“The balm balm jovi rockstar palet” için 174 yorum

 1. The balmdan bu paleti alın gerisini de kafanıza takmayın tarzı çok kullanışlı bir paletİçinde mary lou manizer aydınlatıcı ve frat boy allık bulunuyor. The balm’ın farlarını denemek istiyorsanız ve mary lou bir aydınlatıcı için gramajı çok geliyorsa mükemmel bir seçenek.İndirimde 30 tlye iniyor. Kaçırmayın derim.

 2. Elimde Mary Lou Manizer ve Frat Boy olduğu için almaya yeltenmediğim palet. Olmasa kesinlikle alırdım. Keşke bitseler ya da bozulsalar da alsam 🙂

 3. bugün başlayan ve üç gün sürecek indirimde benim olacak olan palet! bir bu palet bir rimel bir de 3-4 tane makyaj fırçası alsam yanıma¸ beni kimse tutamaz 🙂 (tabi bir de kapatıcım ve pudram olsa tadından yenmez) Edit: iş çıkışı koşa koşa gidip aldım 🙂 ilk izlenim: ha ri ka! Simli farlar azıcık korkutsa da eğer kalıcılıkları güzelse dört dörtlük bir palet bu ya hayran kaldım 🙂

 4. bütün kullanacağınız ürünleri tek bir palete sığdırmışlar. far¸ allık¸aydınlatıcı¸ruj özellikle seyahatler için inanılmaz kullanışlı. ayrıca palette the balmın çok sevilen ürünleri yani mary lou aydınlatıcı¸ frat boy allık¸ mia moore ruj gibi ürünleri yer alıyor

 5. Ne zaman blog incelemelerine baksam “kesin almalıyım” diyorum çünkü içerisinde gerekli olan çoğu ürün var neredeyse ama elime aldığımda da hep vazgeçtiğim bir ürün oldu çünkü renklerine nedense pek ısınamıyorum. Ben sanırım mat far seviyorum daha çok.

 6. simli farları 40 yılda bir kullanıyorsanız ve sadece toprak tonlarında makyaj yapıyorsanız kesinlikle uzak durmanız gereken palet. paranızı çarçur etmiş olursunuz. ama simli ve metalik farlardan hoşlanıyor¸ hem de bir paletle allık¸ aydınlatıcı¸ ruj gibi ihtiyaçlarınızı da karşılayabilmek istiyorsanız o zaman tam sizlik bir palet. kısaca kendinizi tanımanız lazım.bana bir arkadaşımın doğum günü hediyesiydi. he tabi o almasa ben de gidip alırdım sırf aç gözlülüğümden. ama bana geldiğinden beri ya 1 ya 2 kez kullandım. çoook uzun zamandır kapağını dahi açmıyorum çünkü elim direk meet matte’e gidiyor. yazık olacak palete..

 7. bugün gratis indiriminden aldığım palet. 37 tl ye mi ne geldi indirimle. sırf seyahat zamanlarında kullanmak amacıyla bile alınabilir bir palet. nude tude ile arasında kaldım ama bunun simi daha az ve renkler çeşitli olduğu için bunu aldım. umarım memnun kalırım…

 8. Eğer mat far seviyor ve kullanıyorsanız allık¸ ruj¸ far¸ aydınlatıcı bir arada ucuza geliyor diye almamanız gereken palet. Ben yaptım o hatayı. boyutundan dolayı yanımda taşıyamadığımdan zaten allığı vs. yenileyemiyorum gün içinde. farların da bir kaçını kullanabiliyorum. meet matte nude alsaymışım daha mutlu olurmuşum. ancak biraz tozutsalar da farların kalıcılığı gayet güzel.

 9. eğer indirimdeyse alınası palet. yoksa o kadar parayı çok da haketmiyor. ama güzel yani. dün bu paletten third eye blinded¸blink 1982 ve allegro renklerini kullanarak nefis bir yaz akşamı makyajı yaptım. iron maid-in le de göz pınarlarımı aydınlattım. paletteki allık da oldukça iş görür. herkes tarafından da beğenildi.

 10. Çok almak istediğim¸ ve en sonunda aldığım bir palet. bloglarda o kadar çok yazılıp çizildi ki¸ o kadar merak ettim ki sonunda dayanamayıp aldım. İlk başlarda hevesle kullanmış olsam da sonrasında yavaş yavaş hevesimi kaybettim ve kendisinin gerçek yüzünü gördüm. Yine de aldığıma pişman değilim.Öncelikle 12 far var ve farların her biri çok tozutuyor. Özellikle simli farlar inanılmaz dökülüyor. Eğer buradaki farlarla göz makyajı yapacaksanız ten makyajını sonradan yapmanızı öneririm. ama mat farlarda pek böyle bir sıkıntı olmuyor.renkler her ne kadar renkli renkli cıvıl cıvıl dursa da kahveye dönükler. mesela Alice Cooper palette harika duruyor ama göz kapağına sürdüğünüzde¸ biraz da karıştırdığınızda kahve bir farla karşılaşıyorsunuz. Öte yandan lacivert-simli¸ ve acı yeşil renkleri (adlarını hatırlayamadım) bana çok kullanışsız geliyorlar. ama hakkını yemeyeyim mat farları severek kullanıyorum. kolay karışıyorlar¸ kolay sürülüyorlar.Pigmentasyonları gerçekten iyi bu farların ama kalıcılığı baz kullanmadığınız zaman kötü. hatta benim göz kapaklarımda bazen bazla bile pek iyi performans sergileyemiyorlar. far sürme konusunda pek usta¸ pek becerikli biri değilim ama bu farlardan memnun olmadığım da bir gerçek.Her neyse¸ aydınlatıcıya geçelim. Mary Lou ve bunun arasında ciddi bir fark olduğunu duydum. Mary Lou daha sarı tonlu kalırken bu paletteki daha şampanya tonlu kalıyormuş. Ben bu palettekini severek kullanıyorum. yağlı bir cildim var ve aydınlatıcı olarak elmacık kemiklerimin üstüne uyguladığımda bu da kalıcılığıyla beni hayal kırıklığına uğrattı. Ama pek tozutmuyor ve rengi bana yakışıyor. Severek kullanıyorum.Allık… ah o allık! birincisi kesinlikle ve kesinlikle ‘elimde frat boy var¸ bu palet gereksiz olur’ ya da ‘balm jovi varken frat boy allık almayayım’ laflarından arının. Zira bu allık Frat Boy’dan çok çok farklı. Frat boy çok daha pembe tonlu kalıyor buna göre. paletteki allık bildiğiniz şeftali ama Frat boy çok daha pembeye dönük. bu paletteki allık bana hayatım boyunca en yakışan allıktı. dibini görünce indirimden hemen kendime frat boy almıştım ama swatch yapınca çok şaşırdım. Son olarak rujlar… Kupkuru¸ mat ve kalıcı olmayan bir yapıları var. Ben asla yanağımda kullanmayı beceremedim. Bence bunun için yapıları biraz sert kalıyor. Biraz uzun yazdım farkındayım ama genel olarak konuşmam gerekirse bu palet¸ kullanışlı olmaktan çok uzak¸ çok büyük bir paketi var. o kapağı ‘çok hijyenik’ falan diye anlatıldı ama yalan paletin içi les gibi oldu. indirim dönemindeki fiyata değer ama asıl fiyatına asla.

 11. Ben bu paleti Mart ayındaki indirimde almıştım¸ o zamandan beri sürekli kullanıyorum. Farlardan mat olanları beğeniyorum daha çok¸ iyi bir bazla uzun süre gidiyorlar. Normalde böyle farklı renkli farları pek kullanan biri olmadığım için de almıştım bunu ama yine de elim hep daha doğal¸ klasik tonlara gidiyor. İçindeki şu mor rengi¸ yeşili falan arada kullanıyorum değişiklik olsun diye ama tam rengini veremiyor gibime geldi gözde.Aydınlatıcıyla allığını çok seviyorum ama o ruj/krem allık olan şeylere pek alışamadım arada bir aklıma gelince sürüyorum. Sonuç olarak indirimsiz fiyatıyla bence almayın indirimde alın çünkü tam beklentinizi karşılamazsa paranıza yazık olmasın.

 12. Bayılarak aldığım¸ hala da görüntüsüne bayıldığım ama kırk yılda bir kullandığım palet. Gerçekçi olalım günlük hayatta kahvemsi doğal tonlar dışındaki renkler kırk yılda bir kullanılabiliyor ve elimizdeki her şeyin tarihi bitiremeden geçiveriyor malesef 🙁

 13. Bu paletin farlarına aşıkım <3 hele de bordo ve de gül kurusu rengine bitiyorum.Her renk var içinde siyahtan yeşile kadar farlar ışıltılı (sim gibi değil sedefli gibi) ve oldukça pigmentli.İki adet nude ve kırmızı olmak üzere ruj ve frat boy allık ve mary lou manizer aydınlatıcı var içinde.Kocaman kalpli bir aynası.Eğer makyaja yeni başladıysanız ve yaşınız küçükse. Ne alacağınızı bilmiyor veya bütçeniz sınırlıysa kesinlikle ilk olarak bu paleti almanızı tavsiye ederim.Öğrencilere ilaç gibidir 🙂

 14. Sanırım ilk aldığım palet¸ baya bir süre bütün işimi görmüştü. Bayılıyorum. Farları da tozutmasa mükemmel olacak¸ her yere bulaşıyor ama olsun o gönlümün efendisi.

 15. bu palet gerçekten muhteşem. özellikle allegro moderato ve presto renkleri günlük makyajda hayat kurtarıcım. ıron maid-in ve the stroke renkleri ile de göz makyajı yaptığım zaman çok iltifat almıştım. içinde allık ¸ aydınlatıcı ve ruj bulunması da ayrı bir güzellik. the balm’dan tek bir ürün alabilme şansınız varsa hiç düşünmeyin bu paleti alın.

 16. m u h t e ş e m bir palet. günlük makyajı çok rahatlıkla çıkaracak renkler bulunduğu gibi¸ gece makyajını da çıkartıyor olması şahane. yalnız rujlarını sevdiğimi söyleyemem. bir tek soldaki soluk pembe olanı ara sıra allık olarak sürdüğüm oluyor o kadar.lead zepplin adlı farı eyeliner gibi kullanmak iyi bir fikir söylemiş olayım :)metal-ica benden uzak dursun

 17. Edindiğim ilk balm ürünü. o zaman yeni çıkmıştı ve ben de makyaja yeni merak salmıştım. acaip kullanışlı bi ürün tatile giderken bi tek onu almam yeterli oldu.

 18. ilk aldığım makyaj paletidir¸ hala da kullanırım. bu palette en bayıldığım milly ruju ve allegro farı. milly tam benim nude rujum. dudağımın renginden çok az açık ama pembemsi böyle. altına nemlendiriciyle daha iyi oluyor fakat kurutma özelliği pek de yok. kalıcılığı hiç hiç yok ama dert ettiğim bir şey değil 🙂 allegroyla kahverengi göz kalemimi dağıtıyorum ve göz altına az sürüyorum çok güzel oluyor. yalnız koyu renkli farlarını neredeyse hiç kullanmıyorum. renklerini göstermiyor gibiler. sadece koyular. bana mı öyle geliyor bilmem.

 19. Aydınlatıcısı dışında çok sevdiğim palet.Keşke bu kadar sarı olmasaydın Mary Lou 🙁 Ayrıca aşık olduğum bir allığa sahiptir ki kendisi Frat Boy oluyormuş.Farları ise çok güzeldir ve tozutsa da sevilir.

 20. Bu paletteki aydınlatıcı ve allığın mary lu ve frat boy olduğunu “firmanın kabak gibi palet üzerine yazmış olmasına ve hatta internet sitelerinde belirtmiş olmasına rağmen” inkar edenler var İnatla hem de.. İnsan gerçekten hayret ediyor..

 21. Farları kaç aydır öylece dokunulmadan duran palet. Hangi rengi hangisiyle karıştırsam ¸ napsam ¸ öylece duruyor yavrucak ya. Comfort zone aldım bi de¸o da öylece duruyor. Hof gri siyah farı karıştırmak dışında bi halt bilsem keşke far konusunda 🙁 özellikle bordo¸mürdüm göz makyajlarına çok özeniyorum!(he bi de siyah göz kalemini dağıtıp ten rengi farla birleştirmeyi seviyorum)

 22. ilk aldiğim palet olmasiyla birlikte uzunca bir süre hem gündüz hem de gece makyajimi yaptigim ürün. indirimle cok daha ucuz bir fiyata alacağiniz the balm ın sevilesi ürünlerinden biridir.

 23. Ciddi anlamda hakkını verdiğim palet¸ aldığım dönem neredeyse 6-7 ay sadece bu paletle makyaj yaptım diyebilirim. mary lou nun ve third eye blinded renginin ortası çöktü¸ iron maidin ve adaigo renkleri bitti¸ allegronun ortası kocaman delik daha da bir şey dememe gerek yok sanırım¸ zaten bu saydıklarım da biterse alice copper ve allık dışında kullanacak şey kalmıyor.sözün özü bir ara hunharca kullanmıştım.

 24. Bu haftaki gratis indiriminden aldigim palet olur kendisi.Bu cilgin % 50 gratis indirimi maceramda ilk kez bir palet aldim.smokey eye lar¸ pin up make uplar yapmak icin uygun oldugunu dusundum.the balm nude tude ile bi arasinda gitgel yaptim ama ayndilaticisi ve rujlariyla beynimi ve kalbimi ele geçirdi..fircasi olmamasi biraz soru işareti olustursada benim gibi makyaja yeni baslayanlar icin hem hos kullanisli bicok seyi icinde barindiran bebegim paletimm.kisacasi yeni gözdem :))♥♡♥

 25. öğrenci halimle daha yeni bu indirimden aldığım palet.bu kadar güzel olmaya utanmıyor musun ya şunun kabına bakın. paletten bahsedecek olursak lead zeppelin ve the stroke renkleri paletteki renklerini verseydi sarılıp uyurdum. bu farları gözünüze sürdüğünüzde birbirinden farkı bile zor anlaşılıyor. ikisi de griimsi siyahımsı duruyor. sırada dude insallahhh

 26. almamak için direndiğim ve almayacağım palet. the balm’ın yüzde elli indirimleri karşısında önce ona kadar sayıp derin nefes alıp veriyoruz. ardından da liste yapıyoruz (tercihen akıldan değil kağıt kalemle¸ daha etkili oluyor)paletlerdeki rujları fırçayla kullanmayı seviyor muyuz veya kullanabiliyor muyuz? allığın dupe’u var mı? aydınlatıcı? eliminasyon yöntemiyle sadece farlar kaldı. onların da benzerleri on bin milyon farlarımız arasında var mı? eğer alice copper’ın dupe’unu bilen lütfen paylaşsın da bitsin artık bu çile¸ sırf alice copper için bir palete o kadar para veren insanlar var sonradan gelen edit: yukarıdaki paragrafı tamamen geri çekiyorum. bugün önünden geçerken dayanamadım daldım içeriye bir daha alice copper’a baktım. elimin üzerinde çok kahverengi kahverengi durdu¸ ben daha kırmızı hatırlıyordum. sonuç olarak beğenmedim sevgim geçti. eve geldim temptalia’ya bir daha bakayım dedim. onun swatch’ında benim hayalimdeki kırmızı renk ama benim elimin üzerinde bildiğin kahve gibi. onun yazdıklarını okurken alice copper’a dupe olarak buyurduklarına baktım ve “aman tanrım¸ yoksa yoksa..” diye kafamda şimşekler çaktı. kendisinin de yazdığı  inglot 452’ye sahibim ama çekmeceyi karıştırırken asıl hayalimde canlandırdığım kırmızımtırak renge de sahip olduğumu farkettim . bir hikaye daha mutlu sonla bitti.

 27. Rujları çok kötü olan palet. Kuru kuru¸güzel sürülmüyor. Onun dışında candır¸ah bir de kullansam :d frat boy benim tenimde hiç belli olmuyor¸o yüzden anneme frat boy’u kullanmasını söyledim.

 28. the balm’in açık ara en sevdiğim paleti. özellikle tatile giderken tam çantaya atmalık. yanında bir de real techniques’in travel essentials isimli seti varsa mükemmel komboyu oluşturuyorlar.yalnız¸ geçenlerde easy jet’le uçmak zorunda kaldım¸ ve berbat bir yer hostesine denk geldim. kadın¸ kabin bagajımızın tek parça olabileceğini söyleyerek herkesin el-kol çantasını¸ el bagajlarına koydurdu ve sığmazsa ek ücret ödememiz gerektiğini söyledi. sırf onun yüzünden patlayacak gibi olan el bagajımın içinden kırık bir aynası olan balm jovi paletimle karşılaştım uçaktan inince. çok üzücü bir durum.

 29. meet matt’i bayıla bayıla kullandığım için başka bir palet almayı düşünmüyordum ama bugün zincirimi kırdım ve aldım balm jovi’yi. direkt far paletiymiş gibi değerlendiriyorum çünkü paletten ruj kullanmayı sevmiyorum ¸ frat boy bana uygun değil ve aydınlatıcı da pek kullandığım bir şey değil. ama farlarla aşk yaşamaya başladık.

 30. Kendi kendime getirdiğim kozmetik yasaklarım bittiğinde¸ ki bunun için elimdeki bol sayıda parfümü¸ farlarımın bir kısmını ve fondotenlerimi azaltmam gerekiyor¸ almayı düşündüğüm yegane palettir. İçinde aydınlatıcı ve allık var dediler¸ farların rengi güzel dediler¸ krem allık ve dudak ürünleri gırla dediler¸ ben almayayım da ne yapayım sevgili ciciş sözlük.

 31. metal-ica¸ lead zeppelin¸ the stroke¸ rem renklerinden cacık olmaz bence. en ilgimi çeken rengi alice copper da tam beklediğim gibi çıkmadı ama kullanılır elbet. rujların kullanımı kolay değil. fırcayla bile sürümü zor.allık ve aydınlatıcı kullanan biri değilim ama her iki ürün de far olarak kullanabileceğim renkler.bu paleti almasaydım da olurmuş:/ çok merak etmiştim oysa. yazık oldu.

 32. Deli gibi almak istediğim ama elimde voyage olduğu için sürekli kararsız kaldığım palet. Bir de elimde yine palette olan aydınlatıcı ve rujlardan biri var o da kafamı allak bullak ediyor. Ama yine de çok güzel değil mi yaa?

 33. the balm’ın en sevilen paleti sanırım. içinde far¸ aydınlatıcı¸ allık ve rujun bir arada bulunması cezbediyor olsa gerek. ancak birçok kişinin sandığının aksine içindeki aydınlatıcı mary lou¸ allık da frat boy değildir. mary lou o aydınlatıcının çok daha ışıltılı ve sarısıdır. frat boy da o allığın çok daha pembe tonlu olanıdır.

 34. the balm’ın far¸ allık¸ aydınlatıcı ve ruj içeren severek kullandığım paleti. birçok ürün grubundan seçenek barındırmasını seviyorum. farların çoğu günlük hayatta kullanılabilecek renkler. herkesin söylediği tozutma problemini görmezden gelirsek pigmentasyonları iyi. sadece lead zeppelin rengi bazla bile kullansam rengini tam veremedi bende garip kirli bir renk. allığı ne çok pembe ne de çok turuncumsu şeftali. çok güzel bir renk bence. rujların yapıları dudakları biraz kurutsa da arada kullanıyorum. ikisini karıştırınca çıkan renk de çok hoş. indirimler takip edilip alınırsa şahane fiyat performans oranı.

 35. the balm ‘ın üretiği en başarılı far paleti. gerek farların renk uyumu¸ gerek çok yönlülüğü olsun tatile giderken yanına başka bir şey almasan da olur. rock gruplarından esinlenilmiş far isimlerine hastayım:) favorilerim¸ adagio¸ lead zeppelin ve third eye blinded.

 36. sahip olduğum ilk palettir.ambalajı¸ çantaya atıp kullanmalık olmasa da hem günlük hem de gece kullanılabilen renkleri¸ allığı ve aydınlatıcısıyla gerçekten çok güzel ve kullanışlı olmakla birlikte farların tozutması ve rujların pek de renk vermemesi bana göre olumsuz özellikleridir.bunların dışında ise bence tavsiye edilebilecek¸ özellikle de makyaja yeni başlayanlar için çok iş görecek bir üründür.

 37. Balm’ın açık ara en en güzel far paleti ve benim ilk göz ağrım. favorilerim: adagio¸ alice copper¸ third eye blinded¸ blink. adagio’nun keşke gramajı daha fazla olsaydı¸ bitmek üzere çünkü. her gün göz kapaklarımdaki damarları yok etmek için kullanıyorum ve bayılıyorum. pigmentasyonu falan muhteşem. koyu farlar çok fazla tozutuyor. özellikle presto ve moderato. olsun ama güzel bir smokey eye çıkar bunlardan. allığı şahane. kullandığım en iyi allık olabilir. aydınlatıcısı bal dök yala. benim ilk aydınlatıcım olduğu için pek fazla yorum yapamayağım ancak kalıcılığının kötü olduğunu söyleyebilirim. ama doğal bir bitişi var. tabii çok fazla abanmazsanız. rujlarını deneme fırsatım olmadı maalesef¸ ruj insanı değilim. ama kokuları gerçekten çok güzel idi ilk aldığımda. lakin şuan leş gibi kokuyorlar. bozuldular herhalde.kabine gönderildiği için gelen edit.

 38. ilk far paletim. gece makyajını da gündüz makyajını da aradan çıkartır¸ kısa seyahatlerde hayat kurtarır. lakin rujları kapağının alt kısmında kaldığından mı nedir¸ unutuyorum¸ kullanamıyorum ya :'(

 39. seyahatlerimin vazgeçilmez paleti. bir fondöten¸ rimel ve birkaç fırçayla beraber tüm işinizi gören¸ kaliteli¸ kullanışlı ciciş palet.

 40. Gratis indiriminden 45 lira civarı bi fiyata almıştım yanlış hatırlamıyorsam. Biz bu ürünle resssmen aşk yaşıyoruz ya. Elimde hiçbir makyaj malzemem olmasın bu palet olsun yeterli benim için(concealer hariç). İçinde açık-koyu¸ parlak-mat işinize yarayabilecek doğal tonlarda farlar bulunmakta. Koyu kahve olan farın pigmentasyonu kötü yani defalarca fırçaya almam gerekiyor onun haricinde hepsini seviyorum. Bir adet pembe şeftali arası mat bir allık(frat boy) bulunmakta pigmentasyonu çok çok yüksek seviyorum onu da. Bir dudak renginde bir de kırmızı vişne çürüğü arası olan iki adet ruj bulunmakta. Özellikle dudak renginde olanı günlük makyajlarımda sürekli olarak kullanıyorum. Vee paletin yıldızı olan mary lou minizer aydınlatıcı benim paletteki en en en sevdiğim şey. Size tavsiye edebileceğim en kullanışlı ürünlerden bir tanesidir balm jovi paleti. Elinizi çabuk tutup en kısa zamanda almanızı öneririm cicişler.

 41. Hayatımın paletidir. Bir palet düşünün her rengi mi güzel olur. Hem allık hem aydınlatıcı hem ruj içeriyor. İçinde kasımı doldurabildiğim bir far da var. E daha ne olsun. Keşke alice copper rengi de ayrıca tekli olarak satılsa. Sonuç olarak seviyorum¸ hunharca kullanıyorum.

 42. bir tek orta sıradaki mat farları kullanmakta olduğumu fark ettiğim palet. ve hiç de kalıcı değil farlar.

 43. nude tude paleti ile kendisi arasında seçim yapamayanlara hiç düşünmeden tavsiye ettiğim palettir. sebebi de nude tude sadece bir far paletiyken balm jovi’nin tek başına birçok derde deva olmasıdır. özellikle seyahatlerde fondöten¸ kapatıcı ve birkaç fırça ile birlikte yanınıza başka hiçbir şey almanız gerekmeden tüm makyaj ihtiyacını karşılamanızı sağlar. içerisinde dört adet simli¸ dört adet mat ve dört adet sedefli olmak üzere 12 adet far¸ mary lou manizer’ın minik boyu bir aydınlatıcı¸ frat boy’un minik boyu bir allık ve iki adet allık olarak da kullanabileceğiniz ruj bulundurur. yalnız şunu söylemekte fayda var¸ aydınlatıcı her ne kadar mary lou olarak açıklansa da elinde ikisini de bulunduran biri olarak yapılarının kesinlikle farklı olduğunu söyleyebilirim. Tonlarını ayırmak belki imkansız ama bu palette bulunan Disco Disco bence mary lou manizer’a göre daha ince yapılı ve daha rahat uygulanan bir aydınlatıcı. Bu arada mat farlar kaş doldurmak için oldukça başarılı. seyahatlerde yanınıza kaş için ayrıca ürün almanız da gerekmiyor. Acil durumlarda allegro isimli farını bronzer olarak da kullanabilirsiniz.The balm’dan tek bir ürün alabilecek olsaydım kesinlikle bu paleti alırdım. The balm’a yeni başlayanlara tavsiye edilir.

 44. Içinde yer alan allığı aydınlatıcısı ve açık renk farları için bile alınır. Simli koyu renk olan lacivert ve yeşile çok elim gitmese de tatil zamanı için özellikle joker bir palet.

 45. Son gratis indiriminde aldığım yeni paletim. Henüz kullanmaya başlayalı iki gün oldu ve en çok alice copper olmak üzere tüm renkleri çok sevdim. Fakat allığı bana hiç yakışmadı. Allık¸ pudra¸ ruj¸ far hepsi bir arada olsun isterseniz The Balm’ın en kullanışlı ürünü olabilir.

 46. Sırf ‘balm jovi’ olan adından dolayı aldığım (bon jovi hayranlığımdan dolayı)¸ sonra kullandıkça bağlandığım¸ renklerine vurulduğum¸ farların isimleriyle aşk yaşadığım palettir.

 47. Sahip olduğum ilk palet. Lakin kendisini aldığıma pişmanım şu sıralar. İçindeki allık fratboy sanırım aynı ton ve sanırım paletin en güzel parçası. Aydınlatıcı da iyi hoş. İki rujun tonu da iyi biri krem allık olarak kullanıma müsait lakin o farlar! Pişmanım. Nadiren far kullanan bir insan için içindeki renkler fazla karmaşık. Sanırım benim gibi far kullanmaya yeni başlayanlar için üçlü nude renklerden oluşan paletler iyidir.

 48. dün gratis indiriminden aldım ve daha ilk günden en bi favori paletim haline geldi. öyle ortaya karışık¸ hepsi bir arada paletlerden pek hoşlanmam ama bu palette bulunan her şey çok iyi ve makyajınızı tek bir paletle yapma imkanı sağlıyor. farların renkleri çok güzel ve özellikle smoky eyes makyajı için çok elverişli¸ fazla tozutmuyor ve far bazı ile de tüm gün dağılmadan kalıcılığını koruyor. aydınlatıcı ve allık mary lou manizer ve frat boy’a benzese de aynı ürünler değil¸ krem dudak ürününün renkleri ise gerçekten çok tatlı ve günlük kullanım için ideal. indirimde 45-50tl arası bir fiyata satılıyor ve o fiyat grubunda alabileceğiniz en iyi ürün. kesinlikle pişman olmazsınız ve bence the balm ve piyasada bulunan zibilyon nude paletten çok daha iyi ve kullanışlı bir seçim.

 49. her gün mutlaka içindeki renklerden en az birini kullandığım palet.far renkleri içinde içine çökerttiğim: adagio: ten rengi. herkeste olduğu gibi hemen bitiyor. keşke bu tarz paletlerde baz olarak kullanılan bu renkleri iki – üç kat daha büyük koysalar da biz de tekli farlara sarılmasak …blink 1982 : gölgelendirme için harika ve yumuşak az simli bir ara renk.metal ica: göz pınarlarına doğru uygulanınca güzel duruyor.alice copper: sık kullandığım bordo tonu. en favorim. onun dışında hiç dokunmak istemediğim bi işe yaramayan¸ sürdüğümde beni yorgun gösteren tek renk “rem” adlı far. eflatun rengin tonunu sarı alt tonlu tenime yakıştıramadım.solid gold: bunu elde etmeden önce yanak üstüne aydınlatıcı sürmeyi abartı buluyordum. hatta keşke içinde olmasaymış ben bunu kullanmam ki diye bakmıştım. ama zamanla günlük olarak kullanmaya başladım. herkes cildimin çok güzel durduğunu ve hangi fondöteni kullandığımı sormaya başladı bunu süreli. biterse buna benzer bir aydınlatıcı mutlaka alıcam. allığı: frat boy allık olduğunu belirtseler bile ikisini de aynı anda denediğinizde frat boy’dan daha belirgin koyu olduğunu görürsünüz. bu allığı da turuncu ile pembe allık arasında kalınca seçiyorum.vanilly: en az kullandığım ürünlerden. kırmızı renk rujlarda opaklığı sevdiğimden dudağıma uygulamıyorum. belki ileride yanağım için kullanırım.milly: 1 numaralı favorim. kesin yakışmaz demiştim başta. çünkü pembelerle¸ soğuk renklerle aram pek iyi değil. ama çok güzel ve farklı durdu. birebir aynı rengi veren başka tekli ruj arayışları içindeyim. şu ana kadar elimdeki en yakın renk golden rose perfect shine lipstick 240. ele uygulayınca milly’den daha sıcak ve koyu dursa da benim dudağımda benzer durdu. ya da şöyle diyelim¸ milly’i seven bu ruju da sevebilir.

 50. en kıymetli makyaj paletim.Bünyesinde 12 far 1 aydınlatıcı 1 allık ve 2 krem formunda allık/dudak ürünü barındırıyor.baştan sona inceleyecek olursak¸ Farlar¸ Metal-ica- içerisinde bolca ışıltı bulunduran açık lame renginde bir far.Adagio- Muhtemelen bu palette bitireceğiniz ilk ürün olacak kendisi. Tamamen mat pembe alt tonlu açık krem rengi olarak nitelendirebiliriz. Diğer farları kullanmadan önce baz olarak çok iş görüyor. Blink 1982- İçinde küçük ışıltıları olan açık morumsu pembemsi gülkurumsu tanımlayamadığım bir renk. ( Çok yardımcı oldum biliyorum ) Iron Maid-in – Işıltılı dore- kum beji arası bir renk. Allegro- Tamamen mat bir toprak rengi. Ben kendisini bronzer olarak kullanıyorum¸ çok iş görüyor tavsiye ederim. The stroke-içinde minik mavi parıltılar barındıran bir gece mavisi.Lead zeppelin- altın yansımalı ışıltılk bir asker yeşili. moderato- tamamen mat yapıda koyu mor. rem- az ışıltılı bir lilaAlice copper- ışıltılı muhteşem bir mürdüm kendisi. Presto- koyu kahverengi Third eye blinded- pudra pembesi Aydınlatıcısı Solid Gold-oldukça yoğun pigmentli sarı alt tonlu bir aydınlatıcı. Fazla sürerseniz disko topuna dönebilirsiniz.Ben çok beğeniyorum kendisini. Adagiodan sonra dibini gördüğüm 2. balmjovi elemanı. Don’t you want me Allık: Her ne kadar frat boy olduğu yazsa da arkasında¸ ben fratboy ile aynı olduklarını düşünmüyorum. Fratboy daha pembemsi bu allık az biraz turunculuk içeriyor gibi. Dudak/ yanak ürünleri: Milly- Kendisi ile yeni tanıştık. çok önyargılı bakıyordum bana pembe yakışmaz diye ama dudağımda harikalar yarattı. Tek sevdiğim pembe ruj olabilir kendisi. Vanilly- Balm jovinin yüz karası. Ailenin ilkokul terk serseri evladı. Hiç hoşlanmıyorum kendisinden. Ruj desen değil¸ Paletteki rengini dudağa vermiyor hiç. allık olarak sürünce de heidi’ye benziyorsunuz. sadece dudağı nemlendirmek için kullanılabilir.

 51. gratis’te indirimde yakalayıp satın aldığım ve bir yıldır kullandığım makyaj kiti. içinde 12 renkte far¸ 1 aydınlatıcı¸ 1 allık¸ 2 farklı ruj ve ayna bulunuyor. en büyük eksiği herhangi bir fırça bulunmaması. ellerinizi kullanmayı sevmiyorsanız yanınızda fırça taşımanız gerekiyor. normalde simli ve parlak ürünler sevmediğim için the balm’dan uzak duruyordum. önyargımı kırmayı başardı. yine de aydınlatıcısı benim kulvarımın dışında. palette nude renklerin dışında lacivert¸ yeşil¸ bordo¸ lila gibi farlar da mevcut. renk yelpazesi geniş. alice copper¸ blink 1982 ve third eye blinded favorilerim.edit: rujlar allık olarak da kullanılabiliyor.

 52. the balmdan ilk paletim. gratis indiriminden 46 lira civarına almıştım. kesinlikle çok kullanışlı bir palet. İçinde 12 far 1 allık 1 aydınlatıcı ve 2 tane de ruj var.Tam seyahatlık. Biterse tekrar alacağım bir ürün. Ha bu arada farlar her the balm farında olduğu gibi tozutuyor. pigmentasyonları ön numara. aydınlatıcının ve milly renginin dibini göreceğim nerdeyse. allegro rengiyle hem kaşlarımı dolduruyorum hem de bronzer olarak kullanıyorum.

 53. Takasla elde ettim¸ gerçekten çok işlevsel bir palet. Çok çabuk dibini görenlere artık şaşırmıyorum¸ çünkü minicik farlardan oluşuyor. Ama elimi bile sürmeden çöpe gidecek renkler de var. Keşke bir iki ara ton mat far daha olsaydı.

 54. İlk paletim ne heyecanla almıştım 10 da avm açılışını buz gibi havada bekleyerek¸alır almaz açıp açıp dakikalarca izlemişliğim var.. Şu an sadece allık ve aydınlatıcısını kullanıyorum.Farlardan Adagio rengini bitirdim¸yoluma arada bir Alice Copper’la devam ediyorum. Çok tozutuyor..

 55. Neredeyse ilk doğru düzgün far paletim. Kendisine delicesine aşığım öyle ki zamanında indirimde değilken parama kıyıp almıştım. Alttaki o kırmızılı ruju ve allıklarını kullanmasam da sadece o üstteki farları bana yetiyor günlük makyajımda.

 56. the balm’ın en başarılı paletidir. seyahatler için ve sabah makyaja vakit ayıramadığımda bir kaç fırça ve rimelim ile çantama atıverdiğim hayat kurtarıcı üründür ayrıca. içindeki aydınlatıcı¸ (bkz: mary lou manizer) paletteki en sevdiğim ürün. acil durumlarda gece/gündüz her türlü makyajı bu paletle halledebilirsiniz. ama tabi ben yüz verdikçe astar yırtan bir alıcı olarak¸ keşke bir yere de fırçalar sokuştursalardı diye düşünmeden edemiyorum.

 57. bayram indirimi sayesinde kavuştuğum¸ the balm’dan aldığım ilk palettir. çok uzun zaman beklemiştim. renkleri koyu görünüyordu¸ hele hele o “heavy metal” kısmını hayatta süremem diyordum. milly isimli lip tint’ini kullanabilirim diye düşünüyordum nude ton olduğu için¸ ama vanilly gözümü korkutmuştu. ancak kendisini satın aldıktan sonra tüm bu yargılar yıkıldı. o farların hepsini ayıla bayıla denedim¸ lead zeppelin¸ alice copper ile çok güzel gölgeler yapılıyor. milly hayatımın nude ruju oldu¸ vanilly ise bembeyaz tenimde sırıtmayan¸ cart durmayan tek kırmızı renk oldu. %40 indirimle 47 lira verdim. keşke %50 ile 35 olduğu zamanlarda kapsaymışım dediğim palettir. ama pişman mıyım? asla asla asla.

 58. en sevdiğim paletim. rujlarını pek kullandığım söylenemez ama alice cooper rengini baya baya kullanıyorum. indirimlerde 40 tl’ye kadar düşebiliyor bence edinilmesi gereken bi ürün.

 59. Bir arkadaşımdan 30 tl gibi bir fiyata az kullanılmış bir paletini satın aldığım ürün. Rujlarin renkleri bana pek yakışmasa da farlar gerçekten yeni başlayanları tatmin eder derecede yalnız biraz fazla pigmentli kullanılırken dikkatli olunması gerekebilir. Ayrıca ilk the balm ürünüm :)))

 60. sözlüğün kanıma girmesiyle Gratis indirimiyle edindiğim palet. koyu renk farları eyeliner gibi sürüyorum¸ çok iyi oluyor çok da güzel oluyor. paletin ayrıntılı bilgisi daha önce yazıldığı için yazmıyorum ancak aydınlatıcıyı alt dudağa sürünce (bi pıt) aşırı dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

 61. Bayram indiriminde binbir uğraşla kaptığım efsane far paleti. 12 far 1 allık 1 aydınlatıcı ve 2 adet rujdan oluşuyor. Renkler çok kullanışlı dudak ürünlerinden milly olanı mai billsbepaid rujla aynı. Vanily’nin mia moore’la aynı olduğunu okumuştum ama kesinlikle aynı değil. Biraz benziyor sadece. Allığa fratboy yazmışlar. Fratboy’dan daha şeftalilik barındırdığı kanısındayım. Aydınlatıcı Mary lou olarak geçmiş ama ben mary’den daha kullanışlı buldum. Mary çok daha sarı bir ürün. Mavi alttonluyum ve bu bana mary’den daha çok yakıştı. Neyse çok uzattım demem o ki yeni yeni makyaja başlıyosanız alınız kullanınız.

 62. Dün gratiste indirime rağmen kalmış¸ gördüm hemen kapıyım dedim. İyi de etmişim :)))Gerçektende tüm ihtiyaçlara yetişen bir paletmiş.4 simlisi 4 ışıltılısı 4 mat farı var pigmentleri gayet iyi gördüğüm kadarıyla. Şimdiye kadar iki kere makyaj yaptım. Evet söylenildiği gibi tozutuyor. Ama beni şimdilik rahatsız etmedi bakalım. Aydınlatıcısı harika. Allığada bayıldım en azından yüzüme oyum sağladı fakat çok yolun sürmeden önce biraz üflemek gerekiyor :)) fırça setimde ruj fırçasıda vardı. Onları da beğendim. Fakat allık olarak kullanır mıyım bilmiyorum zaten Fratboy boy var. Ruj yapısıklıgını sevmiyorum. Şimdiki izlenimlerim böyleEdit büyüklüğünden şikayet edilmiş falat o kadar kalın taşınamayacak kadar ağır olduğunu düşünmüyorum Sonuçta hepimiz genelde büyük çantalar kullanıyoruz ve içinde yok yok. Bunu mu sığdıramadınız kızlarr

 63. Hayatımda ilk defa farım¸ allığım ve aydınlatıcım olmasını sağlayan palet. Bu makyaj malzemelerini de ilk defa kullanacağım için çok kullanışlı geldi bana. Doğru kombinasyonlarla çok güzel görüntüler elde edilmiş bu paletle yapılan tutoriallardan gördüğüme göre¸ ben beceriksizce bir iki denemede bulundum ve ona rağmen hoş gözüküyordu¸ bakalım öğrenince neler yapacağız bununla. Dudaklar için milly’ye bayıldım¸ zaten bu tarz¸ ne var ne yok ama yine de hoş bi renk veren bir şeye ihtiyacım vardı¸ çok da güzel göründü bana benim casper gibi dudaklarımda. Benim gibi bu arkadaşları ilk defa kullanacak varsa tavsiye edilir¸ hem ayrı ayrı fara¸ allığa ve aydınlatıcıya para verdiğinizde buna vereceğiniz para solda sıfır kalıyor gibi geldi bana. Başlangıçta onca şeyi ayrı ayrı almak istemeyenlere özellikle indirimde olduğunda kapmaları tavsiye edilir.

 64. gratis bayram indiriminden 54 liraya aldığım palet. the balm’ın açık ara en güzel paleti. içinde günlük kullanıma uygun 1 allık ve 1 aydınlatıcı var. 2 de ruj/allık var ama bir işe yaramadıklarını söylemek isterim. alice copper ve allegro gerçekten sonbahar renkleri.

 65. the balm’dan aldığım ilk palet. iyi ki de almısım diyorum severek kullandım . özellikle alice copper hayatımın rengi diyorum. alice copper’ın dupe’unu bulabilsem keske

 66. ilk makyaj paletim olma özelliğini taşıdığı için bende yeri her daim ayrı olan kullanışlı ürün. yanına bi rimel bi kapatıcı al tamamdır.

 67. İlk paletim allık¸ aydınlatıcı ve adagio isimli farını ne kadar seviyosam o krem allık/rujunu o kadar sevmiyorum hijyensiz geliyor bi kere ama onlara rağmen bu paleti sevmediğimi söyleyemem seviyorumm tabikisii 🙂

 68. herkes gibi benim de ilk olarak adaigo rengini bitirmeye yaklaştığım palet. tüm renkleri severek kullanıyorum. allığı da çok kullanışlı¸ parmakla ruj sürmeyi sevmediğimden rujlara pek dokunmadım ama seyahatte çok faydalı oluyorlar. bir de mary lou almayı düşünürken bu palette olduğunu fark edip sadece aydınlatıcı alacağıma az daha para verip palet alayım diyerek almıştım¸ iyi ki de öyle yapmışım. mary lounun bana asla gitmeyen bir aydınlatıcı olduğunu fark etmiş oldum¸ sadece onu alsaydım yaşayacağım hayal kırıklığını düşünemiyorum.

 69. paletteki en sevdiğim iki far “moderato” ve “rem” hiç kullanmadığım tek renk ise ” lead zeppelin”. ayrıca ben böyle tozutan farların yanında ruj olmasından hiç hoşlanmadım. Keşke sadece farların olduğu kısım olsaydı daha küçük daha kullanışlı olurdu. Çantaya atmalık sürekli kullandığım bir far paleti olabilirdi. İndirimsiz fiyatıyla almanızı tavsiye etmem.

 70. her gün bu paleti kullanmaya öyle alışmışım ki bunsuz bi makyaj düşünemiyorum.ortaki 4 renkle makyajımı yapıyorum.önce gözüme ten rengi bi far¸sonra sütlü kahve gibi olan rengi katlanma bölgeme sürüyorum¸daha sonra da koyu kahverengi olanları kirpik diplerime geçiyorum.aydınlatıcısıyla da göz pınarlarımı¸kaş altımı ve dudak üstümü aydınlatıyorum.rimelle de tamamladıktan sonra ta taaam günlük makyajımı yapmış bulunuyorum ^^ama ben alalı oldu baya¸şuanki fiyatı uçmuş durumda

 71. Kısa bir seyahate çıkıyorsam yanıma mutlaka aldığım palet. Bir iki fırça bir de fondoten de aldım mı günlük makyajdan düğün makyajına hepsini çıkartır. Candır.

 72. İki yıldır sıkılmadığım¸ en çok sevdiğim yüz paleti.Aydınlatıcısı bence gözenekleri çok belli ediyor o yüzden günlük hayatta kullanmayı tercih etmiyorum. Ayrıca allıkla da pek aşk yaşadığım söylenemez¸ rengini kendime uygun bulmuyorum :)Bunların dışında paletin tamamını severek kullanıyorum. Klasik the balm farlari gibi bu da tozutuyor ama benim için büyük bir sıkıntı değil. Renkler yumuşacık ve pigmentasyonu güzel. Sadece alice cooper beni hayal kırıklığına uğrattı biraz çünkü pakette görüldüğü gibi güzel bir bordo durmadı gözümde 🙂 Rujlarından ise milly benim favorim. Her türlü makyaja gidebilen çok ama çok güzel bir renk. Resmen aşk yaşıyorum. Ama paleti açıp onu parmakla sürmekten biraz gıcık alıyorum 🙂 Eğer aranızda bu ruja uygun fiyatlı bir dupe bulan varsa mesaj atarsa çok mutlu olurum :)Son olarak ben taa 2 sene önce yüzde 50 indirimle 32 tlye almıştım diye hatırlıyorum 🙂 yanılmıyorsam yılbaşı indirimiydi 🙂

 73. İlk aldığım palet. Sadece farlarını kullandım¸ aydınlatıcı ve allığı benlik değil. aylar boyunca her gün göz makyajımı bu palet yardımıyla yaptım ama sonra yeni paletler aldıkça Balm jovi ‘nin pabucu dama atıldı. İşin garibi dudak renklendirme için ayrılan bölgeye elimi dahi sürmedim onca zamandır. Sonuç olarak¸ hem gece hem gündüz kullanımı için palet almak isteyenlere ve The Balm ‘dan bir paletim olsun o da ne olsun acaba diye düşünenlere öneririm.

 74. (bkz: hit the pan )adaigo rengi tamamen bitti ve allığının dibini gördüm. allegro rengi ile presto renginin de dibini görmeme az kaldı.yalnız hiç kullanmadığım renkleri de var muhtemelen onlar hiç bitmeyecek. Not: rujlarını allık olarak kullanıyorum. hiç makyaj yapmamışsam ama ölü gibi gözükmek istemiyorsam vanilly rengini allık gibi sürüyorum.

 75. 90 liradan 70 liraya düşmüş muhtemelen de yılbaşında 50% indirimle 35 tl ye düşüp benim gibi indirimle 55 e aldım diye sevinenleri üzüp¸ sinirlendirip¸ kızdırıcak¸ ve küstürücek olan ama renkleri¸ yapıları şahane palettir.edit: mesaj atıp içimi ferahlatan cicişlere teşekkür ediyorum¸ heycanlandırdığım ama üzücü haberi görecek olan cicişlerimizden de özür diliyorum 🙁

 76. indirim dönemlerinde o ayın indirimleri kullanılmıyor normal fiyatından düşülüyor.Muhtemelen yüzde kırk indirimle 54 tl olacak yılbaşında.

 77. içinde 12 adet far¸ 2 adet ruj/allık¸ 1 adet aydınlatıcı ve 1 adet de allık bulunduran gratis indiriminde edindiğim ve en sevdiğim far paletim. sevmemin en büyük sebebi ışıltılı renkleriyle gece¸ mat renkleriyle de gündüz makyajında kullanılabilecek son derece güzel farlarını bulunduruyor olması. farların pigmentasyonu gayet iyi. biraz tozutsa da bence çok mühim değil. rujlarının rengi harika ancak hijyenik bulmadığımdan kullanmamaya özen gösteriyorum. aydınlatıcısı göz altlarındaki kırışıklıkları çok belli ettiğini düşündüğümden onu da far olarak kullanıyorum. allığı ise fratboy olduğu söyleniyor ancak bana aynısı gibi gelmedi cicişler. yine de güzel¸ zevkle kullanıyorum.

 78. Beni kendine alıştıran paletim.Bütün renklerini çok seviyorum.Tek üzüldüğüm nokta indirimsizken almış olmam.Ama verdiğim paraya değdi.

 79. Tasarımı çok güzel bir palet aydınlatıcısı mary-lou’nun küçük boyutlusu olarak söyleniyor ama bence daha gündelik simsiz bir aydınlatıcı. Allığı da frat boy’un küçük hali. 4’ü simli¸ 4 sedefli¸ 4 de mat toplam 12 tane far var içinde. Farlarına verdikleri isimlere özellikle bayıldım tam da yansıtıyor renkleri 🙂 2 tane de ruju var¸ rujlar allık olarak da kullanılıyor ama ben dudakta kullanmayı tercih ediyorum. Fiyatı 80 tl civarıydı yanlış hatırlamıyorsam indirim zamanı kesinlikle kaçırmamanız gereken bir palet 🙂

 80. İçindeki allığın kalıcılığı beni benden alan palet. Sabah nasıl sürüyorsam akşam aynı duruyor. Keşke metal ice rengi yerine daha kullanışlı bir renk olsaymış. Metal ice ve rujları hariç bitireceğim bu paleti kesin. Rujları aslında hiç fena değiller ama ben alışamadım paletten ruj sürmeye.

 81. 2 senedir severek kullanıyorum¸ şeftali tonlara benzer allık¸ mary lou-manizer benzeri aydınlatıcısı¸ bir kırmızı bir nude ruju ve 12 farklı fariyla kullanışlı bir set. Aynası kocaman ve mıknatıslı kapak sistemi var. Tek dezavantajı çantada taşımak için biraz büyük olması fakat seyahatlerde çok pratik oluyor. Gratis indirim zamanında alınası bir palet.

 82. Doğum günümde arkadaşım almıştı ve the balm dan ilk ürünümdü yanlış hatırlamıyosam. Bu varsa başka hiçbir ürüne ihtiyacınız yok cidden. Ambalajı¸ farların kalitesi¸ bereketliliğiyle bence the balm’ın en iyi ürünü 🙂

 83. Ne zamandır elim gitmiyor.Çok sevmiştim ilk aldığımda açık renkli nude rujunu hemen bitirmiştim.O rengin muadilini bulamadım daha sonra.

 84. 2 yıl kadar önce edindiğim ilk The Balm ürünüm. İçerisinde harika bir aydınlatıcı ve allık da bulundurmasına rağmen¸ renklerine rağmen hakkını veremediğimi düşünüyorum. Bence The Balm’dan tek bir palet alayım¸ ilk ve son olsun diyorsanız ikinci sırada önerim.İlk olarak Balm Voyage Vol.2’ye bakın¸ bulamadıysanız bu paleti sakın kaçırmayın.

 85. Ne ararsan var arkadaş. Matından pırıltılısına far mı dersiin¸ harikulade renkte bi allık mı dersin¸ aydınlatıcı mı istersiin¸ rujlar bile bulunmakta. Bazı hanım ablalarımızı izledim youtube’dan allegro rengiyle kontür ihtiyaçlarını karşılayan bile var. Tasarımından bahsetmiyorum bile¸ nasıl tatlı nasıl şeker belli değil!

 86. Çoğu kişi gibi the balm’dan ilk paletim ve hatta tek paletim. Adagio ve allegro’nun panları çoktan açıldı. Adagio ten rengi olduğu için elimin en çok gittiklerinden biri ama pigmentasyonunu çok da başarılı bulmuyorum. Allegro ise far dışında kaş doldurma ve kontür işlemlerinde kullandığım en işlevsel renk¸ baya seviyorum. Onun dışında alice copper¸ blink 1982¸ third eye blinded renklerinde çukurlaşmalar var. Moderato ve presto mat koyu renkler olarak güzel ama biri mor biri acı kahve ve birbirlerine çok benziyorlar¸ farkları zor belli oluyor¸ bence bu palete ikisinden biri yeterliydi. Metal-ica yı çiğ buluyorum ve kullanım alanı bulabildiğim söylenemez. İron maid-in çok sarı¸ beni yorgun gösteriyor. Lead zeppelin aslında güzel ama bitirmek istediğim başka bir yeşil farım olduğu için bir kez kullandım ama çok beğenmiştim. The stroke koyu lacivert¸ bir kez kirpik diplerime kullandım inanılmaz aktı¸ far olarak denemedim¸ sanırım kopkoyu makyajlara elim gitmiyor. Rem de aslında güzel bir lila ama bir kaç kez parmaklanmış şekilde öylece duruyor¸ bunu ilk fırsatta kullanmaya karar verdim şuan. Aydınlatıcısı palette allegro farla birlikte en sevdiğim ürün. Bitmez ama biterse mary lou’yu alırım¸ aydınlatıcı arayışı konusu benim için kapanmıştır. Frat boy denilen allığı güzel ama elimde bitirmek istediğim aynı rengin başka markadan bol ışıltılı versiyonu olduğu için bir süre kullanacağımı sanmıyorum. Rujlardan milly’e hastayım çok güzel¸ vanilly öylece duruyor¸ elbet bir ara kullanıım. bir de tozlanmasalar.Paleti genel anlamda seviyorum ama bir paleti bitirip aynısından almak çok ütopik bir durum. balmdan başka palete de heves etmedim¸ tepe tepe kullanıyorum.

 87. neredeyse 2 yıldır benimle olan palet. ve ışıltılı farları olduğu gibi duruyor¸ güzel olmadığı için değil¸ aklıma gelmiyor sanırım oradaki ışıltılı farları kullanmak¸ hakikaten kullanayım artık. adagio’da çukurlaşma var¸ bir de çok az çukurlaşma adagio’nun altındaki farın altındaki farda ve onun altındaki farda. bu mat renkleri çokça kullandım aslında¸ oldukça bereketliler. ama alt kirpik dibime sürdüğümde gözümde hafif yanma yapıyor maalesef. aydınlatıcısını çok seviyorum. (ama yanakta çok değil) allığını sevmiyorum¸ rengi hoşuma gitmiyor. rujlarını bir iki kez kullanmıştım¸ artık hiç dokunmuyorum. bir de gerçekten makyaj malzemelerini üzerinde yazan süre kadar kullanan var mı acaba? çünkü bu paleti 10 ay önce atmam gerekirdi öyleyse.(kullanım ömrü 12 ay) ama ürünlerin performansları ilk aldığımdaki gibi. yani ben hiç bir şeyi atmıyorum o kullanım süreleri bana çok kısa geliyor ve ürünler bozulmuyorlar bence¸ ama başka zararı var mıdır ki acaba? mesela garnier’in kullanım ömrü 6 ay olan gözaltı kapatıcısı var elimde¸ 5 yıllık falan kendisi¸ daha bile çok olmuş olabilir. şu an elimdeki en sevdiğim ince yapılı kapatıcı o¸ ama hakikaten çok olmuş yahu¸ gözaltı şakaya gelmez¸ bir ara yenisi alayım o kapatıcının.

 88. Adagio ile goz kapagini notrle¸ allegroyla kas doldur kontur yap crease bolgesine kullan¸ altindaki mat koyu kahveyi kirpik diplerine dogru eyeliner gibi veya bugulu bir goruntu icin kullan¸ metalica simli sari ve aydinlatici ile goz pinari aydinlat¸ lead zeplin ve alice copper desen sonhabara kisa hayat veren renkler. Paletin sagindaki pembe mor tonlari zorluyor beni bir tek. Acik pembe olan gozukmuyor beige tenimde¸ o renk mor farin yorgun hastalikli gosterdigini dusunurum o da gitti¸ the stroke da gunluk kullanimda pek aliskin oldugum bir renk degil. 2 rujun rengi de harika¸ allik ve aydinlatici da oldukca guzel. Farlarda bu bahsettigim sagdaki 4lu sirayi kullanamasaniz da indirimli haliyle fiyatini hakeden bir urun bence. Tekrr teker alsaniz cok daha pahaliya gelir veya bu kalitede almamis olursunuz. Renk olayini gecersek tek sknti tozutma olayi onun icin de ten makyajindan once far surme islemini yapmali. Bu arada alligi gercekten her cilt alt tonuyla veya sac rengiyle uyumlu bence pembe seftali arasi oldugu icin. Ama cok cok koyuysa cildiniz gozukmezse o renk pinstripe i oneririm onun gozukmeyecegi bir ton yoktur sanirim. Far icin de harika isler cikariyor hem de tozutmuyor

 89. Büyük olduğu için yanımda taşıyamadığım ama en sevdiğim the balm paleti herhalde. (bkz: mary lou luminizer) ile beni tanıştıran tatlış bir palet.

 90. açılınnnn yılların tabusunu yıkmaya geldim. şimdi buradan bir amme hizmeti olarak makyaja yeni başlayan arkadaşlara sesleniyorum. herkes size bu paleti almanızı tavsiye edecek almayın. çoğu insan gibi makyajın msini bilmezken aldığım ilk paletti. aydınlatıcısı¸ allığı var diye o an çok mantıklı gelmişti. evet mary lousu olması güzel ama farların renkleri makyaja başlayan insanlar için çok kullanışsız. gittiniz bu paleti aldınız eve geldiniz¸farlara daldığınız an göz makyajı yapmanın ne öyle vloggerları izlemek ne de fotolara baktığınızda ooo yaparım ben bunu dediğiniz an kadar kolay olmadığını anlayacaksınız geldi mi ilk tokat. ondan sonra alıştırmalara başlarsınız ama en fazla adagioyla tüm göz kapağını nötrleyip allegroyla geçiş rengi yaparsınız az eliniz yatkınsa bir renkle de gölge yaparsınız ama acemi olup da alice cooperı ¸lead zeppelini¸ prestoyu¸ moderatoyu¸ the strokeu kullanacak insan çok azdır. metalicayla iron maid de çok çirkin metalik farlar aydınlatcı olmak için de uygun değilller. metalica zaten gri¸ iron maid nude tude veya dudedaki bu tarz renkler gibi aydınlatıcı yapılmaya uygun değil.bu ikiliyi de eledik mi geldi ikinci tokat renk kalmadı resmen.ruj kısmına değinmiyorum böyle tozutan farlar orayı mahvediyor.zaten the balma daldıysan tekli bir allık da aldınız demektir buradaki frat boyu kullana kullana eskitmiyorsunuz. acemiler olarak almayın aldırmayın arkadaşlarbundan sonra nude dude aldım hit the pan yaptığım renkler oldu ama balm jovi öyle duruyor

 91. bugün kadınlar günü indirimiyle 53 liraya sahip oldum. renkler harika ozelikle o maviye hayran kaldim. mary lou alacaktim ama ondaki ışıltıyi görünce vazgectim zaten gerek yok mary lou yerine pastel kullanıyordum. rujlari denemedim ama guzel gibi duruyor allik ise bence rock star icin fazla pembe biraz daha bordomsu yada bronz olabilirdi.

 92. the balm’dan aldığım ilk palet¸ bu paletle ilk defa aydınlatıcı kullanmaya başladım. 🙂 içindeki milly ruju ben çok sevdim. gratis kadınlar günü indiriminden 53 tl’ye almıştım¸ çok kullanışlı¸ sedefli farları özellikle gece makyajlarında kurtarıcı.

 93. kendisi ilk aldığım paletti.makyaja yeni başlayanlar renklerin karışımını birbiriyle kombinini öğrenmek isteyenler için çok uygun bir palet.farları oldukca fazla tozutuyor ancak önce göz makyajınızı yapıp ardından yüze geçerseniz bu tozutup dökülme sizi çok rahatsız etmeyecektir.

 94. öncelikli olarak tasarımı ve ismi için aldığım ve severek kullandığım palet. aydınlatıcısı ve allığı çok kullanışlı. henüz rujlarını hiç kullanmadım. farları arasında adagio ve allegro natürel makyaj için uygun. genelde mat farları severim ama bu paletteki lead zeppelin (bol ışıltılı bir koyu yeşil) ve alice copper (ışıltılı mor) favori farlarım.

 95. uzun bi süre hayallerimin bebeğiydi. ama bi palete o kadar para bayılmak istemiyodum hep erteledim almayı. sonra geçen ay kadınlar günü indiriminde %50 indirimde bulunca ooo al artık ya bi daha mı gelcez dünyaya hem bak ne kadar uyguna düşmüş bu kadar dolu bi palet için dedim. ve aldım. sonra tam bir buçuk ay kullanmaya kıyamadım shsjshsha. onu öylece izlemek saklamak yetiyordu bana resmen kullanmaya elim gitmiyordu shsjshs o kadar güzel ki. Dün artık bi siftah yapayım dedim. ama gerçekten bu cenabetliğim beni öldürcek artık. kalıcı denen rujlar bende kalıcı olmaz¸ pigmentasyonu çok iyi denen farlar hiç renk vermez falan. bu paletteki farları bi sürdüm ama o da ne resmen renk vermiyo artık duvarlara kafa atcaktım. neyse dedim hayat kurtaran rdl young far bazım var onla hallederiz. Bazla daha belirgin oldular tabii¸ adagio¸ third eye blinded¸ blink 1982¸ rem farlarını kullanarak tatlı bi makyaj yaptım öyle. ama pigmentasyonu çok iyi denen bi paletin bazsız nerdeyse hiç renk vermemesi beni üzdü epey. yine de çok güzelsin balm jovim¸ hayallerimin paleti bebeğim.

 96. Kesinlikle hayat kurtarıcım olmuş ilk paletimdir. Her yere okuma kitabı taşıdığım için bunu da çantamda nimet külfet dengesine takılmaksızın taşıyabilmekteyim. Farların yapısı oldukça yoğun ve baskın olmasına karşılık renklerle oynayarak göz makyajınızı yaratıcılığınıza bırakmak konusunda sizi özgür bırakacak kadar da naif. Özellikle rem ve moderatoyu karıştırıp third eye blinded ile dağıttığımda harika bir buğu yakalıyorum. Bu palette alışamadığım tek şey ise Pop! Pop! allık. Doğal bir duruş vermedi vermiyor tenimde ya da ben ölçülü kullanmayı beceremiyorum.

 97. Makyaja ilk başladığım zamanlarda aldığım bi palet olur kendileri. The balm’ın bence en güzel paleti. Ambalajı zaten bana göre çok başarılı. Acilen bir işiniz çıktığında çantanıza atıp az ürünle kolayca makyaj yapabilirsiniz. Ürüne gelecek olursak¸ far kısmı oldukça başarılı bana göre¸ sadece fazla tozutma yapıyor. Pigmentasyonları far bazıyla daha da başarılı oluyor. Aydınlatıcı genel olarak mary lou’ya benziyor¸ kalıcılığı gayet iyi başarılı buluyorum. Allığa gelirsek¸ benim sevdiğim tonlarda olmasa da allık yerine far olarak kullanıyorum ve gün boyu harika duruyor. Ruj kısmında bir kırmızı ve bir de nude tonları bulunuyor. Ben nude tonu daha çok sevdim. Kullandığım renkler arasında kendisi. Özet olarak kesinlikle alınmalı. 🙂

 98. the balmın ürünlerini her zaman denemek istemiştim¸ tasarımlarına resmen aşığım! indirimi yakalayınca uzun süredir almak istediğim bu paleti kaptım tabi. ilk olarak şunu söylemeliyim ki çantana at çık bir palet. tüm gün idare eder¸ başka hiçbir şey almanıza gerek kalmaz. çünkü birçok ürünü içinde barındıran bir palet. üstelik kalp şeklinde¸ yeteri büyüklükte aynası bile var ki bunu düşünmeleri çok hoşuma gitti. yine arkasında paletin içindekileri gösteren bir kısım var¸ bunu düşünmeleri de çok hoşuma gitti. genel anlamda palet 12 far¸ bir luminizer¸ 1 allık ve 2 -allık olarak da kullanılabilen- rujdan oluşuyor. aydınlatıcı¸ markanın favori ürünlerinden biri olan mary lou adlı aydınlatıcısı. allık ise yine sevilen bir ürün olan frat boy. aydınlatıcısına herkes gibi ben de aşığım¸ her gün kullandığım bir ürün. allığı da güzel bence¸ yine de çok sık tercih etmiyorum. rujlar milly ve vanilly olmak üzere 2 farklı renk. vanilly adlı¸ kırmızılı olanı yakıştıramadım pek kendime¸ hiç kullanmadım desem yeridir. milly daha pembe tonlu¸ daha soft. onu daha çok sevdim ve daha fazla kullanıyorum. fakat rujlar farların aksine pek kalıcı gelmedi bana. farlara gelince¸ gerçekten yapı olarak çok güzeller. kalıcılıkları da başarılı. ben adagio isimli olanı sömürürcesine kullanıyorum¸ hatta makyaj öncesi baz gibi kullandığım da oluyor. onun dışında allegro¸ third eye blinded¸ blink 1982¸ rem ve alice cooper isimli olanları günlük olarak fazla tercih ediyorum. diğerleri ise kullanıma bağlı olarak günlük de kullanılabilir¸ süper gece makyajları da ortaya çıkarılabilir. metal-ica isimli olanı neredeyse hiç kullanmadım¸ bence harika ama nasıl kullansam bilemediğimden duruyor öyle. sonuç olarak önereceğim bi palet¸ kullanışlı¸ baya da gidiyor. sırf minnoş görüntüsü için bile alınabilir! indirimde yakalarsanız kaçırmayın ciciş sözlük sakinleri ^^

 99. hayatımın paleti diyebilirim. tam seyahatlik. aydınlatıcısı da her ten rengine olabileceğini düşünüyorum. farları söylemiyorum zaten. açık kahve tonuyla kaşlarımı dolduruyorum çok hafif. resmen günlük makyajımı sadece bu paletle yapıyorum desem yanılmam

 100. İlk The Balm paletim olur kendisi aylardır beraberiz kendisiyle adagio renginde kocaman bir boşluk mevcut.Farların yapılarına bayılıyorum REM rengi dışında hepsi gayet pigmentli.Allık kısmındaki renk asla bana gitmiyor arada far olarak kullanıyorum.ve benim için paletin yıldızı Alice Copper¸ aşkla sürüyorum resmen.

 101. the balm’ın belki de en kullanışlı far paleti. at çantana taşı günlük hayatta ¸ at valize tatile götür. içeriği çok kullanışlı bi kere. makyaj yapmayı bırakmadan önce en sık kullandığım far paletim idi. bir gün yine yeniden makyaja başlarsam elimin ilk gideceği palet de balm jovi olacaktır.

 102. Aydınlatıcı¸ başarılı bir ürün fakat son zamanlarda çok sarı gelmeye başladı. Ayrıca yüzümde heryere dağılması rahatsız etmeye başladı. İnci rengi aydınlatıcılardan hoşlananlar sevmeyebilir.Allık¸ Pigmentli ve dağıtması zor olmasına rağmen rengi çok güzel. Tamamen mat sarışınlara çok yakıştığını düşünüyorum. Far olarak da sıkça kullanıyorum kalıcılığı orta derecede.Farlar¸ Lead zeppelin¸ moderato¸ rem¸ the stroke renkleri dışındakileri resmen sömürüyorum. Bu renkler kötü mü hayır sadece yakışacak makyajı daha bulamadım. Diğer renklerin çoğunluğunda memnunum herkesin dediği gibi biraz tozutuyurlar. En çok kullandıklarım Altın ve gümüş rengi ikisini karıştırıp bütün göz kapağıma sürüyorum çok doğal duruyor. Gümüş renginin bitmesinden korkuyorum muadilimi bulmam gerekecek :)Krem ürünleri ¸ ruj olarak sevsem de gün içerisinde yenileyemediğim için daha çok allık olarak tercih ediyorum. Allık olarak milly rengi favorim farların çoğunluğuyla uyum sağlıyor. Üzerine az pigmentli bir allık veya transparan pudra geçince bütün gün dayanıyor. Vanilya rengi ise benim cildime fazla renkli oluyor. Cildimde kızarıklık olmadığı zamanlarda boş gözle kullanabiliyorum.

 103. Herkesin bayıldığı ama kahve ve tonlarinda goz makyaji seven sahsim icin pek de gunluk makyaj tonlarini barindirmayan¸ icerisindeki dudak urunleri inanilmaz basarisiz olan balon urun. Sadece allik aydinlaticisi ve adagio rengi basarili

 104. En altındaki kremsi pembe rengin hoş bir krem allık olduğunu düşündüğüm¸ diğer renklerini de genel olarak işe yarar bulduğum ilk far paletim

 105. İlk makyaj paletim olur kendisi. Makyaj yapmaya yeni yeni heveslendiğim ve ürünlerle ilgilenmeye başladığım sıralar bütün bloglarda¸ videolarda makyaja yeni başlayanlara tavsiye edildiğini ve övgüleri görünce dayanamayıp almıştım. Gerçekten çok farklı ve yoğun makyaj yapmayanlar için farların renkleri¸ yapıları oldukça kullanışlı. Gündüz makyajı için doğal tonları da gece makyajı için koyu tonları da içinde barındırıyor. Ama bence almak için en geçerli neden paletin içindeki allık ve aydınlatıcı. Ayrı ayrı bu iki ürünü alacağınız fiyata paleti alarak +12 far +2 ruj almış oluyorsunuz. Rujları hiç iyi değil bence¸ ben hiç kullanmıyorum ama dediğim gibi sırf aydınlatıcısı ve allığı için bile alınabilecek güzel bir palet.

 106. Nude Tude ve Nude Dude palet bulamadığımdan el mahkum Balm Jovi aldım. İlk başta küçük bi pişmanlık yaşadım renkleri sevmediğimi düşündüm ama yaklaşık 6-7 aydır her gün kullanıyorum. Allegro rengi ve POP-POP allığı karıştırıp göz kapağıma hafifçe uyguluyorum.Presto rengini ise kirpik diplerime sürüyorum ve sonuç bence mükemmel. Yalnız ışıltılı farların pigmentasyonları oldukça zayıf. Islakta kuruda bazlıda bazsız çok zayıf 🙁

 107. Üç yıl önce yüzde elli indirimle 30 TL ye aldığım şimdiki parasını asla vermeyeceğim the balm paleti.İtiraf etmeliyim farlarin isimlerine¸ Rock konseptine vurulup almıştım. Doğal tonlarının dibini bulup parıltılı gece mavilerini yeşillerini pek kullanmadım. Yine seyahatlerde oldukça işime yaradiginı itiraf etmeliyim. Ayrica o aydınlatıcı ne bereketlidir arkadaş kullan kullan bitmiyor ufacık şey¸ alligi ise ayrıca alacağım bir renk değil ama bu bir oyuk oluşturmama engel oldu mu ¸ asla (: çünkü gerçekten beyaz tenlilerde doğal bir pembelik veriyor ve sadece paleti yanıma aldığım zamanlarda oldukça iş görüyor. Rujlar ise ı-ıh öyle parmakla fırçayla alıp sürmek benlik değil duruyorlar öyle.

 108. Palet çok güzel ama aydınlatıcısı mary loumanizer değil¸ hayal kırıklığına uğramıştım bilinçlenelim… Alice copper la ne kırmızı brutal makyajlar yaptık…

 109. Gratisin son indiriminde kavuştugum palet. Elimden düşmüyor desem yeridir. Güzel göz makyajı çıkıyor renklerle. Rujlarını ben çok sevdim. İki ruju karıştırarak kullanıyorum genelde tatlı bir renk ortaya çıkıyor. Aydınlatıcısı uzun bir süre bana yeter sanırım çok begendim¸ allık şahane. Ambalaj tasarımı mükemmel.

 110. içinde 12 far¸ aydınlatıcı¸ allık(far olarak da kullanılabilinir) ve 2 ruj olan palet. Farlardan 6 tanesini hiç kullanmadım¸ neredeyse olmasa da olurmuş ama geri kalanlar günlük makyaja uygun. özellikle alice cooper rengi tam bir aşk. allık çok pigmentli¸ kendime yakıştıramadığımdan çok kullanmıyorum ama far olarak çok başarılı¸ güzel duruyor. rujlardan milly rengini pek kullandığım söylenemez¸ rengi varla yok arası bir şey¸ diğeri bariz bir kırmızı. Aydınlatıcı her cilt tonuna gider mi bilmiyorum ama buğday tenliyim¸ bazen bana çok sarı kalıyo gibi¸ bilemedim tam ama kalıcılığı bayağı iyi. kısacası baya işlevli¸ parasını hak eden bir ürün.

 111. yılların metalcisi bünyemi farlarının isimleriyle mest etmiş palet. “dayak yemiş moru” gibi durmayan bir far arayanlara alice copper rengi ilaç gibi gelir. metal-ica rengini de çok hafif bir highlighter olarak kullanıyorum. yatırım tavsiyesidir.

 112. benim gibi far olayına yeni girdiyseniz ve sarıya çalan beyaz teniniz varsa tonları nedeniyle bence harika bir palet. yaşadığım tek sorun¸ cildimin yağlı olması nedeniyle simli farların ilerleyen saatlerde pek hoş durmaması. cildime bir çözüm bulduğumda sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. bir de fırça nemli iken gerçekten harika sürülüyor¸ tozutmuyor da. bayıla bayıla kullanıyorum. ama yağlı cildiniz varsa ve sim olayına takılırsanız balm’ın tam adını bilmediğim nude paleti daha uygun olacaktır.

 113. Sahip olduğum ilk ve tek far paleti. Gratis indiriminde buna heveslendim ve aldım. Farlarından ortadaki classical olanları daha çok kullanabiliyorum adagio¸ allegro presto renkleri. Aydınlatıcı çok güzel Milly ruju da öyle. Allık ve ışıltılı renkleri henüz kullanamadım bunların üstü ilk günkü şeklini koruyor desem yeridir. Zamanla onlara da alışır ve kullanırım umarım. Yalnız farlar çok tozutuyor palet kapandığında aydınlatıcı ve rujlara dökülme yapıyor. Bir de youtube da makyaja yeni başladıysanız kesin bu paleti alın herşeyi var diye tavsiye ediyorlar ama dediğim gibi¸ bütün renklerini kullanamayabilirsiniz insan bazı şeyleri aldıktan sonra ve tecrübeyle anlıyormuş. Şu anda kullanıyor olsam da¸ bir gün biterse yenisini tercih etmem. Tekli farlarımla daha mutluyum

 114. Aşık olmadığım palet¸ sebebi de bence fazla tozutuyor. Yine de ev dışında kalacaksam müthiş kurtarıcı. Yanımda bir dolu ürün taşıyana kadar bir fondöten¸ bir rimel¸ bir balm jovi tamamdır.

 115. farları oldukça tozutuyor fakat renkleri ve kalıcılığı oldukça iyi. allığını bir kez bile kullanmadım çünkü esmer tenliyim ve tenime pembe renk allığın gitmediğini düşünüyorum. aydınlatıcısına diyecek hiçbir lafım yok¸ bayılıyorum. rujlarına gelirsek ikisi de oldukça kalıcı rujlar¸ genellikle parmağımla sürüyorum ve epey idare ediyor beni. tavsiye edilebilecek bir ürün.

 116. Üç senedir elimde olan ve benim yeni yeni iştaha gelip kullandığım makyaj paleti. Her gün ayrı bir renk kombinasyonu ile göz makyajı yapıyor bir de üstüne mary lou ile Yüzümün yüksek yerlerini aydınlatıyorum. Bence the balm markasından alınacak en ideal paletlerden biri.

 117. ilk aldığım the balm paleti yani merakıma yenik düşüp başka palet almasam da olurmuş ama yaptık bir gençlik hatası tek eksiği bronzerı olmamasıydı. onu da hele ki açık tenlerde allegro renginin bronzer yerine kullanabilir olduğunu fark edince çok da sorun etmemeye başladım kendi adıma. bu nedenle hala the balm’ın en başarılı ve farklı alternatifler sunan paleti bence. özellikle alice copper¸ rem ve third eye blinded palette en sık kullandığım renklerden. bu arada the stroke¸ alice copper ve lead zeppelin definer olarak¸ third eye blinded da aydınlatıcı olarak kullanıldığında son derece güzel duruyor. third eye blinded rengini bazen disco disco ile birlikte karıştırarak¸ bazen de tek başına kullanıyorum iki şekilde de hoş duruyor.

 118. her gün bıkmadan allegroyu tüm göz kapağıma ve crease’e dağıttığım ve köşelere de v şeklinde presto uyguladığım cağnım palet ^.^

 119. İlk paletim olur kendisi. Makyaja yeni başlayanlar için tavsiye edilir çünkü içinde her türlü makyaja uygun ışıltılı¸ metalik ve mat olmak üzere 3 seri far¸ allık¸ aydınlatıcı ve 2 tane ruj/krem allık bulunuyor. Işıltılı açık renk farlar çok fazla renk vermiyor ama matlar oldukça iyi. paletin orta sırasında ten rengini tüm göz kapağına¸ allegro’yu katlanma bölgesine¸ alttaki koyu kahveyi de kirpik diplerime sürünce mis oluyor ve yapması da çok kolay. indirimde sanırım 50 lira gibi bir fiyata alınabiliyor ya da alternatifi balm voyage 2’ye bakılabilir.

 120. ilk ve tek the balm paletim ve oldukça memnunum. tozutma tüm the balm larda var diye biliyorum. her rengi bi ayrı güzel farlardan en çok allegro¸ blink 1982¸ iron mad-in¸ presto. tek sıkıntısı bence koyu renk olanların dağılması biraz zor oluyor. onun haricinde denildiği gibi tam bir öğrenci paleti ne ararsan var içinde çok kullanışlı içindeki aydınlatıcı cezbetmişti beni en çok. allığı da çok güzel bir gün onu da kullanmak istiyorum şuan çok kızaran bir cildim olduğu için fondotensiz allığı sevmiyorum.

 121. Geçen yıl 400. mağaza indiriminde bu palete sahip olmuştum ve 1 aylık bir deneyimden sonra buraya yorum yazmıştım. O zaman adagio allegro gibi mat renkleri kullanmaktan öteye gitmemiş¸ daha koyu olan renkleri de kirpik dibime eyeliner gibi uygulanmıştım¸ o kadar çeşit fazla gelmişti keşke almasaydım demiştim. Şu an birkaç aydır palet elimde¸ başta Alice cooper (evet¸ bordo renk) olmak üzere tüm renklerini kullandım¸ paletle aramda duygusal bağ oluştu resmen 🙂 Bitmesini istemiyorum¸ hem aydınlatıcı allık olduğu için sabahları işimi kolaylaştırdı¸ hem de önceden kullanmadığım bazı renkleri kullanmamı sağlayarak makyaj deneyimimi arttırdı.

 122. Sırf adı hoşuma gittiği için bir rock aşığı olarak aldığım palet. İçindeki farların adları da ünlü grupların adlarına gönderme. Farlar üç kısımdan oluşuyor. İlk kısım heavy metal. Buradaki dörtlü farlar simli ve adı gibi en ağır farlar. Metal-ica: metalik simlerden oluşuyor. Bunu ağır göz makyajı yaptığımda göz kapağımın ortasına sürüyorum. Karıştırma fırçasıyla karıştırdığımda geçişli güzel bir göz makyajı oluyor. Iron maid-in: şampanya rengi simli bir far. Bunu da kahverengi ağırlıklı göz makyajı yaptığımda uyguluyorum. Özellikle güneşte çok güzel parlıyor. Lead zeppelin: koyu yeşil¸ içinde altın simler var. Konsere falan gidince tüm göz kapağı¸ crease falan allah ne verdiyse bu renge boyamıştım. Gayet güzel durmuştu. Alice copper: palette çok güzel durmasına rağmen kullanınca hayal kırıklığı oldu. Bende bordo değil çamur gibi durdu. İkinci kısım tempo adlarından oluşuyor yani temel. Burada mat farlar var yani adı gibi makyajın temeli. Adagio: bir baz rengi. En çok kullandığım renklerden. Bir tık daha açık olsa daha çok sevebilirdim. Allegro: En sevdiğim renk. Çok güzel bir kahverengi. Crease bölgesine sürüyorum genelde. Göz kapağına da adagio sürdüm mü günlük makyajım. Moderato: çok kullanmadığım koyu morumsu bir renk. Presto: Soğuk bir koyu kahverengi. Yine adagio ve allegroyla birlikte göz makyajımda kullanıyorum. Buğulu göz makyajı için ideal bir renk bence. Üçüncü kısım da alternatif rock. Normalde en çok alternatif dinlememe rağmen farlarda en az onları kullandım. Daha alternatif daha değişik renklerden oluşuyor. Işıltılı görünümleri var. Blink 1982: Gül kurumsu ışıltılı bir renk. Güzel bir renk olmasına karşın kullanırken biraz zorlandım. The Stroke: Mükemmel bir renk. Bu dörtlü içinde favorim. Lacivert yine buğulu göz makyajı için ideal. Zaten bu gruplardan da en çok the strokes’u severim. Rem: benim gözümü morarmış gibi gösterdi. Sevmedim. Third eye blinded: çok tatlı bir pembe. Yine alta adagio sürüp göz kapağıma bunu sürdüğümde güneşte pembe pembe parlıyor. Aydınlatıcısı ise çok simli durur diye korkmama rağmen çok iyi aydınlattı. Bu far paletinden önce aydınlatıcı kullanmıyordum ama bunu sevdim. Allık çok kullanmıyorum ama fena değil yalnız kalıcılığı bana yetersiz geldi. Alttaki iki rujdan ise milly olanı güzel soğuk bir pembe. Vanilly ise eh işte. O kadar kırmızı ruj varken çok kullanılmaz diye düşünüyorum. Genel olarak çok pratik ve kullanışlı bir palet. Neredeyse tüm makyajı yapabilirsiniz.

 123. ruj ve allık olarak kullanılan krem ikiliyi hiç kullanmıyorum nedense¸ halbuki çok hoşlar. kullanmadığım farları ise lead zeppelin¸ moderato¸ the stroke ve metalica¸ lead zeppelini de hiç sevemedim aynısını balm your hand paletine de koymuşlar¸ çok gereksiz olmuş¸ bu palette daha güzel renkler var¸ alice copper filan konulabilirmiş. çok kullanışlı ve güzel bulduğum bir palet. bazı şeylerin dibini de gördüm benim için şok bir durum. allık sevmeyen biri olarak allığı bile kullandım.

 124. Balm’dan aldığım ilk ürüniçerisindeki farlar günlük olarak rahatlıkla kullanılabilir. En sevdiğim adagio ¸blik third eye blinded¸ allegro renkleri günlük makyajlarda rahatlıkla sürülüp çıkılabilir renkler. Paletteki aydınlatıcıyı da aldığımdan beri kullanıyorum hala bitmedi.Paletteki allığı son zamanlarda hep bunu kullanıyorum. İndirimde alınabilecek bir ürün olduğunu düşünüyorum.

 125. Sırf tatile giderken kolaylık sağladın diye aldığım ve aşk yaşadığım ürün. Aydınlatıcısı ve allığı Harika. Farlar tozutsa da pigmentleri gayet başarılı kalıcı. Rujlarını pek kullanmadım ama renkler güzel Çok pratik bir ürün

 126. the balm markasının sahip olduğum tek paleti. çok seviyorum. çok farklı göz makyajları yapılıyor bu paletle. öyle çok uğraşmadan hem de. renkleri çok güzel. aydınlatıcısı da güzel. ruj¸ krem allık ve toz allığını pek kullanmadım. çıkıp bir tatile gitsem onları da kesin kullanırdım. çünkü bu paletle ayrı ayrı şeylere ihtiyacınız yok. birde indirimi bekleyin bence. fiyatının neredeyse yarı yarıya düştüğü zamanlar oluyor. (bkz: gratis)

 127. Lise mezuniyetimde kuaför gazabına uğramamak için makyajımı kendim yapmaya karar verdiğimde renklerine vurulup indirimde kapmıştım.Kendisi ilk paletim olur.Renkleri tasarımı ve indirimdeki fiyatıyla kesinlikle mükemmel¸ o pembiş ve ten rengi farı yedim bitirdim 🙂

 128. aldığım günden beri canım sıkıldığında dönüp dönüp baktığım canım paletim.Keşke onda önce aldıklarımı hiç almasaymışım sadece bunu alsaymışım diyorum çünkü benim gibi ten makyajı yapmayan birine fazlası ile yetecektir…Farlar: Hepsi oldukça pigmentli fakat stroke rengi lead zeppelin in mavi versiyonu olmasına rağmen onun kadar iyi olmaması ile üzdü.Rem çok beğendiğim renklerden biri olmasına rağmen kalıcılığı çok fazla değil 🙁 Onlar dışında hepsini çok sevdim katlanma sorunu veya karışmama sorunu olmadı ve renk aralığı oldukça geniş.Alice copper¸metalica¸ıron maiden ve allegro¸ moderato muhtemelen en önce bitireceklerim.Aydınlatıcı: Paleti almadan önce wet n wild in reserve your cabana aydınlatıcısını kullanıyordum ve aydınlatıcı arayışımı orada bitirmiştim çünkü onun dışında içinde renkten çok sim olmayan ve uygun fiyatlı hayvanlar üzerinde test yapmayan bir aydınlatıcı bulamamıştım.Sonra onunla tanıştık(burada yazarın gözünden kalpler çıkıyor)Fan fırçası ile hafifçe uygulamama rağmen kendini belli ediyor ve sıkılıp abartsam bile sürdüğüm yerde kalıp gibi durmuyor. Mary lou manizer ın aynısı olduğunu düşünmüyorum bana ondan daha az simsiz ve doğal duruyor.Allık: Fırça kullanmadan parmak uçlarımla uyguladım başta buğday tende güzel durur mu diye düşünmüştüm ama güzel oldu¸beğendim. Rujlar: milly benim dudağımda pek beli olmadı ama vanilly acaba kırmızı ruj alsam mı düşünceme son verdi.Fırça ile sürmeyi seviyorum bu şekilde sanki mükemmel kırmızı bir ruj varmış gibi durmuyor mükemmel olmadığında özellikle günlük makyajda daha güzel durduğunu düşünüyorum.muck

 129. rujlarının varlığını bile unutmuş olmama rağmen farlarından adagionun dibini gördüğüm¸ kullanışlı bir palet.

 130. İndirimde alınmıyorsa bu kadar kişinin beğenmesine rağmen o parayı haketmediğini düşündüğüm palettir. Farların renkleri güzel¸ ama bazı renkleri çok tozutma yapıyor¸ aman aman bir performansı yok. Allık ise öyle aman aman bitilecek bir renk değil. ovverated bir renk. Ya da benim tenime gitmedi bilemiyorum. Aydınlatıcı ise tam bir hayal kırıklığı oldu benim için. Sanki far almışsın yüzüne sürmüşsün gibi. Böyle nokta nokta simler var gibi. ÇoK yapay. Doğal bir ışıltı vermiyor. Altta ki iki ruju neredeyse hiç kullanmadım. Islak bitişli çabuk dağılan rujlar olduğunu söylemek mümkün.

 131. 2 sene önce aldığımda elimde pek palet olmadığı için severek kullanmıştım ama şuan elim gitmiyor. mat renklerin ilk uygulandığında pigmentasyonunun iyi olduğunu ama kaldıkça uçtuğunu ve ne kadar baz sürersem süreyim göz kapağında çizgilendiğini düşünüyorum. smokey eye veya daha günlük makyajlar yapılabilir tabi ama ne zaman yapsam gün sonunda vasat altı halde buldum. indirimli/indirimsiz güncel fiyatını bilmiyorum ama zannediyorum 100ün üzerindedir.nude tude/dude almanın daha mantıklı olacağını düşünüyorum bu palet yerine 

 132. Hayatımın far paleti Metalik gri ve altın rengini saymazsak içindeki renkler accayip kullanışlı bence¸ ten rengi olanın dibini gördüm¸ Alice cooper ve Led zeppelin e aşığım¸ hatta strokes u bile günlük nasıl kullanacağımı çözmüş durumdayım Benim için tek eksisi içindeki krem allık/ruj olarak kullanılan o iki ürün¸ pratik ve hijyenik bulmuyorum

 133. Altin ve ten rengini bitirdigim genellikle seyahatte benimle gelen palet. Ancak son zamanlarda cok sıkıldığımı fark ettim. Çünkü ozellikle yaz tatillerinde insan degisik makyajlar ve degisik renkler kullanmak istiyor ama bu palet onu veremiyor bence. Onun icin 2 3 gunluk kucuk gezilerde kg sınırında falan ideal bir palet. Bitirdigimde bir gun yeniden alacagimi hic sanmiyorum.

 134. rock&heavy metal seven bir kisi olarak once ismi ilgimi cekmisti. sonra baktim epeyce pratik. nitekim kullandikca anladim ki seyahatlere goturulebilecek¸ ofiste bulundurulabilecek¸ bittikce yenisi alinabilecek bir urun. ustelik kendime yakistirmadigim mavi rengini bile (the stroke) kullaniyorum. en cok “iron maid-in” ve “alice copper” renklerini begendim. sadece krem formundaki rujlari gereksiz buldum. hem hijyenik degil¸ hem de paletin genel renk yelpazesine uyumsuz. yine de indirimde alinabilir.

 135. 12 çeşit açısından zengin farı¸ bir allığı¸ bir aydınlatıcısı ve iki de ruju olan palet. elime daha yeni geçti. ambalajı çok şirin¸ benim gibi bir metal müzik dinleyicisini mest etti. ama içi de en az ambalajı kadar güzel. İçindeki aydınlatıcı mary lou-manizer’ın çok benzeri. allık zaten fratboy. the stroke¸ blink 1982¸ rem¸ lead zeppelin¸ alice copper¸ moderato ve presto renklerine bayıldım. rujlardan kırmızı olan vanily’i denemedim ama milly benim dudağımda tam bir “my lips but better” rengi gibi durdu. 

 136. kendisini indirimden baya bir zaman önce edinmiştim. başka paletlerde daha sık kullandığım renkler olmasına rağmen aydınlatıcısı ve birkaç rengi için bir yere giderken mutlaka bu paleti de alırım. her makyajımda o masada 580 palet dahi olsa elim hep ona gider. kendisiyle çok seviyeli ve dostane bir ilişkimiz var. bitiyor üzülüyorum.seviliyorsun balm jovi!

 137. İçinde 9 far¸ 1 aydınlatıcı¸ 1 allık¸ 2 krem allık/ruj ürünü bulunan çok amaçlı palet. Bu paletteki en güzel detay ise vanilla isimli ruj. Gül kurusuna dönük çok güzel bir pembe. Far olarak ise alice cooper favorim. Bence gayet özgün renklerden oluşuyor palet fakat tabii ki de kullanılmayacak renkler var. Almamda dış ambalajının güzelliği ve konseptinin özgünlüğü de etkili olmadı değil. Balm voyage 2 bundan daha kullanışlı bir palet¸ hem aydınlatıcı¸ hem bronzer¸ hem allık bulundurması açısından. Fakat bu palet yine de benim için ayrı bir yerde. Sebebiyse voyage 2deki far renklerinin balm jovideki kadar özgün renkte olmaması sanırım.

 138. geçen yıl indirimde 50 küsüre bayağı memnun bir şekilde aldığım canım paletim. şu an indirimli fiyatları neredeyse 70’e yaklaşıyor yanlış hatırlamıyorsam¸ inanamadım sözlük. her türlü övgüyü hakeden bir palet kesinlikle. tatile¸ geziye vs gidecekseniz yanınıza makyaj malzemesi olarak sadece bunu alsanız eminim ki her şeyiyle yeter. rujları biraz sönük ama yine de iş görür¸ allık olarak da kullanabilinir. zaten highlighter’ı mary lou’nun aynısı gibi -ki büyük ihtimal öyle- mary lou’ya da bayıldığım için seve seve kullanıyorum highlighter’ı. farlarına gelecek olursak hepsini teker teker anlatabilirim fakat büyük ihtimalle sayfalar sürecektir¸ o yüzden favorilerimi yazmak istiyorum sadece: lead zepellin¸ allegro¸ adagio-tam bir baz rengi- ¸ presto ve alice copper. almayı düşünen ve bu yüzden girdileri okuyanlar için maddi açıdan fazla gelmezse gözünüze kesinlikle düşünmeden alın derim:’)

 139. The balm’ın en kullanışlı paleti bence.ancak maalesef üretimi yok.diğer ürünleri satılsın diye içinde hersey olan bu paleti kaldırdılar bence.gratislere ilk geldiğinde almıştım.project pan sayesinde kendisiyle tekrar karsılaştım ve aşk yaşıyoruz.dokunmamışım bile sıra gelmemiş.görünce heyecanlandım.ilişkiyi yarım bıraktığım eski aşkımla karşılaşmış gibi oldum hdksh.

 140. the balm’ın kesinlikle en en en kullanışlı ve mantıklı paleti. öyle ki içindeki tüm renkler bir şekilde değerlendirilebiliyor. zaten allık fratboy¸ highlighter da mary lou olunca.. at çantaya dünyayı dolaş. ben the balm olsam bu paleti satıştan kaldırırdım . bunu aldıktan sonra diğer paletleri almak aklımdan bile geçmedi ¸ ressmen pazarlama hatası.

 141. Bu paleti al¸ başka da bir şey alma… Işıltılı¸ mat farlar¸ aydınlatıcı¸ ruj¸ allık hepsi var. Daha ne olsun…

 142. Ben temasına vurulup indirimde almıştım ve beni pişman etmedi. Elimdeki farlardan en çok bunlara elim gidiyor seviyorum pigmentasyon ve yapıları bana göre iyi. Adagio çok güzel göz kapağı eşitliyor zaten kullana kullana çukurlaştı bile ama moderato ve the stroke renklerine ayrı ayrı aşığım. Bazen bu renkleri alt kirpik diplerime geçince ilerleyen saatlerde biraz aşağı inmiş bulabiliyorum ama olsun. Aydınlatıcısı da güzel bir tek allıkla anlaşamadım öyle duruyor bana yakışmadı.krem ruj ve allıklarından kırmızı olanı corrector olarak kullanmayı tercih ediyorum benim yeşil mor arası göz altlarımda çok azıcığı bile yetiyor nötrlemeye ince bir fırçayla uyguluyorum o yüzden. Tozutma sorunu zaten malum aslında benim için çok sorun olmayabilirdi ama aşağıdaki krem ruj ve allıkların üstüne yapıştılar her seferinde üstünü silip kullanmak sıkıntı bir de bazen tam temizlenemeyebiliyor.

 143. 12 göz farı¸ 1 aydınlatıcı¸ 1 allık ve 2 dudak-yanak ürününden oluşan the balm’in kullanışlı bulduğum paletlerinden. Adagio rengini tam baz rengi olduğundan bitirdim¸ yerine wnw brulee aldım ama onu da adagio kadar sevemedim. presto rengini de genellikle alt kirpik dibime hafifçe geçiyorum belirginlik katması açısından. allegro rengini de katlanma bölgesi için kullanıyorum. allığını ve 2 dudak-yanak ürününü hiç kullanamadım yakıştıramadım kendime. hatta frat boy allık almayı düşünüyordum ki paletin içindeki pop! pop! allığının frat boy olduğunu öğrenince almadım. aydınlatıcısı pigmentli¸ iyi iş görüyor hatta bu yüzden mary lou almadım o bitsin öyle alırım diyordum ki dolar aldı başını gidiyor the balm ürünleri de bundan nasibi aldı biterse de belki daha uygun fiyatlı aydınlatıcılara yönelirim.

 144. benim bebeğim. o kadar verimli ki sevgilim 2 yıl önce almıştı o zamandan beri kullanıyorum ama bitmedi hala. her seyahatimde yanıma alıyorum¸ içinde her şey var. ve paleti her duruma uygun renkler içeriyor.aşırı kullanışlı.farları¸ pigmentasyonu başarılı çabuk tozutmuyorbaz sürmediğim halde nemlendiriciyle bile kapaklarda kalıyor.aydınlatıcıyı nredeyse her gün az da olsa kullanmama rağmen henüz yarılanmadı.bildiğiniz evladiyelik

 145. the balm’dan aldığım ilk paletim. uzun zamandır aşk yaşıyoruz kendisiyle¸ özellikle seyahate giderken makyaj çantama attığım ilk şey oluyor. bir tek en alttaki kremsi rujları işlevli bulmuyorum. hem kalıcı değiller¸ hem de pek hijyenik olmuyor çünkü diğer toz ürünler mıknatıslı ambalaja rağmen rujlara bulaşıyor. bunun dışında bir far paletim olsun¸ içinde hem günlük hem de gece makyajı yapabileceğim tonlar olsun diyorsanız indirim döneminde kesinlikle göz atın derim. Birer adet allık ve aydınlatıcı da bonus olsun. Seviliyorsun the balm ❤️

 146. İlk göz ağrım olur kendileri.Yeni makyaja başlayan ama ne alacagini bilemeyen kizcelerimize sesleniyorum buradan¸ indirimde falan da olsa alin aldirin bi şekilde :)Gereksiz renk neredeyse bulundurmayan paletimizde 12 adet pigmentasyonu harika far var ve bu demek oluyo ki karistira karistira bi sürü farkli goz makyaji elde edebilirsiniz.Allık kullanmayi da ögrenirsin aydinlaticiyi da hatta ben arada ikisini karistirip uyguluyodum alligi biraz isiltili yapiyodum.Ruj kismini pek daha kullanamasam da renklerinin güzel oldugu ilk andan belliydi krem ürün sevenler rahatlikla memnun kalir.Dedigim gibi kendinizi cok geliştirebileceginiz bi palet¸ palette çok çok iddiali renklerin bulunmamasi bi seyleri fazla kacirip gereksiz iddiadan da uzak tutuyo insani.Zaten alligi toz pembiş farlari desen kahveler pembeler morlar bundan ne kadar kötü bi makyaj çıkabilir.

 147. önce arkadaşıma doğum günü hediyesi olarak aldım¸ sonra gittim kendime aldım. the balm’ın renklerini¸ orjinal isimlerini ve kapaklarını çok seviyorum ancak (ben makyaj ustası olmadığımdan olsa gerek) ne kadar uğraşsam da the balm paletlerinden istediğim verimi alamıyorum. palette duran renk ne kadar fazla uygulasam da gözümde öyle durmuyor. bir de çok tozutuyor. the balm seni çok seviyorum ama artık senden vazgeçiyorum demek zorunda kaldım bu güzel palette..

 148. bu ürünün bende manevi değeri çok yüksek. erkek arkadaşımın hediye aldığı ilk makyaj malzemesi. nasıl utana sıkıla aldığını tahmin edebiliyorum. ürünün üretimden kaldırıldığını yazmış birkaç kişi. bu fiyata bu kadar çok fonksiyonlu ve kaliteli bir palet bulmak gerçekten zordu. umarım bunun yerine bir benzer paleti uygun bir fiyatla piyasaya sürerler.farların pigmentasyonları ve kalıcılıkları gerçekten çok iyi. renkleri birbirleri ile çok uyumlu. özellikle alice copper rengi bir harika. baz kullanarak hiç denemedim ama bazsız 4 saat kalmasına şahit oldum. allığını biraz açık tonlu buldum ten rengime çok gitmediği için kullanmıyorum. aydınlatıcısı gayet güzel. aklımda mary lou almak vardı bu paletten önce ama içindeki aydınlatıcı çok benzer olduğu için gerek kalmamış oldu. paletin en altında yer alan ruj ya da allık olarak kullanılabilen o 2 minik ürünü ise hiç sevemedim. yapıları hoşuma gitmedi.tek bir paletim olsun ve kaliteli olsun diyorsanız alacağınız palet kesinlikle bu olmalı. umarım üretimden kalkmamıştır.

 149. Aldığım ilk makyaj paleti. Her rengi ayrı kullanışlı bir palet. Farlarından kaş farı¸ aydınlatıcı¸ göz farı bazı olarak kullanılabilecek çok güzel renkler mevcut. Allığını hem allık olarak hem far olarak kullanıp yiyip bitirdim. Aydınlatıcısı zaten muazzam. Birtek krem rujlarını kullanamadım¸ farların tozutmasıyla pis¸ çirkin birşeye dönüşmüş olmalarından ötürü.

 150. makyajın jokeri. cilt makyajı hariç konuşmam gerekirse¸ bu palet ve birkaç fırça yardımıyla tüm makyajınızı halledebilirsiniz. makyaj malzemelerinin demirbaşı benim için. özellikle allığını çok severek kullandım¸ sarı alt tonlu beyaz sayılacak bir ten rengine sahibim ve bende gayet hoş duruyordu. farların simli olanları daha çok gece makyajına uygun denebilir fakat oldukça güzel doğal tonları da mevcut. bir tek rujlarını kullanmadım¸ onlar da kullanmadıkça hijyenik olmaktan çok uzaklaştılar zaten¸ ama o kadar da olsun. 9/10’luk palet bana kalırsa.

 151. farların çeşitliliği¸ içerisinde allığın¸ aydınlatıcının¸ krem rujların olması bence gayet iyi. üstelik kalıcılık konusunda da çok iyi sabah kulladığınızda akşama geceye kadar suratınızda kalabiliyor. bana göre tek kusuru krem rujlarının dudaklarımda ki duruşu. pek renk verdiğini söyleyemem. ya da bana öyle geliyor 🙂 ama ben yine beğenmedim. fiyatı ise indirimi yakaladığınızda çok uygun alabiliceğiniz kullanışlı bir palet. tavsiye ederim.

 152. Ilk makyaj paleti olmaya uygun palettir¸ iki arkadaşım makyaja bu paletle başladı. Aradiginiz bircok sey mevcut bu palette. Beni görüntüsüyle etkilemisti¸ ürünlerin isimleri de grup isimleriyle katıştırılmış. Eglenceli bir palet kısaca¸ uzun sure kullanabilirsiniz icindekileri.

 153. Metal grup isimlerinden oluşan farlar simli.Klasik müzik terimlerinden oluşanlar mat ve alternatif rock gruplarından oluşanlar hafif sedefli. İçerisinde 12 far¸ 1 aydınlatıcı¸ 1 allık ve iki tane de dudak/yanak ürünü bulunuyor. Farları hem günlük makyajda hem de gece kullanabileceğiniz gibi¸ aydınlatıcı da The Balm’ın meşhur aydınlatıcısı Mary Lou ile neredeyse aynı. Allık ise Frat Boy gibi. Alttaki dudak ve yanak için de kullanılabilen ürünlere elim pek gitmese de onlar da işe yarar. Özellikle tam bir seyahat paleti. 

 154. makyaja başladığım palettir kendisi. yeni başlayan için kendini keşfetmeye yeni başlayan için uygun bir palettir. ben aslında farları için almıştım ama hayatımın allığını bulduğum bir palet oldu benim için. diğer allığımı rafa kaldırmama sebep olan palettir. farlarının bazı renkleri hariç geri kalanını zevkle ve aşkla kullandığım palettir. renkleri ve duruşları gerçekten başarılı bir palet.

 155. 12 far¸ 1 aydınlatıcı¸ 1 allık ve 2 rujdan oluşan palet. Farları iddialı renkler kesinlikle. Simli koyu yeşil¸ simli koyu mor gibi ağır makyajlarda kullanılan renkler içeriyor. Günlük makyajlar için açık kahverengi ve pembe gibi seçenekleri de var. Metal-ica rengi göz pınarlarına uygulandığında göze aydınlık verip büyütüyor. Aydınlatıcısı fena değil fakat allığı çok pembe. Yakıştığı insanlar nadirdir. Milly ve vanilly isimli rujları da maalesef sınıfta kaldı renk açısından. Dokuları fena değil. Özetlemek gerekirse farları iyi¸ ama diğer malzemeleri orta düzey olan far paleti. Kalp şeklindeki aynası için bile alınır gerçi. Balm’ın tüm ürünleri gibi bunun da aynası çok  kaliteli.

 156. Çok seyahat eden¸ uygun fiyatlı palet arayanlara önerimdir kendisi. Benim için farların tozutmasının hiçbir önemi yok¸ high-end markaların farları da tozutuyor.(naked heat gibi)**Ben farlara vurulduğum için bu paleti aldım. Bundan önce de nude tude paletini almıştım. Onun farların yapısını çok başarılı bulmuştum. Ancak nude tude’daki koyu renkleri hiç kullanamıştım. Günlük hayatımda çok koyu renkler kullanan biri değilim¸ renkli makyajlar veya açık doğal tonlar kullanmayı tercih ediyorum. **Ancak bu palette bir renk var ki ilkönce ona vuruldum. Lead zepplin haki rengi ve içinde altın simler var. bu paletteki altın rengi ıron-maid-in da çok beğenmiştim. **İlginç şekilde daha az beğendiğim renkler daha güzel çıktı. Açık metalik gri metal-ica¸ koyu sütlü kahve Allegro ve alice copper yapı olarak başarılı bulduğum renkler oldu. Bir de adagio rengi tam bir göz kapağı eşitleme rengi¸ süper bisey.**Altın rengi ve pembe tonlardan renk olarak tam istediğim verimi alamadım. Lead zepplin tam istediğim müthiş rengi veriyor¸ ancak far bazı olmadığında yağlı göz kapaklarında dağılabiliyor.**Allığa gelecek olursak¸ allığın rengi gerçekten beyaz ve orta tenliler için çok güzel bir şeftalimsi pembe tonu. Ancak uçuyor¸ tazelemek gerekiyor.**Highlighter çok doğal duruyor. Ancak ben biraz fazla parlak sevdiğim için beğenemedim.**Krem allık/ruj benim bu paletteki en başarılı bulduklarım. Yanakta uzun süre kalıcılar¸ hem beyaz tenliler için açık bir mauve pembe¸ hemde daha koyu tenliler için kırmızımsı renk mevcut.**Genel olarak: ben nude tude’daki farları yapı olarak bir tık daha çok beğendim. Bunun avantajı çok güzel bir metalik gri¸ güzel bir mat lila¸ altın renkler içeren yeşil olması ve bunların farklı renkler olması. Allık ve ruj secenekleri ve cok begenmesemde bir aydınlatıcı olması seyahatlerde avantajlı. Fiyat performans acısından iyi. Tabii bir de güzel bir aynası var¸ ters çevirip gözünüze iyice yaklaştırabiliyorsunuz.

 157. Almamak için çok direnip eninde sonunda aldım… Aldıktan sonra çok kullanamadım. Tatil için mükemmel bir palet hele highlighter’ı favorim. Ten rengi farın dibini gördüm. Çok güzel göz kapağı eşitliyor.

 158. beyaz tenli olduğum için far renklerinin yüzüme uyduğu¸ ne çok abartılı ne çok hafıf olan bir palet.ablamda görüp aşık oldum ve gidip bir koşu aldım. aydınlatıcısı allığı farları eğer çok ağır makyaj yapmayı sevmiyorsanız kesinlikle önerebileceğim bir palet. bir yere gidiyorsam yanımda fondotenim¸ maskaram ve bu paleti eksik etmiyorum. fazla fazla yeterli oluyor. 🙂

 159. öncelikle her ne kadar boyutları ufak da olsa 12 adet far 1 aydınlatıcı 1 allık ve 2 ruj için fiyatı oldukça uygun sayılır. far renkleri gerçekten çok güzel¸ farların tozuttuğu doğru ancak far bazı ile kullanıldığında pigmentasyonları çok güzel. aydınlatıcı zaten pek çok kişinin favorisi olan mary lou. allık rengi de çok doğal ve tatlı duruyor yüzde. rujlar bana bu palette en kullanışsız gelen ürünler. bunun yerine bronzer ve corrector olsaydı keşke dedim. rujların rengine yakın dudak kalemi kullansam da¸ rujları direk parmakla sürmek kötü bir görüntü yaratıyor. sanki dudağımdaki balm üzerine toz bir allığı dağıtmaya çalışmışım gibi hissediyorum. fırça ile sürmeyi denemedim belki fırça ile çok daha iyi sonuç elde ediliyordur. ama bunun yerine kendi rujlarımı kullanmayı tercih ediyorum renk olarak da. genelde paletlerimin temiz olduğu söylenir fakat bu paletteki farlar tozuttuğu için palet ilk günkü gibi kalmıyor ister istemez. son olarak koyu renk farlar kesik uçlu kaş fırçası ile kirpik dibine eyeliner gibi sürüldüğünde çok doğal ve hoş bir görüntü veriyor.

 160. Benim için tatil makyaj seti. İçinde 1 allık¸ 1 aydınlatıcı¸ 2 ruj- allık olarak da kullanılabilir- ve 12 far var.Bence içerisinde ki aydınlatıcı çok güzel. Simler var ama zaten hafif uyguladığım için rahatsız etmıyor. Mary lou ile bence çok benzıyor ama birebir aynı olduklarını düşünmüyorum. Allığı benim yüzümde biraz fosforlu turuncu duruyor. Öyle garip ki elime sürüyorum çok güzel duruyor ama yüzde sevemedim. Alttaki ruj-allık karışımı şeyler için diyecek bir şey bulamıyorum. Üstünde ki ayrı kapak gibi yeri kapalı tutmama rağmen allık ve aydınlatıcı hep bunların üzerine doldu¸ kullanamıyorum.Gelelim farlara. Ben bu palette ki farları aslında seviyorum. Tatile giderken başka ürün taşımak istemediğimde bunu atıyorum çantama ve istediğim makyajı çıkarabiliyorum. Pigment olarak çok iyi değiller bence¸ ama baz ile iş görür.Evde olduğum zamanlarda bu palete elim gitmiyor. Değişik ürünler kullanmak daha güzel geliyor. Ama dediğim gibi tatil için yanına bir maskara bir ruj yeterli geliyor. Eğer bu tarz hepsı bir arada olsun kolay olsun dediğiniz bir ürüne ihtiyaç duyuyorsanız tavsiye ederim¸ ama onun dışında çok lazım mı? Bence değil

 161. Çok kullanışlı ve sevimli bir palet. Far var¸ allık var¸ aydınlatıcı var¸ ruj var. Daha ne olsun. bir sürü paletim arasında en sevdiğim açık ara farkla balm jovi. farların renkleri günlükten ziyade geceye daha uygun. aydınlatıcı mary lou muadili. allık çok tatlı bir pembe. Rujlarını pek kullanmadım ama yoklukta gideri olur. artık piyasadan çekilmiş olması fazlasıyla üzücü. koca palet kolay kolay bitmez ama biterse ne yapacağım diye düşünüyorum kara kara. Fiyatı çok uçuk bir hale gelmişti gerçi ama biterse tekrar alırdım. Kısmet artık.

 162. Tam bir¸ valize at seyahate git paleti. Tabi beklentinizi bazı konularda düşük tutmanız lazım. Şöyle ki farlardan bazıları palette gördüğünüz rengi¸ göz kapaklarınıza bire bir vermiyor. Mesela bordoyla güzel bir makyaj hayali kurduysanız¸ hemen o hayali unutun. Çünkü o bordo gözde sıcak bir kahve oluveriyor. En alttaki dudak ve yanak ürünleri ise olması gerektiği gibi kremsi değil. Dudağa sürdüğünüzde dudağı kurutuyor. Yanakta fena değil diyebilirim. Bunun haricinde allık ve aydınlatıcı paletin en güzel yanı. Zaten ikisi de the balm’ın en hit parçalarından frat boy ve mary lou. Benim de paleti elimde tutma sebebim bu ikili 🙂

 163. Bir minik metalheadken kendisini erkek arkadaşımın bana sevgililer günü hediyesi olarak almasıyla edindiğim palet.The balmın iki paletine sahibim¸ diğeriThe balm meet matte nude ikisinden de oldukça memnunum. Paletin ismi¸ renklerin isimleri¸ içeriği tam bir gece makyajı paleti. Meet matte nude paletteki en koyu renk ile bunun the metal ica rengini birlikte kullanınca harika şeyler ortaya çıkıyor. Meet matte bende primersız biraz crease çizgisine dolma yaptı fakat bu palette öyle bir durum yok. Kalıcılığından ve pigmentasyonundan son derece memnunum. Bence özellikle son zamlardan sonra indirimsiz almayın fakat indirimde bulurken de kaçırmayın derim.

 164. Öncelikle renklerinden çok kapak tasarımının cezbettiği ürün. Palet 12 far¸ 1 aydınlatıcı¸ 1 allık ve 2 adet rujdan oluşuyor. Çoğunluğu parıltılı renkler. Benim en çok kullandığım/beğendiğim renkler adagio¸ iron maid-in¸ third eye blinded¸ disco disco¸ ve ruj olarak milly. Ürünün özellikle seyatlar için çok pratik oluşu¸ içerisinde aydınlatıcı¸ allık¸ far ve ruju birarada bulunması nedeniyle kolay taşınabilirliği ve yer kaplamaması en büyük artıları. Bir başka güzelliği de rujların bulunduğu bölmenin kapağının iç yüzünde renk kombinlerinin oluşu. Uyumlu farlar ve rujlar kombinlenmiş. Ben karar veremediğim zamanlarda buradan destek alıyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz?