“Sephora waterproof eye makeup remover” için 32 yorum

 1. şans eseri indirimde denk gelip satış görevlisinin tavsiyesi üzerine aldığım ve epey memnun kaldığım temizleyici. bir şişe kullanıp bitirdim¸ şimdi yenisini almayı düşünüyorum. sadece maskara ve gözaltı kapatıcısı kullandığım ve komple yüz temizleme olayına girişemeyecek kadar yorgun/üşengeç olduğum günler için ideal.

 2. Şimdi yoruma geçmeden önce belirteyim¸ bioderma h20¸ garnier makyaj suyu ve clinique goz makyajı temizleyicisini kullanmış biriyim. Garnier ile bioderma aynı¸ içerik falan bilmem sadece etkileri benim cildimde ve yoğun makyajımda aynıydı. İkisi de göz makyajını tamamen uğraştırmadan çıkartmıyorlar¸ ya çok uğraşıp bir kaç pamuk ziyan edeceksiniz(far ve eyeliner için) ya da havlunun üzeri siyah leke olacak. Bende mutlaka olurdu üstelik sabah da gözaltlarım koyu ve göz içlerinde de siyah kalıntı oluyordu. Clinique ise göz makyajını tamamen temizliyor¸ uğraştırmadan ama çok yağlı¸ yani yağlı bir cildim var ve o yağın göz altlarıma değmesi hiç hoşuma gitmedi. Sephorayı ise deneyeli bir kaç gün oluyor¸ sadece göz makyajımı çıkarmada kullanıyorum¸ geri kalan yerlerde garnier. Önce çalkalıyorsunuz¸ simli bir karışım oluşuyor¸ bunu bi pamuğa döküp gözünüzü yavaşca ovuyorsunuz ve uğraşmadan saniyeler içinde aydınlık ve sıfır makyajlı gözler. Çok çok memnun kaldım¸ havluda iz yok¸ sabah gözlerim tertemiz¸ üstelik göz altlarımdaki morluk hafifledi. Ben küçük boyunu almıştım ama bittiği gibi büyük boyunu alacam. Kesinlikle üşengeç biriyseniz¸ uğraşmak istemiyorsanız ve titizseniz de aynı zamanda yüz ile göz temizleyicisini ayrı ayrı alın¸ hatta bence bu normal/kuru yüz için de kullanılabilr yağlı bir his bırakmıyor çünkü.

 3. Benim en memnun kaldığım göz makyaj temizleyici oldu. Irritasyon yapmadı¸ yağlı his bırakmadı¸ Gözlerimi yakmadı. Yine de göz çevremde kalmasın diye suyla yıkıyorum üstünden. Ben çift Fazlı temizleyicileri ancak çok yoğun makyaj yaptığımda kullandığımdan büyük şişe sanırım bana 1 yıldan uzun gidecek. Temmuzda almıştım¸ daha yarım parmak bile kullanmadım. bu Açıdan gayet uygun fiyatlı da oluyor.

 4. Verilen her kuruşu hak ettiğini düşünüyorum. En zor çıkan maskaralarımı kolayca çıkarıyor ve çok yumuşak bi şekilde kesinlikle gözlerimi hırpalamadan rahatça temizliyor

 5. yıllardır bittikçe aldığım tek ürün. buna makyaj/bakım her türlü ürünü dahil edebilirsiniz. onlarca farklı üründen sonra¸ göz makyajımı çıkarmada sadece kendisine güveniyorum. tabii ki bir anda çıkarmıyor ama iyice çalkaladıktan sonra pamuğa döküp gözünüzün üzerinde biraz beklettiğinizde mükemmel çıkardığını¸ gözünüzü oraya buraya çekmek zorunda kalmadığınızı söyleyebilirim.en başlarda sadece küçük boyu satılırken inanılmaz çabuk biterdi ancak neyse ki büyük boyu çıktı ve aylarca gidiyor. makyajımı temizlemede kullandığım ikili bu ve bioderma. fazlasıyla memnunum değiştirmeyi düşünmüyorum. not: waterproof makyaj yapmıyorum.

 6. Piyasadaki en kaliteli göz makyaj temizleyici desem yanılmış olmam sanırım¸ gözleri zedelemeden makyajınızı temizliyor¸ artık bırakmıyor¸ yağlı bir his bırakmıyor ve fiyatına göre cidden uzun ömürlü. Uzun zamandır kullandığım ve yerine başka muadil düşünmediğim bir ürün. Pamuğa birazcık ürün döküyorum¸ öyle çok ovalamadan¸ uğraşmadan tertemiz göz ve göz altları beni bekliyor. Ben bunu kullandıktan sonra yine de yüzümü suyla yıkıyorum¸ ama amaç sadece daha temiz hissetmek¸ yoksa tamamen makyajı temizlediğinden eminim.

 7. diğer çift fazlı temizleyiciler gibi yağlı his bırakmayan ve pamuğa azıcık damlatınca bile ovuşturmaya gerek bırakmadan waterproof rimeli bile bir güzel temizleyen yeni göz makyaj temizleyicim. şu ana kadar kullandığım markalar arasında bir numaraya yerleşmiş bulunmakta kendisi.

 8. uzun zaman önce denemek için küçük boyunu almıştım ve çok beğenmiştim. daha sonra araya neutrogena girdi. o da bitene kadar almayayım dedim. bittiği gibi en büyük boyunu aldım. aban uzun bir süre gider gibi görünüyor. çok yağlı bir his bırakmıyor ve fazla uğraştırmadan çıkarıyor makyajı. benim göz makyajında pek water proof ürünüm yok o yüzden o konuda yorum yapamıyorum.

 9. ay korkunç ötesi. bi kere aşırı yayılıyor bütün surata. ya sen makyaj çıkarıcısısın kendine gel¸ nereye gidiyorsun elini kolunu sallaya sallaya. ikincisi gözde inanılmaz çirkin bir tabaka bırakıyor¸ yarım saat boyunca duvarlara tutuna tutuna yürüyorum. üçüncüsü¸ bu yağlı tabakayı yıkamaya kalktığında daha bir beter bütün yüze yayılıyor. nefret ettim resmen.

 10. gozlerimi asiri yakan bir bu bir de mufe makyaj temizleyicidir sanirim. İkisi de iyi cikariyor ama yakip pisirdiler beni. Neyse ki mac yagi buldum da mis gibi idare ediyoruz. ¸))

 11. büyük boyunu aldığım¸ hunharca kullandığım ve lens kullanıyor olmama rağmen gözümü hiç yakmayan. ayrıca gerçekten waterproof maskaramı çıkaran tek temizleyici.

 12. gözleri yananların yanlış kullandığını düşündüğüm¸ şişe şişe bitirip her defasında yenisini aldığım piyasadaki en iyi göz makyaj temizleyicisi.gözlerinizi kapatın ve üstünü yumuşakça silin. sonra gözlerinizi yukarı kaldırıp gözaltını silin. son olarak pedi katlayıp inceltin ve rimeli kirpik diplerinden hem aşağıdan hem yukarıdan temizleyin. bu şekilde gözün içine temas dahi etmiyor.işlem sonrası gözlerin iyice suyla durulanması gerektiğini düşünüyorum.

 13. çok memnun kaldım. en kalıcı ve zor çıkan rimelimi bile tek hamlede çıkartmayı başardığından beri hep bunu kullanıyorum. yazın sephora’dan set halinde almıştım uygun fiyata gelmişti. tekrar indirim olursa yedeklemeyi düşünüyorum.

 14. Biraz uğraştıran¸ ama sabırla pamuk gözde beklerseniz göz makyajınızı çıkartabilen göz makyaj temizleyicisi¸ seyahat boyu¸ orta boyu ve büyük boyu var.Üçünden de almışlığım var. Bittikçe yeniliyorum¸ genel olarak memmnunum.

 15. yıllardır arayıp bulamadığım göz makyaj temizleyicisi. kirpiklerimi yolmadan¸ gözümü yakmadan¸ kaşındırmadan¸ uzun uzun uğraştırmadan temizledi makyajımı. derin bir oh çektim ve buraya düşüncemi yazmak için bu başlığı buldum ama hiç memnun kalmayan cicişler de olduğunu görüp şaşırdım. bilemiyorum¸ belki çok yoğun bir göz makyajı yapmıyor olmam nedeniyle bende işe yaradı. ilk kez bir makyaj temizleyiciye tekrar alınacak gözüyle bakabiliyorum¸ yaşasın!

 16. gözlerimi yakan¸ kirpiklerimi döken¸ yağlı his bırakan ve hadi bunları geçtim normal bir temizleyiciden hiçbir farkı olmayan ürün bana göre. yaklaşık dört-beş pamuk harcıyorum maskarayı çıkartabilmek için ki waterproof maskara kullanmıyorum. büyük umutlarla almıştım genelde herkes memnun diye ama hiç umduğum gibi olmadı. zar zor bitirdim ve bir daha da asla almayacağım ürünler arasına girdi.

 17. 50 ml’lik boyunu instant refreshing toner ve soothing cleansing milk ile paket halinde trendyol indiriminden almıştım. diğer ürünlerini denemedim henüz fakat bu göz makyaj temizleyicisinden aşırı derecede memnun kaldım. minnoş boyu falan bir yana ciddi anlamda güzel temizliyor makyajı ve yağlı his falan bırakmıyor. tavsiyedir. alın¸ aldırın. edit:küçük boyu bitince büyük boyunu aldım. bayağıdır kullanıyorum. hala bitmedi. 

 18. bunu bana bir arkadaşım hediye aldı. sağolsun bir de battal boy almış… ancak benim gözümü yakıyor… bir şans daha veremeyeceğim çünkü uzun süre kullandım ve bitene kadar yakması devam etti. makyajı çıkarmasına bir şey diyemem ama neutrogena’dan bir farkı olduğunu düşünmüyorum.

 19. Hayatimin aski makyaj temizleyicisidir.simdiye kadar kullandigim binbir turlu temizleyicilerin yaninda kendisi kalbimin sahibidir bana gore nivea neutrogena loreal garnier gibi markalarla karsilastiralamaz bile.tabi gozden gozede degisebilir bu durum benim goz makyajimi tek seferde cikariyor ve gozumu yakmiyor bu yonleriyle cok seviyorum ve bitmedigi halde yedekleme yaptigim tek urundur kendisi¸cok uzun zamandir kullaniyorum deneyip bakmanizi isterim susluler.

 20. Pamuğa bir iki damla döktükten sonra gözde biraz bekletip kolayca göz makyajımı temizleyen muhteşem üründür. Bir çok göz makyajı temizleyicisinin aksine hem gözü yakmıyor hem de vıcık vıcık yağlı bir his bırakmıyor. Üstelik fiyatı da çok uygun geldi bana. Tereddütünüz varsa deneme boyunu almanızı öneririm.

 21. Tanım: diğer çift bazlı makyaj temizleyicilerden bence bi farkı olmayan üründür. Ama sildikten sonra insana ferahlık veriyo bak o yok hepsinde :d

 22. benim için en iyisi budur. gözlerim çok hassas olmasına rağmen bunda yakma hiç yapmadı. suya dayanıklı makyajı bir iki hamlede tamamen temizliyor. bu ürüne kefilim.

 23. Bir dönem inanılmaz sükse yapmış makyaj temizleyicisi. Kullanmadım ama açıkcası merak etmiyorum değil. Elimde belli bir süredir kullanıp memnun kaldıklarım varken neden alayım diyordum ama sanırım yakında alıp merakımı gidericem (bkz: ya meraktan ya ..)

 24. Nivea vb. Markaların birkaç tık ötesinde temizleyici. Bu göz makyajı temizleyicilerinde en sık yaşadığım yanma ve dakikalar sonra hala ürünü gözümde hissetme sorununu bunda yaşamıyorum. Sephora zaman zaman ikili üçlü paket kampanyalar da yapıyor¸ iyice ucuza geliyor.

 25. yıllardır indirim kovalayıp neutrogena¸ garnier makyaj temizleyicisi kullanmış biriydim. birkere chanel inkini kullanmışlardı gözümde makyaj yaparken¸ ondan çok etkilenmiştim o ayrı ama başka markalara bakmıyordum çünkü memnundum. ta ki maybelline lash sensational a kadar. kendisi çok zor çıkıyor biliyorsunuz¸ fakat benim gibi üşengeç bir insan bile ikinci tüpü aldıysa bu demektir ki bayağı iyi bir maskara. neyse uzun lafın kısası maskaradan vazgeçemeyince bunu ne daha iyi çıkarır dedim ve böylece bu ürünle tanışmış olduk. bunca yıl nerelerdeydin diyorum sephoranınkine ^^ lav yu¸ funfunfairfair.

 26. Begenerek kullandigim bir urun. Garnier cift fazli ile donusumlu kullaniyorum. Sephoraya gittigimde tekrar alabilecegim bir urun ancak alternatifleri de kullanilabilir. Garnier ile arasinda cok bir fark gormedigimden ozellikle bunun icin sephoraya gitmem.

 27. herkesin memnun kaldığı ama benim gözümü yakmış üründür. önce büyük boy aldığım için pamuğa azar azar dökerek kullandım ve onu bitirdim. sonra 2. bir şans vermek için küçük boyunu aldım. yine yaktı. kısacası bana uymadı.

 28. bence sephoranın en güzel ürünlerinden biridir. çift fazlı oluşu ve göz yakmaması ile gönlüme taht kurmustur. ufacık olan boyuna aldanmamak lazım. çok bereketli bir üründür kendileri.

 29. Yıllardır lens kullanan ve hassas göz yapısına sahip biri olarak bir dönem lancome bi-facil ile dönüşümlü kullandığım ürün. Özellikle seyahat boyu çok işime yarıyordu. Hakkında farklı kullanıcı deneyimleri olduğu için seyahat boyu ile başlamak en mantıklısı sanırım.

 30. Bir setin içinden çıkan küçük boyunu kullanmıştım gayet memnundum. 1 sene sonra en büyük boyunu aldım ve göz çevremi çok yakıyor¸ lash sensational maskarayı çıkartmıyor. 30 saniye bastırıyorum falan hiçbir türlü istediğim etkiyi alamadım. Bitirmek için bol bol kullanıyorum artık.

Siz ne düşünüyorsunuz?