“Sleek makeup contour kit” için 19 yorum

 1. Nc 20 rengindeyim. Pudrası bende çok turuncu kaldı malesef.halbuki paketteki duruşuyla umut vadediyordu:( aydınlatıcı kullanmayı da sevmiyorum zaten. Ne yapıcam bununla bilmiyorum. Bi süre makyaj masamda kullanılmayı bekleyip zaman geçince bir arkadaşıma verdiğim klasikler arasına girer büyük ihtimal.

 2. burada hakkında yazılanları görünce bir parça şaşırdığımı söylemeliyim. ben yurtdışından sipariş etmiştim bu kitin light rengini dolayısıyla elimde bulunuyor bir seneden fazla süredir. benim n10/15 tenimde benefit hoola daha turuncu durdu. ama bunda cildin beyaz olup olmamasından ziyade alt tonun etkili olduğunu düşünüyorum. nötr/pembe alt tonluyum¸ hangisiyim tam olarak karar verememekle birlikte sarı olmadığımı düşünüyorum ve bu kitin pudrası suratımda turuncu durmuyor. bence bakacaksanız bu cilt alt tonu meselesini göz önünde bulundurun ve mümkünse deneyin.

 3. Bende medium paleti mevcut yüzde dağılımı çok güzel ve kesinlikle pul pul bir yapı oluşturmadan ciltle bütünleşiyor. Aldığım ilk kontür paleti bitince kesinlikle tekrar alırım .

 4. Bence çok tozutuyor¸ gayet kalıcı¸ ve fazla turuncu değil. Ama evet sıcak bir ton¸ taupe ile daha güzel kontür yapılıyor¸ ama yoklukta gideri var.

 5. içerisinde sadece aydınlatıcı ve koyu renk pudrası (bronzer mı deniyor) olan ikili kitini almıştım. hayatımda böyle bir ürünün eksikliği varmış meğersem. kontür için çok uygun buldum ben. benim gibi çok açık tenli ve hiç kontür yapmayı bilmeyen birinde bile güzel sonuçlar verdi.

 6. Drugstore’da kullandıklarımdan bahsedersek the balm bahama mama¸balm desert ve mary lou manizer’ı sleek contour kit ile karşılaştırırsam sleek’i hiç ama hiç sevmedimmm.Real techniques’in kontür fırçasıyla uyguladığım halde sanki yanağımın bir ucunda daha yoğun bir tarafında yok gibi.Dağıtırken zorluk yaşadım.Homojen dağıtamıyorum.Kontür tarafının yapısı sert ama taşlaşma yok.Aydınlatıcısı ise pembe alt tonlu ben sarı alt tonlu aydınlatıcıları sevdiğim için sleek kenarda bekliyorsun.sonuç: Yani bloggerlar o kadar ürün denediler bunun neyine vuruldular anlamadım?

 7. Ben kontür pudrasını çok beğendim.evet biraz sert ve dağıtması zor…ben allık¸kontür¸ aydınlatıcı gb toz ürünleri ince bir pudra geçmeden kullanmıyorum zaten¸ dağıtamıyorum.Kontür rengi beyaz ve açık buğdaylar için uygun.the balm çook köyü gelmişti bana.flormar¸nyc ve bilimum bronzerlar da fazlasıyla sıcak¸ kontür için uygun değiller.benim kontür arayışlarımı sonlandırmıştır.tek satılıyorsa tekini alırım bitince.Aydınlatıcısı da güzel.mary loo ve maç perfect topping’e aşık olduğum için kontür pudrası için almıştım.Tavsiye ediyorum

 8. aydınlatıcı kısmına aşık oldum. 1 numarasını aldım¸ ve gerçekten çok ışıl ışıl bi aydınlatıcısı var. simli değil.

 9. açık rengini kullanıyorum. her ten makyajı yapışım¸ yüzüne bi şey mi bulaşmış dağıtamamışsın yapamamışsın edememişsin diye diye karşımdakinin parmaklarını yüzüme sıvamasıyla son bulurken bu paletin kontur kısmını dağıtmakta hiç bir problem yaşamadım. aydınlatıcısı da çok başarılı bende mary lou var bence benzer yapıda fakat daha az simli ve pembe tonlu olanı. asla bitecek gibi durmuyor fakat biterse tekrar alırım.

 10. Kontür rengiyle pek anlaşamasam da aydınlatıcısına bayıldığım ürün. Kontür rengi fazla kızıl duruyor tenimde ve zor dağılıyor. Aydınlatıcısı bu fiyat aralığında bir ürün için harika¸ ışıl ışıl duruyor. Paketlemesi sade ve şık¸ içerisinde ayna olması da çok iyi.

 11. light renginin kontür pudrası tam aradığım renk¸ doğal bir şekilde elmacık kemiklerimi öne çıkarmak için oldukça hafif kullanıyorum sonra fırçada kalanı alnıma geçiyorum. burnuma zaten kontür yapmıyorum günlük makyaj için gereksiz bence. aynı zamanda ben bunu far olarak da baya beğendim zaten yumuşacık bir yapısı var fazla tozutmuyor dağıtması da kolay. aydınlatıcısına zaten bayılıyorum. ben biraz daha doğal durmasından yanayım¸ makyaj yapılmış gibi durmasındansa olanı vurgulamak öne çıkartmak için kullanıyorum¸ yaldır yaldır parlamasını istemiyorum. bu da aynn öyle işte içten ışıldıyormuş gibi bence oldukça başarılı ben baya sevdim.

 12. Geçenlerde medium rengini aldım sırf bu kontür modasına yenik düştüğüm için. Kontür pudrası mat yapıda ışıltı içermiyor aydınlatıcısı da çok parlak görünse de yüze sürünce öyle durmuyor. Yapısı da bana değişik geldi kremsi gibi ama toz bir ürün.ne diyorum bende bilmiyorum .d neyse karşılaştırma yapamam ilk defa kullanıyorum ancak diyebileceklerim rengini güzel verdiği ve kolay dağıtıldığı.indirimdeyken şans verilebilir.

 13. hazır gratis indirimdeyken kolumda bir swatchlıyayım dedim ne aydınlatıcısında ne de kontüründe kayda değer bir pigmentasyon göremedim. fondoten üzerinde hiç etkisi olmayacağını düşünerek de uzak durdum. halbuki markanın allık ve farları pigmentasyonda her ne kadar tozutsa da başarılı. beni hayal kırıklığına uğratan bir ürün oldu bu kit.

 14. aydınlatıcısı “chalky” dedikleri formda. her ne kadar seveni çoksa da sim sim duruyor gibi geliyor bana. kontür pudrası ise orta halli.

 15. 1 numarasını almıştım. aydınlatıcısının içerisinde simler var. kontürünü de bronzer olarak kullanıyorum memnunum. 4-5 saat kadar kalıcı benim karma cildimde.

 16. light renginin aydınlatıcısını bugün eskaza süreyim dedim ve baya baya iyi olduğunu farkettim. bi kere acayip kalıcı ve uzun zamandır peşinde olduğum sıcak tonlu bi aydınlatıcıymış kendisi.. aradığım şey gözümün önündeymiş resmen görmemişim.

 17. Yapı ve uygulama açısından çok başarılı bulduğum ürün. Bende light rengi var¸ kontür rengi biraz sıcaklık içeriyor ve çok keskin kontürlere imkan vermiyor. Günlük ve hafif makyajlara uygun¸ güzel dağılıyor¸ doğal duruyor¸ bronzer ve crease bölgesinde far olarak da kullanılabilecek bir renk. Ancak kalıcılığı yetersiz¸ gün içinde tazeleme gerektiriyor. Aydınlatıcısı nispeten daha kalıcı¸ simli durmuyor kesinlikle¸ hafif bir aydınlık veriyor¸ öyle parıl parıl olmuyorsunuz sürünce.Kontür konusunda daha deneyimliyseniz light yerine medium rengini almanızı öneririm. mağazada gördüğüm kadarıyla medium’daki hem kontür ürünü pek sıcaklık içermiyor¸ hem de aydınlatıcısı daha açık tonlu¸ daha belirgin ve vurgulu makyajlar yapmanıza imkan verecektir diye düşünüyorum.

 18. Bugün medium rengini satın aldım. Okuduğum kadarıyla genellikle light rengi kullanılıyor. Ben de açık tenliyim aslında ama light renginin kontur ürünü oldukça turuncu geldi bana. Sanki medium daha küllü gibi. O sebeple medium aldım. Ve denediğimde çok kremsi geldi¸ rahat yayılıyordu. Umarım kullanırken de bu kadar memnun kalırım.

Siz ne düşünüyorsunuz?