşı yanında tüm gün.

 26. Ben sadece göz altlarımdaki kapatıcıyı sabitlemek için kullanıyorum. Yapısı ince. Toz toz olmuyor. Kapatıcımı gün içinde sabit tutuyor. Ben pudra fırçalarım temiz olmadığında bazen allık fırçasıyla da uyguluyorum. Rt blush brush mesela. O şekilde de sevdim. İndirimde alınırsa fiyat performans açısından başarılı bir ürün bence.

 27. ten rengime çok azıcık koyu kaçtı diye suratımın bir kısmına wet n wild’ın pudrasını denediğimde cakey görünüm ne demek öğrenmiş oldum kesinlikle başarılı bir pudra keşke renk seçenekleri olsaydı

 28. içeriğinde talc olmaması sebebiyle tercih etmiştim. ama bu da yağ kontrolü açısından pek bir işe yaramıyor sanki kuzum. öğle olmadan parıl parıl parlıyor burnum. bir de çok tozuttuğundan olsa gerek çok çabuk bitiyor. ikinci kez alır mıyım bilemiyorum.

 29. 2 adet bitirdiğim pudra. çok tozutuyor¸ elinizin ayarı kaçar ise aşırı matlaştırıyor ve cakey görünüm oluyor. günde 2 kere tazele¸ yağlanmayı önle gibi bir durumu yok¸ çok sık tazelemek gerekiyor. bu sebeple çabuk bitiyor.

 30. ince yapılı ve rengini çok vermeyen bir ürün olduğunu öğrendiğim için zaten sadece göz altı kapatıcımı sabitlemek amacıyla almıştım. bir tane bitirdim¸ ikincisinin de dibini çoktan gördüm. göz altı için hafif bir pudra ararsanız tavsiye ederim. bir kere yüzümde kullandım fakat parlamaya karşı performansını kesinlikle yeterli bulmadım.

 31. açıkçası aldığıma ve verdiğim paraya değmediğini düşünüyorum. elbette çok beğeneni vardır ben de içeriğini ve ambalajını çok beğeniyorum ancak benim yağlıya dönük karma cildimle pek uyuşmadı. bir saat içinde suratımdan uçtu gitti. stay matte alsaydım daha iyi olurdu sanırım. ama cici ambalajı ve içeriği için tabi ki kullanmaya devam ederim 🙂

 32. The balm’ın anti shine(parlama önleyici) transparan pudrasi makyak sabitleme ve parlamayı önlemek için birebir. İkinciyi aldım kullanıyorum. Üstelik ambalajları gayet sağlam ve şipppşirin :))

 33. rimmel london stay matte biitince merak ederek almıştım ve o günden beri severek kullanıyorum.cildim yağlı ve bu pudra makyajımda uzun üsre parlama yapmadan kalıyor çok sevdim.paketi de çok cici daha ne olsun

 34. 3 – 4 aydır kullandığım ve fazlasıyla memnun olduğum pudra.karma bir cilt yapısına sahip bir insan olduğum için yüzümün bir kısmı soyulurken bir kısmının parlaması benim için çok büyük problem. bu sorunu aşmama yardım eden tüm ürünlere de aşkla bağlıyım. bu pudrayı da o nedenle çok seviyorum. bitince hemen gidip yenisini alacağım.

 35. Yüzde pek ağırlık yapmayan transparan pudra. Matlaştırma etkisi karma ve yağlı ciltler için uzun süreli değil ya da gün içinde makyaj tazelemekten çok hoşlanmadığım için bana yeterli gelmedi. ambalajı çantada taşımaya müsait.

 36. Çok çok beğendiğim bir pudra çünkü benim ten makyajinda aradığım şey hafif yapılı ve ince olması. Bu da o açıdan beni çok memnun eden bir ürün¸ yapısı incecik¸ yüzü ağırlaştırmıyor ve transparan olması sebebiyle cakey bir görünüm oluşturmuyor. İçinde talc olmaması sebebiyle çok uzun süre matlık verdiğini söyleyemem ama tazelendiği takdirde bir sorun teşkil etmiyor. Ayrıca ambalajı çok hoş ve çantada taşıması çok kolay. Fiyatı biraz daha uygun olsa başka pudra almazdım.

 37. ikincisini edindiğim pudra fakat ilk aldığımla ikincisi arasında çok can sıkıcı bi fark var ona birazdan değineceğim. bu pudrayı 2014 ağustosta kullanmaya başladım ilk defa anca bitti bu yaz oldukça iyi idare ediyor. benim yağlıya dönük cildimde parlamaya işe yarar şekilde derman oldu tazeleme gerektiriyor olsa da çok sık değil ki ben tazelemiyorum bile. ama aldığım bu ikinci pudra deliler gibi tozutuyor fırçayı değdiriyorum etraf pudra oluyor ki yumuşacık bir fırça ve hafif kullanım olduğuna emin olabilirsiniz belki bana böyle ürün denk geldi ama bilemiyorum. bu bayram indiriminde de stay matte aldım oldukça ince¸ hafif bir pudra bence sexy mama’nın yanında. bir daha sexy mama alır mıyım emin değilim. elimdeki iki ürünü fiyat olarak ve beklenti olarak karşılaştırınca şu sıralar stay matte ağır basıyor.

 38. indirim dönemlerinde alıp 2 kutu bitirdiğim makyaj malzemesi fakat rimmel london’ın ince hafif dokusunu gördükten sonra üçüncüyü alır mıyım bilmem.

 39. sadece göz altı kapatıcımı sabitlemek amacıyla kullandığım transparan olduğu iddia edilen pudra. benc bu pudra transparan değil. uygulanan yerin rengini koyultuyor. aydınlık göz altı kapatıcısının üzerine sürdüğümde o aydınlık görüntü tamamen yok oluyor ama kapatıcıyı gerçekten sabitliyor buna lafım yok ama ben yine de çok sık kullanmıyorum anca önemli bir zamanda çok uzun süre makyajım kalması gerekiyorsa vs. yapısı çok ince değil. benim çok memnun kaldığım bir ürün olmadı belki hiç pudra kullanmadığımdan da olabilir. olsa da olur olmasa da olur bir ürün.

 40. Makyajımı yaptıktan sonra T bölgemi ve göz altlarımı sabitlediğim pudra. Benim için etkisi yarım saat sürmüyor. Nereye uçup gittiğini anlamıyorum çok yağlı bir cildim de yok. Belki de Face&body ile anlaşamıyor bilemedim.

 41. Kalıcılığı vasat olan pudra. Ayrıca başıma bir iş gelmeyecekse ben o karton ambalajlarını sevmiyorum. Kirlenince temizleyemezsin¸ uçlarından yırtılmaya başlar. Kısacası elimin pek gitmediği ürünlerden biri.

 42. Varla yok arası bile değil¸ bildiğin “olmayan” pudra. Bu yönüyle tam istediğim gibi. Üst üste uygulasanız bile asla cakey bir görünüm vermiyor¸ toz toz durmuyor. Çok güzel sabitleyip matlaştırıyor ama asla sağlıksız bir matlık değil¸ sadece fazla yağı alıyor. Genelde aydınlık makyaj tercih ederim¸ aydınlığı değil sadece fazla yağı alıyor¸ herkese tavsiye ederim.

 43. Makyajı guzel sabitleyen ve ince yapılı olduğundan ciltte doğal görünen pudra. Ancak benimkinde bir sorun var. Pudranın yarısı çok sert¸ o kadar sert ki fırçaya gelmiyor. O kısımdan ürünü üzerini hafifçe kazıdığımda alabiliyorum. Galiba sadece benim aldığım üründe durum böyle.

 44. Sexy mama pudrası yazın güneş kreminden disko topuna dönen yağlı cildin kurtarıcısıdır. Kek görüntüsünden uzak¸ canlı ama parlak olmayan bir hava verir ki insan kendine bakmaya doyamaz.

 45. Kimmel london stay matter duruken hence verdiginiz pare degmiyor. Ayri bir ozelligi yok. Çekmecemde oylece duruyor.

 46. Kesinlikle parlamaların kurtarıcısı. Paramı korkunç pudralara harcadıktan sonra bir bloğun önerisi ile bu ürünü aldım¸ cilt tonu farketmez kullanılan bu canım ürün ne cilde döküntülü bir görünüm veriyor ne de cilde herhangi bir zararı var ve kolay kolay bitmiyor. Ben yaklaşık iki yıldır aynı ürünü kullanıyorum ve müthiş bir memnuniyet içindeyim.

 47. içinde bulunan (bkz: Polyisobutene)(petrol ürünü) ve (bkz: Dimethyl Imidazolidinone)(kanserojen ve alerjik) cildinizde kullanmak istediğiniz şeyler değil.(bkz: silica)¸ (bkz: Dimethicone)(silikon ürünü)¸ (bkz: Styrene )/ Dvb Copolymer de öyle.

 48. ilk bitirdiğim makyaj malzemesi.resmen dibini görüp kazıyıp öyle kullanmıştım.bence mükemmel bir pudra¸ incecik mis gibi¸ kabuk kabuk yapmaz¸ kurutmaz ipek bir örtü gibi duruyor ciltte. fiyat performans açısından favorilerim arasında.

 49. 1.5 yılda çok büyük ölçüde dibini gördüğüm pudra. başka pudra kullanmıyorum. dolayısıyla ortalama 2 yılda tamamen bittiği bilgisini verebilirim. 🙂

 50. makyaja dair tek bilgisi¸ ya gözü ya dudağı patlat¸ olan ben bu markayı mağazada ilk gördüğümde çocuklara yönelik bir marka sanmıştım 🙂 bb kremim gün sonunda ayna gibi parlamaya başladığında makyaj senseime danıştım¸ bunu önerdi.dün aldım¸ bu sabah uyguladım¸ akşama sonuçları göriciğz bakalım.

 51. Bir süre sonra yüzümde oksitlenerek koyuluk yaratan pudra. buna rağmen yapısını ve matlaştırmamasını seviyorum

 52. En sevdiğim kozmetik ürünlerinde ilk üçe girer diyebileceğim bir ürün. Anında matlaştırıyor ve yokmuş gibi görünebiliyor. Kusurları kapatmak yerine daha çok yüzümdeki ton farklılıklarını eşitlemek için ten makyajı yaparım. Bu yüzden de hafif bir makyaj için bb kremin üstüne uyguluyorum ve sonucu kendi kendime çok beğeniyorum.

 53. Makyajımı sabitleyen kalıcılığı çok iyi pudra. Parlamaları bende önledi bu yüzden çok çok fazla sevdim bu ürünü. Yapısı incecik¸ fiyata göre gerçekten çok iyi buluyorum.

 54. İlk the balm ürünümdü. İlk olarak ambalajıyla beni kendine çekmişti. Kullandıkça da ürünün kendisini sevdim. Yapısı oldukça ince ve gerçekten transparan. Cildimde topak topak durmuyor varla yok arası diyebilirim. Evet burnuma hiç bir pudra tam anlamıyla yaramıyor ama içlerinden en iyisi kesinlikle sexy mama. Tek sorun aşırı hızlı bitiyor ki öyle aman aman kullandığım söylenemez. Nereye gidiyor anlamıyorum. Makyaj ürünleri arasında uzun süredit süreklilik gösteren tek ürünüm.

 55. dibini görünce başka pudra aldım¸ öylece kaldı. tamam ince yapılı. transparan ama bendeki azgın yağlanmayı çok iyi matlaştıramıyordu daha doğrusu matlaştıramıyormuş  gosh pudra’yı kullanınca anladım

 56. bu pudrayı alalı epey zaman oluyor¸ dibini de gördüm ama iyi mi kötü mü anlayamadım hâlâ. bende t bölgesinin yağlanmasına herhangi bir etkisi olmadı¸ kullanmasam da olur cinsinden.

 57. Henüz indirimden yeni alıp sadece kutusunu açtığım ve üstünde yazan anti shine a rağmen hayır ille de parıltı kardeşim dercesine içinde mikrodan daha küçük olsa da sedefler bulunan ibretlik pudra.Dediğim gibi sedefler yüzde varlığını belli ediyor mu bilmiyorum yorumlara göre etmiyor ama ben kutuda var olduklarını gördüm.Kullanınca editlerim.

 58. yüz sabitlemek için hafif kalan ancak göz altı kapatıcısını sabitlemek için mükemmel pudradır benim için¸ ne kadar çok uygularsanız uygulayın o ağır görünüm hiç bir zaman olmuyor.

 59. Yapısı oldukça ince varla yok arası. Ben sık olmayan bir fırçayla göz altlarıma uyguluyorum daha çok. Concealerın çizgilere dolmasını engelliyor ancak her pudralı ürün gibi çizgileri bir tık daha belli ediyor bunu yapmaması imkansız sanırım. O yüzden bu ürünün bir eksisi değil tabi. Sabitleme özelliğine gelince bence oldukça iyi. yapısının ince olması gün içerisinde bir kaç kez kullanılabilir yapıyor ürünü. Bu da hepimizin istediği birşey bu tarz transparan pudralarda. Son söz olarak waow denicek bir ürün değil ama vadettiğini yerine getiriyor benim için.

 60. Ciddi anlamda çok sevdiğim bi pudra. Çok ince bi yapısı var. Bu da yapay bi görüntü oluşmasını engelliyor. Ben makyajımı tutuşundan da çok memnunum. Parlamayı kontrol altına alması da çok başarılı. Tam mat bi ürün olmadığı için donuk bi görüntü de oluşmuyor. Sivilce vb bi sorun da yaşatmadı. Merak edip edindiğim stay matte tırnağı bile olamaz. Gayet doğal bir duruşı var. Kesinlikle cakey olmuyosunuz.

 61. ince-orta yapılı¸ çok örtücü olmayan bir pudra. transparan olsa daha çok severdim fakat aydınlattığım bölgelerin rengini koyultup normal tenimle bütünleştirdiği için kullanmayı çok tercih etmiyorum.

 62. concealer dan sonra göz kapağına ve göz altına efsane bir sabitlik kazandıran pudradır. Oldukça da uzun süre dayanıyor. Hemen 2 fırça darbesiyle dibini gördüğüm Note pudraya beş basar

 63. 3.sünü bitiriyorum cicişler. bunu kullanmaya baslamadan önce hic transparan pudra kullanmamıstım fakat daha iyisini bulabileceğimi de düsünmüyorum. sadece t bölgeme değil¸ makyajım bittikten sonra tüm yüzüme sürüyorum. verdiği mat görüntüyü cok hos buluyorum.

 64. Nw13 Pembe beyaz ten rengimde hic de transparan durmayan pudradır. Ten rengimi koyulaştırıp somonumsu bir hal alıyor. 3 yıl once almistim. Aldığımdan beri aynı şekilde koyulaştırıyor¸ simdi raf omru dolmustur ondan böyledir diyeceğim ama hep aynıydı. yapısı da hep tebeşir gibiydi.Şimdikilerin formulasyonunda bir değişme varsa bir şans verebilirim. Beni bu konuda aydınlatacak cicişler olursa cok sevinirim.

 65. Kaç tane bitirdim hatırlamıyorum Cakey durmamasına¸ matlığına¸ göz altını mükemmel sabitlemesine hasta olduğumdur¸ stoklarımda asla tükenmeyendir¸ ağzını yidiğimdir.

 66. bobbi brown pudram da var ama kesinlikle yapısı¸ örtücülüğü¸ kalıcılığı ve matlaştırmasıyla sexy mama daha iyi! bende eklips’in büyük allık/pudra fırçası var¸ yumuşacık kılları¸ onunla hafif alıp üstüne geçtiğimde gün boyunca parlamıyorum ki benim cilt yapım çok uyuz¸ t bölgem yağlı fakat seboreik dermatitim de olduğu için burun kenarlarım o kadar yağın içinde kabuk kabuk kuruyor. sexy mama derdime çare oldu. 100 tl’den fazla para verdiğim bobbi brown ise (ilk başta çok sevmeme rağmen) kabuk kabuk göstermeye devam etti :/

 67. uygulandığında cildi mermer gibi gösteren pudra. karma cildimi 3-4 saat mat tutuyor. fondöten üstünde ise makyajım bütün gün sabit kalıyor. gramajının az olması cüzdanımı üzse de çok tozutmadığı için bereketli bir ürün olduğunu düşünüyorum. bitince kesinlikle yenisini alırım.

 68. kurutmadan parlamayı önleyen¸ renk vermeden pürüzsüz gösterip cilt tonunu eşitleyen çok sevdiğim pudram.Edit: 2-3 aydır kullanıyodum mutlu mesut¸ bu aralar taş gibi oldu 🙁 üstünden kazıdım tekrar olursa napıcam bilmiyorum. Başlığa göz attığım kadarıyla sık rastlanan bir sorun mu ki acaba dedirtti.

 69. adaya düşsem yanıma ilk bu cağğnım pudrayı alırım. öyle seviyorum sözlük. üç yıl önce tanıştım bu pudrayla ve o günden beri harika bir ilişkimiz var. transparan oluşu¸ ince yapısı ve ambalajıyla beni müptelası etmiştir. lakin son zamanlarda the balmın fiyatlarına gelen artışla indirimde bile öğrenci bütçemi sarsacak raddeye geldi. piyasada buna denk olabilecek uygun fiyatlı pudra varsa (rimmel london stay matte hariç -¸-) ne olur yazın 🙁

 70. dün azıcık dibini gördüğüm pudra. iki senedir elimde¸ severek kullanıyorum ama bana transparandan çok hafif renkli gibi geliyor. çok çok hafif turunculuk-kahvelik var sanki içinde. yazın bronzlaşınca daha çok tercih ediyorum bu sebepten ötürü ki kışın olduğundan daha güzel bütünleşiyor gözaltlarımda. incecik yapısı var kapatıcıyı sabitlemesi de gayet güzel. cakey görüntüsü de yaratmıyor.

 71. Klasik the balm ambalajı şıklığında kullanıp kullanmadığımı anlayamadığım yüzüme uyguladıkça uyguladığım hafif yapılı pudra. Kışın kesinlikle favorim tazelemeye gerek duymuyorum ancak havalar ısınmaya başladığında uyguladıktan bir süre sonra alüminyum folyo gibi parlamama engel olamıyor.

 72. aldıktan sonra elimdeki pudrayı bitirmeyi beklediğim için bikaç ay açmadan sakladım. açtığımda üzerinde birkaç tane siyah nokta vardı ve ne kadar denesem fırçaya gelmiyordu ben de üzerini siyah noktalar geçene kadar kazıdım ve tertemiz oldu. artık gayet iyi anlaşıyoruz kendileriyle. cildimdeki yağlanmayı hemen alıyor (karma bir cildim var) ama cildiniz çok yağlıysa gün içinde tazelemek lazım

 73. şubattan beri kullanıyorum yaklaşık 6ay civarı olmuş. varlığı ve yokluğunu pek fark edemediğim ama sürme isteği hissettiğim¸ 10 üzerinden 6¸ transparan pudra.

 74. ya bu pudra cok güzel de bu gratis balm ın fiyatlarını niye bu kadar uçurdu yaw (tamam anladık dolar aldı başını gitti vs. de…) şu pudrayı indirimden 18 19 liraya alıyordum.şimdi indirimde olmuş 30 kusur lira.gecen gratis indiriminde fiyatına bakmadan elime 2 tane alıp kasaya gittim stokta bulunsun diye 60 lı bir rakam soyledi kasiyer.Allah Allah dedim bir yanlışlık var ama mafelesss elimde 1 tane ile gratisten ayrıldım:(

 75. Yaklaşık 2 3 senedir makyaj yapıyorum ve bu benim ilk pudramdı her makyajımda kullanıyordum ve ben indirimle 13-15 tl bi fiyata almıştım. Baharda farkettim ki bu ürün bende kabuk kabuk durmaya başladı oysa çok fazla kullanmıyordum o kadar uzun süre kullanmama rağmen de dibini bile göremedim nisan ya da mayıstan beri de kullanmıyorum artık mat değil de aydınlık makyaj hoşuma gitmeye başladı ama yaldır yaldır aydınlık da değil:D yine de güzel¸kullanışlı¸ çoğu markaya göre de uygun fiyatlı bir pudra

 76. fırçayı bir kere dokundurup yağlı t bölgeme geçtiğimde cakey durmayan¸ parlayan bölgelere güzel bir matlık sağlayan transparan pudra. ancak indirimsiz fiyatının çok uçuk olduğunu düşünüyorum¸ son indirimden 30 küsür liraya almıştım.

 77. kabını çok beğendiğim bir tane bitirdiğim ürün. ama bence kesinlikle göz altına sürdüğünüz kapatıcınızın üzerine sabitlemek için bu pudrayı geçmeyin çünkü kendisi göz altını bir güzel grileştiriyor.

 78. bir paket bitirdiğim pudra. transparan gibi değil bence ama benim yüzümde ve göz altımda rengi çok da sırıtmıyordu. elimdeki transparan pudra bittiğinde belki tekrar alabilirim.

 79. üstteki girdide oksitlendiği yazılmış¸ bende de benzer bir durum olmuştu ve nedenini merak etmiştim. şöyle ki bu pudranın kendisi açık renkli baya ama makyajımı silerken pamuğa bakıyorum turuncu olmuş. ilk kullandığımda çok şaşırmıştım çünkü sadece kapatıcı kullanan biriyim son 2-3 aydır ve pudrayı sürmeden önce sildiğim pamuk açık bir renk alıyordu. ama pudranın yüzümdeki renginde bi değişiklik fark etmedim ben. o yüzden anlayamadım hala neden pamukta turuncu duruyor. onun dışında pek de sevemedim ben sanki ya¸ ağırlık hissediyorum yüzümde. şimdi sadece sivilcelerin üstüne sürdüğüm kapatıcının kalıcılığını arttırsın diye arada kullanıyorum.

 80. Tüm makyaj malzemelerine ilgim oldu hepsini araştırdım para biriktirdim hatta borçlandım aldım…pudra hariç…denediğim ilk pudra…sadece t bölgemde ve göz altlarımı sabitlemek için kullanıyorum…ben sevdim…pudra beklentim neydi bilmediğim için de olabilir…renk vermeden matlaştırması hoşuma gidiyor…bitsin yine alırım…

 81. Girdilerde söylendiği gibi gözaltımı sabitlemek için kullandığımda kapatıcının verdiği aydınlık görünümü kapattı. O açıdan hoşlanmadım ama gözaltlarım hariç kullanmayı sevdiğim bir pudra¸ hissetmiyorum yüzümde zaten. Transparanlığını tartışırsak¸ ben kullanıyorum¸ beyaz tenliyim ve koyulaşma veya açık kalma durumu yok¸ buğday tenli olup kullanan arkadaşımda da açık durmuyordu. Bitse tekrar alır mıyım¸ bitmesine 2 yıl var o yüzden bu soru şimdilik cevapsız.

 82. İlginç bir şekilde bunun rengi koyulaştı ve şu an beyaz yüzümü resmen bronz yapıyor. Ayrıca kıvamı da değişti¸ oksitlenme dedikleri bu mu acaba?Tam bir hayal kırıklığı oldu oysa ki çok beğeniyordum. 🙁 Şimdi paraya kırıp nars¸ bobbi brown ya da shiseido transparan pudralarından birisini almayı planlıyorumm drugstoredan ne aldıysam çok kalın yapıda çıktı. E bezdim ben de.

 83. t bölgemin parlamasını engellemek için almıştım 1.5 yıl kadar önce ama zamanla çok pul pul yapmaya ve pudra pudra durmaya başladı en başlarda ne kadar begendiysem de şu an elim gitmiyo kendisine

 84. Gratis’ten 30 tl gibi bi fiyata aldığım ilk pudra oldu kendisi. karma bi cildim var¸ alnımdaki ve burnumdaki fondöteni sabitlerken sanki çenemi iyi sabitlemedi. Ama renk vermeden sabitliyor¸ üstelik Paraben de içermiyor. 🙂 Eğer daha iyi ve uygun fiyatlısını bulamazsam bi daha alacağım ürün.

 85. hayatımın pudrası diyebileceğim pudradır. pudrayı tamamen yüzümü sabitlemek için değil de sadece göz altlarımı sabitlemek için kullanıyorum. şu ana kadar göz altlarımı sabitlemek için bir sürü pudra denedim ve hepsinde göz altlarım doğallıktan uzak¸ katman katman durdu. bu pudra ise hayatımı kurtardı¸ çok doğal bir bitiş sağlıyor benim cildimde. içinde çok ama çok çok hafif ışıltısı var o da çok zor fark ediliyor¸ eminim ki bir çok kişi fark etmemiştir. dibini gördüğüm ve bittikçe alacağım pudradır kendisi.

 86. bugün ikincisini bitirdiğim ve bir daha almayacağım pudra. ilkini severek kullanmıştım ama sanırım o aralar yapısı bir değişti. ikincisi asla transparan bir pudra değildi. tüm ten ürünlerimi oksitlendirdi. bulabildiğim zaman nars light reflecting pudrayı deneyeceğim¸ o zamana kadar idareten de rimmel london stay matte pudrayı kullanacağım.

 87. dibini çok çabuk gördüğüm pudra. ben tüm yüzümü sabitlemek için kullanıyorum. bu pudrayla tanıştıktan sonra günlük makyaj rutinime trasparan pudra da eklendi. uzun saatler dışarıda olsam bile makyajın dayanıklılığını kesinlikle arttırıyor. her gün makyaj yapmamama rağmen hemen dibini gördüm. benim cilt tipim normal ve kat kat uygulasam bile cildimdeki gözenekleri belli edip cakey durmuyor hiç bir zaman. allahtan the balm ülkemizde uygun fiyatlı da ilk indirimde rahatlıkla alabilirim.

 88. Aylarca kullanip cukurlasma bile olmadigi icin sinirlerim bozuldu ablama verdim. Hayir aklimdaki pudrayi alamiyorum onu oyle gordukce¸ vicdanim el vermiyor. Elden cikardim kafam rahat gidip aldim yeni pudrami. Oh be.Tanim: transparan olmasina ragmen surunce fondotenimi koyulastiran pudra.

 89. benim oldukça memnun kaldığım pudra. içinde talc yok bu güzel bir artı. ayrıca yapısı ince. bb krem ya da fondöten üstüne sürdüğümde cakey bir görüntü ortaya çıkarmıyor. rahatsız edici bir kokusu da yok. bazen pudra fırçasıyla bazen de hafif nemli sünger ile uyguluyorum ve istediğim sonuca ulaşıyorum. kullanmak isteyenlere indirim döneminde bu pudraya bir şans vermelerini öneririm.

 90. bb krem üzerine t bölgesine sürmek üzere aldım ama minicik sivilceler yapıyor bende bu zalım. sevemedik birbirimizi yine de bitene kadar kullanırım sanırım.

 91. ne nars ne shiseido ne hourglassı sevdim. favori pudramdır kendisi. matlaştırmadan yağı dengeler ama parlamayı da alır¸ makyajı sabit tutar. cakey yaptığını söyleyenler var¸ garipsedim. kat kat uygulasam bile belli olmuyor bende.

 92. Ne kadar uygularsanız uygulayın cakey görüntüsü vermeyen çok güzel bir transparan pudra.bi ara meraktan rimmel london stay matte deneyeyim dedim bildiğiniz cakey

 93. Karma cildimde parlamayı önlesin diye kullandığım başka bir beklentimin olmadığı pudra… Sonuç¸ bir kaç saatlik matlık¸ yüzüme bir şey sürmemişlik hissi ve görüntüsü ile isteklerimi gayet karşılıyor. Dibini gördüğüm ilk makyaj ürünü…

 94. transparan olmayan. Yüzümün kuruluğundan veya benim strobing görüntüyü sevmemden¸ mat duran fondöten görüntüsünden tiksinmemden kaynaklanıyor olabilir bu görüşüm ¸ ama ben bunu yüzümün neresine sürsem orası pul pul oluyor¸ Cakey duruyor. Sırf Göz altı kapatıcımı sabitlemek için kullandığımda da sevmedim. Yapısı bir transparan pudraya göre çok kalın ve kalıp gibi bence. En sonunda bu nefretime gönül koyup intihar etti sanırım¸ düşüp parçalandı. Ama yarısı hala duruyor.

 95. Hayallerimdeki üründü ama yapılan yorumları gördükten sonra kararsız kaldım. Oysa ambalajına nasıl da bayılıyorum¸ elime sürdükten sonra kaybolmasını nasıl da seviyorum.

 96. Rengi değişmeyen ve uzun süre kalabilen pudradır. Ne yazık ki kuru cildime ve aydınlık görüntüyü seven gözlerime hiç iyi gelmemiştir. İnanılmaz cakey¸ hatta makyajımın üzerine oturttuğum bir maske gibi durduğunu bile söyleyebilirim. Yenisini almak ne demek¸ küçük kuzenime verip kurtulacağım.

 97. Ben de ten makyajında matlığı sevmeyenlerdenim bu yüzden alalı bir yıl falan olmasına rağmen sayılı kullanmışımdır. Yağlı ciltli olmamamın da etkisi olabilir pudraya ihtiyaç duymuyorum. Birkaç kere videolardan gaza gelip göz altını sabitleyeyim dedim bence daha kötü durdu.

 98. bendeki bitmek üzere¸ beş on kullanımlık kaldı. kışları kullanamıyorum gerek duymadığım için ama bahar ve yaz aylarında yoğun olarak kullandım. 1.5 yıl oluyor alalı. yapısı yumuşak olduğu için dibini çabuk görüyorsunuz. göz altlarımda kullanmaktan nefret ediyorum. çok fazla grileştiriyor. bitince tekrar almayacağım çünkü narsın transparan pudrasını denemek istiyorum. sadece yüzümü matlaştırmak için gerek yok bence bu pudraya. bu arada çok yoğun kullandığım dönemde gözeneklerimi de tıkadı¸ belirteyim.

 99. Transparan olmasına rağmen Altındaki ürünü koyulaştırdığını düşünüyorum ben de. Kapatıcı ürünler pek kullanmıyorum ancak kullandığım zaman kendi yüz rengimden açık renk bir fondöten kullanıyorum. Çünkü yüzüm boynuma göre daha koyu ve hayli kırmızı. Bu pudrayı tüm yüzüme uygulayınca bana çok rahatsızlık verecek kadar koyuluk yaratmadı ancak göz altımdaki etkisi fark edilir. Göz altı kapatıcısını baya baya koyulaştırıyor.

 100. Göz altlarındaki kapatıcının rengini değiştiren ama yüzü sabitleme işlemini fena yapmayan pudra. Dibini çabuk görsem de uzun zamandır bitiremediğim ürün. Stay Matte ten sonra elim artık buna pek gitmiyor. Bazen kontür işlemini keskinleştirmek için kuru süngerle kullanıyorum.

 101. hafif¸ renksiz bir pudra. cildim karmadan yağlıya olduğu için çok mat duruyor diyemem ama çok güzel sabitliyor ve kalıcı.

 102. chanel poudre universelle compacte pudra ile birlikte uygun fiyatlı favori kompakt pudram oldu¸ maykrosoft deyta beyz ‘in yazdığı gibi muadil gösterilebilir. Daha önce uygun fiyatlılarda affinitone¸ rimmel london stay matte ve gosh all in one kullandım. Hatta gosh’u 3 kez üst üste kullandım başka ürünle risk almayayım diye ama geçen haftaki indirimden bu ürünü iyi ki almışım diyorum. pudranın vaadi göz altı sabitlemek değil¸ parlama karşıtı düz transparan pudra ama ben günlük makyajda pudrayı cildimde o gün ekstra bir renk düzensizliği/sivilce vs yoksa sadece göz altı sabitlemede kullanıyorum. bu ürün de beni fazlasıyla memnun etti. bir kere diğer denediklerimde oluşan çizgi çizgi kuru görünüm bunda olmuyor¸ göz altlarımda bir blurlanma yaratıyor bunu çok sevdim. her iki kapatıcımın da rengini bozmadı¸ tam transparan diyebilirim. her pudra gibi kapatıcının ıslaklığını aldığı için tabii o fresh görüntü gidiyor ama yine de aydınlık durduğunu düşünüyorum. bu noktada nars light reflecting pudra da zaten mucizeler yaratmıyor bana göre. kısaca fiyat/performans oranı bana göre çok iyi¸ mucizeler beklemeden günlük kullanımda beni fazlasıyla tatmin ediyor.

 103. Cildim gereğinden fazla yağlı. Sağolsun bir arkadaşım önerdiğinden¸ bu ürünü alıp kullanmaya başladım. Günde 1 2 kez tazelendiği takdir de¸ parlak görüntünün azalmasına oldukça etki ediyor.

 104. Daha önce başka pudra deneyimim olmadığı için kıyas yapamayacağım ama oldukça memnun kaldığım bi ürün oldu. Burunumun üstü ve göz altlarımı sabitlemede kullanıyorum. Gün içinde burnum tekrar yağlanıyor ama göz altlarımda oldukça başarılı bir ürün. İndirimde yakalarsanız fiyat performans oranı yüksek.

 105. Yüzdeki parlamayı minimuma indire¸ makyaj sabitleyici¸ matlaştırıcı transparan pudra. Özellikle t bölgesindeki yağlanmayı ciddi anlamda kontrol altına alıyor. Ama Uygulandıktan dört beş saat sonra etkisi gidiyor maalesef . Gün içinde iki üç defa tazelemek gerek. Bir de beyaz tenliler için biraz koyu gelebilir bu pudra. Transparan ama yine de koyu bir renk veriyor maalesef.

 106. Ikincisini yariladigim the balm’in transparan pudrasi.Ilk aldigimda daha makyaja yeni basladigim donemdi sadece yuzumdeki renk esitligi icin kullaniyordum. Yani oyle kapatici sabitleme vs. Yapmiyordum. Zamanla bir seyler ogrendikce kapatici sabitleme isine de basladim. Uzunca sure goz altlarimi sabitlemede kullandim ancak kapaticinin verdigi aydinlik goruntuyu bozdugunu ve -en azindan benim – goz altlarimda fazlaca agir durdugunu dusunuyorum. Daha sonra essence transparan pudra aldim ve goz altlarimda daha basarili buldum. Tabii yine de sexy mama macera aramak istemezsem tekrar alacagim bir pudra. Yuzumu az urunle esitlemesi¸ cantada tasinabilirligi ve fiyat performans acisindan bebektir kendisi.

 107. Kullanarak bitirdigim ilk ve tek toz ürünüm. Goz alti sabitlemede bir numaradir. Yumusacik bir dokusu olmasi sebebiyle pul pul gorunumu asla vermiyor. Bittikce alinir. Bitenler de cantalarda ayna olarak saklanir 🙂

 108. talk içermediği ve çok övüldüğü için almıştım. ama kıymetini başka transparan pudraları deneyince anlayabildim. kış soğuklarında bile pul pul durmuyor¸ kuru bölgeleri ön plana çıkarmıyor. parlamayı cildi donuklaştırmadan azaltıyor. kapatıcılığı yok ama çok fazla kaçırınca açık tenlilerde koyu durabilir. ben pudra sürerken elimi hafif tuttuğum için böyle bir sorunla karşılaşmadım. tek şikayetim yanına fırça vs. hazırlamadan hop diye çantaya atamamak. o kadar da olsun¸ ne yapalım.

 109. fondöteni ve kapatıcıyı sabitlemek için kullandığım ürün.kurutma veya pul pul görüntü oluşturmadı. beğenerek kullanıyorum.ambalajı da çok şeker ayrıca.

 110. En doğal görünümü sağlayan pudralardan biridir. Temiz içeriği¸ tozutmaması¸ göz altını efsane sabitlemesi ve doğal görünüm dışında pudradan çok fazla bir şey beklemeyen kişiler için vazgeçilmez bir ürün. Kapatıcılık payını pudraya yükleyenler yetersiz bulabilir ama sabitmek adına kullananlar sevecektir. Fiyatı da indirimler takip edildiğinde yeterince iyi.

 111. Eylül ayından beri pudra kullanıyorum. Sebebi yüzümdeki terlemelerden dolayı krem sürememek. İlk önce rimmel londonun stay mattesini aldım¸ kokusu ve teri emmesi açısından güzel ama yüzümde cakey bi görünüm oldu özellikle ardından hafif bir allık sürmek istesem falan süremiyorum çok kötü görünüyor. Bir de watsons boykotundan dolayı nasılsa bir daha almayacağım diye başka pudraya geçmek istedim. Sexy mamayı da indirimden aldım gerçekten varla yok arası olması beni çok sevindirdi sadece terimi emse ve matlaştırsa işimi görür diyordum öyle de oldu. En hoşuma giden kısım ise bunu uyguladıktan sonra allık sürebiliyorum cakey görüntğü yok.

 112. bir yıldır kullanıyorum artık tam olarak yorum yapabileceğimi düşünüyorum. öncelikle açık tenliler kesinlikle uzak dursun¸ renk olarak transparan değil. ilk başlarda anlamasam da sonradan fark ettim ne zaman sürsem yüzümün rengi koyulaşıyor¸ sağlıksız¸ sinir bozan bir hal alıyor. matlaştırma¸ sabitleme konusuna gelince de yağlı ciltliyim ve memnun kalmadım. muhtemelen normal ciltli olsam bu konuda memnun kalabilirdim ama benim parlamamı engellemeye yetmiyor. benim için kötü bir pudraydı açıkçası bir daha almam. renk sorunu oldukça kötü gözükmeme neden olsa da bitene kadar kullandığım için kendimi tebrik ediyorum. cakey görüntü vermemesine rağmen yüzümü bu kadar kötü gösteren bir pudra kullanmamıştım. pudra arayışıma kaldığı yerden devam ediyorum.

 113. cildi kurutmadan matlaştıran ve ten makyajını sabitleyen the balm markasına ait pudradır. tek eksisi kalıcı olmaması bence. mevsime göre 3-5 saat sonra tazelemek gerekiyor.2 tane bitirmiş biri olarak sevdiğim bir pudraydı ama gramajı çok küçük olduğu için artık satın almayacağım. (mesela sexy mama pudra 7.08 g iken down boy allık 9.9 g)

 114. İçinde talc bulundurmaması sebebiyle tercih ettiğim fakat göz altımı sabitlerken kapatıcımın bütün aydınlığını alıp götürdüğü için son zamanlarda beni düşündüren pudra. Yazın güneş kreminin üstüne sürerek değerlendirmeyi düşünüyorum artık. Kapatıcımı da bobbi brown kitindeki transparan pudrayla sabitleyeceğim artık sanırım. Yeni bir pudra alamam zira sexy mama’nın yedeği vardı:/

 115. ince bir pudra ve bence göz altı sabitleme de gerçekten çok başarılı. İlk aldığımda sevmedim ama diğer pudralarla kıyaslayınca gerçekten çok başarılı. Hiç bir zaman pul pul durmadı. renk olarak ben bir sıkıntı çekmedim gayet uygundu rengi bana. Makyaj çantamın vazgeçilmezi.

 116. ya bendeki ürün bozuk ya da ben kullanmayı beceremedim dediğim pudradır. Bir kere asla yumuşak değil hatta sert. Zorla kazıyarak çıkarttım ürünü. Kullandığım süre zarfında ki inatla bir sene boyunca kullanmayı denedim ne parlamaya etki etti ne sabitleme yaptı yüzüme bir şey sürmemiş gibi dolaştım. ambalajının tatlışlığı ve the balm ürünlerinin pazarlanmasına kapılıp almıştım ama pişmanım.

 117. ne işe yaradığını bir türlü anlayamadığım¸ sürdüğümde hiç bir değişiklik yaratmayan¸ elimde kalan ürünlerden biri. fırçaya defalarca süremem rağmen gelmeyen¸ yüzüme sürdüğümde sürüldüğü fark edilmeyen bir şey. neden bu kadar övülmüş anlayamadım.

 118. cildim yağlı olmadığından ve göz altlarımı sabitlemekte kullandığımdan inanılmaz memnunum. t bölgenize geçerseniz ve karmaya dönük kuru bir cildiniz varsa matlaştırması ideal. rimmel londonın transparan pudrasından daha güzel bir ambalaja sahip.essence markasının pudrası gibi sivilce de yapmıyor. yanınızda taşımak için de çok uygun. seviyorum işte canım pudram.

 119. Bu pudrayla aşk yaşıyorum adeta. Un kurabiyesine dönmüyorsunuz doğal bir görüntüsü var. İçinde paraben içermemesi de beni kendine çekmiştir.

 120. Ruj dışında yanımda taşıdığım tek makyaj malzemesi olur kendileri. Sabah yaptığım makyaj genelde öğlen parlamaya başlar. Özellikle burun bölgesi. Önce blotting paper¸ sonra sexy mama..Cildim sonra akşama kadar parlamıyor. Daha başarılı ürünler vardır tabi ama içinde paraben ve talc olmaması daha önemli benim için. Yüzüm parlayınca parlaklığını almak 15 saniyemi almıyor. Bence sağlık daha önemli. 

 121. aldıktan sonra hergün ve deli gibide kullansanız en az 2 sene gidecek pudradır.ben sadece göz altlarıma kullanıyorum¸ incecik bir yapısı var ne kadar sürsenizde ‘cakey’ denilen görüntüyü oluşturmuyor. kokusu yok¸ içeriği de gayet temiz paraben bulunmuyor¸ indirim dönemlerinde tercih edebilirsiniz cicişler

 122. kalıcılığı çok fazla olmamasıyla birlikte diğer pudralar gibi içinde talc bulundurmayarak daha güvenli olup aynı zamanda the balm’ın da hayvanlar üzerinde deney yapmadığını düşünecek olursak yağlı cilde sahip insanlara önerdiğim pudradır.

 123. İlk görüşte ambalajında vurulduğunu pudra. Baya bi kullandım hatta dibi geldi. Kesinlikle tam transparan değil ama beyaz tenli olamama rağmen hiç siritmadi. Daha açık tenlilerde belli olabilir. Yapısı gerçekten incecik ve sürüldüğünde o blur/airbrush efektini veriyor cilt boyle daha bi kadifemsi duruyor. Kaliciligi da çok iyi sabah sürdüğüm makyajı akşama kadar tutuyor ki benim cildim makyajı kolay kusar. Herşeyi çok iyi güzel de indirimsiz fiyatı el yakiyor be

 124. Yeni kullanmaya başladığım parlamamı adeta yok eden pudra. cicişler sayesinde tecrübe edinmiş oldum. İndirim kovalayın derim.

 125. benim de bitirdiğim tek pudra oldu şu ana kadar. şu an elimdeki stay matte’e geri döndüm ama o biter bitmez tekrar alacağım. uygun fiyatlılarda daha iyisi var mı bilmiyorum ama benim denediklerim arasında en iyisiydi. 

 126. Severek kullandığım ve yaklaşık bir aydır dibini görmeye başladığım sevgili pudraam. Çok iyi buluyorum yapısını. Kullanım amacım yüzümde oluşabilecek yağlanma ihtimalinin önüne geçmek. Seyahatta taşımak için ideal büyüklükte bence aynasının olması da artısı. Bitince yenisini alacağım bir ürün kesinlikle. ( Son zamlardan sonra bitmesini istememek:) )

 127. ambalajı makyaj çantası dostu olan transparan pudra. pudrada 2 favorim var biri rimmel stay matte biri de the balm sexy mama pudrası. kullananlar bilir rimmelin pudrasının ambalajı aşırı dandik. her an kırılıp çatlayabilecek cinsten. içeriğini sevmemin yanı sıra balm ın bu pudrası bu derdimi de çözdü. makyaj cantasında her gün taşıyorum¸ ne kırılma ne bir şey. boyutu normal pudralarla karşılaştırınca minik. hem ambalajında düzgün¸ temiz duruyor. şu sıralar en çok üzüldüğüm şey fiyatının bu kadar artmış olması. ona da yapacak bir şey yok gibi duruyor.

 128. güneş kremi sürdükten sonra matlaştırma amaçlı kullandığım¸ sadece güneş kreminin verdiği parlamayı azaltıp cildimi kadife gibi yapan transparan pudra. üzerinde de anti-shine translucent powder yazıyor. çok az bir miktarı bile yeterli geliyor ve beyaz tenli olmama rağmen yüzümde koyulaşma yapmıyor. ten makyajı yapmadığım için fondöten/bb cream üzerinde cakey görüntü oluşturur mu tam emin değilim ama bunu sürdükten sonra çillerim biraz blurlaşmıyor değil. gramajı az¸ kendisi minicik olmasına rağmen benim azaltmam bile yıllarımı aldı. o yüzden ikinci sefer aldığımda ilkini almamın üzerinden yıllar geçtiği için indirimli fiyatı bile fazla geldi ne yalan söyleyeyim

 129. Transparan pudralar içinde uygun fiyatlı ( indirim dönemindeyse ) en güzel pudralardandır.. Özellikle göz altı sabitlemede gayet başarılıdır¸ doğaldır..

 130. Yüzde hiçbir şekilde ağırlık yapmayan pudra. Fırçaya gelmiyor sanırım¸ diyerek yüzüme bol bol sürdüm ilk aldığım gün. Sonra aynaya bakmakla bir adet un kurabiyesi gördüm. 3-4 saatte bir yenilenmesi gerekebilir. İçerik olarak gerçekten temiz ve cf olması da cabası. Essence’in yüzümde sivilce yaptığını fark edince almayı ertlemeyi bırakıp aldım¸ pişman değilim. Ayrıca paketlemesi çok şeker.

 131. herkesin öve öve bitiremediği ama benim için mehh den öteye geçemeyen transparan pudra.  elimde essence (bkz: essence all about matt)¸ mac (bkz: mac blot powder) ve nars (bkz: nars light reflecting pudra) pudralar da var. kıyasladığım zaman hem kalıcı olmaması hem yeterince matlaştırmaması hem de rengi sebebiyle yüzümde tuhaf durması yüzünden elim katiyen gitmiyor.

 132. Öncelikle bir pudradan ne bekliyoruz bu önemli ¸ çünkü beğeneni de beğenmeyeni de var. Ben beğenen taraftayım.. Bir pudra doğal dursun¸ un kurabiyesine dönmeyeyim ve yağlanmayı da önlesin diyorsanız işte tam da bu pudra öyle bişiyy. Uzun süreli kullanımda tazeleme gerektirebilir¸ ben gerek duymadım makyajlı uzun saatler kalmayı sevmediğimden. 

 133. Beyaz tenimde fondötenle ten ya da kapatıcı sabitlemek için kullandiğim tüm yüzüme uyguladığımda t bölgesi parlaklığımıda alan birkaç kez bitirdiğim tek pudra. Göz çevresi için ya da sivilce kapattıktan sonra üzerine uyguladığımda herhangi bir dolma yapmamakta. Ambalajı her the balm ürünü gibi çok güvenli ve çantada taşınabilir. Fiyatı artması ve bir tık kapatıcılık istemem nedeniyle Golden rose mineral terracota pudra ya geçiş yaptım ancak bir yılı aşkın süredir kendisi değil bitmek erimemekte. Formül ve özellik olarak farklı iki ürün. 

 134. Güneş kremi sürdükten sonra alın ve burnuma parlaklığı azaltması amacıyla kullanıyorum ve memnunum. İnce yapılı güzel bir pudra.

 135. yüzüme sürdüğüm güneş kreminin aşırı parlaması sonucu buradaki olumlu yorumlara uyarak aldığım¸ foşur foşur bulamama rağmen kurabiye görüntüsü yaratmayan¸ tam ton numaramı bilmesem de nisbeten beyaz olan tenime uyum sağlamış¸ ciltte ağırlık yapmayan pudra.ben sevdim¸ teşekkürler sözlük.edit: normalde fiyatlarını takip etmiyordum¸ bugün gratiste indirimli fiyatı 34₺ civarıydı. bindirimli indirim midir¸ değil midir bilmiyorum ama bana çok pahalı gelmedi.

 136. bu hayatta en sevdiği pudralardan biridir. Gün içerisinde belki 7. kere sürmemde bile asla cake görünmeyen¸ biricik pudram.

 137. ikincisinin dibini gördüğüm¸ biterse muhtemelen tekrar alacağım( the balm’ın saçma sapan fiyatlarına rağmen )¸ oldukça sevdiğim pudra. ciltte herhangi bir renk bırakmıyor¸ göz altında kapatıcının rengini koyulaştırmıyor¸ sürdüğünüz cilt ürününün yapısını kalınlaştırmıyor. incecik asla katman katman durmuyor¸ akmaz kokmaz¸ pudra konusunda her zaman elimin gittiği tek ürün.yaz aylarında yağlı cildimin parlamasını gün boyunca engellemiyor ama uzun saatler dayandığı kesin ve kışın tüm gün dayanıyor. Kesinlikle öneririm.

 138. 4 yıllık pudra arayışıma son veren pudra. transparan olduğu için tenime fazladan bir renk vermiyor. yapısı incecik olmasına rağmen tozutmuyor¸ sürümü kolay ve yumuşak. kat kat uygulasam bile karma cildime uyum sağlayan ve cakey görünüm vermeyen nadir pudralardan biri. indirimdeyken almakta fayda var. kesinlikle tekrar alırım.

 139. Karma cilde sahibim¸ t bölgem bazı dönemlerde oldukça yağlı olabiliyor. Böyle dönemlerde makyajımda eksik etmediğim transparan pudram. Tozutma yapmaması¸ ciltle uyum göstermesi¸ birikme yapmaması en büyük artılardan.

Siz ne düşünüyorsunuz?