“Sudocrem bebek bakım kremi” için 151 yorum

 1. Normalde bebekler için bir pişik kremi olmasına rağmen bebeklerden çok yetişkinlerin sivilceleri geçirmeye yönelik kullandığı krem. Ben de yeni çıkan ya da çıkmaya başlayan sivilcelerimi geçirmek için almıştım. Ancak ben pek bir etkisini göremedim açıkçası. En azından benim cildimde mucizeler yaratmadı.

  7
  1
 2. aslında bir pişik kremidir kendisi.yapısı krem kadar akışkan değil katı bir kıvamı var. aklıma geldikçe yatmadan önce sivilce ve sivilce izlerime sürüyorum iyi geldiğini de düşünüyorum açıkçası. eczanelerden rahatlıkla alabilirsiniz

  8
  1
 3. İrrite olmuş kırmızı kuru yanaklarım için aldım. Bepanthol’den high end kremlere¸ drug store’dan ev yapımı maskelere kadar her şeyi denedim fakat hepsi istisnasız yanaklarımı kızarttı ve yatıştırmadı. Sudocrem hariç. Yanaklarıma sürer sürmez yatıştırdı ve sabah da etkisini görmeye devam ettim. Cildim karma¸ tüm yüzüme sürdüm ama burada yağlı ciltleri daha da coşturduğunu söylemişler o yüzden sadece yanaklarıma sürmeye devam edeceğim.Yalnız¸ eczacım bu kremi gece sürüp yatmamı¸ güneş ışığına çıkarken kullanmamam gerektiğini söyledi.Tahriş olmuş yanaklar için birebir. Alın¸ aldırın.

  7
  4
 4. sivilcelere iyi gelir dediler¸ izleri yok eder dediler¸ öyle övdüler böyle övdüler. gittim koşa koşa aldım. 15 gün falan her gece yüzüme sıvadım nasıl umutluyum yüzüm bebek poposu gibi olacak diye. sonuç: çıban gibi çıban gibi sivilce çıkardım. sen zaten yağlı karma cilde sahipsin neyine bu kadar yoğun krem. iyileşiyor artık oldukça yüzüm¸ ben de sudokremi ayaklarıma sürüyorum geceleri. ha bir de uçuğa çok iyi geliyor bak. o konu da hakkını yemeyelim

  15
  7
 5. eczacının büyük tavsiyesi ile kullanmaya başladığım bir pişik kremidir. hatta 3 kutu tester vermişti beğenirsen büyüğünü gelir alırsın diye. hala duruyorlar. şimdi şöyle bir şey var¸ benim cildimde beyaz noktalar var ama bunlar yağ bezesi değil sivilce de değil kendi ten rengimde küçük küçük kabarıklar bunları kurcaladığım zaman sivilceye dönüyorlar. bende dokunmuyorum kendilerine kaç kere cildiyeye falan da gittiysem geçiremedim bunları sadece küçülüyorlar o kadar. yine böyle bunların azdığı bir dönemdi işte. kullandım kullandım kırmızı sivilcelere iyi geliyor evet ama bu bembeyaz kireç gibi ve katı oluşundan mı yoksa hakikaten iyi geldiğinden mi bilmiyorum.gel zaman git zaman bir doktor dedi ki onu kullanma ciltte kıllanma yapıyor… aynı bepanthen de olduğu gibi hayal kırıklığı oldu benim için. zaten suratım yeterince tüylü daha fazlasını kaldıramam diyerekten kullanmıyorum artık.

 6. Ben sevemedim benim sivilcelerimde iyileşme yapmadı tek yaptığı sivilceyle oynama sonucu oluşturduğum kırmızılığı hafifletmek oldu oda pişik kremi olduğundan olabilir tabi. epilasyon sonrası benek benek oluşan kızarıklıkları dindirmede başarılı.

 7. sivilceye değil ama sivilce izlerine iyi gelen bir krem. öyle yılların izlerini tabi geçirmez ama hani böyle yeni çıkar oynarsınız yara olur bi türlü iyileşmez kabuk bağlar yolarsınız bidaha yara olur vs vs şeklindeki izleri çabuk iyileştiriyor.

  3
  1
 8. Üniversite döneminde almıştım bi siteden o zaman iyi bir para vermiştim. Cidimdeki sivilcelere hiç fayda etmedi. Sanırım karaciğerimdeki sorundan kaynaklı¸ zaten aknelerimden ilaçla kurtuldum. Övüleni ben kendimde görmedim. Sanırım birçok üründe olduğu gibi kişiden kişiye değişiyor etkisi. İllaki yani.

  3
  8
 9. bu kremi annem Pervin Dinçer’in katıldığı bir programda duyup almıştı. o zamandan beri annemle beraber kullanıyoruz. bilmiyorum mu bu kremden mi cildim o zamanlar yağlıya dönük bir ciltti bunu t bölgeme her akşam yatmadan önce sürüyordum sivilce ve siyah noktalarım için. şu anda cildim normal kuruya dönük. t bölgem de aynı şekilde yağlanma hiç yok diyebilirim. hala akşam yatarken eğer sivilcem varsa kullanıyorum. sivilcenin daha kötü olmasını engelliyor ve kurutuyor.

  5
  2
 10. Sivilcelere karşı etkili olduğunu cilt bakım uzmanlarından duyunca almıştım. Yoğun bir yapısı ve değişik bir kokusu var. Etkili oldu mu bilemedim. Siz alın¸ memnun kalmazsanız bebelere pişik kremi yaparsınız. Zira o konuda çok başarılı bulunmuştur kendisi.

  1
  1
 11. 7. ayına 2 gün kalmış minik yeğenimin poposunu pişiklerden kurtaran kremdir. kabız olduğunda bile poposuna önce sıcak su kompresi ardından bu kremi uygularız. bebeler için çok kullanışlı.

  2
  1
 12. Daha önce alıp kullandığım fakat yapısından dolayı memnun kalmadığım krem. Şimdi tekrar sivilce lekeleri üzerindeki etkisini gözlemek için alıcam. Kendimi denek olarak kullanıyorum cicişler. Bi 15 gün sonra bu entryi editleyip sonuçlarını bildiririm.Edit: Bu entryi yazdıktan hemen sonra aktif sivilce dönemine geçtiğimden kremi kullanamadım. Bugün nihayet başlayabildim. Ne olur ne olmaz diye tek yanağıma uyguluyorum. Ptesi günü dermatoloğuma da soracağım sudocrem’in etkinliğini. Net bilgiyi sizlerle de paylaşırım.Edit2: kullanımımın ikinci gününde nur topu bir sivilcem oldu. Elveda sudocrem

  4
  2
 13. blogerların yazılarını görüp hah işte bunu almalıyım diyip sipariş ettiğim devasa boyuttaki popo kremidir kendileri. Evde annem¸ ben ve ergenlik çağındaki erkek kardeşim kullanmaktadır. Annem yüzünü yumuşattığını¸ gerilmesini önlediğini¸ kardeşim işe sivilcelerini söndürdüğünü idda etmektedir fakat benim sorunsuz ama bi o kadar kırmızı cildime bi faydası olmamıştır efendim¸ sabah kalktığımda içindeki çinkodan mütevellit verdiği beyazlığı saymazsak.. Bunun da etkisi yüzümü yıkayana kadar zaten

 14. ağdadan¸kaş – bıyık aldırma işleminden sonra cildim acayip kızarır hatta o yüzden (vardiyalı çalıştığım için) bu işlemleri işe giderken yaptırmamaya özen gösteririm ama öyle zaman geliyor ki mecburen kaş-bıyık aldırıp işe gitmem gerekiyor. o zamanlara kızaran bölgelere azıcık sürüyorum yarım saate kalmadan kızarıklık geçiyor¸ tavsiye ederim.

  3
  1
 15. burada o kadar övüldü ki denemek için aldım. üstelik nasıl bir tutulma yaşadıysam bir de büyük boy aldım¸ sandım ki anca yeter. ama bana hiç iyi gelmedi cicişler ya. cildim normalden ince ve strese karşı dayanıksız¸ hemen kızarırım ve kırmızı izlerim de var. dolayısıyla sudocremi ne zaman gece yatmadan sürsem sabaha beyazlık oluyor yüzümde evet ama daha çok beyaz bir krem maske yapmışım gibi. çünkü yıkar yıkamaz o verdiği kızarık nötrleme başarısı hemen gidiyor¸ sanki sadece yoğun beyazlık sürünce ne olsa kapanır dercesine bir durum. bana yüzümde iyi gelmedi zaten çinko içeriyor¸ bu nedenle yüz için sürekli kullanıma kesinlikle uygun değil. ama yanıktır¸ yaradır olunca sürüyorum ve gerçekten işe yarıyor (çinko yara iyileşmesini hızlandırır). ama onun dışında bir etkisini göremedim. bir de ağdadan sonra denemeyi düşünüyorum¸ o kadar kutu boşa gitmesin.

 16. Pişik kremi olarak desitin extra strength daha iyi. Bebek için olan bir kreme neden çok allerjen olan lavanta koymuşlar anlamak mümkün değil.

  4
  1
 17. Bu krem daha ülkede yokken Yunanistan’dan kuzen getirmişti çıkan sivilcelerinin üzerine sür diye. Önce şaşırdım pişik kremi çünkü. Adet öncesi çıkan sivilceme sürdüm ertesi sabah sivilce yok! Ergenlik dönemini sıfır sivilceyle atlatmış biriyim genetiğim sağolsun arada sırada çenemde bi tane çıkar¸ sudo sürüyorum ertesi güne rengi hafiflemiş ve kurumuş oluyor. Mucize gibi bişey. Damar çatlağına bile iyi geldi test ettim onayladım.

 18. sadece sivilcelerimin üstüne uyguladım ve gerçekten daha hızlı iyileşti sivilcelerim. sivilce izlerimi de hafifletti. çok memnunum. küçük boy olanının 13 tl gibi bir fiyatı var. eczanelerden alabilirsiniz.

  1
  2
 19. çinkonun cilt için faydalı olduğunu bildiğimden aldığım ama pek de memnun kalmadığım kremdir. haftada bir maske olarak yüzümde bekletiyordum o kadar beyaz ki ancak evde sürerdim sonra çinko içerikli daha başka kremler keşfedince sudocreami bıraktım. yüzümde sivilce iz leke yok o yüzden lekeler üzerindeki etkisini gözlemleyemedim ama maske sonrası cildimde bıraktığı etki fena değildi..

 20. Sivilceler için alıp bende ise yaramayan pisik2 kremi hatta sanırım fazla yağlı geldiği için ekstra sivilce yaptı bende .

  3
  1
 21. Gerçekten mucize gibi krem. Herkeste aynı etkiyi yaratmayabilir ama alın. Mutlaka kullanacak bir yer bulursunuz. İki gün önce cipsi¸ abur cuburu çok abarttım. Ben de böyle şeyler yediğim an yüzümde sivilceler çıkar. Neyse tam beş tane yanağımda çıkmak üzere sivilce var. Aynı gün yüzüme ağda da yapmıştım¸ onun pütürlü tahriş olmuş durumu da var. Eskiden olsa rahat on beş gün sivilceli geçeceğim günün başlangıcı olurdu. Dün tüm riskli ve tahriş olmuş bölgelere sürüp uyudum. Sabah yüzüm pürüzsüz ve bembeyazdı. Edit : geçenlerde fırın tepsisine değdiğim için parmağım yandı. Bu tarz yanakların izi bende aylarca geçmez. Bu kremi sürdüm bir kaç günde yanık izi falan kalmadı.

  2
  1
 22. İlk aldigimda sivilce lekelerime hemen etki etti fakat sanırım yüzüm bu kreme alıştı artık etki etmiyor. Bi süre kullanmıcam

 23. sivilce yaralarında iz bırakmayan ¸ sivilce söndüren ¸ yüzümdeki pürüzleri gideren kokusu biraz rahatsız edici olsa da bir nevi mucize bebek poposu kremi 😀

 24. Cenemdeki kucuk sivilceler uzerinde denedigim¸ cok guzel?! Sonuc alip devasa sivilcelerime merhaba dedirten krem. Ama bunun yaninda ayagimdaki sedefe hizir gibi yetisen¸ sec begen al pisik kremi.

 25. Sahip olduğum¸ ‘aslında’ bebek pişik kremi. 🙂 Ancak popüler olduğu zamanlarda¸ sivilce söndürdüğünü duyup almıştım. Kesinlikle ağır yapıda¸ ancak gece uyumadan önce sivilce üzerine uygulandığında¸ sabah sivilceyi sönmüş olarak görmeniz olağandır. Sahip olunulması zarara sokmayacak¸ ancak elinizin altında olursa işe yarayacak beyaz renge sahip krem.

 26. Evi tarlayı satın bu kreme yatırın. Sivilce izlerimde bile işe yaradığını gözlemlediğim mucizevi ve ucuz krem.

  2
  2
 27. Boşa abartılan bir krem. Evet nasil pişik kızarıklıklığını alıyorsa sivilce kızarıklığını da alıyor ancak yoğun yapıdan dolayı tekrar sivilce oluşmasına neden oluyor epilasyon sonrası bacak da oluşan kırmızı noktaları yok etmede başarılı sadece bir daha yüzüme kullanmayı düşünmüyorum *¸*

  1
  1
 28. Dermatologumun kesinlikle tüm yüzüme uygulamamam gerektiğini söylediği krem. Çene bölgemde lokalize olmuş kırmızı uçsuz sivilcelerime birkaç gündür uyguluyorum ve söndürdüğüne inanıyorum¸ devamını göreceğiz.

 29. eğer tek bir sivilceniz varsa belki işe yarar bilemiyorum. Fakat benim çenemde sürekli birden fazla sivilcem var. İnternette memnun kalanların yorumları üzerine aldım. Yağlı olan çenemi daha çok yağlandırdı. Hiçbir sivilcemi geçirmedi¸ eski sivilce izlerimide hafifletmedi. Bu kadar olumlu yorum aldığını görünce bendemi bir sorun var diyede düşünmüyor değilim. Fakat benim tecrübem bu şekildeydi.

 30. kızarıklık geçirici ve sivilce söndürücü olarak kullanıyorum cidden etkili bir ürün. sivilce iltihaplı değilse direkt söndürüyor¸ küçültüyor. cildim aşırı hassas olduğundan bıyık bölgemi aldıktan sonra da kullanıyorum kızarıklık gidiyor. 2. kutumun dibi geldi¸ 2 kişi kullanıyoruz 6-7 ay yetiyor. benim bazen bol kepçe bikini bölgesine sürdüğüm oldu o yüzden daha hızlı bitti. küçük kutulardan alcağıma büyük alsam daha karlı olacak sanırım ama küçük kutu da en az 1 sene gider çünkü epey kıvamlı bir bebek pişik kremi.

 31. bunu bulamazsanız herhangi bir pişik kremini de kullanabilirsiniz. tabi yüzünüze sürme konusunda emin değilim çünkü ek nemlendiriciler de içerir bebek pişik kremleri. ama bacak-kol vb. yerlere bol bol sürebilirsiniz.pişik kremiyle ilgili girdim için (bkz: (no:123009))

 32. Bu urun icin ocak ayinda da bir girdi girmisim. Yillardir benim icin mucize kremdir kendisi. Ben yuzumde kullanmiyorum bende komedona sebep oldu. Ama kas biyik aldiktan sonra tahrisi azaltsin kizariklik gitsin diye surerim cok da memnunum. Acikcasi kizarikligi onluyor ama tahristen kaynakli kizarikligi. Mesela kirmizi yanakli bende kizarikliklarima bir care olmadi. Zaten oyle bir beklentim yok. Sayemde tum ailemin basucu kremi oldu. Kiz kardesim fondoten niyetine kullaniyor. Kiziyorum ama cildime iyi geliyor diyor birakmiyor kullanmayi. Her turlu tahris yara bere durumunda elim buna gidiyor. Geceden maske gibi tahris olan yere suruyorum sabaha eser yok. Yillardir pisik kremleri ile gezen ben bundan iyisini gormedim. Kisaca ben asil amasi icin kullaniyorum ve bu konuda hizli ve etkili.

 33. Bir insan en yakın arkadaşının düğününden 1 gün önce niye bıyığını evde kendi çabasıyla almaya çalışır ki?! üşengeçliğin bir gün başıma bir şey açacağını biliyordum..Herneyse ağdayla bıyık almaya çalışırken resmen dudağımın üzerine yeni bir bıyık oluşturdum.Hemde kırmızı..Durum böyle olunca ve elimde bepanthen olmayınca sudocrem denemek son çarem oldu ve henüz bir kaç saat geçmesine rağmen kızarıklığını hafif aldı.Tabi bir mucize beklemiyorum ama eğer çabucak geçirirse göz bebeğim olabilir kendisi..Edit gelicek..

 34. Eczaneden 14¸5 liraya aldığım krem. İlk denemelerde bile eskiden kalma ufak izlerimi hafifletti. Bugün alnımda çıkmak üzere olan sivilceye uyguladım. Gerçekten küçülttü. Bikini bölgesinin etrafı için kullanmayı düşünüyorum asıl. Lazerden sonra adayı bıraktım kalanlara traş bıçağı uyguluyorum ama bu işlem çok tahriş edip rengini değiştiriyor. İç taraflara kaçmadan uygulayıp sonuçları editleyeceğim.

 35. her türlü cilt sorununa çözüm sağlayan nefis krem. eskiden sadece mothercare lerde satılırdı ve ucuzdu. ne zaman türkiye piyasasına girdi fiyatı iki kat arttı. ve sanırım formülünde de bir değişiklik yaptılar.ne olursa olsun her evde bir tane bulunmalı.

 36. benim canım. canım. tüm yüze kullanmak iyi sonuçlar vermeyebilir ancak çıkan tek bir sivilcenin üstüne bir miktar sürüp tüm gece onunla uyursanız sabah sivilcenizin indiğini göreceksiniz. Bu krem içindeki çinko sayesinde aynı zamanda yaraları da hızlı iyileştirmeye yarıyor.

 37. bir dönem okuduklarımdan hevesle sivilce izlerimi geçirmek için aldığım pişik kremi.. ne yazık ki hiçbir işe yaramamıştır ve kutunun yarısı dolu bir şekilde çekmecede beklemektedir..

 38. 60 gramını eczaneden 14¸50ye aldığım ürün. diğer konuları bilmem ama sivilceleri yatıştırdığı ve kırmızılığını aldığı tarafımca gözlemlendi.

 39. Şu an yüzüme maske niyetine sürdüğüm kremdir¸ aslında bende beyaz nokta yaptığını gözlemledim fakat güzel nemlendiriyor.

 40. Bacak içlerine kullandığım krem . Bacak içlerim biraz kalın ve derisi çok narin ¸ yazın çok sıcak havalarda etek giyince bacaklarımın birbirine değmesiyle anında kızarıp pütür pütür oluyor ve uzun süre geçmiyor. Normal kremlerle nemlendirmeyi denedim aynı sorunlar devam etti . Ve sonunda bir arkadaşımın tavsiyesiyle sudocremi kullanmaya başladım ve çok memnunum . Siz de benim gibi biraz kiloluysanız ve böyle bir sorununuz varsa kullanmanızı tavsiye ederim .

 41. ahahah ama gerçekten her şeye iyi geliyortanım: çok amaçlı¸ beyaz renkli¸ çinko oksit içeren krem.50 spf’li krem sürmemize rağmen benimkinin omuzları kızardı. yanıyor¸ yerinde duramıyor. dedim “gel bende bir krem var acısını alır en azından.” sürdük¸ ertesi günü acıdan eser yoktu. elim tavanın kenarına geldi¸ hafif yandı. önce buzla kompres yaptım¸ sonra sudocrem sürdüm. iyi geldi. bazen yüzüm çok kuruduğunda incecik sürüyorum sabaha pamuk gibi oluyor. sivilce için pek bir etkisini görmedim ama. mucize beklemezseniz iyi krem aslında :p

 42. Geçen gün¸ arka arkaya hem peeling yapıp¸ hem de hamamda hırpaladığım yüzüme¸ can suyu vermiş kremdir. Üst üste¸ o kadar hırpalamışım ki yüzümü¸ yanaklarım kabuk bağladı. Ben de iki gün önce¸ gece¸ incecik bir tabaka halinde¸ Bu kremi sürdüm tüm yüzüme. Yanaklarımdaki kabukları hemen çat diye geçirmedi ama ciddi şekilde hafifletti. Sivilce de yapmadı bende. Ayda bir Defa¸ kese sonrası¸ tüm yüzüme sürerim büyük ihtimalle.

 43. türkiye’de pişik kremi olarak satılan ama yurt dışında çok amaçlı olarak satılan ürün. hassas ciltler için enfes olan bu krem istenmeyen tüyler alındıktan sonra oluşan kızarıklıkları azaltmasıyla gönlümün efendisi oldu. ayrıca birçok deodaranttan daha iyi. özellikle yaz mevsiminde bu kremi koltuk altımıza sürdüğümüzde daha az terlediğinizi ve kötü kokmayı engellediğini farkettim. eczanelerde boy boy satılıyor. özellikle beyaz tenli hassas ciltler için tavsiye ederim.

 44. magazin programında görüp “sivilcelerime mucize oldu bu krem alın anacımmmm ben kefilim” sözlerini sarfeden Demet Akalın ile başladı tanışma faslımız e tabii başlarda kendisinden mucize bekledik amele yanığı olup vücuda sürdüğümüz yoğurt misali suratımızı sudo’yla sivadık sabah kalktık yatak dösek her yer krem¸ dedik olsun yüz güzelliği için yatak döşek feda olsun ama ne mi oldu? Yatak döşeği feda ettiğimiz sudocrem yüzü fena etti¸ dolsun gözenekler gelsin kocaman sivilceler. Meğer demet ablamız sadece sivilce üzerine az birazcık sürüyormuş. Doğru ürün yanlış uygulama kurbanı olmayın efenim ben ettim siz etmeyin tek tek sürün sönüyor gidiyor minik baş belası sivilceler.

 45. Teyzemin yanık için yüzüne sürdüğü¸ sonrasında cildindeki lekeleri geçirdiğini fark edip bana da aldığı krem. 1 haftadır geceleri kullanıyorum cildim yağlı olmasına rağmen sivilcelenme ve ağırlık yapmadı. Cildimin biraz açıldığını berraklaştığını hissettim. Edit: İmla

 46. Bağışıklık sistemim zayıfladığı anda lanet olası uçuklar dudaklarıma yerleşiverir. Tedavisiz 7 günde uçuk kremiyle 1 haftada geçen bu ağrılı kabarcıklar için son çare sudocrem denedim. İki gün içinde kuruttu uçuğu. Bu dertten muzdarip olan varsa bir şans vermekte fayda var diyebilirim.

 47. glam glow maskenin t bölgemde minik sivilcelere ve kızarıklıklara sebebiyet verdiği zaman kullandım ve sabahına kızarıklıklar gitmişti. iki kez kullandım t bölgeme¸ sivilceler bi iki tane kaldı gerisi izsiz kayboldu. bi problemi yoksa ben yüzüme kullanmaya devam edebilirim.

 48. Cildimdeki renk duzensizligi olan bolgelere 5 gecedir yatmadan once uyguladigim ve sorunlu bolgedeki rengin gercekten acilarak yuzumun diger bolgeleriyle esit hale gelmesine vesile olan kremdir.Ayni zamanda bir ay once burun kenarimda cikan sivilcenin izini hafiflettigini de gozlemledim. Ben kozmela’dan almistim. Yaninda seyahat boyuyla 15 tl tuttu. Su ana kadar gozlemlerim olumlu yonde.

  1
  1
 49. Her evde olması gereken ürünlerden. Ben özellikle sivilcem çıktığında¸ sivilce ya da siyah noktamı sıktığımda oluşan kızarıklığı yatıştırsın diye sürüyorum. Sivilce lekelerine de uyguladığımız oluyor ama o konuda pek bir etkisini gözlemlemedim.

 50. Sadece uygulamak istediğiniz bölgenin üstene tampon şeklinde uygulamanız gerekir. Özellikle yüze uyguluyorsanız sivilce izinin üstüne nokta kadar sürülmeli¸ tüm yüze uygulanması doğru değil. Hem deriyi hassaslaştırır hem de uzun süre kullanımda tüylenme yapar.

 51. kilomdan dolayı pişik oldum mu çok fena olurum. artık adım atamaz hale sokan pişiklerime gece maske gibi sürüp yatıyorum sabah bakıyorum sanki hiç pişik olmadım. ağda epilasyon traş bıçağı beni mahveder her seferinde bunu sürüyorum sabaha hiç bir şey yok. bittiği gibi aldığım çok sevdiğim çinko içeren hücre yenileyicidir.

 52. şimdilik sadece oğlum için kullandığım pişik kremi.bu yüzden pişik üzerindeki etkisi dışında yorum yapamam.ama denemek niyetindeyim diğer kullanımlar için.pişik konusunda eşsiz olduğu kanısındayım.oğlum için en faydalısı sudaocrem oldu.

 53. Ben sivilcelerim için almıştım bitene kadar sabırla kullandım ama bloglarda övüldüğü kadar bir etkisini göremedim.Yanıklar ve sinek ısırıklarına falan iyi geliyor¸ yatıştırıyor. Kısacası benim için olmasa da olur.

  1
  1
 54. Buradaki yorumlari gordukce ben de mi bir sorun var diye dusunmeye basladim. Ben de soylenen hicbir etkiyi goremedim. Bazen bacagimda cikan sivilcelere suruyorum ama ekstra bir daha hizli söndürmek gibi bir şey gözlemlemedim. Bazen sırf icindeki cinkonun hatrina suruyorum¸ o kadar.

 55. Benim kızıma iyi gelen tek pişik kremi.mucize gibi hemen etkisini gösterdi.burada sivilce için iyi geldiğini öğrenmiş oldum.

 56. İnternette yorumları okuduktan sonra merak edip aldığım krem.sırtımdaki sivilceler için kullandım ve gerçekten birkaç gün içinde sivilcelerim azaldı(izlerde hafif de olsa azalmalar da gördüm).ama bu sadece sudokrem sayesinde olmadı.ne yaptın derseniz(bkz: sırtta sivilce)eczacı kıza sivilcelere neden iyi geldiğini sordum¸sebebinin içerdiği çinko oldugunu söyledi¸bu sayede sivilceleri kurutuyormuş.yüzüme pek kullanmadım o konuda bir fikir sahibi değilim.

 57. Sivilcelerime sürüyorum ama uç vermemiş sivilcelerim kremi sürünce uç veriyor anlayamadım. bir tek benim cildimde mi bu tepkiyi veriyor?

 58. yatmadan önce makyajımı ve cildimi temizler sivilce ve lekelerimin üzerine sürerim sabah da yüzümden temizlerim.yaklaşık 1 senedir sivilce çıktıkça cildime uyguluyorum ve cildimdeki düzelmeyi gördükçe kardeşime de aldım cildin çok güzel ne kullanıyorsun diyenlere de tavsiye ediyorum.şunu da söyleyeyim mutlaka gece kullanın dışarı çıkmadan önce sürmeyin ve yaz kış cildinizi mutlaka güneşten koruyun

 59. Pişik kremi olması dışında bindir derde deva olan nadide krem. Kızarıklık ve hasassiyeti gidermeden üstüne yok.. Epilasyon sonrası çok işe yarıyor. Güneş yanıklarına da çok iyi geliyor. Benim dana kadar sivilcelerime pek bir etkisini göremesem de yine de seviyorum seni.

 60. normal yanıklara da iyi gelen krem. az önce sıcak tavada elimi yaktım ve üzerine sürdüm¸ hemen acısını geçirdi ve kızarıklığı aldı .sivilceyi söndürmek içinse bir parça alıp direkt sivilcenin üzerine sürüyorum¸ yedirmeden. sabaha kadar geçmiş oluyor.

 61. Ne sivilce kurutuyor ne de nem veriyor. Sadece Kırmızı sivilcelerin rengini solduruyor birazcık o kadar. Kızarıklık probleminiz varsa da işe yarar.

 62. sivilce ve sivilce izlerine de iyi geldiği söylenen bebek pişik kremi. Ben sivilce üzerinde hiç denemedim¸ sivilceye iyi geleceğine de açıkçası inanmıyorum. Çünkü çok yoğun¸katı bir kremden bahsediyoruz¸ bu kadar yoğun bir krem sivilceyi kurutamaz¸ olsa olsa en fazla nem maskesi görevi görür diye düşünüyorum. Ben maske olarak da kullanmadım¸ sadece tahriş olmuş bölgelerde uyguluyorum ve faydasını görüyorum. Geçenlerde dudak üstümün tüylerini iple alırken ipe dudak üstümü kaptırdım¸ kaptırdığım bölge kıpkırmızı oldu ve ertesi gün yaraya dönüşmüş şekilde kurudu. Ben de hemen sudocrem sürdüm¸ sabah uyandığımda yaradan eser kalmamıştı .

 63. Şu anda yüzümde olan oldukça bereketli bir kremdir. çok yoğun bir yapısı var gece yatmadan önce bembeyaz bir şekilde sivilcelerimin üstüne sürüyorum. sabaha daha minik daha az kırmızı bir sivilceyle uyanıyorum. seviyorum kendisini. tek sıkıntısı yastık kılıfıma bulaşınca beyaz kalması olabilir. gerçi o da yıkanınca geçiyor.

 64. oldukça iyi bir krem. çinko oksitin cilt üzerindeki olumlu etkilerini bilseniz dermo kozmetik denen saçmalıklara kuruş para vermezsiniz. özellikle bazı aha asitleriyle birlikte kullanılırsa ciltte ortadan kaldıramayacağı sorun yoktur.

 65. Pişik kremidir kendisi. Kaç zaman oldu benim vazgeçilmezim oldu. Aşırı pişik olan biriyim ve genelde hiç bir pişik kremi bana fayda etmez. Ancak bu ürün gece sürüyorum sabah sanki hiç pişik olmamış bir cilt. 125 gr 20 tl¸ 250 gr boyunu yeni aldım 40 lira idi. Çok bereketli. 125 gram iki senedir deli gibi sürerim bitmedi. Asla az sürmem¸ bol bol maske gibi sürerim. Sivilce üzerine¸ ağda sonrası¸ maske niyetine¸ hastalar da oluşan yaralar¸ çokamaçlı süper bişi yaaa

 66. eczanede satılıyor olması güven veren bunun haricinde çinko oksit içeren diğer kremlerden çok farklı olmayan bakım kremi.şimdiye kadar denediğim diğer muadillerine bakınca kıvamı daha sürülebilir ve kokusu da rahatsız etmeyecek kadar hafif.ciltteki yaraların¸ tahrişin¸ kızarıklıkların ve izlerin daha daha sağlıklı ve daha kısa sürede onarılmasını sağlayan krem.neredeyse beş yıldır çinko oksit kullanırım ve kullanmaya devam edeceğim ama şimdilik illa da sudocrem diyemem.piyasada bulduğum bütün çinko oksit kremleri denedikten sonra daha kesin bir fikir edinirim.

 67. Kizariiklikta cigir acmis biri olarak tek tavsiyem eumovate adli kremdir. Uzun sure kullanin degilde belli bir surede tedavi eder. Aninda da etki eder. Pisik kremleri gibi yagli degil hatta kuru yogun bir krem. Kaslarinin ustu kuruyan kizaran ben siddetle oneriyorum ve artik her okudugum urunu mucize sanmiyorum. Bu urunu de kullanmayi dusunmuyorum keza cok pisik kremi kullandi bu bunye i ih faydasi anlik bitiyor¸ geciyor.

  1
  1
 68. büyük beklentilere girmeden kullanıldığında güzel sonuçlar alınabilir. kistik olmayan sivilceleri 2-3 gecede¸ dokunulmadığı takdirde¸ pek leke bırakmadan kurutur. lekeler için biraz sabır lazım sonuçta cildi dışarıdan yavaş yavaş yeniliyor.

 69. sivilce izlerine herhangi bir etkisi olduğunu gözlemlemedim. fakat kurumuş¸ tahriş olmuş bölgelerde gerçekten işe yarıyor. ağda sonrasındaki kızarıklarda da işe yarıyor¸ seve seve kullanıyorum. eğer yağlı bir cildiniz varsa tüm yüze uygulamanızı asla tavsiye etmem.

 70. her derde deva krem. aslen epilasyon sonrası kullanım için aldığım ama after sun spreyin bile rahatlatamadığı güneş yanıklarımın üzerine sürünce yaptığı mucizeden sonra gönlümü iyice fetheden krem. tek sıkıntısı sürünce her yere beyaz beyaz bulaşması.

 71. Cildimin zaman zaman gösterdiği alerjik reaksiyonlara karşı kullandığım krem. Kullandıktan sonra cildimin rahatlayıp yatıştığını hissediyorum. İnce bir tabaka halinde sürülse bile bembeyaz kaldığından yatmadan önce kullanılması önerilir.

 72. ağda sonrası sürdüğüm krem. cildi çok hassas olanlar kızarıklık olan bölgeye uyguladıklarında aradaki farkı görecekler¸ sürekli kızaran birisi olarak ben çantamda taşıyorum mesela. bir de yanığa iyi geldiğini keşfetmiştim. ama tabii bu basit bir ütü yanığıydı¸ ciddi vakalarda kullanıp da daha beter sonuçlara yol açmayın aman dikkat. yapısı çok yoğun olduğu için ben küçük boyunu aldım kullan kullan bitmiyor da üstelik.

 73. çok yoğun yapılı ve yağlı olduğunu düşündüğüm¸ bir ara çok popüler olan bebek pişik kremi. cilt lekelerini gideriyormuş diye ben de bir heves aldım. tüm yüzüme değil ancak lekelerin olduğu bölgelere sürdüm bir süre. ve zaten miliaya yatkın olan¸ durduk yere milia üreten bir cildim olduğu için hemen yeni milialar merhaba dedi. o yüzden bir daha elimi sürmedim. karma cildime bir de yağlı bir şey sürünce ağzımın payını aldım.

 74. Eczaneden 20 küsür tl’ye sivilce ve sivilce izleri için aldığım gri kutulu kremdir kendileri. Kullanıp çok memnun kalanlar var.

 75. Kızarıklıklarıma¸ kızaran sivilcelerime falan sürüyorum ben bunu. İyi de geldiğini düşünüyorum. Ama çok yağlı bir krem ben cesaret edip tüm yüzüme sürmem.

 76. youtube da gördüğüm bir kaç videoya aldanıp aldığım krem 13 tl civarında bir ürün kesinlikle boşa giden zaman ve para karma ciltliyim sivilce çıkarmaktan başka bir işe yaramayan krem.

 77. Evet mucize değildir. Kızarıklık yatıştırır. Yaralarımın üzerine topuklarıma dirseklerime yumuşatmak için sürüyorum çoğu zaman. Sivilceleri lekeleri hop diye geçirdi vs gibi mucizevi etkilerini göremedim. Arada bir avokado yağıyla bire bir ölçüde karıştırıp maske olarak kullanıyorum fakat bu maske de aydınlık vermekten başka bir etki göstermedi. Keşke benim sivilce izlerimi de yok edebilseydi 🙁

 78. o kadar övgüye kanıp da almadığım için kendimi tebrik ettiğim özde pişik kremi sözde her derde deva mucize kremdir. Pişik kremidir¸ bebeklerin kızarmış popolarında işe yarar. Hadi olmadı varsa bacağınızdaki kızarıklıklarda kullanın¸ ama yüze kullanmak nedir sevgili cicişler. Üstelik de kullanıp mucize beklemek? Edit : sözlükteki sudocream lobisine selamlar.

 79. eşim eski mümessil olduğu için evin birçok yerinden birden çıkıveren minik tatlı krem. çok yağlı bir yapısı var bebekler için uygun olabilir. karma yağlı ciltlere önermiyorum. kış mevsimi için daha faydalı olur.

 80. ben şundan artık eminim ki¸bir daha blogerların coşuşuna yenilip bir şey almam. denedikleri her absürd ürün yaşam iksiriymiş gibi davranıp ellerine ne geçiyor anlamıyorum.aylardır sürüyorum¸öyle aman aman bir özelliğini¸hatta elle tutulur iyi bir özelliğini görmedim. hatta yüzümdeki küçük yağ pütürlerini de bu mu arttırdı acaba diye düşünüyorum.

 81. Gayet iyi durumda olan cildimi¸ pütürtülerle doldurdu. Cildimde pürüz yoktu ama iz vardı. Uzun zamandır alnımda hiçbir şey çıkmazdı pütür pütür oldu.

 82. siyah nokta sıkmak veya batık çıkarmak zorunda kaldıysam yerinde kalan kızarıklığı geçirmek için ve ağdanın yüzde yaptığı tahrişi iyileştirmek için sürüyorum 1 gecede geçiriyor.

 83. sivilcesiz yüzeyde komedonlar oluşturan ama sivilceye sürünce kurutan denilen anlamadığım krem. ruacutane bitirdiğim için sivilcem yok artık. ama sabah sürünce cildim güzel oluyor diyenler var. ama sürersem yağ bezelerimin de olacağı söyleniyor. ambole oldum resmen. sürülmeli mi sürülmemeli mi? anlayan bir de bana anlatsın lütfen.

  1
  1
 84. sivilce konusunda ben nötr kaldım. annemin elinde güneşten ötürü lekelenme oldu¸ çil gibi. cildiyeye vs gitti ama sonuç alamadı.internette sudocremi görmüş evde vardı zaten 1 haftadır sürüyor ve lekeler şuan bildiğiniz soldu.tamamen geçti diyemem çünkü henüz 1 haftadır kullanıyor¸ lekeler tamamen kaybolursa düzenleme yaparım bu girdide.kısaca ellerinde güneş lekesi olanlara tavsiye edebilirim ama gece sürüp gündüz de ellerine güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyeceklere:)

 85. After shave balsam’ dan sonra geldiğimiz nokta…Düzenli kullandığımda lekelerde pek bir etkisini görmedim doğrusu. Ancak çıkan sivilceyi ertesi güne toplayıp kurutuyor ve iki gün içinde tamamen sivilcenize veda etmiş oluyorsunuz.Ben akşam yüz temizliğimi yapıp lokal olarak yoğun şekilde sivilcenin üzerine ‘bırakıyorum’. Yatmadan öncede etrafına çok dağıtmadan yedirip yatıyorum ve ertesi güne çıkmakta olan sivilce olgunlaşmış¸ çıkan sivilce kurumuş oluyor.

 86. Yüze kullanım adına cok fazla öneremicem. Yüz cok farklı bir bölge. Ağır bir yapısı olduğu için cilde ağır geldiğinden cilt daha sonradan kusma yapıyor.İcerisinde ki cinko dan kaynaklı leke gecirme özelliği var. Misal benim lazerden mi yoksa ağdadan mı kaynaklı hatırlayamadığım bir leke olusmustu. Yaklasık 20 gün ince bir tabaka seklinde iyice yedirip geceleri sürdüm. Ve artık öyle bir lekem yok. Cevremden yara izlerini de aynı sekilde gecirdiğini duydum. Eğer sizin de bu sekil bir sıkıntınız varsa evet sudocrem kullanabilirsiniz diyebilirim.

 87. Kuaförüm sivilce problemi yaşayan biri ve bana bu kremi sivilceler için önermişti. Satın aldım ve aldığım zamanlar düzenli olarak her gece yüzümü temizledikten sonra cildime maske gibi ince bir tabaka halinde sürdüm. Cildim çok kuru olduğundan sabaha kadar yüzümde biraz emildiğinden biraz da yastıklara bulaştığından yüzümde krem kalmadan uyanıyordum. Sivilcelerime iyi geldiğini ve kızarıklık olan cildimi yatıştırdı. Kışın iyi oluyordu ancak yazın böyle sıcaktan kremle falan uğraşamıyorum ancak kışın tekrar cildim çok kuru olduğunda kullanmaya devam edebilirim. Diyeceğim o ki sivilcelere ve kızarıklıklara iyi geliyor.

 88. Kutunun yarısına geldim hala yüzümde işe yarıyor mu yaramıyor mu bi sonuca varamadım. Cildim kuru ve yanak bölgemde küçük kırmızı sivilce izleri var bir sürü. Yanağımda ince bir tabaka halinde sürüp biraz beklettikten sonra yediriyorum. Nemlendirici bir etkisi olmuyor o yüzden genellikle nemlendirici krem sürüp üstünde bunu sürüyorum. Bazen sivilce izlerimin rengini açıyor ama bazen de o izler daha da kızarıyormuş gibi geliyor bana anlamadım gitti ama kullanıyorum işte.

 89. halihazırda yüzümdeki kırmızılıklar için kullandığım pişik kremi..fakat dün bi özelliğini daha keşfettim¸ deneyeniniz var mı bilmiyorum ama dudağımın kenarındaki hafif kaşıntı ve kabarıkları hissettiğimde eyvah uçuk dedim. bende de öyle bir uçuk çıkar ki mutlaka büyük yara olur bir ay geçmez¸ geçince de izi kalır.. o panikle uçuk kremimi aradım bulamadım¸ sonra sudocrem geldi aklıma ve bolca sürüp uyudum.. sabah uçuk ne büyümüştü ve yara olmuş¸ öylece minicik iki kabarık olarak kalmış.. çok mutluyum cicişler..

 90. Nefret ettiğim krem oldu. Önce sivilce lekesi dolu alnıma sürdüm geceleri. İnanılmaz yağlı. Emmiyor da cilt. Lekeyi soluklaştırmadı bir de iki sivilce kardeş ve bir takım kapalı siyah noktalar yapınca bıraktım. Bu kadar ciciş faydasını görmüşse var bir hikmeti diye sadece çenemdeki sivilce lekemde denedim bu kez. Malesef lekenin renginde açılma kımıldama olmadı. Ben mi sabırsızım?

 91. çinko içerikli bir krem. Sürerken az sürmek önemli. çünkü içerisindeki çinko değil de diğer kremlerştirici maddeler ciltte sıkıntı yaratabilir. ayrıca çinko oksit nedeniyle güneş koruyucu işleve de sahiptir.

 92. hasar görmüş deriyi toplamak için üretilmiş¸pişik kremi olarak geçen bi krem.her gece yüze boca etmenizi hiiç önermem yapısı da mutlaka ağır gelir bence¸sonra bu pütürcükler niye çıktı ki demeyin…ben severim kendisini¸birkaç kişi de yazmış yeni sönmüş büyük bir sivilce varsa((bkz: regl dönemi) o iz geçene kadar gece yatmadan üstüne sürüyorum ben de leke kalmadan geçsin diye.ayrıca hiç beklemediğim şekilde lokal olarak uygulayınca sivilceyi de kurutuyor.öyle spot treatment jeller gibi bir kurutma değil ama-ki bence o tarzda kurutunca leke kalıyor- çoğundan daha hızlı söndürüyor¸çıkmadan yakalarsanız da çıkartmıyor.yeni oluşmuş lekelerin de üstüne düzenli sürünce geçmesini hızlandırdı gibi ama ben bu konuda yorum yapamam fraksiyonel lazer etkisi çıkıyor da olabilir.yine ben de ağdadan sonra bacaklara kollara sürüyorum çok çabuk toparlanıyor.biterse tekrar alırım çünkü böyle merhemdi kremdi bulundurmayı severim kendi çapımda bi eczane kurdum kilere…bu krem biraz zor biter o ayrı aşırı bereketli

 93. benim için öyle aman aman harika mucize bu dedirten bir krem değildir efendim ancak bir kaç alanda kullandım kendisini¸ ötesini tanımam. dudak üstünü ağda ip herneyse aldınız kızardınız. sürün sudokremi hemen alsın kızarığı. dobişko bacaklarınız var (ben) ve etek giyip uzun süre yürüdüğünüzde hafif bir sürtme var (benim) evden çıkmadan biraz bacaklarıma sürüyorum değen yerlere¸ sonuç harika tahrişi önlüyor. zaten amacı da o.sivilceleriniz sivilce değil de kızarıklık şeklinde diyelim¸ alerji gibi mesela. makyaj altına çok çok az bir miktarı tampon hareketle bölgesel olarak uygulayın¸ sonuç harika.çıkan bir kaç sivilcemde de etkisini göremedim. yine de evde bulundurulsa iyi olabilir.

 94. mucizevi diyemeyeceğim ama gözle görülür bir etkiye sahip bebek bakım kremi.nasıl kullandığımı ve işlevselliğini nasıl farkettiğimi anlatıyorum.roaccutane kullanıyorum ve aşırı derecede bir kusma dönemi yaşadım. büyük büyük iltihaplı sivilceler ki duyan gören bilir roaccutane lekeye yönelik değil sadece sivilceye yönelik bir ilaç. lekeleriniz kıpkırmızı kalıyor. leke tedavisi ilaç bitip cilt biraz toparlandıktan sonra oluyor. ve roaccutanenın yara iyileştirmesini geciktirici bir özelliği var.ben sudocremi tedavim boyunca kullandım açıkçası bu yaptığım yanlış bir şey de olabilir. haftada en fazla 2 defa-çoğunlukla 1 defa- madecassol ve sudocremi ve cildimi kurutmasınlar diye de bepantholü karıştırarak sorunlu bölgelerime sürdüm. lokal olarak uygulanması gerekiyor çünkü milia ve beyaz noktalar¸ yağ bezesi yapan insanlar varmış ve riske atmamak gerek kaş yaparken göz çıkarmayalım. bunu 3-4 aydır yapıyorum henüz tedavim sona ermedi ve o irinli kocaman kıpkırmızı sivilcelerim çok yakınına girilmediği sürece belli olmuyorlar. içindeki çinko cilt yenilenmesine yardımcı oluyor ve madecassol de cilt yenileyici bir krem.cicişler bu bir tavsiye gibi olmasın yine dermatologunuza ya da eczacınıza danışın bu tip şeyleri kullanırken hele ki yazın asla kullanılmaması gerekiyor ve ciddi güneş koruması isteyen şeyler. bu işlerle haşır neşir olduğum için artık az buçuk bir şeyleri biliyorum kullanmak isteyen varsa yardımcı olabilirim.

 95. bende birçok yönden hayal kırıklığı yaratmış bir krem.yara iyileştirmesi bende işe yaramadı. ellerimde¸ şurda burda yara¸ çatlak olduğunda bu kremi kullandım ve hiçbir etkisi olmadığını gördüm. inat ettim birkaç gün sırf sudocrem sürdüm ama yok arkadaş. (bkz: madecassol) bu konuda en işe yarayan krem.ellerim kuruduğunda daha yoğun nemlensin diye kullandım¸ yine işe yaramadı. ellerimin üstünde hiç emilmeyen bembeyaz bir tabakayla dolaşmak saçma oluyor. dokunduğum her yerde de yağ izi bırakıyor.benim için sınıfta kaldı.

 96. Sivilce üzerine uygulamayı çok sağlıklı bulmuyorum ama ben bu kremi sivilce geçtikten sonra yüzde leke bırakmasın diye kullanıyorum çok memnunum. Hiçbir iz kalmadan o kızarıklık yok olup gidiyor. Aklıma da geldikçe yatmadan nemlendiricime çok az bir miktarını karıştırıp yüzüme sürüyorum sabah kalktığımda pamuk gibi¸ rengi eşitlenmiş bir şekilde oluyor bayılıyorum böyle kullanmaya da. Bir de ağda yaptıktan sonra bazen çok zor geçen büyük kızarıklıklar oluşuyor onların üstüne de sürüyorum hem çabuk iyileşiyor hem de iyileştikten sonra oluşan koyu leke gibi görüntünün daha hızlı bir şekilde geçmesini sağlıyor.

 97. egzama olan göz kapağım için aldığım kremdir. göz çevreme kortizonlu egzama kremini sürmekten biraz çekindiğim için bununla yumuşatırım belki demiştim ama ona faydası olmadı¸ göz kapağımla birlikte iki üç yıldır yanaklarımdaki asla geçmeyen sivilce izlerime de sürüyorum birkaç gündür onları hafifletti gibi geliyor bilemiyorum placebo etkisi mi.

 98. Lekeler hakkında bir deneyimim olmadı ama yanık konusunda efsane olan krem. Bir yerimi yaktığım an sürerim ve sonrasında ne acı ne iz. Kendini çok yakan sakar cicişlere tavsiyem 🙂

 99. bu ara yüzümde alerjik bir reaksiyon olduğunda hemen elimin gittiği krem. bir gecede adam akıllı toparlıyor cildimi. onun dışında sivilceler için herhangi bir faydasını görmedim. rutin bir şekilde haftada bir uyguluyorum. benim için en büyük sıkıntısı gerçekten yüzüm asla emmiyor ve kalıp gibi duruyor. son olarak emin olmamakla birlikte hafif bir beyaz nokta problemim var bu ara. sudocremden mi kaynaklı yoksa yeni kullanmaya başladığım güneş kreminden mi şu an tam çözemedim. bitince bir daha alır mıyım? bilemiyorum. olsa da olur olmasa da benim için.

 100. Her ürün gibi kişiden kişiye fark yaratan krem. İki sene önce 60 gramını 13 liraya almıştım eczacı tavsiyesiyle. O zamandan beri kullanıyorum. eskiden olan Lekelerim geçmedi. Ama sivilcemin kızarıklığını ve sonrasında oluşacak izi yok ettiğini düşünüyorum. Tabi ağrılı iltihaplı bir sivilcede etkili olmuyor ki bu amaçla kullanmıyorum zaten. O sivilceyi söndürmek için başka ürün kullanıp ardından oluşacak kızarıklık içinse sudocremi sürüyorum. Ona ek olarak yüzümde bölgesel kızarıklık çok sık yaşadığım bir durum asıl onun için başlamıştım kullanmaya. Kızaran bölgeye uygulayınca ertesi güne yüzüm dengeleniyor. Diğer konularda çok mucizevi sonuç verdiğini düşünmüyorum evet ama sabaha eşit renkte yüzle uyanmak adına vazgeçemem sanırım. Yalnız bana kalırsa epey kurutuyor cildi¸ uyanınca iyi nemlendirmek gerek.

 101. Herkeste işe yaramamış olabilir ama ben de memnun kalanlardanım. Çıkmak üzere olan sivilcemin üzerine sürüyorum çıkmasını engelliyor uç vermiş sivilceye sürüyorum leke bırakmadan geçmesini hızlandırıyor. Bir bebek pişik kremine göre oldukça fazla iş başarıyor ben memnunum. Nadiren tüm yüzüme sürdüğüm de oluyordu ama siyah nokta oluşumuna yol açtığını duyduğum için bir daha o şekilde kullanmam sanırım.

 102. şişirilmiş balon olduğunu benim de düşünmediğim pişik kremi. iki yıldır geceleri kızarık sivilce izlerimin can dostu.. ben hafif kazayağı kırışıklıklarıma da sürüyorum¸ kolumda/elimde olan maşa yanıklarıma da. en küçük boyunu iki yıldır bitiremedim bile oldukça uzun süre alıyor bitirmek de.. cilt yenileme özelliği en baba kremlerden daha iyi..

 103. Uzun kullanımda lekeleri gerçekten gideren bir krem. Sivilce izlerim asla yüzümde geçmez özellikle çene bölgemde çok iz bırakan ağrılı sivilceler çıkmıştı bir dönem¸ ilk önce sol tarafta kocaman bir iz kaldı. O ize sürmeye başladım kremi baktım hafifliyor¸ sonra o iz geçmeden ikinci sivilce çıktı bu sefer sağ tarafımda tabii ki yine iz kaldı dedim buna krem sürmeyeyim sonuç ne olacak acaba¸ o iz çok uzun süre geçmedi ordan. Özetle sudocrem candır¸ ağrılı sivilcelerim için bu kremi denemedim çünkü bir pişik kreminden sivilce tedavisi beklemem saçma olur diye düşünüyorum. Yara olan sivilcelere de iyi geliyor ayrıca¸ mavi bulgaristan kreminin Türk versiyonu sanırım bu krem.

 104. şişirilmiş bir balon filan değil. onca ürün ve ilaç kullandım¸ sivilce tedavisi konusunda hiçbirinden sudocrem kadar verim alamadım. ciltten cilde değişiklik gösterebilir¸ bana iyi gelen sizin için yeterli olmayabilir. toplumda yanlış bir algı oluşturmayalım litfen.

 105. Oh be…Sonunda beğenmeyen birileri çıkmış. O kadar övülüyor ki yok sivilceye sürünce sabaha kurutuyormuş¸ yok efendim düzenli kullanımda lekeleri yok ediyormuş muş..Benim yüzümde hiçbir etkisini göremediğim ¸ son zamanların şişirilmiş balonu.edit:aksini iddia edenler olmuş ve uzun kullanımda faydası olabileceği söylenmiş.Acaba uzun derken ne kadarlık bir zaman dilimi? Ben 2 senedir kullanıyorum da…Ayrıca yüzüme sürüyorum evet yüzüm emiyor bunu.Ama bir peeling yapayım dedim geçenlerde o da ne sürekli sudokremden birikenler geliyor elime..Maalesef ben hala şişirilmiş bir balon ürün olduğunu düşünüyorum.Seri eksilemeyin lütfen:)

 106. Alnımda devasa sivilceler çıkartan¸ siyah noktalara derman olmayan krem.Ben iki sence once 12 tl ye almistim¸ guncel fiyati 35 tl sanirsam.talep arttikca fiyat artiyor.

 107. Benim izdir vs bi etkisi olmadı. Karma-yağlı ciltlere uygun değil zaten. Suratta bi yağlılık bir kalıp gibi kalma. Ama cidden sivilce üzerinde etkili. Ben regli dönemlerimde çenemde kaş aramda burun kenarımda asla dışarden belli olmadan ama cayır cayır acıyan çıldırtan sivilceler çıkarırım. Asla da sıkılamadığı için ve uzun süre kaldığı için müthiş bir işkence. O sivilce eğer çıktıysa epey kalır orda. Sürüyorum sudoyu ertesi güne pıt¸ ondan sonraki gün yok. İlk inanamadım. Ama ölene kadar benimlesin sudo <3

 108. bana zerre fayda sağlamayan krem. ne kızarıklık¸ ne iz¸ ne sivilce hiçbir etkisi yok. zaten o kadar sinir bozucu bir yapısı var ki ertesi gün yüzümden çıkartmak için kazımam gerekiyor. mesela çenemde çok sivilce çıkar şu kırmızı ağrılı olanlardan. hep bu kreme bir şans veririm böyle sivilcelerde. çünkü o kadar fayda gören ve öven insan varken bana hiç etki etmemesi şaka gibi. ama yok anam yok. kızarıklığın üzerine sürüyorsun. krem bembeyaz ya¸ sanki sabaha yok edecekmiş gibi heveslendiriyor. bir yıkıyorsun ertesi gün kızarıklık solmamış bile. sonraki gecelerde de aynı şekilde olunca pes edip atıyorsun kenara. sen de mucize bekleme falan demeyin ben bunu eski ev arkadaşımdan görüp almıştım. kız her gece tüm yüzüne sürüyordu öyle memnun olanı gördüm yani. neyse ben de ayaklarıma süreyim bari bitsin. edit: gorkem karman blog yazısında detaylı bir şekilde anlatmış. ben tespitlerini yerinde buldum. almayı düşünen varsa yazıyı okuyarak fikir edinebilir.

 109. bunca sene bu kremi nasil duymadim bilmiyorum¸ cicişlerin hayatima kattigi en guzel ürün diyebilirim. Cikmak uzere olan¸ iceriden zonklayan sivilcelerime lokal olarak uyguluyorum¸ 2 3 gun icerisinde hicbirsey kalmiyor. Cilt lekelerine de iyi geldigini okudum¸ su an test asamasindayim. Gece yatarken ayaklarima sürüyorum¸ pamuk gibi yapiyor. Fiyatindan kat kat fazla fayda saglayan bir krem.

 110. kesinlikle yüzün tamamına uygulanmaması gereken krem. Ben sadece sorunlu bölgeye uyguladım. Büyüme aşamasındaki sivilcelere sürdüğümde hızlı kuruttu ama iz bıraktı. Geçmekte olan sivilcelere sürdüğümde kızarıklığı hafifletti. Çok hassas bir cildim var ağdadan sonra kızarıklığın geçmesi 2-3 günü buluyordu. Bu kremle ise saatler içinde geçti. Beni tek şaşırtan etkisi bu.

 111. Bende ise yaramayan ürün ne zaman bir ümitle başlasam ya hiç bişeye yaramıyor yada aksine sivilce çıkarıyor cilt tipim kuru karma bu arada yanıklara çok iyi geliyor acısını hemen geçiriyor bundan sonra sadece bu tarz şeyler için kullanacağım gerçekten çok üzgünüm sözlük inanmıştım lekelerimin geçeceğine ama olmadı napalım.

 112. İçeriğindeki çinko¸ kollajen metabolizmasında ve bağ doku yapımında efektif bir elementtir . Sivilce ve yara izlerine iyi gelmesi bu madde kaynaklıdır. Fakat çok yağlı bir cildiniz varsa yahut sivilce probleminiz jinekolojik hormonlar nedenlerdense bir mucize yaratamaz ama en azından iyileşme sürecini hızlandırır tabii lokal uygulanması halinde. Bütün yüzünüze Allah ne verdiyse sürerseniz daha kötü sivilcelerle karşılaşmak sürpriz olmaz.

 113. Eczanelerde 20₺ye satılan çok güzel bir ürün. Yalnız dikkat edin benim ilk sorduğum eczane “kalmadı¸ üretilmiyor artık” diye bir yalan attı ciğerimi yaktı. “Bizde yok” de geç yani. Neyse çok güzel bir krem. Yoğun yapılı. Sivilceleri kurutuyor diye duyup aldığım için biraz şaşırmıştım. Sivilceyi kurutmuyor¸ kurutan ya da yakan bir yapısı yok alkolsüz bir bebek kremi zaten. Sivilceli bölgeyi onarıyor dersem yanlış olmaz herhalde. Bende iritasyon yapmadı. Çok memnunum¸ tavsiye ederim.

 114. Aktif sivilcelerimi iz bırakmadan 1 günde geçiren canım kremim. Pişiklere de çok iyi geliyor ve kısa sürede iyileştiriyor. :dYalnız Görkem Karman lekelere iyi geldiğini söylemiş ama benim lekem çok fazla ve bu krem de tüm yüze sürebileceğiniz bir şey değil. Lokal olarak¸ kulak çubuğuyla dokunduruyorum ve her sivilce için farklı kulak çubuğu kullanıyorum¸ el değmeden yapılması daha iyi bana göre.Memnun kalanı kadar memnun kalmayanı da çok fazla¸ bunu da göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

 115. Yazan tavsiyelerden sonra direkt gidip eczaneden aldim. Sivilcelere¸ sivilce izlerine veya yaralarina direkt her gun eyeliner fircasiyla dokundurarak gece yatmadan once surdum. Ama maalesef hicbir fayda gostermedi hatta aksine surdugum sivilcelerin kenarlarinda milialar cikti. O yuzden yuzume daha surmuyorum.Ama ne zaman ayakkabi ayagima vursa¸ vuran bolgelere sudocrem suruyorum. Yarina biseycik kalmiyor. Onun harici yaralarda ve yaniklarda da ise yaramadi bende.Ama yuzunuze surmeden once bir kez daha dusunun derim zira sivilce geciyor milialar kaliyor :/

 116. Canım sudocremim şu sıralar beni mutlu eden tek şey diyebilirim resmen aşk yaşıyoruz <3 iki günde bir tüm yüzüme¸ her gün de sadece sorunlu bölgelere mesela sivilce ya da kızarıklık üzerine sürüyorum¸ ciddi manada geçiriyor. Fakat cildi aşırı yağlı olanların tüm yüzüne sürmemesi gerektiğini düşünüyorum çünkü aşırı yoğun ve yağlı bi krem bence.

 117. Kafamda deli sorulara sebep olan kremdir.Şimdi cicişler¸ ben bu kremi bugün edindim. Hatta şu anda yüzümde. Ancak almadan önce de çok çok okudum. sivilce izlerini hafiflettiğine ve nem verdiğine kanaat getirdim. Ancak yağlı bölgelerde de sivilce çıkarma ihtimalinin yüksek olduğunu da biliyorum.Buradan sonrası sıkıntılı. Karma bir cilt tipim var. Yanaklarım ve çevresinde kalan bölümler fazlaca kuruyken¸ çenem aşırı derece yağlı. Doğal olarak sivilceler yoğunlukla orada çıkıyor. Sivilce izlerim de daha çok o bölgede. Şimdi sivilce izleri hatiflesin diye bu bölgeye uyguladığımda zaten sivilce çıktığı için iz olan yağlı bölgeyi tekrar yağlandırmış olmaz mıyım? Bu o bölgede daha fazla sivilce çıkmasına neden olmaz mı? Sonra o bölgede yeni ortaya çıkan izleri¸ yeniden hafifletmek için yine bu kremi kullanmak durumunda kalmaz mıyım? Bu döngü sonsuza kadar sürmez mi? Babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi? Saygılar.

 118. Cildim karmadan yağlıya dönük. Normalde sivilce problemim yok ama 1 haftadır fena sivilce çıkmaya başladı. 3 gündür bu kremi sürüp yatıyorum¸ hem cildimi yumuşacık yapıyor hem de 2 tane sivilcem kaldı. Yine de belirteyim ki benim cildim pek hassas değildir. Hassas ciltlerde sorun olur mu bilmiyorum

 119. Çok sevdiğim ve sürekli elimin altında bulunan ama aslen pişik kremi olan krem. Cildimin çok sorunlu olduğu zamanlarda gün aşırı kullanıyorum. Normal zamanlarda ise nem maskesi gibi uyguluyorum haftada iki kez¸ sürüp bekletebildiğim kadar bekletip fazlasını alıyorum. Kendisinden aşırı memnunum. Ha bi de kimyasal peeling yaptıktan sonra kurtarıcımdır kendisi. İçindeki yüksek miktarda bulunan çinko sayesinde cildimizi besler¸ bakımını yapar. Fiyata göre performansı mükemmel bence. Bazıları yüzlerinde sivilce yaptığını söylemiş. şahsen bende öyle bi etki yapmadı. Bittikçe alacağım bir ürün.

 120. Her derde deva bebek pişik kremi. Geçen sene sivilcelerim için internette araştırma yaparken karşılaştım kendisiyle. Küçük boyunu aldım denemek için¸ erkek arkadaşımın da yüzünde çok sivilce çıkar ona da aldım. Ben kendi sivilcelerime pek bi etkisini göremedim yalan yok ama erkek arkadaşım hem sivilcelerine hem de strese bağlı yaşadığı egzamaya çok iyi geldiğini söyledi. Öyle ki hemen bitirmiş. İzlediğim çocuğu olan yabancı youtuberlar genelde çocukların pişiklerine kullanıyorlar bu kremi. Kendim için bir daha kullanacağımı düşünmüyorum ama ilerde çocuklarımda kullanabilirim.

 121. oğlum sayesinde evde her daim bulunan krem benim cildimde hiç bir işe yaramıyor çok şans verdim ama olmuyor cildimde hiç etkisini göremedim

 122. Aldik bakalim. Bir de bunu deneyelim. Hic inancim yok ama eksik kalmasın yuzum bundan. Her halti deneyip hicbir seyden sonuc alamayangillerden olarak umutsuzum. İse yararsa güncellerim.

 123. bir ara sivilce lekeleriyle kafayı bozmuştum internette ufak bir araştırma sonucu pişik kremlerinin bu lekelere iyi geldiğini okudum.bu konuda oldukça başarılı ve öve öve bitirilemeyen sudocrem adlı pişik kremini aldım.ama sonuç hüsran lekelere falan iyi geldiği yok sadece çok güzel nemlendiriyor ve yüzünüzü bebek poposu gibi yapıyor.

 124. Bu krem doğru kullanıldığı takdirde mükemmel sonuçlar elde edilebilir. Bu kreme ba yı lı yo rum . Aklınıza gelebilecek her türlü cilt sonuna iyi geliyor. Ben hassas ve kuru cilde sahip biri olarak¸ bu kremi hem kızarıklıklarımı gidermek hem de cildime yoğun nem kazandırmak amaçlı kullanıyorum . Ama yoğun yapısı ve içeriğinde diğer pişik kremlerinde olduğu gibi çinko barındırmasından dolayı her gün kullanım için uygun bir krem değil gece yatmadan önce uygulandıktan sonra sabah ciltten arındırılması ve haftada en fazla 2 3 defa 1 er gün arayla uygulanması gerekiyor aksi takdirde¸ cilt yapısında incelme ve hassasiyet oluşturabiliyor.

 125. Asla evimde eksik etmem * En sevdiğin krem ne diye sorulsa anında bunu gösteririm. Evdekiler adını bilmez bir şey olduğunda her derde deva kremini getir derler ^^ yani faydasının olmadığı tek bir şey görmedim. Erkek arkadaşımın yüzünde iri iri sivilceler çıkar ve seneler öncesi sivilcelerin izi lekeleri vardı yüzünde her gece yatmadan sürdü bu kremi hiç bir şeyi kalmadı sevdiciğimin hala sürer düzenli olarak her gece. Ayrıca bende de devasa uçuklar çıkar şiş sulu bol kaşıntılı sudoyu sürdüğüm gibi ertesi günü iniyor uçuk. Böyle etkili bir şey görmedim kullanmadığım uçuk kremi kalmadı alışırdım bir hafta o uçukla gezmeye. Çok şükür atlattım sayesinde. O yüzden bulundurun her daim evinizde diyorum. Bilhassa uçuktaki bu hızlı etkisi için. İyi ki var

 126. Özünde bir bebek pişik kremidir. Birkaç sene önce annem söylemişti böyle bir krem var izlere iyi geliyormuş diye. Denemeden edemedim¸ fikir çok ilginç çünkü. Yatmadan önce sürüyordum bunu¸ yüzüme iyice yedirip sabaha kadar tutuyordum. Birkaç hafta kadar uygulayınca kırmızı minik lekelerimin rengi açıldı¸ hatta yüzüme bile biraz beyazlık kattı diyebilirim. Tabiiki derin kızarıklıklarda ve izlerde ise yaramaz ancak ufak izlerde başarılı. Fiyatı da 13-14 lira civarıydı sanırım.

 127. Aslen pişik kremi olan ama kadınların radarına aldığı krem.Çok merak edip ben de furyaya katıldım. Yoğun yapılı¸ güzel kokulu bir ürün. Yayılması gerçekten zor. Yıkayıp arındırmak sanırım imkansız. Gece kullanılması uygun. Aslında kuru ama t bölgesi yağlı cildimin tamamına uygulayıp uyuyorum. Sabah gerçekten yumuşak bir cildim oluyor ama kendi adıma iz geçirme¸ sivilce kurutma gibi etkilerine rastlamadım. Belki uzun süreli kullanımlarda bu etkilerine ulaşılabilir.

 128. Bebeklerimin pişik sorunu için kullandığım tek marka¸ harikadır. Evet bebek poposuna sürüyorum¸ nemlendirici mi dediniz ?

 129. Bu kadar methedilen ve ablam tarafından da şiddetle tavsiye edilen kremi aldım 1 haftayı geçkin kullanıp bıraktım çünkü benim cildim ciddi anlamda alerjik yapıya sahip bir cilt. Ne iyi ne kötü bir sonuç aldım diyebilirim. Şu an için öylece duruyor. Alında bu gece sürsem fena olmaz.

 130. her türlü ağda operasyonundan sonra tahriş olan cildime sürdüğüm krem. benim cildim her ağda operasyonundan sonra kızarır ve morarır hele koltuk altı gibi nisbeten daha yumuşak deri mahvolur¸ son 6 aydır sudocrem’i ağda rutinime yerleştirdim. ağda yaptığım bölgeyi önce yağlayıp sonra sudocremliyorum¸ ne kızarıklık ne tahriş ne acı.burada sivilce üzerine kullanıldığı yazmış¸ ben merakımdan tek bir sivilceme sürdüm ama ertesi gün serpildi büyüdü. zaten yapısındaki ağırlıktan ve yoğun pudradan bu sonucu bekliyordum o açıdan sivilce üzerine tavsiye etmiyorum.özetle cilt tahrişlerinde 1 numaralı yardımcım.

 131. pişik kremi olarak nasıl bilemem ama vloggerlar tarafından balon gibi şişirilmiş¸ içi boş dandik bir ürün. hem kullanımı hem de sonuçları berbat. yüzünüzde bıraktığı beyaz lekeleri silebilmek neredeyse imkansız¸ cilt emmiyor¸ gözenekleri tıkıyor¸ yağlı ve sivilceli cilt de cabası. ha tavsiye edin etmesine düşmanlarınıza filan 🙂

 132. Sivilce izleri konusunda hakkında o kadar iyi şeyler okumama rağmen hiçbir işe yaramadığını tescilledim. tam anlamıyla hiçbir işe yaramadı¸ çay ağacı yağı kesinlikle çok daha fazla sonuç aldırıyor

 133. lazer epilasyona gittigim icin nemlendirici kullanamiyorum. dogal olarak bacaklarim iyice kupkuru kaldi. epilasyona gittigim yerdeki kadin ise tabi ki satis kaygisi nedeniyle “ipilisyin sinrisi bikimkrimimizdin ilin” dedi ama yer mi anadolu cocugu? yemez cunku 120 lira. eczaneye sordugumda sudocrem kullanin kil koklerini beslemez dedi. denemedim ama aklimi fena halde kurcaliyor. bu konuda bilgisi olan arkadaslar varsa da cok sevinirim acikcasi. yoksa bacaklarim yilan gibi deri degistirecek.

 134. Kuru cildimde düzenli olarak devam eden alın¸ çene ve yanaklarımda (yüzüm işte heh) bulunan kızarıklıklara ve sivilcelere hem maske niyetine dağıtmadan kalıp şeklinde sürüp kullanıyorum hem de banyo sonrası günlük yüz nemlendiricimi iyice yedirdikten sonra yüzüme sudocremi daha hafif bir şekilde sürüp uyuyorum sabah uyandığımda çok güzel bir cilde sahip olmuş oluyorum. Çok seviyorum kendisini sürekli kullanıyorum.

 135. parmaklarımda aylardır geçmeyen iğneli epilasyon izlerine çare olmuş şifa-ı şahanedir.sivilce amaçlı kullanımda sadece sivilce bölgesine kullanılması¸ cilt kuruluğu cilt lekeleri vs durumlarında tüm yüze uygulanması halinde ise çok ince bir tabaka şeklinde kullanılması önerilen krem..asla süzme yoğurt gibi yoğun bir tabaka halinde cilde sürülmemesi aksi taktirde ciltte yağlanma ve sivilcelenme yapabileceği söyleniyor..

 136. sivilceleri söndürmede inanılmaz başarılı olan bir krem. 60gr lık olan halini 1 seneye yakın bir süredir kullanıyorum ve hala bitmedi. sivilcelerimin çıktığını hissettiğim an önlemek için hemen lokal olarak uyguluyorum ve ertesi güne hafiflemiş oluyor. tamamen söndürdüğünü düşünmüyorum¸ tamamen bir gecede yok etmiyor da ama kurumasına ve geçmesine çok yardımcı oluyor.

 137. yıllardır kullanıyorum ben bu kremi. elinizin ayarını ayarlayabildiğinizde çok seveceksinizdir. kendimden örnek vereyim¸ ilk zamanlar geceleri tüm yüzüme uygulayıp casper gibi yatardım. sonra işe yaramadı daha çok sivilcem çıktı böööggg diye söylenirdim. sadece lekenin¸ sivilcenin¸ pıtırcığın her ne ise sorunlu bölgeye uygulamak gerek. çoğu zarar. ben ettim siz etmeyin.batıklara¸ ağdadan sonraki kızarıklığa¸ her türlü koltuk altı göğüs pişiklerine¸ sivilcelere¸ güneş lekelerine iyi geliyor

 138. yaklaşık 1 senedir kullanıyorum¸ 125 grlık olanını 27 tl’ye eczaneden almıştım¸ çok da bereketli bir ürün. arkadaşım ‘sivilceleri yok ediyor’ almalısın demişti hemen eczaneye koşmuştum¸ düzenli de kullandım¸ maske gibi her hafta uyguladım¸ siyah noktalarıma bölgesel de uyguladım/ hala da uyguluyorum.. gelelim sonuçlarına¸ (yağlı bi cildim yok¸ ciddi cilt sorunları da yaşamadım)¸ yüzümde oluşan tek tük dönemlik sivilcelerin *kızarıklıkları hafifletme¸ *üst üste uyguladığım zaman siyah noktalarımı beyaz noktalara çevirme¸ *alerjiden kaşınan koluma uyguladığımda kızarıklıkla beraber kaşıntıyı da alma * gece sürüp gündüz kalktığınızda kadifemsi bir yüze sahip olma gibi özellikleri var benim cildimde. ( o his de çok uzun sürmüyor arkadaşlar) İlk aldığımda yeni bir ada keşfetmiş gibi olmuştum ama sadece kızarıklıkları hafifletiyor diyebilirim 🙂 tekrar alır mıyım? alırım. yüzümle çok uğraştığım siyah noktalarımı sıktığım için kızarıklıkları yok etme adına..

 139. Sivilce izleri için pek bi etkisinin olmadığını gözlemlediğim aktif sivilcelerde de kırmızılığı hafifleten pişik kremi. Bikaç yağ bezesi yaptı o yüzden lokal uygulayın derim

 140. Eczaneden küçük boyunu 16 liraya aldığım mucizevi krem. Agdadan sonra bacaklarım inanilmaz şekilde kabarip¸kirmizi benekler halinde bir hafta kadar kalırdı o kadar cok yontem¸krem vs. Denediğim halde bu görüntüyü yok edemiyordum yazlari etek¸sort giymemi bile engelleyecek derecede bir hassasiyet sorunum var. Dun agda yaptim ve agdadan sonra hemen sürdum iki saat içerisinde kizarikligin yarisini almıştı gerçekten inanamadim. Sabah baktim sadece kabariklik kalmıştı bugun tekrar uyguladım sonuçları yazacagim. Agir bir krem olmasi sebebiyle surekli uygulayacağimi sanmıyorum fakat bu gibi durumlarda kesinlikle uygulayabilecegim bir krem oldu.Sözlük sayesinde ogrendim bu kremi valla teşekkür ediyorum herkese.

 141. sivilceleri hafifleten¸ izleri geçiren¸ revlon colorstay’ı suratınızdan çıkarmak için 5 kez en ağır yüz temizleyicilerle yıkadığınız yüzünüzün kırmızılığını ve asla geçmeyen yanmasını 1 dakika içerisinde hafifleten büyülü bi krem.

 142. ilk aldığımda tam olarak nasıl kullanılması gerektiğini bilmediğim için kalın bir tabaka halinde sürüp uyumuştum¸ ama bende sivilce yapmadı o yoğun uygulamadan sonra¸ daha sonra bölgesel olarak nerde bir kızarıklık ya da sivilcem varsa makyaj çubuğuyla azıcık sürüp bırakıyorum söndürüyor. çok mükemmel olmamakla birlikte iş gören bir kremdir kendisi.

 143. Bu ürün hakkında söyleyebileceğim şudur ki¸ sebatkar olunmalı. Bıkmadan¸ bıkmadan ve bıkmadan her gece ince bir tabaka halinde kullanıldığında 1 ay içinde sonuç alınacaktır kendi tecrübeme dayanarak. Masajla yedirilmeli ve gün içinde mutlaka güneş kremi kullanılmalı. İnanın sonuç alacaksınız. Birkaç kez kullanıp bu işe yaramıyor denilerek haksızlık edilmemeli bu ürüne.

Siz ne düşünüyorsunuz?