“The balm put a lid on it far bazı” için 320 yorum

 1. Kesinlikle kötü değil sadece sürdükten sonra bir dakika beklemeniz gerekiyor. ve bence kirpiklere bulaşmamalı¸ bulaştığında kirpikleri sertleştiriyor ve maskara sürümünü zorlaştırıyor. göz makyajınızın uzun süre kalıcı olması için en ulaşılabilir göz bazıdır.

 2. Urban Decay’in pabucunu dama attırmış far bazım. Yedeklemekte fayda var sözlük. Her an bulunamayabiliyor. Yok satıyor.

 3. aradığım¸ taradığım bulamadığım ürün. yakınlarda iki gratis mağazası var her hafta uğruyorum ne zaman gitsem ‘elimizde kalmadı’

 4. çok övüldüğü için meraktan alıp bugün ilk kez kullandığım¸ dandirik flormar farların tüm gün kımıldamadan gözümde kalmasını sağlayıp sanırsam göz kapağımın yağlanmasını da azaltarak gönlümü fethetmiş bazdır kendisi.

 5. bugüne kadar kullandığım en iyi far bazı. inglot far bazı’ndan sonra ilaç gibi geldi. yağlıya dönük göz kapaklarımda ne kendisi ne de farlar birikme¸ bulaşma vs yapmıyor. yaptığım tüm gölgeleme bütün gün benimle ve kullandığım en yüksek pigmentli ve yoğun yapılı farlar bile çok uzun süre (minimum 8 saat falan) sabit kalmayı başarıyor.ayrıca çok bereketli bir ürün. bir toplu iğne başı kadar sürdüğümde tüm göz kapağıma yetiyor. toplu iğne başından kastım  şu değil elbette¸  şöyle birşey (:

 6. 32 tlye almak bursumun kesildiği aya denk geldiği için içimde buruk bir sevinç yaratan üründür kendisi. tepindiğim bir konser boyunca göz makyajımı sabit tutması acımı hafifletti neyse ki…

 7. çok övüldüğü için bayram indiriminde gratis’ten bir adet edindim. fakat maalesef uyguladıktan sonra göz kapaklarımda-cildimde birkaç dakika hafifçe yanma hissi oluyor. nedenini bilmiyorum.

 8. Ud¸ too faced¸ mac¸ coastal scients vb. Far bazlarını kullandım. Açık ara En iyisi. Tartışmasız birinci.

 9. Far bazına para harcamaya gerek yok bence. Biraz nemlendirici de aynı işi görüyor. Kozmetik bağımlılarına para tuzağı. Hoş ben de kullanıyorum ya neyse

 10. gratis’in indirim dönemlerinde alındığında tadından yenmeyen¸ yağlı göz kapağına sahip bizlerin kurtarıcısı.

 11. efsane. normalde far sürdüğümde rengini iyice vermesi için bastırarak sürerdim. bunu sürüp fırçayı değdirince bile renk şakkadanak göz kapağınızda. alınız aldırınız.

 12. Yaklaşık 14 saat boyunca goz kapaklarımdan milim oynamamış¸ farım da ilk sürdüğüm andaki gibi yerinde kalmıştır. Herkeste etkisi farklı olabilir tabi ama beni çok etkiledi hınzır.

 13. indirimde bir türlü yakalayamadığım¸ ama diğer zamanlar the balm standında illa ki olan çok başarılı bir far bazıdır.

 14. kullanıldığı anda farı göz kapağına adeta mıhlar. elimle ovaladığım zaman bile far gözümden bi yere kımıldamıyor. fiyatına göre çok çok iyi bir ürün.

 15. Çok güzel bir üründür.Farın kalıcılığını sağlarken rengin kendin daha iyi göstermesini de sağlar. Cici ambalajı ile de sevilesidir.

 16. inanılmaz yağlı göz kapaklarım var. sürdüğüm farlar kısa sürede ya ortadan kaybolur ya da göz kapağımın çizgilerine dolar. the balm’ın far bazını kullanmaya başladığımdan beri bu sorunların hiçbirini yaşamıyorum. farlarımın renkleri daha canlı mı oluyor pek fark etmedim ama kesinlikle sıcak günlerde bile farım mesaimi benimle birlikte tamamlıyor. göz kapağına renk vermiyor¸ ağırlık yapmıyor¸ uzun süre gider¸ ucuz ve işini iyi yapıyor. daha ne olsun?

 17. Deli gibi arayıp sonra bayram indiriminde bulduğum cancağızım ama bunun üstüne wet n wild brulee sürünce görüntüsü topak topak oluyor malesef

 18. Pek far kullanmayan biri olarak¸ belki eyelinerın kalıcılığını artırır diyerek aldığım ama pek bir faydasını göremediğim ürün. İsmi¸ far bazı değil¸ gözkapağı bazı oysa ki. Put A Lid On It Eyelid Primer

 19. ben açıkcası öyle övdükleri kadar etkisi görmedim. 2-3 yıl öncesinde kardeşim oriflame’den adını hatırlamadığım bir baz sipariş etmişti (onu da yanlış sipariş etmiş). bu baz the balm’inkinden kat ve kat daha başarılı bence.

 20. farın rengini belirginleştiriyor¸ uçup gitmesini engelliyor. fakat şu sıcak yaz günlerinde farın göz kapağının katlanma yerinde birikmesini engelleyemiyor malesef.

 21. ankara’daki gratis’lerde hala bulunamayan far bazı. indirim dönemlerinde özellikle noksan olduğu için ya çalışanların kendilerine ayırdığına ya da indirim sonrası çıkarılmak üzere bir kenara zulalandıklarına inanıyorum.

 22. herkesin çok beğendiği ama nedense bir türlü hoşnut kalamadığım far bazı. daha öncesinde essence in far bazını kullanmıştım ve onu pigment arttırıcılığı ve göz kapağında birikme yaptırmaması açısından daha çok beğenmiştim.

 23. vıcık vıcık göz kapağımın en sevdiğidir. şu sıcak yaz günlerinde bile görevini başarıyla yerine getirendir. her indirimde stoklanacak olandır. canımdır.

 24. Kuru ciltlilerin yanından bile geçmemesi gereken . Bunu sürdüğümde göz kapaklarım iyice kuruyup geriliyor¸ yırtılacakmış hissi veriyor.

 25. bu ürünü almak için en az 4 gratis gezmek lazım. bazı gratis mağazaları biraz daha tenha¸ o çevrede çok satışın yapılmadığı yada stokları zengin olabiliyor. onlarda aklımda yazılı¸ eğer cicişler merak ederseniz bir mesajla paylaşabilirim.

 26. balm markasından indirimini beklemeden bulduğum anda kesinlikle satın aldığım tek ürün. Çünkü bildiğiniz üzere gratiste balm ürünleri ciddi güzel indirimlere giriyorlar ama bu ürün indirimsiz fiyatını da kat kat hak eden bir ürün.çok beğeniyorum göz maktajında tüm günü kurtarıyor. biraz ıslak yapılı ama far uygulamasından önce 1 dakika kadar beklemeniz sizi mükemmel sonuca ulaştırır.

 27. Kullanıpta memnun kalmayanına pek rastlamadım . hem farları fazlasıyla belli edip göz kapağında koruyan hem de uygun fiyatlı olan ve yağlı göz kapaklarına sahip her insanın sahip olması gerektiğini düşündüğüm ürün.

 28. bulana kadar insan gördüğü tüm gratislere bakıyor¸ bulup kullanmaya başlayınca da neden kapış kapış gittiğini anlıyor. fiyat performans oranı oldukça başarılı.

 29. Bulunması zor olan göz bazı. Günlük kullanıma uygun zaten aşırı bir göz makyaji yapmadığım için bana kafi geldi. Ha düğün makyajı¸ ağır makyaj kullanan vs. durumlar için bilemem.Indirim de denk getirmek için neler yaptım bir bilsen ciciş. Ben memnun kaldım. Bulduğunda kap ve kasaya koş.

 30. hiç bir arkadaşımın bulamadığı ancak benim her zaman rahat rahat bulduğum göz bazı.yağlı göz kapaklarına sahip değilim ve bu yüzden yağlı göz kapaklılarda durum farklı olabilir ancak ben son derece memnunum kendisinden.

 31. bir gün gratise öylesine gittiğimde bir de baktım bir sürü var bu üründen şok oldum hiç alışık değilim bir the balm standında birden fazla stok görmeye. üstüne bir de %40 indirim yapmamış mı gratis? hemen aldım tabi ki¸ iyi ki almışım çok kullanışlı¸ farların rengini çok iyi veriyor¸ asla topaklanma vs. yapmıyor. bir de hemen her gün kullanmama rağmen biteceğe benzemiyor.

 32. benim gibi göz kapakları yağlı olup far gözünde durmayan¸ hemen çizgilenen insanlar için kurtarıcı ürün. bloglarda¸ orada burada methini çok duyunca yakın zamanda edindim. çok minik¸ mercimeğin yarısı kadar falan iki göz kapağına sürmek yetiyor. 1-2 dakika kurumasını bekleyip sürüyorum. evet¸ farların rengini iyi vermesini sağlıyor. gerçekten de uzun süre far gözümde kalıyor¸ hem de çizgilenmeden. ama tabii benim gibi aşırı yağlı göz kapaklarında 5-6 saat sonra falan bu baz bile pes ediyor. yalnız bir kötü yani var ki makyajı yaparken ola ki farı sürerken hata yaptınız¸ düzeltmesi sıkıntı oluyor. dikkatli makyaj yapmak gerekiyor.

 33. muhteşem bir eyeliner tutucudur. göz kapaklarım çok çabuk yağlandığı için sade bir eyeliner makyajı yapmak istediğimde mutlaka far¸pudra vb. ürünlerle sabitlemem gerekirdi eskiden. o da “sade makyaj” görüntüsünü bozardı. iddialı bir göz makyajı yapmışım gibi dururdu. put a lid on it sayesinde bu sıkıntıdan kurtuldum. put a lid on it’i az bir miktar uyguladığım göz kapaklarımda başka birşeyle sabitlemediğim eyeliner saatlerce duruyor.

 34. Neden bu kadar abartıldığını anlayamadığım bazdır kendisi. (bkz: londradabirtürkkızı) nın formülüyle kendime çok daha güzel bir baz yaptım. Hatta put a lid on it’i kullanmadığım için anneme verdim yani o derece. Bence overrated bir ürün¸ her zaman ki gibi.

 35. fazla söze gerek yok¸ fiyat/performans açısından en iyi far bazıdır bence piyasadaki. performansı da şukeladır. farı tutar siz çıkarana kadar¸ hiçbir sorun çıkarmaz. nars¸ urban decay¸ too faced vs gibi markalara para bayılmamıza engel olduğu için öpücüklerimi yolluyorum üreticilerine.

 36. Bu bazı bir süre kullanmadım ve şu an roaccutane tedavisi görüyorum¸ geçen gün sürdüm ve göz kapaklarımı öyle şiddetli yaktı ki yıkamak zorunda kaldım. Bitmemiş olmasına rağmen çöpe gitti belki bozuktur diye yenisini aldım ama onu denemedim henüz. Ağzını boş yere açmak istemiyorum aktif olarak kullanacağım zamanlar gelmeden

 37. sabah yaptığım makyajım akşama kadar kıpırdamıyor¸fiyatı harika o zaman neden yeni arayışa gireyim ki? dedirten göz bazı

 38. bir tek ben memnun kalmadım herhalde. Ben ne zaman bu far bazının üstüne far sürsem topak topak olur. En iyisi MAC painterly soft ocre ve paintpot.

 39. kullandığım ilk far bazı. galiba da son olacak. başka marka denemek istemiyorum. çünkü farım gün boyu kıpırdamıyor. sabah nasıl yaptıysam akşam aynı şekilde temizliyorum.

 40. Fiyatına göre Çok iyi bir ürün¸ hele indirimden alınca tadından yenmez. Farın kendi rengini vermesinde¸ göz kapağında far ya da kalemi sabitlemede çok başarılı ayrıca kokusu da çok güzel şu ana kadar hiçbir alerjik reaksiyona sebep olmadı.

 41. Gratis stoklar konusunda kendini aşmadan önce – çok değil¸birkaç ay öncesine kadar- çok çok zor bulunan ürün.O kadar ki bulduğumda indirimsiz olmasına rağmen 2 tane kapmıştım.Pişman mıyım?Hayır.Her indirim döneminde stoklamayı düşünüyorum artık.Göz makyajı akşama kadar kalıyor¸daha ne olsun?

 42. bunu kullanmadan önce¸ uyguladiıktan iki saat sonra farlar yok olurdu. ilkini zor bulunan dönemlerde tam fiyatıyla aldım¸ ikincisini bu bayram indiriminde stokladım. zaten kolay kolay bitecek gibi değil stoklamaya gerek var mıydı tartışılır. çok az bi miktar yetiyor¸ hatta fazla sürünce çizgilere doluyor diyebilirim. ben sadece eyeliner süreceğimde bile bunu kullanıp ten rengi bir farla üzerinden geçmeyi seviyorum. eyelinerın bulaşmasını önlüyor. indirimde de bulunursa mutlaka kullanılması gereken bir ürün.

 43. Cidden başarılı bir far bazı. Farı daha canlı¸ daha belirgin¸ daha kalıcı yapıyor. Elimde essence’nin¸ avon’un ve flormar’ın far bazı var. Hiç biri böyle değil. Ud’in setten çıkan far bazı ile bir farkı yok bence. Yinede Ud’i gece makyajı için saklıyorum.

 44. fiyatının özellikle indirim dönemleri uygun oluşu ve urban decay primer potion u tekrar alabilmem zor olduğu için her gün kullanmak istememem nedeniyle alıp kullandığım fakat diğer yorumların aksine çok sevmediğim¸ eh işte dediğim far bazı. bir de ambalajında bir sorun var. daha önce internette de görmüştüm bunun olduğunu¸ benimki de oldu¸ tüpün ağzıyla birleştiği yerden patladı ve ürün oradan geliyor. evet kaba vs boşaltılabilir ama o şekilde de kullanımı sıkıntılı olacak benim için. özetle¸ daha bir soğudum kendisinden.

 45. stoklanmaya layık ürünlerden. yiğidin hakkı yiğide arkadaş. sürdükten sonra sabredip iyice kuruması beklenir ve ondan sonra göz makyajı yapılırsa harikalar yaratıyor. ama yok kurumuştur canım deyip acele ile toz far uygulanırsa far yapışıyor¸ renkleri karıştırmak istediğinizde ise çamurumsu etki veriyor. yani cicişler¸ sabredip kurutmak sonra da keyfini çıkarmak gerekiyor. çok pahalı değil ama verilen paranın her kuruşunu hak eden nadir drugstore ürünlerinden.

 46. İlk far bazım kendisi. zaten başka markada kullanmadım gerçi 🙂 Eskiden göz kapağımda far durmak bir kenara direk çizgilere dolardı. Canım far sürmek istemezdi. Şimdi sürüyorum bazımı¸ sürüyorum farımı oh bütün gün makyajlı gezebiliyorum!

 47. Normal göz kapaklarıma sahip olan bende şaşırtıcı şekilde kotu performans verdi. Yeşil far surmuştum. Bir kere de smokey makyaj yapmıştım o fena değildi neyse ki ama 3/5 diyebilirim. Hiç yoktan iyidir o kadar.

 48. eyeliner kullanırım üşenmem sürerim ve bu baz sayesinde göz kapağımın üstünde ikinci bir eyeliner oluşmuyor (çok kötü duruyor bence paraya hiç sürme yada paraya kıy baz alın )bu yüzden benim isteğimi karşılıyorfarlarla kullanımında ise hiç fikrim yok sadece ten rengi farım var paletim falan yok ama onda performans değerlendirmesi yapmak çok sağlıklı olmaz sanırım

 49. Renkli farlar için birebir¸silikon yapısı ve şeffaf rengi ile her daim favorimdir.Uygun fiyatlı ve ürün miktarı fazlası ile yeterli fındık tanesi kadar bile alsanız her gün makyaj da yapsanız öyle kolay kolay bitmez.Doğru bir şekilde uygulamak ve mükemmel sonuç almak için sürdükten sonra bir kaç dakika bekletmenizi tavsiye ederim.

 50. 1. Ambalaj: The Balm ürünlerinin komikli eğlenceli hoş sohbet ambalajlarını biliyoruz. Bu ürün içinde bu şekilde bir ambalajlamaya gitmeleri beni mutlu etti. Ürün bir tüp içinde karşımıza çıkıyor. Bu tüp o kadar rahat ve kullanışlı ki¸ üründen bir anda çok fazla miktarda almanızı engelliyor. Bu açıdan da memnun kaldım. 2. Yapısı: Renksiz ve silikonumsu bir yapısı var. Bu sayede yumuşak bir hisse sahip oluyorsunuz. Ürünü uyguladığınız zaman ıslak ve kaygan bir his uyandırıyor. Ancak paniklemeyin maksimum 1 dk. içinde o ıslaklık hissi gidiyor ve yumuşak dokusu sizinle birlikte kalıyor. Yaşattığı bu kadifemsi his biraz bana Benefit’in The POREfessional ürününün yaşattığı hissi hatırlattı. Ayrıca çok hafif olup ağırlık yapmadığını da söylemek gerekir. 3. Yararları: Öncelikle bu far bazını değerlendirirken göz bölgemin yağlı olmadığını¸ normal hatta zaman zaman kuru bir yapıda olduğunu söyleyerek başlamam daha doğru olacak. Çünkü her cilt için farklı etkiler ortaya çıkacaktır. Göz bölgemi ok rahatlattığını ve çok hafif bir yapısı olduğunu söyleyebilirim. Kullandığım farlar ve göz ürünlerinin kalıcılık süresini de gerçekten uzattı (18 saati gördüm ve bozulmamıştı). Ayrıca far pigmentasyonunu¸ yoğunluğunu artırdı ve canlı görünmelerini sağladı. göz makyajımı kusursuz bir şekilde uygulamamda yardımcı oldu. Ayrıca fiyat kalite performansının çok iyi olduğunu¸ ödediğiniz ücrete sonuna kadar değdiğini de belirtmek isterim. 4. Eleştiriler: The Benefit stay don’t stray ürününün en beğendiğim özelliği olan renk düzenleyici etkisine bu ürün sahip değil. Göz bölgenizde renk eşitsizliği sorununuz mevcutsa başka bir ürünle desteklemenizi öneririm ya da mat ten renginize uygun bir farı da o bölgelere uygulayabilirsiniz. Ayrıca yağlı bir göz yapısına sahip arkadaşlarımın bazıları (azınlık olsalar bile bahsetmem gerektiğini düşünüyorum) bazdan tam verim alamadıklarını¸ kalıcılığı uzattığını ama benim deneyimlediğim kadar uzun süreli olmadığını belirttiler. Ayrıca içeriğinde yer alan kimyasallar da benim içim önemli bir eleştiri sebebi. 5. Kullanımı: Küçücük bir miktar bile her iki gözünüz için yeterli oluyor. O yüzden mümkün olduğu kadar az bir ürünü alarak göz bölgenize (farınızı uyguladığınız göz ile kaş arasındaki bölüme) ürünü sürüyorsunuz. Ben elimle sürüyorum¸ işaret parmağıma aldığım çok az miktarda ürünü öncelikle göz bölgeme yedirerek uyguluyorum. Islak ve kaygan bir yapı bırakacağı için üzerine bir başka ürünü uygulamadan önce 1 dakika kadar beklemeniz gerekiyor. Sonrasında farınızı kaleminizi uygulayabilirsiniz. Ayrıca renk eşitsizliğinden de şikayetiniz varsa ürünü uyguladıktan sonra renk eşitsizliğini gideren diğer ürünlerden ya da teninize uygun bir renkteki mat fardan yararlanabilirsiniz. 6. Fiyat: Gratislerden 30-40 TL arası bir fiyatla sahip olabilirsiniz. Diğer eşdeğer ürünlre göre fiyatının uygun olduğuna inanıyorum. Her kaliteli ürünün pçok pahalı olmayadığını gösteren bir fiyat politikası var The Balm markasının.  İnceleme sayfası ve uygulama videosu

 51. 24 saati alnının akıyla çıkarmış¸ fiyatı uygun¸ tekrar tekrar alınası far bazı. Bunu sürdükten sonra yaklaşık bir 30 saniye bekleyip¸ ten rengime yakın bir far sürüp göz kalemimi çekiyorum. Gözlerimi ovuşturmadığım sürece 24 saat hiçbir şekilde bulaşma yapmıyor. Belki daha uzun süre bile dayanıyordur. Denemem lazım 🙂

 52. Öyle yağlı göz kapaklarım yoktur sadece farların renkleri daha canlı dursun diye uzun zamandır essence far bazı kullanıyorum 2 gün önce hakkinda cok olumlu yorumlar okuduğum için büyük umutlarla bu bazı aldım. Hassas gözlere sahip olduğum için tek gözümde küçücük bir miktar denedim göz kapağımı korkunç bir şekilde yaktı ve acıttı¸ sanki yırtilacak gibiydi hemen temizledim.Yarın götürüp yerine başka birşey alıcam.Bence kuru ve hassas ciltli ya da alerjik gözleri olanlar bu üründen uzak dursun.

 53. yağlı göz kapaklarımda zaman zaman işe yaramayan ürün. bir de aldıktan bir süre sonra sıkarken başka yerden fışkırmaya başladı¸ elim gitmez oldu.

 54. sürmeden dışarı adımımı atmadığım¸ beni panda olmaktan kurtaran müthiş ürün. fiyat ve kalite bakımından gayet başarılı buluyorum. daha önceleri göz makyajı yapmak gerçekten eziyetti göz kalemi bütün göz kapağımı boyuyordu gün içinde¸ sürekli insanların uyarmasından inanılmaz sıkılmıştım. bu arada kullanırken gözlerde çizgilenme yapmaması için toplu iğne başından biraz daha küçük bir miktarı iki göz kapağınıza da kullanmanız gerekiyor. kesinlikle tavsiye ediyorum.

 55. İndirimlerde uygun fiyata alabileceğiniz¸ başarılı mı başarılı bir far bazı. Farların daha iyi tutunmasını sağlayarak¸ renklerini tam anlamıyla vermesine yardımcı oluyor. Birkaç saat sonra oluşabilecek far birikmelerinin önüne geçiyor. Normalde bu bazı kullanmadan far uyguladığımda¸ farlar uçuşup dökülerek gözlerimi aşırı derecede sulandırıyordu ve ben bu bazla bunun önüne geçtim. Nokta kadar bir miktarı¸ iki göz kapağına da rahat yetiyor. İlk sürdüğümde ıslak bir his bıraksa da 2-3 dakika sonra göz kapakları makyaja hazır oluyor.

 56. Tam manasıyla harika bir ürün. Eyeliner sürdüğümde ya dağılır ya da pul pul dökülüp giderdi. Bu bazı kullanmaya başladığımdan beri bende eyeliner sürebiliyorum artık. Çünkü çok başarılı bir ürün. Far eyeliner gibi ürünlerin kalıcılıklarını 5-6 saate kadar arttırıyor. İndirimsiz satış fiyatı 30-31 lira civarlarında. Far¸ eyeliner ve kalem gibi ürünlerinin kalıcılıklarını arttırmak isteyen herkese gözü kapalı tavsiye ederim.

 57. Bu işin erbabıdır. Vazgeçilmezimdir. Sadece kapağı daha kolay açılsaydı diyorum hep. Döndür döndür nereye kadar 🙂

 58. Hem uygun fiyatlı hem de çok çok çok başarılı. Sabah yaptığınız göz makyajını geceye kadar hiçbir çizgilenme¸ bozulma¸ dağılma olmadan sabitliyor. Küçücük bir miktarı iki gözünüze de yetiyor¸ bu yüzden ürün çok uzun süreler kullanılabiliyor. Daha önceleri (bkz: Too Faced Shadow Insurance) kullanıyordum¸ Gratis indiriminde denk gelip denemek için almıştım bu ürünü ve kesinlikle ba-yıl-dim. Artık bu ürün dışında başka bir ürün kullanmayı düşünmüyorum göz bazı olarak.

 59. kalıcığı¸ far rengini ortaya çıkarması çok çok başarılı. adının hakkını veriyor gerçekten. ‘put a lid on it’

 60. İndirimden 15 liraya almıştım. Gayet başarılı bir ürün ki the balmın kullandığım tüm ürünlerinden “eyeliner” hariç tüm ürünlerini beğeniyorum. Farın rengini belirginleştirmesi kalıcılığı gayet güzel daha önce deborahın bir bazını kullandım ondan memnun kalmamıştım şuan için bu bazı değiştirmeyi düşünmüyorum.

 61. 15 saat farı yerinde hazırolda bekletebilen bazdır. 15 saat diyorum yahu minicik tüpten beklenmeyecek performans.

 62. Benim gibi suratı asla makyaj tutmayan 1 saat içinde bütün makyajı yer değiştiren bir insan için en azından farını zamk gibi gözlerine sabitleyen bir ürün. Üstelik Gratis’i indirim dönemlerine girdiğinde yakalarsanız çok da uygun fiyata sahip olabilirsiniz.

 63. Göz kapakları vıcık vıcık yağlı olan biri olarak farı 24 saat boyunca sabit tutabildigini görünce şok olmuştum. Muhteşem bir üründür kısaca.

 64. no: (no:22856 ) girdimden sonra kendisine bir kaç ay önceki gratis indiriminde (patron çıldırdı her şey yarı fiyatına indirimi) kavuştum. bu mutlu sondan sonra aldığıma pişman olmamayı ve beğenmeyi umarak kullanmaya başladım ve çok ama çok beğendim! kesinlikle farın kalıcığını arttırıyor. göz kapakları normal – kuruya dönük biri olarak¸ sabah sürdüğüm farın 9-10 saat boyunca sabit kaldığına şahit oldum. çok küçük bir miktar yeterli oluyor. dolayısıyla bayağı bir uzun süre yetecek boyutta. bu fiyata¸ hatta birde indirim fiyatını düşününce¸ alınabilecek en iyi far bazı. eğer başka bir şeyler deneme isteğine yenik düşmezsem bittiğinde tekrar alacağıma eminim.

 65. İndirim de olsun ya da olmasın ihtiyacım varsa hemen aldığım parasını fazlası ile hak eden¸ her gün kullansanız bile bir yıl yettiği tecrübeyle sabit olan¸ fiyat performans olarak bulabildiğim en iyi far bazıdır.

 66. Hangi markanın kalemini¸ eye liner’ını kullanırsam kullanayım bir türlü önüne geçemediğim bulaşma¸ akma.. vs problemlerini yenmemi sağlayan¸ normalde fazla pahalı olammasına rağmen %50 gratis indirimlerinde fiyatı iyice düşen son derece yararlı göz makyajı bazıdır.

 67. Yeni aldığım ve ben niye bu kadar almakta geç kalmışım dediğim ürün. Far sürmeseniz bile göz kapağınıza verdiği o pürüzsüzlük şahane.

 68. bu kadar övülmesine dayanamayıp aldığım ama göz kapağında kullanamadığım bazdır. neden mi? göz çevremde mikrobik bazı sorunlar oluştu¸ yaklaşık olarak 2 aydır göz makyajı yapamıyorum. ama bu bazı kullanmak istiyordum ve aklıma makyaj uyguladıktan sonra kalıcı olmasını isteğim bir bölge geldi. evet dudak! bu arkadaşı dudağıma sürüyorum ve dudağımda kurumasını bekliyorum. hani dudak çevresinde çizgi halinde ruj kalır ortası bomboş olur ya¸ artık böyle bir sorunum yok. diğer özelliği üzerine sürülen satin bitişli rujlarımı matlaştırması. göz kapağında başarılı olup olmadığını bilemeyeceğim ama benim için artık dudak bazıdır kendileri.

 69. Benim kurtarıcı göz bazım¸ eskiden tek renk far bile sürsem kapak kıvrımında toplanır çizgi şeklinde kötü bir görüntü yaratırdı¸ gölgeli göz makyajı yapsamda kısa süre içinde anlamı kalmazdı. Bu far sonrası ister tek renk ister gölgeli her göz makyajı düzgün ve kalıcı oldu. Öyleki arkadaşın düğün gününde sabah 9da yaptığım göz makyajı gece saat 2ye kadar aynen durdu. Bir tüp bitti¸ ikinci yarılandı¸ hazır indirimdeyken yedeklemeli.

 70. çok fazla göz bazı tecrübem yok.şimdiye kadar urban decay¸ the balm¸ mac ve ysl couture kullandım. bu far bazını da tavsiye üzerine almıştım. evet gerçekten başarılı¸ farı tuttuğu ve rengini tam verdiği doğru. fakat bu far benim göz kapağımı çok kurutuyor ve çok geriyor.sanki gözüme tebeşir sürmüş gibi oluyorum. hem hissiyatı öyle hemde gerginliği. bu sebeple üzülerek de olsa kullanmaktan vazgeçmemi sağlayacak alternatifler arıyordum. neyse ki hayatımın bazını buldum sanırım. (bkz: yves saint laurent couture far bazı)

 71. Gratiste satılan¸ zamk gibi fark gözünüze sabitleyen ürün. Benefit stay dont stay kullanmış we tiksinmis biri olarak drugstore açısından en tatmin edici the balm bence. Yalnız 2 kere aldım¸ her defasında kapağında sıkıntı yaşadım. Çevirirken kırıldı ve bir süre daha öyle kullandım ama bu seferde göz üstümde ciddi yanma yaptı. Sonrası yallah çöpe.

 72. ilk far bazım. internetteki yorumlara güvenerek almıştım. iyiki de almışım. benim gibi düşük göz kapaklı olan birinin bile far sümesini sağlıyor. etkisi yaklaşık 7-8 saat sürüyor diyebilirim. 7-8 saat sonra yine göz kapağı çizgime dolmaya başlıyor far. ama bu zaman benim için genelde yeterli oluyor. baya da bereketli bir ürün. çok azı iki göz kapağına da yetiyor. tahmini toplu iğne başı kadar almanız yeterli olur muhtemelen. tek üzüldüğüm nokta eyeliner sürerken işe yaramadı. bir umutla göz kapağıma bulaşmayacak sandığım eyeliner yine bulaştı. anlamadım valla. yine bize sadece kuyruk eyeliner çekmek kaldı. 🙁

 73. benim için performansı da yan etkileri de çok yüksek olan far bazı. şöyle ki gerçekten farı muhteşem tutuyor ve kaç saat gözde kalırsa kalsın çizgilenme¸bulaşma yapmıyor. fakat bunun yanında göz kapaklarımı da mahvetti maalesef. yanma¸ gerilme¸ kuruma¸ egzamamsı soyulmalar hatta gözde kızarıklık. hassas gözlerimde yok aslında ama neden böyle oldu bilmiyorum. bu yan etkiler sonucunda göz kremlerine daha da abandım¸ gözlerimin etrafını daha çok nemlendirerek üstesinden gelmeye çalışıyorum çünkü etkisinden vazgeçemiyorum. şimdilik ud primer potion’a da terfi edemem¸ idare edicez.

 74. göz makyajını çok iyi sabitleyen¸ gerçekten akmasını kokmasını dindiren bir ürün. yağlı yüzüm var tamam da göz kapaklarım da mı yağlı olur yani! yüzüme ne sürsem uçaaar gider. farlarım da öyleydi artık değil. iyi güzel hoş amaa benim gibi bir sürü alıp stoklamayın¸ ne de olsa far bazı kıtlığı çıkmadı çok şükür.

 75. Bunu çıkaran¸ ülkeye getiren eli öpülesi insanlara burdan selam olsun ! 🙂 zira kendisi en dandik farların bile siz çıkarana kadar gözünüzde durmasını sağlar

 76. şunca entryde kimsenin yazmadığına inanamıyorum ama çok kötü kokuyor¸ resmen böyle zehir zıkkım kokuyor. koku konusunda çok hassasım¸ daha önce 38279844 entry’mde de yazmıştım. kokusu garip diye bir çok maskarayı kullanamayan bir insan olarak tester’in kapağını açıp koklamamla yerine itelemem bir oldu.

 77. olmazsa olmazım vazgeçilmezim¸kesinlikle bazsız ve bazlı far sürüşlerimde çok aşırı fark ediyor. bu üründen başka kullanmadım henüz ama memnunum şimdilik¸üstelik uygun fiyatlı daha ne olsun?

 78. inanılmaz yağlı göz kapaklarımı dize getiren far bazı. Urban Decay ve Nars dahil olmak üzere birçok far bazı kullandım ama bana göre açık ara en iyisi. burada da yazmıştım kendisini.

 79. Çok başarılı bi ürün bu .artdeco far bazının kıvamını koyu bulan bana çok iyi gelmiştir.tek sıkıntısı ise azaldıkça içinden çok fazla ürünün birden çıkması

 80. ”Put a lid on it Eyelid Primer” far bazı benim için kesinlikle efsane.Göz kapaklarıma bu far bazını kullandıktan sona hangi marka far sürersem süreyim kesinlikle uçmuyor¸kaçmıyor çok iyi bir şekilde sabitliyor.Çok bereketli bir ürün ayrıca.Ablamla beraber en az 5 aydır kullanıyoruz ve daha yeni yeni yarıya geldi.O kadar çok beğendik ki daha yarıda olmasına rağmen en son Gratis indiriminde kenarda bulunsun diye yedek bir tane daha aldık.

 81. genel olarak bütün ürünleri güzel ama far bazına hayranım. bir – iki saatte far göz kapağımdan uçup giderken ve crease bölgeme çizgi çizgi dolarken the balm’ın far bazı sayesinde on iki saat boyunca göz makyajımda herhangi bir bozulma olmuyor.

 82. kuruması vakit alan far bazı. öyle bir iki dakikadan bahsetmiyorum¸ önce bazı sür sonra yemek ye dişlerini fırçala sevdiğin birkaç diziyi izle falan o tarz. tamam tamam abarttım ama kurumuyor yani. göz kapaklarım çok yağlı belki de ondan ama yine de bu kadar sürmemeliydi kuruması.

 83. bu ürün olmadan önce mutlaka farlarım birikme yapardı. özenerek yaptığım tüm makyajlar iki üç saat içinde bozulurdu. ilk çıktığından beri kullanıyorum çok memnunum. farı dağıtmakta zorlananlar bazın üstüne ince bir pudra sürüp farlarını öyle kullanırsa daha çok verim alırlar.

 84. gayet severek kullanıyordum ki göz kapağımın pınara yakın bir kısmını kuruttuğunu farkettim. önce çok durmadım üzerinde geçer falan diye ama çok daha kötü oldu. katlanma çizgisinde deri kalktı¸ yara oldu hatta. tabi bu benim ihmalimden kaynaklanıyor fakat eğer kuruluk yaşıyorsanız o bölgeyi yatmadan önce çok iyi nemlendirin. hala bile normale dönmüş değil. bu olay dışında gayet başarılı bir far bazı. dediğim gibi benim ihmalim sonucu kuruluk kötü bir hal aldı.

 85. sürdükten bir dakika sonra taa daa far sürmeye hazırım. lakin bu ürünü bitirebilen ciciş var mı merak ediyorum. mercimek tanesi 2 göz kapağıma birden yetiyor. bitirip tazesini almak istiyorum 18 aydır falan bende ama daha kafadan %25 i duruyordur.

 86. insanlar öve öve bitiremeyince dayanamayıp aldığım. almaz olasaydığım. farı sabitlemesine¸ akşama kadar gram renk atması olmamasına bir itirazım yok¸ fakat kesinlikle kuru göz kapaklarına sahip olanlar için değil sanıyorum ki. sadece 3 gün kullandım – ilk günden sonra hadi dedim belki ben abartıyorumdur biraz daha şans vereyim – ama hayır hayır kesinlikle hayır¸ hem deli gibi kurutuyor¸ hep topaklanma yapıyor¸ hem de¸ sanırım bir de üstüne içindeki maddelerden biri alerji yaptı¸ göz kapaklarım cayır cayır yanıyor. o kadar tahriş oldu ki¸ çok yağlı deyip bir kenera attığım kiehl’s avakadolu göz kremi geliyor bir tek hakkından şu anda. oysa ne çok özene bezene almıştım. üzüldüm gerçekten.

 87. kuru mu yağlı mı diye karar veremediğim göz kapaklarımda farlar doğru düzgün dursun diye indirimde bulup aldığım bu baz benim de göz kapaklarımı yakıyor. böyle dayanılmaz değil ama baz sabitlenene kadar kendini hissettiriyor. eğer nemlendirici krem sürmeden kullanırsam da hafif bir pullanma yaşıyorum. pigmentasyonu arttırdığı için ve gözlerimin katlanma bölgelerinde krem farların birikmesini engellediği için memnunum ama daha iyisini tercih ederim.

 88. 1 2 mercimek tanesi kadarı bile iki göz kapağınıza birden yetebilen¸ sürdükten sonra 1 dakika kurumasını beklerseniz muhteşem sonuçlar ede edebileceğiniz şeffaf far bazı.öğleye doğru sürdüğüm halde¸ akşam cardio ve abs çalışmış bünyede bile farın yerinden gram oynamamasını sağladı.

 89. bir seneden uzun süredir kullandığım¸ high-end markalara muadil gösterilen ve gerçekten de benim über yağlı göz kapaklarımda bile farın uçmasını¸ birikmesi engelleyen uygun fiyatlı far bazı. özellikle uygun fiyatlı bir far bazı arayan cicişlere tavsiye ederim¸ farın rengini de oldukça belirginleştiriyor. benimki bitmek üzere¸ ilk indirimde yenisi alınacaklardan.

 90. beni yüz bazı almaya iten ürün :Dneden derseniz sabahtan bununla birlikte makyajımı yapıp çıkıyorum. akşam aynaya baktığımda göz makyajım aynen dururken yüzümde başka hiçbir şey kalmamış oluyo¸ o kadar komik bi görüntü ki :Dbaşarılı bi ürün kesinlikle.

 91. kullanıyorum fakat ayıla bayıla değil. daha sürerken bile yağdan katman katman oluyor. öyle sabahtan akşama kadar farı tuttuğu da söylenemez. tabi kendi adıma konuşuyorum. yağlı göz kapakları olanlar için bence pek mantıklı değil yada çok az sürmek gerekiyor fazla sürünce hemen bozuluyor ritmi.

 92. the balm ın far bazı. yağlı ve düşük göz kapaklarım yüzünden eyelinerım ve rimelim sürekli göz kapaklarıma ve göz altıma akıyordu. bu ürünü üst göz kapağıma¸ kirpiklerime ve göz altıma yayıp 1 dk bekliyorum göz makyajım hiç akıp bulaşmıyor.

 93. Kışın oldukça iyi iş görmesine rağmen yazın tere asla dayanmıyor. Bir de üzerine pul pul görüntüye sebep olmaya başladı. Bozuldu mu acaba?

 94. babelisk’in girdisinde bahsettiği pul pul olma durumunu ben de yaşıyorum¸ ürüne bok atmak gibi olmasın diye yazmamıştım ama ne zaman bu ürünü göz kapağıma sürsem far karıştırma ve dağıtma işlemi zorlaşıyor ve pul pul bir görüntü ortaya çıkıyor. far homojen bir şekilde dağılmıyor yani. pek tabii yanlış kullanımdan da kaynaklanıyor olabilir¸ bilemiyorum.edit: pamuksekeri uyardı¸ eğer far bazı sürüldükten sonra bir süre beklenmezse bahsettiğim durum oluyormuş. kabahat üründe değil¸ bendeymiş yani:)

 95. farlar krem ürünler gibi ciltte tutunamadığı için etkisi çabuk kayboluyor. bu far bazı da farı oldukça iyi tutuyor ve farın pigmentini ve kalıcılığını arttırıyor. Özellikle smokey eye gibi far oranının yoğun olduğu göz makyajları için gercekten harika bir ürün. kalitesi ve miktarı da çok iyi. gratis indirimine denk getirildiğinde gayet uygun fiyatlı çok güzel bi far bazı.

 96. bende de farı yerinde tutma görevini iyi görüyor ama bir göz kapağımda dışardan belli olmayan ama elimde tokunduğumda¸ tırnağımla kaşıdığımda canımı biraz acıtan minik bir beze mi desem et beni mi desem bilemediğim bir şey oluşturduğunu düşünüyorum. ve tuhaf bir şekilde geçmiyor da. belli olan bir şey değil belki de bu yüzden üzerine düşmedim ama üründen soğumama sebep oldu.

 97. mükemmel. fiyat performansta daha iyisi yok. en azından türkiye’de.bunu özel günlerde tüm yüze sürsek ne olur diye düşünmüyor değilim asdfsfsd.

 98. Benim göz kapaklarımı cayır cayır yakıyor. Haliyle kullanamıyorum. Çok özel bir gün ise tabii ki bu acıya katlanıyorum deli misin:)

 99. göz kapaklarım yağlı. bazsız sürdüğüm far gözümde 2 saate çizgilenir. bundan önce kullandığım benefit stay don’t stray baz beni ancak öğlene kadar idare ediyordu. bu baz ise kışın tüm gün beni idare ederken yazın bazı günlerde akşama doğru hafif çizgilenme yapıyor. havanın sıcaklığı veya kullandıktan sonraki bekleme süremle alakalı olabilir. yine de indirim zamanında denk gelirsem almayı düşünüyorum.tanım: far uygulamadan önce mutlaka kullandığım far bazı.

 100. Bi indirimde yaklaşık yarı fiyatına olduğu için almıştım ama günlük makyajımda far kullanmadığım için daha %90 ı duran bir ürün. Sadece bi kere kullanma şansım oldu gece onda da baya memnun kaldım. Fiyatıyla performansını karşılaştırısak öneririm.

 101. Far sabitlemede çok başarılı bir far bazı. Sabahtan akşama kadar göz makyajımı sabitliyor¸ ve renklerin daha belirgin olmasını sağlıyor. Yağlı göz kapakları için çok iyi bir ürün. Çok az bir miktar iki göze de yetiyor. açıldıktan sonra 12 ay kullanım ömrü olduğu için daha küçük gramajda olsa daha iyi olurdu bence. Şeffafımsı olduğu için göz kapağını nötrlemiyor. Ayrıca bir de silikon içeriyor ne yazıkki.

 102. Yağlı göz kapaklarından dolayı aldım severek her gün kullanıyodum taaaa ki gözlerimde ki sulanma batma akma gibi problemlerin bu üründen kaynaklandığını bulana kadar 🙁 benden başka böyle problem yaşayan var mı merak ediyorum?

 103. Bugün bayram indirimini kaçırmayayım diye Gratis’e gittim¸ uzun zamandır istediğim ancak hiçbir indirimde yakalayamadığım Meet Matt(e) Nude paleti buldum¸ hiç kaçırmadım tabi ama yine uzun zamandır The Balm raflarında gözüme çarpan Put A Lid On It far bazını almamak için tutamadım kendimi bu sefer. Eve gelir gelmez denedim tabi¸ yeni aldığım paletle birlikte. Bir gözüme bazsız bir gözüme de bu bazla uyguladım.Efendiim size sonucu şöyle anlatayım baz uygulamadığım gözümde renkler belli belirsizken (ki bana sorarsanız bazsız bir uygulamaya göre bu paletin pigmentasyonu oldukça başarılıydı) Put A Lid On It resmen harikalar yarattı. Öncelikle yapısına bayıldıım. O kadar yumuşacık yapıyor ki teni anlatamam¸ sanki nemlendirici. Aradan üç dört saat geçiyor neredeyse ne farımda bir silinme¸ uçma ne de çizgilere dolma yaptı. The Balm’ı bir kez daha tebrik ediyorum¸ kendimi de bu kadar uzun süredir denemediğim için ayrıca tebrik ediyorum ne diyeyim. Deneyin¸ denetin bence.

 104. benim icin essence far bazından farklı bir sonuc vermemiş oldugundan ötürü bu kadar övülmesinin sebebini anlayamadigim far bazi.

 105. çok bereketli bir ürün¸ bitemedi gitti¸ sürekli fındık ucu tanesi kadar uygulandığı için olabilir. bitti bitecek diye stoğunu alalı neredeyse bir yıl olacak¸ bu bitemedi. neyse çok güzel ürün¸ 11 saat işyerinde hiç mi oynamaz yerinden.sonra kızları görüyorum¸ gözlerine kalem sürmüşler¸ kalem geçmiş göz kapağına¸ neredeyse kaşına kadar¸ üzülüyorum sdfgh

 106. kullandığım ilk ve tek far bazı o yüzden karşılaştırma yapamam ama bir far bazından beklediğim her şeyi yerine getiriyor. iyi anlaşıyoruz.

 107. Sürdüğümde gözlerimin üstünü ilk birkaç dakika yakıyor ve alalı daha 1 yıl bile olmadı. Gözlerimi irrite etmedi ancak bu biraz beni ürktüyor.

 108. özene bezene her göz makyajı yapışımda kullandığım efsa-nevi baz. hem farlarıma ben burdayım dedirtiyor hem de gün içerisinde “bi far sürmüştüm ben ama nereye gitti o¸ aa çizgilerdeymiş birazı da uçmuş” sorunu yaşatmıyor.edit: boşluk hatası.edit2: yazım hatası

 109. bende alerji yapmayan¸ kolayca uygulanan¸ farımı gözüme adeta çakan far bazı.uygulamasında dikkat ettiğim tek şey bazı sürdükten sonra 45 sn kadar bekledikten sonra farı sürmem. mac paint pot¸ inglot¸ shiseido¸ benefit far bazlarından hiç memnun olmamıştım¸ hele inglot çizgileniyordu resmen. nars far bazını sevdim ama put a lid on it in eline su dökemez. fiyat konusuna girmiyorum bileürünün tek kötü yanı¸ bir süre kullanıldıktan sonra (6 ay falan) ürünün tüpünün ucu çatladı. skarken bazen çok çıkabiliyor ama onun dışında bir sorun göremiyorum.

 110. bir kullanım şekli de belki yazılmıştır ama¸dudağa sürmek.bunu yeni keşfettim ben ya daha önce neden düşünemedim hiç bilmiyorum.dudağımda ruj fazla durmaz benim.dudağımın iç kısımlarına birikir¸bir şeyler içsem hemen bardakta görürüm¸yemek yerken falan da bazı sürüp kuruması için bekledikten sonra kısmen mat yapılı bir rujumu sürdüm¸sonra çok hafif pudra geçtim.dudağımın üstüne aydınlatıcı kondurmayı da unutmadım gittim okula kahve falan içiyorum bakıyorum kağat bardakta ruj muj yok¸bi garipsiyorum kendimi mal mal¸ gün içinde bir şeyler atıştırdım falan gün sonunda baktım asansörde şöyle bi kendime¸ruj öyle duruyor.aydınlatıcısı bile yerinde.ben şok ben vef kremsi rujların da kalıcılığını baya baya arttırdı bende¸mat rujları zaten söylemem gerek yok.dudak çizgimde hiç bir dağılma olmadan günü atlatıyorum.far için zaten konuşmama bile gerek yok.makyajım put a lid on it den önce ve sonra diye ikiye ayrılabilir.

 111. kullandığım tek far bazı. aslında memnundum alalı yaklaşık 1 yıl olmak üzere. ama son zamanlarda eskisi kadar etkili değil gibi geldi. belki tarihi geçmeye başlamıştır. ve azıcık fazla sürerseniz beyaz lekeler oluşuyor.

 112. Beninkinin anlamadığım bir şekilde tüpün ucundaki sivri kısmın dibi çatlamış. Hem de daha yeni aldığım zamanlarda. Ürün gelsin diye sıkıyorum tüpün ucundan çıkacağına çatlak yerden çıkıyor. Ben de bitmiş avon far bazının kavanozuna sıktım hepsini. Şimdi miktar ayarlamasını yapmam da daha kolay oluyor.

 113. ilk çıktığında bi heves almıştım ama sadece ben kullanamıyorum heralde çünkü göz kapaklarıma sürdükten bi kaç saat sonra yanma yapıyor yani içinde nasıl bi madde varsa kendimi alerjik diye tanımlamama sebep oldu.tanım: far bazı¸ far tutucu

 114. Dünyanın en yağlı cildi olarak benim hayatımı kurtarmış sayılabilecek bir ürün. Tabi ki yine de 3 saat sonra farım hafiften topaklanmış oluyor ama yarım saat içinde olmasından iyidir. Bazen daha uzun süre de topaklanmadan durduğu oluyor. Fakat Bobbi Brown’ın Long-Wear Eye Base’ını da merak ediyorum. Param olursa onu da deneyip buraya yazacağım.

 115. gözkapağına uygulandıktan sonra iyice yayılması gereken far bazı. yoksa katman halinde kuruyor ve göz makyajını mahvediyor.

 116. 2-3 sene önce aldığım far bazı. Çok az kullanabildim çünkü göz kapaklarımda minik minik bezeler oluştu. Benden başka bu sorunu yaşayan var mı bilmiyorum. Sonunda ürünü bıraktım hatta attım. 🙁 The balm ne yazık ki yıldızımız hiç barışmadı seninle. Pudrasını da kardeşime vermiştim.

 117. put a lid on it bazının farın yağlı göz kapağımda ömrünü arttırdığına¸ fakat 6 saatin sonunda ilk yaptığım gölgenin dağılmasını engelleyemediğini gözlemlemiş bulunmaktayım.

 118. bitmek tükenmek bilmeyen bir üründür. gözüme sürdüğüm uygun fiyatlı¸ normal bir kalem bile hiç dağılmadan kalıyor. tek sorun göz pınarıma yakın bir yere denk gelirse pul pul garip bir hal alıyor.bir de eğer tam kurumadıysa fırçayı ve farı ıslak garip bir hale getiriyor. ben ilk kremlerimi sürdüğüm sırada sürüp iyice kurumasını bekliyorum.

 119. bir far bazı olarak gratis indirimi harici verilen paraya değdiğini düşünmüyorum. rengi sabitlese bile yapılan gölgelendirmelerin karışmasını engelleyemiyor. diy projesi olarak ede yapılabilir ve pekala kullanılabilir. dudak bazı olarak kullanımı ise rujun rengini olduğundan daha açık ve garip bir kıvama getirdiği için beyaz dudak bazını veya dudağa pudra geçmeyi tercih ederim.

 120. Kalıcılıga faydasi cok fakat goz kapaginiz kuruysa ve benim oyle hem kurutuyor hem cizgilendiriyor aman dikkat bunun yerine daha kremsi bir baz kullanmanizi tavsiye ediyorum mesela benefit airpatrol stay dont stray ya da uygun olarak catrice gibi kremsi bazlari oneririm ama bu slikon yapi cizgi¸ kirisik yapibiliyor :/

 121. göz makyajını göze adeta kilitleyen¸ eskiden olmazsa olmazım olan bir makyaj ürünüydü. zira çok yağlı göz kapaklarım var.neden eskiden? çünkü ben her gün makyaj yapan ve bunu kullanan bir kişi olarak göz kapaklarımda bir deformasyon hissettim¸ bir gözümün kapağı daha aşağı düştü¸ simetrisi bozuldu falan. suçu bu ürüne attım¸ kuruttuğu için elastikiyete zarar veriyor diyerek¸ şimdi biraz daha düzeldi gibi kapaklarım. elimdeki 2-3 tane yedeği boş boş durmakta.

 122. urban decay ürünlerini türkiye’de bulmak zorken tamamen denemek amaçlı alıp göz makyajıma gözle görülür bir ivme kazandırdığını fark ettiğim an her gratis indiriminde yedeklemiştim. ürün o kadar bereketli çıktı ki haftada garanti 4 gün kullanmama rağmen ilk aldığım hala bitmedi. ürün güzel göz makyajınızı ciddi anlamda sabitleyip 6-10 saat arası kalıcılık sağlıyor. herkes de yapmıyor sanırım ama benim göz kapaklarımda sürer sürmez ilk 1-2 dakika hafiften de olsa bir yanma sorunu yaşıyorum. benim için en büyük eksisi bu oldu ama artıları kesinlikle daha fazla.

 123. 6 ay önce falan aldım ama hiç açmamıştım¸ lazım olur kenarda dursun diyerek almıştım. göz kapaklarım yağlı değildir¸ pazar günü sabah ilk kez kullandım¸ kullanmaktaki tek amacım farın renginin net olarak görünmesini istememdi¸ kalıcılık gibi bir şey beklemeyerek kullandım¸ sabah 9 da sürdüm¸ akşam 8 de eve döndüğümde aynaya baktım göz kapağımdaki farın rengi bir garip olmuş¸ katman katman olmuştu¸ öğlen 12 gibi aynaya baktığımda gayet normaldi oysa. aynı farı bazsız olarak her gün kullanıyorum¸ daha uzun süre gözümde durduğu da oldu ama hiç böyle katman katman olmamıştı¸ rengi değişmemişti.

 124. Göz makyajımda devrim yaratan baz. Göz kapaklarım çok yağlı. Yıllarca hangi kalemi sürsem 1-2 saate smokey hale gelir dağılırdı. Far sürmek hayaldi zaten. Tam bunu kabullenmiş yaşarken bir arkadaşımda gördüm ve denedim. Sabah sürdüğüm eyeliner akşama kadar aynı kaldı ve göz makyajı benim için yeniden başladı.

 125. Her eve lazım far bazı…Çok küçük miktarı bile yettiği için her gün kullanmama rağmen bitmeyen bereketlilik ötesi ürün…Şuana kadar daha iyi bir far bazı kullanmadım. Düğüne de ölüye de gidiyor. Tek kusuru renkli olmaması¸ ah bir de renkli olup göz kapağını nötrlese muhteşem olurmuş

 126. Bu bazı açtıktan 2-3 ay sonra garip bi kıvam aldı böyle pütür pütür bi hale geldi sanki bozulmuş gibi geldi bana. Bir de göz kapağımda beyaz nokta çıktı bu bazı kullanmaya başladıktan sonra. Benzeri sorunu yaşayanlar var mı merak ediyorum doğrusu.

 127. Kullandığım ilk ve tek makyaj bazı. Ben çok memnunum. Üşenip kullanmadığımda yaptığım makyaj kısa sürede uçup gidiyor. Eskiden indirim zamanı hemen biterdi. Sanırım eskisi kadar ilgi görümüyor ama ben deneyin derim cicişler.

 128. paint pot’um bittiğinde ucuz diye almıştım. o zamanlar urban decay’de türkiye’de yoktu. bende kesinlikle farı sabitlemiyor. gün sonunda çizgi çizgi yığılıyor far. ayrıca ne zaman sürsem garip bir şekilde gözümü yakıp sulanmasına neden oluyor. bende işe yaramadı bu ürün cicişler. tekrar almam¸ elimdeki de bitmeyecek zaten.

 129. zamanında gratisin meşhur indirimlerinden birinde almıştım. pek de kullanmadım açıkçası. bence renksiz¸ krem gibi bir ürün olduğu için çok tercih edilesi değil. bu biterse sanırım hafif renk veren¸ en azından göz kapağımdaki kılcal damarları az da olsa örten bir baz alırım diye düşünüyorum.

 130. Çok işe yarar¸ renksiz bir far bazı. O kadar az sürüyorum ki göz kapağıma¸ toplu iğne başı bile büyük kalır yanında. İki gözüme uyguladığım toplam ürün o kadar eder desem olur galiba. Bazsız kullandığımda “niye buna para verdim” diye üzüldüğüm nude dude paletimi her gün severek kullanmamı sağlayan bir üründür ayrıca.

 131. tam anlamıyla bir nimet olan far bazı. yağlı cildime düşük göz kapağıma rağmen günün sonuna kadar farların aynen kalmasını sağlıyor. aynı zamanda çok bereketli¸ 6 aydır her gün kullanıyorum hala bitmedi.

 132. Bir youtube kanalindan gordugum uzere bununla eyeliner yapiliyordu. Aldim bir fari bir de bunu¸ ikisinden de tirnagimin ucu kadar¸ azicik koydum. Eyeliner fircasiyla karistirdim ve surdum. Farin rengi biraz acildi ama eyeliner gayet guzel oldu. Son derece pratik¸ renk renk eyeliner surebiliyorsunuz bu sayede

 133. bayıldığım far bazı. 3.tüpümdeyim. ben sadece far sürmek için değil¸ eyelinerı da sabit tutsun diye sürüyorum. her dakika far süren biri değilim lakin süreceksem eyelinerı illa bu olacak. renksiz olması bir avantaj bence çünkü farların rengini karıştırmıyor. kremsi ve renkli yapıdaki bazlar bana farların rengini çok vermiyormuş gibi geliyor niyeyse. bunda daha tatmin oluyorum.

 134. Yağlı sayılabilecek göz kapaklarımı pul pul yapan ama sürdüğüm farın rengini az da olsa belirginleştiren far bazı. Dolayısıyla çok memnun kaldığımı söyleyemem. Bitince almam sanırım.

 135. Benim kullandığım ilk far bazımdı. Göz kapaklarımı çok kuruttu pul pul bir görüntü oluşturuyor. Bundan sonra mac’in paint pot painterly’i kullanmaya başladım¸ çok memnunum her gün kullanmama rağmen azalmıyor gibi birşey.

 136. kim çıkardıysa allah razı olsun dedirten far bazı. sayesinde tekrar far kullanmaya başladım. bütün göz makyajı göz kapağımda birkaç saat sonra biriktiği için far sürmeyi çok uzun süredir bırakmıştım. şimdi saat 7.30’da yaptığım göz makyajı gece 12’de bile kalıcılığını yitirmiyor. bitince mutlaka alırım¸ evladiyelik zira.

 137. Gün içersinde yağlanan göz kapanklarınız varsa¸Akşam 6-7 olduğunda¸ göz kapaklarımın katlanma yerlerinde yine birikmiş oluyor far. Ancak 3-5 saatlik performansı¸ farın pigmentasyonunu artırması¸ rengi daha canlı göstermesi vs oldukça başarılı. Günlük makyajınızda benim gibi far kullanıyorsanız eğer araştırmaya devam edin bence.

 138. Tek kelimeyle harika bir ürün. Göz kapaklarım yağlı olduğu için far sürdüğümde uçardı veya birikime olurdu¸ the Balm far bazı sorunlarımı çözdü. saatlerce göz makyajım bozulma olmadan duruyor. Parabensiz¸ uygun fiyatlı. Ben zaman zaman kapatıcının altına da uyguluyorum çizgilere dolmayı önlüyor.

 139. Ben The Balm’ın meşhur far bazı olan ‘put a lid on it’ i kullanıyorum. cicişlerin de yazmış olduğu gibi şeffaf bir baz renk vermiyor bu yüzden üzerine mutlaka renk tonu eşitleyen bir ürün kullanmanız gerekiyor. Ama benim gibi yağlı ve makyajı tutmayan bir göz kapağınız varsa gayet işe yarar bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Fiyatı da Urban Decay ya da Mac’deki muadillerine oranla daha uygun.

 140. Gratis’lerde satılan far bazı. Benim bütçeme göre biraz pahalı ama alacaksanız indirim zamanında yüzde kırk indirimle alın derim. Ürüne gelirsek¸ kalıcılık konusunda inanılmaz başarılı¸ sürdüğünüz gibi göz kapağına yapışıp bütünleşiyor¸ çizgilenme yapmıyor¸ farı bulaştırmıyor¸ farın uygulamasını kolaylaştırıyor¸düşük göz kapaklarınız varsa benim gibi eyelinerın bulaşmasını engelliyor. rengi çok güzel oturuyor. Saatler sonra bile sabahki göz makyajınız aynı duruyor¸ inanılmaz güzel bi duruşu var yani nerdeyse kusursuz. Neden kusursuz değil çünkü renkli değil. Şöyle bi ten rengi olsaydı tadından yenmezdi. Ama tabii onu da altına yani göz kapağınıza biraz kapatıcı sürerek halledebilirsiniz. Ayrıca bu ürünü yüz makyajınızın kolay bozulan yerlerine (mesela burun kenarı) sürüp makyajınızı yaparsanız akşama kadar kalıcı makyaj uygulamış olursunuz.

 141. Bayılıyorum. Bence en güzel far bazı. benim gözlerim miyop ve lens kullanıyorum gün içinde elim çok göz kapaklarımda oluyor ve gram oynama göstermiyor. Çokta bereketli bir ürün kolay kolay bitmiyor. Her makyajımda neredeyse sürüyorum hala bitmedi.

 142. Oldukça başarılı bir far bazı. Ben kullanmıyorum ama annem çok memnun. Çok yağlı göz kapaklarında bile far kesinlikle oynamıyor. Tek sorunu stokların hemen bitmesi. İndirim döneminde alınması gerekenlerden.

 143. uzun süredir kullandığım far bazıdır.ilk sürüşte ıslak ıslak olur.siz o arada fondöteninizi falan sürerken kurur.bereketli .ben nars ¸ urban decay falan kullanmadım bu yüzden karşılaştırma yapamam ama birkaç senedir far kullanıyorum ve bu far bazıyla başladım.daha eve gelip de farımın uçtuğunu hiç görmedim.

 144. Kullandığım ilk ve tek far bazı. Bol terlemeli bir yaz gününde farlarımı¸ eyeliner’ımı sabit tutmasıyla gönlümün en nadide köşesinde kendisi

 145. Göz kapaklarım aşırı yağlı olmasına rağmen sabah yaptığım makyajın akşama kadar bozulmadan kalmasını sağlayarak gözlerimden kalpler çıkaran far bazı . Aynı zamanda çok bereketlidir her gün kullanmama rağmen 1 senede ancak bitirebildim.

 146. bugüne kadar en uyduruk makyaj ürünlerinden bile en ufak bir rahatsızlık yaşamamış biri olarak¸ göz kapaklarımı cayır cayır yakmasını anlamlandıramadığım ürün. seni sevmeyi çok istemiştim put a lid on it¸ ama olmadı.

 147. Ilk aldığımda bana minicik ve azıcık gelmişti. Başta bitmesin diye azıcık kullanıyordum. Baktım ki zaten azıcık kullanınca yetiyor. Şimdi ise bu bu yıl bitmez düşüncesindeyim. Denemek istediğim far bazı markaları ve benimki bitene kadar yeni baz çıkaracak markaları izliyorum. Bu arada çok kullanışlı bulduğum bu ürünün tadını çıkarıyorum. Hem farların güzel renk vermesini ve kalıcı olmasını sağlıyor hem de bende 2 saatte göz kapağımda katlanma yerlerine farların birikmesi ile oluşan görüntüyü engelliyor. Yeni şeyler kullanmaya çok meraklı olsam da daha iyisini bulabilir miyim¸ özellikle bu fiyata¸ emin değilim.

 148. Benim göz kapaklarım da inanılmaz yağlanır¸ bu yüzden göz makyajım birkaç saat içinde mahvolurdu. Bunu kullandığımdan beri yağlanma nerdeyse sıfır oluyor. Ben bitecek korkusuyla azar azar kullanıyorum ama mercimek büyüklüğünde bir miktar gayet yeterli oluyor. Hem farların renklerini çok iyi sabitliyor hemde göz kaleminizin daha uzun süre gözünüzde kalmasını sağlıyor. Bence fiyatı performansına göre gayet uygun

 149. İlk ve tek far bazımdır kendileri. Göze pek bi minnak gelebilir ama gerçekten farı iyi tutuyor ve rengi olduğu gibi vermesini sağlıyor. Bugün önce bazı sürüp üstüne essence long lasting eye pencil dan olan 19 numaralı hot scorch rengini göz kapağıma uygulayıp pastelin nude paletinden üstten soldan ikinci renk ile dağıttım çok güzel oldu ve akşama kadar gıdım oynamamıştı. Far bazları galp ben :))

 150. benim de çok sevdiğim bir üründü fakat göz çevremi inanılmaz derecede yaktı ve nedense sürdüğüm farın kabuk kabuk durmasına neden oldu….

 151. İlk far bazımdır kendileri. Bu arkadaşla tanışmadan önce ne gerek vardır derdim ama Türkiye’ye gelir gelmez indirim beklemeden satın almıştım. Şu anki fiyatını bilmiyorum ama indirimli/indirimsiz alınabilecek bir ürün uzun süre gidiyor. Yağlı göz kapaklarının biricik arkadaşı yoldaşı. Ben iki göz kapağıma incecik sürüp 30 saniye kadar bekleyip öyle farımı sürüyorum. Beklemeyip direkt far uyguladığımda gün içinde katlanma yerime dolma oluyor. Biraz beklerken tüm gün yerinde oynamayan far ve eyeliner ile dolaşıyorum.

 152. 12 ay sonra yapısı ciddi farklılık gösteren far bazı. Kendisiyle ilişkimiz ilk 12 ay iyi gitse de 13.ayda yapısında ciddi bir değişim gözlemledim. Performansı da etkisini yitirdi. 12 ay kozmetik ürünlerinde makul bir süre olsa da far bazları çok azar azar kullanıldığı için o sürede bitmez. Belki sadece ben de olmuştur ama çöpe gidiyor cicişler.

 153. elimdeki bozuldu sanırım¸ bir garip oldu. normalde iyiydi tabi¸ ama daha iyisi var mıdır diye meraklardayım. çizgilenme yapmıyor orası okey ama¸ belki farın rengini daha iyi veriyordur diğer pahalı bazlar diye tereddüte düştüm. öylesine takılıyorum şu an kendisiyle¸ indirim de yok. daha prof. bir şey alasım var¸ nars’a 100 lira verip de balm’dan farksız çıkarsa ani bir baş dönmesi yaşayabilirim. balm’ın şu an indirimsiz hali 35 lira falan.

 154. genelde göz makyajından önce bu ürünü kullanmayı hep unutuyorum. ama olur da unutmazsam kesinlikle farkını görüyorum. İlk aldığımda bir deneme yapmıştım kolumda. 2 aynı renk far sürdüm tabii biri put a lid on it’li. Öncelikle şunu söyleyeyim¸ renkleri daha canlı göstermiyor bu baz¸ normalde gözde nasıl duruyorsa bazla da aynı duruyor ama kalıcık konusunda cidden çok iyi. Kolumda denedikten birkaç saat sonra bazsız olan far bayağı silinmişken bazlı olan taptaze duruyordu valla. Zaten bu ürünü göze uygulayıp makyaja başladığınızda da farkı hissediyorsunuz¸ farlar hemen göze yapıştığı için renkleri dağıtmak falan daha zor oluyor. Diyeceğim o ki en yakın balm indirimden kapın bir tane cicişler¸ 10 numara far bazıdır kendisi.

 155. gratis indirimiyle 23.9 tl ye kaptigim bazdir kendileri. Kivami oldukca yogun. Ince ucu sayesinde cok az alip goz kapaklarima uyguluyorum. Ve gercekten farlarda ne akma ne camurlasma ne de cizgilere dolma.. Bunlarin hepsi tarih oldu bu bazi kullanarak makyajimi yaptığımda. Kesinlikle oneririm susluler

 156. sevmeyeni sadece benim sanırım bu ürünün. evet tüm gün makyajı koruyor. nasıl yaptıysan öyle kalıyor. konserlerde vs güzel iş çıkartıyor. fakaaaat. göz kapağına sürüp kurumasını beklemezsen sürdüğün toz far topaklanıyor dağılmıyor kalıyor öylece. acelen varsa kullanamazsın ve bir mac paint pot değil gözümde. üzgünüm bir daha satın almayacağım seni. başka bazları da denemek lazım.

 157. yıllarca benim göz kapağım sorunlu makyajım kıvrıma toplanıyor derken bir blog sayesinde bu mucize ile tanıştım. farın da eyelinerın da olduğu yerde kalmasını sağlıyor bulaşma sorununu ortadan kaldırıyor. farın renginin çok daha hoş ve belirgin olmasını sağlıyor.

 158. gratis indirimden aldım bu far bazını. bloglarda bu kadar övülen bir bazı almamak olmazdı. gerçekten denildiği kadar var¸ farları uzun süre göz kapağınızda tutuyor. pigmenti az farları daha kullanılabilir hale getiriyor. ne yazık ki silikon içeriyormuş…

 159. Ben bur ürünü the balma sevgimden aldım. İşini yapıyor mu derseniz yapıyor. Bu kadar para vermeye degermi derseniz kesinlikle hayır. Rival de loop far bazı bu ürüne on basar hemde fiyatı üçte biri. daha ne olsun

 160. Özellikle bakır turuncu şeftali rengi farların rengini bir türlü veremediğim makyajlardan sonra edindiğim üründür.

 161. uzun süredir kullandığım ve parasını hak eden ender ürünlerdendir kanımca. yalnız merak ettiğim bir şey var¸ ben bu bazı göz altıma da sürüyorum kapatıcımı sabit tutsun diye. iyi mi yapıyorum kötü mü yapıyorum bilmiyorum. bilen cicişlerden aydınlatıcı mesajlar beklenmektedir. kips

 162. Neredeyse hic far kullanmadigim icin fari ne kadar tutuyor bilmiyorum ama ben gozaltlarimda kullaniyorum bunu. Kapatici kadar degil ancak bir baz kadar renk duzenliyor ufak mimik cizgilerimi dolduruyor uzerine surdugum kapaticiyi daha dayanikli hale getiriyor. Aslinda bunlarin hepsini gozaltina sursem yuzumde kullanmayi beceremedigim benefit porefessional da yapar ama takintiliyiz ya goz altina surmeyin dedilerse surmeyiz ayri bir urun aliriz. Heh bu oyle alindi ama memnun da kalindi. Surmeyi unutmazsam cok isime yariyor.

 163. Drugstore ürünler kategorisinde kesinlikle en iyi far bazıdır. Fiyat/performans açısından değerlendirildiğinde bir şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Göz makyajını sabah saat 6.30-7 arası yapıp¸ akşam saat 7-8 gibi silen birisiyim. Bu far bazını kullandığımda göz makyajımın 5-6 saat hiç bozulmadan kaldığını söyleyebilirim. Sonlara doğru farlarda çizgilere dolma yaşıyorum ancak fiyatına göre oldukça başarılı. Tek sevmediğim yönü¸ ürünü göz kapaklarıma sürdüğümde çok zor sabitleniyor ve uzun bir süre göz kapaklarım ıslak kalıyor. Sonuç olarak¸ 10 üzerinden 6.5 alabilir diyorum

 164. Göz kapaklarım yağlı olduğundan farımın gözümden uçup gitmesinden baya muzdariptim ve uygum fiyatlı bir far bazı arıyordum sonra bir arkadaşımın tavsiyesiyle the balm’in put a lid on it far bazını denedim ve çok memnum kaldım. Sadece farı sabitlemekle kalmıyor aynı zamanda farın renginide daha belirgin yapıyor. İlk sürdüğüm zaman biraz ıslak gelmişti ve bu nasıl sabitlicel şimdi benim farımı diye düşünmüştüm ama hemen kuruyor ve gayet güzel sabitliyor

 165. Rival de loop kadar ucuz olmayan ama uygun fiyatlılar arasındaki en başarılı bazdır kendisi¸ çok da bereketlidir. Bana hediye gelmişti¸ çok memnun kaldım biteceğe de benzemiyor ama daha ucuz performanslı birşey arıyorum derseniz rival de loop a bakın derim.

 166. Bugune kadar neden almadim diye sizi dusundurecek bir urun. Far ile ilgili islevlerinin disinda surulen kalemi sabit tutma¸ farla karistirip eyeliner yapma gibi opsiyonlar da mevcut.

 167. kesinlikle işe yaradığını düşündüğüm far bazı. az miktarda sürsem bile farı¸ kalemi¸ eyelinerı saatlerce sabitliyor. çok memnunum¸ severek kullanıyorum.

 168. yarısını kullandım bu far bazının. son kullanma tarihi geçmedi ama yapısı bozulmaya başladı sanki. farı da gözümde tutmuyor. farlar daha 6 saat olmadan çizgilere dolmaya başlıyor. uygun fiyatlı olduğunu da pek düşünmüyorum. rival de loop bazını denemeyi düşünüyorum bundan sonra.

 169. Göz kapağımda iki tane minik yağ bezesine sebep oldu.minik diyorum ama belli oluyordu o kadar rahatsız etti ki beni geçmezse aldıracaktım. bir süre sonra kendiliğinden geçti. isterse far iki saniyede silinsin bir daha kullanmayacağım bir baz.

 170. Yağlı göz kapaklarımın ilacı. gayet memnunum. ama tabii ki aklımda mac paint pot painterly ve urban decay primer potion var. (bkz: wishlist)

 171. artık eskisi kadar sevemediğim far bazı. ilk kullandığım baz olduğu için başta çok iyi diye düşünüyordum ama daha sonra urban decay ve too faced bazları deneme imkanım oldu ve gördüm ki aslında o kadar iyi değilmiş. yaklaşık bir senede ancak yarılayabildim ve eski performansını artık alamadığımı fark ettim galiba yapısı bozuluyor. belki de diğerlerini beğenmemin nedeni de bu olabilir¸ bilemiyorum.indirimde alınırsa uygun fiyatlı¸ performansı iyi¸ ancak yetersiz.

 172. Far bazı yolculuğumun son durağı. Eskiden Too Faced’in bazını kullanırdım ve çok memnundum ama Too Faced Türkiye piyasasından çekildikten sonra kullanamadım. Daha sonra Sephora’ya Urban Decay’in bazı getirdiler sınırlı sayıda (marka Türkiye’ye gelmeden önce) sonra onu kullandım o da bitince fiyatı düşük ve yorumları iyi diye The Balm’ın bu bazını kullanmaya başladım. Farı tutuyor mu evet bende o konuda sıkıntı yok¸ yalnız yağ bezesi yapma olayı benim de başıma geldi maalesef. O yüzden far kullanımını bile azalttım o derece. Bitince bir daha almayı düşünmüyorum.

 173. ne zaman kullansam göz kapağımda alerjik reaksiyona sebep olan bazdır (kırmızılık ve kuruluk gibi) ve ben put a lid on itle birlikte kullandığım zaman farın hiç doğal durmadığını düşünüyorum¸ sanki gözümün üzerinde bir tabaka gibi duruyor¸ onun dışında farı sabitlemesi iyi bence sabahtan akşama kadar far sabit.

 174. kullandığım ilk göz bazı ve ben gayet memnun kaldım bu üründen . rival de loop’u da denemek istiyorum ama put a lid on it epey bir süre idare edecek gibi. fondötenimi uyguladıktan sonra toplu iğne başı kadar bir miktarını iki göz kapağıma uyguluyorum ve bekliyorum. beklerken de allık¸ kontür¸ kaş farı vb. adımları yapıyorum. bu arada kuruyor zaten baz. farlarımın kalıcılığı arttırdı ve çizgilere dolma bende yapmadı. kısacası memnun olduğum bir ürün oldu kendileri. ama bitince farklı markalardaki alternatifleri deneyebilirim. vazgeçilmez değil şu an için.

 175. birkaç ay önce alıp bir iki kullanıp yüzüne bakmadım¸ sonra ay dur bu vardı diyip bu hafta yeiden kullanmaya başladım. Baya iyi bir ürünmüş¸ gün sonunda göz kapağımda far birikmesi oluyordu¸ bi haftadır olmadı¸ memnunum tavsiye ederim <3

 176. Aylar önce aldığım sadece bikaç kez kullandığım bir üründür……fazla yağlı his bırakıyor..bir de saydam olmasının yanında hafif renk veren bir yapısı olsaydı favorilerim arasında olurdu

 177. açıkçası 6 ay öncesine kadar pek far sürmezdim çok nadir kafama esince anca.. ama ne zaman içimdeki makyaj canavarı uyandı o zaman farlara yöneldim.çok yağlı göz kapaklarım yok ancak yine de bir süre sonra farlar dağılıyor bu bazı da sanırım 5 ay önce aldım ve gayet memnunum gün boyu farımı sabit tutuyor ve birikmesini önlüyor

 178. Inanilmaz yagli goz kapaklarim olmasina ragmen kendisinden epey memnunum. Saatlerce fari kalemi sabitliyor¸ yagli gorunumun onune geciyor.Biterse ki pek bitecege benzemiyor yine alabilirim.Parasini hak eden bir urun.

 179. Küçücük görünmesine rağmen çok uzun süre iş görüyor. Ben indirimden almıştım. Yağlı göz kapaklarım var ve gün sonunda farım hep parlak parlak çizgilere toplanıyordu. Essence’in bazına oranla çok daha işe yarayan bir baz.Ancak şeffaftır essence’teki gibi bir kapatıcılık beklemeyelim 🙂

 180. far bazı kullanmaya bu ürünle başlamıştım ben de. uygun fiyatli en güzel bazlardan biri olduğunu düşünüyorum. indirim dönemlerinden birinde satın almıştım ama indirimsiz fiyatıyla da alınabilir bir ürün¸ oldukça bereketli çünkü. şu an elimde olanı 1 yıldan fazla zamandır kullanıyorum ve yarısı duruyor hala. çok az bir miktar yeterli oluyor¸ ilk sürüldüğü anda ıslak olsa da kuruması çok zaman almıyor. genel olarak performansından memnunum¸ sadece çok yoğun nemli ve sıcak havalarda far tutuşunun iyi olmadığını fark ettim¸ o kadarı da normal geliyor. renk vermeyen bir ürün¸ göz kapaklarında renk eşitsizliği olup da gidermek isteyenleri bu yönü tatmin etmeyebilir.

 181. tarihi geçmeden bitirmek istediğim için dudaklarımda ruj bazı olarak da kullanıyorum. ilk önce çok hafif lipbalm sürüyorum. biraz bekledikten sonra bu bazı sürüyorum. emily kalemler bile saatlerce duruyor. yaklaşık 9-10 saat sonra makyajımı sildiğimde bile pamuğa geliyor. gün içinde sadece lipbalm sürüyorum. günlük makyajın vazgeçilmezi oldu artık.

 182. Çoğu kişi gibi benim de ilk far bazım. Bir far bazından beklenen çoğu şeyi karşılıyor¸ farların kalıcığını¸ rengini gerçekten çok etkiliyor. Bunu sürmeden göz makyajı yaptığımda¸ hangi paletle olursa olsun sanki renk vermemiş gibi geliyor. Göz yapım çok hassas olmasına rağmen hiçbir sıkıntıyla karşılamadım ve gerçekten çok uzun süre gidiyor. Fiyat performans oranı gayet yüksek.

 183. ne zaman sürsem bende gözlerimden başlayan bir baş ağrısına sebebiyet veren ürün. belki ondan değildir dedim defalarca şans verdim ama yok. sonunda çıkarmak zorunda kaldım elimden. bilmiyorum ben mi hassasım ya da içeriği mi böyle bir şeyi tetikliyor ama etkisini görseydim belki arada bir bile olsa kullanırdım. üstünde ne far güzelce karıştırılıyor¸ ne birikmeyi engelliyor¸ ne rengi eşitliyor… bende etkisi sıfır olduğu gibi bir de baş ağrımı tetikledi. migren başlangıcı olanlar ya da gözleri hassas olanların denemeden almamalarını şiddetle tavsiye ediyorum.

 184. Normalde 35 tl’ydi ama birden zam gelip 42 tl oldu. Çok severek kullandığım bir baz. Far gözümde gerçekten tüm gün kalıyor. 1 yıldır falan kullanıyorum yarısı bile bitmedi ve 1 tane de stok yapmıştım. Bunlar beni baya götürür¸ mezun olana kadar far bazı almam sanırım.

 185. Severek her gün kullandığım far bazı. günlük olarak makyaj yapmayacak dahi olsam daha uyanık ve canlı bir görünüm için göz kapağımın rengini wet n wild brulee farla eşitliyorum. ama tabii ki far bazı olmadan göz kapaklarım daha çabuk yağlanıyor ve far kalmıyor ¸ çizgilere doluyor. ama altına bu bazı kullandığım zaman sabah 8de yaptığım makyaj akşam eve geldiğimde hâlâ gözümde oluyor. Bittikçe alacağım bir ürün yani

 186. Çok severek kullandığım far bazı. Öyle ki bir tane bitirdim şu an ikinciyi kullanıyorum. Çok bereketli bir ürün olduğunu düşününce hatrı sayılır derece kullanmışım yani. Yağlı göz kapaklarımı dizginleyen¸ farların renklerini daha iyi vermesini sağlayan¸ kalıcılıklarını arttıran mükemmel bir ürün. Bende alerjiye de sebep olmadı. Sürdükten sonra 2-3 dakika beklemek gerekiyor ki sorun etmiyorum¸ ben o arada kaşlarımı dolduruyorum¸ allığımı falan sürüyorum. Tek eksisi belki de şeffaf olması bir de ten renginde olup aydınlık görüntü verse tadından yenmezdi ama olsun artık o kadarcık da. Bu arada ben kaşlarıma da sürüyorum kaş farının daha iyi oturmasını sağlıyor bence. Bayağı uzun uzun anlattığıma göre bayağı seviyormuşum yahu. ve tabii ki bittikçe alırım.

 187. Far bazı kullanmaya make up forever bazıyla başladım ama the balm ın bazı kesinlikle daha iyi. Günlük makyajımın vazgeçilmezi oldu. Far sürmeyeceksem bile sürerim o görüntüyü seviyorum 🙂

 188. Her gün kullandığım¸ eyelinerımın gün sonunda yağlı göz kapaklarımın üstünde ikinci bir çizgi oluşturmasını engelleyen¸ sürdüğüm farların kalıcılığını kesinlikle artıran far bazı. Kendisini ruj bazı olarak kullanmışlığım da vardır¸ gayet iyi iş görmüştü.

 189. Seveni olduğu kadar sevmeyeni de olan far bazı. Ben sevenlerdenim. Makyaja tam anlamıyla sanırım 2-3 yıl önce başlamışımdır¸ makyaj yapmaya başladığımdan beri kullandığım tek far bazı da bu. O yüzden karşılaştırma yapamıyorum bende başka ürünlerle. Çünkü başka far bazı denememe gerek kalmadı¸ evet renk eşitlemiyor ama benim göz kapaklarımda ihtiyaç olan şey farı iyi tutması ve rengini iyi vermesi¸ o yüzden memnun kaldığım bir ürün kendisi 🙂

 190. sözlükte görüp aldığım ve gayet memnun kaldığım far bazı. normalde daha öğlende çoğu akmış olan farımı en azından iş çıkışına kadar idare ettiriyor. akşam bir yere gideceksem yenilemem gerekiyor yalnızca. alalı 7-8 ay olmuştur¸ neredeyse her gün kullanıyorum ama hala bitmedi. yağlı bir kıvamı olduğu için çok az miktar yetiyor.

 191. daha önce hiç far bazı kullanmamıştım. zaten dağılıyor akıyor vb. nedenlerle pek far da kullanmıyordum.bu bazı laf olsun diye aldım ve bayıldım. sabah nasıl sürdüysem akşam yıkayana kadar öylece duruyor far. bence harika bir ürün tavsiye ederim.

 192. Önceki gün satın alıp bugün işe giderken kullandığım bu baz hakkında söyleyeceklerim var toplaşın: the balm sen nasıl bir baz yaptın ki öyle 12 saat boyunca sürdüğüm far ve eyeliner zamk gibi gözüme yapışıp yerinden zerre oynamadı? Ne bir topaklanma¸ ne bir akma¸ efendime söyleyim ne bir hık deme sfhh . Hiç birisi olmadi¸ vay bee. Farın rengini öyle güzel verdirmesini hiç demiyorum bile. The balm gönlümü çaldın yahu. Cok beğendiğim bir ürün oldu.

 193. Zerotanin (Roacutannegil) kullanmadan önce günlük makyajımın yıldızı¸ ilk ve tek stokladığım makyaj ürünü idi ancak ilaca başlamamdan sonra cildimin kurumasıyla bir kenara bıraktım. Karmadan yağlı bir cildiniz varsa harikalar yaratır yumoş yumoş bir bazdır farı¸ kalemi¸ eyelinerı da çok güzel tutar. Kuru bir ciltte ürün maalesef yanma kaşınma yapıyor¸ kör olacağım diye düşündürüyor.

 194. renk pigmentasyonuna çok olumlu bir katkısı yok¸ yani göz kapağınızın renk tonunu nötrleme gibi bir fonksiyonu yok. buna rağmen son derece güzel sabitliyor¸ ben severek kullanıyorum.

 195. Makyajımin kilit noktası kesinlikle bu ürünü sürmedigimde goz makyajım bir saat icinde akma yaparken ozellikle eyelinerim direk bulaşma yaparken. Bu far bazini surdugumde öyle bir durum yaşamıyorum. Oldukça memnunum uzun süredir kullanmama rağmen bitmiyorda maşallah çok bereketli.

 196. The Balm ürünleriyle geç tanışmış biri olarak çoğu ürünü için kapıldım rüzgarına gidiyorum diyebilirim 🙂 Öncelikle belirtmek isterim ki beyaz tenliyim¸ alerjik¸ hassas ve kuru bi cilt yapım var. Bu ürünü kullanmadan önce göz kalemimin sürekli göz kapağıma bulaşmasından şikayetçiydim. Ürünün kalıcılığı harika sabah 7 de sürüp çıkıyorum tüm gün ve hatta gece zerre bulaşma yapmadan duruyor gözümde. Yalnız kuru ve hassas ciltler için kullanmadan önce bir nemlendirici ile göz kapaklarını nemlendirmek gerektiğini düşünüyorum zira baz göz kapaklarını kurutuyor.

 197. Bugün iş yerinden bir ablamız bana “farın nasıl bu kadar akşama kadar bozulmadan kalıyor benimki hemen uçuyor?”diye sordu. ben de hevesle çantamdan bu far bazını çıkarıp ona makyaj yaptım ve “akşama kadar dayanırsa sana da bundan alalım^^” dedim. Kozmetik sektörünü çok takip etmeyen bir abla olmasına rağmen dikkatini çekmiş¸ ben zaten çok memnundum ama o söyleyince bir kez daha emin oldum ki¸ demek ki cidden başarılı bir far bazı 🙂

 198. çok kullanışlı bir baz. sadece far bazı olarak değil¸ birçok farklı işlev için kullanılabilir. mesela ben bu far bazını genelde kaşlarımda kullanıyorum. küçücük bir miktar sürüp biraz bekliyorum¸ sonra kaşlarımı dolduruyorum ve gün içinde gram oynamıyor¸ sabit kalıyor.

 199. göz kapaklarım yağlı¸ çok da iyi gelmedi bu ürün bana. bazen farın çizgi çizgi durmasına engel olamıyor.

 200. Mezuniyetim için ihtiyaç duyup da aldığım far bazı. Normalde hiç gerek duymazdım far bazı kullanmaya çünkü far kullanmayı çok sevmezdim hem çabucak uçup gidiyor hem de renkler palette durduğu gibi gözümde durmuyor diye . Ancak bu ürün bana far kullanmayı sevdirdi desem yalan olmaz çünkü renkler artık capcanlı duruyor! Mezuniyet günü sabah 10.00 da makyajımı bitirdim aynı gece eve 03.00 sularında döndüm ve renklerin canlılığı aynı sabah yaptığım gibiydi.

 201. Geçen mayıs ayında aldığım ve renkli göz makyajını ilahi bir mesaj almış gibi bıraktığım(üşendiğim) için ki kez anca kullandığım far bazı.Geçen durduk yere far sürmek isteyince renginin değiştiğini o sarı tonun pembeleştiğini ve kıvamının koyulaştığını farkettim.Hemen bir batch code sorgulaması yapınca 2014-07 tarihi yüzüme tokat gibi çarptı.Tabi hemen çöpü boyladı.Yani diyeceğim odur ki alışveriş yaparken kasaya gitmeden önce mutlaka bir batch code sorgulaması yapıp mağdur olmamak gerek.Bu feyzi de zebramo gibi sitelerden ikinci el urun alırken iki katı hatırlamak gerek.

 202. yılların cicişsü olarak bu ürünle bu kadar geç tanıştığım için utanıyorum desem yeridir.tamam herkes övüyordu falan ama ben sadece kalıcılık etkisi olduğunu düşünüyordum.indirimin son gününün son saatlerinde aldım¸ eve gelip bileğime sürdüğümde anladım anyayı konyayı. farı fırçaya alıp bazın üstüne tek bir kere sürdüm ve gözlerim yerinden fırladı. bazsız yere üç dört kere üst üste sürdüğümde bile böyle bir pigment olmuyor¸ bu nasıl bir şey?far günlük makyajımın olmazsa olmazı¸ en çok kullandığım makyaj ürünü. put a lid on it için geç kalmışım ama yılların acısını çıkarırcasına makyaj yapacağım. sonbahar gelirken¸ koyu makyajlar yaklaşırken çok iyi geldi¸ hoş geldi ^^

 203. bir üstteki girdiye tamamen katılıyorum. ben de yeni aldım. deneme amaçlı rengini pek vermeyen bir farı fırçaya alıp bileğime bir kere sürdüm¸ daha sonra yanına bazı uygulayıp aynı şekilde sadece bir kere sürdüm. şaka gibiydi o gördüğüm renk farkı…pigmentasyonu hunharca artırışını geçiyorum¸ alır almaz eve gelip gözümde de denedim. test ediyorum ne kadar tutacak farı diye. 6 saat önce sürdüğüm farlar şu an gözümde en ufak bozulma yaşamadan yerinde duruyorlar. benim gözlerim¸ far¸ 6 saat bozulmadan kalmak… çok uzak şeyler bunlar birbirlerine. normalde 3 saate farlar gözümden silinmiş¸ katlanma bölgesine birikmiş falan olur. 6 saat oldu ve bildiğiniz yeni sürmüşüm gibi. uyuyana kadar silmeyeceğim. silmeden önceki son durumu ve kaç saat sonra sildiğimi eklerim editleyip.kendisi ilk far bazım ve görünüşe göre son far bazım olacak. arayışa çıkmadan arayış bitiren ürün tatlışlığı…. <3edit: cicişler 8 saat oldu ve farda hiçbir bozulma yok 🙂 şimdi kendim siliyorum.

 204. Tüpün daha sonuna gelmeden sıkmaya başladıkça kıvamı daha katılaşmaya ve kurumaya başlıyor¸ ambalajı hava mı kaçırıyor nedir anlamadım. Far bazı daha bitmeden kurumaya başladığını fark eden bir ben miyim acaba?

 205. göz kapaklarımı fazlaca kurutan hatta bazen toz ürünleri gün içinde pul pul gösteren bazdır. çok çok yağlı göz kapakları için ideal olabilir ama yoğun pudra içeriği ile zarar vereceğini de göz önünde bulundurmak gerek maalesef.

 206. Özellikle yazın çok işime yarayan baz. Yağlı ve düşük göz kapaklarım için muazzam iş gördüğünü düşünüyorum. Bu bazdan önce essence ve urban decay far bazlarını denedim¸ en sevdiğim bu oldu. Kuru göz kapaklarına sahip olanların seveceğini düşünmüyorum¸ kurytmaya çok yatkın çünkü. Ben Far ve eyeliner ı tutuşundan çok memnunum¸ ben silene kadar çıkmıyor resmen. benim için tek eksisi renksiz olması¸ keşke göz kapağının rengini eşitleyecek bir çeşidini yapsalar.

 207. vasat far bazı. göz kapaklarım yağlı¸ max. 3-4 saat sonra far hafiften toplanmaya başlıyor. üzerine rötuş yapmak gerekiyor. too faced shadow insurance’ı kullanmamış olsaydım severdim belki ama onun yanında gerçekten vasat. yapısı bana aşırı yağlı geldi. uç kısmının gövdeyle birleştiği yerde -hiç bir düşürme zorlama olmamasına rağmen- hafif bir kırık oluşmuş. çok az miktarda buradan sızdırma yapıyor bendeki. buradan hava alıp kuruyacak büyük ihtimalle. bitmesini dört gözle bekliyorum. üstüne biraz daha para koyup ud primer potion alacağım.

 208. Kesinlikle faydalı olduğunu düşünüyorum. Yalnız sürdükten bir 5 dakika sonra farınızı sürmenizi tavsiye ederim yoksa farınız göz kapağınızda bulamaç bir görüntü oluşturabilir.

 209. İçeriğinde talc olduğunu farkettiğimden beri yeni far bazı arayışına girdiğim¸ piyasada denediğim hiç bir bazın yerini dolduramadığı canım far bazım. Elimdeki tüp bittikten sonra ne yapacağım hakkında hiç bir fikrim yok ama bir daha almayacağımdan eminim. Göz kapağı gibi hassas bir bölgece talc gibi bir kimyasalı kullanmak hiç içime sinmiyor 🙁

 210. Talc içeren bir maddeyi göz kapağımıza sürmek gerçekten zararlı olur mu? Talc içeren pudra kullanmayı bıraktım mesela¸ çünkü solununca asıl sıkıntı oradaymış diye okumuştum bu talc olayını araştırdığım zamanlar. Elimde iki tüp var ve ölsem bırakmam yani. Ama bir cicişmüz bu konuda aydınlatıcı bir cevap verebilir mi acaba¸ elimdekiler bitince rdl far bazına merak salabilirim¸ onda da talc var mıdır acaba “Akciğer hastalıkları yapabileceği ve eğer genital bölgede kullanılırsa başta kısırlık olmak üzere üreme bozuklukları yapabileceği bilinmektedir. Yumurtalık kanseri ile ilişkilendirilmiştir.” Gibi bir bilgi var elimde sadece. Tanım: farı daha uzun süre tutan far bazı¸ aralarından en başarılı gördüğüm.

 211. yağlı göz kapaklarıma derman olan güzel bir far bazıdır. hele indirimde denk gelip alırsanız tadından yenmez. formülü çok yoğun ve yağlı¸ ilk sürdüğünüzde göz kapağınız resmen ıslanıyor ama bir 5 dk bekleyip farınızı sürerseniz sizi hiç üzmeyecek bir üründür.

 212. Takas yoluyla elde ettim¸ iyi ki de indirimsiz fiyatıyla gaza gelip almamışım. Rival de loop far bazı bunu ona katlar. Bir kere benim göz kapaklarım çok kırmızı ve damarlı. Bunun herhangi bir örtücülüğü¸ kapatıcılığı yok ki. bu benim için büyük bir eksidir. İkincisi yapış yapış bir his bırakıyor göz kapaklarımda¸ kuruması da uzun sürüyor. resmen o kuruma süresi benim için sancılı dakikalara dönüştü. Yani bence o kadar da abartıldığı kadar aman aman bir ürün değil¸ kullanır bitiririm ama yenisini almam.

 213. her eve lazım far bazı. küçücük¸ bir gıdımcık alır sürersiniz hem farınız daha uzun süre kalır hem rengi daha pigmentli gözükür hem de sadece göz kapağınıza değil kaşınıza da sürebilirsiniz nitekim ben en çok öyle kullanıyorum kendilerini.

 214. İlk ve tek far bazımBen de nötrlemek kısmında muzdaribim.bir kaç Aydır kullanıyorum¸ ben de performansı gayet iyi.sabah 7de yaptığım göz makyajını akşam 10a kadar oynatmadı.çok hafif renklerde soluma oldu¸o kadardan da bişey olmaz dedim.İndirim döneminde kesinlikle tadından yenmez ama son kullanma tarihi gelmeden nasıl bitecek bilmiyorum.Son olarak da göz Pınar çevremi kuruttu gibi hissediyorum.üstüste kullanmadıkça bu sıkıntı ile de karşılaşmıyorum Not:sözlüğü özlemişim ya şaka maka

 215. bu muhtemelen daha önce söylenmiştir ancak b-i-t-m-i-y-o-r. bitmiyor yahu. gayet memnunum bir sıkıntım da yok ancak alalı bir yıl oldu ve her hafta en az 4-5 kere kullandım¸ ışığa tutup kontrol ettim hala beşte birini falan kullanmışım gibi duruyor. indirimde almıştım zaten 20 liraya. ben bunu 4 sene daha kullanırdım ömrü tükenecek olmasa. fiyat/performans oranı mükemmel bir ürün.

 216. Aynı zamanda dudak bazı olarak da kullanılabilir. Sonuçta direkt göze ve direkt dudağa değil de parmağa sıkıp sürüyoruz¸ o yüzden hijyeni de bozulmaz. Ayrıca bitmeme sorununa da çare olur.

 217. Herkes sevdi bir ben sevemedim. Sürdükten sonra far uygulamak icin 1 dk bekle diyorlar. 1dk da bekledim 2 dk da. Yok olmuyor. Top top oluyor. Anlamadım nasıl sevildiğini. Belki de benimki bozuktu:(

 218. Ben de çok severek kullanıyorum %70i dolu¸ bir tane de açılmamış var düşünün kaç sene gider. Ama bitince tekrar almayı düşünmüyorum. Zaten içeriği çok masum değil. Bir senede 20den 25e çıktı indirimli fiyatı¸ çok çabuk pahalanıyor. Bendekiler bitene kadar kim bilir kaç lira daha artar. Bir öğrenci olarak rdl far bazına yönelmeyi düşünüyorum önümüzdeki maçlardaSonradan gelen edit: arkadaşlar çok haksızlık yapmışım ben bu baza… Bayağıdır haftanın 5 günü kullanıyorum ve farı o kadar güzel tutuyor ki. Tutmasından çok farın pigmentlerini artırmasına bayıldım. Bütün renklerini iyi vermeyen the balm farlarımı hakkını vererek kullanıyorum. En güzel kısmıysa bir fırça darbesiyle %100 rengini göz kapağına vermesi… Göz kapağını nötrlememesini hoş görüyorum o yüzden¸ varsın nötrlemesin

 219. Yapısı bir hoş¸ dağılımı¸ ürün tutması güzel ancak kategorisinde mucizevi bir ürün veya “en iyisi” olduğunu düşünmüyorum. fakat iyi bir ürün olduğu kesinlikle belli¸ yapması gereken işi sonuna dek yapıyor. minicik aldığınız ürün tüm göz çevrenize yetiyor. hemen kuruyor. farların pigmentini arttırıyor. özellikle pigmenti iyi olmayan farlarda kullanılınca oldukça iyi iş çıkarıyor. fiyat performans açısından uygun¸ ancak indirime girmesini bekleyerek almanızı öneririm.

 220. aslında övgülerden dolayı alıp denemeyi çok istediğim bir fardı ama içerik listesinde talc olduğunu görünce hevesim kursağımda kaldı. belki bir gün içeriği masumlaşır ben de bir şans veririm 🙂

 221. The Balm Nude Dude far paletini alınca yanında minik bir deneme boyu tester geldi¸ iyi ki satın almamışım¸ yağlı göz kapaklarım kendisini sevmedi. Farımı tutmadı çizgi yaptı¸ aşırı da parladı yani. Bence Catrice far bazı çok daha başarılı ki kendisini bitirmek üzereyim

 222. bitmeyen baz yapmışlar gerçekten de. o kadar bitmiyor ki tarihi geçtiğinden atıp bir daha almamaya yemin ettim. kurumasını beklemek de sıkıcı bence.

 223. Yağlı göz kapaklarım olduğu için eyelinerlı göz makyajı yaptığım her makyajımda kurtarıcım. Makyajı 8-9 saat koşuşturmacaya göre belki biraz daha fazla idare ediyor. fiyatına çok iyi bir ürün. 2 yıldır falan kullanıyorum¸ alternatiflerine bakmadım bile.

 224. çok övdüm ama performansında bir düşüklük mü var anlayamadığım ucuz far bazı. artık eskisi gibi iyi tutmuyor sanki farı¸ çizgilenme yaşıyorum. elimdeki bozuldu diye yenisini aldım 2 ay önce o da aynıydı. bu yüzden urban decay falan almayı düşünüyorum¸ benzer problem yaşayan var mı acaba merak içindeyim.

 225. üşenmeden 28 sayfa girdi okuduktan sonra göz kapağımdaki yağ bezeciğine sebep olduğuna emin olduğum üründür.görkem karman sayesinde haberdar olduğum put a lid on it’i bu yaz başından beri çok severek kullanıyordum. birçok cicişnün de yazdığı gibi¸ yağlı ve asla far tutmayan göz kapaklarımda farın saatlerce bozulmadan durmasını sağlıyordu. haftada bir ancak far süren birisiyim ve onun dışında hiçbir zaman uygulamadım. üstelik sürdüğümde de eser miktarda ve incecik bir katman olarak kullanıyordum.gelin görün ki bu ay sağ göz kapağımda ufak bir yağ bezesi fark ettim. 24 senedir ilk kez karşılaştığım bir durum olsa da¸ ailemde böyle bir yatkınlık olduğu için ürüne konduramadım. ama burada dört farklı cicişnün daha aynı şeyi yazdığını görünce emin oldum. sebep kesinlikle bu ürün.yalnızca altı ayda ve bu kadar az kullanımla bunu yapan daha neler neler yapmaz ki be sözlük? tamam ufak bir beze ama canımı sıktı. çok da sevdiğim bir üründü¸ ama bu saatten sonra asla sürmem. başka far bazlarına da güvenebileceğimi zannetmiyorum. ev yapımı bir far bazı formülü araştırmasına gireceğim. edit: gbkz. veremeyiş

 226. kullanımı bana zor geldi¸ ürün sanki biraz fazla çıkıyor sıktığımda. İlk sürümde göz kapaklarımı yaktı. Eyvah demiştim ki etkisi kısa sürdü. Evet göz makyajımı güzel sabitledi ama sürdüğüm far ve göz kaleminden de olabilir bu ürüne henüz ısınamadım. Isındığımda ya çok sevicem ya nefret edicem o kesin.

 227. Sadece eyeliner sürdüğümde bile kullandığım ve çok sevdiğim baz. O eyeliner sürdüğüm gibi kalıyor bütün gün gözümde. Yaz sıcağında bile silinmedi akmadı hiç.Bazen fazla ürün geliyor ama ziyan oluyor. O kadar kusuru da olsun bitsin gene mutlaka alırım.

 228. ben gayet memnunum azıcık bir miktarı yetiyor makyaj için ve daha iyi tutuyor farı falan yalnız eyelinerdan önce yapmak lazım

 229. Ben seviyorum ve bana yeterli geliyor. Yağlı göz kapaklarım olmasına rağmen sabah yaptığım göz makyajı akşama kadar kalıyor¸ birikme olmuyor.ayrıca pigmentsiz farlarımı da bunun sayesinde kullanabiliyorum. Kurumasının uzun sürdüğünü söyleyenler var bilmiyorum bana normal geliyor belki daha iyi performans gösteren far bazları vardır ben bunun dışında sadece rival de loop unkini kullandım o da bana fazla parıltılı geliyor pek elim gitmiyor o yüzden.

 230. İşinin hakkını veren bir far bazı. Far tutuculuğu gerçekten çok iyi. Küçük bir miktarı iki göz kapağıma da yetiyor. Yalnız birkaç dakika bazın kurumasını beklemek gerekiyor. Bu bazla ilgili tek sorunum son kullanma tarihi dolmadan bitiremeyecek olmam¸ çünkü her gün kullanmıyorum.

 231. göz kapağınıza nokta kadarcık sürdüğünüzde bile göz makyajını zamk gibi yapıştıran¸ tutan bazdır. hatta mezuniyet günümde biraz fazla sürdüm ve eyeliner çektim. ama eyelinerın kuyruğu yamuk oldu. düzeltmeye çalışıyorum ama eyeliner silinmiyor¸ yapıştı resmen. sonra zar zor düzelttim bir şekilde. mezuniyetten eve dönüp makyajımı sildiğimde farkettim ki iki gözümde de eyeliner kuyruğu olan yerde çizgi şeklinde yara oluşturmuşum dndldm nasıl düzeltmeye çalıştıysam artık eyelinerı. doğal eyelinerlı şekilde gezdim bir süre. ben kendisinden çok memnunum. ancak eyeliner sürüp düzelticekseniz benim gibi bol keseden kullanmayın sonra yara şeklinde eyelinerınızla gezinmek zorunda kalırsınız 🙂

 232. ilkini son kullanma tarihi gelmeden bitirememiştim herkes gibi. yapısı falan da bozulmamıştı ama içime sinmedi gidip ikincisini aldım. göz kapaklarım aşırı yağlıdır¸ bazsız farı sürüp bir kere gözümü açıp kapasam hemen çizgi çizgi olur. kaleme ve eyeliner’a hiç girmiyorum bile. bu ürün sayesinde sabah sürdüğüm far akşama kadar kıpırdamadan kalıyor¸ pigmentsiz farlar gayet güzel renk veriyor bana göre. çok çok memnunum. bekleme konusu ise sıkıntı değil benim için¸ makyaja başlamadan ilk yaptığım şey bazı sürmek¸ göze gelene kadar zaten çoktan kurumuş oluyor. çokça övülen  rdl far bazını da kullandım fakat balm’daki performansı alamadım kalıcık konusunda.göz kapağı yağlı olup far bazı arayanlara şiddetle öneririm.

 233. Performans olarak çok da memnun olduğumu belirtemeyeceğim. Aynı zamanda o yapışkanlık hissinden de hoşlanmıyorum. Günlükten ziyade dışarı çıkacağım zamanlarda kullanıyorum.

 234. Uzun sure far bazı olarak maybelline color tattoo creme de nude kullandım bence renk eşitleme ve kalıcılık sağlama açısından gayet guzeldi ama bir süre sonra göz kapaklarımı tahriş etmeye başlayınca bu ürünle tanıştım farı tutma açısından başarılı ama göz kapağındaki damarlı görünümü gidermek için krem bir farla sabitleme sart kuruma süresi benim için sorun olmuyor diğer üründeki gibi bir cilt problemiylede karsı karsıya bırakmadı beni indirim döneminde sans verilebilir yoksa fiyatı bir far bazına göre yüksekk

 235. yapısı biraz enteresan olan ama farı göz kapaklarına yapıştıran far bazıdır. asla far tutmayan göz kapaklarımın üzerinde resmen egemenlik kurdu. ol diyor oluyor valla. bitse de yenisini alsam.

 236. ben kendisini uzun süre kullanmadım (1 aya yakın) ve tekrar kullanayım dediğimde içinden önce su aktı resmen. sanki kullanmaya kullanmaya içindeki madde ayrışmış ve su üste birikmiş gibi. hani ojelerin üzerine su birikir ya aynen öyle. neden böyle oldu bilmiyorum aynı şey loreal lumi macique bazda da başıma geldi.

 237. Sanırım bir tek benim beğenmediğim baz. Herkes övünce alayım dedim ama çok birşey farketmiyor. Krem farlar çok iyi iş görürken bu ürünü bir türlü sevmedim sevemedim

 238. Benim için ne çok iyi ne çok kötü olan bir baz. İnanılmaz yağlı göz kapaklarına sahibim ve buna rağmen 4-5 saat için iş görüyor. Ama sabah işe giderken süreyim akşama kadar göz makyajımı kontrol etmeme gerek kalmasın diyerek kullanabileceğim bir baz değil. Sabah saat 7.30 civarında bu baz üstüne sürdüğüm göz kalemi¸ far vs öğlen 13.00 gibi göz kapağı çizgimde birikmeye başlamış oluyor. Yarım gün yarım gündür diyerek kullanmaya devam ediyorum yine de. Dolayısıyla farı kalıcılaştırması konusunda eh işte düzeyinde performansı var benim için.Far renkleri belirginleştirmesi konusunda ise bence başarılı. Ayrıca bu bazı sürdükten sonra mutlaka kurumasını beklemek gerekli yoksa üstüne sürülen hiçbir şeyden hayır gelmiyor¸ far dağıtılmıyor¸ kalem saçma sapan duruyor. Ben bazı sürüp¸ yüz makyajını yapıp göz makyajına öyle devam ediyorum ki o sırada kurumuş oluyor.

 239. kullandığım tek far bazı olmasından mütevellit karşılaştırmalı girdi yazamayacağım fakat gözlemlerimi yazmaya çalışayım. silikonumsu yapılı¸ renksiz bir baz. kesinlikle farların renk vermelerini ve kalıcılıklarını artırıyor. sabah yaptığım göz makyajı eğer geceye kadar benimle olacaksa bir gıdım yerinden oynamıyor bu baz sayesinde. pigmentsiz denilen  pastel’in nude paleti benim bebeğimdir ve bebeğim olmasını da muhtemelen bu baza borçludur. cümle alemin pigmentsiz dediği farlar bir benim gözümde inanılmaz renk veriyorsa bu bazın işi değilse neyin işidir?bu bazı belki 1 seneden fazladır kullanıyorum ve yapısında herhangi bir değişiklik gözlemlemedim. kullanım süresi açıldıktan sonra 12 ay¸ keşke bu kadar kısa olmasaydı çünkü çoook ufak bir miktarı bile yetiyor. 5 sene falan gider¸ hiç abartmıyorum. yine de ben yapısında ve kokusunda bir değişiklik fark etmediğim müddetçe kullanmaya devam edeceğim. bu arada lafı geçmişken kokusu da çok hoş. kullandıktan sonra parmaklarımdan yayılan kokusu kalp ben.

 240. Oncelikle¸inanilmaz yagli ¸farlarin en zorlu rakibi goz kapaklarim var.Benim gibiyseniz bu urunu goz kapaginiza surdugunuzde bekleyebildiginiz kadar bekleyin derim ben 5-10 dakika beklemeye calisiyorum. Bu sekilde ancak ise yariyor bende.Farlarin verdigi rengi guclendirmesi hakkinda bir gozlemim yok maalesef.Kendi adima tek eksi yani renksiz olmasi¸bu sekilde far bazini renkli sevdigimi fark ettim.Ayrica hayvanlar uzerinde hic bir sekilde deney yapmayan the balm markasinin vegan icerikli urunlerinden.

 241. Matlaştırıyor¸yağlandırmıyor¸farın kalıcılığını kesinlikle arttırıyor evet ama farın rengine ben hiç etkisini görmedim sanırım söylendiği gibi renksiz oluşundan kaynaklı. Ancak o kadarı olur bir spreyle fırçaya fıs fıs yaparız o da hallolur.

 242. yağlanmayı geciktirme konusunda oldukça başarılı. farın kalıcılığını arttırma konusunda da başarılı. farları baz kurumadan sürdüğünüzde aşırı pigmentli görünüyor. aceleyle hazırlandığım bir gün tesadüfen fark ettim. sonrasındaysa deney olsun diye tekrar denemedim bakalım böyle nasıl olacak vs şeklinde. sürümü zor olmuştu dağıtamam diye çok korkmuştum onu hatırlıyorum. fiyatı gittikçe artmasaydı daha iyi olurdu tabii ama far bazı öyle çabuk biten bir şey olmadığından büyük bir eksi olduğunu düşünmüyorum. indirim döneminde alınabilecek bir ürün.

 243. Göz kapaklarım yağlı¸ ayrıca düşükler. Far veya eyeliner farketmiyor¸ gün içinde ne sürersem süreyim akşam eve gelip aynaya baktığımda göz kapağımdaki bütün ürünleri üç yatay çizgi halinde göz kapağı kıvrımlarına birikmiş şekilde buluyordum. Balm’ın aldığım çoğu ürününden memnun kalmamama rağmen bu far bazı hayatımı kurtardı diyebilirim. Henüz farklı bir far bazı denemedim¸ belki denesem daha çok memnun kalacağım ürünler olur. Ama şuan için ben kendisinden çok memnunum.Bir de şunu öğrendim¸ bu arkadaşı öyle bol bol sürmemek gerekiyor göz kapağına. Olabildiğince az alıp güzelce yedirmek gerekiyor. Çok fazla sürülürse hiçbir etki göstermiyor.Aldığımı daha 1 – 2 defa kullanmışken bayram indiriminde koşturup yenisini alıp köşeye koydum bile. Pişman değilim.

 244. The balm markasının far bazıdır. İlk aradığım dönemde karaborsa bir ürünken şimdi daha çok karşıma çıkıyor. Farı göz kapağına resmen yapıştırıyor. Farlar tüm gün ilk sürdüğünü gibi kalıyor. Baz kullanmadan yaptığım makyajların kalıcılığının az olduğunu düşünüyorum. Ayrıca çok da bereketli bir ürün. Çok az bir miktarı iki göz kapağınıza da yetiyor. Ben yüzük parmağıma çok az bir miktarda alıp parmaklarımla ısıtıp göz kapaklarıma sürüyorum. Sürdükten sonra bir dakika kadar bekleyip ten rengi bir far ile sabitledikten sonra göz makyajımı yapıyorum.

 245. özellikle yağlı göz kapaklarına sahip insanların seveceği far bazı. çok az bir miktarda alıp parmaklarınızın arasında ısıtıp uygulayın. sürdükten sonra iki dakika bekleyin ve farlarınızı uygulayım. tüm gün farlar yerinden oynamıyor ve renklerini çok güzel veriyor.

 246. Cildim karma-hassas ve göz kapaklarım da yağlı. Silikon içeriyor olma ihtimali yüksek¸ tam bir bilgim yok ama yapısı öyle hissettiriyor. Renksiz bir baz. Bunu sürüp üzerine wet n wild’ın brulee farını uyguluyordum. Matlaştırıyor¸ far rengini güzelleştiriyor ve farların gram yerinden oynamamasını sağlıyor ama ne yazık ki bana göre çoook büyük bir eksisi var: cildim hassas olduğu için göz kapaklarımı hafif yakıyor ve gözlerimi sulandırıyor ne yazık ki… başta kabahati meet matte nude ve trimony’de bulmuştum tozutmalarından ötürü. Ama sonra anladım ki sorun put a lid on it’de. Ne yazık ki etkilerini çook sevsem de hassas cildimden ötürü olmadı¸ olduramadık. Hassas cilde sahipseniz bence gözünüzü riske atmayın.

 247. Uzun zamandır kullandığım far bazı. Çok az miktarı bana yetiyor. Farı kesinlikle göz kapağında tutuyor ve insanı panda olmaktan kurtarıyor. F/P olarak 10 verebileceğim ve günlük kullanım için ürün arayanlara önerebileceğim bir ürün.

 248. sürdükten sonra biraz bekleyip öyle farımı uygulamayı sevdiğim far bazı. farı sabah nasıl sürdüysem akşam aynı şekilde göz kapağımda bulmamı sağlıyor. göz kapaklarım yağlıdır bu arada¸ bazsız bir hiçim :(senelerdir kullanıyorum¸ hiç bir sorun yaşamadım. gözüm kapalı tavsiye ederim.

 249. Mercimek tanesi kadar miktari iki göz kapağına da yeten¸ bu şekilde bir tüpü aylarca (hatta yıllarca) kullanılabilen hem bereketli hem başarılı bir far bazı.

 250. anneler günü indiriminde almıştım ve o günden beri far sürdüğüm her gün -neredeyse her zaman yani- mutlaka altına sürdüm. sonuç olarak bu baz olmadan makyajım eskiden nasıl duruyormuş anlamıyorum bile iyi ki var benim gibi yağlı cildiniz + yağlı göz kapaklarınız varsa beni çok iyi anlarsınız¸ göz makyajı özellikle sıcak havalarda dışarı çıktığınızdan itibaren resmen buharlaşmaya başlar… ama bu baz sayesinde sabahtan akşama neredeyse bir değişim olmuyor bile diyebilirim¸ hiçbir üründen bu kadar memnun kalmamıştım. mayıs ayından bu yana 5 ay içerisinde yarısının bitmemiş olması da cabası:’) 

 251. sanki urban decay primer potion kadar etkili değil. bunu biraz az sürdüğümde ya da göz makyajım daha uzun süre (10 saatten uzun) kaldığında farlarda biraz toplanma¸ ayrışma olabiliyor. fiyat/performans ekseninde değerlendirdiğimdeyse çok çok başarılı bir ürün. özellikle the balm’ın indirim dönemlerinde alınabilir diye düşünüyorum. bir de bu ürünün renk vermesini tercih ederdim.Edit: kalıcılığı gayet güzel yalnız sürdükten sonra 1 dk beklemek lazım bence¸ göz kapağına yapışması için.

 252. Hassas cildiniz varsa gözlerinizi yakar bu ürün. Ben her sürdüğümde gözüm yaşarıyordu¸ suçu da yeni aldığım farlara veya maskaralara atıyordum. Anladım ki bu arkadaşmış. Çok güzel tutuyor farları evet ama içindeki silikon hassas cildinizi yakar. Benden uyarması.

 253. Kendisi kullandığım ikinci far bazı olur. Göz kapaklarım aşırı yağlı değil ama farın tüm gün canlı kalmasını sevdiğim için kullanıyorum. Farın rengini vermesini kesinlikle arttırıyor. Bende uzun saatler boyunca çizgilenme de yapmadı. Sadece yapısı biraz yağlı gibi. Kurumadan sürerseniz farin yapısını bozuyor. Biraz daha ten rengi gibi olup damarlı görünümü azaltmasını dilerdim. Daha önce essencein far bazını kullanmıştım onun rengi kapatıcı gibiydi ve daha pudralı bir yapıdaydı. Ama kalıcılığı balm kadar değildi. Fakat zaman zaman bu baz göz kapaklarımda yanma yapıyor. Yani sanki tahriş etmiş gibi tenimi sızlatıyor. Bazen olduğu için henüz sebebini çözemedim. Fiyat kalite performansını beğendim.

 254. genel olarak memnun olduğum far bazı. farın kalıcılığını ve renk vermesini ciddi oranda arttırıyor. ürün şeffaf değil ten rengi¸ dolayısıyla göz kapağımı da nötrler diye düşünmüştüm ancak sürünce şeffaflaşıyor ve renk vermiyor. renkli olsaydı çok daha iyi anlaşabilirdik

 255. Yağlı göz kapaklarıma çok iyi gelen far bazı. 12 saatten fazla far kalıyor bende sayesinde ama eyeliner biraz bulaşma yapıyor düşük göz kapaklarıma

 256. Bu bazı kullanmadan önce sabah yaptığım göz makyajım öğlen saatlerine doğru çizgilerime dolup kötü bir görüntüye sebep veriyordu¸yılbaşı indiriminde fırsat bulmuşken almaya karar verdim ve iyi ki almışım¸sabah sürdüğüm far gün sonuna kadar dayanıyor¸çizgilere dolmuyor¸ayrıca farın rengi daha belirgin bir hale geliyor.fiyatını hak ediyor.

 257. denediğim ilk far bazı. çok uzun zamandır kullanıyorum ve aşırı yağlı göz kapaklarımda 1 saat dayanmayan farları gece geç saatlere kadar yerinde tutabilen bir baz kendisi. ufacık bir miktar yeterli oluyor¸ o yüzden de ürün uzun süre dayanıyor. kullanırken dikkatli olmak lazım çünkü göz kapaklarında bir süre kurumasını beklemek gerekiyor aksi halde far düzgün bir şekilde yayılmıyor.

 258. Bugün indirimden alıp deneme fırsatı buldum¸ ilk günden muhteşem. Aşırı aşırı yağlı göz kapaklarım akşam eve geldiğimde neredeyse hiç parlamıyordu¸ üstelik eyelinerımda yağlanmamıştı. Artık bebeyimsin put a lid on it.Edit: baya yağlı olan göz kapaklarımı kuruttu. ciddi ciddi kuruttu yani yaglanmıyor artık göz kapağım. Çok tuhaf bir his umarım kötü bir durumla karşılaşmam çünkü çok memnunum.

 259. Gratis indiriminden alıp stokladığım yegane bazımdır kendisi. Çok uzun süre gidiyor. İndirimde güncel fiyatı 34.50 ₺. Sürüp hafifçe kurumasını bekledikten sonra üstüne sürülen her yapıdaki farı çok güzel tutuyor. Pigmentler üzerinde hiç denemedim ama yapısı çok sıkıntılı farları bile (mesela the balm nude beach paketteki sol üstten ikinci somon rengi gibi) muazzam gösteriyor. Çıkın çıkın alın efendim )

 260. yağlı göz kapağımda her farın tutunmasını sağlayan far bazı. önceden gözümde akşam far uçmuş durumda olurken bunu kullanmaya başladığımda akşama kadar dayanıyorlardı. Farın rengini de artırdığını düşünüyorum sayesinde pastel nude paletimden biraz renk alabilmiştim. Tek kusuru renk eşitlememesi bence. bugünkü indirimde yenisini alacaktım ama indirimli fiyatı 35 tl olmuş ben de wet n wild’ın bazını aldım bunun kadar iyi midir bakacağız artık.

 261. Fena şekilde yağlı göz kapaklarıma farı sabitleyebileyen far bazı. Ayrıca göz kapağına uyguladıktan sonra 10-15 sn beklemek yetiyor kuruması için. İndirim döneminde alınırsa gayet uygun da fiyatlı bir ürün. Gün boyu farın rengini koruyor.

 262. bende hiçbir işe yaramayan far bazı¸ bu kadar pozitif yorumu görünce şaşırdım. 5-6 saat sonra göz kapaklarım yağlanmış far da göz kapağı çizgime dolmuş oluyor. hiç far sürmeyeceğim zaman yine sürüp pudralıyorum bu sefer biraz işe yarıyor

 263. Kuzenimin düğünü için almıştım çok iyi bir performans sergileyip beni şaşırttı. Genelde yağlanan göz kapaklarımda -özellikle yazın kabusum- hala sapasağlam farım duruyordu ve sürekli oynadım ettim kımıldamadı bile. Çok fazla kullanmamakla beraber bitse gene alacağım ürünlerden birisi diyebilirim.

 264. göz makyajım put a lid on it’ten önce ve sonra diye ikiye ayrılıyor resmen. o kadar yağlı göz kapaklarım var ki makyaj yaptıktan yarım saat sonra ten rengi farları bile çizgi çizgi çamur haline getiriyor. ee böyleyken renkli şeyler süreyim aman katlanma bölgesine geçiş rengi heveslerim hep yarım kalıyordu:( sabah 6’da yaptığım göz makyajımı öğlen 12 1’e kadar yerinde tutuyor benim için mucize resmen¸ bittikçe alırım. yağlı göz kapaklarına sahipseniz mutlaka deneyin cicişler

 265. Fiyatını sonuna kadar hakkettiğini düşündüğüm far bazı. Benim bir far bazından aradığım iki özellik var: birincisi farın pigmentasyonunu arttırması¸ bir diğeri de gün içinde farımın dağılmasını ve uçup gitmesini engellemesi. Bence ikisini de fazlasıyla başarıyor. Göz kapaklarımda yağlanma olmadığı için bu konuda yorum yapamıyorum. Fakat tek olumsuz özelliği: fondotenimi göz kapağıma da hafifçe geçtikten sonra bazı sürüyorum ve fondoteni yerinden oynatıp dalgalı bir görünüm alıyor göz kapaklarımda¸ buna çözüm bulabilmiş değilim

 266. Ben bu bazı bir kere kullanıp memnun kalınca başka bir baz hiç kullanmadım açıkçası. Bu bazın yapısı bayağı nemli¸ ıslak ıslak bir baz. Sürünce kurumasını beklemek şart. Benim yağlı göz kapaklarıma rağmen farın rengini ortaya çıkaran¸ farı saatlerce yerinden oynatmayan bir baz. Önceden yedeklediğim için son dönem fiyatını bilmiyorum ama indirimli dönemde 20-25 lira aralığında bulunabilir sanırım. 

 267. İlk ve tek far bazım. Göz kapaklarım yağlıdır. Bu bazı sürdüğümde sabah yaptığım makyaj akşama kadar gözümün katlandığı yere dolmuyor. Ayrıca farların rengini daha güzel vermesini sağladığını düşünüyorum. Sürdükten sonra biraz bekliyorum ve ten rengi farla sabitliyorum. Ultra memnunum başka far bazı almam sanırım. Ayrıca aşırı uzun süre gidiyor aylardır kullanıyorum hala olduğu gibi duruyor. Hafif renkli olsa daha güzel olabilirdi tabi.

 268. mac painterly paint pot için ürünün gramajını ve fiyatını yarıya indirseler daha çok satar demiştim ya. bu ürün için de aynı şeyi düşünüyorum. zira son kullanma tarihi geçmeden önce bu ürünü bitirmeniz mümkün değil denebilir. toplu iğne ucundan daha az miktarda ürünü her iki gözünüze de rahatça yetirebiliyorsunuz. oldukça bereketli bir ürün. hem gramajı hem fiyatı yarıya inse eminim çok daha fazla satarlardı.

 269. Özenip far süreceksem göz kapağıma sadece bunu sürüp bekliyorum. kuruyunca mac’in ten rengim msf pudrasından geçip makyajımı yapıyorum.

 270. İlk far bazım buydu. Kıyaslama fırsatım yokken beğeniyordum.İkinci ise urban decay ve hala onu kullanıyorum. Urban decay ile kıyaslayınca yapısı¸ çok yapış yapış onu sevmiyorum¸ acelem varsa beklemek zorunda kalıyorum hemen üstüne far süremiyorum.Renkleri yeterince canlı göstermediğini ve kalıcı olmadığını farkettim. Ben bir daha almam.

 271. bana görkem karman ve duygu özaslan’ın ilk videolarını hatırlatan ve şu an aşırı duygulandıran ürün. o zamanlar bir far bazı furyası vardı. ülkece makyajın tüm yönlerine hakim olmaya başladığımız günlerdi.. çok iyi hatırlıyorum yılbaşı indiriminde 4 gratis gezip son kalan ürünü almıştım. ama neden almıştım? ben far kullanmam ki.. işte vloggerların etkileme gücü.

 272. Gerçekten harika bir far bazı.Pigmentasyonu çok arttırıyor ve kalıcılık muazzam normalde sürdüğüm far 1 saate yok olur giderdi o zamanlar essence i love stage far bazını kullanıyordum ama the balmı aldıktan sonra farkı anladım¸akşama kadar gayet güzel kalıyor farlar.Ama renkli bir baz değil essence ten rengi bir bazdı göz kapağını nötrlüyordu the balm ise renksiz bir baz ve bazen göz kapağımın üstündeki damarlar çok belli oluyor bazdan önce kapatıcıyı uygulayayım dedim ama the balmın bazının altına hiçbir şey sürmemeniz gerekiyor altında ne varsa parçalıyor yok ediyor kapatıcıdan eser kalmıyor.

 273. ormalde göz makyajından bir kaç saat sonra göz kapaklarım yağlanır ve göz kapağımda farlar çizgi çizgi olurdu. bu ürün 6 saate kadar mükemmel tutuyor makyajı ve rengin pigmentini arttırıyor. tek sorunu gözlerimde ağırlık hissi yapıyor. Bir an önce makyajı temizlemek isteğide diyebilirim. 🙁

 274. Son kullanma tarihi 12 ay olmasına rağmen 2 yıl boyunca kullanıp bitirdiğim far bazı. Kokusunda ve yapısında bir değişim olmadı çünkü. Ben neredeyse makyaj yaptığım her gün far sürmesem bile bu ürünü kullanıyordum¸ çünkü sadece göz kalemi bile sürsem göz kapaklarımın yağlılığından kalem sürdüğüm yerde kalmıyor ve dağılıp çizgileniyordu. Bence görevini başarıyla yerine getiren bir ürün. Şimdi kiko’nun ışıltılı far bazında gözüm. Ondan memnun kalmazsam yine buna geri dönerim.

 275. Makyajı sabitliyor¸ farların kalıcılığını artıyor ama renk vermelerine çok bir etkisini gözlemlemedim ben. Günlük makyajım için yeterli bir ürün. Ama ten makyajı yapıp göz kapağımın rengini de eşitlemek istediğim günler nasıl kullanırım bilmiyorum. Çünkü renkli gibi görünse de uygulayınca renk vermiyor dolayısıyla göz kapağının rengini eşitlemiyor. Önce bunu sürüp üzerine concealer uygulamayı denedim ama bu sefer de bazın hiçbir etkisi kalmıyor. Bu konuda tecrübesi olan cicişlerin önerilerine açığım.

 276. 2014 ten beri daimi far bazım. Uygun fiyatlı bazlar icinde bence en iyisi. Baska böyle güzel baz bulamadım uygun fiyata. Riske etmeyip sürekli the balm ın bu güzel ürününü aldim. Göz makyajını cok guzel tutuyor saatlerce akma kayma dağılma yok. Göz kapakları yağlı olanlar kesinlikle almalı.

 277. Kullandığım en iyi far bazı başka far bazına elim gitmiyor.Sabah yaptığım göz makyajımı akşama aynı şekilde buluyorum farı çok başarılı bir şekilde tutuyor.Bittikçe alıyorum❤️

 278. Göz çevresini yağlandırmıyor evet kalıcılığa da etkisi var ama bittikçe alacağım bir ürün değil fiyat açısından ..

 279. Param boşa gitmesin diye yorumlara bakarak aldığım ilk far bazı. Başka marka denemediğim için karşılaştırma yapamayacağım ama kendisini gerçekten çok sevdim. Gün içinde göz kapaklarım çok yağlanır ve üzerinde far falan durmazdı. Ama bu bazı sürünce üzerine be sürersem süreyim uçtu mu kaldı mı derdim yok artık. Ayrıca farın göz kapağındaki katlanma çizgisine dolmasını da azaltıyor bence. Kısacası far bazı arayan şans verebilir. 

 280. En az dört yıldır kullandığım far bazı¸ hiç bir şikayetim yok¸ ben göz makyajımı çıkarana kadar sürdüğüm gibi kalıyor makyajım. Ki bazen mesleğim gereği 15 saat kalabiliyor gözümdeki makyaj.

 281. İki yıldır aynı tüpü kullandığım baz. Kendisinden oldukça memnunum. Normalde göz kapağım yağlıdır ve far¸ eyeliner pek kalıcı olmaz. Ama bunu sürünce uzuun saatler boyu kalıcı oluyor. Ama dediğim gibi iki yıldır bitiremedim aynı tüpü her gün kullanmama rağmen. Son kullanma tarihi de geçti tabii ama performansında hiçbir sıkıntı yok. Galiba gözüm çıkana kadar kullanmaya devam edicem.

 282. Farı tutmasına diyecek bişey yok ama göz kapağı renginin koyuluğunu kapatmıyor. Bu yüzden far rengini vermiyor.memnun kalmadığım bi ürün malesef.

 283. Erkek arkadaşıma indirim zamanı aldırdığım far bazım. Nasıl derseniz indirim zamanı gratise gidemedim ve ona rica etmiştim :)) Ürün yorumuna gelecek olursak ben çok memnunum bir kere çok az miktarı yetiyor ve uzun süre kullanılacak bir ürün. Göz kapaklarım çok yağlı değil ben farların kalıcılığını etkilemek için aldım ve gerçekten çok farkediyor. Göz kapaklarımı kurutmadı.

 284. Aralıksız 5 yıl falan kullandım herhalde.be bir artısı ne bir eksisi var bana göre.dev bir placebo olduğunu düşünüyorum.

 285. Uygun fiyatlı bazlar arasından favorim bu. Diğerleri gibi saçma sapan bir renk vermiyor ve silikonlu olduğu için daha pürüzsüz bir zemin sağlıyor. Kalıcılık ve renk vermesi açısından diğerlerinden bir farkı da olmamasına rağmen fiyatı bu şekilde artmaya devam ederse bir daha alabileceğimi sanmıyorum 🙁

 286. İlki bitmeden ikincisini aldığım baz. Fakat ikincisini kullanırken farkettim ki olmasa da olurmuş. Sürekli kullanırken gerekliymiş gibi geliyordu ama bir süre bunu kullanmak yerine gözaltı kapatıcımı göz kapağıma sürünce¸ baza ne gerek varmış ki¸ dedim. kapatıcı da güzel bir baz işlevi görüyor aslında. Fiyatı da bu kadar yükselmişken¸ ekstra bir etksini görmediğim bir ürünü tekrar almam. 

 287. Beğenmedim. Bu kullandığım 2. far bazı¸ bundan önce wet n wild ın far bazını kullanmıştım. O baz kuruyup çapak gibi iz yaptığı için bir de balmınkini deneyeyim dedim. Yanlış hatırlamıyorsam indirimden 34 tl civarı bir fiyata almıştım. Ancak kesinlikle fiyatını hak ettiğini düşünmüyorum.Baz silikonumsu ve şeffaf yapıda¸ sürdüğünüzde oldukça güzel kadifemsi bir his bırakıyor. Farların pigmentini arttırıp arttırmaması konusunda net bir yorum yapamayacağım çünkü az pigmentli bir farla denemedim. En kötü özelliği farın çizgilere dolmasını engellememesi. Eğer göz kapaklarınız pek yağlı değilse bu sorunla karşılaşmayabilirsiniz ama benim gibi göz kapaklarınız yağlıysa bu baz sizi tatmin etmeyecektir. Benim bir far bazından temel beklentim göz kapağı çizgime farın dolmasını engellemesi olduğu için beklentimi karşılamıyor. Tekrar almam.

 288. bittikçe aldığım bir ürün. Sabah yaptığım göz makyajı geceye kadar kalıyor bu ürünle. Yalnız tek eksisi eyeliner sürerken hata yaptıysam pamuklu çubukla düzeltemiyorum eyeliner oynamıyor yerinden. Öyle ki düğünümde kendi makyajımı kendim yapmıştım ve yine bayıla bayıla bu bazı kullanmıştım¸ hakkını da verdi. tüm gün dağılmayan¸ uçmayan göz makyajı için tavsiye ederim cicişler. the balm markasının en iyi ürünlerinden bana göre.

 289. kurumasını beklemek için biraz zaman gereken far bazı. not: elbette yazarlığımın onaylanma sürecini beklediğim kadar geçen zaman kadar değil. sevgiler.

 290. Urban Decay far bazının muadili diyebiliriz. İkisi de çok başarılı. Roaccutane kullanmadan önce yağlı bir cildim vardı. Ne sürsem 5 dakika sonra bulaşırdı. Bu far bazı sayesinde bir daha asla bulaşmadı. Gratislerde fiyatı sürekli arttığı için artık onun da muadili var. Wet’N Wild far bazı…

 291. Ilk kutumu seve seve kullanmıştım ama ürünün son kullanma tarihi geciyo diye attım ve bi süre ara vermiştim. Renk eşitlenmesi yapmadığı için o ara farklı bazlar denedim şimdi ikinci kutumu aldım ve yapısının değiştiğini görüyorum. Galiba kimse bahsetmemiş ama bu ürünün yapısı değişmiş kızlar. Önceden ürünü sürdükten sonra 15dk beklemek gerekiyordu iyice kuruyunca makyaja devam etmek gerekiyordu yoksa üstüne sürdüğünüz kapatıcı pütür pütür oluyordu. Şimdi ise beklemeden devam edebiliyorsunuz. Ürünün altina sürdüğüm nemlendiricinin bi etkisi var mi bilmiyirum. Zira aynı nemlendiriciyi kullanmiyorum. Diğer yandan ben eski halini daha cok seviyordum galiba. Kalıcılık konusunda da daha iyiydi önceki hali. Yeni yapmış gibi kalırdı makyaj akşama kadar.

 292. 1 seneyi askin suredir kullandigim ve bitmeye hic niyeti olmayan urun. Bitsin de istemiyorum bildiginiz yapistiriyor fari gozume¸ ben yikamadikca goz makyajim asla bozulmuyor. Normalde rahatlikla far bitirebiliyorum ancak bu bazi kullanmaya basladigimdan beri farlarimin omru uzadi¸ rengini vermesi icin fircayla defalarca kez ustunden gecmeme gerek kalmiyor. Bende kurumasi 1-2 dakika suruyor ve goz kapaklarimda herhangi bir renk esitsizligi olmadigi icin renginin seffaf olmasi problem yaratmadi.

 293. ne kuru ne yağlı¸ normal göz kapaklarına sahip biri olarak başarılı bulduğum bir far bazı. açıkçası hergün far bazı kullanmıyorum¸ bu yüzden high end bir ürüne yatırım yapıp ziyan etmek istememiştim. bu beni gayet idare ediyor. alerji¸ yağ butonu gibi bir sorunla karşılaşmadım. yanlış hatırlamıyorsam 6 ay içerisinde tüketilmesi gerekiyordu. sürekli kullanan biri için bile bu süreyi biraz imkansız buluyorum açıkçası. muhtemelen tüpün %90ını falan çöpe atmış olacağım. tekrar alma konusunda sırf bu yüzden çekincelerim var.

 294. Benim far bazından beklentim kalıcılığı arttırmasından çok rengini daha güzel¸ daha tok göstermesi ve bu baz fazlasıyla bu isteğimi karşıladı. mac painterly paint pot ile karşılaştırırsam bu baz daha iyi gösterdi farlarımın rengini. Ancak tüpünü sevmediğimden bir daha almayı düşünmüyorum¸ tesadüf mü bilmiyorum ama 2 kez aldım 2 tüp de arka tarafından patladı¸ küçük bir kavanoza aktardım kurudu aç kapa yapınca sürekli. Ambalaj kozmetikte gerçekten önem taşıyor.

 295. Bütün beklentilerimi karşıladı. Alerjik cildime en ufak bir problem yaratmadı. İlk defa far bazı alıp kullandım burdaki yorumlara bakıp. Teşekkürler.Göz kapaklarıma sürdükten sonra bekleme süresinde zaman kaybetmemek için kaşlarımı doldurdum sonra göz kapağıma far kullandım. Mükemmel. Makyajı temizleyene kadar değişiklik toplanma vs olmadı. Renk vermesi için 10 kat sürdüğüm farı nerdeyse tek katta pandaki rengini verdi.

 296. canım far bazı. doğrusu şu hayatta kullandığım ilk far bazı dolayısıyla farklı markalarla kıyaslayamıyorum ama o kadar memnun kaldım ki başka marka denemeye ihtiyaç duymadım. küçük tipine rağmen oldukça da bereketli¸ yoğun yapısı nedeniyle çok küçük bir miktarı fazla fazla yetiyor.sürdükten sonra birkaç saniye bekleyip üzerine yaptığınız makyaj¸ siz çıkartmak istemediğiniz sürece asla yerinden kıpırdamıyor. Söyleyebileceğim tek olumsuz yanı hızlı sabitlendiği için makyajda hata kabul etmiyor. yanlış birşey yaptığımda gözümü tamamen temizleyip en baştan yapmak zorunda kaldığım zamanlar oldu ama yine de özel günlerde yarı yolda bırakmayacağına dair verdiği güven için değer..

 297. Kendisini çok severdim fakat göz kapağımdaki egzamamsı alerjik belirtilerin 1 numaralı şüphelisi olmasından dolayı ilişkimizi bitirme kararı aldık. Bundan sonra belki ayda yılda bir:(

 298. 2 yildir cok severek kullaniyorum fakat¸ 2 yildir kullandigim icin bazin yagi kusmaya basladi. Farlarimi asla yerinden oynatmiyor goz kapaklarimda da alerjiye falan sebebiyet vermedi. Bayram indirimlerini kacirsim sanirim ama bir sonraki gratis indiriminden muhakkak yeniden satin alacagim.

 299. fiyatı diğer pahalı ürünlere göre daha ucuz olup¸ kalitesi aynı olan far bazı. ağır bir göz makyajı yapacaksanız örneğin¸ bazı göz kapağınıza ve kenara doğru hafif sürün kurusun ve ardından bir kat daha sürüp makyajınızı uygulayın.

 300. göz kapaklarım yağlıdır bu nedenle far bazı günlük makyajımın olmazsa olmazıdır. daha önce beyu markasının far bazını kullanmıştım o bitince the balmı denemek istedim ve ikinci tüpümü kullamıyorum. karşılaştırma yapabilecek kadar çok ürün denemedim.amabaşka bir arayışa sokmadı beni.öncelikle bereketli bir ürün. makyaja başladığımda ilk olarak bazı uyguluyorum çok küçük miktarda.evet başta bir ıslaklık var ama ben kaşlarımı doldurup maskarasını sürerken kuruyor.farın rengini çok güzel belirginleştiriyor özellikle sedefli olanlarda fark net bir şekilde görülüyor.

 301. Bir gün far bazı da neymiş yaa ne ise yararmis deyip aldığım bir daha da vazgeçemediğim bir ürün oldu.iyiki önce bu ürünü bulmuşum da arayışa gecmemisim.sabah sür akşam halen o far mıh gibi gözünde.minicik bir damla iki gözüme de yetiyor bu yüzden çok da bereketli.sürünce kadife gibi.valla başka markaların fiyatları ne kadar bilmiyorum ama parasını kesinlikle hakediyor.her bittiğinde alırım.ben bazen dudaklarıma da sürüyorum orada bile ruju tutmada randımanı gayet başarılı.

 302. Sonunda bayram indiriminden aldım bir tane… Valla aşşşıırıı yağlı olan göz kapaklarım sonunda gün yüzü gördü 🙂 Hele en son essence hayal kırıklığından sonra ilaç gibi geldi. Kesinlikle çok az ürün yeterli geliyor ve siz temizleyene kadar makyajınız sizde kalıyor. Kullandığınız farın rengi de acaip iyi çıkıyor. Geçende bi düğüne giderken kullandım¸ o halay başı hallerimde bile beni utandırmadı 🙂 Dur bi daha ki indirimden bi tane daha alıp atıyım kenara!

 303. Başlarda fazla fazla aldığım 3-5 tane stok yaptığım bir üründü. Normal diye nitelendirdiğim¸ fazla bir etkisini göremediğim bir ürün. Durdukça yapısı bozulduğu için sevemedim sanırım. Son ürünleri arkadaşlarıma verdim. 

 304. burada görüp çok büyük beklentilerle aldığım¸ ama maalesef kuru göz kapaklarımı aşırı derecede yağlandıran ve bütün çizgileri ortaya çıkaran bir far bazı oldu.açıkçası bazsız makyaj daha hafif durduğu için baz kullanmayayım daha iyi diye düşündüm. ilk kullandığım far bazı olduğu için kullanmayı bilememiş ya da etkisini anlayamamış olabilirim.

Siz ne düşünüyorsunuz?