“Sebamed multi protect sun cream spf 50+ güneş kremi” için 28 yorum

 1. asla tekrar alsam mı tereddütü yaşamayacağım¸ kolay emilmeyen¸boncuk boncuk ter döktüren vasat güneş kremi.

 2. Hem diğer güneş kremlerine göre daha yoğun kıvamlı olup kolay emilmemesi hem de sivilce çıkarması sebebiyle vasat bir güneş kremi.

 3. Küçüklüğümden beri cildim çok hassas olduğu için annemin tüm vücuduma uyguladığı güneş kremi. Geçen yaz almıştım büyük boyunu¸ her ne kadar yüzde parlak parlak dursa da içeriği sebebiyle yüzüme seve seve uyguladığım ve vazgeçilmez güneş kremim olmaya devam edecek olan ürün.

 4. keşke önce sözlük yorumlarını okuyup öyle alsaymışım dediğim güneş kremi.dün satın aldım bugün deneyimledim beyaz kalıntı bırakıyor fakat epey az sürdüğüm için çabuk emildi.cildim güneşe karşı çok hassas üsteli sivilce ve siyah noktaya yatkın.umarım memnun kalırım

 5. ilk kullanışta cilt tepki verip bir tane sivilce hediye edebiliyor¸ fakat çok yoğun olduğu için azar azar alıp sürmek gerek bir anda boca ederseniz¸ bembeyaz kalırsınız -ki emiyor cilt her türlü biraz beklemek gerekiyor. makyaj bazı olarak da fena değil.

 6. Ben bu ürünü yaklaşık iki haftadır kullanıyorum. Koruması bence iyi yani en azından yanaklarım eskisi kadar kızarmıyor. Çok bereketli bir ürün fındık tanesi kadar kullandığım için uzunca bir süre gider diye düşünüyorum. Onun haricinde ürün resmen yapış yapış. Yani mesela bu ürünü kullanmadığım günler makyajım 4saat parlamadan duruyorsa bu ürünü kullandığımda bu süre 15dakikaya filan düşüyor ki kuru ciltliyim. Beyaz kalıntı bırakıyor bu sorun değil fakat yapısı gerçekten ağır boncuk boncuk terliyor yüzüm. Makyaj altı için yapışkanlık konusunda avantajlı çünkü fondöteni bb kremi güzel tutuyor ciltte fakat dediğim gibi terletiyor yüzü ve terleyincede haliyle makyaj çok dayanmıyor. Kısacası verdiğim paraya üzüldüm sanırım 40 tlye almıştım

 7. Koruduğunu hissettiren¸ ağır¸ beyazlık kalması olası¸ yapışkanlığından dolayı iyi bir baz işlevi gören¸ yüzü ay gibi parlatan sevmekle sevmemek arasında kaldığım ürünlerin başında gelen krem.

 8. sebamed markasını çok sevdiğimden gözüm kapalı almış olduğum güneş kremi. hatta watsons ödüllerinde birinci seçilen güneş ürünüydü. amma velakin ben sevemedim bu kremi¸ bitsin bir daha almam.bir kere kuru ciltliyseniz bunu sürmeyi aklınızdan geçirmeyin. ilk başta direkt yüzüme sürüyodum ve derim kabuklanıyo kalkıyo acayip bir şey oluyodu çünkü yapısı baya tok bir krem. diğer denemelerimde parmaklarımda ısıtarak sürmeyi denedim¸ yine az da olsa iyi oldu ama yani bu güneş kreminin üstüne makyaj yapmak benim için imkansız. yaz geldi malum fondöten falan sürülmüyo da bb krem üstüne oturmuyo. artık pes edip bunu sadece makyaj yapmadığım günler kullanmayı tercih ettim ama yine başarılı bulamadım. yüzü beyaz yapıyo ciddi anlamda. benim cildimle uyuşmadı. sürüyorum dışarı çıkıyorum aşırı yağlı bir görüntü oluşuyo. biodermanın şu an ismini hatırlamadığım hatta yağlı ciltler için olan güneş kremini çok daha sevmiştim yüzde hemen emiliyodu. bu bitene kadar kullanıcam mecbur

 9. Sürdükten sonra ciltte nemli-kaygan-parlak arası bir his bırakması hoş değil. Bitirmeye çalışıyorum¸ sonra da alacağımı zannetmiyorum.

 10. Evet yapısı yağlı olan bir ürün. fazla sürerseniz cilt ememiyor ve beyazlıklar kalıyor.ilk sürdüğümde yapış yapış bir his bırakıyor olsada 3-5 dakika içerisinde geçiyor bu his.bir süre sonra akma da yapıyor tabiki parlıyor ama pudrayla sabitledikten sonra çok sıkıntı olmuyor.bunların dışında yüzümü iyi koruduğunu düşünüyorum çünkü güneşte çok fazla kızaran biri olarak pancara dönmemi önemli ölçüde engelliyor ve cildimde bir reaksiyona sebep olmadı.sırf bu yüzden eksilerini göz ardı edip memnunum diyebilirim.

 11. Ben bu ürünü geçen yaz kullandım ve yaz sonunda anlam veremediğim bir şekilde alnımı isilik gibi ucu olmayan pütürlü sivilceler bastı. Bu yaz başında eczaneye yeni bir krem almaya gittiğimde eczacıya sebamed güneş kremini sorduğumda “yağlı ciltler için uygun bir yapısı yok ve övüldüğü gibi de güneş koruması yok¸ yeterli değil.” dedi.

 12. yapısını sevmiyoum ama ten rengimi biraz açtığı ve yanmadığım için seviyorum. fakat t bölgem eskiye göre daha yağlı olduğu için sıcak günlerde resmen yüzümde erimeye başlıyordu. genelde pudrayla sabitliyordum o yüzden. kötü bir ürün değil ama yağlı-karma cildiniz varsa yazın sizi çıldırtabilir.

 13. karma/yağlı cilde sahiplerin memnun kalacağını sanmadığım güneş kremi. çok yağlı öncelikle¸ yüzde parıl parıl parlıyor. hele dışarda terledikçe geri gelen yapış yapış his hiç rahat bırakmıyor. geçen yaz kullandım ve asla bitmedi¸ ben de kurtulmak için birisine verdim.

 14. yüzümde parlama yapan ve sivilceye sebep olan güneş kremi. vücüdumda bir sıkıntıya sebep olmadı hatta koruyuculuğunu beğendim ama yüzüm için kesinlikle tercih etmem. karma ve yağlı ciltlilere tavsiye etmediğim bir ürün.

 15. Yapısı çok kalın ve emilmesi zor bir ürün.  Aşırı parlatıyor yüzümü. Pudra ile matlık sağlamaya çalıştım sürekli ve dışarda olduğum Zaman pratik bir şekilde tazeleyemiyordum. Ama 1 yıl boyunca tek bir güneş lekesi vs oluşmadı. Olumsuz yanları var¸ancak koruması gayet iyi.

 16. Dermatoloğumun güneşe karşı hassassın diyerek yazdığı krem. Karma ciltliyim ve kıvamı çok yoğun geldi hemen emilmiyor bi süre beyaz beyaz kalıyor ancak cildi hafif eşitliyor aydınlatıyor bu hoşuma gitti. Sanırım 40 tl civarı bi fiyata almıştım uzun süre gideceği için fiyatı iyi ancak yoğun yapısından dolayı bi daha almam daha ince bi ürün istiyorum

 17. yıllardır kullandığım tek güneş kremi. ben bu güneş kremini yaz-kış her mevsim kullanıyorum ve var olan çillerim nerdeyse bitti. eğer tatile gitmezsem cildim 1 ton bile kırılmıyor. benim için tek kötü tarafı¸ yapısı biraz kalın.üzerine makyaj yapmak için 5 dk kadar emmesini bekliyorum o kadar.

 18. Bitsin diye gözüne baktığım ancak bir türlü bitmeyen bereketli güneş kremi. Sebamed’i severim özellikle şampuanı hayat kurtarıcımdır ancak bu güneş kremi kesinlikle katı formda¸ yüzde çok zor dağılan ve yağlı bir yapıda. Sürdüğünüzde gün boyu ayna gibi parlamanız kaçınılmaz kaldı ki benim gibi yağlı ciltlerin yazın en büyük derdi parlama sorunudur. Bittiğinde bir daha almayacağım bir ürün oldu.

 19. yüzümü inanılmaz beyazlatan parlatan güneş kremi. hiç emilmiyor gibi sanki. benim yanaklarım asla kızarmaz ama bu ürünü sürünce allık sürmüşüm gibi oluyor nedense. ama dayanamıyorum siliyorum çünkü yüzüme temizleyip uygulasamda ipçik ipçik geliyo bana dokundugum zaman. ben mi çok çok sürüyorum acaba

 20. Yedekte 3 tane olan ve 3 tane de bitirdiğim benim canım güneş kremim. Çilliyim ve bu yüzden çoğu güneş kremini denedim bence. Yazın benim denediklerim içinde bir tek bu aşırı bi yağlanma ve ağırlık yamadı. Ten makyajımın altına gayet güzel kullanabiliyorum. Kullandığım dönemde de yazın çil kontrolüm gayet iyiydi. Fiyat olarak da çok makul. Şüphede kalanların bir şans vermesini öneririm.

 21. koruyuculuğuna bir şey diyemem 1 yaz kullandım¸ yüzüme çok ağırlık yapan¸ parlatan bi kremdi. ayrıca sürülmesi ve emilmesi zor.

 22. 2 yazdır kullandığım güneş kremim. Cildim de herhangi bir irritasyona sebep olmadı¸ yani sivilce çıkarmadı. Ki normalde de sık sivilce çıkaran bir cilde sahip değilim. Korumasından memnunum tatilde de yüzüme bolca sürdüm ve yüzüm diğer yerlerime göre daha açık kaldı ki bu benim sevdiğim ve istediğim bir şeydi. 12 Aydan daha uzun kullanılmamalı ürün açıldıktan sonra çünkü bozuluyor bizzat deneyimledim. 

 23. 4 senedir düzenli olarak kullandığım güneş kremim. Koruması ve suya dayanıklılığı çok iyi ancak oldukça yağlı bir yapısı var. Uzun süre kullanmadan bekleyip çalkalamadan tüpü açtığınızda resmen yağ akıyor. O yüzden makyaj altı kullanıma pek uygun değil. Ben sadece deniz tatiline çıktığım zamanlarda kısa süreli kullanıyorum¸ cildim yağlı olduğu için günlük kullanmaya cesaret edemedim. 

 24. emilimi zor¸ koruması iyi olan güneş kremidir. benim gibi yanlışlıkla göz çevrenize değdirmeyin derim zira gözüm çıkacak sandım o kadar tahriş etti ki anlatamam. o günden beri gözüme bunu yapan belki yüzüme de bir şeyler yapıyor diye soru işaretleriyle kullanıyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz?