“The balm meet matte nude far paleti” için 51 yorum

 1. neredeyse 1 yıldır almak istediğim ama kendimi zor tutup almadığım palet. içerisinde çok güzel renkler var¸ mat far seviyorsanız kesinlikle alınmalı hele de indirim zamanındaysa hiç düşünmeyin sonradan pişman olursunuz.

 2. Anneler günü indiriminde kaptığım palet.Far miktarları oldukça fazla zaten balmın paketlerinş aynalı yapmasının sağladığı kolaylığa değinmiyorum bile. Kullanmadığım rengi yok fakat her the balm farı gibi bunlar da tozutuyor sevgili cicişler.Bir de ne kadar paletimiz olsa da gözümüz hep sahip olmadıklarımızda.Bi çözümü olsa bu işin keşke.

 3. anneler günü indiriminde alıp daha yeni kullanmaya başladığım palet. lakin inanılmaz tozutuyor. piyasadaki mat farlardan oluşan palet yokluğunda kendisini ve renklerini çok beğenip almıştım ama bana göre değilmiş. farların boyutu da çok büyük olduğundan çabuk bitmez de bu. sanırım kendisini urban decay naked 2 basics ile aldatacağım.

 4. Kendisini aldıktan sonra urban decay naked basics é elimi sürmediğim palet. Daha kullanışlı ve daha pigmentli farlar. İndirimde çok uygun fiyat. Daha ne olsun.

 5. bir çok renginin dibini görmüş bulunmaktayım¸ mat ve günlük hayata uygun renkleri barındıran güzel ve pigmentasyon¸ kalıcılık olarak yüksek bir palet.

 6. Bu paleti bütün farlarımın içinde ışıltılar olduğu için mat farım hiç yok diyerek indirimden aldım ama içimden bir seste al sen bunu çok kullanıcaksın diyodu nitekim hiç bir rengiyle simli farlarım kadar aşk yaşamasamda o kadar kullanışlı ki sürekli kullanıyorum. Ve evet simli farlara aşığım ama hergün mat bir rengi göz kapağıma hafifçe uygulayıp ne güzel makyajlar yapıyorum. Sanırım bu olayların bir mantığı yok.

 7. Aldığım ilk far paletidir kendisi. Bu nedenle bendeki yeri apayrıdır. Gayet güzel¸ kullanışlı ve mat farlardan oluşur. Farların gramajı diğer paletlerdeki farlardan daha fazla olduğundan alırken tereddüt etmedim. İndirim döneminde alındığında tadından yenmez!

 8. the balm’ın ¸ bir kadının en çok ihtiyaç duyacağı tonları barındıran far paleti. ama ben o kadınlardan değilim işte.yani biraz öyleyim biraz değilim. bu benim balm’dan sahip olduğum ilk far paletiydi. çok da severek aldım. ama o kadar koyu rengin yerine¸ veya birbirine -bence- çok benzeyen grilerin yerine en azından 1-2 tane pembemsi (ya da mac – malt gibi doğal bir renk) ¸ ne bileyim geçiş rengi olarak kullanılabilecek turuncumsu bir renk (mac -samoa silk’e benzer birşey mesela) olabilirdi diyorum. o kadar çok biliyosam kendim tasarlasaydım bence. neyse susuyorum. edit baya bi uzun zaman sonra : sesimi duyup trimonyi çıkardılar ya gaaariiii .

 9. Renkleri çok güzel ve kullanışlı bir palet. Özellikle günlük kullanımda aşırılıktan uzak sade makyaj için çok uygun. Ancak biraz tozutma yapıyor. Bana kalırsa normal fiyatını değil ama indirimli fiyatını hak eden bir ürün

 10. ilk aldığım paletti¸ meet matte olanını bulamadığım için almıştım indirimde. hiç sevemedim bunu. zaten bi sonraki indirimde meet matte aldım. çok tozutuyor¸ dökülüyor¸ pigmentsiz¸ renkleri çok güzel bulamadım açıkçası. şimdilerde sadece Matt Garcia’yı seviyorum. tam sonbahar rengi bence.

 11. Maalesef indirimden değil de asıl fiyatını ödeyerek aldığım ve 2. sıradaki üçlü (Matt Rosen¸ Matt Wood¸ Matt Singh) dışında diğer renkleri neredeyse hiç kullanmadığım palettir.Meet Matte Nude palet denince aklıma gelen ilk renk “Matt Singh” oluyor.. Gerek katlanma bölgesine sıcaklık karmak için¸ gerek diğer renklerle -özellikle de Matt Rosen ile- karıştırıp sıcaklık vermek için çok doğru bir seçim olduğunu düşünüyorum. Dumanlı göz makyajı yaparken¸ katlanma bölgesindeki yoğunluğu abartınca oluşan kötü görüntüden de Matt Singh rengi üstünden geçerek kurtulabiliyorum. Kısacası paleti kullanmamdaki en büyük neden.Fakat palette en gereksiz¸ en kötü bulduğum bir renk var ki “Matt Malloy” dur efendim. Presslenmiş bu farın şeklini tebeşire çevirseniz tahtaya yazı yazabilirsiniz.Genel olarak¸ paleti ilk açtığınızda içinizden ‘9 mat far¸ günlük kullanımda her işimi görür’ diye düşünülse de bu palette pek öyle olmadı ne yazık ki. O iğrenç beyaz yerine Wet’n Wild Brulee gibi bir renk olsaydı mesela ne de güzel olurdu..

 12. sedefli farları her seferinde mat farlara tercih eden bana¸ mat far kullanmayı sevdirmiş palettir. the balm farların içinde en az tozutan far paleti kesinlikle. renklerin hepsi çok kullanışlı. “iyi ki almışım” dedirtiyor her seferinde¸)

 13. renkleri çok güzel¸ herkesin kendine uygun bulabileceği tonlar var. Renklerin matlıkları da harika. Ancak her yerde öyle bir övülmesi ki çok büyük beklentiyle almama neden olmuş anladım. Çünkü çok fazla tozutuyor ve altına far bazı kullanmazsanız kısa sürede uçuyor.

 14. The balm’ın bence en kullanışlı ve açık ara en sevdiğim paleti. farların gramajı çok fazla olduğu için uzun bir süre bitmez. günlük kullanılacak cok doğal ve tatlı renkler içeriyor. mat olmalarına rağmen tebeşir gibi durmuyorlar. Singh¸ abdul ve hung palette en çok sevdiğim her yerde bulunmayacak orjinal renkler. piyasada ki mat ve kaliteli far kıtlığı düşünülürse mat far sevenlerin koleksiyonunda bulunmalı diye düşünüyorum. Yumuşak fırçalarla fazla bir tozutma yapmıyor. Eğer birgün bitirebilirsem ki imkansız birşey hiç düşünmeden tekrar alırım.Edit büdüt : mart ayında bu paletin yeni versiyonu meet matte trimony çıķacak buralara gelirse koştur koştur gider alırım. Onun da renklerine bayıldım.

 15. Paletin arkasındaki yazılara ve renklere bakınca maviş gözlere yakışacağını duşunduğum far paleti. Elimde meet matte olduğu için ve ambalajı çok büyük olduğu için almayı düşünmüyorum. Bitirmek için zorlanılabilir…

 16. matt Singh rengini sömürüp bitirdiğim palet. ayrıca doğal ve mat renklerden oluştuğundan günlük makyajda sıkça tercih ettiğim bir palet.

 17. Hafta sonu bu paketi bulabilmek için stres oldum resmen. Malum indirim vardı. Ama sonunda buldum¸ 55 TL düşmüş hem deeee.Bu haftanın ilk makyajını bu paletle yaptım¸ mat farları özlemişim yahu. Altına Urban Decay far bazını kullandım¸ beğendim şimdilik. Bakalım diğer renkleri de denemek lazım.edit:bütün renklerini kullandım ve tek kelimeyle aşığım bu palete.tozutması beni rahatsız etmiyor¸aşırı gelmedi bana.bütün farlar gibi¸far bazı Kullandığınız takdirde pek de bir yere gitmiyor.ve en önemli nokta¸mat farları dağıtması zordur evet¸vakit ister evet¸ama en önemli faktörde fırça seçimidir.dünyanın en Pahalı ürününü alsanız sadece far için değil bütün ürünler için söylüyorum¸fırçanız iyi olmadan asla mükemmel sonucu alamazsınız ( makyajda çok profesyonel değilseniz) makyajda fırçaya Verdiğiniz paraya hiç acımayın¸hatta Pahalı kozmetik koleksiyonundan önce fırça koleksiyonu yapın derim.bu paletle ilgili son söyleyeceğim¸güvendiğim bir mua göz makyajımı nasıl bu kadar güzel yaptığımı¸renklerin harika seçimler olduğunu söyledi.bundan sonrası sizin kararınız cicişler¸)

 18. akşam akşam denemek istediğim bir makyajı yapmama vesile olmuş palet. öyle aman aman makyaj da değil¸ tek far kullanıp katlanma bölgesinde dağıtmak makyaj dediğim 😀 uzun zamandır hep en az 2 far kullanarak makyaj yapıyordum dış köşelere koyu farla gölge vererek¸ tüm göz kapağıma hallice koyu bir renk sürmek korkutucu geliyordu. bu paletteki kahveler de bayadır aklımda bu amaçla kullanmak için 🙂 üst sıra ortadaki kızıl alttonlu matt garcia rengiyle yaptım¸ bolca da hacim veren maskara sürdüm(essence i love extreme)¸ sonuç bayaaa güzel. tabi farı dağıttıkça üst kirpik dibine yakın olan bölgenin üstüne bir kaç kat daha far sürdüm ki daha geçişli görünsün diye¸ süper oldu 🙂 hem dağıtmanın zahmetli olmasından hem de temiz fırça bulamayışımdan 2′ farlı makyaja bir süre adios

 19. Ilk rengin Adının (orijinal pakette tabi¸ Meet matte nude versiyonunda değil) Matt Smith olması bir Whovian olarak benim erimeme sebep olmuştur. Renkleri nasıl bilmem ama sırf bu Yüzden sempati duyarım bu palete.

 20. Gratis’teki malum indirimlerin olduğu sırada kaptım bu yoldaşı. Aslında meet matte alacaktım ama buradaki renkler daha hoş¸ daha kullanışlı geldi bana. Hem az farkla daha büyük bir palet kim istemezdi ki :). Genel olarak tüm renkleri kullanıyorum denebilir. Singh’i resmen yarıladım¸ o nasıl hoş¸ nasıl kurtarıcı¸ sıcaklık¸ doğallık veren bir tondur öyle. Baktım bitecek gibi lombardi yerini alır mı dedim ama alamadı. Malloy da yarılandı sayılır. Göz pınarları ve özellikle de kaş altı için bulunmaz hint kumaşı kendileri (Eee mat da ondan ¸).) Gölgelemeyi genellikle garcia ve wood’u karıştırarak yapıyorum. Hung dağıtırken hafif alındığında hoş bir görünüm sağlıyor. Onun dışında diğerlerini de kullanıyorum kafama eserse :). Ben bu koooocaman palete bayıldım çok sevdim. Kalıcılığı far bazı olmazsa pek iyi denemez. Göz kapaklarında az da olsa birikme oluyor. Onu da aynaya bakıldığı sırada hoop tek parmak hareketiyle halledebiliyorsunuz. Alınız¸ şans vermeye değer.

 21. fıstık ol çık dışarı makyajım. kalıcılıklarından gayet memnunum. günlük makyajımda genellikle singh rengini tüm göz kapağıma sürüp garcia’yla gölgelendirme yapıyorum. daha çarpıcı olsun istiyorsam gölgeye biraz wood katıyorum. üstüne de kahverengi göz kalemi işte bitti oh mis.

 22. the balm meet matte den sonra çıkan the balm meet matte nude pallette kapağında matte i çıplak görüyoruz. bu paletteki farların boyutunu daha büyük tutup kapağa “size matt(e)rs” yazmaları da ince bir gönderme olmuş :))

 23. çok fazla tozutuyor¸ çok iyi renk vermiyor ama renk tonları tam istediğim gibi olduğu için %50 indirimle almıştım. normal fiyatını hakettiğini düşünmüyorum.

 24. bayram indiriminden %40 indirimle kaptığım palet. indirimin bugün ilk günü olmasına rağmen öğlen civarı gittiğim şubede sadece 1 adet kalmıştı. stoklar yenilenmediği için bu durum normal tabi¸ erkenci olmasaydım bitebilirdi demek istiyorum.renkler gerçekten çok doğal çok güzeller. önce parmağımla dokunmaya bile kıyamadım o kadar diyim:)henüz kullanma fırsatım olmadı tabi ki ama parmağınızı hafifçe sürtmeyle bile tam rengi alabiliyorsunuz parmak uçlarınıza. çok tozutuyor ve kalıcı değil denmiş bu bi dezavantaj tabi biz de bazla kullanırız dimi pud a lid on it bugünler için var :))

 25. 1 yıldır hemen hemen her gün kullandığım palet. renkleri mükemmel ve kalıcılığından çok memnun kaldım net aşığım

 26. gratis’ın indirimlerinden birinde sahip olduğum palet. İlk başta kendisini pek sevmedim¸ pigmentsiz geldi ancak krizi fırsata çevirdim ve içinde bulunan matt garcia ve matt rosen gibi iki koyu rengi karıştırıp az pigmentli olduklarından crease bölgesinde çok güzel duran bir renk elde ettim¸ lid kısmına da matt singh’i kullanıyorum ki bana kalırsa paletteki en pigmentli renk. bu kombinasyon favorim oldu ve günlük makyajımda en çok kullandığım palet haline geldi. Far bazıyla uygulandığında saatlerce gözümde aynı canlılıkta kalıyorlar¸ bu sebeplerden ötürü seviyorum kendisini.

 27. Uzun zamandır almak için indirimi bekliyor¸ indirimlerde de standlardaki yerinde yeller estiğini gördüğüm¸ nihayet bugün indirimde kavuştuğum palet. Testerlarını çok denedim zamanında eğer ki mat farlara sevdalıysanız benim gibi hiç kaçırmayın derim. İndirimsiz 80 lira civarı bir fiyatı var sanırım The Balm için fazla biraz ama indirimde 50-60 TL civarında bulursanız kaçırmayın derim. Renkleri¸ pigmentli olması¸ farların toz far olmasına rağmen mükemmel kremsi yapıları hepsine bayılıyorum. Yani uzun lafın kısası mat göz makyajı sevenler hiç düşünmesin bence.

 28. Kullana kullana bitmeyecekken yere düşüre düşüre 3 rengini kırıp yok ettiğim gariban far paletim. Şu an halihazırda matt abdul¸ matt hung ve matt malloy renklerim yok. Zaten özellikle matt singh¸ matt rosen¸ matt garcia ve matt woodu kullanıyorum. Singh ile kemik bölgesinde bir taban oluşturup üzerine ya da gözlerimin dış köşelerine matt rosen uyguluyorum. Benim gibi toprak tonları hastaları için güzel¸ fakat fazla tozutan bir far paleti. Kırmazsanız uzun süre kullanımlık. 🙂

 29. aşık olduğum palet. the balmın far bazı ile beraber pigmentasyonu ve kalıcılığı da artıyor. günlük kullanımda elim başka palete falan gitmiyor. ancak indirimsiz fiyatı fiyat/performans açısından bence yeterli değil. gratis indirimleri yakalanmalı.

 30. Bugun mavibahce gratisteki calisanlardan ogrendigim kadariyla bayaa bir suredir gratislere gonderilmiyormus¸ ne zaman gelecegi hatta gelip gelmeyecegi mechulmus 🙁

 31. İçinde 9 adet mat far bulunduran palettir. Farlar son derece büyük olduğu için hayatım boyunca kullansam bile bitirebilecegime inanmıyorum bu paleti. İçindeki aynasını çok seviyorum nude dude ve in the balm of your hand gibi paletlere göre daha kullanışlı bir aynası var. Üzerindeki görseli de seviyorum erkek arkadaşım her gördüğünde bu ne ya diye sinirlense de . Ancak bu farlardan çıkan makyajlari bir türlü kendime yakıştıramıyorum. 1 kere bile dokunmadığın renkleri var mesela palette. Onun dışında içinde çok güzel baz renkleri mevcut. Yalnız 2 tane gri alt tonlu far koyana kadar keşke 1 tane de mat siyah far olsaymış. Onun dışında çok kullanmasam da seviyorum bu paleti.

 32. bu palet hakkında bir şey yazılmamış olması gerçekten çok ilginç. kendisi bence en kullanışlı palettir. Geçiş renkleri¸koyu renkler¸aydınlatıcı renkler hepsini barındırıyor.Benim ilk ve tek paletim kendisi ve buna ilave olarak sadece siyah carbon far ve wet and wild bruleeyi kullaniyorum gerçekten başka birşeye ihtiyacım olmuyor sizde benim gibi tamami mat olsun kullanışlı renkler barındırsın diyosanız kesinlikle bakın derim. adina şiirler yazabileceğim benim nazicezene canim far paletim…..

 33. popüler olmasından dolayı pek meraklanmıştım ve almak için gittiğimde testerından denemelerim sonucu abartıldığı kadar efsane olmadığını gördüm. paletteki renk seçenekleri fazla ama yapısından çok hoşlanmadım.

 34. bu paleti nereden nasıl aldığımı hatırlamıyorum :)ben içindeki renkleri çok kullanışlı buluyorum. hem gece hem gündüz makyajı yapılabilir bence.pigmentli olduğunu söyleyemeyeceğim ama çokta kötü değil. çok tozutuyor o bir gerçek. bir de yapıları biraz kalın ya sanki.. bilemedim.göz bazı ile kullandığımda kalıcılıkları 10 üzerinden 8-9 bende.

 35. görseli görünce photoshoptur dedim ve girdiyi okumak istedim. kate “ah keşke matt malloy yerine 2 tane matt singh olsa” filan demiştir diye bekliyorum ama isimleri değiştirmemiş filan diyorum neyse baktim meğer fabrikasyon hatası şanslısı olmuş kendisi :)) bende de 2 tane matt garcia olsaymış keşke dediğim far paleti:)

 36. Balmin şu ana kadar elimin en çok gittiği far paleti. En hızlı ve en güzel makyajımı bu paletle yapiyorum. Bence tozutmuyor¸ bunda benim fara abanmamam¸ sadece fırçayla dokundurup çekmem¸ üstelik göz kapagimin concealer veya far baziyla hafif ıslak bi tutuş sergilemesi de etkili olabilir. Bir de en hoşuma giden şurda nece konuştuğunu tam bilmediğim (İsveççe olabilir) ablamızın makyajını yapıyorum. Bu kadar kolay olabileceğini düşünmezdim.  seksi ablali makyaj vidyosu

 37. geçen sene indirimden almıştım ben bu paleti. aldığımdan beri istisnasız her gün kullanıyorum ve bitmeye yaklaşmadı bile¸ sanki geçen hafta almışım gibi duruyor. ortadaki koyu kahveyi de kaş farı yaptım kendime ve elim ayağım kolum bacağım oldu bu palet.bu arada yeni alacak olanlara trimonyi öneririm renkleri daha başarılı geliyor bana (bkz: the balm meet matte trimony far paleti)

 38. aldığım ilk palet. renkleri her zaman kullanılabilecek mat renkler ve bitmesi neredeyse imkansız. hem gece makyajı hem de sade günlük bir göz makyajı yapılabiliyor. paletteki en sevdiğim renk matt Garcia. en sevmediğim de matt Malloy¸ çok çiğ bi beyaz :/ ayrıca çok amaçlı da kullanıyor. Matt wood rengini kaşlarımı doldurmakta da kullanıyorum mesela hatta kontör filan da yapıyorum ama dağıtması 80 saat olduğu için pek girilmiyor. güzel renk veriyor¸ pigmentli¸ fırçaya az az almakta fayda var çünkü zor dağılıyor renkler¸ tozutuyor ve baz kullanmayınca çok kalıcı değil yani indirim dışında alınmaz. ama bence güzel bir palet ve makyaja yeni başlayacaklar için ideal. ha tabii trimony’le karşılaştırdığımızda biraz gerisinde kalıyor çünkü onun renkleri çok daha iyi. bu paleti aldığım zaman o olsaydı kesinlikle onu alırdım.

 39. matt singh farının dibini gördüğüm¸ diğerleriylese bakışmakla yetindiğim far paleti. tüm göz kapağıma singh sürüp¸ kahve tonlarıyla gölgelendirme yapıyorum sonra fırçada kalan kahverengiyi kirpik diplerime sürüyorum. dudaklarımda pastel 15 numara ile birleştiğinde o kadar yumuşak ve buğulu bir makyaj ortaya çıkıyor ki favorim yani! fırçamla hafif hafif dokunduruyorum renklere¸ hiç tozutma problemi yaşamadım ayrıca kalıcılığı da iyi akşama solmuyor gözlemlediğim kadarıyla. keşke tek sattıkları bir renk olsa singh 🙁

 40. far paletine ihtiyacım olmadığı halde arsızlığına aldığım palet. mat farları çok seviyorum trimony ile bunun arasında kalmış olmama rağmen – ki bu eski bir ürün- renkleri daha açık olduğu için düşünmeden aldım. gerçekten tam aradığım ürün buymuş meğerse. ud naked basics2 de kullanıyorum ama bunlar ten rengime çok daha uygun ve daha fresh gösteriyor. pigmentasyonu fena değil¸ zaten baya bereketli bir ürün. bir haftadır her gün kullanıyorum son zamanların favori ürünü oldu kendisi benim için.

 41. kesinlikle gratis indiriminde alınması gereken bir ürün. renklerine¸ kabına bayılıyorum.günlük kahverengimsi makyajlar için çok uygun. kardeşi olan trimony de öyle. ikisini gratis indiriminde 110-120tl gibi bir fiyata alabilirsiniz. biraz bulmak zor oluyor ama avmlerdense dışarda olan gratislerde bulmak daha kolay oluyor. (özellikle gültepe gratis)bu arada bitirmek de çok zor. aylardır matt lombardi rengini baz olarak kullanıyorum¸ ilk aldığım gibi.

 42. Her anlamda hayat kurtaran bir far paleti. Barındırdığı renklerle¸ renklerin kalıcılığıyla¸ kapağındaki devasa aynayla… ve hatta o aynanın dikey bir dikdörtgen olması bile bu paleti harika kılıyor benim gözümde. niye bilmiyorum ancak yatay dikdörtgen aynaları pek yardımcı bulmuyorum. Formülü çok güzel¸ kalıcı¸ ancak evet tozutuyor. hatta öyleki kullanacağınız zaman aynanızı mutlaka silmenize gerekiyor¸ eğer aynayı kullanacaksanız. Ancak bu tozutmanın kolay bir şekilde dağıtmaya yardımcı olduğunu düşünüyorum ve bu tek olumsuz özelliğini affediyorum.buğday tenliyim ve bu palette yer alan matt lombardi ile göz kapaklarımı nötrlemediğim bir makyaj düşünemiyorum. matt malloy adlı arkadaşımızla da gözlerimizin iç kısımını aydınlatıyoruz ve kalan diğer 7 renkle her türlü kombinasyonu yapabiliyoruz. Palet gibi palet işte. Daha ne olsun anam?

 43. benim gibi nude tonlarda makyaj seven biri için dünyanın en güzel en kullanışlı far paleti. pigmentasyonu harika. bazı günler fondoten dağıldığında bile far sabit duruyor olduğu yerde. şuan en çok kullandığım 3 rengi bitik vaziyette ancak the balm paletleri malesef indirimsiz alınamayacaklar listesinde.

 44. Renkler harika ve farlar gramaj olarak baya fazla. bence birbiriyle de uyumlu. ben tüm renkleri kullanıyorum açıkçası¸ bana hiçbiri tırt gelmedi. açık renklerin üçü de işime çok yaradı¸ bu palet dışındaki farlarımla da kullanıyorum severek. Onun haricinde farklı tonlarda gri ve kahve olması da güzel olmuş. crease için Rosen/Abdul/Hung/Garcia kullanıyorum¸ kirpik diplerinde Wood veya Johnson kullanıyorum. Bazen sadece Singh veya Lombardi’yi tüm gözkapağıma uygulayıp siyah bir eyeliner çekip rimel sürüyorum ve voila! :)tozutma problemi var ama birçok markada tozutma sorunu olduğunu gördüğümden pek takılmıyorum. fırçayı palete tık tık diye hafifçe vurunca fazlası dökülüyor ve rahat uygulama yapabiliyorum. renkler birbirine güzel karışıyor. sephora far bazı ile kullandığımda tüm gün kalıcı oluyor. özellikle işe giderken rahatlıkla kullanabildiğim bir palet. indirimden almıştım ve fiyatına göre çok başarılı bir ürün olduğunu söylemeliyim.

 45. Cok kullanisli ve cok bereketli bir palet. Aylardir sadece bunu kullanarak makyaj yapiyorum ve gayet yeterli geliyor. Ozellikle altina baz uygulandigi zaman kaliciligi mukemmel. Bir suru birbirine benzeyen ton far almayi cok sacma buldugum icin sadece bu paletle cok uzun bir sure idare edebilecegimi dusunuyorum.

 46. dağıtılması imkansız farları olan çok övülmüş palet. ne zaman kullanmaya kalksam dağıtamayıp urban decaylere maclere dönüyorum. the balm zaten çok sevdiğim bir marka değil.flormar göz farı bile daha iyi dağıtılıyor ve daha uzun süre kalıyor.

 47. Sevgililer günü indiriminde almıştım yanlış hatırlamıyorsam. Trimony ve Nude Dude da aldım çünkü elimde Flormar’ın meşhur 5’li toprak tonlarından oluşan far paleti haricinde palet yoktu¸ bu yüzden kızmayın cicişler. İçinde paraben olmaması ve cruelty free olması beni ayrıca sevindirdi. The Balm’in günlük makyajlarda rahat kullanılabilecek nude tonları ağır basan 9 mat renge sahip far paleti. Adı üstünde zaten¸ “nude”. Pigmentasyon olarak ortalamaya yakın¸ tozutuyor da. Dağıtılması da öyle çok kolay mı derseniz¸ fena değil ama çok iyi de değil. Kısaca ortalama bir palet benim fikrime göre. Eğer mat ve doğal tonları seviyorsanız indirim zamanı alınabilecek bir palet. Ama indirimsiz almayın derim. Çünkü ortalama bir palet ve kesinlikle daha iyileri var. Paraben içermediği ve cruelty free olduğu için¸ bir de renklerinden ötürü sevdirdi bana kendini. Trimony mi Nude mu derseniz¸ zevkinize göre elbet ama günlük olarak ve gece makyajlarında da Nude daha güzel işler çıkarır bence.

 48. Hepsi kullanılabilir renklerden ve güzel yapılı farlardan oluşan ancak biraz tozutan far paleti. Farlar miktar olarak o kadar fazla ki uzun zamandır nasıl bitecek bunlar diye kara kara düşünüyorum. İlk aldığımda elimden düşmeyen palet¸ yeni aldığım çok daha pigmentli farlar sayesinde bir köşede kullanılmayı bekliyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?