“The balm balmshelter tinted moisturizer” için 111 yorum

 1. Denediğimde yüzümde harika durduğu için hemen aldığım ürün. Ama cilt rengimde herhangi bir değişiklik olmamasına rağmen şuan yüzümde kırmızı da duran ürün. Yine de dışarıda çok vakit geçirmeyeceksem kurtarıcım oluyor. Yağlı ciltler uzak dursun diyemeyeceğim çünkü fiyatı gayet uygun bir renkli nemlendirici. Başka hangi markada parlama sorunu yaşanmaz onu da bilmiyorum gerçi. Ama benim de cildim yağlı ve de parlamayı pudra ile en aza indirgiyorum.

 2. Neredeyse bütün bloggerların taptığı renkli nemlendirici. Benim yüzümde gittikçe koyulaşmasından ve yüzümü yağlandırmasından ötürü hiç mi hiç sevemedim öylece duruyor.Edit:Bende de sivilce yaptı.

 3. saçma sapan bir şekilde benim yüzümde oksitlenen renkli nemlendirici. sürekli yüzümü yıkama hissi yaratması da cabası.

 4. Watsonstan aldığım çakma beauty blender süngerle uyguluyorum. İyice bronzlaşmış ten rengime gayet uygun oldu fakat açık renklere çok uygun bir krem değil. Bir de gerçekten az miktarını iyice yedirerek uygulamak lazım. Süngeri öneririm.

 5. yüze az miktar uygulanıp iyice yedirilmesi gerektiğini düşündüğüm¸ bana göre biraz fazla sıvı olan renkli nemlendiricidir.

 6. Renkli nemlendirici sınıfından.Açık rengini kullanıyorum bu ürünün. Çok çok hafif ve ten rengini eşitleyen güzelleştiren bir ürün.Üstüne transparan pudra geçiyorum çünkü t bölgem yağlı malesef.İçindeki spf17 kış ayları için gayet yeterli bence.Bu ürün yağlı ciltler için kışın kullanıma daha uygun hem nem¸ hem de koruma açısından.

 7. olive olduğumu tahmin ediyorum. şimdi kullanmıyorum ama kışın¸ açık rengini kullanıyorum. böyle dışarda gezerken bir aynaya filan denk gelirsem aa niye böyle iyi görünüyorum diye şaşırıyordum:) sonra aklıma bundan sürdüğüm geliyordu. ben beğendim¸ missha’ya filan beş basarsın balm shelter. inşallah içeriğin de temizdir.

 8. biraz kullnıp arkadaşıma verdiğim renkli nemlendirici. çok seviyodum aslında ama ah sivilceye meyilli bu cilt bende olmasa. her sürdüğümde pıtır pıtır sivilce yaptı.

 9. günlük sıradan yada hafif bir makyaj yapmak istiyorsam elime aldığım ilk şey balmshelter oluyor. özellikle rt buffing brush yada expert face brush ile uygularsam hiçbir şey sürmemişim gibi inanılmaz doğal ve canlı duruyor. tabi ki de tastamam kapatmıyor ama zaten biz de kendisinden bunu beklemiyoruz değil mi ?

 10. Hayatımın ürünü diyebilirim. Sorunsuz bir cildim olduğu için kapatıcı ürünleri günlük olarak kullanmıyorum ama bu renkli nemlendiricinin light/claire olanı cilt tonuma bire bir oldu daha aydınlık olarak kullanmak istediğimde de Garnier’ın BB creamı ile karıştırarak kullanıyorum. Ama kesinlikle bir matlaştırıcı pudra ile sabitlenmeli.

 11. bir kere alıp bitirdikten sonra yeni ürün deneme merakıma yenilip ikincisini almadığım üründü ama olmadı cicişler¸ bunun yerini dolduracak bir ürün bulamadım ve bugün başlayan gratis indiriminde yeniden aldım kendisini. light rengi benim cilt tonumla birebir uyan ve üstünden hafif bir pudra geçince parlama da yapmayan bir ürün. ancak çok fazla bir kapatıcılığı olmadığını da eklemek isterim.

 12. çok hafif kapatıcılıkta renkli nemlendirici. yaz aylarında yağlı/karma ciltlerde inanılmaz parlama yapıyor. bir de çok kötü bir özelliği var ki yüzde bir süre sonra koyulaşıyor. oksitleniyo mu noluyo bilmiyorum ama sabah yüzüm normal kendi rengindeyken akşam eve geldiğimde daha koyulaşmış buluyordum ve bu beyaz tenliler için haliyle çok kötü bir durum. 2 sene önce 1 kere almıştım¸ kullandım bitirdim bir daha almam. tavsiye de etmiyorum.

 13. ya bir renkli nemlendiriciden bu kadar nefret edilebilir mi? sorumun cevabı. dev gibi bitmek bilmeyen ambalajıyla resmen sinirlerimi bozuyor. mac nw20 ten rengim ve bunun en açık rengi arap bacıya çeviriyor beni. ya zaten koyusun bir de oksitlenme dmi? yok saat geçtikçe iyice koyulaşır. her seferinde kapağını temzlediğim halde 1 saat sonra açsam dahi kabuklanmış bir tabaka karşılar. sanırım daha fazla tahammül edemeyeceğim bitmeden çöpe gidecek.

 14. Birkac yil once ovgulere guvenerek almistim. Bir kere ilerleyen saatlerde rengi inanilmaz koyulasiyor. Ayrica kuru cildimde sivilcelenme yapti. Bitiremeden atmak zorunda kalmistim birdaha da almam.

 15. ilk cilt ürünüm. ardından başka başka fondöten¸ cc krem vs almama rağmen elim hem çabuk olması hem de parmak¸ fırça veya süngerle güzel uygulanabilmesinden dolayı hep buna gidiyor. en açık rengini kullanıyorum¸ oldukça da beyazım ama oksitlenme problemiyle karşılamadım. sadece t bölgesi parlıyor ama benim t bölgem hep parlıyor zaten . onun için çözüm (bkz: the balm sexy mama pudra)

 16. Bloggerlarin cok abarttigi bir urun.Oncelikle yagli ciltlerin uzak durmasi gereken bir urun. Kapaticiligi yok denecek kadar az.Yazin bunu kullanip evden cikacagima¸ gunes kremi surer cikarim.

 17. The Balm’ın hemen hemen her ürününü çok sevmeme rağmen bundan resmen nefret ettim. Bir kere inanılmaz turuncu yapıyor yüzümü. Yapısı da sanırsın Filli Boya. Uzak durun arkadaşlar Balm’ın bu ürününden.

 18. Kapatıcılığı bb krem gibi ama o kadar parlak bitişli değil¸ cilde yedirmesi kolay¸ 18 faktör de güneş koruması var. Bence kuru ciltler için çok uygun¸ memnunum¸ bitsin yine alırım.

 19. the balm’ın renkli kozmetik ürünlerinden bir hayli memnun fakat aynı memnuniyeti kapatıcı ve renkli nemlendiricilerinde yaşamayan biri olarak yorumda bulunmak istiyorum:1- lighter than light rengi türkiye’ye geldi mi bilmiyorum ben aldığımda light rengi vardı en açık olarak¸ ama ben kullanınca resmen bende boyun farklı yüz farklı renk etkisi yarattı bana koyu geldi kendileri. hele gün içinde daha çok koyulaşması beni yıldırdı sanırım buna oksitlenme deniyor2- kesinlikle yağlı- yağlıdan karmaya ciltler için değil hele yazlık ürün hiç değil amman diyeyim 3- kokusundan hiç hazetmedim aynı şey the balm’ın conceaları için de geçerli kokuları acayip rahatsız edici4- nedense ben yüzümde bıraktığı ıslaklık hissini sevemedim ama bu kişiden kişiye göre değişir5- kapatıcılık başarısı¸ kişinin yüzündeki kusurlarına göre değişir ama bana kalırsa tek artı özelliği kapatıyor olması bana yetti en azından.ben bir daha almam zaten nars’la tanıştıktan sonra başka bir şey de almam .editsel şeyler : sözlükte her yazdığımız elbette beğenilecek diye bir kavram yok zaten öyle olsa garip kaçardı ama yıllardır sözlük alemlerinden biri olarak cicişsözlük alıştığımızın dışında bir durum burada daha çok ürün deneyimlerimizi paylaşıyoruz yorumların objektif değil subjektif olması olağan o yüzden ben sanırım hiç eksi oy kullanmadım (yanlış zarar verici ve mesleğimle alakalı yanıltıcı yorumlar dışında bunu da çoğu kez mesajla girdi sahibini uyararak yaptım). gelelim fasulye faydalarına bu yazımda daha ilk cümleden bunun tamamen kişisel bir yorum olduğunu söylemişim ¸ kendi deneyimlerimi cilt tipimle rengimle ürün karşılatırmayla belirtmişim şimdi bunu beğenmeyen arkadaş sırf merakımdan neyini beğenmedin yorumu aldatıcı mı buldun cümle düşüklüğü mü var nedir bu girdideki problem ? bence mesaj atıp uyararak hem birbirimizi hem sözlüğü geliştirebiliriz sanıyorum. örneğin beni mesajla ve saygı çerçevesinde eleştiren yazarlar benim bir süre sonra keyifle takip ettiğim insanlar oluyor haa kimi zaman düzeltmemi istedikleri yerlere¸ benim içime sindiği ve öyle kalmasını istediğim için dokunmuyorum. bu tür paylaşımlar daha keyifli bence. bu editi yaptım çünkü okuduğum yorumlardan ve sözlükten mesajlaştığım cicişlerden farkettim ki çok genç bir sözlükteyiz normalde hayatta ciddiye almayacağım durumda destan editi yaptım ama bu sözlüğün oluşumunu faydalı buluyorum keşke biz de ergenlikten gençliğe adım atarken ciciş sözlük olsaydı tüm çabam bu yüzden.

 20. oksitlenme sorunu yaşadığım için¸ yüzümde 1-2 saatten daha fazla tutmayacağım günler kullanıyorum sadece. yapısı¸ kapatıcılığı güzel. kokusuyla bir sorun yaşamıyorum. ama üründeki nemlendirici gerçekten çok yağlanma yapıyor. kışın sorun değil ama yazın kullanımı zor eğer çok kuru bir cildiniz yoksa. ben de bir daha alacağımı sanmıyorum. herkesin söylediği gibi narsla devam etmek daha mantıklı bir hareket olacaktır.

 21. Genel olarak fondotenlerde yüzümle bütünleşmeme sorunu yaşadığımdan ve yoğun kapatıcı ürünler kullandığımda kendim bile cildimdeki tabakadan rahatsız olduğumdan dolayı kurtarıcım olan ürün. Light rengini kullanıyorum hiç bir oksitlenme sorunuyla karşılaşmadım¸ yüzümde belli bile olmuyor varlığı. Yaz kış kullanıyorum¸ t bölgemdeki bana has yağlanma dışında yağlandırma/sivilcelendirme de yapmadı. Bereketi de peygamber eli değmiş gibi mübarek.E şimdi ben bu ürüne güzel demez tekrar tekrar almazsam allah çarpar¸ korkarım ey sözlük.

 22. ne zaman kullansam çenemde sivilce çıkardığı için sattığım renkli nemlendirici. pişman değilim oksitlenen ve yüzüme yaramayan saçma sapan bir üründü zaten.

 23. resmen turuncu olan rfenkli nemlendirici. hacer sayıner sayesinde patlamıştı¸ ben de çok bilgili değildim o zaman yüzüm fondötenden dolayı çok zarar görmesin diye aldım. turuncu olduğunu geç farketmem iyi olmadı ama geç olsun güç olmasın…

 24. sadece buğday tenimin rengini canlandırsın diye aldığım ancak onu bile bende gerçekleştiremeyen ürün. cildimle çok bir sorunum yok sadece alnımda arada tek tük sivilce çıkar. ancak buğday tenli olduğumdan genellikle rengini canlandırsın diye ürün kullanıyorum ancak okuduğum o kadar yorumlara rağmen almakla büyük hata etmişim. indirimden almıştım ancak ona bile yanıyorum. kapatıcılığı yok denecek kadar az¸ normalde sivilcelenme olmayan cildimde kullanmamın ertesi günü sivilce mutlaka çıkarıyor. ben sevemedim. ancak başkasında güzel sonuç verebilir elbet.Edit: fondötenimin bitmesi nedeniyle bu hafta bir kere daha kullandım ve şu an göz çevremde resmen küçük kızarıklıklar var.hayatım boyunca hiçbir ürün¸hiçbir şey bende alerji yapmamıştı şu an şoktayım.böyle bir etkiyle karşılaşan başka cicişler varsa bana haber verirse sevinirim.

 25. yağlı ciltli olmama rağmen risk alıp denediğim ürün ve iyi ki almışım dedirtti. Verdiği doğal görüntüden çok memnunum¸ zaten renkli nemlendirici olduğu için fazla bir kapatıcılık beklentisiyle almak yanlış olur¸ ben cildimi kapatmak için değil tonu eşitlemek amacıyla kullanıyorum. En korktuğum şey zaman geçtikçe burun kenarımın ve alnımın parlama yapmasıydı fakat öyle bir şey olmadı. Cildim sivilceye meyilli olduğu halde herhangi bir sivilceye de neden olmadı. Kısacası çok memnunum.

 26. Uzun zamandir beni memnun etmiyor. Rengi light olsa da fena oksitleniyor. Ilk edindigim zamanlarda boyle bir durumu olmadigini da eklemek isterim. Sanirim artik almayin diyecek hale geldim.

 27. The balm’in ürünleri arasında en nefret ettiğim bu herhalde. Yapısı hafif aslında ancak öyle garip bir renk tonu var ki insanın yüzünü kirletiyor sanki sürer sürmez¸ böyle acayip bir kahve-turuncu renk oluyor cildim .Bir de bana inanılmaz alerji ve sivilce yaptı bu durum belki benim pek sorunlu cildimden de kaynaklı olabilir 🙁

 28. uzun süre önce kullandığım¸ en açık tonunun bile feci oksitlenme ve yağlanma yaptığı¸ kesinlikle önermeyeceğim fazla şişirilmiş ürün. balm’ın utanç kaynağı bence.

 29. yazları bb krem yerine kullanırım diye aldığım¸ hatta utanmadan stokladığım berbat ürün. tam bir hayal kırıklığı. yüze sürdüğünüz anda böyle ıslak¸ yapış yapış bir görüntü oluşturuyor. ne kadar az sürseniz de bu his değişmiyor. hoş olmayan bir parlaklık da cabası. saatler geçtikçe oıksitleniyor¸ rengi iğrenç bir hal alıyor. ve en kötü özelliği sürüldüğü günün akşamına koca bir sivilce çıkartması. indirimli fiyatına bile değmeyecek bir ürün.

 30. Eğer çok açık tenliyseniz (benim gibi) light rengi biraz küllü-koyu durabilir. Lighter than light renginin ise baya açık bir tonu var. Mesela hafif bronzlaşmaya başladığım için lighter than light bana hafif açık geliyor. Bu yüzden koyu gelen BB kremlerle karıştırıyorum o zaman tam oluyor. Eğer elinizdeki fondötenler-bb cc Kremler koyu geliyorsa lighter than light rengini alıp rengini açmak için kullanabilirsiniz. 🙂 )

 31. Oksitlenme gibi bir durum yaşamadım ancak bende de sivilce yapan bir ürün oldu. Çok yoğun kapatıcılık sevmem ama bu ürün yüzüme renk bile vermiyor sanki. Lighter than light rengini kullanıyorum. Kokusu da bir garip… Kullanıyorum demek yanlış olur aslında öylece duruyor kendileri.

 32. Bende light rengi var bi ton koyu gibi ama zaten kapatıcılığı yok denebilir. İçinde spf olsa da ben altına güneş kremi uyguluyorum. Normalde cildim sivilce çıkarmak için bahaneye bakar ama sivilce pırtlatmadı bende çok şükür

 33. hiç hiç hiç beğenemedğim¸ ama aldım bunu bitirmem lazım mantığıyla ara ara sürdüğüm¸ bugün de sürünce ben de yorumumu yapayım dediğim renkli nemlendirici.1.her şeyden önce kapatıcılığı yok denecek kadar az sanki¸ kendi cildimde çok büyük bir problem olmamasına rağmen¸ hem daha sağlıklı göründüğü için¸ hem de renk eşitliği açısından kapatıcılığı az fondoten /bb krem kullanmayı seviyorum ama bu o kadar bile kapamıyor. (tabii adı tinted moiturizer/renkli nemlendirici olduğuna göre belki hiç kapamaması da normal. bilemedim.2. sanırım bu ürünün rengi de bana uymadı¸ en açık rengini kullanıyorum ama farklı bir rengi var ne sarı ne pembe alt tonlu¸ insanın yüzünü aydınlatmajk yerine karartıyor sanki. ki çok çok açık bir cilt rengim yok.3. en kötü özelliği bu sanırım¸ tüpün ağzında (iç kısmında) kuruma yapıyor bu ürün ve her kullanımdan sonra ağzını silmeme rağmen (hayır¸ neden bunu yapmak zorunda kalıyorum o ayrı) bir defaki kullanımımda o kuruya kısımlar da ürüne bulaşıyor ve daha sonra yüzüme de yapışıyor¸ bir de onlar yüzümden almaya uğraşıyorum ürünü yaymaya çalışırken.önceki yorumlarda sivilce yaptığını da okudum ben arka arkya iki gün bile süremediğimden bu konuda bir şey diyemiyorum¸ son zamanlarda cildimde minik sivilceler çıkıyor no: 108590 ama suçluyu henüz bulamadım¸ en azından tek sebebin balm shelter olduğunu düşünmüyorum ama 🙂

 34. içerik listesi dikkate alındığında¸ gözenekleri tıkamak ve dolayısıyla sivilceye neden olmak konusunda biçilmiş kaftan bir üründür.şöyle ki¸  şurada görülecek olan içerik listesinin 2. sırasında komedojenik seviyesi 2/5 olan cetearyl alcohol¸ 3. sırasında ise komedojenik seviyesi 5/5 olan isopropyl myristate  vardır. bu da¸ ürünün akneye yatkın ciltlerde kullanılması durumunda¸ çok çok büyük ihtimalle sivilceye neden olacağını gösterir. o yüzden¸ eğer böyle bir sorununuz varsa almayınız¸ kullanmayınız¸ uzak durunuz. bunun dışında¸ SPF 18 değerine sahip olmasına rağmen¸ güneş koruyucular için çok önemli bir nokta olan  fotostabilitesi de sorgulanabilecek üründür. yine içerik listesine baktığımızda¸ UV filtresi olarak kimyasal filtrelerin tercih edildiğini ve octinoxate¸ avobenzone ve octisalate kullanıldığını görüyoruz. bunlardan octinoxate ve avobenzone en stabil olmayan filtreler. stabil hale gelebilmeleri için yanlarına octocrylene veya stabilite sağlayan bir başka filtre eklenmesi gerekiyor fakat ürünün içeriğinde bu filtre yok. bunun yerine 3. bir filtre olarak octisalate var ki güneş ışığına maruz kaldığında stabilitesini kaybedebilen bir madde. yani uzun lafın kısası¸ başka herhangi bir güvenilir güneş koruyucu olmaksızın sadece bu ürünün korumasına güvenilirse¸ sürülmesinden bir süre sonra içindeki fotostabil olmayan filtreler güneş ışığına maruz kaldığında bozunacak ve koruma işlemini gerçekleştirmeyecektir. sonuç olarak ikinci bir tanım yapmak gerekirse¸ neresinden tutsanız elinizde kalan üründür.

 35. Çamur renkli ve kivamli¸ sivilce ve pütürcükler yapan the balm’ın renkli nemlendiricisi. Ligth rengini uç dört kullanım sonrasında çöpe atmışlığım var en hızlı çöpe gidenler listemde birinci sıradadır kendisinin yeri çooook ozeldir bendeskdjdjglk :/

 36. en severek kullandığım¸ sivilce yapmamış¸ cildimi pul pul etmemiş bir tanecik renkli nemlendiricimdir.lighter than light rengini kullanıyorum bir süredir. bir daha da görmedim hiçbir yerde¸ artık getirmiyorlar galiba… neyse dağıtmayayım… rengi bana tam uyuyor. kuru ciltli olduğum için fondöten¸ bb cream¸ renkli nemlendirici vs ürünlerde en büyük sıkıntım ürünün cildimde pul pul olması ki bu üründe asla karşılaşmadım. oksitlenme de olmadı¸ nasıl sürdüysem o renk kalıyor yüzümde. bu ürünle ilgili bu kadar şikayet okuyunca da şaşırdım açıkçası. sorunsuz kullanabilen azınlıktanım sanırım. merak edenler için de şunu söyleyeyim¸ şüpheniz varsa uzak durmanız daha iyi gibi görünüyor. bu kadar şikayet boş yere değildir¸ zaten pelur içeriğini açıklamış¸ entrysini okuyunca kendimden şüphe ettim¸ bana niye bi şey olmadı diye. timsah gibi cildim var herhalde¸ etki etmiyor adshgdhsvf

 37. Bir iki ay önce lighter than light rengini aldım. Karma ve hassas cildimde herhangi bir sivilcelenmeye neden olmadı. Oksitlenme yapmadı. Hafif bir yapısı var. Kapatıcılıği az. Fakat izmir’in bunaltan sıcakları yüzünden ten makyajinı hafif bir pudra sürmek hariç bıraktiğım için sonbahar ve kış mevsiminde kullanmayı düşünüyorum. Kışları kuruyup pul pul dökülmeler olan cildime çok uygun bir ürün. Ben sevdim.

 38. yine bir şans vereyim dedim yine sürdüm taataam yine sivilce yaptı en sonunda attım çöpe aslında aklıma burada hibe etmek vardı ama belki benim ürünüm bozuktu bir insanın günahına neden gireyim dedim . tanıma geçersek risk alıp tekrar satın alacağım bir ürün değil oksitlenme yapıyor kesin bilgi yayalım cicişler. : şimdi sevgili the balm distribütörü arkadaşım inan beni eksilemen ürünün hakkında daha pozitif yorumlar yapmama neden olmayacak maalesef yazmayayım yazmayayım diyorum ama biliyorum okuyorsun. bak güzel kardeşim kardeşlerim sevgili romalılar sizin ayılıp bayıldığınız ürün başkasında onu ölüme bile götürecek bir anafilaksiye yol açabilir bunu biliyor muydunuz? bir ürün kullananda ne etki gösterdi ise bunu burada yazmak en doğrusu bendeki etkileri bu ne kadar şans verdiysem de olmadı hep aynı şikayetler oldu yani demem o ki isterseniz seri eksileyin doğru bildiğimden şaşmam . lan edit aslından uzun oldu iyi mi ?

 39. çok severek kullandığım bende ne sivilce ne de oksitlenme yapan üründür. çöpe attım denince içim cız ediyor. hibe edin arkadaşlar ben alırım :)herkesin cilt yapısı farklı olduğundan¸ iyi ürün değil senin cildine iyi gelen ürün vardır. o yüzden high endden alamadığınız performansı uygun fiyatlı ürünlerden de alabilirsiniz. mesela bana hiç iyi gelmeyen ürünleri verdiğim kişiler çok memnun kalabiliyor.

 40. Lighter than light rengi hiçbir şekilde oksitlenme yapmıyor. Sabah sürdüğüm krem akşam makyajımı çikarırkende aynı renk. Benim gibi hassas bir ciltte bile sivilcelenme veya herhangi bir irritasyon yapmadi. Hafif yüzde ağırlık yapmayan bir yapısı var. Seviyorum ben.

 41. Ben de olumlu yorumlara karşı lighter than light rengini almıştım geçen sene. Rengi uyuştu¸ oksitlenme yaptı mı yapmadı mı hatırlamıyorum. Zira çok fazla kullanamadım. Son bahar olmasına rağmen inanılmaz transfer olduğu için nefret ettim üründen. Telefonla konuşunca telefonum komple ten rengi oluyordu¸ otobüste tutunmak için yukarı kaldırdığım koluma değen çenem gömleğimi boyuyordu¸ terleyip mendille yüz silmek rezaletti. Neticede sevemedim.

 42. light clair rengi bana koyu ama dağıtıldığında belli olmuyor çok fazla. ancak yaklaşık 1 saat sonra çok fazla oksitleniyor yüzümü hiç yıkamıyormuşum gibi kirli göstertiyor. bi de sivilce yapıyor..

 43. Hangi akla hizmet medium rengini aldığımı anlamadığım ürün. Bende sivilcelenme yapmadı henüz ama yorumları okudukça korktum açıkçası. Hafif yapısı ve az kapatıcılığı hoşuma gidiyor aslında ama rengi buğday tenli olmama rağmen çok koyu geldi. Bunu bitirebilirsem l’oreal ya da pure beauty’nin cc kremlerinden almayı düşünüyorum.

 44. balm shelter adındaki bb kremini 3 yıldır severek kullandığım marka. gramajı çoğu bb kremden fazla olduğundan indirim döneminde mutlaka stokluyorum¸ özellikle yurdışı fiyatlarını ve high-end markalarla yanyana standlarda satıldığını gördükten sonra.

 45. bende sivilceye yol açmış olan kötü bir şekilde hatırladığım renkli nemlendirici.cilt makyajı yapan birisi değilim. günlük olarak hafif bir cilt makyajı için bir ürün tercih etmek istemiştim. indirimden çok uygun bir fiyata almıştım. ama ne yazık ki umduğum gibi olmadı. ilk kullanışımda zaten çok beğenmemiştim. cildimde çok fazla oksitlendi. çok koyu durdu ve yapış yapış olup bulaşma yaptı. ilk kullandığımda sabah sürmüştüm¸ akşam makyajımı çıkardım ve -pıt- bir adet sivilceye merhaba. bir daha da tövbe.

 46. Rengi sürdükten sonra koyuluyor dolayısıyla herkese bir ton açık almasını önerdiğim nemlendirici.Çok esmer olduğum dönemden kalma medium rengi var acayip güzel duruyor böyle sanki çok güzel bir aydınlatıcı da sürülmüş gibi.Mat isteyenlerin yaklaşmamasını söylemeden geçemeyeceğim. Ama benim gibi fondötenin üzerine pudra bile sürmeyenlerin aşık olması kaçınılmaz.Bu indirime yetişemedim acaba diğer gratis indirimi ne zaman olur bilen cicişler ses ederse sevinirim!

 47. Bir halta yaramayan renkli krem. Aldım sürdüm aynaya baktım bir gram değişiklik yaratmaz mı bir ürün haaa ufak bır değişiklik oldu tabi yüzüm yağ çanağına döndü…Vıcık vıcık bir görünüm verdi ve her yere bulaştı…Alınmaması şiddetle tavsiye edilir. Bazıları doğal görünüm diyor¸ doğru söylemişler o kadar doğalki görünmüyor yüzde.

 48. Kışım cildim kuruyken kardeşimin yves rocher fondöteninden azıcık karıştırıp uyguladığım renkli nemlendirici. Kapatıcılık bekleyen yoktur diye düşünüyorum zira vaat ediyorsa da yalan. Sadece biraz daha aydınlık sağlıklı bir görünüm katıyor. Bendeki light. Fiyatını hak etmeyen indirimde denk gelirse denemek için alınabilir fikrimce. Bitince alacağımı sanmam.

 49. söyleyen oldu mu bilmiyorum ama ekleyeyim:-özellikle karma ciltliler için- fondötenler cildinizi pul pul ediyorsa biraz bu ürünle karıştırın daha doğal bir görünüm edebilirsiniz.kapatıcılığı çok yok¸ bende sivilce yapmadı¸ gayet doğal duruyor/yüzünüzde bir şey yokmuş gibi ama bence renk eşitliyor ve cildinizi daha iyi gösteriyor. zaten bunu sürüp göz altlarınızı kapatıp pudraladığınızda 10/4 kapatıcılık elde ediyorsunuz ki bence günlük kullanım için hiç fena değil.indirimsiz fiyatına bence de değmez ama indirimde buldum mu da kaçırmam.

 50. Keşke kapatıcılığı biraz daha fazla olsaydı dediğim renkli nemlendirici. Onun dışında cildimde duruşunu beğeniyorum ve bende oksitlenme yapmadı. Bitince bir daha alır mıyım¸ almam.

 51. eğer esmerseniz kesinlikle ”light” ya da ”light/medium” olanını kullanmanız gereken üründür. çünkü ”medium” hali yüzün rengini resmen daha da koyu hale getirir. ben ”light/medium” olanını kullandım. yağlı ciltlerde iyice yağlı hissi vermek dışında hem kalıcı değil¸ elimi yüzüme dokundurup kağıda sürdüğüm anda iz yapıyor¸ hem de çok iyi bir kapatıcı değil. sanırım tek iyi tarafı uygun fiyata¸ güneş koruyucu etkili fondöten olması. ne kadar koruyor tartışılır tabi. ama bunca olumsuzluğa rağmen yine de sempatim var bu ürüne karşı¸ bilmiyorum neden.

 52. Bb krem mi renkli nemlendirici mi tam hatirlamiyorum fakat tenimde oksitlenme yapiyor. En acik rengi 2 ton koyu fondoten surmusum efekti veriyor. Cildimdeki kapaticiligi belki bu yuzden etkili.

 53. En açık rengi bile koyu olan bb kremsi.cildim çok kuruduğunda kullandım ama gramajı o kadar çok ki bitiremedim en son çöpe gitti.

 54. Bizde en açık rengi light sanılan renkli nemlendirici. Halbuki en açık rengi lighter than ligh’tır ve gayet açık renge sahip¸ beyaz tenlilerin kullanımına uygun. Üstelik Oksitlenme sorunu bu renkte yok. Light buğday ve açık buğday tenlilere uygun. Maalesef lighter than light’ı bulmak çok zor. Az gönderiliyor ve bir gratis klasiği olarak çekmecelerde saklanıyor.

 55. Bu ürünü bir beş altı gündür falan kullanıyorum. tek alma sebebim sınava giderken fırçaymış homojen dağılmaymış uğraşamayıp şöyle elimle sürüp çıkabileceğim bir şey aramaması. Beklentilerimin kat kat üstünde bir performans sergiledi. Cilt tipim yanaklarım kuru t bölgem hafif yağlı ve kızarık bir cildim var. Sivilce problemim genel olarak yok zaten bende sivilce falan da yapmadı. Sevdiğim özelliği ise kapatıcılığı çok olmamasına rağmen kızarıklıklarımı kapatması. Bir ten ürününden başka bir beklentim yok zaten. Üzerine gönlümü fethettiği nokta cildimle bütünleşiyor. Ellerimle nemlendirici sürer gibi sürüyorum gün içerisinde t bölgemde çok çok az yağlanma yapıyor. Ben pudra hiç kullanmadığım için benim için mükemmel bir özellik. Ve böyle yanaklarımı alnımı ellediğimde herhangi bir ten ürünü hissetmiyorum hiç ağırlık yapmıyor. Ben light rengini kullanıyorum oksitlenme sorunu gözlemlemedim şimdilik ama malum kış ayı güneş ışığına falan hiç çıkmadığım için farketmemiş olabilirim. Umsrım öyle bir sorun da yaşamam çok sevdim zira.

 56. ilk the balm ürünüm 🙂 rengi bana koyu olmasına rağmen uzun süre seve seve kullandım. yapısı tam istediğim kıvamda ama kapatıcılığı az. beauty blender vb. süngerlerle kullanırsanız yokmuş gibi duruyor ve cildiniz sağlıklı gözüküyor. ne yazık ki içeriği temiz değil bu yüzden tekrar almıyacağım. Lighter than Light rengi çıktı. içeriği beni rahatsız etmeseydi buraya geldimi diye peşinden koşardım

 57. vaad ettiği sağlıklı – fresh – ışıltılı görüntüyü verememişoksitlenmiş ve dolayısıyla yüzümde olağan renginden iki – üç renk atmışfeci şekilde sivilcelenme yapmış renkli nemlendiriciAman diyim¸ allerjik cildi olan cicişler entry’nin bundan sonrasını dikkatle okusun.Mağazada denemeden ve en az on beş dakika vakit geçirmeden almayın. Çünkü ben denemiş ve hemen akabinde “hee tamam uydu bu ya bana¸ hem güzel de nemlendirdi” diyerekten hemen kasaya gitmiş ve ödememi yapıp ayrılmıştım. (çünkü indirim zamanı boş görülen kasa bunu yapmayı gerektirir asdfgjhkl)Bahsettiğim o en az “on beş” dakikalık süre geçtiğinde deneme yaptığım çene ve çevresi inceden sızlamaya başladı. Herhalde soğuk havadan diye aldırış etmedim ve ertesi sabaha kadar bekledim. Yeniden uyguladığımda ve gereken süre geçtiğinde aynı sızlama yeniden başladı… Ve tahmin edersiniz ki ertesi sabah da sonuç aynı olmakla birlikte birkaç sivilce de duruma eşlik etti. İkinci kullanışımda çöpe döndü ne yazık ki. Sanırım farları dışında hiçbir ürünüyle barışamayacağım balm’ın.Hoşça kal(ma) balmshelter.Hoşça kal(ma)…

 58. 2 yıl önce almıştım en son¸ geçen aylarda yine aldım 3 renk olmuş. önceden 2 rengi vardı. beyaz tene güzel renk bulmuşlar okey ama yapısı değişmiş¸ yağlı olmuş. pek sevemedim.

 59. Çok uzun zaman önce bir indirimden almıştım.Kesinlikle renkli nemlendiriciden öteye gidemez sıfıra yakın kapatıcılığı var (öyle bir iddiası da yok zaten) okuduğuma göre oksitlenme sorununu diğer cicişler de yaşamış zaten grimsi küllü bir renk skalası var yüzünüze ilk sürdüğünüz andan 2 saat sonraki fark bence korkunç.benim bunu fark etmem şöyle oldu önce elime sıkıp öyle uygulamıştım sonra o elimin üstünde kalanı silmeyi unutup evden çıkmışım.yaklaşık 2 3 saat sonra farkettim ve resmen koyulaşmış turunculaşmıştı.Yapısı çok ince evet ama karma ve yağlı ciltlerin uzak durması gerek.Ürün cidden sanki içinde yağ varmışçasına yağlandırıyor cildi.sadede gelirsem sevmedim sevemedim bir daha da alacağımı sanmıyorum.(almıcam)

 60. light rengini kullanıyorum ben de herhangi bir oksitlenme yapmadı. testerdan deneyip bir kaç saat beklemeden almayın çöpe atılacak bir para değil sonuçta. sanırım cilde farklı reaksiyon veriyor.yalnız kutunun ağzına bulaşan ürün kahverengileşmiş oluyor. bunu başka bir üründe görmemiştim

 61. the balm markasına ait renkli nemlendirici. bendeki rengi light to medium. adı üzerinde¸ renkli nemlenirici. o sebeple kapatıcılığı 1¸80/10 falan ama ben buna takılmıyorum. yağlı cildimde 2 saat sonra inanılmaz parlama ve yağlanma yapıyor evet. spf 18 içeriyor. yaz için yeterli değil tabii ama kışın güneş olmayan havalarda kullanarak içimi rahatlatıyorum.. 64 ml¸ bitirmesi biraz zorluyor insanı. bende nasıl bilmiyorum bazen oksitlenme yapıyor bazen yapmıyor. ama bütün bunlara rağmen zaman zaman tek başına zaman zaman da garnier bb krem ile karıştırarak kullanıyorum. biterse bir daha almam. ben aldığımda indirimsiz hali 40 liraydı. şu aralar indirimde 37 lira civarı sanırım.

 62. İlk defa denediğim renkli nemlendirici. Optimum gratiste gezerken bi bakıyım dedim ve 5 rengi vardı. Lighter than light¸ light¸ light medium¸ medium¸ aftet dark. After datk bildiğiniz çikolata rengi. Öncelikle renk skalası geniş göründü bana. Ama içime bi rengi sindirip de almadım. Orada denedim¸ azıcık sürdüm. Eve gittiğimde burnumun kenarında sivilce çıkmıştı¸ ama kistik değil küçücük bi şey. Tester artık bozulmuştur falan dedim ama elim uzun süre gitmez bu ürüne heralde.

 63. Esmer bir insan olmamın bana verdiği yetkiye dayanarak medium rengini denemeden aldığım renkli nemlendirici. Sürdükten 2 saat sonra aynada parlayan turuncu güneş gibi yüzümle karşılaşınca ürkmedim değil. Bende sivilce yapmadı ama zaten cildim sivilcelenmeye yatkın bir cilt değil. Oksitlenme ve parlama sorunu var ama orası kesin.

 64. burayı okuduktan sonra yüzümdeki aşırı yağın kendisinden kaynaklandığını algılayıp aydınlandığım ürün. en açık renginin bile oldukça koyu olduğunu düşünüyorum ama kuru ciltlerde bb sürünce oluşan o pul pul görüntüyü hiç yapmıyor. şimdilik tenim açık olduğu halde elimdeki tüpü bitirmek durumundayım. ama renkten bayağı bir kaybettiği için bursum yattığında skin79a doğru geçiş yapacağım.aydınlanma editi: bu ürün hakkında şoklardan şoklara sürükleniyorum. light en açık renk değilmiş ya¸ niye söylemiyorsunuz??

 65. sıfıra yakın kapatıcılığı olan kızarıklıklarımı yok eden bir ürün. karma ciltliyim ve şu günlerde yanaklarım aşırı kuru. nemlendirici sürmeme gerek kalmıyor bu ürünü kullanınca. bendeki light/medium rengi. bir daha alır mıyım ? benimkinin bitmesine baya var o zamana kadar the balm bu ürünün fiyatını uçurmazsa alabilirim zira normal fiyatını hakeden bir ürün değil bence indirimden alınmalı sadece.

 66. Oksitleniyor koyulaşıyor yorumlarından korkmuştum açıkcası çünkü beyaz ötesi bir rengim var. Gittim light rengini aldım indirimde iyi ki de almışım fırçaya bile gerek olmadan sürülüyor ince bir yapısı var tam nemlendirici özelliğinde. Karma cildim olduğu için parlama yapmaması için az bir pudra geçtim üzerinden ve bebeğim oldu bir sonraki indirimde kesinlikle tekrar alırım

 67. kapatıcılığı yok¸ renk eşitleme özelliğinden pek emin değilim ama mat kupkuru cildimi nasıl güzel parlatıyor öyle. ilk açtığımda kokusu beni rahatsız ediyor¸ bir süre sonra alışıyorum. fırçayla da süngerle de güzel uygulanıyor zaten yapısı incecik var mı yok mu belli değil. sivilceli sorunlu cildi olanlara ve yağlı ciltlilere önereceğim bir ürün değil ama kapatıcılığı sorun değil. yüzüme kan gelsin can gelsin ıslak bitişi benim için sorun değil rahatsız ederse üzerinden pudra geçerim diyenler bu ürüne yönelebilir. indirimi kollayın cicişler.

 68. Kullandığım en şahane ürün diyebilirim. Hem kapatacılığı hem nemlendirmesi benim cildime -cildim karma- oldukça uygun¸ mü kem mel!

 69. renk eşitlemesini güzel yapıyor ama bir zamandan sonra yüzümün grimsi bir renk aldığını fark ettim. belki bu benim tenimle ilgili bir özelliktir ama oksitlendi galiba 🙁

 70. kapatacilik beklentisiyle kesinlikle alinmasin. yuzume renk verdigini bile soyleyemem. kizarikliklarimda minimum kapanma dahi olmadi. pek sevemedim ben

 71. 2 sene önce falan kullanıyordum sivilce tedavisi görürken¸ light rengini almıştım ama o bana biraz koyu geliyordu boynumla yüzüm arasında net fark oluşturacak kadar. Bir de yazın sürünce Biraz parlak hafif yağlı duruyordu yüzümde ama nedense inatla kullanmaya devam ettim bunu. Uzun zamandır duruyor elim gitmedi haliyle seviyor muydum hatırlamıyorum bile. Ama şu var ki la roche bb krem light rengi de vardı aynı dönem elimde ondan nefret etmiştim bana bariz koyuydu ve yağlı geliyordu bunu ondan daha çok seviyordum.

 72. adı renkli nemlendirici diye yazın sürüyordum ama o kadar da hafif sayılmaz. yüzümdeyken renk değiştirdiğini fark ediyordum¸ ışıklandırmadan ya da bana öyle geliyor sanıyordum. meğerse adı oksitlenmeymiş 🙂 light’ını almıştım zaten hafif koyu kaçıyordu bana¸ bittikten sonra lighter than light’ı görünce onu almak istedim ancak fiyatı light rengin iki katıydı¸ diğeri indirime girerken bu asla girmedi ben de gıcık oldum almadım bir daha. oksitlenmesi az olan¸ kapatıcılığı iyi ve sivilce yapmayan bir markayı araştıracağım artık.

 73. Çok kötü bir renkli nemlendirici¸ takasa falan dakoymadım direk çöpe attım¸ resmen renk değiştiriyor sürdükten sonra. yapısı da çok sağlıklı gelmedi bana.

 74. 2 gün önce 30 lira gibi fiyata aldım ama 2 gündür 30 tane de iltifat aldım ya cidden herkes cildin ne kadar güzel¸ yüzünde bi şey var mı¸ yüzün çok sağlıklı duruyor vs vs bi sürü güzel şey söyledi. Ben bayıldım bu ürüne kısa sürede bozulmazsa bundan böyle bb kremim budur niye mi ? Buyrun:* normal bb kremler ( garnier ¸ maybelline vs ) 20 lira oluyor genelde ve 30 ml Bu indirimde 32 lira ve 64 ml. * nemlendirmesi oldukça ideal cildiniz yapış yapış değil yumuş yumuş oluyor. * verdiği renk çok doğal¸ anında ciltle bütünleşiyor ve oldukça doğal bi parlaklık bırakıyor ciltte.* hiç ama hiç ağırlık hissi vermiyor.* kıvamı ne çok cıvık ne çok koyu.* SPF 18 içeriyor. Gerçekten benim karma cildim için biçilmiş kaftan oldu bu bb krem. Ne zamandır ” yüzümde pul pul durmasin¸ yüzümde yağlı his birakmasin¸ yüzümde yapış yapış durmasin¸ sivilce yapmasın”vs. Gibi temmenilerle bb krem arıyordum. Buldum !

 75. bende ve kardeşimde sivilce yapan bb kremimsi. İkimiz de yağlı bir cilde sahibiz bu yüzden yağlı cilt tipine pek uygun olduğunu düşünmüyorum. ayrıca kapağın dışına kaçan kısmının rengi koyu kahveye dönüyor sanırım oksitlenmesine en büyük kanıt bu bunların dışında spf18 olması ve hafif bir yapısının olması çok güzel¸ keşke sivilce yapmasaydı.

 76. bayıla bayıla kullandığım bir renkli nemlendirici. fondöten kullanmayı sevmeyen biri için bu ürün nimet. hem indirimde yakalandığında fiyatı uyguna geliyor hem de dokusu harika. yumuşacık ve cildimde ağırlık hissi yaratmıyor. güneşe maruz kalınca makyajı kusan bir cildim olmasına rağmen bu renkli nemlendirici beni hiç rahatsız etmiyor.

 77. 2 tüp kullandım. fakat sanki ikinci aldığım tüpün yapısı daha farklıydı belki de bana öyle gelmiştir bilmiyorum onu kullanamadım. çok yoğun sürüldüğünde dağılmayan ve kokusu beni rahatsız eden bir ürün. ince yapıda günlük kapatıcılığı bence yok. ayrıyetten cildimde renk değişimine uğradı turunculaştı resmen. cildimde sorun olmamasına rağmen burun kenarlarımdaki kırmızılıkları kapatmadı. bence çok gerekli olmayan bir ürün

 78. balmshelter beni hem idare ediyor hem de ağırlık yapmadan cilt tonumu eşitliyor. kapatıcılığı çok çok az fakat günlük olarak ideal benim için. en açık tonunu minicik alıp yüzüme ellerimle hızlıca uyguluyorum¸ zaten rengi hemen ciltle bütünleşiyor. yaz aylarında biraz parlama problemi oluyor benim karma cildimde fakat onu da t bölgemi pudralayarak hallediyorum. her günün kurtarıcısı.açık tenlilere sonradan çıkan lighter than light isimli en açık tonunu öneririm.

 79. çok beğendiğim bir renkli nemlendirici. hafif kapatıcı. içinde güneş koruma faktörü var spf 18 şeklinde. yapısı ilk sürerken yağlı kalacak gibi oluyor ama zamanla ciltle çok güzel bütünleşiyor.yazın yüzüme hiçbir şey süremem sanıyordum ama cildimin nefes aldığını¸ ürünü kusmadığını hissedebiliyorum. bende oksitlenme de yapmadı. herkese tavsiye ederim. indirimde 30tl. gramajı da 64ml. yani fiyatı bayağı uyguna geliyor.

 80. Fazla kapatıcılığı olmadığını internette defalarca kez okumama rağmen Balm indiriminde denemiş ve nemlendiren yapısı¸ hafif ıslak¸ sağlıklı ve parlak bir görünüm vermesi¸ kolay kullanımı sayesinde almıştım. Aldığımdan beri en çok kullandığım ten ürünü oldu diyebilirim ama. Light/medium olanını aldım¸ tam yaza uygun¸ beyaz ya da sarı görünmeyen¸ hafif bronz¸ güneşlenmiş izlenimi veren bir ürün oldu benim için.

 81. Bu arada bu ürünü kullanabileceğiniz bir öneri verebilirim: Çok hafif bir renkli nemlendirici. Örneğin size uymayan bir fondötenin rengini yumuşatmak¸ cildinize ağır bir yapısı olan fondöteni hafifletmek için kullanabilirsiniz. Çünkü ürünün yapısı oldukça sıvı. Ben makyaja yeni başladığım için elimin ayarı kaçıp da allık ya da bronzer’ı fazla sürdüysem üstüne bir nokta kadarını dağıtıp rengi kırıyorum¸ daha doğal görünüyor.

 82. 32 TL verip aldığım light rengini 3 kez deneyip her seferinde aldığıma pişman olduğum ürün. En açık renk diye aldığım renk oldukça koyu geldi. Hiç bir kapatıcılık renk eşitleme benzeri bir fayda sağlamadı. Kapatıcılığı olmayan ¸ renk eşitlemeyen¸ yüzümü hoş göstermeyen birşeyi sürmek çok mantıksız gelir bana. Sürdüğüm ürün yüzümde bişey değiştirmeli bence. O nedenle teyzeme hediye etmiştim. En azından rengi ona uyuyor.

 83. Hemen hemen her ürünün sivilce yaptığı cildimde¸ pure beauty bb krem ve bu ürün sanırım sivilce yapmadı.Bu ürünü 4 ay falan oldu alalı sanırım. Belki 5-6 kez kullanmıştım o süreçte. Rengi kışın bir miktar koyu geldi¸ Light rengi var bende. Çok kullanamadım ve sivilce yapıyor yorumlarından ötürü çok tırsıp bıraktım. Şu günlerde tekrar 3 kere¸ 4 kere sürdüm. Yazın cildim kışa göre daha normal yağlı diyebilirim ama bazı günler çok kuruyor gene. Burnum yağlanıyor bir tek. Bu ürün kapatıcılık vermiyor ama kızarık lekelerin görünümü hafifleştiriyor¸ cildimi nemlendirmesini yeterli bulmuyorum ama altına nemlendirici sürüp üstüne pudra sürmüyorum ve cildim yağlanma yapmıyor. Yerleşip kuruyor. Yağlı ciltler üstüne pudra geçebilir pekala. Şu an light rengi bronz tenime cuk oturuyor. Oksitlenmeyi ise kışın da yazın da yaşamamıştım. Etkilerini ise şu şekilde sayabilirim¸ bayağı bir gözenekli kısımlarımda gözenek görünümü hafifliyor¸ çizgilere dolma yapmıyor¸ kuru kısımları belli etmiyor yatıştırıyor¸ cilt rengini çok hafif şekilde eşitliyor¸ ince çizGi görünümünü azaltıyor. Indirimdeki fiyatı ve 64 ml devasa boyutuyla bence şahane bir ürün. Umarım sivilceye şahit olmam. Kendisiyle mesudum şimdilik. Nars renkli nemlendiriciden vazgeçirdi beni.Bir de cildimi inanılmaz güzel gösteriyor. Sivilceleri kapatmasa da bir flulaştırıyor sanki. Aynaya bakınca daha rahat hissediyorum.Kalıcılığından emin değilim ama etkisi gün boyu sürüyor¸ belki de plasebo etkisidir zira gün sonu makyaj silerken o kadar az silik bir ürün geliyor ki. Bilemiyorum yani.Başarılı bir renkli nemlendirici işte. Sivilce yapmıyorsa mükemmel bir ürün.

 84. Kendisini bugün edindim. Gratis indirimi sağ olsun. Bileğime uyguladım ve 10 dk geçmeden oksitlendi. Bendeki light tonu¸ fakat yüze uyguladığımda tuhaf bir gri-kahve arasına dönüyor. Beyaz tenli suslulere kesinlikle önermem. Bir şekilde elimden çıkarmak istiyorum. Takas etmek isteyen varsa bana ulaşın.

 85. giriş: makyaja merakımın yeni yeni başladığı¸ henüz annemden üç adet ruj ve bir adet maskaram için izin alabildiğim bir dönemdi. youtube ablamız sayesinde ürünleri ve markaları tanıyordum ki o dönemde balm bu ürününü çıkardı¸ tabii ürün derhal youtube videolarında yerini aldı. o zamandan inanılmaz heveslendim¸ iki yıl sonra da ülkemize teşrif ettiler efenim. o zamandan beri light tonunu kullanıyorum. tanım ve gelişme: buradaki yorumlarda da görülebileceği üzere yağlı cildi daha da yağlandırma gibi bir problemi olabiliyor ürünün. uzun dönem kullandığım için şunu söyleyebilirim ki cildim daha ergenlik dönemindeyken beni de parıl parıl yağlandırıyordu günün sonunda. şu an ergenlik sonrası dönemde olan cildimde iki yıldır böyle bir sorun yaşamadım. çok akışkan veya tok bir dokusu yok. hoş bir kokusu ve 18 spf güneş koruyuculuğu var. nemlendirmeyi de beceriyor. beni bir öğrenci olarak da çok tatmin eden yönleri¸ hem indirim dönemlerde fiyatı çok çok uygun oluyor hem de bir tüp balmshelter uzun süre beni götürüyor. yüzde ince duruşundan da ben hep memnundum zaten. fakat ürünü aldığımız başlık çok çabuk kirleniyor ve eğer temizlenmezse krem orada donabiliyor. özet:uzun zamandır kullanıyorum ve ben memnunum.+fiyatı uygun.+yüzde ince ve doğal duruyor.+hoş kokuyor.+nemlendiriyor.-yağlı cildi yağlandırabilir.-tüpün başlığını temiz tutmak uğraştırabilir.

 86. ilk çıktığı zamanlar ‘light’ rengini kullanmıştım. cilt tonumdan koyu kalışı¸ oksitlenme sorunu nedeniyle de iyice sıkıntı yaratıyordu. ‘lighter than light’ cildimle daha bütünleşiyor¸ oksitlenme yok ama her gün kullandığım ve kapağında kapanma sorunu olmadığı halde¸ her sabah açtığımda kabuklanmış bir parça buluyorum sanki aylarca açılmamış gibi. bu yüzden bittiğinde yenilemeyeceğim sanırım. bi “hayatımın ürünü” dedirtmedin insafsız.

 87. Light rengini kullanıyorum ve bir üst gönderiye katılıyorum. Sanki gri renk gibi tüpten çıkarken ve bende de o kuruma topaklanma oluyor. Yüzüme sürdüğümde hiçbir şey sürmemiş gibi oluyorum. Bu iyi bir yandan ama oksitlenme problemi can sıkıcı. Ben bir açık rengi daha olduğunu bilmiyordum açıkçası. Ona bir şans verebilirim. Çünkü inceliğini seviyorum.

 88. The balm’ın sevmediğim ürünlerinden birisi.Açık tenli olmama rağmen en açık light rengi bende koyu durdu.Loose powder’la ten rengini eşitlesem bile ilerleyen saatlerde oksitlendi.Ayrıca cildime ilk sürdüğümde yapısından mı karma ciltli olmamdan mıdır bilemedim cildim bu ürünü kolay kolay emmedi.Pudrasız zaten kullanamadım.Kapatıcılığı çok az.İkinci kat sürdüğümde bile orta kapatıcılığı elde edemedim.Cildimde sivilcelenme yapmadı!Kullanamadım sonradan da alalı çok oldu diye attım.Tekrar almam.edit:ciciş arkadaş uyardı.lighter than light rengi varmış.light’ın bir ton açığı.Gratisteki görevli bana light’ın en açık rengi olduğunu söyledi.gratis: personelin çıtasını yükselt sattıkları ürünün tonlarını daha bilmeyenler var!!

 89. Daha önceki enteylerde bahsedildiği gibi çok oksitlenen ve cildimi çok cansız¸ hasta veya sigara içilen bi odada 1 hafta uyumuşum gibi bi donuk gösteren bb krem. Yarısını bile kullanamadan atmak zorunda kalmıştım.

 90. çok hafif olduğu için aldım. bendeki light rengi ilk başlarda minik sivilceler yaptı ama cildim alışınca geçtiler. aldığım dönem kış dönemiydi. zaten cilt rengim açılmış bir üstüne bu oksitleniyor ve hafif koyu geliyordu. yapısını çok sevmeme rağmen nefret etmiştim. yarısından fazlası duruyordu bir kenarda. bu yaz başı project pan yapınca bunu da dahil ettim. ilginç bir şekilde şuan ne oksitleniyor ne de koyu geliyor¸ iki yıldır güneşten uzak durmama rağmen. şimdi bitmek üzere. bu ürün sadece cilt rengini eşitliyor asla kapatmıyor. eğer bb kremde kapatıcılık arıyorsanız başka ürünlere yönelin. açıkçası hiçbir etkisi yok denebilir. kapatacak çok lekem yok yüzümde. renk eşitsiliğini de çoğu zaman önemsemiyorum. kapatıcıyla halledilebilir. bu ürünü sırf bitsin diye kullanıyorum. evet yapısı ince ama sadece cildimi yormuş oluyorum.çok bir etkisi yok çünkü. bitince tekrar almayacağım.

 91. yapısını sevdiğim için kullanıyorum ama light rengi gerçekten o kadar küllü ki çok mu ölü gibi duruyor acaba diye merak ettim şimdi üstteki yorumları da okuyunca.

 92. Kapatıcılığı fazla olmayan renkli nemlendirici. Ben çok az miktarda kullanıyorum yüzümün rengini düzenlediğini düşünüyorum. Üstteki girdilerde bahsedilen oksitlenme olayını yaşamadım¸ ya da beni rahatsız edecek kadar uzun süre tutmadım yüzümde. Çok da bereketli ne zamandır günlük olarak bir tek bunu kullanıyorum hala benimle. Yüksek kapatıcılık istediğim özel günlerde benim için yeterli olmadığını biliyorum

 93. Kullandığım en berbat ürünlerden biri. Gratisteki indirimden almıştım¸bu markayı beğendiğim için bir şans vermek istedim açıkçası. Ama korkunç ötesi bir şey. Bendeki light medium rengi ve benim için kötü olan şey asla rengi değil. Sürdüğüm ilk andan itibaren tüm yüzüme yayılmadı ve yüzüm resmen öbek öbek gözüküyordu (ki nemli süngerle uyguladım). Dedim neyse belki gün içinde sabitlenir bi yolunu bulur ama yok olmadı. Yüzü o kadar soluk ve cansız gösteriyor ki gerçekten gram abartmıyorum suan. Tek kelime ile özetleyecek olursam berbat!

 94. Gramajı dolayısıyla bitmesi kullandığımız diğer bb krem¸ renkli nemlendiricilere göre daha uzun süren¸ benim de uzun süredir severek kullandığım “renkli nemlendirici”. Renkli nemlendirici diyorum çünkü bb kremlerden çok farklı¸ gerçekten nemlendiricinize az miktar fondöten eklemişsiniz gibi duruyor. Bence bunu ürünü uygulama şekli memnun kalmamızı veya kalmamamızı sağlayan şey. Öyle ki çok az bir süre bile yüzümde dağıtılmadan beklediğinde oksitlenen ve parça parça duran bir ürün. Sanki içinde bol bol su varmış ve elime aldığım anda suyu buharlaşıyormuş gibi. Benim kullanma şeklim ise bir miktar ışıltılı baz ile parmak uçlarımda hemen karıştırıp yüzüme nemlendirici sürüyormuş gibi¸ biraz da aceleyle¸ yedirmek. O zaman ışıl ışıl¸ burun kenarlarımdaki kurulukları belli etmeyen bir görüntüye sahip oluyorum. Ürünün kapatıcılığı hiç yok¸ benim yüzümde sadece bıyık bölgemde renk eşitsizliği var ve o eşitsizliği de gidermiyor. Ben neden kullanıyorum diye sorarsam verdiği canlı görüntü ve spf içerdiği için. Biterse bir daha almayabilirim¸ farklı şeyler denemek için. Bu arada benim kullandığım renk light rengi¸ açık buğday tenliyim¸ cildim kuru.

 95. yapısı incecik¸ yumuşacık. kışın en açık rengi koyu geliyor ama yazın kurtarır. günlük hayatta ten makyajı yapacaksam kendisi ilk tercihim oluyor.

 96. bundan yaklaşık 3¸ 3 buçuk yıl önce cildimde hiçbir şey yokken alıp kullandığım ve cildimi mahveden üründür. bundan sonra toparlayamayıp roaccatune içtim. bu tecrübemden sonra yüzüne bile bakmam.

 97. Yaklaşık 3-4 tüp bitirdim ve çok memnun kaldım ama sonra nedense kullanmayı bıraktım. Ben cildime sürdüğümde oksitlenip koyu bir renk alıyordu o yüzden bir ton açık rengi kullanıyordum. Nem anlamında da isminin hakkını veriyor bence.

 98. Kapatıcılığı düşük ama renk eşitlemede başarılı. Cildimde problem olmadığı için kapatıcı özelliği çok önemli değil benim için. Fondötenler gibi ağırlaşmıyo da yüzümde. Ben çok severek kullanıyorum.

 99. Bittikçe yenilediğim üründür. Normalde sivilceli olmayan cildime hangi renkli nemlendiriciyi uygulasam sivilce çıkıverirdi. Ürünleri değiştire değiştire kendileriyle tanıştım. 5. tüm falandır. İndirim zamanlarında yakalayınca da stoklamak gerek kendilerini. En son indirimde 40 TL gibi bir fiyata almıştım Gratis’ten. Günlük makyajımda kullanırım oh mis. Kapatıcılığı pek fazla olmayan ve cildi yormayan bir ürün arıyorsanız kendisi olur bu işte.

 100. eğer mağaza ışıkları ve çalışanlar renk konusunda sizi yanıltmadıysa renk skalasının geniş ve herkese uygun olduğunu düşündüğüm kapatıcılığı yok gibi ama renk düzenlemesini sevdiğim renkli nemlendiricidir.Ama fazla miktarda uygulayınca cakey durduğunu da söylemek gerek

 101. En açık rengi bile tenime koyu gelen¸ daha da kötüsü sebebini bilemediğim bir şekilde yüzümü yorgun gösteren renkli nemlendirici. Evet gerçekten çok hafif bir ürün¸ spfli olması da bir artı ama maalesef olduramadım. Sürdüğümde yüzümü cansız gösteren ürünlerle yıldızım barışmıyor. The Balm’ın her ürününe bayılsam da bu istisna oldu.

 102. Yüzümdeki dermatolojik tedavi nedeniyle cilt makyajı yapamadığım dönemde kurtarıcım olmuş¸ renkli yegane cilt ürünüm. cicişler bilir Acnelyse kullanıyorum ve yüzüm pul pul dökülüyor. E sorunlu bir cildim olduğundan en azından bir nebze rengi eşitlemek durumundayım. Bunu yaparken de soyulan deri görünümünden kurtulmak istediğimden nemlendirici olması çok büyük bir artı. 50 gkf’lü kremden sonra yüzüme bunu sürüp göz makyajı yapıyorum. 3-4 saatliğine bebbbek gibi oluyor yüzüm. 

 103. Yüzümde hiç sivilceye sebep olmadı. Eğer cildinizi yormak istemiyorsanız günlük olarak kullanmaya çok uygun bir nemlendirici. Kapatılıcık hiç yok diyebilirim yüz rengini eşitleyebiliyor¸ bana göre parlak gösteriyor cildi aynı zamanda başka bir özelliği yok denebilir. Almadan önce denemenizi öneririm benim cildimde oksitlendi çünkü turuncu ve tüp patlamış gibi dolaştım tüm gün.

 104. Bittikçe aldığım tek yüz ürünüm. Cildimde pek sorun olmadığı için her gün fondötenle yormamak adına almıştım bu ürünü. Günlük makyajımda kullanıyorum¸ kapatıcılığı pek yok ama benim yüzümdeki kızarıklıkları hafifçe kapatıyor gibi¸ renk eşitsizliğini gideriyor. Sorunlu cildiniz yoksa tavsiye edebileceğim bir ürün bence denemeye değer.

 105. İlk ve tek renkli nemlendiricim. Genel olarak memnunum¸ yağlandırmıyor ve sivilce yapmıyor benim cildimde. Tabi ben yine de alın bölgemi pudralıyorum belki etkisi oluyordur. Uzun süre gidiyor¸ çok kullanmak da gerekmiyor. Spfli olması da avantaj. Sadece son zamanlarda pahalandı¸ indirimleri gözetmekte fayda var. Bir de renk skalası genişletilse daha iyi olabilir.

 106. Cildinizi aydınlık ve canlı gösteren¸ bunu yaparken de yağlandırmayan bir renkli nemlendirici arıyorsanız. Hiç durmayın koşun bunu alın cicişler. Herhangi bir sivilce ve yağ bezesine sebep olmuyor bu renkli nemlendirici cildinizde.

 107. Light rengini birkaç haftadır fondötenle uğraşmak istemedigim ama yine de yüzümde bir şey olsun dediğim günlerde severek kullanıyorum. Son indirimde 40 TL gibi bir fiyata aldım¸ mutluyum. Not: yüzüme sürüp hiç beklemeden dağıtınca oksitlenmedi bende¸ ama evet azıcık bile beklese 1-2 ton koyulaşıyor

 108. ilk kullandığım ten ürünü. lise zamanlarında arkadaşımla birlikte 40 liraya almıştık. o zaman 40 lira bana bir makyaj malzemesi için çok pahalı geldiği için bu ürünün yüzümde mucizeler yaracağını düşünmüştüm. bana göre göz altı morluklarımı¸ sivilcelerimi bütün cilt lekelerimi kapatacak ve de kimse yüzüme bir şey sürdüğümü anlamacaktı. tabiki sonuç hüsran oldu. ama yine de sorunlu olmayan ciltler için güzel bir renkli nemlendirici. tek problemi renk skalasının azlığı ve bazı günlerde ciltte oksitlenme yapabilmesi.

Siz ne düşünüyorsunuz?