“Sebamed kompakt” için 11 yorum

 1. yazın aşırı terleme yüzünden alnımda çıkan ergen pütürleri ve sivilcelere iyi gelen mis kokulu sabunum. bir kalıp bitirdim bir kalıp da indirimde yedeklemiştim devam edeceğim. yeşil renklisini kullandım fakat diğer çeşidinin de kokusu bence çok hoş. onu da denemek isterim elimdeki bitince.

 2. Karma cilde sahibim T-bölgem akşama kadar fazlasıyla yağlanıyor. Eve girdiğimde ellerimi yıkadıktan sonra yeşil olan sabunu ile yüzümü yıkıyorum çokta memnunum. Günlük temizleme ve arındırma işlemini gayet iyi yapıyor.

 3. kesinlikle cilt uyumu mükemmel. her sabah ve akşam yıkayın kısa vadede değil ama uzun vadede oldukça tatmin edici bulacaksınız.

 4. Beyaz renklisini kullandığım sabun. %50 indiriminden 9 lira gibi aşırı ucuz bi fiyata almıştım. Neredeyse her gün kullanıyorum ve o kadar bereketli ki¸ vazgeçemeyeceğim bir ürün. En yakın indirimde bitmesine daha çok olsa da stoklayacağım hatta toniğini de almayı düşünüyorum

 5. Toksik kimyasal içermeyen temizleyici bir ürün arayıp bulamadığım sıralarda geçici olarak kullanmak üzere aldığım bir üründü. Parfümünün taze ve ferah bir kokusu var ama yatmadan önce temizleyince uyumaya çalışırken bu koku beni rahatsız etti. Temizlemesi yeterli ancak cildimi biraz kuruttu. Hassas bir cildim olduğu için de günlük kullanımım sonucu yaklaşık bir hafta sonunda yüzümde kızarıklıklar oldu. Tavsiye etmiyorum.

 6. Sivilceye yatkın ciltler için olanını kullandığım ürün. Özellikle adet döneminde çıkan sivilceleri temizleyebilmesi ile oldukça başarılı buluyorum bu ürünü. Kokusu oyun hamuru gibi.

 7. beyaz olanını her gün kullandığım¸ aknelerle baş etmede tek başına yeterli olmasa da oldukça etkili olduğunu düşündüğüm yüz temizleme barı. karma cildime oldukça iyi geliyor. daha iyisini bulmadığım sürece kullanmaya devam ederim.

 8. Cildimde asla sabun kullanmayan biri olarak aynı markanın likit yüz yıkama jelini kullanırken indirimden aldığım kullanımı çok basit kurutmayan ve sivilce yapmayan sabun

 9. beyaz olanını komedonlarım sebebiyle yeni kullanmaya başladım ve kısa sürede etkisini göstermeye başladı diyebilirim. devamlılığı sağlamaya çalışıyorum umarım uzun vadede etkisi daha da fazladır.

 10. hassas ciltler için olan yeşil renkli versiyonunu kullandığım temizleme ürünü. sabun gibi bir yapısı olsa da içeriğinde sabun yok¸ dolayısıyla pek köpürdüğü de söylenemez¸ cildimin atopik tepkiler verdiği bir dönemde almıştım ve yaklaşık 2¸5 aydır da kullanıyorum halen bitmedi. genelde sadece akşamları makyajımın kabasını çıkarıp daha sonra bu ürün ve bol suyla yıkıyorum. bir temizleyiciden bekleyebileceğim şeyler kurutmaması¸ cildimi germemesi ve iyi temizlemesi. kokusu da fena değil rahatsız etmiyor. bu ürünü kullandığımdan beri cildim daha iyi durumda diyebilirim. atopik tepkilerim azaldı¸ yıkadıktan sonra gerginlik yapmıyor ve iyi temizlediğini düşünüyorum. sabun gibi olduğu için çok çabuk biteceğini düşünmüştüm fakat kullandığım likit ürünlerden daha uzun dayandığını söyleyebilirim. beklentimi karşıladığı için başka macera aramam diye düşünüyorum.

 11. Jeller yüzümü çok kuruttuğu için tercih ettiğim temizleyicim. Insani cabasiz bir sekilde arinmis hissettiriyor bence sivilcelere cok etkili olmamakla beraber temizlik konusunda iyi. Kullandigim zaman faydasini cok farketmesemde kullanmadigim zaman yüzümde sivilceler oluşunca anliyorumki bana iyi geliyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?