“Sally hansen instant cuticle remover” için 26 yorum

 1. Kendi manikürünü kendi yapan biri olarak mucize olduğunu düşünmüştüm¸ uzun zamandır aklımdaydı almak. Indirim döneminden yararlanıp üç mağaza gezdikten sonra bulup aldım sonunda. Dün ilk defa kullandım Ve mucize olmadığını gördüm. Benim için hayal kırıklığı oldu. Eğer manikürü etlerinizi keserek yapanlardansanız ciddi anlamda yetmeyecektir. Çünkü Etler kesmeye alışınca daha sertleşiyor. Dün bundan sonra bir kat daha etlerimi kesmek zorunda kaldım. Biraz zaman tanıyıp bu arada da kusursuz bir manikür istememek yararlı olabilir.

 2. pratik ve hijyenik bir ürün. Uzun suredir kullanıyorum. İstedigin yerde 2 dk da bakımlı ve manikürlü eller:) gercekten vaad ettiklerini gercekleştiriyor. Şimdiye kadar tırnaklarımda soyulma iritasyon vs sebep olmadi. Ben 30 sn den fazla hiç tırnagımda tutmadim. Hatta eti ince olan tırnaklarimda 15 saniye den uzun tutmuyorum.

 3. Bu urunu yazin basindan beri kullaniyorum ve benim gibi haftada bir manikur yapan biri icin ilac gibi geldi. Son 1.5 aydir etlerimi kesmemeye basladim ve sonuctan memnunum. Bitince kesinlikle yeniden alacagim.

 4. hiç manikür yaptırmadım. kuaförüm tırnak etlerimin ince olması nedeniyle alıştırmamam gerektiğini düşünüyor. ürünü tırnaklarımın yanlarındaki kalınlaşan etleri inceltmesi ümidiyle edinmiştim ama beklentimi karşılamadı. bu ürün – en azından benim kullanım yeteneklerim ile sınırlı olarak- tırnak etlerime¸ sıcak suda bekletilerek geriye itilmiş etkisi veriyor. bu anlamda hız ve pratiklik kazandırıyor diyebilirim. özellikle hafta içleri tırnak bakımını oldukça hızlandırıyor. ancak halen tırnak yanlarındaki etler için törpü dışında bir çözümüm yok:-/

 5. 3 yıl önce paraya kıyıp aldığım ve iyi ki de almışım dediğim üründür. az bir miktarı oldukça etkili oluyor. neredeyse her hafta manikür-pedikür yapan biri olarak şişenin yarısına anca gelebildim. kullanım ömrü olarak 24 ay yazıyor kutusunda fakat ben ne yapısında ne de kokusunda bir farklılık sezmediğim için bitene kadar kullanmayı düşünüyorum.

 6. çok büyük beklentilerle aldım çünkü tırnak etlerimi keserken kendime işkence ediyorum resmen. 😀 tırnak bakımına zaman ayırmayı severim ama keserken fark etmeden çok fazla kesip etlerimi kanatmışlığım çok var. bu ürün beni bundan kurtarır diye düşünerek aldım ve gerçekten kurtardı ama etleri tamamen eritti mi? hayır. yok etmedi yani¸ yumuşattı ve biraz kamufle etti diyebilirim. yukarıda bi cicişnün belirttiği gibi¸ uzun süre elleri maniküre alıştırınca etler sertleşebiliyo. bende de öyle bi’şi oldu heralde. belki kullandıkça alışır etler. şu an için mucize değil ama ileride kurtarıcım olabilir. 🙂 ince etleri yüzünden manikür yapamayan kişiler için güzel bi ürün.

 7. yaklaşık 10 yıldır olmazsa olmazım. Manikür olayını acayip kolay hale getiriyor. Siz de benim gibi kendi manikürünü kendisi yapanlardansanız hemen bir tane edinin. Saniyeler içinde etler yumuşacık oluyor. Ben daha bunun üstüne yumuşatıcı bulamadım. Hem de yağlı olmadığı için oraya buraya bulaşınca sorun olmuyor.

 8. o kadar çok övüldü ki aldım. ben de evde manikürü kendim yapıyorum. çünkü tırnak etlerim hassas ve çok az kuaför kanatmadan bitirebiliyor. hafta sonu kullanacağım. umarım güzel sonuçlar alırım. son durumdan sizi de haberdar ederim tabi ki.kullandım ve hiç memnun kalmadım. tırnak etlerimde hiçbir değişiklik olmadı. manikürlü durmadı. itmişim gibi bir şey oldu. sonra geri geldi. anlamsız.

 9. bir kere bir kuaföre gitmiştim öylesine sadece tırnaklarımı törpülemek için kadın bana mavala makikürü yaptı bu ürünle. böyle bir şey yok aylarca tırnaklarım süperdi resmen. kesinlikle alacağım ilk indirimde.

 10. Bu ürün sayesinde kuaförde manikür yaptırmaktan kurtuldum. Dezavantajı minik minik kıl gibi dericikler bırakabiliyor ve takip eden günlerde yağ vs. ile desteklemek gerekiyor yoksa kuaförde yapılmış manikür gibi olmuyor. Üzerinde belirtilen süreden fazla tutulursa ne oluyor diye merak edenler için: bırakmayın sakın çok uzun süre (1 dakika olmak zorunda değil ama ben bir kere merak edip 5 dakika kadar tuttum). Etlerim 2 mm kadar su toplamış gibi şişti. Sonra geçti ama o beyaz ve şişik su toplu gibi görüntü benim ödümü kopartmaya yetti.

 11. Sürekli kuaföre gitmekten hoşlanmayan¸ becerikli olmadığıma inandığımdan pens de almayıp sadece etleri ittirmekten de tatmin olmayan biriydim. İnternette tırnak etlerini erittiğini okuyunca hemmen almalıyım diye düşündüm ve aldım.Okuduğum yorumlara kıyasla tam aradığımı verdi mi hayır.Belki büyük beklenti içine girdiğimden ilk kullanışımda birazcık hayal kırıklığına uğradım.Sadece küçük ince etleri yokediyor kalanları geriye itmeye yardımcı oluyor ama bu şekilde de başarılı olduğunu düşünüyorum. Temiz düzgün gözüküyor tırnaklar.Açıkçası ben törpümün arkasındaki kesici kısımla kabaca etleri alıyorum.Geri kalan tırtıkları¸ ince etleri de yoketmek için bunu kullanıyorum.-Kulak çubuğu veye törpüyle ittiriyorum ovalıyorum.- Kolay gerçekten çünkü ilk kesişimde dikkatli bile olmuyorum sally hansenle tamamlayacağım için.Son olarak fiyat fazla gibi görünebilir ama minnacık gözükse de bitmiyor arkadaşlar.

 12. youtuberlarda biraz fazla görünce yine dönemsel olarak şişirilen markalardan zannettiğim tırnak bakım ürünü. o yüzden ben burt’s bees lemon butter kütikül kremi almayı düşünüyordum¸ tabi ki sevgili sözlüğe danışmadan siparişi vermedim. meğer siz de bunu çok beğenmişsiniz¸ size güveniyorum <3. çok bir fark yaratmıyor ama halihazırda kozmela'da %15 indirimde.

 13. Benim gibi tırnak etlerini kesmekten hoşlanmayanlar için mucize bir ürün. Öyle ki sürekli kullanmanıza bile gerek yok çünkü çok etkili olduğu için uzun zaman yeniden et çıkmıyor. Amma velakin her güzel şeyde bir kusur bulunur. İçinde akrilik malzeme olduğu için sağlığınıza zararı olabilir¸ o yüzden hemen yıkamanız şart. (bkz: kimyagerden öneriler )

 14. ilk kullanımda istediğim etkiyi elde edemedim¸ tırnak etlerim sert olduğu için ve sanıyorum az beklettiğim için tırnak etlerim öyle hemencecik geri itilmedi. Neyse zar zor başardım ittirmeyi ama o da ne¸ bu sefer tırnak dibime toplandı bütün etler. mecbur yine etleri kestim….

 15. tırnak etlerimi kesmemem gerektiğini öğrendiğim anda dehşete kapılmama rağmen bununla birlikte oldukça rahatladığım ve mutlu olduğum yaklaşık 3 senedir kullandığım ürün. Fiyatı yanılmıyorumsam 26 28 tl civarı muadillerine göre oldukça yüksek ama gerçekten tırnak etini yumuşatarak saniyeler içinde ölü deriden arındıran mucizevi ürün. tırnak etine sürüp 10 15 saniye içinde tırnak etlerini bir kulak pamuğu yardımıyla temizledikten sonra mis gibi tırnaklara kavuşmanızı sağlıyor. Derseniz ki tırnaklarım çok sert o zaman sadece bir dakikayla yine aynı harika sonucu alırsınız. Şiddetle tavisye ederim

 16. çok severek kullandığım fiyatını da sonuna kadar hakeden bir ürün.1 yıldır düzenli kullanıyorum yarısından çoğu da duruyor.Fiyatı yüzünden çekinmeyin tırnak etlerimi üründen kullanıp itiyorum.Hem kesme derdi de olmuyor.Ayrıca oldukça bereketli bir ürün.

 17. Daha önce böyle bir ürünü neden görmedim diye üzüldüğüm nadir ürünlerden. Muaddilleri başka hangi markalarda var bilmem ama sally hansen zaten tırnak bakımında kendini kanıtlamış bir marka. Ürünü tırnaklarınız üzerinde 15 sn bekleterek gerçekten tırnak çevresinde gözle görülür kütikül temizliği yapıyor¸ sizin sadece doğru hareketlerle bu kütikülleri itelemeniz ya da isterseniz kolayca kesmenizi sağlıyor. bu ürünün yanında mutlaka doğru manikür malzemesine de sahip olmaya çalışın. Örneğin kütikülleri iteleyebilmenize olanak sağlayan çubuklarla manikür salonlarını aşındırmadan bakımlı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

 18. Manikürcümün sürekli makastan şikayet etmesi ile üçüncü makas değişikliğine gidecekken dur ya ben kendi söküğümü kendim de dikerimle başladı herşey. Öyle ki bir süre kendi tırnak etlerimi kanata kanata almaya çalışırken youtube kanallarını gezip yok mudur bu işin bir pratiği derken tırnak eti itme aleti ve bu ürünün kullanıldığı bir kaç video izledikten sonra bu ürünü almaya ikna oldum. ürünü ikinci kez kullandığımda gerek etlerin kullanım talimatında belirtildiği gibi 15 saniye bekledikten sonra hemen yumuşayıp itme aleti ile kolayca geri itildiğini farkettim. Ürün benim açımdan vaadettiklerini oldukça başarılı bir şekilde yerine getirmekle birlikte  içeriği itibari ile oldukça zararlı olmalı ki 1 dakikadan fazla tırnak yüzeyinde tutulmaması ve derhal sabunlu su ile ellerin yıkanması yönünde tüketici özellikle uyarılmış. Benim için manikürcü defteri bir süreliğine de olsa rafa kalkmış görünüyor. Ürünü deneyecek olanlara şunu da söylemekte fayda var tırnak kenarı etlerinizin benimkilerden daha kalın olması halinde aynı sonucu alamayabilirsiniz.

 19. tırnak etleri sert ve kesilmeye alışmış kişilerde çok da faydalı olmayan manikür jeli. benim tırnak etleri çok sert olmasalar da müthiş bir hızla uzuyorlar. manikürü toptan bıraksam tırnağımın üzerini kaplarlar¸ o derece. bu sebeple sürdüm sildim hoop bitti bir ürün olmadı bende. sür¸beklet¸ etleri kazı¸ çıkmayanları kes derken daha zahmetli oldu. acaba az mı bekletiyorum da etkili olmuyor diye bir tırnağımda fazla beklettim¸ derimi tahriş etti. maniküre yeni başlayacak ve kütiküllerini kesilmeye alıştırmamış kişilerin ilk tercihi olabilir. bereketli de bir ürün¸ 6 aydır bende ama hala 3/4lük kısmı duruyor.

 20. 2 çocuklu ve manikürlüyüm! Resmen şahane bişi bu¸ rossmandan tırnak etlerini ittirmek için satılan cubuklarla kullandım.bingo!

 21. Mucize bir ürün değil öncelikle. Kesmeye alışmış tırnak etlerinde bunu kullansanız da yine kesmeye ihtiyaç duyuyorsunuz. Güzel tarafı nedir¸ etleri gerçekten 15 saniyede yumuşatıp itilecek¸ gerekiyorsa kesilecek hale getiriyor. Diğer jellerden daha etkili buldum.Maniküre bununla başlarsanız çok daha memnun kalırsınız¸ çünkü etleri kesmeden tahta bir çubukla itip temiz bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ama dediğim gibi bir kere kesilmeye alışmışsa bunu aldım artık kesmem gibi bir durum yok. Ben memnunum¸ bayağı büyük şişesi eğer indirimde yakalanırsa fiyat performans oranı arşta bir ürün. İndirimsiz fiyatı biraz yüksek.

 22. Manikür ve pedikürümün kurtarıcısı oldu. Dakikalarca sıcak su ısıt çok sıcak suyu ılıt olmadı¸su soğudu biraz daha sıcak su ısıt derdine son oldu resmen. ellerimdeki tırnal etleri ince ve fazla uzamıyor fakat çok dikkat ettiğim için hemen bir fazlalık olsa toparlamak isterdim. Ayaklarımdaki etler ise daha çok uzayan ve daha kalın etler ve ben ikisi içinde kullanıyorum. Ayaklarımda bunu tutma süremi biraz daha fazla yapıyorum. Önce ayaklarıma sürüp sonra ellerime geçiyorum kesme veya itme işlemini de beklemeden önce ellerimden başlayıp ayaklarıma şeklinde devam ediyorum¸toplamda 3 dakika gibi bir sürede el ve ayaklarımın tırnak eti kısmını bitirmiş oluyorum.Elimde 2 senedir olan bir ürün bozulma gibi bir durumda olmadı¸ hala aynı şekilde etkisini sürdürüyor ve çokta bereketli.Kullanmamış olanlar indirimde mutlaka alıp denemeliler.

 23. en iyi sonucu ahşap kütikül itme çubuklarıyla aldığım ürün. silikon uçlu çubuklarla ise etleri havaya kaldırmkatan başka hiçbir işe yaramamakta.ayrıca manikür/pedikür yaparken baya vakit kazandırır¸ zira 15 saniye kuralı sağ olsun¸ ister istemez acele ediyorsunuz.

Siz ne düşünüyorsunuz?