“Sephora outrageous curl maskara” için 51 yorum

 1. Bir haftadır kullanıyorum. Kirpiklerime verdiği hacim ve uzunluk mükemmel! hatta kullandığım maskaralar arasında en iyi görüntüyü verdi diyebilirim. Amaaa bir olumsuz yanı var ki tüm güzelliklerini götürdü.. sürdükten birkaç saat sonra aynaya baktım göz altlarım simsiyah olmuş. Baya baya üzüldüm 🙁 üstünden hiç akmayan lash sensational ile ikinci kat geçmeyi denedim ama yine durum değişmedi. Belki kurudukça yapısı biraz düzelir diye kullanmaya devam edeceğim yine de.. 

 2. Denedikten sonra bütün maskaralarımı unutturan¸ simsiyah¸ uzunluk ve hacim veren maskara. Günlük hayatta da hacimli ve yoğun kirpikler sevdiğim için benim için vazgeçilmez bir ürün oldu. Maskarayı adam akıllı deneyip alamadığımız için riske atmayıp direkt bundan alıyorum. Yalnız suya karşı çok dayanıksız. Alt kirpiklere maskara sürmeyi sevsem de bundan sürmüyorum çünkü gözünüz sulansa bile akma yapıyor. Onun dışında hiçbir eksi yanı yok benim için. Fiyatını merak edenler için¸ iki hafta önce sephoradan 45 tlye aldım. 

 3. benim kirpiklerimi döktü ve temizlemesi zor. ayrıca ben verdiği görüntüyü gerçekten sevemedim. çok yapay geliyor bana

 4. Bu maskarayı damla Altun ile tanıdım. Kadını ne zaman izlesem yaninda bu maskara beliriyordu gözümde shssh. Maskara konusunda yeniliklere açık değilim¸ ikonik iki maskaram var. Dün satın aldım ama şu an icin biraz ıslak yapıda. Eve gittiğimde kapağını bir saat açık bırakacağım bakalım kıvamını bulunca nasıl olacak. Editleyeceğim.

 5. Sephora indiriminden 10 ya da 15 liraya küçük boy volume maskara almıştım ilk kullanımda çok beğendim ne yazık ki stopperı bozuk çıktı¸ sephoraya gittim ve değiştirmelerini istedim ellerinde olmadığını söylediler¸ başka bir şubesinden aldığım ve fişimi attığım için birşey yapamayacaklarını¸ aldığım yere gitmemi söylediler. Dedim o zaman incelemeye gönderin bana daha sonra yenisini verin dedim yine fiş olmadığı için neye istinaden bu işlemi yapacaklarını sordular. O an kan beynime sıçradı ağzıma geleni söyledim ne benefiti kaldı ne blogger şovları bu sefer o zaman başka bir ürün alın bunun bedelini düşelim dediler. E bunu neden daha önce teklif etmiyorsunuz? Too faced choclate chip palet ve iki kutu invisibobble toka aldım kasaya geçtik işlem yapılırken numaram vesilesiyle önceki alışverişlerime bakıldı ( e hani fiş lazımdı kayıtlarda fatura no yazmaz mı?) e siz vip müşteri görünüyorsunuz hediye gönderil miyor mu diye sordular. (Vip¸ black card oluyor sanırsam zaten her önüne gelene black card veriyorlar!)  derken içeri gitti ve bu maskaranın küçük boyunu hediye ettiler. Ödememi yaptım çıktım. O günden beri hergün sürdüm gerçekten underrated bir maskara. Tek tek ayırıyor güzelce uzatıyor. Olumsuz yönleri ise çok zor çıkması ve kolay akması. Bittikçe tekrar tekrar alacağım. Ya işte sephora o kasa arkasında ki odada neler saklıyorsan gör bak parasıyla ürün alan insanlara binbir zahmetle ettiğin hediye sayesinde o kişiler üründen memnun kalabiliyor ve almaya devam ederim diyor. Biraz maskara ve sephora eş başlıklı girdi oldu mazur görün.Sonuç: maskara mükemmel¸ sephora kendine gel müşterilerine değer ver. 

 6. Damla altunun videosunda görüp¸ sephora yılbaşı indiriminden deneme boyunu almıştım. Biraz fazla ıslak olması¸ zor temizlenmesi eksi yönleri. Ama tam bir siyah ve güzel hacim veriyor¸ hem de tek tek ayrılmış düzgün bir görünümle.

 7. Sürmeyi becerebildiğim zamanlarda hayatımın maskarası olduğuna kanaat getirip¸ süremeyip makyajımı mahvettiğimde aldığım güne lanet ettiğim enteresan maskara. Uzun¸ ağır ve dümdüz kirpiklerimi gün sonuna kadar havada tutabilen tek maskara olmasına rağmen hala başka maskaralar arayışı içinde olmamın tek sebebi ikinci durumun fazla sık yaşanması. Minik fırçasına rağmen dört sürüşümden birinde falan her şeyi mahvediyorum gerçekten çok üzücü. Öyle olunca da korkudan elim gitmiyor bazen¸ bir gün daha becerikli bir insana dönüşürsem başka bir şey kullanmam herhalde.

 8. Fiyatına göre çok iyi. Dümdüz ama uzun ve sık kirpiklerim var¸ hiçbir maskara bunun kadar iyi kıvıramadı. Küçük boyunu aldım ne kadar surede biteceğini merak ediyorum çünkü daha önce hiçbir rimeli bozulmadan bitirmeyi başaramadım. Ayrıca en sevdiğim yanı sanırım küçücük fırçası oldu

 9. ehh¸ meehh oyu verdiğim bir maskara.  kirpiklerim uzun sayılır¸ epey gür ve kalın fakat hiç kıvrık değil. bu maskara epey uzatıyor ve kıvırıyor. bu açıdan güzel. dolgunluk vermiyor ki bu benim için iyi bir şey. diğer türlü çok abartılı duruyor. ama çok ıslak. fırçası gördüğüm en küçük fırça ona rağmen çok bulaşıyor. kirpikleri birbirine yapıştırmadan uygulamak da çok zor. o yüzden çok beğenmedim. high-end maskara almama mücadelemi kaybedecek gibi hissediyorum. swh. bir ay önce aldım waterproof olanını¸ fiyatı 40-45 lira gibi bir şey.

 10. kirpiklerim: uzun¸ dolgun¸ düz ve siyah.bir rimelde aradığım özellikler: kıvırması¸ çok uzatmaması (kaşıma gözüme bulaşıyor yoksa)¸ topaklanmaması¸ temizlerken kolay çıkması¸ iyice kıvırması¸ gün içinde akma bulaşma yapmaması¸ daha dolgun göstermesi¸ tek tek ayırması¸ cılız göstermemesi.gelelim bu rimelin bana yaşattıklarınaartıları: kirpiklerimi çok güzel kıvırdı¸ istediğim ölçüde uzattı¸ dolgun gösterdi¸ bitmeye yakın süreye kadar topaklanma yaşatmadı¸ dolgun gösterdi¸ tek tek ayırdı ve cidden sürüldüğünde çok güzel duruyordu.eksileri: affedersiniz ama evden çıkıp okula gelene kadar ağzıma kadar aktı her seferinde ya. her sürdüğümde çevremdekiler tarafından gözünün altını temizle lafından bıkmıştım artık yani. daha da kötüsü temizlemesi o kadar ama o kadar zor geldi ki benim için. rakun gibi olana kadar çıkmıyordu kirpiklerimden. çift fazlı temizleyicilerle denemiştim hep en az 3 pamuk gidiyordu yine de yüzümü yıkarken akmaya devam ediyodu tamamen arınmıyordu.akma ve zor temizlenmesinden dolayı bir daha almadım ama bu kadar güzel kıvıran bir rimelim daha olmamıştı o yüzden hala aklımın bi köşesinde. tavsiyem¸ denemek isteyenler mini boyunu denesin ama bu çileye değer mi bilmiyorum

 11. waterproof olanını kullandığım maskara. öncelikle çok ıslak. baya uzun bir sürede yapısı oturuyor¸ oturana kadar da çok dikkatli sürmezseniz 3 tel kirpik görüntüsü kaçınılmaz oluyor. gerçekten çok güzel uzatıyor ve simsiyah yapıyor. akmıyor. çok zor ve sadece yağ bazlı ürünlerle çıkıyor ama kirpiklerimin dökülmesine neden olmadı. acelem olduğunda kullanamıyorum ama özel günlerde ve uzun uzun özenerek makyaj yaptığım zamanlarda elim ilk bu ürüne gidiyor.

 12. ilk açıldığında yapısı çok ıslak ancak dikkatli sürüldüğünde güzel bir görüntü ortaya çıkıyor. zamanla yapısı kurudukça mükemmel bir maskaraya dönüşüyor fırçası küçük olmasına rağmen ulaşamadığı yer olmuyor etkisini seyrek ve kısa kirpiklerde bile görebilirsiniz bence¸ fiyatı ben aldığımda 45 tl idi ancak şu an 50 tl gibi bir fiyatı var zamanla da yükselecek sanırım. fiyat performans olarak başarılı ancak 50yi geçtikten sonra alması biraz insanı zorlayabilir diye düşünüyorum.

 13. 2 kere mini boyunu kullandıktan sonra ne olacaksa olsun artık deyip büyük boyunu satın aldığım maskara. ilk aldığımda tunalı sephorada çalışanlardan biri önermişti uzunluk istiyorsanız diye¸ o zaman mini boyu 25 liraydı. damla altun’da da aldıktan sonra görmüştüm çok seviyor bu maskarayı hatt sürme tekniğini göstermişti¸ gözün kenarından çekerek uyguluyordu.ilk deneyişimde fırçasını çok küçük bu kirpiklerimin hepsini nasıl eşit tarayacak diye düşünmüştüm¸ lakin fazlasıyla yettiğini gördüm. ilk açıldığında oldukça ıslaktı böyle durumlarda ben ilk kullanışımda ağzını açıp biraz bekletiyorum¸ birkaç kullanımdan sonra tam kıvamını aldı zaten. mini boyunu uzuun bir süre de kullandım. bunu temizlerken dikkat edilmesi gereken bir husus var: önce mutlaka suya değmesi gerekiyor¸ suda kendini bırakıyor öbür türlü direkt olarak makyaj temizleme suyu yeterli kalmıyor¸ kalıcı bir maskara yağ ile de çıkarılabilir bence. kirpiklerim orta uzunlukta ve düz¸ çok güzel uzatıyor bayılıyorum bu özelliğine. kesinlikle hacim maskarası değil uzunluk isteyenler için tavsiye edebilirim. hafif bir maskara değil kendini belli ediyor ben genel olarak çok memnunum¸ sadece benim için tek eksisi gün içinde ıslaklığından dolayı kaş altlarıma geçmesi. büyük boyunu 50tl’ye aldım¸ mini boyunun hacim vaad edeni de çıkmış ayrıca bunun suya dayanıklısı da var. hemen biten bir maskara değil¸ o yüzden alınabilir. uzunluk isteyenlere kesinlikle tavsiyemdir.

 14. nazar değdirmekten korkarak yazıyorum ¸ ben baya beğendim bu maskarayı . Öncelikle hakkında en şikayet edilen gün içinde akma dökülme olayı bende hiç olmadı. sabah saatlerinde sürüp gece çıkarabildiğim bir günde göz çevrem tertemizdi.Kirpiklerimi kıvırması ise tadire şayan gerçekten ¸maskarayı çıkarana kadar da asla o kirpikler inmiyor. siyahlık¸dolgunluk tatmin edici.Negatif özellik olaraksa ilk açıldığında kıvamı oldukça ıslaktı¸bulaştırmamak için çok özenli olmak lazım ama bu ıslaklık çok uzun sürmedi neyse ki.

 15. Bu meret sürerken ağzıma kadar bulaşıyor. Ama sonra akmıyor. Etkisine gelecek olursam¸ bobbi brown smokey eye ve bunu yan yana sürüp denedigimde bobbiye 5 para vermeyeceğimi düşündüm. Kirpik yapımla alakası olabilir elbette ama bence çok güzel bir maskara(bulaşma sorununu es geçersek) indirimde ben görmemiştim¸ madem öyle gidip alayım…

 16. fırçası mac upward lash maskara ya benzeyen maskaradır kendileri. kendimce muadil olur mu ki diye deneme boyunu alarak vurulmuştum. çok güzel kıvırıyor ve tek tek ayırıyor. keşke hacim de verse tabi. çok kolay çıkıyor. (artısı mı eksisi mi ona siz karar verin) suyla buluşması yeterli. oldukça siyah. tavsiyem micellar su ile silmekten ziyade makyaj temizleme yağı ile çıkarmak. yağa çok ihtiyaç duyulduğundan değil de pamukla sil sil bitmiyor.deneme boyu bitip memnun kalınca tam boyunu aldım. ancak o kadar memnun kalmadım. fazla sıvıydı. oturması çok zaman aldı. oturdu derken de kurumaya yüz tuttu. bir de hacim istiyor bu gözler hacim! bir daha alacak olsam outrageous volume denerim.

 17. kıvırmasıyla¸ dolgunluk vermesiyle gönlümü fesh etmiş olan ancak çıkartması da bir o kadar zor olan¸ simsiyah mürekkep gibi çıkan bir rimel. Her seferinde o siyahlığı görünce ne sürüyorum ben gözüme diyorum 🙁 Bütün bir gün ilk haliyle kalmasına bayılıyorum ancak aynı özellikleri olan fakat çok daha kolay çıkan rimel biliyorsanız¸ yazarsanız çok sevinirim ☺️

 18. asla vazgeçemediğim en sevdiğim maskaram. kirpikleri gün boyu kıvrık tutmayı vaadettiği için biraz sertleştiriyor. benim için tek olumsuz yanı gözden çok zor çıkması ve yıkarken adeta bir mürekkep gibi akması. ama yine de verdiği takma kirpik etkisinin hastası olduğum için kullanmaya ve tüm kalbimle tavsiye etmeye devam edeceğim rimeldir kendisi.

 19. sephora indiriminde küçük boyunu almıştım ve rimelin tüpü fırçası ile beraber çıktı… yani şöyle tarif edeyim rimel tüpten çıkarken fazlasını alan ucundaki kısım kapağıyla beraber çıktı. Neyse 1-2 kez o şekilde kullandım ama rimelin hepsi fırçada kaldı¸ zaten ilk açıldığında bir kaç gün aşırı ıslak rimel kullandıkça kıvama gelecek sanırım ama 2 kereden fazla kullanamadım rimeli. Başka bir arkadaşım da mini boy aldı onda da aynı sorun olmuş. İkimizde Taksim şubeden tedarik etmiştik ürünü¸ oradakilerde mi bir sıkıntı var bilmiyorum bilginiz olsun. Kullanabildiğim kadarı ile bende gün içinde akma yapmadı¸ çıkarırkende yağ bazlı bir ürün ile temizlediğim için yine sıkıntı yaşamadım. Büyük boyunu kesinlikle alacağım.

 20. Doğrusu bu maskara doğallıktan oldukça uzak bir ürün. Kirpiği az olan cicişlerde güzel durmayabileceğini düşünüyorum. Renk verme açısından muhteşem¸ uzatması da bir o kadar öyle. Fakat o tek tek kirpiğin göründüğü doğal görüntü yok.Bu arada aplikatörü bana ilginç geldi¸ ilk elime aldığımda alt kirpik için sanmıştım. Belki fırça tellerinin kısalığından dolayı o yapay görüntü geliyordur¸ aynı rimel formülünü başka bir fırçayla deneyerek daha doğal bir sonuç da alınabilir gibi.

 21. İndirimde 30₺ye edindiğim ve aşk-nefret ilişkisi yaşadığım maskaradır.Küçücük fırçası çok güzel iş görüyor¸ her kirpiğe ulaşıp kavrıyor¸ gerçekten çok güzel kıvırıyor¸ uzatıyor. Yaalnııız sürmesi benim için adeta işkence. Yeni açıldığından olsa gerek zaten yapısı aşırı ıslak¸ sürerken ne kadar dikkatli olursam olayım tüm göz kapağıma bulaşıyor¸ göz makyajımı mahvediyor ve beni çileden çıkarıyor. Her sürdüğümde birdaha asla sürmeyeceğim desem de gün içinde kirpiklerimle aşk yaşıyorum ve sonrasında bu döngü aynen devam ediyor. Ha bir de gün içinde gözaltıma bulaşıyor. Niye hala kullanıyorsun diye sormayın ben de bilmiyorum 🙁

 22. fırça yapısı olarak çok başarılı bulduğum¸ ama ne yazık ki bende ilk kullanımdan beri her sürmemde dökülme yapan maskara… arada sürüyorum¸ ama kurumaya da başladı. olur mu bilmem ama fırçayı temizleyip hiç dökülme yapmayan maskaralarımla deneyeceğim.

 23. Waterproof olmayanı bir damla göz yaşı ile tüm göz altlarıma aktığı için waterproof olanından memnun kaldığım maskara. Uzatması ve kıvırması şahane¸ gün boyunca o kıvrıklığını da koruyor. Simsiyah olması çok güzel ama yapısı ıslak olduğu için soğuttu biraz kendisinden

 24. Deneme boyunu edindiğim maskara. Şimdi bu maskara simmmsiyah. Öyle bir siyah ki temizlerken önce suyla akıttım her yerim siyah oldu. Sonra bobbi brownin temizleme yağıyla temizledim. Yetmedi üstüne bioderma sensibio h2o ile üstünden ve diplerinden geçtim. Yetmedi duşa girdim. Hala göz altıma akıyordu. Ertesi gün uyandım göz altıma biraz akmıştı. Akşam eve geldim¸ hala göz altımda bir şeyler vardı. Yani çıkmak bilmiyor. Çıkıyormuş gibi görünüyor ama çıkmıyor. Gün içinde bazen biraz ağır hissettirebiliyor. Sürerken gözkapağına bulaşıyor. Sürdükten sonra hah oldu diyorsunuz¸ 5 dk sonra bir bakmışsınız yine bulaşmış. Yani çekilir çile değil. Formülü rahatsız etmedi¸ dökülme de çok yapmadı. Çıkarırken çok uzun sürdüğünden bir iki kirpiğim gitmiş olabilir.Ancak bir özelliği var ki bu korkunçluklara rağmen süreceğim. Kıvırıyor¸ hem de nasıl! Ben kirpiklerimi kıvırmam ve düzdür. Hele dış köşedekiler aşağı bakar. İlk defa o dış köşeyi kıvırabilen ve kaldırabilen bir maskara buldum. Ve gün içinde de düşmedi. Kirpiklerime aşık oldum resmen. Fırçanın marifeti mi bilmiyorum ama umarım öyledir de başka maskaralarla kullanırım. Gerçi Küçük boyu olduğundan normal tüplerin boyuna gelmez herhalde ama başlarda kullanırım kapağı kapanırsa. Hatta baktım işe yarayacak gibi¸ büyüğünü alır fırçasını kullanırım.

 25. sephora indiriminden edinmiştim yaklaşık 1 ay kadar önce fakat hala çok cıvık bir kıvamı var biraz kurursa her şey daha güzel olacak. gerçekten simsiyah bir maskara öyle ki temizlerken tek bir pamuk yetmiyor beyaz pamuk siyah oluveriyor birden.

 26. damla altun sayesinde görüp aldığım¸ hayli ıslak ama etkisi mükemmel maskara. fiyatı 40-45 arası bir şeydi. ama bunun da fiyatı artacağı için (belki artmıştır bile) sürekli kullanmaya kıyamıyorum. çünkü 50 tl den fazla vermem.

 27. ben de bu ürünü damla altun’dan görüp alanlardanım. sephora indiriminden 30 tl’ye almıştım¸ güncel fiyatını bilmiyorum ne yazık ki. öncelikle kirpiklerim uzun fakat seyrek¸ sürekli gözlük kullandığımdan gözlük camı uzun kirpiklerimin şeklini bozdu ve biri oraya biri buraya bakıyor kirpiklerimin. bu yüzden maskara bulmak çok zor oluyor benim için¸ çoğu maskara şeklini düzeltemediği için kirpiklerim karman çorman bir şey oluyorlar. gelelim bu maskaraya¸ öncelikle açtığımda çok ıslak olduğu için ben 6-7 saat aralıklarla tüpe sokup yenilemek üzere açık bıraktım maskarayı. bana ilk başta biraz fazla kurumuş gibi geldi¸ ama şu an normal geliyor. kıvamına geldikten sonra damla altun gibi sürmeyi denedim ama kirpiklerimi yapıştırdı ve örümcek ağı oldu¸ belki ben beceremedim ama olmadı yani. maskaranın fırçasını çok beğendim¸ benim kirpiklerim dağınık olduğu için bölge bölge farklı uygulama yapabildim. alt kirpikler için de çok iyi. maskarayı gerçekten beğendim¸ benim istediğim tek tek ayırma ve hacim vermeydi¸ bunları yerine getirdi. her sürdüğümde çılgın kirpiklerim oluyor¸ kardeşim pek beğenmiyor o görüntüyü ama bence güzel. bu maskara en iyi suyla çıkıyor. meğersem o kadar süre kirpiklerimi boşuna çitilemişim¸ suyla akıp gidiyor. fakat akarken her tarafı simsiyah yapıyor¸ ve kalıntı bırakıyor. çıkarması biraz zahmetli yani. 

 28. İlk kullandığım da neden beğenmedigimi bilmiyorum ama şu aralar favorim.Fırcasinin ince olması öyle kolay sürülmesini sağlıyor ki.ilk fırsatta yedekleyecegim.

 29. minicik boyları oluyor¸ uzun zamandır bunları kullanıyorum kuruma derdi yok¸ kurumadan bitiyor zaten.güzel kıvırıyor ve dolgunlaştırıyor bence¸ topaklanma problemi de yok fırçası falan minicik zaten¸ seviyorum hep bunları kullanıyorum diye düşünüyordum taa ki sağ tarafta çıkan chanel in herkesin bayıldığı mascarasının yorumlarını görene kadar¸ şimdi biran önce bitsin istiyorum biter bitmez onu alacağım. 🙂 ilgili medya: 1

 30. Sanırım benim sonsuza dek aşkım olacak maskarayı buldum. Sephora indiriminde merak ettiğim ve maskaram bitmek üzere olduğu için sipariş edip 30 TL’ye aldım. Kirpiklerim uzundur ama kıvrık durmaz hiçbir zaman. Bu maskara kirpiklerimin hepsini tek seferde kavrayıp kıvırdı ve dolgunlaştırdı. Göz altıma çok fazla dökülme de yapmadı. Yoluma bu maskaraya devam eder¸ geride kalan maskaralara hayatta başarılar dilerim.

 31. Hayatımın maskarası.Ben bunun waterproof olanından 4-5 tane kullandım.İlk açıldığında gerçekten çok ıslak o yüzden dikkatli uygulamak gerekiyor.Ben uygulamayı yaptıktan sonra bitmiş I Love Extreme fırçası ile yapışanları ayırıyorum.Ve gerçekten simsiyah ¸ kirpiklerimi kaşıma değdirecek kadar çok uzatan ve hacim olarak da benim beğendiğim bir maskara.Temizlenmesi de suya dayanıklı olduğu için biraz zor o yüzden şimdilerde eskisi kadar çok uygulamıyorum ama çift fazlı makyaj temizleyicileri ile çıkartılabiliyor.Seni çok sevsem de günlük olarak kullanmak kirpiklerimi çok yoracağı için arada kullanıyorum.

 32. kullandığım en iyi uygun fiyatlı maskara. mac’in upward lash maskarasına muadil bence¸ artık mevcut zamlarla mac almak biraz acıtacağı için bunu denemek istemiştim ve iyi ki de almışım diyorum. fırçası tüm kirpiklere ulaşıyor¸ tam kavrıyor ve bunu yaparken gözkapağına bulaşma yapmıyor. ayrıca göz altıma da dökülmüyor. yalnız biraz zor çıkıyor¸ 2 gün önce cilt bakımına gittiğimde kadın çıkarmak için o kadar uğraştı ki “nedir bu ürün ben de alacağım 5 pamuk değiştirdim hala geliyor” dedi. yağlı bir temizleyici ile çıkarmanızı tavsiye ederim. bundan sonra günlük hayatta lancome mac falan aranmam¸ direkt bunu stoklarım.

 33. küçük boyunu almıştım¸ genel beğenmiş ama benim kirpik yapımı kaldırıp kıvıramadı. Sanki biraz koyulaştırıp uzattı belirginleştirdi fakar kıvırmadığı için dimdik her an ok gibi fırlayacak gibi durdular.

 34. Geçen sene önce sephora indiriminden 35 liraya aldığım maskara.Kirpiklerim orta uzunlukta¸ orta yoğunlukla. Düz değil hafif kıvrık. Ben bu maskaraya bayılıyorum. Gerçekten uzatıyor¸ kıvırıyor ve yoğun kirpik görüntüsü sağlıyor. Ben 2 bazen 3 kat sürüyorum. O yüzden çıkarması zor oluyor ama olsun. Şiddetle öneririm.

 35. Bu maskarayaa bayılıyorum. Gerek kirpikleri uzatışı¸ gerek siyahlığı muhteşeem. Ben waterproof olanını pek sevemedim ama buna bayıldım. Sürümü çok kolay. Her maskaara gibi ilk açıldığında biraz yoğun ama bi iki gün sonra yapısı çok güzel oluyor. Kesinlikle alın.

 36. yorumlara güvenerek aldım maskarayı ancak waterproof olanını değil normalını. kirpik kıvırıcı uygulayıp ardından sürdüm. güzel kıvırıyor ve kirpikleri yukarıda tutuyor¸ o açıdan başarılı ancak kıvamını essence’in extreme pembe maskarasına benzettim. çok sıvı fırçanın üzerinde birikiyor¸ sürmesi zor etrafa sürülebiliyor dikkatli uygulamak lazım ve gün içinde dökülme yaptı. tekrar almayacağım bir ürün.edit: eyeliner yaktı sanmıştım ama rimeldenmiş ilk defa başıma böyle bir şey geldi gözlerimi inanılmaz yakıyor bu rimel ve aşırı cıvık ki pek çok markanın rimelini kullandım böyle bir şeyi hiç yaşamamıştım 

 37. Tavsiye üzerine alıp bir türlü beğenemediğim ürün. Nedense bende kirpiklerimi yapıştırıyor¸ katman katman bir görüntü veriyor.. ayrıca temizlemesi çok zor.

 38. Sephora indiriminden faydalanarak aldığım maskara. Birkaç haftadır düzenli olarak kullanıyorum ve ilk ıslaklığı gittikten sonra harika bir maskara olduğunu söyleyebilirim¸ uzun zamandır fiyat/performans dengesinin bu kadar iyi olduğu bir maskara bulamıyordum¸ kendisiyle ilişkimizin iyi bir şekilde devam edeceğini düşünüyorum¸ tek problemim çift fazlı makyaj temizleyici kullanmama rağmen bu kömür karası maskarayı temizlemekte çok çok zorlanmam.

 39. Kirpiklerimi tek tek ayırıyor sürümü bence çok kolay fırçasının küçük olması tamamen kullanım kolaylığı sağlıyor en uçtaki kirpiğe kadar erişiyor. Çıkarması gayet rahat ve gün içinde akma¸ dökülme yapmıyor. Ps. Waterproof kullanmıyorum.

 40. hayatımda gördüğüm en ıslak maskara diyebilirim. her sürdüğümde bir yerlerime bulaşıyor ki makyaja da yeni başlamadım¸ gayet iyi sürerim. bir gün bir cinnet anında bir gece açık bıraktım¸ biraz kendine geldi. simsiyah yapıyor kirpikleri. ilk katta güzel ama hacimsiz oluyor. ikinci¸ üçüncü katlarda yapıştırmaya başlıyor. fırçası çok ürün bıraktığından sanırım¸ temizlerken de her yere bulaşıyor. kolay çıkıyor ama çok ürün olduğundan uğraştırıyor tam temizlemek. gün sonunda dökülme yapmıyor bunu sevdim ancak gözlerim sulandığında çabuk akıyor¸ waterproof olanı olmadığından sanırım. asla alınmaz demiyorum ama tekrar almam büyük ihtimalle. zaten ben kıl fırça seviciyim¸ neden bu maskarayı¸ aldım bilmiyorum. çok övüldüğü için olsa gerek. kirpik tipimse ortadan biraz uzun¸ kalın telli ve orta gürlükte.edit: alalı iki ayı geçti¸ hala her yere bulaşıyor. ıslaklığı gitmedi bir türlü. her gün sürüyorum üstelik. sadece ilk zamanki kadar feci bulaşmıyor ama neticede bulaşıyor ve kendinden nefret ettirdi.

 41. kullandığım maskara bitemk üzere olduğu için buna bir şans vermek istedim. 1 aydır kullanıyorum.çok memnun kaldım.kirpiklerimi simsiyah yapıyor¸uzatıp tek tek ayırıyor¸tek katta bile kirpiklerim etkisi müthiş tek kötü yanı akma yapması

 42. Güzel bir maskara. Verdiği hacim ve uzunluk yeterli geliyor bana göre. Tek eksisi bende sürümünden bir saat sonra akma yapması. Benim kirpiklerim gürdür ama kıvrık değildir. Kıvrık tutmasını beğendim. Bendeki etkisi ektedir. ilgili medya: 1

 43. bir ara sephora indirimi varken deneme boyunu almıştım. fırçası küçük olduğu için kirpikleri birbirine sokmadan ayırarak uzatıyor. ikinci katta baya etkisini görebiliyorum. şimdilerde favori uygulama şeklim şöyle oldu: 1 kat sephora ile ayır uzat¸ unlimited ile 2. katı geç tamamla.

 44. büyük bir hevesle aldım ve daha bir kez kullandım ama biraz hayal kırıklığı oldu benim için. çok ıslak¸ sürerken her yerime bulaştı ve geç kurudu. ayrıca gün içinde sürekli akıyor. hatta aka aka gözümde rimel kalmadı. lens de takıp çıkardığım ve göz damlası kullandığım için günümü rezil etti resmen. yanaklarıma¸ alnıma her yerime bulaştı kömür madeninde çalışmış gibi gezdim tüm gün¸ biraz kuruyunca düzelir umarımedit: biraz daha kuruyunca daha güzel oldu¸ eskisi kadar olmasa da gün içinde akma yapıyor yine ama etkisi baya hoşuma gidiyor. indirimde gördüğümde tekrar almayı düşüneceğim bir rimel oldu kemdisi

 45. Sephora indiriminde yarı fiyatına aldım kullandığım tüm rimeller akıyor normalde benim gözümde bu rimel çok az akıyor.Biraz yapısı yoğun hemen kurumuyor o yüzden bulaşabiliyor.Yıkanınca hemen çıkıyor fırçası da güzel fiyat ve özellik bakımından daha iyi bir alternatif bulamadım.Bitince tekrar alırım memnunum

 46. Sephora’da satış görevlisinin gözündeki rimeli sorunca kullandığını söylediği¸ küçük fırçasını beğenmesem de kirpiklerinin uzun ve kıvrıklığı referansım olunca kirpiklerimde denemeye ikna olduğum ve sonucuna bayıldığım maskaradır. fırçasının küçüklüğü sayesinde kirpiklerin her karesini boyadığından boyadığı alanı tek seferde bile upuzun yapabilen maskara. Fırça küçüklüğünün hem artısı hem de eksisi mevcut. Artısı¸ dipten uca tüm kirpiği boyaması¸ eksisi ise küçük fırçası ile kirpiklerimi 3 parçaya ayırıp boyarken daha fazla efor sarfetmek zorunda kalıyorsunuz. bu sebeple sabah acele ile servise yetişecekken sürmemeye gayret ediyorum. Büyük fırçalarla tek seferde tüm kirpikleri boyamaya alışan bana fırça küçüklüğü ilk etapta uğraştırıcı geldi. Fırçası iğne gibi küçük dikenler barındırdığı için kıl fırçaya alışmış elimde de biraz zorlandım. Bu sebeple benim eski alışkanlıklarım nedeniyle daha fazla özen ve biraz da zaman alıyor bu ürünle kirpik boyamak benim için. Fırça küçüklüğü nedeniyle Ufak bir kaydırma ile göz altı ve göz üstünü fazladan boyayabiliyorsunuz. Bazı Günlerde sürdükten kısa süre sonra kaş altına biraz bulaştığını farkettim. (O kadar uzatıyor ki kirpikler kaşlarıma değiyor.) Bunun sebebini tam kurumadan olduğunu farkettiğim için kurumasını bekliyorum artık. Onun dışında kolay çıkmakla birlikte çıkartırken tüm yüzümü kapkara yapıyor.nasıl bu kadar ürün sürebilmişim gözüme diyorum. Halbuki kirpiklerimde hiç ağırlık yapmıyor. Kısacası ben çok beğenerek kullanıyorum. Bir de kahverengi rengi de olsa süper olurmuş.

 47. ben de etkisini çok beğenmiştim ilk sürdüğümde ama deli gibi aktı. 2.kez bile kullanamadım öylece bekliyor¸ üzdü.

 48. Kirpikleri sadece siyahlaştırıyor. Bir uzatma etkisi yada kıvırma etkisi yok. En kötü özelliği kirpiklerimden göz altlarıma inanılmaz akma yaptı. Göz altlarım simsiyah oldu. Bu yüzden tekrar almayacağım.

 49. benim ısrarla yere bakan ve hiç bir maskaranın yeteri kadar dik tutamadığı uzun ve inatçı kirpiklerimi gün sonuna kadar kıvrık tutmayı -hatta kaşıma değdirmeyi- başarabilmiş tek maskaradır kendisi. İlk açıldığında fazla “akışkan” olduğundan¸ akma / bulaşma problemini ben de yaşadım¸ fakat şuan (2-3 hafta oluyor alalı)¸ eskisi kadar problemli değil¸ mesela dün sabah 9dan gece 12ye kadar hiç bir şekilde akma problemi yaşamadım ki gözüm rüzgardan ötürü defalarca sulandı. fırçası silikon yapıda¸ ki bu benim için bir artı. kıl fırçalı maskaralardan kıvırma anlamında verim alamıyorum çünkü. kirpiklerde herhangi bir ağırlık¸ yapıştırma¸ topaklanma yapmıyor. siyahlığı muazzam. tek sorunu fırçasının küçük oluşunudan dolayı¸ makyaj sırasında kirpiklerinize daha fazla mesai harcamanız gerekiyor. bu da¸ etkisini göz önünde bulundurduğumda¸ tölere edilebilir diye düşünüyorum.

 50. Arkadaşım almış ve çok da beğenmemişti. Sonra benim maskaramı deneyip beğenince takas ettik. Kirpiklerim dümdüz ve aşağıya bakar. Kirpik kıvırıcı kullanmadan bile kirpiklerimi havada tutması benim için başarıdır ama ben zaten kıvırıyorum onları ve bütün gün kirpiklerim kıvrık. Valla kirpikleri düz olanlar anlar bu bir mucize. Evet çıkartırken çok fazla bulaşıyor. Ama ben ağırlık yapıp kirpiklerim düşmesin diye zaten az uyguluyorum maskarayı. Bu yüzden birer pamukla hallediyorum bulaştırmadan. Kat kat sürerseniz kolay gelsin:d Ha birde benden naçizane bir öneri eğer kirpikleriniz çok düzse¸ kıvırdıkran sonra kirpiklerinizin sadece kıvrık kısımlarına maskara sürün. Diplere sürünce de kirpikler düşüyor. bir mua’dan duymuştum bunu ama hatırlamıyorum kimdi.

Siz ne düşünüyorsunuz?