“The balm autobalm palet” için 21 yorum

 1. Önce hawaii olanı bir sonraki indirimde california’yı aldım. İkisi de genel olarak cok memnun kaldıgım pratik paletler. Hawaii icin daha önce fikirlerimi yazmıstim. California paletin ise allığının frat boy olduğu doğrudur fakat aydınlatıcısı cindy lou manizer değil. Balm jovi paletin içindeki third eye blinded adlı fara çok benzeyen bir aydınlatici. Ama yanakta cok güzel duruyor. Farlardan brow/crease olarak gecen mat sütlü kahve nude tude palette ki sultry¸ diğer ışıltılı koyu kahve far nude tude palette ki silly adlı farın aynısı. Elimde nude tude¸ balm jovi palet ve frat boy allık olmasına rağmen california paleti aldıgima pişman değilim. Her gittiğim yere götürüyorum yanimda.

 2. Ben California olanına ba yı lı yo rum.Pek allık kullanamama rağmen bu paletteki allığı aşırı beğeniyorum nerdeyse her gün kullanıyorum.Highlighterını hiç denemedim krem aydınlatıcı kullandığım için ama bir gün deneyip ona da bayılacağıma hiç şüphem yok.Gelelim benim ennnn sevdiğime. Crease bölgesi için koyulmuş kahverengi far ! Çok açık tenime kontür için kullanıyorum harika ötesi bitmeden yedekleyeceğime eminim. Ayrıca paletin küçük olması da taşımak için ideal. Kısacası bu paleti alınız aldırınız

 3. Dün California Paletini aldım ve evde benzer gösterilenlerle karşılaştırma yaptım. Öncelikle belirteyim ben palete bayıldım çok tatlı renkler. Allık için Frat Boy deniliyor ama kesinlikle değil üşenmezsem bir gün yanyana swachlayıp paylaşırım sizlerle de 🙂 Frat boy bu allığın yanında pembe kalmaktadır¸ kendisi daha tatlı bir şeftali tonudur¸ Aydınlatıcısı mary lou denmiş evet çok yakın ama daha ışıltılıdır¸ farları da nute tude’a benzetilen farlardan 1 tık renk tonu farkı vardır. Farlar ve aydınlatıcı yanyana görülmeden farkedilmez aynı gibi ama allık gerçekten farklı ve çok daha güzel

 4. geçen mayıs ayında 20 tl’ye düşünce almamıştım sonra aklıma o kadar takıldı ki. bir de 2 günlüğüne bi yerlere gidip de yanıma kocaman palet almak zorunda kalınca almam kaçınılmaz oldu. ben de california olanı aldım ve bugün kullandım. allığı oldukça kalıcı 5-6 saat sonra bile yüzümdeydi¸ biraz tozutuyor ama. aydınlatıcı kesinlikle cindy lou değil¸ cindy daha sıcak bu daha soğuk bir pembe. ben mat kahvesini nude dude’dakine benzetmiştim ama bu paletteki daha sıcak tonlu. koyu kahve olan ise nemli bir fırçayla rengini çok iyi veriyor¸ eyeliner olarak. kısacası çook kullanışlı bir ürün olmuş.içindeki “it’s my way or the highway” yazısı da güldürdü.

 5. hawai olanını almak için bayram indirimini beklediğim palettir. Çoktandır aklımda.. Gün içinde tazelenecek her şey içinde ve minicik..Bir de gül kurusu bir ruj tamamdır:) Aslında california’nın allığı ve kahverengisi çok daha güzel ama hawai’nin linerı kullanıma daha uygun gibi diye onu alacağım¸ california’nın linerı simli görünüyor¸ gözümde nasıl durur bilemedim.. Fikri olan cicişler mesaj kutumu yeşillendirirse sevinirim 🙂

 6. Hawaii ve california Arasında kaldıktan sonra california’daki renklerin benim için daha kullanışlı olduğuna karar verip edindiğim ilk the balm palişi. paliş diyorum çünkü minnak sürücü ehliyeti şeklinde dizayn edilmiş klasik the balm paketlenmesine sahiptir. bir allık¸ bir aydınlatıcı (birİ açık tenliler için Kaş farı olarak kullanılabilecek)¸ 2 de farı bulunmaktadır. kendisiyle acil durum makyajlarının mükemmel şekilde altından kalkabilirsiniz. ha tabii bir ruj ve rimel ile hopp hazırsınız. 🙂

 7. son indirimde ikisini de aldım. california olanın içindeki aydınlatıcıya bayıldım. pembe alttonlu bir aydınlatıcı. sürdüğümde o kadar doğal durdu ki mary lou yu bir kenara attırdı resmen. o kadar doğal duruyor ki bir daha mary louyu kullanırmıyım bilmem. mary lou bunun yanında çok ışıltılı yapay duruyor. artık nasıl sevdiysem öve öve bitiremedim. onun dışında yapıları falan güzel. her zamanki gibi çok tozutuyorlar. ama sırf o aydınlatıcı için alın derim.

 8. The Balm’ın California ve Hawaii olarak iki çeşit çıkardığı¸ 2 far 1 aydınlatıcı ve 1 allıktan oluşan minik palettir.Benim elimde California olduğu için onu yorumlayacağım Tabiki diğer tüm The Balm ürünlerinde olduğu gibi çok kullanışlı ve şık bir paketi var.Farlardan biri mat bir kahve özellikle crease bölgesi için ideal.Mat olduğu için kaş doldururken de kullanılabilir.Diğer far ise içinde altın ışıltılar bulunduran bir kahve¸ sürüldüğü zaman ışıltılar çok minnak belli oluyor.Allığı elimdeki frat boy’a göre daha canlı bir pembe.Frat boy bunun yanında daha uçuk ve şeftalimsi kalıyor.Aydınlatıcı çok güzel sedefli bir aydınlık katıyor ama çok ufak olduğu için aydınlatıcı fırçama tam olarak alamıyorum sanırım bu paletle ilgili tek olumsuz yorumum bu.Renkler günlük kullanıma çok uygun¸ pigment ve kalıcıkları ise çok iyi klasik The Balm kalitesi de diyebiliriz.

 9. The balm markasının 2013’te çıkardığı paletlerdir. “California” ve “hawaii” ismiyle çıkan paletler için marka¸ küçük¸ taşınabilir ve bir palet içinde 1’den fazla işlevsel ürün mantığını gütmüştür.Allıkları kalıcı fakat farları ve aydınlatıcısı tozutma yapmaktadır.

 10. Geçen sene doğum günü hediyem olarak gelen palet. Gerçekten işe yarar bir palet. Allık olarak konulan rengi far olarak da çok tatlı duruyor. Lid/liner yazan bölümdeki rengi gece tüm göz kapağına uygulayıp nude bir rujla tamamladığınızda da hoş bir görünüm kazandırıyor.

 11. ay ben bu paletlere bayılıyorum 🙂 tam tatilde yanına almalık¸ çantaya atmalık paletler. her ikisi de mevcut bende. renkleri kullanışlı¸ pigmentasyonları gayet iyi. ancak biraz tozut tozut oluyorlar. küçücük duruyor ama bayağı da bereketliler. indirimde rastlanıldığında tadından yenmez bence 🙂

 12. Bugün california olanını aldım¸ 20 lira civarına geldi. Bu paleti almamdaki amaç highligther¸ far ve allık eksikliği değil. Çantama atıp tek ürün taşımak istemem. Evden makyaj yapamadan çıkınca bile günü kurtaracak veya gündüz makyajını geceye çevirebilecek tonlara sahip. Aynalı olması da tadından yenmez. Kısacası çantalık palet benim için¸ onun dışında çok da elzem değil.

 13. yaa bu çok tatlı değil mi:) aydınlatıcısı¸ crease bölgesi¸ mini farı¸ mini allığı. onların aynayla birlikte gün kurtarıcılığı. aman tanrım yemesem bari. ikinci alışım¸ bininci alışım olacak gibi.

 14. california versiyonu açık tenliler için çok kullanışlı¸ taşıması çok kolay the balm paleti. içinde toplam dört ürün olduğu için palet demeye pek dilim varmadı aslında. çok fazla malzeme taşınamayacak kısa süreli seyahatlerde bir iki fırçayla birlikte makyajın büyük kısmını bu paleti kullanarak halledebiliyorsunuz. eylül’de aldığım için fiyatını tam hatırlayamasam da¸ indirimde de 20 lira civarına indiğinden eminim. taş çatlasın 23 gibi bir şeydi. allığı yukarıda da yazıldığı gibi açık ve pembe-şeftali tonlarında. kalıcılığı yüksek ve doğal duruyor. brow/crease yazan mat kahverengi far bu paletçiğin en kullanışlı kısmı. ben bununla hem kaş doldurup doğal bir görüntü elde ediyorum¸ hem crease bölgesinde kullanıyorum¸ hem de hafif bir kontür uygulaması yapıyorum yüzüme. özellikle de bu kadar kolay taşınabilir bir palette böyle çok amaçlı bir ürünün olması büyük bir artı. lid/liner olan simli koyu kahverengi farı sadece göz kapağımda kullandım¸ bu da fikrimce kullanışlı bir renk. highlighter kısmını da göz pınarlarımı¸ kaşımın altını ve elmacık kemiklerimi vs. hafifçe aydınlatmak için kullanıyorum. aydınlatıcısı pembe alt tonlularda muhtemelen daha doğal duracaktır çünkü the balm’ın diğer aydınlatıcılarına göre çok daha soğuk bir renk.özetle¸ indirimdeyken alınıp¸ ziyadesiyle faydalanılabilecek bir ürün.

 15. bir allık ve üç çeşit fardan (birisi aydınlatıcı olarak da kullanılabilir) oluşan¸ hem hawaii hem de california çeşitlerine sahip olduğum minik paletcikler. ikisini de sevmekle birlikte hawaii içerisinde barındırmış olduğu şeker pembesi aşırı pigmentli allığı sebebiyle favorimdir. eğer üretimden kalkmışsa çok üzülürüm.

 16. Elimde birçok far paleti olmasına rağmen sürekli elimin gittiği¸ renkleri ve içeriği çok kullanışlı şirin palettir. Bendeki hawaii paleti. Hightlighter olarak geçen farı baz olarak kullanıyorum diğer içinde parlaklık bulunanı da göz kapaklarıma sürüyorum hem çok belirgin bir makyaj olmuyor hem de beni canlı gösteriyor.

 17. hawaii olanı çantaya atmalık işe yarar bir palettir. california olanının allığından bende vardı o sebeple diğerini tercih etmiştim. hawaii’deki grimsi parlak farın dibini gördüm. sırf o far için yeniden palet de alınmaz şimdi diğer renkler duruyor palatteki. ah ne yapsam ne yapsam aynısını bulabilsem 🙂

 18. The balm’dan aldığım ilk ve tek ürün kendisi. Sanki “less is more”u kendisine felsefe edinmiş gibi bir hali var. Bendeki california olanı ve içindeki şeftali tonlu allığı pek bi seviyorum. Üç hafta sonra erasmusa gidiyorum¸ yanıma alacağım birkaç makyaj malzemesinden birisi de bu tatlış palet. Eğer üretimden kalkacağına dair söylentiler doğruysa ilk indirimde bir tane kapın derim.

 19. geçen haftalarda büyük beklentiyle aldığım palet. california’daki renklerini daha beğendim fakat farlarını çok iyi buldum diyemem. ayrıca highlighterının pigmenti çok düşük. bir mary-lou değil. zira mary-lou’da tek fırça yeterken bu highlighterda defalarca sürmeniz gerekiyor. allık fena değil ama. rengi hawaii’dekine göre daha doğal sanki. ama genel olarak beklentimi çok karşılamış bir palet değil.

Siz ne düşünüyorsunuz?