“Sleepy hijyenik ped” için 90 yorum

 1. kotex kadar ince değil ama benim iç çamaşırıma tam olarak oturmadı ve kayma sorunu yaşadım.sızdırmıyor.alerji veya kaşıntıya da sebep olmadı alırsam evde kullanmak için alırım sanırım

 2. bana hissi naylonsu geldi pek rahat edemedim. günlük pedlerinde bu his yok ama onunda yapışkanı iyi sabitlenmiyor.

  4
  4
 3. haziran ayında ilk kez kullandım. diğer pedlere göre biraz daha kalın olması beni hiç rahatsız etmedi. yapısı ve dokusu çok güzel. temiz bir içeriği olduğunu hissettiriyor. reglim boyunca hiç bir sıkıntı yaratmadı. yıllardır orkid kullanırım ama temmuz ayında gidip yeniden sleepy aldım. orkid çok plastik ve naylonumsu kaldı bunun yanında.çok beğendiğim için büyük paketlerinden aldım. mümkün mertebe bu pedde kalırım.

  9
  3
 4. .Tahriş nedeniyle Orkid dışında marka kullanamayan biri olarak içeriği ilgimi cekti¸ denemek icin en küçük paketinden aldım. Uzun süreli ve yoğun regl donemi olan biri olarak söyleyebilirimki sızdırma 0¸ sıcak yaz günlerinde bile yapışkan his bir yana pamuklara sarili gibiyim🙈 Fiyatlar tanıtım amaciyla şimdilik makul -sitesinde gördüğüm kadarıyla-¸ bulduğunuz yerde stoklamaniz tavsiye olunur.

  6
  2
 5. İyice bozan kotex¸ naylondan hallice ve parçalanan molped ve bende tahrişe sebep olan orkidden illallah ettiğimden beri tampon kullanıyorum¸ ancak gece uykumun süresini her zaman bilemediğimden geceleri ped takıyorum. Bermuda şeytan üçgeni gibi olan bu üç marka arasında dönüp dururken raflarda bu pedi gördüm ve denemeye karar verdim. İlk izlenimlerim olumlu. Sızdırma yaşamadım¸ koku tahriş ses çıkarma gibi sorunlara sebep olmadı¸ yapışkanlığı da bence oldukça iyi. Tek eksisi fazla kalın¸ günlük olarak tampona devam ederim ancak ben gece rahatlıkla tercih edebilirim. Ped sektörüne güzel bir ekleme olmuş.

  9
  6
 6. Evet bu hafta kullanmaya başladığım ped markası. Gerçekten varlığı yokluğu hissedilmiyor o konuda katılıyorum. O naylonumsu hissiyat yok. Benim gibi çabuk alerji yada mantar olabilen bir yapınız varsa kullanılabilir. Normalde de zaten kotex kullanıyordum. Bu arada Biraz yoğun bir kanama geçiriyorum bu ay. Bu sebeple taşırma konusunda başarı gösterdi.çünkü gece olanı değil uzun olanını almıştım. O yoğunluğu kaldıramadı ama ortalama kanamalarda daha iyi performans gösterecektir. Fiyatı da uygun.bence başarılı.

  4
  1
 7. İlk açtığım andan itibaren bebek bezi koktu nedense. Sleepy diye cok fazla kafaya takmadım nasıl olsa bebek bezi markası aynı zamanda. Sanırım bebek bezi kokusu bambu kokusu. Pedden bahsetmek gerekirse¸ gayet güzel. Renklendirici içermiyor ve ayrıca naylon vs. olmadığı çok belli.Ben normalde orkid¸ kotex kullanırdım ve popo kısmına doğru akmalar sürekli olurdu. O yüzden rahat oturamazdım. Sürekli dikkat etmek zorunda kalırdım. -Heykel gibi yani- Sleepy ile rahat da oturdum¸ gezdim tozdum ve tuvalete girdiğimde şok oldum. Hic akma olmamıştı.İlk kullanmada belki kullanmam falan diyebilirsiniz ama sonradan gördükçe internet sitesine girip her şeyi almak isteyebilirsiniz.  Sleepy Sevgilerle 🙂

  4
  2
 8. Sözlükte görüp merak etmem üzerine a101’de görüp aldığım ped.22 adeti 5¸99 lira olan Tam bir fiyat performans ürünü.dokusu yumuşak¸ normal pedlere göre bir tık kalın ama insanı rahatsız edecek düzeyde bir kalınlık değil.düz beyaz olması tedirgin etti o mavi şeritli bölgelere alışmışım orkid ve molpedde ama taşırma kesinlikle yapmadı.kısacası orkid ve molped’in naylonumsu yüzeyinden¸ kotex’in taşırmasından bıkmış biri olarak sevdim.

  3
  1
 9. Beğenmediğim bir hijyenik ped oldu. Ben 3 lü seriyi 21 liraya aldım. Sonuç hüsran 3 ünde de sızdırma problemi var.Bembeyaz yüzey yapınca bariyer yapmayı unutmuşlar. Hiç rahat edemedim. Pamuksu yüzeyi için kotexe devam ediceğim.

  9
  6
 10. Aniden başlayan regl dönemim için marketten 3 tl’ye ufak paketinden aldığım ped. Yaklaşık 1 senedir kotex kullanan birisi olarak çok memnun kaldım. Çok ufak olur mu olmaz mı diye düşünürken boy 1’i aldım ve kotexin en ufak pedinden daha geniş olduğunu fark ettim. Biraz kalınca ve kanatları da oldukça geniş-uzun. Kotex son zamanlarda paketlerini değiştirdikçe kanatları da ufaltıyordu. Üzerinde hiçbir desen¸ renk yok. Dokusu ise ne orkidinki gibi naylonsu ne de kotex gibi pamuklu. Sanki hafif kaygan bir kumaş kaplı. Emiciliği çok güzel. Çamaşıra zamk gibi yapışıyor. Ayrıca paketin üzerindeki pedi sardıktan sonra kullandığımız ufak bant da büyük ve kuvvetli. Bu ay yoğun bir regl dönemi yaşamama rağmen ne gece ne de gündüz sıcağında beni yarı yolda bıraktı¸ parçalanma yaşamadım. Fiyatının da diğer pedlere oranla uygun olduğu düşünülürse bundan sonra buldukça alırım.

 11. Ped olarak sadece Kotex kullanıyorum.Daha önce orkid kullanıyordum ama bana hep pişik yapmıştı. Paket tipi Kotex e benziyor diye aldım . Gerçekten yazılanlar gibi Bambu kokusu geliyor. Pedler Kotex e göre bence daha ince . Nasıl koruyacak diye düşündüm ama gayet başarılı . İlk giriler Mayıs ayı gibi yazılmış fiyat düşükmüş Ağustos ayındayız 30 lu pakedi Rossman da indirimden 10.99 a aldım . Alıcı kitlesi oturunca daha artar diye düşünüyorum . Yine de Türk mali olması sebebi ile Kotex e tercih ederim.

 12. şu an regl dönemindeyim ¸merak ettiğimden dolayı dün akşam rossmann dan 24 lü gece paketini 10¸90 tl ye aldım. indirimde idi. şöyle söyleyeyim ¸ 2 numaralı uzun pedini almışım ben ¸ öle çook uzun bi ped değil ¸ uzunluğu yeterli ¸ watsons ın kendi marka pedi ile hemen hemen aynı. hem görüntü hem performans olarak. olabildiğince kalın ¸ (ki bu ağustos ayında kalın ped hiç ama hiç çekilmiyor) ¸ sıvıyı hiç emmiyor gibi ¸ birazcık emse bile çok yavaş emiyor ¸ o ıslaklığı ziyadesiyle hissediyorsunuz ¸ yüzeyi dümdüz. alınmayabilir derim ben ¸ yalnız paketin içinde ped sayısının çok olması ve bu sayıya göre gaayet uygun fiyatıyla derseniz ki ben bunu alayım ¸ sık sık değiştiririm ¸ siz bilirsiniz derim.

  6
  1
 13. hayatımda kullandığım en rahatsız edici pedlerden. fışır fışır ses yapmasını geçtim¸ asla emmiyor ve yapısı yüzünden batıyor. kotex seni seviyorum

  8
  1
 14. Burada övüldüğü kadar varmış. Uygun fiyatlıdır. Yazları rahat regl dönemi avantajı sunan ped markası. Daha da başkasına bulaşmam. Çok sevdim. 

  2
  2
 15. .Bitek bende mi alerji yaptı bu meret ya üstelik bebek bezi gibi çok kalın hiç ama hiç sevemedim gönlümün sultanısın orkid platinium 💕

  6
  1
 16. çok rahat¸ orkid’de yaşadığım gece kaşıntı sorununu hiç yaşatmamış ped markasıdır. ben normal olanını kullandım.yüzeyi çok yumuşak hiçbir şekilde naylon hissi vermiyor. çok hafif bir kokusu var¸ o da bambudan yapıldığı için midir bilemiyorum. çok fazla kanamam olduğunda kullanmadım o yüzden emicliği hakkında pek yorum yapamayacağım. ancak çok önemli olduğunu düşündüğüm bir nokta da şudur ki¸ içinde ne olduğunu bilmediğimiz küresel markaların pedlerini tercih etmek yerine türk malı olanları tercih etmemiz gerektiği.

  1
  1
 17. 6’lı gece olanını denemek için almıştım. Fiyatı da 1.99 tl idi. Hafif bir kokusu var. Diğer pedlere göre biraz kalın gibi geldi ama rahatsız edecek şekilde değil. Herhangi bir sızıntı yapmadı. Bundan sonra küçük boy yerine büyük boy olanı alırım

 18. ilk defa dün kullanmaya başladım. regl olayım da kullanayım¸ yorum yazayım diye bekliyordum 🙂 öncelikle kokusunu çok tatlı buldum¸ hoşuma gitti. bebek bebek¸ pudra gibi kokuyor. yapısı ne ince ne kalın¸ üzerinde şeritler¸ desenler vesaire yok. kanatları geniş ve yapışkanı kuvvetli. orkid gibi fışırdamıyor¸ acıtmıyor¸ sert değil. emiciliğini de iyi buldum. ancak bundan once orkid infinity kullanan biri olarak¸ sıvıyı tamamen emip pedin arka yüzeyine hapseden görüntüye alışmışım. sleepy’nin yüzeyinde kırmızılar görünce önce bir tuhaf oldum 🙂 ayrica iki kez sivinin sağa doğru kaydığını gördüm (kanata doğru). ama benim oturma şeklimden de olabilir. bu beni biraz korkuttu çünkü kanatlarda orkid’in diğer ürünlerinde olduğu gibi sıvıyı emen petek dokudan yok (bu galiba kotex’te de yok). ama ben beğendim şimdilik. sırf saf su ile geliştirilmiş olması¸ bambu içermesi¸ bembeyaz ve şeritsiz olması ve güzel kokusu yüzünden bile alabilirim. ama tabi orkid infinity’yi bir kenara atamam. dönüşümlü kullanırım.

 19. ürün korkunç bir şekilde alerji yaptı.çok fazla parfüm kokuyor ve emicilik sıfır.aşırı kalın oluşu ve hışır hışır edişi de çok korkunç.ben hiç ama hiç sevmedim ve direkt çöpe attım.

  3
  1
 20. malesef sevemedim. pamuklu doku resmen sağa sola toplandı. ortası boş kaldı. nasıl oldu ben de anlamadım. oysaki alırken çok ümitliydim.

 21. Ben de hiç sevmeyen taraftayım. Seyahatte yanıma almıştım. Kuzenim bunu severek kullanıyor hatta stokladı bile. Ama bende öyle bir alerji yaptı ki anlatamam. Geceleri uyuyamadım¸ uykudan uyandım. Kotex’e tekrar döndüm. hiçbir pedin bu kadar alerji yaptığını hatırlamıyorum. hiç geçmeyecek sanmıştım. felaket tahriş oldu. bu da beni üzdü açıkçası çünkü fiyatı daha uygun. ondan dolayı daha iyi olurdu. bir de normal pedlere göre biraz daha kalın gibi. haşır huşur ses çıkarmıyor böyle kaydı derdide olmamıştı. benim için en büyük eksisi alerji yapması oldu. anormal derecede yaptı yani. ama çoğu kişi memnun.

 22. Ilk defa geçen ay kullandım. Yapı olarak kotexe benziyor ama kotex bana daha kaliteli geldi açıkçası. Bu arada yogun ve uzun suren regl donemi geçiriyorum. Sızdırma yaşadim ama bunun sebebi benim gecen ay yasadigim aşırı kanamam mi pedden kaynakli mi emin olamadim. Bence cok yogun donem gecirmeyenler için gayet guzel bir fiyat performans ürünü. Bir daha alip denemeyi düşünüyorum

 23. Kotexten başka ped kullanmayan ben¸ bu pede aşık oldum. En yoğun günlerimde bile sızdırma yaşamadım. Kokusu harika paketi açınca müthiş bir bambu kokusu geliyor. Eğer seviyorsanız hoşunuza gidecektir. Tek handikapı diğer pedlere nazaran biraz daha kalın oluşu onun dışında bir şans verilmeli.

 24. Sleepy Maxi Kalın Ped kullandım. 10’lu pakedini 1.50 tl gibi bir fiyata aldım. Bebek bezi gibi geldi başta kalınlığından dolayı. Ancak reglin 3. ya da 4. gününde sürtünmeden dolayı külot çizgisinde oluşan yanma hissini yapmadı. Kenarları iyi yapışıyor. Tahriş edici bir dokusu yok. Kokusuz. Ben bunu akıntımın çok olduğu ya da skinny giydiğim günlerde değil de azalmaya başladıktan sonra kullanırım. Kendimi bezleyip yatmak hoşuma gitmedi değil. ilgili medya: 1

 25. Yoğun günlerde sızdırması dışında çok sevdim. Ben regl başlangıcı ve sonunda kullanıyorum¸ pamuk gibi hissiyatı çok iyi. Malesef orkidin içindeki bir maddeye alerjim olduğu için kotex kullanıyorum. Kotex de aşırı tahriş ediyor¸ can yakıyor. Umarım sızdırma olayını geliştirirler de her gün sleepy kullanırız. 

 26. emiciliği düşük ama ilk defa adet sonrası pişik olmadım. ama ıslaklık hissi cidden kötü saatte bir ped değiştirmek zorunda kaldım. ama açtığımda pek de kan olmadığını gördüm. iyi yanları olduğu gibi kötü yanları da var. bilemedim bir süre daha kullanacağım.edit:ikinci adet dönemimde de kullandım. çok tahriş etti bu sefer¸ ıslaklık hissi yüzünden sürekli tuvalete gittim ve emiciliğinin cidden çok kötü olduğunu bir kez daha teyit ettim. natracare’e dönüş zamanı.

 27. Şu sıra oldukça pahalılaşan Kotex yüzünden Sleepy’e şans vermek istedim. İyi ki de vermişim. Bazı çok reklamı yapılan pedler gibi naylon değil. Biraz kalın olsa da oldukça rahat bir ped. Özellikle gece pedi yoğun günlerde kullanılabilecek bir ped cidden. Bir kere de olsa deneyebilirsiniz.

 28. sleepy natural ultra hassas uzun için yorumlarım şöyle. daha önce orkidin uzun versiyonlarını kullanıyordum. uzunluk olarak aynılar¸ sleepy daha kalın ama kalınlığı rahatsız etmiyor. emicilik olarak bana sleepy biraz daha emici geldi. ihityaç olsun olmasın 1.5 saate bir pedimi değiştirdiğim için zaten bu konuda pek sorun yaşamam. yüzey olarak sleepy daha yumuşak ve ferah hissetirdi¸ orkid genital bölgemde ağrı/sancı ve bikini bölgemde tahriş yapardı sleepy’de böyle bir sorun yaşamadım. sleepy’nin tek dez avantajı sıvının öne doğru daha yoğun toplanması olabilir. onun dışında fitay olarak uygun olası ve yüzeyinin rahatlığı yüzünden yeni pedim olacak umarım biran evvel öne toplanma sorununa da bir el atarlar.

 29. Bayıldım tek kelimeyle…renksiz iç yüzeyi ve koku yapmaması beni mutlu etti.sızdırmazlığıni da sevdim. Umarım fiyat artırmazlar .türk firması olduğundan daha da desteklediğim ürün.

 30. Pek memnun kaldığım ped markası. En yoğun günlerimde bile sızdırmadı¸ koku yapmadı. Fiyat olarak da çok uygun. Hem de doğal. Yalnız türevlerine göre biraz kalın ama ben çok rahat ettim. Fiyatı da göz önünde bulundurularak şans verilmeli. Ben devamlı kullanmaya devam edeceğim.

 31. Parfümlü garip kokusu yüzünden kullanamadığım ped. Gün içinde oturup kalkarken yanımdaki insanların fark edebileceği kadar yoğun bir kokusu var ve güzel de değil. Genital bölgemde tahriş olmadı ama Emiciliği yetersiz. ıslaklık hissi veriyor. Bundan önce kotex ve Orkid sensitive’i dönüşümlü kullanıyordum. İkisinden de memnun değildim ama mecburiyetten kullanıyordum. Molped pure&soft’u denedikten sonra o ikisini tekrar almadım bile. Bunu da tekrar alacağımı sanmam. Molped’in kalın olması dışında başka hiçbir dezavantajı yok.

 32. fiyat/performans açısından başarılı bulduğum¸ bende sızma yapmayan ped markası. kotexten vazgeçemesem de yedek olarak bulundurmayı düşünüyorum.

 33. Üç büyüklerin hepsini kullanıp son karar olarak sleepy’i seçtim. Ped teknolojisinde incelik yarışı varken sleepy onlardan biraz daha kalın ve yüzeyinde hiçbir şey yok. Koruyucu bariyerleri ya da naylon koruma poşetleri. Yaratmaya çalıştıkları o doğal etki pakette hissediliyor. Kullanım açısında da oldukça başarılı buldum. Sızdırma gibi durumlar hep başıma gelir ama bunda diğerlerine göre minimum oldu. Yapışma konusunda sıkıntıları var¸ çamaşıra yapışması için desteklemeniz gerekiyor. Koku konusunda beni rahatsız etmedi. Tahriş gibi durumlar da yaşamadım. On üzerinden yedi veririm.

 34. Tavsiyeler üzerine çok merak ediyordum sonunda aldım kullandım ama ben beklediğim gibi memnun kalamadım. İyi yönü olarak hızlı emiyor diyebilirim ama kotex’e çok yakın bir hız¸ pişirmiyor kaşındırmıyor hiç gerçekten pamuk gibi. Ve renklendirici içermeyişi bir artı özellik ama eksileri daha çok oldu. İlk başta çok ince geldi bana¸ herkes de kalın demiş hatta tam tersi. Yıllardır kotex uzun kullanıyordum¸ sleepyde de uzun denedim. Boyları aynı¸ kotex daha kalın ama bence ve sleepy ilk gördüğümde güven vermedi yani şekli daha kolay yamuluyor. İkincisi çok dümdüz geldi¸ yapışma yerleri çok kıvrımsız. Buna uygun gelebilecek bir çamaşır olduğunu sanmıyorum. Kotex tam çamaşırı kavrayacak gibi biçimlendirilmişti. Bazen yapışkanı az gelsede sleepyden az değildi. Ve üçüncüsü kokusu¸ beni gerçekten rahatsız etti baya dışardan insanlar alıyormuş gibi yoğundu. İlk açtığımdaki koku değil bu arada¸ kullandıktan sonra çıkan koku arttı ve rahatsız edici bir şekle geldi. bir daha almayı düşünmüyorum¸ malesef hayal kırıklığı yaşadım kendisinden daha çok şey beklemiştim.

 35. Denemek için aldığımda bana ince geldi ve iç çamaşırımda kaydığından yapışkanının iyi olmadığını düşünüyorum ilk ve son kullanışım oldu.

 36. CarrefourSA’dan 30’lü Normal’ini 7¸95 tl’ye aldım¸ deneyeceğim almak isteyenlerin aklında olsun. Bi de hem molped’in hem sleepy’nin yani 2  yerli markanın diğer univesal markalardan önce saf & temiz &doğal konseptine geçmelerini takdir ettim¸ bence hem doğal hem ucuz hem de yerli marka varken en azından bir şans vermek lazım. 

 37. hiç ama hiiiç memnun kalmadı. ürün asla çamaşıra yapışmıyor. hiç bi şekilde kullanılır hali kalmadı¸ aldıgım resmen çöp oldu. tavsiye etmiyorum.

 38. fiyatı diğer pedlere nazaran uygun olan bir ped. ancak emilimi kötü olduktan sonra neye yarar. valla illa alınacaksa evde kullanmak daha iyi . çünkü¸ kanamanın yoğun olduğu günlerde bunu kullanıp dışarı çıkmak büyük risk.

 39. En yakin arkadasimin önermesiyle her yerde arayıp en sonunda buldugum ped. Bunu bulamadigim icin molpedin pure&soft %0 boya vs yazan pedini kullanıyordum. Bu ay sleep naturali deneyeyim dedim. Super bi farkları yok bence. Ikisi de rahat¸ koku da yapmiyorlar. Ama molped biraz daha emici gibi geldi bana. Ikisini de oneririm sleepynin stok sorunu var sanırım molped kadar rahat bulunmuyor.Edit: ped parfüm parfum kokuyor bu bir. Buna ragmen kokuyu tutmuyor ki paketin ustune kokuyu tuttuguna dair bir vaat var. Ayrica emiciligi de az. Molped i tercih edin bence sleepy yerine.

 40. Benim gibi yoğun kanaması olan kadınlar için emiciligi çok düşük ve çamaşıra zor yapışıyor. Olumlu yanları ise gerçekten yumuşacık ve yürürken haşır huşur etmiyor.belki reglin ortalarından itibaren tercih edilebilir. Ankara’da yaşayan cicişler belki bilirler gimsa marketlerde gayet ucuza satılıyor.

 41. Fiyatı uygun olduğu için ben de şans verdim. Burdaki çoğu kişinin söylediği emmiyor görüşüne katılıyorum gerçekten emicilik açısından sınıfta kalıyor diyebilirim. Bunun dışında yapışmama gibi bir problem yaşamadım. Yüzeyi naylon değil pamuksu bu da artı olarak değerlendirilebilir ve dolayısıyla yürürken filan ses olayı olmuyor. Emicilik olayını geliştirebilirlerse şans verilebilir ama bu halde bir daha tercih etmeyeceğim gibi duruyor.

 42. yapısını niye değiştirdiklerini anlamadım oysa ne çok sevmiştim incecik kağıt gibi yapışmıyor sürekli kayıyor.

 43. ne zaman değişik ped denemeye kalksam pişman olurum¸ bunda da öyle oldu. orkid’in naylon yüzeyinden irite olduğum için sleepy’nin bambu içeriği ilgimi çekti ve aldım ancak iç çamaşırımda birkaç saat içinde kaymaya başladı. yoğun regl olmuyorum o yüzden emiciliği idare eder ama çamaşıra tutunmaması ciddi bir problem. gün içinde tampon kullandığım için hijyenik pedi sadece geceleri takıyorum¸ o da ben uyurken popomdan kayacaksa bir anlamı yok.

 44. Kotex’e alternatif olarak bulduğum pedKotex’in artan fiyatı ¸azaltılan sayısı ve yapışmayan bantları yüzünden yeni bi arayış içine girdim piyasada nerdeyse bütün pedleri denedim(organik olanlar hariç) hepsi alerji ve kaşıntıya sebep oldu.Sleepyle kotexi karşılaştıracak olursam dezavantajı sadece koteks kadar ince olmaması ama beni rahatsız etmiyor avantajları ise alerji ve kaşıntıya sebep olmadı bantları gayet iyi yapışıyor daha ekonomik ve sızdırmıyor.bir de türk mali olduğu için de ayrı bir sevindim.

 45. Kotex bulamayınca deneyeyim diye aldığım¸ aşırı memnun olduğum ped.O naylonlumsu hissi yok¸ desenleri için kullanılan boyalardan yok ve ekonomik de.Alın derim.

 46. yumuşacık¸ asla kaşıntı yapmayan ve günlük aktivitelerimde hışırtı çıkarmayarak asla rahatsızlık vermeyen ped.

 47. ucuz diye almistim markette gorup. ama tekrar alacagimi sanmiyorum. yogun kanamasi olanlar uzak dursun. emiciligi cok kotu ve sizdiriyor. molped pure softa devam. 

 48. evdeyken kullandığım ped. okulda sizdirmazligina pek güvenemiyorum ama tahriş etmeme konusunda memnun kaldığım için okula gitmedigim günler kullanıyorum.

 49. Anlık bildiriyorum ilk defa alıp denedim ve iş yerinde sızdırdığını farkettim. Pantolonuma çıkmış. 2 saatte bir değiştiriyordum. Çok mutsuzum. Bir daha asla almam ama ne yapacağım bilemiyorum.

 50. Ped konusunda seçici olan ¸ yıllar içinde molped¸ kotex ivir zivir ne varsa kullandım ve memnun kalmadım. Orkid ile iyi anlaşırken orkidin fiyatının uçmasi 12 tanesinin 15 tl olmasi vs derken bi gün sleepy ‘e denk geldim 22 tanesi 7.50 tl. İyi ki almışım. Orkid artık bi köşede duruyor ve ben bu markaya bayıldım. Sızdırmaz yok¸ islaklik yok . Gerçekten çok iyi. Bundan sonra yoluma devam edecek olduğum tek ped markasıdır.

 51. Reglim sürpriz yaparak 2 gün önceden geldiği için kuzenimden alıp kullandığım ped markası. Ve aşık oldum! Temiz içerikli bir ped olduğuna inandım çünkü maalesef bütün markalar bende ikinci günden sonra alerji yapıyor. Bu yapmadı.Çamaşıra gerçekten çok iyi yapışıyor. Sızdırmadı. Diğer pedlere göre biraz daha kalın ama kesinlikle rahatsız etmiyor¸ belli de olmuyor. Daha iyisini bulana kadar bundan devam edeceğim.

 52. reglin ilk 2 günü kullandığım ped. ben ve annem de kesinlikle sızdırma yapmadı. uygun ve şans verilebilir. hatta uzun olanını stokladım baya bi<3

 53. Parçalanıyor bu ped. Ki çok sık değiştiririm. 2 saati bulmaz dahi değiştirme sıklığım. Ona ragmen parçalandığını gözlemledim. Begenemedim malesef.

 54. bu ürün¸ çok yoğun kanaması olan insanlar için uygun değil. fakat az kanaması olanlar için hem uygun hem de sağlıklı. bir diğer seçenek de¸ kanamanın henüz yoğun olmadığı ilk ya da son günü kullanmak. sizi rahatsız etmiyor¸ aksine doğal dokusu rahat ettiriyor. özetle regl dönemi daha rahat geçenler için uygun¸ yoğun geçenlerin ise memnun kalmama ihtimali yüksek olan ped.

 55. çok ama çok yoğun regl kanaması yaşadığım için ilk günden sonra normal ped yerine canpedin mesane pedlerini kullanmak zorunda kalıyorum. ilk ve son günler ise kotex ya da molped kullanırdım. yeni ürünler denemeye bayıldığım ve benim kızın bebek bezi olarak bu sleepy markasını kullandığım için bir şans verebilirim diye düşündüm. öncelikle hafif ve güzel bir bambu kokusu dikkatimi çekti. sızdırmazlık konusunda hiç bir hijyeni pede güvenmem¸ sık sık değiştiririm. o konuda çok yorum yapamayacağım. ama yumuşak ve ince yapılı¸ bende tahrişe neden olmadı bu ürün.

 56. Allah belasini versin!Gercekten!Isyerinde hastalanip yanimda baska birsey olmadigi icin marketten aldim¸ eger siyah pantolon giymemis olsam rezil olmustum.Kaydi¸ siviyi gecirdi¸ en yogun gunumde ikide bir tuvaletd gidip degistirdim. Degistirmeme ragmen hic bir halta yaramadi!Tovbe bir daha¸ almam da aldirmam da.

 57. Benim aldığım paketlerde 30 adet oluyor. Bir paket 2 regl dönemi yetiyor bana. Dokusu falan güzel¸ yapışması da güzel¸ ince bu nedenle hissedilmiyor çok fazla. Ancak ilk günler için emiciliği mükemmel değil¸ gerçi ilk gün benim kanamam yoğun olduğu için de birikme yapmış olabilir¸ sık sık değiştirilirse bu sorun ortadan kalkar sanıyorum. Geçen rossmann’da bir alana bir bedava vardı¸ 15 tl’ye 2 adet 30’lusundan aldım. Bunlar beni 3-4 ay idare eder. Orkid’in bir paketi bu fiyatlara gidiyorken ilaç gibi geldi sleepy’nin fiyatı. güncelleme: şokta fiyat 6¸95

 58. yerli üretim diye desteklemek amacıyla a101’de büyük paketi indirimdeyken almıştım fakat ne yazık ki memnun kalmadığım bir ürün oldu.yaklaşık 1 tam gün kullanım sonrası kaşıntı ve tahriş yarattı¸ duşa girip ılık suyla yıkandıktan sonra başka marka bir ped kullanarak devam ettim regl dönemime. sızdırma sorunu yaşamadım fakat kaşıntı yaratması bir daha almamam için geçerli bir sebep oldu. bir de bambu kokusu nedense biraz rahatsız etti beni¸ belki de tahriş yapan budur¸ kim bilir.

 59. benden de bir allah belasını versin gelsin. Misafirlikte iki dakika oturamadım sayesinde koltuklar bembeyazdı nasıl oturacağımı şaşırdım. o kadar güvenmedim ki zaten dizlerimin üzerine yerde oturdum ve çorabıma¸ pantolonuma sızdırmıştı. Günümü rezil etti. Benim için sızdırmaması içeriğinden çok daha önemli

 60. Ürünün bambu liflerinden üretilmiş olması dikkatimi çekti ve satın aldım¸ fakat yapısı çok kalın¸ bu sebeple rahatsız hissettiriyor.

 61. Normalde kanamam yoğun olmaz ancak bu ay ne hikmetse çok oluyor ve tatilde yanımda sadece bu ped var. Emiciliği yoğun kanaması olanlar için yeterli değil maalesef. Bir daha almayacağım. Ped konusunda çok hassas bir insan da değilim bu arada¸ her markayla idare edebilmişliğim vardır.

 62. Kotex in değişiminden sonra yeni kurtarıcım. Kaymıyor¸ sızmıyor¸ kızarıklık yapmıyor. Bu sıralar a101 ve rossmann larda paketi 7-8 lira geliyor buldukça stok yapıyorum.

 63. Bir şans vermek için almıştım. Fiyatı uygundu. Fakat okulda beni rezil etti. Sürekli oturduğum halde sızdırma yaptı. Pantolonuma bulaştı. Üstelik sürekli bir kaşıntı problemi oldu.

 64. önce kotex aşığıydım. daha sonra molped pure&soft ile tanıştım ve kotexi bıraktım. geçenlerde denemek için aldım ve bu pedi de sevdim. hem uygun fiyatlı hem de pişik¸ sızıntı yapmıyor. molped pure&soft ve bu ped ile yoluma devam edeceğim. umarım fiyat arttırması yapmazlar.

 65. ben geçen rossmann’dan iki paketini 15 tl’ye alınca sevinmiştim meğer normal fiyatı öyle imiş. bugün şokta gördüm. bir paketi 6¸95. aklınızda bulunsun. ilgili medya: 1

 66. Sızdırmayan ama maalesef sıvı emme özelliği de bulunmayan ped. 8 tanesinin de 5 lira olduğunu düşününce bir daha almam.

 67. Bir kotex değil.Emiciliğini beğenmedim ve kotexe kıyasla bana yapısı daha naylonumsu geldi.22 lisini 7.90 a aldım fiyat olarak değerlendirilirse uygun tek iyi tarafı o.

 68. Yeni alıp denediğim bambu yüzeyli ped. Normalde reglim az olur bu sefer yoğun oldu ve sleepy net bir şekilde kotexe göre emicilik konusunda başarısız oldu. Emicilikten kastım sıvıyı yaymadan en küçük yere hapsetmesi. Kotex sıvıyı iç bölgede konsantre şekilde hapsederken sleepy suluboya gibi olabildiğince yaydı. Ancak kotexin yüzeyi daha naylonsu¸ tel tel batan cinsten olmasına karşın sleepynin yüzeyi yumuşacık¸ düz ve pürüzsüz. Kotex daha dar ve kalın yapıdayken sleepy biraz daha geniş düz ve ince yapıda. Sleepynin ortasında renkli emici bölgeler yok ve ambalajı bir tık daha dandik. Bu açıdan kotex de orkide göre dandik ambalaja sahip. Görsellerini de ekleyeceğim kotex secret ile karşılaştırmasını. Bahsedilen sleepy ped bambu normal boy¸ kotex ise secret normal boy.  ilgili medya: 2

 69. Annem geçenlerde markette görüp uzun olanlarından almış.Emicilik konusunda fena sayılmaz ancak sızdırıyor.İyi yanı sağa sola kaymıyor çok iyi yapışıyor iç çamaşırına:d  Günümü evde geçireceksem veya akıntım çok yoğun değilse kullanıyorum sadece israf olmasın diye.Favorim hala molped<3

 70. benim için tek sıkıntısı emiciliğinin az olması. onun dışında içeriği temiz olduğu için¸ fiyatı uygun olduğu için ve yerli bir marka olduğu için sleepyi tercih ediyorum. umarım en kısa zamanda günlük ped de çıkarırlar.

 71. çok yoğun bir adet dönemi geçirmem. 3. günden sonra çok azalır yoğunluğu 5. gün biter. kotex bende emicilik özelliği göstermediği için bıraktım¸ bim¸ şok vb gibi marketlertin pedleri kaşıntı ve hışırtı yaptıkları için kullanamadım¸ molped güven vermediği ve f/p olarak beğenmediğim için kullanmadım¸ orkid platinium her ihtiyacımı karşılıyordu ama malum kurlardan sonra fiyat olarak arşa yükseldiği için ped arayışlarına girdim ve sleepy pedi denedim. hali hazırda 4. günümdeyim. pede güvenmediğim için ilk 2 gün¸ günde 4-5 kereden fazla değiştirdim ama yine de genel olarak memnun kaldığımu söyleyebilirim. elimde stok olduğu için zaten her türlü kullanmak zorundayım. cildi hassas biri olarak cildime tahriş¸ kaşıntı yapmadı ve ben de yok gibi hissedenlerdenim.kokuya da hassas bir insan olarak kesinlikle koku da hissetmedim. ilk başta pedi koyarken biraz hışırtı duydum ama hareket halindeyken dikkat ettiğimde ses de yoktu. kullanmamak için bir neden bulamıyorum.benden geçer not alan yeni ped markası.

 72. Eğer kanama probleminiz yoğun oluyorsa siz de benim gibi bu pedi sevmeyeceksiniz demektir. Maalesef sızdırma yaptı. Fakat içeriği temiz olduğu için akıntı ve kaşıntı yapmadığı için günlük olarak kullanabilirim. Özel günlerim de ise asla tercih etmem bu pedi.

 73. Normalde ağaç¸ bambu vs. kokan bu ped regl olunca bonibon gibi kokmaya başladı. Gerçi normalde mama kokan kedilerim de regl olunca karamel gibi kokuyor¸ 21 yaşında diyabet olmuş da olabilirim.Daha güçlü yapışabilir bu arada. Bunun dışında orta yoğunluktaki kanamalara kadar iyi.

 74. Orkid ve kotex’ in tam arasında olan bir ped bence. Uygun fiyatlı olması da bir artı. Regl dönemimde çok akıntım olmadığı için emiciliğini de beğendim.

 75. 30’lu normal olanından iki paket bitirdiğim için yorum yapabilirim. Öncelikle şunu belirteyim genellikle kanamam çok yoğun olmadığı için normal boy kullanırım. Bu pedin de benim gibi çok kanaması olmayanlar için uygun olacağını düşünüyorum. Bende sızdırma¸ tahriş gibi bir soruna sebep olmadı. Bitince ise kotex aldım. Çünkü yeterli olsa da kotexle daha rahat hissediyorum. Ayrica fiyat karşılaştırması yapınca indirimden kotex almayı daha mantıklı buldum diyebilirim.

 76. benim için en rahatsız edici kısmı gerçekten kalın olması. çok ince olmasını zaten istemiyorum kullandığım pedin ama bu rahatsız edecek şekilde kalın geldi bana. emicilik de eh düzeyde. kotex ile devam 🙂

 77. yoğun kanaması olanlar için pek uygun olmayabilir fakat emiciliği bana yeterli geldi. tek sıkıntısının kalınlığı olduğunu düşünüyorum.

 78. yapışkanlık gücü 0. iki saat sonra sağa sola kaymaya başlıyor¸ aktif sportif bir hayatınız varsa tavsiye etmem. yok ben öğreniciym 7/24 sırada oturuyorum diyorsanız fiyatıyla sizi kendinize bağlayabilir.

 79. BİM’den uzun ve gece olarak iki paket aldım. Tanesi 7.90 gibi bir fiyataydı. Açıkçası uygun fiyatlı ve bambudan üretilmiş olduğunu duyunca alıp denemek istedim. Keşke iki paket almasaydım. Evet hassas cildime iyi geldi¸ yara veya alerji yapmadı. Ancak¸ kendisine has bir kokusu var ve bu koku beni delirtiyor. Ayrıca kokuları hapsetmiyor. Özel emici bir bölgesi yok ve sızdırma yapıyor. Emiş gücü çok az. Kanatları iyi yapışmıyor o yüzden yerinden oynuyor. Az önce ped yüzünden zor durumda da kaldım. Sızıntı yapmış kıyafetime. Belki reglin son günleri kullanılabilir çünkü ilk günler için uygun olduğunu düşünmüyorum. 

 80. Paketi ilk açtığımda gelen koku bambu özlerinden midir bilemedim¸ diğer pedlerdeki parfüm kokusundan sonra tuhaf geliyor ama kullanım esnasında kötü bir koku oluşmadı. Fiyat olarak büyük paketleri cok uygun ilk tercih sebebim buydu. En büyük artısı kaşındırmaması ve yumuşak olması. Yorumları okudum emicilik konusunda bir tık daha geliştirilmeli kesinlikle katılıyorum. Bu nedenle bazen br paket kotex daha almak zorunda kalıyorum çünkü ilk iki günüm çok yoğun geçiyor¸ yetmiyorr :). Ama cok kötü değil açıkçası beklentimin üstünde çıktı. Sanırım 3. kez kullanıyorum¸ devam.

 81. En son şok’tan bir paket aldım ve açıkçası açınca biraz şaşırdım. Normalde kalın bir yapısı vardı. Bayağı inceltmişler. Emici kısmı en kenara kadar uzanmıyor. Pedin kendisinden daha dar bir alanda. Hiç güvenemedim evde kullandım. Sızdırma yapmadı ama dışarıda olsam ve evdeki kadar sık değiştiremesem sızdırırdı kesin. İlk iki gün kullanılacak bir durumda değil yeni hali.

 82. Fiyatının uygun olmasından dolayı piyasaya ilk çıktığında satın almıştım. Kotex’in değişen yapısı hoşuma gitmiyordu ve ilk kullandığımda sleepy’e bayılmıştım. Fazla kalın olması da kesinlikle rahatsızlık yaratmamıştı. Fakat sanıyorum ki sleepy de yapısını değiştirdi ve oldukça inceldi. Emiciliği azaldı. Yoğun ilk iki günümde kotex kullanıp sleepy’i son üç gün kullanmaya başladım. Bu kombinasyondan oldukça memnunum. Yapısı kotex’e nazaran hala daha yumuşak ve alerji yapmıyor. Paket ilk açıldığında ise pudralı bir koku veriyor ve kötü kokuya sebep vermese de oldukça kalıcı. Hassasiyeti olanlara önermem bu konuda.

 83. indirimde görüp 10 senedir kotex kullanan biri olarak aldığım ürün. pişik olan bir cildim var ve kotex dışında herhangi bir ürün kullanmaya korkardım ama kotexi aratmadı kesinlikle. tek sorunu hafif koku oluşturdu diyebilirim normalde asla olmazdı. yine de indirimde görürsem alacağım ped.

 84. genelde molped’in pure&soft’unu kullanıyorum ama bugün rossmann’da oldukça uygun bir fiyata görünce merak edip aldığım ped.normal şartlar altında öyle aman aman kanama durumu söz konusu değil benim için¸ ancak molped’i diğer pedlere nazaran daha doğal olduğu için tercih ediyordum. sleepy de doğallık konusunda iddialı olunca kendine bir şans vermek istedim. fakat üstteki entry’lerde de bahsedildiği gibi ilk iki gün için doğru bir tercih değil gibi kendisi. zira oldukça ince ve 1-2 saatte bir kesinlikle değiştirmek gerekiyor. ayrıca emici kısım neden pedin tamamını kaplamıyor¸ bunu üretirken ne düşündüler gerçekten çok merak ediyorum. insan normal ped yerine günlük ped takmış gibi hissediyor ve bunun olumlu bir hissediş olmadığını da belirtmem gerek. velhasıl bu da bana kullandığım markadan şaşmamam için bir ders oldu¸ kendisini bir daha tercih edeceğimi sanmıyorum.

 85. geçen ay sevgililer günü indirimde alıp kullandım¸ ağrılı ve çok kanamalı olmayan döngülerim olduğundan ben sevdim. fiyatı da çok uygun. indirim zamanında şaşırılacak bir fiyata alabilirsiniz.not: bu arada ped denilen şey hijyen açısından iki saatte değiştirilmesi gereken bir üründür. yukarıdaki arkadaşlara duyurulur.

Siz ne düşünüyorsunuz?