“The balm nude dude far paleti” için 137 yorum

 1. (bkz: the balm nude tude)’dan önce keşke bu palet çıksaydı da bunu alsaydım dediğim palet¸ nude konseptine çok çok daha uygun göründü gözüme.

 2. Bu kadar çabuk beklemiyordum. O yüzden Gratislere geldiğini görünce tepkimin “heleleleleleleleleleleleleleleleyyyy” olduğu far paleti İndirimde almayı planlıyorum.

 3. indirimde fiyatı 25 lira gibi birseydi.balm joviden sonra en guzel en kullanisli paleti bence bu bu fiyata bide renkler cok guzel kullanilmicak rengi yok hatta rujda aydinlaticida gözüm yok diyosaniz direk bunu alin kacirmayin.heryere de gelmistir artik.bursaya geldiyse

 4. ben mi abartıyorum yoksam sizde mi bişeyler var kızlar.. nude tude paletin yanına yaklaşamaz nasıl bu kadar beğenildi anlamış değilim dur bir daha bakayım !!

 5. Bulabilmek için erkenden antalya’daki en ücra gratış şubesine gittiğim ve “8 tane gelmişti¸ testerini bile sattık” cevabını aldığım palet. Kızlar niye bana da bırakmadınız aşkolsun

 6. Bugün aldığım palet. Nude Tude’dan oldukça farklı. Renkler daha güzel geldi bana. Bronzlar falan var içinde daha bir sıcak sanki. Ten rengi far var Balm Jovi’deki gibi. Sedefli farları şahane. Mat olanlar azınlıkta ama güzeller. Ben beğendim. Akşam ışığında oldu ama iki palet yan yana  resim için tıklayın

 7. nude tude gibi 67 liraya değil de 60 liraya satıldığı ve yüzde elli indirimle loreal’in bir tekli farı fiyatına geldiği için aldım. gratis’in son zamanlardaki politikaları yüzünden fiyatı daha yüksek olur diye düşünüyor ve kendi çapımda boykot etmeyi düşünüyordum ama bu fiyata olması gereksiz bir şişirmeden uzak olduğu için aldım. vol 2¸ vol 3 diye gider bu nude paletler ve biz almaya devam ederiz. paletteki açık renklerin her birini beğendim gerçekten. koyu renkler daha başarısız¸ hepsi yoğun bir siyahlık barındırıyor sanki. bu duruma balm’ın diğer paletlerinden alışığım zaten¸ koyu renk far da çok nadir kullandığımdan pek önemsemedim.nude tude’dan daha çok seveceğim sanırım. renkler sıcacık ve yakıştı tenime.

 8. bugün tam yedi adet gratis şubesi dolaşıp da bulamadığım palet. tüm şubeler “indirimin ilk günü öğlene kadar bitti¸ zaten bir kaç tane gelmişti” dedi. sanırım bakırköy bölgesinde en çok carousel’e gelmiş¸ o da sadece sekiz tane. kendi kendimi “şimdi yeni olmasının heyecanı ile böyle¸ yeni yıl indirimini bekle¸ o zamana kadar almaktan vazgeçersen demek ki gerçekten ihtiyacın yokmuş” diye kandırıyorum.bugünün kazancı ise para harcayamamam¸ çekmeceleri karıştırmanın önemini öğrenmem no: 37004 ve ilginç çalışan profilleri görmem oldu no: 37006.

 9. Memleketimdeki kadınların haberinin olmadığını düşündüğüm palet. 2 gratis’te de 6 tane vardı. Hemen aldım tabii. Fiyatı 30 tl’ye inmiş. Ankara’da bulamayan arkadaşlarım da sipariş verdi. 5 tane nude dude ile döneceğim Ankara’ya.

 10. yaklaşan ingiltere yolculuğum sebebiyle (bkz: (link: suslusozluk.net/b/sleek-makeup?yn=sleek-make-up sleek make up) ) yüzüne bakmak aklıma gelmeyen bir palet ve hatta marka oldu the balm. indirimleri de transit geçiyorum.

 11. Bu paleti alabilmek için 2 gündür birçok engeli aşmış bulunuyorum¸ ve paletime şuanda kocaman bir öpücük konduruyorum. Sakatlanmış ayağımla¸ tam tamına 5 gratis dolaştım (arabasız). Sonunda bir gratis çalışanı bayan sağolsun yardım etti ve bana bir palet ayırttırdı başka bir şubeden. Peki değdi mi bu acılara? Bence değdi¸ çünkü renkler gerçekten tam istediğim gibi. Soft bir makyajda rahatlıkla çıkar¸ vamp bir makyajda çok güzel yapılır bu paletle. Ama farların pigmentasyonları baya bir düşük. Renk vermeleri biraz zorlaşıyor yani..ama gene de¸ bu kadar uygun fiyata KAÇMAZ! Nude tude’u solladı geçti.

 12. sırf alışveriş yapmak için alışveriş yaptığımızı gösteren palet. ilk günde ilk saatlerinde bitmesinin başka bir açıklaması olmaz.tabi gerçekten ihtiyacı olanları ayrı tutuyorum ama far koleksiyonuna karşıyım.

 13. Bugün Gratis’de iyice bir karıştırıp geldim. Tasarımı¸ renkleri falan her zamanki gibi hoş ama neresi ‘nude’ ki bu paletin.Bence Nude Tude’un yanından geçemez. 🙂

 14. Ben bunun 1. İçin de bende benzer bi ton far var demiş almamıştım. Bunu da almayı pek düşünmüyorum. Farkettim ki zaten elim hep nude tonları olan paletlere gitmiş. 120 tane kahve tonu 120. Yaş günüme kadar biterse doğum günü kıyağı yapabilirim kendime ama tabi o zamana naked77 falan olur onu alırım muhtemelen

 15. instagram’dan anladığım kadarıyla çıktığı an itibariyle ilk türk kızları tarafından edinilen palet. bunu kesinlikle kötü anlamda söylemiyorum¸ aksine¸ ilk defa yeni çıkan bir ürün herkesten önce türkiye’de satışa sunulabiliyor¸ ve bu benim çok takdir ettiğim bir şey. öte yandan gratis’te olan yüzde elli indirimin de bunda faydası olmadı değil tabii. ama yabancı bloggerların bile nudedude hashtag’iyle türklerin fotoğraflarını ve özellikle yapılan swatch’ları paylaşmaları çok gurur verici.palet¸ amerika’da bile kohl’s’ a özel satışa çıkmış ve body builder maskarayla beraber set olarak 39¸5 $ fiyat etiketiyle satılıyor. bence genel olarak thebalm markasını gratis ülkeye getirdiği için ve yüzde elli indirimlerine dahil ettiği için çok şanslıyız. zira sephora indirim yaptığında benefit’in bir iki kıyıda köşede kalmış ürününe indirim yapıyor. ki bir çok ülkede thebalm da sephora bünyesinde satılıyor.

 16. İki renginden fazlasını kullanmayacakların anlamsız şekilde aldığı palet bu. Tüketim çılgınlığına birebir örnek¸ sürü psikolojisine de. Almış olmak için alanların sayısı gerçekten kullanmak için alanların sayısından oldukça fazla. Tespitim budur.Renkleri güzel.

 17. Nude tude ile baya haşır neşir biri olarak gereksiz gördüğüm palet. Ki ben balm ne yapsa alan bir insan-dım. Çok çok benzer renkler içeriyor evet inceleyince farklı ancak 2663. Balm ürünümü almaktansa gidip coastal scents revealed 2 alırım. Sanırım the balm’a doydum 🙂

 18. the balm markasına ait her ürüne sahip olmaya çalıştığımı biliyorum ve kendimi durduramıyorum ancak “nude dude” u almamakta kararlıyım. “nude tude” varken “dude” gerçekten gereksiz. neden bu kadar benzerini çıkardılar anlamış değilim.

 19. Bu Bayram sahip olduğum palet. Ikinci far paketim olmakla birlikte¸o kadar makyaj videosu izlememe rağmen ilk deneyimim çok da hoş olmamış¸renkler tenimde çok belli olmamıştır. Hayal kırıklığı var azıcık cicişler.

 20. bugün gratisteki görevilinin türkiyeden çektiklerini söylediği far paleti. bir daha gelmeyecek dedi. doğru mudur ki?

 21. bu indirimde almayı çok istediğim paletti.ama gratise gittiğimde görevli kız ondan bu sefer hiç gelmedi diyince akıllara zombiecat in no: 63458 girdisi geldi.ankarada kardeşim de hiç yoktu demişti .umarım böyle bişey yoktur.sansürlüsünü mü getircekler acaba diyorum. boynum bükük kalbim kırık the balm.edit: farlarının renkleri çok güzel olan eğlenceli ve çok güzel bir gül kurusu içeren palet.

 22. uzun bir aradan sonra gratis’te tekrar görebildiğimiz palettir. bugün bakırköy civarında üç gratis’e uğrayarak dağıtımının bu hafta tüm gratis’lere yapıldığını teyit ettim. uzun uzun bakıştık paletlerle¸ ancak istek listemde olmasına rağmen büyük bir irade örneği göstererek almadım. prensip olarak indirime girmemiş ürün almamaya çalışıyorum. paletleri çabuk bitirmeyin cicişler. edit: sevgililer günü indirimi sayesinde bugün nihayet kavuştuğum palettir.

 23. benim de itü kampüs şubesinde geçen gün gördüğüm palet. ülkeden çekilmemesine sevindim¸ zaten palet çeşidi az burada¸ olanlar da azalmasın mümkünse. ancak almadım ben¸ mat tonlar az geldi gözüme¸ ve çok gereksiz sayıda koyu simli far vardı. kaçımız günlük hayatında koyu simli far kullanıyoruz ki? bunun yerine balmsai paletin tercih edilmesi benim önerimdir¸ hem daha kullanışlı renklere sahip¸ hem de mat far sayısı daha tatmin edici.

 24. bugünkü indirimde bulduğuma çok şaşırıp aldığım bir palettir kendisi. en son sorduğumda o artık mağazalardan çekildi denmişti. bugün indirim varmış bir bakınayım dedim ve paleti görünce çok sevindim. aslında bazı renklerini çok kullanacağımı sanmıyorum ama o şeftali tonlarının hatırına almış bulundum.

 25. the balm’ın sitesinde de  yer almasıyla artık sürekli gratislerde bulunabilecek diye düşünüyorum. adamlar resmen ürünün test aşamasını burada gerçekleştirmişler. biraz tozutsa da renkleri çok güzel¸ simleri yaldır yaldır değil. bi de %40-%50 indirimlerde oldukça uygun bi fiyata geliyor. daha ne olsun!

 26. İçerisinde bulunan renkler hem gece hem de gündüz makyajına çok uygun. Hafif parıltılı farlarını gündüz daha canlı ve parlak görünmek istediğinizde kullabilirsiniz bence.

 27. nude tude daki en sevdiğim renkleri nude dudedaki kullanmayacağımı düşündüğüm renklerin yerine yerleştirip mükemmel paletimi oluşturmayı hedeflediğim palet. hatta balm jovinin de boyutları aynı olduğuna göre balm joviyi de bu şekilde değerlendirebilirim. sonunda renklere karar veremeyip mevcut durumu bozmayabilirim de o da mümkün 🙂

 28. çok çok istediğim bir paletti kendisi¸feisty rengine aşık olup yana yakıla arıyordum. indirime girdiği zaman ben memleketteydim ve gratis yok.sevgilimin yanında nasıl resimlerine bakıp durduysam artık sağolsun almış bana¸ nasıl sevindim.palete gelirsek zaten yeterince fotoğrafı falan var her yerde¸renkler harika.the balmın en “her gün her durumda kullanılabilecek farlar “paleti diyebilirim.ama pigmentasyonu mat farlarda diğer the balm paletlerine göre bir tık kötü diyebilirim ben baz kullandığım için bu benim için sıkıntı değil. funny ve fierce renklerinin renklerini paletteki gibi alamıyorsunuz. ama siyah bir baz üzerine ¸ben jel eyelinerımı kullanıyorum ¸siyah göz kaleminizi de dağıtabilirsiniz¸ sürerseniz renkleri tam alabiliyorsunuz..balm jovideki lead zeppelin ve the stroke renkleri için de geçerli.kısacası indirimdeki fiyatıyla¸renkleriyle¸ambalajıyla benim çok beğendiğim bir palet oldu.

 29. Geçen gratis indirimden edindiğim uzun zamandır gözümün olduğu palet. Renkleri nude tute’a göre benim için daha kullanışlı ama ne var ki the balm’ın en büyük sıkıntılarından biri olan tozutma bu palette çok daha fazla. Arkadaşım nude tute almıştı onu inceledim farların kalıcılığı renk vermesi daha güzel ve tozutma daha az. Çok memnun kaldığımı söyleyemeyeceğim ama renkler o kadar güzel ki her seferinde ya bir daha deneyeyim belki bugün daha iyi durur diye inatla vazgeçmiyorum .

 30. Dört – beş ay önce çıktığı gibi büyük bir heyecanla gidip aldığım fakat beklentimi karşılayamamış palettir kendisi. Renkleri hala beni benden alıyor ama ötesi yok. Pigmentsyonu zayıf (bazı renklerin) buna rağmen tozutuyor haddinden fazla! Tebeşir etkisi yaratıyor ilk iki farı. Ancak sonradan şunu keşfettim¸ bazıları fırça bazıları elle uygulandığında daha başarılı sonuçlar veriyor.

 31. Düğün öncesi o kadar çok dolaniyordum ki ¸ ilk indirimde karşıma çıktı ve aldım. Beni balm jovinin farlari kadar vurmadı. Herkes demiş ama ben de ekleyeyim. Fırça ile cok uğraşmak gerekiyor. Tamam guzel renkleri var ama bence çok da elzem değil.

 32. görüp görebileceğiniz en kötü farlardan. bir kere almış bulunup çok pişman olsam da profesyonel makyaj yapan bir arkadaşımdan aldığım tavsiyeyle fırçayı suya batırıp kullandığımda biraz da olsa pigment elde edebildiğim hede. he the balm’ın ‘put a lid on it’ göz bazının performansı tartışılmaz o ayrı.

 33. Yine zamanında abartılıp yaygınlaşmaya başlayınca yerin dibinde kendine yer bulan far paleti. Bence de pigmentli değil yeterince ama günlük makyajı kurtarıyor mu¸ evet. Zaten 12 ay ömür biçmişler kutu açılınca. Ya benim mi beklentiler zayıf anlamadım. Vermiştim 30 tl ee renkler güzel. Bana bu fiyata bu kadar farı bu renklerle verebilecek alternatif var mı¸ yok. gerçekten sephora satsın the balm’ı. Değeri bilinmiyor bu sempatik cruelty free markanın. Aynı kaderi 3 ay sonra balm voyage 2 de paylaşacak büyük ihtimalle.

 34. Az önce renklerine bakmak için google görsellere yazıp çırılçıplak adamlarla karşılaştığım palet. Bu palette neler varmış¸ kimler ne yazmış diye google a özellikle de görseller kısmına yazmayı düşünüyorsanız sonuna palet kelimesi eklemeyi unutmayın 😀

 35. Faithful rengini oyduğum palet¸ fırçamı fix+ ya da termal suyla ıslatıp kullanıyorum¸ tavsiye ederim. Yalnız farlar o kadar tozutuyor ki koyu renklere elimi süremedim. Bir de balmın tüm farlarının göz kapağında yarattığı o dokudan hiç hoşlanamadım o yüzden ıslak kullanıyorum zaten. Böyle sanki yaşlanmışım da kurumuş gibi tam çatlak da değil¸ yalnız mıyım acaba?

 36. indirim dışında alınmaması gerektiğini düşündüğüm palet¸ yani bence o parayı hak etmiyor¸ ama indirimdeyken kaçırmayın derim ÇÜNKܸ*Renkler MÜ KEM MEL*tüm renkler birbiriyle çok uyumlu*hem günlük makyaj hem de gece makyajı için kullanılabilecek farlar bir arada*birkaç tane farı aydınlatıcı/baz olarak kullamak mümkün

 37. Birinci çıplak beyefendinin memişini¸ dördüncünün pipişini ve ardından altıncının popişini gözlerimize sürerek çok tatlı bir dumanlı makyaj elde edilebilen palet.

 38. Bayıla bayıla istisnasız her makyajımda kıllandığım mükemmel palet. Doğal tonlardan hoşlanan ve ışıltıyı seven süsler şiddetle alın diyorum gratış indirimiyle 30 tl ye tadından yenmez..

 39. İlk far paletim olur kendisi Mat farlarda pigment sorunu var gibi¸ bazsız renklerini tam vermiyorlar. Simli olanlar pigment açısından güzel lakin sanırım simli far sevmediğimi farkettim ve ağırlıklı olarak bu palette simli farlar olduğu için pek elim gitmiyor. Yine de yeni başlayanlar için çok güzel¸ kullanışlı.

 40. google görsellere nude dude yazmayın abdestiniz bozulur 🙂 bence nude tude a göre daha kullanışlı joker renkler var. Tabi bu renk tonunuza yakışıp yakışmayacağı ile alakalı ben beğenerek kullanıyorum. İndirimde yakarlarsanız bırakmayın

 41. öncelikle göz makyajınızı yapıp sonra ten makyajına geçmelisiniz çünkü tozuyor dökülüyor ve bulaşıyor.

 42. Oh bee bugun gratis indirminden kaptim:)) Ama cekmeceden cikarttirdim valla yukarda hic kalmamisti. Gormezseniz birini cagirip cekmeceyi kontrol ettirin! Zulalari saglamdi izmir hatay subelerinde.Oyle guzeller ki hepsi benim bebeklerim! Cop kutusundan cikarma editi: the balm markasinin pek ragbet goren nude far paletinin ikincisi. 12 renk iceriyor¸ 4′ ü mat¸ digerleri hafif parlak. Toprak tonlarindan olusan¸ pigmentli ve kalici far paleti. İndirimli fiyati 46 tl.

 43. En sevdiklerimdendir kendileri mat ve ışıltılı olmak üzere ikisinden de içinde bulunduran fazla tozlanmayan gayet şık renkleri olan kahverengi ağırlıklı palettir. Herkesin elinin altında bulunması gereken bu palet indirim günlerinde kapılması dolayısıyla çabuk tükenir.Hem mat hem ışıltılı farların bir arada bulunması da avantajıdır¸ indirimi gördüğünüzde alın alın alın.

 44. gece gelen makyaj yapma isteğim nedeniyle ilk defa kullandığım renkler mat farlar simliler kadar pigmentli değil ama simli farları aşırı derecede yumuşak pigmentasyonu iyi çok rahat karıştırılabiliyor renkler nude tudeden daha kullanışlı bence ben bayıldım elimin sıklıkla gideceği bir palet oldu iyi de oldu.

 45. aklımı başımdan alan far paletidir.volume 2’sini çok severek kullandığımı söylemeliyim. çünkü esmer tenler için 2.si daha uygun renklere sahip.e ben de esmer olduğum için gayet kullanışlı buluyorum tüm renklerini. simli beyaza da ayrıca hastayım.

 46. indirimdeyken bir tane kaptığım far paleti. nude dude nude tude’a göre daha günlük renkler içerdiği için bunu tercih ettim. renkleri harika ancak fırçası gerçekten çok kötü. mat renklerin sürümü çok zor¸ yayması da silmesi de zor. ayrıca çok tozutuyor. benim gibi cilt makyajından sonra far süren biriyseniz alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekebilir zira far sürerken yanaklarınıza bulaşıyor ve cilt makyajını bozmadan silmesi çok zor.

 47. pembe alt tonlu¸ epey güzel the bal paleti. lakin kozmetik koleksiyonumu sadeleştirmeye başladığım şu günlerde kanıp da almamaya çalıştığım makyaj paleti

 48. indirimde alınabilir güzel bir palet. funny rengi vardır ki tüm paleti bu renk için bile alırım o kadar güzel. siyah kalemi eyeliner gibi sürer üzerine bu renkten geçerseniz günlük hafif dumanlı bir makyajınız olur. geceye taşımak için bu işlemden sonra tüm göz kapağına dağıta dağıta uygular alt kirpik dibinize cömertçe sürer göz içinizi kahverengi kalemle çerçevelerseniz mükemmel olursunuz. Bol bol rimeli ve göz pınarlarına aynı paletten fabulous rengini uygulamayı unutmayın.

 49. Büyük bir beklentiyle aldığım ilk far paletimdir. Renklerin doğal oluşundan dolayı tercih etmiştim. Ancak pigmentasyonları çok kötü. Paletteki farların yarısı¸ yani açık olan renkler far bazı kullanmadan oldukça az renk veriyor.Elim bu yüzden hiç gitmiyor bu palete.

 50. son gratis indiriminde standın önünde 2345 saat oyalanıp¸ tüm paletleri karşılaştırıp¸ ” almalıyım çok gizeeel” ” alma ya boşver ne gerek var balmjovi paletin duruyo hala nasılsa” ” illa alcaksan daha uygun bir şey al autobalm felan hı? ne dersin?”hayır ya şunun renklerine bak çok muhteşem” diye aklım¸ kalbim ve cüzdanımla ufak çaplı bir tartışma yaşayarak far paleti almaya karar verdikten sonra bi 234 saatte (bkz: nude tude vs.nude dude) kararsızlığının ardından yüzde 40 indirimle edindiğim far paleti.renklerini günlük kullanıma çok uygun buldum. gece hayatım olmadığı için¸ sevgilimle lüks mekanlara da gidemediğim için hatta sevgilim olmadığı için! öyle çok abartılı makyajlara ihtiyaç duymuyorum. neyse palete geri dönersek doğal tonlarıyla gönlümü kazandı. paletteki renklerin uyumu harika bi kere. genellikle far bazıyla beraber kullanıyorum akşama kadar duruyor gözümde. ama bazsız performansını bilemeyeceğim. makyaj yaptığım günlerde mutlaka kullanıyorum. makyaj yapmadığım günlerde ise mutlaka paleti açıp renklerin uyumunu izliyorum o derece sevdim yani.

 51. arkadaşımda nude tude versiyonunu görüp¸ kıskanıp edindiğim¸ aynısı olmadığını görünce biraz hayal kırıklığı yaşasam da renklerinin daha kullanışlı olduğuna kanaat getirdiğim far paleti. Eksilerinden başlayayım¸ 1-tozutuyor malesef2-taşıması zor¸ kutusu büyük. benim gibi oradan oraya sürüklenen biriyseniz pek portatif sayılmaz3-renklerin kendini göstermesi için far bazı kullanmak şart. özellikle mat tonların pigmentasyonu zayıfArtıları¸1-her ama her bir renk kullanışlı¸ ışıltılı farı bana sevdirendir.2-benim garip sarı tenime bile oluyorsa muhtemelen her tene yakışabilecek renkler içeriyor.3-ışıltılı tonların kalıcılığı çok iyi¸ bu kadar çok tozutma yapan bir far için ilginç bir artı4-renklerin müthiş olduğunu söylemiş miydim?

 52. Yaklasik 1 bucuk senedir kullandigim icinde dogal tonlar barindiran enfes palet. Bu paletin renkleri harikulade tonlar barındırıp gonlumuzu celse de 2 sikintisi var. Ilki soyle isiltili olanlarin pigmentasyonu isiltisiz olanlara gore daha fazla oldugu icin bazsiz kullanilabiliyor. Ancak mat olanlarin bazıları tebesirimsi yapida. Fircayla kazisaniz dahi renk vermiyorlar. Kisitli bir butce açısından fiyat performans olarak ideal.( isiltili renklerin pigmentasyonunun iyibolmasi ve mukemmel tonlari acisindan)Ancak her ne kadar renklerine bayilsam da asiri tozutma ve farlarin pigmentasyonlarinin zayif olmasi ¸kisa sirede taslasmasi sebebiyle bir daha almam.

 53. oldukça kullanışlı renkleri barındıran bir palet lakiin uzun süre gözümde kaldığında ben de biraz ağrı yapıyor. Bu problemi yaşayan oldu mu daha önce bilmiyorum ama göz kapaklarım bir ağırlaşıyor. Ben özellikle aydınlık bir görüntü sevdiğim için mat renkleri pek kullanmıyorum. Genel olarak bütün far paletleri tozutsa da renkleri ve ambalajları çok güzel oluyor. Yine de özenli hazırladıklarını düşünüyorum bu paletleri. Renk kombinasyonları¸ ambalajları ve dahi isimleri.

 54. Veee nihayet ilk far paletim. Indirimde yakalamak zor olduğundan ilk pahalı (bana göre) makyaj malzemem. 10 Liralık bir küçük indim de ki pek bi indirim sayılmaz bastım parayı. Nitekim gayet memnun kaldım. Renkleri çok tatlı. Nude tude paletine kıyasla renklerini daha bir sevdim. Övüldüğü kadar varmış. Lakin oldukça tozutuyor. O sorunu da parmaklarımla uygulayarak aşmış bulunmaktayım. Pigmentasyonu abartıldığı kadar değil. Daha doğrusu olması gerektiği gibi. Tabii biz fırçayı dolandıra dolandıra adam gibi renk elde edemediğimiz farlardan sonra vaha gibi gelmiştir bize. Tabii erkek arkadaşım o erkekleri görünce ‘ne alaka ya? bunların ne işi var burdaki amaç ne ‘ kıskançlığı yapsa da gözüm farlardan gerisini görmez zaten. Sırada mat paleti ve allıkları var. Millet depo yapmayı bıraktığında belki indirimine denk gelirim. Fakirliğimizin sınırını bilelim coşmayalım di mi.

 55. şimdiye kadar neden almamışım bu dünyalar tatlısı paleti ya? kendim seçsem renkleri bu kadar olurmuş cidden. rose gold¸ altın¸ şampanya¸ gül kurusu¸ bordo kahve¸ mat ten rengi… bu palet daha ne yapsın? bayıldım! pigmentasyonu da balmsai ve nude tude’a göre daha başarılı bence¸ balm jovi’ye yakın. daha çok açık renkler barındıran bir palet olmasına rağmen çoğu far gayet güzel rengini veriyor. tabi her the balm paleti gibi dökülme ve tozutma yapıyor ama pek umrumda değil açıkçası 43 tl’lik palet daha ne yapsın yani?the balm’ın en sevdiğim paleti oluverdi daha aldığım ilk gün. en sevmediğim ise nude tude.

 56. bu paletteki renklere ilk baktığımda aklıma urban decay naked 3 paleti geliyor nedense.iki palette de rose goldlar¸pembe¸bronz tonlar hakim olduğu için sanırım.elimde nude tude olduğu için almaya gerek görmediğim bu paleti¸2-3 ay önce satın aldım ve nude tude u bu süre içersinde 1-2 kez kullandım.bu paletteki renk tonları günlük kullanıma daha uygun.renkler hep açık tonlarda.kısacası iyi ki almışım diyorum ben.fakat nude tude a göre pigmentasyonu daha az o yüzden far bazıyla uygulamadığımda sonucu beğenmiyorum ben pek.tude-dude karmaşasında olanlar renklere bakıp karar versin.iki paleti de çok seviyorum ben.tude la gündüz-gece her türlü makyaj yapılırken¸dude daki renkler günlük kullanıma daha uygun renkler bana kalırsa.

 57. gratis indiriminden nude tude’la beraber aldığım far paletidir. aslında sadece nude dude’u almaya gitmiştim ama nude tude’u da aldım ve genel olarak makyajımda ihtiyacım olan bütün renkler nude tude’da mevcut olduğu için henüz elimi bile süremedim nude dude’a. ancak içinde çok tatlı günlük renkler bulunduran bir palettir kendisi. sevilir.

 58. the balm’dan far paleti almayı düşünürseniz tavsiye edebileceğim tek palettir. içinde bir tane bile ben bunu kullanmam dediğim renk yok. mesela balm jovi’de çok fazla koyu renk var bence. açık renklerden bir kaçı kullanışsız. nude tude’da da açık renkler çok kullanışsızdı. pigmentasyon benim için yeterli oldu günlük makyajda zaten ben burdayım diye bağıran ürünler kullanmak istemem. tek sorunu tozutma olabilir. o da tüm balm farlarında var zaten.

 59. Sin hafta sonu indiriminde edindiğim palet renkleri müthiş ben okul makyajımda kullanışlı olur diye tercih ettim ama gece dışarı çıkan partilere akan biri olsaydım nude tude u tercih ederdim o daha koyu renkler içeriyor . Şu an memnunum ama

 60. günlük kullanılabilecek çoğu rengi barındıran pigmentasyonu gayet başarılı sürümü kolay far paleti¸ kalıcılığı da gayet başarılı.çok fazla far insanı olmasam da severek kullanıyorum

 61. çok seviyorum¸ günlük hayatımda da rahatlıkla kullanıyorum. alt kirpik diplerine uygulandığında da gözleri ortaya çıkarıyor¸ bakır renginin dibini gördüm

 62. Pigmentasyon sorunu var gibi ve sanki ne sürersem süreyim gözümde aynı şeye dönüşüyor. çok sevmedim ben bunu¸ tabii fit renginin dibini gördüm o ayrı ama tam olamamış gibi sanki.

 63. aldığım ilk far paleti. Çok pigmentli bir yapıya sahip olmasına karşın hunharca tozutan bir ürün. the balm paletleri arasından bir seçim yapacaksanız seçeceğiniz palet kesinlikle bu olmalı çünkü renkleri çok kullanışlı.

 64. far kullanmaya başladığım palet . gerçekten alınacak çok güzel bir the balm paleti. mat ve parıltılı kahveler¸ pembeler¸ koyu renkler¸ ten rengi¸ şampanya rengi¸ makyajda kullanılacak bütün güzel renkler bir araya toplanmış. pigmentasyonu çok çok güzel değil ve tozutuyor ama o renkler ve ambalajı için gayet alınabilir bir palet.

 65. iyi ki almışım dediğim¸ farları kullandığımda bana övgüler yağdırtan palettir. içinde kullanmayacağım renk hemen hemen yok diyebilirim ve pigmentasyon sorunu yaşamadım. mat renkleri katlanma bölgesinde¸ simli olanları da göz kapaklarımın üstüne uyguluyorum.

 66. Gratis indirimiyle ilk defa edindiğim palettir kendisi.ama sözlük olmadı be¸ beğenemedim açıkcası son zamanlarda kalitesiz bir far kullanıyordum yine nude tonlarında¸ fakat kalitesiz far bile daha çok renk verdi¸ rengini geçiremiyorum bir türlü hep bi soluk¸ renksiz bi umutla aldım fakat hüsran oldu¸ pigment demişsinizde benimkinde hiç yok 🙁

 67. İlk far paletim. Daha far sürmeyi bilmezken 2 sene önce kızlar bana doğumgünümde alıp ‘bak burdaki renkler çok kullanışlı ve öğrenmek için çok uygun’ demişlerdi. Hakikaten de öyle. Şimdi hepsine makyajlarını ben yapıyorum:) Renkleri¸ pigmentasyonu çok iyi. Hala hatıra olarak duruyor ama artık daha mat farların oluğu paletlere elim daha çok gidiyor. Yine de arada onun da güzel matlarını kullanıyorum.

 68. İlk far paletim. Daha yeni yeni makyaj yapmaya başladığım zaman almıştım uygulamada bi zorluk çekmedim. En sevdiklerim fit¸firm ve funny. Ayrıca faithful ve flirty renklerimi karıştırınca ortaya güzel bir rosegold renk çıkıyo haberiniz olsun cicişler

 69. Tek far paletim. Bunu almadan önce rüyalarıma girdiğini hatırlıyorum jsksjsks sonra da ilk indirimde koşa koşa gidip almıştım. Far kullanmaya üşeniyorum aslında ama şu ten rengini bitirdim¸ başka da sadece açık renklerini kullanıyorum. Bana kalırsa aman aman pigmentli değiller ve far insanı olmadığımdan bir daha alırsam mac’ten kendi tonlarımda palet oluşturmayı düşünürüm.

 70. İçerisindeki fabulous rengi çoğu palette yok¸ gerçekten çok canlı duran¸ enerjik ve açık renk bir sarı. Limon sarısına yakın. En çok bu rengi seviyorum.Burada gösteren kişi daha esmer tenli ama hem beyaz tene hem de koyu tene yakışan bjr renk bence:cdn.suslusozluk.net/gorseller/10888_37_1471933779_1b6ce1.png

 71. kısın far işine girmeye karar verdiğimde aldigim ve su an cok dogru bir karar vermisim dedirttiren palet. çünkü tonlari cok dogal 1-2 renk haric tabii ki. genel olarak geçişleri kolay olan kusurlari fazla belli etmeyen renklere sahip bu palet ki bu özellikler far sürmeye yeni başlayan biri için oldukca buyuk avantaj. lise mezuniyet makyajimi bu paletle yaptim bana cok ahim şahım gelmese de yaptiktan sonra genel olarak begenmistim. cevremdekiler de makyajima guzel yorum yapinca iyi ki bunu almisim¸ bununla yapmışım diyorum. fara alismak icin oldukca harika. canım paletim.

 72. Bu paletteki “Funny” farını göz kalemi gibi kirpik diplerine uyguluyorum.göz rengimi daha açık gösteriyor kahverengiden elaya döndürüyor.

 73. Zamanında %50 indirimle 32 liraya aldığım muazzam palet. Çok güzel renkleri var ve pigmentleri de gayet iyi. Biraz tozutabiliyorlar ama öyle çok sorun yapacak kadar fazla olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Sonbahar-kış aylarını çok çok sevdiğimden bu paleti de bu aylarda elimden düşürmeyeceğim. Ama bu sadece kışın falan kullanmak için uygun algısı olmasın sakın. (bkz: nude tude) olanını da aldım ama çok mutlu etmedi beni daha çok sanki gece makyajı yapılır gibi geliyor. Ama bu palet muazzam¸ herkese tavsiye ederim her çeşit makyajı rahat rahat yapabilirsiniz

 74. Bu paletten ici bunalan tek kisiyim galiba eksilere hazirim bu yorumu yaparken. Ben icindekilerin asagi yukari her palette bulunan¸ normal toprak tonlari oldugunu dusunuyorum. Ilk aldigimda birkac ay surekli rutin okul gunlerinde oldugumdan hemen bir seyler yapip ciktigim icin kolayima gelmisti. Ama artik bayagi sikildim. Abartildigi kadar iyi oldugunu da dusunmuyorum sadece cok beklentiniz yoksa bir fardan dogal gorunen bir seyler olsun iste diyosaniz beklentilerinizi guzel karsiliyor. Fakat ben arkadasima hediye edecegim…

 75. Sene boyunca belli renklerini çok severek kullandığım palet. Özellikle fairhful¸ firm ve fit renklerini baya çukurlaştırdım. Bunlar dışında flirty rengini seviyorum. Sağda kalan koyu renkleri sadece kirpik dibimi belirginleştirmek için kullanıyorum¸ en baştaki açık renklerle de çok aram yok. Farların yapısı aman aman hoşuma gitmiyor¸ ben daha kremsi farları seviyorum. Örneğin wet n wild ın far yapısı bana göre daha güzel. Benim paletim son kullanma tarihine yaklaştı¸ çok sık kullandığım üç dört rengi bitirince yenisini almam muhtemelen. Yine de aldığıma pişman olmadığım bir palet¸ özellikle ilk far paletini alacak biri için the balm ın en güzel far paleti seçeneği olabilir.

 76. Alıp memnun olmayan yoktur¸ genelde beğenilen toprak renklerinin hepsi mevcuttur¸ türlü türlü göz makyajı yapabilirsiniz bu paletle¸ nude tude’dan daha güzeldir¸ fit¸ felsty¸ funny¸ flawless ay bütün renkleri çokoşşş 🙂

 77. Aldığım ilk far paletidir kendisi. Pigmentasyonu fena değil¸ farların rengi güzel. Ama sorun şu ki göz kapağına sürüldüğünde hep aynı renk oluyor

 78. İlk far paletim olur kendileri.büyük bir hevesle aldığım için büyük bir hayal kırıklığı yaşattı bana.renklerini çok beğenerek aldım ama aynı renkleri uyguladığımda istediğim sonucu alamadım maalesef.sonra dedim ki herhalde far bazı kullanmadığım için böyle gittim far bazını da aldım yok arkadaş istediğim gibi olmadı.yine de en çok kullandığım renkler flirty¸ feisty¸ flawless ve faithful oldu benim için. Bitince tekrar alır mıyım bilmiyorum.ilk farını alacak olanlar ise daha ucuz yollu bir far paleti alabilirler.piyasada bu paletten daha uygun fiyatlı ve daha memnun kalacağım başka far paletleri de yok değil.

 79. sahip olduğum ilk far paletim. renkleri günlük makyajda da gece makyajında da kullanabilecek kadar hoş. renk skalası soldan sağa doğru¸ açıktan koyuya doğru gidiyor. 4 adet mat¸ 8 adet ise ışıltılı far bulunduruyor. makyajımda tercihimi daima mat farlardan yana kullansam dahi¸ bu paletteki ışıltılı farların da renkleri çok orjinal. sadece tek bir ışıltılı farı bile tamamen göz kapağınıza sürerek uğraşılmış bir makyaj görüntüsü elde edebilirsiniz¸ o derece güzel. fakat her the balm farları gibi bu palette de tozutma sorunu mevcut.

 80. Firm rengi wet and wild nutty rengi ile neredeyse aynı olan far paleti. Dağıtıldığı zaman fark kaybolacaktır. Görsele ekliyorum

 81. Bayılarak kullandığım¸ renkleri çok güzel olan palet. Koyu renklerin kalıcılığında bir sorun yok ama açık renklerinkinden emin değilim. Belki far bazı kullanmadığımdan da olabilir.

 82. En bi sevdiğim farların bulunduğu palet. -FLAWLESS rengi turunculuk içermeyen bir kahve bu yüzden kontur için bile kullanıyorum. -FUNNY rengini kalın bir şekilde alt ve üst kirpik diplerine sürüp dağıtınca gerçekten çok güzel oluyor. -FABULOUS rengi göz pınarlarını aydınlatmak için kullanıyorum en çok. -FEISTY rengi funny ile oldukça uyumlu olduğu için geçiş rengi olarak kullanıyorum. -FINE rengi kesik uçlu bir fırçayla eyeliner gibi sürüldüğünde çok doğal oluyor. -FLIRTY rengini tüm göz kapağıma uygulayarak kullanıyorum genelde.Farlar biraz tozutsa da çok güzel ve günlük renkler bence. Ama bu palette kullanamadığım iki renk var. Friendly ve fierce. Onlarla nasıl makyajlar yapsam bilemiyorum. Ve son olarak bu paletten tek bir renk seçecek olsaydım funny olurdu sanırım.

 83. Bana saçma sapan dert (tek derdimiz bu olsun) yaratan palettir.Çok sevdim gerçekten kullanımı kolay¸far bazı üstünde kalıcılığı bana yetiyor¸renkleri kullanışlı. Fakat bu kullanışlılık bana dert oldu a dostlar Bir pembe bir mavi bir lila tekli farlarım var bir de nude dude var.Mağazalarda neye elimi atsam “aa evde var” diye hevesim kursağımda kalıyor.Wet n wildın yeni paleti bir raf dolusu hem de indirimde mi?! Aa hepsi nude dudeda var. Kiko gelmiş ıslaklı kurulu farlar bi denesem? Yeşille neon renklerden başka alabileceğim far kalmadı iyi mi kötü mü bilemedim. Bir rengin aralarında minicik fark olan iki tonunu hakkıyla gösterebilecek makyajı ben zaten.Bu ne saçma bi paragraftı böyle yerinizde olsam basardım eksiyi…

 84. Renk skalası mükemmel¸ günlük ve gece her türlü makyaj yapılır. Far bazıyla kullanıyorum gayet kalıcı ve mac kadar tozutmuyor. Feisty rengi favori crease bölgesi farım

 85. günlük makyajda kullanılabilecek soft renklerinin mevcut olduğunu düşünüyorum. hem sicak hem soğuk tonlu farlara yer verilmiş. çok severek kullanıyorum.

 86. Her yerde aradığım palet. Bilen bir ciciş aydınlatırsa çok sevinirim. Bu palet satıştan kalktı mı? Hiçbir yerde bulamıyorum da

 87. tude’nin devamı olarak çıkmış palet. Pigmentasyon çok kötü. Ne kadar sürülürse sürülsün farın rengi ortaya çıkmıyor. Çok ince bir yapısı var zaten. Aşırı tozutuyor. Renklerin de hepsi birbirine benziyor sanki. Göz kapağında aynı gibi duruyor renkler. Kesinlikle bir tude değil…

 88. Nude tude’dan daha güzel olduğunu düşündüğüm palet. Mat renkleri azınlıkta. Pigmentasyonunu bayağı seviyorum ama tozuttuğu da bir gerçek. Fit¸ firm¸ flirty¸ feisty¸ fine benim favorilerim. The balm’dan ilk ya da tek bir palet alınacaksa meet matte paletlerinin renkleri daha kullanışlı geliyor.

 89. İlk ve şimdilik son far paletim. Göz makyajıyla haşır neşir olmaya yeni başlayacaklar için fena bir palet değil¸ renkler risksiz. Ama artık çok sıkıldım bu paletten ve malesef renkler göze uygulandığında pandaki hali gibi durmuyor¸ hepsi birbirine benziyor 🙁 yine de en az dört rengin dibini görmeden yeni bir palet almam çünkü elimde fazlalık olması beni rahatsız ediyor.Fearless: sıradan bir renk. Kullanmıyordum daha önce ama wnw bruleyi kardeşim isteyince ona verdim ve bunu denedim¸ aynı işlevi görüyor.Fabulous: bitmeye en yakın renk bu çünkü aydınlatıcı olarak da çok kullandım. Palette eşsiz bulduğum ve en sevdiğim renk. Malesef rengi tanımlayamıyorum¸ sarı ışıltıları olan inci diyeyim ama tam olarak bu da değil. Flawless: bunu da genellikle burun kontürü için kullanıyorum. Güzel¸ soğuk¸ pigmentli bir kahve.Faithful¸ Fit¸ Firm: üçünü aynı anda anlatacağım çünkü gözdeki duruşları hemen hemen aynı. Elim neredeyse hiç gitmiyor sıradan ve başarısız farlar.Flirty¸ Feisty: mezuniyetimde kullandığım farlardan ikisi. O gün makyajım çok beğenilmişti¸ ben de çok memnun kaldım bu renklerden. Soğuk pembe bej kahverengi karışımı tonları¸ flirty’de biraz lilalık da var. Biri mat biri ışıltılı¸ güzel bir ikili oluyorlar.Friendly: koyu patlıcan moru. Yine mezuniyet makyajımda kullandığım bir diğer renk. Liner olarak kullanıyorum bazen. Olması çok elzem bir renk değil ama bazen değişiklik istediğimde kullanıyorum.Funny: beni en üzen renk bu. Paleti alma sebebim bu renkti¸ elde deneyince de bordolu makyajlar yapılabilecek gibi duruyordu. Usanmadan belli aralıklarla denedim ama yok olmuyor. Pandaki rengi asla elde edemiyorum¸ çamur gibi duruyor gözde :(Fierce: ışıltılı koyu benzin yeşili. Bir ya da iki kere kullanmışımdır¸ pek ilgilendiğim bir renk değil¸ bu nedenle pek yorumum yok.Fine: bu da eh işte bir far. Ya liner olarak ya da göz makyajını koyu yapmak istediğim de elim gidiyor ama riskli bir seçim¸ çünkü farklı bazlarla uyguladığım halde 3-4 saat sonra crease bölgesinde çizgi şeklinde toplanma yapıyor. Yine de rengi hoş.

 90. ilk far paletim ilk the balm ürünüm yani ilk göz ağrım. ağırlıklı olarak pembe ve nude tonlarda mat ve sedefli far bulunduran far paleti. birbirlerine uyumlu renklerine bayılarak aldım fakat şu ara gerek pigmentasyon yetersizliğinden gerekse sıcak tonlara merak salıp paletin daha ışıltılı ve nude oluşundan elim pek gitmiyor.

 91. İlk far paletim. Makyaja yeni başladıysanız alabileceğiniz en iyi far paketlerinden biri bence bu¸ çünkü içinde her makyajda kullanılabilecek renkler var. Ayrıca hata kaldırır bir palet¸ renklerin çoğu açık renkli ve birbirine yakın tonlar olduğu için iyice karıştırılmasa bile göze batacağını düşünmüyorum. Kısacası günlük makyaj yapmak için far paleti arayanlara ve yeni başlayanlara çok uygun bir palet.

 92. günlük makyaj için çok uygun. ancak göz kapağında hepsi mi aynı durur?! gramajı az. fiyatını haketmediğini düşünüyorum.

 93. Kendisi kapsamlı ilk far paletim olur. Tonlar o kadar doğal ve günlük ki. Kullanmadığım rengi ikidir ancak. Onlar da koyu renklerden. Bitmiyor da oldukça bereketli. Tozutması sıkıntı¸pigmentasyon ve dağıtma gayet iyidir.

 94. Bir türlü bitiremediğim paletim. Bir tek baz rengi olarak kullandığım fearless ve sık kullandığım feitsy rengi bitmeye yakın. Bu kadar ışıltılı farı nasıl bitiricem derken bugün faithful rengini aydınlatıcı olarak deneyeyim dedim ve gözde bile o kadar kalıcı olmayan¸ rengi belirsiz duran far ne baz ne de herhangi bir ten ürünü olmadan bütün gün yüzümde ışıl ışıl durdu. Üstelik kuaföre gittim yağmurda ıslandım yerinden kıpırdamadı. Fabulous rengi çok beyaz kaldığı için sevmemiştim onu ama bunu ve fit rengini bu şekilde bitiririm diye düşünüyorum.

 95. Aldığım ilk far paletimdi. Renkleri ve palet tasarımı çok hoş olduğu için almıştım ancak far kaliteleri bence başarısız. Her renk birbirine benziyor ve farlar çok renk vermiyor¸ açık renkleri kullanıp bitirdim ama geri kalanına elim hiç gitmiyor sadece koleksiyon olarak bekletiyorum.

 96. dışını içinden daha çok sevdiğim paletim. ben bu paleti neden tam anlamıyla sevemiyorum hiçbir fikrim yok 🙁 içindeki renkler çok sıradan ve her yerde bulabileceğiniz türden renklermiş gibi geliyor¸ ama kalıcılığına diyeceğim yok. ve bence çok çok çok tozutuyor. ben en çok fit rengini seviyorum¸ tatlı¸ sıcak bir bronzluk veriyor.

 97. en sevdiğim far paletim.fearless: wet n wild bruleeniz yoksa far bazı olarak kullanılabilecek bir alternatif. tek başına renk nötrlemede iyi sayılır.fabulous: benim aydınlatıcı olarak burun çizgime ve ucuna kullandığım renk. yanaklarda da süngerle dağıtılırsa güzel bir görüntü veriyor¸ simleri gelinin kız kardeşi görüntüsündense tam olarak doğal duruyor.flawless: makyaj yapmaya üşenirsem farsız çıplak hissettiğimden tek başına kullandığım onun haricinde crease bölgesine doğal bir derinlik katan paletteki mat renklerden birisi. faithful: highlighter olarak yüze uygulamak için fazla sarı alt tonlu bulduğum ama göz pınarlarımda kullandığım güzel bir renk. tek başına tüm göz kapağına da uygulanabilir¸ hoş bir parıltısı var ve paletteki diğer renklere göre pimentasyonu iyi.firm: wet n wild comfort zone paletindeki kahveyi tercih ederim. ıslak fırçayla uygulanmazsa ışıltısı başarısız.fit: yine wet n wild comfort zone somon rengiyle aynı bunda da firmdeki sıkıntı mevcut.flirty: paletteki en sevdiğim ikinci renk. ıslak fırçayla parıltıları daha belirgin ama direkt uygulamayı da seviyorum harika bir gül kurusu.feisty: paletteki favori rengim. tek başınaafet¸ crease için flirtye çok yakışıyor. the balm trimony kuvartz ile de mürdüm tonu elde etmemizi sağlıyor.funny: beni çok büyük hayal kırıklığına uğratmış renk. çok tatlı bi kızıl tonlu kahve gibi gelmişti ama göz kapağımda swatchlardaki gibi durmadı.diğer üç rengi hiç kullanamadım¸ kirpik diplerine uygulanabilir.genel mahiyetiyle pigmentasyonu çok ahım şaım olmayan yer yer tozutan ama bu kadar gömmeme rağmen vazgeçemediğim tatlış kutulu palet. acemiler için birebir¸ risksiz..

 98. hem günlük hem gece makyajları için çok uygun olduğunu düşünüyorum bu paletin. Fearless ve Flawless günlük kullanım için çok ideal iki mat renk. Fabolous rengini göz pınarlarımı aydınlatmak için tercih ediyorum genelde. Firm¸ Flirty ve Fit renkleri tek başına kullanıldığında bile çok çekici bir göz makyajı ortaya çıkabiliyor. the balm’ın diğer paletlerı gibi farlarda tozlaşma oluyor bolca. ama altında baz ile bütün bir gün bozulmadan kalıyor göz makyajım.

 99. Aldığım ilk far paleti<3 Şimdiki aklım olsa yine aynısını alırdım¸ kullanamadığım bir- iki renk dışında beredeyse tüm ihtiyacımı karşılıyor. 

 100. ilk far paletim 🙂 benim için yeri her zaman çok özel¸ hala yeni kombinasyonlarla renklerini kullanabiliyorum hiç sıkmıyor insanı. Renkler çok kullanışlı alırken kullanmayacağınızı düşündüğünüz renklerin bile zaman zaman favoriniz olabileceğine eminim. Faithful ve fit renklerini hiç kullanmam demiştim şu an biten renkler onlar mesela 🙂

 101. renkleri çok güzel. ama kötü yanları da var. inanılmaz tozutuyor ve pigmentasyonu çok güzel değil. yine de renkleri için alınır. fiyatını hak ettiğinden çok emin değilim. belki indirimlerde alınabilir

 102. İlk far paletim olur 🙂 tek başına bile çoğu makyaja yeterli olacak renklere ve pigmentasyona sahip. Özellikle firm ve flirty renklerine bayılıyorum. Fiyatını sonuna kadar hakeden bir palet. 

 103. en sevdiğim far paleti¸ her şeyiyle mükemmel özellikle “faithful” “fit” ve “funny” nin karışımına bayılıyorum. faithful bitince ne yaparım nerelere giderim onu da bilemiyorum. herhangi bir dezavantajı var mı diye sorarsanız sanırım tozutması diyeceğim¸ ben ten makyajı yapmadığım için o kadar önemli değil ama ten makyajı yapan cicişlerin bu paleti kullanırken önce göz makyajlarını yapmalarını tavsiye ederim.

 104. Doğum günü hediyesi olarak anneme aldırdığım ilk the balm paletim.Flawless renginde çukur açıldı onun dışında en kullanışlı renkler bence fit¸flirty ve feisty

 105. ilk far paletim. ama hiç memnun değilim bitsin diye kullanıyorum artık. sebeplerine gelirsek 1 aşırı tozutuyor 2 renk elde etmek çok zor. renkleri çok güzel ama o ayrı.

 106. ilk the balm paletim <3 evet çoğunlukla ışıltılı renkler ama günlük kullanıma uygun bence. fabulous rengi göz pınarlarında gayet güzel duruyo. ayrıca bir gün bu renk ve faltful rengiyle yaptığım göz makyajım bi kaç kişi tarafından övgü alıp sorulmuştu ^^ çok tozutma gibi bi olumsuz yönü genel anlamda var ama bu durum beni pek de rahatsız etmiyor.

 107. 1 tane paletim olsun kullanışlı olsun düşüncesiyle indirimde satın aldığım ilk paletimdir.Flawless ve fearless’ın dibini gördüm¸severek kullanıyorum.

 108. benim de aldığım ilk far paletim olur kendisi. göz makyajıyla yeni yeni haşır neşir olmaya başladığınız zamanlar için en ideal paletlerden biri.açık renklerde dibe yakın olsam da koyuları çok kullanamadım ben. kullanmaya çalışsam da farların yapısından olsa gerek düzgün durmuyorlardı zaten. pigmentasyonları oldukça zayıf ve çok tozutuyorlar¸ kalıcı da değiller. ama palette sola doğru gittikçe bu sorunların azaldığını söyleyebilirim¸ seviyorum o renkleri kullanmayı. hâlâ hem gündüz hem gece makyajlarımda illa ki bu paletten bir şeyler kullanırım.

 109. Ben de çook severek kullanıyorum hala. Hele burada bir rose gold rengi var çok güzel. Pembe-kahve ağırlıklı bir palet ki ben günlük makyajımda en çok bu renkleri kullanıyorum. Sondaki koyu renklerle de urban decay veya the balm far bazlarıyla iyi verim alıyorum. Genellikle oturtma fırçasıyla göz kapağıma oturtup crease bölgemi temiz bir karıştırma fırçasıyla yumuşatıyorum. Bir daha olsa tekrar alırım ^^

 110. fabulous¸ fierce ve fine renkleri hariç severek kullandığım ve bitirdiğim bir palet oldu. günlük kullanıma ve makyaja yeni başlayanlara uygun bir palet. benim kullanım şeklim şu oldu:firm/fit+dış köşeye funny¸ feisty/flirty+dış köşeye fine¸ bitene kadar fearless baz rengi flawless geçiş rengi oldu. fierce/fine ile gözüme sürdüğüm kalemi sabitliyordum. fine’ı ve fierce’ı bu şekilde yarı yarıya kullandım. fabulous rengini paletten oymasaydım -kullanmam diye oymuştum zamanında- iç köşeye aydınlatma için kullanırdım.zamanında 53 lira mı öyle bir fiyata alıp maksimum verimle 6-8 ay her gün kullandığım ve kalıcılıkları bazla baya başarılı olduğu için benim için parasını sonuna kadar hakeden bir ürün oldu.

 111. İçinde en sevdiğim renkler olan palet. The balm farları genelde yumuşak yapıda ve tozutmaya meyilli biliyorum ama bu markanın far paletlerini almaktan da kendimi alamıyorum.Hele ki altına baz uygulandığında çoğu mac farlarından geri kalır yanı yok. Seviyorum kendisini<3

 112. Aldığımdan beri neredeyse her gün kullandım ve sonunda çoğu rengin dibini gördüm¸ artık ayrılma vaktimiz gelmiş. İlk paletim olmasından dolayı sanırım ben çok beğenmiştim¸ bazı renkleri yeterince pigmentli değil rengi tam veremiyor ama far kullanmaya yeni başlayacak olanlara tavsiye ederim¸ kullanımı kolaydı.

 113. Balmdan aldığım 2. paletim artı yani çok bereketli uzun süre kullanabilirsiniz eksi yani pigmenti çok kötü baz olmadan pek bir sonuç elde edemezsiniz.

 114. Tam ben far sürmeye başlamak istiyorum ama ne alsam ki düşüncesinin cevabi bi palet çok iddiali değil ama içindeki bir iki far haricinde hepsi ister günlük ister gece kullanılabilecek farlar tek sıkıntısı çok kalıcı değiller altına bi baz istiyo 

 115. İtiraf edelim ki şekilciyiz¸ the balm’ın paketleri on numara ancak the balm nude dude far paleti kalitesi 1-2 saat sürecek bir güzellik sunuyor.

 116. açık tonlarını bitirdiğim koyu tonlar için hala beklettiğim far paleti. Çok fazla tozutuyor bir daha alırmıyım almam.

 117. siyah bir üst giydiğimde muhakkak “fit” rengini sürdüğüm¸ “fierce”sini palette çıkan ince uçlu fırçasıyla eyeliner olarak sürdüğüm¸ diğer renklerini de yine aktif olarak kullandığım ilk paletimdir. bitince düşünmeden yine alacağım palettir.

 118. the balm’dan aldığım ilk ürün ve ilk far paletimdir kendisi. 1 sene boyunca bunun dışında başka hiçbir şey kullanmadım¸ her gün farklı renkle farklı görünümler oluşturdum. ama şimdi bitti. hem de hepsi bitti.. ortalarında delikler açtım¸ sürekli çantama attım¸ her çıkarttığımda dökülmüştü bir kısmı¸ o kadar çok kullandım ki tek bir parça bile kalmadı ondan geriye. palet hala hatıra olarak duruyor¸ “seni hep hatırlayacağım..” baabında. fakat bir daha alır mısın diye soracak olursanız¸ cevabım hayır olur. almam. balm jovi rockstar paleti başlığında da sebeplerimi yazmıştım. the balm seni çok seviyorum ama çok tozutuyorsun be kuzum!

 119. Bu palet ilk far paletim içindeki renk çeşitliliğine kapıldım ve “the balm canım ben uygulayamasam bile iyidir” diye düşünerek aldım ama gelin görün ki bu fiyata daha memnun kalacağım bir palet de bulurdum yani olmazsa olmaz değil. Yazmış olan birçok ciciş gibi ben de yalnızca belli renkleri kullanıyorum ve kullandığım renkten 2-3 saat sonra eser yok.. Renk pigmentini ve kalıcılığını beğenmiyorum. 

 120. İlk bakışta güzel renkler içeriyor fakat özellikle açık renkler çok zayıf renk veriyor ve uygulamada aynı renkmiş gibi görünüyor. Faz bazıyla bile 3-4 saat sonra renk uçup gitmiş oluyor. Bugün baz uygulamayı unuttum¸ tek rengi (friendly) katlanma bölgeme ve yukarısına uygulayarak bir makyaj yapmak istemiştim ama far düzgün dağılmadı¸ dalgalı çirkin bir görüntü oldu. Tüm the balm paletlerinde olan tozutma problemi bunda da var. Fiyat-performans olarak çok çok kötü bir ürün¸ aldığıma pişmanım. Makyaja yeni başlayan arkadaşlar çok daha uygun fiyata çok daha güzel paletler alabilirsiniz.

 121. Balm bütün paletlerini seviyorum ama bu daha küçük ve daha kullanışlı:) Tek sorunu altına baz yada krem bir far sürmezseniz uçup gidiyor. Naked para vermek istemiyorsanız alınabilir.

 122. The balm’dan ilk ve tek paletimdir kendisi. Renkleri çok güzel fakat sağ taraftaki koyu renkler doğru dürüst dağılmıyor. Pigmentasyon sorunuda zaten balm paletlerin çoğunda yaşanıyor.Kısacası fiyatını hakkettiğini düşünmüyorum o fiyata çok daha iyi paletler alınabilir.

 123. Hayvanlar üzerinde deney yapmayan the balm markasının¸ şık ambalajı ve güzel renkleri sebebiyle uzun süre adından söz ettirdiği¸ kalıcılığı hak getire olan¸ fiyatının indirimsiz haline değmeyen paletidir. Ama makyaja ilk başlayanların elinin gideceği¸ renk skalasından dolayı far deneyleri yapmanın zevkli olduğu bir palettir.

 124. simli parlak renkler¸ genel olarak toprak ve bakır renkleri içeriyor¸ çok fazla blending yapmaya gelmiyor¸ ancak kalcılığı ve pigmentasyonu gayet uygun¸ özellikle sarışın ve kumralların tercih ettiği ten rengi açıklar için daha uygun gördüğüm far paleti.

 125. Kullandığım tek palet. Hem gündüz hem de gece makyajı için renkler yeterli geliyor. Rengini daha iyi vermesi için baz ile kullanılmasını tavsiye ederim.

 126. Tıpkı nude tude palette olduğu gibi panda muhteşem¸ gözde o kadar da ahım şahım renk vermeyen farlardan oluşan palet. Eski balm paletlerinin çoğunu kullandım. Trimony öncesi farların çoğu gözde sanki birbirinin aynısı gibi duruyor. Birbiriyle karıştırınca aynı ton çıkıyor ortaya tek far sürmüş gibi. İndirimli fiyatı da düşünülünce bence parasına değen bir palet değil. Ben de elimden çıkarmıştım uzun süre önce. 

 127. Ürünün ambalajı diğer Balm ürünleri gibi oldukça gösterişli¸ şık. Ambalajın karton olması insanı biraz korkutuyor ama nasıl bir kartonsa sapasağlam¸o yüzden yıpranmıyor.İlk aldığım günkü kadar sağlam 🙂 Aynasıda kullanışlı.İlk 6 fardan en az kullandıklarım Sassyve Sultry oldu.Beyaz farları sevmiyorum¸ ama bu çok sırıtan bir ton değil. en sevdiğim paletlerden biri¸ renkler inanılmaz kullanışlı¸ ayrıca canım¸ en siyah rengi ben yine kendi fırçasının liner için olan eğik tarafı ile gözlerime uyguluyorum¸ o yönden de çok kullanışlı bence¸sevgiler¸

 128. bir arkadaşımın düğününde bütün arkadaşlar toplanmış makyaj yaparken deneme fırsatı bulduğum far paleti. ya ben beceremedim ya da bütün renkleri aynı gibi duruyor.alacağımı sanmıyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz?