“The balm montbalm far paleti” için 15 yorum

 1. dün gece rüyama giren palet.montbalmın indirimde 20 tl olduğunu duyunca koşa koşa gratise gidiyorum.yolda başıma gelmeyen kalmıyor köpekler kovalıyor önümde yürüyen yaşlılar yüzünden yavaş yavaş gidiyorum.gratışın kapanmasına yakın giriyorum montbalm var mı diye bağırıyorum var diyolar.bi bakıyorum ki renkler hep ışıltılı turuncu bordo kırmızı sarı diyorum ki alsam hiç kullanmam ki bu paleti ben ama 20 tl ne olcak ki diyorum.tam karar verecekken annemin sesiyle uyandım.Yani nasıl bi deliysem makyaj malzemeleri rüyalarıma giriyor.merak edip az önce montbalmın bu indirimdeki fiyatına baktım 20 liraymış.

 2. Renklerini görünce düşünmeden aldığım palettir. Farlara Dünya’nın meşhur kayak merkezlerinin adları verilmiş¸ teması the balm’ın tüm ürünlerinde olduğu gibi yine çok hoş. İçinde cortina adında her paletin mutlaka ihtiyaç duyduğu mat bir ten rengi¸ whistler adında ışıltılı bir taupe/bej rengi¸ aspen adında içinde gümüş ışıltıları olan bir bordo ve zermatt adında¸ kabında daha koyu duran ancak sürüldüğünde mavi alt tonlu¸ ışıltılı bir koyu griye dönen 4 adet far var. Zermatt haricinde pigmentasyonlarını başarılı¸ renklerini de özellikle sonbahar/kış makyajları için son derece kullanışlı buldum. Gramajına dikkat etmedim ama miktar olarak shady lady ya da smoke balm paletlerindeki gibi düşünebilirsiniz. Ben çok severek kullanıyorum. Işıltılı farlarla aranız iyiyse indirim zamanı kendisine bir şans verebilirsiniz.

 3. bugün indirimden aldığım far paleti. mağaza da bordo (Aspen) rengi incelerken kolumdaki swatcha bayılmıştım fakat evde o kadar da çarpıcı olmadığını gözlemledim. Whistler rengi için aldım aslında o renkte ne yazık ki kabında durduğu gibi durmuyor gözde. elimde shady lady var kullanmayacağım farı bu paletten çıkarıp diğer paletten beğendiğim bir rengi ekleyebilirim diye düşünüyorum.

 4. Bugun 20 lira olmasina ragmen bakip bakip almadigimdir.Elimde nude tude olmasaydi ve mont balmdaki bordo renk mat olsaydi kendisine asik olabilirdim.

 5. Hiç farım yok (2 tane color tattoo dışında). Bugün indirimdeyken baktım¸ eğer bir palet alacak olsam bunu alırdım diye düşündüm.

 6. bugün mont balm adlı paletini satın aldığım markadır. nasıl daha önce haberim olmamış ya da dikkatimi çekmemiş bilemedim¸ çünkü ela gözlülerin en çok kullanması gereken renkleri içeriyor. sanırım az renk sayısına sahip olmasından dolayı meet matte ve nude tude paletlerinin gerisinde kalmış¸ama aslında benim gibi o paletlerdeki bazı renkleri kullananlar için daha uygun olmuş¸ hem de palet olmasına rağmen bahama mama- mary lou manizerın fiyatıyla aynı. 3ü hafif simli bir tanesi tamamen mat olan 4 rengi var. mat olan kemik rengi (cortina) whistler hafif simli bir sütlü kahve¸ zermatt rengini çok fazla vermeyen hafif simli bir siyah. Ama benim en bayıldığım renk kahveye dönük bir mürdüm tonu olan aspen oldu. mac’in cranberry’siyle kırmızı kırmızı olan gözlerimde bu renk hiç sırıtmadı ve gözlerimi çok ortaya çıkardı. Ayrıca bu palette nude dude’da olan tozutma sorunu da yok. Ela gözlü cicişlere tavsiye olunur.

 7. The balm markasına ait 4 fardan oluşan palet. içindeki kızıl kahve mürdüm tonlarındaki rengin paletteki ismi aspendir ve süper bir renktir. fakat ilk sürülen yoğunluğunu uzun süre koruyamıyor. Zermatt biraz daha sert bir yapıya sahip olup paletteki en koyu renktir. Whistler gri lila arasındaki bir renk tek başına günlük olarak hoş olabilir (bu rengin aynısı gosh markasının kalem farlarında da var ve tabi olağan üstü kalıcı) son olarak cortina bence wnw brulee fara güzel bir alternatif olabilir. bu paletle makyaj yapan cicişler nasıl kombinasyonlar yapıp kullandıklarını yazarlarsa güzel olabilir diye düşünüyorum.

 8. Reklerine bayılarak aldım¸ çok da severek kullanıyorum. Kullanmadığım zamanlarda da açıp açıp bakıyorum. Kalıcılığına gelirsek ben 12 saat falan dışarıda kalıyorum ve eve geldiğimde hala aynı şekilde oluyor.

 9. renklerine çok dikkat etmemiştim alırken ama balm jovi palette de aynı renkler mevcut bu ayrı bir konu. bugun bunun bordo rengiyle gölge yaptım ve erkek arkadaşımdan bile övgü aldım yahu 😀 kışa çok uygun bir renk bence

 10. the balm’ın sevdiğim tek far paletidir. markanın farlarını genelde başarısız buluyor olsam da bu mini palet’e karşı koyamadım resmen! aspen ve whistler renklerine bayılıyorum! sahip olduğum diğer the balm farlarının aksine pan’la alakası olmayan ne olduğu belirsiz saçma sapan bir renge dönüşmüyorlar gözlerimde.

 11. kızıl-bordo far aradığım bir dönemde karşıma 12tl gibi bir fiyata çıkınca dayanamayıp aldığım palet. cortina rengini wet n wild brulee¸ whistler’ı da yine wet n wild nutty’ye benzetiyorum ben. bir paletle 2 kuş yani. özellikle renkli gözleriniz varsa aspen rengiyle güzel bir kontrast yaratıp övgülerden övgü beğenebilirsiniz. zermatt rengi ise en az dokunduğum far sanırım paletteki¸ ışıltılı bir koyu gri ben bu kadar koyu farları ışıltılı pek beğenmesem de eminim kullananı beğeneni olacaktır. tüm the balm farları gibi biraz tozutsa da kalıcılık ve pigmentasyon açısından başarılı farlar¸ güzel de karıştırılıyor bence. indirimde bulunduğunda almaya değer diye düşünüyorum.

 12. Balm’in bu far paleti topu topu 4 renkten oluşsa da oldukça multifonksiyonel. İçerisinde 1 tane nude cream rengi¸ 1 sedefli whistler rengi¸ yine nude gül kuruşu-vişneye yakın asben ve bir de kahve tonları var. Bununla renkleri karıştırabilir¸ açabilir ve çok güzel gölge verebiliyorsunuz. Hatta elinizde wet n wild trio ya da comfort zone paletlerinden varsa onlarla bile güzel gidiyor. Kat için asben rengi wet n wild trio paleti ile çok güzel gidiyor bence.

 13. İçinde hem nude¸ hem sedefli¸ hem bordomsu hem de kahvemsi renkleriyle çok kullanışlı aslında. Deneme fırsatım oldu ama almadım. Eğer çok paletim olmasaydı kesinlikle alacağım bir palet olurdu. Hem baz yapacak¸ hem gölge verecek¸ hem crease bölgesine uygulanabilecek çeşitte renkler çünkü. Nude tonla diğer renkler yumuşatılabilir¸ balm jovideki renkler de kullanılarak çok güzel bir göz makyajı oluşturulabilir. Çok fazla far paleti olmayan¸ palet arayışında olanlar için ideal. Boyutu açısından da öyle bence.

 14. o mat siyahımsı rengin neden içerisinde yer aldığını bir türlü anlayamadığım palet.gerçekten bence de renk seçimleri çok alakasız¸ yine de whistler rengini çok severek kullanıyorum. pigmentasyonu çok kuvvetli.

Siz ne düşünüyorsunuz?