“Sebamed deodorant” için 24 yorum

 1. alüminyum içermediği için roll onu ile birlikte kullanıyorum. kokusu aman aman çok güzel denebilecek bir koku değil ancak çok koşuşturup terlediğim günlerde bile kıyafetlerim ter kokmuyor bu sebeple şimdilik memnunum. Bir de şişesinin diğer büyük boy deodorantlara oranla daha ince olması çantada taşınmasını kolaylaştırıyor.

 2. alüminyum içermemesi dışında bir artısını deneyimlemediğim deodorant.sensitive roll-on olanı hem ben hem çevremdekiler tarafından sırf sağlıklı olduğu için kullanılmış¸ ter kokusuna karşı düşük performansı nedeniyle bir kaç şişeden sonra yerini başka ürünlere bırakmıştır (bkz: rexona shower clean deodorant) .blossom spreyli deodorantı ise kol altında denemeye cesaret edilemeyip parfüm olarak kullanılmıştır. ferah notalarla harmanlanmış çiçeksi bir kokuya sahiptir.

 3. içeriği en temiz ve en kullanılır deodorantlardan olsa da ben bunu kullandıktan sonra kışın dahi her gün duş almak zorunda kalacaksam neye yaradığını anlamadığım ürün. deodorantın amacı terin kendisini değil de kokusunu engellemek¸ bu ise terin daha da kötü kokmasına sebep olan benzersiz bir ürün. paranızı çöpe atmayın¸ hiç kullanmasanız teriniz bu kadar kötü kokmaz.

 4. sprey olanının blossom çeşidini çok severek kullanıyorum. yazın çok sıcaklarda değil ama bu aylarda beni memnun ediyor. sabah 6da sıktığım deodorantın kokusu hala burnuma geliyor ki kokusu zaten bir harika. tek sıkıntım fiyatı. en son gratis indiriminden 18 küsüre aldım. geçen sene migros indiriminden 12-13 liralara aldığımı bilirim. ama artık migrosta o fiyatlara denk gelemiyorum¸ belki de indirime dahil etmiyorlardır.

 5. Ter kokusu üzerinde hiç bir etkisi olmayan deodorant. Bir süre sora kokusu değişip tuhaf bir kokuya dönüşüyor. Hiç memnun kalmadım.

 6. Sprey olanlarından kullanıyorum¸ kokusu bütün gün etkisini koruyor¸ terlemeyi engellemiyor ki benim için önemli olan kokuyu engellemesi

 7. alüminyum içermeyen bir çok deodoranta göre başarılı buluyorum. bendeki roll on biçimindeki balsam deodorant¸ bir kaç şişe kullandım ve 5-6 saat beni idare ediyor¸günü kurtarıyor eve gelince tazeliyorum. kendine has olan kokusunu seviyorum.bu tür deodorantlardan en azından şimdilik çok yüksek koruma ve kuru tutma beklemiyorum benim beklentilerimi karşıladı.

 8. içeriği temiz olan ama bende hiçbir işe yaramayan deodorant. aksine daha ıslak hissediyorum sürünce. maalesef sevemedim.

 9. bir deodorant ne kadar kötü olabilir ki sorusunun cevabı bu işte. hiç memnun kalmadığım bir daha asla almayacağım deodoranttır kendisi. koruması neredeyse hiç yok yani neden bunu kullanıyorum diye sordurtuyor insana. hatta kokusu birkaç saat içinde değişip daha beter bir hale geliyor yani hiç kullanmasam daha iyiydi diyorsun o iğrenç koku yüzünden. çöpe atma gibi bir huyum olmadığından zorla bitirdim ama bir daha asla yanına bile yaklaşmam.

 10. kullanır kullanmaz fırlattım ben de. normalde sebamed ürünlerini çok svereim¸ kullanıp memnun kalmadığım ürünü enderdir¸ onlardan biri de bu. kokusu kötü¸ kurututma performansı yok. terlemeye dair hiç bir önleyiciliği¸ koruyuculuğu yok. ben migrostan almıştım¸ adı da fresh balsam mıydı neydi tam hatırlamıyorum. beğenemedim açıkçası¸ aynı tarzda niveanın likit deodorantı daha başarılı bence.

 11. İçeriğine bakıp da aldığım¸ kokusuyla ferahlık veren deodorant.. Ne çok iyi ne çok kötüyüm kendisiyle… 10üzerinden 6

 12. sırf aluminyumsuz diye aldığım cam şişe deodorantı sadece iki kez kullandım¸ 2.kullanımım sırf teyid amaçlıydı. ömrümde bu kadar dandik bir ürün görmedim. şişeye deodorant diye yoğunlaştırılmış su basmışlar sanırım¸ ter kokmayan ben 4. saatin sonunda buram buram acı ter kokusu ile baş başa kaldım. sebamed delirmiş olmalı.

 13. Bir kötü yorumu da benden gelsin. Hiçbir şey kullanmasanız bu deodorantı kullandığınız kadar kötü kokmazsınız öyle diyeyimilgili medya: 1

 14. alüminyum içermeyen deodorantların içinde bence en etkili ve güzel olanı bence bu deodorantın sprey olan versiyonu¸ roll-on versiyonu okadar içlevsel değil.

 15. Ben bunun cam şişede olmayanını kullandım. Tamam içeriğin temiz falan da iğrenç kokuyorsun be kardeşim. Hele bi de biraz  terliyken sıkarsam daha da korkunç bir hal alıyor. Seni sıkıp çöp gibi kokacağıma gururumla ter kokarım daha iyi. bi de 17-18 lira para verdim. Valla çöp.

 16. 50 ml olanı roll on¸ 75 ml olanı deodorant olan ürün. Fresh kokulu roll onu kullanıp performansını yetersiz¸ fiyatını pahalı bulmuştum ama içeriğinde alüminyum olmaması beni kendine mecbur bıraktı. Alüminyumlu roll on kullandığım zaman koltukaltım korkunç bir şekilde kaşınıyor. Eve shopta indirim olunca 2 tane 75 ml olanından aldım¸ kargom gelince de bunun  roll on olmadığını gördüm. şimdi denedim ve şunu söyleyebilirim ki roll on daha başarılı. Deodorantın Ne kokusu ne dokusu sıcak yaz aylarında yeterli korumayı sağlamaz. Kuruluk hissi olmuyor bir kere. Elimde bir de garnier roll on var ki o da alüminyum içeriyor. Bık-tım.Bunlar bitince fresh roll ona devam. indirimlerde stoklanabilir.

 17. hassas koltuk altlarına sahipseniz ve alüminyumsuz ürün kullanmak istiyorsanız seçenekler zaten 1-2 ye iniyor. 2 yıldır sebamed roll-on ve deodorantın “blossom” olanını birlikte kullanıyorum. zaten gün aşırı duş aldığım için bana yetiyor. terlememek gibi bir durum söz konusu değil yine terliyoruz ama terimiz kötü kokmuyor. içeriği temiz olduğu için güvenle sıkıyorum ayrıca diğer deodorantları sıktığımda koltuk altımı yakıp tahriş ediyorlar¸ bu bile ne kadar zararlı olduklarını göstermeye yeter. dün watsons’ta fresh adında başka bir kokusu olduğunu ve 9.90 tl ye düştüğünü görünce stokladım. limon kolonyasından hallice kokuyormuş çok sevdim diyemem ama zaten öyle parfüm gibi buram buram kokutma gibi bir durumu olmadığı için gideri var.

 18. temiz içerikli olduğu için tercih ettim¸ mayıs ayında ter korkusuna karşı başarısız kaldı¸ yazın asla işe yarayacağını düşünmüyorum. kışın iş görebilir ama bahardan sonbahara kadar bir işe yarayacağına inanmıyorum.

 19. Aliminyumsuz deodorant arayışlarım sürerken aldığım ve hiç memnun kalmadığım bir deodorant.Bendeki lime çeşidi¸renksiz olması sebebiyle bu çeşidini tercih etmiştim.Beklentim sadece ter kokusunu önlenemisiydi ama maalesef bende işe yaramadı.Yazın kesinlikle işe yaramıyor fakat kışın bile ter kokusunu önlemedi.Ben normal düzeyde terleyen biri olarak beğenmedim ve tekrar almayacağım.

 20. Temiz icerikli oldugunu dusundugum icin bir defa kullanmistim. Daha sonra yapisindan hoslanmadigim icin biraktim kullanmayi. Sebamed urunleriyle genel olarak uyum saglayamiyorum ve sevemiyorum. Bir yildir bazi kisisel bakim urunlerimi kendim yapmaya basladigimdan beri deodorant kullanimini da birakmis oldum. Ilk baslarda zor gelse de zamanla alisiliyor. Bence denemek lazim. Zamaniniz varsa en azindan deodorant icin kendiniz buldugunuz duzgun tarifleri denemelisiniz.

 21. Temiz içerikli olduğu için fresh olanını aldığım ama ne bende ne de kardeşimde işe yaramayan deodorant¸ indirimde almış olmama rağmen verdiğim miktar üzdü beni evde dopdolu şişesiyle duruyor öylece

Siz ne düşünüyorsunuz?