“The balm give crease a chance un certain regard far fırçası” için 15 yorum

 1. son indirimde ikilediğim fırçadır. iki tarafından da çok memnunum. Karıştırma konusunda en beğendiğimdir. 1 senedir kullandığım hiç dökülme yapmadı şanslıyım galiba:) sanırım 3. sü bile alınabilir(tamam abartmıyorum:))

 2. the balm’ın pudra fırçası gibi sırf para israfı diyemeyeceğim gerçekten başarılı tasarlanmış¸çok kaliteli fırçası. sevdiğim yönleri olduğu gibi sevmediğim bir yönü de var¸ onu da belirteceğim. fırçanın karıştırıcı ucu ürünü gayet güzel alan¸ yumuşacık¸ gözü incitmeyen(karıştırma fırçalarının çoğunda böyle bir sorun var bence) ¸çok güzel karıştıran ve dağıtan yapıda. diğer ucu ise (özellikle “başarılı tasarlanmış” iltifatım bu ucu içindi) hem tüm göz kapağına far uygulamak için uygun¸hem gözün dış köşesine alt kirpik dibini takip ederek yukarı doğru far sürmek için uygun¸ hem de crease bölgesine de fırçayı göze dik gelecek şekilde tutarak far uygulamak için uygun (sonrasında dağıtıp dağıtmamak sizin tercihinize kalmış tabii). yani bu gerçekten iki ucu da birbirinden güzel fırçayı almamak için bir sebep yok. ama sevmediğim bir yönü var dediğim gibi. bu belki de bi çok insan için bir artısıdır fırçanın. ben bu fırçanın iki uçlu olmasını sevmiyorum. yani bilmiyorum ben genellikle aynı anda bir sürü şeyi yapan ürünleri pek sevemem. isviçre çakısı gibi ne o öyle. sanki kalitesinden kaybediyor böyle olunca. evet pratik olabilir¸ çantaya bi fırça atıp iki fırça taşıyor gibi oluyorsun ama ben sevmiyorum¸hem fırçalığa koyduğumda da saçma bi durum oluyo alt kısmı da fırça olduğu için . kişisel birşey bu tabi.

 3. karıştırma kısmı çok iyi yumuşak falan ama farı içine çekip yok mu ediyor nedir anlamadım. bordo far sürüyorum¸ karıştırınca açık kahverengi kalıyor. baz da kullanıyorum halbuki.

 4. Harika bir fırça. geniş kısmı özellikle tüm göz kapağına ve kaş altına far uygulamak için harika. karıştırma fırçası da rengi çok iyi dağıtıyor ve bazen biraz silikleştiriyor ama yine de vazgeçilmezim.öte yandan saklama açısından çift taraflı olmasını ben de pek iyi bulmuyorum.

 5. The Balm’ın kıllarının en kaliteli olan fırçasıdır¸ uzun zamandır kullanıyorum henüz hiç dökülme yapmadı. Aynı ürünler ile temizleyip yıkamama rağmen allık fırçası her yıkamada bir kaç kılını daha geride bırakıyor bunda böyle bir sorunla karşılaşmadım çok daha sık kullanmama rağmen. Karıştırma fırçası olarak da¸ dağıtma fırçası olarak da oldukça başarılı buluyorum kılları bence yeterli sıklıkta ve oldukça yumuşak. Keşke aynı performansı diğer fırçaları da gösterebilseydi ..

 6. Çift taraflı olması hem avantaj hem dezavantaj olan fırça. Fazlaca büyük¸ fakat tek seferde bütün göz kapağına uygulama yapan geniş kısmı ve rengi rahat ve seri dağıtan (bu arada biraz silikleştiren) karıştırma kısmı ile basit bir göz makyajını çabuk yapabilme kolaylığı sağlayan kullanışlı bir fırça. Fakat iki tarafı olunca makyaj masasında duruşu da dikey değil yatay oluyor mecburen¸ her kullanışımda yuvarlanıp gidiyor öyle olunca da 🙂

 7. hiç far fırçanız yoksa bir tek bunu alın yeter bence.göz kapağına far uygulamak ve dağıtmak için ideal. (bkz: real techniques) markasının neredeyse bütün göz fırçalarına sahip olmama rağmen elim temizken hep ilk olarak buna gidiyor.

 8. Tek başına büyük işler başaran fırçadır. Makyaja yeni başlayıp tek bir fırça alacak olanlara gözüm kapalı tavsiyemdir. Yassı olan far fırçasının her iki tarafıyla iki farklı rengi uygulayabilir¸ fırçanın diğer tarafıyla da hem uygulama hem karıştırma yapabilirsiniz. Ben tüm the balm fırçalarımı yüzde elli indirimden almıştım. Performans anlamında ödediğim parayı kat kat hak ettiklerini düşünüyorum.çift taraflı olmanın getirdiği dezavantaj da var tabi¸ fırçaları işimiz bittiğinde fırçalığa öylece koyamıyoruz. Ben satın aldıktan sonra fırçaları koruyan lastikli kartonları atmadım¸ işim bittiğinde tek bir lastikle sabitleyip öyle ayakta tutuyorum.

 9. çok sert olduğu için pek işe yaramayan fırça. yeni başlayanlar için uygun olabilir ama makyaj yapmayı biliyor ve seviyorsanız bu fırçayı sevmeyeceksiniz büyük ihtimalle.

 10. bir önceki %40lik the balm indiriminde 19 civarı bir liraya almayıp ertelediğim şimdiyse yine aynı indirimle 29 liraya satıldığını gördüğüm fırça.

 11. çok kullanışlı bir fırça¸ özellikle geniş olan ucu farı tamamen göz kapağına yaymakta çok kolaylık sağlıyor. ama gratis şu zam olayını biraz abarttı sanki bu fırçada¸ indirim dönemlerinde kaçırılmamalı bence.

 12. 30 lira civarında bi fiyata almıştım yanlış hatırlamıyorsam. Sahip olduğum tek the balm fırça. Bazen kıl döküyor karıştırma fırçası olan taraf. Ben daha çok far uygulamak için geniş olan kısmı kullanıyorum. Bence çok gerekli bi fırça değil. Kıl dökmeseydi sevebilirdim. Bir de çift taraflı fırça sevmediğime karar verdim saklaması zor oluyor. Daha uygun fiyata kıl dökmeyen fırçalar alınabilir.

Siz ne düşünüyorsunuz?