“The balm meet matte far paleti” için 22 yorum

 1. Doğal tonlarda ilk far paletim(not: 17 yaşında olduğum için bu paletteki renkleri eyeliner gibi kullanıyorum.) Patel ve Gallagher renkleri crease bölgesine çok uygun hatta kontör yapan varsa onlara da çok uygun ama dediğim gibi ben ne kaş dolduruyorum(çok sık olduğu için) ne de kontör yapıyorum.Tozutmasını ben çok görmedim aslında.Özellikle batali ve mcdonald aşırı güzel.Nude olanına göre boyu küçük olduğu için çantada taşımak daha kolay¸tavsiye ederimedit:koyu renkler tozutuyor ama far bazıyla üstesinden gelinebilir diye düşünüyorum.Bu arada en açık renk olan matt smith bitmek üzere:)))

 2. batali¸ smith¸ petal günlük farlarım. üçünde de dibe vurmuş durumdayım. ortadaki mavi ve yeşillere dokunmamış olmama rağmen ilk indirimde yenisini alacağım. bazsız uygulamak zor ve renkler pigmentini gerçekten vermiyor ama put a lid on it ile mükemmel. iyi ki nude olanını değil bunu seçmişim.

 3. eğer tek bir palet alma hakkım olsa hiç düşünmeden seçeceğim far paleti.tüm renkleri kullanılabilir tonlar ve nude olan versiyonundan daha nude bence. 🙂

 4. İndirimli fiyatını bile aşırı derecede pahalı bulduğum far paleti.İnsanlar 40-50 liraya 1 haftalık mutfak alışverişini yapıyorken o parayı gidip sıradan renklerin bulunduğu bir far paletine vermeyi hiç içim almıyor.O far paletinin gerçekten o fiyata üretildiğini bilsem belki bu kadar içim yanmaz ama sırf markaya para yatırma taraftarı değilim.

 5. elimin hiç gitmediği schilling ve chung adlı iki rengi¸ nude tude daki stubborn ve sexy isimli iki renk ile değiştirip maksimum kullanışlı haline getirdim. pot büyüklükleri aynıymış meğer¸ farları sökmek de beklediğimden kolay ve eğlenceli oldu.

 6. Yeni sevdiceğim olur kendisi. Her rengi kullanışlı bence. Ama aynı farları daha standart ambalajlı bir palete koysalar ayıla bayıla alır mıydım? Hayır. The balm ambalajlarının biz cicişler üzerinde çok net bir etkisi olduğu aşikar.

 7. günlük makyajımda kullandığım far paleti. renkler gerçekten çok güzel özellikle batali¸ ramirez ve patel renklerini gece gündüz demeden kullanıyorum. biraz tozutma sorunu olmakla birlikte far bazıyla hem kalıcılık hem pigmentasyon açısından çok iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

 8. The Balma ait sahip olduğum tek far paletim. Makyajlarında çok fazla far kullanmayan biri olarak benim tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor açıkçası. Renklerinin hitap ettiği kesim kesinlikle benim.

 9. Sadece bitirmeye çalışırken-pek sevmediğim için-alt kirpik diplerinde deneyip inanılmaz beğendiğim palettir kendisi.dağıtmak çok zor bu farı¸ bu yüzden alt kirpik diplerinde çok uzun süre bozulmadan kalıyor.hoş bir buğu veriyor.göz kaleminizi sabit de tutuyor.bir de böyle deneyin derim sevgili cicişler.

 10. ilk far paletim olur kendisi. sadece 2 rengini kullanıyorum. matt ramirez ile kaşlarımı dolduruyorum matt smith ise kaş altıma sürüyorum. çok tozuttuğu ve kullanımın kolay olmadığına ilişkin yorumlara katılıyorum.

 11. a-l-d-ı-m¸ evet indirim sağolsun lol. Renkleri çok güzel¸ pigmentasyonu çok güzel de gözlerimin altına döküldü hep¸ üst kirpik diplerinize koyu rengini çekmeyi düşünüyorsanız (benim gibi) yapmayın bence çünkü sanırım azıcık öcü oldum.

 12. Büyük mutlulukla alıp keyifle kullandığım fakat üniversite yıllarımda dolabımdan şaibeli şekilde kaybolan her gördüğümde inceden üzüldüğüm palettir. Yalnız biraz tozutuyordu bir de toz pembesi hiç rengini vermiyordu.

 13. indirimde ilk alınacaklar arasında olması gereken bir ürün. hiçbir paletim olmasın bu bana yeter. 🙂 Pigmentasyon oldukça başarılı ve renkler her ten rengine uyum sağlayabilen renkler¸ tam toprak tonları. bir miktar tozutma sorunu oluyor¸ evet ama göz ardı edilebilir bence.

 14. parlak simli ışıltı farları sevmeyen ve günlük makyaja uygun bir palet arayanlar için mükemmel bir ürün. ilk iki farın dibini görmüş bulunmaktayım. çok makyaj yapmayı sevmem bir paletim olsun o da çok ışıltılı olmasın mat dursun diyorsanız indirimde kaçırmayınız derim.

 15. iki buçuk aydır her gün kullanarak bitirmek için uğraştığım¸ yedi rengin dibini gördüğüm mat renklerden oluşan palet. Renkler tek başına çok belli olmasa da far bazıyla yedi sekiz saati görebiliyorum. Smith ve toz pembe olanı karıştırıp kaş altına bazen de göz kapağının tamamına kullandım. Gallagher crease bölgesine kullanırken¸ patel de kaş doldururken iyice azaldı. Diğerlerinde de tozuta tozuta kullanınca baya ilerledim :/ Yalnız McDonald ve koyu kahverengiye kullanılmamış olarak veda edeceğim gibi duruyor…

 16. The balmdan nude tude ve balm jovi paletleri varken almayı gereksiz buluyorum ama renkler çok güzel ve günlük hayatımda hep mat farlara gittiğim için bir şans vereceğim galiba

 17. Annemin hediye olarak aldığı ilk far paletimdi. Alinali epey süre oluyor fakat sadece en ustteki ilk üç rengin dibi göründü. En ust ( yatay ) ikinci renk olan matte gallagher ile kaşlarimi dolduruyorum. En dogal sonucu bu far ile aliyorum. Bitmek üzere bu renk buna alternatif bir önerisi olan cicişmüz varsa yazabilir mi lütfen 🙂 Güzel ufak tefek bir palet fakat içinde hic kullanmayacagim renkler de oldugu icin akıbeti ne olur hic bilmiyorum. Israf seven bir insan olmadigim için sanırım kullanılabilir renklerin hepsini bitirmeye çalışacağım.

 18. makyaja ilk başladığım zaman parlak sedefli farları kullanımı zor ve başlarda kendime yakıştırmadığım için almış olduğum far paletim. içinde ki koyu mavi¸ bordo ve yeşiller gereksiz ve kullanışsız olsa da katlanma bölgesine geçiş renkleri olarak 3 güzel kahve tonu renkler var. biri gri kahve. toz pembe rengi beyaza yakın ve onu kaş altına¸ göz pınarlarına ya da göz kapağını açık renkle kalem kullanmak için ideal. karıştırmak ve dağıtmak biraz zor olsa da güzel palettir. iyi ki vardır.

 19. ilk far paletim. makyaja ilk merak saldığım zaman bloglarda görüp almıştım. indirimden falan haberim de yok tabi 50 lira bayıldığım için hala gördüğümde içim acır. onun dışında mat far sevenler için güzel ve renk açısından çeşitli bir palet. ancak bende çoğunluk gibi mavi ve yeşil farları kullanamıyorum. kullandığım far sayısı 9 da 6. indirimsiz fiyatını ödeyen biri olarak hakkıyla kullanabildiğimi söyleyemem.bu girdiyi asıl yazma sebebime gelirsek ¸ bir süre önce bir ciciş girdisinde matt patel rengini kaş doldurmak için kullandığını yazmış. tamamen meraktan matt patel hangisi koyu kahve olan mı diye bakarken gri far olduğunu görünce baya şaşırmıştım. denediğimde ise resmen yıllardır aradığım renk buymuş dedim. kaşlarım koyu renk ve dağınık. koyu kaş farlarını denediğimde kendimi susam sokağındaki büdü gibi hissediyordum. o ciciş eğer bu yazıyı okuyorsan burada sana dua eden biri var çok teşekkür ederim.

 20. ilk the balm far paletim. kaslarımı doldurabileceğim bir far rengi ararken matt patel’i görmüş ve 50-60 liraya 9 renk almış olayım biriyle de kasımı doldururum diye bu paleti almıştım. chung¸ horowitz ve schilling renklerine henüz elimi bile sürmedim. 9 renkten 6sini rahatça kullanabiliyorsunuz. pigmentasyonu¸ kalıcılığı oldukça başarılı. put a lid on it’le birlikte kullanılınca tüm gün göz kapağınızda kalıyor. mat far paleti arayanlara tavsiyemdir.

Siz ne düşünüyorsunuz?