“The balm balmsai far paleti” için 33 yorum

 1. (Gbkz: Temptalia) nihai yorumu öncesi ön gösterimini yaptı paletin. Heyecanlanmıştım bu palet için ama swatchlar beni pek etkilemedi.temptalia.com/sneak-peek-thebalm-balmsai-eyeshadow-palette-photos-swatches

 2. diğer yazarlar gibi beni de çok heyecanlandıran paletti. paletti diyorum çünkü swatch’lardan sonra pek hevesim kalmadı. elimde the balm ın hemen hemen bütün paletleri varken gereksiz.

 3. Bir tek surfari ve dig it renkleri beni heyecanlandırdı. Onun dışında diğer renkler zaten diğer paletlerinde de mevcut. Aynısı olmasa bile benzeri.

 4. Sırf eyeliner ve kaş için hazırlanmış o iki plastik şekillendirici için bile alırım herhalde bu paleti. İlk gördüğümde mat far yok hepsi mi simli yeaa demiştim taa ki renklerini yakından görene kadar. Zira ba-yıl-dım.Ülkemize gelmez herhalde¸ gelse de sınırlı üretim bir ürünü gratiste bulmak imkansız olacaktır.

 5. sırf içinden çıkan stenciller için bile alınabilir diye düşünmeye başladığım yeni thebalm paleti. markanın tips&tricks video tutoriallarına zaten bayılıyorum¸ kısa sürüyor ve nokta atışı yaparak ürünlerin kullanım alanlarını çok güzel gösteriyorlar. balmsai’ye çektikleri video da ayrı güzel olmuş. stencillerin çok amaçlı kullanımı beni ürüne daha çok çekti. stencil kullanımı özellikle gözaltına düşen far parçacıklarını engelleyebilir diye düşünüyorum. yetenek gerekmeden winged eyeliner çekebilme ise benim gibi eyeliner çekme özürlülere bir nebze olsun rahat nefes aldırabilir sanıyorum. ilgili videoya  buradan ulaşılabilir.

 6. Renkleri çok çirkin¸ lütfen kimse almasın¸ indirimde de almayın değmez. Olur mu hanımlar ?Nude dude falan alabilirsiniz bunun yerine bence. Bak çirkin deyip deyip sonra alırsanız boşalmış raflarla karşılaşırsam bu paleti bulamazsam bozuşuruz. Yok ben de almayacağım¸ zira renkleri falan kötü hiç alınacak gibi değil¸ iğrenç. Yok alınmaz bu. Boşverin

 7. Kendisini geçen taksim gratisden satın aldığım palet. Hatta yardımcı olması açısından yakın kadraja aldım. okumak isteyen varsa http://www.tavsiyesever.com da okuyabilir. Çok değişik renkler yok ama the balm aşkı işte. Kaş için olan renkleri de pek sevdim.

 8. içinde bir tane dahi cezbeden renk olmayan¸ balm ın bundan sonra kendini yenilemeden palet çıkartmamasını istememe neden olan palet.gerçekten tende gösterimlerini gördükçe de emin oldum¸ diğer paletlerinde olmayan bir renk koymamış bu paletine de.koleksiyoner değilseniz hiç gerek yok.

 9. Bugün 35¸58 tl’ye aldığım palet. Bir %50 değil tabi ama yılbaşına kadar beklemek de istemedim. Şaka tabi birkaç lira için bekleyemezdim.Paletin alt bölümündeki eyeliner ve kaş şekillendirici plastik ikilinin mıknatıslı olsa da kapak kenarından çıkıp düşme ihtimalleri var uyarmış olayım.Mat renkleri için alacağım derken görünce simli farlarını da sevdim¸ ama bunun yerine meet matte ‘ i mi alsaydım demiyor değilim mat far hastası olarak

 10. Çok simli palet. İndirim günü paleti bi açtım¸ gözlerim pörtledi. Nude tude ile yarışıyor simlilikte! Hatta daha simli… balmjovi kesinlikle çok daha iyi. Ki herkes aynı tepkiyi verdi standın başında.

 11. İndirimde incelediğim ama ilgimi çekmeyen palet. Baştaki 7 rengi beğendim. Ama bende olan the balm paletlerinden farklıymış gibi de gelmedi. Maviler falan da vardı arada. Zaten kullanmayacağım bunları da¸ ne gerek var dedim. Kısacası almadım¸ mutluyum.

 12. renklerini yakından bakınca beklediğimden de çok beğendiğim palet. kullanışlı bir palettir naçizane fikrime göre.

 13. genel kanının aksine çok sevdiğim palettir. açık renkli ve parlak göz kapağı renkleri¸ kaş ve geçiş rengi olarak kullanılabilen kahve tonları¸ benim gibi renkli makyajı sevmeyen birine bile renkli makyaj yaptırabilen mor-mavi tonlarıyla çok sevdiğim bir palet oldu.balm jovi’de aradığını bulamayan bana ilaç gibi geldi. iyi ki almışım.

 14. Big kahuna rengine aşık olduğum palettir¸ simi tam yerinde. Şahane bir yeşilimsi mavi. uzun zamandır simli far kullanmayan benim içimdeki aşkı kabarttı bu renk

 15. kardeşimin buradaki istek listemde görüp de doğum günüm için bana almış olduğu palet. tam fiyatına almış olması içimi yaksa da renklilere ) bayıldım. pigmentasyon harika. tek tek hepsini sürüp çıkardım oynadım mıncıkladım. simli olanlar çoğunlukta tabi ama mat olanların sayısı da yeterli.

 16. hadiyandan ın da dediği gibi hep bi resim çekip koyasım vardı ama üşeniyodum. kalktım şimdi sürdüm çektim koydum efenim.bence renkler gayet pigmentli¸ renklerini bazsız bu şekilde verdiler. toz toz oluyo hatta pipeline de göz altıma filan dökülmüş ama olacak o kadar.

 17. Bir Nude Tude değildir ama The Balm paletlerinde Nude Tude’a yaklaşan bir palet varsa o da Balmsai’dir. Gerçi o içindeki kaş makyajı ve eyeliner uygulamaya yardımcı şeffaf şeylerden pek hoşlanmadım. (Onlarla bir şey süremiyorum çünkü). Surfari¸ Pipeline ve Big Kahuna dışındaki tonlar sıradan fakat kullanışlı. Zaten paleti satın alış sebebim o üçü.

 18. Asĺında palet almak hiç aklımda yoktu ama çalışan paletleri önerince bir anda karar verdim. Ben alacağım her şeyi öncesinden araştırırım¸ maskaramı alacağım okunmadık blog birakmam. Ama gafil avlandım bir elimde Nude dude bir elimde balmsai şimdi nude tude’u bilmeyen yok nude dude’n da methini duydum. Ama benim elimde tek the balm olan the balm meet matte paletini arkadaşıma verdiğimden ötürü the balmdan tek paletim olacaksa o da bu olsun düşüncesiyle aldım. Aldım¸ aldım ama içim içimi yiyor. Telefonu açtım kim ne diyor diye¸ anladım ki genel kanı kötü tam geri dönüyordum bir anda aman ne olacak dedim vazgeçtim. İyiki de öyle yapmışım¸ ben pigmentasyon sorunu yaşamadım ben mac paint potları her makyajda kullandığım için. Renk çeşitliliğide güzel. Palet abartıldığı kadar ışıltılı değil bence. Sedefli farların yanar dönerlikleri belli olmuyor bile göz kapağında. Ama sürerken tozutma¸ dökülme problemi var. Ama bazen beklentinin düşük olması iyi oluyormuş. Çok daha kötü bir palet bekliyordum. Ben özellikle elinde hiç the balm palet olmayanlara öneriyorum¸ indirim zamanında 39 lira gibi bir fiyata geliyor. Fiyat/performans açısından başarılı buldum ben. Ama stickerlar çok gereksiz ben makyajımı bunlarla yapayım desem +10 dakika demek.

 19. renklerine aşığım aşık. özellikle far bazı ile kullanıldığında mükemmel duruyorlar. fırça ile tozutması tek sorunu ama olur o kadar:)

 20. Nude tude paletiyle kıyaslarsak¸ aynı tonlarda makyajların yapılabileceği ancak farklı bir kaç renk de içeren şirin ötesi palet.

 21. Renkler balm paletleri içinde en farklılardan ama yapı olarak en kötülerden. Böyle bir tozutma dökülme pigmentsizlik ahhh ahh. Wipe out tubular sand bar favorilerim keşke biraz daha kaliteli olsaydı tadından yenmezdi.

 22. yaklaşık 4 aydır benimle olan¸ renklerinin çeşitliliğine kanarak aldığım ancak 5 6 tanesi dışındakileri hiç kullanmadığım¸ the balm’dan edindiğim ve sahip olduğum ilk far paleti. farlar kesinlikle tozutma yapıyor ve bence pigmentasyon olarak da harika değiller¸ günlük makyaj için tercih edilebilirler. o paraya kesinlikle başka far paletleri alınabilir diye düşünüyorum¸ hatta bu paleti yeterince kullandıktan sonra çok beğendiğim birkaç rengi tekli far olarak alıp palet işine bir daha hiç bulaşmamayı planlıyorum çünkü verilen paraya yazık oluyor.

 23. gratis’in yüzde kırk indirimi ile aldığım palet. renkleri güzel¸ kaş farı olarak kullanılabilen renkler de var¸ fakat benim için balm jovi rockstar palette hala bir numara¸ önce onu alsaymışım balmsai’yi hiç almazmışım¸ ayrıca da o içinden çıkan far/eyeliner sürme aparatlarını da hiç kullanamadım. ancak renk çeşitliliği olan bir far paleti arayışındaysanız işiniz görecektir.

 24. İlk gördüğümde çok beğendiğim benim olmalıı diye ilk indirimde aldığım far paleti. Dışarıdan çok renkli oo yee süper gözükse de aslında çok kullanışlı olmayan bir palet. Özellikle kaş doldurmayan biri olarak kaş doldurma renklerini creaste falan kullanmaya calışsam da keşke meet matte ya da balm voyage alsaydım diye düşünmüyor değilim.

 25. Renkleriyle gönlümü fethetmiş palet. Çok kullanışlı renklerinin yanında¸ sıra dışı ama kullanılabilir renklerinin olması da çok hoşuma gidiyor. Ayrıca aydınlatıcı¸ kaş farı olarak da kullanabileceğiniz renkler var. Pigmentasyonu için harika diyemem. Tozutma da yapıyor¸ evet. Ama bizimkisi ilk görüşte aşk olduğundan ne olursa olsun seviyorum. :’)

 26. Geçen sene makyaj malzemelerimin hepsini yeniledim dolayısıyla far paletine de ihtiyacım olduğundan indirimsiz kendisi aldım ilk the balm paletimdi hatta ben aldıktan 2 gün sonra gratis %50 indirim yapmıştı çok içim acımıştı tabi o zamanlar pek bir bilgim yoktu indirimleri falan hiç takip etmiyordum her neyse. Şu an elimde son aldığım meet matte nude ile birlikte 2 the balm paletim var birde wet’n wild comfort zone mevcut. Balmsai ilk gördüğümde hem kahve tonları aynı zamanda birkaç tane renkli far olduğu için çeşitliliğinden almıştım.birde diğer paletlere göre far miktarı çoktu. Farlar evet çok tozutuyor ama pigmentasyonu fena değil süper de değil idare ediyor günlük makyajda.

 27. 18 renkli değişik bir far paleti. Kapağında ince detay var¸ misal herifin kicindaki ağaç çatal gibi duruyor. Ya da ben dirty mind olabilirim. Bu paletteki farlar bir tek benim paletimde mi tozutmuyor yoksa ben mi çok hafif uyguluyorum bilemiyorum. Valla çok tozutur diye almak için bir gratiste tam 3 saat düşünsem de sonunda aldım. Çok acayip renkler ve çok günlük renkler var¸ çok fikir veren bir palet adeta herşeyi deniyorum bu ve nude tude ile beraber. Bir de yanına parlak¸ saten¸ mat veya değişik yanar dönerli bazı pembe mavi ve yeşilin pastel tonlarindaki farlara baya ilginç şeyler çıkıyor ortaya. Ben uygularken gozkapagimin yapisir kıvamda olmasını sağlayacak concealer¸ bazı saçma bazlar falan kullanıyorum. Tozutmuyor. Bir de renkleri önce pit pit yerlerine koyuyorum sonra çok hafif blend yapıyorum oluyor yani.

 28. Balm jovi’den kopardığım Aydınlatıcısı ve allığı ile benim için ideal seyahat paleti olmuştur artık¸ görsellerde görebilirsiniz.

 29. The balm’ın diğer paletlerinde de olduğu gibi farlar tozutma yapabiliyor ama farların pigmentleri ve renk tonları mükemmel olduğu için bunu gözardı edebilirsiniz. Paletteki 3 renk kaş için ayrılmış karıştırarak kesinlikle kaş tonunuzu yakalayabileceğiniz şekilde seçilmiş renkler. İçinden çıkan biri eyeliner sürmek için diğeri kaş sürmek için olan iki de aparat var tabi ama pek kullanışlı olduğunu söyleyemeyeceğim

 30. içinde birbirinden güzel 18 renk bulunduran far paleti. bazıları simli ve sedefli¸ bazıları ise mat ve soft. özellikle “in the buff(basics)” kısmındaki renkler gündelik makyaj için birebir. the balm henüz tozutma problemini çözemese de¸ uygulama öncesinde far fırçama makyaj sabitleme suyu sıkarak bu sorunu çözüyorum. pigmentasyon ve kalıcılık ise oldukça başarılı.

 31. renklerine bayılarak almış olduğum the balm paleti¸ sonrasında pigmentasyonu ve rengin göze tam geçmemesi beni baya üzmüştü çünkü çok heveslenmiştim. fakat evde boş boş duran bir beyaz göz kalemim vardı¸ onu baz olarak göz kapağıma kullanıyorum¸ hafifçe dağıtıyorum parmak veya fırçayla¸ üstüne en açık renk olan farlar da dahil olmak üzere hepsi şahane renk veriyor. eğer aldıysanız bu şekilde seve seve kullanabilirsiniz. benim favori balm paletim balmjovi idi¸ bu yöntem ile onun pabucu dama atıldı diyebilirim.

 32. Bu paleti yaklaşık bir yıl önce renklerine aşık olarak almıştım¸ilk zamanlarda çok severek kullandım fakat birinci yılın sonuna doğru inanılmaz tozutmaya ve renk vermemeye başladı¸sanki farlarının pigmentasyonu azaldı. Yine the balm’ın göz farı bazı ile birlikte kullanmayı denedim ama renk almayı başaramadım¸bu problemi sadece ben mi yaşıyorum bilmiyorum zira the balm jovi paletinde aynı sorunu hiç yaşamamıştım.

Siz ne düşünüyorsunuz?