“The balm cabana boy allık” için 24 yorum

 1. gratis indiriminde aldığım allık. gül kurusu¸ pembe bir rengi var ve aman allahım inanılmaz pigmentli. normalde benim elim epey boldur ve the balm hot mama allık ı bol bol uygulamama rağmen bir kaç saat içerisinde yanaklarımda hiç allık sürmemişim gibi bir görüntü olurdu. Bunu ilk denediğimde ise dehşete düştüm resmen¸ çok çok hafif uygulanması gerekiyormuş yoksa palyaçoya dönmeniz an meselesi. sadece esmerlere değil¸ beyaz tenlilere de yakıştığını düşünüyorum. özellikle soğuk kış aylarında :)bir de  şurada gösterildiği gibi bu allık nars mata hari allık a dupe olabilir. sanırım narsı almaktan vazgeçeceğim bu sebeple.

 2. Çok mor durduğu için alırken tereddüt etmiştim ama sürdüğümde şahane durduğunu düşündüğüm sevgili allığım.

 3. Hafta sonu indirimlerinde yakalayıp aldım .. Yaz kış kullanabileceğimi düşünüyorum. Doğal pembe duruşu çok güzel bundan sonra yedeklenecektir tarafımdan.

 4. beyaza kaçan buğday tenimde duruşunu sevdiğim allıklardan. bence bu allık kullanım yoğunluğuna bağlı olarak her cilt tonuna yakışabilir. Ben sadece mac 187 ile uyguluyorum¸ az gelirse yavaş yavaş arttırıyorum. birde bana kışı hatırlatıyor nedense yazın elim gitmiyor.

 5. herkese kışı hatırlatmış sanırım ama bence yazın güneşte kızarmış bir görüntü veriyor. ambalajıyla falan bana daha çok yazı anımsatıyor.

 6. Belki çok beyaz tenliler için aşırı pigmentli gelebilir ama koyu tenlilere acayip gidecek allık. Herkesin dediği gibi güneşte kalmış ya da utançtan kızarmış görünümü veren allıktır.Dünyanın en güzeli bitse tekrar alınır o derece. Ama bitmez arkadaş bitmez yani o kadar kocaman ki…

 7. hot mama ile birlikte bir indirim zamanı almıştım. hot mama rüzgarına kapılıp kendisini neredeyse unutmuştum. sonra bir sabah kutuda dikkatimi çekti ve kullandım sanki hot mama’ yı kullanıyormuşum gibi. arabada aynada makyajımı kontrol ederken allığın fazla kaçtığını anladım gün ışığında. doğru miktarı ayarlamak önemli beyaz tende. hot mama kadar bol sürülmemeli. tatlı bir pembe – gül kurusu rengidir.

 8. akışta görünce hatırladığım¸ bir zamanlar bende de olan¸ morumsu alt tonlu allık. nars-sin ile başlayan morumsu- mürdüm allık aşkım sırasında almıştım ama sonra benim için fazla ışıltılı olduğunu farkettim. ne yaptığıma dair hiç bir fikrim yok¸ birilerine hediye ettim herhalde. yerine de yine balmdan pinstripe almıştım¸ hala nars sin alabilmiş değilim. konuyu dağıtmayalım¸ açık tenlilerde çook çok hafif bir elle kullanılırsa çok ama çok güzel duran¸ hafif ışıltılı¸ mor tonlu bir allık. özellikle kışa çok yakıştırıyorum¸ kalıcılığı da fena değildi diye hatırlıyorum ama çok emin de değilim. bu tonları sevenlere indirim döneminde denemelerini şiddetle öneririm.

 9. Benim için bu allığı kullanma zamanı gelmiştir çünkü yazın güneşten dolayı yanaklar bu renkte olunca gerek kalmıyor . Mutlaka eli çok hafif tutmak gerekir bir anda renk veriyor sonra kolay kolay hafifletemiyorum ben . Benim için tazeleme gerektirmeyen uçmayan allıklardan hatta ciltte kaldıkça daha da doğal duruyor. Çok klasik bir cümle ama hani utanınca kızarırız ya ben bu allıkta o görüntüyü elde ediyorum.

 10. cicişlerin “aşırı pigmentli” diye tabir ettiği allık. Ben de ayıla bayıla aldım ama “bende niye kısa süre içinde kaybolup varlığı yokluğu belli değil ya” dediğim allık. Çok tatlısın neden be canım ah

 11. mürdüm renkli ¸sonbahar-kış mevsimlerine çok uygun olan bir allıktır. buğday tenli olanlara kesinlikle öneririm. ((diğerlerine de uyabilir tabi ben kendimden bildiğim için buğdayı örnek verdim)) kalıcılığı da gayet iyi. bordoluğu olan rujlarla kullanıyorum. bu allığı kullanacağım zaman ten makyajını daha sıkı yapıyorum çünkü simli de yapısı var. (bkz: the balm hot mama allık ) ta simli gibi ama bunun rengi koyu olduğu için daha belirgin kılıyor haliyle.

 12. ah ah o zamanlar ciciş yoktu ki bileydim 3 sene önce falan gratise uğrayıp görevliye beni heidi yapmayacak bi allık istiyorum dedim bana bunu gösterdi bi kere daha sorup onaylattığımı hatırlıyorum ben de aldım (bkz: cahillique) bayağı pigmentli kendisi ve rengi de görüldüğü üzere belirgin kullanamadım ve arkadaşıma hediye ettim.Halbuki frat boy var orda ver onu bana işte cık cık

 13. Tam bir allık delisiyim. Tüm makyaj malzemelerini alalım biri kalsın derseniz bu allık olurdu.Hal böyleyken zilyon allık denedim¸ cilt tonum da biraz nötral. Çoğu allık yakışıyor. Ama bu allık var ya tam kanlı canlı¸ sağlıklı yanak allığı. Ucuz¸ pahalı hepsine bin basacak renkte ve bereketli bir allık. İndirimden alın¸ Bir tane bulunsun derim. Yalnız çok beyaz tenliyseniz down boy a bakınız efendim.

 14. çoğu kişi sonbahar allığı dese de aslında tam bir yaz allığı bu.Çünkü güneşten yanmış efekti veriyor tam olarak¸ambalajı da bunu destekliyor.Kışın pek elim gitmese de yazın bronz tene müthiş gidiyor.

 15. Özellikle koyu eflatun/lacivert rengi bir göz kalemi ile birlikte şahane bir görüntü ortaya çıkaran bir allık. Ben bu allığı siyah saçlıyken çok kullanıyordum¸ açık tenli olmama rağmen elimi hafif tuttuğumda kirli bir gül kurusu rengi verip çok koyu durmadığı oldukça da severek kullanıyordum. Eflatun rengi bir kalemi de gözlerime eyeliner gibi çekip üstünden incecik siyah bir eyeliner ile tekrar geçiyordum. dudaklarıma da yine gül kurusu tonlarında mat bir ruj sürüyordum ve genel hatlarına bakıldığında makyajın can alıcı noktası cabana boy oluyordu.uzun lafın kısası: doğru tonlardaki mavi/eflatun kalemlerle birlikte kullanıldığında şahane makyajlar ortaya çıkaran allık.

 16. esmer tenime çok tatlı fakat aşırı doğal olduğunu düşünmediğim bir renk veren allık. nedense bunun değil ama instain serisinin renkleri daha pigmentli olmasına rağmen daha doğal duruyor.

 17. elmacık kemiklerini çıkık gösteriyor esmerim uygulanış şekline de bağlı olabilir ama azar azar uygulanınca tadından yenmiyor.

 18. Mor renkli olan¸ buğday ve esmer tenli olanlara(Özellikle esmerlere) çok yakıştığını düşündüğüm allık. Severek kullanıyorum¸ Yarısı bitti bile. 🙂 kalıcılığı iyi¸ hemen uçup gitmiyor. Yalnız çok fazla sürmemek Lazım. Dozunda kullanıldığı zaman mükemmel duruyor. Yoksa morarmış yanaklarla kim ortalıkta gezmek ister ki. 🙂 bir de gül kurusu bir ruj ile tamamlandığında bol bol övgü aldırır. ¸)

 19. Allık olarak bana çok koyu kaldı¸ bronzlaşınca bir süre kullanabiliyorum sadece. Bu sebeple kendisini far olarak kullanıyorum. Mükemmel bir far¸ crease bölgesine çok tatlı derinlik katıyor¸ pigmentli ve kalıcılığı çok yüksek. Far olarak satın alınmak için çok büyük elbette ama hali hazırda varsa mutlaka deneyin derim.

 20. 2012 yılı aralık ayı yılbaşı indiriminden aldığım taaa bu zamana kadar bitmeyen çok bereketli allığım.ki hemen hemen her gün de kullanıyorum.not.evet aldığım makyaj malzemelerimin arkasına tarih atıyorum:)

 21. En sevdiğim allıklarımdan. Ne zamandır yaz kış durmadan kullanıyorum ancak dibini bile görmedim. Çok beyaz tenli olduğumdan kendini direkt belli ediyor bende o yüzden fırçayı bir kez dokundurmam yetiyor. Esmerlere ve buğday tenlilere de çok yakıştığını düşünüyorum 🙂

 22. Buğday tenliyim hatta kış aylarında beyaz bile sayılabilirim buna rağmen kesinlikle yüzümde mor durmayan¸ elmacık kemiklerini en belirginleştiren ve tek başına bile makyaj sayılabilecek harika allığım¸ kendisiyle aşk yaşıyoruz. Ayrıca indirim dönemi dışında da muhtemelen çoğu kişi koyu rengiyle ürküttüğü için diğer allıkları 51-52 civarlarında seyrederken cabana boy 32.90dı.

Siz ne düşünüyorsunuz?