“Rosense gül suyu” için 213 yorum

 1. zamanında çok tavsiye edilmesiyle alıp denediğim doğal olduğu iddia edilen gül suyu. kokusundan tiksindiğim için bitiremeyip çöpe atmıştım. tonik olarak kullanıp hiçbir etkisini¸ diğer gül sularından bir farkını ve nemlendirme adına artısını görmediğimden tekrar almazdım da zaten.

 2. kullandığım günden beri yüzümde tek bir sivilce dahi çıkarmayan marka. yememe içmeme dikkat etsem dahi adet zamanı mutlaka çıkan 1-2 tane sivilce artık bana küstü. doğallığından şüphe etmiyorum. en azından satılan diğer gül suları içinde en bilindik ve kaliteli olanı bu. güvenmekten başka çare yok.

 3. Buz kalıplarına az az dökülüp dondurulduğunda hem soğuk kompres hem de gülsuyu etkisi ile cilde harika gelen tonik muadili üründür. Saf olanı makbuldür ben daha iyisini keşfedene kadar Rosense kullanacağımdır.

 4. Salisilik asit barındıran toniklerden sonra “tonik” olarak kullanmaya başldığım ürün.Biraz geriyor ama yatıştırıcı etkisini hissediyorum.

 5. Doğallığından kesinlikle Şüphe etmediğim. Yağlı cildime tonik olarak kullanıyorum yıllardır ve gerek rahatlatması gerek o temiz temiz hissine aşığım. Kokusu da beni rahatsız etmiyor. Sevmeyeni çokmuş¸ şaşırtıcı.

 6. tonik yerine kullandığım caaanımmmm gülsuyum.şimdiye kadar birçok markadan tonik kullandım¸en ‘benim’ diyen tonik bile gülsuyu kadar etki göstermedi cildime.sıkılaştırsın diye bir beklentim yok¸zaten toniklerin sıkılaştırma özelliği olduğuna pek inanmıyorum.benim için yüzümü yıkadıktan sonra kalan birşey varsa temizlesin-ki ne kadar iyi yıkasamda mutlaka pamuğa birşeyler çıkıyor kir¸makyaj vs- nemlendiriciden önce hazırlasın cildimi¸yüzümü yıkadığım ürün kalmışsa durulama sonrası temizlesin.ve tüm bu istediklerimi yapıyor kendisi.bittikçe alırım başka da tonik düşünmem.

 7. kullandığım gecenin ertesi günü yüzümde 3 tane devasa sivilceye merhaba dediğim ürün. acaba kendisinden şüphelenmeli miyim¸ kullanmaya devam etmeli miyim bilemiyorum.

 8. İçinde koruyucular ve katkı maddeleri olmadığı için yani doğal olduğu için buzdolabında saklanması ve son kullanma tarihine dikkat edilmesi gerekiyor.tüm gül suları gibi rosense de yağlı ya da yağlıya meyilli ciltler için hiç uygun değildir. Daha çok yağlandırır ve sivilceye boğar.Gül suyu Kuru ve normal ciltlerin biçilmiş kaftan toniğidir.

 9. bir heves alıp alerji yaptığı için kullanamadan kenara attığım gül suyu. oysa ki doğal tonik falan diye heveslenmiştim. denemeden almamak lazım sanırım.

 10. seyreltilmiş hali bile yüzümde lekeye neden olan ürün. üstelik güneş kremi de kullanıyorum. gündüz gözüne gül suyu kullanmamak lazımmış.

 11. artık son derece eminim benim cildimde sivilce yapan ürün. ayda 2-3 sivilce çıkar ya da çıkmaz onlar da gayet insani boyutlarda olurlar. kullandığım 5 gün içerisinde yüzümde devasa boyutlarda ağrılı ve renkleri abartmıyorum mora yakın 5 adet sivilce var ve yanında promosyon olarak minik minik sayısız sivilce. nasıl toparlanır bu cilt bilmiyorum.şunu da belirteyim ne günlük temizleme rutinimde ne beslenme rutinimde ne de psikolojik anlamda bir değişim yaşamadım.herkesin cildi aynı reaksiyonu verecek diye bir kaide yok kesinlikle ama yağlı ve kolay tepki veren cildiniz varsa bir gece deneyin¸ tek sivilce oluşumunda bir daha asla kullanmayın.

 12. Talk pudrasıyla krem kıvamına gelene kadar karıştırdığım¸ geceleri sürüp 15dk bekletip yıkadığım yağlı ciltlere çok iyi gelebilecek gül suyu markası. Ben memnunum tonik olarak da kullanıyorum cildimi yumuşatıp rahatlattığını hissediyorum.

 13. içeriğini bir türlü öğrenemediğim gül suyudur. doğal ve temiz içerik diyen arkadaşlar¸ bu bilgiyi nereden edindiniz? kutunun üzerinde doğal yazıyor dediğinde doğal olmaz ki ürün. ayrıca arkasında %100 saf gül suyu yazıyor ve 15-20 lira gibi bir fiyata satılıyor. Gül Suyunun vikipedi sayfasında 1 litre gül suyunun 6 bin adet gülden üretildiği yazıyor. 300 ml gül suyu¸ demekki 1800 gülden yapılıyor. 1800 tane gül 20 lira olabilir mi?

 14. uzun süredir tonik olarak kullandığım ürün. etkilerini henüz belirgin olarak fark etmiş değilim. buna ek olarak¸ gül suyu üretimi diye bir şey yoktur. gül suyu¸ gül yağı üretimi sırasında açığa çıkan buharların destilasyonu ile elde edilen bir yan üründür. yani sadece bu işlem için kullanılsaydı güller¸ kullandığımız gül sularının da fiyatları muhtemelen uçuk rakamlar olacaktı. bu yüzden doğallığı konusunda çok da şüphelerim olmayan bir üründür.

 15. Yaklaşık 6 yıldır Rosense ürünleri bir şekilde cilt bakımımın temel parçalarından birini oluşturur. Kalitesine çok güveniyorum. Neden derseniz bir ara cildimde sıklıkla akne ve gözenek açılması sorunu yaşadım¸ gül suyunun iyi geldiğini öğrendim ve Rosense’in gül suyunu her gece yatmadan cilt temizliğim için kullandım. bir yaz tatili böyle geçti ve okul açıldığında arkadaşlarım yüzüne ne yaptın¸ sende bir değişiklik var¸ yüzünde fondöten mi var vs vs diye yaklaşımlarda bulundular. Elbette cildimi önceden de temizliyordum düzenli olarak ancak Rosense gül suyu çok güzel. insanı baymayan gül kokusuna sahip enfes bir cilt temizleme toniği benim için.

 16. Yağlı bir cilde sahibim yine de alıp denemek istedim. Aman aman farklar yaratmadı bende ama çok da düzenli kullandığım söylenemez. Şimdilik elimin altında¸ arada bir tonik olarak kullanıyorum. cicişlerin tavsiyesine uyup buzdolabında saklayacağım ve düzenli kullanıp etkisini merakla bekleyeceğim.

 17. liseyi ısparta’da okumuştum o yüzden bol bol kullanma şansım olmuştu. gül kokusundan hoşlanmıyorum ve ben de hiç bir işe yaramamıştı. temizleme sivilceleri yatıştırma vs. gibi yararlarını göremedim. serinlik hissi veriyordu işte biraz o da ne kadar önemliyse.

 18. cildim yağlı.. bu ürünü tonik olarak ve göz makyajımın kabasını almak için kullanıyorum… çok sıcak günlerde cildim gün içinde çok yağlanırsa da kullanabiliyorum.. kiri pası cidden güzel çıkarıyor ancak yağlı cilde sahip cicişlerin gözenekleri sıkılaştıran¸ hatta cildi toparlayan toniklere daha çok ihtiyacı var diye düşünüyorum.. kısacası güzel ama benim için yetersiz bir ürün

 19. sabahları hele ki yaz mevsiminde buzdolabında saklayıp tonikleme yapmak için mükemmel bir ürün. yüzüme verdiği o ferahlık hissi ve germe yapmaması en sevdiğim özellikleri.

 20. Bir ara bin türlü kozmetik ürününden sonra hiçbişey işe yaramayınca doğala yöneleyim diyerek tonik yerine kullanmak üzere aldığım fakat hiç de faydasını göremediğim ürün maalesef

 21. Birkaç deneyimden sonra doğal olduğuna inandığım ama elbette ki bundan emin olamadığım bakım ürünü. İlk kez bu gece sürdüğüm için ne işe yaradığından bahsetmicem ama kokusunun neye benzediğini buldum¸ sizlerle paylaşayım istedim. Hani mısır haşlarsınız sonra bir iki tanesi yenmez dolaba kaldırılır. Zamanla geriye itilir o tabak bi gün bakarsınız aa mısır var. Bozuk mu anlamak ister ve koklarsınız. İşte bu gül suyu dolapta en az 2 gün beklemiş haşlanmış mısır kokuyor. Açın koklayın bana hak verin…

 22. Bana¸ iki sene önce sivilce yapan üründür. 🙁 tekrar riske girip denesem mi bilemiyorum. doğal diye de¸ her şeyi yüze sürmemek lazım¸ doğal ürünler de çat diye¸ yeni sivilcelere kapı açabiliyor.

 23. Benim cildime ne artısı oldu ne eksisi. Ferahlatmadı¸ kızarıklık geçirmedi¸ nemlendirmedi¸ sıkılaştırmadı kısaca fark yaratmadı ama sivilce¸ tahriş¸ alerji de yapmadı. Ha saf suyla yıkamışım yüzümü ha bu gül suyunu sürmüşüm. Peşpeşe aktardan aldığım başka gül suları da kullandım onlar da aynıydı benim için. Daha önce başka markalar kullanıp sonuç alamadıysanız bir de rosense deneyeyim diyorsanız yani cildiniz genel anlamda gül suyuna tepkisizse rosense’in de fark yaratacağını hiç sanmıyorum. Bir de gündüz kullanınca leke yaptığını okudum korktum iyice. Kokusu da berbat değil ama bayılmadım da¸ etkisini görsem kullanıp kullanmamamda etken olmayacak bir kokuydu. Karma ve hassas bir cildim var¸ doğru toniği bulabilmiş değilim. Keşke yarasaydı cildime de bitmeyen tonik arayışına hiç girmeseydim.

 24. watsonstan fısfıslı bir şişe ile 3-4 tl gibi bir fiyata aldım. nedense çok pudralı bir kokusu vardı. nitekim her şeye rağmen bitirdim ama nasıl? anlık fırça temizliği mi yapmadım tonik olarak mı kullanmadım. birçok aktivitede yardimci oldu ve bitti. cildimde sudan farkı yok. eksi artı bir şey görmedim. ama sıktı bi daha da almam gari sözlük

 25. Gerek tatlılara konulan gerek tonik yapılan gerekse sadece kokusu için sevilen ürün. çoğu kişinin bildiği gibi gül suyu cildi yatıştırıp toparlayan bir ürün. buzdolabına koyup gece yatmadan cilde tampon yaparak yedirilen gül suyu sabaha daha yumuşak bir cilt kazandırıyor fakat bu daha çok sivilce sorunu olmayan ciltler için geçerli. çünkü içinde sivilceyi kurutacak kadar etkili bir madde barındırmıyor. cildi durulaması elbetteki cilt sorunlarını azaltır fakat sivilce ya da izi içeren ciltler için çok mükemmel sonuç beklenmemesi gerekiyor. içinde katkı maddesi ya da cilde zarar verecek bir şey bulunmaması en büyük artılarından fakat yine de tüm sorunları geçirmesi gibi bir etki beklemek saçma olur arada ya da her gece soğuk şekilde yüze uygulayarak en yüksek verim alınabilir hatta sabahları makyajdan önce cildi hazırlamak için kullanılırsa daha duru bir makyaj için zemin hazırlar.

 26. ben rosense gül suyunun sprey başlıklısını aldım.günlük makyajımda hep pudra kullanırım.o pudramsı görüntüyü biraz hafifletmek istiyordum sadece onun içinde fix plus a para bayılmak istemedim.makyajımı yapıp bunu yüzüme sıkıyorum pudralı görüntüyü alıyor.ben sevdim bu amaç için kullanabilirsiniz:)

 27. Bende sivilce yaptı bu ürün minik minik kızarıklar şeklinde o yüzden çok sık kullanamıyorum bazen makyaj çıkarırken gözüm tahriş olmuşsa bunu kullanıyorum

 28. Ben de bu ürünün doğallığına pek güvenmiyorum doğal diyor saf diyor ama şişesinde ya da sitesinde bunula ilgili tasdiklenmiş bir şey yok. O kendi kendini tasdiklemiş :)) Bi de başka bir marka “organik” gül suyunun içinde ömrünü uzatmak için citric asit kullanılmış ömrü kapak açıldıktan sonra 9 ay iken¸ bu ürünün içinde başka bir şey yok diyor ömrü 12ay. Kafam karışıyor haliyle sarsık güvenim bir darbe daha alıyor. Ama yine de piyasada kolay ulaşılabilecek diğer ürünlerden daha güvenilirdir. Bir yan etkisi olmamıştır.Bahsettiğim diğer gül suyu Florame ‘in gül suyu. Florame ‘e her an ulaşamadığım için arada rosense alıyorum. Bir de ben daha almadım ama rosensenin fısfıslı şişesi de çıkmış bence alırsanız onu alın

 29. Tonik olarak kullandığım gül suyu markası. Isparta’ya gezmeye gittiğimde almıştım ilk. Ondan sonra da kullanmaya devam ettim. Doğal mı değil mi bilemeyeceğim. Kokusu kötü ama çabuk geçiyor. Ben bazen içine 1-2 damla cilt için yağ damlatıyorum ya da bir kapta maden suyu ile karıştırıp öyle kullanıyorum.Çok aman aman bir cilt problemim yok. Yaş ile birlikte ufak kırışıklıklarım var. En azından piyadasaki pek çok markadan daha az kimyasal içerdiğini düşünüyorum.

 30. Doğallığından emin olamamakla birlikte yaklaşık 1 haftadır tonik olarak kullanıyorum. Yüzümde herhangi bir probleme sebep olmadı. Hatta cildimin rengi açıldı sağlıklı bir parlaklık geldi. Beklediğimden çok daha iyi bir sonuç aldım. Watsons’dan fısfıslı olanını almıştım. Yedeklemeyi düşünüyorum ilk fırsatta. Bence bir şans verebilirsiniz cicişler¸kullandığımız tonikler ne kadar doğal olabilir gerçekten.

 31. Seveni de var¸sevmeyeni de var ama bir merak içindeyim.Alma düşüncesi var ne yalan söyleyim bir süre daha bekler alınacaklar listesinde.Sonrasına bakarız artık.Gül suyu seven biriyim.Kokusu olsun¸doğallığı olsun iddia ettiği gibi doğalsa da beklentimi karşılar.

 32. Kokusuyla kendinden tiksindiren gül suyu.Yüzde yüz gül suyu olduğunu idda ediyorken nasıl bu kadar gül suyu kokamaz anlayamadım. karma cildime tonik olarak kullanmak için aldım¸ performansını beğendim. Cildi rahatlatıyor buzdolabında saklandığında.Ancak kokusu sebebiyle¸ bir an önce bitirip bir daha yanaşmayacağım bir ürün.Daha güzeli için: (bkz: otacı gül suyu)

 33. Cilde çok iyi geliyor¸ memnunum. Ama koku fena. Gül kokusundan hoşlanmıyorum. Bir de acı acı… Fena demiş miydim? Yalnız öyle iyi ki bu ürün geçen kremini gördüm¸ bence iyiydi o da¸ ama kokudan dolayı alamadım.

 34. daha önce de belki yazdım anımsamıyorum ama bu kadar iğrenç kokan bir gül suyu var mı piyasa doğal olduğunu iddia eden ? mesela vazelini kullanıyorum ama aman allah ‘ ım nasıl güzel kokuyor . gül suyu bu haliyle paketinden yeni çıkmış haliyle köşesinde duruyor .

 35. kötü kokması doğal olmadığı anlamına gelmiyor. içinde parfüm ya da esans yok bunu anlıyorum ben. kendi kokusu rahatsız edebilir o ayrı konu.

 36. Tonik yerine kullandığım ürün. Tamamen doğal olması ben tavladı aslında. Çok mucizevi yönleri yok ama cildimi temizledikten sonra siliyorum hem yumuşacık yapıyor hem de gözeneklerimi daha iyi temizliyor. Kimyasalları cildime sürmek yerine bunu tercih ediyorum.

 37. Çürük kokan ama tonik olarak çok başarılı bulduğum ürün kendisi. Zaten gül kokusunu sevmem çürük gül kokusundan hiç haz etmedim. Aşk nefret ilişkisi yaşıyoruz kendisiyle.

 38. bir şişesini bir yıl boyunca kullandım¸ iyi ya da kötü bir etkisini görmedim¸ nötr bir ürün olarak kaldı benim için.

 39. Aniden gelen gül suyu aşkımı başka bir başlıkta belirtmiştim zaten ama yanda görünce dayanamadım yine. Ben bu ürüne resmen bayıldım cicişler¸ iki haftadır her gün yüzümü klasik düzeninde temizleyip sonrasında pamuk yardımıyla sürüyorum. Sivilceye meyilli bir cildim yok ama çıkarsada 6 ay izi kalıyor. Sanki gül suyu sürmeye başladığımdan beri izler soldu cildim temizlendi gibi geliyor. Tek eksi yönü ten rengimi de açtı resmen¸ zaten açık buğday hatta direk sarı tenliyim iyice solgun duruyorum ama yinede bu rosense ile aşkımıza engel değil.swh

 40. Doğal olduğunu iddia eden¸ tonik niyetine kullanmak için aldığım ama artık yüzüne bakmadığım gül suyu. Içinde kimyasallar bulunan tonikleri kullanmaktansa ben de bunu kullanayım diye aldım fakat kokusu yüzünden yüzüme sürmeyi bırak¸ kapağını açmamla kapatmam bir oluyor. Benim sevdiğim ve katlanabildim gül kokusundan çok çok uzak. Ekşimsi ve hoş olmayan bir kokuya sahip.

 41. 1 yıldır dolabımda duran¸ ne yapsam bilemediğim ¸ elimin bir turlu gidemediği minnoş bir urun kendileri. düzenli kullanıp faydasını görenlere benden bir “helal olsun “.

 42. içerisinde sadece gül suyu olan belki de tek markadiğerlerinde gül suyu hariç her şey olabiliyorama gül kokusunu bir türlü sevemediğim için dolabımda öylece duran bir ürünfaydasını görenler varmış

 43. Kullanmayı öğrenince işe yaradığını gördüğüm gül suyu. Ben pamuğa döküp yüzümü sildiğimde yüzümde bir değişiklik göremedim. Fıs fıslı bir şişenin içine üç parmak kadar gül suyu döktükten sonra içine birkaç damla çay ağacı yağı damlatıyorum. İki üç parmak dökmemin sebebi ise yağ ile karıştığında bozulmasından korkmam. Abartmak gibi olmasın ama bu yöntemden aşırı aşırı memnum kaldım ki cildim problemlidir. Gül suyunun kokusuna gelince¸ abartıldığı kadar kötü olmadığını düşünüyorum.

 44. doğal olduğuna inanıyorum.kokusu kesinlikle insanı iğrendiriyor ama bir süre sonra uçup gidiyor yani o kadar da önemli bir şey değil. verdiği his yeter.

 45. Açıkçası ben sevmedim.. kokusunu da içeriğinide. Taaakii ‘bebak’ markasının gül suyunu keşfedene kadar. Kokusu halis muhlis gül bahçesindeymişsiniz gibi. Fakat gratis’te bulamadım hazır indirimdeyken de “otacı’ nın gülsuyunu aldım. Bakalım denemekte fayda var

 46. Fısfıslı şişesindekini kullanmak yüzünüzü yıkadıktan sonra ya da duş aldıktan sonra epey ferahlatıyor. Ama aylardır kullanmama rağmen pek değişiklik saptamadım açıkçası. Gözeneklerimi küçültmesi umuduyla almıştım öylesine bir ritüele döndü. Her gece kullanıyorum. Bununla beraber nuxe’ün göz kremine başladığım için gözaltlarıma hangisi iyi geldi bilemiyorum ama daha aydınlık olduklarını söyleyebilirim.Sadece bunu kullanırsanız epey kurutur¸ 10 dakika içersinde iyi bi nemlendirmeniz lazım cildinizi ki soyulmasın yanaklarınız.

 47. Kokusu bu konuda hassas olanlar için rahatsız edici olabilir fakat sürdükten birkaç dakika sonra zaten hemen geçiyor¸ geriye verdiği o güzel ferahlık hissi kalıyor. Benim karma bi cildim olduğu için sabah cildimi yormamak adına sabah suyla yıkadığım yüzüme tonik gibi sürüyorum. cildimi gerçekten çok rahatlatıyor. hatta o gün evdeysem arada sırada yine rosense’i yüzüme uyguluyorum. Kokusundan rahatsız olmadığım için makyaj süngerimi bile onunla ıslattığım oluyor. Daha güzel ve doğalı elbet var fakat kolay bulunabilirlik açısından bu konuda tavsiye edebileceğim bir cilt bakım ürünü.

 48. Gül suyunun kurutucu etkisi olduğunu düşünmüyorum.Tam tersine nemlendiriyor. Ben buzdolabında saklıyorum yüzümü yıkadıktan sonra tonik niyetine kullanıyorum. Aydınlatıcı etkisi var ama aman aman bi sonuç beklemeyin. Gözenek sıkışlaştırma konusunda bi iddaası yok etki etse de azdır. Yine de cildimi rahatlatıyor ve ferahlatıyor. Doğal olduğu için bittikçe yenisini alırım daha.

 49. Fısfıslı şişelisine sahip olduğum gül suyu.Bende herkes gibi duştan veya yüzümü yıkadıktan sonra sıkıyorum.o ilk sıkılan anlarda büyük bi ferahlama rahatlama sağlıyor fakat etkisi geçici.Ben cildim üzerinde bir etkisini pek göremedim belki olmuştur ama gözle görülecek kadar değil.bir şekilde rutinime girdi kokusu da beni rahatsız etmiyor açıkçası temiz bir koku çok ağır değil.

 50. normal şişede olanını bitirdikten sonra bir süre hiçbir etkisi yok diye almadım ancak geçen gün fısfıslısı watsonsda indirimdeydi tekrar aldım böyle daha kolay olur diye. en azından ferahlatır.

 51. Fısfıslı şişesi kullanım açısından çok pratik. Buzdolabında biraz beklettikten sonra sıktığımda çok ferah bir his bırakıyor. Düzenli kullandığım zamanlar cildimdeki kuruluğu önlüyor bende.

 52. sünger kullanarak makyaj yapacaksam süngeri suyla ıslatmak yerine süngeri gül suyu ile nemlendiriyorum. bu şekilde cildimde hem tonik etkisi yaratıyor hem de kullandığım ürün biraz inceliyor.

 53. kokusu dedikleri kadar varmış. ilk aldığımda çok ağı kokmadığı için rahatsız etmiyordu ama birkaç ay sonra çekilmez bir hal aldı gerçekten. bu şişe bittikten sonra almam bi daha. önceden otacının normal gül suyunu kullanıyordum. bi dahaki sefere otacının sonradan çıkardığı yüzzde yüz doğal yazanını denerim sanırım.

 54. bir fısfıslı bir normal şişe bitirdim. normali de fısfıslıya dökerek kullandım. yalnız o fısfıslı olan bozuldu¸ bir daha da denk gelip almadım¸ ben memnundum. sabahları buzdolabında sakladığım halini tonik niyetine fısfıs yüzüme sıkıyordum. ferahlattı ama işe yaradı mı bilmiyorum. cildim karma bu arada. kokusuna gelince¸ üniversite zamanı ilk tanıdığımda muhtemelen bekletilmiş haliydi ve çok ağır kokuyordu ama yeni alınan o kadar ağır gelmedi bana. bendeki de bitene kadar hiç o kadar ağır hale gelmedi. severek kullandım.

 55. Gül suyunun faydaları saymakla bitmez ama rosense gül suyunun diğer ucuz marka gül sularından bi farkını göremedim. güzel mi güzel rosense gül suyunu toplamda 3 paket kullandım kokusu¸ yapısı gerçekten güzel. Hassas cildime rağmen şimdiye kadar hiçbir yan etkisini görmedim. Cildime¸ saçıma kullandım gayet güzel başarılı bir ürün.

 56. 1buçuk sene filan kullandım. daha çok gece yatmadan pamuğa döküp yüzümü siliyordum. kokusu gerçekten hoş değil ama katlanılabilecek düzeyde bence. biraz sorunlu sayılabilecek cildimde pek de düzelme yaratmadı. sürdükten sonra cildimde kurumaya yakın gerilme¸ pul pul olma gibi durumlarla karşılaştım. onun dışında eğer gece yüzümü bununla sildiysem sabah kalktığımda yine gergin diye tabir edeceğim türden garip bir his oluyordu. ama doğal olduğuna inandığım ve silerken arındırıyormuş gibi hissettiği için¸ hem de bitirmek için kullanmaya devam ettim. ha bir de gece yatmadan kullanmıyorsam duştan sonra kullanıyordum yukarda anlattığım şekilde. gözenekler açıkken sürüp yüzümü germesine vakit vermeden nemlendiricimi uyguluyordum. bu üründen genel anlamda müthiş memmun kalmadım ama yanına eklediğim ürünlerle birlikte arındırırken yüzümde hafif bir etki bırakmış oldu. bittikten sonra almadım. şu anda da otacı’nınkini kullanıyorum. hatta birkaç kullanımlık kaldı. rosense’den daha iyi olduğunu söyleyebilirim. önemli bir nokta olarak o gergin hisle hiç karşılaşmadım otacı’da. bitmesini bekliyorum bir daha alacağım.

 57. aldığım ve alerji yapan bir cilt temizleme sütünden sonra mecburen doğal şeylere yönelmiştim bunlardan biri de gülsuyuydu. rosense ın tamamen doğal olduğunu söylediklerinde kanım kaynadı… kullandıktan sonra sivilcelerimin geçtiğini¸ cildimin temizlendiğini gördüm üstelik kokusuda çok ağır gelmedi. toniği bıraktım bittikçe alıyorum

 58. Kötü kokusundan muzdaribim. İçine karıştırmak için uçucu yağlardan ıtır çiçeği yağı aldım¸ biraz bundan biraz da argan yağı ekleyeceğim gül suyunun içine. Belki kullanabilirim bu şekilde.. bir umut..

 59. aldığım günden beri bozdolabında sakladığım için kokusu pek değişmedi. parfüm ve benzeri kokusunu korumak istediğiniz şeyleri buzdolabında tutun kızlar¸ benden söylemesi.

 60. Daha önce 2 şişesini bitirdiğim üründür. Tonik niyetine kullanıyorum en sevdiğim yanı¸ hicbir zararı olmadı¸ yararı ise bence düzenli kullanımda gözeneklere etkisi oluyor. Çünkü başka farklı farklı ürünler kullanmıyorum bundan dolayı etkisini görmem daha kolay oldu. Yalnız kokusu biraz rahatsız edici ve hemen geçen cinsten değil bu konuda hassasiyeti olanlar bu uyarıyı dikkate almalı.

 61. Övdüler övdüler bugün gittim aldim cicişler. Ama o nasıl bir kokudur benim ki bozuk olabilir mi? Yoksa bu koku gercek mi ? Bilmiyorum biri beni aydinlatsin lutfen. Midem kalkti dayanilacak gibi degil

 62. doğal gül suyu olduğunu söylüyorlar da cidden öyleyse yazık o plastik şişeye koyulmak için.benimkisini de ilk açtığımdan beri kokusu hoş değil o yüzden huylanıyorum sanki yüüzüme çürük bir şey sürüyormuşum gibi geliyor. ama yumuşattığını hissettim.

 63. benim oldukça beğendiğim bir ürün doğal olduğunu söylüyorlar umarım öyledir cildimi parlattığını ve yumuşattığını hissedebiliyorum tonik olarak kullanıyorum ben oldukça memnunum

 64. İçerığinin doğallığı tartışma konusu gibi görünse de¸ bi tonik kullanılacaksa o bu olmalıdır derim ben. Diğer toniklerin içeriğine bakınca¸ zaten makyajda yabancı maddeye doyan cilde bari temizledikten sonra bunu yapmayalım. Nemlendirmeye çoğu zaman gerek görmediğim yüzüme¸ geceleri temizledikten sonra sürüyorum mutlaka. Sıklaştırıcı etkisini gözeneklerde farkedebiliyorum ancak kullanırken pamuğa döküp yüzünüzü silmek yerine avucunuzun içine az bir şey döküp elinizde dağıtıp kolonya sürer gibi yüzünüze sürmeniz daha iyi sonuç verecektir. Bende öyle oldu. Bu şekilde kullanımının rahatlığı dolayısıyla da büyük delikli şişe değil de küçük sprey olanını alın derim. Direkt yüzünüze sıkar dağıtırsınız.

 65. spreyli şişenin yarısına misel su ekleyip makyaj sabitleyici olarak kullandım. şimdi ikinci şişeye geçeceğim çok memnunum. tavsiye ederim.

 66. Bir şişesini lisedeyken tonik niyetine pamukla yüzüme sürüyordum¸ aydınltıyordu hoştu.Bugün watsonsta fısfıslısını görüp aldım. Cildim karma kuru. Makyajımı silip yüzümü yıkadıktan sonra baya bi fıslattım biraz bekleyip havluyla ıslaklığını aldım ve nemlendiricimi sürdüm¸ şu an yüzüm bebek poposu gibi yumuşak.Bir de tonikleri genel olarak sevmem tonik kullanma alışkanlığım da yoktur fısfıslı olması sebebiyle hem pratik geldi hem de doğal ürünlerin uzun vadede faydalı olduğuna inanıyorum bekleyip zamanla göreceğiz.

 67. birkaç yıldır kullanırım. hemen her gün sabahları yüzümü yıkadıktan sonra pamukla yüzümde ve boynumda gezdiririm. bir de geceleri yaparım bunu. hem temizliyor hem rahatlatıyor gibi hissediyorum¸ seviyorum bu hissi.

 68. tonikler cildimi çok yaktığı için ben de tonik yerine rosense gül suyunu kullanıyorum. herhangi bir tahriş¸ yakma vs. zaten söz konusu değil. doğal ürün kullanıyor olmak da içimi rahatlatıyor açıkçası. ayrıca cildimi peelinglerle jellerle sabunlarla ne kadar temizlediğimi düşünsem de gül suyuyla temizlediğimde hala kirleniyor pamuk. çoğilginç yaa

 69. accık suyla karıştırıp buz küpleri haline getirirseniz¸ sonrasında yüzünüzde gezdirdiğinizde über serinletici birşey haline gelmektedir.neyse¸sevgiler¸sümük

 70. Birkaç senedir tonik niyetine kullandığım ve çok memnun olduğum üründür.arada bir de otacı’nınkini bitirdim ancak rosense’nin verdiği hissi alamadım .spreyi çıkmış diye duyunca onu almaya gittim ama spreyli şişe 100 ml olmasına rağmen 300 ml.lik normal şişeden daha pahalıya geliyordu.ben de bir spreye bu kadar fark vermek değmez diyip normalini aldım¸ evdeki boş bir spreyli şişeye boşalttım.şimdi mutlu mesut yaşıyoruz.

 71. La roche posayin tonigi bitince denemek için satın alıp hiç memnun kalmamıştım. Temizlik hissi vermiyor yağlı bırakıyor sivilce yapıyor. Şimdi yorumları görünce baya şaşırdım

 72. Buzdolabında sakladığım ve tonik niyetine kullandığım üründür. Yüzümü yıkadıktan sonra soğuk soğuk cildime mükemmel bir canlılık hissi veriyor. Kullanılabilecek en masum tonik kanımca. Ayrıca toniklerden beklenti temizleme olmamalı. Cildi neme hazırlık aşamasıdır. Temizleme jellerle yapılmalıdır.

 73. Tonik olarak pamukla yüzümü sildiğimde 2-3 gün hemen sivilce çıktı 2 tane. bana yaramadı yani cildimi çok fazla kuruttu bu sivilceye sebep oldu yağlı ciltlilere mi uygun bilemedim. yinede alışveriş manyaklığı camanımda watsons spreyli şişesinde 1+1 yapınca yine almıştım. buz dolabında tutuyorum çook nadir ayda 1 kere falan fıs fıs fıs sıkıyorum tüm yüzüme ayda 1’le hiç bir etki ya da fark olmuyor tabii ki 🙂

 74. Piyasadaki en iyilerdendir. Bebeğim daha çok küçükken banyo yapmadığı günlerde vücudunu bununla silerdim ve sonra bebeyağı ile yağlardım. O tazecik tende bile hiçbir allerjik reaksiyona sebep olmadı.

 75. %100 saf gül suyu yazdığı için aldım ama o nasıl bir koku katlanması çok zor gerçekten. zaten gül kokusundan hiç hoşlanmam bir de üstüne böyle çürük gibi kokunca iyice kötü oldum. çay ağacı yağını damlattım bol bol ben de anca aldı kokusunu öyle kullanıyorum. biraz da pirinç kepeği yağı damlattım. Neyse ki cildimi çok güzel yaptı çok bir şey diyemiyorum. lavanta suyuna devam etseydim keşke. Tonik olarak kullanıyorum bu arada.

 76. İki yıldır severek kullanıyordum. Ama son zamanlarda fark ettim ki yüzümde çok ufak sivilce gibi kabarıklıklara sebep oluyor. (şu aralar sıfır makyaj yapmama ve değişik yiyecekler yememe rağmen) Uzun zamandır şüpheleniyorum. Belli aralıklarla her ara verişimde cildim düzeldi. Sanırım başka marka kullanma zamanım geldi. Ya da elimdeki ürün bozuldu bilemiyorum ama ben kendisini kullanmaktan maalesef soğudum.

 77. Yüzümü yumuşacık yapan gül suyu. ısparta’ya her gittiğimde kendi mağazasından alırım. düzenli olarak kullanmıyorum¸ bakım yapma isteğim geldiyse tonik şeklinde uyguluyorum ve yumuşacık bir surat. sivilce izlerime hiçbir etkisi olmadı.

 78. GülBirlik tarafından formülize edilmiş yağ altı suyudur. GülBirlik bir dönem bu profesyonelleşme için Türkiye’nin en iyi Farmakognozi hocalarından destek almıştır. Hatta bu serüveni TRT belgesel olarak çekmiştir. GülBirlik’in bu profesyonel tavrı Isparta ve çevresindeki gül üreticisi çiftçilerin de daha nitelikli üretim yapmasına imkan sağlamıştır.Gülbirlik olarak bir çok kozmetik ürün çıkardılar ama hiçbiri gül suyu kadar tutulamadı. Yine de takdire şayan.

 79. Kokusuna dayanamadığım gül suyubi de bende sivilce yapıyo. Regl zamanım diye sandım ama normal zamanda da denedim yine aynı yine aynı koca siseyi nasil bitircem diye düşünüyorum şimdi…

 80. methini çok duyduğum¸ en sonunda watsonsta dolanırken görüp kaptığım ürün. gülsuyunun cilde olan faydaları malum¸ fakat yüzde yüz doğal bir gülsuyu bulmak cidden sıkıntılı. çoğunda alkol vs. oluyor¸ yüzüne kolonya sürmekten farksız oluyor haliyle. internette uzuuun araştırmalarım sonucu bu markada karar kılmıştım¸ iki üç gündür de kullanıyorum. sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez¸ temiz cilde pamukla uyguluyorum. doğal olduğu kokusundan belli. bence kokusu söylenilenin aksine rahatsız edici değil¸ ben buram buram bir koku almadım üründen. henüz sivilcelenme falan da yapmadı bende¸ üstelik yağlı bir cilt yapısına sahibim. şimdilik gözlemlerim bu kadar¸ kullandıkça güncellerim ben bu yorumu.

 81. buzdolabında saklamak gerektiğini öğrenip öyle yapmaya başladığımdan beri daha bir memnunum kendisinden. serin serin daha iyi gidiyor. sanırım kokunun ağırlaşmaması ve kullanım ömrünün kısalmaması için de böyle gerekiyor.

 82. kokusuna ayar olduğum bir ürün¸ denediğime pişman oldum¸ kaynatılmış gibi kokuyor¸ Otacı gülsuyu bu ürüne 1000 basar¸ saf kokar¸ mis kokar..

 83. düzenli kullanımda cilde güzel bir nem veriyor ve cildi temizlemesi de başarılı bir ürün. aktardan aldığım kil ile karışıtırıp maske yapıyordum ve oldukça memnundum her cilt tipine uygun bir ürün.

 84. Dün antalya erasta watsons da fiyatının 17 küsür tl olduğunu görünce küçük çaplı yuh dememe sebep olmuştur¸ bir kaç ay önce 8 tl ye almıştım¸ daha da almam.

 85. gece yatmadan önce tonik niyetine tüm yüzüme ve boyun bölgeme uyguluyorum ben bunu. doğal olduğu için hem cildimi temizlemiş hem de cildimi yormamış oluyorum. uzun vadede düzenli kullanıldığında ciltteki gözenekleri azaltıyor.

 86. Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum. Severek de kullanıyorum. Öncelikle gül kokusundan pek hoşlanmamama rağmen kokusu beni rahatsız etmedi. Öyle abartılıcak kadar bi koku olduğunu düşünmüyorum. Ben normal şişesinden alıp evde küçük bi sprey şişesine koydum. Öyle kullanıyorum. Cildimi temizledikten sonra direk olarak yüzüme sıkıyorum bikaç fıs. Karmadan yağlıya dönük bir cildim var. Ve gül suyu kurutup biraz geriyo. Açıkcası bu kurutması durumundan gayet memnunum cilt tipimden ötürü. Sivilcelenmeye fazlasıyla meyilli cildimde hiç bi sorun yaratmadı. Fazlasıyla memnunum¸ almaya da devam edeceğim bir ürün oldu.

 87. ben bunun fısfıslı şişesini değil delikli şişesini aldım. pamuğa döküp yüzümü siliyordum ama çenemde iki devasa sivilce çıkınca sivilceme sürdüm pamuğu tekrar yüzümde gezdirmek asla yapmayacağım bir hareket. sonra ben de şu gratis’in küçük fısfıs şişelerine boşalttım bu gülsuyunu. cildimi neutrogena jeliyle temizledikten sonra bol bol¸ suratımdan damlayacak kadar çok sıkıyorum ve kurumasını bekliyorum. buzdolabında saklıyorum. herkes “koku!” diyip durmuş. azıcık bir kokusu var o da güzel bir gül kokusu. kokudan asla şikayetçi değilim yani. etkisine gelirsek mucize diyeceğim bir ürün değil ama tonik kullanmayı severim ve tonik açısından kimyasaldansa doğal bir ürün tercih ettiğim için bunu kullanıyorum. ferahlatıyor ve yumuşatıyor. ama sanırım sivilce geçiriyor diyemem. ki bir gül suyundan bunu beklemek pek mantıklı olmaz sanki. ps:buraya bunu yazınca “dur bir bırakayım şunu çok bir şey fark edecek mi yaa” diyip 2 günlüğüne bıraktım. fark ediyor. jel ile temizlediğim cildim gül suyunu sıkmadan azıcık da olsa kuruyor. gül süyü kesinlikle yumuşacık yapıp rahatlıyor.

 88. kokusu beni çok rahatsız etmiyor¸ fısfıslı şişedekini kullanıyorum makyajım bitince pudralı görüntüyü alması için¸ tonik olarak hiç denemedim. sonuçta doğal¸ neden olmasın ki.

 89. Yıllardırrrr kullandığım ürün. İlk tanıştığım cilt ürünüm. Ve hala bırakamadım. Kokusu vs bir kenara benim için verdiği sonuç önemli. Yüzümü yumuşacık yapıyor ve bence onca kimyasalı cildime uygulamaktansa sadece bu ürünü kullanarak geçirebilirim. Bence nasıl yemek yediğimizde vücut besleniyorlar cilt de ne sürecek olursak onu emiyor. Gül suyunu gıda olarak tüketebiliyoruz bile. Ki cildinize sürünce aklınızda şüphe kalmıyor.ciltle ne kadar uğraşırsan o kadar sorun malesef ben öyle gördüm. Ne zaman bir ürün alsam ya etki etmedi ya da alerji yaptı. Hele ki toniklerBen de her seferinde paşa paşa gül suyuna döndüm

 90. ergenlik zamanlarında makyaja cilt bakımına heves eden genç kızlara önerilecek ilk üründür bence. ben her zaman kullanırım¸ bittikçe alırım. hatta evde dolanırken gelip geçerken bile şöyle bir süründüğüm olur yüzüme.

 91. yıllardır yüzümü ne ile temizlersem temizleyim mutlaka bu ürünle üzerinden geçiyorum. anında nemlendiriyor ve yüzümdeki gerginliği alıyor. boynum için de kullanıyorum. cam şişede ve fısfıslı olanını tavsiye ediyorum. hem yüze sıkmak açısından kolay oluyor hem de plastik şişe içinde olana göre daha sağlıklı.

 92. üniversite 1. sınıftayken -hiç makyaj yapmadığım dönemlerde – tonik niyetine yatmadan önce kullandığım ama o zamanki pürüzsüz cildimde anlamsız şekilde sivilcelere sebep olan bir üründü kendisi. ne ben ne çevremdekiler anlam verememiştik. en nihayetinde doğal olduğu söylenen içeriğinde alerji yapabilecek ne olabilir dediğimiz basit bir gülsuyuydu yani. ama bana uymamıştı işte :/

 93. Yıllardır asla evimden eksik olmayan bir ürün. Gerçi çok düzenli kullanmıyorum ama. 16 17 yaşlarındayken cildimde aşırı olmasa da sivilcelenme sorunu vardı. Rosense mağazasına gitmiştim orda cildi pamuk gibi olan bir bayan rosense gül suyu ve rosense tonik verdi. Her gün yüzümü sabah akşam yıkamamı ardından tonikle geçmemi üstüne gül suyu sürüp nemlendirmemi söyledi bunu düzenli olarak 3 4 hafta yaptım ve cildimde inanılmaz bir değişim oldu fakat sonra hiçbir şeyi düzenli olarak devam ettiremediğim için bu rutinim de kısa sürdü ama hala yüzümü yıkadıktan sonra aklıma geldikçe kullanıyorum bu ürünü ve gerçekten seviyorum.

 94. ankarada yaşayanlar için¸ gimatdan 8.75’e aldığımı belirtmek isterim. gençler avmlerden alıp kazıklanmaya ne gerek var allasen ¸)

 95. Yılların gül suyu. Ben de bunu yıllar yıllar önce genç kızlığa yeni adım attığım çağlarda tonik olarak kullanmıştım. Aklımda tek kalan buruk kokusu. Yakın zamanda alıp arada bir tonik niyetine tekrar kullanmak istiyorum zararı olmaz en azından

 96. daha fazla kimyasal istemediğimden tonik olarak kullanıyorum. kendi şişesinden sprey şeklinde bir şişeye boşalttım¸ canım sıkıldığında sıkıyorum. özellikle fashiolala’nın bir snapinde pamukların cilde zarar verdiğini söyledikten sonra bu şekilde kullanmam kesinleşti sanırım. hem cildime nem veriyor¸ hem gözeneklerimi sıkılaştırıyor daha nolsun:)

 97. kokusu diğer gül sularına göre daha ekşi ve garip olan ama performans olarak diğerlerine göre daha iyi olan gül suyu. normal fiyatı 16 lira civarı ama indirimde 11 liraya düşmüştü. ben bazen makyaj çıkarmak için de kullanıyorum¸ iş görüyor. Benim cildim karma ama yüzümde bazı bölgelerim çok kuru¸ buna rağmen bir gerginlik hissi bırakmadı. İçeriği de diğerlerine göre daha temiz. Sivilcelenme de yapmadı. Kısacası memnunum. Kokusu da katlanılmayacak kadar kötü değil cicişler. eğer arayıp içinde olanınız varsa bir baksın derim.

 98. gerçekten saf mı bilmiyorum ama ıspartada üretildiğini biliyorum. ayrıca bildiğim kadarıyla gerçek gül suyu ekşi kokar ve gerçeten rahatsız edicidir. yani misler gibi gül kokuyorsa doğal değildir zaten. ben de kullanıyorum zaman zaman. kokusu bence çok ağır değil.

 99. Bildiğimiz gibi gül suyunu yüzüne tonik olarak kullanan çok. Bende bir iki yıl önce denemiştim. Piyasadaki en popüler gül suyu Rosense deniyor bende onu tercih etmiştim. Üzerinde %100 doğal yazıyor ama ne kadar doğal bilemiyorum. Kullandığım süre zarfında yüzümde bi değişim olmamıştı.

 100. Pamukla tonik olarak uygulandığımda bu tür ürünler bende sivilcelenmeye sebep oluyor fakat eski bir sprey şişesine doldurdum ve hem makyajdan sonra pudramsı¸ pütürlenmiş görüntüyü ortadan kaldırmak için sıkıyorum hem de bir ara sivilce kremi kullandığımdan yüzüm hassaslaştığı için güneş koruyucumu sürünce yanma yapıyordu. Onu yatıştırmak için sıkıyordum ve kesinlikle cildimi rahatlatıyordu. Geceleri yatmadan gözüme çarparsa iki fıs sıkıyorum çok güzel oluyor. Denemenizi tavsiye ederim.

 101. Yıllar önce eczacımızın içeriği ayrıştırdığını ve bu uygulamayı yaptığı bütün ürünler arasında gerçekten de en doğal olanın rosense olduğunu söylemesi üzerine yıllardır dolabımda bulunan tek gül suyu markası. Diğerlerini bilmediğim için kıyaslama yapamayacağım ama eczacımıza bu konuda güveniyorum.

 102. Yaklaşık 5 yıldır tonik niyetine kullandığım ürün. Ayrıca ağır bir makyaj yapmamışsam makyajımı önce pamuğa damlatttığım gül suyuyla silip sonra yüzümü dove sabunla yıkıyorum. Bir de bandıyla siyah nokta temizliği sonrası eşimin gözeneklerini küçültmek için de etkili oldu.

 103. bugün küçük ambalajından aldım. gülsuyu cilde çok iyi gelen bir tonik. eskisi gibi başlamaya karar verdim. kokusu beni rahatsız etmiyor¸ yine de katlanılır.

 104. turkiye’de yasadigim zamanlarda devamli kullanirdim. ve cok cok cok memnumdum. cildimi parlatip sikilarstirirdi. tavsiye ederim.

 105. Yaklaşık 3 şişe bitirmiş olduğum saf olduğuna inanmak istediğim gül suyu .Tonik olarak etkisi bende cildimi yumuşatmak oldu sadece.Sivilce ya da siyah noktalarıma etkisi olmadı.Öyle abartıldığı gibi çok büyük değişim beklentim yoktu zaten.Kokusu çok ağırda değil ¸ fiyatıda uygun.Ortalama bi ürün.

 106. Yagli ciltler icin gul suyunun sivilce yaptigini lavanta suyunun daha iyi geldigini okudum birkac yerde. Henuz lavanta suyunu denemedim ama gul suyundan memnun kaldim. Faydasini en iyi gorebilmek icin yuzde yuz gul suyu olmasi gerekiyormus icerik olarak bakinca da bana en sivak gelen rosense olmustu. Lavanta suyu kullanan varsa beni bilgilendirsin lutfen 🙂

 107. Normal disk pamuğa alıp tonik niyetine uyguluyorum.düzenli kulanmasam da evde mutlaka gülsuyu bulundururum.ekstra sivilcelenmeye neden olmad.kokusu daha ekşimsi gibi ama alıştım.seyahat boy sprey şişesine gülsuyu ve birkaç damla çay ağacı yağı ilave edip karıştırdıktan sonra yastığıma sıkıyorum.Yastıktan da sivilce oluşmasını engellemiş olduğumu düşünüyorum:)

 108. Su ana kadar bir sürü gül suyu deneyip en memnun kaldığım marka. Karma cilde sahibim. Parlamayi azaltıyor cildi güzelleştiriyor. Başlarda kokusu rahatsız etse de o kadar kısa sürede alıştım ki artık hiç farketmiyorum kokuyu. Bittikce alacağım bir ürün kendisi

 109. Bitirip bitirip tekrar alıyorum. Hatta 4. Şişemi watsons puanlarımı değerlendirmek için geçen hafta aldım. Gül suyunu cilt bakım rutinime kattım¸ piyasa ürünleri içinde bana en güven veren rosense. Kokusuna tahammül edemediğim için fısfıslı şişeye koyduktan sonra çay ağacı yayı ekliyorum. Yağın kokusu gülü bastırıyor.

 110. 1-1¸5 yıldır düzenli olarak bittikçe aldığım bir ürün. lakin asla watsons ve gratis gibi mağazalar zincirinden almadım. zira fiyatları 2 katı resmen. 9-10 lira gibi bir fiyata oturduğum yerde ki parfümeriden alıyorum. hatta stoklu aldığım tek ürün. hep buz dolabında tutuyorum. yaz kış fark etmeksizin. yazın daha düzenli kullanırken (sıcak ve nem kaybı nedeniyle) kışın daha seyrek kullanıyorum. özellikle maske/peeling yaptığım zaman hemen akabinde kullanarak cildimi sakinleştiriyorum.

 111. bayıla bayıla yüz temizleme jelinden sonra düzenli olarakkullanıyorum cildimi yumuş yumuş yapıyor 🙂 çok da bereketli her gün kullanmama rağmen aylardır şişesi daha dolu tabi bir de psikolojik olarak doğal ürün kullanmış olmanın verdiği mutluluk ayrıca cildime yansıyor.kokusu kötü ama kullandıktan kısa bir süre sonra gidiyor.

 112. tonik olarak kullanmaya niyetlendiğim zamanda yüzümde sivilceler çıkaran¸ çok ağır kokulu gül suyu. elimde 100 ml hiç açılmamış boyu bulunmakta¸ isteyenlerle her hangi bir ürünü takas edebiliriz.

 113. Şahsen asla tonik olarak kullanamayacağım ürün. Bunun sebeplerinden biri kokusuna tahammül etmemin çok zor olması. Ikinci ve asıl önemli sebebi¸ özellikle makyaj temizledikten sonra alkolün o hafif yakıcı etkisini yüzümde hissetmeden asla temizlenmiş gibi hissedemiyorum. Gözenekleri gerçekten küçültüyorsa çok şey kaçırıyorum demektir ama yine de yapamayacağım.Ben sadece beyaz kille karıştırıp maske halinde kullanıyorum.

 114. Cildimi bebek kıvamına getiren gül suyudur.daha nicelerini denedim fakat hepsi ya yapış yapış kaldı ya da nemsiz bıraktı ama bu hem nemlendiriyor hem de pürüzsüzleştiriyor anlamadım gitti 🙂

 115. Kokusu yüzünden muhtemelen hiçbir zaman kullanamayacağım gül suyudur kendisi. Dün ilk defa denedim ama bence aşşşırı kötü kokuyor¸ öyle böyle değil. Yüzümden gider kokusu diye bekledim ama gitmedi¸ sonunda yıkamak zorunda kaldım. Ne kadar doğal olursan ol¸ benimle deyilsın rosense

 116. dün aldım¸ bugün temiz yüzüme disk pamuğa dökerek uyguladım. kokusu hakkındaki girdilerin hepsi doğru. o kadar kötü ve ağır kokuyor ki midem bulandı :/ neyse ki hemen geçti o kötü koku. ayrıca çok çok hızlı emildi. ben sivilce çıkarır diye korkumdan yine üstüne (bkz: isana young sivilce önleyici nemlendirici bakım kremi yağlı ve akneli cilt ) kullandım. bakalım bu solgun cildime iyi gelecek mi.

 117. 1 e 1 ölçülerinde gül suyu ve sodayı karıştırıp buz kalıplarına koyuyorum. Her sabah 1 adet buz kalıbı yüzüme kullanıyorum. Cildim daha canlı ve gergin oluyor. Bu aralar toniğim bitti¸ yoğunluktan çıkıp alamıyorum. Gül suyu kullanmaya başladım. Herhangi bir sıkıntı şimdilik yok gibi ve umarımda olmaz 🙂

 118. Sivilceye iyi geldiği için gül suyu kullanmaya karar verdim en çok kullanılan da rosense di internette hakkında kötü bir şey bulamayınca kullanmaya başladım ancak dudak çevresi gibi hiç sivilce çıkmayan yerlerimde bile sivilceye sebep olduğunu fark ettim(sivilce yüzünden yediklerime dikkat ediyorum zaten başka bir şeyde kullanmıyorum cildimde bu yüzden sebebin o olduğuna eminim)sonra internette baktım yanlış hatırlamıyorsam marka belirtmeden gül suyunun ciltlerinde sivilceye sebep olduğunu söyleyen kişiler gördüm ama yabancı sitelerde hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım Türkiye’de de en çok kullanılan gül suyu markası rosense ve otacı olduğuna göre rosense’in sivilce oluşumuna sebep olduğu tek kişi olmadığıma karar verdim ne kadar doğru bilemem ama bendeki etkisi ve gözlemim bu yönde oldu Gül kurusundan kendim gül suyu yapıyorum şimdi gayet memnunum öneririm tanım:sivilceye sebep olan gül suyu.

 119. maalesef gözenek falan küçültmeyen¸ ama kokusuna zamanla alışılan ürün. 2. kutusunu kullanmaktayım şu an. kuruluk yaşadığım bir dönemde yüzüme harika gelmişti. mucizevi bu demiştim içimden. şimdi minik minik 1-2 tane sivilce çıkardım ve o kadar da iyi değilmiş demek ki diyorum. bu zamanda dermokozmetik bir tonik kullansam belki daha çok faydasını görebilirdim. çünkü gözeneklerim hala açık¸ cildim hala son 2-3 aydır yaşadığım üzere yağlı- yani yağlı yerleri yağlı.orjinal gül suyu olmadığını düşünüyorum ayrıca. orjinalini söyleyecek yazarlara şimdiden teşekkür ederim.tabi konuk yazarlığım kalkar da görebilirlerse bu girdiyi :@

 120. Artık almanya’nın dm raflarında da bulabileceğimiz gül suyudur. Dm¸ bunu bizzat duyurmuş¸ benim bu gül suyunu daha birkaç gün önce tr’den getirmiş olmama acı acı güldürmüştür. :)Almanya’da bayağı popüler olmuş¸ hep amazon üzerinden satın alınıyordu. Dm buna geç de olsa uyanmış görünüyor.Edit: bugün bizzat olay yerindeydim¸ 14¸99€ gibi oldukça yüksek bir fiyata satışa sunulmuş. Hele ki daha yeni 17 tlye aldığımı düşününce..

 121. Yıllarca inanıp kullandığım bir üründür. Sonra insan bir farkını göremeyince bırakıyor. Başka markaları da denedim. Öyle etkili yağlarla kullanılabilir karışım yapılıp ama ben de öyle net bir etkisi olmadı. Çok az zeytinyağı ve bazen de bebek yağıyla karıştırıp makyaj çıkardığım oldu. O zaman iyi bir dengeleyici oluyor.

 122. yüzü baya yumuşatan ürün. kokusu beni rahatsız ekmedi aksine sevdim. 100ml 11 liraya almıştım sanırım 🙂 şimdilik banyo sonrası kullanıyorum makyaj için de kullanacağım. sivilce vb. henüz yapmadı yaparsa editleyeceğim.edit: sivilce yaptı…. üstelik pompası bozuldu 🙁 hoşçakal rosense gül suyu.

 123. uzun süredir kullandığım vazgeçilmezim diyebileceğim gül suyu. her yüz yıkamamdan sonra tonik amacıyla kullanıyorum. sivilcesiz cildimi buna borçluyum diyebilirim. kokusu farklı evet ama bu doğallığından kaynaklanıyor. yani ilk başta garip gelse de kullandıkça sevdim ve o koku bana doğalı kullanmanın hazzını veriyor artık. sabah-akşam yüzümü yıkadıktan sonra ayrıca kil maskesinin içine çok az karıştırarak kullanıyorum. tabiri caizse bir içmediğim kalıyor¸ yakında onu da yapacağım. pamukla değil de direk elimle yüzüme boca ediyorum. yüzümün tamamen makyajdan arındığından emin olmak için de pamuğa döküp kontrol etmek için bunu kullanıyorum nadiren.

 124. 2 yıldır her sabah yüzümü pamuğa dökerek bununla siliyorum genelde sivilce cilt sorunum olmaz pek işe yarıyor mu bilmiyorum ama akşamları günün kirliliğini alıyor yüzeysel temizlik için hoş

 125. Bitmek üzere en fazla 3-5 kullanımlık kaldı. Ben tonik niyetine kullanıyorum kokusu ilk başlarda kötü geliyordu bana şimdi alıştım pamuğa döküp uyguluyorum. Cildimi yatıştıryor yumuşak yapıyor . Ardından nemlendirici sürüyorum. Asıl farkettiğim cildim karma ve nezaman bunu nemlendiriciden önce sürmesem yüzüm kremi kusuyor sanki emmiyor kremi o yüzden ben vazgeçemiyorum bundan bittikçe alıcam . 

 126. neredeyse her yerde rahatlıkla bulabileceğiniz muadillerine göre daha iyi olduğu söylenen gül suyu. ben tonik olarak kullanmıştım. belki daha önce bu başlığa yazmışımdır ama bulamadım şimdi. önceleri güzel etki görüyorum diye düşünmüştüm ancak ya anlık gözlemdi ya da bana öyle geldi. ne olumlu etkisi oldu ne olumsuz. anlık bir aydınlık etki verdi o kadar. kokusu ise felaketti zorla bitirdim diyebilirim. fiyatı çok uygun. ben indirimden 1 sene önce 10 liraya almıştım şu an da çok pahalanmış olmaması lazım. bundan sonra yerine gülsha almıştım. ondan çok daha memnunum. fiyatı biraz yüksek ama almayı düşünürseniz piyasadaki en iyisi diyebilirim.

 127. kullanıldığı zaman yüze iyi bir yumuşaklık veriyor hakkaten. zamanında çok övüldü¸ edildi diye aldım kullanıyorum bakalım. memnun kalacağım gibi gözüküyor. doğallığından emin olamasam da alkolsüz bir ürün olduğu için kullanıyorum yine de göreceğiz.

 128. Kullanmaktan çok memnun olduğum ürün. Ben de yüzümü temizledikten sonra nemlendirme önce tonik gibi kullanıyorum genelde¸ daha da temiz ve çok ferah hissettiriyor. Sivilce filan da yapmadı¸ cilt tipim kuru normal arası. Bazen de bir anda gidip süresim geliyor yüzüme¸ verdiği o ferahlık hissi için. Gayet memnunum.

 129. uzun sure kullandıktan sonra sözlükte sivilce yaptığını okuduğum ve sonrasında kendimde de farkettiğim bu durumdan sonra geri daha az ve daha pahalı arkadaşı otacıya dönmüş bulunmaktayım hem olsun otacının kokusu daha hafif

 130. bende de arada sırada sivilce yapıyor. gül suyu normal saf sudan pek farklı değil. saf su ne kadar temizliyorsa bu da o kadar temizliyor. tahminim yüz yeteri kadar temiz olmadığında kirleri ciltte itiyor ve bir yerde onlar sivilce olarak patlak veriyor. tahmin tabi bu.buzdolabında tutuyorum. yüzümü yıkamadığım zamanlar gündüzleri kullanıyorum. (bir öncesi gece yıkamış oluyorum hep.)

 131. Bir aralar bittikce alıp kullandıgım kalitesinden de memnun oldugum bir gul suyu markası. Baska bir markanınkini denemedim acıkcası bu yuzden kıyas yapamam fakat yorum yapabilirim sanırım . Kokusu güzel ¸ buzdolabında tutuyorum yazın serin serin kullanıyorum. Ben pamuga biraz döküp yuzume suruyorum veya bazen fıs fıslı siselere koyup arada ihtiyac duydukca kullanıyorum iyi geliyor. Uzun vadede bir yararıni gormedim acikcasi sadece cildi temizliyor ve bi miktar yumusaklik veriyor makyajimi sildikten sonra da bi pamukga dokup ustunden gul suyu ile geciyorum o zaman iyice temizlendiginden emin bir sekilde icim rahat oluyor .

 132. Gül kokusunu seven için %100 doğal bir cilt ürünü. Kokusunu da denediğim başka gül sularına göre daha hafif buldum. Sivilce yapıyor diye şikayet etmişsiniz ama sivilce oluşumunu buna bağlamayı çok da yerinde bulmuyorum açıkçası. Cildiniz sivilceye meyilli ve hassas ise zaten iyi temizlemedikten doğru ürünlerle nemlendirmedikten sonra her şey sivilce oluşturacaktır. Gül suyunun cildi tazelemek¸ pürüzsüzleştirmek¸ deriyi yumuşatarak nem ihtiyacını sağlamak gibi bariz faydaları var. Eğer sivilce oluşturduğu konusunda ısrarcı olan cicişler varsa onlara tavsiyem: Minik bir kaba (25 ml ortalama) bir günlük taze kalacak şekilde¸ %55 gül suyu¸ %30 sirke %15 limon karışımı yapıp sabah ve akşam makyaj temizliğinden sonra yüzünüze pamuk ile sürüp 20 dk beklemek. En başta b*k gibi kokuyor ama sonrasında cilt geriliyor ve koku uçuyor. Normal ve yağlı ciltler için çok işe yarar bir yöntem fakat kuru ve az sivilceli ciltler bunu sadece sivilce olan bölgeye uygulasınlar.

 133. Gülsuyunu sabah ve akşam olmak üzere cildimi temizledikten sonra tonik olarak kullanıyorum. Pek çok marka içinden rosense gülsuyunu tercih ediyorum. Özellikle boş bir sprey şişesinin içine doldurup makyaj sonrası yüzüme sıkıyorum (makyajımın pudralı görüntüsünü alıyor) ya da yaz aylarında buzdolabında bekletip soğuk halini yüzüme sıkıyorum. Hem nemlendiriyor hem de serinletiyor. Alın aldırın cicişler¸ çok faydasını göreceksiniz.

 134. Diğer gül suları gibi yüzümü yağlandıran¸ sivilce çıkaran ürün. Kokusu da çok kötü açıkçası. Fısfıslı olanını heves ederek almıştım ama herkese yarayan su gibi tüketilen gül suyu bana yaramıyor. Oysa ki doğal olması çok hoş. 

 135. 1 haftadır kullanıyorum şimdilik anlaştık. Temiz cilde birkaç fıs sıkıyorum ve geriye yumuş yumuş hafif nemlenmiş bir cilt bırakıyor¸ şimdilik sivilcede yapmadı.

 136. 12 yaşımdan beri tonik olarak kullandığım gül suyu. kullandığım günden beri ne bir sivilce ne bir yağlanma yaptı bende. ilerde çoluğuma çocuğuma kullandırcam valla.

 137. doğal gül suyundan ne zarar gelir ehehe diye tonik olarak kullandım bi süre. sonra ne mi oldu? yağlanan cilt ve büyüyen gözenekler.

 138. Bir sürü tonik denedim. En iyisi gül suyu kullanmak. Ucuz¸ guzel kokuyo¸ yan etkisi yok. Beklentileri de karşılıyor.

 139. Sanırım şişesini en çok gördüğüm gül suyu. Ve tonik olarak kullanımı çok popüler. Ben de almayı düşünüyorum. 

 140. Ben bunu fıs fıslı bir şişeye boşalltım ve buzdolabına koydum.Serinlemek ve ferahlamak için kullanıyorum. İyi hissettiriyor kokusunu da beğeniyorum.

 141. öncelikle ürün doğal. bu yüzden de kozmetik kullanırken ki hep acaba sorusu oluşmuyor kafamda. kozmetik ürünleri de aratmayacak güzellikte temizleyen bir toniktir. tavsiye edilir.

 142. yazın buzdolabında bekletiyorum sıcakladıkça yüzüme uyguluyorum¸ benim için işlevi bu. doğal tonik falan filan deniyor¸ iyidir muhakkak ama benim için en güzel doğal tonik maden suyudur. yazın maden suyunu buz kalıplarına koyup donduruyorum¸ sabahları kalkınca yüzüme uyguluyorum. hem uyanmamı sağlıyor hem sıkılaştırıyor¸ hem de cilde faydalı. tavsiyemdir.

 143. tonik olarak kullanmak için aldığım ve cildi yumuşacık yapan ürün. fakat bu yumuşaklığın yanında kocaman ağrılı sivilceler de hediyesi oldu.

 144. ilk kez geçen ay aldığım ancak hiç memnun kalmadığım üründür. gül kokusundan pek hoşlanmam¸ ama kendisinin böyle bir olayı olduğu da söylenemez çünkü tek başına kullanınca yüzümden yayılmasına dayanamayacağım kadar kötü ve gülle de eser miktarda alakalı bir kokusu var. daha önce bim kampanyasından 7-8 lira gibi bir fiyata aldığım ve adını hatırlamadığım %100 doğal gül suyunu mumla aratıyor. hatta annem sağolsun insiyatif alarak dolapta bıraktığım şişenin bir kısmını aşureye boca etmişti¸ bunun kokusuna şahit olunca ise “bu ne böyle” diyebildi sadece. içine damlattığım altapharma çay ağacı yağını seyreltip yakıcı etkisini azaltmak dışında bir işlevi kalmadı.

 145. sivilce yapar diye korkarak yaklaşmıştım ama sivilce yapmadı. yüzümü bir temizleme jeli ile temizledikten sonra elimle uyguluyorum. yüzümü kadife gibi yapıyor. üzerine bir de nemlendirici uyguluyorum¸ mis. bir de bence kokusu yüzünüze sürdükten sonra ağır gelmiyor ve çok hızlı emiliyor.

 146. tonik amaçlı her gece yatmadan önce pamuk yardımıyla yüzümü temizlediğim gül suyu¸ içeriği birçok gül suyuna göre daha temiz ayrıca bir çok kişi sivilce probleminden bahsetmiş ama bende hiç öyle bir etki yaratmadı

 147. Buzdolabında bekletip ani kızarmalarda tampon yaptığım ve nemlendiriciden önce tonik niyetine kullandığım minnoş gülsuyum. Doğallığına bişey diyemem umarım %100 doğaldır :/

 148. Günlerce sürüp yüzümü güzelleştirdiğim ardından yüzümde kırmızılıklar oluşunca gözümdeki değerinin yerlere düştüğü üründü.

 149. ilk ergenliğimde kullanmaya başlamıştım. hiçbir zaman ne artısını hissetim ne eksisini. sadece yazın dolaptan çıkarıp soğuk soğuk sürmeyi seviyorum

 150. Rozalı kızarık cildimi yatıştırmaya çok yardımcı olmuş gül suyu. Tonik niyetine kullanıyorum bazen de durulama suyu olarak kullanıyorum ve kendi kendine kurumasına izin veriyorum. Sivilce varsa onun da yatışmasına yardımcı oluyor benim cildimde.

 151. beni bundan 3 yıl önce çok büyük bir dertten kurtarmıştı. yüzümün sağ üst tarafında ardı arkası kesilmeyen sivilcelerim beni deli ediyordu. ne denesem olmuyordu. sadece o bölgede ama. kuzenim filan artık yara gibi olduğunu söylüyordu. yengem bunu tavsiye etti. aldım sabırla sürdüm kullandım. ve mucizevi ama geçti. hepsi geçti. şimdilerde ara ara sivilcem çıkar baş ucumda bulundururum düzenli kullanmasam da arada pıt pıt bi ferahlatırım yüzümü. kokusu bence berbat. hala nefret ediyorum. ama bazen sabahları ağzıma sıkıyorum ağzım gül koksun diye. komik ama eğleniyorum. kimse bilmiyor. 🙂

 152. Gerçek gül suyu olduğunu düşünmüyorum. Otacı gül suyu çok faha güzel 20tl gibi bi fiyatı olmasına rağmen çok daha iyi.

 153. yağlı ve sivilce yatkın cildim olmasına rağmen tonik olarak kullanırken iritasyon veya komedonla karsılasmadım.

 154. gülsha markası harici her marka gül suyu denedim bence ulaşılabilir en güzel marka rosansedir. ıspartalı aile dostlarımız ne zaman gelse paket paket bu markanın ürünlerini getirrler hepsini denedim. markanın yıldız ürünü gül suyu. gül yağı da güzeldi ama o parayı veremem açıkcası. kısacası güzel ürün ama markada sadece gül suyu alınır diğer çeşitleri tavsiye etmiyorum.

 155. düzenli sürdüğümde yüzümdeki sivilce izlerini azalttı ve rengini düzenledi. ama bir yerden sonra etki etmiyormuş gibi olduğundan bıraktım. şimdi yine almayı düşünüyorum¸ güzel bir ürün bence.

 156. fısfıslı şişesine sahip olduğum¸ kokusunu sevmememe rağmen yüze sürdükten sonra kokusunu almadığım¸ cildime zararı olmayan üründür. cilde olan yararından pek emin değilim açıkçası. uzun süredir günlük hayatımda nemlendirici sürmeden önce temiz yüzüme uyguladığım ve şuan suratımdan da memnun olduğum için sanki bu gül suyunu eksik tutsam büyüsü bozulurmuş gibi geldiğinden bittikçe aldığım uygun fiyatlı ürün. şans verilebilir.

 157. arada bir tonik niyetine cildimi ferahlattığım¸ bazen de buz kalıbına döküp buz halini yüzümde gezdirdiğim ürün. düzenli kullanımda gözenekleri sıkılaştırıyor¸nemlendiriyor. gayet güzel 

 158. Tonik niyetine kullanıyorum. Cildimi hem arındırıp hem de ferahlattığını hissediyorum ki özellikle soğuk uygulamasına bayılıyorum. Cildim kuruya dönük normal ve çok iyi anlaştık biz. Bittikçe alıyorum ¸ yalnız her aldığımda fiyatı artıyor bu biraz can sıkıcı 🙁

 159. Gül kokusundan nefret etsem de cilt temizliği sonrası yüzümü yıkarcasına silip kuruyana dek bekletiyorum. Ferah¸ temiz bir gerginlik bırakıyor. Seviliyor

 160. yazın yağlı-karma¸ kışın kuru-karma¸ her mevsim kızarıklığa eğilimli ve düşük toleranslı¸ seboreik dermatit illetinden muzdarip cildime tonik niyetine kullanıyorum. Pek bi’ numarasını görmesem de¸ zaman zaman suya bile ne tepki vereceğini bilemediğim yüzüm (özellikle de yanaklarım) için¸ şu ana kadar olumsuz bir durum oluşturmaması kullanmaya devam etmemin sebebi.

 161. Vazgeçemediğim Gül suyu markası. Öncelikle cilt tipim normalden kuruya dönük özellikle yanaklarım kurur kışları. Ben tonik niyetine kullanıyorum nemlendiriciden önce pamuk ile uygulayıp bekliyorum ve nemlendiricimi sürüyorum. Yazları ferahlatıyor fazla yağı da alıyor  ¸ kışları ise kuruluktan olan hassasiyeti azaltıyor bende. Kokusu rahatsız etmedi ¸ çok memnunum. Tek eksisi ise¸ fiyatının devamlı artması ¸(

 162. gül suyu kokusunu sevmeyenlerin de kullacabileceği ürün. çünkü kokusu rahatsız edecek kadar cildinizde kalmıyor. verdiği ferahlık hissi güzel. tonik niyetine aldım kullanıyorum kendisini

 163. Ben bunun fısfıslı şişede satılanından aldım. Her sabah akşam (hatta bazen bunalınca öğlen) 3-4 fıs sıkıyorum yüzüme boynuma. O kadar tazelenmiş hissediyorum ki anlatamam. Çok nazik ve güzel bence. Gül kokusunu çok sevdiğim için kokusu da rahatsız etmedi. Sadece gül suyunu genelde cenaze merasimlerinde döktükleri için tuhaf bir burukluk oturabiliyor bazen.

 164. Doğal gül suyudur efendim. İçinde koruyucu vs bulunmadığı için de tabiatıyla çürük gül gibi kokmaktadır. Ancak buzdolabında muhafaza ederseniz koku nispeten daha az irrite edecektir. Gerçi ben bunun kokusunu seviyorum bile. Yüzüme ise faydali olup olmadığı hakkında net bir şey söyleyemiyorum. Ancak genel anlamsa fena olmayan bi cildim var belki kullanmasam daha pürüzlü vs olacaktı bilemiyorum. Ama alışkanlıktan mıdır ben kullanmaktan vazgecemiyorum. Kullanması mutlu eden ürünlerden

 165. Yüzüme sürdüğümde rahatlatan ve tonikler gibi yapış yapış olmayan bir ürün. Kızarıklıklarımı hafifletiyor¸ iyi hissettiriyor. Büyük bir etkisi yok anladığım kadarıyla fakat kullanabilecek uygun fiyatlı veya orta sınıf tonikler yerine bu ürün yeterli geliyor bana.

 166. yaglanmayi kontrol altina aldigina inandigim¸ cildi cook guzel ferahlatan uzun sureli kullanimda guzel sonuclar alinacagina inandigim dogal tonik. kokusu oldukca kotu %100 gulsuyu olmayan urunler daha guzel kokarken bu gibi tamamen gul suyu iceren urunler daha kotu kokuyor. kokusuna alismak uzun surmedi ben de. 

 167. bu gülsuyundan bir şişe bitirdim.sabah yüzümü yıkadıktan sonra bu gülsuyu ile siliyordum.yaklaşık üç ay bu rutini devam ettirmeme rağmen pek bir fark göremedim.halbuki yorumları okuduğumda gözeneklerinin sıkılaştığını söyleyenlerden etkilenmiştim.

 168. bana yaramadı 🙁 ne umutlarla almıştım oysaki. bendeki sivilcelerime herhangi bir etkisi olmadı lakin siyah noktalarımı azdırdı 🙁 bunu kullandıktan sonraki günler yanağımda büyük büyük siyah noktalar ile karşılaştım ve hemen bıraktım sözlük. sanırım yağlı ciltliler için pek uygun değil.

 169. Vazgeçemediğim gül suyu. Ben 1 senedir kullanıyorum bu markayı oldukça memnunum. Akşamları işten gelince makyajımı çıkarıp hemen Rosense gül suyu temizliyorum ve sonra nemlendiriyorum. Gerçekten oldukça memnunum.

 170. Isparta’nın gül markası olan rosense kullandığım orijinal Gül suyudur. Buz dolabında bekletilmesi gerektiğini düşünyorum yoksa belli bir süreden sonra ekşi kokmaya başlıyor. Gülün o ekşi kokusunu seven için sıkıntı olmaz ama¸ tonik niyetine ferahlatmak amacıyla kullanıyorum. Çok sıkılaştırdı diyemem. 4 yaşındaki kızımın yüzünü yıkadıktan sonra pıt pıt Gül suyuyla siliyorum. Ferahlasın ileri yatırımı iyi olsun diye faydası olur inşallah 🙂

 171. Gözenekleri küçültüp küçültmediği konusunda net bir şey söyleyemeyeceğim çünkü düzenli kullanmadım. Ama özellikle buzdolabında muhafaza ederek sürdüğümde cildimde temizlik ve ferahlık hissettirdiği için sevdiğim bir ürün.

 172. uzun zamandır kullandığım gül suyum.yüzümü makyajdan arındırdıktan sonra pamuk yardımıyla uyguluyorum. cildim aşırı kurudur¸ ama bunu kullandığımda ekstra bir kuruluk problemi yaşamadım. bende sivilceye de sebep olmadı. uyguladıktan sonra yüzümde ferah bir his bırakıyor. cildimi temizledikten sonra cildimde kalan makyaj tortusu varsa¸ onlardan tamamen arındırıyor. üstelik cildimde yanma hissetmiyorum bunu kullandıktan sonra.genel olarak memnun olduğum¸ hatta otacı’nın gül suyuna göre çok çok iyi olan gül suyudur benim için.

 173. Fıs fıslı bi şişeye döküp kullanırdım eskiden ve siyah noktalarım baya %90 azalmıştı. Şimdi aklıma gelmişken alayım yarın

 174. Bayılarak kullanıyorum. Senelerce onca içerisinde ne olduğunu bilmediğim toniklere para verip yüzüme sürdükten sonra bu saf gül suyu ilaç gibi (en azından öyle hissettiriyor). Spray şişesinden yüzüme sıkıyorum ve yüzümün o nemi emmesini bekliyorum. Hem kolay kullanım hem mis gibi gül kokusu. 

 175. Koku hassasiyeti olanların sevemeyebileceği bir ürün. Şahsen ben gül suyu kokusunu sevmiyorum. Bu gül suyu+ gliserini fısfıslı bir şişede karıştırıp tonik/nemlendirici gibi kullandım bir süre ama kokusundan hiç memnun değildim ve uzun süre kalıyordu o koku yüzde. Ama nemlendirmesi çok iyiydi gerçekten cildim ışıldıyordu o yüzde uzun süre kullanmaya devam ettim. Not: gliserin belki de gül suyunun kokusunu ağırlaştırmış olabilir.

 176. bu gül suyunun en güzel yanı dolaba koyduktan sonra sürdüğünüzde çok güzel şekilde ferahlatması. ve düzenli kullanımda siyah noktaları azaltıyor.

 177. Önce küçük fısfıslı şişesini¸ sonra indirimde yakaladıkça büyük şişesini aldığım¸ daha iyisini bulana kadar almaya devam edeceğim gül suyudur.Piyasadaki en uygun katkısız gül suyu bu bildiğim kadarıyla. Ayrıca satıldığı yerler gratisle vs sınırlı olmadığı için küçük aktarlarda uygun fiyatlı yakalayabiliyorum.Genelde kuru ciltlilere önerilse de¸ karma ciltli biri olarak 1 yılı aşkın süredir düzenli kullanıyorum ve etkilerinden çok memnunum.

 178. ıspartalı veya ısparta gelini olunsa doğalından yararlanılır.Rosense ısparta güllerinden ve doğal olduğunu biliyorum. peki esas yerinden¸ güller diyarından alınan gül suları? Rosense ürünlerini de kullandım ama doğallığı tartışılır. içinde alkol ve birçok madde bulunan ürünleri¸ her ne kadar kullansam da¸ sevmiyorum. Gül suyunun etkilerini gelince¸ gözenek sıkılaştırıyor¸ harika bir tonik ve şahane kokuyor. Cilde duruluk güzellik veriyor.Gerçekten gül gibi olunuyor yani.Edit: neden bu kadar eksi yemisim anlamadım.

 179. Bildiğimiz kadarıyla doğal ve temiz içerikli bir ürün. Daha önce kullanmıştım. Öyle aman aman bir etkisini göremedim. Sıradan bir ürün kısaca. Mucizeler gerçekleştirmiyor.

 180. türkiye’de artık satılmayacaksa benim için yıkım olan bir durumdur çünkü indirimi olmadığı halde aldığım nadir ürünlerin başındadır kendisi. ağır kokusu olmayan¸ kullanımı pratik bir üründü rahmetli. madem öyle stok yapacağız ya da deutschland’tan gelen akrabalardan sucuk¸ çikolata gibi dileneceğiz. 

 181. Kokusu çok güzel banyodan sonra yüzüme sıkıyorum çok rahatlatıyor ayrıca sivilceler içinde etkili olduğunu düşünüyorum bence piyasadaki en iyi tonik den bile daha iyi ancak yağlı ciltler kullanmamalı.

 182. bakım kitim içerisinde olmazsa olmazlarımdan. alerjik cildim olup alkol bazlı ürünlerde kızardığından dolayı gül suyu ideal bir çözüm.

 183. Bir ara müptelası idim. sonra daha olgun ciltler için kullanılması gerektiğini öğrendim ve bittikten sonra tekrar almadım bir de kokusu yüzümden gün boyu çıkmıyordu. Herkesin hacı gibi kokuyorsun demelerine maruz kalıyordum.

 184. Hafifçe çürümüş gül yaprakları gibi kokan gül suyu. Her gece yatmadan önce nemlendiricimin altına tonik niyetine biraz sürüyorum. Ne faydasını ne zararını gördüm diyebilirim. 

 185. yıllarca¸ cilt temizliğimin ardından tonik olarak kullanıp memnun kaldığım bir ürün. çok büyük bir beklentim olmadı açıkçası. sadece çeşme suyundaki cildi kurutan bileşenlerden¸ cildimi arındırmak için kullandım ve bu anlamda beni tatmin eden bir ürün.

 186. Dün Watsons’da gördüğüm üzere artık Türkiye’de rosense değil gülbirlik ismiyle satılacağını düşünüyorum.( piyasadan kalkacağı şeklinde dedikodu da bundan dolayı çıkmış olabilir) zaten eskiden bu gülsuyunun link küçük boyu gülbirlik adıyla geçiyordu¸ (rosense de gulbirlik’ in gerçi) koyuca pembe plastik bir şişesi vardı hatırladığım kadarıyla. Bu versiyon piyasadan kaldırılmışti¸ sonradan.Bu arada eski rosense Gülsuyu (üretim tarihleri aynıydı) 27.90 lira ve 300 ml iken¸ gülbirlik olan¸ yeni paketlemesinin fiyatı 30 lira ve 250 ml. Gulbirlik

 187. Yüzüme maske yaptıktan sonra uyguluyorum ve cildim daha bir yumuşak¸ parlak oluyor. Ayrıca buzlukta donduruyorum küpler halinde. Bunu da gözlerime uyguluyorum şişkinliği alıyor. Tek hoşlanmadığım şey kokusunun biraz ciltte kalması.

 188. yazın bunu küçük bir sprey şişesine alıp buzdolabına koyuyorum¸ makyaja nemlendirici ya da bazla başlamadan önce tüm yüzüme sıkıyorum. daha sonra küçük sprey şişesini çantama atıp ferahlamak istediğimde gün içinde yüzüme sıkıyorum¸ makyajımı da bozmuyor. aynı şekilde gece uyumadan önce de nemlendirici sürmeden sıkıyorum. tanım: favorim olan cilt bakım ürünlerinden.

 189. Yağlıya dönük karma ciltliyim¸pek sivilce sorunum yok.Tonik olarak gözenek sıkılaştırması için Darphin¸Lierac gibi markalardan kullanıyorum genelde.Gül suyu denemek istedim hem şelale hem rosense aldım.Ama ikisi de acayip sivilce çıkarttı¸alerji gibi yüzüm kırmızı oldu¸ara verip tekrar tekrar denedim ama faydası olmadığı gibi¸daha sorun yarattı.-Ben yağlı ciltlilere asla tavsiye etmem¸baya kuru ciltler sevebilir çünkü kullandıktan sonra yüzü parlak bırakıyor.Ben daha gül suyu almam¸etkisiz.

 190. çok sevdiğim bir youtuber’ın genel olarak gul suyunu sürekli övdüğü için alıp kullandığım¸ yarım saat sonra yüzümü asit dökmüş gibi kızartan ve kaşındıran ürün. Herhangi bir ürünü kullanmadan önce belli bir kısımda denemek önemli cicişler 🙁

 191. sitesinde ”% 100 Doğal¸ Hiçbir katkı maddesi içermez. SADECE % 100 DOĞAL GÜLSUYU CİLDİ CANLANDIRIR.” şeklinde bir açıklama bulunan gülsuyu markası. tonik olarak kullanılacaksa katkısız olması bir artı¸ şahsen çok kısa bir süre gülsuyu alıp tonik amaçlı kullandım. lakin fiyatı dermokozmetik markaların tonikleriyle aynı. sorunsuz bir cilt için doğal çözüm olabilir belki ama son dönemlerde yapsı bozulan¸ eskiye göre daha kuru hissettirmesine rağmen sivilceye meyilli hale gelmiş cildime bu tarz şeyler çok iyi gelmiyor.

 192. spreyli olanını içeriğinin doğal olması sebebiyle bir süredir makyaj bazı olarak bile kullanıyorum. sprey şeklinde olması kullanım kolaylığı açısından çok faydalı¸ gül kokusu seven biriyseniz gün içinde sadece ferah bir his için bile çıkarıp yüzünüze sıkabilirsiniz. zaten bir iki fıs kullanınca -katkı maddeli olan gül sularının aksine- dışarıdan kokusu alınacak kadar kokmuyor asla. birkaç aylık sabah-akşam kullanımda yağlıya yakın cildimde herhangi bir sivilce vb problem yaratmadı.

Siz ne düşünüyorsunuz?