“Signal” için 30 yorum

 1. Öyle baskın mavi bir rengi var ki bu diş macununun¸ beyaz bir kıyafetinize değdiği an mahvediyor. Çıkmıyor. kılları beyaz olan diş fırçamı da masmavi yaptı kısa vadeli beyazlık veriyor vermesine de o diş fırçasından o mavilik çıkmadıkça ben irite oluyorum. Sanki fırça kirli kalmış gibi hissettiriyor. Fırçamın son hali için tıktık

  1
  7
 2. Başka bir başlıkta sensodyne’den bahsederken anlatmıştım¸ özellikle uzun süreli kullanımdan sonra benim hassasiyetim bırakmama rağmen devam ediyor. Yani bahsettiğiniz etkiler ”bize mi öyle geldi acaba?”dan fazlası cicişler. Benim hassasiyete dair tek bir şikayetim yoktu¸ en soğuk sıcak şeylerde bile¸ ta ki white now’u birkaç ay kullanana dek. Sensodyne’in bu ara beyazlatıcı olduğunu iddia ettiği bir diş macunu reklamı dönüyor¸ sıradaki hedefim o.

 3. Adından da anlaşıldığı üzere beyazlık vaat eden diş macunudur. Bence vaatlerini yerine getiriyor. Ben her sabah ve her akşam mutlaka dişlerimi fırçalarım. Yani düzenli bir şekilde kullandım. Temizlemesinden ve beyazlatmasından çok memnun kaldım. Hatta bu diş macununu kullandığım dönemde arkadaşlarım hep dişlerimin çok beyazladığını söylediler. Severek kullanıyordum . Ama almak için Watsons veya gratislerde indirim olmasını bekleyin bence. Ya da bimden 8 küsür gibi bir fiyata bulabilirsiniz . Watsonsta indirimsiz güncel fiyati 15 küsür olması gerek. Ama hem hassasiyet problemi yaşadığım için hem de kuzenim bu macunun dişlerini incetlip kırdığını söylediği için bıraktım. Kuzenim canı sıkıldığında dişlerini fırçalar yani günde 4-5 kere fırçaladığı oluyor. Diş hekimi de bu macunun sebep olabileceğini söyledi. fazla kullanmazsanız bence memnun kalırsınız.

  1
  1
 4. Vaad ettiğini veremeyen vasat diş macunu. Dişleri kalıcı olarak beyazlatamamasının yanında lavaboyu masmavi kirletmesi de cabası.

 5. Yeni çıkan glossy shine versiyonu ile iyi anlaştığımız diş macunu. ilk çıktığında white now olanı kullanmıştım¸ ama dişetlerimde sıkıntı olduğu için ilk kullanımda bile dişlerimde aşırı hassasiyet yarattı¸ nefes bile alsam dişlerim sızlıyordu. Geçenlerde kardeşim yazlıkta annemin almasıyla glossy shine olanını denemiş¸ abla illa bundan al diye tutturunca istemeye istemeye almak durumunda kalmıştım. kardeşim sen de dene diyince bir kaç gün denedim. ve gerçekten dişleri çok güzel beyazlatıyor. dişlerimde hassaslık da yaratmadı. bu tarz beyazlatıcı diş macunlarına ön yargılı yaklaşsam da bi süre kullanırım diye düşünüyorum.

  2
  1
 6. erkekler için (ne fark varsa) siyah mat ambalajlı olanı kullanıyorum (daha doğrusu erkek arkadaşım kullandığı için ben de kullanmış sayılıyorum). bu macunu kullandığım günler gerçekten dişlerim daha beyaz oluyor. çünkü dişleri boyuyor. zaten paketin üzerinde de tekstil ürünlerinde leke bırakabilir filan yazıyor. çok çok az miktarda kullanıyorum çünkü çok köpürüyor. tadı da vicks’e benziyor. haftada 2-3 kere kullanmaktan memnunum.

 7. Ben bu diş macunundan uzunca bir süre kullandım¸ siz diyin 2 sene ben diyim 3 sene. Bu yüzden yorum yapma hakkını açıkçası fazlası ile görüyorum kendimde. Dişlerimi düzenli olarak yılda bir kez bleaching (diş beyazlatma) yaptıran birisiyim. Diş eti hassasiyetimden dolayı sık yaptıramıyorum çünkü sıkıntılı bir süreç oluyor bir iki gün. Neyse. Bu beyazlığın uzun süre devam etmesini istediğim için signal white now diş macununu kullandım. Aslında ilk fırçaladığınızda baya baya beyazlatıyor¸ bir parlaklık oluşuyor. Fakat bu aldatıcı bir beyazlık¸ zira geçici ve kısa süreli. Bunu anlamam biraz zaman aldı açıkçası. Normal diş macunlarının çok üzerinde satılan bir fiyata satılıyor marketlerde. Ve elbette ulaşımı kolay olduğu için tercih ediliyor. Diş hekimime bunu kullandığımı söylediğimde farklı bir diş macunu önerdi ve uzunca bir süre de onu kullandım¸ fiyat olarak aynı¸ fakat en azından aldatıcı değil¸ gerçekten beyazlığı koruyor. Yine de Şu anda anladım ki¸ dişlerimi normal bir diş macunu ile fırçalayıp¸ haftada 1 yada iki kez karbonatla fırçalamam da aynı sonucu veriyor. Diş macunu bir kozmetik ürün olmamasına rağmen¸ şirketler maalesef ki kozmetik profesyoneli olarak davranıyorlar bu konuda. Cebimizden paramızı çaktırmadan fazlasıyla alıyorlar. Signal white now da resmen bir diş kozmetik ürünü. Hani nasıl yüzünüze fondöten uygularsınız ve temizlediğimizde eski haline döner¸ tıpkı bunun gibi. Kullanımlarım sonucunda şahsi fikrim bu şekildedir.

 8. Çay kahve tüketen biri olduğum için dişlerim çabuk sararıyor. White now geçici de olsa beyazlattığını söyleyebilirim. Günlük 2 kere bununla fırçaladığımda dişlerimde sızlama yaptı. O yüzden yatarken parodondax diş macununu kullanıyorum.

 9. Dişleri temizlerken lavaboyu kirletiyor. Kullanilabilir mi? Tabi ki evet. Gerci ben macunlarin birbirinden pek farkli oldugunu düsünmüyorum ama.

 10. Herkes gibi Kısa vadeli bir beyazlık verdiği kanısındayım. Verdiği ferahlığın¸temizlik hissinin¸dişlerde bıraktığı pürüzsüz kayganlığın hastasıyım (yalnız diş minesine de zarar veriyor Olmalı¸ o Yüzden hassaslaştırabilir fakat bende böyle bir sıkıntı olmadı) ilk denediğimde kendimi şirinler yemiş gibi hissediyordum asjdsf çünkü ağzınız Masmavi oluyor. (Ve evet annem lavobanun Kısmen mavileşmesi sonucu bana bela okuyor 😀 aman ne var canım banyomuza renk kattım sjsn ) Yalnız ben resmen bu serinin bağımlısı oldum. Ilk Signal sensitive expert vardı (pembe-gri) ondan beri yeni çıkardığı her diş macununa koşa koşa gidiyorum. (Gerçekten satış stratejisini tebrik ettim)Şu an ara verdim ve colgate optik beyaz kullanıyorum ama bitmesini ve aşkım triplepower la kavuşmamızı bekliyorum <3

 11. Ben bundan nefret ettim. Önce klasik olanını kullandım bitirdim. Beyazlattığını düşünmüyorum sadece günlük çay kahve lekelerini temizliyor. Umduğumu bulamayınca reklamlarda daha etkili olan gold serisinin çıktığını gördüm ve gittim onuda aldım. Kullanırken her taraf masmavi oluyor lavabodan mavilik çıkmıyor. Asıl nefret etmemi sağlaması ise diş hassasiyetine yol açması. Bu macunla dişimi ne zaman fırçalasam sıcak ya da soğuk şeyleri yiyip içerken ciddi derecede diş hassasiyetim oldu ve dişlerimi sızlattı. Şimdi sensodyne hassas dişler için olanı kullanıyorum da rahatım. Yalnız acayip bir reklam politikalarının olduğu kaçınılmaz. Klasik seri¸ sonra gold serisi¸ sonra diş fırçası en son erkeklere özel diş macunu diye diye epey abarttılar ve ciddi ürün sattılar.Kısaca zar zor bitirdim de kurtuldum bir daha asla almam.

 12. Beyazlatıcı diş macunu takıntılı biri olarak çıkar çıkmaz koşarak aldığım¸ ancak ne kadar dikkat etsem de lavaboda ve fırçanın dibinde mavi kalıntı bırakan diş macunu. Beyazlatıcılığına gelince sıradan diş macunlarından bir adım öteye geçmemektedir.Beyazlık arayanlara Rembrandt ya da Arm&Hammer tavsiye edilir.

 13. Bu diş macununun ‘triple power’ olanını kullandım¸ yakın zamanda da bitti. Bence bu macunu alınca yanında lavabo temizleyici de vermeleri lazım. Ben böyle çıkmayan bi şey görmedim. Lavabo musluk her taraf battı kullandığım sürede. Üstüne dişlerimi hassaslastirdi gibi hissettim ayrıca beyazlatmadi da. Yanlış hatırlamıyorsam üstünde kıyafetlerde kalıcı leke oluşturabilir gibi bir ibare var.

 14. Dişlerini bununla fırçalarken aynaya “rrooarr” hareketi yapan tek ben olamam sanırım. Doğru söyleyin nan :(Macun masmavi oldugu icin cok iyi calkalamak ve kontrol etmek gerekiyor. Ben whiteglo ile beraber donusumlu kullaniyorum. Zira whiteglo dis etlerini yakarken signal’de boyle bir problem yok benim icin.Simdiye kadar kullandiklarim arasinda en etkili geleni de budur.

 15. o massssssmavi hali¸ diş fırçalarının falan içine etmesi¸ lavabonun¸ banyonun¸ aynanın neredeyse bütün evin mavi olması falan sağolsun gerçekten hayattan soğuttu beni. üstelik dişleri temizleyerek değil mavi renkle sarılığını alarak beyazlatıyor. bunun yerine sensodyne true white gibi dişleri nazikçe temizleyerek beyazlatan diş macunlarını öneririm.

 16. başıma bir iş gelmeyecekse sevdiğim diş macunudur. beyazlatma etkisi beklemediğimdendir belki de¸ dişlerimde sararma sorunu yok sigara kullanmam. diş rengi büyük ölçüde genetik bir olay zaten¸ bunun dışında göz alıcı beyazlık için diş kliniklerinde beyazlatma vs işlemleri yapılıyor ben hiç sağlıklı bulmuyorum o ayrı. demem o ki¸ kokusu¸ tadı¸ ağızda bıraktığı his ve tabi ki sağlayabildiği temizlik ile bence diğer diş macunlarından önde bir üründür.

 17. Boşa para tuzağı. Zaten renginin mavi olmasının nedeni sarı rengi nötrlemesi. Anlık bir beyazlık dahi elde edememiştim.O yüzden asla tercih etmeyeceğim bir macun.

 18. benim de dişlerimi beyazlatmadı hatta üstüne sararttı. kullanmadan önce daha beyaz dişlerim vardı. uzun süredir kullanmıyorum ama dişlerim eski rengine dönmedi hala.

 19. İşe yarıyor mu tam çözmediğim macun. Dişlerimi hassaslaştırdıktan sonra beyazlatsa ne olur beyazlatmasa ne olur. Diş dolgum düşecek sandım ödüm koptu meğerse dişlerimi bununla fırçaladığım için hassaslaşmışlar.

 20. kendisiyle ilk kez dişlerimi fırçaladığımda ciddi bir beyazlama gördüm. ki benim dişlerim baya sarıdır çok kahve çay tüketimine bağlı olarak. Bir de sanırım kemik yapımdan kaynaklı olarak diş bakımıma dikkat etsem de dişlerim tam beyaz olmaz.birçok kişi zaman geçtikçe daha da işe yaradığını söylemiş ama bende etki gitgide azaldı. o ilk başlardaki fırçalar fırçalamaz gelen beyazlık normal bir diş macununun yapabileceği sıradan bir etkiye bıraktı yerini. dahası benim dişlerimde hassasiyete yol açtı. bu diş macununu kullandıktan sonra ne zaman soğuk ya da sıcak bir şey yiyip içsem dişlerim sızlar oldu. ki önceden hiç böyle bir sorunum olmamıştı. bu yüzden dişlerimdeki hassasiyeti kendisine bağlıyorum ve artık kullanmıyorum.

 21. Beyazlatma etkisi sıfır olan diş macunu. Masmavi bir rengi var. Çok fazla köpürüyor. Bir anda masmavi köpüklü bir ağzınız oluyor. Dişlerimi de beyazlattığını görmedim. Sadece ağzı ferahlatıyor. Bir müddet de etkisi devam ediyor. Sadece reklamı çok yapılmış ama vaadini gerçekleştirmeyen bir ürün. Bir daha almam.

Siz ne düşünüyorsunuz?