“Sleek makeup matte me lip cream birthday suit” için 19 yorum

 1. bu ruju geçen yıl yurt dışındaki arkadaşımdan getirmesini rica edip kullanmaya başlamıştım. pür heves sürüp biraz hayal kırıklığına uğramıştım. öncelikle fırçası hiç bana göre değildi¸ ince uzun garip bir fırça bence¸ sürümü zor diye düşünüyorum. ikincisi de kuruyunca çok garip hissediyorum¸ dudağıma kil maskesi sürmüş de yıkamayı unutmuşum gibi. rengi güzel tamam ama ne bileyim yani bu kadar abartacak ne vardı?bu girdinin asıl konusuna gelirsek de¸ arkadaşlar bu ruj galiba bir sene içinde bozuldu? normal bir şey mi bilmiyorum ama açtığım günkü gibi kokmuyor¸ bildiğiniz sentetik bir koku geliyor tüpten. sürünce rahatsız oluyorum. başka hiçbir likit ruju kullanmadığımdan bu durum normal mi bilmiyorum ama bence garip. çok fazla açıp kapatmadım da çünkü. maksimum altı yedi kez sürmüşümdür. anlamadım.

 2. piyasaya çıkan bütün balon ürünleri galeyana gelerek satın alan bir arkadaşım var¸ tamamen tesadüfen onda bulup denemiştim ve… ımm bilmiyorum ya bu rujda bi’ sorun var gerçekten. yapısı dersem altını dolduracak yeterli açıklamayı yapamam¸ rengi dersem zaten dudağın pigmentasyonuna ve cilt alt tonuna göre büyük değişkenlik gösterebilen bi şey. dudaklarım oldukça pembe olduğundan bende mlbb olabilecek bir renkken sürdüğümde kaskatı bi şekilde çok yapmacık gösteren bi tonda kaldı. kalıcılığı da orta seviye sayılır. meet matte hughes’lardan committed ve charming gibi iki hazineye sahipken tercih etmem ben. hatta onlar olmasa bile sleekten ziyade tam bir f/p ürünü olan pastel kissprooflara yönelirim. biraz hayalkırıklığı ürünü oldu sanki bu sleek’ten yana 🙁

 3. İsminin mat olmasını hak eden likit ruj. Rengi hakkında hiç bir şey söylemeye gerek yok bence her ten rengine uyum sağlayacak bir rengi var. Çok kuru bir yapısı olduğu için öncesinde dudakları iyi nemlendirmek gerekiyor. ayrıca bir çok kişi yazmış dudaklarım çizgi çizgi görünüyor diye. Ben o görüntüyü çok sevdim¸ dudakları daha dolgun gösteriyor. Çabuk kuruyor ve uzun süre kalıcı. Bu serinin diğer rujlarını da kesinlikle satın alacağım. Sleek ülkemize iyi ki gelmiş¸ teşekkürler Gratis

 4. sleek türkiye’ye gelmeden önce bu rujun rengini çok beğenmeme rağmen türkiye’ye geldikten sonra bu tip aşırı övülen ürünlerin hayal kırıklığı yarattığını düşündüğüm için almaktan vazgeçmiştim. elimdeki likit mat rujların bitmesiyle yeni renk arayışına girmiştim ki dün gratis’te tesadüf eseri birthday suit’e rastladım. (daha önce hiç görmedim çünkü)genel olarak ten rengime çok az ruju yakıştırdığım için belirlediğim bir kaç marka ve renkten vazgeçemiyorum ama merakıma yenik düşerek aldım bir tane. iyiki de almışım 🙂 rengi gerçekten çok çok güzel. yapısını da beğendim¸ dudakta kalıp gibi durmuyor ve germiyor.ayrıca hızlıca matlaşıyor. tabi daha 2-3 kere sürdüğüm için ilk gözlemlerim bu şekilde. kalıcılık konusunda henüz bir şey diyemeyeceğim. ama o da geçer not alırsa benden bu serinin bir kaç rengini daha alırım gibime geliyor.

 5. çoğu kişide olduğu gibi benim de birthday suit rengine sahip olduğum likit mat ruj serisi. normalde ruj sürdüğümde nedenini bilmediğim bir şekilde dudağımın üstünde bir şey olmasından rahatsız olurum ve konuşma şeklim bile değişir bundan dolayı. ancak bu rujda böyle bir şey yaşamadım. ruju sürerken fırçasına bazen biraz fazla ürün gelebiliyor ve ıslak bir yapısı olduğu için dudağa fark etmeden fazla ürün boca etmiş olabiliyorsunuz¸ bu da kötü bir görüntü yaratabiliyor¸ dikkatli olmakta fayda var. sürdükten sonra dudaklarımı birbirine değdirmiyorum ve kurumasını bekliyorum. kuruduğunu hissettikten sonra dudağımda sanki ruj yokmuş kadar hafif duruşunu seviyorum. bir rujdan en büyük beklentim de bu zaten. kuruduktan sonra bulaşma yapmıyor¸ dudağıma mendil¸ peçete ve türevlerini sürdüğümde de peçeteye bulaşmıyor. kalıcılığının iyi olduğunu düşünüyorum. dudak çizgilerini belli etmek gibi bir kusuru olsa da bunu neredeyse bütün likit mat rujların yaşattığını da belirtiyorum.

 6. rengi mükemmel ama dudakta pütür pütür duran ruj. sabah sürdüm sinir oldum¸ dudaklarımı oynatamıyorum resmen. anında pütürleşiyor¸ kupkuru oluyor. almayın¸ aldırmayın ya. 30 lirama yazık oldu.

 7. Pastel 27 numarayla çok mu benzer anlayamadım zira öyleyse pastel almak isterdim çünkü sleek çok kurutuyor ve balm kadar kalıcı değil. Aplikatörünü beğenmiştim aa ne güzel diye yaklaşmıştım ama ta ki sürene kadar. Balmın likit matlarına alışan biri için vasat gibi ama o bebek pembesi de çok güzel. Aynı rengi veren diğer likit mat önerilerine açığım kızlar

 8. Az önce gratis bölge müdürünün özel izniyle alma şerefine eriştiğim mat ruj. Standda göremeyince yanıma gelen görevliye sordum o da şaşırıp bir sürü olduğunu söyledi ve depoya gitti ardından gelip bu rujun tekrar gelmeyeceğini hepsinin iade için depoda olduğunu ama benim için bölge müdürüne sorduğunu söyledi. Gerçekten şaşırdım bu rujun markanın en bilinen ürünlerinden olduğunu bir daha satılmayacak olmasının çok saçma olduğunu söyledim. Sonra görevli tekrar gelip bölge müdürünün izin verdiğini alabildiğim için çok şanslı olduğumu söyledi bi etrafıma bakındım kamera falan var mı diye hdjdhjs. Sanıyorum satış görevlisinin yanlış anlaması oldu bu rujun satıştan kalkacağını düşünmüyorum. Edit: bende maalesef pembe durdu. aynı serinin velvet slipper rengine göre sürümü daha kolay¸ yapısı daha güzel. Ama bu mat ruj serisi kullandığım en kötü yapıya sahip. Kesinlikle sabitlenme ve dudağın ortasından silinme problemi çok fazla. Bütün olumsuz yönlerini almadan önce biliyordum buna rağmen renginin güzelliği için aldım. Almak isteyenler eğer testerı varsa mutlaka deneyerek alsınlar.

 9. Bu ruju herkes çok seviyorum ama ben nasıl oluyorsa bir türlü sevemedim. Tebeşir sürmüşüm gibi hissettiriyor. Ve çok kurutuyor dudakları. Ne kadar öncesinde nemlendirsem de bu sorunu yaşıyorum.

 10. Benim için tam bir fiyasko. Hayatımda bu kadar overrated olarak tanımlayabileceğim iki ürün gördüm¸ birincisi bu ürün ikincisi mac kinda sexy.iki ürüne de o kadar şans verdim ki anlatamam. dudak maskesi uyguladım¸ en ağır dudak nemlendiricilerini kullandım zerre etkisi olmadı. yukarıda da bahsedildiği gibi tamamen bir tebeşir yapısı var. hatta ciddi ciddi kuruyup dökülüyor. bu tip ürünleri deneyerek almak hoşuma gitmiyor açıkcası¸ mağazada herkesin denediği ruju denemek istemem fakat keşke deneseymişim dedirtti.

 11. rengini severek aldım ama benim ten rengime yakışan bir nude değilmiş ayrıca aşırı kuru bir saat geçmeden pul pul olmaya başlıyor. Altına ne kadar nemlendirici sürdüysem de yine işe yaramadı.

 12. renginin neredeyse her ton makyaj ve cilde uyduğunu düşündüğüm ruj. kendi dudağınızın alt tonuna göre gül kurusu ve tatlı pembe arası bir renk veriyor. Ancak formülasyonunda sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Zor matlaşıp¸ zor kurumasına rağmen dudağı çok kolay kurutup çatlatıyor ve bir şeyler yerken kolay dağılıp çıkabiliyor. Bu tonlarda mat bitişli bir ruj arayanlar için l’oreal color riche ruj 640 güzel bir alternatif olacaktır.

 13. bu ruju herkes çok övdüğü için merak edip duruyordum. en sonunda merakıma dayanamayıp aldım. öncelikle rengi çok güzel¸ her türlü makyajı kaldırabileceğini düşünüyorum. uygulaması da kolay geldi. sürüldüğü anda donmuyor bu yüzden düzeltme şansınız oluyor. yapış yapış bir his veya dudaklarınıza zamk sürmüşsünüz hissi bırakmıyor. kalıcılık konusunda sınıfta kalıyor. bir şey yiyip içene kadar dudaklarınızda kalıyor. sabahtan süreyim akşama kadar ruj tazelemeyim ruju değil maalesef. dudaklarımda kurutma yaratacak kadar uzun süre durmadığından kurutma yaşatıyor mu bilemiyorum. fiyatına değecek bir ürün olduğunu sanmıyorum.

 14. Türkçesi “anadan doğma” anlamına gelen ruj. Gerçekten de sürüp sürmediğim anlaşılmıyor¸ renksiz dudaklarımda çok soluk duruyor ve aşırı kurutuyor.

 15. Rengi çok güzel ancak yapısı korkunç. Sırf bu cümleyi yazmayı unutmamak adına ne zamandır makyaj çantamda tutuyordum:)

 16. Sleek Türkiyeye gelmeden bu rujun ünü gelmişti.İnstagram satıcıları o zaman sattığında bile dur bakalım demiştim.Gratiste getirince gördüğüm ilk indirimde aldım.Rengi bana yakıştı.dudakta duruşu¸matlığı güzel.Dudakları aşırı kurutmuyor.Fakat yapısı gerçekten çok kötü.birşeyler yiyip içtikten sonra sanki dudağın ortasından nasıl desem soyulup topaklanıyor.Dudakta pu pul duruyor.Hiç beklediğim gibi çıkmadı.Renk çok güzel ama yapı berbat:/

 17. Rengini çok beğendiğim için aldığım bu ürünü kullanmaya başladıktan 2 ay kadar sonra süngerinde oluşan kokudan dolayı artık kullanamamaktayım. Daha önce süngeri kokan rujla karşılaşmamıştım.

 18. rengi çok güzel ama yapısı tam tersi.gün içinde özellikle bir şeyler yediğim içtiğim an dudaklarımın orta kısımlarından pütür pütür dökülerek siliniyor.tekrar sürmeye çalışınca da dalgalanmalar oluyor.makyaj masasında süs niyetine duruyor şuan.

Siz ne düşünüyorsunuz?