“Splat” için 48 yorum

 1. Ben bu markanın siyah olan diş macununu yaklaşık 1 sene önce Gratis indiriminde keşfetmiştim. O günden beri her indirimde stoklarım. Beyazlatma konusunda kesinlikle favorim. Ancak 1-2 hafta düzenli kullanımda sonucu görüyorsunuz cicişler o yüzden biraz sabretmek gerekli.

 2. Benim gibi mentol tadından hiç hoşlanmayanlar için mentolsüz diş macunu yapmış marka. Hem bu yüzden hem de beyazlatma etkisi olarak ben çok seviyorum Splatı. İyi ki de keşfetmişim.

  2
  3
 3. Böyle mükemmel bir ürün olamaz. Boşu boşuna Signal White Now alıp dişimiz beyazlasın diye beklemişiz. Splat daha ilk kullanımdan dişlerin rengini değiştiriyor¸ düzenli kullanımda bembeyaz yapıyor. İçeriği de düzgün falan derken nasıl bu kadar başarılı diye kıllanmama sebep olmuş diş macunudur. Kullanın¸ kullandırın.

 4. arkadaşlar ben bu diş macunu markasının yeşil olanını kullandım epey. ilk başlarda çok güzel beyazlattı¸ hatta buraya da övgülerle yazdım. ama bir iki ay sonra dişlerimi yeşilimtrak sararttı. evet bildiğiniz dişlerim yeşile dönük sarı oldu. sonra beyazlatıcı macunlarla beraber kullandım ama yok bana mısın demedi. bende bırakıp komple sensodyne geçtim ve sensodyne geçtikten sonra diş etlerim tamamen düzeldi. ön iki dişimin ortasında yer alan boşluk tamamen kapandı. ilk haftalarda aşık olmuştum ama artık önermiyorum. en azından yeşilini.

  2
  5
 5. Siyah da dahil bir sürü çeşidi olan ve bu güne kadar kullandıklarım arasında en çok memnun kaldığım diş macunu. Beyazlatıcı etkili olanlar gerçekten diş tonunuzu açıyor ayrıca ağzınızda sizi susatan değişik bir tat bırakmıyor

  3
  4
 6. ultra complex diş macununu yaklaşık bir aydır kullanıyorum ve çok memnunum. Verdiği temizlik hissi güzel ve hassas dişlerime iyi geliyor. Bitince tekrar almak yerine bu markanın diğer ürünlerini denemeyi planlıyorum.

 7. sanırım bi chili’yi kullanmadım. onu da diş hekimi ev arkadaşımın sapıkça “müthiş yakıyor ya” dediği için almadım. onun dışında denediklerimden mor olanını gece kullanmak sorun olmadı ama sabah midemi bulandırdı ve rengi tüp yarıya gelince sanırım havayla temasından biraz değişti. love olanı güzel tatlı kokuyor saatlerce sürmese de. ama sevişmeyi kurtarır yani nedir ki. white plus gerçekten beyazlatıyor. siyah olanı ise arada kullanılabilir güzel bir macun diyebilirim. çantamda da sea minerals olyor gün içinde 2 kez kullanıyorum. turuncu olana maximum adında ama maximum bir etki sağlamıyor.ama ben yine de splat’ e alıştığımdan beri asla market macunlarından almıyorum. ağzımı yakıyor ağız içimi tahriş ediyor ve en sevmediğim şey ise ne kadar çalkalasan da beyaz kalıntılar bırakarak beni deli ediyorlar.splat işte bu yüzden harika bir macun ve yılllardır kullanıyorum. hafif¸ ağzımı yakmıyor dudaklarımı kurutmuyor¸ keskin tatları yok hiç birinin ve beyaz kalıntılar asla yok. diş fırçalamak fırçayı yönlendirişinize de bağlı sonuçlar verir o yüzden macunsa bence splat.

 8. Dün blackwoodu aldım 20 tl ye. Siyah renkli bir diş macunu ve hiç acı değil benim için en önemlisi o. Az acı olması ve ona rağmen ferahlatması gayet güzeldi. Normal fiyatı 25 tl idi yani indirim beklense fena olmaz.

 9. bir daha asla başka macun kullanmayacağım harika diş macunu! bir kere paketinde yeşil çizgi var bu da ıvır zıvır kimyasalın olmadıgının kanıtı. (çok takıldıgım bir şey değil detay hakkında bilgim yok) florürsüz seçenekleri de mevcut ve ennn enn önemlisi diğer bilindik markaların aksine asla insanı kurumuş çöllerde kalmış gibi susamış hissettirmiyor.diş macunundan da 1000 küsür lira vermiş de diş hekiminde beyazlatma yaptırmış gibi bir etki bekleyen varsa hayal kırıklığına tabi ki ugrayacaktır.

 10. Diş macunu alırken her zaman bir tane de hiç denemediğim markadan veya çeşidinden alırım.Splat’ın blackwood ve extreme white çeşitlerini kullandım.Şu an extreme white’ı kullanıyorum.evde beyazlatıcı sistem diyor ama öyle bir etkisini gözlemlemedim.benim kullandıklarımda¸ Yapısı granüllü.yapısını paradontax’a benzettim.İki macun arasında pek bir fark yok.Dişlerimi fırçaladıktan sonra ağzımda fresh bir etki isterim.splat’te öyle bir etki yok! Tartarlara iyi gelmedi.Ayrıca alt damağımda dişlerim bazen kamaşıyor hassasiyet sorunum var hiçbir etkisi olmadı.Extreme white’ın verdiği beyazlık anlık¸birkaç saatlik.splat’ın yerine sevdiceğim colgate optik beyazı öpüp başımın üzerine koyarım.Gaza geldiğim için evde bir de yeşilçaylı olanı var.Birkaç ay sonra kullanırsam editlerim.Sonuç olarak vaadlerini yerine getirmedi.Pek memnunum diyemeyeceğim.Elimdekiler biterse uzun süre almam.Ama hayvan dostu bir marka ve rus menşeili.

 11. Tamam temiz içerikli falan ama yoğun bir temizlik hissi vermiyor bana. Ağzım buram buram koksun istediğim zamanlarda başka bi macun kullanıyorum.

 12. Ben de extreme white kullanıyorum ama çok hassaslaştırdı dişimi o yüzden sığnal white nowla dönüşümlü olarak kullanıyorum. Düzenli kullanıma girmediği için çok beyazlatıcı etkisini göremedim üstüne dişimi de hassaslaştırdı bi daha almam ya da alırsam aynı markanın daha etkisiz beyazlatıcısını alırım

 13. extreme white kullanıyorum şu aralar. tadı yok bildigin hafif bi tadi var. hosuma gitti benim agzimi yakmiyor nanesi falan. ama ben buram buram nane ferahlık kokusu istiyorum derseniz önermem.

 14. Beyazlatma konusunda aman aman başarılı olmasa da etkili olduğunu düşündüğüm¸ bana temizlik hissi veren¸ çok keskin olmadığı için midemi bulandırmayan ve ağzımda yoğun bir tat bırakmayan severek kullandığım diş macunu (white plus kullanıyorum).

 15. hayvanların üzerinde test yapmadığını gördükten sonra aldığım diş macunu. blackwood ürünü beyazlatma konusunda beklentimi karşılayamamıştır. ancak dikkat ettim kullandığım süre boyunca hep kanayan diş etlerimde hiç kanama olmadı.

 16. İndirimlerde insanların üçer beşer kapışmasına anlam veremediğim diş macunu . Bende seyahat boyu var¸ diş fırçasıyla set olarak almıştım. Evde diş macunu bitince bunu kullanmaya başladım¸ ekstra bir etkisini görmedim. Düz normal diş macunu. Üstelik üzerinde “health friendly formula” yazıyor ama tüpün yan tarafında minicik harflerle florür içerir diyor. Bu arada diş macunun mütevazısı iyidir. Süper beyazlık¸ dişlerinize inanamayacaksınız¸ bu tarz vaatleri olan diş macunun içeriği emin olun çok daha şüphelidir. Kullanmayın demiyorum¸ sadece kalabalığın gazı sizi yanıltmasın diyorum.

  2
  1
 17. medical herbs adlı hassas dişler için olan çeşidini yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. İlk baştaki alma nedenim temiz içerikli olmasıydı ama diş etlerimi benim de kanatmaması ve dişlerimi gerçekten beyazlatması şu an kendisini favori diş macunum haline getirdi. Yalnız üst girdilerde bahsedilmiş¸ gerçekten neredeyse hiç köpürmüyor¸ bunu temiz içeriğine bağlıyorum ben.

 18. Gecen yaz kucuk boyunu tatile goturmustum¸dondugumde annem sen dislerine neyaptin dedi.Cok basarili geldi sonra bidaha aldim ama o etkiyi goremedim yada duzenli fircalayamadim.galiba usendim 🙂

 19. haftasonu gratis indiriminden aldığım diş macunu.ben siyah renkli olanını aldım¸extreme white ismi.dişleri 2 tona kadar beyazlatmayı vaat ediyor.biraz daha kullanayım yorumlarım yine.

 20. Yaklaşık bir aydır medical herbs olanını kullanıyorum. İlk kullanmaya başladığımda köpürmüyordu. Şimdilerde epey güzel köpürüyor.Ağzımı daha temiz hissediyorum ve normalde ağzımda hissettiğim sabun hissini hiç almadım. Tadı¸ kokusu yok. Hatta ilk kullanımda hiç beklentim yoktu ama diş etlerimdeki kanama geçince çok içime sindi.Bir de dişlerimi ilk defa bu kadar beyazlatan bir macun kullandım. Kaldı ki benim kullandığım splat çeşidi beyazlaştıran bir çeşit bile değil.Yeşil¸ aloe Vera jel gibi bir yapısı var ve çok memnunum. Görsellere dişlerimdeki değişimi ekleyeceğim.

 21. Zencefilli ve biberli olanını SLS içermediği için kullandım üzerinde uyarılar vardı acı tat verebilir diye baya korkmuştum ama öyle bir sorun yaşamadım.

 22. white plus olanını yaklaşık bir aydır kullanıyorum ve daha önce hangi markayı kullanırsam kullanayım yumuşak kıllı fırça tercih etmeme rağmen yaşadığım diş eti kanamasını bu macunla yaşamadığım için diğer çeşitlerini de mutlaka denemeyi istediğim marka.

 23. hayvanlar üzerinde deney yapmayan bir marka olduğu için tercih ettiğim marka. iki hafta önce gratis kasa arkasında 6¸90₺ idi medical herbs olanı. eve gelip kullandıktan sonra keşke birsürü alsaydım diye hayıflandım.keskin nane tatları benim için diş fırçalamayı zorlu hale getiriyordu¸ ağzım yanıyordu. hatta bu sebeple kısa ve üstünkörü fırçalıyordum dişlerimi. bu macuna geçtiğimden beri yumuşacık tadı sayesinde uzun ve detaylı biçimde fırçalayabiliyorum diş ve diş etlerimi. sırf bu sebeple bile diş problemlerime ciddi etki edeceğini düşünüyorum. bundan sonra hiçbir güç bana etkiliymiş gibi hissettirsin diye nane ve keskin tat basılmış diş macunlarını aldıramaz.hayvanlar üzerinde deney yapmayan diğer diş ve ağız bakım ürünleri için (bkz: perlodent) (bkz: himalaya) (bkz: white glo)

 24. Çilekli ve yeşil çaylı olanı kullandım. Özellikle çilekli olanı çok sevdim¸bu diş macunundan bilmiyorum ama kullanmadan önce diş eti kanamam vardı ve şuan yok .

 25. Blackwood olanını kullanıyorum. Ben biraz bile olsun beyazlatma etkisi görmedim. Temizleme anlamında da yeterli olduğunu düşünmüyorum. Yılardır kullandığım sensodyne tam koruma bundan çok daha iyi performans sergiledi benim dişlerimde.

 26. iş yerime küçük boyutlu bir diş fırçasıyla diş macunu arayışı içindeydim. geçen hafta gratiste gördüm sırf küçük boy olduğu için aldım setini. 5 lira gibi bir fiyatı vardı. ben memnunum kullanmaktan. temizlik hissi veriyor gerçekten. denk gelirse alabilirim yeniden

 27. Türkiye’de satışa sunulduğu andan itibaren kullanmaya başladım içeriğinin doğal olması beni oldukça cezbetti belli sorunlara yönelik spesifik ürünler çıkarması da çok hoş. Hepsini tek tek denemeye çalışıyorum ve çoğundan da çok memnum kaldım diş eti ve minesine zarar vermeden¸ soğuk-sıcak hassasiyetiminde önüne geçerek¸farklı aromaları ve yarattığı temizlik hissi ile vazgeçilmezim. Anneme de diş hekiminin bu markayı (özellikle blackwood) önermesi gerçekten de sağlıklı bir marka olduğunu gösteriyor.

 28. Siyah olani kullaniyorum 1 aydir.icerigi temiz olmasi haricinde bir fark goremedim.hatta temizli hissini begenmedim kopuren dis macunlarinda o ferahlik hissini daha cok seviyorum.aromateraphy olan mor gece macununu da begenmedim.hic fircalamamis gibi hissettiriyor.simdi acilmayi bekleyen bir pakette senstive var dolapta.indirimde diye stoklamisim ne. MAnaysa.ozetle begenmedigim ve elimdekiler bitince yeniden almayacagim bir marka.ben daha ferahlik veren macunlar seviyorum

 29. şimdiye kadar 3 versiyonunu kullanmış ve 2 yeni çeşidini almış biri olarak düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. öncelikle diş fırçalarken mide bulantısı sorunu yaşayanlar için ideal. keskin tatları yok daha doğal bir tadı var. içerik olarak klasik macunlardan daha masum.medical herbs: yeşil renkli jel yapısında¸ tadına alışılıyor¸ ferahlığı iyi¸ tavsiye ederimaromatherapy: mor renkli jel yapısında¸ tat olarak favorim¸ ferahlığı iyi¸ tavsiye ederimgreen tea: yeşil renkli. jel yapısında değil daha macunumsu bir yapıya sahip. ferahlığı iyi ama üstte saydığım diğer iki çeşitten daha memnunum açıkçası.yeni aldığım çeşitleri de kullanınca yorumlarım 🙂

 30. çileklisine bayıldığım¸ dişlerimi -ürünün böyle bi vaadi olmamasına rağmen- gözle görülür şekilde beyazlatan diş macunu. ama gratis artık bunun çilekli versiyonunu üretmiyor sanırım¸ hiçbir şehirde¸ hiçbir şubede bulamadım.

 31. Diş hekimim siyah olanının her gün kullanıma uygun olmadığını¸ haftada maksimum 2 kez kullanılmasının gerektiğini¸ daha fazlasının dişler için uzun vadede çok zararlı olduğunu söyledi. Aman dikkat edin cicişler.

 32. splat marka olanı severek kullanıyorum. toplamda üç çeşidini denedim aromatherapy¸ medical herbs ve green tea. ilk başta tat ve koku olarak şu zamana kadar kullanmış olduğum klasik diş macunlarına göre farklı bulmuş ve biraz garipsemiştim. ama zamanla çok alıştım. doğal oluşu ve kendine has tatlardaki macunlarıyla benim beğenimi kazandı. uzun süre kullanacağım bir marka oldu. ama şunu da belirtmekte yarar var. diş temizliğinde asıl önemli olan macundan ziyade bizim fırça ile yaptığımız fiziksel temizlik. macun da bu işin bir parçası tabi. splat ı daha önce denememiş cicişlere özellikle indirim zamanı bir şans vermelerini öneririm.

 33. tadının rahatsız edici olmamasını sevdiğim üründür. beğendiğim duygu özenin önerisi ile marvis denemeye karar verdim¸ sonrasında tekrar değerlendireceğim.

 34. White plus olanını kullanmıştım. internette yorumlar çok iyi olunca nihayet aradığım diş macununu buldum diye seviniyordum fakat hevesim kursağımda kaldı çünkü bende hiçbir etkisi olmadı. O kadar para da boşa gitti. Bir daha da almam¸net.

 35. White plus olanını kullanıyorum¸ ekstra bir beyazlık sağlamadı¸ herhangi bir colgate diş macununun verdiği etkiye sahip. 3-4 tl olanlar gibi. İndirimsiz olarak 18 tl’ye alınca beklentim yüksekti açıkçası ama beklentimi karşılamadı. Farklı bir arayışa girdim tekrar¸ ipana 3d beyazlık serisini almayı planlıyorum.

 36. Çileklisini kullandığım fakat tadı aşırı mide bulantısına sebebiyet veren diş macunu. Sanırım tadını küçükken içtiğimiz çilekli şuruplara çok benzerliği ile anlatabilirim. Uzun süre kullanımda alışılamayan bir tat. Markaya karşı biraz önyargılı olsam da yeşil çaylı olanı hakkında oldukça iyi yorumlar okuduğum için ona da şans vereceğim.

 37. Dilimi kavurmayan¸ acı tadıyla sürekli su içme isteği yaratmayan bir diş macunu arıyordum¸ bu markanın green tea olanını aldım.Çok hafif¸ çok tatlı bir tadı var¸ buna rağmen verdiği temizlik hissi fena değil. Chili olanı ve siyah olanı da merak ediyorum¸ chili indirimliydi 9 lira gibi bişeydi ama o siyah olanı hiç indirimde görmedim. Şimdilik sevdim ben bu diş macunlarını¸ bi değişiklik olursa editlerim.

 38. yaklaşık bir aydır kullanıyorum. diş eti kanamamı tamamen kesti. denediğim diş macunları içerisinde en iyisi diyebilirim. fırçaladıktan sonra hafiflik hissi veriyor.

 39. hayvanlar üzerinde deney yapmayan splat markasının diş macunu. ben gratisten sanırım indirimli fiyatıyla 13-14 liraya medical herbs olan çeşidini aldım. ilk izlenimim oldukça iyi. çok ferah ve temiz bir his bırakıyor ve o kimyasal tat yok. ben oldukça sevdim¸ bitince yenisini alırım büyük ihtimalle.

 40. şimdiye kadarwhite plus bio calciumchiliolanlarını kullandım. white plus’un verdiği beyazlık gerçekten gözle görülürdü. bio calciumu kullanırken diş hassasiyetim azaldı diyebilirim. chili sizi korkutmasın¸ çok acı bir tadı yok sadece dişi fırçaladıktan sonra ağızda hafif acımsı bir tat bırakıyor. genel olarak splat şimdiye dek kullandığım en iyi marka.

 41. drakula’nın gelini¸ addams ailesinin alt kat komşusu¸yeni dünyanın son marjinali olduğum için üzerini bile okumadan blackwood olanını aldım neden çünkü siyah.etkisine gelirsek sanırım içinde florür ve sls yok dolayısıyla dudaklarım ölümüne kurumuyor artık¸dişleri birazcık beyazlatıyor ve öyle keskin bi tadı yok o yüzden önce temiz hissetmiyordum ama alıştım artık hoşuma bile gidiyor.diğerlerini de denemek istiyorum.

 42. Zencefilli ve siyah renkli olanını kullandım bunun. Ben şahsen zencefili hep sevmişimdir bunun da tadı tatlı¸ kristalize zencefil gibi aynı insanı mutlu ediyor. Aroması keskin değil¸ acı ya da ferahlatıcı da değil. Kardeşim de çok seviyor indirime girdikçe stokluyoruz evde daha açılmamış iki kutu var. =dSiyah olanına gelince tadı çam ağacı ve reçine gibi. O nasıl oluyor diyenler için çam ağacının bi kokusu vardır ya hah o ağzınızdan oluyor işte. Çok keskin değil ama ilginç. Adamlar yapmış valla. Yalnız herkesin damak tadına uymayacağını belirteyim hele özellikle keskin naneli aromalara alışık olanlara göre hiç değil. Tabi ben her tuhaf şeyi sevdiğim gibi bunu da sevdim. Rengi de aroması da denemeye değer. Son bi uyarı daha yaparsam diş macunu siyah olduğu için lavaboda iz yapabiliyor.Şimdi bi de florür olayı var. Bunlar florürsüzmüş ancak bizden ilk okulda bile florürlü diş macunu isterlerdi ki bu olay bayağı kafamı karıştırdı. Bi taraf zehir diyor bi taraf diş sağlığına olumlu etkisi kanıtlanmış diyor florür için. Ben de kendimce şöyle bi yol buldum florürlü macunlarla bunları dönüşümlü kullanıyorum böylece içim daha çok rahat ediyor.

 43. love adlı olanını kullandığım yanılmıyorsam rusya menşeili oral bakım markası. ambalajına kandım¸ ahududu da severim dedim aldım. on gün kadardır da kullanıyorum¸ ama keşke almasaydım. hepsinden önce tadı hiç beklediğim gibi değil¸ resmen sudafed tadı var. beyazlatma açısından da bir etkisini göremedim. temizleme bakımından da özel bir kısmını göremedim¸ sıradan bir diş macunundan farkı yok bence. bitsin diye kullanıyorum. hayır yani sevgilinden de yeni ayrılmışsın¸ love senin neyine. bitsin elimdeki¸ white plus olanını deneyeceğim.

 44. her bittiğinde farklı bir çeşidini deniyorum¸ aloe veralısının tadını pek sevmedim ama sürekli aynı diş macununu kullanmayın diyor diş hekimleri ben de bu nedenle her seferinde değiştiriyorum. düzenli diş bakımımı yaptığım ve yılda iki kez kontrole de gittiğim halde diş yapım pek sağlıklı değildir. neredeyse her sene çürüyen yeni bir dişle dolguya giderim¸ bu nedenle şekersiz bir diş macunu ararken buldum bunu¸ tadı da fena değil. şimdilik seviyeli bir ilişkimiz var¸ kullanmaya başladığımdan beri (6 ay) de herhangi bir diş problemi yaşamadım¸ umarım yeni çürüklerin oluşumunu da engeller.

 45. biocalcium ürününün tipik bir macun tadı var acı değil¸ çok ince taneli beyaz renkte. Aromatheraphy ürünü gece kullanımı için¸ tadı biraz daha keskin lavantalı ama böcek ilacı gibi kötü değil¸ mor renkli jel kıvamında. Yatmadan önce nefesi güzel tazeliyor.Green tea ürünü açık yeşil bir jel¸ hafif tatlı güzel bir aroması var. sabah aç karnına aşırı keskin macunlardan hoşlanmadığım için bunun tadını seviyorum.Beyazlatma konusunda bir şey diyemeyeceğim fakat diş eti problemlerimin azaldığını söyleyebilirim.Ürünlerde “”no fluoride triclosan chlorhexidine” ibaresi yer alıyor. tüp üzerinde son kullanma tarihi yazıyor. Tabi bir de hayvanlar üzerinde test edilmiyor. Gratis indirime girince tadından yenmiyor¸ yetişen alıyor 🙂

Siz ne düşünüyorsunuz?