“Sephora infinite beige göz kalemi” için 21 yorum

 1. bulaşmayanını bulan beri gelsin:) benefitten de kullandım diordan da hepsi bulaşıyor. En iyi fiyatlı olanı ve renk açısından bembeyaz olmayanı bu. Tavsiye ederim kullanın genjler…

 2. Bende gerçekten bulaşmıyor bu kalem kirpik diplerime evet zamanla benim kullandığım her kalem gibi akıyor ama kullan kullan da bitmiyor alalı 4 aydan fazla olmuştur haftanın 5 günü sürerim en az 1ya da 2 kere açtım daha upuzun duruyor bu sebeple fiyatı çok gelmiyor bana.

 3. bence abartılan bir göz kalemi. tamam göz içinde rengi harika duruyor ama bence başka kalemler de vardır bunu yapan. olmazsa olmaz bir ürün değil. ayrıca geçen bunu dudağıma süreyim dedim kenar kısımlarına bildiğin hiç sürülmedi¸ bu yüzden benim için bir golden rose eye pencil değildir. ben onları her yerime sürebiliyorum.

 4. Artık nude göz kalemi aramaktan vazgeçmişken bir sephora-türkcell ortak kampanyasından yarı fiyatına satın aldım. Hangisini aldıysam kirpiklerime bulaştı. Homojen sürülmedi. Topak topak durdu. Ysl drn falan beyaz kalem aldım. O iyiydi ama ben beyaz istemiyorum ki. En son bunu denedim. Ohh misss. Muazzam değil ama en iyisi. Fiyatı da çok iyi pek çok markaya göre.

 5. benim ilk denediğim bej göz kalemi flormarındı. flormarınki düzgün bir şekilde renk vermiyordu ve kirpik diplerime çok bulaşma yapıyordu. renk tonu da sephoranınki gibi değildi.ben sephoranın göz kaleminin yapısını aşırı başarılı buldum. ayrıca kullan kullan bitmiyor. kirpik diplerime de bulaşma yapmadı. mesela bugün saat 2 buçuk gibi uyguladım hala gözümde duruyor akma yapmamış. ben kaşlarımı doldurduktan sonra kaş altlarıma ince biz çizgi halinde sürüp dağıtıyorum. hem daha düzgün hem daha kalkık görünüyor. dağıtması da kolay. beyaz tenli olduğum için koyu renk ruj sürdüğümde taşırma yaparsam bu kalem ile kenarlarını düzeltiyorum. bitince kesinlikle yeniden alıcam¸ çok pratik çok amaçlı bir kalem.

 6. Bitmeyen kalem yapmışlar dedigim göz kalemi. 3 -4 aydır kullanıyorum en az haftada 3 kere daha 1 kere bile açmama gerek kalmadı galiba torunlarımın torunlarıma falan miras bırakıcam :d

 7. ciciş sözlük sayesinde tanıştığım kalem. Bu ara sadece rimel ve bu kalemle yapıyorum göz makyajımı. Sadece sadelikten yana olduğumdan değil far sürme özürlü olduğumdan 🙂 buğulu göz makyajlarına bakar bakar rimel sürüp çıkarım. Yaş olmuş 29… Sanıyorum 39 olunca da aynı ikiliyle devam ederim bu el maharetiyle(!)

 8. Bu kalem de 25 lirama kıyamadığım için doğum günümde ev arkadaşıma aldırdığımdır zor uyandığım günlerde -zaten küçük olan- gözlerimi canlı göstermesi için sürüyorum¸ ten rengi olduğu için zararsızmış gibi geliyor severek kullanıyorum

 9. Bu kalem gerçekten daha aydınlık ve uyanık gösteriyor insanı. Gözlerim minnacık olduğu için severek kullanıyorum ama göz kenarlarımda biraz toplanma yapıyor benim için tek olumsuz yanı bu. Ayık olup¸ sürdükten bir süre sonra göz kenarlarımı temizlemeyi unutmuyorum¸ kurtuluyorum o görüntüden 🙂

 10. kesinlikle harika¸ nude/beyaz göz kalemi arayışımı bitirdi. bugün sephora kartımda 2. ürüne %30 indirim olacağını söylediklerinde ne alsam diye dolanıp bunu bir denedim ve bayıldım. mis gibi boyuyor ve bulaşma yapmıyor. oradan oraya koşturmalı alışveriş sonucu eve gelince baktım hala duruyordu. mac’e nars’a falan bakacaktım göz kalemi için ama 18 liraya kurtardım.çiy bir beyaz değil¸ nude tonda ama aydınlık. kesinlikle deneyin.

 11. Her makyaj yaptığımda kullaniyorum. Tek katta cok doğal¸ 2-3 kat geçince çok hoş bir ten rengi oluyor. Çok seviyorum çok.

 12. Bu kadar iyi yorum okuyunca beni şaşkınlıklardan şaşkınlıklara sürükleyen göz kalemi. Daha önceden bloglarda burda olduğu gibi olumlu yorumlar okuyup aldım. İlk aldığım ten rengi kalem aynı zamanda. Hiç ama hiç sevmedim. Ki 3-4 sefer inat edip kullandım. Yok hiç olmadı. Herkesler beğendi de sen niye beğenmedin diyen cicişler için bende¸- kirpik diplerine bulaştı resmen diplerine indi siyah bej cok cok pis bir görüntü oluştu.- Doğrudan kirpik diplerine gittiği için neredeyse 10 dk bile kalıcı olmadı. – bejlik gözümün kendi beyazıyla hic mı hic uymadı. Gözüm çok sulanan bir göz degil. Ayrıca bir alerjik tepki vermedi kaleme karşı. Demek ki bir ürün herkeste farklı etkiler yaratıyor. Tanım: alınıp bir köşeye konulan o para kaybı ürünlerden biri.

 13. Gördüğüm en güzel ten rengi¸ en yumuşak¸ kirpiğe bulaşmayan göz kalemiydi. Bence ötesi yok. Ama şuan öyle bi trick buldum ki¸ deneyin sonucu kendiniz görün: kalemle kaşlarımın altından ufak bi çizgi ile geçtim. Parmağımla pıt pıt belirgin çizgi görünümünü dağıttım (çok minik hareketlerle)¸ ya da küçük uçlu bir fırçayla da dağıtabilirsiniz. Ortaya tertemiz bi kaş çıkıyo. Kaşın kemik bölgesine aydınlatıcı kullanmaktan çok daha güzel oluyo. Orda burda gördüğümüz kaş videolarında concealer veya highlighter ile etraftan geçiyolar ya¸ onlar kadar profesyonel ve güzel bir görünüm verdi. Gözünüze kullandıktan sonra bu şekilde de uygulamanızı öneririm

 14. çoğu kullanıcısı gibi benim de rengini ve yumuşaklığını pek bir sevdiğim göz kalemi. gözlerinizin içi benimki gibi kırmızıysa bunu kullandığınızda makyajınız gerçekten çok daha güzel duruyor. gözlerimin içine sürmeye alışınca sürmediğim zamanlar ne kadar uykusuz ve ağlamaklı göründüğümü farkettim.

 15. Bir sürü ten rengi goz kalemi kullandim. Ama en sevdigim bu oldu boyutu cok buyuk¸ cok kalici rengi kismen dogal ama ben rimmel london’in rengini daha guzel ve dogal buluyorum. Yapisini sevmiyorum tabi. Kaliciligiyla¸durusuyla beni cok etkiledi fiyatını hak ediyor. Bitince tekrar alırım.

 16. burda çok övülünce aldığım ten rengi göz kalemi. daha önce rimmel london ve maybelline’in bir kalemini denemiştim. rimmel london kirpik diplerinde topaklanıyor maalesef maybelline de siliniyor hemen. açıkçası ilk etapta sephora’nınkinden de çok etkilenmemiştim ama bunu sürdüğüm bir gün iş arkadaşım “göz makyajında farklı ne yaptın? çok güzel gözüküyor.” diye sordu. o gün anladım ki ben çok fark edemesem de etkisi diğer kalemlere göre oldukça iyi. sürdükten birkaç saat sonra görse bile arkadaşım her seferinde gözlerimin çok aydınlık durduğunu söylüyor. hatta o kadar beğendi ki ona da aldım bir tane. ama o da kendisinde bendeki gibi homojen durmadığını çizgi gibi kaldığını iddia ediyor. sanırım karşıdan bakanın daha iyi algıladığı bir etkisi var.

 17. göz içinden akmayan kalem oluyor mu ya? bulan varsa bize de söylesin.benim gözlerimde bir anormallik mi var bilmiyorum ama göz kalemini içine çektiğinden emdiğinden falan şüphe ediyorum artık. kalemi sürüyorum¸ dışarı akan bir kalem yok¸ ama kalem sürdüğüm yerde de yok. nası oluyor bu :(şu ana kadar denediğim ten rengi göz kalemleri içerisinde en iyisi gerçekten de buydu. gözümden yok olmadı mı¸ evet bu da yok oldu. ama en azından uzun süre kalan da buydu. 5-6 saat kadar biraz dağılsa da yerinde duruyordu. tam akmayan bulana kadar en iyisi budur benim için. bir de fiyatı biraz fazla evet ama kalem devasa bir boyutta. sanırım ağustos ayında almıştım¸ neredeyse her gün kullandım ve şu ana kadar sadece bir defa açtım kalemin ucunu.

 18. Bu kalem bana alerji yapıyor. Gözlerim sulanıyor Ama yine de kullanıyorum. Cünkü verdiği etkiyi seviyorum gözü aydınlık gösteriyor beyaz kalem kadar da belli olmuyo hiç makyaj yapmak istemediğim zaman yapmak zorunda kaldığım kapatıcı rimel makyajına ekledim. 3. olarak cünkü lens kullanıyorum. Lens demek kanlı gözler demek

 19. Ablamın gözünde sulanma yaptığı için bana hediye etmişti¸ ucunu yaktım dezenfekte ettim ve kullanmaya başladım. Fiyatı aşırı pahalı olmadığı için tercih edilir mi¸ evet edilir. Tazelemek gerekir mi¸ evet gerekir. Ortalamanın üstünde mi¸ evet üstünde. Ben geçen gün gaza gelip dudak çevremde kullandım. Gayette güzel oldu bence. Yumuşak yapısı o işlemi de kolaylaştırdı.

Siz ne düşünüyorsunuz?