“Skinfood” için 11 yorum

 1. Türkiye’ye geldi diye mutlu olmuştum. Biraz bütçem var diye sitelerine girdim aman yarabbi! Dalga mı geçiyorsunuz kore sitesinde 15 dolarlık ürün nasıl 149 tl olabilir? Kim kimi yoluyor burda. Onun yerine gider estee lauder alırım en azından parama acımam.

  1
  1
 2. zebbramodan yaptığım bir alışverişte satıcı bu markanın şekerli bir peelingini yollamıştı. sugar bilmem ne… banyoda açtım¸ şu kolalı lolipoplar gibi kokuyor¸ yüzüme sürmem ile çıkarmam bir oldu. o nasıl şeker¸ o nasıl iğrenç bir his¸ o nasıl iğrenç bir peeling. hele ki benim gibi seboraik dermatitle savaşan biri için kabus¸ zaten şeker en büyük düşmanı böyle ciltlerin.benim için bu marka ilk ve son oldu¸ hiçbir şeyine bakmadım bile başka.

 3. kore’nin garnier’ı bile söz konusu türkiye pazarı oldu mu bir hallere giriyor. alt tarafı 20% vergi var. kaldı ki ülkendeki fiyatlar da vergili fiyatlar. buraya 3 liraya getirsen kendime terapi olarak haftada 3 kez kağıt maske yaparım. gratis’den zamanında kore maskelerini indirimde 2 liraya denk getirmişliğimde yapmışlığım da var. 10 lirayı görünce kafamda ayda haftada 30¸ aylık 120¸ yılda yaz aylarını elesen 1200 lira hesabını yapınca o sayfa kapanıyor bende.kağıt maske bağımlılıktır. bırakılmaz. 13 dolara 20 maske tipi şeyleri görünce tekin acar ve sevil’e küfretmelerimin sonu yok.indirimde 2-3 liraya içeriğini beğendiğim maskeleri görmediğim sürece kendimi o bataklığa atmam¸ yapamam. en az 3 tane¸ koy ver gitsin diyorsam 10-20 taneyle kendimi bulmuşluğum var. fiyat ne yazıyorsa kafadan 3-4 ile çarp sen onu. o bataklığa şimdi düşüyor muyum? asla. zaten fiyatlar da düşürtmüyor artık. asdfg maskeye o kadar harcayacağıma üzerine eklerim¸ daha kaliteli bir asit alırım ve sonra da kafamı aloe vera kavanozuna sokarım. olur biter.kafamı sokacağım aloe vera kavanozu da skinfood’un olmaz. o fiyata nö. fiyatı uygun fiyatlı olsa bile gerekirse daha fazla verip daha insancıl fiyat politikası olan markayı tercih ederim. bir şeye ederinden fazlasını vermeyip enayi gibi hissetmemek paha biçilemez.yeri geliyor da lüks markalar (mid end değil) bu drugstore markalarının insafsızlığını yapmıyor. 6¸000 won’luk ürününü 65 liraya satan kore mağazası.

 4. Green tea’li kagit maskesi sayesinde yanagimda koca bir sivilce cikmis markadir. Bir etkisi olmadigi gibi o sivilceyi de cikarinca bir daha hayatta dokunmayacagim.

 5. beauty in a food kağıt maskelerinden hindistan cevizli olanını denedim. nemlendirmesi fena değil¸ ama beni esas şaşırtan pütür pütür yapıdaki alnımı pürüzsüz bir hale çevirmesi oldu. günü kurtarır¸ güzel ürün.

 6. birkaç saat önce royal honey propolis kağıt maskesini yaptığım marka. şu an gece beş şeritli otobanı aydınlatacak kadar ışık saçan bir cilde sahibim 

 7. kağıt maskelerine tam anlamıyla  aşık olduğum marka. tüm tek kullanımlık maskelerini denesem de benim için en etkilisi altın havyar maskesi oldu. bunu yapıp rupaul gibi ışıl ışıl çıkabilirsiniz sokağa. gotu kola maskesi de güzel.

 8. Gold caviar¸coconut ve seaweed kağıt maskelerini gratis indirimden alıp denedim.Gold caviar ve coconut hemen hemen aynı etkiyi gösterdiler ikisinden de pek memnun kaldığımı söyleyemem fakat seaweedi baya beğendim vaatlerini gerçekleştiriyor indirimde buldukça alırım.Bu arada üstteki yazarımıza geçmiş olsun dileklerimi yolluyorum bende bir reaksiyona sebep olmadılar belirtiyim.

 9. kore markası. elime black sugar maskesi geçti¸ ve denedim hemen. çok güzel bir maskeymiş. tam boyunu anında sipariş ettim. içinde şeker parçaları var¸ cilde hafif bir scrub yapıyor¸ ve yumuşatıyor. maske olarak 15 dakika bekletin sonra hafifçe ovalayarak çıkartın diyor ama bekletmeden de kullanıyorum ben. şekerler ovalarken erimeye başlıyor¸ cilde sürerken maske hafif ısıniyor. benim cildimi irite etmedi ama çok hassas bir cildiniz varsa edebilir.uzun bir süredir hafif¸ nazikçe scrub yapan bir ürün arıyordum¸ şimdilik bulmuş oldum.

 10. Superfoodların cilt bakımında da işe yarayacağı felsefesi üzerine kurulu marka. Türkiye’de watergardenda bir şubesi ve internet sitesi var. Şubelerine gitmedim¸ internette gördüğüm kadarıyla avokado¸ peach sake¸ gold caviar serilerini getirmemişler. Ben bu tip cilt bakımlarına meeeh gözüyle bakıyordum ta ki royal honey propolis enrich essencei ile tanışana dek. Gothamista¸ liah yoo gibi youtuberlardan duyuyordum uzun zamandır bakınıyordum zaten ama kışı atlattıktan sonra ihtiyacım olmaz sanmıştım. Bahar alerjilerimden dolayı cildim kışın olduğundan çok çok daha kuru durumda öyle ki güldüğüm zaman canım yanıyor.Sabah kullanmak için aldım¸ gece de kullanıyorum. Hala kore cilt bakımını takip etmiyorum toner kullanmıyorum mesela¸ yüzümü yıkadıktan hemen sonra buna geçiyorum sadece sabah nemlendirici sürüyorum gece temizleyici-essence şeklinde gidiyorum. Ömrümün hiçbir diliminde cildim bu kadar güzel gözükmemişti sanırım. Glass skin dedikleri o nemli¸ ışıldayan¸ tek ton¸ sağlıklı¸ aydınlık cildi veriyor. İçinde %63 oranında siyah arı propolisi extract¸ %10 royal jelly extract¸ %10 black honey extract var. Kalan %17’lik kısmı ise glycerin¸ sodium hyaluronate gibi nem tutucular oluşturuyor ama propolis ve bal özütlerinin nemi hapsetmede bu içeriklerden çok daha başarılı olduğu söyleniyor. Deneyimlerime göre evet. Cildimi sadece neme doyurmadı aynı zamanda alerjilerimi iyileştirdi¸ sakinleştirdi. Bu entryyi candan erçetin hoşgeldin melek şarkısına çevirmeden balın faydalarına ciddi ciddi inanmaya başladığımla bitireyim. Balı değil de propolisi beslenme rutinime sokmayı düşünüyorum ciddi ciddi.Serinin nemlendirisine ihtiyaç duymadım açıkçası ama I’m from markasının bal maskesini ve nemlendiricisini deneyeceğim alerjilerim geçince. Alerjilerim bitene kadar bu üründen vazgeçmem gibi geliyor.

 11. Çok övülen propolis ve ballı esansı yurtdışındaki sitelerde indirimsiz hali 110 tl civari iken türkiye  sitesinde 350 tl den fiyatlandırılmıştır.yani orta halli bile olmayan markalar bizim ülkemizde neden bu kadar pahalı anlam veremiyorum gerçekten.

Siz ne düşünüyorsunuz?